تیوال مسیح حیدری زاده | دیوار
S3 : 13:31:40
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
این اجرا را سه مرتبه دیدم. و میتوانم بگم بنظر هر روز که از اجرا می گذرت، بازیگران بهتر و بهتر می شوند. بازی رها حاجی زینل و علی صفری با توجه به تسلط بسیار عالی این دو نفر بر متن نیز از جنبه های قوت این کار است، با توجه به اینکه در هر شب اجرا، ارائه این دو نفر با شب قبل اندکی فرق دارد که به نظرم نشان دهنده خلاقیت و تخصص بازیگر بر متن و شخصیت است.
بازیگر در این اجرا برای به نمایش گذاشتن "درد" آن را زندگی می کند.
طراحی صحنه نیز بسیار جذاب است همچنین موسیقی خیلی تاثیر گذار است
من بعد از دیدن اجرای سوم اقدام به خرید کتاب نیز کردم که فکر می کنم یکی از بهترین کتاب هاست.
محمد جواد، پویا فلاح، حمیدرضا مرادی و شاهین این را خواندند
علی صفری این را دوست دارد
ممنونم از نقد و نظرت مسیج جان، خوشحالیم که این کار با وجود ضعف های ممکن تونست شمارو برای سه بار دیده شدن ترغیب کنه، ممنونم از مهرت و اینکه امیدوارم همواره کنار خودمون داشته باشیمتون
۰۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در ارتباط با این اجرا چند مورد برای من خیلی برجسته بود.
اول، از معدود اجراهایی است که کارگردان آن در اجرا نیز بازی می کند و کار خوبی را به نمایش می گذارد. تا کنونن 4-5 اجرا دیده ام که کارگردان توانسته علاوه بر انجام تمامی وظایف حرفه ای خود، بازی خوبی را نیز به نمایش بگذارد.
دوم، هماهنگی بازیگران با هم به خوبی به چشم می آمد در صورتی که دو بازیگر خیلی دیر به گروه اضافه شدند حتی یکی از بازیگران چهار روز قبل از شروع اجرا!! و این حد از هماهنگی واقعا قابل احترام و تقدیر است.
سوم، نقش موثر و پر تلاش اول مرد که منفی است. شاید لازم است بارها بگویم که در نمایش هایی که با هدف طرح شدن موضوعات زنان ساخته می شود، بازیگران مرد و خوشقلبی که قبول می کنند در نقش های منفی بازی کنند، حجم بالایی از فشار را تحمل می کنند. و مجبور هستند تمامی باور ها و رفتار های غلط را اجرا کنند ... دیدن ادامه » و در پایان روز با زحمت فراوان ریکاوری کنند و به آغوش خانواده خود بازگردند.
تمامی این موارد و سایر نکات مثبتی که در این اجرا شما مشاهده خواهید کرد نتیجه زحمت همه دست اندرکاران و همچنین کارگردان این اجرا است. وقتی یک جوان در اولین کار خود انقدر خوب عمل می کند جای تعجب و تقدیر دارد جدای اینکه میدانیم یکی از 10 کارگردان برتر آینده تئاتر ایران امروز متولد شد.
این نظر را من در ارتباط با تمامی دوستان بازیگر در این اجرا دارم.
برای کسی که در هفته حداقل 4-3 اجرا می بیند، دیدن این اجرا و لذتی که از دیدن آن بردم به شدت خوش آیند بوده، و مطمئنم هفته بعد هم به دیدن این اجرا خواهم رفت و به تمامی دوستانم آن را توصیه می کنم
دایِه* و Sina_Mohammadpoor این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدتی طول کشید تا راضی بشم در ارتباط با این اجرا چیزی بنویسم.
در پایان نمایش شما با تکه های پازل به هم چسبیده ای در ذهن تون سالن رو ترک می کنید در حالی که آرزو می کنید ای کاش این تکه ها طور دیگه ای به هم وصل می شدن و تصویر دیگه ای میساختن.
واقعا روایت یک قصه، درگیر کردن ذهن مخاطب و ایجاد تجربه برای برانگیخته شدن تمامی حس های مخاطب با چه تخصص خوبی در این اجرا انجام شده.
پیشنهاد من اینه که این اجرا رو حتما ببینید.
بسیار خوب بود.
آفرین به همه شما
دایِه* و پونه ٢٥ این را خواندند
ابراهیم عزیزی و مرضیه بدرقه این را دوست دارند
خیلی خوش اومدید و متشکریم که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید
۲۸ مرداد
خیلی ممنون از دقت و حسن نظرتون..
۲۹ مرداد
از حمایت و تشویقتون ممنونم
۳۰ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب موفق به دیدن این اجرا شدم و چند نکته به نظرم می رسد که امیدوارم برای این تیم هنری مفید باشد:
1. بدون توجه به اجرا، داستان از نظر من جذابیت زیادی داشت به نوعی که اگر این داستان به صورت کتاب نوشته می شد حتما برای خوانندگان آن جذابیت زیادی داشت.
2. گریم بازیگران و همچنین لباس های آنها خوب و بنظرم یکی از نقاط قوت این اجرا است.
3. روند اجرا در برخی مواقع کند میشد و تا حدی نیاز است در این قسمت ها سرعت اتفاقات بیشتر شده و یا حتی از اجرا حذف شوند زیرا اتفاق خاصی در آنها رخ نمی دهد که در ذهن مخاطب تصویری ایجاد کرده یا به او خط بدهد.
4. برخی از بازیگران این اجرا بسیار درخشنده تر از سایرین روی صحنه حضور داشند. از جمله بازیگر نقش دراکولا و سیندرلا، بازیگر نقش همسر سرباز نظمیه و سرباز لال
همین موضوع باعث این می شود که اجرا تا حدی نا هماهنگ به نظر برسد زیرا سطح ... دیدن ادامه » آمادگی، تجربه و بازی این افراد در کنار هم یک هارمونی ایجاد نمی کند و تضاد ها به راحتی قابل تشخیص است.
* به نوعی در این اجرا من تعدادی بازیگر بسیار با استعداد دیدم که به خاطر شرایط و دلایل متعدد، خوب دیده نمی شوند. و همچنین برخی از بازیگران که نیاز به رشد بیشتری دارند تا بتوانند در کنار سایر همکاران خود در این اجرا ظاهر شوند.
نیلوفر ثانی، محمدامین و ندا این را خواندند
سید ساجد متولیان و Negzie این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی دسته گرگ ها به شکار خود حمله می کنند، به هر اندازه که گرگ های بیشتری وجود داشته باشند احتمال وجود سناریو های مرگ آن "شکار" بی پناه بیشتر می شود.

گرگ ها به کسی رحم نمی کنند...

همه چیز با یک آنگ دلهره آور شروع می شود. مهم نیست شما از کجای داستان درگیری گرگ ها برای دریدن شکار خود وارد شوید، قبل از ریخته شدن خون ها یا بعد از آن. بهرحال همه ما در آخر خون را خواهیم دید.

و مهم نیست که کدام یکی از گرگ ها زود تر دندان هایش را بر گردن او بفشارد، وقتی که در آخر تنها سناریوی قطعی مرگ اوست.

این مقدمه ای است بر ماجرایی که بیش از یک رابطه دو وجهی در آن اتفاق می افتد. وقتی کم کم اضلاع رابطه بیشتر می شوند، چند ضلعی های به هم چسبیده، تار عنکبوتی می سازند که هیچ موجودی از آن زنده در نمی آید.

نمایش "گرگ ها کراوات نمی زنند" با آغازی ناگهانی، تماشاگر را در ... دیدن ادامه » موقعیت نا آگاهی و کمی ترس قرار می دهد در همین حین موزیک دلهره آور هم به صحنه اضافه می شود. اما این دلهره از قبل از شروع نمایش برای شما تداعی می شود. یک بک گراند سیاه، زمین و یک در سفید رنگ.
ادامه در لینک زیر:
http://vrgl.ir/P2KtB
محمد کارآمد و محمد لهاک (آقای سوبژه) این را خواندند
هادی اشرفی این را دوست دارد
جالب گفتید...
۰۶ مرداد
ممنون
۰۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز تجربه اجرای عمومی برای بازیگران دوره های مختلف آموزشی با متن های داریو فو کار بسیار شجاعانه و حساسی هست. از دیدگاه من، متن های طنز آمیز و انتقادی از اونجایی که نیاز به توانایی خیلی خوب در پیاده کردن صحنه ها و ادای درست کلمات و نمایش صحیح احساسات دارند، مثل حرکت کردن روی لبه تیغ ذهن منتقد مخاطبان تئاتر هست.
از اونجایی که کارگردان این اجرا قبلا خودشان این متن را در دوران بازیگری تجربه کرده اند، توانستند بازی خوبی از این هنرمندان بگیرند.
در حال نوشتن نقدی براین اجرا هستم که به زودی منتشر می کنم. اما به نظر من چنین اجرایی همونطور که برای شروع کار یک بازیگر تئاتر مناسب هست، برای دیده شدن توسط کسی که تا حالا تئاتر رو تجربه نکرده میتونه خیلی خوب باشه.
حمیدرضا مرادی و تینا بوالی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حتما تابلوی شام آخر مسیح اثر داوینچی را دیدید، درکنار مسیح در سمت راست یک خائن نشسته است اما از کجا می توانیم بفهمیم کدام یک از افرادی که سر میز شام امشب نشسته است، انگیزه خیانت دارد؟ شاید باید سوالی عمیق تر بپرسیم، کسی که برای آزادی خودش و مردمش می‌جنگد و تا قلب دشمن رفته و حاضر هست جانش را فدا کند خائن حساب می شود یا وطن دوست؟! شاید امشب یک نفر از این جمع مسیح باشد ولی نه صرفا کسی که وسط نشسته... امشب یکی از این موطلایی ها به شکل خیلی جالبی قتل مرتکب خواهد شد...
ادامه در ویرگول:
http://vrgl.ir/D3nE3
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تا حالا دیدید کسی رو به زور سر سفره عقد بنشونن؟ من ندیدم چون شاید نمی دونستم چنین چیزی هم ممکن هست، مگه میشه کسی به این زیبایی و درخشندگی اصلا غم و غصه ای توی زندگیش داشته باشه؟! آره ... شاید ممکنه.
متن کامل نقد در ویرگول هست بدلیل طولانی بودن:
http://vrgl.ir/0XW4q
در مورد اینجا میشه انقدر نوشت که کاراکتر ها در فضای کامنت ها جا نشه، از حرف دل شروع می کنم تا به پارامتر های مهم این اجرا برسم.
تا حالا به این فکر کردین که ما با رفتارمون ممکنه چقدر دیگران رو اذیت کنیم؟ یا اینکه چه تاثیر بدی در زندگی شون بذاریم؟ چقدر در زمان رفتار هامون به این اهمیت میدیم که چه بلایی در زندگی سر طرف مقابل میاد.
من داشتم به این چیزا فکر می کردم وقتی از سالن بیرون اومدم و انقدر اشک ریخته بودم که یقه لباسم خیس شده بود. دست و پاهام انقدر سست شده بودن که حتی نتونستم برای تشویق بازیگران درست بایستم. چرا؟ چون موضوع این نمایش یکی از بزرگترین دردهای جامعه ما رو بیان میکنه. درد هایی که هرچند برای من پیش نیومده باشن ولی بعنوان عضوی از این جامعه از دیدن هموطنان دردمندم، من هم با اونها هم درد میشم.
بارها نوشتم و باز هم میگم که پیغام یک نمایش تئاتر ... دیدن ادامه » خیلی مهم تر از نور و دکور و صحنه ست. که این اجرا در پارامتر های صحنه، لباس، صدا، نور و سالن به شدت عالی بود.
میشه از بازی تک تک بازیگران تعریف کرد، میشه از کارگردان این اجرا ممنون بود و از اینکه انقدر خوب تونستن مفاهیم مهمی رو به ما برسونن تشکر کرد.
میشه گفت که هر کسی یک برداشت خاص خودش رو پس از اتمام هر اجرا از سالن بیرون میبره، و من از تمامی دست اندرکاران این اجرا به خاطر چیزی که دیشب به وجود و فکر من اضافه شد تشکر می کنم.
مراقب خودتون باشید، مراقب اطرافیان باشید، مراقب کسانی باشیم که حرف ها و اقدامات ما روی اونها تاثیر میذاره.
این اجرا ورای اون هست که نیاز به توصیه داشته باشه. اما وظیفه خودم بعنوان هنردوست میدونم و امیدوارم دوستان هم این موضوع رو با درک بالای خودشون اجرایی کنن که باید از اجراهای خوب حتما حمایت کرد.
هنوز قشر زیادی از این جامعه برای یکبار حتی نمایش تئاتر ندیدن.
"پیغام یک نمایش تئاتر خیلی مهم تر از نور و دکور و صحنه‌ست" باهاتون شدیدن موافقم. این حجم از تاثیرگذاری در یک نمایش واقعن حیف هست که تماشا نشه. حتمن علاقه پیدا کردم که تماشایش کنم. متشکرم.
۳۱ خرداد
سپاسگزارم جناب یزدی
۰۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از مدت ها اجرایی دیدم که ذهن من رو به خوبی درگیر خودش کرد. درخشش تعدادی از بازیگر ها به خوبی محسوس بود و به نظرم نسل بعدی تئاتر به خوبی مسیر رشد رو طی می کنه. سایر بازیگران هم نقش های مکمل خودشون رو خوب ایفا کردن و با آموزش بیشتر میتونن خیلی قوی تر و در حد اصلی توانایی هاشون ظاهر بشن.
این اجرا پیغام خیلی خوبی داشت. که به نظر من، اجراهایی که در ارتباط با مسائل حقوق برابر زنان یا مسائل روزمره و وضعیت اونها در جامعه ساخته میشه، علاوه بر تماشاگران خانم، نیاز به دیده شدن توسط تماشاگران آقا هم داره تا درک متقابل بیشتر و بیشتر بشود. که اولین قدم برای درک متقابل، آشنایی و درک شرایط زندگی خانم هاست.
دردی که شخصیت های اصلی داستان بیان می کردند تا اعماق وجود من فرو می رفت و میتونم بگم که خیلی راحت و با افتخار در زمان دیدن این اجرا اشک ریختم. لازم هست بعنوان ... دیدن ادامه » یک مرد گاهی فکر کنیم که واقعا حضور ما و اعمال ما چه تاثیری بر زندگی افرادی از جنس زن داره که بارها و بارها به نشناختن اونها اعتراف کردیم اما هیچ وقت برای شناختن و افزایش آگاهی مون قدمی بر نداشتیم.
بازیگران عزیز این اجرا تمام تلاش خودشون رو برای پیاده سازی اهداف اصلی جناب زنده جاه انجام دادن و این موضوع در تک تک حرکات اونها دیده میشد. شاید از دیدگاه هنر تئاتر و برای کسی که متخصص این زمینه است، این اجرا ایراداتی هم داشته باشه. اما لازم هست فراموش نکنیم که پیغام و معنا چیزی فراتر از اشکالات جزئی هست که میتونیم به اجراهایی پر از سلبریتی هم بگیریم.
همه این ها در جای خود محترم هستند، اما تئاتر یک ماشین یا روبات نیست که ازش انتظار بی نقص بودن داشته باشیم. تئاتر رسالت اجتماعی داره و به نظر من راه رشد جامعه در دست هنر و خصوصا تئاتر قرار داره.
در این اجرا نور، صدا، سالن، زمانبندی، احساس و همه چیز قوی بودند.
کم هستند اجراهایی که علاوه بر ارضای نیاز های بصری و شنیداری بتونن تاثیر خوب و قوی روی مخاطب با این قدرت داشته باشند. من باور دارم که حتما این بازیگران در آینده بیشتر خواهند درخشید و این آینده روشن در چهره تک تک اونها برای من نمایان بود.
بنابراین تشکر می کنم از رضا زنده جاه عزیز و تمامی تیم بازیگری و همه دست اندرکاران این نمایش خوب.
دیدن بازی خیلی خوب و قوی از همه تیم بازیگری و همینطور حضور بینظیر جناب بقایی واقعا لذت بخش بود
خوشحالم که این افتخار رو داشتم که در جمع تماشاگران این اجرا باشم
به نظرم اجرای بسیار بامزه ای بود، تئاتر هایی که بتونن به راحتی افراد رو بخندونن زیاد نیستن، واقعا با شرایط فعلی و سختی هایی که حس می کنیم، خوب خندیدن یکی از نیاز های اصلی ما است.
شوخی ها و آهنگ ها بسیار خوب انتخاب شده بود.
میخوام مقایسه کنم با اجرای شهرت که تقریبا به همین شکل بود اما هرگز به این صورت کامنت منفی دریافت نکرد، به نظرم این کامنت های منفی دید جهت گیرانه داره، در عوض من فکر می کنم نیاز مخاطب این نوع اجراها رو هم می طلبه و شبی که ما اجرا رو دیدیم همه اونهایی که با ما بودن خوشحال از سالن خارج شدن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای جالبی بود، راستش رو بگم من بازی شهروز دل افکار رو بیشتر از آقای کوشکی دوست دارم چون آقای کوشکی همچین کاراکتر های مقابلش رو میکشه که آدم واقعا تا اعماق وجودش درد میگیره از اون طرف شهروز دل افکار خیلی ملو جلو میره یهو میکشه قشنگ همه وجودت سر میشه.
اجرایی بود که دوست داشتم
درود بر شما
خوشحالم کارو دوست داشتید
هم اقای کوشکى و هم اقای دل افکار دو تا بازیگر فوق العاده هستند و بی شک اقای دل افکار در فرصتی کم انرژیه فوق العاده ای به نمایش اکلیل دادن
ممنون از نگاهتون
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در این اجرا عدم توازن خیلی به چشم من اومد، صدای بازیگر ها بعضی قوی تر و بعضی ضعیف تر بود. سطح بازی ها شون هم با هم تفاوت داشت،
اما در عین حال، گریم ها و لباس ها همه خوب بودن
نور و موزیک هم خوب بودن
در مجموع چیزی که من از یک اجرا انتظار داشتم برآوردن نشد
رضا غیوری، حمیدرضا مرادی و celine این را خواندند
فرزاد جعفریان و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در صورتی که تمایل دارید در نظر دیداری و شنیداری از یک نمایش لذت ببرید اجرای خوبی هست
اما اگه دنبال پیغام میگردید، من چیز خاصی توش ندیدم
دکور عالی بود
گریم ها خیلی خوب
لباس بازیگران واقعا خوب بود
صدای همگی شون قوی بود
تم کار، رنگ ها، نور و گریم قوی کاراکتر ها خیلی خوب خودشو نشون میداد.
در این اجرا من هم خندیدم، هم گریه کردم هم هیجان زده شدم و هم ترسیدم و در نهایت این از معدود اجراهایی بود که تونست تمامی احساسات من رو بر انگیزه و روی من تاثیر بذاره.
خیلی ممنونم از تمامی بازیگر ها و دست اندرکاران.
یکی از دوستان من، تئاتر دیدن خودشو با این اجرا بعنوان اولین نمایش شروع کرد و واقعا راضی بود و لذت برد
من گریه کردم، به گذشته خودم نگاه کردم تا ببینم چقدر در حق یک زن، شاید بی مهری کردم.
نگاه کردم تا ببینم آیا تا حالا دلی شکستم؟ آیا فراموش کردم که او هم مثل من حق و حقوقی داره؟
یا اینکه من از این امتحان سر بلند بیرون میام؟
دیدن این اجرا برای خانم ها خیلی مفید و خوب میتونه باشه اما دیدنش برای همه آقایان میتونه واجب باشه.
هنر بینظیر خانم صنم سرمد در نوشتن ایین نمایش نامه و بازی قوی همه بازیگران واقعا جای تشکر داره.
دوستان عزیز دست اندرکار، جامعه ما به شما و اجراهای خوب تون مثل همین اجرا، واقعا نیاز داره
ما برای همه دل ها و فکر هایی که بعد از دیدن این نمایش دچار تحول میشن، به شما مدیون هستیم
Someone، نرگس افشاری و حمیدرضا مرادی این را خواندند
سیاوش این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار خوبی بود، هر چند جاهایی که می توانست قوی تر باشه برای ما مشخص هست. اما همانطور که یکی از کارگردان ها گفته بود، پیغام و هدف خیلی مهم تر است. اگر به دنبال دیدن بازی خوب جوانهای آینده دار هستید و به معنا اهمیت میدید حتما این اجرا رو ببینید.
با سلام
جناب حیدری زاده با تشکر از حمایت شما از این کار و از نظر پر از مهرتون کمال قدردانی را دارم.
حتما انتقادات رو به گوش ما برسانید تا در اجراهای آینده رضایت شما را بیش از پیش فراهم آوریم.
با تشکر - فاعز.نحار
۱۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من اجرای قبلی آقای زرآبادی رو دیدم و خیلی دوست داشتم. این اجرا رو هم دیدم. انقدر از دیدن یک اجرای خوب مطمئن بودم که یکی از دوستانم رو که میخواست برای اولین بار تئاتر رو تجربه کنه، با خودم به دیدن این اجرا آوردم.
شاید به اندازه کافی برای این اجرا تبلیغ نشده اما به نظرم خیلی برای دیدن خوب و مناسب بود.
خوشحالم که دیدمتون، شما صفحه جدیدی در کتاب زندگی دوست من ایجاد کردید، صفحه ای که در اون اسم تمامی تئاتر های زندگیش نوشته خواهد شد، و اولین عنوان در لیست، اسم اجرای شماست.
حمیدرضا مرادی و امیر مسعود این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چطور میشه به صورت خلاصه گفت که خیلی عالی بود و به شدت برای دیدن توصیه می شود؟
چون حسی که از دیدن این اجرا داشتم در هیچ نمایش دیگه ای تا الان برام پیش نیومده بود. چقدر همه چیز خوب بود.