آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال آوا تدین | دیوار
S3 : 04:02:20 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
آوا تدین
درباره نمایش شب دوازدهم i
به نظرم نمایش خیلی خوش ریتمی بود با بازی های جذاب، دیدنش واقعا لذت بخش بود :)
ممنون از تشریف فرمایی و اعلام نظرتون.
خوشحالیم که نمایش مورد پسند شما هم بوده.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آوا تدین
درباره نمایش کودک وحشی i
کااااش زیرنویس داشتیم! :|
آوا عزیز، قبول دارم که اگر نمایش بالانویس داشت، فهم آن برای تماشاگران تسهیل می شد و شاید عده بیشتری از تماشای آن لذت می بردند و شما به درستی حس خود را در این رابطه بیان کردید ولی واقعا معنای واژه های "تحمل" و "حلال" را در نوشته دوست دیگر، متوجه نمی شوم. ایشان تعریف جدیدی از تماشای اثر هنری ارائه دادند که بعید است تا امروز در قاموس آن وجود داشته باشد.
ما بعنوان مخاطبین یک اثر هنری صد در صد حق انتخاب داریم. یا اثری را به تماشا می نشینیم و شیفته آن می شویم یا باب میل ما نیست و دوستش نداریم. در حالت اول، خالق اثر را تحسین می کنیم و در دومی، سالن را در همان ابتدا یا میانه کار، ترک می کنیم.
هزینه و زحمتی که برای روی صحنه بردن یک نمایش صرف می شود بسیار بیشتر از هزینه ایست که یک تماشاگر برای دیدن آن می ... دیدن ادامه ›› پردازد.
وقتی از دیدن یک نمایش راضی نیستیم طبیعتا آثار بعدی آن هنرمند را دنبال نخواهیم کرد. به همین سادگی.درمورد نمایشهای خارجی هم اگر برای تماشاگر تا این حد وجود بالانویس حیاتی است، باید پیش از اقدام به خرید بلیط از این مساله مطمئن شود و اگر اطلاعات کافی در دست نیست، از تماشای آن منصرف گردد.
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
یلدای عزیزم
موافقم که می بایست اطلاع رسانی در خصوص وجود یا نبود بالانویس کارهای خارجی می شد تا علاقه مندان با آگاهی قبلی نسبت به خرید بلیط اقدام کنند.ولی نکته ای که هست اینجاست که حتی با وجود توضیحات شفاف نیز گاه مخاطب اعتراض می کند.اجرای لهستان در جشنواره دانشگاهی بیشتر با تکلیه بر اکت و فرم و کمتر با تکیه بر دیالوگ بود.اجرایی که بیشک بهترین تئاتری بود که تا امروز دیده ام.درخصوص نمایشنامه کاغذی بر دیوار نصب شده بود که پیش از تماشای نمایش ، آنرا مطالعه کردم.قطعاً بنده یک کلمه زبان لهستانی نمی دانم ولی باور کنید هیچ نیازی به دانستن آن هم نداشتم.آنقدر آن اجرا قوی و گویا و زیبا بود که تا 24 ساعت پس از تماشایش، غرق لذت بودم.در مورد آن اجرا هم عده ای اعتراض کردند.
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
منم شخصا مثل خودتونم چون علاقه وفوری به تئاتر و نمایش دارم برای یه تماشای تئاتر از جونمم مایه میزام ... برای همین اطرافم از چنین افرادی دیدم که اعتراض به هر چیزی داشتند اما من خودم چون تسلط به زبان ندارم خیلی برام سخته که گاهی با نمایشهای خارجی ارتباط برقرار کنم امسال هم نمایشی از ایران و هلند و قراره ببینم ولی از قبل با کارگردان اینقدر ارتباط گرفتم تا مطمئن بشم که کار بخوبی اجرا میشه و یا حتما بالا نویس داره یا نه که خداروشکر آوند دشت آرای به فکر بوده :)))
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهترین بهترین بهترین اجرا... بهت زده ام هنووووووز!!!
آیکن حسودی:)

چون در آخرین لحظات موقع خریدش نظرم عوض شد:|


نوش جان؛)
۰۳ بهمن ۱۳۹۳
کسی بلیط اضافی نداره ؟ خریداریم :(
۰۳ بهمن ۱۳۹۳
More than Wow
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در یک کلام: آش شله قلمکار!
سلام به اهالی هنر .
فیلم ساکن طبقه وسط ذهن آشفته یک انسان است آشفتگی های ذهن قهرمان داستان به زیبایی در 38 نقش هویدا می شود ای کاش این آش شله قلمکار با تعداد 40 نقش به پایان می رسید که عدد نمادین 40 را هم به مخاطب یادآوری می کرد .فیلم نگاه تازه ای بود و برای آقای شهاب حسینی آرزوی موفقیت روز افزون را دارم.اینگونه کارها اگر چه به ذائقه خیلی ها خوش نمی آید ولی راه سینمای ایران را به سمت معنی گرایی بیشتر سوق می دهد .
۱۶ آذر ۱۳۹۳
البته ندای عزیز معنی گرایی ما که ندیدیم....
۱۷ آذر ۱۳۹۳
آشو میگن...یکم نمکم میخواد!
۰۷ بهمن ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آوا تدین
درباره نمایش دژاوو i
دوووووستاااااااان تیواال
فقط پنج شنبه، جمعه و شنبه میتونید بیلیتا رو به قیمت ١٠٠٠٠ تومن از تیوال تهیه کنییید...
بشتاااابیییییید :دییییییى ^___^
رضا مداح این را خواند
روزبه عیدی و علی کریمی( کاکتوس ) این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعن میشه گفت از بدترین اجراهایى بود که تو زندگیم دیدم :| ما که فقط واسه بمرانى رفته بودیم ولى انتظار اینى که دیدیم رو هم نداشتیم :| شاید فقط یک درجه از به اصطلاح تئاتراى لوده بالاتر بود... اگه به خاطر اجراى بمرانى آخرش نبود به خودمون این اجازه رو میدادیم که وسطش پاشیم بریم ..... تاسف.
گروه بمرانی هم خراب کردند بعد از 20 دقیقه معطلی و مشکل فنی آخرش هم صدای خواننده رو همونجا ضبط کردند و با موسیقی موجود، پخش کردند!
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
اون ضبط کردن و اینها جزو اجرا بود
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
واقعا چنین ایده رومخی جزو اجرای گروه بود؟در اینصورت برای خودم متاسفم که بعلت تنگ بودن فواصل ردیف صندلی ها، امکان خروج از سالن را پیدا نکردم و چاره ای جز تحمل وضعیت تا پایان اجرا نداشتم.
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آوا تدین
درباره نمایش هوموریباس i
اجرا واااقعا فو ق العاده بووود ... تمام مدتش قلبم تند میزد و وقتى تموم شد اونقدر حس گرفته بودم از کار که انگار فشارم داشت میفتاد پایین :)) استفاده از موسیقى و نور تو این کار منو یاد ویدئوهایى که از تئاتر مشقت یا خشونت آنتونن آرتو دیده بودم مینداخت و غیر از عاااالى چیز دیگه اى نمیشه درموردش گفت. نمیدونم چه طور بعضى از دوستان میگفتن مفهوم گنگه؟ جاى اشاره داره که نگه داشتن فرم و محتوا در یک سطح کار خیلى سختیه، چه برسه هر دو رو در سطح بالا نگه داشتن. واقعا ١ سال زحتمى که براى این اجرا کشیده شده نتیجه داد و باعث شد افتخار کنم که شاگرد یاسر خاسبم. اگه نبینیدش چیزى رو از دست دادین :)
آوا تدین
درباره نمایش هوموریباس i
حتى تو بازارم قدرِ اینجا درمورد قیمت چونه زده نمیشه ، خداوندگارا!
اون دوستمون که محسابات کرده بودن: " ٢٥ تومن؟ ٤٠ دیقه؟ نمیرم! " ، خواستم یادآورى کنم قراره برید یه اجرا ببینید، قرار نیس برید خرید که از روى یه سرى عدد تصمیم گیرى میکنین!
با نظر خانم محمدی موافقم. مخصوصا با بند یک و چهار. از اولین باری که بحث قیمت بالای بعضی کارها توی تیوال شروع شد خانم محمدی فقط گفتن این کارها رو نمیرن ببین. همین. نه هیاهوی الکی راه انداختن و نه به گروهی توهین کردند. من هم با ایشون هم نظرم و حتی تو بعضی موارد بدتر از ایشون هستم! مثلا به خاطر یکی دو تا تجربه تلخ و توهین به شخصیتم به عنوان مخاطب یه کار،الان حاضر نیستم پامو توی بعضی از سالن ها مثل تالار شمس بذارم. یعنی مثل ایشون صراحتا میگم نمیروم. قرار نیست هیچکدوم از ما یک جنبش اجتماعی راه بندازیم که! اینجا یک شبکه اجتماعی و همه بدون توهین به کسی حق اظهار نظر و اعلام نظر دارند که توی نوشته های ایشون من توهینی ندیدم.
مانا باشید
۲۷ خرداد ۱۳۹۳
خانم فرزانه:
١. چونه زدن رو با شما نبودم به شخصه و کلى گفتم! عصبانیتتون بى مورده!
٢.ازتون توضیحى هم درخواست نکردم.
٣.خیلى خب، اگه واااقعا اعتقاد دارین این صرفا یک خرید و فروشه، کاش هزینه ى بقیه ى خرید و فروشاى زندگیتون، حتى فقط هزینه ى خورد و خوراک روزمره رو مقایسه کنید با ... دیدن ادامه ›› ٢٥ تومن..!
٤. الان فکر میکنم همهههه چیز قیمتش بالاتر از نرمه، رفتید و به همه ى اوناام اعتراض کردید پس؟؟ قابل تقدیره!
٥. تو جامعه ى ما معمولا به هر نظر متفاوتى میگن ژست روشنفکرى :) قشنگه واقعا! خوشا به حالمون
۲۸ خرداد ۱۳۹۳
آقاى صادق:
بنده نه حرفى از جنبش اجتماعى زدم نه گفتم ایشون به کسى توهین کردن! من هم صرفا نظرم رو درمورد حرفشون اعلام کردم.
۲۸ خرداد ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه قدر خووووووب که ساعتش عوض شددد... میتونم دوباره برم کامل ببیییینمش :)
حسام، بهار کرانی، فاطمه بای و Fatima_bahrami این را دوست دارند
ساعتش عوض شد؟ چند شد؟اینجا مه هنوز نوشته 20:30
۲۶ بهمن ۱۳۹۲
روجا جان ساعتش به 17:30 تغییر پیدا کرد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۲
بلی! نظرات قبلی تر را خاندم و به قسمت خرید که رفتم متوجه شدم.ممنون از شما نیز هم :)
۲۶ بهمن ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آى ملت! بدانید و آگاه باشید که کار٣ ساعته و ١٢ اینا تموم میشه، مثه من امشب بیچاره نشید :/
چه وحشتناک!
۱۸ بهمن ۱۳۹۲
@ بانو تدیّن:
سپاس‌گزار از پاسخ‌گویی دقیق شما!
تازه‌شم من نشستم پیش خودم یک عالمه کارآگاه بازی در آوردم که شما طیّ ده دقیقه چطور می‌توانستید تا خانه برسید! شرحش یک کم مفصّل است و در این مقال نمی‌گنجد!
۲۰ بهمن ۱۳۹۲
:))))))
۲۰ بهمن ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهم چسبید واقعا، فقط ویشکا آسایش یه کم بیانش خوب نبود ، اما در کل عالى :)
یه سوال برام پیش اومده... چرا در مقابل دسته بندى صندلیاى کنسرتا اعتراضى نمیشه عموما،بعد حالا ٢ تا تئاتر که اینطورى میشه همه یهو بهشون برمیخوره؟ زحمت و تلاش همه قابل احترامه، اما مسلما زحمت یه تئاتر رو صحنه بردن اونم بدون حمایت ، کمتر از اجراى یه کنسرت نیست، میدونیم هممون که بیشترم هست .این همه موج منفى تازه قبل از شروع اجراها... زورمون به تئاتر میرسه فقط :)
آوا تدین عزیز
چون رسالت تاتر با کنسرت متفاوت است
۲۹ دی ۱۳۹۲
ستاره عزیز، خوب این دیدگاه فقط از سمت تماشاگره. هنرمند چى؟
۳۰ دی ۱۳۹۲
این مسایلی که امروزه در هنر پیش اومده بخاطر همین قدرنشناسی مردمه که هنر رو رایگان میدونند و توجه نمی کنند منبع درامده و اصلا قابل قیمت گذاری نیست...باید برن ببینند بازیگر های ساده تیاتر در اروپا چه زندگی دارند که شاید اصلا مشهور نباشند و بازیگر حرفه ای ایرانی که همین کسانی که دارن از قیمت ها شکایت میکنند اول از همه از آن ها امضا و عکس میگیرند چه زندگی هایی...اگه واقعا مشکل مالی دارید که امروزه همه دارند می تونید از بالکن تماشا کنید
واقعا نمایشی که پیمان معادی بازیگر سرشناس ایرانی که پا به اسکار نهاده همون اسکاری که آرزوی تمام هنرمندان و سینمایی هاست جایز نیست برای صندلی های جلوی نمایشش در کشورش 25 هزار تومان هزینه شه همون 25 هزار تومنی که معادل 6 یورو که با اون میشه در اروپا شکلات خرید...
۰۱ بهمن ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید