آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال علیرضا بخشی استوار | دیوار
S3 : 10:28:26 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

یک قصه عاشقانه در فضا

«من موسی و لیلا را از دست داده‌ام؛ به سختی نفس می‌کشم و این آخرین پیام من است.»

به گزارش خبرنگار ایلنا، «تایمینگ» روایتی عاشقانه در یک سیاهی سرد، ساکت و پرت است و تمامی عناصر نمایشی در خدمت متن قرار گرفتند تا این فضاسازی به خوبی انجام شود.

نمایش تایمینگ سومین اثر سیاوش حیدری پس از نمایش‌های اینرسی و هانتد است که در جشنواره مونولوگ جایزه گرفته است. در این اثر پنجاه دقیقه‌ای تماشاگر به واسطه ... دیدن ادامه ›› روایت بازیگر وارد فضاهای مختلفی می‌شود که البته فضاسازی‌ها در بستری مینیمال اتفاق می‌افتد.

در این اثر تک پرسوناژه؛ روایت روی زمین و در فضاست که برای تفکیک آن‌ها موسیقی، نورپردازی و طراحی صحنه‌ای مینیمال به کمک آمده است. شاید بتوان گفت عنصر مینیمالیسم که در موسیقی، طراحی صحنه و لباس شنیده و دیده می‌شود همراه با متن اثری منسجم را تشکیل داده است و می‌توان گفت که کارگردان به هدف اجرایی خود رسیده است.

سیاوش حیدری درباره این اثر می‌گوید: سعی دارم در این نمایش مخاطب را از خلال زبان به تجربه‌ای دیداری ـ شنیداری دعوت کنم. در تایمینگ زمان می‌گذرد و شخصیت‌های مختلف در تقاطع‌های زمانی مختلف یکدیگر را و آنچه را زمان بر سرآن‌ها آورده برای یکدیگر روایت می‌کنند

در این اثر که دراماتورژی و طراحی صحنه آن برعهده بهنود بهلولی است؛ امیرحسین ناظم‌زاده ساخت و انتخاب موسیقی را برعهده داشته و بردیا مشهودی طراح لباس است. سینا همای، احسان بداخشان، نوا ذاکری و علیرضا بخشی استوار از دیگر عوامل این نمایش هستند.

این مونولوگ که پیش‌تر با نام «من جای دیگری‌ام با من از جای دیگری حرف بزن» موفق به دریافت تندیس و اثر برگزیده‌ی هفتمین جشنواره‌ی مونولوگ دانشگاه هنر شد، از تاریخ بیست و شش شهریورماه همه روزه به غیر از شنبه‌ها در تماشاخانه‌ی پندار واقع در خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی (ویلا)، بالاتر از خیابان فلاح پور پلاک 69 ساعت 20:30 اجرا می‌شود.

لینک خبر در خبرگزاری ایلنا:
http://www.ilna.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%87%D9%86%D8%B1-6/414021-%DB%8C%DA%A9-%D9%82%D8%B5%D9%87-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B6%D8%A7


«تایمینگ» روی صحنه می‌رود/ مطالعه زمان و زبان از خلال روایت برای مخاطب

نمایش تایمینگ نوشته و کار سیاوش حیدری با تاکید بر عنصر زبان در نمایش روی صحنه می‌رود.


به گزارش روابط عمومی نمایش «تایمینگ» ، این نمایش که پیش از این با نام «من جای دیگری‌ام با من از جای دیگری حرف بزن» در جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر اجرا ... دیدن ادامه ›› شده بود در تماشاخانه پندار و با بازی مریم حیدری روی صحنه می‌رود.

سیاوش حیدری درباره این نمایش می گوید« تایمینگ مونولوگی است که در آن زمان و زبان از خلال روایت برای مخاطب مطالعه می‌شود.»

او معتقد است: «در تایمینگ زمان می گذرد و شخصیت‌های مختلف در تقاطع های زمانی مختلف یکدیگر را و آنچه را زمان بر سرآن ها آورده برای یک دیگر روایت می کنند.»

این نویسنده و کارگردان تئاتر در جدید ترین اثر خود بر عنصر زبان درنمایش تاکید ویژه ای دارد و سعی در برجسته کردن این عنصر نمایشی داشته است.

حیدری می گوید:«سعی دارم در این نمایش مخاطب را از خلال زبان به تجربه ای دیداری ـ شنیداری دعوت کنم.»

در این اجرا بهنود بهلولی به عنوان مشاور و طراح صحنه سیاوش حیدری را همراهی می کند و امیرحسین ناظم زاده موسیقی کار را به عهده دارد .سینا همای، احسان بداخشان، نوا ذاکری و علیرضا بخشی استوار از دیگر عوامل این نمایش هستند.

سیاوش حیدری پیش از این دو نمایش اینرسی و هانتد را نویسندگی و کارگردانی کرده و برخی نمایشنامه هایش چون چشم در برابر چشم ، شینیون و صفر نیز روی صحنه رفته است.

این مونولوگ که پیش تر با نام «من جای دیگری ام. با من از جای دیگری حرف بزن» موفق به دریافت تندیس و اثر برگزیده هفتمین جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر شد از تاریخ بیست و شش شهریورماه همه روزه به غیر از شنبه ها در تماشاخانه ی پندار واقع در خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی (ویلا)، بالاتر از خیابان فلاح پور پلاک 69 ساعت 20:30 اجرا می شود.
تبریک به همه ی دوستان عزیز. اجراهای موفقی داشته باشید.
۱۷ شهریور ۱۳۹۵
منم همینطور سیاوش جان اوضاع خوبه؟ نمایش رو چجوری میتونم ببینم.
۰۲ مهر ۱۳۹۵
والا برای قدم اول فکر کنم باید تشریف بیارید ایران :)

قربان تو، اوضاع هم بد نیست.
دلتنگی و دوری شما...
۰۳ مهر ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شهروندان ورونا سقوط عاشقانه شهرشان را نظاره کردند/
نمایش «توریست» به کار خود پایان داد

نمایش «توریست» به کارگردانی بهنود بهلولی که در فضای روباز فرهنگسرای سرو در پارک ساعی اجرا می شد شب گذشته به کار خود پایان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در نمایش «توریست» نوشته سیاوش حیدری ، احسان بدخشان و علیرضا بخشی استوار ، تماشاگر در جایگاه توریست برای تماشای اصیل ترین نمایش رومئو و ژولیت به شهر ورونا ورود می کرد ، نمایشی که هیچ گاه شکل ... دیدن ادامه ›› نمی گیرد.


این نمایش حاصل کارگاه ایده تا اجرا به سرپرست بهنود بهلولی بود و تمامی بازیگران این نمایش افرادی بودند که در این کارگاه ها حضور پیدا کردند.


نیوشا افخمی، عاطفه بختیاری، آرمین برهانی، آرمین بهارلویی، رضا بهرامی، پریسا توسلی، زهرا جان محمدی، قصه جلالی، امین جلیلوند، امیر حسین حسینی، سپهر رحمانی، سورنا روغنی، سوما زمانی، مریم سعیدی، کامران طاهری، زهرا عربگری، پویا عربگری، مهران عشریه، محمد عطایی، فرزین فولاد پنجه، جواد کارگر، میلاد کرباسی، آناهیتا مختاری، گلناز مردانی، طناز مشهدی، مریم معصومی فر، سید علی موسوی، امیر ارسلان نوروزی، سهیلا نوری، حمید هاشمی، ترانه یوسفی بازیگران این نمایش بودند.


انتهای پیام/بخ

لینک اصلی خبر :

http://newsroom.dana.ir/News/493065.html
خدا قوت دوستان عزیز
۲۵ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Marillion، ذوق زده و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهنود بهلولی در گفتگو با تهران پرس مطرح کرد:
«توریست» دوئل با تماشاگر است

کارگردان نمایش توریست گفت:مسئله «توریست»خروج از حالت دیالوگ است که ذات جهان معاصر را در بر می گیرد.

بهنود بهلولی طراح و کارگردان نمایش "توریست " در خصوص روند شکل‌گیری این نمایش به خبرنگار تهران پرس، گفت: ایده این نمایش از خواندن دوباره نمایشنامه "رومئو و ژولیت" به ذهنم رسید. وقتی بار دیگر این اثر را مطالعه کردم در برخورد اول شهری را که شکسپیر به تصویر می‌کشد انتخاب کردم، چون احساس می‌کردم این اثر بیش از هر چیز به فضاهای شهری نزدیک است. از آنجا که نگارش نمایشنامه "توریست" به صورت کارگاهی انجام گرفته، مدام این موضوع را به نویسندگان این اثر گوشزد می‌کردم. به طور کلی ۷۰ درصد از کلیات کار تصویرهایی بود که به ذهنم می‌آمد و آن‌ها را در متن اعمال کردیم. به نوعی این نمایش برای ما یک تجربه خوشایند بود و همه اعضای گروه این نمایش در تهیه متن نمایش دخیل بودند.

او با اشاره به موضوع نمایش افزود: در ابتدای نمایش از ابتدای متن "رومئو و ژولیت" استفاده کردیم که دو خاندان اصلی ... دیدن ادامه ›› این داستان بیهوده به جان هم می‌افتند که در پی آن، همه مردم شهر نیز بی‌دلیل در این دعوا شریک می‌شوند. این در حالی است که ساکنین شهر می‌توانند دلایل بسیاری برای دوست داشتن هم داشته باشند، اما بی‌اعتنا به این دلایل زمانی که تنها یک دلیل برای دعوا کردن پیدا می‌کنند در پی آن با یکدیگر درگیر می‌شوند و این گونه است که سرنوشت عشاق این شهر چیزی جز قبرستان نیست.

این کارگردان تئاتر در رابطه با انتخاب عنوان این نمایش نیز خاطرنشان کرد: از آنجا که مسئله من در این نمایش مسئله شهر بود چندین اسم برای عنوان آن به ذهنم رسید تا اینکه تصمیم گرفتم "توریست" که در واقع همان عنوان مخاطبان است را برگزینم به این معنی که از همان ابتدای نمایش برای مخاطب چیزی شبیه پرونده می‌سازیم و وقتی او وارد فضای نمایش می‌شود تکه‌پاره‌های نمایش را در مقام توریست می‌بیند.

بهلولی در رابطه با فضای نمایش نیز توضیح داد: هر اندازه که در این نمایش جلوتر می‌رویم گویی همه‌چیز مضمحل و تکه‌تکه می‌شود به گونه‌ای که در انتهای نمایش دیالوگ‌ها به گونه‌ای تبدیل به مونولوگ و جملات کوتاه‌تر می‌شوند که از سویی دیگر مخاطبین آن‌ها مشخص نیستند.

او نمایش "توریست" را نمادی از جهان معاصر دانست و افزود: من فکر می‌کنم در جهان معاصر واقعاً از دیالوگ خارج می‌شویم، گویی که اساساً با هم گفت‌وگویی نداریم و همه چیز بیشتر شبیه مونولوگ است تا دیالوگ.

"توریست" به نویسندگی سیاوش حیدری، احسان بدخشان و علیرضا بخشی استوار تا ۳۰ مهرماه در فرهنگسرای سرو روی صحنه است.

نیوشا افخمی، عاطفه بختیاری، آرمین برهانی، آرمین بهارلویی، رضا بهرامی، پریسا توسلی، زهرا جان محمدی، قصه جلالی، امین جلیلوند، امیرحسین حسینی، سپهر رحمانی، سورنا روغنی، سوما زمانی، مریم سعیدی، کامران طاهری، زهرا عربگری، پویا عربگری، مهران عشریه، محمد عطایی، فرزین فولاد پنجه، جواد کارگر، میلاد کرباسی، آناهیتا مختاری، گلناز مردانی، طناز مشهدی، مریم معصومی‌فر، سید‌علی موسوی، امیرارسلان نوروزی، سهیلا نوری، حمید هاشمی و ترانه یوسفی بازیگران این نمایش هستند.

لینک اصلی خبر:http://tehranpress.com/fa/news-details/97568/%C2%AB%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%C2%BB-%D8%AF%D9%88%D8%A6%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

بهنود بهلولی در گفتگو با هنر آنلاین از نمایش ˝توریست˝ می‌گوید
وقتی سرنوشت عشاق یک شهر چیزی جز قبرستان نیست

کارگردان نمایش ˝توریست˝ می‌گوید از همان ابتدا برای مخاطب چیزی شبیه پرونده ساخته می‌شود و وقتی او وارد فضای کار می‌شود در مقام توریست تکه‌پاره‌های نمایش را می‌بیند.


سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "توریست" به نویسندگی مشترک سیاوش حیدری، احسان بدخشان و علیرضا بخشی استوار به کارگردانی و طراحی بهنود بهلولی این ... دیدن ادامه ›› روزها در فرهنگسرای سرو روی صحنه است.

بهنود بهلولی طراح و کارگردان نمایش "توریست " در خصوص روند شکل‌گیری این نمایش به خبرنگار تئاتر هنرآنلاین، گفت: ایده این نمایش از خواندن دوباره نمایشنامه "رومئو و ژولیت" به ذهنم رسید. وقتی بار دیگر این اثر را مطالعه کردم در برخورد اول شهری را که شکسپیر به تصویر می‌کشد انتخاب کردم، چون احساس می‌کردم این اثر بیش از هر چیز به فضاهای شهری نزدیک است. از آنجا که نگارش نمایشنامه "توریست" به صورت کارگاهی انجام گرفته، مدام این موضوع را به نویسندگان این اثر گوشزد می‌کردم. به طور کلی ۷۰ درصد از کلیات کار تصویرهایی بود که به ذهنم می‌آمد و آن‌ها را در متن اعمال کردیم. به نوعی این نمایش برای ما یک تجربه خوشایند بود و همه اعضای گروه این نمایش در تهیه متن نمایش دخیل بودند.

او با اشاره به موضوع نمایش افزود: در ابتدای نمایش از ابتدای متن "رومئو و ژولیت" استفاده کردیم که دو خاندان اصلی این داستان بیهوده به جان هم می‌افتند که در پی آن، همه مردم شهر نیز بی‌دلیل در این دعوا شریک می‌شوند. این در حالی است که ساکنین شهر می‌توانند دلایل بسیاری برای دوست داشتن هم داشته باشند، اما بی‌اعتنا به این دلایل زمانی که تنها یک دلیل برای دعوا کردن پیدا می‌کنند در پی آن با یکدیگر درگیر می‌شوند و این گونه است که سرنوشت عشاق این شهر چیزی جز قبرستان نیست.

این کارگردان تئاتر در رابطه با انتخاب عنوان این نمایش نیز خاطرنشان کرد: از آنجا که مسئله من در این نمایش مسئله شهر بود چندین اسم برای عنوان آن به ذهنم رسید تا اینکه تصمیم گرفتم "توریست" که در واقع همان عنوان مخاطبان است را برگزینم به این معنی که از همان ابتدای نمایش برای مخاطب چیزی شبیه پرونده می‌سازیم و وقتی او وارد فضای نمایش می‌شود تکه‌پاره‌های نمایش را در مقام توریست می‌بیند.

بهلولی در رابطه با فضای نمایش نیز توضیح داد: هر اندازه که در این نمایش جلوتر می‌رویم گویی همه‌چیز مضمحل و تکه‌تکه می‌شود به گونه‌ای که در انتهای نمایش دیالوگ‌ها به گونه‌ای تبدیل به مونولوگ و جملات کوتاه‌تر می‌شوند که از سویی دیگر مخاطبین آن‌ها مشخص نیستند.

او نمایش "توریست" را نمادی از جهان معاصر دانست و افزود: من فکر می‌کنم در جهان معاصر واقعاً از دیالوگ خارج می‌شویم، گویی که اساساً با هم گفت‌وگویی نداریم و همه چیز بیشتر شبیه مونولوگ است تا دیالوگ.

انتهای پیام/بخ

لینک اصلی خبر : http://www.honaronline.ir/Pages/News-62359.aspx
*** توریست های گرامی توجه داشته باشید*****

در روز هاى بارانى در شهر ورونا به شما بارانى داده خواهد شد
محمد شمالی و نیکو تاجیک این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
******تخفیف دانشجویی ********

بلیط نیم بهای نمایش «توریست» برای دانشجویان

دانشجویانی که علاقمند به تماشای نمایش محیطی «توریست» در فضای روباز پارک ساعی هستند می توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف 50 درصدی برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگارفرهنگ و هنر خبرگزاری دانا؛نمایش «توریست» به کارگردانی بهنود بهلولی از 28 شهریورماه به مدت یک ماه هر شب ساعت 20 در فضای روباز فرهنگسرای سرو ... دیدن ادامه ›› اجرا می‌شود.


در این نمایش که کاری از گروه تئاتر «پلاتو» است، اعضای گروه سعی کرده‌اند با استفاده از محیط و براساس شکل مکان‌ها، نوع جدیدی از نمایش را تجربه کنند.


تماشاگر در طول این نمایش، سیال است و در طول اجرا کمتر زمانی برای نشستن و توقف برای او مهیا شده است.


علیرضا بخشی استوار، احسان بدخشان و سیاوش حیدری نویسندگان این نمایش هستند.


این نمایش محصول کارگاه ایده تا اجراست. تمام بازیگران این اجرا نیز هنرجویانی هستند که در این کارگاه شرکت کرده‌اند.


دانشجویانی که علاقمند به تماشای این نمایش هستند جهت رزرو بلیط می توانند با شماره 09360910884 تماس بگیرند و یا به صورت حضوری اقدام به تهیه بلیط کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه این نمایش در سایت www.tiwall.com مراجعه کنید.


انتهای پیام/بخ

لینک اصلی خبر: http://www.dana.ir/News/482243.html

جواد کارگر و panid این را خواندند
ذوق زده این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
******* بلیط فروشی هفته سوم نمایش توریست آغاز شد *****
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید


در گفتگو با ایسنا مطرح شد:
در مقام «توریست» به جریان این نمایش وارد شوید


یک کارگردان تئاتر از جزییات اجرای نمایشی خبر داد که در آن تماشاگران از قالب بیننده‌ی صرف خارج می‌شوند و در مقام توریست در کنار بازیگران نمایش حرکت می‌کنند.

بهنود بهلولی کارگردان نمایش «توریست» با اشاره به فرم این نمایش به خبرنگار تئاتر ایسنا گفت: این نمایش یک نوع تئاتر محیطی است که در آن اساسا مساله‌ی ... دیدن ادامه ›› شهر مطرح است، همچنین با توجه به فرم این نمایش،تماشاگران از قالب تماشاچی خارج و در مقام توریست به این شهر وارد می‌شوند.

او ادامه داد: در این نمایش تعامل گسترده‌ای بین بازیگر و تماشاچی صورت می‌گیرد و تماشاگر، آن نگاه منفعلی که فقط روی صندلی بنشیند را ندارد و در اکثر موارد اگر بخواهد نمایش را ببیند، باید بازیگران را دنبال کند. همچنین این نمایش یک اثر در ژانر تئاتر محیطی است که در آن دیوار چهارم عملا وجود ندارد.

به گفته‌ی او؛ این نمایش داستان یک شهر فرضی را روایت می‌کند که مردمانش ادعا دارند که اصیل‌ترین نمایش «رومئو و ژولیت» در آنجا اجرا می‌شود و تماشاگران در مقام توریست برای دیدن نمایش به این شهر وارد می‌شوند.

این کارگردان در خصوص ویژگی‌های این نمایش گفت: شروع 70 ، 80 درصد اتفاقاتی که مردم در این نمایش می‌بینند، تصاویر ذهنی کارگردان بوده‌ است که با کمک نویسندگان در این محیط شکل گرفته است و اگر در مکان دیگری این نمایش را اجرا کنند، بخش‌هایی از آن کاملا متفاوت می‌شود.

بهلولی اضافه کرد: نمایش‌نامه‌ی «توریست» بر اساس فضای باز نوشته شده است و اعضای گروه به دلیل اینکه در هوای باز اجرا می‌کنند خود را برای تغییرات آب و هوایی ابتدای فصل پاییز آماده کرده‌اند، چون به سمت سردی هوا پیش می‌رویم. همچنین کاورهایی برای بازیگران و نیز تماشاگران ترتیب داده‌ شده است تا در صورت بارش باران بر تن کنند و وقفه‌ای در نمایش ایجاد نشود.

این کارگردان در رابطه با نحوه‌ی پیدایش ایده‌ی نمایش «توریست» خاطرنشان کرد: این ایده از خواندن دوباره‌ی نمایش «رومئو و ژولیت» پیدا شده است. در برخورد اول شهری که شکسپیر به تصویر می‌کشد انتخاب شد و در ابتدای نمایش از ابتدای متن «رومئو و ژولیت» استفاده شده است که دو خاندان اصلی داستان بیهوده به جان همدیگر می‌افتند و به محض اینکه آن‌ها دعوا را شروع می‌کنند، همه‌ی مردم شهر هم می‌آیند و بی دلیل در این دعوا شریک می‌شوند! در این شهر آدم‌ها می‌توانند هزار و یک دلیل برای دوست داشتن همدیگر داشته باشند، ولی به آن دلایل اعتنایی نمی‌کنند و زمانی که فقط یک دلیل برای دعوا کردن با همدیگر داشته باشند به دنبال آن دلیل می‌روند و باهم دعوا می‌کنند، آیا سرنوشت عشاق این شهر چیزی غیر از قبرستان است؟

بهلولی با اشاره به ذات نمایش‌های تئاتر گفت: تئاتر به ذات اجتماعی است و احتیاجی به گفتن شعارهای درشت و بزرگ نیست و لازم نیست که فریادش بزنید. به نظر من این فرم نمایش است که اهمیت دارد. هنرها در همه‌ی ادوار آیینه‌ی اجتماع و روزگارشان هستند و خارج از این نمی‌تواند باشد.

نمایش «توریست» به طراحی و کارگردانی بهنود بهلولی است و سیاوش حیدری، احسان بدخشان، علیرضا بخشی استوار از نویسندگان این نمایش و یوشا افخمی، عاطفه بختیاری، آرمین برهانی، آرمین بهارلویی، رضا بهرامی، پریسا توسلی، زهرا جان‌محمدی، قصه جلالی، امین جلیلوند، امیرحسین حسینی، سپهر رحمانی، سورنا روغنی، سوما زمانی، مریم سعیدی، کامران طاهری، زهرا عربگری، پویا عربگری، مهران عشریه، محمد عطایی، فرزین فولاد پنجه، جواد کارگر، میلاد کرباسی، آناهیتا مختاری، گلناز مردانی، طناز مشهدی، مریم معصومی‌فر، سید علی موسوی، امیرارسلان نوروزی، سهیلا نوری، حمید هاشمی و ترانه یوسفی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: طراح لباس: ماهرخ سلیمانی‌پور، اجرای لباس: ماهرخ سلیمانی‌پور و رزیتا خانیان، ساخت آکساسوار: ماهرخ و مهسا سلیمانی پور، گروه کارگردانی: محمد جواد حیدری، قصه جلالی، جواد کارگر، امیر ارسلان نوروزی، طراح پوستر: عرفان سلطانی، ساخت تیزر: سید میثم قاسمی‌نژاد، عکاس: رضا باوری و تبلیغات مجازی این نمایش بر عهده‌ی امیر قالیچی بوده است.

اجرای نمایش «توریست» از یکشنبه 29 شهریورماه هرشب ساعت 20 در محوطه‌ی باز فرهنگسرای «سرو» شروع شده‌ و تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندن می‌توانند برای تهیه‌ بلیت به سایت «تیوال» مراجعه کنند.

انتهای پیام

http://www.isna.ir/fa/news/94070905616/%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF

اجرای نمایش محیطی «توریست» از سر گرفته می شود
اجرای نمایش محیطی «توریست» در فضای روباز فرهنگسرای سرو امروز (یکشنبه) 5 مهرماه از سر گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایش محیطی «توریست» به کارگردانی بهنود بهلولی که به دلیل رخداد فاجعه منا روزهای 3 و 4 مهرماه اجرا نشد ، از امروز یکشنبه 5 مهرماه به اجرای خود در فضای رو باز فرهنگسرای سرو در پارک ساعی ادامه خواهد داد.

نمایش «توریست» به کارگردانی بهنود بهلولی از 28 شهریورماه به مدت یک ماه هر شب ساعت 20 در فضای روباز فرهنگسرای سرو ... دیدن ادامه ›› اجرا می‌شود.


در این نمایش که کاری از گروه تئاتر «پلاتو» است، اعضای گروه سعی کرده‌اند با استفاده از محیط و براساس شکل مکان‌ها، نوع جدیدی از نمایش را تجربه کنند.

تماشاگر در طول این نمایش، سیال است و در طول اجرا کمتر زمانی برای نشستن و توقف برای او مهیا شده است.

علیرضا بخشی استوار، احسان بدخشان و سیاوش حیدری نویسندگان این نمایش هستند.

این نمایش محصول کارگاه ایده تا اجراست. تمام بازیگران این اجرا نیز هنرجویانی هستند که در این کارگاه شرکت کرده‌اند.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.tiwall.com مراجعه کنند و یا با شماره رزرو 09360910884 تماس حاصل فرمایید.

انتهای پیام /بخ


لینک اصلی خبر

http://www.dana.ir/News/453415.html
شادی بهرامی این را خواند
محمد رحمانی، جواد کارگر، وحید هوبخت و ناهید حدادی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

«توریست» به جنگِ انفعال مخاطب می‌رود/ پارک ساعی شهر "ورونا" شد

کارگردان جوان نمایش «توریست» درباره اجرای این کار در محوطه فرهنگسرای سرو و علاقه به دور کردن مخاطب از انفعال توضیح داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها تعدادی از جوانان علاقه‌مند به هنر نمایش، محل متفاوتی را برای اجرا در نظر گرفته‌اند. بخشی از پارک ساعی چند روزی می‌شود که به شهر "ورونا"ی نمایش‌نامه «رومئو و ژولیت» نوشته ویلیام شکسپیر بدل شده و تماشاگران در مقام «توریست» وارد این شهر می‌شوند تا تلاش بازیگران جوان برای ایفای نقش رومئو و ژولیت را شاهد باشند. رویکرد اجرایی که برای تماشاگران حرفه‌ای و رسانه‌ها اجراهای درخشان و خاطره‌انگیز «ادیپ» و «دور دو فرمان» به کارگردانی حمید پورآذری ... دیدن ادامه ›› را در شیوه (offstage) تداعی می‌کند.

کارگردان نمایش «توریست» درباره شکل‌گیری ایده ابتدایی نمایش خود توضیح داد: همه چیز به خودِ نمایش‌نامه بازمی‌گردد، من بعد از مدتی تصمیم گرفتم متن را یک بار دیگر مطالعه کنم و اینجا بود که متوجه شدم شکسپیر در نمایش‌نامه «رومئو و ژولیت» بسیار هوشمندانه به معرفی شهر و شرایط اجتماعی پرداخته است. شما با جامعه‌ای مواجه هستید که همه بر سر یکدیگر می‌زنند و قطعا در چنین محیطی سرنوشتی جز قبرستان در انتظار عشاق نیست.

او ادامه داد: به همین دلیل محیطی مشابه شهر برای به تصویر کشیدن متن درنظر گرفتم و در ادامه منطق اجرایی و دیگر موارد طراحی شد. یکی از دلایل مهمی که موجب شد اجرا در پارک ساعی اتفاق بیفتد؛ ایده ابتدایی بود که از نمایش‌نامه دریافت کردم. ما در این شهر با افرادی مواجه هستیم که ادعا می‌کنند بهترین و دقیق‌ترین اجرا از رومئو و ژولیت را ارائه می‌دهند. منطق اجرایی ایجاب می‌کرد مخاطب در مقام "توریست" وارد شهر شود و شاهد عملکرد گروهی باشد که چنین ادعایی مطرح می‌کنند.

این کارگردان جوان تصریح کرد: این ویژگی موجب شد برای ورود مخاطب به جریان اجرا برگه‌‌ای طراحی کنیم که مشابه اوراق هویت عمل می‌کند و نشان می‌دهد او یک توریست است که به شهر "ورونا" وارد می‌شود و باقی ماجرا...

بهلولی درباره حضور تعداد زیاد بازیگران در اجرا و همکاری با آنها گفت: منطق کار در این بخش بسیار به من کمک کرد، چون فقط به دنبال نشان دادن اتمسفری از شهر بودم و دیگر مطرح کردن شخصیت اول، دوم به معنای رایج دنبال نمی‌شد. فقط به تداعی چیزی مشابه شلوغی یک شهر نیاز داشتیم که حضور این تعداد بازیگر علاوه بر موارد دیگر در اجرا به تداعی این نکته نیز کمک می‌کرد.

او همچنین درباره آنچه در دراماتورژی اتفاق افتاد و تغییرات نمایش‌نامه متناسب با اجرا، بیان کرد: متن جدید ارتباطی با "رومئو و ژولیت" ندارد و تنها حال و هوایی از آن مطرح است. به نوعی باید متن را حاصل تلاش سیاوش حیدری، احسان بدخشان و علیرضا بخشی‌ استوار، نویسندگان کار بدانیم. در این بخش محل اجرا تاثیر زیادی داشت و متن‌ با توجه به همین نکته نوشته شد.

او ادامه داد: در اجرای محیطی مکان اجرا نیز شخصیت پیدا می‌کند و به یکی از ویژگی‌های کار تبدیل می‌شود. ما در نگارش متن تلاش داشتیم فضای اجرایی به شخصیت بدل شود.

این کارگردان جوان درباره شیطنت‌های مخاطبان هنگام اجرا گفت: به این نکته هم فکر کردیم که اگر مخاطب هنگام اجرا قصد شیطنت داشت چه عکس‌العملی داشته باشیم. اینکه اگر تماشاگر کار متفاوتی انجام داد باید چه کنیم مورد توجه قرار داشت اما مسئله اساسی نبود به این دلیل که کار ما آنچنان تعاملی نیست و جای دخالت چندانی برای تماشاگر نمی‌گذارد. اتفاقا این نکته به گروه نیز یاری می‌رساند چون به هر حال هر تماشاگر می‌تواند به عنوان تورسیت رفتاری داشته باشد و عملکرد او در نهایت به کار کمک می‌‌کند.

بهلولی خاطرنشان کرد: همواره به این فکر می‌کنم که باید چه کنیم تا این هویت تماشاگری صرف و منفعلانه را از مخاطب امروز که به نشستن بر صندلی سالن‌ها عادت کرده بگیریم. من حتی وقتی در سالن نمایش اجرا داشتم برای مخاطب نقش درنظر گرفتم بلکه او را از وضعیت منفعلانه خارج کنم.

عضو گروه تئاتر «پلاتو» در پاسخ به پرسشی درباره تغییر ایجاد شده در محیط اجرایی،‌ طراحی موسیقی و انتحاب بازیگران بیان کرد: تلاش داشتیم تا آنجا که ممکن است در محیط دست نبریم و تغییر نداشته باشیم. به این دلیل که هرگونه تغییر در محیط اجرا همه چیز را مصنوعی جلوه می‌دهد و مثلا از شهر خیالی مورد نظرمان فاصله می‌گیریم؛ به این ترتیب تماشاگر هم قوائد را نمی‌پذیرد. در زمینه طراحی موسیقی هم باید بگویم اعتقاد چندانی به آهنگسازی برای اجرای محیطی ندارم و معتقدم حتی اگر قرار بر استفاده از موسیقی باشد، چیزی نیاز است که شنیده نشود. موسیقی نباید خودش را به کار تحمیل کند.

او درباره انتخاب بازیگران نیز توضیح داد و گفت: بازیگران نمایش «توریست» از دل یک کارگاه شش ماهه بیرون آمده و انتخاب شده‌اند. باید به این نکته هم اشاره کنم که این به معنای کارِ کارگاهی نیست. یعنی اینطور نبود که مثل بعضی شیو‌ه‌ها بازیگران و دیگر عوامل در تغییرات نمایش نقش چندانی داشته باشند و با خود ایده‌هایی بیاورند که قطعا در اجرای نهایی لحاظ شود.

بهلولی که سابقه همکاری با حمید پورآذری را در کارنامه دارد در پاسخ به این پرسش که آیا این هنرمند به تماشای اجرای گروه آمده است، یا خیر اظهار کرد: آقای پورآذری نخستین شب اجرا به تماشای کار نشست و یکی از توریست‌ها بود!؛ او نیز محل اجرای نمایش را دوست داشت و صحبت‌هایی هم داشتیم که بیشتر درباره کلیات کار بود نه جزئیات.

نیوشا افخمی، عاطفه بختیاری، آرمین برهانی، آرمین بهارلویی، رضا بهرامی، پریسا توسلی، زهرا جان محمدی، قصه جلالی، امین جلیلوند، امیر حسین حسینی، سپهر رحمانی، سورنا روغنی، سوما زمانی، مریم سعیدی، کامران طاهری، زهرا عربگری، پویا عربگری، مهران عشریه، محمد عطایی، فرزین فولاد پنجه، جواد کارگر، میلاد کرباسی، آناهیتا مختاری، گلناز مردانی، طناز مشهدی، مریم معصومی فر، سید علی موسوی، امیر ارسلان نوروزی، سهیلا نوری، حمید هاشمی، ترانه یوسفی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «توریست» به کارگردانی بهرنگ بهلولی هر شب ساعت ۲۰ در محوطه باز فرهنگسرای سرو (ابتدای پارک ساعی) اجرا می‌شود.

لینک اصلی خبر + تصاویر

http://www.ilna.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%87%D9%86%D8%B1-6/307308-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D8%AF
حمید پورآذری «توریست» شد

حمید پورآذری کارگردان باسابقه تئاتر به تماشای اجرای محیطی « توریست» نشست.

به گزارش خبرگزاری دانا؛ حمید پور آذری کارگردان با سابقه تئاتر که هم اکنون نمایش سال ثانیه را در کاخ سعد آباد اجرا می برد شب گذشته با حضور در محیط روباز پارک ساعی به تماشای نمایش محیطی «توریست» نشست.
نمایش «توریست» به کارگردانی بهنود بهلولی از 28 شهریورماه به مدت یک ماه هر شب ساعت 20 در فضای روباز فرهنگسرای سرو ... دیدن ادامه ›› اجرا می‌شود.

در این نمایش که کاری از گروه تئاتر «پلاتو» است، اعضای گروه سعی کرده‌اند با استفاده از محیط و براساس شکل مکان‌ها، نوع جدیدی از نمایش را تجربه کنند.

تماشاگر در طول این نمایش، سیال است و در طول اجرا کمتر زمانی برای نشستن و توقف برای او مهیا شده است.

علیرضا بخشی استوار، احسان بدخشان و سیاوش حیدری نویسندگان این نمایش هستند.

این نمایش محصول کارگاه ایده تا اجراست. تمام بازیگران این اجرا نیز هنرجویانی هستند که در این کارگاه شرکت کرده‌اند.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.tiwall.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/بخ

لینک اصلی خبر + عکس

http://dana.ir/News/447074.html
گزارش روزنامه «مردم سالاری» از نمایش توریست

نگاهی به یک تئاتر محیطی
«توریست» در مکان غیر‌متعارف!
گروه فرهنگی- مجتبی شیوری: محوطه باز فرهنگسرای سرو که به پارک ساعی متصل می‌شود این روزها شاهد اجرای یک گروه تئاتری است. مدتی است گروه تئاتر پلاتو با استفاده از المان‌های موجود در این مکان خود را برای یک اجرای محیطی مهیا کرده است. این نمایش که «توریست» نام دارد در قالب تئاتر محیطی نیم نگاهی هم به نمایشنامه رومئو و ژولیت اثر شکسپیر دارد. اجرایی که بر خلاف آنچه در تئاتر این روزها مرسوم است قرار نیست به یک سالن تئاتر اکتفا کند، آنچنان که هم جلسات تمرینی خود و هم اجرا را در یک مکان عمومی ‌برگزار ... دیدن ادامه ›› می‌کند.

در واقع گروه پلاتو که به تازگی کار خود را آغاز کرده است دست به کاری زده است که پیش از این کمتر در فضای تئاتر کشور تجربه شده است.بهنود بهلولی سرپرست و مسئول این گروه تئاتری از اوایل فروردین امسال طی فراخوان‌هایی متعدد در چند مرحله سه گروه از بازیگران را گرد هم آورده است و خود به عنوان مدرس کارگاه‌هایی را برای آموزش این گروه‌ها به طور جداگانه برگزار کرده است و در نهایت این گروه‌ها پس از آموزش با یکدیگر ادغام و وارد تمرین‌های فاز اجرایی شده‌اند. بنابراین نکته مهم دیگر در مورد این گروه تئاتری این است که فارغ از فرم کمتر تجربه شده این نمایش، بهنود بهلولی دست به ریسک دیگری هم زده و به جای استفاده از بازیگران مطرح و یا حتی غیرمطرح تئاتری ترجیح داده تا تعدادی جوان با انگیزه را آموزش دهد و از آنها برای نمایشش استفاده کند.

تئاتر محیطی آنچنان که از نامش پیداست قرار است تا چارچوب‌های مرسوم را بشکند و از سالن تئاتر فاصله بگیرد و اجرای تئاتر را به مکانی منتقل کند که پیش از این برای اجرای یک نمایش‌، غیر‌متعارف محسوب می‌شده است. تغییراتی که به سبب الزامات تکنیکی و شاید حتی طیف مخاطب، دگرگونی اساسی را در فرم اجرایی پدید خواهد آورد.

ضمن این که علاوه بر نکات ذکر شده در مورد نمایش «توریست» نکته دیگری نیز وجود دارد و آن این که اجرای این اثر در یک مکان عمومی‌می‌تواند دایره مخاطبان تئاتر را از محدوده مخاطبان تقریبا ثابت اجراهای تئاترشهر و ایرانشهر گسترش داده و آن دسته از مردم که پیش از این با تئاتر آشنا نبوده‌اند را نیز به مجموعه مخاطبان تئاتر اضافه کند.
Welcome to the city of Verona

مرحبا بکم فی مدینة فیرونا

Bienvenue à la ville de Vérone

欢迎来到维罗纳市

Willkommen in der Stadt Verona

Καλωσορίσατε στην πόλη της Βερόνα

Zapraszamy do Werony

Добро пожаловать в город Верона
موفق باشید دوستان خوبمان
۲۸ شهریور ۱۳۹۴
ممنون از شما خانم ثانی :)
۲۸ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

نمایش«بی چگونگی» تا 17 شهریور به روی صحنه می رود

اجرای نمایش «بی چگونگی» اثر برگزیده ششمین همایش مکتب تهران تا 17 شهریور ماه تمدید شد.
به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،نمایش «بی چگونگی» اثر برگزیده ششمین همایش مکتب تهران به مدت سه روز و تا 17 شهریور ماه تمدید شد.

در این نمایش که عرفان خلاقی نویسندگی و کارگردانی آن را به عهده دارد، سارا پهلوانی ،حسام حسینی ، فرشاد قاسمی و مریم ملک ایفای نقش می کنند.

این متن برداشت آزادی است از داستان عروسک پشت پرده صادق هدایت و همچنین گزارش ها و تفسیرهایی از ژرژ باتای، فیلسوف و اندیشمند فرانسوی که دارای دو روایت ... دیدن ادامه ›› موازی در دو فضا- زمان متفاوت است .

این دو روایت همزمان پیش می رود و در نهایت با تلفیق و ادغام این دو روایت فضایی سورئال را خلق می‌کند. روایت‌گر زندگی زن و مردی که در میان روزمرگی زندگی به واسطه بروز چالشی بزرگ در مواجه با پرسش‌های اساسی چون زندگی، مرگ و عشق قرار می‌گیرند.

«بی چگونگی» که رتبه سوم طراحی پوستر سی‌سومین جشنواره بین‌المللی تیاتر فجر را داراست تا 17 شهریور ساعت 20:15 در سالن اجرای مکتب تهران به نشانی خیابان کریم خان، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، کوچه کیوان، پلاک ۸ به صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت با شماره تلفن های ۰۹۳۷۴۶۱۲۲۰۲ ، ۸۸۸۹۱۵۱۲ تماس حاصل فرمایند و یا به سایت ایران کنسرت به ادرس iranconcert.com مراجعه کنند.


http://www.dana.ir/News/433094.html
محمد رحمانی این را دوست دارد
استوار باشی.... «استوار»
۲۵ شهریور ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

امشب آخرین اجرای «اندر هدایت...»

نمایش اندر هدایت نسل جوان امشب آخرین اجرای خود را خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی نمایش این اجرا که قرار بود تا نهم مرداد ماه به روی صحنه برود به دلایلی امشب آخرین اجرای خود را به روی صحنه می برد.
اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.
اگر امشب آخرین اجرا باشه , من می فهمم بهت میگم ! :)) ( شوخی با یکی از دیالوگ های کلیدی نمایش ) :)

ممنون از علیرضا بخشی استوار نازنین که قوت قلب هر گروه نمایشی است و سپاس از زحمات و مساعدتش برای اجرای این نمایش و تا لحظه شروع , این تلاش همواره وجود داشت و امید اینکه اجرای نمایش در سالنی دیگر ادامه پیدا کنه ..
۰۴ مرداد ۱۳۹۴
مریلیون گرامی نظر لطف شماست و گرنه من این همه نیستم و وظیفه ام را انجام می دهم من هم امیدوارم که این نمایش بتونه باز اجرا بشه ...

اگر قرار باشه این نمایش جای دیگه اجرا بشه من می فهمم بهت می گم :)
۰۴ مرداد ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید


مریم رحیمی عضو کانون بازیگران خانه تئاتر ، مجید حمزه از فعالان و صداپیشگان باسابقه رادیو و شهاب الدین حسین پور کارگردان تئاتر به تماشای نمایش اندر هدایت نسل جوان نشستند.

نمایش اندر هدایت نسل جوان قرار است روز شنبه 3 مرداد ماه ویژه هنرمندان به روی صحنه برود.
این نمایش تا 9 مرداد ماه ساعت 21 در سالن مکتب تهران به مدت 35 دقیقه روی صحنه می رود.
برای خرید بلیط می توانید به سایت ایران کنسرت به نشانه www.iranconcert.com مراجعه کرد و یا با شماره 88891512 تماس حاصل فرمایید.
Marillion این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قرارگروهی نمایش اندر هدایت نسل جوان

تیوالی های گرانقدر سلام
گروه نمایش اندر هدایت نسل جوان در نظر دارد قرارگزوهی را برای اعضای محترم تیوال در نظر بگیرد.به همین منظور گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ازهمیاری محترم خواهشمندم این پست را پر رنگ کند.

اندر هدایت نسل جوان یکی از نمایش های منحصر به فرد جلال تهرانی است که محمد محقق منتظری از هنرمندان روشندل آن را کارگردانی کرده و توانسته لوح تقدیر کارگردانی ... دیدن ادامه ›› از شانزدهمین جشنواره بین المللی تیاتر دانشگاهی را از آن خود کند.

این نمایش تا 9 مرداد ماه هر شب ساعت 21 در تماشاخانه مکتب تهران واقع در خ کریمخان. خ شهید عضدی (آبان جنوبی). ک کیوان . پ 8
تلفن رزرو 09212076290
خرید از :http://www.iranconcert.com/
›› تا ۵ پاسخ

شهریار رحیمی این را پاسخ داده‌است
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اساتید و کارشناسان برجسته کشور اظهار کردند:
استقلال طلبی گروه نمایش « اندر هدایت ...» ستودنی است/لزوم حمایت از گروه های تئاتری مستقل برای ارتقای کیفیت تئاتر کشور
جمعی از اساتید و کارشناسان برجسته کشور که به تماشای نمایش اندر هدایت نسل جوان نشستند ضمن تجلیل از رویه استقلال طلبانه گروه های نمایشی جوان برای اجرا تئاتردر سالن های خصوصی این اقدام گروه نمایش« اندر هدایت نسل جوان» را تلاش برای ارتقای کیفیت ماهیت تیاتر در کشور عنوان کرده و خواستار حمایت از این گروه ها شدند.
در همین رابطه حسین پاکدل پس از تماشای نمایش «اندر هدایت ...» گفت:نسل جوان تئاتر ایران امروز پاسخ خود را دریافت کرده است و به نظر من ماناتر از گذشته دست به کشف و شهود زده است. به هر حال در همه دوران فعالیتم چه در پخش شبکه یک و چه در حوزه تئاتر تمام تلاش خود را انجام دادم که به بچه هایی که در تئاتر کار می کنند، کمک کنم. این جوانان هنرمندان آینده تئاتر کشورند و من در چهره همه اینها فقط آینده را می بینم. به هر حال ما با نسلی مواجه هستیم که سوالات زیادی در ذهن دارند که متاسفانه ما از آن‌ها گذشتیم.

این بازیگر و کارگردان تئاتر با تقدیر از گروه اجرایی نمایش «اندرهدایت نسل جوان» گفت: به این گروه نوپا و جوان تبریک می گویم که چنین نمایشی را در مکتب تهران ... دیدن ادامه ›› روی صحنه برده اند. من فکر می کنم با وسواسی که جلال تهرانی در مکتب تهران دارد قطعا از این پس آثار ارزشمندی را روی صحنه این تماشاخانه خواهیم دید.

محمد امیریاراحمدی نمایشنامه نویس برجسته کشور نیز با اشاره به این که ایجاد فضاهای خصوصی این چنینی کار آسانی نیست گفت: من امیدوارم از این پس شاهد اجراهای خوب هنرمندان جوان در این تماشاخانه باشیم. ما باید با این هنرمندان به سمت آینده قدم برداریم و همگی در راه اعتلای تئاتر ایران بکوشیم.

حمیدرضا صدر کارشناس برجسته کشور و نویسنده رمان تو در قاهره خواهی مرد نیز بعد از تماشای این نمایش گفت: من با کمال میل به تماشای این تماشا نشسته ام چرا که معتقدم استقلال این گروه های نو پا که با انگیزه نمایششان را روی صحنه تیاتر می برند ارزشمند است
نویسنده کتاب های روزی روزگاری فوتبال و یونایتد نفرین شده با اشاره به ویژگیهای خاص نمایش اندر هدایت نسل جوان در فرم و محتوای نمایش آن افزود:امیدوارم با استقبال تماشاگران از این نمایش ها این گروه ها برای ارائه کارهای بهتر رغبت پیدا کنند.
رحمت امینی نمایش نامه نویس و کارگردان تئاتر نیز بعد از تماشای این نمایش گفت: در مجموع کاری صمیمی و دلنشین بود مخصوصا برای تماشاگر با توجه به نوع نگارش آقای تهرانی و بازی زبانی در کارش هست.

او در ادامه با بررسی این ویژگی های زبانی که در نمایشنامه اندر هدایت نسل جوان هم وجود دارد ، ادامه داد: بازیگران به عنوان کسانی که می خواهند این ریتم موسیقایی را مثل یک ارکستر سمفونیک به نمایش بگذارند به خوبی از پس کار خود برآمده و ما شاهد یک سمفونی بودیم.
این کارگردان با سابقه تئاتر در پایان تصریح کرد: من مطمئنم تماشاگران از تماشای این نمایش لذت خواهند برد و امیدوارم با حمایت خود این نوع گروه ها را که با سرمایه های شخصی نمایش های خود را روی صحنه می برند حمایت کنند.
دکتر فرهنگ رضایی مهر نیز با اشاره به تفاوت امکانات برای گروه های نمایشی بزرگ و گروه های مستقل کار گروه نمایش اندر هدایت نسل جوان را قابل ستایش خواند گفت:برای من جای حیرت داشت که کارگردانی که از قضا روشن دل است چنین جسارتی به خرج داده و با درآمد حاصل از کار خود توانسته این نمایش را به روی صحنه بیاورد.
این استاد برجسته روزنامه نگاری با اشاره به جذابیت موسیقایی نمایش «اندر هدایت ...» و ترسیم جهانی خاص نمایش اظهار داشت:من همواره به شاگردان و روزنامه نگاران توصیه کرده ام که به تماشای تئاتر بنشینند تا نگاهشان به زندگی و پیرامونشان وسعت یابد و این نمایش هم جزو آن دست نمایش هایی است که برای من جهانی را به تصویر کشید.
اعضای گروه نمایشی اندر هدایت نسل جوان در هفته پیش میزبان اساتید و مهمانان گرانقدری از جمله حسین پاکدل ، محمد امیر یار احمدی ، رحمت امینی ، حمیدرضا صدر ،آراز بارسقیان ، محمد صادق ملکی ، دکتر فرهنگ رضایی مهر از اساتید پیشکسوت روزنامه نگاری و دکتر رضا فرشاد از جامعه شناسان مطرح کشور بود.
اندر هدایت نسل جوان نمایش نامه منحصر به فردی از جلال تهرانی است که محمد محقق منتظری آن را کارگردانی کرده است.فرزین محدث ، بهناز بستان دوست ، مید رحیمی و مینووش رحیمیان در این نمایش ایفای نقش می کنند.
این نمایش تا 9 مرداد ماه هرشب ساعت 21 در تماشاخانه مکتب تهران واقع در خیابان کریم خان ، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی ) ، کوچه کیوان ، پلاک هشت به روی صحنه می رود و مدت زمان آن 35 دقیقه است.
به گزارش روابط عمومی نمایش اندر هدایت نسل جوان پیش فروش هفته دوم این نمایش در سایت ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com آغاز شده است.
هم چنین می توانید برای رزرو بلیط نمایش با شماره تماس 88891512 تماس حاص نمایید.
وحید هوبخت این را خواند
رسول حسینی، نسیم ح و Marillion این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید