تیوال شیوا الف | دیوار
S3 : 06:54:33
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نسخه اکران شده یکسری شبهات را در ذهن بیننده ایجاد میکنه که طبیعی هم هست اما نسخه کارگردان کاملا بر آن شبهات موجود فائق آمده و تماشاگر جواب برخی سوالهایی که براش ایجاد شده رو میگیره. من در مجموع قبل دیدن نسخه کارگردان هم فیلم را خیلی دوست داشتم. فیلم بسیار خوش ساختی هست.
یعنی الان نسخه ای که شما دیدید با نسخه اکران شده متفاوت بود؟
۱۰ تیر
سلام. بله. برخی قسمت ها به خصوص سکانس پایانی در نسخه اکران شده نبود. اما در این نسخه بود. نتیجه گیری نهایی فیلم تا حدی فرق میکرد وقتی سکانس پایانی را برداشته بودند.
۲۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیوا الف
درباره نمایش سیزیف i
در وهله اول میخوام خسته نباشید بگم به دو بازیگر توانای این نمایش. بازی آقای گرجی را بار اولی بود که میدیدم و زبان من قاصر هست از تحسین ایشون. نمیدونم دیگه چکار میشد برای این نقش کرد که آقای گرجی نکردند. بی نظیر بود. در اینکه اینقدر این دو بازیگر عالی بازی کرده بودند، نمایشنامه عالی این کار نمیتونه بی تاثیر باشه. اینقدر شخصیت پردازی ها عالی بود و کاراکتر ها فرمولیزه شده بودند که با وجود این دو بازیگر توانا نمیشد ما شاهد چنین نمایش بی نظیری نباشیم.
در مجموع، هماهنگی، بُعد دادن و پرداخت یک کارگردان بسیار عالی باید باشه که چنین کاری از آب در بیاد. من اولین نمایشی بود که از آقای برهمنی دیدم. اما محاله دیگه کاری از ایشون رو از دست بدم. بعد از می سی سی پی نشسته می میرد مطمین بودم دیگه نمیتونم تئاتر خوب ببینم و ندیدم هم. اما واقعا این نمایش هیچ چیزی کم نداشت. ... دیدن ادامه » چقدر میشه درگیری شخصیت را با بیمعنایی به تصویر کشید؟ چقدر میشه تقلا کرد؟ چقدر میشه یک مغز سرکش رو آروم کرد و نتونست. چقدر میتونه کامو سخت خوان باشه در اسطوره سیزیف اما چقدر میشه تمام بطن اون کتاب و حتی کتاب های دیگر را این نمایش با بهترین رنگ و لعاب بیرون بکشه و براش یک داستان بسازه.
واقعا نمایش هایی اینچنین به عرصه تئاتر ادای دین میکنن. در این برهه که ما شاهد نمایش های توخالی گیشه پسند هستیم، چنین نمایش هایی جواهرند.
نورپردازی، موسیقی، طراحی لباس بسیار عالی بود. البته چگونگی تناسب لباس های دو نقش را در برخی صحنه ها من متوجه نشدم. اما قطعا دلیلی پشتت بوده.
به کارگردان، نویسنده و بازیگران این نمایش تبریک میگم و خیلی خوشحالم که در این هفته پایانی، مجدد این نمایش رو تماشا میکنم.
دلیل این حجم از نظرات منفی در رابطه با این فیلم برام خیلی تعجب آور بود. به نظر من، این فیلم از خیلی از فیلم هایی که صرفا برای گیشه تهیه و ساخته می شوند، احترام بیشتری برای تماشاگر قائل هست. مانند خیلی از فیلم های کمدی سخیف که متاسفانه این روزها زیاد شاهدشان هستیم، بی ارزش نبود. حرف برای گفتن زیاد داشت، کاملا در فضای فیلم های آقای کاهانی پرسه می زد. از نظر فنی، فکر نکنم ایراد زیادی بر فیلم وارد باشد. موسیقی بسیار خوبی داشت. حرف های زده نشده در فیلم خیلی خوب بود، نقطه ضعف فیلم و تنها چیزی که اینقدر باعث ایجاد نظرات غیر مثبت در رابطه با این فیلم شده، الکن بودن زبان فیلم هست در انتقال مضمون. به نظر من هرچقدر هم نویسنده لازم بدونه که در لفافه مضمون رو منتقل کنه، اما واقعا لازم به این حجم از پیچیدگی نیست. اگر آقای کاهانی، کمی زبان سلیس تری برای انتقال مضمون ... دیدن ادامه » پیدا میکردند، مطمینا با این حجم از گنگی برای تماشاگر مواجه نمی شدند. اما واقعا فیلم بدی نبود و البته باید گفت که با این وجود فقط با سلیقه افراد کمی مطابقت دارد.
این فیلم من رو خیلی یاد ذهن آشفته ی کاراکتر فیلم مستاجر از رومن پولانسکی انداخت. ذهن آشفته ای که تمام حوادثی که برای آن کاراکتر پیش می آید ناشی از ذهن خود کاراکتر است و تمام فضای سیاه داستان را خود کاراکتر برای خود ایجاد می کند. اما در فیلم مستاجر (کلا در داستان اصلی هم که نوشته رولان توپور است) از ابتدا مرز بین خیال و واقعیت تا حد زیادی مشخص است. اما در این فیلم چون از همان ابتدا تماشاگر به خیالات شخصیت ها پرتاب می شود و مرزی بین خیال و ذهن آن ها وجود ندارد، قصه برای تماشاگر گنگ می ماند و بی معنی به نظر می رسد.
یک چیزی از فیلم توی مغزم جا مونده، که نمیشه درش آورد. مجبور می شم همش برم ببینمش. این دیگه چه فیلمیه؟ کی از سر آدم میفته؟ هر کارگردان موظف هست تاریخ ماندگاری اثرش رو در ذهن تماشاگر مشخص کنه. این رو هم آقای سیدی باید بدونن، هم آقای غنی زاده. :)
یا اینکه بعد از بار سوم چهارم، دیگه دیدن آثارشون رو رایگان کنن برای فردی که چند بار کارشون رو میبینه. :)
موافقت و حمایت :)
۰۹ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با اختلاف زیاد بهترین نمایشی بود که دیدم. هیچ کدام از تئاترهای آقای غنی زاده من رو دلزده نکرده. اما این یکی دیگه غوغا کرد. فکر نکنم دیگه به این زودی ها بشه تئاتری با این کیفیت و باریک بینی دید. عالی بود. روح دورنمات رو شاد کردی آقای غنی زاده. و چقدر بی نظیره آقای افشاری. بدرخشید.
نیلوفر و ساسان زرافشان نیا این را خواندند
شاهین، زهره مقدم، مجتبی مهدی زاده، r 0 y a و lilibani این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود. دیگه بیشتر از این چی میشه گفت؟
لطفا تمدید کنید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش خیلی معمولی. نه بد و نه خوب. تصور کردم آقای پیروزفر خیلی روی بکر بودن نمایشنامه تاکید داشتن. کاش بیشتر تاکیدشون بر انتخاب نمایشنامه جذاب تری بود. اما واقعا میشد نمایشنامه بهتری رو انتخاب میکردن. نمایشنامه نکات ظریف مستتر داشت اما بیننده رو اصلا سر هیجان نمیاورد و خیلی خطی جلو میرفت و جذابیتی نداشت. کلا آدم سخت گیری در تماشای تئاتر نیستم، به همین دلیل نمیتونم بگم نمایش بدی بود. اما عالی هم نبود. بازی آقای بهبودی خیلی خوب بود و نقطه قوت نمایش بازی ایشون بود. منتها مطمئنا هماهنگ با نقششون در نمایش، اکثریت بخاطر توانایی بازی ایشون به تماشای این تئاتر نیومده بودن و عجبا که ایتقدر سریع بلیطهای این نمایش به اتمام میرسن.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش بدی نبود اما خب خیلی هم همه چی تموم نبود. یکم بلاتکلیف بود. در اینکه سر صحبتش با کی هست و از چی هست. خودش رو نقد میکنه یا شرایطش رو. اما اگر بخوام کلی و در مجموع نتیجه گیری کنم، نمایش متوسطی بود. بیشتر سرگرم کننده بود. اما برای من نکته ی جذابی در ذهنم باقی نگذاشت که بخواد بعد نمایش هم ذهنم رو درگیر کنه.
* اجرای دیروز کمی دیر شروع شد. چون اجرای قبلیش دیر تموم شده بود. امیدوارم کمی هماهنگتر عمل کنن
سلام. دوستان لطفا اگر کسی دو بلیط در ردیفهای جلویی و جای مناسب برای روز شنبه یا دوشنبه هفته آینده سانس ساعت ۱۹ داره که نمیتونه خودش تشریف ببره، به بنده اطلاع بده. تشکر
میترا و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
سلام من با همان شرایط ساعت هفده رو دارم.
۰۱ مرداد ۱۳۹۷
تشکر از اینکه اطلاع دادید. اما ساعت هفده متاسفانه نمیرسم. ساعت نوزده برای من مناسب تره.
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیوا الف
درباره نمایش هنر i
نمایشنامه در پرداخت به موضوعات روانشناسانه و تحلیل گرایی شخصیت ها بسیار موفق بود و نقطه قوت، اجراها بودند که با صمیمیت و ارتباط بسیار عالی با تماشاگر این موضوعات را منتقل میکردند. بازی هر سه عزیز و خصوصا آقای حسینی بسیار دوست داشتنی بود. اولین نمایشی بود که از آقای رهبانی میبینم و بهشون بسیار تبریک و خسته نباشید میگم. بهره گیری از موسیقی بسیار به جا و مناسب بود. کلیه مدت اجرای نمایش، کشش و جذابیت لازم را داشت و به هیچ عنوان خسته کننده نبود و رو به رکود نمیرفت. در انتها تماشاگر با حالی خوب سالن را ترک میکند. به شدت دیدن این نمایش رو توصیه میکنم و به دست اندکاران نمایش خسته نباشید میگم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیوا الف
درباره نمایش هنر i
وقتی موضوع و قضیه شخصی میشه، کلمات خیلی حساس میشن.
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیوا الف
درباره نمایش صد درصد i
لطفا اگر کسی برای یکشنبه ۸ بهمن دو بلیط اضافه داره به بنده اطلاع بده. ممنون
Sanaz Kaviani، فرزاد و محمد لهاک این را خواندند
سلام . من برای ۱۲ بهمن ۲ تا بلیط دارم اگه خواستین
۰۸ بهمن ۱۳۹۶
خانم کاویانى بلیط ها رو دارید هنوز؟٠٩٣٨٢٣٨٥٩٣٤ اگه دارید به این شماره اطلاع بهم بدید لطفا
۰۹ بهمن ۱۳۹۶
نه خانم فرخی فروخته شده عزیزم
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قابل انکار نیست که کارگردانی و فیلمبرداری دچار مشکلات و ضعفهایی بود، بازی خانم مستوفی و آقای هاشمی گیرا و خوب نبود، اما فضای داستان و بازی خانم ها برومند و لشگری بسیار دوست داشتنی و جذاب بود. حتی دلم میخواد چند بار دیگه هم این فیلم رو ببینم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش را امشب تماشا کردم. در مقام مقایسه نمایش اسم و نمایش یک پپرونی برای دیکتاتور و این نمایش که در رابطه با یک نمایشنامه واحد بودند، از تمامی زوایا، نمایش اسم بسیار پخته تر و گیراتر بود. بازی خانم رشیدی در نمایش اسم بسیار دلنشین تر از بازی خانم شریفی در این نمایش و خانم ادبی در نمایش پپرونی بود. آقای مولایی اصلا نتوانسته بودند نقششان را خوب القا کنند. نقش ایشان طالب نوعی بازی خاص بود که اصلا به چشم نمیامد. بازی آقای خطیبی و آقای امیدی بسیار خوب و متناسب بود. دکور و طراحی صحنه مناسب بود. نمایشنامه بسیار جالب و جذاب هست و دیدن نمایش های متفاوت ساخته شده از آن را میپسندم.
در مجموع نمایش خوبی بود و ناراضی از سالن خارج نشدیم.
شیوا الف
درباره نمایش کلنل i
با توجه به نقدهای بسیار بدی که در مورد کلنل خوندم با یک ذهنیت تیره به تماشای این نمایش نشستم. پس مسلما همش دنبال ایرادگیری بودم (البته ناخواسته). اما هرچی نمایش جلو میرفت دیدم کار خوبیه. نمایش بدی نبود. داستان بسیار خوبی داشت. بازی بازیگر ها تا حدود زیادی قابل قبول بود. اشکالاتی هم داشت. مثلا طراحی لباس (خصوصا انتخاب کفش ها) خیلی میتونست بهتر باشه. الزامی برای اجرای بسیار کوتاه آواز آقای عقیلی در شروع نمایش و قطع کردن سریع اون وجود نداشت. همون پخش در انتها کفایت میکرد. بازیگر نقش سید میتونست حرفه ای تر دیالوگ ها رو ادا کنه. اما محاسن خیلی خوبی هم داشت اعم از داستان خوب و منسجم، موسیقی زنده، بازی بسیار عالی آقای حقیقت دوست که به خوبی شخصیت پردازی شده بود. بازی آقای سیروس همتی خیلی خوب بود.
در مجموع از خیلی از نمایش های دیگری که یک مرتبه یک جو مثبت براشون ... دیدن ادامه » فراهم میشه و کلی ازشون تعریف میکنند اما در حقیقت چنگی به دل نمیزنن، خیلی بهتر بود.
به افرادی که نمایش هایی با محوریت داستانهای تاریخی رو میپسندن، حتما توصیه میکنم.
sahar amini، مارال عظیمی، مسعود فکور و زهره مقدم این را خواندند
سپیده، محمد رحمانی، بابک و امید این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا فیلم به این بدی رو، پرویز شهبازی ساخته؟
من انتظار داشتم مثل فیلم های قبلیشون فیلمی ببینم که تا مدت ها درگیرم کنه، این مثل فیلمی بود که یک کارگردان جوان غیرحرفه ای، از روی دست شهبازی تقلب کرده باشه
بابک، نیلوفر ثانی، شکوه حدادی و محمد لهاک این را خواندند
کاوه علیزاده این را دوست دارد
چقدر امضای یک کارگردان مهمه وچقدر بعضی وقتها می رنجیم از اینکه این امضا درست خرج نمی شود. به امید فیلم های بهتر از شهبازی عزیز
۳۰ مهر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا فیلم به این بدی رو، پرویز شهبازی ساخته؟
من انتظار داشتم مثل فیلم های قبلیشون فیلمی ببینم که تا مدت ها درگیرم کنه، این مثل فیلمی بود که یک کارگردان جوان غیرحرفه ای، از روی دست شهبازی تقلب کرده باشه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیوا الف
درباره نمایش فالومی i
چون تصور میکردم امروز روز پایانی نمایش هست، برای اینکه فرصت تمایشای این نمایش رو از دست ندم، برای اجرای امروز بلیط تهیه کردم. که البته خوشبختانه گویا تا چند روز دیگر هم نمایش تمدید شده.
نمایش بسیار بدور از تکلف و دلنشین بود. در عین سادگی مضمون اصلی رو انتقال میداد و نمایشنامه جالبی را هم انتخاب کرده بودند. دکور مناسب بود، چیزی که برای من نسبت به تئاترهایی که این اواخر دیدم و من رو نسبت به تئاتر دیدن داشت سرد میکرد، ارزشمند و قابل احترام بود و هست، برخورد محترمانه کارگردان و مسئول صحنه بود. احساس مسئولتی که داشتند ستودنی بود. کارگردان حتی اگر به تماشاگر هم احترام نگذاره باید حداقل برای خودش، نمایشش و بازیگراش ارزش قائل باشه و انتهای نمایش حضور داشته باشه. والا عدم حضور کارگردان در انتهای نمایش نشاندهنده باکلاسی نیست. آقای سلیمانی که نه تنها انتها، ... دیدن ادامه » بلکه ابتدا و قبل از شروع نمایش هم تشریف داشتند و این نکته بسیار جای تشکر داره.
با اینکه از مهمانان هنرمندشون هم در بین تماشاگران حضور داشتند، اما بر خلاف برخی نمایش های دیگر برای سایر تماشاگران ایجاد مشکل نکردند و مهمانشون حتی روی پله نشسته بودند.
تمام این فضای صمیمانه باعث میشه در کنار یک نمایشنامه و داستانی جالب و بازی های خوب و کارگردانی موفق، نمایشی خوب رو ببینید.
امیدوارم در روزهای باقیمانده، دوستانی که نمایش را ندیدند، به تماشای نمایش بنشینند.
خانم شیوا الف ابتدا بسیار ممنونم از حضور و همراهى و اظهار نظرتان ... تماشاگر براى من یکى از مهمترین عناصر اجراست، جزیى از میزانسن ست، نمایش با تماشاگر کامل مى شود، بدون تماشاگر تئاترى وجود نخواهد داشت ... این ها تنها برخى از دلایل اهمیت کسانى ست که وقت مى ... دیدن ادامه » گذارند و براى حمایت از تئاتر به سالن ها مى آیند ... من فقط سعى مى کنم وظیف ام را در قبال ایشان انجام دهم و خودم را ملزم به تکریم آنها مى دانم. ... خوشحالم که راضى بودید ... پاینده باشید.
۲۸ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خیلی کند پیش میرفت و من از پیشروی زمان چیز جدیدی نمیتونستم توی نمایش پیدا کنم. با یک تصور و ذهنیت خیلی خوب رفتم نمایش رو ببینم اما اصلا برام دلنشین نبود و نتونستم با نمایش ارتباط برقرار کنم. به خصوص با نقش آقای افشاریان. این شخصیت برام تعریف نشده باقی موند. فردی که باید خیلی غمگین باشه تا آخر داستان خودکشی کنه اما چرا گاهی اینقدر راحت با شوخی ها و بازی های دوستش همراه میشد؟ حجم غم رو در این فرد من نتونستم پیدا کنم. نکته دیگه ای هم که زیاد نپسندیدم این بود که بیشتر با تکیه بر آهنگ و موسیقی سعی شده بود فضا رو حزن انگیز و حس برانگیز کنند. ای کاش روی متن بیشتر تمرکز شده بود. نمیگم موسیقی نباشه، اتفاقا خیلی موسیقی میتونه عمق کار رو افزایش بده، اما نباید جایگزین عناصر اصلی بشه. دکور و طراحی صحنه خیلی خوب و مناسب بود. صدای آقای افشاریان برخی قسمت ها ... دیدن ادامه » به سختی شنیده می شد. شخصیت نقش آقای هومن شاهی خیلی بهتر و باورپذیرتر از آب در آمده بود. اما در مجموع نمایشی نبود که در ذهن من بمونه.
* نمیدونم چرا در برخی از نمایش ها مانند این نمایش اینقدر در دادن تراکت تئاتر به تماشاگر خساست به خرج میدن. یا تدارک تراکت نبینید یا یکی در میان نباشه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید