تیوال هنرهای تجسمی
S3 : 13:44:17
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نشست خبری آغاز به کارِ گالری دیلمان | عکس
» نشست خبری آغاز به کارِ گالری دیلمان
... دیدن متن »

نشست خبری آغاز به کار گالری دیلمان با حضور علی مقدم حیدری (مدیر هنری)، هدیه مرتاضیان (سرمایه‌گذار و رییس هیات مدیره)، سعید مرتضوی کاشانی (سرمایه‌گذار)، مجید کاشانی (طراح و گرافیست) و کوروش قاضی مراد (هنرمند خوشنویس) روز دوشنبه ۱۲ آذر در گالری دیلمان برگزار شد.
علی مقدم حیدری در ابتدای نشست درباره فعالیت این گالری گفت: ما در حالی وارد عرصه‌ی گالری‌داری می‌‌شویم که به تعداد قابلِ توجه‌ِ گالری‌های پایتخت واقف هستیم و ادعای انجامِ کارِ جدید نداریم. ما آمده‌ایم تا گوشه‌ای از کار را بگیریم ولی تلاش داریم که حرفه‌ای باشیم. به همین خاطر تلاش داریم تا در همین آغار کار، از تمام کلیشه‌های موجود دوری کنیم. 
او با بیان این مطلب که گالری دیلمان از روز ۱۶ آذر با نمایشگاه مجسمه‌های سیمین اکرامی آغاز به کار می‌کند؛ افزود: تمرکز ما بر دو گروه از هنرمندان است؛ نخست هنرمندان جوانی که تاکنون نمایشگاه برگزار نکرده‌اند اما آثارشان از کیفیت قابل‌توجهی برخوردار است و دوم آن دسته از هنرمندان پیشکسوتی که در عرصه‌ی بین‌المللی شناخته‌شده هستند اما در ایران زیر حجاب معاصریت قرار گرفته‌اند و مجالی برای بروز هنرشان تاکنون پیدا نشده و سیمین اکرامی یکی از این هنرمندان است.  
او خاطرنشان کرد: در این گالری بدون دریافت هزینه‌ای اقدام به برگزاری نمایشگاه برای هنرمندان خواهیم کرد و برنامه‌ریزی طولانی مدت برای هنرمندان خواهیم داشت.
در ادامه، هدیه مرتاضیان درخصوصِ فعالیت گالری دیلمان در خارج از ایران بیان داشت: در حال انجام رایزنی‌هایی برای راه‌اندازی شعبه خارج از کشور هستیم. ما تلاش داریم تا فعالیت‌مان را با راه‌اندازیِ شعبه‌ای در شهر نیویورک آغاز کنیم که طی دو سال آینده امیدواریم این مهم به وقوع بپیوندد. 
مرتاضیان در ادامه گفت: امیدوار هستم تا با آغاز فعالیت گالری دیلمان فضای هنر و معماری را با هم آشتی دهیم. همچنین جای خالی هنر ایران در فضای بین‌المللی احساس می‌شود. امیدواریم هنرمندان ایرانی بتوانند جایگاه هنر ایران را در سطح بین‌المللی بازگرداند.
سپس کوروش قاضی مراد درباره‌ی سابقه‌ی همکاری‌اش با اعضای گالری دیلمان طی سخنانی گفت: من از سال‌های دور علی مقدم حیدری را می‌شناسم و خیلی خوشحالم که در ابتدای جوانی گالری‌داری را آغاز کرده است. من طی ۲۵ سال فعالیت حرفه‌ایم با گالری‌های محدودی کار کرده‌ام که مشکلات زیادی با هنرمندان داشتند اما می‌دانم که علی مقدم درد هنرمندان را می‌داند و به همین دلیل خوشحالم با این گالری همکاری دارم.
در ادامه‌ی نشست، علی مقدم حیدری درخصوص همکاری گالری دیلمان با مجموعه‌داران هنری گفت: ۶ برنامه منظم نمایشگاه تا آخر سال داریم و مجموعه کارهای هنرمندان این نمایشگاه‌ها را به صورت قسطی خریداری کردیم. ما روی این مجموعه‌ها کار می‌کنیم و منتخبی از آن‌ها را برای نمایشگاه‌هایمان انتخاب می‌کنیم. لازم است بدانید قبل از افتتاحیه نمایشگاه‌ها، تبلیغات گسترده‌ای برای فروش این آثار انجام می‌دهیم، حتی یکی از این مجموعه‌های هنری به طور کامل فروش رفته است. 
او درباره‌ی اطمینان از اصالت آثار اظهار داشت: اصالت کلیه آثار گالری توسط دکتر جاوید رمضانی (آتلیه مرمت و اصالت سنجی آوام) بررسی و اصالت سنجی می‌شوند، همچنین تمام آثار دارای شناسنامه هستند. 
مدیرهنری گالری دیلمان درمورد توجیه اقتصادی برپایی نمایشگاه‌ها و رایگان برگزارشدن نمایشگاه بیان کرد: چون خودم هنرمند بودم، با دغدغه‌های هنرمندان آشنا هستم. می‌دانم قیمت‌ها در گالری‌ها افزایش یافته است و به همین دلیل هزینه‌های تبلیغات و شارژ نمایشگاه را رایگان خواهیم کرد، البته درصد معمول همه گالری‌ها را که ۴۰ به ۶۰ است، از هنرمندان دریافت می‌کنیم. 
او در پاسخ به این سؤال که آیا گالری دیلمان در عرصه‌ی هنرهای جدید هم ورود خواهد کرد یا نه؟ گفت: ما انکار نمی‌کنیم که مباحث مادی برایمان اهمیت دارد؛ گالری باید چرخه‌ی اقتصادی خودش را داشته باشد. اما توجه به کیفیت آثار نیز برایمان در اولویت است و سعی داریم هر دو مقوله را با هم پیش ببریم. در خصوص هنرهای جدید، تاکنون پیشنهادی نداشته‌ایم اما اگر پیشنهاد خوبی به ما ارائه شود، حتماً استقبال خواهیم کرد. 
او درباره‌ی مبحثِ کیوریتورینگِ نمایشگاه‌ها گفت: ما کیوریتورهای خودمان را خواهیم داشت، اما آن‌ها را خودمان انتخاب می‌کنیم. نحوه‌ی انتخاب آثار از صافی فیلتر کیوریتورها و همچنین نظرات من عبور می‌کند. 
مقدم حیدری با توضیحی مبنی بر شرایط اقتصادی کنونی متذکر شد: در شرایط اقتصادی نامناسب کشور، ظرفِ مدت یک سالی که فعالیت‌مان را آغاز کرده‌ایم فروش خوبی را شاهد بوده‌ایم حتی به نسبت یک سال پیش، با وضعیت بهتری از نظر فروش آثار روبه‌رو بوده‌ایم. برای ترغیب مشتریان عادی که از هنر سررشته‌ای ندارند، برنامه‌هایی داریم و با شیوه‌های مختلف آن‌ها را ترغیب به سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. برای مثال یکی از مشتریان که با کارهای فریدون آو آشنایی نداشت را ترغیب کردیم تا اثری از او را خریداری کند که بعد از یک ماه ارزش این اثر دو برابر شد و مشتری ما نیز ترغیب شده است تا در خرید آثار هنری سرمایه‌گذاری کند.
او در پاسخ به این سؤال که قیمت‌گذاری‌های گالری بر چه اساسی خواهد بود، گفت: برای قیمت‌گذاری‌ها ما نظر کارشناسان‌ هنری گالری و همچنین خود هنرمند را جویا می‌شویم و سعی می‌کنیم در این خصوص به اجماع برسیم.
او در پاسخ به این سؤال که آیا شاهد نمایشگاهی از هنرمندان بین‌المللی در گالری دیلمان خواهیم بود یا نه؟ بیان داشت: حضور آثار هنرمندان غیرایرانی در ایران برای ما توجیه اقتصادی ندارد. اما صد در صد با هنرمندان ایرانی‌ای که خارج از ایران فعالیت می‌کنند، همکاری خواهیم داشت. من لیست بلندی از هنرمندان ایرانی خارج از کشور تهیه کرده‌ام که به تدریج لینک‌هایم را با آن‌ها برقرار خواهم کرد. 
او همچنین درخصوصِ هنرمندانی که قرار است در آینده‌ای نزدیک با گالری دیلمان همکاری داشته باشند، گفت: اولین نمایشگاه دیلمان، نمایشگاهی از آثار خانم سیمین اکرامی است که روز ۱۶ آذرماه افتتاح خواهد شد. دیگر هنرمندانی که می‌توانم نام ببرم، آقای کورش قاضی مراد و یحیی رویدل هستند. سال آینده نمایشگاهی از آثار خانم لادن بروجردی نیز خواهیم داشت. همچنین ما مجموعه‌ای از آثار ارسیا مقدم خریداری کرده‌ایم. از سه هنرمند جوان نیز برای نخستین بار نمایشگاه خواهیم داشت که عبارتند از: مهری سراج، فریناز نصیرپور و حامد مصطفوی. 
در پایان، مجید کاشانی درباره‌ی ایده‌های گرافیکیِ گالری دیلمان توضیح داد و گفت: ما سعی کرده‌ایم، در طی یک سال گذشته، گالری‌های دیگر را بررسی کنیم و ببینیم از نظر تصویری در چه وضعیتی هستند. طی ماه‌های گذشته، یک هویت سازمانی را برای گالری طراحی کردیم که صرفاً محدود به هویت گرافیکی نمی‌شود، بلکه فضای مجازی و حتی فضای گالری را نیز دربرمی‌گیرد. حتی خود ساختمان گالری نیز از نظر معماری منحصربه‌فرد است و این ما را به هدفی که داریم نزدیک‌تر می‌کند. ما سعی داریم به بخش تبلیغات توجه ویژه‌ای داشته باشیم. گالری دیلمان همچنین در طول سال، فعالیت‌های پژوهشی‌ای جدا از نمایشگاه‌هایش انجام خواهد داد. 

۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه گالری «آ»  واقع در کریم‌خان، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره ۷ یکی دیگه از کافه‌هایی هست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۳:۰۰

کافه رستوران کافه گالری «آ» رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام | تلگرام

Negin Fooladi، مهدی (آرش) رزمجو و *مریم* این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک)، فرزاد جعفریان، سید حامد حسینیان، زهره مقدم، امیرمسعود فدائی و میترا این را دوست دارند
یک کافه ی دوست داشتنی وخوب...
۱۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکاس آلمانی برای عکاسی از قوها و فلامینگوها به شمال ایران می‌رود | عکس
» عکاس آلمانی برای عکاسی از قوها و فلامینگوها به شمال ایران می‌رود
... دیدن متن »

گونتر ریله عکاس آلمانی حیات وحش که برای داوری ششمین جشنواره بین المللی عکس «خیام» به ایران آمده است، روز شنبه ۱۰ آذرماه برای عکاسی از فلامینگوها و قوها به شمال کشور می‌رود.
به گزارش خبرنگار مهر، گونتر ریله عکاس آلمانی حیات وحش و داور بین المللی عکاسی که برای داوری ششمین جشنواره بین المللی عکس «خیام» و برگزاری کارگاه عکاسی طبیعت و حیات وحش به ایران آمده است، روز شنبه ۱۰ آذرماه به مدت سه روز برای عکاسی از فلامینگوها و قوها به استان گلستان (آلاگل و میانکاله) و فریدون‌کنار می رود.
ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس «خیام» در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، موضوع آزاد رنگی، موضوع شهر، موضوع خلاقه، موضوع گردشگری و موضوع تلفن برگزار می شود.
ششمین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» اسفند ۱۳۹۷ با دبیری علی سامعی نماینده فیاپ در ایران و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوره سوم جشنواره هنر ایران کلید خورد | عکس
فراخوان ملی سبک آزاد هنرهای تجسمی
» دوره سوم جشنواره هنر ایران کلید خورد
... دیدن متن »

جشنواره هنر ایران یک رویداد سالانه هنرهای تجسمی است که به صورت مسابقات کشوری در دو بخش نقاشی و عکاسی برگزار می شود. در فرآیند این رویداد شرکت کنندگان با سه اثر حاضر می شوند و نسبت به اعتبار اثر برای نمایش در یک گالری معتبر سنجیده خواهند شد. مولفه داوری توسط گالری های داخل و خارج از کشور است که این رویداد را متمایز کرده، از نظر داوران این رویداد، تنها آثاری برگزیده خواهند شد که داوران حاضر به نمایش آنها بر روی دیوار گالریشان باشند. البته در بخش داوری نگاه بیشتر به سمت یک اپیدمی برای نمایش آثار هنری به جامعه ایرانی است که شاید بیشتر با سینما و تلویزیون آشنا هستند تا هنرهای تجسمی. هر اثر با داشتن کد اختصاصی در این رویداد شرکت خواهد کرد و هر اندازه این کد امتیاز بیشتری از بازدیدکنندگان خود دریافت کند در بالای لیست برگزیدگان قرار خواهد گرفت. مهلت ارسال آثار به این فراخوان از ۱۰ ام آذر تا ۷ ام دی ماه خواهد بود.
بخشی از هدف مورد نظر این رویداد معرفی هنرهای تجسمی و هنرمندان معاصر فعال آن به عموم مردم است به همین روی و با توجه به باوری که بر سلیقه جمعی وجود دارد بخش برگزیده مردمی ایجاد شده است، تا بتوان فاصله جامعه را با هنرهای تجسمی به حداقل رساند و مطمئن شد انس بیشتری با رشته های تجسمی مانند نقاشی و عکاسی در جامعه ایجاد می شود. پیش از این نیز در زمان آرت اکسپوی تهران که همین تیم مسئولیت برگزاری آن را به عهده داشتند، این نگاه به گزینش آثار جنبه پر رنگی گرفت و با توجه به تعدد آرای دریافتی و خروجی موثر جشنواره به عنوان یک الگو برای ادامه راه جشنواره هنر ایران نیز استفاده شد.

داوران این دوره

این رویداد هر ساله با کمک داوران در دو سطح و پنج امتیاز برای هر اثر، البته مستقل از بحث گزینش مردمی، برگزیدگان خود را انتخاب می کند. امسال نیز با کمک گالری های نام آشنای بین المللی کار خود را آغاز خواهد کرد که در بین آنها اسامی گالری سیحون، گالری سایه، گالری علیها، گالری ایده پارسی، نگارخانه هووم و سرانجام گالری کانوله اتریش قرار دارند. هر داور با استفاده از یک پنل اختصاصی رای خود را در سیستم ثبت می کند و در نهایت میانگین ماتریسی از آرا نفراتی را که قادر به کسب بیشترین رای از هیئت داوران شده اند انتخاب خواهد کرد. لازم به ذکر است اصالت اثر به عنوان یک امر بدیهی و الزامی برای شرکت کنندگان خواهد بود و حتی اگر اثری موفق به کسب امتیاز بالا شود با توجه به قوانین فراخوان حذف خواهد گردید و از ادامه شرکت در رویداد های تجسمی باز خواهد ماند. 

اهداف کلی جشنواره

• کشف استعدادها و نخبگان هنری
• ایجاد فضایی برای نمایش و ارائه آثار فاخر ایرانی در سطح بین المللی
• معرفی نسل جوان و ایجاد راهی برای حضور در بخش های فعال هنری
• ایجاد بستری برای دیده شدن هنرمندان در شهرهایی با دسترسی کمتر
• نمایش مستقیم آثار هنرمندان در گالری های معتبر به واسطه نفوذ جشنواره در بحث داوری
• امکان حتمی دیده شدن آثار ارسالی توسط کارشناسان گالری های برجسته کشور
• معرفی هنرهای تجسمی به افراد بیشتری در جامعه که فعال هنری نیستند

آدرس وب سایت جشنواره هنر ایران
http://artfestivals.ir

شرایط شرکت در جشنواره هنر ایران

• برای ثبت نام در سایت بهتر است از کامپیوتر / نوت بوک به جای موبایل و تبلت استفاده کنید.
• شرکت در نخستین دوره جشنواره هنر ایران برای تمامی هنرمندن نقاش و عکاس، تصویر ساز و گرافیست ایرانی فارق از سبک و موضوع، آزاد است.
• اندازه آثار: عرض و طول کل اثر از یک طرف، نباید از یک متر تجاوز کند و همین طور نباید کوچک تر از سی سانتیمتر باشد، این محدودیت به دلیل مشکلات پستی و نمایشی ایجاد شده است. برای مثال اثری با ابعاد ۱۰۰ سانت در ۱۳۰ سانت قابل قبول و اثری با ابعاد ۱۱۰ سانت در ۱۱۰ سانت غیرقابل قبول است، چرا که در مورد دوم، ابعاد اثر از هر دو طرف بیش از ۱۰۰ سانتی متر است، اما در مورد اول یک طرف کمتر از ۱۰۰ سانت و طرف دیگر که لوله می شود ۱۳۰ سانتی متر است.
• هزینه های چاپ، قاب و ارسال آثار بر عهده هنرمند است. هزینه های ارسال داخل ایران چه به صورت پستی و چه به صورت ارسال با آژانس و پیک همین طور زمان بندی ارسال، باید مورد توجه قرار گیرند. همین طور در نظر داشته باشید برای ارسال آثار به گالری خارجی نیاز به هزینه پست، گمرک و کارگوی ایرلاین هست، در صورتی که هنرمند در این زمینه مانعی داشته باشد جشنواره با توجه به روابط و نامه نگاری با گمرک ایران و کشور مقصد، همین طور دریافت تخفیفات از کارگوی ایران ایر، در حوزه فرهنگ و هنر می تواند به آرتیست برگزیده همراهی لازم را بدهد، بنابراین ارسال به خارج از کشور کار سختی و پرهزینه ای نخواهد بود اما مانند هر فراخوان حرفه ای تحویل اثر به گالری برای نمایش در نهایت به عهده هنرمند است.
• آثار میان رشته ای: منظور از دو رشته نقاشی و عکاسی، کلیه سبک‌ها و میان رشته‌های این دو حوزه اعم از دیجتال و غیر دیجیتال است. در مورد آثار بین رشته‌ای مانند نقاشی خط، تا زمانی که عنصر نقاشی زیر پوشش خط نرفته و کار به عنوان یک اثر خوشنویسی صرف به شمار نرود، در حوزه نقاشی داوری می‌شود.
• آثاری مانند خوشنویسی صرف، مجسمه، آثاری که بر روی مدیوم هایی خاص مانند استیل، آینه، شیشه، دستبافی و امثال آنها کار شده اند، در این جشنواره به دلیل محدودیت های پستی به خارج از کشور قابل پذیرش نیستند.
• فروش آثار: هیچ اقدامی در رابطه با فروش مربوط به جشنواره نیست و اگر در هر یک از گالری ها خریداری برای اثر یافت شود قیمت توافقی و بنابر نظر کارشناسان گالری خواهد بود.
• کپی رایت: اصالت تصاویر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره بر عهده هنرمند بوده و چنانچه خلاف آن اثبات شود، هنرمند مورد نظر از ادامه شرکت در کلیه دوره‌های جشنواره هنر ایران محروم خواهد شد. همین طور اگر این اصالت پس از انتخاب به عنوان برگزیده مورد سوال قرار گیرد مانند رویداد های مهم بزرگ دنیا که مدال ورزشکار پس از اثبات دوپینگ پس گرفته خواهد شد، همه اعتبارات از هنرمند مذکور سلب میگردد.
• عدم داوری: اگر فرایند ثبت نام و تصاویر ارسالی همخوان با شرایط فراخوان نباشد، امکان شرکت در داوری وجود نخواد داشت.
• ثبت نام: ثبت نام توسط فرم جشنواره با حروف فارسی برای بخش هایی مانند نام، نام خانوادگی و توضیح اثر انجام شود. استفاده از حروف انگلیسی ممکن است اما پیشنهاد نمی شود.
• بارگذاری تصاویر: ارسال اثر تنها پس از گذراندن کامل مراحل ثبت نام و پرداخت مبلغ ۷۰ هزار تومان جهت امورجاری جشنواره و مانند هزینه های اجرایی و چاپی امکان پذیر است. هم‌چنین با توجه به امکان وجود اختلال در سامانه آنلاین در روزهای پایانی فراخوان، زودتر برای این امور اقدام نمایید. هزینه ثبت نام موجب جدی گرفته شدن رویداد برای شرکت کنندگان خواهد شد پس حتما بهترین آثار خود را گلچین و ارسال نمایید.
• ارسال آثار برای دبیرخانه: توجه داشته باشید پس از انتخاب به عنوان برگزیده، اثر نقاشی و عکاسی حتما باید بر روی کانواس با کیفیت، قابل قبول از نظر استاندارد های اروپا پرینت شده و در زمان معین در اختیار جشنواره جهت نمایش در گالری ها قرار گیرد. شرایط برای برگزیدگان کاملا توضیح داده خواهد شد.
• جشنواره اکیدا هیچ مسئولیت و اقدامی برای درخواست ویزای آرتیست نخواهد داشت.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازگشایی گالری دیلمان با آثاری از سیمین اکرامی مجسمه‌ساز پیشکسوت و همسر بهرام دبیری | عکس
گالری داری در ایران و رولز رویس سواری در جاده خاکی
» بازگشایی گالری دیلمان با آثاری از سیمین اکرامی مجسمه‌ساز پیشکسوت و همسر بهرام دبیری
... دیدن متن »

شانزدهم آذرماه سال ۱۳۹۷ یک گالری به گالری های رو به افزایش پایتخت اضافه خواهد شد. گالری دیلمان به مدیریت علی مقدم اینک اولین نمایش عمومی خود را با آثاری از سیمین اکرامی مجسمه‌ساز پیشکسوت آغاز می‌کند. اکرامی از زمره هنرمندان با سابقه‌ایست که علیرغم فعالیت‌های بین‌المللی برخلاف همسرشان بهرام دبیری در ایران کمتر شناخته شدهاند و گالری دیلمان سعی دارد این رویه را در معرفی این گروه از هنرمندان در پیش بگیرد.  در این نمایشگاه ما در صدد هستیم تا معرفی خوبی از ایشان داشته باشیم، که به همراه نمایش آثار و چاپ کتابی درباره ایشان است.
در این گالری همچنین برنامه منظمی برای معرفی هنرمندان جوان نیز وجود دارد. این معرفی شامل برنامه ریزی دقیق برای شناساندن آنان و رساندن کارها به سطوح مختلف حرفه‌ای و بازارهای بین‌المللی است. به عبارتی گالری دیلمان قرار است در کنار فعالیت‌های فرهنگی برای ادای دین به پیشکسوتان کمتر دیده شده در هنر ایران، هنرمندان جوانی را نیز به جامعه و بازار هنر معرفی نماید.
علی مقدم حیدری مدیریت این گالری را بر عهده گرفته و در حال حاضر در حوزه آثار مدرن فعالیت می‌کند. او ارائه آثار سنتی را به چهارچوب کاری گالری وارد نکرده و در حال حاضر به ارائه آثار در حوزه نقاشی و مجسمه بسنده کرده‌است. 
فعالیت گالری دیلمان قرار نیست در حوزه بازار ایران قرار بگیرد و چشم‌انداز گسترده‌ای برای حضور در فضای های نمایش و فروش در سطح بین‌المللی پیش بینی شده و در دستور کار قرار دارد.
گالری دیلمان در ابتدای کار خود همراه با نمایش آثار، اقدام به چاپ کتابی از زندگی و آثار سیمین اکرامی نموده و امیدوار است این روند را برای هنرمندان دیگر خود نیز ادامه دهد. 
در انتها باید گفت گالری دیلمان بدون دریافت هیچ گونه هزینه اقدام به برگزاری نمایشگاه برای هنرمندان خود می‌کند و سعی دارد از این طریق به سهم خود باری را از دوش هنرمندان جوان بر دارد و برنامه‌ریزی طولانی مدت بر روی هنرمندان را برای برای معرفی و ارائه آثار به عنوان خط مشی خود برگزیده است.
در این گالری قرار است از هنرمندان ایرانی مقیم سایر کشورها علی‌الخصوص هنرمندانی که برای مخاطب هنر در ایران نام آشنا نبوده اما در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند دعوت به عمل آید و برنامه‌های جامعی برای معرفی این هنرمندان تدارک دیده شده‌است.
گالری دیلمان شانزدهم آذرماه ۱۳۹۷ برای نخستین بار بر روی مخاطبین گشوده خواهد شد و علاقه‌مندان هنرهای تجسمی می‌توانند برای بازدید از نخستین نمایشگاه این گالری از آثار خانم سیمین اکرامی به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان پورمشکانی شماره ۵۰ مراجعه نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۵۶۳۶ میتوانید تماس حاصل فرمایید.

*مریم* این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان سومین جشنواره بین المللی نقالان کوچک  | عکس
» فراخوان سومین جشنواره بین المللی نقالان کوچک
... دیدن متن »

موسسه فرهنگی اکو در راستای ارتقاء فرهنگ و هنر سنتی و دیرینه «روایتگری، قصه گویی، نقالی و پرده خوانی» و نیز تقویت اشتراکات فرهنگی و آداب و رسوم منطقه اکو، درنظر دارد تا با همکاری گروه سفیران صلح و دوستی، سومین دوره جشنواره بین المللی نقالان کوچک را از زاویه دید هنرمندان کوچک کشورهای عضو اکو و غیر عضو سلایق بومی و فرهنگی ملل منطقه، برگزار نماید.
در این فراخوان از همه هنرمندان کودک در رشته های نقاشی، قصه گویی و یا داستان نویسی که به موضوع آئینهای مرسوم بر اساس داستانها و ادبیات از منظر فرهنگ بومی خویش پرداخته اند، دعوت می شود تا با خلق و ارسال آثار بدیع خود در این جشنواره بین المللی حضور بهم رسانند.

اهداف جشنواره:

۱- تقویت هنر نقالی، روایتگری، پرده خوانی، داستان نویسی، قصه گویی و نقاشی با هدف ایجاد انگیزه و پرورش داستان پردازان جوان و حفظ و ضبط آثار ناملموس
۲- تقویت اشتراکات فرهنگی و معنایی و تاثیر آن در صلح جهانی
۳- احیاء و ترویج اشعار مفاخر ادبی جهان و ارتباط آن با صلح در زندگی امروز

شرایط شرکت:

۱- شرکت برای کلیه هنرمندان کودک و نوجوان در رده های سنی ۶ تا ۱۸ سال ازکشورهاى مختلف آزاد می باشد.
۲- هنرمندان میتوانند آثار خود را با فرمت JPG و با حجم حداکثر ۲ مگابایت همراه با شناسنامه اثر (شامل نام هنرمند، سن هنرمند، تابعیت، موضوع، تکنیک و ابعاد) را بصورت یک فایل فشرده و به نام هنرمند به ایمل دبیرخانه جشنواره به آدرس info@ecieco.org و یا isbkids.manager@gmail.com ارسال نمایند.
۳- چنانچه هنرمند در رشته قصه گویی شرکت کرده باشد لازم است تا فایل تصویری از قصه گویی خود تهیه نموده و همراه با متن داستان به آدرس ایمیل دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.
• در صورت تمایل هنرمند می تواند در روز داوری جهت ارائه حضوری داستان و قصه گویی خود در محل دبیرخانه جشنواره حاضر شود.
۴- هر هنرمند در رشته های مختلف میتواند دو اثر، داستان و یا نقل را آماده اجرا و ارسال نماید.
۵- هر اثر قصه گویی باید حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۲۰ دقیقه باشد و به زبان فارسی و یا انگلیسی ارائه گردد.
۶- دبیرخانه جشنواره به آثاری که فاقد کیفیت مناسب صدا و تصویر باشند ترتیب اثر نخواهد داد.
۷- تکنیک آثار ارائه شده در رشته نقاشی به این شرح می باشد:
• استفاده از مقوای سفید و بدون بافت در ابعاد ۳۰ *۴۰ سانتیمتر
• بکارگیری ابزار نقاشی از قبیل مداد رنگی، آبرنگ، پاستل و سیاه قلم
• هنرمندانی که ساکن تهران می باشند اصل آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۷ به آدرس دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه باقرالنمر (ناز سابق)، پلاک ۱۰- موسسه فرهنگی اکو، تحویل نمایند.
• آثار برگزیده در نمایشگاهی به همین منظور در محل گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو در معرض بازدید قرار خواهد گرفت.
• به آثار برگزیده و راه یافته به مرحله نمایشگاه، گواهی اثر بدیع و ارزنده هنری از طرف هیات داوران نمایشگاه صادر می گردد.
۸- مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۷ می باشد. (به دو روش تحویل آثار به دفتر دبیرخانه و یا ارسال فایل تصویری به آدرس ایمیل جشنواره)
۹- نمایشگاه آثار برگزیده، در تاریخ ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۷ در گالری دیپلماتیک موسسه برگزار خواهد شد.

 

سایه * این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سومین نشست تخصصی بینال با تمرکز برموضوع تم | عکس
بهنام کامرانی: موضوع و تم جهان هنرمند را گسترش می دهد
» سومین نشست تخصصی بینال با تمرکز برموضوع تم
... دیدن متن »

سومین نشست تخصصی بینال با تمرکز برموضوع تم با حضور کامبیز صبری، بهنام کامرانی، روح الله شمسی زاده، صفا سبطی، نگار نادری پور و عباس مجیدی از سوی انجمن هنرمندان مجسمه سازایران برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، عباس مجیدی رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه سازایران گفت: برگزاری این نشست ها زمینه  ای را برای گفت وگو و تحلیل پیرامون بینال هشتم فراهم می کند. تمام تلاش انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران این است که با رویکرد پژوهشی بینال مجسمه سازی را برگزار کنیم.
بهنام کامرانی با بیان این مطلب که مدرنیست ها اصرار داشتند که هنر را قایم به ذات خود تلقی کنند وهرگونه آرایه ای را ازهنر حذف کردند، گفت: اگر به مدل «آلفرد بار» درموزه مدرن نیویورک نگاه کنید درمی یابید که هنرها براساس پیشرفت فرم طبقه بندی شده اند. کسانی مثل «کلمنت گرینبرگ» نیز روی وجه فرمالیستی هنر درآمریکا تاکید کرده اند. در واقع حذف آرایه های هنر، پیرو همین ماجرا شکل گرفته است.
او افزود: اگر به آثار حتی مینمالیست ترین هنرمندان نگاه کنید آثارشان کانتکست وموضوع دارند. حتی می توان آثارموندریان را بررسی کرد که چگونه تحت تاثیرگرایش تئوسوفی بوده است. گرایش تئوسوفی روی پیوندهای عالم و خلوص بحث می کند واین موضوع را می توان به وضوح در آثار موندریان بررسی کرد
به گفته کامرانی موضوع، کانتکست و تم دربسیاری ازمواقع از هنرمدرن حذف شده است. برای همین بسیاری ازآثارمدرن بدون عنوان نام گذاری شده اند. بی شک بسیاری از افراد با اثری که بدون عنوان نام گذاری شده، نمی توانند ارتباط برقرار کنند. به ویژه ایرانی ها که همواره در جست وجوی تم هستند. آوانگاردترین هنرمندان ایرانی ها حاضر نمی شوند که یک تابلو بدون رنگ را بر روی دیوار خانه شان بزنند. اما بیشتر اروپاییان از تابلوهای مینی مالیستی لذت می برند و فرم محض اثر برایشان جذابیت دارد. این گرایش ناشی از این می شود که درجریان زبان یا فرهنگ این نوع مجسمه سازی قرار گرفته اند.
او افزود: این مساله که هنر موضوع ندارد خواب و خیال مدرنیستی است. امکان ندارد که شما زندگینامه «ون گوگ» را خوانده باشیدهنگام تماشای آثارش در خوانش اثرش، زندگینامه اش روی ذهن تان تاثیر نگذارد.
اوگفت: موضوع٬ کانتکست و زمینه درفضای هنر وجود داشته اند. حتی در نقاشی مدرنیستی که تاکید وارجاعش بر روی خودش است. بازهم تناقضاتی این شکلی را داریم٬ مثلا کلاژ یک تناقض مدرنیستی است.
این نقاش با بیان این مطلب که از اهمیت مطرح کردن تم دریک رویداد هنری دفاع می کند گفت: زمانی که تم را مطرح می کنیم مسائلی چون موضوعات اجتماعی، زنان به استقبال هنر می روند و ما می توانیم خوانش های متعددی از یک اثر هنری داشته باشیم و وارد مسائل شگفت آوری می شویم. امروز ما درون فرهنگ ویژال کالچربه سرمی بریم. بسیاری از فلاسفه معتقدند که چیزی جز تصویر دراین جهان وجود ندارد.همه دریافت های ما نسبت به مد٬ اجتماع حتی خصوصی ترین رفتارهای انسانی تصویری است.
به گفته کامرانی، اگر بینال ها را به صورت بین المللی برگزار کنیم٬ شرایطی برای هنرمندان فراهم می شود که خودشان را با هنرمندان سایر کشورها مقایسه کنند و این گونه توقع شان از بینال دیگر یک نمایشگاه نیست. به نظر من انجمن های هنری باید با برگزاری نشست های تخصصی زمینه ای را برای مطرح کردن مباحث نظری فراهم کنند تا به مرور بسیاری از نقایصی که دربینال ها با آن ها روبرو هستیم برطرف شوند.
روح الله شسمی زاده گفت: امروزه ما ازپاردایم ساختارگرایی عبور کرده ایم و وارد پارادایم پساساختارگرایی شده ایم. محور بودن بسیاری از نمایشگاه هایی که درسطح جهان برگزار می شود نشان از این دارد که تجسد تفکرهنرمند به صورت کلام و متن چقدر اهمیت دارد.
او با بیان این مطلب که بهتر است بینال مجسمه سازی تهران را شبه بینال بدانیم گفت: اگر بینال تهران را با بینال های چون ونیز یا نمونه شرقی اش شانکای و یا گوانجومقایسه کنیم درمی یابیم که این بینال به هیچ وجه استاندارد نیست.
او افزود: یک رویداد کانسپت می خواهد. بینال شانکای کانسپت رویداد را عنوان می کند. عنوان یا تم زاییده یک رویداد است. اگر رویدادی کانسپت نداشته باشد طبعا عنوانی هم نمی تواند داشته باشد و هرعنوانی که پیدا کند طبعا آن عنوان تزئینی است. تمی که برای بینال هفتم انتخاب شد به نظرم با فضای جامعه ما همخوانی داشت. انگار تم به جایی رسیده بود که بازتابی از خود بینال بود.
کامبیز صبری گفت: به نظر من تم نحوه نگرش و فضای سیاست گذران یک رویداد است و ارتباط مستقیمی با شبیه سازی کلماتش ندارد. این اشتباه بزرگی است که افراد سعی کنند که اثرشان را شبیه به کلمات تم خلق کنند. بلکه باید فضای ذهنی تم را باید دریافت. مثلا اگر دربینالی تم گسترش فضاست فرد باید  بررسی کند تم با چه عناصری درارتباط است وبعد اقدام به خلق اثرهنری کند.
این مدرس دانشگاه هنربا اشاره به اهمیت انتخاب درست تم گفت: دبیر رویدادی که تم را انتخاب می کند باید به موارد متعددی توجه کند٬ تم باید متناسب با شرایط آن جامعه انتخاب شود. مثلا ایران در دوران گذاراست. اگر تم متناسب با حال وهوای جامعه انتخاب نشود عملا نه هنرمند می تواند اثر قابل تاملی خلق کند  و نه رویدادحرفی برای گفتن خواهد داشت. ازاین منظر تم وضیعت برای بینال هفتم مجسمه سازی ایران انتخاب هوشنمدانه ای بود.
صبا سبطی عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش گفت: تم گفت وگو میان چندین هنرمند است. در واقع تم به این هنرمند جهت می دهد. مثل آهن ربایی که از زیر کاغذ براده های آهن را به سویی می کشد. کانسپت وکانتکست وجود خارجی دارند و تم این دو را هم جهت می کند. اگر قراراست تم نمایشگاهی موفق باشد باید بتواند کانتکست و کانسپت را با خودش هم جهت کند وگفت وگویی ایجاد کند.
نگار نادری پورمدیرمسئول انجمن هنرمندان مجسمه سازان ایران گفت: همواره نقدهای متعددی نسبت به شیوه برگزاری بینال٬ دبیر٬ نمایشگاه گردان ها و حتی تم رویداد وجود دارد٬ اما بیاید کمی صادق باشیم ببینیم توان مجسمه سازی ما چه بود و چه آثاری برای شرکت در بینال مجسمه سازی هفتم به دبیرخانه این رویداد رسیده و درنهایت براساس توان همین مجسمه سازان بود که بینال هفتم به این شکل و شمایل برگزار شد.

سایه * این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه شیراز i
نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد | عکس
جمعه ۲۵ آبان با عکس هایی ازمحمد فلاح نیا و محمد حسین شبرنگ
» نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد
... دیدن متن »

نمایشگاهی ازعکس های "محمد فلاح نیا" و "محمد حسین شبرنگ"با عنوان  "شیراز" ساعت ۱۸ جمعه ۲۵ آبان، درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه ، بازتعریفی ازشهرشیراز با زبان عکس ازدیدگاه "محمد فلاح نیا" و "محمدحسین شبرنگ" است .این عکاسان در عکس های این نمایشگاه با اشاراتی به روح زنانه، مردانه شهرشیرازدرعکس های شان، تلاش کرده اند که مخاطب را به اندیشیدن درخصوص ذات این شهرمطرح تاریخی، وا دارند.
قابل توجه است، محمد فلاح نیا، شاعر، مترجم و مدرس عکاسی است و پیش از این درنمایشگاههای گروهی ازجمله نمایشگاههای "تن ها"و"نام تمام کودکان زمین عشق است" مشارکت داشته است. وی علاوه برعکاسی ، درزمینه شعرو ترجمه شعرنیزفعال است وتاکنون دفترشعرهای"درمیان دو هیچ" و «تصویر مرد درآب» و کتاب های ترجمه گزیده آثار"آرتوررمبو" شاعر فرانسوی و "پروین شاکر" شاعراردو زبان پاکستانی از او منتشر شده است. فلاح نیا انتشار داستانی منظوم درحوزه ادبیات کودک نیزبا عنوان "خاله سوسکه" را هم درکارنامه ادبی اش دارد.محمدحسین شبرنگ دیگرهنرمند این نمایشگاه نیز، عکاس وکارشناس صنایع دستی است.
دربیانیه این نمایشگاه آمده است، شیراز، شاید زنی است، با چادری گل دار که گاهی در مراکزِخریدِ شهر، حیران می شود و هم زمان، مردی است که با کت و شلوار اتو کشیده اش، از کوچه هایِ کاشی هایِ هفت رنگ، گذر می کند. 
این نمایشگاه تا اول آذرماه برپا خواهد بود وعلاقمندان برای بازدید ازآن می توانند ازساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب به گالری شیرازه واقع در:شیراز، ابتدای خیابان معالی آباد، مجموعه فرهنگی الف، طبقه دوم مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "میز خدمت" بنیاد رودکی راه اندازی شد
... دیدن متن »

به منظور ارائه خدمات بهتر و تکریم از ارباب رجوع میز خدمت بنیاد رودکی فعال گردید .

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نظر به دستور دولت با هدف تسهیل در ارائه خدمات به ارباب رجوع و توسعه فعالیت‌ها میز خدمت و دبیرخانه این بنیاد در قسمت در ورودی تالار وحدت راه اندازی و اتصال به سیستم مکاتبات دولت (سیماد) برقرار شد .
میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که تنها نقطه تماس میان سازمان و گیرندگان خدمت به شمار می‌رود و هدف این میز ارائه خدمات به‌هنگام و کارآمد به ارباب رجوع است.
از این پس هنرمندان و مراجعین محترم جهت بهره برداری از اطلاعات مورد نیاز و ارائه نامه ها و درخواست های خود می توانند به میز خدمت بنیاد رودکی واقع در در ورودی تالار وحدت مراجعه نمایند.

ملیکا قراگوزلو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» با حضور هنرمندان و جمعی از کودکان، در باغ موزه قصر روز دوشنبه ۲۱ آبان افتتاح شد.
در برنامه ای که برای افتتاح این نمایشگاه در نظر گرفته شده بود، کامران تفتی و سامان گوران مهمان های افتخاری آن بودند و نجمه جودکی مجری  برنامه بود. این برنامه که همزمانی پیدا کرده بود با سالروز تولد نجمه جودکی مورد توجه مهمانان برنامه قرار گرفت به طوری که از طرف همه کودکان بد سرپرست و همین طورکودکان زلزله و زده و پویش« بد سرپرست تنها تر است» قابی از نقاشی کودکانه سر پل ذهاب به او هدیه شد.
پس از آن هم کامران تفتی روی صحنه رفت و بعد از تقدیر و تشکر از مجموعه پویش «بد سر پرست تنها تر است» با کودکان  به گفتگو پرداخت. یکی از جالب توجه ترین موضوعی که کامران تفتی در گفتگو با کودکان  به آن اشاره داشت احساس سلبریتی ها نسبت به این کودکان است. او با جمله ی« همه ما عاشق شما هستیم و می خواهیم » احساسش را به کودکان  منتقل کرد و بعد از آن هم چند قطعه از آهنگ های آلبوم خود را روی صحنه به صورت زنده برای این کودکان اجرا کرد.
سامان گوران مهمان بعدی برنامه بود که دقایقی را به شوخی و خنده با حضار پرداخت و با اجرایی شاد و انرژی بخش، دقایق مفرحی را برای کودکان رقم زد.
گروه سرود مدرسه ایلیا از دیگر برنامه هایی بود که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» اجرا شد و در آخر نیز نمایشگاه با حضور جمعی  از کودکان، اصحاب رسانه، عکاسان، و هنرمندان و همچنین کامبیز دیرباز، سخنگوی پویش «بد سرپرست تنها تر است» افتتاح شد.
این نمایشگاه که شامل ۸۰ عکس برگزیده از مجموع ۱۵۰۰ عکسی است که عکاسان برای شرکت در نمایشگاه ارائه داده بودند همه روزه تا دوشنبه ۲۸ آبان ماه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر در سالن اصلی باغ موزه برپاست و پذیرای میهمنان است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان | عکس
» معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان
... دیدن متن »

ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز عکس‌های ارسالی به مسابقه عکس کودکان و زلزله را داوری کردند،
برگزیدگان در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان معرفی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» بالغ بر ۱۲۰۰ فریم عکس توسط ۱۸۳ عکاس از شهرهای مختلف ایران به دبیرخانه مسابقه عکس «کودک و زلزله» ارسال شد و ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز داوری این مسابقه را بر عهده داشتند. در نهایت آثار ۴۵ عکاس برای ارائه در نمایشگاه آرزوهای خط‌خطی انتخاب شد. به گفته میلاد بهشتی دبیر اجرایی این مسابقه به تشخیص هیات داوران در آیین پایانی نمایشگاه علاوه بر معرفی نفرات اول تا سوم از پنج عکس برتر نیز تقدیر خواهد شد.
اسامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه به شرح زیر است:
ساره سلطانیه، محمود کاملی، فؤاد گودرزی، ناصر محمدی، احسان نیک پیام، پوریا پاکیزه، امیر رضا آبا، علی صالحی، مهران ریاضی، زهرا رمضانی، فربد اسعدی مقدم، خشایار فاصل کاشانی، احمد موسوی، مریم رستم پور، پوریا ترابی، هدیه سلیمی، فرشید کلهر، محمدمهدی ورال، سعید تاجبخش، سما صفایی، افرا شهباز زاده، بهادر متکی، پژمان مولایی، علی محمدی پرفکر، امید حیدری فر، همت فتاحی، علی کریمی، مونیکا علیزاده، ادریس خسروی زاده، ملیکا فرش‌فروش، جواد حسنی، امیرحسام زرافشان، مینا نوعی، احمد بلباسی، محمد صابر کریمی، حسین خزایی، امین بحرانی، فاطمه عابدی، محمدرضا پیمان، علیرضا وثیق انصاری، نوید محمدی ترازک، مریم دشتی، هادی محمدی، محمد صالح شریف‌آبادی، ابراهیم علی پور
مجموعه برنامه‌های آرزوهای خط‌خطی کاری مشترک از پویش «بدسرپرست تنهاتر است» و باغ‌موزه قصر تهران است که به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان در فاصله بین روزهای ۲۱ آبان تا ۲۸ آبان برگزار می‌شود.
روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است»

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«لبخند ژکوند» فرشته ستایش در موزه هنر مدرن و معاصر تورین جای گرفت | عکس
لبخند ژکوند
» «لبخند ژکوند» فرشته ستایش در موزه هنر مدرن و معاصر تورین جای گرفت
... دیدن متن »

به گزارش تندیس به نقل از تیوال: «لبخند ژکوند» اثر هنری فرشته ستایش, نقاش ایرانی است که از سال گذشته تا به امروز افتخارات بین المللی بسیاری را کسب کرده است و در نهایت توسط موزه هنر مدرن و معاصر تورین برای قرار گرفتن در کلکسیون دائمی این موزه بین‌المللی پذیرفته شد.به گزارش روابط عمومی بیافرین: در دی ماه ۱۳۹۶ اثر هنری«لبخند ژکوند» از فرشته ستایش نقاش معاصر ایرانی، برای رقابت بین المللی LYNX در کشور ایتالیا پذیرفته شد و این نقاش یکی از ۴۷ فینالیست این رقابت بین‌المللی معرفی گردید. این اثر هنری در نمایشگاه‌های مختلفی از جمله گالری هنری Lux در ایتالیا و گالری Lokarjeva در اسلوونی به نمایش گذاشته شد و عاقبت «لبخند ژکوند» توسط موزه هنر مدرن و معاصر تورین برای قرار گرفتن در کلکسیون دائمی این موزه بین‌المللی پذیرفته شد.موزه هنر معاصر و مدرن تورین که به نام The MIIT Museum در عرصه بین‌المللی شناخته شده است، در گواهینامه صادر شده برای الحاق این اثر هنری به موزه، «لبخند ژکوند» را اثری تاثیرگذار می‌داند که حسی فراطبیعی را در یک سرگشتگی زمانی-مکانی جاودانه ساخته است آقای گویدو فولکو، مدیر موزه هنر مدرن و معاصر تورین ضمن ابراز خوشحالی از اضافه شدن این اثر خاطره‌انگیز به کلکسیون موزه تورین معتقد است این اثر هنری به واسطه زبان پرشور ارتباطی و نمادینش، ساختار بدیع و پیچیده‌اش، بهره‌گیری استادانه از تکنیک Mixed Media (ترکیب مواد) و به کار گیری مبتکرانه تکنیک کلاژ که چشم‌اندازی آزاد و پرطراوات را با ظرافت و دقتی بی‌نظیر ارائه می‌دهد، مورد تحسین فراوان کمیته تخصصی موزه MITT قرار گرفته است.فرشته ستایش هنرمند نقاش ایرانی و متولد تهران است. بیش از ۳۵ سال است که نقاشی می‌کند و سابقه حضور در ۱۲ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۹۰ نمایشگاه گروهی نقاشی در ایران و خارج از کشور را در پرونده کاری‌اش دارد. این هنرمند، عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو موسسه کانادایی بیافرین است.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به رکوردداران حراج | عکس
فروش ۳۹ میلیاردی هنرمندان ایرانی در کریستی، ساتبی و بونامز
» نگاهی به رکوردداران حراج
... دیدن متن »

حراج‌های بین‌المللی هنر مدرن و معاصر خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که ۱۰/۵ دلار معادل ۳۹ میلیارد تومان آثار هنری ایران در این حراج‌ها چکش خورده است و با توجه به فروش کلی حراج‌های فوق، هنرمندانی ایرانی توانسته‌اند حدود ۵۰ درصد از فروش کل حراج‌های منطقه را به خود اختصاص دهند.
به گزارش هنرآنلاینبه نقل از تیوال: در سال ۲۰۱۷ آثار ۵۰ هنرمندان ایرانی در ۶ حراج بهار و پاییز کریستیز، ساتبیز و بونامز و همچنین حراج بدون مرز ساتبیز دوبی ارائه شدند و ۱۲۰ اثر عرضه شده در این حراج‌ها فروشی معادل ۱۰,۵۷۳,۰۰۰ دلار معادل ۳۹ میلیارد تومان را نشان می‌دهد.
رکوردداران حراج
از میان ۵۰ هنرمند حاضر در این حراج‌ها برخی از هنرمندان دارای رکوردهای قابل توجهی هستند. از لحاظ کسرت آثار منوچهر یکتایی با ۱۱ اثر، سهراب سپهری با ۱۰ اثر، حسین زنده‌رودی و فرهاد مشیری با ۸ اثر، پرویز تناولی و ناصر عصار با ۶ اثر و منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، علی بنی صدر و بهجت صدر با ۵ اثر بیشترین حضور را در میان این ۷ حراج داشتند.اما از لحاظ فروش کلی به ترتیب حسین زنده‌رودی، بهمن محصص، سهراب سپهری، علی بنی صدر و فرهاد مشیری فروش بالای یک میلیون دلار را تجربه کردند. همچنین منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، منوچهر یکتایی و پرویز تناولی فروش بالای ۵۰۰ هزار دلار داشته‌اند.
در ادامه نگاهی داریم به فروش کلی هنرمندان حاضر در این حراج‌ها:
۵ هنرمند میلیون دلاری
حسین زنده‌رودی: بدون شک حسین زنده‌رودی چهره تابناک هنر نقاشی خط در حراج‌های بین‌المللی خاورمیانه است. این هنرمند با ۸ اثر در ۷ حراج ذکر شده، فروشی معادل ۱,۴۸۴,۰۰۰ دلار داشته است. آثار او درحراج بونامز در فصل بهار و بیست و دومین حراج کریستیز دوبی در جایگاه دوم و سوم رکورداران این حراج‌ها قرار گرفتند.
بهمن محصص: سال ۲۰۱۷ را باید برای آثار محصص یکی از بهترین سال‌ها در نظر گرفت. این هنرمند که رکورد آثارش در حراج ساتبیز در فصل بهار با فروش ۷۵۷,۵۰۰ دلاری شکسته شد. در این سال تنها با فروش ۳ اثر در حراج‌های بین‌المللی در جایگاه دوم پرفروش‌ترین هنرمندان ایرانی قرار گرفت. فروش کلی آثار این هنرمند در حراج‌های بین‌المللی ۱,۴۱۳,۰۰۰ بوده است.
سهراب سپهری: چهره اصلی هنر ایران در حراج‌های بین‌المللی سهراب سپهری است که در ۷ حراج برگزار شده در سال ۲۰۱۷ آثار او حضور داشته‌اند. سهراب در این سال ۱۰ اثر در حراج‌های بین‌المللی داشته و فروش کلی آثارش به ۱,۳۱۴,۰۰۰ رسید.
علی بنی صدر: آرتیست جوان ایرانی را باید پدیده حراج‌های بین‌المللی خاورمیانه دانست. علی بنی صدر با ۵ اثری که در حراج‌های سال ۲۰۱۷ داشت به فروش کلی ۱,۱۲۷,۰۰۰ دست پیدا کرد.
فرهاد مشیری: آخرین هنرمندی که به فروش بالای یک میلیون دلار در سال گذشته میلادی دست پیدا کرد، فرهاد مشیری است. این هنرمند با ۸ اثر در حراج‌های سال گذشته به فروش کلی ۱,۰۸۴,۰۰۰ دست یافت
منیر شاهرودی فرمانفرمائیان: فروش کلی آثار منیر شاهرودی فرمانفرمائیان در حراج‌های سال ۲۰۱۷ نزدیک به یک میلیون دلار بود. ۵ اثر این هنرمند در سال گذشته ۹۲۵,۰۰۰ دلار به فروش رسید.
منوچهر یکتایی: حضور منوچهر یکتایی در ۷ حراج سال گذشته میلادی نشان از موفقیت این هنرمند در عرصه هنر دارد. یکتایی با ۱۱ اثر به فروش کلی ۷۹۰,۵۰۰ دلاری دست پیدا کرد.
پرویز تناولی: شاعر مجسمه‌های ایران نیز با حضور در سه حراج سال گذشته میلادی با ۶ اثر به فروش کلی ۵۶۳,۰۰۰ دلاری دست یافت.

هنرمندان بالای ۱۰۰ هزار دلار
کوروش شیشه گران، رضا درخشانی، ناصر عصار، نصرالله افجه‌ای، بهجت صدر، فریده لاشایی و محمد احصایی هنرمندانی هستند که فروش کلی آثار آنها از ۱۰۰ هزار دلار بیشتر است.
شیشه‌گران با ۲ اثر به فروش کلی ۲۰۴,۰۰۰ دلار، رضا درخشانی با ۲ اثر ۱۶۰,۵۰۰ دلار، ناصر عصار با ۶ اثر به فروش ۱۵۴,۰۰۰ دلار، نصرالله افجه‌ای با ۲ اثر به فروش ۱۴۲,۰۰۰ دلار، بهجت صدر با ۵ اثر به فروش ۱۱۰,۵۰۰ دلار، فرید لاشایی با ۳ اثر به فروش ۱۱۰,۰۰۰ دلار و محمد احصایی با یک اثر فروش ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را به دست آوردند.
منبع: تندیس

امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد لهاک و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه رخ.داد i
تصویری از آدم ها و اتفاقات ذهنی | عکس
روایت حمید حلیمی از نمایشگاه رخ داد در گالری فرمانفرما
» تصویری از آدم ها و اتفاقات ذهنی
... دیدن متن »

نمایشگاه آثار حمید حلیمی با نام «رخ.داد» در گالری فرمانفرما برپاست. در این مجموعه ۲۰ اثر به نمایش درآمده است که با تکنیک ترکیب مواد روی مقوا شکل گرفته‌اند. حلیمی در گفتوگو با هنرآنلاین گفت: در چند سال گذشته بازی‌هایی با مواد داشتم و در کنار خلق مجموعه آثار دیگر خود، در حال کسب تجربه روی این تکنیک بودم. از ۲ سال پیش تمرکز خود را روی این شیوه گذاشتم و آن را به نتیجه رساندم. در مراحل اولیه کار من بیشتر طراحی گونه بود، اما به مرور مرکب و رنگ روغن به جای خط‌ها آمد و شکل جدیدی در کارها ایجاد شد.
او با بیان اینکه سوژه بیشتر آثار او زنان هستند ادامه داد: این تابلوها بر اساس یک حس و یک اتفاق شکل می‌گرفتند. هر کدام از تابلوها دارای یک عنوان به صورت عدد است و از شماره ۰۱ تا ۰۶۷ روی آنها قرار گرفت. در این میان آثاری بودند که به نتیجه نرسیدند و نابود شدند اما شماره خود را حفظ کردند و به همین دلیل در هنگام نمایش آثار در کنار هم، پَرشی در شماره‌ها دیده می‌شود. این موضوع در زندگی انسان هم رخ می‌دهد و یک اتفاق می‌تواند انسان را نیست و نابود کند.حلیمی ادامه داد: مجموعه قبلی من در ارتباط با زنان هنرمند بود و پرتره آنها را در آتلیه نقاشی کردم، اما این مجموعه ذهنی‌تر است و بر اساس اتفاقات ذهنی شکل گرفته است. به همین دلیل توانستم روی آنها عنوان بگذارم و اعدادی برای آنها در نظر بگیرم.او درباره رنگ‌های به کار رفته در آثارش گفت: فضای غالب این آثار سیاهی نیست و در بعضی هم روشنایی غلبه دارد. رنگ‌ها را به دلیل تعریف‌های روانشناسی آنها انتخاب نکردم، بلکه فیگور و اتفاقات حول آن به من پیشنهاد می‌داد که از چه رنگی استفاده کنم. گاه تمام یک اثر با رنگ قرمز پوشیده می‌شد و گاه سیاهی فضا را می‌گرفت.حلیمی ادامه داد: در این آثار از قلم مو، قلم فلزی، ذغال، کنته و... استفاده کردم. شکل‌گیری نقاشی‌ها به این شکل بود که ابتدا فیگور را نقاشی می‌کردم و بعد روی آن مرکب می‌پاشیدم. پس از آن کاغذ را با آب شست و شو می‌دادم و اتفاقاتی که بر اثر حرکت آب بر روی رنگ‌ها می‌افتاد را حفظ کرده یا اصلاح می‌کردم. فیگورها ابتدا بر اساس مدل طراحی می‌شدند اما در روند کار ممکن بود حالت آنها عوض شود و با ایجاد تیرگی و روشنی و استفاده از رنگ‌ها، فرم متفاوتی در آنها ایجاد شود.
منبع:هنر آنلاین

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایشگاه فصل من کجاست i
حدیث امین، محمد عسگری، محمد لهاک، امیر و سمانه زارعی این را دوست دارند
با درود
نمایشگاه ها و آثار بسیار خوب و قوی و باارزشی از هنرمندان و پیشکسوتان و جوانان بسیار خلاق، بارها در تهران به نمایش در میان اما هیچ بار یا بسیار بسیار به ندرت، گزارش ویا خبری از آنها در تیوال ثبت شده اما چه میشه که نمایشگاه یک خانم بازیگر که نه چندان ... دیدن ادامه » معروفیتِ هنری دارد ونه جایگاهی در هنر، آنقدر مهم می شود که از آن گزارش تهیه و در بوق و کرنا خبرش را پخش می کنند.
آنهم نه در یک گالری در مرکز شهر، بلکه در خیابان فرشته که بارها شاهد بودم چه کسانی مخاطبان این دست نمایشگاهها هستند
تجمع هنرپیشه ها و کارگردانها و اهالی سینما و تاتر صرفا برای نون بهم قرض دادن و خودنمایی های پوشالی ..
این جنبه ی تبلیغ رسانه ایی ِ مخربی ست که هوچی گری را بجای ارزش والای هنر به خورد مردم و مخاطبان می دهد.
امیدوارم تیوال این چنین مشی و روشی را از بردکاری خود حذف کند
۱۹ آبان
یه چیزی هست که میگن
با پنج نفر آدم با اعتماد به نفس دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
با پنج نفر ثروتمند دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
با پنج نفر ادم موفق دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
.
.
و به نظرم
با پنج نفر آدم مشهور دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
۲۵ آبان
البته سمانه جانم ربطی به ایران نداره،همه جای دنیا به همین شکله..مگه خانواده کارداشیان کی هستن؟؟؟ اصلا چه هنری دارن؟؟؟؟ ولی معروف و مشهور و البته به شدت ثروتمندن..
کتاب میدن بیرون دری وری، ولی کلی میفروشه..
۲۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میلاد زینلی طراحی های مجسمه گونه اش را به گالری سیحون می برد | عکس
» میلاد زینلی طراحی های مجسمه گونه اش را به گالری سیحون می برد
... دیدن متن »

«بداهگی» عنوان سومین نمایشگاه انفرادی میلاد زینلی است که از ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه در گالری سیحون برپا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، میلاد زینلی گفت: من از سال ۱۳۸۸ به صورت ذهنی نقاشی و طراحی می کنم و با این شیوه می خواهم به ناخودآگاهم نزدیک شوم وبه مرور ضمن کار طراحی و نقاشی هایم پخته تر شده اند و فرم های جدید به آثارم راه پیدا کرده اند.
این هنرمند ادامه داد: دغدغه من پی بردن به راز افرینش است که پی ببرم چه کسی هستم و خلقت ام برای چیست و باورم این است که با کشف ناخودآگاهم می توانم به این موضوع پی ببرم.
او افزود: این مجموعه دربرگیرنده ۲۷ طراحی در ابعاد کوچک است که با روانویس سفید و سیاه روی کاغذ گراف اجرا شده است. برخی تصور می کنند این طراحی ها پیش تولید خلق مجسمه هستند. از نخستین نمایشگاه گروهی که طراحی هایم را به نمایش گذاشتم همواره مخاطبان چنین تصوری از طراحی های من داشتند، چون طراحی هایم قابلیت حجم گونه دارند. حجم حالتی است که در ناخودآگاه من نقش بسته است رسانه مورد علاقه من نقاشی و طراحی است و مجسمه در الویت های بعدی  قرار دارد.
میلاد زینلی متولد ۱۳۶۵ تهران و فارغ التحصیل هنرستان هنرهای زیبای پسران و فارغ التحصیل از دانشکده موسیقی است. او تاکنون دو نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه با عنوان اصلی بداهگی در گالری سیحون برپا کرده است و آثارش را در دو نمایشگاه گروهی در موزه هنرهای معاصر و گالری الهه نیز به نمایش گذاشته است.
نمایشگاه میلاد زینلی از ۱۸ تا ۳۰ آبان در گالری سیحون خیابان وزارا، کوچه چهارم، پلاک ۱۱ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

 

محمد لهاک این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان تصویرگری و نقاشی | عکس
» فراخوان تصویرگری و نقاشی
... دیدن متن »

یلدا؛ صدای پای زمستان با هدف رو آوردن به تصویرگری و نقاشی مخاطب محور برگزار می‌شود. آیین گشایش این نمایشگاه در شب یلدا با حضور استاتید برجسته تصویرگری و نقاشی و کیوریتوری سمیرا سلیمی  برگزار می‌گردد
احتراماً  از شما تصویرگران  و نقاشان حرفه اى عزیز  (از سراسر کشور) دعوت مى شود که آثار مرتبط با موضوع خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۵۷۰۹۸۳۲ (سلیمی) ارسال نموده، پس از بررسى داوران و اساتید ،در صورت تایید اطلاع خواهیم داد.

شرایط:

۱- زمان برگزارى: ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ الى۱۳۹۷/۱۰/۰۶
۲-مهلت ارسال آثار ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
۳- مکان: گالرى فردا(کریمخان، زیرپل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ٦،پلاک٢، واحد ٢)
۴-آثار بایستى اورجینال بوده و در صورت اطلاع از این مسئله در هر مرحله اى از نمایشگاه حذف خواهد شد.
۵-هر شرکت کننده مى تواند با حداکثر ۳ اثر و حداکثر سایز هر اثر ۱۰۰ -۷۰ شرکت کند (تعداد آثار در قیمت ورودی تأثیری ندارد).
۶-پس از پایان نمایشگاه براى هر شرکت کننده گواهى حضور در نمایشگاه صادر خواهد شد.
۷-قیمت آثار شما طبق نظر گالرى  و صاحب اثر قیمت گذاری خواهد شد.
۸-آثار مى بایستى یک هفته قبل از روز افتتاحیه تحویل کیوریتور داده شود.
۹-هزینه شرکت در این نمایشگاه جهت طراحی و چاپ (تبلیغات)، پذیرایى ، ۹۸ هزار تومان مى باشد.٣٠٪‏ فروش سهم گالرى مى باشد.
۱۰- به نفرات اول تا سوم جوایز نفیس و لوح تقدیر و حضور افتخارى در نمایشگاه بعدی  تعلق خواهد گرفت.
۱۱- عضویت در کانال تلگرام به منزله حضور قطعی در نمایشگاه است.
۱۲- کارها میتواند روی بوم (دیپ) باشند، آثار مقوایی لطفا پاسپارتو سفید ساده ۵ سانت با قاب قهوه ای و حتما جای میخ داشته باشد (در صورتی که قاب رنگ دیگر دارید میتوانید از همان استفاده کنید ولی پاسپارتوی سفید ساده ۵ سانت ضروری است).
۱۳- هنرمندانی که آثارشان تائید می شود تا ۲۵ آذر زمان دارند مبلغ ورودی را واریز کنند در غیر اینصورت حذف می شوند. 
۱۴- نام – نام خانوادگی – شماره تماس – تکنیک  رو "لطفا با ماژیک" پشت کارها بنویسید. 

کیوریتور: سمیرا سلیمی
https://t.me/Yaldaexhibition

محمد لهاک و سمیرا سلیمی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه | عکس
فراخوان مسابقه عکس آرزوهای خط‌خطی
» با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه
... دیدن متن »

نخستین مسابقه و نمایشگاه عکس «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار می‌شود، کامبیز دیرباز، راهب هماوندی و ساتیار امامی مسابقه عکس «آرزوهای خط‌خطی» را داوری خواهند کرد.
پویش «بدسرپرست تنهاتر است» قصد دارد با دعوت از عکاسان سراسر کشور در فاصله سالروز وقوع زلزله تا روز جهانی منع خشونت علیه کودکان (۲۱ تا ۲۸ آبان ماه ۹۷)، نمایشگاه و مسابقه عکسی با موضوع «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار کند.
میلاد بهشتی دبیر اجرایی نمایشگاه درباره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: در بحران‌های طبیعی و اجتماعی، کودکان که توان کمی در دفاع و محافظت از خود دارند، بسیار آسیب‌پذیر و نیازمند توجه بیشتر هستند. در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، مردم به‌خصوص کودکان علاوه بر خسارات متعدد، از جنبه‌های مختلف روحی، روانی و جسمی بسیار آسیب دیدند. هم‌زمانی سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان، فرصت مناسبی برای مطرح کردن آسیب‌هایی است که روح، روان جسم و آینده کودکان را به مخاطره می‌اندازد.
او با اشاره به سفر اصحاب رسانه به سرپل ذهاب هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در مدت یک سال گذشته زلزله و پس‌لرزه‌های مداوم در استان کرمانشاه باعث ترس و اضطراب کودکان آن منطقه شده است و این وظیفه بر دوش مسئولان، نیکوکاران و فعالان اجتماعی سنگینی می‌کند که در بحران‌ها و سوانح طبیعی نگاه ویژه و برنامه‌ریزی مناسبی برای کمک به کودکان داشته باشند.
به گفته بهشتی این نمایشگاه عکس، در کنار مجموعه برنامه‌های دیگری که در باغ‌موزه قصر تهران به ‌منظور تکمیل ساختمان نیمه‌کاره دبستانی در روستای شنقال خالدی سرپل ذهاب تدارک دیده‌شده، برگزار می‌شود و تمامی عواید آن به همین منظور اختصاص می‌یابد.
عکاسان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه و نمایشگاه تا ۱۲ آبان فرصت دارند آثار خود را به نشانی childrenb97@gmail.com ارسال کنند.
هر عکاس می‌‌تواند با ۱۰ تک عکس در این نمایشگاه شرکت کند و آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی در نگارخانه باغ‌موزه قصر تهران بر روی دیوار خواهد رفت. برگزیدگان نیز در مراسم اختتامیه ۲۸ آبان، هم‌زمان با «روز جهانی منع خشونت علیه کودکان» طی مراسمی در باغ‌موزه قصر معرفی خواهند شد.
شماره تماس: ۰۹۱۲۲۳۰۴۰۲۵

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه کپی آوا i
این یک داستان نیست! اعترافی‏ست ساده، تپیده بر دیوار یک رویا، یک آوا!
» نمایشگاه عکس شهاب سلیمیان با عنوان «کپی آوا» از ۴ تا ۱۱ آبان در گالری شمیده برگزار خواهد شد.
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز | عکس
در جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود؛
» کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر الف، دکتر مهدی مقیم نژاد کارگاه «مفاهیم به زبان عکاسی» با موضوع «عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز» در دو مرحله ۲۶و۲۷ مهر و ۲۴ و ۲۵ آبان در قالب جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود.

این کارگاه تخصصی ویژه دانشجویان عکاسی موسسه بین المللی الف است که با هدف تهیه مجموعه عکس از انگاره های معماری تبریز به صورت رایگان ویژه جشنواره برگزار می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه با شماره ۰۴۱۳۳۳۳۰۶۰۰ تماس حاصل فرمایید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید