تیوال | محمد رضایی مقدم درباره نمایش جان گابریل بورکمان: سلام... . امشب به تماشای نمایش جان گابریل بورکمان
S3 : 21:20:12
سلام... .
امشب به تماشای نمایش جان گابریل بورکمان نشستم.
نمایشی فراتر از پایان نامه ی دانشگاهی.
نمایش با هیجان شنیداری و دیداری آغاز شد،که این امر کمک مطلوبی در راستای جذب شدن به کل نمایش کرده بود.
با احترام به ایبسن[احترام کلامی]،می تونم بگم که اگه فرم به وجود اومده رو بر نمایش حاکم نمی کردن،نمایش می تونست خیلی بیشتر از این خسته کننده بشه.
یکی از نقاط قوت این نمایش، بازی های به دور از اغراق بازیگراش بود. و واقعا بازی همگی قابل تحسین بود.
موسیقی نمایش رو خیلی دوست داشتم.موسیقی تونسته بود تراژدی بودن قصه رو برامون قابل لمس کنه. اما کاش در صحنه هایی که تنها دیالوگ گفتن بود که نمایش رو پیش می برد، موسیقی میومد و جای خالی ش رو‌ روی صحنه پر می کرد.
استفاده از متن کلاسیک، در این دوره از تاریخ جذاب کشورمون، میتونه ریسک بزرگی به حساب بیاد.[البته نه هر ... دیدن ادامه » متن و هر نمایشی]. ولی خوشبختانه کارگردان به کمک فرمی که با پیاده کردنش قصد به تصویرکشوندن فضای ذهنی کاراکتر اول قصه رو داشت، تونسته بود میزان ریسک انتخاب متن کلاسیک رو کاهش بده.
نمی دونم دلیل ندادن بروشور در قبل و حتی بعد از اجرا چی بود. ولی کاش بروشور نمایش رو بهمون میدادن تا حداقل می تونستم اسم دوتا از کاراکترهایی که با بازی جذاب و درست بازیگراشون تونسته بودن بیشتر در ذهن م بمونن رو میگفتم.[که مجبورم اینطور ازشون یاد کنم: بازی بازیگری که نقش خواهر زن جان رو بازی میکرد،و بازی بازیگری که نقش نویسنده ایی که بزرگترین متن تراژدی جهان رو نوشته بود رو بازی می کرد[ابولفضل سلحشور]. ]
به زعم بنده[به عنوان یک تماشاگر] در هنگام رو به رو شدن جان با همسر خود، که بعد از هشت سال بود که این دیدار به وجود اومده بود، دو بازیگر مذکور میتونستن درام اون لحظه رو حداقل با چند ثانیه سکوت کردن به وجود بیارن. که متاسفانه تنها شاهد یک دیدار معمولی بودیم.
در آخر بگم که با‌وجود اینکه طراحی حرکات فرم،دارای اصالت و نظم درستی نبود،اما نمیشه زحمات بازیگران فرم[بدن] رو نادیده گرفت. و جا داره ازشون به خوبی یاد کنم.
در کل،نمایش خوب و قابل تحسینی بود.
دمتون گرم گروه نمایش جان گابریل بورکمان... .
شب اجرای ما بروشور موجود بود و فکر میکنم حتما تعدادش کم بوده که متاسفانه شبهای بعد توزیع نشده
۰۵ آذر ۱۳۹۷
کاملا باهاتون موافقم و در تایید فرمایشتون عرض کنم ماه گذشته در سالن انتظار نمایش (ایستگاه ... بعدی) یکی از عوامل بوسیله بلوتوث بروشور نمایش رو برای همه ارسال کردند که کاری بسیار لازم و پسندیده بود.
۰۶ آذر ۱۳۹۷
اقای مقدم اگر خواستید شماره یا ایمیل بدید حداقل عکسشو براتون ارسال کنم
۰۶ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید