تیوال امیرمسعود فدائی | دیوار
T1:16:53:33
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
باعث مسرّت هست که دوستان متوجه بالا بودن قیمت بلیت این نمایش شدند و اون‌رو تعدیل کردند،البته سالن خالی هم تأثیرگذار هست.به امید روزی که ما مخاطبین تئاتر هم وقتی احساس می‌کنیم بهای بلیت اثری به شکل نادرستی بالاست،به هر دلیل حتّی حضور سوپراستار مورد علاقمون براش سر و دست نشکونیم تا قیمتش تعدیل بشه.
احسنت جناب فدایی، قیمت این قسم تئاترها بر اساس تقاضا تعیین میشه و نه ارزش هنری نمایش و بنابراین با هوشیاری مردم انشاءالله جلوی قیمت گزافشون گرفته بشه.
۱۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار بسیار این نمایش رو دوست داشتم ولی دو نکته هست که دلم می‌خواد بهشون اشاره کنم:اوّل اینکه بسیار مشتاق بودم نقش فرهاد رو آقای آقاخانی بازی می‌کرد،فقط به دلیل اینکه یک مقدار خوش‌تیپ‌تر از آقای عباسی هستند و نه چیز دیگر :)) چون بالآخره به قول حمید گودرزی ما یه قیافه‌ای داریم،مردم باور می‌کنن نقش عاشق پیشه رو بازی کنیم!!! و دوم اینکه بازیگران محترم یک ربع اول کار رو که برای ما بازی می‌کردند اصلاً خوب نبودند(البته میشه گفت تعمّدی بود چون صحبت عادّی دو همکار بود ولی می‌شد مسلّط‌تر بازی کنن) امّا یک ساعت بعد رو که برای همدیگه بازی می‌کردند کم‌نظیر یا شاید بشه گفت بی‌نظیر بازی کردند.در مجموع شب خاطره‌انگیز و درجه یکی برای من ساختید،بی‌نهایت سپاس‌گزارم.
ما هم بی نهایت از شما سپاسگزاریم که همراهمون بودید
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر خوب بود بی‌پدر!!
سلام
کار بدون دیالوگه؟
۵ روز پیش، پنجشنبه
نه خانوم،حتماً ببینیدش،البته فضاش یک مقدار آزاردهنده است اما کاملاً در خدمت کار هست.
۵ روز پیش، پنجشنبه
ممنون :)
ژانرش چیه؟
۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهترین نمایش آزاردهنده‌ای بود که دیدم :))
مهدی حسین مردی و محمد مهدی فتحیان این را خواندند
NEDA MORIDI ، پویان فرزین و حمید نخعی این را دوست دارند
این تعبیر من رو دقیقا یاد چارلز بوکفسکى و کناب هاش انداخت...این شخصیت و آثارش یه بى قیدى آزاردهنده ى مطبوع داره که خیلى خوشاینده.... حداقل براى من...که موقع خوندنش از این بى قیدى هم أعصابم خرد میشه هم کیفور میشم.
۲۸ فروردين
جناب فتحیان حقیقتش نه!!تئاتر خوبی بود ولی نه این‌قدر که بخواهم به کسی پیشنهادش بدم.چون فضاش خیلی آزاردهنده بود،ولی حتماً هملت و بی‌پدر رو ببینید.
البته مثلاً بی‌پدر هم فضای نسبتاً آزاردهنده‌ای داره اما یک قضیه‌ی فرهنگی اجتماعی رو داره بیان می‌کنه ... دیدن ادامه » ولی تو این کار رنج جانکاه انسان‌های بی‌گناه که از قضا هم‌وطنان ما هم هستند خیلی بر انسان سخت میاد.ببخشید بابت طولانی شدن نوشته‌ام.
دیروز
بسیار ممنونم از نکاتی که فرمودید ، متاسفانه قیمت بالای بعضی کارها باعث میشه نهآیت دو یا سه تا از کارها رو بتونم ببینم در ماه و این انتخاب رو سخت می کنه، توی گزینه ها به همین دو گزینه ای که فرمودید فکر کرده بودم که خوشبختانه مورد تابید شما هم بوده، سپاس
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دلم می‌خواست به جای این سه تا ستاره که به جای دوست داشتم اینجا هست ده تا ستاره بود و من اون رو انتخاب می‌کردم.
عالی بود...
محمد مهدی فتحیان و Captain این را خواندند
شهاب ، farhad riazi ، رضا تهوری ، یاسر امیری ، فرناز ، عارف ، پرندیس و hesampars این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این روزام که مُده هر سالنی میری یه بازیگر وایساده داره مونوگ میگه!!!
عالیا و لیلى شجاعى این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر به این بیندیشیم که این فیلم چهل و چهار سال پیش ساخته شده،اون‌وقت میشه گفت فیلم زیبا و فوق‌العاده‌ایه.
پرند محمدی و وحید عمرانی این را خواندند
حتی اگر به این نیندیشیم که فیلم چهل و چهار سال پیش ساخته شده نیز می‌توان گفت فیلمِ زیبا و فوق‌العاده‌ایست.
۱۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی به من بگه این فیلم برای چی ساخته شده؟!؟
نکنید آقا،نکنید.با خودتون این کار رو نکنید...اگر حرفی برای گفتن ندارید،اگر نوآوری ندارید،اگر خلاقیتتان ته کشیده خودتون رو خراب نکنید...اسم بزرگ و قشنگتون رو نابود نکنید...
Positron این را خواند
هر فیلمی که بی خود و بی مخاطلب باشه می زان تو هنر و تجربه که بگن نه اینکه فیلم هیچی نداره نه ..شما نمی فهمید ..جهان سوم
۱۶ فروردين
جناب فدایی عزیز..ضمن احترام به نظر شما باید بگم کمی بی انصافیست که این فیلم این چنین محکوم بشه. تنها بازی فوق العاده ی اقای عمرانی این فیلم رو از خیلی فیلم های پرفروش حال سینمای ایران برتر میکنه..از نظر فیلمنامه هم با شما مخالفم..فیلم در ستایش سینما همچون ... دیدن ادامه » فیلم سینما پارادیزو در عهدی که سینما و هنر تا حدودی در ایران ممنوع بوده ساخته شده..فیلمبرداری کار هم بسیار بجا و معقول بود ، لوکیشن ها هم خوب انتخاب شده بود.من به شخصه دلیل این حجم از نارضایتی شما رو درک نمیکنم.
ضمن عذرخواهی از نظر مخالف..جسارت مرا ببخشید.
۲۳ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حیف این همه وقت که تلف شد...
دقیقاً سیصد دقیقه....
نیم ساعت اول نمایش فرم بی‌نظیری داشت،اما محتوا انقدر طولانی و کش‌دار بود که فرم خوب رو هم نابود کرد،اجرا هم در کل ضعیف بود.
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی این کارهایی که قرار نیست دیده بشه و دیدنشون یهویی اتفاق میوفته و این‌قدر عالیه رو می‌بینم،پیش خودم میگم چقدر کار خوب تو تماشاخانه‌های کوچک اجرا میره و چقدر حیف که نمی‌بینیمشون...
من وقتی این نمایش رو دیدم برایش نقد و تحلیلی مفصل نوشتم که سایت ایران تئاتر و روزنامۀ آفتاب هم منتشر کرد و خواستم که توجه دوستان را به یک نمایش خوب اما محصول کار افرادی که هنوز مشهور نیستند و نامشان زبانزد نشده اما جوانند و کاربلد و با استعداد جلب کنم ... دیدن ادامه » اما متأسفانه اینطور نشد و همچنان با سالن نیمه خالی در حال اجرا رفتن هستند. از تماشاگران حرفه ای تئاتر عضو تیوال انتظار می رود که به اینگونه کارها و افراد ارج نهند و کار خوب را تبلیغ کنند صرف نظر از اینکه نویسنده و کارگردان و بازیگران چه کسانی هستند. بیایید تحت تأثیر نام ها قرار نگیریم و تنها برای کیفیت ارزش قائل باشیم.
۲۲ اسفند
آخ آخ آخ، حیف دیر فهمیدیم!
۲۲ اسفند
هنوز دیر دیر نشده

رسید دو تا بلیت در گوشی همراه و ....

فردا در راهم
۲۲ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از اسم مهدی کوشکی نباید گذشت.
رضا تهوری و شیرین پناهی این را خواندند
گزارشگر دا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش فوق‌العاده در یک پردیس عالی و بی‌نظیر که یه کم بد مسیره اما انقدر خوبه که باید بره تو لیست تماشاخانه‌های همیشگی.
وحید عمرانی و دانیال نمازی این را خواندند
ریحانه ورودی و کاوه پارسافر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از بهترین تئاترهائی که اخیراً دیدم.
دانیال نمازی و وحید عمرانی این را خواندند
Unforgiven(Farhad) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش به شدت خوب که باید با یک سری پیش زمینه‌های ایدئولوژیک دیده بشه،من به عنوان یک آدم مذهبی خیلی لذت بردم ازش،برای من عالی بود!
منم مذهبیم D-: ولی چنین پیش شرطی به نظرم یه نقطه ضعفه. یعنی من میگم اثر هنری اونه که حتی اگر با ایدئولوژیش مخالفی ازش لذت ببری.
۰۶ اسفند
واللا من اینجوریم که از پروپاگاندا هم اگه صادقانه(البته این کم پیش میاد) و هنرمندانه باشه لذت میبرم، فقط تنها دلیلی که ممکنه نرم ببینم همینه که از اون طرز فکر حمایت نکرده باشم.
شما مثلن مستندهایی که آلمان در زمان هیتلر ساخته رو در نظر بگیر که کارگردانش ... دیدن ادامه » یه خانم معروفی هم هست که بعد هم با هیتلر ازدواج کرد یا برعکس مثلن فیلم فهرست شیندلر با اون موسیقی جان ویلیامز. حالا گیریم که مطمئن باشی هیتلر جنایتکاره و هولوکاست هم دروغه، اما هنر این فیلم ها در همینه که با این حال تحت تأثیرت قرار میدن، البته قطعن به اندازه ی کسی که اعتقاد داره به مضمون فیلم ازش لذت نمیبری ولی به هر حال تحسین میکنی هنرش رو.
۰۷ اسفند
من فکر میکنم مهمترین مطلب تو هنر صداقته، اگر هنرمند حرفی رو صادقانه و از دل بزنه حتمن بر دل میشینه ولو اینکه غلط باشه. در واقع درستی یا غلطی محتوا اهمیتی نداره، مهم صادقانه بودنشه.
۰۷ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اینکه از هفت اپیزود یک نمایش فقط دو تاش خوب باشه اونم نه عالی و دو تماشاگرِ ... تمام دو ساعت رو پشت سرت به حرف زدن با صدای بلند مشغول باشند،چاره‌ای جز انتخاب گزینه‌ی دوست نداشتم باقی نمیذاره.
در ضمن اون تماشاگران نه چندان محترم در ردیف سه یعنی جایگاه مهمانان نشسته بودند.
واقعا متاسفم واسه این دسته از تماشاگران...کاش این امکان وجود داشت همون لحظه از خجالتشون در بیای
۰۴ اسفند
من در مورد همجواری با تماشاگرنماها جربه های مشابهی داشتم
دیروز سر یک اجرا دو خانم کنار من نشسته بودند که تمام طول یک اجرا، با صدای بلند باهم گفتگو می کردند و به اکثر دیالوگ بازیگران واکنش نشان می دادند! اما واقعیت اینه که اگر اجرایی واقعا قوی باشه، آنقدر ... دیدن ادامه » ازش لذت می بری و باهاش همراه میشی که مزاحمت بغل دستی و پشت سری، نمیتونه شما را ار اجرا جدا کند.
۰۵ اسفند
سرکار خانم نجاتی عزیز،فرمایش شما کاملاً صحیحه،همون‌طور که عرض کردم کار هم خیلی عالی نبود.
۰۵ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی فوق‌العاده زیبا و محترم که شایسته‌ی این همه تعریف و تمجید هست!
با خیال راحت و با سطح توقع بالا ببینید و لذت ببرید...
اخیراً دو کار بسیار بسیار خوب البته به زعم خودم دیدم که توسط تعدادی هنرجو و بازیگر جوان و گمنام اجرا شدند و انصافاً هم عالی و فوق‌العاده بودند،پیشنهاد می‌کنم این دو تا کار رو ببینید و امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید:تنها راه ممکن و مدار بسته.
شکوه حدادی ، وحید عمرانی ، شادی بهرامی و علی صمیمی این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
امیر مسعود عزیز سپاس از معرفی کارهای خوب
نمایش کافه سایه به کارگردانی مجید واحدیزاده هم کار فوق العاده ای هست . فرصت کردی ببینش فقط 10 روز اجرا داره
۰۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من بدون دیدن فیلم شعله این‌قدر از دیدن این نمایش لذت بردم،قطعاً اگر فیلم رو دیده بودم بیشتر هم لذت می‌بردم!
ممنون رفقا،کارتون عالی بود.
Unforgiven(Farhad) ، farhad riazi ، رضا تهوری و پوریا این را دوست دارند
منم ندیدم . برا فردا بلیت دارم . :)
۰۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی جالبه که خود کارگردان محترم نمایش می‌فرماید که کار برای نوجوانان آداپته شده ولی بعضی از دوستان چنان از کار تعریف می‌کنند که انگار کار کاملاً برای بزرگسالان هست و بسیار کار سطح بالایی است!!!
لیلى شجاعى ، ذوق زده و رضا تهوری این را خواندند
جناب امیرمسعود گرامی کارگردان محترم اشاره کردن ایده آلشون داشتن مخاطبینی در دامنه ی سنی بین ۱۳ تا ۷۳ ساله است.... حالا البته سوال اینکه اگه یکی ۷۵ سالش بود تکلیف چیه؟ :)
ضمنا اگه کار صرفا هم برای نوجوانان بود دال بر سطح پایینی و تفسیر ناپذیر بودنش نیست ... دیدن ادامه » ....
چقدر خوب که در مواجه با این اثر نوجوان درون هم فعال کرد:))
۳۰ بهمن
سلام، کار واقعا نه تنها در سطح بالایی نیست بلکه از متوسط هم پایین تر است. حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که کار ویژه نوجوانان تهیه شده است، باز هم با وجود رشد فکری و اجتماعی نوجوانان امروز، بعید میدانم این قشر نیز لذتی از چنین اثری ببرند. کمااینکه، هیچ پیام ... دیدن ادامه » اخلاقی نیز در نهایت کار دستگیر بینده نمی شود، چه بسا هر آنچه که برداشت میشود بیش از مثبت بودن جنبه منفی دارد.
۰۲ اسفند
سرکار خانم فاطیما م گرامی ، البته بنده فکر می کنم لیرشاه ، نمایش گروتسک ارزشمندی است و از مضامین قابل تامل اش ، نمایش مسخرگی خودکامگی و آسیب پذیری این رویه و اضمحلال نهایی آن در رویارویی با توحش ماشین مکانیزه جنگی می توان اشاره کرد..این رویکرد کاملا اگاهانه معاصرسازی ... دیدن ادامه » شده...

از اینها گذشته بازی آقای معجونی بسیار دیدنی و لذت بخش است... البته نظرها و سلایق مختلف است و چه نیکو خواهد بود این تضادها و تفاوت آرا مستدل و با مدارا مورد بحث قرار گیرد
۰۲ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ببخشید دوستان یک سؤال دارم:جدیداً به یک نتیجه‌ای رسیدم می‌خواستم ببینم از نظر دوستانی که مطالعات بیشتری در تئاتر دارند درست فکر می‌کنم یا اشتباه می‌کنم؟!
آیا همه‌ی نمایش‌ها باید حرفی برای گفتن داشته باشند؟!
اخیراً حداقل سه نمایش رو دیدم که حرفی برای گفتن نداشتند یعنی آخر نمایش پیامی رو درک نمی‌کردی ولی یک سری موقعیت‌هایی رو شرح می‌دادند که خیلی بغرنج و اسف‌ناک‌ بود و در اثر اشتباهات انسانی اون وضعیت به وجود اومده بود!و به نظرم پیام نمایش نشون دادن نتیجه‌ی اشتباهاتی بود که ما انسان‌ها انجام میدیم که شاید با دیدن اون نتیجه دیگه اون اشتباهات رو مرتکب نشیم!
آیا یک همچین تفکر و سبکی در تئاتر وجود داره؟!
Vahid Sadeghi ، علیرضا و رضا تهوری این را خواندند
me این را دوست دارد
دوره انتقال پیام و حرف‌های پر زرق و برق در آثار هنری کمتر از یک دهه است که گذشته.
اساساً مخاطبان عادی هماره از هنر طلب انواع پیام‌های اخلاقی، انسانی، سیاسی، اجتماعی و .... دارند در حالیکه خواصِ هنری، منتقدین هنر، اندیشه‌ورزان هفت هنر و خود آرتیست‌ها ... دیدن ادامه » بیشتر درگیری‌های فرمی دارند و اجـــرا.
۲۷ بهمن
آربی جان به هر حال یک اثر هنری باید محتوی و مفهوم داشته باشه هر چقدر هم تمرکز بر فرم باشه.
۲۷ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید