همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال | بهزاد هندی: زمانه غریبی است. دیده و شنیده بودیم که صنف ها و اقوام
S3 : 01:04:33
زمانه غریبی است. دیده و شنیده بودیم که صنف ها و اقوام مختلف در مقابل فیلم و سایر آثار هنری جبهه می گیرند و بیانیه صادر می کنند، اما این بار بعد از فوت کیارستمی دو صنف در مقابل هم صف آرایی کرده اند. یکی فرهنگی و دیگری علمی و این طور که رسانه ها می گویند به یکدیگر ناسزا می گویند.

این که در خصوص پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی قصور یا خطا رخ داده یا نه، بحثی تخصصی است که باید به طور قانونی و توسط متخصصین آن بررسی شود. اطلاق کلمه "قاتل" به پزشک کیارستمی و تحصن در مقابل بیمارستان برازنده نیست. توجه کنیم که حتی فردی که به اتهام قتل عمد دستگیر می شود از سوی دادگاه "متهم" تلقی می شود و نه قاتل. از سویی دیگر نیز برخی پزشکان در مقابل هنرمندان صف آرایی کرده اند.

وجود خطا یا قصور در پرونده پزشکی کیارستمی مردود نیست. قطعا اولین و آخرین آنها هم نخواهد بود ... دیدن ادامه » . اما آیا جامعه هنری در مقابل سایر خطاهای پزشکی و غیر پزشکی جامعه هم واکنش این چنینی نشان داده؟ پس چرا این بار به طور صنفی برخورد می کند؟ و آیا وزارت بهداشت هم تمامی پرونده های پزشکی را این گونه با سرعت و وسواس رسیدگی می کند؟

متاسفانه اتفاق های در حال رخ دادن نه در شان جامعه هنری است و نه پزشکی

از: خود
بیش از آنکه آثار کیارستمی مهم باشد، همواره تبختری که از نام ایشان داشته‌ایم برایمان جلوه‌گر در مجامعع گوناگون جلوه‌گری کرده است.

نباید فراموش کرد که شوربختانه فارغ از اتهاماتی نظیر نگاه تیره، مغرضانه، غیرمنصفانه و ... به رویکردهایی اینچنین (آنچه نگارنده در حال تشریح آن است)، باید پذیرفت که اندیشه‌های پوک، عفونی، بی‌مایه و متمایل به چرکابه‌هایی حاشیه‌نگر همواره در اجتماع بیمار ما غوطه‌ور است و برایش هیچکس تفاوت ندارد.

هیجان، بی‌تدبیری و رفتارهای سانتی‌مانتال تمام مرزهای اخلاقی، رفتاری، روحی و اساساى تمام شئونات زندگی ما را فراگرفته است. در چنین غبارآلود یأس‌آور دیگر نباید چندان از رویدادهایی مشابه تعجب کنیم؛ چراکه کاملاً قابل پیش‌بینی هستند.

حالا نشست‌های مختلف آثار او را یک به یک رو می‌کنند، در نشریات برایش ویژه‌نامه‌هایی پر آب و تاب و سوگوانامه‌هایی آتشین ردیف می‌کنند، ماراتن نفسگیر خاطرات و لحظات مشترک با استاد خلق می‌شوند و لشکریان دلبرک و آوارگانِ هنری‌نما در خراباتِ پسماندی اینچنین غوطه‌ور می‌شوند.

حلقه مفقوده؟ عباس کیارستمی!
متهمین ... دیدن ادامه » همه جانبه؟ امثال حقیرِ فرمایه
دریغ؟ تدقق و واکاوی در آثار
بزرگ‌ترین حسرت؟ عدم تدوین نقشه راهی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه
جذابیت روز؟ نشست‌‎های نمایش آثار استاد و دستگیری قاتل نابه کار
۲۷ تیر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید