تیوال گردشگری
S1 : 03:43:11
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
کهگیلویه و بویراحمد، سرزمین آبشارها و طبیعت زیبا | عکس
» کهگیلویه و بویراحمد، سرزمین آبشارها و طبیعت زیبا
... دیدن متن »

کهگیلویه و بویراحمد سرزمین چهارفصل برف و آفتاب، تپه‌ماهورهای سبز، دنای سر به آسمان ساییده، آبشارهای خروشان و بلوط‌های هزارساله، در این فصل از سال میزبان خوبی برای گردشگران است.

خورشید که از قله بلندترین کوه‌ها طلوع می‌کند، هنگامه سفر است، سفر به سرزمین چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد که طبیعت بر هر گوشه از آن نقشی دیگرگونه نگاشته است با آمیزه‌ای از رنگ‌های دلبرانه که در دل کوه‌ها و جنگل‌ها حک‌شده، در چشمه‌ها جوشیده، در رودها خروشیده و در آبشارها سرازیر شده است. کهگیلویه و بویراحمد سرزمین چهارفصل برف و آفتاب، سرزمین تپه‌ماهورهای سبز، مردان بزرگ، دیار آریوبرزن، دنای سر به آسمان ساییده، آبشارهای خروشان و بلند، بلوط‌های هزارساله دامنه‌های سبز و لاله‌های واژگون دنا است. این دیار در دستش هزاران بلوط هزارساله می‌خندد، هزارچشمه سرود زندگی می‌خواند، رودهایش حیات می‌بخشند و آبشارهایش نغمه عشق می‌خوانند.

از شیراز که به سمت غرب بروی، از اصفهان که به‌سوی جنوب سفر کنی، از اهواز که راه مشرق را بپیمایی و از بوشهر که به سمت شمال عزم سفر کنی به کهگیلویه و بویراحمد می‌رسی با مساحت ۱۶ هزار کیلومترمربع در میان کوهستان‌های شکوهمند و سترگ زاگرس.

بویراحمد و دنا شهرستان‌های سردسیر استان هستند که دنا بهشتی زیبا را بر آنان ارزانی داشته و در پای این کوه سترگ، در کمربندی از بلوط‌ها و درختان کوهی محصورشده‌اند. شهرهای یاسوج و سی سخت هم در دامن سرسبز دنای استوار آرمیده‌اند و نوای جویبارها و رودها و آبشارها و طنین دلکش صدای نسیم در گندمزارهایشان، هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند.

این استان را زیبایی‌های بسیاری در برگرفته که در این فصل سال، از آب و هوایی مناسب و دلپذیر برخوردار بوده و می‌تواند اوقات بسیار خوب و خاطره‌انگیزی را برای مسافران رقم بزند.

 آبشار یاسوج

یکی از زیبایی‌های طبیعی شهر یاسوج، آبشار زیبای آن است که در پنج کیلومتری شمال این شهر در دل دره‌ای زیبا جا خوش کرده است و هرساله در بهار و تابستان و پاییز میزبان مسافرانی است که از سراسر کشور به دیدارش می‌آیند.

این آبشار خنکای نسیم گونه‌ای به شهر بخشیده و مکان تفریحی زیبایی است که با داشتن مکان اسکان و شب‌مانی، با آب‌وهوایی مطبوع و درختان بلوط چند صدساله، آرامش را برای مسافرانش به همراه دارد. گرداگرد پایتخت طبیعت ایران را دره‌ها و کوه‌ها و بلوط‌ها و آبشارها و رودخانه‌ها همچون کمربندی زیبا احاطه کرده است.

 یکی دیگر از مکان‌های تفریحی کهگیلویه و بویراحمد، پارک جنگلی یاسوج است که بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور بوده و با مساحت ۸۰۰ هکتار در بام شهر قرار دارد.

تنگ گنجه‌ای

منطقه گردشگری تنگ گنجه‌ای در ۱۳ کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر جاده یاسوج به سی‌سخت با چشمه‌هایی جوشان در دره‌ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع است. تنگ زیبای گنجه‌ای جاذبه دیگری است که انبوهی از درختان را در خود جای‌داده و چشمه‌هایی که از دل کوه‌ها می‌جوشد.

این تنگه که در منطقه‌ای به نام روستای گنجه‌ای واقع‌شده است، دارای چندین چشمه آب سرد و گوارا بوده که همه آن‌ها از کوه‌های سر به فلک کشیده دنا، عروس زاگرس سرچشمه می‌گیرد.

تنگ گنجه‌ای در میان تنگه‌های زیبای دیار چهارفصل استان کهگیلویه و بویراحمد، گنجینه‌ای بی‌نظیر است و درختان تنومند و سر به آسمان ساییده‌اش، سایه‌بان چشمه‌های جوشان و خنکی است که از دل صخره‌ها و سنگ‌ها جوشیده‌اند. از نکات بارز این تفرجگاه زیبا این است که جاده مواصلاتی یاسوج - سی‌سخت در کنار این تنگه بوده و درختان بلوط، بنه و زالزالک آب و هوایی دل‌انگیز و فرح‌بخش به آن بخشیده است.

روستای پلکانی کریک

روستای کریک در ۲۵ کیلومتری شهر یاسوج، روستایی نام آشنا برای مردمان این دیار است که به نام ماسوله جنوب شهرت یافته است.

ورودی روستا جاده‌ای زیبا است که ازیک‌طرف مشرف‌به کوه و جنگل و درختان بلوط و از طرف دیگر مشرف بر شالیزارهایی است که بوی زندگی از آن‌ها به مشام می‌رسد.

در این روستا خانه‌ها از گل و سنگ و چوب ساخته‌شده که حیاط یک خانه بام خانه دیگر است و این سیر ادامه دارد تا به نزدیک کوه برسد. این دهکده در انبوه درختان و باغ‌ها و شالیزارها و رودخانه‌ها محصور شده است.

 آبشار تنگ تامرادی

آبشار تنگ «تامرادی» از دیگر جاذبه‌های شهر یاسوج است که در دل کوهی سترگ قرارگرفته و مجموعه‌ای است از ۱۵ آبشار که هرکدام در ارتفاعی متفاوت قرار داشته و در بیشترین ارتفاع، به ۱۵ متر می‌رسد. این آبشار در مکانی جنگلی با چشمه‌هایی جوشان قرار دارد.

سی سخت

یکی دیگر از شهرهای سردسیری استان که تابستان‌های گرم را در خنکای دامنه آن می‌توان با آرامش سپری کرد، شهر زیبای سی سخت است که طبیعت، روحی بهشتی بر آن دمیده است. این شهر از شمال به شهرستان لردگان، از شرق به سمیرم، از جنوب به شهرستان بویراحمد و از غرب به شهرستان کهگیلویه محدود می‌شود.

در این شهر اختلاف ارتفاع بلندترین و پست‌ترین نقاط منطقه بالغ‌بر ۳۰۰۰ متر است و نام شهر نیز برگرفته از داستان کیخسرو پادشاه کیانی و بیژن سردار بزرگ ایران‌زمین و ۲۹ نفر از مردان جنگجوی این سردار بزرگ است که شهر سی پهلوان یا سی سخت نام گرفته است.

بیژن سردار کیانی و ۲۹ تن از یاران خود در راه عبور از کوه قوش مستان دنا بر اثر کولاک شدید جان خود را از دست دادند و نام این شهر را به یاد سی مرد بزرگ و سخت، سی سخت گذاشتند.

 غار ده شیخ

بر اساس بررسی‌های زمین‌شناسی، شکل‌گیری این غار مربوط به دوره دوم زمین‌شناسی است که طی سالیان طولانی، براثر ریزش نزولات جوی، حفره‌هایی در غار ایجادشده و آب درون حفره‌ها به بیرون راه‌یافته و موجب تشکیل قندیل‌های اعجاب‌انگیز و دالان‌های زیبا شده است.

بلاد شاپور

یکی دیگر از شهرهای گرمسیری استان که آثار بسیاری از تاریخ صفویه را با خود دارد، شهر دهدشت است که شهر تاریخی بلاد شاپور در این شهر گردشگران را به تاریخ پیوند می‌زند.

شهر تاریخی بلاد شاپور به دلیل وجود بارگاه هفت امامزاده در آن، به شهر هفت‌گنبد نیز مشهور است که با سفر به این شهر می‌توان تاریخ را از لابه‌لای حجره‌ها، کاروانسراها و مساجد به تماشا نشست. در این بافت تاریخی کهن و زیبا ارگ محمدخانی، مسجد مورک، قبر خضر نبی، برج دیدبانی، حمام کهیار، حمام ضلع شرقی، حمام مسجد جامع که به حمام محمد مشهور است، کاروانسرا و بازار امامزاده جابر قرار دارد.

آبشار کمر دوغ

این آبشار  از دیگر جاذبه‌های شهرستان کهگیلویه است که آب آن سفیدرنگ و دوغ مانند است و به همین واسطه آن را آبشار کمر دوغ می‌نامند. این آبشار در بخش چاروسا، در فاصله ۸۵ کیلومتری دهدشت و در کوهپایه‌های غربی کوه سیلوم واقع‌شده و نزدیک به ۱۰۰ متر ارتفاع و بیش از ۶۰ متر عرض دارد.

در هر گوشه از سرزمین کهگیلویه و بویراحمد طبیعت نقشی بی‌بدیل نگاشته و تاریخ نیز در کوچه‌پس‌کوچه‌هایش قدم زده است. طبیعت بکر و زیبای دامنه‌های دنا، جوش‌وخروش رودخانه‌ها و آبشارها، نغمه فراموش‌شده پرندگان و صدای هلهله باد در گندمزارها، گوشه‌ای از زیبایی‌های بی‌نظیر سرزمین آریوبرزن است که مسافران را به خود می‌خواند.

منبع: مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه گالری شنفدیدار‌جای ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه گالری شنفدیدار‌جای ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار، فروشگاه بازی و اندیشه، کافه گرامافون و کافه گالری ایرانشهر رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید از کافه گالری شنفدیدارجای هست.

 

 کافه گالری شنفدیدارجای واقع در خیابان انقلاب، پل کالج، خیابان خارک، پلاک ۱۴، خانه نگار ۱۴ یکی دیگر از کافه هایی است که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۲۳:۳۰

کافه شنفدیدارجای رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام

 

عاطفه گندم آبادی و سارا فاضل این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه گالری ایرانشهر ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه گالری ایرانشهر ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار، فروشگاه بازی و اندیشه و کافه گرامافون رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید از کافه گالری ایرانشهر هست.


کافه گالری ایرانشهر واقع در تماشاخانه ایرانشهر یکی دیگر از کافه‌هایی است که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک تیوال‌پلاس خود، از ۲۰٪ تخفیف بهره‌مند بشن.

کافه گالری ایرانشهر دارای دو فضای خارجی و داخلیه که با منوی مفصل و متنوعی آماده پذیرایی‌ست.
سیگار کشیدن در فضای بیرونی کافه آزاد است.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ تا ۲۳

کافه گالری ایرانشهر رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام

عاطفه گندم آبادی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل خانه درختی در جنگل آمازون... دیدن متن »

هتل خانه درختی Treehouse Lodge در کنار رودخانه زیبای یاراپا در نزدیکی رود آمازون در کشور پرو واقع شده است.

برای رسیدن به این هتل درختی، هیچ جاده ماشین رویی وجود ندارد و تنها راه آن رسیدن با قایق و یا هواپیما است. این هتل درختی، اتاقهایی بر روی درخت در کنار جنگل های انبوه آمازون دارد که هر کدام به شکل خاصی ساخته و تجهیز شده اند.

این هتل تحقق رویای کودکی خلی از افرادی ایت که آرزوی داستن یک خانه درختی واقعی را داشته اند. هزینه اقامت در هر کدام از کلبه های درختی شبی 700 دلار ایت و حداقل رزرو دوشب. این هتل برای گردشگران تور بازدید از جنگل آمازون و همچنین کوههای ماچوپیچو نیز برگزرا میکند.هتل خانه درختی در جنگل آمازون | عکس هتل خانه درختی در جنگل آمازون | عکس هتل خانه درختی در جنگل آمازون | عکس هتل خانه درختی در جنگل آمازون | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
sara این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تالاب صالحیه؛ البرز... دیدن متن »

تالاب صالحیه واقع در روستای صالحیه در نظرآباد استان البرز با احتساب زمین‌های باتلاقی پیرامونی بیش از ۱۰ هزار هکتار بوده و قسمتی از آن نیز در استان قزوین واقع شده است.این تالاب تنها تالاب این استان است که آب ورودی به آن از سمت رودخانه کردان سرریز می‌شود. این تالاب در فصل بهار استراحتگاه حداقل ۴۵ گونه از پرندگان مهاجر است.

عکس: مریم هاشمی / خبرنگارانتالاب صالحیه؛ البرز | عکس تالاب صالحیه؛ البرز | عکس تالاب صالحیه؛ البرز | عکس تالاب صالحیه؛ البرز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
عباس الهی، بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، مریم زارعی، نیلوفر ثانی، مرضیه، فاطیما م و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
مسیر دسترسی: اتوبان تهران قزوین، خروجی آبیک، بعد از آبیک به سمت روستای صالحیه، تالاب صالحیه (حدود 105 کیلومتر از تهران پل جناح)
تالاب در مجاور فرودگاه آموزشی آزادی قرار دارد و بهتر است تابلو های فرودگاه را دنبال کنید.
نام قدیمی این روستا قارپوز آباد است ... دیدن ادامه » و برخی افراد محلی قدیمی، این روستا را همچنان با این نام قدیمی می شناسند.
۱۲ تیر
خواهش می کنم سرکار خانم ثانی. ممنون از توجه شما
من بهار سال 96 از این تالاب دیدن کردم و میزان آب آن شبیه به تصاویر بود. با توجه به بارندگی های خوب امسال، فکر کنم فعلا دارای آب باشه. ظاهرا عکس ها هم باید جدید باشه. شاید اواخر تابستان و با کم آب شدن رودخانه کردان، تالاب هم بی آب بشه.
اگر به این سمت رفتید، در مسیر برگشت از تپه های رنگین کمانی کویر هشتگرد هم دیدن کنید.
مسیر دسترسی: اتوبان تهران قزوین، بعد از هشتگرد، خروجی نظر آباد، نظر آباد و در ادامه به سمت هشتگرد
به تدریج اطراف جاده کویری شده تپه های رنگین کمانی را می بینید.
از نظر آباد به سمت تالاب صالحیه نیز جاده جداگانه ای هست.
در یک برنامه نیم روزه هر دو مسیر فوق را می توان بازدید کرد.
البته برای این دو مقصد هوا کمی گرم شده!
عکس های صالحیه و کویر هشتگرد:
https://www.instagram.com/p/BTERCXeFryM/?hl=en&taken-by=behzad.hendi
https://www.instagram.com/p/BTOkqceBGeL/?hl=en&taken-by=behzad.hendi
https://www.instagram.com/p/BTYnqvMF-zH/?hl=en&taken-by=behzad.hendi
... دیدن ادامه »
۱۲ تیر
خیلی خیلی ممنونم بله همونطور که اشاره کردید در مناطقی که کمتر پوشش گیاهی درختی داره دراین روزها گرم کمی سخت هست گردش و اطراق کردن اما تو برنامه ام هست وحتما خواهم رفت
از توضیحات عالی ومفیدتون ممنونم
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طرح مجدد پرونده ثبت جهانی ارسباران، دو سال دیگر | عکس
» طرح مجدد پرونده ثبت جهانی ارسباران، دو سال دیگر
... دیدن متن »

اعضای کمیته میراث جهانی یونسکو با اتفاق نظر رای بر «دیفر» شدن پرونده ثبت جهانی منطقه حفاظت شده ارسباران دادند.

به گزارش ایسنا، پرونده ثبت جهانی منطقه حفاظت شده ارسباران به عنوان یک اثر طبیعی در چهل‌ودومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در منامه بحرین مورد بررسی قرار گرفت و اعضاء به ایراد نظرات خود در این باره پرداختند.

اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) که نقش مشاور یونسکو را در مورد پرونده‌های ثبت جهانی محوطه‌های طبیعی بر عهده دارد، در گزارش خود اعلام کرد که بررسی‌های دقیقی از محوطه‌ «منطقه حفاظت شده ارسباران» انجام داده است و با توجه به این که این محوطه ویژگی‌های لازم برای ثبت بر اساس معیار شماره ۱۰ را دارا نیست پیشنهاد این نهاد "عدم ثبت جهانی" این محوطه است.

(IUCN) همچنین اعلام کرد بازبینی بیشتری درباره این پرونده مورد نیاز است تا بتوان به ارزش‌های واقعی آن پی برد و از ایران خواست اطلاعات جامع‌تری در این باره ارائه دهد. در ادامه کشورهای کویت، مجارستان، زیمباوه، استرالیا، اسپانیا، اوگاندا، تانزانیا، چین، اندونزی، گواتمالا، آنگولا، سنت کیتس، بوسنی و هرزگوین و تونس پیشنهاد به "دیفر" شدن پرونده ارسباران دادند؛ یعنی این پرونده پس از اصلاحات قابل طرح مجدد در اجلاس دو سال بعد باشد.

عبدالرسول وطن‌دوست - کارشناس پرونده‌های ثبت جهانی ایران - نیز در صحبت‌هایی به ارزش جهانی بالای محوطه ارسباران، تنوع زیستی و همچنین حیوانات در معرض خطر انقراض در این محوطه اشاره کرد و گفت از نظر ما این محوطه به طور کامل دارای ویژگی‌های ثبت جهانی به عنوان یک اثر طبیعی بر اساس معیار شماره ۱۰ است.

احمد جلالی - نماینده ایران در کمیته میراث جهانی یونسکو - نیز در انتها و پس از تایید «دیفر» شدن پرونده ارسباران گفت با وجود این که در این زمینه با اعضاء تفاوت نظر داریم اما از آنها تشکر می‌کنیم و تلاش خود را برای ثبت جهانی این محوطه ادامه خواهیم داد.

منبع: ایسنا

 

بهزاد هندی و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یونان میزبان جشنواره جهانی سفر در سال ۲۰۱۸ شد | عکس
» یونان میزبان جشنواره جهانی سفر در سال ۲۰۱۸ شد
... دیدن متن »

صدها نفر از چهره‌های برجسته صنعت گردشگری و مسافرتی اروپا برای پیش مراسم افتتاحیه جشنواره جهانی سفر ۲۰۱۸ به یونان سفر می‌کنند.

مراسم فرش قرمز این مراسم ۳۰ ژوئن در سالن تاریخی زاپیون مگارن برگزار می‌شود. این مراسم مجموعه‌ای از رویدادهای منطقه‌ای در تایید برندهای تجاری برجسته در جهان است. گراهام کوک بنیانگذار جوایز جهانی سفر گفت: «مراسم Gala افتخار بزرگی برای آتن در بیست و پنجمین مراسم افتتاحیه است.

این مراسم برای اقتصاد گردشگری یونان بسیار موثر است و پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۲ میلیون نفر بازدیدکننده داشته باشد که این میزان نسبت به سه سال گذشته حدود دو میلیون نفر افزایش دارد.» سایر مقاصد برگزاری مراسم منطقه‌ای در سال ۲۰۱۸ شامل هنگ‌کنگ (مراسم افتتاحیه آسیا و استرالیا)، گوایاکیل اکوادور (مراسم آمریکای لاتین)، مونتانا خلیج جامائیکا (مراسم افتتاحیه کارائیب و شمال آمریکا) و دوربان آفریقای‌جنوبی (مراسم آفریقا و اقیانوس هند) خواهد بود. برندگان منطقه‌ای در دسامبر ۲۰۱۸ در لیسبون پرتغال رقابت کرده و برنده نهایی اعلام می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره گل محمدی؛ تبریز... دیدن متن »

در سال های اخیر، برای معرفی شهر ها و روستاهای هدف گردشگری، جشنواره های متنوع و متعددی در نقاط مختلف کشور برگزار میشود، که بهانه ای برای آشنایی گردشگران و همچنین معرفی محصولات آنان است. در همین راستا، هشتمین جشنواره گل محمدی شهرستان اسکو عصر یکشنبه در روستای عنصرود استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

عکس:رضا عبدل پورجشنواره گل محمدی؛ تبریز | عکس جشنواره گل محمدی؛ تبریز | عکس جشنواره گل محمدی؛ تبریز | عکس جشنواره گل محمدی؛ تبریز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه گرامافون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه گرامافون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار و فروشگاه بازی و اندیشه رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید از کافه گرامافون هست.

کافه گرامافون واقع در خیابان ولى عصر، بعد از خیابان انقلاب، به سمت خیابان جمهوری روبه روی تئاتر شهر یکی دیگر از کافه هایی است که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود، از ۲۰٪ تخفیف بهره‌مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰


کافه گرامافون رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام

 

عاطفه گندم آبادی این را خواند
tehran این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کاخ نیاوران... دیدن متن »

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در باغی به مساحت حدود ۱۱ هکتار در شمال تهران قرار دارد که بناهای این مجموعه متعلق به دوره های قاجار و پهلوی است. این مجموعه شامل کاخ اختصاصی نیاوران، کاخ صاحبقرانیه و موزه حوضخانه، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، کتابخانه اختصاصی و باغ کتیبه ها است.

عکس:مرتضی امین الرعایائی / ایرناکاخ نیاوران | عکس کاخ نیاوران | عکس کاخ نیاوران | عکس کاخ نیاوران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی، فریبا جعفری فشارکی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل غار کوکوپلی... دیدن متن »

هتل کوکوپلی Kokopelli's Cave هتلی در دل غار است. این هتل در کوه‌های فارمینگتن در نیومکزیکو ساخته شده است. با اقامت در این هتل تجربه زندگی به سبک بومیان آمریکایی را خواهید داشت، ولی کمی لوکس‌تر! هتل ۴۰۰ متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد و در نزدیکی دره رودخانه لاپلاتا واقع شده است. مساحت کلی هتل ۱۷۰۰ متر مربع است واتاق هتل در دل صخره‌ها به صورت غار مانند است. طرح اولیه هتل مربوط به «بروس بلک» زمین‌شناس است و برای ساخت اتاق‌ها سنگ‌ها از دل غار بیرون کشیده شده است. منظره بالکن در اتاق‌ها رو به بیابان است. اقامت در این هتل از شبی سیصد دلار است.هتل غار کوکوپلی | عکس هتل غار کوکوپلی | عکس هتل غار کوکوپلی | عکس هتل غار کوکوپلی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۵۰ هزار گردشگر ایرانی به گرجستان سفر کردند | عکس
در سال گذشته
» ۳۵۰ هزار گردشگر ایرانی به گرجستان سفر کردند
... دیدن متن »

'شالوا کیکنا ولیدزه ' روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، بر لزوم توسعه روابط در حوزه گردشگری بین تهران - تفلیس تاکید کرد و افزود: ظرفیت های بسیار خوبی بین ۲ کشور در این حوزه وجود دارد و توسعه همکاری ها می تواند منافع اقتصادی ایران و گرجستان را تامین کند.

وی با بیان اینکه روابط ایران و گرجستان طی سال ها، بسیار گسترش یافته است، اظهار داشت: طی چهار روز اخیر و در سطوح مختلف با مقام های ایرانی ملاقات ها و مذاکرات خوبی داشتم، کمیسیون مشترک اقتصادی بین ۲ کشور نیز فعال است و در آینده نزدیک جلسه ای در تهران خواهیم داشت. ولیدزه، فعالیت پارلمانی ایران و گرجستان را بسیار خوب توصیف و ابراز امیدواری کرد روابط دو طرف در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی روز به روز توسعه یابد.

وی از تبریز به عنوان شهری بسیار زیبا یاد کرد که امکانات اقتصادی زیادی دارد و زمینه فعالیت تجاری و بارزگانی بین تجار دو طرف مهیا است. ولیدزه با اشاره به ظرفیت های موجود در گرجستان و قراردادهای تجاری آن با کشورهای مختلف، گفت: گرجستان در زمینه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا و چین روابط نزدیکی دارد و این فرصت بسیار خوبی برای ایرانی ها است تا از این امکان برای ورود به بازار اتحادیه اروپا و چین بهره مند شوند. وی اضافه کرد: در این زمینه تجار ایرانی می توانند در حمل و نقل و ترانزیت بین المللی نیز از ظرفیت های گرجستان بهره مند شوند. رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با قدردانی از طرف مقابل خود و تلاش های رییس ایرانی برای بسط و توسعه همکاری های دوجانبه، اظهار داشت: در حوزه های فرهنگی و اقتصادی مزیت های خوبی برای گسترش همکاری ها وجود دارد و ۲ طرف هر چه از این امکانات اطلاعات بیشتری داشته باشند تاثیر خوبی بر همکاری های دوجانبه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با بیان اینکه بین ایران و گرجستان روابط خوبی حاکم است، لغو روادید بین دو کشور را عاملی برای راحت تر شدن تردد مردم دو طرف دانست. مجید خدابخش افزود: نمایندگان مردم گرجستان در مجلس این کشور زمانی به تبریز آمده اند که ما در حال برگزاری جشن تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی هستیم و بسیار علاقمندیم تا روابط در حوزه گردشگری ۲ طرف را ارتقا دهیم. وی با اشاره به صادرات ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری آذربایجان شرقی، گفت: این استان به لحاظ اقتصادی و تولیدات صنعتی از جمله استان های مهم ایران است که امیدواریم این روابط با گرجستان بیش از پیش افزایش و گسترش یابد. آذربایجان شرقی در شمال غرب کشورمان از طریق مرزهای مشترک با جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان با جمهوری های قفقاز جنوبی از جمله گرجستان ارتباط و به بازار آنها دسترسی دارد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، سنندج... دیدن متن »

سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج آغاز و اجرای برنامه‌ها توسط پانزده گروه از نواحی قومیتی ایران تا چهارم تیرماه جاری ادامه خواهد داشت.

عکس:محمد لطیف حسینی نسبسومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، سنندج | عکس سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، سنندج | عکس سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، سنندج | عکس سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، سنندج | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مسجد عمادالدوله... دیدن متن »

مسجد عمادالدوله کرمانشاه در محله قدیمی فیض آباد، در طرف غرب بازار زرگرها و ضلع غربی خیابان مدرس، در سال ۱۲۸۵ هجری قمری توسط امام قلی میرزا عمادالدوله، والی غرب و سرحددار عراقین احداث شده است. ورودی اصلی مسجد از طریق ایوان شرقی است که با در چوبی بزرگی به راسته زرگرها مرتبط می شود. بر اساس روایت های موجود درب چوبی این مسجد از حرم حضرت علی (ع) به این مسجد منتقل شده و بدین جهت، به «قای شاه نجف» مشهور گردیده است.

عکس:فرزاد منتی / تسنیممسجد عمادالدوله | عکس مسجد عمادالدوله | عکس مسجد عمادالدوله | عکس مسجد عمادالدوله | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست، زهره مقدم، پرند محمدی، قصران گشت و عباس الهی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم | عکس
» هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم
... دیدن متن »

سومین جشنواره سراسری موسیقی بومی البرزنشینان ـ لیلم ـ امسال نیز همانند سال گذشته با در نظر گرفتن بخش تشت‌نوازی (لگن) فرصت درخشش بانوان مازندرانی را فراهم کرده است. به گزاش ایسنا، تشت لگن یا تشت‌لاک از ساده‌ترین وسایل زندگی مردمان این دیار است.

این ساز کوبه‌ای در گذشته توسط یک یا دو نفر از بانوان در مجالس عروسی در روستاها نواخته می‌شد. هنگام نواختن لگن، با قرار دادن یک ظرف کوچک مانند نعلبکی روی لگن، افکت‌هایی نیز به این ساز داده می‌شد، اما متاسفانه امروزه دیگر در مراسم عروسی کمتر شاهد هنرنمایی زنان مازندرانی به‌وسیله این ساز بومی هستیم. نواهای کهن موسیقی بومی از ابزارها و لوازم پیرامونی هر قوم که در طول تاریخ برای رفع نیازهای خود استفاده می کردند ساخته شده است که با آن نجواهای درونی خود را بی‌کلام بیان می‌کردند تا شادی و اندوه خود را به اشتراکی جمعی قرار دهند. علی حسن نژاد، پژوهشگر فرهنگ بومی مازندران درباره تشت ‌نوازی در مازندران گفت: لگـن یکـی از ابزار اصلـی زندگـی بومـی مازنـدران اسـت کـه در زمـان شـادی تغییـر کاربـری داده و بـه عنـوان یـک سـاز از آن اسـتفاده می‌شد.

وی افزود: معمولا بانـوان قدیمـی مازندرانـی مهـارت خوبـی در نواختن و اجرای ریتم‌هـا بـا لگـن دارنـد. هنـگام نواختـن لگـن، بـا قـرار دادن یـک ظـرف کوچـک ماننـد نعلبکی روی لگـن، افکت هایـی نیـز به این سـاز داده می شـود. حسـن نـژاد تصریح کرد: لگـن کـه وسـیله معمولـی زندگـی خانواده هاسـت، وقتـی در مراسـم مختلـف بـه عنوان سـاز اسـتفاده می شـود، در زمـره سـازهای کوبـه ای قـرار می گیـرد؛ چـرا کـه نوازنـده بایـد بـا دو دسـت بـه صـورت ریتمیـک لگـن را بـه صدا دربیـاورد. به گزارش ایسنا، سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلم از تاریخ یکم تا پنجم مرداد ۱۳۹۷ در مازندران برگزار خواهد شد.

این جشنواره که توسط شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تلاشی است فرهنگی در جان این کهن بوم و پاسخی برای فرهنگ بیگانه که می‌تواند افزون بر پیشرفت موسیقی آیینی و بومی البرزنشینان، یک بازنگری در جهت ماندگاری بیشتر و ریشه دواندن این موسیقی تبارمند در رگ‌های خشکیده‌ فرهنگ بومی ایران زمین باشد.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زمین های فوتبال... دیدن متن »

در اکثر نقاط جهان فوتبال چیزی بیش از یک ورزش صرف است؛ بهانه ای برای دور هم جمع شدن و شادی است. در ادامه تصاویری از زمینهای فوتبال مختلفی در نقاط مختلف جهان مشاهده میکنیدٰ از زمین فوتبال یخ زده در قطب شمال تا خرابه های کشور سومالی و ارتقاعات سوئیس.زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تنگه شیرز؛ لرستان... دیدن متن »

تنگه شیرز در استان لرستان، در۵۰ کیلومتری شهر کوهدشت و در نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان در کنار رود خروشان سیمره واقع شده‌است.این تنگه ۵ کیلومتر طول دارد و با دیواره‌هایی با ارتفاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر محصور است.

عکس:محمدامین نجفیتنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی، فهیمه تردست و عاطفه حریریان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سفر به ییلاق شکردشت... دیدن متن »

شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.این ییلاق در ۲۰ کیلومتری تالش و در ارتفاعات بالاتر از ۱۷۰۰متری حد فاصل استان های گیلان و اردبیل واقع شده است.این منطقه شامل ییلاق‌های زیبا و متعددی از جمله لورهونی , لپون دشت، چورون، پیرکری و اسب‌سرا است.

عکس:عرفان کوچاریسفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۳ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
قطب جنوب... دیدن متن »

اقیانوس اطلس در قطب شمال در واقع یک سرزمین پهناور است که تنوع زیستی فوق العاده ای دارد.

از نهنگ‌های قاتل تا ستاره‌های دریای؛ اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌اند منطقهٔ حفاظت شده دریایی به مساحت ۱. ۸ میلیون کیلومتر در قطب جنوب در نظر بگیرند تا بتوانند به کمک دانشمندان تنوع زیستی این منطقه را حفظ کنند.

عکس: الجزیرهقطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
لیلى شجاعى، فهیمه تردست و به آذین این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه... دیدن متن »

کاظم‌داشی تکه سنگ بزرگ و جزیره‌وار در شمال غربی دریاچه ارومیه است.اثر باستانی قالا داشی یا کاظم داشی در روستای گورچین قلعه در ۷۰ کیلومتری ارومیه واقع است که در زمان‌های مختلف از جمله جنگ جهانی اول پناهگاه اهالی هفت روستای اطراف بوده‌است و نام آن به یاد «کاظم خان»، فرمانده افراد محافظ روستا که خود اهل قوشچی بوده نامگذاری شده‌است. نام اصلی کاظم داشی در اصل قالا داشی می‌باشد و در قدیم به قیرخلار (۴۰ نفر) نیز معروف بوده‌است.

مجتبی اسماعیل زاد / تسنیممنطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست، مریم زارعی، امیرمسعود فدائی، لیلى شجاعى و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید