تیوال | بهزاد هندی: در های خانه ملک برای اولین بار در ایام نوروز به روی
S3 : 02:27:23
در های خانه ملک برای اولین بار در ایام نوروز به روی بازدید کنندگان باز است.
خانه ملک (محل سابق موزه ملک) بعد از ۲۲ سال (بعد از انتقال موزه به محل جدید) برای بازیدکنندگان تنها در ایام نوروز باز است.
مکان: بازار بین الحرمین
سوم تا دوازدهم فروردین ساعت ۹ تا ۱۵:۳۰ (متاسفانه فردا روز آخر هست)
کتابخانه و موزه ملی ملک تا قبل از سال 1375 در بازار بین‌الحرمین تهران در خانه تاریخی ملک برپا بود و در سال 1376 به ساختمان تازه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران جابه‌جا شد. پیشینه خانه تاریخی ملک به اوایل دوره قاجار بازمی‌گردد. حاج حسین آقا ملک (بزرگترین واقف ایران) در سال 1250 خورشیدی در این خانه زاده شده است. این بنای جذاب، در دو هزار و 500 متر مربع مساحت، دو بخش اندرونی و بیرونی دارد. این خانه در سه ماهه گذشته بازاسازی شده دیدن اتاق‌ها، زیرزمین‌ها، آب‌انبار، سرداب ... دیدن ادامه » و اندرونی خانه تاریخی ملک ، تزیینات و معماری خانه در زمینه‌های کاشی‌کاری، سنگ‌تراشی، منبت‌کاری و گچ‌بری لذت بخش است.
خانه ملک روز ۱۵ فروردین هم برای بازدید کنندگان باز است. ضمنا به زودی امکان بازدید در طی سال فراهم می شه
اطلاعات بیشتر کانال تلگرام malek_house @
۱۲ فروردین
خانه ملک: خیابان پانزده خرداد(بازار بزرگ تهران)، پله نوروز خان، بازار بین الحرمین. با مترو هم تا پانزده خرداد میشه رفت. خانه ملک در گوگل مپ ثبت نشده اما بازاز بین الحرمین ثبت شده البته آنجا از مغازه دارن بپرسید راهنمایی می کنن.
این خانه زادگاه ملک بوده ... دیدن ادامه » . تا سال ۷۵ کتابخانه ملک هم در این محل فعال بوده. بعدا به ساختمان جدید (محل فعلی موزه در باغ ملی) منتقل شده. بعد از آن خانه بازدید نداشته، تا نوروز امسال که بازگشایی شده.
۱۳ فروردین
خیلی خیلی سپاس بسیار ...
۱۳ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید