کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش خرمهره | دیوار
S3 : 12:52:08 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
تنها سه روز و سه اجرا باقی مانده است.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تنها چهار اجرا باقی مانده است
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
عزیزان، نماینده ی گروه اجرای خرمهره در سالن حضور دارد، در صورت بروز مشکل با ایشان صحبت کنید. رضا مشیری، دستیار کارگردان.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تنها پنج اجرا باقی مانده است. دوشنبه تا جمعه.
سلام. من بلیط برای اجراهای اخر خریدم و مهمانهای عزیزی را دعوت کردم. امیدوارم در این اجراهای اخر مسایلی که در حاشیه اجراها پیش امده تکرار نشود.موفق باشید.
۱۸ مرداد ۱۳۹۵
درود خانم صدوقی. امیدواریم از اجرا لذت ببرید.
۱۸ مرداد ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جهت هماهنگی برای رفع مشکلات، یکشنبه هفدهم مرداد دو نوبت اجرا خواهیم داشت. شش و نیم و هشت. برای ساعت شش و نیم فروش تیوال نخواهیم داشت. دوستان دانشجو با خرید بلیط پنجاه درصد تخفیف و مهمانان حضور خواهند داشت و اجرای هشت مختص بلیط فروشی. شاد باشید.
نمایش خرمهره این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
درود عزیزان. گروه اجرایی خرمهره، علی رغم مشکلات سالن هماهنگ کرده است که جای نشستن دوستانی که بلیط تهیه کرده اند، همان باشد که خود تصمیم گرفته اند. بابت بی نظمی امروز خود را مسئول می دانیم. امروز سالگرد علامه دهر بود و بسیاری از دوستان مهمان نمایش شدند. امیدواریم با تلاش عوامل پشت صحنه ی نمایش خرمهره اتفاق امروز تکرار نشود.
علیرضا و پرندیس این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
http://www.pishkhaan.net/rooznameh/Saba
گفتگوی روزنامه صبا با کارگردان نمایش خرمهره. امروز دهم مرداد. در صورت تمایل می توانید متن کامل گفتگو را از طریق لینک بالا دنبال کنید.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
امشب، دهم مرداد، اجرای سیزدهم خرمهره، دکترعلی رفیعی و محسن شاه ابراهیمی به تماشای خرمهره نشستند.
محمد کریمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پرندیس سپاس از نگاه و انرژی مثبت شما. باز هم سپاس آقای تهوری
پرندیس، عالیا و رضا تهوری این را دوست دارند
سپاس از شما که اینگونه به مخاطبان خود اهمیت می دهید و شوق همراهی را دو چندان می کنید
۱۰ مرداد ۱۳۹۵
پرندیس عزیز من هم عکس روزی رو که خودم بودم رو دیدم ولی متاسفانه زاویه عکس طوریه که اصلا دیده نمیشم . شما چطور تو عکس دیده میشید
۱۷ مرداد ۱۳۹۵
درود جناب تهوری عزیز
من از اینستاگرام جناب قصابیان عکس مورد نظرم رو پیدا کردم عکس خوبیه و تقریبا همه همراهان دیده میشیم به همراه هنرمند عزیز که صدای گرم و دلنشینشان سالها همدم شبهای طولانی در برنامه رادیویی قصه شب بود

بسیار ممنونم از جناب قصابیان و گروه خوبشون، یادگاری خیلی خوبیه برام :))
۱۷ مرداد ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دلایل تماشایی بودن خرمهره
رضا آشفته

خرمهره یک نمایش از نوع چخوفی است که بسیار تماشایی است و اگر کسی آن را نبیند این مثل شامل حالش خواهد شد که نیمی از عمرش بر باد رفته است. اما دلایل تماشایی بودن خرمهره را در زیر خواهم آورد:
۱. خرمهره یک اقتباس زیبا از یک داستان کوتاه است؛ فرهاد نقدعلی به زببایی توانسته داستان کوتاه خطاکار چخوف را تبدیل به یک نمایشنامه تک پرده ای کند که هم به لحاظ اجتماعی و فرهنگی قابل انطباق با امروز ما باشد و هم ارجاع به تاریخ معاصر و دوره پهلوی اول می تواند بسترساز بسیاری از انتقادات ریشه دار در ملاحظات مدرن شدن کشور ما باشد.
۲. محسن قصابیان کارگردانی است که طنز متن را با تکنیک ها و شیوه های نمایشی در ایران در آمیخته است و یک کمدی قابل باور ساخته که از منظر دیگر بر آن است یادآور وودویل های با ارزش چخوفی باشد که کمتر کسی در ایران ما توانسته از عهده ی اجرایش بر بیاید ضمن آنکه نقبی هم بر جهان بطالت و روابط عبث خواهد زد که به نوعی شبه ... دیدن ادامه ›› ابزورد است.
۳. ایجاز در صحنه و چیدمان تمثیلی نشانه ها خیلی زود تصاویر گویاتری را بر ذهن متبادر می سازد که درگیر مساله عمده ای شویم که بر خلاف توازن و تقارن موجود در طراحی صحنه، نوعی نابرابری در آن بیداد می کند و تفکرمان را متمرکز بر درک معنایی اثر کند با آنکه به قاعده در آن شاهد استیلای فرم گرایی هستیم اما به عبارت بهتر در آن تجانس فرم و محتوا حاکم است که گویای مطلبی است که در آن بالانس و تعادلی برقرار است. این یعنی فاصله بین آدمها و گسست طبقاتی و آنها بنابر دار و ندار بودنشان هست که توازن و تعادلشان بر هم ریخته است. در شکل طراحی صحنه و حتا لباس این برابری لحاظ شده است اما در روابط و رویدادها چیزی دیگری تماشایی است. نوعی تناقض که ما را متوجه خیلی از مسائل عمده جامعه خواهد کرد!
۴. بازیگران هم بازی های طنز و کمدی را به اجرا در می آورند و محسن قصابیان و پژمان عبدی نیز می توانند در گستره ی معنا مقابل هم صف آرایی کنند! و حتا شخص جوکر در سکوت و بی کلامی که به رقص و پانتومیم منجر می شود گویای نابرابری ها بزرگتری است که از بالا به پایین سرریز می شود که به برهم ریختگی نظم موجود را رقم می زند و همان عامل اساسی بی عدالتی و فاصله طبقاتی است و این گسست تهدیدی اساسی برای متزلزل بودن همه چیز است مگر برابری ها با استقرار طبقه متوسط و اکثریت گویای حکومت مردمسالار باشد که این آرزوی هر یک از ماست.
۵. خرمهره تماشایی است و هرکه آن را ببیند ضمن لذت بردن از آن حتمن خاطره خوشی از آن را همیشه تکرار می کند بنابراین این روزهای آخر خرمهره را از کف ندهید! گفتن از ما و از شما شنیدنش انتظار می رود اگر رفتید و محسن قصابیان را دیدید بگویید که نقد فلانی ما را به تماشای خرمهره واداشت!
عالیا و رضا تهوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
محمد صالح اعلا
نمایش به گمان من در مضمون نگاه ابزوردی دارد و بیشتر نشانه است و نشانه هم باید بیشتر فکر کرد و در موردش حرف زد . در کل می توانم بگویم که همشون خیلی نازنین و پرشور بودند و خوشحالم که این نمایش را دیدم
مریم زارعی و عالیا این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مسافر آستانه
خیلی خوشحالم که توفیق پیدا کردم این کار و ببینم . در میان موضوعات متعددی که این روزه در نمایش هامون شاهد آن هستیم، این یکی از موضوعات بسیار بسیار ضروری برای کار کردن است به دلیل اینکه ما برای توجه کردن به هر چیزی متاسفانه نگاه غمگینانه داریم. در حالی که در این نمایش ما یکی از جدی ترین مسایل را در قالبی شاد و دلخوشانه شاهد بودیم و به نظرم این ارزشمند است . به نظرم ما شادی هایمان بسیار کم است . ولی نه اینکه به هر موضوعی ، به هر چیزی ، به هر سوژه ای کمدی نگاه کنیم . کمدی فاخر جدی ترین حرف های سیاسی و اجتماعی را که در زندگی شاهد آن هستیم به اجرا می گذارد. استرس و عصبیت مردم را می توان با دلخوشی مطرح کرد و این برای من بسیار بسیار ارزشمند است . کارگردانی بازیگری با تمام اجزایش به نظرم با مهارت اجرا شد . محسن قصابیان بار دیگر ثابت کرد که همان محسن قصابیان است. محسن تئاتر را خوب می شناسد و توانسته است با ایجاد موقعیت های کمیک ، جدی ترین حرف ها را بدون اینکه تماشاگر ذره ای خسته بشود بزند . رعایت ریتم معمولا جزو سخت ترین قسمت کارگردانی است . محسن به خوبی از پس حفظ ریتم برآمده بود. دیدن خرمهره برای من بسیار خوشحال کننده بود.
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
محمد طاهری راد
شیوه کار ، با کارهای کمیک دیگر متفاوت بود . این نوع از کمدی به هر حال توی جامعه مون و کارهای که روی صحنه است، کم پیدا می شود. این شیوه ی موفق و متفاوتی برای ارتباط باتماشاگر است. میزانسن ها به نسبت نقش ها ، به نسبت فضایی که خواست ایجاد بکند خوب بود . کارگردان بهترین بهره را از این شیوه برده بود . میزانسن ها هم به نسبت آن چیدمان شده بود و ما را در لحظات شادی و تلخی همراه می کرد . نوع کمدی شاید بشود گفت شبیه گروتسک است، اما ایرانی . این خنده ای که از تماشاگران می شنویم، به نوعی گریه و غم به همراه دارد. می خندیم اما خنده دردناک است . به همین دلیل عرض کردم که این نوع کمدی کمتر کار می شود و یا اصول کار رعایت نمی شود . ریتم کار خوب بود . درست است گاهی اوقات دیالوگ ها کامل شنیده نمی شد،
ولی در عین حال ریتم تند جذابیت کار را بیشتر کرده بود . غیر از یکی دو مورد که اواسط کار یه کم ریتم افت پیدا کرد ولی بقیه کار ریتم خوبی داشت. به نظر من شخصیت اصلی کار پژمان عبدی بود و محوریت داشت هرچند محسن هم نقشش تاثیرگذار بود . بازی ها هم خوب بود و تعامل بین بازیگران عالی . فقط شخصیت کت و شلواری به نظرم وصله نچسب بود.ممکن است که جاهایی در مفهوم کار کمک کند ولی در کل به نظر بنده کمی زائد میامد یا شاید با بیشتر کار کردن روی اون شخصیت میشد که کمی چفت و بست داد. . قسمت موسیقیایی کار هم جزئی از کار شده بود و خیلی خوب بود. . در مورد متن کار هم می توانم بگویم که من مفهوم کلی ای که آقای نقدعلی قصد ارائه اش را داشتند را دریافت کردم . دیالوگ نویسی خوب بود ولی بعضی جاها باید کمی فکر می کردم که بفهمم دیالوگ چی بود . متن توانسته بود مفهوم کلی را انتقال بدهد.
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مهرداد نظری
یه کار خوب بود که حال آدم را خوب می کنه . مرسی به آقای قصابیان ، مرسی به همه اعضای گروه که بعد از مدت ها توانستم کار خوبی را ببینم . من خیلی وقت پیش از محسن کار دیدم و فکر کردم با مالیخولیای ذهن محسن طرف باشم ولی متفاوت و عالی بود .
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
هادی مرزبان:
کار نویی بود. گروه خیلی زحمت کشیده بود . بازیگران خیلی خوب بودند. به هر حال یک اجرای نو دیدیم. از نظر مفهومی من خیلی لذت بردم. فکر بسیار خوبی پشت کار بود. من یاداشت هایی برداشتم و انشالله همیشه در تیاتر اینطور فکر و اندیشه حضور داشته باشد.
عالیا و فرهاد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حامد نصرآبادیان:
روزگاری که در جعبه ابزار هنر نمایش ایران کمتر پیچ و مهره ها به هم میخورند، خوشحالم که شاهد نمایشی بودم که خرمهره مناسبی برای پیچ گم شده ی تئاتر پیدا کرده . محسن قصابیان برای پیچهای پر رزوه ی حس ، بدن و بیان مهره های خوبی جور کرده است.بیان خوب، استفاده مناسب از موسیقی و ریتم ،نمایشی را در پی آورد که زمان فراموش و فکر آغاز می شود .
تبریک به محسن عزیز و گروه یک دست و ساده و بی اضافاتش،همچون طراحی صحنه اش.
فرهاد و نیلوفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نظر بایرام فضلی، کارگردان و فیلمبردار سینما در مورد خرمهره:
لذت بردم. بعد از مدت ها یک کمدی جذاب دیدم.بخصوص تیاتر کمدی . زنده و رودر رو با تماشاگر. من از گذشته های دور با شیوه ی اجرای محسن آشنا هستم. این کار هم نقد اجتماعی داشت، هم تفریح. گمونم آدم و به فکر هم فرو می برد. مهم تر این که یک ساعت مداوم ما رو میخکوب کرده بودن.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
فرزانه کابلی:
من با عشق اومدم و یک کار متفاوت دیدم انشالله گروه و آقای قصابیان با این همه زحمتی که برای این کار کشیدند، در ادامه هم اجراهای خوبی داشته باشند.کار پر از عشق و انرژی و با سالن پر از تماشاگر همانند روز اول داشته باشند. من واقعا خسته نباشید می گویم و آرزوی موفقیت برای گروه دارم.
عالیا این را خواند
رضا تهوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دکتر ناصر بخت: به نظر من کار خیلی خوب بود هم بازی های خیلی خوبی داشت هم کارگردانی خوبی داشت. در متن هم الهام گرفته بود از فرهنگ ایرانی حتی زبانی داشت که به نظر من بین المللی هم است و به راحتی می تواند در کشورهای دیگر اجرا شود و همین تاثیری که بر ما گذاشت را بگذارد.همین مفرح بودن هم عمیق بود. در کل کمدی خوبی بود.
عالیا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نظر دکتر پدرام صدرایی، مدرس سینما: کار خیلی عالی بود. خیلی ریتم عالی داشت. طنز خوبی داشت . کار به نظر من عالی بود.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید