تیوال گردشگری | عکس‌ها
S3 : 15:14:14
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
آلبوم عکس
پاییز النگدره و هزار جریب... دیدن متن »

جنگل هزار جریب بخشی پهناور میان استان‌های گلستان و مازندران است و قسمتی از آن نیز در ضلع جنوب شرق و جنوب شهرستان بهشهر استان مازندران قرار گرفته است. منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع هزار جریب محدوده‌ای به مساحت ۴۹۰۰۰۰۰۰ هکتار را به خود اختصاص داده است. این منطقه از پوشش گیاهی و جانوری غنی برخوردار است. انجیلی، راش، ممرز، ازگیل، سیب و آلو وحشی، ال، بلوط، کچف، شیردار، شماد، زرشک کوهی، ولیک، بارانک جنگلی و تلکا درختان هزار جریب را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این درختان رنگارنگ و با ارزش، گل‌ها و گیاهانی نظیر شقایق، بنفشه، رز، زعفران، آویشن، گل گاوزبان و اسفنج در فصل‌های مختلف سال بر تن هزار جریب نقش می‌بندند و سیمایی دل فریب بدان می‌بخشند.

عکس:‌زهراسادات راد / خبرنگارانپاییز النگدره و هزار جریب | عکس پاییز النگدره و هزار جریب | عکس پاییز النگدره و هزار جریب | عکس پاییز النگدره و هزار جریب | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زندگی در منطقه زیبای جلفا... دیدن متن »

جلفا، منطقه ای در شمال آذربایجان شرقی است. شهرستان جلفا با وسعت ۱۶۷۰ کیلومتر مربع (۳.۷ درصد مساحت استان) در ۱۲۰ کیلومتری تبریز و به صورت نوار باریکی در مرز شمالی ایران واقع شده است. این شهرستان از سمت شمال با کشورهای جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان، از سمت شرق با شهرستان خداآفرین، از سمت غرب با استان آذربایجان غربی و از سمت جنوب با شهرستان‌های ورزقان و مرند هم‌مرز است.

عکس:‌ مینا نوعی / مهر زندگی در منطقه زیبای جلفا | عکس  زندگی در منطقه زیبای جلفا | عکس  زندگی در منطقه زیبای جلفا | عکس  زندگی در منطقه زیبای جلفا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، چهارشنبه
Captain این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت پاییزی، گلستان... دیدن متن »

زردی برگ درختان در فصل پاییز، کوه ها و جنگل های مناطق کوهستانی را بیشتر از همیشه زیبا می‌کند و از سوی دیگر طبیعت استان گلستان ، که استانی در دامنه کوه است بیشتر نمود میدهد .جنگل‌های استان گلستان در فصل پاییز با نمایی زیبا از رنگ های زرد و نارنجی اش طبیعت بکر خود را به رخ می‌کشد.

عکس:محمد نسایی / تسنیم۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت پاییزی ارسباران... دیدن متن »

ارسباران یا قره‌داغ ناحیه کوهستانی وسیعی است در شمال استان آذربایجان شرقی، که از شمال کوه قوشاداغ در جنوب اهر تا رود ارس گسترده است. تمام درختان آن در فصول بهار و تابستان سرسبز و زیبا و پر از جاذبه‌های دیدنی است و در پاییز برگ‌ریز هزار رنگ، برگ‌های زرد و قرمز و قهوه‌ای، این منطقه را شبیه پادشاه فصل‌ها می‌کند. تنوع زیستی و اکولوژیکی، جنگل‌های ارسباران را به یکی از زیباترین جنگل‌های ایران و جهان بدل کرده است. گونه‌هاى گیاهی نایاب و یگانه زیستگاه یکى از کمیاب‌ترین پرندگان جهان به نام «سیاه خروس» در این منطقه واقع شده است.

عکس: امیر یوسفیان / خبرنگارانطبیعت پاییزی ارسباران | عکس طبیعت پاییزی ارسباران | عکس طبیعت پاییزی ارسباران | عکس طبیعت پاییزی ارسباران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
Negin Fooladi، امیر مسعود، بهزاد هندی و M... این را دوست دارند
کدوم تور اینجاها میبره ، دالاهو نداشت
۰۶ آذر
فکر می کنم بیشتر تور ها تابستان به این منطقه می برن.
۰۸ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همایش تحول برای سده نو برگزار شد... دیدن متن »

همایش تحول برای سده نو در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ رأس ساعت ۱۳:۵۶ با همکاری فصلنامه گیلگمش، شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ تیوال و دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هتل سیمرغ تهران برگزار شد.
در بخش آغازین‌، بهنام‌ افتخاریان ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین، از ایام باقیمانده برابر ۸۵۰ روز تا شروع قرن جدید و اهمیت مشارکت و هم‌افزایی نسل جوان در پاس‌داشت آن سخن گفت. او‌ هم‌چنین به لزوم مطالعه تجربه کشورهای مختلف در رویدادهای مشابه قرن نو و هزاره پرداخت.

آرش نورآقایی، ایده‌پرداز رویداد نوسده اولین سخنران این همایش بود. ایشان با روایت بخشی از سفرنامه فرنگستان ظل‌السلطان، فرزند ناصرالدین شاه، رویای دیرین ایرانیان را از سال ۱۲۸۵ شمسی یادآور شد. او آرزومندی و رویاپردازی را لازمه هدف‌مندی جوامع برشمرد و آینده روشن را از آن ملتی دانست که شمار رویاهایش بر تعداد خاطراتش فزونی دارد.
ایشان هم‌چنین به نرخ موجود و آتی رده سنی سالمندان کشور و اهمیت چابک نگه‌داشتن جامعه اشاره کرد.
آرش نورآقایی در ادامه این سخنرانی از اهمیت زمان، آیین‌های نوروزی برای تحول ایرانیان، شرح نمونه‌های از اقدامات کشورهای غربی در شرایط مشابه، لزوم توجه بیشتر به تقویم شمسی، دیپلماسی نوروز به عنوان میراث جهانی، بهره‌گیری از نمایشگاه آتی اکسپو دبی برای بازاریابی و تبلیغات رویداد نوسده و اهمیت درک و حمایت دولتهای ایران فرهنگی سخن به میان آورد. «تحول برای سده نو با هدف تفکر برای عملی نو» راهبرد پیشنهادی بهنام افتخاریان، کارشناس گردشگری و مجری این همایش به عنوان حسن ختام سخنرانی ایده‌پرداز رویداد نوسده بود.

اولین سخنران میهمان این همایش، سیدمحمد بهشتی ریاست سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ریاست سابق پژوهشگاه ذیربط و عضو پیوسته فرهنگستان هنر بود. وی با تمثیل پاگرد پلکان زندگی در پایان هر سده، از این فرصت منحصر به فرد برای ارزیابی مسیر طی شده و تدوین برنامه چشم‌انداز آینده گفت.
ایشان در ادامه صحبتها به نقش رویاپردازی‌های متناسب در ادبیات غرب برای تسهیل برنامه‌های شروع هزاره سوم و قرون اخیر پرداخته بر اهمیت «هم‌رویا» شدن ایرانیان و ایجاد بستر مناسب خلق رویا توسط فیلسوفان و هنرمندان ایران‌زمین در نوسده تأکید کرد.
سید محمد بهشتی هم‌چنین بر لزوم حفظ موقعیت ایران به عنوان پل یا شاهراه ارتباطی شرق و غرب به منظور تثبیت جایگاه فرهنگی و تمدن ایرانی از یک سو و رعایت الزامات توسعه و طرح سرزمین از سوی دیگر اشاره کرد. نسیان اهلیت سرزمین ما ایران، واپسین چالشی بود که از سوی ایشان برشمرده شد.

مسعود زمانی، محقق آینده‌نگاری فناوری هولدینگ فناپ دومین سخنران میهمان از نخستین بخش این همایش بود. ایشان‌ به عنوان متخصص تکنولوژی، برای حاضرین از تصویر پیش‌بینی شده برای آینده گفت.مسعود زمانی در ادامه این بخش به واکاوی تجربه شرکت کداک، نقش تکنولوژی و پیشرفت چشمگیر آن به عنوان ابزار رشد، توجه به عملکرد رقبا و محدودیت مغز انسان در قدرت تحلیل اتفاقات پیش رو پرداخت. او نیز بر «هم‌رویا» شدن دغدغه‌مندان ایران‌زمین به منظور خلق تصویر مشترک برای ایرانی بهتر و بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی به‌روز تأکید کرد.

با پایان پذیرفتن این بخش از همایش، حاضرین به تماشای فیلم کوتاهی با موضوع «آرزوهای نوسده» نشستند که حاصل همت و تلاش سرکار خانم فرشته سینجلی و جناب آقای هادی مقدسیان از همراهان این رویداد بود. مخاطبین این فیلم به مواردی چون تغییرات الگوی شهری، کاهش آلودگی‌ها، روابط صمیمانه اجتماعی، اختراع خودرو معلق، بهبود شرایط اقتصادی و ....اشاره داشتند.

بهنام افتخاریان با دعوت از حضار برای پذیرایی بار دیگر بر تفکر خلاق برای سده نو تأکید کرد: «قزن نو امد، بیا اندیشه‌ها را نو کنیم.»

بخش دوم این نشست با پخش فیلم کوتاه دیگری آغاز شد که حاصل همراهی سرکار خانم ویدا تهرانی‌سرشت و شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ تیوال بود. در این فیلم، «۱۰۰ سال اخیر ایران» به تصویر کشیده شده بود.
سپس پنل تخصصی این همایش با حضور آقایان:
علی اصغر سیدآبادی، مشاور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی راهبردی
امیرخراسانی، جامعه‌شناس
جواد قارایی، تهیه‌کننده و کارگردان مستند «ایرانگرد»
سیاوش صفاریان‌پور، خبرنگار علمی
مسعود زمانی، متخصص تکنولوژی و آینده‌پژوه
آغاز به کار کرد.

جناب سیدآبادی، مدیر پنل تخصصی در ابتدا از طرح ایده رویداد نوسده و برگزاری این همایش به عنوان بستر خلق سناریو آینده ایران قدردانی کرد. او توجه به ابعاد جامعه‌شناسی هرگونه تحول در رژیمهای سیاسی و اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.
سیاوش صفاریان‌پور به عنوان نماینده پنل در مبحث تحولات علمی، از روند تغییرات جهانی ناشی از پیشرفت‌های علمی بشر در حوزه‌های مختلف و لزوم کاهش فاصله کشور و آمادگی بیشتر برای شهروندی در «زمین» سخن گفت.ایشان دستیابی به نقشه ژنتیکی انسان، تولید گونه انسانی تک‌جنسی (خلق گونه انسان- ماشین)، تولد انسان در خارج از کره زمین و‌ حمل و نقل فضایی را از جمله موارد قریب به وقوع برشمرد. صفاریان‌پور یادآور شد که «زمین گهواره بشر است و هیچ انسانی تا ابد در گهواره نخواهد بود»؛. او جهان را به صداقت و بی‌آزاری فراخواند و نوید داد که «مردم زمین، سلام!»

ابعاد جامعه‌شناختی تحولات آینده را جناب امیر خراسانی موردتوجه قرار داد. او علیرغم رواج توسعه‌های تکنولوژیکی و ترویج مباحث انگیزشی امروزی، نحوه توزیع منابع زمین را مهمترین عامل تحول و مؤثر در بهبود حال انسان معرفی کرد و در این بخش فقدان حداقل امکانات نظیر سرویس بهداشتی در جوامع مختلف را عاملی برای توزیع ناعادلانه ثروت برشمرد. امیر خراسانی زمین را آبستن تقابل جوامعی معرفی کرد که دشمنی‌های عمیق ناشی از این توزیع ناعادلانه در آنها شکل گرفته و «ما» را به عنوان یک گونه از هم متمایز می‌کند. او هم‌چنین تفکر بنیادین در جوامع در خصوص ورود به عصر مدرنیته را مورد نقد قرار داد.

در ادامه این بخش، جواد قارایی از تجربه ایران‌شناختی خود برای حاضرین سخن به میان آورد. او از روحیه قهرمان‌پروری، لزوم یاریگری و سخت‌کوشی گفت و باور داشت حال ایران با بهبود حال اقوام ایران بهتر خواهد شد. او مردم هر کشور را روح آن کشور معرفی کرد و امید را شرط لازم بهبود شرایط دانست.

مسعود زمانی نیز بار دیگر بر عدم قطعیت علم تأکید و فناوری را عامل بسط توانایی‌های درونی انسان معرفی کرد. او‌ اذعان داشت که فناوری همه رویاها را تبدیل به واقعیت نمی‌کند بلکه اراده است که مؤثر واقع می‌شود. ایشان هم‌چنین بر نقش تکنولوژی در کنترل تخصیص منابع اشاره کرد. مسعود زمانی از تکنولوژی هم به عنوان تهدیدی برای شکاف بیشتر جوامع و هم فرصتی برای پیشرفت سخن گفت.

پنل تخصصی همایش تحول برای سده نو با برشمردن نکات اصلی شرکت‌کنندگان توسط مدیر این پنل پایان یافت. با مشارکت حاضرین، موارد مطرح‌شده در این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بهنام افتخاریان ادامه این بخش را به جناب محمد عمروآبادی، هم‌بنیان‌گذار شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ تیوال واگذار کرد. محمد عمروآبادی، ضمن معرفی این گروه و فعالیت‌های آن به دلایل همراهی با رویداد نوسده پرداخت و در این خصوص به وجود آرزو، امید و‌ رویای مشترک اشاره داشت.
معرفی سایت نوسده به عنوان یکی از نتایج این همکاری توسط ایشان انجام شد: www.nowsadeh.com
محمد عمروآبادی به طرح «همایش ملیگردشگری هنری و هنر گردشگری» در رویداد نوسده اشاره کرد. این طرح توسط سرکار خانم ویدا تهرانی‌سرشت برای حاضرین تشریح شد. ایشان گردشگری هنری را عاملی برای شکل‌گیری هنر در لایه‌های مختلف جامعه برشمرد. ویدا تهرانی‌سرشت برای گردشگری هنری قدمتی به اندازه هنر تعریف و هنر را موجب رونق مقاصد گردشگری معرفی کرد. او اهداف همایش هنری رویداد نوسده را برشمرد و بر محورهای اصلی آین همایش اعم از شناسایی صنایع دستی، بازاریابی هنر، معرفی شهرهای خلاق و مهمان‌نوازی تأکید کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه نگارش مقاله برای این همایش، صفحه «گردشگری هنری» در سایت نوسده به علاقه‌مندان معرفی شد.
این همایش با قدردانی از حضور و همراهی شرکت‌کنندکان، پذیرایی و گرفتن عکس یادگاری، رأس ساعت ۲۰:۰۰ پایان یافت.

عکاس: امیر صادقیهمایش تحول برای سده نو برگزار شد | عکس همایش تحول برای سده نو برگزار شد | عکس همایش تحول برای سده نو برگزار شد | عکس همایش تحول برای سده نو برگزار شد | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مهاجرت پرندگان به تالاب عشق آباد... دیدن متن »

سالانه بیش از ۵ میلیون پرنده مهاجر مسیر ۵۰۰۰ هزار کیلومتری را از شمال اروپا و آسیا طی کرده و میهمان آب‌های ایران می‌شوند. تالاب عشق آباد یکی از مناظر زیبای اطراف تهران است که ما می‌توانیم در آن ناظر پرواز این پرندگان مهاجر باشیم. تالاب عشق آباد در ۲۵ کیلومتری مرکز شهرستان ری در استان تهران قرار دارد. این تالاب چهارگوش و از نوع فصلی به طول حدود ۷۰۰ متر است که در ارتفاع ۹۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد. حجم آب در فصول مختلف تغییر می‌کند. با این که وسعتی اندک دارد، ولی پناهگاه پرندگان بومی، عبوری و مهاجر است. این تالاب یکی از مراکز بسیار عالی برای پرنده نگری در حاشیه تهران است و تاکنون ۱۵۱ گونه پرنده از این تالاب مشاهده شده‌است که از این میان، ۱۵ گونه شکاری، ۱۲ گونه مرغابی و ۲۵ گونه سلیم و آبچلیک است. بیشتر پرندگان تالاب از راستهٔ گنجشک­‌سانان از جمله کلاغ ابلق، زاغی، کلاغ سیاه، گنجشک خانگی، دم جنبانک ابلق، قمری خانگی، کبوتر چاهی، سنقر تالابی، کورکور سیاه، آبچینک، حواصیل خاکستری، حواصیل سفید، خروس کولی، سلیم، خوتکا، قار، چلچله، چکاوک، اردک، سینه سرخ، سار معمولی، چنگر نوک سرخ، پرستوی دریایی، قرقی و سنگ چشم دم سرخ هستند. پوشش گیاهی حاشیهٔ تالاب، گیاه نی است و حجم آب تالاب در فصول مختلف تغییر می­کند. گیاهان اطراف تالاب شامل قیچ، اسفند؛ جگن، چمن شور ساحلی، چمن شور پاگربه، خارشتر، شکر تیغال، درمنه، گندمک و ... است. این تالاب به سبب کم­ توجهی و عدم حفاظت مناسب در اثر عواملی از قبیل ورود فاضلاب شهری، پرورش ماهی، سموم کشاورزی و … در حال نابودی و تبدیل شدن به باتلاق است. این مکان به دلیل داشتن پوشش گیاهی مناسب و قرار داشتن در مسیر مهاجرت بسیاری از پرندگان توانسته مکان امنی برای استراحت این پرندگان باشد. قرار گیری تالاب عشق آباد در مسیر مهاجرت پرندگان سالهاست که این دریاچه مصنوعی را به یک زیستگاه مناسب برای اقامت‌های دائم، بلند مدت یا کوتاه مدت پرندگان مبدل ساخته است.

عکس: مجتبی عرب‌زاده / خبرنگارانمهاجرت پرندگان به تالاب عشق آباد | عکس مهاجرت پرندگان به تالاب عشق آباد | عکس مهاجرت پرندگان به تالاب عشق آباد | عکس مهاجرت پرندگان به تالاب عشق آباد | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، فهیمه تردست، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت سوغات خراسان... دیدن متن »

اواخز بهار فصل شکوفه دادن و از اواسط پاییز فصل به ثمر رسیدن و برداشت زرشک است. کشور ایران با صادرات زرشک به بیش از ۳۰ کشور، تامین ۹۵ درصد سهم زرشک دنیا را در اختیار دارد. استان خراسان جنوبی با تولید سالیانه ۲۰ هزارتن، تامین کننده ۹۷ درصد تولید زرشک کشور است. متاسفانه خام فروشی این محصول استراتژیک بزرگترین مشکل کشاورزان منطقه است که به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب فرآوری از آن رنج می‌برند.

عکس:سعید هاشمی گازار خبرنگارانبرداشت سوغات خراسان | عکس برداشت سوغات خراسان | عکس برداشت سوغات خراسان | عکس برداشت سوغات خراسان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، امیر مسعود، فهیمه تردست، علی ملکی، نیکا نصیری، سید حامد حسینیان، Negin Fooladi و بهزاد هندی این را دوست دارند
چقدر خوبه این عکسا!! کاش یه مزرعهٔ زرشک داشتم و ز غوغای جان فارغ بودم :((
۰۴ آذر
آقای فدائی عکسش خوبه شما برو مغازه دوتا بوته زرشک بگیر پاک کن اونوقت حالتونو میپرسم ، خیلییی تیغ داره
۰۶ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری... دیدن متن »

زن‌ها کل می‌کشند و در صف مرتب می‌ایستند، رنگ‌های تند و زیبا در زیر نور آفتاب می‌درخشند، لباس‌ها بلند و پوشیده و خوش رنگ روستا را فرا می‌گیرند دستمال‌ها در حرکت مواج تکان می‌خورند. با تمام شدن فصل برداشت محصول در مناطق عشایرنشین چهارمحال و بختیاری عروسی‌های پر از رنگ ایل بختیاری آغار می‌شود. زنان و مردان دوش به دوش هم تدارکات مجلس را فراهم کرده تا خانواده‌ی عروس و داماد با خیالی آسوده به استقبال جشن بروند. طایفه‌ی بزرگ شیخ رباط یکی از این اقوام است که جشن‌های چندهزار نفری‌شان را در منطقه بازفت برگزار می‌کنند. قوم بختیاری با حفظ آداب اصیل خود یکی از کهن‌ترین اقوام ایران است.

عکس: رضا کامران سامانی / خبرنگارانجشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری | عکس جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری | عکس جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری | عکس جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
M...، امیر مسعود، بهزاد هندی، Negin Fooladi، نیما نیک، رامین غفرانی و فرنوش غیاثی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
حمام چهارفصل اراک... دیدن متن »

ای حمام چهار فصل اراک یکی از زیباترین آثار معماری و کاشی کاری ایران در قرون اخیر است و به واسطه تزیینات ویژه آن ، در معماری اسلامی اثری منحصر به فرد به شمار می رود .ساختمان حمام در حدود ۱۰۰ سال پیش و در زمان حکومت احمد شاه قاجار توسط محمد ابراهیم خوانساری بنا گردید . این اثر ارزشمند تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و پس از اتمام عملیات مرمت و بازسازی به عنوان موزه باستان شناسی و مردم شناسی اراک بازگشایی شده.

نام چهار فصل بر گرفته از تابلوهای کاشی کاری شده در چهار جهت حمام در بخش سربینه مردانه است که بنابر شرایط مختلف فصول سال (فصل های چهارگانه) به تصویر کشیده شده است . برروی این کاشی های لعابدار نقوشی از منظر طبیعی ، شکارگاه و ... دیده می شود.

پلان سربینه‌ی حمام به شکل هشت‌ضلعی نامنظم است که چهار ضلع آن بزرگ و چهار ضلع دیگر کوچک‌تر است. پی بنا در عمق هفت‌و‌نیم متر با استفاده از مصالح سنگ سیاه و گل آهک ساخته شده و قطر دیوارهای اصلی آن از سطح زمین تا سقف بین ۵۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است.

عکس: مهدی بیات / تسنیمحمام چهارفصل اراک | عکس حمام چهارفصل اراک | عکس حمام چهارفصل اراک | عکس حمام چهارفصل اراک | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پیمان حسینی برزی، Negin Fooladi، بهزاد هندی، فروغ یعقوبی و فرنوش غیاثی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بزرگترین بنای خشتی جهان... دیدن متن »

مجموعه ارگ تاریخی بم واقع در شمال‌شرقی شهرستان بم فعلی، با مساحت تقریبی ۲۰۰ هزار متر مربع بزرگ‌ترین بنای خشت و گلی یکپارچه جهان در سازمان یونسکو ثبت شده و قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال دارد. این بنا در واقع شهر قدیم بم بوده که دور تا دور قلعه مرکزی آن را با حفاری خندق از یورش دشمنان مصون می‌داشتند. در پنجم دی‌ماه سال ۱۳۸۲شمسی، در اثر زلزله شدیدی که شهر بم و حومه آن را لرزاند، ارگ بم تقریباً به طور کامل از بین رفت، اما در سال‌های بعد با کمک بسیاری از کشور‌های عضو یونسکو مرمت آن آغاز و پیش‌بینی می‌شود این امر تا سال ۲۰۲۰ میلادی ادامه یابد. ارگ بم فضای مردم نشین یا عامه نشینی دارد که با حصاری بلند در راستای شرقی غربی از بخش حاکم نشین جداشده و دسترسی این دوبخش به یکدیگر از راه دروازه‌ای است که از شمال بنای میر آخور به سرباز خانه حاکم نشین می‌رسد، بخش مردم نشین را به دوره‌ای از گسترش ارگ نسبت داده اند، با این حال این دوبخش در میان باروی حصینی با ۳۸ برج بزرگ و کوچک جای دارد که یکپارچه به نظر می‌رسد.

عکس: مهلا جنابی / خبرنگارانبزرگترین بنای خشتی جهان | عکس بزرگترین بنای خشتی جهان | عکس بزرگترین بنای خشتی جهان | عکس بزرگترین بنای خشتی جهان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیر مسعود، پرند محمدی، بهزاد هندی، Negin Fooladi، فروغ یعقوبی و سید رسول حسینی مفرد این را دوست دارند
رقبا برن یاد بگیرن تولید محتوا رو ..
۰۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ماهیگیری در دریای خزر... دیدن متن »

با آغاز فصل پاییز و تغییر لباس طبیعت، ماهیگیران خزرنشین نیز چشم به سخاوت دریا می‌دوزند و برای صید ماهی دل به دریا می‌زنند. دریای خزر نیز در این فصل از سال با ماهی‌های کفالش با روی باز از ماهیگیران، استقبال می‌کند. ماهیگیری در این دریا از پاییز آغاز می‌شود و تا فروردین ماه ادامه می‌یابد. ماهی کفال خزر با رنگ سبز زیتونی و نقره‌ای، صدف خوار است و می‌تواند از حلزون، جلبک ها، کرم ها، مواد پوسیده شده در کف دریا‌ها تغذیه کند.

عکس:محمدامین نجفی / خبرنگارانماهیگیری در دریای خزر | عکس ماهیگیری در دریای خزر | عکس ماهیگیری در دریای خزر | عکس ماهیگیری در دریای خزر | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
بهزاد هندی، Negin Fooladi، پرند محمدی و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره «کان» روسیه... دیدن متن »

جشنواره «کان» روسیه جشنواره‌ای است برای علاقه‌مندان و طرفداران بازی‌های کامپیوتری و انیمه و کاسپلی/Cosplay‌‌(پوشیدن لباس و گریم جهت شبیه شدن به شخصیت‌های انیمه و بازی‌هایویدئویی و ...)
امسال مسکو میزبان این جشنواره بود و علاقه‌مندان زیادی در آن شرکت کردند.
در ادامه تصاویری از این جشنواره آمده است.جشنواره «کان» روسیه | عکس جشنواره «کان» روسیه | عکس جشنواره «کان» روسیه | عکس جشنواره «کان» روسیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
Negin Fooladi و محمد عمروابادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ورود پرندگان مهاجر به تالاب گندمان... دیدن متن »

با شروع فصل سرما پرندگان مهاجر، از سیبری، آسیای میانه، ترکیه و مناطق شمال کشور به تالاب‌های چهارمحال و بختیاری پرواز می‌کنند. هم اکنون دسته‌های کوچک از کاکائی‌ها، لک‌لک‌ها، حواصیل‌ها، اگرت‌ها و اردک‌ها در حال فرود آمدن در این تالاب‌ها هستند و از اواسط آبان‌ماه حضور پرندگان مهاجر در تالاب‌های استان به اوج خود می‌رسد و تا قبل از یخ زدگی آب تالاب‌ها در این استان حضور دارند. این پرندگان از ۳۵ گونه پرندگان آبزی و کنار آبزی شامل خانواده اردک‌ها، کشیم‌ها، خوتکاها، اگرت، حواصیل و فلامینگو‌ها هستند. در حال حاضر حدود ۶۰ هزار پرنده(فرد) در تالاب بین المللی چغاخور، ۳۰ هزار فرد در تالاب گندمان، سه هزار و ۵۰۰ فرد در تالاب علی‌آباد و دو هزار و ۶۰۰ فرد در تالاب سولقان زندگی می‌کنند.

عکس:رضا کامران سامانی / تسنیمورود پرندگان مهاجر به تالاب گندمان | عکس ورود پرندگان مهاجر به تالاب گندمان | عکس ورود پرندگان مهاجر به تالاب گندمان | عکس ورود پرندگان مهاجر به تالاب گندمان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، امیر مسعود، Negin Fooladi و سهند رادمهر این را دوست دارند
واحد "قطعه" معمولا توسط شکارچیان و برای پرندگان شکار شده و مرده به کار می رود. از سوی کمیته ثبت پرندگان ایران، واحد "فرد" برای شمارش پرندگان زنده (از جمله مهاجر) پیشنهاد شده و توسط پرنده نگرها به کار می رود.
۱۴ آبان
درود بر شما
با تشکر از حسن توجه شما اصلاح شد.
۱۴ آبان
خیلی ممنون از شما :)
۱۴ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت زعفران، خراسان شمالی... دیدن متن »

هر سال پاییز در خراسان شمالی مزارع زعفران بسیار زیبا و چشم‌نوازند. برداشت این طلای سرخ سختی‌های خاص خود را دارد. در ادامه تصاویری از برداشت زعفران در خراسان شمالی را مشاهده می‌کنید.

عکس: مریم داورنیا / مهربرداشت زعفران، خراسان شمالی | عکس برداشت زعفران، خراسان شمالی | عکس برداشت زعفران، خراسان شمالی | عکس برداشت زعفران، خراسان شمالی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی، Negin Fooladi و سید رسول حسینی مفرد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پاییز منطقه فندقلو... دیدن متن »

پاییز فصل رنگ‌هاست و در هر گوشه‌ای از طبیعت مناظر چشم نوازی را رقم می‌زند. در ادامه تصاویری ازخلخال(منطقه گردشگری ازناو) و نمین(بخش ویکلیج) منطقه نمونه گردشگری فندقلو و ارتفاعات سوها را مشاهده می‌کنید.

عکس: بهرام آدشیرین پور / تسنیمپاییز منطقه فندقلو | عکس پاییز منطقه فندقلو | عکس پاییز منطقه فندقلو | عکس پاییز منطقه فندقلو | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، علی ملکی، Negin Fooladi و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مسجد چوبی... دیدن متن »

مسجد چوبی در دهکده چوبین، اولین مسجد چوبی مقاوم در برابر زلزله در سطح جهان به حساب می‌آید که توسط مرحوم حمید مجتهدی در سال ۱۳۷۹ در دهکده چوبی با درختان بسیار زیادش در شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی ساخته شد. همه سازه‌های این دهکده از چوب ساخته شده که در ساخت این مسجد نیز ۴۰ تن چوب استفاده شده است. این دهکده شامل مسجدچوبی، موزه، کتابخانه، رستوران و... مورد توجه گردشگران بسیاری از ایران و جهان قرار گرفته است.

عکس: میترا زرگرانی /خبرنگارانمسجد چوبی | عکس مسجد چوبی | عکس مسجد چوبی | عکس مسجد چوبی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
Negin Fooladi، بهزاد هندی و پیمان حسینی برزی این را دوست دارند
مسیر دسترسی: خراسان رضوی، شهرستان نیشابور، کیلومتر 16 بلوار شهدا، جاده تقی آباد طلایی،
دهکده چوبی در Google map ثبت نشده اما در Maps me به ثبت رسیده
تلفن تماس مجموعه 05512213373
ساعت بازدید از 8 صبح تا غروب آفتاب
بلیط ورودی هر نفر 2000 تومان
امکان ورود خودرو به داخل ... دیدن ادامه » مجموعه وجود ندارد. در داخل دهکده برای دیدن قسمت های مختلف پیاده روی سبک لازم است
وزن هر مناره 4 تن می باشد نکته جالب آنکه وزن منار ها بر روی سقف است و سقف مسجد ستون ندارد. در واقع وقتی از داخل مسجد نگاه می کنید زیر منار ها خالی است.
۰۴ آبان
آقا بنویسید چرا که نه ، من میخونم برام جالبه
۰۶ آبان
ممنون:)
۰۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
منطقه زیبای قره‌داغ... دیدن متن »

اَرَسباران یا قره داغ ناحیه کوهستانی وسیعی است در شمال استان آذربایجان شرقی، که از شمال کوه قوشا داغ در جنوب اهر تا رود ارس گسترده‌است.ارسباران یا قره داغ در شرق با شهرستان مشگین‌شهر و مغان، در جنوب با شهرستان سراب، و در غرب با شهرستان تبریز و شهرستان مرند هم‌مرز است. در سال ۱۹۷۶، یونسکو ۷۲٬۴۶۰ هکتار از اراضی منطقه را به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره ثبت کرد.

عکس: مهدی زوار / مهرمنطقه زیبای قره‌داغ | عکس منطقه زیبای قره‌داغ | عکس منطقه زیبای قره‌داغ | عکس منطقه زیبای قره‌داغ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
علی ملکی، فهیمه تردست، امیرمسعود فدائی، Negin Fooladi، امیر مسعود، Captain و نفیسه نوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عجایب حیات‌وحش... دیدن متن »

حیات‌وحش تصاویر ترسناک و همچنین خیره کننده‌ای دارد. در ادامه عکس‌های برگزیده مسابقه عکاسی از حیات‌وحش سال ۲۰۱۹ آمده است.عجایب حیات‌وحش | عکس عجایب حیات‌وحش | عکس عجایب حیات‌وحش | عکس عجایب حیات‌وحش | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، Negin Fooladi، پیمان حسینی برزی و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رونمایی از ۳۰ تابوت چوبی باستانی در مصر... دیدن متن »

وزارت آثار باستانی مصر به صورت رسمی از ۳۰ تابوت چوبی باستانی که اخیرا در «دره پادشاهان»‌ کشف شده‌اند،رونمایی کرد.

به گزارش رویترز، مقام‌های مصر روز گذشته در یک نشست خبری جزئیات بیشتری درباره کشف این مجموعه تابوت‌های چوبی باستانی ارائه دادند.

«مصطفی وزیری» دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر در جریان این نشست بیان کرد: «این اولین‌باری است که یک اکتشاف در منطقه «العساسیف»توسط تیمی که تمام اعضایش را باستان‌شناسان و متخصصان مصری تشکیل داده‌اند، صورت می‌گیرد.»

به گفته ‌او، این مجموعه تابوت‌های رنگین چوبی درحالی کشف شدند که مومیایی چندین مرد، زن و کودک در آن‌ها قرار داشتند. باستان‌شناسان معتقدند این تابوت‌های سه‌هزارساله به اعضای خانواده یک کاهن بلندمرتبه تعلق دارند.

با این که تابوت‌ها برای مدت طولانی دفن شده بودند، اما تصاویر رنگی پرندگان و گل‌هایی که بر روی تابوت‌ها نقاشی شده‌، هنوز سالم باقی مانده‌اند. شواهد حاکی از آن است که نقاشی‌های روی تابوت‌ متعلق به یک کودک، ناتمام باقی مانده است.

منبع: ایسناNegin Fooladi و elnaz amirbeygloo این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
صخره‌های بانگل بانگلز... دیدن متن »

در بخش‌های شمال غربی قاره استرالیا، توده سنگ‌هایی ۳۵۰ میلیون ساله جا خوش کرده اند که در پارک ملی پانولولو یا بانگل بانگلز قرار دارند. این توده سنگ‌ها ارتفاعی حدود ۵۷۸ متر دارند که در نوع خود بسیار دیدنی و هیجان انگیز است.صخره‌های بانگل بانگلز | عکس صخره‌های بانگل بانگلز | عکس صخره‌های بانگل بانگلز | عکس صخره‌های بانگل بانگلز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
Negin Fooladi و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید