تیوال هنرهای تجسمی
S3 : 18:07:07
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

خبر
درباره نمایشگاه شیراز i
نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد | عکس
جمعه ۲۵ آبان با عکس هایی ازمحمد فلاح نیا و محمد حسین شبرنگ
» نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد
... دیدن متن »

نمایشگاهی ازعکس های "محمد فلاح نیا" و "محمد حسین شبرنگ"با عنوان  "شیراز" ساعت ۱۸ جمعه ۲۵ آبان، درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه ، بازتعریفی ازشهرشیراز با زبان عکس ازدیدگاه "محمد فلاح نیا" و "محمدحسین شبرنگ" است .این عکاسان در عکس های این نمایشگاه با اشاراتی به روح زنانه، مردانه شهرشیرازدرعکس های شان، تلاش کرده اند که مخاطب را به اندیشیدن درخصوص ذات این شهرمطرح تاریخی، وا دارند.
قابل توجه است، محمد فلاح نیا، شاعر، مترجم و مدرس عکاسی است و پیش از این درنمایشگاههای گروهی ازجمله نمایشگاههای "تن ها"و"نام تمام کودکان زمین عشق است" مشارکت داشته است. وی علاوه برعکاسی ، درزمینه شعرو ترجمه شعرنیزفعال است وتاکنون دفترشعرهای"درمیان دو هیچ" و «تصویر مرد درآب» و کتاب های ترجمه گزیده آثار"آرتوررمبو" شاعر فرانسوی و "پروین شاکر" شاعراردو زبان پاکستانی از او منتشر شده است. فلاح نیا انتشار داستانی منظوم درحوزه ادبیات کودک نیزبا عنوان "خاله سوسکه" را هم درکارنامه ادبی اش دارد.محمدحسین شبرنگ دیگرهنرمند این نمایشگاه نیز، عکاس وکارشناس صنایع دستی است.
دربیانیه این نمایشگاه آمده است، شیراز، شاید زنی است، با چادری گل دار که گاهی در مراکزِخریدِ شهر، حیران می شود و هم زمان، مردی است که با کت و شلوار اتو کشیده اش، از کوچه هایِ کاشی هایِ هفت رنگ، گذر می کند. 
این نمایشگاه تا اول آذرماه برپا خواهد بود وعلاقمندان برای بازدید ازآن می توانند ازساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب به گالری شیرازه واقع در:شیراز، ابتدای خیابان معالی آباد، مجموعه فرهنگی الف، طبقه دوم مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "میز خدمت" بنیاد رودکی راه اندازی شد
... دیدن متن »

به منظور ارائه خدمات بهتر و تکریم از ارباب رجوع میز خدمت بنیاد رودکی فعال گردید .

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نظر به دستور دولت با هدف تسهیل در ارائه خدمات به ارباب رجوع و توسعه فعالیت‌ها میز خدمت و دبیرخانه این بنیاد در قسمت در ورودی تالار وحدت راه اندازی و اتصال به سیستم مکاتبات دولت (سیماد) برقرار شد .
میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که تنها نقطه تماس میان سازمان و گیرندگان خدمت به شمار می‌رود و هدف این میز ارائه خدمات به‌هنگام و کارآمد به ارباب رجوع است.
از این پس هنرمندان و مراجعین محترم جهت بهره برداری از اطلاعات مورد نیاز و ارائه نامه ها و درخواست های خود می توانند به میز خدمت بنیاد رودکی واقع در در ورودی تالار وحدت مراجعه نمایند.

۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احمد عسگری
درباره نمایشگاه Iran Daily 01 i
قاب های متوسط و تداعی بخشی از واقعیت اجتماعی


نمایشگاه ایران دیلی را نمی توان به طور کامل یک رخداد بزرگ تلقی کرد، اما عطف به اهمیت بازنمایی و تداعی واقعیت اجتماعی در آثار این مجموعه، می توان حدودا ده اثر موفق یا متوسط را میان عکس های این مجموعه یافت که هدف نشان دان واقعیت و بسط ادراک مخاطب را محقق می کنند.در میان آثار انتخاب شده برای نمایشگاه ایران دیلی، البته طیف متکثری از آثار هستند که لنز، قاب بندی و پرداخت به سوژه را به ذهن مخاطب می سپارند و به نظر می رسد برخی از آثار این مجموعه شایسته ثبت و تحلیل جدی تر را هم دارند.

از میان این آثار «ارغوان شریفی نیا» با نمایی از زن نشسته بر کنار گذر یکی از آثار بسیار خوب و قابل بحث مجموعه است که در فرم و محتوا و در ترسیم بی کم و کاست سوژه اثری موفق است: در عکس شریفی نیا قدر مسلم توجه به نیمرخ زن و انتخاب درست و به موقع قاب بندی برای تقسیم فضای عکس در امتداد کوچه بدون فروغلطیدن به فوکوس به مخاطب این فرصت را می دهد تا تمام واقعیات و سوژه های محیطی را به تفکیک مرور کند و دلالت ها و ارجاعات عکس را با حوصله بازخوانی کند.
در این عکس مفهوم «انتظار» به مدد سه المان یادآوری می شوند: نخست، امتداد خط نگاه زن که به صورت نیمرخ و تقریبا مایل به سمت انتزاعی شدن می رود و المان دوم، یعنی موتور قفل شده در سمت دیگر کوچه که بیرون از سایه بعد از ظهر و در آفتاب قرار گرفته است به بسط مفهومی عکس کمک می کند. المان سوم اما با دقت مخاطب به آسانی در امتداد خط نگاه زن و اتفاقا نزدیک به چهره او خودنمایی می کند: قفل نصب شده روی درب مغازه ای که احتمالا نانوایی است و بدون هیچ تاکیدی میان نسبت خط نگاه با قفل می تواند کم و بیش نوعی وضوح عمیق "Depth of Field " را نیز تداعی کند که تاویل و تفیکیک میان داستان ها و عناصر تصویر شده را برای بیننده بیشتر مهیا می کند. به شکل مشخص، چاپ سیاه و سفید این عکس و تمرکز روی کنتراست نسبت میان عناصر بصری با دوربین را برای مخاطب بیشتر ادراک پذیر کرده است، چه اینکه اصالت توجه به پوشش زن و چادر مشکی و در عین قرار گرفتن در سایه تاویل واقعیت با زمان را در زندگی سوژه به نسبت افزایش می دهد.

دیگر اثر قابل توجه در این مجموعه از منظر تداعی واقعیت اجتماعی، عکس نسترن سعیدی با گزینش نمای سر بالا از یک برج مسکونی و انتخاب قاب بندی آن از بین ردیف متراکم سیم ها و کابل های انتقال برق است: اثری که تمرکز عمق آن روی حجم برج مسکونی بصورت فضایی و یادآوری فضای تحدید شده و جهت دهی به زندگی انسانی با مدنظر قرار دادن حجم برج مسکونی است و آسمان ابری در پس زمینه خط دید را بیشتر به ساختمان و ردیف پنجره های آن معطوف کرده است. مخدوش و محدود شدن زیست انسانی در عکس، البته به واسطه ردیف وسیع سیم ها و کابل های انتقال برق عدم تعادل در فضای شهری نیز چون یک پرسش مهم از سوژه و فضای پیرامون در ذهن برجسته می شود و تحدید مفهومی حیات انسانی را به شکل انضمامی تر یادآوری می کند، اما ادراک حیات از میان چهار حلقه ایجاد شده بین سیم های برق به مثابه تاویل و دلالت بطنی قابل تشخیص است که سه سطح مواجهه با اثر و اراجاعات آن را به تفصیل برابر چشم قرار می دهد.

میان عکس های آناهیتا رئوفی، عکس چهار پسربچه نشسته کنار پایه برج آزادی بی تردید چشمگیرترین اثر اوست؛ تکیه دادن و حالات متنوع چهار پسربچه امکان تاویل و فهم نمادین از عکس را افزایش می دهد و بخصوص، پسربچه ای که به عکاس نزدیک تر است در فکر فرو رفته و با نگاهی توام با نارضایتی به عکاس نگاه می کند در حالی که دست چپ خود را روی لب و بینی اش گذاشته تا ابهام و ایهام را به یک میزان به چشم بیاورد.

عکس های مهدی میرجلیلی نیز قطعاتی از پازل واقعیت را با نگاه های متفاوت گردآوری کرده اند؛ بخصوص عکسی که زیر پایه پل حافظ و از نقطه دید جنوبی ازدجام و تقسیم کار در حاشیه نمایش به تبع جهت گیری سرمایه در تهران را به خوبی و با یک قاب بندی بسیار درست برای مخاطب مرور می کند. مهم ترین امتیاز این اثر دقت عکاس روی المان پل حافظ از پایین و تطبیق دادن خط فرضی با جهت پل است و در عین اینکه پل تمام محیط عکس را اشغال نکرده، اما تاثیر و اهمیت آن در بیش از 50% فضای عکس مورد تاکید قرار گرفته و امتداد ساختمان های دو سوی پل حافظ با تمام ویژگی های معماری و محیط آن را به گزارشی کامل و بدون نقص از واقعیت شهر و تکاپو در تهران بدل کرده است. ردیف موتورهای پارک شده زیر پل بسان المان و نمادی از فضا و سخت افزار را در متن یادآوری می کنند تا اگر حتی مخاطب شناختی از تهران و تقسیم فضای کار و سرمایه در پایتخت داشته باشد، بتواند نسبت مکان گزینی به اهمیت فضای کسب و کار و تحمیل الگو به نیروی کار در قالب سلب اراده و کالایی سازی کار در تهران و ایران امروز را بیشتر نشان بدهد. به همین سیاق و به تفکیک انگاره هایی از هاروی، باختین، دبور و حتی یادآوری هایی از پروژه پاساژها و بنیامین -خصوصا پیاده رو و مفهوم سلب اراده در نشان دادن ازدحام مردم در پیاده روی مجاور خیابان - نیز در این اثر قابل بازخوانی هستند. گزینش این عکس برای طراحی پوستر نمایشگاه، بی تردید انتخاب منطقی و درستی است؛ چرا که دقت نظر عکاس در قاب بندی و سوژه ها می تواند این مورد را یک طرح واره درباره تمامی قطعات دیگر پازل نیز قرار دهد و از جمله با دید اقتصادی، چرایی و چگونگی انباشت یا انباشت زدایی در ایران را نیز به تصویر بکشد.

دیگر عکس های خوب و قابل تامل مهدی میرجلیلی در این مجموعه، نمای عبور یک دختر از رهگذر جانبی باغ موزه دفاع مقدس و المان های بتوان و شیشه در کف و دیوار و همین طور نمایی از عبور یک پیرمرد در ساعات میانی روز از مجاور باغ فردوس است که مورد دوم، به مدد ادیت رنگ و تاکید روی زرد نشان برگ ها تا حدی جنبه رمانتیک و شاعرانه پیدا می کند.


http://azadyeno.blogfa.com/post/125
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» با حضور هنرمندان و جمعی از کودکان، در باغ موزه قصر روز دوشنبه ۲۱ آبان افتتاح شد.
در برنامه ای که برای افتتاح این نمایشگاه در نظر گرفته شده بود، کامران تفتی و سامان گوران مهمان های افتخاری آن بودند و نجمه جودکی مجری  برنامه بود. این برنامه که همزمانی پیدا کرده بود با سالروز تولد نجمه جودکی مورد توجه مهمانان برنامه قرار گرفت به طوری که از طرف همه کودکان بد سرپرست و همین طورکودکان زلزله و زده و پویش« بد سرپرست تنها تر است» قابی از نقاشی کودکانه سر پل ذهاب به او هدیه شد.
پس از آن هم کامران تفتی روی صحنه رفت و بعد از تقدیر و تشکر از مجموعه پویش «بد سر پرست تنها تر است» با کودکان  به گفتگو پرداخت. یکی از جالب توجه ترین موضوعی که کامران تفتی در گفتگو با کودکان  به آن اشاره داشت احساس سلبریتی ها نسبت به این کودکان است. او با جمله ی« همه ما عاشق شما هستیم و می خواهیم » احساسش را به کودکان  منتقل کرد و بعد از آن هم چند قطعه از آهنگ های آلبوم خود را روی صحنه به صورت زنده برای این کودکان اجرا کرد.
سامان گوران مهمان بعدی برنامه بود که دقایقی را به شوخی و خنده با حضار پرداخت و با اجرایی شاد و انرژی بخش، دقایق مفرحی را برای کودکان رقم زد.
گروه سرود مدرسه ایلیا از دیگر برنامه هایی بود که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» اجرا شد و در آخر نیز نمایشگاه با حضور جمعی  از کودکان، اصحاب رسانه، عکاسان، و هنرمندان و همچنین کامبیز دیرباز، سخنگوی پویش «بد سرپرست تنها تر است» افتتاح شد.
این نمایشگاه که شامل ۸۰ عکس برگزیده از مجموع ۱۵۰۰ عکسی است که عکاسان برای شرکت در نمایشگاه ارائه داده بودند همه روزه تا دوشنبه ۲۸ آبان ماه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر در سالن اصلی باغ موزه برپاست و پذیرای میهمنان است.

 

۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان | عکس
» معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان
... دیدن متن »

ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز عکس‌های ارسالی به مسابقه عکس کودکان و زلزله را داوری کردند،
برگزیدگان در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان معرفی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» بالغ بر ۱۲۰۰ فریم عکس توسط ۱۸۳ عکاس از شهرهای مختلف ایران به دبیرخانه مسابقه عکس «کودک و زلزله» ارسال شد و ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز داوری این مسابقه را بر عهده داشتند. در نهایت آثار ۴۵ عکاس برای ارائه در نمایشگاه آرزوهای خط‌خطی انتخاب شد. به گفته میلاد بهشتی دبیر اجرایی این مسابقه به تشخیص هیات داوران در آیین پایانی نمایشگاه علاوه بر معرفی نفرات اول تا سوم از پنج عکس برتر نیز تقدیر خواهد شد.
اسامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه به شرح زیر است:
ساره سلطانیه، محمود کاملی، فؤاد گودرزی، ناصر محمدی، احسان نیک پیام، پوریا پاکیزه، امیر رضا آبا، علی صالحی، مهران ریاضی، زهرا رمضانی، فربد اسعدی مقدم، خشایار فاصل کاشانی، احمد موسوی، مریم رستم پور، پوریا ترابی، هدیه سلیمی، فرشید کلهر، محمدمهدی ورال، سعید تاجبخش، سما صفایی، افرا شهباز زاده، بهادر متکی، پژمان مولایی، علی محمدی پرفکر، امید حیدری فر، همت فتاحی، علی کریمی، مونیکا علیزاده، ادریس خسروی زاده، ملیکا فرش‌فروش، جواد حسنی، امیرحسام زرافشان، مینا نوعی، احمد بلباسی، محمد صابر کریمی، حسین خزایی، امین بحرانی، فاطمه عابدی، محمدرضا پیمان، علیرضا وثیق انصاری، نوید محمدی ترازک، مریم دشتی، هادی محمدی، محمد صالح شریف‌آبادی، ابراهیم علی پور
مجموعه برنامه‌های آرزوهای خط‌خطی کاری مشترک از پویش «بدسرپرست تنهاتر است» و باغ‌موزه قصر تهران است که به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان در فاصله بین روزهای ۲۱ آبان تا ۲۸ آبان برگزار می‌شود.
روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است»

۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«لبخند ژکوند» فرشته ستایش در موزه هنر مدرن و معاصر تورین جای گرفت | عکس
لبخند ژکوند
» «لبخند ژکوند» فرشته ستایش در موزه هنر مدرن و معاصر تورین جای گرفت
... دیدن متن »

به گزارش تندیس به نقل از تیوال: «لبخند ژکوند» اثر هنری فرشته ستایش, نقاش ایرانی است که از سال گذشته تا به امروز افتخارات بین المللی بسیاری را کسب کرده است و در نهایت توسط موزه هنر مدرن و معاصر تورین برای قرار گرفتن در کلکسیون دائمی این موزه بین‌المللی پذیرفته شد.به گزارش روابط عمومی بیافرین: در دی ماه ۱۳۹۶ اثر هنری«لبخند ژکوند» از فرشته ستایش نقاش معاصر ایرانی، برای رقابت بین المللی LYNX در کشور ایتالیا پذیرفته شد و این نقاش یکی از ۴۷ فینالیست این رقابت بین‌المللی معرفی گردید. این اثر هنری در نمایشگاه‌های مختلفی از جمله گالری هنری Lux در ایتالیا و گالری Lokarjeva در اسلوونی به نمایش گذاشته شد و عاقبت «لبخند ژکوند» توسط موزه هنر مدرن و معاصر تورین برای قرار گرفتن در کلکسیون دائمی این موزه بین‌المللی پذیرفته شد.موزه هنر معاصر و مدرن تورین که به نام The MIIT Museum در عرصه بین‌المللی شناخته شده است، در گواهینامه صادر شده برای الحاق این اثر هنری به موزه، «لبخند ژکوند» را اثری تاثیرگذار می‌داند که حسی فراطبیعی را در یک سرگشتگی زمانی-مکانی جاودانه ساخته است آقای گویدو فولکو، مدیر موزه هنر مدرن و معاصر تورین ضمن ابراز خوشحالی از اضافه شدن این اثر خاطره‌انگیز به کلکسیون موزه تورین معتقد است این اثر هنری به واسطه زبان پرشور ارتباطی و نمادینش، ساختار بدیع و پیچیده‌اش، بهره‌گیری استادانه از تکنیک Mixed Media (ترکیب مواد) و به کار گیری مبتکرانه تکنیک کلاژ که چشم‌اندازی آزاد و پرطراوات را با ظرافت و دقتی بی‌نظیر ارائه می‌دهد، مورد تحسین فراوان کمیته تخصصی موزه MITT قرار گرفته است.فرشته ستایش هنرمند نقاش ایرانی و متولد تهران است. بیش از ۳۵ سال است که نقاشی می‌کند و سابقه حضور در ۱۲ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۹۰ نمایشگاه گروهی نقاشی در ایران و خارج از کشور را در پرونده کاری‌اش دارد. این هنرمند، عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو موسسه کانادایی بیافرین است.

۵ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به رکوردداران حراج | عکس
فروش ۳۹ میلیاردی هنرمندان ایرانی در کریستی، ساتبی و بونامز
» نگاهی به رکوردداران حراج
... دیدن متن »

حراج‌های بین‌المللی هنر مدرن و معاصر خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که ۱۰/۵ دلار معادل ۳۹ میلیارد تومان آثار هنری ایران در این حراج‌ها چکش خورده است و با توجه به فروش کلی حراج‌های فوق، هنرمندانی ایرانی توانسته‌اند حدود ۵۰ درصد از فروش کل حراج‌های منطقه را به خود اختصاص دهند.
به گزارش هنرآنلاینبه نقل از تیوال: در سال ۲۰۱۷ آثار ۵۰ هنرمندان ایرانی در ۶ حراج بهار و پاییز کریستیز، ساتبیز و بونامز و همچنین حراج بدون مرز ساتبیز دوبی ارائه شدند و ۱۲۰ اثر عرضه شده در این حراج‌ها فروشی معادل ۱۰,۵۷۳,۰۰۰ دلار معادل ۳۹ میلیارد تومان را نشان می‌دهد.
رکوردداران حراج
از میان ۵۰ هنرمند حاضر در این حراج‌ها برخی از هنرمندان دارای رکوردهای قابل توجهی هستند. از لحاظ کسرت آثار منوچهر یکتایی با ۱۱ اثر، سهراب سپهری با ۱۰ اثر، حسین زنده‌رودی و فرهاد مشیری با ۸ اثر، پرویز تناولی و ناصر عصار با ۶ اثر و منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، علی بنی صدر و بهجت صدر با ۵ اثر بیشترین حضور را در میان این ۷ حراج داشتند.اما از لحاظ فروش کلی به ترتیب حسین زنده‌رودی، بهمن محصص، سهراب سپهری، علی بنی صدر و فرهاد مشیری فروش بالای یک میلیون دلار را تجربه کردند. همچنین منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، منوچهر یکتایی و پرویز تناولی فروش بالای ۵۰۰ هزار دلار داشته‌اند.
در ادامه نگاهی داریم به فروش کلی هنرمندان حاضر در این حراج‌ها:
۵ هنرمند میلیون دلاری
حسین زنده‌رودی: بدون شک حسین زنده‌رودی چهره تابناک هنر نقاشی خط در حراج‌های بین‌المللی خاورمیانه است. این هنرمند با ۸ اثر در ۷ حراج ذکر شده، فروشی معادل ۱,۴۸۴,۰۰۰ دلار داشته است. آثار او درحراج بونامز در فصل بهار و بیست و دومین حراج کریستیز دوبی در جایگاه دوم و سوم رکورداران این حراج‌ها قرار گرفتند.
بهمن محصص: سال ۲۰۱۷ را باید برای آثار محصص یکی از بهترین سال‌ها در نظر گرفت. این هنرمند که رکورد آثارش در حراج ساتبیز در فصل بهار با فروش ۷۵۷,۵۰۰ دلاری شکسته شد. در این سال تنها با فروش ۳ اثر در حراج‌های بین‌المللی در جایگاه دوم پرفروش‌ترین هنرمندان ایرانی قرار گرفت. فروش کلی آثار این هنرمند در حراج‌های بین‌المللی ۱,۴۱۳,۰۰۰ بوده است.
سهراب سپهری: چهره اصلی هنر ایران در حراج‌های بین‌المللی سهراب سپهری است که در ۷ حراج برگزار شده در سال ۲۰۱۷ آثار او حضور داشته‌اند. سهراب در این سال ۱۰ اثر در حراج‌های بین‌المللی داشته و فروش کلی آثارش به ۱,۳۱۴,۰۰۰ رسید.
علی بنی صدر: آرتیست جوان ایرانی را باید پدیده حراج‌های بین‌المللی خاورمیانه دانست. علی بنی صدر با ۵ اثری که در حراج‌های سال ۲۰۱۷ داشت به فروش کلی ۱,۱۲۷,۰۰۰ دست پیدا کرد.
فرهاد مشیری: آخرین هنرمندی که به فروش بالای یک میلیون دلار در سال گذشته میلادی دست پیدا کرد، فرهاد مشیری است. این هنرمند با ۸ اثر در حراج‌های سال گذشته به فروش کلی ۱,۰۸۴,۰۰۰ دست یافت
منیر شاهرودی فرمانفرمائیان: فروش کلی آثار منیر شاهرودی فرمانفرمائیان در حراج‌های سال ۲۰۱۷ نزدیک به یک میلیون دلار بود. ۵ اثر این هنرمند در سال گذشته ۹۲۵,۰۰۰ دلار به فروش رسید.
منوچهر یکتایی: حضور منوچهر یکتایی در ۷ حراج سال گذشته میلادی نشان از موفقیت این هنرمند در عرصه هنر دارد. یکتایی با ۱۱ اثر به فروش کلی ۷۹۰,۵۰۰ دلاری دست پیدا کرد.
پرویز تناولی: شاعر مجسمه‌های ایران نیز با حضور در سه حراج سال گذشته میلادی با ۶ اثر به فروش کلی ۵۶۳,۰۰۰ دلاری دست یافت.

هنرمندان بالای ۱۰۰ هزار دلار
کوروش شیشه گران، رضا درخشانی، ناصر عصار، نصرالله افجه‌ای، بهجت صدر، فریده لاشایی و محمد احصایی هنرمندانی هستند که فروش کلی آثار آنها از ۱۰۰ هزار دلار بیشتر است.
شیشه‌گران با ۲ اثر به فروش کلی ۲۰۴,۰۰۰ دلار، رضا درخشانی با ۲ اثر ۱۶۰,۵۰۰ دلار، ناصر عصار با ۶ اثر به فروش ۱۵۴,۰۰۰ دلار، نصرالله افجه‌ای با ۲ اثر به فروش ۱۴۲,۰۰۰ دلار، بهجت صدر با ۵ اثر به فروش ۱۱۰,۵۰۰ دلار، فرید لاشایی با ۳ اثر به فروش ۱۱۰,۰۰۰ دلار و محمد احصایی با یک اثر فروش ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را به دست آوردند.
منبع: تندیس

امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد لهاک و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه رخ.داد i
تصویری از آدم ها و اتفاقات ذهنی | عکس
روایت حمید حلیمی از نمایشگاه رخ داد در گالری فرمانفرما
» تصویری از آدم ها و اتفاقات ذهنی
... دیدن متن »

نمایشگاه آثار حمید حلیمی با نام «رخ.داد» در گالری فرمانفرما برپاست. در این مجموعه ۲۰ اثر به نمایش درآمده است که با تکنیک ترکیب مواد روی مقوا شکل گرفته‌اند. حلیمی در گفتوگو با هنرآنلاین گفت: در چند سال گذشته بازی‌هایی با مواد داشتم و در کنار خلق مجموعه آثار دیگر خود، در حال کسب تجربه روی این تکنیک بودم. از ۲ سال پیش تمرکز خود را روی این شیوه گذاشتم و آن را به نتیجه رساندم. در مراحل اولیه کار من بیشتر طراحی گونه بود، اما به مرور مرکب و رنگ روغن به جای خط‌ها آمد و شکل جدیدی در کارها ایجاد شد.
او با بیان اینکه سوژه بیشتر آثار او زنان هستند ادامه داد: این تابلوها بر اساس یک حس و یک اتفاق شکل می‌گرفتند. هر کدام از تابلوها دارای یک عنوان به صورت عدد است و از شماره ۰۱ تا ۰۶۷ روی آنها قرار گرفت. در این میان آثاری بودند که به نتیجه نرسیدند و نابود شدند اما شماره خود را حفظ کردند و به همین دلیل در هنگام نمایش آثار در کنار هم، پَرشی در شماره‌ها دیده می‌شود. این موضوع در زندگی انسان هم رخ می‌دهد و یک اتفاق می‌تواند انسان را نیست و نابود کند.حلیمی ادامه داد: مجموعه قبلی من در ارتباط با زنان هنرمند بود و پرتره آنها را در آتلیه نقاشی کردم، اما این مجموعه ذهنی‌تر است و بر اساس اتفاقات ذهنی شکل گرفته است. به همین دلیل توانستم روی آنها عنوان بگذارم و اعدادی برای آنها در نظر بگیرم.او درباره رنگ‌های به کار رفته در آثارش گفت: فضای غالب این آثار سیاهی نیست و در بعضی هم روشنایی غلبه دارد. رنگ‌ها را به دلیل تعریف‌های روانشناسی آنها انتخاب نکردم، بلکه فیگور و اتفاقات حول آن به من پیشنهاد می‌داد که از چه رنگی استفاده کنم. گاه تمام یک اثر با رنگ قرمز پوشیده می‌شد و گاه سیاهی فضا را می‌گرفت.حلیمی ادامه داد: در این آثار از قلم مو، قلم فلزی، ذغال، کنته و... استفاده کردم. شکل‌گیری نقاشی‌ها به این شکل بود که ابتدا فیگور را نقاشی می‌کردم و بعد روی آن مرکب می‌پاشیدم. پس از آن کاغذ را با آب شست و شو می‌دادم و اتفاقاتی که بر اثر حرکت آب بر روی رنگ‌ها می‌افتاد را حفظ کرده یا اصلاح می‌کردم. فیگورها ابتدا بر اساس مدل طراحی می‌شدند اما در روند کار ممکن بود حالت آنها عوض شود و با ایجاد تیرگی و روشنی و استفاده از رنگ‌ها، فرم متفاوتی در آنها ایجاد شود.
منبع:هنر آنلاین

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلى شجاعى
درباره نمایشگاه قوی‌تر i
جذاب و خلاقانه!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایشگاه فصل من کجاست i
حدیث امین، محمد عسگری، محمد لهاک، امیر و سمانه زارعی این را دوست دارند
با درود
نمایشگاه ها و آثار بسیار خوب و قوی و باارزشی از هنرمندان و پیشکسوتان و جوانان بسیار خلاق، بارها در تهران به نمایش در میان اما هیچ بار یا بسیار بسیار به ندرت، گزارش ویا خبری از آنها در تیوال ثبت شده اما چه میشه که نمایشگاه یک خانم بازیگر که نه چندان ... دیدن ادامه » معروفیتِ هنری دارد ونه جایگاهی در هنر، آنقدر مهم می شود که از آن گزارش تهیه و در بوق و کرنا خبرش را پخش می کنند.
آنهم نه در یک گالری در مرکز شهر، بلکه در خیابان فرشته که بارها شاهد بودم چه کسانی مخاطبان این دست نمایشگاهها هستند
تجمع هنرپیشه ها و کارگردانها و اهالی سینما و تاتر صرفا برای نون بهم قرض دادن و خودنمایی های پوشالی ..
این جنبه ی تبلیغ رسانه ایی ِ مخربی ست که هوچی گری را بجای ارزش والای هنر به خورد مردم و مخاطبان می دهد.
امیدوارم تیوال این چنین مشی و روشی را از بردکاری خود حذف کند
۱۹ آبان
یه چیزی هست که میگن
با پنج نفر آدم با اعتماد به نفس دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
با پنج نفر ثروتمند دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
با پنج نفر ادم موفق دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
.
.
و به نظرم
با پنج نفر آدم مشهور دوست باشی،نفر ششم خواهی بود
۴ روز پیش، جمعه
البته سمانه جانم ربطی به ایران نداره،همه جای دنیا به همین شکله..مگه خانواده کارداشیان کی هستن؟؟؟ اصلا چه هنری دارن؟؟؟؟ ولی معروف و مشهور و البته به شدت ثروتمندن..
کتاب میدن بیرون دری وری، ولی کلی میفروشه..
۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میلاد زینلی طراحی های مجسمه گونه اش را به گالری سیحون می برد | عکس
» میلاد زینلی طراحی های مجسمه گونه اش را به گالری سیحون می برد
... دیدن متن »

«بداهگی» عنوان سومین نمایشگاه انفرادی میلاد زینلی است که از ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه در گالری سیحون برپا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، میلاد زینلی گفت: من از سال ۱۳۸۸ به صورت ذهنی نقاشی و طراحی می کنم و با این شیوه می خواهم به ناخودآگاهم نزدیک شوم وبه مرور ضمن کار طراحی و نقاشی هایم پخته تر شده اند و فرم های جدید به آثارم راه پیدا کرده اند.
این هنرمند ادامه داد: دغدغه من پی بردن به راز افرینش است که پی ببرم چه کسی هستم و خلقت ام برای چیست و باورم این است که با کشف ناخودآگاهم می توانم به این موضوع پی ببرم.
او افزود: این مجموعه دربرگیرنده ۲۷ طراحی در ابعاد کوچک است که با روانویس سفید و سیاه روی کاغذ گراف اجرا شده است. برخی تصور می کنند این طراحی ها پیش تولید خلق مجسمه هستند. از نخستین نمایشگاه گروهی که طراحی هایم را به نمایش گذاشتم همواره مخاطبان چنین تصوری از طراحی های من داشتند، چون طراحی هایم قابلیت حجم گونه دارند. حجم حالتی است که در ناخودآگاه من نقش بسته است رسانه مورد علاقه من نقاشی و طراحی است و مجسمه در الویت های بعدی  قرار دارد.
میلاد زینلی متولد ۱۳۶۵ تهران و فارغ التحصیل هنرستان هنرهای زیبای پسران و فارغ التحصیل از دانشکده موسیقی است. او تاکنون دو نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه با عنوان اصلی بداهگی در گالری سیحون برپا کرده است و آثارش را در دو نمایشگاه گروهی در موزه هنرهای معاصر و گالری الهه نیز به نمایش گذاشته است.
نمایشگاه میلاد زینلی از ۱۸ تا ۳۰ آبان در گالری سیحون خیابان وزارا، کوچه چهارم، پلاک ۱۱ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

 

محمد لهاک این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان تصویرگری و نقاشی | عکس
» فراخوان تصویرگری و نقاشی
... دیدن متن »

یلدا؛ صدای پای زمستان با هدف رو آوردن به تصویرگری و نقاشی مخاطب محور برگزار می‌شود. آیین گشایش این نمایشگاه در شب یلدا با حضور استاتید برجسته تصویرگری و نقاشی و کیوریتوری سمیرا سلیمی  برگزار می‌گردد
احتراماً  از شما تصویرگران  و نقاشان حرفه اى عزیز  (از سراسر کشور) دعوت مى شود که آثار مرتبط با موضوع خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۵۷۰۹۸۳۲ (سلیمی) ارسال نموده، پس از بررسى داوران و اساتید ،در صورت تایید اطلاع خواهیم داد.

شرایط:

۱- زمان برگزارى: ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ الى۱۳۹۷/۱۰/۰۶
۲-مهلت ارسال آثار ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
۳- مکان: گالرى فردا(کریمخان، زیرپل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ٦،پلاک٢، واحد ٢)
۴-آثار بایستى اورجینال بوده و در صورت اطلاع از این مسئله در هر مرحله اى از نمایشگاه حذف خواهد شد.
۵-هر شرکت کننده مى تواند با حداکثر ۳ اثر و حداکثر سایز هر اثر ۱۰۰ -۷۰ شرکت کند (تعداد آثار در قیمت ورودی تأثیری ندارد).
۶-پس از پایان نمایشگاه براى هر شرکت کننده گواهى حضور در نمایشگاه صادر خواهد شد.
۷-قیمت آثار شما طبق نظر گالرى  و صاحب اثر قیمت گذاری خواهد شد.
۸-آثار مى بایستى یک هفته قبل از روز افتتاحیه تحویل کیوریتور داده شود.
۹-هزینه شرکت در این نمایشگاه جهت طراحی و چاپ (تبلیغات)، پذیرایى ، ۹۸ هزار تومان مى باشد.٣٠٪‏ فروش سهم گالرى مى باشد.
۱۰- به نفرات اول تا سوم جوایز نفیس و لوح تقدیر و حضور افتخارى در نمایشگاه بعدی  تعلق خواهد گرفت.
۱۱- عضویت در کانال تلگرام به منزله حضور قطعی در نمایشگاه است.
۱۲- کارها میتواند روی بوم (دیپ) باشند، آثار مقوایی لطفا پاسپارتو سفید ساده ۵ سانت با قاب قهوه ای و حتما جای میخ داشته باشد (در صورتی که قاب رنگ دیگر دارید میتوانید از همان استفاده کنید ولی پاسپارتوی سفید ساده ۵ سانت ضروری است).
۱۳- هنرمندانی که آثارشان تائید می شود تا ۲۵ آذر زمان دارند مبلغ ورودی را واریز کنند در غیر اینصورت حذف می شوند. 
۱۴- نام – نام خانوادگی – شماره تماس – تکنیک  رو "لطفا با ماژیک" پشت کارها بنویسید. 

کیوریتور: سمیرا سلیمی
https://t.me/Yaldaexhibition

محمد لهاک و سمیرا سلیمی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه گروهی تصویر سازی با کیوریتوری من
سمیرا سلیمی
https://www.tiwall.com/p/gallery-leyly
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه | عکس
فراخوان مسابقه عکس آرزوهای خط‌خطی
» با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه
... دیدن متن »

نخستین مسابقه و نمایشگاه عکس «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار می‌شود، کامبیز دیرباز، راهب هماوندی و ساتیار امامی مسابقه عکس «آرزوهای خط‌خطی» را داوری خواهند کرد.
پویش «بدسرپرست تنهاتر است» قصد دارد با دعوت از عکاسان سراسر کشور در فاصله سالروز وقوع زلزله تا روز جهانی منع خشونت علیه کودکان (۲۱ تا ۲۸ آبان ماه ۹۷)، نمایشگاه و مسابقه عکسی با موضوع «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار کند.
میلاد بهشتی دبیر اجرایی نمایشگاه درباره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: در بحران‌های طبیعی و اجتماعی، کودکان که توان کمی در دفاع و محافظت از خود دارند، بسیار آسیب‌پذیر و نیازمند توجه بیشتر هستند. در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، مردم به‌خصوص کودکان علاوه بر خسارات متعدد، از جنبه‌های مختلف روحی، روانی و جسمی بسیار آسیب دیدند. هم‌زمانی سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان، فرصت مناسبی برای مطرح کردن آسیب‌هایی است که روح، روان جسم و آینده کودکان را به مخاطره می‌اندازد.
او با اشاره به سفر اصحاب رسانه به سرپل ذهاب هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در مدت یک سال گذشته زلزله و پس‌لرزه‌های مداوم در استان کرمانشاه باعث ترس و اضطراب کودکان آن منطقه شده است و این وظیفه بر دوش مسئولان، نیکوکاران و فعالان اجتماعی سنگینی می‌کند که در بحران‌ها و سوانح طبیعی نگاه ویژه و برنامه‌ریزی مناسبی برای کمک به کودکان داشته باشند.
به گفته بهشتی این نمایشگاه عکس، در کنار مجموعه برنامه‌های دیگری که در باغ‌موزه قصر تهران به ‌منظور تکمیل ساختمان نیمه‌کاره دبستانی در روستای شنقال خالدی سرپل ذهاب تدارک دیده‌شده، برگزار می‌شود و تمامی عواید آن به همین منظور اختصاص می‌یابد.
عکاسان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه و نمایشگاه تا ۱۲ آبان فرصت دارند آثار خود را به نشانی childrenb97@gmail.com ارسال کنند.
هر عکاس می‌‌تواند با ۱۰ تک عکس در این نمایشگاه شرکت کند و آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی در نگارخانه باغ‌موزه قصر تهران بر روی دیوار خواهد رفت. برگزیدگان نیز در مراسم اختتامیه ۲۸ آبان، هم‌زمان با «روز جهانی منع خشونت علیه کودکان» طی مراسمی در باغ‌موزه قصر معرفی خواهند شد.
شماره تماس: ۰۹۱۲۲۳۰۴۰۲۵

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه کپی آوا i
این یک داستان نیست! اعترافی‏ست ساده، تپیده بر دیوار یک رویا، یک آوا!
» نمایشگاه عکس شهاب سلیمیان با عنوان «کپی آوا» از ۴ تا ۱۱ آبان در گالری شمیده برگزار خواهد شد.
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز | عکس
در جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود؛
» کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر الف، دکتر مهدی مقیم نژاد کارگاه «مفاهیم به زبان عکاسی» با موضوع «عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز» در دو مرحله ۲۶و۲۷ مهر و ۲۴ و ۲۵ آبان در قالب جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود.

این کارگاه تخصصی ویژه دانشجویان عکاسی موسسه بین المللی الف است که با هدف تهیه مجموعه عکس از انگاره های معماری تبریز به صورت رایگان ویژه جشنواره برگزار می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه با شماره ۰۴۱۳۳۳۳۰۶۰۰ تماس حاصل فرمایید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از اونجایی که شما هم توی این شرایط اقتصادی دنبال درآمد بیشتر هستید ، تصمیم گرفتم چیزی رو که درش تخصص دارم به صورت رایگان به شما یاد بدم . اون چیز آموزش تدریس خصوصی عکاسی و فتوشاپ هست . منظورم اینه که برای شما خیلی خوب میشه اگه هنرجوی خصوصی قبول کنید و از ای طریق هم کسب درآمد داشته باشید .

برای همین ، مقاله ای بسیار مفصل نوشتم (6000 کلمه) در مورد آموزش تدریس خصوصی عکاسی و فتوشاپ . یعنی توی این مقاله به شما روش برگزاری یک کلاس خصوصی رو از صفر تا صد میگم .

خوندن این مقاله نیم ساعت از شما وقت میگیره (در بدترین حالت) ، اما بیاید به این فکر کنیم که این نیم ساعت رو بجای اینکه بریم توی اینستا چرخ بزنیم و آخرش هم هیچی ! یه چیزی باد بگیریم و درآمد خودمون رو بیشتر کنیم و لذتشو ببریم.
خیلی خوشحال میشم بعد از خودن مقاله ، نظرتون رو برام کامنت کنید و با هم پیشرفت کنیم ... دیدن ادامه » و بریم بالا
http://rezasadeghi.net/tutoring-photography/
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسامی برگزیدگان مسابقه عکاسی جشنواره بین المللی هایفست‎ | عکس
» اسامی برگزیدگان مسابقه عکاسی جشنواره بین المللی هایفست‎
... دیدن متن »

گروه هنری آئورا، اکتبر امسال برای جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان، یک تور عکاسی برگزار کرد که پس از پایان جشنواره، شرکت‌کنندگان این تور، عکس‌های خود را برای‌ گروه آئورا ارسال کردند تا مورد داوری قرار گیرند.
در این خصوص سه داور، برای انتخاب بهترین عکس‌ها با گروه هنری آئورا همکاری کرده‌اند؛
- پدرام لسانی (عکاس سینما و مد، فارغ‌التحصیل از رشته عکاسی central saint martins college of art and design انگلستان و با سابقه فعالیت هنری در کشورهای ایران، فرانسه، ایتالیا و انگلستان)
- کیارش مسیبی (عکاس تئاتر که در رزومه‌ی خود مقام اول عکاسی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی و مقام دوم‌در سی‌و چهارمین جشنواره فجر را دارد و عکاس تقدیر شده‌ی سیزدهمین دوره از بزرگداشت انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران است)
- مهدی منصوری (عکاس سینما مستند و عکاس مد، با سابقه‌‌ی فعالیت هنری در کشورهای ایران، گرجستان، فرانسه، ایتالیا، نروژ است)
نازنین‌نانا والاجم کارگردان و سرپرست گروه هنری آئورا اعلام کرد که نتیجه تور عکاسی به دلیل برگزاری بزرگداشت لوون هفتوان در جشنواره هایفست ارمنستان و به پیشنهاد آلبرت بیگجانی، به نام لوون هفتوان خواهد بود. 
داوران مجموعه عکس‌ها را به صورت انفرادی و شورایی، مورد بررسی و انتخاب عکس‌های برتر را در سه مرحله انجام داده‌اند.
اکنون دو عکس به عنوان بهترین عکس‌ها از میان آثار ارسال‌شده، برگزیده شده‌اند که شامل عنوان‌های عکس برتر داورها و عکس تقدیر شده‌ می‌باشند.
عنوان عکس برتر از تور عکاسی آئورا با نام لوون هفتوان، به عکسی از خانم حدیثه سادات مقدم وهمچنین عنوان عکس تقدیر شده از سوی داوران، به عکسی از خانم سارا حدادی تعلق گرفته‌است، که به رسم یادبود از تور عکاسی امسال، تندیسی با نام لوون هفتوان به عکاسان برگزیده تقدیم می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه جغد آباد i
مجتبی مهدی زاده و امیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر  | عکس
اعضای هیات مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر مشخص شدند
» انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در مجمع عمومی انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر که روز گذشته ۲۸ مهرماه با حضور اعضای انجمن پوستر برگزار شد، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر و مهدی قلعه بازرس خانه تئاتر هم حضور داشتند.در این جلسه شهرام گیل آبادی و ابراهیم حقیقی سخنان کوتاهی درباره لزوم فعالیت انجمن پوستر و برنامه‌های آتی آن در جهت بهبود شرایط طراحی پوستر ایراد کردند.

سپس انتخابات هیات مدیره و بازرس انجمن برگزار شد که در نتیجه آن، آرش تنهایی، ابراهیم حقیقی و یحیی پاکدل به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و مهدی فاتحی و پریسا فلاح زاده به عنوان ۲ عضو علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.همچنین کارنگ طیاری به عنوان بازرس اصلی و محمد صادق زرجویان به عنوان بازرس علی البدل این انجمن برگزیده شدند.

اینستاگرام آرش تنهایی
وبسایت آرش تنهایی
اینستاگرام ابراهیم حقیقی
وب سایت ابراهیم حقیقی
اینستاگرام یحیی پاکدل

محمدرضا هیستیریک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رضا امیر یار احمدی موسس انجمن مجسمه‌سازان ایران درگذشت | عکس
» رضا امیر یار احمدی موسس انجمن مجسمه‌سازان ایران درگذشت
... دیدن متن »

رضا امیر یار احمدی یکی از برجسته‌ترین هنرمندان مجسمه‌ساز و معمار ایرانی بود. او متولد ۱۳۳۸ در بروجرد بود، دوران دبیرستان خود را در هنرستان هنرهای زیبا گذراند و از دانشکده هنرهای تزئینی فارق التحصیل شد.
حاصل بیش از سه دهه کار مستمر او در ارائه نمایشگاه‌های بسیار داخلی و خارجی و ساخت بناها و مجسمه‌های یادبود تجلی یافه و برای ما به یادگار مانده‌است.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از بهترین تجربه های گالری گردیم بود
پیشنهاد میکنم حتما ببینین
محمد لهاک و امیر این را خواندند
بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از فانتزی هام اینه که یه روز یکی از تابلوهای حرمسرا رو روی دیوار خونم داشته باشم..
مجتبی مهدی زاده، محمد لهاک و امیر این را خواندند
سید حامد حسینیان و بامداد این را دوست دارند
خیلی دوست دارم بدونم چرااااا نیلوفر جان :)
۲۵ مهر
وقتی مغزی درست بر پایه منطق فکر میکنه، نمیتونه جسارتا دری وری بگه!!!
ولی فقط واسه اینکه به " هویت پنهان تون"" احترام بذارم نمیپرسم.. چون خودمم دوست ندارم کسی از فیلمهایی که ساختم و کتابهایی که نوشتم سوال کنه ( الکی مثلا منم کسی ام واسه خودم!!!!)
:)))
۲۷ مهر
:)))))) ))))))) منم احترام میذارم پس
۲۷ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره گالری نقاشی نقطه i
نمایشگاه نقاشی «نقطه» در برج آزادی | عکس
نمایشگاه آثار نقاشی «آیدا توپال» با عنوان «نقطه» از ۲۹ مهر در برج آزادی برگزار می‌شود.
» نمایشگاه نقاشی «نقطه» در برج آزادی
... دیدن متن »

نمایشگاه آثار نقاشی «آیدا توپال» با عنوان «نقطه» از ۲۹ مهر در برج آزادی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی برج آزادی، آیدا توپال با ۱۰ سال سابقه فعالیت هنری در زمینه هنرهای تجسمی و نمایشی، به سبک نقاشی با استفاده از نقطه و یا پوینتیلیسم گرایش دارد و آثار بسیاری با تکنیک آکریلیک و چسب چوب در این زمینه خلق کرده است.
پوینتیلیسم به معنی نقطه‌چینی یا نقطه نقطه یکی از سبک‌های نقاشی پسادریافتگری است که در آن تصویر به‌ وسیله گذاشتن نقطه‌های کوچکی از رنگ خالص به صورت مجزا ولی در کنار هم شکل می‌گیرد. ژرژ سورا این روش را در سال ۱۸۸۶ تا آن‌جا گسترش داد که شاخه‌ای دیگر به نام نقطه ‌چینی از دریافتگری به‌وجود آمد. در ایران تا کنون در سطح گسترده به این سبک نقاشی پرداخته نشده است.
این دومین نمایشگاه انفرادی آیدا توپال است که با هدف آشنایی بیشتر مردم ایران با این سبک برپا می شود.
نمایشگاه آثار نقاشی آیدا توپال با عنوان «نقطه» از ۲۹ مهر تا ۴ آبان در نگارخانه آیینه برج آزادی برپاست و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ و جمعه ۱۰ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.
آیین گشایش این نمایشگاه نیز روز ۲۹ مهر از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می شود.

محمد لهاک این را خواند
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابرشیر
درباره نمایشگاه ساکن‌ها i
من از جهان بی تفاوتی فکرها و حرف ها و صداها می آیم
و این جهان به لانه ماران مانند است
و این جهان پر از صدای حرکت پاهای مردمیست
که همچنان که ترا می بوسند
در ذهن خود طناب دار ترا می بافند..
(فروغ)

نقاشی های مجموعه ساکن ها، در ادامه سیر زیبایی شناختی آثار الهه حیدری در امر" حذف کردن" بخشی از چیزهایی است که نقاشی می کند. همه سر و صورت های فیگورها در نقاشی های نمایشگاه قبلی او، حوالی اجسام،حذف شده بود و تمامی سخن ها و تاویل هایی که احتمالا می شد از خطوط چهره و نگاه چشم ها روی بوم دریافت کرد به تفسیر حالتهای تن و دست ها و پاهای زن(سوژه) تنها در لابه لای فضاهای خالی اجسامی مانندمیز، صندلی، کاناپه و..سپرده شده بودند.
در نقاشی های مجموعه ساکن ها، سر و صورت در فیگورها وجود دارد اما لب و دهان از چهره ها حذف شده است.لیکن در این نقاشی ها نیز سوژه ها متکی بر ... دیدن ادامه » قدرت موثر تنهایی تلخ و عمیق و در عین حال گشایش گر و حتی نجات دهنده به نظر می رسد، چرا که بیشتر این زن ها در تنهایی خواسته یا ناخواسته خود در حالتی می نمایندکه گویی خویشتن خویش را بازیافته اند یا در آستانه فهمی از جهانی هستند (و احتمالا قصد ترک آن) که ساکنین آن همچنان که ترا می بوسند، در ذهن خود طناب دار ترا می بافند....از این رو آیا آنها واقعا به دهانی برای گفتگو با چنین خیانتکارانی نیاز دارند؟ آیا این چنین از ریخت افتادگی مسکوتی به جبران چنان خیانتی از اصوات می ارزد؟
به نظر می آید بیشترسوژه های نقاشی های مجموعه ساکن ها، ساکن خویش شده اند یا قصد اقامت در جهان سرشار درون شان را دارند. اگرچه برخی هنوز رمیده، غمناک و در رخوت انتظار به سر می برند اما این انتظار با بی تابی و خواهش های مکررخود-ویرانگر همراه نیست.
سوژه ها عمدتا در راه کشف دریای درون برکرانه های وجودی شان در آرامشی غمگینانه حاضرند یا به درونشان رهسپار... ممکن است هنوز نگاه برخی از آنها در چشمخانه پرتردید باشد اما گویی دیگر راه خوشبختی را درمسیر بازگشت کسی که رفته یا خاطره ای موهوم آن دیگری نمی یابند. آنها دیگر به گفتگو با جهانی که به رویشان لبخند میزند اما در ذهنش طناب دارشان را می بافد، تن در نمی دهند. این درون گرایی ایجابی در تباین با لایه رویی برخی از نقاشی ها به نظر میرسد که ممکن است انفعال و رخوتناکی برخی فیگورها را در شیوه بروز هستی شان نمایش دهد. فیگورها دهانی ندارند شاید کمی افسرده به نظر بیایند اما با آرامشی خودآگاه اشتیاقی به حرف زدن در آنها پیدا نیست. آنها در سرشاری صداهای درونی به سر می برند یا به امید فراموش کردن یا حذف صدای پاهای مردمان فریبکار گشوده و ساکن منتظر می مانند.
ادراک شگرف و عمیق دریافتی از جهان محذوف سوژه های نقاشی های الهه حیدری، چه بسا حصارهای جنسیتی فیگورهای زنانه را می گسلد و مرزهای جسمانیت زنانه را به انسانیت می گسترد و هر انسانی فارغ از زیست شناختی از این به وقوع پیوستن و یگانگی با جهان درون سیراب و امیدوار خواهد شد چراکه سرنوشت بیرونی همه آدم ها مملو از شکستها، جاماندگی ها ،ممنوعیت ها،دریغ ها و..... است . خواست اقامت و ساکن شدن در اقلیم درون همراه است با سرشاری و رهاشدگی و جدایی از حرمان تنهایی...
دلپذیری غمگینانه و امیدواری بر نقاشی ها موج می زند. رنگهای سرد و عمیق مثل خاکستری های روشن، صورتی های چرک تاب,بنفش های کم نور و‌ یا سبزها و قرمز کدر و...نوری که به طور مستقیم اما دیریاب بر این سکون و سکوت عمیق و فضاهای خالی هویدا است. حذفها و منع ها وسیله ای میشود برای بازیابی قدرت درون و اتکا به خویشتن خویش که در همزیستی با اشیا تراشیده حریم شخصی به آرامشی با وقار و بی نیازی شکوهمندی بشارت داده می شوند.
خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال خانه طراحان سام و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ وینیل,چاپ شیشه,چاپ کارت ویزیت,چاپ پارچه,چاپ تراکت,چاپ بروشور,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,لایت باکس تبلیغاتی,چاپ اکوسالونت,قیمت فوم برد,سقف کشسان,تخفیف دانشجویی,چاپ کاغذ دیواری,قیمت چاپ دیجیتال,چاپ بوم,لایت باکس,سازه نمایشگاهی و دیگر خدمات چاپ مستقیم می باشد.
http://www.samdhprint.com
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیلوفر ثانی
درباره نمایشگاه ساکن‌ها i
"سکونی در آستانه ی طغیان"

الهه حیدری بانوی هنرمندی ست که مجموعه آثار دیگری از خود را به نام "ساکن ها" در گالری اثر در معرض دید عموم گذاشته است . تابلوهایی در راستای همان سبک نمایشگاه قبلی اش"حوالی اجسام" در سال94 ترکیبی از فضاهای لَخت و متمرکز بر ثقلیتِ اندامی زنانه که در فیگورهای نشسته ،"ساکن ند" .
زنانی که درسکوتی رخوت انگیز، در انتظار مانده اند . با رنگ هایی سرد و طیفِ سنگینی،که آنان را احاطه کرده است دهانی که ندارند و زبانی که خاموش است .و صورت هایی که مخدوش ند.
الهه حیدری انفعالات روانی را در جسم ها تبلور داده است و در عینِ ترسیم ِسکونی معنادار ، آشوبی را به تصویرکشیده است که شور عاطفی زنانگی دارد درچین و شکن و تای هر لباس و در فیگور هر اندام .. ترتیبی به سمت حرکت، درعین ایستایی ... لم دادگی و یک بر افتادگی در اذعانِ سقوطِ ثباتی ... دیدن ادامه » که ساختگی ست .و آرامشی که اگرچه سازگار اما موقتی ست. و انتظاری که از پس آن ،رویشی حقیقی ست.

اثرها ،سوژه هایی با اُبژه ای چندگانه اند، از تبارشناسی سکوت و ممنوعیت ها ،تحمیل ها وخستگی ها تا زن بودگی در بازنمایی کنش ها .. لحظه ای که پیش از وقوع ست. و سکونی که هر آن،بیم برهم خوردنش می رود .
هرچند بی تحرکی، انتظار، خستگی و جاماندگی زنان ، در احاطه ی پیوندهای عاطفی وحجمی با اشیا رخداد هر تابلو به نظر می رسد اما قابلیتی رسانه ای برای هزاران حرف ناگفته و هزاران عملِ انجام نشده درهر اثر ،مشهود ست .
در مواجهه ی نخست زنانی بی دهان، روبرو ، نیم رخ یا پشت به زاویه ی دید در فضایی دوبعدی،صورت های سرد، در رنگ هایی ملایم ومات با ترکیبِ نور و سکوت، به سمتِ القای هرچه بیشتر محرومیتی از ارتباط ، اعتراضی آشکار و یأسی مفرط دیده می شوند اما در آمیختگیِ ثانوی،مناسباتی ژرف تر و ملموس تر از بستر رخوتی سر برمی آورد که عنقریبِ رخدادی نو است . زنانی که گویایِ وضعیتی انزواییِ اجتماعی_فردی،عاطفی و عدم درکی هستند که بی تاریخ همواره با آن درگیر بودند اما مستعدِ جنبشی انقلابی، برای قطع این ریتمِ محض ِ حاضرست .
هر اثر اگرچه مستقل اما در ترکیبِ مجموعه ی حاضر پیوندی ناگسستیِ معنایی دارد .زنانی که رنجیده اند، منتظرند، خسته اند اما مترصدِ لحظه ای برای وقوعند. واین زن شدگی در معنایِ حقیقی و سکونی در آستانه ی طغیان ست .

نیلوفرثانی
13مهر97
نیلوفر عزیز خیلی خوشحالم که نظر خواندنی تو دوست اندیشه ورزم را درباره این آثار می خوانم.
در واقع بخشی از ارزش آثار هنری فکور، در گستردگی و تنوع تفسیر و آرا در موردشان است.
من در این نقاشی ها بیشتر نوعی کنش درونگرا دیدم, نوعی آرامش درونی غمگین اما امیدوار ... دیدن ادامه » که اتفاقا هرگونه پسیویتی و انفعال را کنار خواهد زد و یا دست کم چنین تصمیم را درونی کرده و به گونه ای زیبایی شناختی منعکس می نماید ... این تن ها اتفاقا برخلاف ظاهری رخوت الود اصلا منفعل نیستند بلکه گویی خبر از انقلابی درونی در خویشتن دارد.... اقامت در دریاهای شگفت انگیز درون ... و در این ادراک شگرف و عمیق و مغموم البته مرزها و حصار های حتی جنسیتی گسسته می شود به طوری که جسمانیت زنانه مرزهایش به انسانیت می گسترد و هر انسانی, زن و مرد از این به وقوع پیوستن و یگانگی با اقیانوس درون سیراب و امیدوار خواهد شد چون سرنوشت بیرونی بسیاری از آدم ها شکست و جاماندگی و ممنوعیت ها و.... است .اقامت و ساکن شدن در کهکشان درون که این فیگورها نویدش را می دهد، نجات دهنده به نظر می رسد. به همین دلیل این رنگهای سرد شیرینی دلپذیر و امیدوارانه ای را باز می تابد و حذفها و منع ها وسیله ای میشود برای بازیابی قدرت درون و اتکا به خویشتن خویش این فیگورها که در اشیا کمتر و کمتر شده حریم شخصی اش به آرامش با وقار و بی نیازی بشارت خواهد داد.
درود به ذهن و قلم ات رفیق هنرمندم
۱۷ مهر
نیلوفر جان همیشه خواندن نوشته هایت و گفتگو با شما بزرگوار برایم آموزنده است . ممنون از این حضور ارزشمندت
۱۷ مهر
اردات دارم دوست فرهیخته جانم که همیشه گفتگوهای پربهره ای رو ایجاد میکنی ... سپاس دوست من
۱۷ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
It's not about having a big camera , It's all about to have a big vision.
-rezasaad
رضاصاد
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابرشیر
درباره نمایشگاه ساکن‌ها i
اینگونه بود که همه لحظه ها یک لحظه شدند، نگاه یخ زد، همه چیز متوقف شد و ما ساکن خود شدیم.
آزاده طاهائی
بخشی از متن کاتالوگ

سکوت فیگورهای نقاشی های الهه حیدری در حرفها و سکوتهای گاه مغموم رنگهای بی نظیر نقاشی هایش شما را به تفکر و درون نگری نابی دعوت می کند. با تماشای این آثار خود را مهمان لذتهای فکورانه ای نمایید آن هم در ابتدای پاییز..
همیار جان کاش روزهای تعطیل گالری ها رو در هر برگه اعلام میکردین
الان واسه هر کدومش باید یه سر به سایت گالری اینفو بزنیم
۱۳ مهر
نیلوفر جان نقاشی های الهه حیدری واقعا برایم اثرگذار است جهانش نه تنها زنانه که بسیار انسانی است. عمیق و تفکربرانگیز..
مشتاق خواندن نظر ارزشمند تو دوست هنرمند و اندیشه ورزم هستم...
خودم هم دارم حسم را درباره اش می نویسم. با تو دوست فکورم هر نمایشگاهی دیدن ... دیدن ادامه » افتخار است و بسیار آموزنده
۱۴ مهر
بله درک میکنم جناب امیر
راستش من هروقت بخوام به گالری جدیدی مراجعه کنم قبلش حتما تلفنی تماس میگیرم همه چیز رو چک میکنم!!
۱۴ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نگاهی نیاز داریم که ابعاد فرهنگی را هم در برگیرد | عکس
سفیر آلمان در آیین افتتاحیه نمایشگاه معماری ایران و آلمان :
» به نگاهی نیاز داریم که ابعاد فرهنگی را هم در برگیرد
... دیدن متن »

نمایشگاه معماری«طراحی با گفت و شنود» با حضور سفیر آلمان در ایران، محمدجواد حق‎شناس، عضو شورای شهر تهران، رئوف قادری، مدیر عامل شهر آفتاب ،سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و نیز جمعی از معماران و علاقمندان به معماری در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در ابتدای این برنامه سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران درسخنانی با  اشاره به این مطلب که  معماری سازنده از گفتگو آغاز می شود ابراز داشت : گفتگو بین طراح و سازنده و بهره بردار اتفاق می افتد. معماری های مناسب توجه به زیست بوم در منطقه دارد و یکی از رموز موفق معماران GMP در سراسر کشور توجه به فرهنگ آن منطقه بوده است که خاصل آن سازه هایی است که علاوه بر مدرن بودن و جهانی بودن بو می است .
سید عباس سجادی در پایان صحبت هایش با ابراز خشنودی از برگزاری این نمایشگاه در یکی از آثار و مکان های ارزشمند معماری نوین ایران – فرهنگسرای نیاوران – ابراز امیدورای کرد که این نمایشگاه آغاز فصل جدیدی از  همکاری های معماران ایرانی و آلمانی  باشد
در ادامه این برنامه  میشائیل کلور-برشتولد، سفیر آلمان با حضور در جایگاه با ذکر این مطلب که حفظ توافق هسته‌ای اولویت نخست دستور کار ما است خاطر نشان کرد :ما می‌خواهیم این توافق را حفظ کنیم، چرا که این توافق برای همه ما خوب و مهم است. در غیر اینصورت با بحران‌ها و منازعات پیچیده‌ای در سراسر خاور نزدیک و خاورمیانه روبرو خواهیم شد.
وی افزود : برای راضی نگه داشتن هموطنانمان لازم است نگاه خود را از سیاست خارجی کلاسیک، به چپ و راست برگردانیم. به نگاهی نیاز داریم که ابعاد فرهنگی را در هم در برگیرد.»
سفیر آلمان در ادامه به روابط ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: «سابقه طولانی روابط میان کشورهای ما مدام به ما یادآور می‌شود که آلمانی‌ها و ایرانی‌ها در این فضای خلاقیت به خوبی با هم روبرو می‌شوند و سابقه‌ای طولانی در تبادل هنر و اندیشه دارند.»
وی افزود: «البته اثبات این ادعا فقط نمونه دوستی میان گوته و حافظ و عشق مشترک آنها به شعر نیست. اینک معماری نمونه‌ای بهتر برای این ادعاست؛ چرا که ما را به این فضای خلاقیت می‌برد و بیشتر از آن عمارت‌ها و شهرها، به شکل ملموسی فضایی برایمان ایجاد می‌کند که زندگی ما در آن جریان دارد و ما در آن با خودِ خود مواجه می‌شویم.»
در بخشی دیگر این برنامه محمد حسین ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: «در سخنرانی آقای مارک به گسست از گذشته اشاره شد. متاسفانه ایران هم در این زمینه روند تنزلی طی کرده است. این مسئله‌ای جدی است. آنچه امروزه در دنیا مطرح است، تلاش برای پیوند گذشته و امروز، ضمن حفظ خلاقیت‌های معماری است.»
وی افزود: «وزیر راه و شهرسازی اندیشه‌ای را تحت عنوان ایرانشهر مطرح کردند که ما با نگاه به گذشته این انقطاع را برطرف کنیم و این پیوند را ایجاد کنیم.»
سمپوزیوم «طراحی با گفت‌وشنود» روز پنجشنبه در فرهنگسرای نیاوران با حضور سفیر آلمان در تهران، معاون وزیر راه و شهرسازی ایران، پروفسور فولکوین مارک، شریک موسس دفتر مهندسین مشاور جی‌ام‌پی و از بنیانگذاران آکادمی فرهنگ و معماری aac، پیروز حناچی، معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران، محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای اسلامی شهر تهران و ... برگزار شد. این نمایشگاه تا ٢٧ مهرماه در فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه باغ سکوت i
نمایشگاه آثار چاپ دستی شکوفه فلاح از ششم تا هفدهم مهرماه در گالری اُ میزبان علاقه مندان خواهد بود. | عکس
شکوفه فلاح مجموعه باغ سکوت را در گالری اُ به نمایش می گذارد
» نمایشگاه آثار چاپ دستی شکوفه فلاح از ششم تا هفدهم مهرماه در گالری اُ میزبان علاقه مندان خواهد بود.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، شکوفه فلاح گفت: چاپ دستی را بطور جدی از سال ۱۳۸۴ و پس از تقریبا ۱۰ سال فعالیت در رشته نقاشی آغاز کردم. درمجموعه اخیرم که از دو سال گذشته آغاز شد، تمرکزم را صرفا روی درخت گذاشته ام. درخت هایی که در این مجموعه کار کرده ام همه الهام گرفته از درخت های پیرامونم هستند و در کنار ۲۳ اثر چاپ دستی، یک ویدئوآرت که از باغ سنگی ساخته ام نیز به نمایش گذاشته می شود.
او افزود: من در مجموعه های چاپ دستی پیشینم نیز با مضمون درخت کار کرده بودم، اما دراین مجموعه با نگرشی جدیدتر به درخت نگاه کرده ام. باغ سکوت برای من از یک سیر و سیاحت از درون آغاز شد و درختانم از بستر وهم و خزان سربرآوردند و سرگردان بر صفحاتم نقش بستند. درختانی وهم آلود و تنها در دنیایی سرد و تاریک که برای نور و روشنایی تلاشی بی وقفه دارند. انگار در خواب ایستاده اند. در آنجا زمان و مکان یکسان است و در میان آنها نه به دنیا آمدنی است، نه پیری و مرگی. باغ آرمانی من خزانی بی انتهاست که بر کویری جان بخشیده و دیگر آرزوی هیچ بهاری را در سر نمی پروراند.
فلاح ادامه داد: من انسانی هستم که نمی توانم نسبت به جامعه پیرامون و اتفاقاتی که هر روز در جهان رخ می دهد بی اعتنا باشم و تمام این مسائل نیز به نوعی بر روی آثارم تاثیر می گذارد. وقتی جنگی اتفاق می افتد نه تنها انسان ها به ورطه نابودی کشیده می شوند بلکه طبیعت جاندار و بی جان اطراف آنها نیز نابود می گردد. حاصل جنگ ها را ببنید. به خاطر جنگ نه انسان ها جان سالم به در می برند نه درخت سالمی در خاک به جا می ماند. از این رو در ذهن من باغی خلق شد که نه منتظر زایش بهار بود و نه مرگ. در این راستا مدیوم چاپ دستی و تکنیک های شگفت انگیز کالکوگرافی بهترین امکان را برای خلق این فضای وهم آلود در اختیار من گذاشت.
شکوفه فلاح متولد ۱۳۵۲ کرمان، کارشناس ارشد نقاشی و عضو انجمن نقاشان ایران و عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی است. او بیش از ۱۳ سال است که تمرکزش را به شکل جدی بر روی چاپ گذاشته است واز سال ۱۳۸۶ تاکنون سه نمایشگاه انفرادی در گالری مهروا و سایان اصفهان برپا کرده است.  آثار وی در بیش از ۴۵ نمایشگاه گروهی نقاشی و چاپ درمعرض دید مخاطبان قرا گرفته است. او همچنین به عنوان نمایشگاه گردان، سه نمایشگاه مهم چاپ دستی نیز در موسسه هنری صبا، گالری هور و گالری هفت ثمر برپا کرده و آثارش در مجموعه های متعددی از سالانه ها و دو سالانه های چاپ دستی در دنیا نگهداری می گردند.
نمایشگاه چاپ دستی شکوفه فلاح از ششم تا هفدهم مهرماه در گالری اُ واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، خیابان خدری (شاهین)، پلاک ۱۸ برپا خواهد بود.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با یک مقاله خیلی بزرگ و عالی برگشتم . توی این مقاله در مورد این صحبت می‌کنم که چجوری باید یک کلاس خصوصی عکاسی یا فتوشاپ رو برگزار کرد . این مقاله ی 6000 کلمه ای برای کسانی نوشته شده که به فکر آموزش خودشون هستن
اگه دنبال یک مدرس عکاسی هستید یا دوست دارید تدریس کنید این مقاله دقیقا برای خود شما نوشته شده
http://rezasadeghi.net/tutoring-photography/
رضا صادقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد | عکس
» دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد
... دیدن متن »

با حکم دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و در راستای ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو برای حمایت از منابع طبیعی کشور، بابک برزویه به ‌عنوان دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد.
برزویه به ‌عنوان عکاس، بازیگر و کارگردان، کارنامه‌ای درخورتوجه‌ دارد؛ او در سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین  بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم سفر به چزابه شد. همچنین وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی، یکی از فعال‌ترین عکاسان هنری ایران است. همکاری با خبرگزاری‌هایی همچون فارس، ایسنا، آنا و مهر جزو کارنامه خبری اوست. وی از سال ۱۳۹۱ با فیلمبرداری و کارگردانی فیلم تئاتر وارد دوره جدیدی از کارهای خود شده است. برزویه همچنان فعالیت‌های خود را به صورت حرفه‌ای در عکاسی خبری، عکاسی صنعتی و عکاسی هنری، ادامه می دهد.
لازم به ذکر است، این حکم توسط دکتر بهمن نامور مطلق، معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نمایندگی از دبیرکل در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در دفتر معاونت مطالعاتی کمیسیون، به برزویه اعطا شد.
در حکم انتصاب ایشان توسط دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو آمده است:
جناب آقای بابک برزویه
هنرمند گرامی
با سلام و احترام
با توجه به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به ‌عنوان دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی در راستای ثبت جنگل های هیرکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو منصوب می‌شوید.
امید است با عنایت خداوند مهربان و همکاری گروه فرهنگ کمیسیون و نهادهای مرتبط موفق و مؤید باشید.
همچنین لازم به یادآوری است نخستین «جشنواره فیلم و عکس جنگل‌های هیرکانی» با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل‌های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران وگلستان، معرفی ویژگی‌های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوعِ گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه‌های گیاهی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو-ایران و انجمن سینمای جوانان ایران به منظور ارتقای آگاهی‌بخشی عمومی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، برگزار می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جهت اطلاع:
گویا بدلیل اعتراضات جامعه هنری این نمایشگاه لغو شد ...
خواندن نظرات بسیاری از افرادی که موضع تند و اعتراضی به این نمایشگاه داشتند درنوع خودش جالبه ..
نیلوفر جان سلام ماجرا چیست؟.مواضع اعتراضی در چه مورد بوده؟
ممنون میشم بفرمایید کجا می توان نظرها رو خوند؟
۱۸ شهریور
البته این اتفاق به خودیِ خود ایراد محسوب نمیشه . اغلب آرتیستهای بزرگ سیلوهای بزرگی دارن که با مشخص کردنِ موضوع ، نقاشهای زیادی مشغول کشیدن میشن . و در انتها اون آرتیست پایین کارها رو امضا میکنه .
این شیوه بعد از اندی وارهول رسمیت پیدا کرد که بنا به همین ایده ، به استودیوش میگفت کارخونه . امروزه کسانی مثل جف کونز و موراکامی و حتا هرست که سه نفر نخستِ هنرهای تجسمیِ روزگارمونن کارهاشونو خودشون نمیکشن . م خب معتقدن آرتیست بودن یعنی خلق ایده و این ربطی به نقاشی کردن و نقاش بودن نداره ..
که خب تئوریهای مثل ضد تکنیک گرایی و ... ذیل همین ذهنیت شکل گرفتن .

بیچاره این میلانی :)) الان میگه عجب غلطی کردیما خواستیم فرنگی بازی در بیاریم :))

اما خب اونچه این وسط قابل تامله تلاش این سلبریتیها برای توسعه ی برندشونه . این محل اشکاله
مثل همین کاری که صابر ابر کرده
یه کتاب آشپزیِ احمقانه در 5 رنگ به قیمت 300 هزار تومن .
این ... دیدن ادامه » تلاش برای بالا بردنِ ارزشِ مبادله ای خود ، به یک نوعی پولشوییِ لطیفه . شخص با بیانِ اینکه اینها برای خیریه ست و ... ، برندِ خودش رو با ارزشِ مبادله ای بالا ، توسعه میده ..
مثال میزنم . وقتی شما یک اثر هنری میفروشید ، قیمتتون باید متناسب با آثار فروخته شده ی قبلیتون باشه و نمیتونین وقتی آخرین کارتون یک میلیون فروش رفته ، حالا اثرتون رو 10 میلیون قیمت گذاری کنید . شما موظفید که قیمت رو حداکثر دو تومن قرار بدید .
خب اینجا مشخص میشه چرا در حراجیهای مختلف و آرت فرها و ... آرتیستها خودشون آثار خودشونو میخرن . یا توی گالریها وقتی کار نمایش میذارید ، گالری دار مجبورتون میکنه خودتون کارهاتونو بخرید .
اینه که امروز مثلن کاری از سهراب و درخشانی و .. به رقمهای میلیاردی میرسن .
البته این یک بیزینس معمول و روال رایج در تحصیل ثروت در هنره و هیچ ایرادی بهش وارد نیست . چون بهرحال همه قبول کردن .
اما اینکه اینطور موذیانه با روشهای ریاکارانه و بنام خیریه و فروش برای ایتام و کنسرتهای رایگان و ... ارزش مبادله ای خود رو افزایش دادن ، نهایتِ رذالته .
کار میلانی از این جهت فوق العاده زننده و زشت بود . عین رفتار صابر ابر و ...

این بود مناجاتِ من در این وقت سحر :))
۲۵ شهریور
به به بامداد جان چقدر اطلاعات خوبی دادی و ممنون ازت
راستش فکرکنم خانم میلانی طبق گفته هاش سه ساله داره به این شکل نقاشی میکنه و اصلا مهارت خاصی نداره که قرار باشه به حدی رسیده باشه که چندنقاش کارکنند اون فقط امضا کنه :))) اما درست میگی اینها فقط در حاشیه ... دیدن ادامه » ی برندسازی هست و مطرح شدن و بعد ازاین فضا باز استفاده های بیشتری کردن
درسته شاید درهمه جای دنیا این باشه اما درایران باز همون هاهم پرمیشه از تفرعن و ریاکاری ...
وبقول تو این قشنگ نیست ..

دم شماگرم مارا مستفیض فرمودی رفیق :))
۲۵ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کودک با تمام وجود شخصیت ذهنی و عاطفی خود را نقاشی می کند. نقاشی زبان کودک است. ابزاریست که به وسیله ی آن کودک خود را از ممنوعیت ها، تنش ها، ترس ها و اضطراب ها رها ساخته و هر آنچه که او نمی تواند در قالب کلمات بیان کند از راه نقاشی به ما انتقال می دهد. این رهایی از دلهره ها و تنش ها هنگامی صورت می گیرد که نقاشی از ناخودآگاه کودک سرچشمه گرفته باشد.
اگر کودکان از سنین پایین تمرین کپی کردن و تقلید از مدل را بیاموزند مرتکب اشتباه شده ایم.
کودک نوپای شما احتمالا بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی تلاش برای نوشتن را آغاز خواهد کرد و با کشیدن خطوط افقی و عمودی و یا حتی یک دایره، شما را شگفت زده خواهد کرد.
مهد کودک و پیش دبستانی الفبا
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه صفر و یک i
«از کنار هم میگذریم» نقدی بر مجموعه آثار «صفر و یک» | عکس
۱۰۰ چهره کوروش سرمدی در گالری ویستا، جای خالی هیچکس
» «از کنار هم میگذریم» نقدی بر مجموعه آثار «صفر و یک»
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی گروه هنربانی آوام:  اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی کورش سرمدی با نمایش ۱۰۰ چهره از اشخاصی که  بعضی از اینها هیچکس نیستند و بعضی از این آدم ها هیچکس هستند در گالری ویستا  با عنوان «صفر و یک» در تاریخ 2 شهریور گشایش یافت. نمایشگاهی مملو از چهرهایی شناس و ناشناس در ابعاد کوچک که مفهوم خود و دیگری را به چالش می‌کشد.
چهره شاخص‌ترین بخش صوری یک انسان محسوب می‌شود و می‌توان آن را «شمایل(icon)» انسان دانست. بخشی از بدن که گفته می‌شود، نمایانگر شخصیت است و حتی چهره به معنی عام‌اش اولین شاخصه تشخیص انسان است و ارتباطی که نوع بشر از طریق صورتش با دیگری برقرار می‌سازد، از جمله قوی‌ترین انواع ارتباط است و فراتر از حوزه زبان قرار گرفته و در نتیجه جهانشمول است. چهره همچنین تلویحا شمایلی است برای مفهوم «خود».
آثار کوروش سرمدی را پس از این مقدمه می‌توان از زاویه همین چالش مورد بررسی قرار داد: «چالش خود». سرمدی مجموعه‌ای گسترده از تصاویر چهره‌نگاری را برای نمایش عرضه کرده‌است، آثاری پرتعداد و غیر گزینشی در انتخاب سوژه و پرداخت نقاشانه.
آثار سرمدی ابعادی کوچک (حداقل 6*8 و حداکثر 15*20) دارند و با تکنیک آکریلیک روی مقوا کار شده‌اند. افراد درون تصویرهای او شناس هستند یعنی به ازای هر چهره فردی درون یک عکس یا جهان واقعی وجود دارد او بی‌وقفه چهره‌هایی را که بر او تاثیری گذاشته‌اند ثبت می‌کند و برای این کار از نقاشی استفاده می‌کند تا بتواند خودِ «تاثیر» را نیز ثبت کند. سرمدی در تکثر و تکرار نحوه نقاشی کردنش را نیز تغییر می‌دهد و حتی شاید بتوان گفت تجربه می‌کند.
چهره‌هایی که او می‌سازد اغلب تکثر قطعات همان «تاثیر» هستند که کنار هم گردآمده و چهره‌ای را شکل داده‌اند که می‌تواند شبیه عین به عین یک فرد یا بازتابش تاثیر چهره او بر سرمدی باشد. این مجموعه را همان‌طور که گفته شد می‌شود «چالش خود» نامید. چالشی که در معنی فعل پرتره‌ (portray) نیز نمایان است، به معنای تصویر کردن و توصیف کردن و البته چهره‌نگاری. سرمدی به واسطه نگارش‌چهره انسان‌ها در صدد توصیف و بیان است و به نظر می‌رسد این شرح از چهره، به خودش نیز باز می‌گردد. نگاهی که نسبت به آن فرد و تاثیر آن فرد بر خودش دارد.
در میان همه آدم‌هایی که از کنارمان می‌گذرند و ردی کم ‌عمق یا ژرف بر ما به جا می‌گذارند هریک به واسطه تاثیرشان ما را نیز تغییر می‌دهند و این جستجوی دائمی سرمدی در میان صورت انسان، چه تعبیر دیگری می‌تواند داشته باشد از انسان‌هایی که خرد و متکثر و قطعه قطعه هستند، کمتر در فضا قرار دارند و گاهی سرسری از کنارشان عبور شده و گاهی ساخته و پرداخته شده‌اند، گاهی رنگی و گاهی سیاه و سفید هستند. گاهی نقطه‌هایی مشخص بین آن‌ها و فضای منفی قرار گرفته و گاهی نیمه رها شده‌اند گویی دیگر جای کار ندارند، به عبارتی جستجو برای او در آن نقطه پایان یافته‌است.
باید گفت همه این راهکارها که از ناخودآگاه برآمده و در خودآگاه سامان یافته‌اند، رو به سوی جستجو، شناخت و سپس بیان دارند. سرمدی همه لحظات پیرامونش را با اثری که بر چهره‌ها می‌گذارد ثبت می‌کند. او فرم دریافت خود از جهان را به صورت درمی‌آورد و این فرم می‌تواند نشان دهنده خود او باشد: متکثر، قطعه قطعه، مجرد از پیرامون و در حال تجربه و رشد و نمو.
فرم سرمدی در کلیت خود هنوز تکمیل نشده‌است، مانند  صورت‌هایی که می‌کشد: لکه‌های رنگ، خطوط و تاکیدهایی که گاهی با ضربات پر قدرت و گاهی محافظه‌کارانه گذاشته شده‌اند، صورت‌هایی که گاهی تخت و گاهی حجیم می‌شوند و گاهی روی بستر پهن شده و گاهی از آن بیرون زده‌اند. گاهی چشم دارند و گاهی ندارند. در واقع در مورد این پرتره‌ها هیچ قاعده‌ای وجود ندارد که نشان‌دهنده وابستگی به مدیا ، یا تکنیک باشد. بلکه چالش و جستجو است که آثار را به پیش می‌برد.
مجموعه کوروش سرمدی از طرفی مرا به یاد خودنگاره‌های گوستاو کوربه می‌اندازد که نقش‌های مختلفی را به خود می‌گیرد و آن را نقاشی می‌کند. این «چالش خود» و جستجو برای یافتن واحد بنیادی شخصیت در کوربه وجود دارد و در سرمدی نیز او این تلاش را با کشیدن چهره انبوهی از «دیگران» متجلی می‌گرداند.
آثار او اغلب در حوزه طراحی جای می‌گیرند و همان‌گونه که گفته شد، به سمت ایده حرکت می‌کنند و تکنیک و اجرا ذیل آن قرار می‌گیرد. بنابراین موضوع «بیان» یک بار دیگر اهمیت خود را نمایان می‌سازد. همچنین طراحی به مثابه گسترش دیدن و مشاهده نیز بخش دیگری است که در کار او نقش کلیدی ایفا می‌کند و به انتخاب رنگ نیز تسری پیدا می‌کند که اغلب در گستره خاکستری‌های رنگی و سیاه و سفید بسته می‌شود. سرمدی تمام دانسته‌ها و آموزش‌هایی را که در مسیر یادگیری به دست می‌آورد در خدمت بیان قرار می‌دهد و بدون وقفه به سمت «خودش» در حرکت است.
شایان ذکر است کورش سرمدی نقاشی را نزد نرگس سلیمان زاده آغاز کرد و نمایشگاه حاضر وی حاصل شرکت در دوره پیشبرد ارائه در آموزشگاه سکو زیر نظر زروان روحبخشان و عیسی جباری می‌باشد.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به نمایشگاه آثار نقاشی طوبی کهندانی در گالری موسسه هوم:
دعوت به نگاهی زنانه تر از روایت غالب


تردیدی نیست که صورت بندی کلیشه های جنسیتی از مفهوم «مادری» همواره متاثر و متعین از اراده مذکر هستند و مواجهه هنرمندانی که فراتر رفتن از کلیشه ها و فرهنگ غالب به سمت "برداشتی انسانی تر" را پی می گیرند با این صورت بندی یک چالش ذهنی عمیق را می سازد. طرح بندی این چالش در هنرهای تجسمی و بخصوص نقاشی و عکاسی عموما با گشودن روزنه دید مخاطب و دعوت او به متفاوت نگاه کردن آغاز می شود، چنان که برای مثال رویکرد باربارا کروگر طی نیمه دوم قرن بیستم در به تصویر کشیدن زنان متمرکز بر همین "دعوت به متفاوت نگاه کردن" شکل گرفت. افزون بر این، در نقاشی و طراحی نیز با جا به جایی آرام و معنادار طیف رنگ ها و «طرح مساله به مدد کنتراست» تجربه های بسیار نابی را پیش روی نقاشان آوانگارد اروپایی قرار داده است. استفاده از این تکنیک در بستر نقاشی که هم اسلوب کلاسیک و هم فتورئالیسم را مدنظر قرار بدهد می تواند تجربه متاسب و بدیعی در فضای فکری و هنری امروز جامعه ایران باشد، بخصوص اگر نقاش از هنرمندان متولد دهه 70 باشد که بستر مهیاتری نسبت به نسل های قبل از خود برای سخن گفتن و اندیشه ورزی دارند.

در نخستین معرفی نمایشگاه و استیتمنت آن اشاره ای به عنوان و مفهوم «کورا» در فرهنگ یونانی قرار گرفته که می تواند مدخل و کلید مناسبی برای ادراک جهت گیری کلی آثار طوبی کهندانی باشد: «کلمه کورا از رساله " تیمائوس افلاطون" و توسط کریستوا نشانه شناس فرانسوی اخذ شده است که منظور آن ظرف یا آوندی است که تن مادر تجسم آن میشود. این آوند یا کورا نام ناپذیر و مقدم بر یک و پیش از پدر است. کریستوا آن را مقدم بر زبان منطق و تثبیت هویت و وضعیت سوژه میداند .رابطه عمیق مادرو فرزند ذاتی ترین رابطه بشر است. که نظم و قانون اجتماعی حاکم بر آن است . اما در جهان معاصر مادر میتواند جایگاه خود را انتخاب یا انکار کند ...».

نقاش اما در ترسیم وضعیت «سوژه متعین شده» به واسطه ی کنتراست به تداعی مساله رسیده و این تداعی مفهوم را بسیار ظریف شروع می کند: او هم چهره و هم بدن را در روایتی شهودی برابر دیده مخاطب قرار می دهد. گزینش رنگ ها عمدتا با نشانگان دو رنگ سرخ و همین قهوه ای در آثار این نمایشگاه قابل توجه است؛ دو رنگی که در ارجاعات فرهنگ غالب می توانند یادآور نوعی صورت بندی و جهت دهی غالب به مغلوب باشند، اما در عین حال فهم متفاوت و ارجاعات برون متنی نیمه دیگر جامعه از زیست انسانی نیز در طیف ملایم تر همین دو رنگ معنا پیدا می کند. ترجیح قوس و کمان به زاویه و همین طور استفاده از خطوط غیر شکسته برای ترسیم پیکره و تداعی آناتومی در سه تابلو از آثار طوبی کهندانی در این مجموعه نیز، به بیانی دیگر تعدیل و تلطیف اراده مسلط نسبت به زن و امکان مادر شدن و مادر بودن را یادآوری می کنند.

طوبی کهندانی برای نیل به هدف و بستر مطلوب در پیام خود در بیشتر تابلوهای این نمایشگاه کنتراست و تضاد مفهومی میان رنگ ها را برجسته ساخته و البته نوع مواجهه او با ترسیم چهره و بدن زن در روایت ها نوعی تکثر روایت را با خود دارد؛ تکثری که امکان حصول به «مفهوم مادری» و حیات را فراهم بیاورد.
شایان ذکر است که اگرچه نقاش از تقابل مستقیم با ایستارهای ارزشی و ایستارهای حسی-روانی مورد تایید و ترویج کلانروایت غالب پرهیز کرده و «تمهید ادراک بصری و ذهنی مساله» را دست کم در تابلوهای مجموعه «کورا ...» بیشتر مدنظر قرار داده اما رویکرد فتورئالیسم او مختصات طراحی و رنگ را نمی تواند به طور کامل از دست اندازی قلم و ذهن مذکر رها کند که در نتیجه، گزاره انتقادی فدریکو فلینی به هنرمندان و فعالین فمینیست موج اول و دوم درباره واکنشی و رفلکسیو شدن نسبت به گزاره های فرهنگ مذکر که آنها را از بیان موضع ایجابی برای تحقق خواست خود دور می کرد، تا حدودی درباره تابلوهای کهندانی نیز می تواند مصداق پیدا کند. بنابراین اگر مخاطب انتظار ادراک انسان به ما هوانسان و به مثابه داشتن ابعادی از حیات ذهنی و به تبع آن کنش و انتخاب گری مستقل از برساخت اجتماعی و کلیشه های جنسیتی را داشته باشد، در دلالت شناسی رنگ و فرم می تواند میانگین این فهم مستقل را پیدا کند.

به یک اعتبار، می توان در پس زمینه تابلوها و خطوطی که چهره و آناتومی را در این مجموعه ترسیم کرده کرده اند دریافت که اهمیت دادن «ادراک Comperhension» او را ناگزیر از تنفس در اتمسفر مفهومی مسلط ساخته است. تنفس در اتمسفر مذکر و مجموعه برداشت ها و برساخت های مذکر از « تصویر زن و مادر » در ترسیم و رنگ بندی آثاری به هر روی، نخستین نمایشگاه طوبی کهندانی را از تحقق ایده آل دور می کند، اما به مثابه نخستین تجربه و حضور او می تواند نویدبخش طیفی از احتمالات در باب آثار آتی او نیز باشد.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
+ ... دیدن ادامه » این نقد در شماره امروز روزنامه مردم سالاری مورخ چهارشنبه هفتم شهریور ماه به چاپ رسیده است و قابل دسترسی است:

http://newspaper.mardomsalari.ir/4680/page/9/43938/%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%BA%D8%A7%D9%84%D8%A8
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کنار صدها هزار مخاطب
» تیوال شش‌ساله شد!
... دیدن اطلاعات »

تلاش کردیم تیوال رو مانند یه موجود زنده بسازیم... یه دوست که همراه و همقدم مخاطبانش رشد می‌کنه و بزرگ می‌شه، و امروز این دوست در کنار صدها هزار همراه شش‌ساله شد :-)

قدردان همراهی شما در این راه دشوار و شیرین هستیم و این همون چیزیه که ما رو دلگرم و محکم کرده.

به مناسبت جشن تولد شش‌سالگی تیوال، هدیه ویژه‌ای براتون در نظر گرفتیم:
تا شش روز می‌تونید با بهره از کد تخفیف bday6 با ۵۰٪ تخفیف مشترک تیوال+ بشین یا اون رو تمدید کنید!

» خرید اشتراک تیوال‌پلاس

» تمدید اشتراک تیوال‌پلاس (برای مشترکان کنونی)

شاد و تیوالی باشید!

۰۴ شهریور
۵۹ نفر این را دوست دارند
به تمام عزیزان درتیوال تبریک فراوان و آرزوی موفقیت های بسیار با عزمی همدلانه ، مسئولانه و کارآتر با کاربران تیوالی ...
۰۴ شهریور
با سلام واحترام و عرض تبریک وشاد باش
گروه همیاری محترم
یک بار در پایان سال گذشته و نزدیکی تعطیلات عید نوروز اشکالاتی رودر خصوص رویکرد تیوال پلاس مطرح کردم.
اینکه در یکی دو ماه اول خوب بود به مرور زمان اثر چندانی از تخفیف دیده نمیشه مثل اتفاقی که برای ... دیدن ادامه » تخفیف کیف پول افتاد.سایر موارد هم کاربرد چندانی نداره.
همچون جناب محمدرضا دانش خواستم بدونم قرار هست تغییری در رویه انجام بگیره و یا به همین سیستم و تقلیل بیشتر تخفیف ها ادامه خواهید داد.
با تشکر
۱۰ شهریور
لطفا کد تخفیف رو تمدید کنید. با تشکر
۱۱ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم اومد برای علاقه مندان به عکاسی این لینک رو قرار بدم تا مثل من براشون دردسر ایجاد نشه . من خیلی وقت پیش برای یک پروژه عکاسی رفتم جایی .بعد یه چیزی رو جا کذاشتم ؛ اون چیز خود دوربینم بود ! خب این داستان تلخی بود که برای من پیش اومد و اون روز کلی آبروریزی شد . اما تصمیم گرفتم دیگه اجازه ندم برای دیگران هم این شرایط ایجاد بشه .
پس یک چک لیست عکاسی نوشتم و اون رو توی سایتم [به رایگان] منتشر کردم . ازش لذت ببرید !
http://rezasadeghi.net/photography-checklist/
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گالری آران اضافه شدن اثر شهریار قرایی به مجموعه اصلی موزه آگوا، موزه غرب استرالیا در شهر پرت را اعلام می‌نماید. | عکس
» گالری آران اضافه شدن اثر شهریار قرایی به مجموعه اصلی موزه آگوا، موزه غرب استرالیا در شهر پرت را اعلام می‌نماید.
... دیدن متن »

این اثر که در نمایشگاه "نخستین، هنر چوب" با گردآوری اکرم احمدی توانا در شهریورماه سال ۱۳۹۶ به نمایش درآمده بود، ترجمانی از باغ ایرانی است که اینک به بزرگترین مجموعه آثار مدرن و معاصر در غرب استرالیا اضافه گردیده است. این اثر بخشی از مجموعه‌.ی او  با عنوان باغ ایرانی است که با الهام از تاریخ، ادبیات کهن، معماری و نگاری‌.گری ایرانی شکل گرفته و خوانشی از روابط میان فرم‌.ها و همگونی آن با معقوله ادراک است.
موزه آگوا، غرب استرالیا در سال ۱۸۹۵ تاسیس شده و در سه ساختمان قدیمی در مرکز فرهنگی شهر پرت متمرکز است. این موزه مجموعه اصلی دولتی غرب استرالیا را نیز شامل می‌.شود که جزو مهمترین مجموعه‌.های هنر اب اورژینال (هنر بومیان اولیه استرالیا) و هنر و دیزاین منطقه غرب استرالیا و همچنین هنر و دیزاین بین المللی است.
سالیانه با کمک بنیاد آگوا که متشکل از هنر دوستان و سازمان‌.های غیردولتی و بنیادهای فرهنگی متعدد است، آثار هنری از سراسر جهان برای این مجموعه خریداری می‌.شود.
شهریار قرایی متولد سال ۱۳۶۰ در تهران است و در رشته‌.های مهندسی عمران از دانشگاه سمنان و معماری دانشگاه آزاد قزوین تحصیل نموده است و محقق در زمینه اسطوره شناسی است. او به فراگیری تاریخ هنر و جنبه‌.های مختلف هنر تجسمی ایران تحت نظر استاد رویین پاکباز پرداخته و همچنین طراحی و نقاشی را زیر نظر مرحوم استاد عربعلی شروه، استاد نصرت الله مسلمیان و استاد امین نورانی، آموخته است. شرکت در کلاسهای استاد محمد حسین عماد آغاز آشنایی و کار او با چوب بوده است.
در سال ۱۳۹۵ طراحی فضای آموزشی او برگزیده مسابقه معماری "مدرسه ایرانی معماری ایرانی" گردید و مقالات او در نشریات ارزشمندی نظیر مجلات شارستان، معمار، اتود، مهراز، و روزنامه شرق به چاپ رسیده‌.اند و همچنین به تدریس و همکاری با کانون معماران معاصر ایران اشتغال دارد.

 

 

نیلوفر ثانی و مهسا علی پور این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ترکیب دبیران بخش های
با انتصاب «قائدی»، «شجاعی طباطبایی»، «عابدینی»، «دالوند» و «مغروری»
» ترکیب دبیران بخش های "جشنواره هنر مقاومت" کامل شد
... دیدن متن »

با انتصاب 5 دبیر بخش های جشنواره هنر مقاومت ، ترکیب دبیران بخش های ده گانه این جشنواره تکمیل شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری پنجمین جشنواره هنرمقاومت، مسعود نجابتی دبیرکل این جشنواره با صدور احکامی جداگانه دبیران بخش های «عکس» ، «کارتون و کاریکاتور» ، «تبلیغات شهری» ، «طراحی صنعتی» و بخش ویژه «علمی پژوهشی» این جشنواره را منصوب کرد.
"حسن قائدی" و "حامد مغروری  " به ترتیب به عنوان دبیران بخش «عکس» و «تبلیغات شهری» منصوب شدند و "سید مسعود شجاعی طباطبایی" که پیش از این نیز به عنوان دبیر اجرایی این جشنواره حکم خود را از مسعود نجابتی گرفته بود، به عنوان دبیر بخش کارتون و کاریکاتور این جشنواره منصوب شد.
"احمد عابدینی" و "احمد رضا دالوند" نیز به ترتیب به عنوان دبیران بخش های "طراحی صنعتی" و "بخش ویژه علمی پژوهشی "منصوب گردیدند.
پیش از این نیز" حسن روح الامین "به عنوان دبیر بخش نقاشی دیجیتال ، "سید مهدی حسینی" به عنوان دبیر بخش تایپوگرافی، "عباس صانعی" به عنوان دبیر بخش گرافیک متحرک "علی حیاتی "به عنوان دبیر بخش پرچم و کتیبه ،"محمد رضا دوست محمدی" به عنوان دبیر بخش تصویر سازی و "سید محمدرضا میری" به عنوان دبیر بخش پوستر این جشنواره احکام خود را از مسعود نجابتی دریافت نموده بودند.
گفتنی است پنجمین جشنواره هنر مقاومت در ده بخش « پوستر" ،" تبلیغات شهری » ، « کارتون و کاریکاتور » ، « تصویر سازی » ، « طراحی صنعتی » ، « پرچم و کتیبه » ، « تایپوگرافی » ، « گرافیک متحرک » ،" نقاشی دیجیتال » ، « عکس » و بخش ویژه « علمی ـ پژوهشی » توسط گروه هنرهای تجسمی روایت فتح و با دبیری مسعود نجابتی دی ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ استیکر ماشین,چاپ روی شیشه,چاپ کارت ویزیت,چاپ پارچه,چاپ تراکت,چاپ بروشور,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ اکوسالونت,چاپ فوم برد,سقف کشسان,تخفیف دانشجویی,چاپ کاغذ دیواری,قیمت چاپ دیجیتال,سازه نمایشگاهی و دیگر خدمات چاپ مستقیم می باشد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط | عکس
تیوال پلاس
» تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار، فروشگاه بازی و اندیشه، کافه گرامافون، کافه گالری ایرانشهر ، کافه گالری شنفدیدارجای و کافه رستوران لبیستروپاپ رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۱۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت هواپیما، ۱۲،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت قطار  و ۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت اتوبوس از سایت مستر بلیط هست.

مستر بلیط سامانه فروش آنلاین بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است که امکان خرید سریع و راحت بلیت این وسایل نقیله رو در هر ساعتی ازشبانه روز فراهم کرده.
علاوه بر سایت، خرید بلیت از طریق اپلیکیشن‌ آیفون و اندروید هم امکان‌ پذیر است.

همچنین پشتیبانی سایت مستر بلیط ۲۴ ساعته است.

مستر بلیط رو رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:

کانال تلگرام | اینستاگراماپلیکیشن آیفون | اپلیکیشن اندروید

امین مهدوی، محمد لهاک، سهیل جمشیدی و نغمه این را خواندند
میلاد مجرد و حمید قنبرزاده این را دوست دارند
با سلام ججوری می تونم از تخفیف استفاده کنم؟
۳۰ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره هنر مقاومت، دبیران ۳ بخش دیگر خود را شناخت | عکس
» جشنواره هنر مقاومت، دبیران ۳ بخش دیگر خود را شناخت
... دیدن متن »

مسعود نجابتی دبیرکل پنجمین جشنواره هنر مقاومت دبیران بخش های "تایپوگرافی"، "گرافیک متحرک "و "پرچم و کتیبه " این جشنواره را منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری پنجمین جشنواره هنر مقاومت، مسعود نجابتی دبیرکل جشنواره هنر مقاومت طی احکامی جداگانه « سید مهدی حسینی »، « عباس صانعی » و « علی حیاتی » را به ترتیب به عنوان دبیران بخش های  « تایپو گرافی »، « گرافیک متحرک » و « پرچم و کتیبه »  این جشنواره منصوب نمود.
گفتنی است هفته گذشته نیز انتصاب سید مسعود شجاعی طباطبایی به عنوان دبیر اجرایی، حسن روح الامین به عنوان دبیر بخش نقاشی دیجیتال، محمدرضا دوست محمدی به عنوان دبیر بخش تصویر سازی و سید محمدرضا میری به عنوان دبیر بخش پوستر و تبلیغات شهری این جشنواره صورت گرفته بود.
پنجمین جشنواره هنر مقاومت، توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح و در ۱۰ بخش « پوستر و تبلیغات شهری »، « کارتون و کاریکاتور »، « تصویر سازی »، « طراحی صنعتی »، « پرچم و کتیبه»، « تایپوگرافی » ، « گرافیک متحرک » ، « نقاشی دیجیتال »، « عکس » و بخش ویژه « علمی ـ پژوهشی » دی ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
re.naz
درباره نمایشگاه سی رنگ i
من این نمایشگاه رو رفتم و به نظرم یکی از نمایشگاه های خوب در زمینه آثار مینیاتور بود. قیمت کارهای ارائه شده هم مناسب بود. توصیه میشه به سایر دوستان و علاقه مندان به آثار فاخر ایرانی مخصوصا مینیاتور :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به چه ایده خوبی برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده

حتما باید از این نمایشگاه دیدن کنیم، خصوصا که آثار خانم گلچین هم در بین آثار هست.

Ali.n و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
لیلى شجاعى، خائف و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درودها
چه گالری خوبی خواهد بود.
عاطفه گندم آبادی، Ali.n، مجتبی مهدی زاده و محمد لهاک این را خواندند
میلاد مجرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید