تیوال امیرمسعود فدائی | دیوار
T1 : 07:16:54
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به احترام بهروز غریب‌پور و گروه نازنینش که تمام تلاششون رو در راه اعتلای ادبیات پارسی و بزرگان این عرصه صرف می‌کنند کلاه از سر بر می‌دارم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه همیاری محترم با سلام،لطفاً نسبت به ایجاد صفحه‌ی نمایش «خواب خیس ماهی» اقدام بفرمائید،متشکرم.
https://goo.gl/HzgKnq
ماهرو رستمی این را دوست دارد
نمایش دوست‌داشتنی‌ و خوبی بود!!
۶ روز پیش، شنبه
درود بر شما
به گروه محتوا ارجاع داده شد.
با سپاس
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
و این اریک امانوئل اشمیتِ شگفت‌آورِ اعجاب‌انگیزِ لعنتی....
چقدر خوبه که تقریبا تمام نمایش ها رو مى تونید تشریف ببرید و ببینید.... خیلى خوبه... واقعا چطور فرصت مى کنید و برنامه ریزى مى کنید!!! من که اکثر مواقع ناکام هستم براى تماشاى نمایش هاى موردنظرم(على رغم برنامه ریزى هام''مثلا")
۲۱ تیر
AshVini گرامى صرف نظر از تخصیص بودجه که کاملا باهاتون هم نظر هستم... واقعا گاهى غیر ممکن میشه برنامه ریزى براى دیدن نمایش...(حداقل براى من)

و جناب فدایی البته براى شخص بنده هم که تنهایى به دیدن نمایش میرم بازهم مشکل برنامه ریزى و زمان وجود داره..و هربار که ... دیدن ادامه » با کثرت نمایش هاى دیده شده توسط دوستان تیوالى رو برو میشم و نظرها رو میخونم مبهوت میشم از اینهمه پیگیرى و پویایى که خیلى هم خوشاینده برام و البته کیفور هم میشم.
۲۲ تیر
دم شما گرم...من یه دخالت کوچولو بکنم تو نظر دوستان،به نظر من این به اولویت بندی و سطح درامد شما بستگی داره....یعنی اگر درامد و وضعیت مالی درخور هزینه های تیاتر رو داشته باشین و تیاتر دیدن اولویت اول روزمره اتون بشه قطعا ب وفور وقت پیدا میکنید و با کمبود نمایش ... دیدن ادامه » هم روبرو میشید...برای شخص من هم که تنها یا نهایتا با مادر عزیز تئاتر میبینم اولویت اول کار و بازار هست دوم ارامش فکری و فرار از دغدغه های بازار و سوم تئاتر...طبیعتا من نصف نمایش های روی صحنه رو از دست میدم و مجبور ب گلچین هستم...حالا اگر درس،همسرداری،بچه داری،مهمون داری،تفریحات دیگه،مسافرت و ... اولویت بالاتری نسبت ب تیاتر داشته باشه قطعا شما نمیتونی برنامه ای برای دیدن کل نمایش ها و یا حتی نصفش رو داشته باشی ... پرگویی بنده رو ببخشید !!!
۲۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک تئاتر سرمست‌کننده با بازی‌های عالی که می‌تونست در زمره‌ی بهترین کارهایی که دیدم قرار بگیره ولی روابط ماورائی قصه رو به سمت یک ملودرام کمتر خواستنی سوق داد...
متأسفانه سطح کار به شدّت با محل اجرای نمایش در تناقض بود...
Ashvini و رضا قاسم پور این را خواندند
کیان ، وحید عمرانی و ماهرو رستمی این را دوست دارند
میخواستم برای هفته اینده بلیط این نمایش رو بخرم...اما با خوندن نظرات منفی در این صفحه منصرف شدم...
۲۰ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی به غایت ملال‌آور و خسته کننده که با وجود بازی‌های درخشان و موسیقی گوش‌نواز از متنی نامفهوم و از هم گسیخته رنج می‌بُرد...
رضا تهوری ، ذوق زده و شادی بهرامی این را خواندند
ماهرو رستمی این را دوست دارد
خسته کننده باشه سه ساعتم باشه چه شود ؟؟
۱۷ تیر
جناب فدایی عزیز
در بحث از اجرا و متن مفیستو به نظرم باید استاندارد های یک متن و اجرای کلاسیک رو در نظر گرفت ، به اضافه ویژگی های خاصی که متون این چنینی دارد ، از جمله آن که تغییر صحنه های متعدد دارد ، حدود ده شخصیت اصلی دارد که می خواهد همه را از نقطه ی ... دیدن ادامه » الف به نقطه ی ب برساند ، در یک بستر و دوران تاریخی پیچیده و پر بحث روایت می شود ، راوی تقابل دو ایدئولوژی و جریان فکری و اخلاقی ست و نهایت این که با گستردن این سفره عظیم از شخصیت ها ، اتفاقات ، تاریخ ، سیاست و اندیشه ها می کوشد با بهره گیری از عنصر روایت و فضاسازی برای مخاطب یک کلیت بسازد و جهان بینی عرضه کند . به تعبیر و نظر گروه ای - که مثلا یکی از دوستان در تیوال هم نوشتند - می شود آن را یک متن پر حرف شعار زده تاریخ مصرف گذشته دانست که حرف بی منطقی هم نیست . اما باید توجه داشت خود متن و به دنبال آن اجرا از روایت های مدرن هم بهره ای دارد ، از جمله مشابهت صحنه اول و آخر ، فضای انتزاعی برخی صحنه ها ، صحنه های خوش ریتم آواز و هم خوانی که نشان از کوشش نویسنده و گروه اجرایی برای رقیق کردن فضای سنگین و پرحرف اثر و رفع ملال و آزردگی مخاطب در یک اجرای طولانی مدت است . طبیعتا خیلی ها این چنین متونی رو نمی پسندند و مثلا رسالتی را که این متن برای خود قائل است ، حرف گزاف می پندارند اما به نظرم نمی شود - فارغ از دیدگاه سیاسی ضد نازی نویسنده - حرف های مهم اخلاقی و انسانی متن و فضاهای خوبی که دکتر دلخواه برای خلق این معنا آفریده اند را نادیده گرفت .
سپاس
۱۷ تیر
سرکار خانم رستمی در آنتراکت به خودم گفتم:امیر پاشو برو،چیزی رو از دست نمیدی! ولی باز اون حس کنجکاوی که بذار ببینم بقیه‌اش چی میشه و این همه آدم بالاخره یه حرفی برای گفتن دارن من رو به سالن برگردوند!!متأسفانه بسیار طولانی و کسل کننده بود این نمایش.

جناب ... دیدن ادامه » فتحیان عزیز ممنونم از پاسخ مبسوطتون ولی حقیقتش من به عنوان یک آدم معمولی دلم می‌خواد از دیدن یک تئاتر لذت ببرم و سرگرم بشم و کمی هم به فکر فرو برم!این نمایش نه لذت‌بخش،نه سرگرم‌کننده و نه حتی به فکر فرو بَرنده بود!!!
۱۷ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خودتون رو لو بدید،مثل دیکتاتورهایی که اجازه میدن به بزرگترین جنایت‌ها متهم بشن تا بتونن جنایت‌های کوچک‌تر رو با خیال راحت انجام بِدَن...
این عالی بود
همیشه هم جواب می ده
۱۵ تیر
سرکار خانم مریدی بسیار هم عالی ولی در نظر داشته باشید که نقطه‌ی اوج نمایش این دیالوگ بود و بقیه‌ی نمایش سطح پائین‌تری داره و اینکه نمایش تخفیف دانشجویی هم داره.
۱۵ تیر
البته، من سعى میکنم نقد و یا مطلبی درمورد اثرى که میخوام تجربه کنم اعم از موسیقى و نمایش و فیلم نخونم.... ولى این دیالوگ به طرز عجیبى من رو کیفور کرد و راغب...البته صداى دلنشین آ. دلخواه هم مزید برعلت ه.
۱۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سینما رفتن تو این مملکت بزرگترین اشتباهه واقعاً،همون تئاترمون رو ببینیم انصافاً...
یعنی یه مرد می‌تونه انقدر نامرد و آشغال و کثافت باشه؟!؟
به سختی تا آخر فیلم روی صندلیم نشستم...نشون دادن این همه ضعف یه زن و نامردی یه مرد چرا باید تماشایی باشه؟
ضمن اینکه بازی خانم حاتمی فرای بازی های قبلی شون نبود
همون حس همیشگی رو داشتن
۵ روز پیش، یکشنبه
«این همه ضعف یه زن و نامردی یه مرد»
آخ خانم امامی خدا امواتتون رو غریق رحمت کنه،چقدر خوب گفتید.نقطه‌ی مقابل تمام ایده‌آل‌های انسانی...
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود،درخشان‌ترین بازی که از خانم رهنما در تمام عمرم دیدم و متن بسیار عالی.
تعجب می کنم از کامنت ها . باز خورد واقعی نمایش در مخاطبین که خودم هم جزئی از آنان بودم کاملا برخلاف تعریف و تمجید هایی است که در اینجا مشاهده میکنم.
۲۱ تیر
محمد عزیزم من واقعاً از دیدن نمایش لذت بردم،دوست‌تر می‌داشتم اگر شما هم لذت می‌بردید ولی به هر حال لذت بردن از هنر کاملاً سلیقه‌ای هست.
۲۱ تیر
متن زیبایی بود ولی بنظر من میتونست نمایشنامه خوانی بشه، که خیلی هم متفاوت از اجرایی که دیدیم نبود.
۲۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه همیاری محترم،با درود تقاضا دارم ترتیب نمایش آثار در ویترین تیوال رو به صورت پیش‌فرض در حالت تاریخ زودتر یا حداقل ترتیب الفبایی قرار بدید،این ترتیب تصادفی دردی از کسی دوا نمی‌کنه.سپاس‌گزارم.
درود بر شما
با توجه به اینکه ویترین، به نوعی بستری برای تبلیغ آثار هنری هم هست، نیاز هست که شانس برابری برای دیده شدن در اختیار همه قرار بگیرد.
۲۸ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این گروه درجه یک من رو شیفته‌ی تئاتر کردن،خیلی خوشحالم که باز روی صحنه همشون رو با هم می‌بینم،افشین جانِ زمانی،جناب خادمی و سهیل عزیزم امیدوارم بدرخشید.
واقعا ممنونم عزززیزم ...منتظرت حضورت هستم ...
۰۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرکار خانم فاطمه علی‌حسینی محترم،با درود می‌خواستم ببینم شما خودتون وقتی این به اصطلاح نمایش‌نامه رو خوندید چیزی هم دستگیرتون شد؟!چی بود این واقعاً؟!؟
یک نکته‌ای هم که هست اینه که بازی بازیگرا خیلی خوب بود چون کار،بازیگرای اصلی درجه یکی داشت.
مسعود جان
ابتدا که نام بازیگران را دیدم بسیار مشتاق شدم به تماشای کار بنشینم چراکه فردی مثل رحیم نوروزی را با آن بازی حرفه ای اش ( در نقش مورسو در نمایش بیگانه ) نمی توان دست کم گرفت . همچنین مرتضی اسماعیل کاشی که مهارتش نیازی به تعریف ندارد ( بازی بی نظیرش ... دیدن ادامه » در نمایش اتاق ورونیکا فراموش نشدنی است ) . اما با خواندن نظرات واقعا مردد شدم . نمیدانم چه کنم . آیا این نمایش به خوبی کارهای پیشین این دو بازیگر هست ؟
۲۶ خرداد
پوریا جان بازی‌ها عالیه ولی چیزی دستگیر آدم نمیشه،نمایشنامه گنگه یا بهتر بگم پوچه،هیچی نداره،تو این گرونی بلیت‌ها اگر پولت رو خرج تئاتر معناداری بکنی به نظرم بهتر باشه.
۲۶ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ترانه‌ای برای تو» قطعاً نمایش زیبایی است اما این سیل کامنت های پروفایل‌های یک روزه و بی نام و نشان کاربران تیوال را حساس کرده و آزار می‌دهد،قبلاً هم چنین کامنت‌هایی با نظر منفی دوستان تیوالی روبه‌رو شده.
واقعا کارشون توهین امیز هست ملت رو دقیقا گوسفند فرض کردن با یه مشت اکانت جعلی
۱۶ خرداد
اکثر مخاطبین تیوال قدیمی هستند و همدیگرو میشناسن . این کار لطمه بزرگی به خود اثر میزنه و ماه پشت ابر نمیمونه . مطمئنا فردی که هویت نداره مطلبش ارزش خوندن هم نداره. فقط خدا کنه با این کارها ،این چند تا مخاطب تئاتر رو هم ناامید نکنند
۱۶ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر چقدر سونات پائیزی رو دوست نداشتم،دیگری رو دوست داشتم!!
موسیقی،موسیقی و باز هم موسیقی؛محشر بود...
مهیار طهماسبی...نوازنده گروه پالت :)
۰۸ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش خیلی خوب در یک سالن عالی فقط حیف که استقبال کمی ازش شده.واقعاً ظرفیت سالن پر اجرا رفتن رو داره.
از بس ساعتش بده .البته برای هنرمندا این ساعت شاید مناسب باشه اما برای ما هنر دوستا که باید صبح زود مشغول عدد و رقم شیم و قاعدتا شب زود بخابیم خیلی دیره .به نظرم اگر دو سانسش کنن خیلی بهتر خواهد بود .
۰۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی یه تئاتری می‌بینی که انقدر بازی‌هاش خوبه و مشخصه تمرینات طولانی پشت اون کار بوده لذت می‌بری واقعاً،دست مریزاد.بدون حتی یک تپق و اشتباه و ناهماهنگی،دمتون گرم.
پی‌نوشت:
۱-یک مقدار زمان کار طولانی بود ولی هیچ صحنه‌ای که بشه از کار کم بشه وجود نداشت.
۲-متن یک پلّه از بازی‌ها و کارگردانی و دکور و گریم عقب‌تر بود ولی انقدر بازی‌ها خوب بود که در مجموع بسیار محظوظ شدیم.
Zyazya این را خواند
ماهرو رستمی ، وحید عمرانی ، محمدرضا دانش و sepid_s این را دوست دارند
سرکار خانم چه فحش رکیکی در این نمایش داده شد که اینقدر برافرختید؟!
«فوکوس کش» یا «جارکش» فحش نیستند البته!!
۰۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از بهترین نمایش‌هایی که تا حالا دیدم،بازی‌ها فوق‌العاده بود همین‌طور داستان و نمایشنامه هم خیلی خوب بود.ممنون از همه‌ی عوامل محترم این کار زیبا.
علیرضا حسینی این را خواند
Unforgiven(Farhad) ، ماهرو رستمی ، محمد رحمانی و الناز زالی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای شب چهارم ناهماهنگی‌ها یک مقداری زیاد بود،حشو و زوائد هم زیاد داشت،به راحتی می‌شد سی چهل دقیقه از کار رو کم کرد ولی کاری بود سرگرم‌کننده و همچنین حرف‌هایی هم برای گفتن داشت هرچند مختصر،به هر حال توقع آدم از استاد بزرگی مثل بهزاد خان فرهانی بالاست...
مدت کار چند دقیقه بود؟کار رئال هست؟ تاتر اولی با خودم ببرم؟بدردشون میخوره؟ لطفا یه مقدار معرفیش کن، گروه اجرایی که زحمت به خودش نمیده
۲۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان خیلی خوب ولی پرداخت و نمایشنامه و بازی‌ها یه کم عقب‌تر از داستان،در کل نمایش خوب و تأثیرگذاری بود.
مهدی حسین مردی ، Unforgiven(Farhad) و آوا فیاض این را خواندند
سارا_ز این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به! چه شود... چه کَستی... خبر خیلی خوب
https://goo.gl/1R3tuA
عالیا این را خواند
نیلوفر ثانی ، مهدی حسین مردی ، ذوق زده ، ری را و پرند محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید