تیوال | دیوار
S1 : 01:46:26
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
ـــ تیولا ، جهنمی جنگ زده و نامیرا ـــ

به محض ورود به سالن، با مشاهده طراحی صحنه ای سرد و آهنی (طراحی آیرونی) و لوله هایی شبیه به تاسیسات موتورخانه های کشتی(شبیه آنچه در فیلمها میبینیم) خود را آماده تماشای نمایشی ابزورد با بستری تلخ و زبانی گزنده میکنیم.
پس از خاموشی چراغ و حضور بازیگران با گریمهایی اکسپرسیون و اگزجره که بن مایه ای سرد و بیروح دارد، حدسمان تبدیل به یقین میشود که با یک گروتسگ مواجهیم.
تیولا؛ همان عروس دریایی نامیرایی که به مرگ طبیعی نمی میرد ، در واقع سمبلی است از یک دور تسلسل و باطل و یک چرخه بیهودگی و تکرار که در جهانی جهنمی به آن دچاریم. تکراری که حتی در کلام با ادای برخی دیالوگها، به آن تاکید میشود. اوج تاکید بر این تکرار زمانی است که مخاطب شاهد تکرار زایش ""بچه تیولا"" در سده های مختلف است. بچه تیولایی که پس از چند ... دیدن ادامه » صدسال , حال خودش والد یک بچه تیولای دیگر است. اما تیولایی متفاوت از تیولاهای متعارف همیشگی...
زمان در این نمایش مجهول و گم است و مخاطب نمیداند این بُعد زمانی کِی و چه وقت است، اما میتواند این لازمانی را به سبب رخدادهایش به راحتی در زمان حاضر خود بنشاند.
مکان نیز در این نمایش، به ظاهر ناکجا آباد است؛ اما ناکجاآبادی که نشانه های همسان سازی به جغرافیاهای خاصی را به زیبایی با طراحی صحنه آیرونی اش به جا گذاشته است.
تاسیسات موتورخانه ای کشتی که یادآور ناوهای جنگی در هر جغرافیا و هرگوشه ای از دنیاست که برای قشون کشی جنگی همواره آتشش به راه بوده و هنوز نیز هست...
کوره های آدمسوزی که اولین تصویر و تعبیری را که به ذهن متبادر میکند، نسل کشی یهودی ها و فاجعه هلوکاست است و این تداعی در پایان نمایش که مادر و جنین اش در کوره محبوس شده اند به اوج خود میرسد. (این صحنه برایم تداعی گر فیلم ""پسری با پیژامه راه راه"" بود که هنوز بعد از گذشت سالها از تماشایش، از یادآوری متاثر میشوم.)
اما آنچه در این بین برایم جذابیت خاصی داشت، موسیقی نمایش بود.
انتخاب نوای ""پن فلوت"" برای این فضای سرد و ابزورد که از طرفی حسی حزن آلود و غم انگیز را القا میکند و از طرفی با فراز و فرودهایش یک حس خوشایند از بارقه امید را بر دل مینشاند؛ انتخابی بجا و زیباست.
شاید القای این پارادوکس حسی توسط این نوای موسیقی، پیام تازه ای داشته باشد؛ اینکه میتوان در قلب جهنم، جایی که تیولا هربار زاده میشود و نمی میرد، مانند پیرمرد نمایش ؛هنوز امیدوار بود و برای لذت بردن تلاش کرد...
پ.ن: جنگ همیشه این نیست که دو کشور به روی هم توپ و تانک و گلوله ببندند، گاهی جنگ میتواند در حد یک کشمکش لفظی و کلامی بین دو تا آدم باشد که اثر همان لفظ و کلامشان بر قلب یکدیگر، به مراتب مخرب تر از هزاران موشک هسته ای باشد. مراقب باشیم، جنگ همیشه در کمین است...
ـــ پـرنـد مـحـمـدی ـــ
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست خبری دومین دوره جشنواره بداهه‌نوازی برگزار شد | عکس
هنرمندانی از ایران، اطریش، مجارستان، آلمان، ترکیه، نروژ، سوییس، سوئد، هلند و فرانسه مهمان این جشنواره هستند.
» نشست خبری دومین دوره جشنواره بداهه‌نوازی برگزار شد
... دیدن متن »

دومین دوره جشنواره بین المللی بداهه نوازی این بار با محوریت تکنوازی سازهای زهی و زخمه ای برگزار می‌شود. هنرمندانی از ایران، اطریش، مجارستان، آلمان، ترکیه، نروژ، سوییس، سوئد، هلند و فرانسه طی ۶ شب در فستیوال «Show of Hands» به هنرنمایی خواهند پرداخت.

در این فستیوال؛ هر روز دو هنرمند روی صحنه خواهند رفت و پیش از آن نیز یک استعداد جوان ایرانی به مدت 10 دقیقه به اجرا خواهد پرداخت. جشنواره علاوه بر اجراها، بخش های دیگری از جمله اکران فیلم های مستند، ملاقات با هنرمندان و کارگاه های آموزشی دارد.

نشست خبری این جشنواره امروز صبح در فرهنگسرای نیاوران با حضور رامین صدیقی (مدیر نشر هرمس)، علی بوستان (نوازنده و آهنگساز)، حسام اینانلو (نوازنده و آهنگساز) ، احمد نوروزی (مدیر شرکت کلیک) و سید عباس سجادی (مدیرعامل بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران) برگزار شد.
رامین صدیقی درابتدای نشست درباره برگزاری دومین دوره فستیوال «Show of Hands» گفت: در دومین دوره ریسک های بیشتری نسبت به دوره اول جشنواره داشتیم. ما اولین دوره را به تکنوازی ساز پیانو اختصاص دادیم و الان مطمئنم که بهترین انتخاب برای اولین دوره جشنواره بود. اساسا دو دوره اول رویدادهای ادواری اینچنینی همیشه بسیار سخت هستند، چون در دوره اول شما ایده ای دارید که تا به حال اجرا نشده و از نتیجه اش بی خبر هستید و در دوره دوم باید نشان دهید که موفقیت دوره اول اتفاقی نبوده است.
او ادامه داد:  من برای «Show of Hands» برنامه ای ده ساله دارم و دوست دارم در دهمین دوره به  ایده آل ترین ترکیب بداهه نوازی یعنی تریو ی ازاد را بر روی صحنه ببریم اما برای رسیدن به آن مسیری نه ساله وجود دارد که باید از آن عبور کنیم. از تکنوازی به دونوازی و سپس سه نوازی های قالب دار برسیم و در نهایت دوره دهم را آماده کنیم . طبق بدعت سال گذشته  ما اجرای سورپرایزمان به نوعی هم جمع بندی اجراهای قبلی است و و هم اینکه نوازنده مهمان، موضوع سال آینده را معرفی می کند. مهمان ویژه امسال ما هم تا آخر مرداد معرفی خواهد شد و موضوع سال آینده را با ساز خودش در اجرای پایانی معرفی خواهد کرد.
مدیر نشر هرمس درمورد ورکشاپ ها و ملاقات با هنرمندان فستیوال نیز توضیح داد: در ورکشاپ سال گذشته ما بازدهی خیلی خوبی داشتیم اما سعی کردیم امسال بهره وری ورکشاپ ها را بالاتر ببریم و ریسک سوالات کم ارتباط با موضوع کارگاه ها یا شخصی را که گاه خیلی از وقت کارگاه را به خود اختصاص میدهد، کم کنیم. برای همین ملاقات روزانه با هنرمندان را خواهیم داشت که هر شخص ده دقیقه فرصت دیدار با هنرمندان را دارد. زوفیا بوروس، بیورن مه یر،متس آیلرتسن، گلفام خیام و آنیا لکنر کسانی هستند که ورکشاپ برگزار می کنند. و البته ورکشاپ دیگر هم برگزار خواهد شد که توسط مهمان اجرای ویژه برگزار میشود و بزودی اعلام خواهیم کرد.
او ادامه داد: مثل سال گذشته ما امسال برنامه اکران فیلم برای عموم را داریم.  در اولین روز مستند تهیه شده از فستیوال سال گذشته را نشان می دهیم. مستند دوم با عنوان شاید صدا کمی زیاد شود درمورد سه نوازنده گیتار الکتریک است. روز سوم فیلم  سرزمین آزاد را نمایش خواهیم داد که درباره ملاقات با جان آبرکومبی است. در روز آخر هم فیلم همه چیز گذراست با موضوع اوج تا سقوط شرکت معظم تاور ریکوردز اکران خواهد شد. 

صدیقی همچنین درباره بخش استعدادهای جوان (وارم آپ) که در این دوره به جشنواره اضافه شده است گفت: ما پیش از هر کنسرت یک اجرای وارم آپ داریم که این اجراهای هر شب را برایمان باز می کنند. ما نوازنده ها را بر اساس فراخوان انتخاب نکردیم و خودمان مستقیم و از طریق دوستان مدرس مان به شناسایی آنها پرداختیم که همگی نوازنده هایی مستعد هستند که ساز تخصصی شان هم به موضوع امسال جشنواره نزدیک است.
او در پاسخ به اینکه چرا این روند را برای انتخاب موضوع سازهای هر دوره پیش گرفته است و به سراغ سازهای بادی نرفته است توضیح داد:  سازهای بادی و بداهه نوازی با یک ساز بادی شاید برای مخاطبان کمی سخت قابل پذیرش باشد.  فکر میکنم مخاطبان راحت ترین مواجهه را با ساز پیانو دارند و به همین دلیل هم آنرا برای ور اول برگزیدیم. و در این دوره نیز ما با احتیاط عمل کردیم و بداهه نوازی ساز بادی را در اولویت قرار ندادیم. در این جا یک محفل صمیمی اتفاق می افتد که ما همه در کنار هم بزرگ می شویم پس احساس کردیم با توجه خاص بودن فستیوال شاید بهتر باشد، عادت این نوع اجراها را نیز بتدریج در سلیقه مخاطب جا بیاندازیم. اما امیدوارم که این مسیر همانطور که ما برگزارکنندگان را با تجربه تر می کند؛ در مخاطبان هم تاثیر بگذارد.
مدیرعامل فرهنگسرای نیاوران نیز درباره همکاری مجموعه نیاوران با فستیوال گفت: کار تاثیر گذار، کاریست که ادامه دار است. نشر موسیقی هرمس و تیم خوبی که دارد واقعا توانایی این تاثیر گذاری را دارد. ما بسیار خوشحالیم که کار را به کاردان سپردیم و البته تلاش کردیم که صرفا سالن را به فستیوال ندهیم و در سایر کارهایی که تواناییمان است با دوستان مشارکت داشته باشیم. قطعا استرسی که رامین صدیقی به دلیل گرانی ها و مسائل گرفتن ویزا و سفر داشت غیر قابل تصور است و این کار صرفا با عشق به حرفه اش پیش می رود.
احمد نوروزی در ادامه این نشست درباره کارهای تصویرسازی و اسپانسرینگ جشنواره گفت: ما در فستیوال سعی می کنیم تصویرسازی منحصر به فردی داشته باشیم. شما امسال قطعا تفاوت هایی را در فضای فستیوال خواهید دید. متاسفانه در بحث اسپانسرینگ از سمت برندهای داخلی، نتیجه ای نگرفتیم و درواقع تمام اسپانسرهایمان خارجی هستند. اسپانسرها در داخل وقتی متوجه می شوند که یک فستیوال هر شب دویست و پنجاه نفر مخاطب دارد، فارغ از ابعاد هنری آن و کیفیت مخاطبانش، هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری نشان نمیدهند اما ما در مواجهه با برندهای خارجی این درک مشترک را بهتر مشاهده می کنیم.
علی بوستان نیز که در این فستیوال به روی صحنه خواهد رفت درباره «Show of Hands» گفت: وقتی در چنین جامعه ی مشوشی اتفاقاتی مثل هرمس شکل میگیرد قطعا انگیزه های گرمی پشت آن است که هیچگاه از بین نمی رود. دوستی من و رامین زمانی شکل گرفت که ما در یک قحطی فرهنگی بودیم. ما واقعا تلاش داریم تا در سخت ترین شرایط مثل امروز هم نشان بدهیم که می شود کار انجام داد و نیاز به شلوغ کاری نیست. باید تلاش کرد و انگیزه داشت و مهمتر از همه به این فکر کرد که نخستین درآمد یک کار لذت آن است. رامین صدیقی دوست دارد که برای هرمس تلاش کند و این لیبل را مطرح کند اما درواقع هرمس خود رامین است. باید بابت فعالیت او شکرگزار بود. من امیدوارم این کار که دوستانه شکل گرفته تا پایان همینطور دوستانه پیش برود و ما شاهد استمرار ده سال فعالیت این فستیوال هم باشیم.
او درمورد اجرای خود در جشنواره نیز توضیح داد: تم این جشنواره بداهه نوازی است و بداهه از تمام درونیات ما شکل می گیرد. طبیعی است که من از ریشه هایم جدا نیستم.  نمیتوان برای این اجرا عنوان مشخصی گذاشت که لزوما دستگاهی هست یا نیست.
حسام اینانلو با بیان اینکه از برگزاری این فستیوال متعجب است گفت: رامین صدیقی جزو آدم هاییست که با خودش مسابقه می دهد. اساسا این آدم به لحاظ کیفیت و روحیه کاری، کاملا بی رقیب است. دی و بهمن سال گذشته که رامین برای این فستیوال با من تماس گرفت وضعیت مثل امروز نبود. شرایط به قدری سخت شد که مطمئن بودم حتی آدمی با این انگیزه های شخصی هم باید فستیوال را کنسل مند اما او نکرد.
او درباره اجرای خود توضیح داد: در این اجرا قرار است از دیدگاه ردیفی دور باشم چون مخاطبان به دنبال چیز دیگری خواهد آمد. من سعی کردم جغرافیای موسیقایم را وسیع تر ببینم و قطعا از ردیف میرزا عبدالله دور شوم. گونه های مختلفی در بداهه نوازی  وجود دارد. بداهه نوازی مترادف با خلق الساعه نیست و حتما فکری از قبل در آن وجود دارد و درواقع بیشتر استقبال از اکنون
 است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دلیل مشکلی که پیش اومده فردا چهارشنبه ۲۴ مرداد نمیتونم از بلیطم استفاده کنم.
دو عدد بلیط باکس c ردیف ۳ ، به همراه سی درصد تخفیفی که داشتم.
اگر کسی مایل بود لطفا تماس بگیرن: ۰۹۱۲۴۴۷۴۱۲۸
عمو فرهاد قصه ها و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جناب میکائیل شهرستانی عزیز و توانمند، خسته نباشید!
هم شما و هم اعضای گروهتون.
اولین تئاتر زندگیم با سه ساعت حضور پرشور و فوق العاده شما بر صحنه نمایش سالن چهارسو، همراه بود که به جرأت می تونم بگم، بهترین تئاتری بود که تا به امروز دیده ام.
ای کاش بیش از این ما رو از حضور خودتون بر روی صحنه محروم نکنید!
برقرار و تندرست باشید.
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این هم یه نمونه تلویزیونی زبان اصلی که دیدنش خالی از لطف نیست:

https://youtu.be/lvembMEhmhQ
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب این اجرا رو دیدم ...پرفورمنسی بسیار زیبا داشت به همراه متنی کامل با داستان سرایی بی نقص متین ستوده ی با استعداد و هنرمند ...روایتی تراژیک از زنی که در گذشته ی خود زندگی میکند ...خیلی لذت بردم و پیشنهاد میکنم از دستش ندید...
میترا و عمو فرهاد قصه ها این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.شما توانایی و قدرتتان در خلق تئاتر را به رخ تماشاگران کشیدید.
به معنی واقعی کامل و درست بودید.
درود به همه دست اندرکاران نمایش هیپولیت
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا تمدید کنید
محمد لهاک، میترا و Ali.n این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیدونم چقدر درسته که یه نمایشو بخاطر بازیگرش دوست داشت؟بههرحال تئاتر یه کار جمعی و گروهیه.

ولی بازیگر ویلیام .. جناب مهدی ملک فوق العاده بود و عالی بازی کرد،صدا و میمیک و حالت چشم و میزان سن های سخت مثل بالا رفتنو پریدن از میز و جذاب ایفا کردن نقش همش عالی بود ،بنظرم واقعاً نحوه حس گیری و شیوه بازی ایشون از بقیه بازیگرا خیلی بالاتر بود.دیدن بازی ایشون به علاقه مندان بازیگری توصیه میشه.....
(بعد از نمایش منتظر موندم تا بیان، با اینکه خیلی دیر اومدن اما ازشون تشکر کردم و نوشته ای یادگاری ازشون گرفتم،نوشتن عشق عنصریست برای جلای روح،از مهدی ملک کوچکترین عضو نمایش مردگان) مرررررسی،اولین باری بود که بازیشونو میدیدم عالی بود.

اما نمایش
نمایشنامه به شدت ضعیف،
کپی برداری و برداشتی ضعیف از هشت نفرت انگیز تارانتینو :-)
ابتدای نمایش یکی از اعضای گروه مزدورها تمام نمایشو توضیح داد در حین نمایش رییس مزدورها خبر از حضور یه سری دیگ از مزدورها نداشت :-| در همین حد پیچیده و غیر قابل فهم ،اگر شما از نوشته من فهمیدید منم فهمیدم :-))

نور و صدا شدیدا ضعیف.
در دوتا صحنه بازیگرها موقع بازی در تاریکی بودن(معرفی کاراکتر کلانتر و بخشی از بازی یکی دیگ از بازیگرا،حتی یجا یکی از بازیگرای خانم دویید و دیالوگ گفت تا به نور برسه.)آخرای نمایش هم کاراکتر ویلیام دیالوگ مهمی رو تو تاریکی گفت که بنظرم نورپرداز حواسش نبود نورو گرفت چون تدارکات اومدن تو صحنه و دکورو عوض کردن، صدا هم چندجا جابجا شد، از صدای تیر گرفته که قشنگ معلوم بود تمرکز همه رو گرفت تا موسیقی که خیلی ازش استفاده شده بود و صداش بلند بود. موسیقی خوب بود اما اینکه همه ی صحنه ها استفاده شده بود سردرد گرفتم صداشم بعضی وقتا خیلی بالا میرفت :-(

گریم بعضی بازیگرا خوب و بعضی دیگه بد،
چند تا از بازیگرها با قیافه های عادی بودن که خیلی عالی بود،رنگ مو و ریش کلانتر و چهره همکارشو مدل موی ویلیام و چهره برادرش خوب بود اما بقیه،، گریم های مصنوعی ای داشتن که دلیلشو نفهمیدم؟؟؟؟؟!! بالاخص بازیگران خانم!!!!!؟؟

کارگردانی ... دیدن ادامه » شاید نمره خوبی از من نگیره اما بد نبود،کارگردان سعی کرده بود قاب نمایشی روی صحنه بسازه و بعضی از قاب هاشو دوست داشتم.میزان سن های خوبی هم در نمایش بود فقط حیف که نور مکمل ایده های کارگردانی نشده بود.

حضور عکاسان عزیز با اینکه فلش و سر و صدا نداشت اذیت کننده بود.

در کل خسته نباشید،با توجه به تئاترای مختلف دانشجویی که دیدم توقع کار بهتری رو داشتم.
قیمت بلیط هم بالا بود گروه اجرایی لطفاً در قیمت بلیط تجدید نظر کنن یا حداقل تخفیفات ویژه در نظر بگیرن.

10/3/5

(یادمه سال هشتاد و هشت یا هشتاد و نه تئاتری با بازی نوید محمدزاده دیدم و به دوستم گفتم یروزی این بازیگر میشه بهترین بازیگر ایران :-) حالا این پیشگویی نوسترآداموسیمو درمورد جناب مهدی ملک میکنم،این نوشته بمونه اینجا یادگاری؛-) شاید یبار دیگ به دیدن این نمایش برم فقط بخاطر بازی ایشون)
سپهر و عمو فرهاد قصه ها این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متن عالی، بازی های عالی....ممنون و خسته نباشید.... .
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
از پله های مارپیچ چهارسو تا سالن انتظار یک حس بی تفاوتی عجیبی تمام وجودم رو گرفته بود بی تفاوتی به خودم به پول به روزگار و....
ساعت از هشت گذشته بود و هنوز سردر گم شماره صندلی دار ها در صف انتظار بودند
روز سخت و پر کاری داشتم و تاخیر مثل همیشه کلافه ام میکرد سالن گرم مملو از تماشاچی
اجرا با یک آوا شروع شد و بازیگری که تمام قد وقف صحنه شده بود هر چه کار جلو می‌رفت آرزو میکردم تمام نشود هر چه زمان میگذشت
از خدا میخواستم تا ابد سر این صحنه بمانم
آنقدر متن فوق العاده بود و بی حد و حساب اجرا درجه یک که بی اختیار از کنار چشمم اشک شوق بر گونه سر میخورد
حس و حالم را نمی‌دانستم
و ........
فقط میتونم بگم به احترام یک اجرای این چنینی میشود ساعتها دست زد و ایستاد
دست مریزاد
سپهر و عمو فرهاد قصه ها این را خواندند
میترا و پرند محمدی این را دوست دارند
به خاطر حفظ اثر و احتمال کاهش جذابیت از خود اثر چیزی ننوشتم
در حالی که میدونستم ساعتها بی وقفه بنویسم
۲ ساعت پیش
سلام و درود به شما،بله از این نظر که شما میگید بی بهره نبودم، بازیگر خوبی دیدم و مطالبی هم نوشتم راجع به نمایش با این امید که گروه اجرایی نظر یه تماشاگر رو مطالعه کنه.
سپاس از توصیتون و چشم، حتماً اگر فرصت کنم به دیدن اجرا میرم.
من عاشق فیلم ها و نمایش ... دیدن ادامه » هایی هستم که زمان رو برای تماشاگر بی اهمیت میکنه :-)
مرسی از شما.
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک تیاتر عالی، ساده، بدون نقص ،همه چیز در بهترین حالت خودش بود.
فرزاد، میترا و محمد لهاک این را خواندند
سید حامد حسینیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام عالی بود بسیار حساب شده متن قوی بازی ها فوق العاده جذاب پر از لحظه های ناب از ته دل خواهید خندید و لذت خواهید برد
فوت کن و به اعصابت مسلط باش
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیدن این نمایشو بسیارتوصیه میکنم. متن بسیارقوی که درددل این روزهای ما ست. کارگردانی عالی. طراحی لباس بسیارحساب شده. حامدکمیلی بالاترازحدواندازه ی بازیگری تئاتردرایران.
بهنازنازی باگریم وبازی عالی وبسیارقوی وحرفه ای . یک رضاجهانی شیرین وکلی تصویرزیبا....
r 0 y a، میترا، محمد لهاک و سارا حدادی این را دوست دارند
سپاس از اینکه با ما همراه شدید
و همچنین نظرتان را نوشتید
۵۸ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از پنجشنبه ۲۵ تا جمعه ۲۶ مرداد، به کارگردانی عاطفه تهرانی و نمایشگری ساسان قلی پور، نازنین میهن، امین حسن‌زاده و ... آغاز شد.
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زن که تازه پاتریک رو بعد از مدتها دیده بود در حین معاشقه گفت: " حدس بزن من با کی رابطه دارم؟"
_حالا میخوای در موردش حرف بزنی؟
" دوستت جانی!"
سکوت برقرار شد و مرد به زن نگاه کرد
" فکر کردم میخوای من رو ازش پس بگیری؟.... جانی پسر خوبیه اما مشکل همینه. وقتی فهمیدم امشب تو هم توی مهمونی هستی خیلی خوشحال شدم، پاتریک. غافلگیرم کردی.دلم برات تنگ شده بود"
پاتریک گفت: " منم..... منم ... همینطور.... اما فکر میکنم ....فکر میکنم ترجیح بدم با جانی رفیق بمونم"
ازش دورتر شد.
و همه چیز به پایان رسید
پرند محمدی این را خواند
نیلوفر و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا تمدید کنید
محمد لهاک این را خواند
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیاااااار عالی بود....واقعا بی نظیر بود....خسته نباشید میگم به جناب احمدی و بقیه بازیگرای خوبمون.....جناب شادمان امیدوارم همیشه بدرخشین.....چون شما پیشرفت عااااالی داشتین
من دوباره هم میام انقدر ک عالی بود......
و تقابل گریه و خنده بود که آدم رو جذب خودش می کرد
میگن حس خوبیه هروقت بتونی گریه و خنده رو باهم تجربه کنی و من تجربه کردم
محمد لهاک این را خواند
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مونولوگ خیلی خوبی بود. اجرا هم بسیار راضی کننده بود. ملموس و تراژیک . درست مثل اطراف ما. ممنون خانم گرمارودی
الیاس نوبری، میترا و محمد لهاک این را خواندند
علی ابراهیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جابجایی نقش ها عالی بود. خلاقیت بالای کار واقعا ستودنی بود. مخصوصا در دکور. موزیک دست کاری شده اول کار بهمون نوید یک نمایش اقتباسی و یک به اصطلاح کاور رو داد که صادقانه همون رو هم دیدیم. زندگی آنشرلی الان، اینجا حتی جاییکه تو جیب آدم ها اسکناس ایرانی پیدا میشه.
خودتو بزار جای من! تو خودتو بزار جای من! یه دقه خودتو بزار جای من!
و بدون هیچ اعتراضی من شبیه تو فکر میکنم. و بهت راستش رو میگم. حتی حرفت رو تایید میکنم و از معرکه پا پس میکشم. این ها آینه دوران کودکی ما هستند. زمانی که این کارتون رو میدیدیم . زمانیکه بدون اعتراض و دعوا و پیش زمینه قبلی به حرف هم گوش میدادیم.
خسته نباشید. امیدوارم تمدید کنید یا در یک سالن دیگه اجراتون رو ادامه بدین.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عجب تئاتری بود، فوق العاده بود، هر نوع تئاتر دوست داشته باشید براتون جذابه، درام، عروسکی، رئال، فانتزی و... عالی بود، خداقوت به همه عزیزان، امیدوارم کارای بیشتری ازتون ببینم بزودی
نیلوفر، میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید