تیوال celine | دیوار
S3 : 23:42:16
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دکور منو یاد "این یک پیپ نیست" انداخت اول فکر کردم که بازم تکرارِ ، اما وجود دوربین و جایگیری بسیار خوبش، تصویرهای عالی دوربین، دیدن عمق دکور توسط دوربین نظرمو عوض کرد.
کارگردانی بسیار پر رنگ مساوات،دکورِ عالی، طراحی لباس و گریمِ خوب،بازی های به اندازه (به جز بازیگر نقش مرد که به نظرم میتونست بیان و اَکتِ بهتری داشته باشه، موسیقی پایانِ کار همه نشانه های یک تیاترِ خوب و فکر شدست.
بعضی ها نوشته بودن که اومدیم تیاتر ببینیم نه فیلم، به نظرم اصلا اینطور نبود چون اون تصاویر داره live گرفته میشه.
به نظرم این که تصاویر روی پروژکتور، همان تصاویری باشد که فیلمبردار ضبط می کند، احتمالش بسیار پایین است. این که دوربین قریب به دو ساعت با کیفیت بالا، لایو بگیرد و نیازی به تغییر و تعویض باتری نداشته باشد، و این که بدون قطعی و تأخیر با مثلا بلوتوث و وایرلس ... دیدن ادامه » تصاویر را روی پروژکتور بفرستد گواه آن است. در این جا احتمالا با یک فیلم کامل از پیش ضبط شده طرفیم که تیتراژ اول و آخر و زیرنویس هم دارد و فقط گهگاهی اپراتور از طریق پخش کننده، زیرنویس ها را عقب و جلو می کند.
یک مطلب دیگر هم این که در شب های متوالی از دوستان شنیده ام که دوربین از تصویر عقب می ماند. تفاوت زاویه و جای دوربین که حتما اتفاق می افتد هم به جهت دوری ما از دوربین و سوژه و فاحش نبودن اختلاف زاویه و سطح برای ما قابل تشخیص نیست.

این را می پذیرم که همین میزان هماهنگی فیلمبردار با دکوپاژ دوربین که تصور زنده بودن تصویر را ایجاد می کند هم کار بسیار سختی است و نیازمند تمرین زیاد، اما به نظرم چه لایو باشد چه نباشد، اجرای قابل قبول این فرم پیچیده، هیچ فضیلت و امتیازی برای اثر نیست، جز یک فرم خودنمای دور از تئاتر برای کارگردانش!
۵ ساعت پیش
متاسفم بابت همچین نقد بچه گونی ای
تاسف بابت این همه ذهن خراب شما
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم سونامی i
درکل فیلم دغدغه مند و خوبی بود .
یکم ریتمش کند بود و ژوله هم به نظرم انتخاب خوبی برای این کار نبود، همانطور که سیاست نباید قاطی ورزش بشه آقای ژوله هم وارد وادی بازیگری نشن بهتر.

4 از 5
امیرمسعود فدائی و سپهر این را خواندند
Samira و پویا فلاح این را دوست دارند
درود بر شما خانم celine
با نیمی از متن شما موافقم و با نیمی دیگر مخالف
کاش تیوال تو نسخه جدیدش که امیدوارم رونماییش به عمر ما قد بده، فکری هم به حال این مسئله بکنه.
۲ روز پیش، چهارشنبه
درود بر شما
آدمی به امید زندست...

نگفتید با چه قسمتی مخالفید و چرا؟
۲ روز پیش، چهارشنبه
در مورد آقای ژوله نوشتید برای این نقش مناسب نیست موافقم و با مابقیش مخالفم. به نظرم تو برخی از فیلم های کمدی خوب بودند اما برای فیلمی به این سبک و سیاق، حداقل الان مناسب نیستند.
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم آشفتگی i
با اینکه داستان برای من جدید نبود و خیلی زود لو رفت،
اما جیرانی همچنان کارگردان موردعلاقه من هست.

٨از ١٠
celine
درباره فیلم جان‌دار i
حسم مثل حسی بود که بعد از دیدن ابد و یک روز داشتم.

روند روایت داستانو دوست داشتم، با تیتراژ ابتدایی شاد وارد فضای فیلم شدیم، کم کم شخصیتهارو شناختیم و با داستان همراه شدیم و با بغض سالنو ترک کردیم.برخلاف نظرهایی که خوندم من پایان بندی کارو دوست داشتم.
من فیلم رو جشنواره دیدم...کلا خوشم نیومد!
الان هرچی فکر میکنم پایانش یادم نمیاد، میشه بهم بگی سکانس اخر چی بود؟
۰۴ دی
آقای فلاح:
یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایانِ.
۰۴ دی
کاملا به جا بود
۰۴ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرافه است دیگه ببین خرافه با مردم ما چه کرد.
دیشب کارو با ٥٠% تخفیف و قیمت ٣٥هزار تومان دیدم) خب به نظر من قیمت واقعی کار همین بود، به نسبت کارهای دیگه ای که دیدم نه دکور پر هزینه ای داشت نه طراحی لباس هزینه بر و نه سلبریتی و نه بازیهای درخشان.
دوستان در کامنتها گفته بودن جنایی و ترسناک، از اونجایی که خیلی به این سبک ها علاقه دارم و شناختی که از امین میری و بازی بسیار درخشانش در آبی مایل به صورتی و کارگردانیش در شلتر داشتم بلیط نمایشو گرفتم، به نظرم اصلا ترسناک نبود و همانطور که در صفحه اینکار توسط عوامل کار نوشته شده توقعی بیشتر از معمایی و جنایی نباید داشت.
شروع نمایش عالی بود(همون یک دقیقه) اما بعدش نور اومدو داستان شروع شد تا یک ساعت اول برای من بسیار خسته کننده بود نه داستان برام کشش داشت نه بازیها منو جذب کرد و نه دکور ، تعداد زیاد دَر و رفت و آمدهای زیادی برای من عمارت و خانه قدیمی را نمایش نداد میشد روی دکور بیشتر کار کرد که فضای یک خانه را به ما بده با چندتا گلدان بزرگ قدیمی یا وسایل روی میز شاید یک قالیچه و...
بعد از یک ساعت روند اجرا کمی بهتر شد اما درکل منو اصلا جدب نکرد که دنبال داستان باشم به نظرم اگه حدود نیم ساعت از اجرا کم میشد بهتر بود، هر بار که ویدیو پروژکتور و صدای ناصر طهماسب پخش میشد میرفتم به ده ،یازده سالِ پیشو فضای سینما و دوباره با قطع شدن صدا پرت میشدم تو سالن شهرزاد نمیدونم چه جوری بگم منظورمو به نظرم اون صدا به این اجرا نمیومد.
یک دغدغه اجتماعی همانطور که در شلتر بود در این اجرا هم بود(که نکته مثبت اجرا بود، لازمه که هرچندوقت یکبار بهمون تلنگری زده بشه) اما شلتر به مراتب موفق تر بود.
اقای میری عزیز ممنون از احترامی که برای مخاطبتون قایل هستید چه در بیرون از سالن چه در صحبت های قبل از اجرا ، فقط یک نکته اونم اینکه لطفا به عکاس ها هم بگید که حتما با صدای بسته شاتر عکس بگیرند، ردیف اول بودم و در ردیف دوم باکس سمت راست دیشب عکاسی بود که علی رغم درخواست های ما که بیصدا عکس بگیرند تمام طول اجرا و به تعداد زیاد و با صدا عکس گرفتند.

با احترام و خسته نباشید، و به امید دیدار در کارهای بعدی
و تشکر از اینکه قیمت بلیط را به درخواست مخاطبانتان کاهش دادید.


*و یک گِلِگی از عوامل سالن شهرزاد
با شماره فاکتوری که برام پیامک شده بود، تصویر بلیطو دانلود کرده بودم اما هنگام ورود به سالن اصرار داشتن که حتما از دستگاه موجود در سالن هم بلیط دریافت کنم،متوجه نمیشم که چرا؟
وقتی تصویر بلیطم در موبایلم هست و تمام مشخصات راهم نشان میده چرا باید کاغذ حروم بشه ؟!، (شاید چون پول دادیدو دستگاه خریدیدو باید ازش استفاده بشه!).


احتمالا بخاطر اینکه اگه تصویر همون بلیط رو اشخاص مختلف نشون بدن، شخصی که چک میکنه متوجه نمیشه ولی دستگاه فقط یک بار برای اون فاکتور بلیط صادر میکنه.
اینجوری امکان سواستفاده پیش نمیاد..
۲۲ آذر
اینکه قیمت بین 40 تا 70 بوده که نمیدونستم چون در صفحه تیوال 70 ثبت شده ، و همانطور که بالا هم تشکر کردم، اینکه 50درصد برای کارتون تخفیف گذاشتید و به فکر همه اقشارِ علاقه مند به دیدن تیاتر هستید قابل تقدیرِ..
۲۳ آذر
قربونتون
۲۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با هزارو یک امید نشستیم به دیدن فیلم
اما...... 2 از 5 -:(
حرف حدیث های اشاره این فیلم به رومن پولانسکی و قتل همسرش ، به من این ذهنیت رو داد که تا اواخر فیلم منتظر داستان اونها باشم که تارانتینو به شوخی از کنارش رد شد
من هم توقعم از این فیلم بالا بود
۰۹ آذر
اصلا در حد کارای قبلی این بزرگوار نبود
۱۹ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
7-8دقیقه اول ارتباط برقرار کردن با این شیوه اجرا برام سخت بود اما کم کم برطرف شد.
از متن و بازی ها انتظار بیشتری داشتم، اما خلاقیت کارگردان در شیوه اجرا و موسیقی کارو دوست داشتم.
(موسیقی عالی بود)

4 از 5
خانم celine عزیز من میخواستم ازتون عذرخواهی کنم بابت دیشب که نشد خیلی خوب باهاتون صحبت کنم.2 تا از دوستانم دیر کرده بودن و بلیطشون دست من مونده بود و من تمام حواسم پیش اون ها بود.
ایشالله در یک فرصت دیگه زیارتتون کنم.
باز هم شرمنده :(((
۲۲ آذر
متوجه موقعیتت بودم
من هم چون نمایش شروع شد نتونستم ازت خداحافظی کنم
حالا بالاخره دوستات رسیدن؟
نمایشو دوست داشتی؟
۲۲ آذر
لحظه آخر رسیدن خدا رو شکر.
من دوباره دیدم کار رو.
و به انداره بار اول لذت بردم :))
۲۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم سمفونی نهم i
چون واژگانِ آب +دوغ+خیار قبلاً به فیلمِ مطرب لقب داده شده،
لقب آب + دوغ+گردو را برای این فیلم برمیگزینم.


:))) به به به این خلاقیت کلام
امشب می خواستم برم ببینمش منصرف شدم
۰۵ آذر
:))) آره رفیق واسه همین کلا نزدیکشم نمیشم :))) تو ردش کنی میشه فهمید چه خبره دیگه :)))
۰۶ آذر
پارسال آخرین روز جشنواره در پردیس تماشا سمفونی نهمو در یه سالن تقریبا خالی دیدم.باید بگم که نه تنها از فیلم بدم نیومد که به خاطر پرداختن به ایده ای متفاوت و غیرکلیشه ای سازندشو تحسین کردم..در مورد مطرب هم آنچه من دیدم کمدی بالاتر از آثار مبتذل بود در حد ... دیدن ادامه » امکان معقول و کنترل شده بود و چندان به چاله آثار سخیف نمیفتاد.
۰۶ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم جوکر i
اون بیرونو دیدی موری؟
همه کلاً سر هم داد و هوار میزنن
هیچکس آروم نیست دیگه
هیچکس خودشو جای کناریش نمیذاره تا بفهمه.

فکر میکنی مردهایی مثل تامس وین
اصلاً فکر میکنن یکی مثل من چه حسی داره؟
فکر میکنن ما فقط میشینیمو تحمل میکنیم
مثل پسربچه های خوب
که ما خشمگینو وحشی نمیشیم
پا روی نفسم می‌ذارم و همچنان منتظر نسخه بلو-ری و ریپ‌های متعاقبش می‌مونم.
الله مع‌الصابرین.
۰۴ آذر
فکر میکنن ما فقط میشینیمو تحمل میکنیم
۰۴ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره نمایش کد ۱۳ i
اول از همه یه تشکر کنم از 6 تا دختر نمایش با بازی های بسیار روانشون.
دوم اینکه، "کد 13" نمایش خوبیه (فکر نمیکنم کسی از دیدنش پشیمون بشه).اما به نظرم متن قابلیت اینو داشت که پخته تر باشه، برعکس پوستر کار که بادیدنش میشه فهمید موضوع راجب دخترها و مدرسه هست، از روی اسم کار اصلا نمیشه این حدسو زد.

خسته نباشید
4از 5

ممنونم از شما که مارو تماشا کردین و انرژی خوبتون انگیزه ادامه راه ماست ❤️
۰۲ آذر
ممنون از لطفتون
۰۲ آذر
❤️❤️
۰۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره نمایش سکوت سفید i
از کم توجهی عمارت نوفلوشاتو به تماشاگرها که بگذریم (نبود سالن انتظار مناسب)، "سکوت سفید" نمایشی که ارزش یکبار دیدنو داره .(دوست داشتم اطلاعات بیشتری از آقای براون تا انتهای نمایش بفهمم).
طراحی صحنه، لباس و نور : خوب
بازی های قابل قبول و خوب ( "نقش های براون، پرستار مگی و سرپرستار").
و کارگردانی که برای مخاطبش خیلی احترام قائله (مرسی که بدو ورود و هم انتهای کار مثل پدر عروس :-) بدرقمون کردید) و ممنون که اینقدر بروشور کارتون کامل بود (اسامی کامل عوامل، قطعات موسیقی،کارهای پیشین و پسین، یادداشت انتهایی).

3.75 از 5
ممنون از شما عزیز بزرگوار ... خوش آمدید در این روزها که بسیار به حضورتان امید داریم ... پاینده باشید ...
۲۹ آبان
ممنون از شما، مخصوصا برای انتخاب "موضوع" کارها،
خسته نباشید.
به امید دیدار دوباره در "برگ های پشت و رو" .
۲۹ آبان
به امید دیدار ... امیدوارم لطمه ی سنگین شرایط این روزها به لحاظ اقتصادی به ما به زودی متوقف شود تا بتوانیم اجراهای سکوت سفید را با قدرت و عشق ادامه دهیم و در آینده باز با شور و تلاش تئاترهای دیگری از جمله برگ های پشت و رو را برای شما عزیزان به صحنه بیاوریم ... دیدن ادامه » ... به امید خدا ...
۲۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی به موقع کارو دیدم (سرد شدن هوا رو میگم) وقتی وارد سالن شدم هم خوشبختانه دمای سالن با فضای کار جور بود، (ارتباط از همون لحظه ورود به سالن برقرار شد) چقدر دکور(فضا سازی) ، نور ، طراحی لباس و مخصوصا "صداها" خوب بود (البته اینطور که نظر هارو خوندم گویا در اجراهای اول مشکل صدا وجود داشته که خوشبختانه رفع شده بود)، و چقدر بهناز جعفری خوب بود.
سکوت، سکوت به جا

4 از 5

بعضی وقت ها آدم روش نمیشه بگه رفته یک فیلمیو دیده.( داستان ضعیف، بازی های ضعیف، کارگردانی ضعیف ... ).

بهتر بود براش رده سنی میذاشتن (مناسب برای پسر بچه های 8 تا 13 سال با تِم مذهبی).

1 از 5
فیلم منتخب جشنواره فیلم کودک بود چه حیف
۲۲ آبان
:)))
۲۴ آبان
احتمالا منتخب شدنش بخاطر آدمهای خاص سازنده هاش بوده
۰۴ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره اپرای عروسکی مولوی i
هیچ آدابی و ترتیبی مجو ، هرچه می خواهد دل تنگت بگو

"دیشب چشمو گوشو جانمان نوازش شد."

عالی
درجه یک
10 از 5 -:)
نمره ش منو کشته :)
۱۸ آبان
-)
۱۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیدونم چرا دقیقا این کارو رفتم
شاید چون از مُفیستو تعریف شنیده بودم (کار قبلی کارگردان).
خلاصه که از همون اول که وارد سالن شدمو حرکات بازیگرهارو دیدم فهمیدم که خوشم نمیاد از کار
٤٠-٥٠دقیقه بعد اجرا با رفتن چند نفرترجیح دادم منم برم
به جز موسیقی برای من هیچ نقطه قوتی نداشت.:-(

١ستاره از٥ستار (فقط به خاطر گروه موسیقی)

موافقم. نیم ستاره (ماکزیمم)
۰۳ آذر
امیدوارم به زودی یه کار بشورو ببر ببینید
۰۴ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم خانه پدری i
1: حتما این فیلمو ببینید.
2: حتما به موقع برسید (چون سکانس اول مهمترین بخش فیلم به نظرم.)

همیشه وقتی وارد خونه های قدیمی میشدم، حس خوبی داشتم، از این به بعد شاید دیگه اون حسو نداشته باشم، شاید به اینم فکر کنم ، چه داستان هایی ساکنین این خونه داشتند.

لوکشین این فیلم خانه موتمن الطبا است که بازدید عمومی هم داره در واقع منزل پدر فرهاد در سریال شهرزاده
۰۴ آبان
نصفه دیدید دیگه،
(خشونتشو ندیدید)
تو لینکی که گذاشتم تا حدودی هست به جز قسمت کُشتنش.
۰۶ آذر
حس خوبتون رو به خونه های قدیمی از دست ندید
این فیلم خیلی مریض بود
۰۷ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برعکس بقیه ، من ماجرایِ نمیروز 2 بیشتر از ماجرایِ نیمروز 1 دوست داشتم.
و تو فیلم هایی که در حال حاضر درحال اکرانِ فکر میکنم بهترین گزینه برای دیدن باشه.

4 ستاره از 5 ستاره
و معیارتون برای بهترین گزینه چیه؟
۰۱ آبان
من نظر شخصیمو گفتم، در مجموع ( داستان، کارگردانی، بازی و..) .
۰۱ آبان
منم ۲ رو بیشتر از ۱ دوست داشتم
۰۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره فیلم مسخره‌باز i
تعریف های تیوالو خوندم تصمیم گرفتم برم نظرهای سایت سینما تیکتو خوندم مردد شدم.
به نظر بیشتر تیاتری ها از این سبک فیلم خوششون میاد،
یک ساعت اولو دوست نداشتم اما نیم ساعت اخر خوب بود، از همه بیشتر موسیقی کارو دوست داشتم بعد کارگردانی و بعد بازی صابر ابر.هم خوب بود هم خوب نبود...به نظرم متوسط رو به بالا بود
۲۴ مهر
به نظر من هر تئاتری اینو دوست نداره
اونایی که یه اجرا می بینن و بهشون وحی میشه که اجرا خارق العاده ای دیدن شاید از این فیلم خوششون بیاد و تا ۳ روز بهش فکر کنن و هر دفعه برن توی کما
۱۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
celine
درباره نمایش پنجاه پنجاه i
دردی که تو رو نکشه
قوی ترت میکنه
بخند، حتی اگه این زندگی درد داره.
بخند
۱۴ مهر
جمله بسیار معروف نیچه
آن‌چیز که مرا نکشد قوی‌ترم می‌کند
۱۶ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید