تیوال | دیوار
S3 : 12:24:36
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

گاو هندی:
هستی رنج است
زایش رنج است
زندگی رنج است
پیری رنج است
بیماری رنج است
آنچه خاطر خواهد رنج است
دلبستگی و هر آنچه دلخواهست رنج است
دلبستگی رنج آور است......
میثم هنزکی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آنالیز i
نمایش «آنالیز» به نویسندگی عدالت فرزانه و طراحی و کارگردانی امید اسدی که از روز دوشنبه ۲۳ مهرماه در تماشاخانه ایران تماشا به صحنه رفته است تا جمعه چهارم آبان‌ماه تمدید شده است. | عکس
» نمایش «آنالیز» به نویسندگی عدالت فرزانه و طراحی و کارگردانی امید اسدی که از روز دوشنبه ۲۳ مهرماه در تماشاخانه ایران تماشا به صحنه رفته است تا جمعه چهارم آبان‌ماه تمدید شده است.
... دیدن متن »

به گزارش سینماپرس، در این اثر نمایشی رضا زنده‌جاه، افسانه بخشی‌فرد، علی حیدری، ‌پانیذ ملکی، ‌سارا نظری‌، غزاله منیری و ‌آیدا متقیان ایفای نقش می‌کنند.

موضوع نمایش «آنالیز» صلح جهانی است. دنیا پر از جنگ و آشوب شده است و همه در حال کشتن یکدیگر هستند. جنگ نه به آن معنایی که رایج است، گاهی انسان‌ها در خانه، خیابان و مکان‌های عمومی بر سر مسایل پیش پا افتاده با دیگران می‌جنگند در حالی‌که در زندگی تنها محبت، عشق، دوست داشتن و صلح می‌ماند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از تهیه کننده: نفیسه مروتی، طراح حرکات فرم: ساغر صمدی، روابط عمومی و مشاور امور رسانه: علی‌اکبر مجدراد و امیررضا هرمزی، طراح پوستر و بروشور: جواد نقدی، دستیاران کارگردان: ساناز اسماعیلی و محمدرضا خشنو، طراح و اجرای نور: شهریار آهور، انتخاب موسیقی: احمد چراغی فرد و مجری طرح: مهدی قاسمی.

نمایش «آنالیز» تا ۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه ایران تماشا به نشانی خیابان انقلاب، میدان فردوسی، بعد از خیابان نجات الهی(ویلا)، کوچه سمنان پلاک ۳ روی صحنه می‌رود.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
استیو :
به عکس روی جلد مجله نگاه کنید پدر
پدر :
خوشگله
استیو:
یک جفت بچه که از فرط گرسنگی توی بیافرا دارند میمیرند
پدر :
خوشگله اونا به بهشت خدا میرن
اسنیو:
من وقتی میخوام آی پادم رو روشن کنم و به موزیک گوش بدم خدا میدونه ؟
پدر :
صد در صد
استیو:
وقتی میخوام دست راستم رو بالا بیارم خدا از قبل میدونه ؟
پدر:
با ... دیدن ادامه » اینکه نادان هستی ولی خدا بر همه چیز واقفه
استیو:
خدا میدونه قراره چه بلایی سر اون بچه ها بیاد؟
پدر:
با اینکه هم کلام تو گاو و ماتحت گاوه و پهن گاو هندی هستش بله خداوند بر همه چیز واقفه
استیو :
بله ؟! پس احتمالا شما نمیگذارید فداکاری بکنه ......
پدر:
به گوشه دیگر صحنه میرود و از ناتوانی پاسخ فریاد میکشد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
faezeh jafari
درباره نمایش خدایگان i
عااالی بود!
رامین غفرانی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اپل مهمتره یا فرزندت
اپل
اپل مهمتره یا عشقت
اپل
اپل مهمتره یا کشورت
اپل
اپل مهمتره یا عدالت
اپل
اپل مهمتره یا گاو
اپل
هشتاد ضربه شلاق مجازات تو تا بفهمی نباید نماینده قانون رو به تمسخر بگیری.........
رامین غفرانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام واحترام
روی صحبتم با شماست!
نه ، نه ، شما نه؟
شما ........
شمایی که مینویسد فارغ از علم و توان عمل
شمایی که قضاوت میکنید فارغ از عدالت و عقوبت و اثر
شمایی که خودی نشان میدهید
شمایی که ترور شخصیتی میکنید
شمایی که معنا را بی معنی و عمل را بی ارزش میشمردید
شمایی که فرمایشی مینویسید
شمایی که عقده گشایی میکنید
شمایی که فیک هستید
شمایی که مجازی هستید
شمایی که حتی توانایی یک پانتومیم ساده را ندارید و طوری نقد میکنید که انگار هزراران اثر فاخر نوشته اید و ساخته اید وبازی کرده اید و دیده اید.....
متاسفانه فارغ از سلیقه ، این روزها شاهد هستم که کسانی آمدند مساعد مینویسندو مخالف و شدت نوشتارشان مبین عمق فاجعه ای است بنام دیده شدن
دیده ... دیدن ادامه » شدنی از ندیده گرفته شدن ها از نشنیدن ها از نبردن ها آدمهایی بازنده ای که دیر آمدند و زود میخواهند بروند آدمهایی که اصالتی بنام مجازی بودنشان هویتشان شده
متزوران متکذب ،
متملقان مترصد ،
متکبران متظاهر ،
به نقد ورود نمیکنم که اگر نقد نبود تعالی معنی نداشت از نقد دوستانی که میدانم والا می اندیشند هم نمیگویم که خود این نقد فخری است برای اثر
حرف من کسان دیگری هستند
صحبت از خوش آمد گویی خالی به تازه وارد ها مجازی فقط نیست
خوب میدانم که میدانید کدام کسان و چه تفکری را هدف کلام دارم
امیدوارم روزی فرا رسد که کمال انسانیت فارغ از حب و بغض ها به نقدی کمال گرایانه مبدل شود و بجای حمایت یا قضاوت تند وپر از عداوت با دست مهر دست یکدیگر را بفشاریم و بجای عقده گشایی ها مهربانانه تر با یکدیگر باشیم
بجای غرض ها و مرض ها به انسانیت فکر کنیم .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش برای آخرین بار تمدید شد. آغاز خرید بلیت روزهای پایانی در دو سانس ۱۶ و ۲۰ به شرح زیر است:
خرید بلیت روز چهارشنبه ۲ آبان، فردا (سه شنبه) ساعت ۲۰ آغاز خواهد شد.
خرید بلیت روز پنجشنبه ۳ آبان، چهارشنبه (۲ آبان) ساعت ۲۰ آغاز خواهد شد.
خرید بلیت اجرای پایانی این نمایش، روز جمعه ۴ آبان، روز پنجشنبه (۳ آبان) ساعت ۲۰ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به اکران فیلم خارجی

معمولا هر مسئله ای بدیهی، برای ما به یک معظل تبدیل می شود. یکی از آنها اکران فیلم خارجی است. در حالی که در تمام دنیا تولیدات سینمایی سایر کشورها در کنار آثار داخلی اکران می شوند، در کشور ما اینکه اساساً فیلم خارجی اکران بشود یا نه، خود مسئله ساز است. اگر هم به این نتیجه برسیم که اکران شود، هزار اما و اگر دارد.
تاریخچه:
اکران فلم خارجی به قدری فراز نشیب داشته که می توان برای آن تاریخچه نوشت! قبل از انقلاب کمپانی های فیلم سازی مهم دنیا در ایران نمایندگی داشتند و فیلم ها هم زمان با اکران خارجی دوبله و در سینماهای مهم و خوب آن دوران اکران می شدند. بعد از انقلاب این نمایندگی ها جمع آوری شدند. بسیاری از سینماها یا در آتش سوزی ها از بین رفتند و یا بسته شدند . البته تولید فیلم های ایرانی هم افت کرد. کم کم ویدئو و نوار ویدئو در بین خانواده ها رواج پیدا کرد. در سال 1362 برای حمایت از تولیدات داخلی ورود، خرید و فروش ویدئو و فعالیت ویدئو کلوپ ها ممنوع اعلام شد. البته این شبکه به صورت قاچاق به کار خود ادامه داد. آثار روز سینما -گاه با کیفیتی باورنکردنی- به دست دوستداران سینما می رسید و شغلی جدید به نام "فیلمی " ایجاد شد. (در فیلم "سینما نیمکت" رحمانیان این دوران به تصویر کشیده شده است.) در این مدت اکران فیلم خارجی محدود به جشنواره فیلم فجر و فیلم هایی خاص بود که منحصرا توسط بنیاد فارابی خریداری و اکران می شد. به طور مثال در پایان دهه شصت و اوایل دهه هفتاد فیلم های آندری تارکوفسکی، سرگئی پاراچانف، آندری وایدا و تئو آنجلوپولوس در سینما عصر جدید اکران می شدند.
در سال 1372 قانون ممنوعیت ویدئو (کمی دیر) برداشته و موسسه رسانه های تصویری تاسیس شد و تعداد معدودی ویدئو کلوب زیر نظر این موسسه فعالیت کردند. اما دوست داران سینما همچنان از شبکه قاچاق استفاه می کردند. به علاوه کم کم ماهواره جای خود را باز کرد. بنابراین ویدئو کلوب ها خیلی زود به دلیل نداشتن مشتری تعطیل شدند.
در ابتدا و اواسط دهه هشتاد سینما فرهنگ شنبه شب ها فیلم های خارجی را به زبان اصلی و زیر نویس فارسی نمایش می داد در آن زمان بلیط فروشی اینترنتی نبود و از روز 5 شنبه بلیط فیلم های خارجی به طور حضوری و در گیشه به فروش می رسید. از اکران این فیلم ها استقبال خوبی می شد.
در سال 89 و 91 برای مدتی کوتاه فیلم ها و انیمیشن های سه بعدی (که فیلم شاخص آن "هوگو" اسکورسیزی بود) در سالن ایوان شمس نمایش داده شد.
در سال 95 پردیس چهارسو تعدادی از فیلم های روز خارجی را به زبان اصلی و زیرنویس فارسی نمایش داد که استقبال خوبی داشت، اما بدون هیچ دلیلی متوقف شد.
و در سال جاری نمایش فیلم خارجی از خرداد ماه توسط موسسه رسانه های تصویری شروع شد.

موافقان و مخالفان
برخی از مخالفان معتقدند که فیلم های خارجی رقیب قدرتمندی برای سینمای ایران هستند و فیلم های ایرانی نمی توانند با آنها رقابت کنند بنابراین برای حمایت از تولید داخل، ورود و اکران عمومی فیلم های خارجی باید ممنوع و یا محدود باشد. این حرف شاید در سال های اول بعد از انقلاب که دوره جدید فیلم سازی در حال شکل گرفتن بود، مصداق داشت. اما اکنون بعد از گذشت چند دهه سینمای ایران صاحب هویت و شخصیت شده و نه تنها در ایران بلکه در دنیا شناسانده شده. حال اگر برخی فیلم ها توان رقابت ندارند، مشکل از فیلم هاست. به علاوه رونق سینماها (با هر فیلمی) در نهایت به نفع سینمای ایران هم خواهد بود.
گروه دیگری از مخالفان معتقدند که چون آثار سینمای جهان توسط علاقه مندان آن به راحتی از کانال های غیر رسمی قابل تهیه است، بنابراین خریداری و اکران آنها توجیه ندارد. اما برخی آمارها خلاف این را نشان می دهند:
- دیدن فوتبال در خانه بدون هزینه و راحت است. اما وقتی سینماها اقدام به پخش بازی های جام جهانی می کنند، با استقبال مواجه می شود. این یعنی تماشاگران فوتبال حاضر هستند برای دیدن یک بازی به صورت دسته جمعی هزینه کنند و زحمت بیرون رفتن از خانه را تقبل کنند. آیا از همین پتانسیل (البته با برنامه ریزی و اندکی درایت) نمی توان برای اکران فیلم خارجی استفاده کرد؟
... دیدن ادامه » - دو سال پیش که فیلم های خارجی در پردیس چارسو اکران می شد و بلیط فروش آن را هم سایت تیوال برعهده داشت. صندلی های سالن پر می شد. در حالی که در دو سال قبل هم به راحتی امکان دانلود فیلم های خارجی وجود داشت.
- فیلم های ایرانی اغلب بعد از اکران با فاصله کوتاهی(و گاه بلافاصله و حتی هم زمان) راهی شبکه خانگی می شوند و با هزینه ای اندک می توان فیلم را در خانه دید و بعد هم به دوستان و اقوام داد. هر چند که برخی از همین روش استفاده می کنند، اما استقبال نسبی مردم از فیلم های روی پرده (در حالی که مطمئن هستند که DVD آن به بازار خواهد آمد) نشان دهنده این است که گروه دومی هم هستند که همچنان علاقه دارند فیلم را در سینما و به طور دسته جمعی ببینند.
اما معمولا برنامه ریزی اکران فیلم های خارجی از ابتدا به گونه ای است که گویی متولیان اکران، خود مایل هستند طرح های اکران فیلم خارجی به شکست منجر شود. در همین اکران اخیر، نمایش فیلم ها هم زمان با جام جهانی تنها در دو سینما (پردیس مگامال و سینما ماندانا) بدون هیچ تبلیغی شروع شد و حتی سایت سینما تیکت که بلیط فروشی را بر عهده داشت، هیچ تبلیغی بر روی سایت یا صفحه اینستاگرامش انجام نمی داد. فیلم ها هر شب یک سانس در ساعتی ثابت پخش می شدند. سری جدید اکران، با فیلم "تمام پول های جهان" شروع شد و به بهانه طولانی بودن فیلم، بهای آن در ابتدا 20000 تومان بود. بدیهی است که با این شرایط علاقه مندان احتمالی این فیلم تمایلی به دیدن فیلم در سینما نخواهند داشت. حالا هم متولیان اکران از آن طرف بام افتاده اند و یک فیلم در یک شب چندین سالن در اختیار دارد. آیا برای شروع بهتر نیست فیلم هایی متنوع تر انتخاب شوند و مانند گروه هنر و تجربه به طور چرخشی و در سانس ها و سینما های مختلف نمایش داده شوند؟

سینما رفتن به عنوان حرکتی دسته جمعی و اجتماعی شناخته می شود. تماشاگران با هم می خندند، می ترسند و احساساتی می شوند. دیدن فیلم خارجی بر پرده سینما حق تماشاگر است. اکران فیلم خارجی لطمه ای به سینمای ایران نمی زند. اما برای انتخاب و نحوه اکران فیلم ها باید قدری سلیقه به خرج داد.
علی جباری و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان نداشت کسی که شاهنامه نخونده از این نمایش سر دربیاره. برای کسانی هم شاهنامه رو می‌شناختن پر از ضد ونقیض گویی بود.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، به نویسندگی علی حاتمی نژاد، کارگردانی مانلی حسین پور و با بازی سروش طاهری، آرش تبریزی، حامد نظامی، مانلی حسین پور و ... با ۵۰٪ تخفیف روزهای نخست، آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش تمدید شد. خرید بلیت سه‌شنبه ۱ آبان، از روزهای پایانی این نمایش، به کارگردانی شادی جلیلیان و با بازی سارا آجرلو، رها امامی، بیتا اکبری، سارا اولیایی و ...، با ۴۰٪ تخفیف عمومی، آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروز دو تا بیلبورد تو نیایش دیدم که تبلیغ بینوایان رو نمی کرد!!
مریم راد این را خواند
محمد لهاک و sahar amini این را دوست دارند
:))))))
۱ ساعت پیش
آره منم دیده بودم، اما الان رد شدم از اونجا دیدم اونا هم بینوایان شده
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز پایانی این نمایش، جمعه ۴ آبان، به کارگردانی کامران شهلایی، محمد لارتی و با بازی الهام نامی، امین وحیدی پور و ... امروز (دوشنبه) ساعت ۱۴، آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش از هر لحاظ فوق العاده بود! سرشار از ایده های نو و خلاقیت در فرم و اجرا نمایش با استفاده از بازیگران عالی که برخلاف رسم امروز برای جذب مخاطب روی صحنه نیامده بودند و موسیقی و صحنه و نور و میزانس ها همگی یک کار عالی را رقم زده بودند! بسیار لذت بردم خسته نباشید به جناب دشتی عزیز و تیم نمایشی ایشان
محمد لهاک این را خواند
کامران گرزین این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های پایانی این نمایش با بازی یاسمن وفایی، ابراهیم عبدی، مصطفی عطری و.. از چهارشنبه ۲ تا جمعه ۴ آبان‌ماه همینک آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت دو سانس تازه این نمایش با بازی سارا زینلی، اسماعیل خزائی و رضا عموزاد روزهای پنجشنبه ۳ و جمعه ۴ آبان ماه امروز ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۲ تا یکشنبه ۶ آبان، به نویسندگی کیوان سررشته، کارگردانی علی‌اصغر دشتی و با بازی آتیلا پسیانی، نگار جواهریان، پانته‌آ پناهی‌ها، علی باقری، اصغر پیران، رامین سیار دشتی، ایلناز شعبانی، حمید حبیبی‌فر، امروز (دوشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
م ج
درباره نمایش تروما i
از این عبارت دیگر سایت‌های محترم بدم میاااااد.
واقعا تماشاخانه ایرانشهر هم قراره فروش بلیط هاش رو بده به دیگر سایت های محترم؟؟؟؟
محمد لهاک و علی جباری این را خواندند
نگین و فاطمه دُرامامی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
کسی اطلاع داره چطور و کجا میشه این فیلم رو دید؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Samira
درباره نمایش استیو جابز i
جالب نبود...
آقای رنجبر در پایان نمایش گفتن که اگر تئاتری بد بود، به کسی توصیه نکنید...

پ.ن: توصیه نمی شود.... :/
امیر، عباس الهی و نگین این را خواندند
سپهر و محمد لهاک این را دوست دارند
به هیچ وجه با شما موافق نیستم
۲ ساعت پیش
عمیقا با شما موافق هستم، غیر از بازی خوب آقای محدث هیچی نداشت.
۵۸ دقیقه پیش
نظرات کاملا متناقض البته چیز عجیبی نیست سلایق متفاوت هستند البته به شرطی که منصفانه نقد شود
۲۸ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من بشخصه عاشق تئاترم اما در عمل یک فیلم بین حرفه ای بحساب میام چون سهولت دسترسی به فیلم و کمبود وقت برای رفتن به سالن تئاتر (متاسفانه) باعث شده به مراتب تئاترهای کمتری ببینم اما حداقل تونستم با انتخاب فیلمهای ارزشمندتر خلاء کمبود نمایش رو تو خونم تا اندازه ای کم کنم , فیلم زیبا و فاخر و بینهایت خوش ساخت "یک راننده تاکسی" از اون فیلمایی که ندیدنش بد نیست یک فاجعه است چون بقدری این فیلم کره ای با خلاقیت ساخته شده که حتی بیننده های تفننی رو هم جذب میکنه و حداقلی از پیامشو به هر گونه مخاطبی تزریق میکنه , تاثیر جامعه بر یک فرد منفعل و تبدیل شدن به یک کنشگر اجتماعی با تمام جزییات لازم , ایده ای سخت و بینهایت پیچیده است که کارگردان این فیلم خیلی عالی به اون پرداخته و بازیگر مرد نقش اول فیلم هم هنر بازیگری رو به نهایت رسونده, پیشنهاد میکنم دیدن این فیلم ... دیدن ادامه » رو از دست ندید.
پ ن : شباهت عجیب فرهنگ کره با ایران و انتخاب دوره جنبشهای انقلابی دانشجویی 1980 تقریبا همزمان با انقلاب ما و اتفاقاتی که در حین و بعد از تغیییرات اجتماعی و سیاسی توی کره می افته بطرز وحشتناکی باعث همزاد پنداری بیننده ایرانی میشه و طنز تلخ فیلم هم کمک شایانی به همراهی بیننده میکنه
امیر و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید