همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال | بهزاد هندی: باز هم تلاش برای صعود زمستانه K2 بر روی کره زمین
S3 : 15:21:30
باز هم تلاش برای صعود زمستانه K2

بر روی کره زمین 14 قله بالای 8000 متر وجود دارند. قله K2 با 8611 متر ارتفاع، دومین قله مرتفع جهان بعد از اورست است. اما به لحاظ فنی سخت ترین قله است. این قله در مرز چین و پاکستان قرار داشته، به نام کوه وحشی نیز شناخته می شود. تا کنون تنها حدود 300 نفر موفق به صعود این قله شده اند که در مقایسه با آمار صعود کنندگان اورست (حدود 5600 نفر) رقمی بسیار ناچیز است. تمام قله های 8000 متری به جز K2 صعود زمستانه داشته اند. تا کنون 5 بار تلاش در سال های مختلف برای صعود زمستانه K2 صورت گرفته اما با موفقیت همراه نبوده. آخرین آنها زمستان 2018-2017 توسط تیم لهستانی بود. آنها تا ارتفاع 7400 متر صعود کردند. اما موفق به صعود قله نشدند.
حال در زمستان سال جاری تیمی متشکل از کوه نوردان روسیه، قزاقستان و قرقیزستان باز هم قصد صعود زمستانه به K2 را دارند. دمای متوسط ... دیدن ادامه » منفی 40 درجه سانتیگراد و باد هایی که گاه تا 200 کیلومتر بر ساعت سرعت خواهند داشت در انتظار آنان است. در صورت صعود، موفقیتی عظیم در تاریخ کوه نوردی جهان به ثبت خواهد رسید..
تیم زمستانه k2 تا کنون موفقیت های خوبی داشته اند آنها کمپ دو را در ارتفاع 6760 متری بر پا کرده اند و تا ارتفاع 7400 متری صعود داشته اند و تجهیزات خود را به این ارتفاع منتقل کرده اند.

منبع: کوه نوشت
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
پایان تلاش زمستانی بر روی K2
تیم حاضر در K2 کمپ سه را در ارتفاع 7400 متری بر پا کردند و قصد صعود و بر پایی کمپ 4 را داشتند. اما تداوم شرایط جوی نا مناسب مانع از ادامه کار شد. این تیم پایان تلاش خود را برای صعود زمستانه K2 اعلام کردند. به این ترتیب همچنان صعود به ... دیدن ادامه » K2 در زمستان دست نیافتنی باقی ماند تا شاید زمستان سال بعد، این تیم یا تیم هایی دیگر.
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
ایشاله سال دیگه
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید