کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال وحید صحرایی | دیوار
S3 : 11:36:38 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
"اما نه خدا و نه شیطان
سرنوشت تو را بتی رقم زد
که دیگران می پرستیدند
بتی که دیگرانش می پرستیدند. "
امشب ( شایدم فردا شب) به نوعی آخرین شب حضور من در تهران هست، دست کم برای چندماه . یه تبعید شغلی مثل سایه ی کرکس جگرخوار بالای سرم چرخ میزنه. و چه خوب شد که این شب آخر با توشه ی پرومته/طاعون راهیِ آن تاریکخانه میشم. نمی تونم با کلمات این اجرا رو توصیفش کنم ، همچنان که عوامل کار هم از این ابزار دست کشیدند و از ابزارهای دیگه ای بهره بردند . چنان چشمها و گوشهام سیراب شدن از این نمایش که میتونم تا ماه ها چشم بند بزنم به چشمهام و گوشهام رو با دستهام بپوشونم ، بی هیچ نیازی به دیدن و شنیدن . قصد اغراق ندارم ، اما نمایش‌هایی از این دست ، مثل یه سمفونیِ گوش نواز و یا یه تابلوی چشم نواز هستند که میشه بارها به اون گوش سپرد و تماشا کرد .
" می نوشم برای خانه ای ویران
برای زندگی قهر آلود خود
برای تنهایی ، در حین با هم بودن
و برای تو می نوشم
برای دروغ لبهای خیانت گرت به من
برای سرمای بی جان چشمانت
برای آنکه دنیا سخت و بی رحم بود
و برای آنکه خدا هم نجاتمان نداد "
" آنا آخماتووا "
با احترام به قلم و نگاه خانم لیلی عاج و اجرای دردآلود هر چهار بازیگر .
فقط ای کاش به جای این همه خنده های بلند و بی دغدغه ی اکثر تماشاگران ( خصوصا مهمانان ویژه ) ، کمی بیشتر شاهد تامل و بغض می بودم از جانب حضار ،تا کمتر احساس غریبی کنم حین اجرا.
کار قطعا خوب بود . از نظرات و نقد دوستان هم بهره بردم . متاسفانه با اینکه بارها دیگر دوستداران تئاتر یادآور این مطلب شدن اما باز هم شاهد این درد هستیم ، همونقدر که تماشای یه نمایش خوب میتونه حال آدم رو خوب کنه ، حضور تماشاگران اشتباهی در سالن هم میتونه شب آدم رو خراب کنه . دوستی میگفت ما نمی تونیم حکم کنیم که تماشاگر کجا بخنده یا کجا گریه کنه ، یا حین اجرا چه واکنشی نشون بده یا چطور رفتار کنه ، اما برای من شنیدن صدای قهقهه‌ ی بی مورد، روشن کردن صفحه ی گوشی ، ضربه زدن به صندلی بقیه و حرکاتی از این دست ، واقعا آزار دهنده ست . متاسفانه بعضی از تماشاگران ، سالن تئاتر رو با سالن کنسرت و جاهای دیگه اشتباه میگیرن و ظاهرا کاری هم از دست کسی ساخته نیست و فقط باید تحمل کرد .
امان از روزی که تحمل ادم تموم بشه و کاسه صبرش لبریز
۰۳ آذر ۱۳۹۷
اون موقع باید گفت ؛
" کاوه ای پیدا نخواهد شد ...
کاشکی اسکندری پیدا شود ."
۰۳ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید