تیوال | دیوار
S3 : 01:56:56
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

ضرباهنگ و ریتم کند، دیالوگ های نسنجیده و گاها نامفهوم، بازی های خوب سربازان و بد افسران در کنار موضوع اجتماعی و طنز نسبتا قوی

به گمانم نمایش لانچر 5 بین یک مستند تلخ و یک نمایش سمبلیک مردد است. کار نسبتا پرزحمت بوده و وقت و زمان بسیاری از عوامل برده است. اما در پیش بردن مداوم داستان، همراه کردن تماشاگر با ریتم و به اوج و نتیجه نهایی رساندن کار ناموفق است. نمایش ریتم کندی دارد که اگر لحظات مفرح و طنز میانی نبود قطعا نیمی از تماشاگران قسمتی از نمایش را در خواب دنبال می کردند! دکور ثابت و یکنواخت هم به این مساله دامن می زند. بازی سربازان و نوع گویش و طنزهای کلامی آن ها بسیار خوب است. در عوض بازی نقش اول، سرگرد شایگان اصلا مناسب نقش نیست. تا جایی که بعضا دیالوگ گفتن ایشان بیشتر شبیه روزنامه خواندن بنظر می رسد. موضوع و کلیت نمایش آزاردهنده است. به طرز ... دیدن ادامه » عجیبی اصرار به نمایش خشونت و انتقال استرس به مخاطب دارد. به طرز علنی و افراطی شکنجه کلامی و فیزیکی را نشان می دهد و روح مخاطب را خراش می دهد. احتمالا اگر خیلی حساس باشید ممکن است دیدن این نمایش مثل من حال خوبتان را کاملا بد کند! سرگرد از تحقیر هیچ کس ابایی ندارد و آزار زیردستان را کاملا مجاز می داند اما مشخص نیست که این آزارهای مدام که شاید در تضاد با شخصیت حقیقت جوی او قرار دارد چه نتیجه ای جز سیاه نشان دادن فضای پادگان دارد. در واقع این منش او در تضاد با شخصیت حق طلب او قرار دارد. موسیقی در نمایش نقشی ندارد. بنظر می رسد که هدف نمایش نه نشان دادن مستند گونه یک حقیقت موجود در پادگان ها که نمایش دگردیسی و تغییر سرگرد شایگان و چرخش او از جانبداری از حق و حقیقت به سمت منفعت و مصلحت اندیشی پس از دریافت درجه است. البته نمایش با کمترین تاکید روی صحنه آخر این نتیجه گیری را ناتمام می گذارد. استفاده از لهجه های متفاوت و تیپ سازی های سربازان خیلی خوب از کار درامده و از نکات قوت کار است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش روانشناسانه درخصوص گروهی که در یک مهمانی گردهم آمده و هریک با توجه به گذشته و مشخصه‌های فردی و روانی خود از زاویه‌ای به مرور وقایعی که بر آن‌ها گذشته در طی جلسات مشاوره می‌پردازند.
نمایشنامه با نگاهی مدرن و به صورتی پازل‌وار به تشریح و توصیف آدم‌ها دست می‌زند و از دل آن به پرداخت مناسبی از شخصیت‌ها با نگاه و رویکردی تازه دست می‌یابد. روش کارگردان در به صحنه آوردن چنین دستمایه‌ای غیرخطی است، طراحی پرحجم حرکت کاراکترها علی‌الخصوص تا نیمه نمایش که به نوعی تحرکات فکری آن‌ها را در لحظه روایت سایر وقایع نمایندگی می‌کند از جمله رویکردهای قابل‌تامل در ساختار اجرایی اثر است که توسط گروه بازیگران به درستی ارائه می‌شود. هرچند که بسته به توانایی هریک در پاره‌ای از موارد عمق بیشتری می‌یابد. طراحی صحنه با تکیه بر درک درست از حال و هوای ... دیدن ادامه » نمایش در خلق فضایی مانوس با موقعیت جغرافیایی اثر از طریق به کارگیری صندلی‌هایی متحدالشکل و نیز استفاده از آینه‌هایی قدی که واقعیت آدم‌ها را بازتاب می‌دهد، از جمله نکات برجسته‌ی کار محسوب می‌شود. نورپردازی به شکل بهینه، نقشی خلاقانه در ساختار اجرایی اثر ایفا نمی‌کند و در سطح باقی می‌ماند ولی این موضوع در خصوص موسیقی کار به شکلی بالعکس کارکرد درستی یافته، همچنین است استفاده از عناصری نظیر گریم و لباس که درخدمت شخصیت‌ها قرار گرفته اند.
این نمایش علی‌رغم برخی ناهماهنگی‌ها که می‌تواند برای روزهای نخستین اجرا تا حدی قابل اغماض باشد واجد نکاتی قابل تامل خصوصا از حیث کارکردهای روانشناسی در جریان زندگی است که با بیانی نمایشی درآمیخته و می‌تواند برای این دست از مخاطبین جالب توجه جلوه کند.
درجه کیفی: B
کارگردانی: ۷/۱۰
متن نمایشی: ۸/۱۰
بازی‌ها: ۷/۱۰
طراحی صحنه: ۸/۱۰
طراحی لباس: ۷/۱۰
گریم: ۷/۱۰
نور: ۵/۱۰
موسیقی و افکت: ۷/۱۰
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میثاق
درباره نمایش ببعی و آش بربری i
این نمایش اگرچه دارای ضعف هایی از جمله سیستم صوتی ضعیف بود اما در کل برای کودکان بسیار جذاب و دلنشین بود.
البته دور از انصاف است به این نکته توجه نکنیم که با توجه به این کمبود امکاناتی که ما در تئاتر داریم همینقدر که این هنرمندان با ان دستمزد ناچیزشان برای شادی کودکان ما کاری انجام میدهند لایق تشکر و سپاسگزاری هستند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد مجللی
درباره نمایش لانچر ۵ i
۲۱ ماه
۶۳۰ روز
۱۵۱۲۰ ساعت
۹۰۷۲۰۰ دقیقه
بله، ما در ۱۲۰ دقیقه قرار است تنها گوشه ای از رنجی حدود ۹۰۷ هزار و ۲۰۰ دقیقه ای را ببینیم و ای داد...
داد از غم لایتناهیش
چندماهه دیگر باید عازم خدمت بشوم و شروع ۹۰۷۲۰۰ دقیقه ام به تیک تاک افتاده است
ماراتنی غریب که برنده ای ندارد
همه یک مشت بازنده ایم
همه برابر
اما برخی برابرتر اند
شاید آن ها که موی بور، چشمان سبز و پوستی همچون برف دارند
لانچر ۵ یک اتاق شکنجه است که تو را فراوان میخنداند، لبخندی که همچون دادن اب به قربانی قبل از اعدام است؛ آخر میدانی، سیلی ای سخت در پایان کار انتظارت را میکشد
لانچر ۵ تداعی کننده ی درد و رنج و غم است. تلخ و گزنده است و باید هم باشد، حتی بیشتر و بیشتر، چون راوی قصه ی ما این بار روایتگر غمیست که گویی خریداری ندارد
آخر میدانی پسر ها انواع و اقسام هشتگ ها را ندارند، مسیح ندارند، غم شان دیده و رنج شان شنیده نمی شود

عوضش
لانچر ... دیدن ادامه » های ۵ ای دارند که تا صبح باید پایش بیدار بمانند
پاس بدهند
و انتظار چاقو هایی را بکشند که گلویشان را طواف میکند
منتظر درخواست هایی بمانند که تن شان را برهنه میکند
منتظر صدا هایی باشند که امضایش، حفره ای در جمجه یشان است

۲ دقیقه گذشت
تنها ۹۰۷۱۹۸ دقیقه باقی مانده است...


-بسیار بسیار لذت بردم از اجرا
همه چیز بی نقص و حساب شده بود
ارزش اون همه سختی برای گرفتن بلیط رو قطعا داشت
خداقوت به همه ی اعضای تیم عزیز لانچر ۵
فرزاد جعفریان و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کهن آواهای تنبور برگزیدگانش را معرفی کرد  | عکس
همنوایی تنبورها در بان‌زلان
» کهن آواهای تنبور برگزیدگانش را معرفی کرد
... دیدن متن »

سومین دوره جشنواره کُهن آواهای تنبور طی دو روز در خانه تنبور برگزار شد تا در نهایت برگزیدگان این دوره معرفی شوند.

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره کُهن آواهای تنبور، سومین دوره جشنواره کُهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین در روزهای 31 مرداد و یکم شهریور 1398 در خانه تنبور ایران واقع در روستای بان‌زلان دالاهو(استان کرمانشاه) برگزار شد.
این جشنواره در دو بخش گروه نوازی و تکنوازی با هدف حفظ و اشاعه موسیقی مقامی و کردی؛ شناسایی استعدادهای جوان وحمایت و قدرشناسی از تلاش‌های موثر هنرمندان برگزار می شود. در سومین دوره این جشنواره 39 گروه و 178 تک نواز شرکت کرده بودند که از این میان 13 گروه و 51 تکنواز به مرحله نهایی راه یافتند.
استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، خراسان رضوی، لرستان، قزوین، مرکزی، کرمانشاه، همدان و البرز در این جشنواره نمایندگانی داشتند.
شرکت کنندگان در این جشنواره طی دو روز اجراهایشان را در خانه تنبور ایران و در مقابل داوران به صحنه بردند. از نکات مهم این جشنواره حضور مردم و علاقه مندانی بود که طی دو شبانه روز حضوری مستمر داشتند و به جشنواره رونق داده بودند.
دولت قبل گفت نمی شود دولت کنونی می گوید نداریم / این جشنواره مبارزه با تهاجم فرهنگی است
مراسم اختتامیه این جشنواره شب گذشته جمعه یکم شهریور 1398 در خانه تنبور برگزار شد. در این مراسم علی اکبر مرادی پایه گذار جشنواره کُهن آواهای تنبور و موسس خانه تنبور در سخنانی خطاب به دولت حسن روحانی گفت: دولت گذشته به ما گفتند نمی شود و نگذاشتند جشنواره کُهن آواهای تنبور شکل بگیرد، اکنون دولت روحانی 10 روز مانده به آغاز جشنواره به ما می گوید که نمی توانیم بودجه بدهیم. به راستی چه فرقی بین شما و دولت گذشته هست.
وی ادامه داد: من می دانم که کشور با مشکلات اقتصادی رو به روست و تحریمی گریبان گیر ما شده که ناجوانمردانه است. اما آیا همین بودجه ای که در مملکت موجود است، به صورت عادلانه تقسیم می شود؟ اگر برای جشنواره تنبور پول نیست، پس باید برای هیچ برنامه دیگری پول نباشد. اگر برای برنامه های دیگر پول خرج کردید پس در حق ما جفا کرده اید.
این نوازنده بزرگ تنبور گفت: همه یکی هستیم. اگر نیست پس برای همه مان نیست. اگر جاده منطقه ما سال هاست که بدترین وضعیت را دارد و شما به علت نبود بودجه، این جاده را بازسازی نمی کنید، پس جاده های دیگر را هم درست نکنید.
مرادی تاکید کرد: این جشنواره به صلاح مملکت است. در واقع برگزاری این جشنواره همان مبارزه با تهاجم فرهنگی است. با چنین جشنواره هایی می شود در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاد. با حرف زدن و شعار دادن هیچ تهاجمی مهار نمی شود.
از مسئولان می خواهم که از جشنواره کُهن آواهای تنبور حمایت کنند تا بچه هایمان را به این راه هدایت کنیم. ما همه خدمت گذاریم و هیچ انتظاری از کسی نداریم.
مسئولان وزارت ارشاد طی بیست روز گذشته ما را فرسوده کردند / این جشنواره با همت مردم باشکوه تر برگزار شد
بخش دیگری از مراسم اختتامیه سومین جشنواره کُهن آواهای تنبور به سخنرانی علی اکبر شکارچی اختصاص داشت. شکارچی به عنوان نماینده هیات داوران پیش از صحبت هایش گوشه «رامکلی» در آواز ابوعطا و «روح الارواح» در آواز بیات ترک را آواخوانی کرد تا به نوعی به اشتراک های موسیقی مقامی و موسیقی دستگاهی اشاره کند. در ادامه متن صحبت های علی اکبر شکارچی را می خوانید:
می خواستم بگویم که موسیقی نواحی و موسیقی دستگاهی ما چقدر با هم همخون هستند. عشق، مهربانی، عصیان و شگفتی همه در دل این موسیقی ها هستند.
ای مردم بیایید نگاهتان را از زمینیان به آسمان ببرید نگاهتان را به دل خودتان ببرید. برگزاری این جشنواره دو پند داشت؛ یکی برای مسئولان وزارت ارشاد و دیگری برای مسئولان خانه تنبور.
مسئولان وزارت ارشاد طی بیست روز گذشته آنچنان ما را فرسوده کرده اند که من با معاون وزیر تماس گرفتم و گفتم درست است که می خواهید برخی از جشنواره ها را حذف کنید و هزینه اش را به کارهای پژوهشی اختصاص دهید. اما علی اکبر مرادی و جشنواره تنبورنوازی وزنه بزرگی در موسیقی کشور است. تنبور نوازی در موسیقی ما جایگاهی دارد که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه و معاوضه نیست. این اصلا درست نیست که شما بودجه این جشنواره را حذف کنید و بودجه اش را به پژوهش دیگری اختصاص دهید؛ اصلا کدام پژوهش؟ مگر تا کنون در زمینه پژوهش چه کرده اید؟
بیایید بدون هیچ تحلیل سیاسی و اجتماعی، رها کنیم آنچه را به آن دل بسته بودیم. این جشنواره درسی به آقای مرادی داد که نشان می دهد این جشنواره علی رغم اینکه یک ریال از ارشاد استان کرمانشاه و وزارت ارشاد کمک نگرفته است؛ اما با همت مردم چقدر باشکوه تر برگزار شد.
موقعی که شما معنویت و انسانیت در  اینجا موج می زند؛ مگر می شود جماعتی برای موسیقی شان دستشان خالی بماند. خداوندگار موسیقی نمی گذارد شما تنها بمانید.
مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد و مسئولان ارشاد استان کرمانشاه اگر افتخار کردند و برای موسیقی هزینه کردند، واقعا ممنونشان هستیم. اگر حاضر به هزینه کردن نشدند، نباید منتظرشان بمانیم.
شاید من دیگر نفسی نداشته باشم که برایتان صحبت کنم. اینهایی که می گویم نصیحت نیست، وصیت است.
ما دوره های سختی را در عرصه موسیقی پشت سر گذاشته ایم. وقتی من استاد دانشگاه بودم سازم را در کیسه می گذاشتم و با خودم به دانشگاه می بردم. امروز امکانات خوبی داریم که حاصل طی کردن مسیری دشوار طی حدود نیم قرن گذشته است.
اکنون که شرایط فراهم شده است مبادا که موسیقی دانان محلی و سنتی روبه روی هم قرار بگیرند. این هم پندی است که من به عنوان یک گوشزد بیانش می کنم.
غیبت کردن و بدگویی کردن از یکدیگر باعث نشود که از همدیگر یاد نگیرید. نگذارید بحران های اقتصادی، اجتماعی و بحران های خانوادگی موجب شود که از همدیگر دور بمانید. بیایید با خودمان تمرین نیستی کنیم؛ این تمرین مبارزه خوشایندی است بین بیرون و درون. بیایید از هنرمندان بزرگی مانند علی اکبر مرادی، حیدر کاکی، کرمی، بهزاد مرادی و بازگیر که دست به دست همدیگر داده اند و موسیقی را سرفراز کرده اند، سپاسگزار باشیم.
وقتی موسیقی تنبور را می شنوم انگار ایران را برروی دستان این جوانان برفراز قله دماوند می بینم؛ از این بهتر هم مگر چیزی هست.
خانه تنبور با دشواری بسیار برای شما فراهم شده است. مرادی مانند درختی است که به شوق زیستن از دل سنگ می روید. شما مردمی که امشب اینجا هستید بار و بر این رویش هستید.
هیات داوران از حضور پررنگ بانوان در جشنواره تشکر می کند و خرسندی خودش را از حضور جوانان اعلام می کند.
ای دوستان جمعتان جمع باد، تنبور و موسیقی تان نگابان فرزندانتان باد، شوق آموختن موسیقی پیوسته در درونتان جوشان باد، دست حمایت و پاسداری تان از کُهن آواهای این سرزمین هرگز کوتاه نباد.
یکم شهریور 1398 – خانه تنبور – علی اکبر شکارچی
در بخش پایانی مراسم اختتامیه سومین جشنواره کُهن آواهای تنبور، برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند:
تکنوازی تنبور ـ گروه سنی الف 
«رها افضلی از دالاهو ـ سارا کاکایی از کرمانشاه ـ ایوب عباسی از قصرشیرین»، مشترکا رتبه اول
«کیان ناصری از  کرمانشاه ـ گل رخ شاه ابراهیمی از صحنه ـ اهورا رضایی از سرپل ذهاب»، مشترکا رتبه دوم
«سارا رستمی از سرپل ذهاب ـ آریاناز اله وردی از ایلام»، مشترکا رتبه سوم
 تکنوازی تنبور ـ گروه سنی ب
«بنیامین گراوندی از ایلام»، رتبه اول
«رومینا نوروزی از همدان»، رتبه دوم
«فرهاد فتاحی از کرمانشاه ـ سیدفرهاد فرهادی از دالاهو ـ هاتف مرادی خانی از کرمانشاه»، مشترکا رتبه سوم 
 
تکنوازی تنبور ـ گروه سنی پ
 
«پویا عباسی از کرمانشاه» - رتبه اول
«مهدی مریدی از ساوه ـ تارا افضلی از دالاهو»، رتبه دوم
«وریا کریمی از دالاهو»، رتبه سوم
 
تکنوازی تنبور ـ گروه سنی ج
 
«علی مومیوند از کرمانشاه»، رتبه اول
«حامد ناجی از قزوین»، رتبه دوم
«بهزاد کرمی از سرپل ذهاب»، رتبه سوم
 
مقام خوانی ـ گروه سنی الف
 
«بردیا اکابری از قصرشیرین»، برگزیده 
 
مقام خوانی ـ گروه سنی ب
 
«کسری کاکایی از کرمانشاه»، رتبه اول 
«آریان عزیزی از قصرشیرین»، رتبه دوم
«متین محمودیان از دالاهو»، رتبه سوم
 
مقام خوانی ـ گروه سنی پ
 
«حسین اعظمی از دالاهو ـ جهاندار ملکی از کرمانشاه»، رتبه اول 
«مهدی مرادی از قصرشیرین ـ پدرام ظاهری نیا از قصرشیرین» ، رتبه دوم
« سیدروزبه مهرابی از کرمانشاه» ، رتبه سوم
 
مقام خوانی ـ گروه سنی ج
 
«سعید کرمی راد از کرمانشاه ـ مراد مرادی از قصرشیرین»، رتبه اول 
«سجاد علایی فر از دلاهو ـ سیدعابدین حسینی از سرپل ذهاب»، رتبه دوم
«آرش شیرویی از دالاهو»، رتبه سوم
 
سازهای بادی – نرمه نای
 
«آروین دباغی از بوکان»، رتبه اول
«مژگان سیدی از بوکان»، رتبه دوم
 
سازهای بادی ـ شمشال 
 
«عبدالباسط مرادی از جوانرود ـ اسماعیل غفوری از بوکان»، رتبه اول
«شهرام مهدوی از روانسر»، رتبه دوم
 
گروه نوازی
 
«گروه الوند از کرمانشاه»، رتبه اول
«گروه سی رود از قصرشیرین ـ گروه کوپسار از البرز»، رتبه دوم
«گروه سیمرغ از  لرستان ـ گروه ققنوس از قصرشیرین»، رتبه سوم
 
در بخش گروه نوازی، «گروه سوارو از بوکان» نیز به عنوان گروه برگزیده جشنواره معرفی گردید.

نیلوفر پیری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 ۳۱ اجرا در دومین روز جشنواره تئاتر خیابانی مریوان | عکس
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان روز یکشنبه سوم شهریور ماه میزبان 31 اجرای نمایشی است.
» ۳۱ اجرا در دومین روز جشنواره تئاتر خیابانی مریوان
... دیدن متن »

به گزارش ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، روز یکشنبه سوم شهریور ماه ۷ نمایش خارجی در بخش بین الملل اجرا دارند.


بر این اساس نمایش‌های "رژه نمایش" از کشور اکراین، "دلقک" از برزیل،"کات زمیر 9" کار مشترک ایران و عراق،"مایم تئاتر" از ارمنستان، "رویا" کار مشترک عمان، عراق و اقلیم کردستان،"سولکس" از ایتالیا و "درها" از روسیه اجرا دارند.
در این روز "رژه نمایش" به کارگردانی الکساندر لیاخوف دو اجرا در ساعت‌های ۱۶ و سی دقیقه و ۱۹ و سی دقیقه در پارک شانو دارد.
"دلقک" به کارگردانی واکتر دانرا سابرینو ساعت ۱۸ در پارک ملت اجرا می‌شود.
"کات زمیر۹ " به کارگردانی مشترک مختار محمدی و آسو اکرم احمد ساعت ۱۸ و چهل و پنج دقیقه در پارک ملت اجرا می‌شود.
در این روز پارک شانو راس ساعت ۱۸ و چهل و پنج دقیقه میزبان نمایش"مایم تئاتر" به کارگردانی هایک اسراللیان است.
"رویا" به کارگردانی نژاد نجم مجید عنوان نمایشی است که ساعت ۱۹ و سی دقیقه در کانی دینار به اجرا در می‌آید.
در همین مکان نمایش "سولکس" کار جردی بلترامو ساعت ۲۰ و پانزده دقیقه اجرا می‌شود.
"درها" کار یوژنی شکاووف آخرین اجرای خارجی روز یکشنبه است که ساعت ۲۱ و چهل و پنج دقیقه در پارک شانو اجرا دارد.


۱۷ نمایش از سراسر کشور میهمان دومین روز جشنواره


در همین روز گروه‌هایی از شهرهای بروجرد، سنندج، لاهیجان، مریوان، تهران، آستانه اشرفیه، ایلام، گنبد کاووس، زاهدان، تربت جام، هرمزگان، تبریز، اصفهان، تفرش، دامغان، بروجن و آبادان در جشنواره آثار خود را به نمایش درمی‌آورند.


"شکست غول بیکاری" به کارگردانی شیرین شاهوردی از بروجرد اولین اجرای دومین روز جشنواره است که ساعت ۱۶ و سی دقیقه در دریاچه زریبار اجرا دارد.
"بریدگی" به کارگردانی نیما ایمان‌زاده از سنندج در خورشید زریبار، "شال برون" به کارگردانی امیر امینی از لاهیجان در ده ره تفی، "میر نوروزی" به کارگردانی نامق خدایار از مریوان در پارک ملت به طور همزمان راس ساعت ۱۶ و سی دقیقه اجرا می‌شوند.
ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه، سه نمایش "محورهای مورد تایید فراخوان" به کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه در دریاچه زریبار، "bell214" به کارگردانی مصطفی کولیوندی از ایلام در پارک ملت و "روزن" کار مشترک رها سلیمانی و سعید اسد سنکابی از تهران در نگارخانه اجرا می‌شوند.

چهار نمایش "کلدی می‌خواند" کار سید علی فخر حسینی از گنبد کاووس در دریاچه زریبار، "ایستگاه" به کارگردانی آلبرت بیگجانی از تهران در پارک شانو، "گل پری" کار سعید بادینی از زاهدان در شهرک هجرت، "حنانی" به کارگردانی مشترک نسرین اسماعیلی و محمد بهاگیر از تربت جام در به رده ره شه در ساعت 18 اجرا می‌شوند.
ساعت ۱۸ و چهل و پنج دقیقه نیز نمایش‌های "باسنک" کار مرضیه آزادی خالص از هرمزگان در دریاچه زریبار، "دست ... کاری" کار مهدی ضییان پور از تهران در کانی دینار، "مبارز" (زینب پاشا) کار مهدی صالح‌‌یار از تبریز در پنکیجه اجرا دارند.
برنامه اجراهای این روز در ساعت ۱۹ و سی دقیقه با اجرای نمایش‌های "آلوده نکنیم" به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان در دریاچه زریبار، "بی پیش بی اجاره" کار میثم سرابادانی از تفرش در شهرک هجرت، "کتاب قدیمی پدربزرگ" به کارگردانی نرگس خاک‌کار از تهران در پنکیجه، "بریدگی" کار نیما ایمان‌زاده از سنندج در پارک ملت، ادامه پیدا می‌کند.
ساعت ۲۰ و پانزده دقیقه نمایش "اسفندیار هم آری" کار حسام خلیل‌نژاد ازدامغان در دریاچه زریبار، "این کجا و آن کجا" کار پژمان شاهوردی از بروجن در پارک شانو، "سانتی متر" کار سوران حسینی از مریوان در پارک ملت اجرا می‌شوند.
دو نمایش "یک وال برای خدا نامه نوشت" کار بهنام کاوه از آبادان و "بهار میاد" کار محمد برومند از تهران نیز در ساعت ۲۱ و در دو مکان دریاچه زریبار و پارک شانو آخرین اجراهای ایرانی این روز هستند

م ح خ این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
((قرار گروهی تماشای چند نمایش در روزهای یکشنبه و دوشنبه 3و 4 شهریور))بعد از 5 سال قرار محبتی دیگر....

((((یکشنبه 3 شهریور)))
1.نمایش پستچی.پابلو نرودا ساعت 17 ایرانشهر - سالن استاد ناظرزاده کرمانی
https://www.tiwall.com/p/pabloneruda
2.نمایش مرگ دیوانه ساعت 19 خانه نمایش مهرگان سالن شماره 2
https://www.tiwall.com/p/cheatingdeath
3.نمایش جیغ بنفش ساعت 20:30 پردیس تئاتر شهرزاد سالن صنوبر
https://www.tiwall.com/p/jighebanafsh3
((((دوشنبه 4 شهریور)))))
4.نمایش کاریزمای منفی ساعت 19 تماشاخانه شانو
https://www.tiwall.com/p/karizmayemanfi
5.نمایش شپش ساعت 21 عمارت نوفل‌لوشاتو - سالن ۱
https://www.tiwall.com/p/shepesh2
ببینم چند نفر از قدیمیها رو میتونم ببینم و البته دوستان جدید
مشتاق دیدار به شدت
» تا ۵ پاسخ

آرش رضایی این را پاسخ داده‌است
قدمت رو چشم آرش جان
۲ ساعت پیش
فدات علی جان
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سایه
درباره نمایش لانچر ۵ i
سلام
وقت بخیر دوستداران تئاتر
یک عدد بلیط دوشنبه شب 4 شهریور ماه 98 ساعت 20:30. نمایش لانچر 5 به دلیل کنسل کردن یکی از همراهان به فروش میرسه
در صورت تمایل فقط از طریق تلگرام پیام بدین
حجازی 09127784910
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فکر تو پر از دردهایی ست
که هر لحظه مرا
به سقوط از پرتگاه زندگی
تشویق می کند

فکرهایی که مدام
بند بند،دلم را
مثل ریسمان کهنه
هر روز نازک تر می کند

و تمام عاشقانه های
محکوم به حبس ابدم را
به کابوس مرگ
دعوت می کند،

خیالت ... دیدن ادامه » راحت باشد
از زمان افتادنم
از چشمهای هرزه ات،
تمام زنگ های شیطان
آهسته به صدا درآمده است

چون راه عشق تو
در جاده ی سیاه زندگی
هرزه ی هم آغوشی
روسپی های سیاه و سپید عاشقی ست
که بکارتش را
برایِ تو نگه داشته است.


#مجتبی
محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و درود به همه اهالی تیاتری و هنرمندان و هنر دوستان عزیز به خصوص عوامل اجرایی نمایش همان چهاردقیقه . خواهشا چند تا عکس از اجرای نمایش داخل تیوال قرار بدین که اون عکس ها باعث ترغیب به دیدن نمایشتون بشه یا حداقل کسایی که بلیط گرفتن که بیان کار رو ببینن ، یه کلیتی از نمایش داشته باشن و بدونن که اتمسفر کار چیه و قراره چی ببینن . ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش گرگ ها i
پوستر انگلیسى و فارسى نمایش «گرگ ها» به طراحی حامد حکیمی رونمایی شد. | عکس
» پوستر انگلیسى و فارسى نمایش «گرگ ها» به طراحی حامد حکیمی رونمایی شد.
... دیدن متن »

این نمایش به نویسندگی سارا دلپ، کارگردانی دانیال خجسته و دراماتورژی مهناز کیومرثی از چهار شهریور ماه در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

‏‎سمانه نوراللهی، نیوشا نادری، ندا جبرئیلی، تینا پیرویسیان، مائده ایرجی راد، کاملیا حق‌وردیان، پگاه ابراهیمی، گل‌آرا مقدسی، کیمیا شهریه در این نمایش بازی می کنند.

‏‎در خلاصه ی این نمایش آمده است:
‏‎“تیم دختران دبیرستانی فوتبال سالنی گرگ ها، خود را برای بازی های انتخابی دانشگاه به امید بورسیه شدن آماده می کنند؛ تا اینکه غریبه ای از راه می رسد و گرگ ها فصل را در شرایط پیچیده ای به پایان می برند.”

‏‎سایر عوامل این نمایش عبارتند از:
‏‎دستیار کارگردان: المیرا شمشیری، طراح صحنه: دانیال خجسته، حامد ستاری، طراح لباس: مریم نور‌محمدی، طراح صدا و موسیقی: فرشاد فزونی، طراح گریم: سامان مه آبادی، طراح نور: محمدرضا رحمتی، طراح حرکت: دانیال خجسته، کاملیا حق وردیان، طراح عروسک: ناهید ریحانی، گرافیک و ساخت تیزر: استودیو مشق، عکاس: کیارش مسیبی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی
‏‎روابط عمومی، رسانه و تبلیغات: گروه هنری پژواک.

‏‎این نمایش که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود تا پایان شهریور ماه هر شب ساعت ۱۸ در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

‏‎علاقه مندان جهت خرید اینترنتی بلیت این نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۶۲۹۸۲۲ تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاید کوچیک تر که بودم صرفا به خاطر اینکه طرفدار اشکان بودم میرفتم و تئاتر هاش رو میدیدم یادمه اولین اجرایی که ازش دیدم در روزهای آخر اسفند بود ! اونموقع سوم راهنمایی بودم ، معنی خیلی از دیالوگ ها رو نمیفهمیدم شاید فقط میخواستم اجرا تموم بشه بیام بیرون و خودش رو ببینم !حالا از اولین تجربه ی تیاتر دیدنم سال ها میگذره شاید شش ، هفت سال... شاید اون روز ، اسفند نودودو رو میگم ، یه تجربه ی نصفه و نیمه و خام از هنر نمایش با وجودم عجین شد ولی همون تجربه ی خام و کم عمق کم کم در من پر رنگ شد ... از اون روز به بعد، هر چی بیشتر میگذشت ، من هم از مرور اتفاقات و دیالوگ های مبهمی که توی ذهنم بالا پایین میشدن بیشتر لذت میبردم ، با خودم فکر که میکردم میدیدم راستی راستی اون شب چه دنیای قشنگی رو تجربه کردم از اون روز به بعد شعله های عشق به هنر رو بیشتر توی خودم حس کردم از اون ... دیدن ادامه » روز بعد تا همین دو سال پیش نشد که اجرایی از اشکان و گروهش رو از دست بدم ، همیشه بعد از اجراها بعد از دیدن نمایششون بعد از دیدن اون همه توانایی به خودم افتخار میکردم که توی دوره ای زندگی میکنم که تاریخ و هنرش به دست چنین ادم های کاربلدی داره رقم میخوره ... همیشه جوری از زندگی و حس مثبتی که روی صحنه جریان پیدا میکرد لذت میبردم که حس میکردم اگه نمایش دیگه ای از گروه دیگه ای رو ببینم به خودم خیانت کردم همش میترسیدم نکنه این همه حال خوب رو توی اجراهای دیگه تجربه نکنم ! نکنه ، نکنه ....
اما حالا بعد دو سال فاصله از این هنر گرانقدر به خاطر درس و کنکور و اتفاقات دیگه شب گذشته با دیدن نمایش پستچی پابلو نرودا حس میکنم دوباره زنده شدم حس میکنم دوباره هنر داره زیر پوستم ، توی رگام مثل خون حرکت میکنه ، این نمایش هم مثل همون قبلیا پر قدرت و پر انرژی اجرا شد مثل همون قبلیا دوست دارم دیالوگ هاش رو حفظ کنم ،مثل همون قبلیا دوست دارم بارها و بارها تو ذهنم تکرارش کنم مبادا کم رنگ بشه ، این نمایش هم مثل همون قبلی ها بود همونقدر دلنشین و پر مغز .... اشکان ! مرسی که بعد از دیدن اجراهات حالم عجیب عرفانی میشه .... حالا حالاها بمونی روی این صحنه ! پزشک روح ! خوشحالم که اولین بار برای دیدن خودت اومدم تئاتر ببینم و امروز و با دانش و حال خوب و ارزشی که برای تو و هنرت قائلم تیاترهات رو میبینم
همینقدر پر انرژی باش هنرمند ... اشکان عزیر از جونت روی صحنه مایه میزاری و این غیر قابل انکار هست .بدرخشی و ممنون برای بازی زیر پوستی ، دلنشین و انرژی فوق العادت ! تو دقیقا مصداق مردی برای تمام فصول هستی . ممنونم برای همه چی، برای رفتار حرفه ای ، قلب مهربان و هنر جذابتون . مرسی که با وجود اسیب دیدگی کتفتون باز هم مثل همیشه خوش درخشیدید
من هنوزم از فکر این یکی بیرون نیومدم همونطور که از فکر موسیو ابراهیم ، لامبورگینی ، ترانه های قدیمی ، ترانه های محلی ، ادامس خوانی ، در روزهای اخر اسفند، مجلس ضربت زدن ، هامون بازها و سینماهای من ، شب سال نو و .... هنوز بیرون نیومدم
! همشون شدن بچه هام =)
خواهش میکنم دیدن این نمایش رو از دست ندید ! اشک و لبخند همزمان و نفوذی قابل لمس بر روح و ذهنتون
شاید اگه بتونم خودم دوباره بیام و این نمایش رو ببینم
محسن جوانی و حمیدرضا مرادی این را خواندند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور افتتاح شد | عکس
همزمان با جشنواره تئاتر خیابانی
» بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور افتتاح شد
... دیدن متن »

بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور همزمان با چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در پارک ملت این شهر افتتاح شد.

 به گزارش ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، این آمفی تئاتر که گنجایش آن ۷۰۰ تماشاگر است، امروز ـ شنبه دوم شهریور ماه  -  با حضور شهردار مریوان، امام جمعه این شهر، دبیر و دیگر مسئولان برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و مردم این شهر آغاز به کار کرد.

در برنامه افتتاحیه این آمفی تئاتر فاتح بادپروا دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، در سخنان کوتاهی با تاکید بر جایگاه مهم تئاتر در فرهنگ هر کشوری گفت: افزودن هر متر فضای فرهنگی به هر شهری، نشانگر رشد آن شهر است و تئاتر یعنی فرهنگ و ملتی که تئاتر نداشته باشد، فرهنگ ندارد.

او ادامه داد: امیدواریم برند جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در آینده نزدیک، هر چه بیشتر جهانی شود و ما به عنوان مردم این شهر به خود می‌بالیم که مریوان، به عنوان پایتخت تئاتر خیابانی ایران شناخته می‌شود. 

بادپروا با اشاره به بافت فرهنگی مریوان اضافه کرد: زیر هر بته این شهر پر از فرهنگ است و نگاه ما در این جشنواره، نگاه گردشگری است و چشم‌انداز ما این است که منافع این جشنواره نصیب همه مردم شهر شود و آنان نیز از موهبت‌های آن برخوردار شوند.

او در ادامه از تلاش‌های شهرداری و شورای شهر مریوان در راه اندازی این آمفی تئاتر روباز قدردانی کرد و گفت: در 15 روز اخیر با وجود تغییراتی در شهرداری، این دوستان با تلاش شبانه روزی، این آمفی تئاتر را راه اندازی کردند.

مهندس سیروان ویسی شهردار مریوان نیز در سخنان کوتاهی توضیحاتی درباره این پروژه ارایه کرد و افزود: این پروژه 2و نیم هکتار است که یک و نیم هکتار آن به فضای داخل پارک اختصاص داده شده و مابقی به عنوان فضای پیاده گاه و فضای ورزشی و خانوادگی تعلق دارد و ما این آمفی تئاتر را به مردم هنردوست مریوان تقدیم می‌کنیم. 

در ادامه، بادپروا با تقدیر از تلاش‌های کارگران شهرداری، از یکی از این کارگران که در فضای پارک مشغول به کار است، دعوت کرد تا با همراهی ماموستا شیرزادی امام جمعه و شهردار شهر، روبان افتتاح این آمفی تئاتر را قیچی کند.

مهندس ویس مرادی، معاون عمرانی فرمانداری مریوان نیز از دیگر مسئولان حاضر در این برنامه بود.

پس از مراسم افتتاحیه، نمایش "بازی و کودک" به کارگردانی مریم مهدی‌پور به عنوان اولین اثر نمایشی جشنواره در صبح روز شنبه، در این آمفی تئاتر اجرا شد.

نیلوفر پیری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش خنده مدوسا i
وقتی مدوسا می خندد | عکس
انتخاب های غلط... امید به اینکه همه چیز درست می شود...
» وقتی مدوسا می خندد
... دیدن متن »

دیدن همه اینها به ناخودآگاه ما این اجازه را می دهد که مدوسا را قضاوت کنیم. اینکه هر وقت خواستیم، سرنوشت او را حق مسلم اش بدانیم و با اینکه او را در حال درد کشیدن می بینیم، او را در ذهن خود محکوم کنیم.

یا اصلا خیلی مهربان و خوب، شرایط پیرامونش را مقصر بدانیم و دلمان برایش بسوزد. شاید اصلا با او همدردی کنیم، چون ممکن است همین اتفاقات در زندگی ما هم رخ بدهد یا رخ داده باشد.

این یک نمایش تئاتر است. اما بیشتر شبیه یک زندگی واقعی است. متشکل از چند شخصیت، یک محل و یک سری اتفاقات پی در پی. ما با کدامیک از این کاراکتر ها، صحنه ها و یا دیالوگ ها همزاد پنداری می کنیم؟

نمایش خنده مدوسا، داستان زنی است که با همسر خود در روستایی زندگی می کند. اما از آنجایی که این روستا در ایران و یا در هند نیست به احتمال زیاد شاهد یک فیلم "هندی" نخواهیم بود ;) بلکه میتوانیم یک نمایش کاملا غیر منتظره را شاهد باشیم.

در زمان شروع این اجرا طبق معمول دفترچه خودم را آماده کردم تا با نوشتن نکات منفی و مثبت آن، طبق معمول نقد بیطرفانه ای درارتباط با این اجرا بنویسم. اما صفحه نکات مثبت پر شد و صفحه نکات منفی در تمام طول اجرا سفید مانده بود. موضوع من این نیست که آیا کار بدون نقص و یا ضعف اصلا امکان پذیر هست یا خیر. نکات منفی از نظر من تمام چیز هایی است که مانع لذت بردن مخاطبان یک اجرای تئاتر از قشر های مختلف جامعه می شود.
فاطمه نصرتی سمت چپ- ساناز تفکری سمت راست
فاطمه نصرتی سمت چپ- ساناز تفکری سمت راست

در پایان اجرا زمانی که با بازیگران و کارگردان این کار صحبت کردم، متوجه شدم که این نمایش تجربه اول کارگردانی سرکار خانم فاطمه نصرتی است و این موضوع برای من خیلی شوکه کننده بود. کاری با این کیفیت را بعنوان تجربه اول یک جوان! اصلا خارج از انتظار بود. ضمن اینکه برای من که هر هفته شاهد 4-5 نمایش تئاتر هستم، طی دو سال اخیر تنها 5 تئاتر پیش آمده است که کارگردان کار علاوه بر انجام وظایف حرفه ای خود، در اجرا نیز شرکت داشته باشد و در نقش بازیگر بتواند بازی قابل قبولی را از خود ارائه دهد. که نام ایشان را برای من در کنار افرادی همانند استاد بزرگ میکائیل شهرستانی برای اجرای "آوازه خوان خیابان های منهتن" قرار می دهد.

به نوعی میتوانم بگویم، یکی از ده کارگردان برتر آینده تئاتر ایران (نه فقط در گروه کارگردانان خانم) در این اجرا متولد شد، هرچند که بازیگر بسیار قابلی هستند و من بازی ایشان را از مجموع بازیگران زن این اجرا به صورت مشترک با سرکار خانم ساناز تفکری در رتبه اول قرار می دهم.

سرکار خانم تفکری بازیگر نقش اول این اجرا نیز نمایش خیلی خوب و بازی قوی ای از خود به نمایش گذاشت، به صورتی که شما می توانستید تمامی درد ها و شادی ها و احساسات مدوسا را در او ببینید و حتی در مقایسه با اجرای قبلی ایشان در نمایش چند سی سی حادثه میتوانم بگویم اجرای پخته تری از ایشان دیدم و همچنین توانستم تمامی پیام هایی که برای شناخت مدوسا در بازی ایشان برای تماشاگر ارسال می شد را دریافت کنم و آفرین به قدرت ایشان در نمایش و بازیگری.
مسعود منقچی سمت راست- ساناز تفکری سمت چپ
مسعود منقچی سمت راست- ساناز تفکری سمت چپ

بازی جناب آقای مسعود منقچی به صورت چشمگیری خاص بود، که نشان دهنده تلاش زیاد ایشان برای بوجود آوردن نقش مقابل مدوسا در این اجرا است. نکته ای که در قوت بازی ایشان به چشم می آید، برخلاف عموم نقش های منفی که در اجراهایی با موضوع زنان مطرح می شود، این است که این نقش کاملا برای من بعنوان یک مرد قابل درک است. هر مردی میتواند خود را به این نقش نزدیک ببیند و هرچند که نکات منفی رفتار او را در وجود خود انکار کند و بخواهد که در ذهن خود، خود را در جایگاه قهرمان داستان قرار بدهد، اما نمی تواند از اینکه احساسات و رفتار های این نقش را کاملا درک می کند فرار کند هر چند که به نظرش اشتباه باشند.

بازی بسیار خود آقای مسعود منقچی را در کنار بازی خوب و هر چند کوتاه از مهدی ملک در نمایش "زن هستم" به نویسندگی و کارگردانی سرکار خانم صنم سرمد قرار می دهم و در این ژانر خاص این دو را بعنوان بازیگران مرد برتر میدانم.

محمد طاهری (مهمان از گروه هنری استوا)، با توجه به اینکه ایشان تنها 4 روز قبل از شروع اجرای این نمایش به گروه اضافه شده اند توانستند هماهنگی بالایی با تیم و تاثیر گذاری خوبی در اجرای نقش خود داشته باشند. هماهنگی ایشان با دو بازیگر اول مرد و زن این اجرا به خوبی نمایان بود و بنظرم ایشان از تجربه خوبی در زمینه اجرا برخوردار هستند و از این جهت حضور ایشان در کار باعث بالاتر رفتن قدرت نمایش شده است.
مسعود منقچی سمت راست - محمد طاهری سمت چپ
مسعود منقچی سمت راست - محمد طاهری سمت چپ

هرچند که تلاش می کنم تا پس از پایان هر اجرا با بازیگران کمی در ارتباط با نقشی که اجرا کرده اند صحبت کنم تا درک بهتری از کاری که انجام داده اند و دیدگاه شان داشته باشم، اما درارتباط با سرکار خانم بهار داورزنی این فرصت پیش نیامد. و چیزی که هم اکنون در ارتباط با بازی ایشان می نویسم یکی از جنبه های تحلیلی را کم دارد.

نقش ایشان در ذهن من از نظر کیفیت بازی در رتبه دوم بازیگران این اجرا قرار گرفته است، از این جهت که فکر می کنم ایشان می توانستند از خیلی خوب به عالی اجرای خود را بالا ببرند اگر فرصت بیشتری می داشتند. زیرا ایشان هم دیر به گروه نمایشی اضافه شده اند. نقش ایشان جنبه های دو پهلویی در ارتباطات خود دارد و بخشی از جنبه اجتماعی جامعه زنان را به تصویر می کشد که گاهی توسط ما یا شناخته شده نیست، یا کتمان می شود و یا در صحبت های مان سعی می کنیم به آن اشاره نکنیم.

در هر صورت فکر می کنم برای این نقش بخصوص ایشان بهترین انتخاب بوده اند زیرا بازی قوی و خیلی خوب، چهره و صدای ایشان همگی در یک جهت بر تاثیر گذاری نقش افزوده اند.


در نهایت از لیست نقاط قوت این کار میتوان به طراحی صحنه جالب و خیلی خوب، موسیقی و نور عالی به همراه سالنی مناسب برای راحتی تماشاگران اشاره کرد هرچند که فکر می کنم اجرایی در این سطح میتواند در بزرگترین سالن های نمایشی کشور برای اجرا روی صحنه برود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش و او جان من است ... i
نمایش به کارگردانی حمید حرا تا ۸ شهریور پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود
» ویدئویی از نمایش «و او جان من است ...»
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام خدمت همگی دوستان
فروش سه شنبه و چهارشنبه آغاز شده و همچنین از فردا تا پایان اجراها کد تخفیف دانشجویی ۲۰ درصد منظور شده.
منتظر شنیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه اجرای تر و تمیز و شسته رفته. اگر اهل دیدن "نمایش خوب" هستید، این اجرا رو اصلا از دست ندید. آقای طباطبایی و آقای منظور مثل همیشه عالی نقش آفرینی کردند. یه نمایش درجه یک برای کسانی که می اندیشند و از اندیشیدن لذت میبرند.
خسته نباشید به تمام کسانی که برای این نمایش زحمت کشیدن و براشون کار با کیفیت ارائه دادن مهمتر از پوله.
محسن جوانی و حمیدرضا مرادی این را خواندند
ز-نوروزی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش علیه من شهادت نده ۹۰ i
بلیت نمایش «علیه من شهادت نده 90» نوشته آرمان طیران و کاری از حسین حیدری پور همه روزه به غیر از پنجشنبه و جمعه برای دانشجویان تخفیف‌دار شد. | عکس
» بلیت نمایش «علیه من شهادت نده 90» نوشته آرمان طیران و کاری از حسین حیدری پور همه روزه به غیر از پنجشنبه و جمعه برای دانشجویان تخفیف‌دار شد.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی گروه، نمایش «علیه من شهادت نده 90» نوشته آرمان طیران و به کارگردانی حسین حیدری پور با هدف فراهم آوردن زمینه مناسب‌تر برای دیدار دانشجویان از این نمایش ، در همه روزهای هفته به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه دانشجویان همه رشته‌های تحصیلی می‌توانند با تهیه بلیت با ۴۰ درصد تخفیف به تماشای « علیه من شهادت نده 90» بنشینند.

این نمایش به ماجرای دوری عادل فردوسی‌پور از تلویزیون و حذف برنامه «نود» می‌پردازد.
بازیگران این نمایش آتش تقی پور،،بابک انصاری،دلارا نوشین،سجاد دیر مینا،سهیل غلامرضا پور،یزدان دارابی،هیلا رضائیان و الهه پرسون هستند.

 دانشجویان باید با ارائه کارت دانشجویی معتبر حداقل ۴۵ دقیقه قبل از شروع نمایش با مراجعه حضوری به گیشه فروش تماشاخانه سپند، بلیت نمایش را با تخفیف تهیه و از این نمایش دیدار کنند.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از:تهیه کننده: ریحانه مصلح،حسین حیدری پور،آهنگساز: علی سینا رضا نیا،مجری طرح: آموزشگاه آزاد هنری تجربه،
دستیار کارگردان: فاروق حاجی زاده،طراح صحنه: رهام بیگلو،دستیار صحنه: محمد رضا اقدایی..میلاد غفرانی،حمید حکیم الهی
طراح نور: امیر ترحمی،طراح لباس: پاکسیما طلاجو،مدیر روابط عمومی: نویده سقراطی،امور رسانه: مریم رودبارانی.،مدیر صحنه و فضای مجازی: آرزو شکاری،طراح پوستر و گرافیک: یزدان دارابی
مجری گریم: الناز اکبر زاده.امین امیری،
تیزر ویدئو: عرفان عزیزی.
منشی صحنه: آرزو طاهریان

این نمایش هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه سپند روی صحنه می‌رود

کاملیا عبدالصمد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش برداشتن i
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام مقیمی
درباره نمایش ستاره شناس i
سلام
متن جالبی بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از دیدن این نمایش راضی هستم ، فقط به خاطر فضایِ شاعرانه‌اش!
با توجه به موضوع، توقع داشتم طنز کمتری ببینم و اگر هم قراره طنزی باشه، متناسب با موضوع اثر باشه. شوخی‌ها به نظرم خیلی بی‌ارتباط بود با فضای این داستان.
خیلی وقت بود از جناب آهنین‌جان تئاتر ندیده بودم و خوشحال شدم از دیدنِ دوباره اجرای ایشون. بازی جناب خطیبی من رو یاد نمایش "موسیو ابراهیم" انداخت. به نظرم با وجودِ انرژی زیادی که برای اجرا گذاشتن، اما اغراق در بازی ایشون زیاد بود. قسمت‌های مادر و دختر با بازی خانم تیموریان و مدنی هم میتونست قوی‌تر و طبیعی‌تر باشه.
در نهایت، اگه فقط در مورد اجرا بخوام چیزی بگم، متوسط بود (از دیدِ من). ولی فضای کلیِ کار و اشعاری که در طول اجرا خوانده شد برام بسیار دوست داشتنی بود.
جواد کمانی
درباره نمایش شپش i
سلام .خیلی خوشحال شدم که یه کار خوب و با ریتم بالا دیدم طوری که نمیذاشتم مخاطب لحظه ای به چیز دیگه ای فکر کنه.و مشخص بود که چقدر انرژی گذاشته شده بود برای این کار.همه عوامل خسته نباشید.لذت بردم واقعا ممنون
حمیدرضا مرادی و محمدحسین قاسمی این را خواندند
حسین حاتمی و برزگر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مورد اثر باید بگویم که بسیار تاثیر گذار، جذاب تا حدی که بعد از نمایش همچنان شما را با خود در گیر می کند. بسیاری از سئوالات ما درباره روابط، ازدواج، تربیت ..اعتماد به نفس در زندگی، خود خواهی های ما …و از این دست مسائل در این نمایش مطرح می شود بدون این که در دام شعار زده گی و گزافه گویی بی افتد. اصغر نوری نمایش را با بیانی ساده به روی صحنه برده است که به نظرم رسیدن به این سادگی خود هنر است. مفاهیم عمیقی در نمایش مطرح می شود که این ساده گی در همه ی عناصر اجرا به القا مفاهیم کمک کرده است.تنش و عشقی که بین شخصیت ها مطرح می شود گاه شما را به خنده وا می دارد و گاه فکر و گاهی احساس تاسف که ما در زندگی چقدر در حال افسوس خوردن از گذشته و ترس از آینده هستیم و لحظه ی حال را فراموش می کنیم. اگر کمی با روانشناسی آشنا باشیم متوجه می شویم که نویسنده ی اثر کاملا با مقوله ... دیدن ادامه » ی روانشناسی آشنایی کامل دارد و از روش های معمول تراپی آگاه است، اما نکته ی جالب روش شخصیت مرد است که به تماشایی کردن اثر جلوه ایی دیدنی بخشیده است. احمد ساعتچیان پس نمایش اخیرش تراس که بسیار در آن خوش درخشید این بار در قالبی کاملا متفاوت بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش می گذارد، با دیدن کارهای چند ساله ی اخیر او گویا ایشان در پی تجربه کردن نقش های متفاوت از هم می باشند. ناگفته نماند که طراحی صحنه از امتیازات اثر بخش نمایش است، در کل ستاره شناس نمایشی دیدنی است که لحظات به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب بجای می گذارد.

پی نوشت: صحنه ی بادکنک عالی بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای تئاتر چهار دقیقه، روز یکشنبه سوم شهریور ماه ساعت هفت و نیم یک عدد بلیت با سی درصد تخفیف (سی و شش هزار تومان) به فروش می‌رسد.
برای خرید با شمارهٔ 09377771903 تماس بگیرید.
میترا این را خواند
شماره ردیف و صندلی لطفا
۹ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نکاتی از اجرا که من را مجذوب کرد :
+ کست جوان و بی ادعا و خوش آتیه که از فرط اشتیاق برای خلق اثر چشمهایشان برق میزند و سالن را پر از انرژی می کند .
+ کارگردانی متد محور ، پویا و چشم نواز .
+ بازی ها در اکثر موارد زیبا و چشم نواز .
+ طراحی لباس هدفمند و جذاب در عین پیشبرد درام .
+ موسیقای تولیدی ، گویا و تاثیرگذار .
+ تعویض صحنه های سریع و ریتمیک و البته اتاق فرمان دقیق و تمرین شده .
+ متن پر محتوا و دقیق که اگرچه منطق روایی اش سلیقه ی مخاطب خاص را به چالش می کشد اما ظرافتش برای هر سلیقه ای جذاب است .

نکاتی از اجرا که از نگاه من می توانست بهتر باشد :
- اگر چه اجرای گریم ها به دقت صورت گرفته اما طراحی ها می توانست بیشتر در خدمت داستان باشد و در درک شخصیت ها بیشتر مخاطب را یاری کند .
- هیچ بازی ای کامل نیست و هیچ بازیگری بی نقض و طبیعتا همیشه جا دارد تا اهالی روی صحنه بهتر و بهتر شوند .
- بروشور ارائه شده اگرچه خوش طرح و طراحی ست اما میتوانست آگاهی دهنده تر و رنگ بندی شده تر باشد .

موخره :
نمایشی ... دیدن ادامه » جذاب و خوش ریتم که داستاتش را با آب و تاب تعریف میکند و تماشگر را مجذوب و در لحظاتی میخکوب میکند از گروهی متعهد و خوش ذوق .

با تشکر از تماشاخانه شانو بابت تهویه مناسب سالن و رفتار درخور پرسنل .

مانا باشید .
ارادت .

طناز
درباره نمایش پستچی، پابلو نرودا i
از روز اولی که از حضور این نمایش بر صحنه تئاتر خبردار شدم تصمیم گرفتم که حتما ببینمش .از ذوق حضور بازیگران بینظیر صبر نداشتم تا به تماشای این نمایش بشینم.
هر موقعی که قراره از انسان بزرگی تعریف کنم و بنویسم هول میشم و انگار زبونم به خودش اجازه نمیده حرفی بزنه چون خودشو لایق نمیدونه . پس ترجیح میدم که درمورد بانو رویا تیموریان حرفی نزنم و بهتره بگم دربرابر بزرگیشون دربرابر شخصیتشون و هنر خارق العادشون سکوت کنم و فقط بگم خداروشکر که شما هستین .
جناب اشکان خطیبی واقعا حضور شما دلگرمی ایه برای ما .اینکه هنوز هم هستن انسانهای شریفی که هر کاری رو که انجام میدن تمام خودشون رو میذارن و وجدانشون اجازه نمیده که جز این کاری بکنن.شما در کارتون بینظیرید . شما قطعا یکی از حرفه ای ترین و بتسوادترین هایین و این ثابت شده اما مهم تر از این که همیشه وقتی حرفی از ... دیدن ادامه » شما جایی هست من همیشه ستایشش میکنم و ازش حرف میزنم انسانیتتونه و چقدر با محبتین و این نه تنها در سینما که در جامعمون خیلی کم شده و کسایی که با شما از نزدیک برخورد داشتن و با شما حتی دقیقه ای گفتگو کردن قطعا بهتر از من این رو میدونند .قدر خودتون رو بدونید
و در پایان هزار بار حیف که با همه ی این تعریف ها به این نمایش نیومدم
هنوز روزای پایانی این نمایش داره بلیت فروشی میشه ولی من اعتقاد دارم تئاتر باکیفیت رو باید با کیفیت دید و حیف که اطلاع رسانی بلیت فروشی رو دیر دیدم و نمیتونم از ردیف جلو شاهد این تئاتر درخشان باشم
میترا و بابک همتی این را خواندند
اشکان خطیبی و پریسا جالینوس این را دوست دارند
❤️ارادت
۷ ساعت پیش
با امید حضور همیشگی و درخشانتون بر صحنه❤️
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش (رزرو رایگان)، به کارگردانی حمید حرا و با بازی مسعود اصغری، مرتضی اصغری، حمید انصاری پور، محمد رضا جمال، امیرحسین چمن زاد، امیر علی حبیبی و ... آغاز شد.
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس‌های پایانی این نمایش به کارگردانی مرتضا جلیلی دوست و بازی المیرا آشفته، مصطفا امیری، آوا تدین، متین حبیبیان، اسماعیل خزائی، آرش رفیعی، سپهر طهرانچی، رضا مداح، صبا نجاتی (روزهای چهارشنبه ۶ تا جمعه ۸ شهریورماه) فردا یکشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
میترا این را خواند
مرتضی سوری، فرزاد جعفریان و محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید