تیوال گردشگری
T1 : 09:25:26
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

متاسفانه برنامه گردش مطابق با آن چه در توضیح آن نوشته شده است نیست. بعضی قسمت ها مثل دبیرستان کاملا حذف شده و بعضی دیگر قابل بازدید نیست. به گفته راهنمای تور ، منظور از سر زدن ورود به مکان ها و بازدید آن ها نیست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هدیه ای متفاوت برای روز دختر
پیشنهاد سفر به مناسبت روز دختر
زندگی مدرن امروزی طوری شده که بسیاری از پدر و مادرها نمی توانند وقت مناسبی برای فرزندانشان بگذرانند، اما همانطور که می دانید امروز روز دختر است و می خواهیم با این بهانه فضایی فراهم کنیم تا وقت بیشتری را با دختران عزیز خود بگذرانید، با «تریپ باما» همراه شوید تا پیشنهادات ویژه ما را برای روز دختر ببینید و بشنوید.
https://goo.gl/62hLiy
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» شهری که ۷ برابر جمعیت‌اش گردشگر دارد
... دیدن متن »

جمعیت شهر پاریس با احتساب گردشگرانی که در طول سال به آن سفر می‌کنند با افزایش ۷۰۴ درصدی همراه می‌شود.

به گزارش«تراول دیلی نیوز»، گردشگران در تابستان که فصل اوج گردشگری در کشورهای مختلف است، به سمت مناطق مورد نظر خود سفر می‌کنند، اما معروف‌ترین مقاصد گردشگری در طول سال هرکدام پذیرای چه تعداد گردشگر هستند؟ با مقایسه جمعیت شهرهای مهم گردشگری جهان و شمار گردشگرانی که هر سال به این مقاصد سفر می‌کنند، می‌توان دریافت جمعیت این شهرها در طول سال چقدر افزایش می‌یابد.

پاریس در میان شهرهای مختلف جهان پذیرای بیشترین گردشگر است و سالانه ۱۸ میلیون توریست را میزبانی می‌کند، این در حالیست که جمعیت ساکنین اصلی پایتخت فرانسه تنها ۲/۲ میلیون نفر است و بنابراین تعداد توریست‌ها ۷۰۴ درصد (بیش از ۷ برابر) بیشتر از جمعیت آن است. پس از پاریس، شهر کوالالامپور پایتخت مالزی قرار دارد که سالانه پذیرای گردشگرانی است که ۵۹۵ درصد بیشتز از جمعیت خودش هستند؛ پس از آن دوبی با ۴۵۹ درصد، میلان با ۴۵۹ و بارسلونا با ۴۱۱ درصد افزایش جمعیت بر اثر هجوم سالانه گردشگران رو به رو هستند.

اما شهر بانکوک در تایلند با جمعیت ۸.۳ میلیون نفر، سالانه پذیرای ۲۱.۵ میلیون گردشگر بین‌المللی است تا پربازدیدترین شهر جهان نام گیرد. لندن نیز با جمعیت ۸.۷ میلیون نفری سالانه از ۱۹.۹ میلیون گردشگر میزبانی می‌کند.

پس از بانکوک و لندن، پاریس (۲.۲ میلیون جمعیت) با ۱۸ میلیون گردشگر، دوبی (۲.۷ میلیون جمعیت) با ۱۵.۳ میلیون گردشگرو نیویورک (۸.۵ میلیون جمعیت) با ۱۲.۸ میلیون توریست، پربازدیدترین شهرهای جهان هستند.

افزایش بیش از حد شمار گردشگران در مقایسه با جمعیت بومی، در برخی شهرها مشکلات فراوانی ایجاد کرده که از آن جمله می‌توان به ونیز و بارسلون اشاره کرد که موجی از ناراحتی را در میان ساکنین آنها به دلیل هجوم گردشگران ایجاد کرده و مقامات شهری را با اتخاذ تصمیماتی در جهت کنترل گردشگری سوق داده است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گذران شبی خاطره انگیز در جنگل های بهشهر
اقامتگاه بوم گردی نگین هزار جریب:
فصل گرما فرا رسیده است و سفر کردن به مناطق خنک و جنگلی و کوهستانی بیش از پیش توجه ما را به سمت خودش جلب می کند و برای چند روزی از گرمای طاقت فرسای تهران ما را دور نگه می دارد. چه فرصتی بهتر از این که چند شبی را در طبیعت بکر و پر انرژی و خوش آب و هوا بتوانیم بگذرانیم. با «تریپ باما» همراه شوید تا سری بزنیم به اولین اقامتگاه بوم گردی استان مازندران.
https://goo.gl/MuKmyv
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
سفرنامه «یک سفر یک سفرنامه |روستای ورکانه - با حضور منصور ضابطیان|»... دیدن متن »

۱
با عرض سلام و ارادت خدمت نیمه‌ی گمشده‌ام. از آخرین نامه‌ای که برایتان نوشتیم شش ماه گذشته‌ است. همان نامه‌ای که از نراق برایتان نوشتیم. نراقی که با تیوال رفته بودیم. یادتان هست نوشته بودیم تیوال مسابقه‌ی سفرنامه نویسی برگزار کرده است؟ همان نامه‌هایی که برای شما نوشتیم را در مسابقه شرکت دادیم برنده شدیم. داور مسابقه آقای منصور ضابطیان بودند. نیمه‌ی گمشده جانم آقای ضابطیان را که دیگر می‌شناسی! چهارسفر‌نامه نوشته‌اند. در سفر نراق، تیوال کتاب برگ اضافی‌شان را به همه‌مان هدیه دادند و بخش‌هایی از آن را هم آقای ضابطیان برایمان خواندند. از تو چه پنهان من برگ اضافی را قبلا خریده بودم ولی گرفتم. برای همین الان یک برگ واقعا اضافی دارم!!! پیدایتان شده بود این اضافی را به شما هدیه می‌دادیم. بگذریم! اینها را گفتم که بگویم در همان سفر نراق جناب ضابطیان بخش‌هایی هم از سفرنامه‌ی چاپ نشده‌ی سباستین‌شان خواندند که قرار بود در آینده‌ای نزدیک چاپ شود. این روزها که این نامه را برایتان می‌نویسیم چاپ شده است و به سفر ورکانه هم ربط دارد. آهان فراموش کردیم بگوییم راهی ورکانه هستیم با تیوال و آقای ضابطیان و سباستین.
نیمه جانم ۲۵ درصد هزینه‌ی این سفر هدیه‌ی تیوال است بابت نامه‌‌ای که از نراق برای شما نوشتیم. می‌خواستیم بگوییم ایول دارید با اینکه پیدایتان نشده است خوب از دور هوای ما را دارید. امدادهای مادی و معنوی‌تان مستقیم و غیرمستقیم شامل حالمان است. گفتیم در این فرصت از تیوال که اصلا مسابقه گذاشت، از آقای ضابطیان که داور بود و از شما که کلا پیدایتان نشده است تشکر کنیم باشد که وقتی پیدایتان شد برایتان جبران کنیم.

۲
نیمه گمشده‌ی نازنین‌مان سلام! الان که داریم برایتان می‌نویسیم ورکانه هستیم نهار خورده‌ایم جای شما خالی نهارمان آبگوشت بود. راستش را بخواهید من خیلی آبگوشت‌خور حرفه‌ای نیستم بچگی‌ام آداب آبگوشت خوردن را که بجا نمی‌آوردم هیچ می‌ریختم روی برنج و می‌خوردم و اینجا خیلی ناشیانه تلاش کردم سهم خودم را بکوبم تا از این تجربه هم در عالم بی‌نصیب نمانم.
امروز انگار قرار است برویم از روستای ورکانه دیدن کنیم روستایی که شنیده‌ایم به سنگ‌هایش معروف است. منتظریم لیدر محلی بیاید ولی گفته‌اند ماشین‌اش خراب شده است دیرتر می‌آید. آقایی که شما باشید هر چه در این سفر قرار بوده است بر سر خودمان بیاید خدا را شکر دارد سر ماشین‌ها می‌آید. جان شما نباشد جان خودم ما به فال نیک گرفتیم حتی همان صبح که اتوبوس خراب شد و سفرمان به جای پنج نهصبح شروع شد. البته سفر برای من همیشه از همان خانه شروع می‌شود از همان زمان که چمدانم را می‌بندم و آژانس می‌گیرم و راهی می‌شوم. برای بعضی‌ها اما از زمان حرکتِ قطار و اتوبوس و هواپیما و کشتی شروع می‌شود. برای بعضی‌ها هم وقتی به مقصد می‌رسند برای همین است که از وقتی کنارت می‌نشینند مدام می‌پرسند پس کی می‌رسیم؟ چرا نرسیدیم؟ باز هم بگذریم! تیوال گفته بود سر ساعت پنج صبح حرکت می‌کنیم. اما اتوبوس آقای راننده خراب شده بود و به جای اینکه رک‌و‌راست بگوید درست شدنی نیست با این استدلال که چیزی نیست درست می‌شود گروه را معطل کرد. بعضی‌ها خیلی ناراحت بودند اشتباه نکنم یکی دو نفری هم انصراف دادند و برگشتند خانه‌هایشان ولی خب آقای مهدوی و خانم مومن‌زاد همه‌مان را برای صبحانه بردند هتل هما. بینی و بین الله راستش را بگویید شما اگر بودید و چنین اتفاقی می‌افتاد ما را می‌بردید هتل هما؟ یا شکایت می‌کردید و تا خانه سر کوفت می‌زدید که حالا با تیوال نمی‌رفتی، حالا ضابطیان را نمی‌دیدی، حالا یک پنجشبه جمعه را خانه می‌ماندی می‌مُردی؟ آره والا می‌مُردیم، به قول آن آقای شاعر آهسته‌آهسته هم می‌مُردیم حالی‌مان نمی‌شد. پابلو را می‌گویم، نور به قبرش ببارد گفته بود به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر سفر نکنی و اگر کتاب نخوانی و چه و چه و چه... و شما هر کجای این عالم هستید نگاهی به مردمان روزگار بیندازید عده‌ای راستی راستی استارت مُردن را زده‌اند. خدا وکیلی الان که از دور دارید نگاه می‌کنید خودتان قضاوت کنید کسانی که با ناله و شکایت برگشتند لذت بردند یا ما که رفتیم هتل هما و صبحانه خوردیم و دور میز بزرگی جمع شدیم و خودمان را به هم معرفی کردیم؟ گفتیم و خندیدیم و از فرصت هم استفاده کردیم در فضای هتل یک عالمه عکس پروفایلی برای تلگرام و اینستاگرام و عکس‌های پزدادنی انداختیم به خدا فقط ما نبودیم که می‌خواستیم بعدا برویم پز بدهیم بیشتر همسفرهایمان عین خودمان اهل ژست‌ها و عکس‌هایی بودند که دوستت را خوشحال می‌کند! دشمن‌ات را دق می‌دهد و هیچ وقت نمی‌فهمی عده‌ای که نه دوستت هستند نه دشمن‌ات و هیچ وقت لایک‌ات نمی‌کنند و فقط نگاهت می‌کنند الان چه حالی دارند. گاهی درباره‌ی این آدم‌هایی که می‌خوانند و لایک نمی‌کنند و نظر نمی‌دهند و کلا سکوت هستند تحلیل‌ام این است که یک نفر همین طوری زل زده است به زندگی‌ات تا ببیند کی خنده‌اش می‌گیرد و می‌سوزد و از بازی بیرون می‌رود! سرتان را درد نیاوریم.

آقای من! سرانجام ساعت نهصبح با کم و زیادش حرکت کردیم.

۳
جان دلم چون صبحانه را در هتل هما میل کرده بودیم بدون توقف رفتیم که به برنامه‌ها برسیم. محل اقامت‌مان خانه‌ای بود دو طبقه که مجوز ساخت‌اش را میراث فرهنگی داده بود و خانمی به اسم خانم لشگری خانه را اجاره کرده بود. سر در خانه نوشته بود اقامتگاه بوم‌گردی ورکانه. از نظر ما یک کم قاطی پاتی بود منظورم نوع معماری‌اش است. دیوار‌های خانه با سنگ دیوین بود که خانم لشگری می‌گفت سنگ گرانقیمتی است و به همین دلیل است که برای بومیان این منطقه صرف ندارد و اصلا هم نمی‌توانند از این سنگ‌ها استفاده کنند یا سرمایه‌گذاری کنند و اقامتگاهی شبیه این بسازند. نیمه جانم می‌دانید چرا می‌گویم از نظر ما قاطی پاتی بود؟ چون در ورودی و کاربرد این سنگ‌ها در معماری بسیار عالی بود. حیاط خانه کوچک اما بی‌اندازه با صفا بود. ایوان کوچکی هم داشت که یک سماور بزرگ یک گوشه‌اش بود و طرف دیگرش یک میز چهارنفره و چند صندلی بود. ولی وارد ساختمان و اتاق‌ها که می‌شدی شبیه همین آپارتمان‌های تهران بود که تلاش شده بود با دو تا پنجره و شیشه‌های رنگی از این بی‌سلیقگی نجات‌اش دهند. خانم لشگری اما بانوی خوش فکری بود که با چیدمان درست عیب‌های معماری را پوشانده بود برای همین بود که روی‌هم‌رفته اقامتگاهی دوست داشتنی بود. بتول خانم برایمان غذا درست می‌کرد و در کنار خانم لشگری به امورات آنجا می‌رسید.
در آخر اینکه باورتان نمی‌شود اگر بگوییم این خانه را ماه‌ها پیش با تمام جزئیاتش در خواب دیده بودیم. شاید روزی که شما هم پیدایتان شود غافلگیر شویم که خدای من! ما که ایشان را بارها در خواب دیده بودیم!!!

۴
سرانجام لیدر محلی آمد و رفتیم که از روستا دیدن کنیم. روستای ورکانه یا همان چشمه قل‌قل همان روستایی است که در آن فیلم علی‌البدل را ساخته بودند. برای همین لیدر دیگری که خودجوش لیدری می‌کرد و دختری بود چهارده ساله و خوش سر و زبان به اسم معصومه مدام قسمت‌های مختلف فیلم را یادمان می‌آورد، شما به روی خودتان نیاورید ولی خیلی‌ها هم فیلم را ندیده بودند. لیدر محلی ما را بردند اصطبل‌های مهری خانم که یک زمانی برای خودش برو و بیایی داشته است و اسب‌های اصیل و قیمتی پرورش می‌داده است. اسب‌ها را اما در پاییز و زمستان اینجا نگه نمی‌داشته است و به زاهدان می‌فرستاده. لیدر می‌گفت فقط چند تایی را همین جا نگه می‌داشته است. سفارش می‌کنم شما را توی گوگل اسم‌اش را جستجو کنید و ببینید چقدر بانوی کاربلدی بوده است به شرط اینکه سرکوفت‌اش را به ما نزنید که زن هم زن‌های قدیم. شاعر می‌گوید عشق ما را پی کاری به جهان آورده است. خب مهری خانم را هم پی این کار فرستاده بودند و تمام قدرت‌اش در این بوده است که ادب کرده است و به تماشا ننشسته است، بازیگر حرفه‌ای تقدیر خودش بوده است.

۵
گرسنه و تشنه تمام راه را پیاده برگشتیم. شام خوردیم و کمی استراحت کردیم پای شنیدن تجربه‌های آقای ضابطیان نشستیم و البته شنیدن بخشی از کتاب سباستین. گمشده‌ی من! برای امروز و امشب دیگر کافیست نای نوشتن ندارم.

۶
صبح جمعه‌ات به خیر نیمه گمشده‌ی مهربانم! امروز قرار بود از شهر زیرزمینی ارزانفود دیدن کنیم. تا یک مسیری با اتوبوس رفتیم بقیه را اما پیاده. زیر یک دشت چند هکتاری یک شهر زیرزمینی بود. البته مهندسی که درباره‌اش برایمان صحبت کرد گفت اینجا شهر نیست و شهر هم نبوده است بیشتر جنبه پناهگاه داشته است. می‌گفت براساس بعضی از سکه‌ها و چند کاسه و کوزه به نظر می‌رسد قدمت‌اش به دوره‌ی ایلخانان برسد. می‌گفت اینجا هیج انسانی دفن نشده است. راستش را بخواهید همان حسی را که در شهر زیرزمینی نوش‌آباد داشتیم اینجا هم داشتیم. حس‌مان این است: چقدر خوب است که ما برای آن دوره‌های سخت و طاقت‌فرسا نیستیم. البته که اگر هم بودیم چون تصویری از زندگی الان نداشتیم شکایتی هم نداشتیم و مثل بچه‌ی آدم از ترس جان‌مان در این پناهگاه‌ها یا شهرهای زیرزمینی زندگی می‌کردیم. نکته‌ی جالب در خاک و سنگ‌های این شهر و حتی دشت این بود که خیلی برق می‌زد. یکی از همراهانمان گفت شاید فلز است ولی بعد مهندس توضیح داد که سیلیس است. نیمه جان طوری برق می‌زد که من وقتی آن زیر مجبور شدم دستم را چندباری به دیوارها و سقف کوتاه آن بزنم انگار اکلیل روی دستم ریخته بود. مهندس می‌گفت اگر اینجا راهی را اشتباه بروید دیگر پیدا نمی‌شوید. مورمورم شد از تصور اینگونه گم شدن، حتی برای لحظه‌هایی فکر کردم آخر به من چه که یک زمانی یک شهری یک مکانی زیر این دشت بوده است. به گم شدنم می‌ارزد؟ اما وقتی صحیح و سالم رسیدم بالا از خودم و تیوال و زندگی بسیار راضی بودم.

۷
برای نهار برگشتیم اقامتگاه. نهار که خوردیم حدود یک ساعت فرصت داشتیم آماده شویم که حرکت کنیم به سمت تهران. لیدرهایمان گفتند در راه بازگشت از سد اکباتان هم دیدن می‌کنیم. کلی عکس دست‌جمعی و تکی و دو تایی و یادگاری انداختیم با بتول خانم و خانم لشگری خداحافظی کردیم و راهی شدیم. نازنینم اگر بدانی راننده چقدر بدخلق و عصبانی بود که خود من برای لحظه‌هایی از دستش بغض کردم. والا به خدا اگر می‌بردیم‌اش شهر زیرزمینی ارزانفود می‌فهمید ما الانم که هستیم نیستیم! والا به خدا نهصد سال قدمت‌اش است حدود چهارصد سال هم که قدمت ورکانه است و این یعنی ما چه خوشحال باشیم و لذت‌ ببریم چه غصه بخوریم سه سوت نیست می‌شویم و یک روزی یک مردمانی از یک روزگاری درباره‌ ما هی نظرهای احتمالی می‌دهند و هیچ وقت هم قطعی کشف نمی‌کنند ما وقتی زندگی می‌کردیم دقیقا چه مرگ‌مان بوده است. حالا شما هم پیدا نشو ببین اصلا ارزشش را دارد! برای بار سوم بگذریم! سد را هم دیدیم قشنگ بود شبیه همه‌ی جاهایی که آب هست و آدم آرام است آرام بود و پر از سبز و آبی و زیبایی!
نیمه گمشده‌ جان جانانم پرسه‌هایم با شما در عالم ادامه‌دار است. شما را به خدا مواظب خودتان باشید و تا می‌توانید از زندگی لذت ببرید. کاری که ما هم تمرین‌اش می‌کنیم.

به روایت فائزه رودیگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲ روز پیش، دوشنبه
سفرنامه ای دلنشین، عکسهایی زیبا و سفری خاطره انگیز با آقای ضابطیان عزیز و صمیمی

ممنون از تیوال
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عمارت و باغ تاریخی سعیدی؛ نیشابور... دیدن متن »

عمارت و باغ تاریخی سعیدی در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی ساخته شده است.عبدالله سعیدی نماینده مردم نیشابور در دوره نوزدهم مجلس شورای ملی در این عمارت زندگی می کرده است. وسعت این باغ حدود چهارهکتار و از دوعمارت در مرکز و انتهای باغ تشکیل شده است. تزئینات و معماری این عمارت ها یادآور دوره گذار معماری قاجاریه به پهلوی اول می باشد.

عکس: مرتضی امین الرعایائی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲ روز پیش، دوشنبه
فروغ یعقوبی ، پرند محمدی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تابستون کجا بریم؟
مقاصد پر سفر در تابستان کجاست؟
تابستان شده و تعطیلی مدارس و بسیاری از خانواده ها عزم سفر کرده اند تا خستگی روزهای کار و مدرسه را در سفر از تن بیرون کنند. در این میان اما انتخاب مقصد سفر کار راحتی نیست. هر کس نظری دارد و جایی را پیشنهاد می دهد. ما برای این که کار شما را راحت کنیم تصمیم گرفتیم در این نوشته مقاصد پر سفر کشور را در این فصل به شما معرفی کنیم. با «تریپ باما» همراه شوید تا بشنوید از مقاصد پر سفر فصل تابستان.
https://goo.gl/pcLZ4a
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در جهت حفاظت و مرمت
» کاخ سبزِ سعدآباد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
... دیدن متن »

مسئول کاخ سبز در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد اعلام کرد، کاخ موزه سبز در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از روز یکشنبه (اول مرداد) تا اطلاع ثانوی تعطیل شد تا پروژه مرمت آن آغاز شود.

«لیلی رئوف» درباره‌ی روند مرمت این کاخ اظهار کرد: این پروژه شامل مرمت پارکت‌ها، پلکان، درها و پنجره‌های کاخ است که توسط استادکاران و با نظارت واحد حفاظت و مرمت و تزئینات وابسته به معماری سعدآباد در دست اقدام است. به گفته‌ رئوف؛ در حال حاضر کار تخلیه کاخ رو به پایان است و پس از آن به سرعت پروژه مرمت این بنای تاریخی آغاز می‌شود.

پروژه حفاظت و مرمت ارسی، درب‌ها و پنجره‌های چوبی کاخ سبز آغاز شد 

فاطمه محسنی، مسئول واحد حفاظت و مرمت آثار و تزئینات وابسته به معماری سعدآباد نیز در این زمینه گفت: این پروژه بر اساس اولویت‌های بدست آمده از آسیب‌شناسی‌های انجام شده و بر اساس شرح خدمات علمی ارائه شده در واحد حفاظت و مرمت آثار و تزئینات وابسته به معماریِ مجموعه تعریف و توسط اساتید مجرب کارهای هنری چوبی با نظارت حفاظتی و ارائه شرح خدمات تخصصی واحد حفاظت و مرمت در کاخ سبز آغاز شد.

او افزود: در این پروژه، کلیه پنجره‌ها نمای بیرونی ساختمان، ارسی و چند در با آسیب‌های مختلف مانند آلودگی حاصل از آلاینده‌ها، آلودگی‌های بیولوژیکی، تخریب‌های رطوبتی، سستی، آسیب لایه رنگ، ترک و شکاف در بخش اتصال قطعات آغاز شدو او تاکید کرد: پروژه حفاظت و مرمت تعریف شده برای این کاخ تاریخی نیز شامل پاکسازی، رنگ‌بری لایه رنگ آسیب دیده و بعضاً مرمتی سطح، استحکام بخشی، ساخت بخش‌های دارای تخریب غیر قابل احیاء و مرمت و اجرای طرح حفاظت پیشگیرانه است.

براساس این گزارش، کاخ شهوند که امروز «کاخ موزه سبز» نامیده می‌شود محل اقامت تابستانی پهلوی اول بود. علت سبز نامیدن این کاخ استفاده از سنگ‌های سبز منحصر به فرد معادن خمسه زنجان در نمای خارجی آن است. زیربنای کاخ ۱۲۰۳ مترمربع است که از دو بخش تشکیل شده، بخش اول شامل : پله ورودی، اتاق انتظار، اتاق کار، تالار آیینه، اتاق غذاخوری خصوصی و اتاق خواب است و بخش دوم، زیرزمین که در سالهای ۱۳۵۲-۱۳۵۰ به دستور محمدرضا پهلوی برای پذیرایی از مهمانان خارجی به بخش اول افزوده شد شامل اتاق پذیرایی، دو اتاق خواب و اتاق غذاخوری است. در این کاخ انواع هنرهای ایرانی شامل آیینه کاری، گچبری، حجاری، تذهیب و خاتم‌کاری بکار رفته است.

منبع: ایسنا

۲ روز پیش، دوشنبه
شبنم و وحید هوبخت این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ثبت معبدی در کامبوج در فهرست یونسکو‎... دیدن متن »

سامبور پری کموک، یا معبدی در میان جنگل انبوه، یک منطقه باستانی در کشور کامبوج است که اخیرا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۴ روز پیش، شنبه
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ۶ دلیل که افراد اهل سفر در محل کار موفق تر هستند
... دیدن متن »

اگر در زمره افراد اهل سفر هستید باید بگوییم که حتما در محل کار و در حیطه وظایف شغلی تان موفق تر هستید. برای این ادعا هم ۶ دلیل خوب داریم. ما برای فرار از زندگی سفر نمی کنیم، بلکه سفر می کنیم که زندگی از ما فرار نکند. همه ما به تعطیلات نیاز داریم؛ دست کم سالی یکی، دوبار بهتر است.

اینکه تصمیم بگیرید در کشور خود سفر کنید یا خارج از آن به بودجه تان بستگی دارد، اما در نهایت اگر بخواهیم به خودمان آرامش و به سبک زندگی زمینی پرهیاهوی مان و فشارهای دائمی دفتر کارمان مزه دهیم، نیاز به استراحت داریم. کار بدون تفریح آدم را خسته و ملال انگیز می کند. منظور ما از تفریح، یک چمدان، چند دست لباس، لوازم ضروری، بلیت، گذرنامه و گشت وگذار در دنیاست. آدم هایی که غالبا سفر می روند در محل کار از کسانی که چندان سفر نمی روند موفق ترند، زیرا سفر کردن به ذهن فرد تنوع می بخشد.

۱. افراد اهل سفر روشن فکر هستند آدم هایی که درگیر کارهای دفتری هستند، به ویژه مدیران رده بالای دفتر مرکزی شرکت ها، بر این موضوع اتفاق نظر داشتند که به محض بازگشت از سفر تمرکز بیشتری روی کارها دارند، ذهن شان تازه می شود و نسبت به دنیا دید بازتری پیدا می کنند. آنها جاه طلب تر هستند، دید شفاف تری به هرچیز دارند و مهم تر آنکه مثبت اندیش ترند.

۲. طیف وسیع تری در شبکه سازی دارند زمانی که برای یک همایش یا کارگاه هایی از کشوری دیگر دیدن می کنید، دوست دارید با آدم هایی از بخش های مختلف دنیا ملاقات کنید. این کار شما را تشویق می کند یک شبکه اجتماعی بسازید. این آدم ها در لیست های تماس شما باقی می مانند. اگر می خواهید شبکه تان را گسترش دهید این نکته مهمی است.

۳. افراد اهل سفر در سازمان دهی خوب هستند اگر کار شما شامل مسائل منطقی منابع انسانی، حسابداری یا هر چیزی مربوط به کار با پول می شود، باعث می شود بهتر سازماندهی کنید. چگونه؟ اگر برنامه ریزی کرده اید به کشور دیگری سفر کنید، صرف نظر از اینکه تنها، با خانواده یا دوستان به سفر می روید یا حتی سفرهای کاری، چیزهای بسیاری می بینید؛ چیزهایی مانند نگهداری از گذرنامه، واحد پول متفاوت، کجا بمانید، چه کارهایی انجام دهید، کجا غذا بخورید، مراقبت از همراهان تان و ... به محض آنکه به دفتر بازگردید تکمیل وظایف تان آسان تر به نظر خواهد رسید.

۴. آنها در مورد فرهنگ های دیگر چیزهای زیادی می دانند زمانی که به سفر خارجی می روید، چشم تان به روی فرهنگ های مختلف باز می شود. داشتن تجارب چندفرهنگی دست اول به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید آدم ها چگونه با موقعیت های مختلف در زندگی یا کارهای دفتری کنار می آیند. مشاهده سبک بین المللی کار، شما را قادر خواهد ساخت که برخی از آن ها را نیز در شغل خود به کار بگیرید.

۵. افراد اهل سفر در معاشرت کردن بهتر هستند سفر بین المللی به معنای کسب دانش درباره فرهنگ ها، زبان ها و مسائل مختلف دیگر است که با آنچه شما دارید متفاوت است. شما می توانید پیش از بازدید از آن کشور یک جلسه کوتاه زبان بگذرانید یا یک کتاب ترجمه شده بخرید، اما هرکاری که بکنید این مهارت های اجتماعی شماست که همواره امتحان خواهد شد. اینها شامل صبوری، نزاکت و آداب معاشرت تان می شود و اینکه چقدر خوب در آن کشور با محلی ها صحبت می کنید. اگر بتوانید در این آزمون موفق شوید، به راحتی می توانید در حرفه تان پیشرفت کنید.

۶. افراد اهل سفر پس از هر سفر شروع تازه ای دارند وقتی ابزار الکترونیک شما هنگ می کند چه اتفاقی می افتد؟ آن را راه اندازی مجدد یا تازه سازی می کنید و دوباره به خوبی شروع به کار می کند. به همین صورت همه ما نیاز داریم گاهی به مغزمان نیروی تازه ای بدهیم و بهترین روش این است که استراحت کنیم، حتی اگر برای یک دوره کوتاه زمانی باشد. خارج رفتن درمان بهتری است. یک سفر دلپذیر باعث می شود کارهای روزمره و زندگی پرمشغله تان را فراموش کنید. سفرهای اینچنینی باعث می شوند عاشق دنیا شوید، به شما انرژی می دهند و از شما شخص بهتری می سازند. به محض برگشتن به خانه، می دانید که آماده اید با ذهنی تازه با واقعیت ها روبه رو شوید. فیلیپ لاکامپ، معاون ارشد و رئیس کثی پاسیفیک در آمریکا می گوید «یک فرد خوش سفر، فرد شاغل زیرکی است. نگرشی از سفر بین المللی به دست می آید که نمی توان آن را در هیچ کلاس درس یا محیط دفتری پیدا کرد.»

منبع: روزنامه فرصت امروز

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عمارت شمس العماره... دیدن متن »

شمس العماره یکی از بناهای مرتفع تهران قدیم است . معیرالممالک بوسیله استادان و معماران ماهر آن زمان مانند علی محمد کاشی طرح عمارت را ریخته و پی کنی آنرا شروع می کند. ساختمان آن پس از دو سال در سال ۱۲۸۴ ه.ق به پایان می رسد و آنرا شمس العماره می نامند.شمس العماره هم از نظر نقشه و شکل ظاهری و هم از نظر آرایش داخلی یکی از بناهای تاریخی و زیبا تهران است و آینه کاریها و نقاشیها و گچ بریهای ازاره ها و دیوارها و سقف های آن از حیث نمایش شیوه های مختلف و متنوع تزئینات داخلی بناه ها در ایران بی نظیر است.

عکس: احسان رسولی / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۶ روز پیش، پنجشنبه
پرند محمدی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام میبخشید لطفا سریع تر یکی از دوستان با من تماس بگیره من شمارم غلط بوده و مکان حرکت رو نمیدونم. ٠٩١٠٩٢٤٦٨٧٤
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام، میبخشید هنوز مکان حرکت رو اعلام نکردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل ماه عسل لیونل مسی ... دیدن متن »

هتل جومبی بی، Jumby bay در جزیره آنتیگوا در منطقه دریای کاراییب قرار دارد و یکی از هتل های گروه هتل های رزوود است که شامل چندین ویلا و سوییت لوکس و اختصاصی می شود. ویلاس مسی سه اتاق خواب و سه حمام مجزا در هر اتاق خواب دارد.

این ویلای مجلل که مجهز به تهویه کننده هوا ، تلویزیون و دیوارهای شیشه ای است یک اتاق نشیمن چهار نفره و یک اتاق ناهارخوری هشت نفره دارد که یکی داخل خانه و دیگری در فضای باز قرار گرفته است. علاوه بر اینها دسترسی این ویلا به ساحل بسیار ساده است و زمین گلف نیز برای بازی آنها موجود می باشد.

حتی اگر میهمانان این ویلای لوکس و اختصاصی علاقه ای به ساحل رفتن نداشته باشند ، می توانند اوقات خود را در استخر وسیع روباز این ویلا بگذرانند و از امکاناتی نظیر جکوزی بهره مند شوند. هزینه اقامت در این هتل از شبی ۱۶ میلیون تا بیش از ۴۰ میلیون تومان برای یک شب است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرند محمدی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با هدف آشنایی فرهنگی بیشتر میان دو کشور؛
» میراث هزارساله ویتنام در راه ایران
... دیدن متن »

مهمترین نمایش عروسکی ویتنام با بیش از هزار سال قدمت، با هدف ارتباط، معرفی و شناساندن فرهنگ دو کشور ویتنام و ایران به مدت ۱۰ روز در تهران و چهار شهر تاریخی کشور اجرا می‌شود.در سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری به ویتنام، دو کشور بر تعاملات فرهنگی و توسعه گردشگری تاکید کردند.

پس از آن نیز سفیر ویتنام در تهران در دیدار با زهرا احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، براساس تفاهم‌نامه‌ی گردشگری میان ایران و ویتنام که در سفر رییس جمهور به ویتنام مورد توافق قرار گرفته بود، قرار شد کارگروه توسعه روابط گردشگری ایران و ویتنام با حضور کارشناسانی از سفارت ویتنام و کارشناسان گردشگری ایران تشکیل و همچنین خانه هنر و فرهنگ ایران در ویتنام راه‌اندازی شود.‎

بر این اساس و در نخستین قدم قرار است نمایش عروسکی ویتنام با بیش از هزار سال قدمت در ایران اجرا شود. «دانگ هو فوک»، دبیر اول سفارت ویتنام در تهران درباره ارزش‌ این میراث فرهنگی ویتنامی‌ها گفت: ریشه این نمایش سنتی در طول هزار سال نشات گرفته از زندگی روزمره مردم ویتنام، قصه‌ها، افسانه‌ها و اسطوره‌های ویتنامی است. او با بیان این‌که نمایش عروسکی ویتنام که در اجراهای عروسکی جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این نمایش تنها اجرای عروسکی در آب در جهان است که بیش از ۱۰ قرن قدمت دارد و نمایشگر تمدن و سمبل‌های باستانی ویتنام است.

وی ادامه داد: از آنجا که آب عنصر مهمی در زندگی مردم ویتنام و کشت برنج نیز محصول اصلی کشاورزی ویتنام بوده است، در گذشته کشاورزان پس از فصل برداشت برنج به اجرای این نمایش کهن می‌پرداختند. او تاکید کرد: در این میراث ناملموس ویتنام، هر عروسک نماد یک شخصیت خاص است و کاراکترهای مختلف در این نمایش حضور دارند. وی درباره‌ی خصوصیت این عروسک‌ها اظهر کرد: عروسک‌ها حدود ۶۰ سانتیمتر ارتفاع و بین ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند به طوری که حرکت آن‌ها روی صحنه نیاز به مهارت و قدرت زیاد دارد. عروسک گردان‌ها نیز تا سینه در یک استخر آب فرو می‌روند و پشت یک پرده قرار می‌گیرند و عروسک‌های چوبی را با دسته‌ها و نخ‌های پنهان آن‌ها در زیر آب کنترل می‌کنند و بیننده فقط عروسک‌هایی را روی آب می بیند که در حال اجرای حرکات نمایشی هستند. به گفته‌ی هو فوک؛ آب نه تنها ریسمان عروسک‌ها و حرکت عروسک گردان‌ها را مخفی می‌کند، بلکه فرصتی برای ایجاد صدای آب و موج دریا فراهم می‌شود.

او با بیان این‌که نمایش عروسک‌های آبی ویتنام، تنها اجرای عروسکی جهان است که در ویتنام و در شالیزارهای کشت برنج، رودخانه‌ها و دریا اجرا می‌شود، توضیح داد: نمایش عروسک‌های آبی ویتنام بیش از هزار سال قدمت دارد و ویتنام در حال تدوین پرونده آن برای ثبت جهانی در فهرست میراث ناملموس جهان در یونسکو است. نمایش میراث ناملموس آسیای شرقی با عنوان عروسک‌های آبی قرار است در ایران و در شهرهای تهران، اصفهان، یزد، شیراز و کاشان به روی صحنه برود و سفارت ویتنام در تهران در حال رایزنی با شهرهای کشور برای اجرای این نمایش در خانه های تاریخی است. براساس این گزارش؛ این نمایش که در آستانه ثبت جهانی یونسکو قرار دارد به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد در دنیا بسیار مورد توجه است و بازیگران و عروسک‌گردان‌های آن در کشورهای مختلف جهان به اجرای این میراث هزارساله پرداخته‌اند.

دولت ویتنام با هدف برقراری پیوند میراث ناملموس و فرهنگ دو کشور ایران و ویتنام تصمیم گرفته است این نمایش را در ۲۷ تیرماه در برج میلاد تهران به اجرا درآورد و به مدت ۱۰ روز نیز در شهرهای کرمان، اصفهان، شیراز، یزد و کاشان به نمایش میراث کهن ویتنامی‌ها بپردازد. نمایش عروسک‌های آبی ویتنام از روستاهای منطقه دلتای رودخانه سرخ در شمال ویتنام که هانوی پایتخت آن کشور نیز در همین منطقه قرار دارد از قرن یازدهم توسعه یافت. این نمایش پس از برداشت محصول در مزارع برنج برگزار می‌شد تا بدین ترتیب پایان فصل برداشت محصول جشن گرفته شود. اما در شهرهای بزرگ ویتنام این نمایش در استخرهای عمومی و به صورت بداهه اجرا می‌شود و اینگونه میراث ناملموس ویتنام از هزار سال گذشته زنده مانده است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قیمت خیلی بالاست
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت زیبای کلیبر... دیدن متن »

منطقه کلیبر در آذربایجان شرقی دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و سراسر پیرامون این شهر را جنگل‌های تنک و مراتع پوشانیده‌است. کلیبر، بعلت نزدیک بودن به قلعه بابک و قرار گرفتن در کانون منطقه ارسباران، از نظر گردشگری توسعه چشمگیری یافته است.

غکس: خلیل غلامی / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
حمید اشراقی نیا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه هایی برای جلب گردشگران
» احداث کمپ گردشگری در کویر لوت سیستان و بلوچستان
... دیدن متن »

بخشدار نصرت آباد زاهدان گفت: با تخصیص اعتبار‌ به زودی احداث کمپ گردشگری در کویر لوت سیستان و بلوچستان آغاز میشود و برای رونق گردشگری و جلب توریست به منطقه تاکنون جشن‌ها و مسابقات ورزشی متعددی در کویر لوت برگزار کرده‌ایم از جمله برگزاری مسابقات رالی، نقاشی بر روی ریگ و ستاره شناسی اما تبلیغات مناسبی برای آن انجام نشده است.

در نظر داریم در سال جاری این برنامه‌ها را در سطح گسترده تر و با تبلیغات بیشتر اجرا کنیم. بخشدار نصرت آباد افزود: به منظور آشنایی بیشتر مردم با صنعت گردشگری و مزایای آن با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دوره‌های آموزشی برای مردم بومی منطقه برگزار می‌شود.

وی در ادامه به زیبایی‌ها و جذابیت‌های بخش نصرت آباد و کویر لوت اشاره کرد و گفت: بخش نصرت‌آباد بعنوان پایگاه میراث فرهنگی و طبیعی بیابان لوت معرفی شده است و با وجود کویری و خشک بودن منطقه، روستاهای ورودی کویر دارای اب شرین بوده و مناطق آباد و سرسبزی دارد که در آن محصولاتی نظیر خربزه و هندوانه کشت می‌شود.

این مقام مسؤل در مورد ارائه تسهیلات به گردشگران در این منطقه گفت: مهمانسراهایی را در نظر گرفته‌ایم که تمام امکانات بطور رایگان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد و آنان هیچ محدودیت زمانی برای اسکان در این مهمانسراها را ندارند. نوری به آب و هوای مناسب کویر در فصول پاییز و زمستان برای سفرگردشگران به منطقه اشاره کرد و گفت: بعد از ماه شهریور هوای کویر مناسب است و گردشگران می‌توانند با خیالی آسوده به این منطقه سفر کنند.

همچنین قرار است همایشی در خصوص معرفی این اثر جهانی در سطح ملی برگزار شود که از ٦٠٠ نفر از مدیران برای شرکت در این همایش دعوت به عمل خواهد آمد. وی در همین رابطه افزود: کویر گردشگران زیادی دارد و به علت همجواری با مناطق گردشگری و کویری شهداد و نهبندان تورهای گردشگری بسیاری از خارج کشور به این منطقه سفر می‌کنند. وی در پایان خاطر‌نشان کرد: نشست با مدیرکل امور روستایی استانداری برای دریافت اعتبارات و کمک به دهیاری‌ها به منظور تامین آب، احداث کمپ، ساخت جاده‌ و تبلیغات برای معرفی بیشتر ‌منطقه از برنامه‌های در حال اجرای بخشداری است.

منبع: ایسنا

نیلوفر ثانی این را خواند
نوبادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پارک ملی لیک دیستریکت Lake District... دیدن متن »

پارک ملی لیک دیستریکت در شهر کامبریا واقع در شمال غربی انگلستان بزرگترین پارک ملی این کشور بحساب می آید. که در فهرست میراث یونسکو هم به ثبت رسیده است.

این منطقه که از بخش کوهستانی و دشت تشکیل شده است، برای پیاده‌ روی و کوه نوردی شهرت زیادی دارد. آمارها نشان می دهد که بیش از ۱۵ میلیون گردشگر هر ساله به طبیعت زیبای لیک دیستریکت می رود.

مرتفع ترین کوه کشور انگلستان، یعنی Scafell Peak و طولانی ترین دریاچه انگلستان، به نام Windermere نیز در این پارک ملی قرار دارد.

عکس: گاردینگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری
» رشد بی‌سابقه گردشگری جهان در نیمه اول ۲۰۱۷
... دیدن متن »

 گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری حاکی از رشد متوسط ۶ درصدی گردشگری بین‌المللی در چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال گذشته میلادی است.

براساس این گزارش که طبق آمار و ارقام حد فاصل بین ماه‌های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شده، گردشگری بین‌المللی علاوه‌بر رشد ۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، به بالاترین سطح از اطمینان کسب و کار در یک دهه اخیر و همچنین رشد پایدار در مقاصد مهم گردشگری همراه بوده است. طی چهار ماه نخست سال ۲۰۱۷ در مجموع ۳۶۹ میلیون گردشگر بین‌المللی (گردشگرانی که حداقل یک شب را در مقصدی سپری کرده‌اند) در سراسر جهان سفر کرده‌اند که ۲۱ میلیون بیشتر از آمارهای سال گذشته است. آمار و ارقام ژانویه تا آوریل هرسال معمولا ۲۸ درصد از آمارهای کل سال را به خود اختصاص می‌دهد. کشورها و مناطقی که در سال گذشته عملکرد خوبی داشتند، همچنان به روند مثبت خود در سال جدید میلادی ادامه می‌دهند، این در حالی است که مقاصد رو به‌ رکود سال ۲۰۱۶، امسال دوباره احیا شدند و روند صعودی در پیش گرفته‌اند. بیشترین رشد گردشگری بین‌الملل در چهار ماه نخست سال جاری با ۱۰ درصد مربوط به خاورمیانه است و پس از آن آفریقا با رشد ۸ درصدی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه هر کدام با ۶ درصد رشد و آمریکا با ۴ درصد رشد روند مثبت خود را حفظ کرده‌اند.

«طالب ریفاعی»، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این‌باره اظهار کرد: "مقاصد گردشگری که در سال ۲۰۱۶ تحت تأثیر حوادث منفی قرار گرفته بودند، نشانه‌هایی واضح از بهبود در این دوره زمانی کوتاه از خود نشان داده‌اند و این خبر بسیار خوبی برای همه و بویژه مناطقی است که زندگی مردم وابستگی زیادی به گردشگری دارد". ریفاعی در ادامه افزود: "همانطور که سال ۲۰۱۷ را به عنوان سال بین‌المللی گردشگری پایدار برای توسعه جشن می‌گیریم، از توسعه مداوم گردشگری استقبال می‌کنیم و به خاطر خواهیم داشت که این رشد موجب افزایش مسئولیت برای ایجاد پایداری اقتصادی اجتماعی و محیطی از طریق گردشگری می‌شود.

رشد هیچ وقت دشمن ما نیست و این وظیفه ماست که آن را به شکلی پایدار مدیریت کنیم". گردشگری بین‌المللی در اروپا پس از گذر از سال پرفراز و نشیب ۲۰۱۶، با رشد ۶ درصدی در چهار ماه نخست امسال روبه‌رو بوده است و اعتماد گردشگران به چند مقصد مهم که به سبب اتفاقات تروریستی تحت تأثیر قرار گرفته بودند، بازگشته است و دیگر کشورهای منطقه نیز رشد پایداری داشته‌اند. آمارها مربوط به قاره اروپا بویژه در بخش جنوبی و مدیترانه‌ای رشد بیشتری داشته و از یک درصد در ۴ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۶ به ۹ درصد در مدت مشابه سال جاری رسیده است. غرب و شمال اروپا نیز در این بازه زمانی به ترتیب ۴ و ۹ درصد رشد در عرصه جذب گردشگری بین‌الملل داشته‌اند و منطقه اروپا مرکزی و شرقی نیز همچون سال گذشته ۴ درصد رشد ثبت کرده‌اند.

در منطقه آسیا و اقیانوسیه میزان ورود توریست‌های خارجی از ابتدای سال تا پایان آوریل متوسط ۴ درصد رشد داشته و در این میان منطقه آسیای شرقی با ۱۴ درصد رشد پیشتاز بوده و پس از آن مناطق اقیانوسیه، جنوب شرق آسیا و شمال شرق آسیا به ترتیب با رشد ۷، ۶ و ۵ درصدی قرار گرفته‌اند. گردشگری بین‌الملل در قاره آمریکا نیز در حالی در این بازه ۴ ماهه با رشد متوسط ۴ درصدی همراه بوده است که بیشترین رشد در این منطقه مربوط به آمریکای جنوبی و مرکزی با ۷ درصد بوده و این رشد در مناطق آمریکای شمالی و کارائیب به ترتیب ۳ و ۲ درصد ثبت شده است.

اطلاعات محدود موجود درباره آفریقا نیز حاکی از مجموع رشد ۸ درصدی ورود گردشگران به این قاره است و در این میان شمال آفریقا با رشد ۱۸ درصدی دوباره احیاء شده است. گردشگری بین‌الملل در خاورمیانه نیز پس از نزول ۴ درصدی در سال ۲۰۱۶ در چند ماه نخست امسال ۱۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است. متخصصان سازمان جهانی گردشگری معتقدند آمار و ارقام به دست آمده در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۷ در ۱۲ سال اخیر بی‌سابقه بوده و فراتر از انتظارها بوده است. متخصصان همچنین نسبت به عملکرد گردشگری بین‌المللی در چهار ماهه دوم سال ۲۰۱۷ (می تا اوت) بسیار خوشبین هستند. بازه زمانی می تا اوت بیشتر مقاصد مهم گردشگری فصل اوج توریسم است و این انتظار وجود دارد میزان گردشگران در این مدت زمان به بالاترین حد در یک دهه اخیر برسد.

منیع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ساخت نخستین مینی ورلد خاورمیانه در ملایر... دیدن متن »

نخستین طرح گردشگری بین المللی مینی ورلد(MINI WORLD) خاورمیانه یا پنجره ای به سوی جهان در ملایر در حال ساخت می باشد. در این پروژه ۱۳۸ اثر تاریخی، ملی و جهانی چون برج ایفل، مقبره حافظ، تخت جمشید، برج پیزا، سی و سه پل وجود دارد. این پروژه چهارمین مینی ورلد جهان است که پس از کشورهای ژاپن، بلژیک و چین در ایران و در شهر ملایر ساخته می شود.

عکس: عبدالله حیدری / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گردشگران چه کشورهایی برای درمان به ایران سفر می‌کنند؟
... دیدن متن »

محمدعلی فیاضی با اشاره به فعالیت قانونی ۳۵ موسسه گردشگری سلامت در ایران، گفت: سال گذشته ۱۰۵ هزار تبعه‌ی خارجی از طریق این موسسه‌ها در سامانه وزارت بهداشت، ثبت اطلاعات شده‌اند.

این گردشگران که برای استفاده از خدمات درمانی و پزشکی به ایران سفر کرده‌اند، بیشتر از کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و حوزه خلیج فارس بوده‌اند. او ادامه داد: از میان این موسسه‌ها، ۱۴ واحد مجوز بند ب (اجرای تور گردشگری) ندارند و ۲۱ موسسه دارای این مجوزِ رسمیِ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستند که با توجه به تایید وزارت بهداشت، تمام این موسسه‌ها هم‌اکنون، فعالیت قانونی و تاییدشده‌ای در زمینه‌ی گردشگری سلامت دارند که اطلاعات آن‌ها نیز در وزارت بهداشت موجود است.

ترجیح ما هم بر این است که پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان‌های ایران حتما از طریق موسسه‌های مجاز انجام شود. دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت، به پذیرش گردشگران خارجی در برخی بیمارستان‌های ایران به شیوه‌ی سنتی و دلالی اشاره کرد و افزود:لازم است وزارت بهداشت، اقدامات جدی‌تری در این زمینه انجام دهد و مصوبه‌ای الزام‌آور برای بیمارستان‌ها داشته باشد تا از طریق آن ۳۵ موسسه، اتباع خارجی پذیرش شوند، چرا که با این کار، راه همکاری و ارتباط با گروه‌های غیررسمی و دلال‌ها بسته می‌شود.

همچنین می‌طلبد وزارت بهداشت ضوابط تنبیهی در این‌باره داشته باشد، مثلا در صورت تخطی از قوانین، اعتبار سنجی و اعتبار بخشی بیمارستان را ابطال کند تا مانع گسترش این رویه‌ی نادرست شود. فیاضی گفت: انتظار داریم اقدامات سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از تخلفات در حوزه گردشگری سلامت صورت گیرد، چرا که برخی بیمارستان‌ها به همکاری و ادامه‌ ارتباط با دلال‌ها همچنان تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام پس چرا هنوز مکان حرکت رو اعلام نکردید؟ ما منتظریم
درود بر شما
با شما تماس گرفته خواهد شد.
۲۴ تیر
سلام،میبخشید به شما محل حرکت رو اعلام کردن؟
۲۸ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشن تولد پانداهای چینی ... دیدن متن »

بچه پانداهای باغ وحش چونگ کینگ چین تولد یک سالگی خود را جشن گرفتند.

عکس: مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
آیا هفته آتی هم برگزار میشه؟
با احترام
درود بر شما
امکان خرید این برنامه برای هفته بعد فراهم شده است.
۲۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با وجود رکود اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان؛
» چین موتور محرکه گردشگری دنیا
... دیدن متن »

در شرایطی که بسیاری از کشورهای جهان با رکود اقتصادی و تجاری روبرو هستند، امیدواری آنها جذب گردشگران بیشتر از چین است که در سال ۲۰۱۶ میلادی با سفر به نقاط مختلف دنیا نزدیک به ۲۶۱ میلیارد دلار هزینه کرده اند.

آمارها نشان می دهد که بیشترین هزینه ها برای گردشگری در سراسر دنیا را مردم چین انجام می دهند که توانسته اند حدود ۲۱ درصد از کل مصرف گردشگری جهان را از آن خود کنند. به همین سبب امروز از گردشگران چینی به عنوان موتور محرکه گردشگری دنیا یاد می شود؛ کسانی که فقط در سال ۲۰۱۶ میلادی در شهر هنگ کنگ در جنوب کشور خودشان بیش از ۲۳ میلیارد دلار برای این منظور هزینه کرده اند.

در حال حاضر میلیاردها دلار سهم گردشگران چینی در اقتصاد شرق و آسیای جنوب شرقی است و میلیون ها نفر از مردم این کشور در طول سال به نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا آسیا و اقیانوسیه و ‌آمریکا سفر می کنند. سازمان گردشگری و مرکز جهانی شدن چین در گزارش جدیدی اعلام کرده است که امروزه صنعت گردشگری دنیا به گردشگران چین وابسته است چرا که آنها اصلی ترین محرک هستند و بیشتر از گردشگران کشورهای دیگر هزینه می کنند.

آمارها نشان می دهد که گردشگران چینی در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۲۶۱ میلیارد دلار در سراسر دنیا برای گردشگری هزینه کرده اند که معادل ۲۱ درصد از کل مصرف گردشگری جهان است. گزارش ها همچنین نشان می دهد که رشد گردشگری در چین بی نظیر است و شمار گردشگران این کشور در سراسر دنیا در طول ۱۲ سال متوالی رشدی قابل توجه داشته و نرخ رشد بعضا ۲ رقمی بوده است.

آمریکا، سنگاپور و کانادا سه کشوری هستند که به دلیل نیاز به گردشگر برای چینی ها روادید ۱۰ ساله صادر می کنند و برای همین شمار زیادی از آنها راهی این کشورها شده اند. آمارهای رسمی نشان دهنده آن است که چین در سال گذشته میلادی ۲۶۰ خط و مسیر هوایی بین المللی ایجاد کرده که کار سفر را برای گردشگران این کشور تسهیل کرده است. خبرگزاری شین هوا در آماری آورده است که در سال ۲۰۱۵ میلادی نزدیک به ۱۲۰ میلیون چینی سفر خارجی داشته اند که ۳۱۳ درصد بیشتر از یک دهه قبل از آن بوده است.

آمار همایش جهانی اقتصاد هم گویای این است که صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۶ میلادی موجب تزریق هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد دنیا شده و علاوه بر ایجاد ۲۹۲ میلیون فرصت شغلی جدید، از هر ۱۰ شغل در دنیا یکی مرتبط با توریسم بوده است.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند ظرفیت باقی‌مانده برای این سفر، تنها ۳ نفر است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیا راهی برای افزایش ظرفیت این برنامه هست؟
لطفا اگر هست ما رو بی‌نصیب نگذارید.
خواهش...
زهرا و نسترن کمالی این را دوست دارند
درود بر شما
متاسفانه این امکان وجود ندارد.
امیدواریم در برنامه های بعدی در خدمت شما باشیم.
۲۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» جشنواره گل محمدی
... دیدن متن »

هفتمین جشنواره گل محمدی شهرستان اسکو عصر سه شنبه در روستای عنصرود با هدف معرفی ظرفیتهای گردشگری و فرصت های کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

عکس: وحید عبدی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» استمداد از مسئولان برای جلوگیری از تعطیلی موزه ای نفیس در کرج
... دیدن متن »

غیردولتی اشیای تاریخی، پول و تمبر، گنجینه ای نفیس در دل یک کتاب فروشی در شهر کرج است که آثاری از جنگ جهانی اول تا آغاز دوره قاجار درقالب تمبر، سکه، اشیا و عکس را در خود جای داده و این روزها در آستانه تعطیلی است.

این موزه تخصصی و شخصی توسط سید حسین موسوی سال ‌گذشته افتتاح شد، اما امروز اخباری مبنی بر احتمال تعطیل شدن آن به گوش می‌رسد، به طوری که از دومیلیون و ٥٠٠ تمبر، سکه، اسکناس، ورقه های پستی و کارت پستال تنها ٣٠٠ اثر بر روی دیوار آن باقی مانده و مابقی در کارتن های کاغذی در شرف پیوستن به تاریخ است. صاحب این موزه تخصصی در کرج که از هزینه شخصی و به دلیل علاقه خود به جمع آوری مجموعه ها، اقدام به برپایی آن کرده بود، این مکان تاریخی و هنری را وقف کرد تا بدون هزینه مردم از آن بازدید کنند.

این گنجینه چهار هزار جلد کتاب کودک، پول های کشورهای مختلف نظیر آلمان، کره، لیبی و چین، تفاوت های فرهنگی و جلوداری ایران اسلامی در فرهنگ را به تصویر می کشید. حتی در برخی از تمبرها با مضامین تهدیدهای اعتیاد می توان به این نکته تاریخی دست یافت که ١٢٠ سال پیش این تهدید تاریخی شناخته شده بود. تمبرهای چهره بزرگان و نهضت میرزا کوچک خان، تمبرهای تولد با بهای یک قران مربوط به زمان امیرکبیر که خود به گونه ای شناسنامه فرهنگی این مرز و بوم است. در این موزه که بنا به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور موزه کهکشان لقب گرفته، توسط نوه ارشد حاج آقا سید خندان یکی از بازاری‌ها و تجارقدیم که مجموعه ‌هایی از سکه، اسکناس و تمبر داشت. برپا شده و اولین تمبرهای جمع‌آوری شده توسط او نسل به نسل گشته تا به نسل چهارم او سید حسین موسوی رسیده است. تاریخ ١٤٠٠ ساله اسلام، تاریخ هخامنشی و سلسله های پادشاهی و به وجود آمدن کره زمین از دیگر آثاری است که در این موزه دیده می شود.

نامه های تجارت خانه حاجی محمود بنکدار، تفنگ و نارنجک جنگ جهانی اول که از آبهای نیلگون خلیج فارس بیرون آورده شده، سندهای قدیمی تجاری، چک های معاملاتی حتی درسالهای ١٩٦٠ میلادی همه وهمه حاکی از تمدن بالای ایران اسلامی است که باید به عنوان یک گنجینه مهم تاریخی آنها را حفظ کرد. سید حسین موسوی یکتا که از سن شش سالگی جمع آوری تمبر را آغاز کرده به خبرنگار ایرنا، می گوید: هرکسی برای خود کسب و کاری دارد و من هم نیازی به حمایت های مالی ندارم، حفاظت از این اشیای تاریخی را از روی علاقه انجام می دهم و نه ناچاری، اما آنچه مایه دلسوزی شده آن است که هیچ تلاشی برای معرفی و افزایش بازدیدکنندگان از این مجموعه تاریخی صورت نگرفته است.

وی افزود: بی مهری ها و حمایت نکردن جهت معرفی این موزه به مردم برای بازدید رایگان از آن، سبب شده برغم از دست دادن زندگی ام برای نگهداری ازاین موزه تخصصی راه به جایی نبرم، این موزه وقف شده بود و هزینه بازدیدی از گردشگران و بازدیدکنندگان دریافت نمی شد. این ایثارگر دوران دفاع مقدس با گذران وقت خود از گوشه ای از میراث فرهنگی و تاریخی ایران اسلامی نگهداری می کند تا آن را به نسل های آینده منتقل کند.

وی می گوید: سال گذشته این موزه به عنوان موزه برتر کشور شناخته شده و امروز شاهد آن هستیم که به دلیل مشکلاتی از جمله اطلاع رسانی نکردن برای جذب بازدید کننده در آستانه تعطیلی قرار گرفته است. موسوی گفت: این موزه اشتغالزایی برای ٥٠ نفر را به همراه داشت که آخرین کارمند آن نیز هفته گذشته این مکان مهم تاریخی را ترک کرد. این هنرمند اضافه کرد: حدود ٢ میلیون و ٥٠٠ هزار قطعه تمبر در این موزه موجود است. از هر واقعه‌ای که بخواهید از ستاره‌های آسمان تا اجسام زیرزمین، از تاریخ ایران و کره زمین تا به امروز تمبر دارم که به این مجموعه باید ١١٠ تمبر طلا را هم باید اضافه کرد. وی تمبر طلا را مربوط به دوره مظفر الدین شاه، تمبرهای منحصر به فرد و کوپن های مربوط به زمان قاجار از از دیگر آثار تاریخی این موزه عنوان کرد. موسوی خاطرنشان کرد: چندسال پیش دو میلیارد تومان برای خرید مجموعه ام به من پیشنهاد شد، اما من موافق فروش نبودم. با وقف تمبرهایم در خانواده دچار مشکل شدم و اختلاف‌های خانوادگی شروع شد و به جدایی از همسر و فرزندانم رسید. همسرم معتقد بود وقتی پسر ٢٤ ساله ام بیکار است و به دنبال کار می‌گردد چرا باید تمبرهای خود را وقف کنیم، اکنون هم با حمایت مالی پدرم همچنان در راه حفظ این مجموعه تاریخی تلاش می کنم. وی خاطرنشان کرد: تنها حمایتی که مدنظر داشتم اطلاع رسانی برای اطلاع عموم و استفاده از این گنجینه تاریخی و هنری ایران اسلامی و جهان بود.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی سریع ظرفیت تکمیل شد : (
لطفا اگر کسی خواست کنسل کنه به بنده اطلاع بده
s.salmaninejad@gmail.com
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام -امکانش هست که ظرفیت بیشتری راقبول کنید؟متاسفانه من تا امدم خرید کنم پر شده بود
درود بر شما
متاسفانه این امکان وجود ندارد. در صورت تکرار برنامه در آینده می توانید از آن بهره مند شوید.
۱۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ایران از دید گردشگران اندونزیایی/ کمک به همنوع از روحیات آنهاست
... دیدن متن »

پس از لغو روادید برای ورود اتباع اندونزی به ایران، تعداد گردشگرانی که از این کشور جنوب شرق آسیا به ایران سفر می‌کنند، به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

 سایت خبری کمپاس در گزارشی درباره ایران از دید گردشگران اندونزیایی که رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی آن را به فارسی ترجمه و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده، نوشته است: ایران یکی از کشورهای مشهور به‌عنوان مقصد گردشگری در دنیا محسوب نمی‌شود؛ تحریم‌های ۳۰ ساله چند کشور علیه ایران موجب شده است تا گردشگران نگاه ویژه‌ای به ایران نداشته باشند. این در حالی است که این کشور مملو از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی است.

بر اساس این گزارش، خبر خوب برای دارندگان گذرنامه اندونزی این است که دیگر نیازی به اخذ ویزا سفارت این کشور در اندونزی نیست زیرا ایران به دارندگان گذرنامه‌های اندونزیایی روادید بدو ورود ارائه می‌کند. گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده‌اند، از این کشور به عنوان یکی از مقاصد گردشگری بسیار زیبا و جذاب یاد می‌کنند.

«ریسا بلوسفیر» نویسنده و یکی از گردشگران اندونزیایی که به ایران سفر کرده، در بخشی از کتاب خود با عنوان «Born to Travel» که توسط انتشاراتی Gramedia Pustaka Utama به چاپ رسیده، چنین می‌نویسد: «زمانی که تصمیم به سفر به ایران گرفتم، این کشور برای من بسیار ناشناخته بود. سوالات زیادی در خصوص ایران همراه با ترس در ذهن من وجود داشت که موجب می‌شد بیش از پیش برای بازدید از این کشور مشتاق باشم.»

«فری هو» نیز به عنوان مبتکر اصلی کتاب «Born to Travel» که او نیز به ایران سفر کرده است، چنین می‌گوید: «نباید پیش از سفر به ایران به اخبار بین المللی منفی علیه این کشور توجهی داشت. زیرا تجربه‌ای که شما از سفر به ایران کسب خواهید کرد، ۱۸۰ درجه متفاوت با اخبار منتشر شده در سطح رسانه‌های بین المللی است.

ایرانیان دوستدار اتباع خارجی هستند. آنان علیرغم تسلط کم به زبان انگلیسی علاقمند هستند با اتباع خارجی گفتگویی را آغاز کنند». وی می‌افزاید: «در ایران نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان نیز دوست دارند با گردشگران خارجی در کشورشان آشنا شوند و با آنان سخن بگویند. روزی پس از از پایان گفتگو با یکی از ایرانیان به عنوان یادگاری یک Wayang Kulit (صنایع دستی اندونزی) به او هدیه دادم.

عکس العمل او برای من فوق العاده بود؛ او ساعت مچی خود را باز و آن را به من هدیه داد و اصرار من برای نپذیرفتن آن نیز بی فایده بود». «ریسا بلوسفیر» درباره سفر خود به ایران چنین می‌گوید: «بیان خوش، روحیه کمک به هم نوع، احترام به یکدیگر صفاتی است که برای توصیف یک ایرانی می‌توان به کار برد. ۹۰ درصد ایرانیان چنین صفات و روحیاتی دارند. ایرانیان علاقه ویژه به یادگاری دادن به گردشگران خارجی دارند. در طول سفر به ایران من هدایا و یادگاری‌های بسیاری را از ایرانیانی دریافت کردم که برای اولین بار بود با آنان ملاقات می‌کردم». وی ادامه داد: «سفر یکماهه به ایران بسیار هیجان انگیز بود. ایران کشور وسیع و بسیار زیبایی است. در این کشور همچنین صنایع فرهنگی و هنری بسیار یافت می‌شود. ایران همچنین جاذبه‌های گردشگری تاریخی فراوانی دارد. غذاهای ایرانی نیز فوق العاده است.»

منبع: خبرگزاری مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شهر یزد ثبت جهانی یونسکو شد

شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ و دومین اثر تاریخی کشور، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. سر انجام ۹ سال پس از قرار گرفتن پرونده‌ی این شهر تاریخی در فهرست میراث موقت جهانی، روز یکشنبه ۱۸ تیر 96، شهر یزد به عنوان یکی از نخستین شهرهای خشتی دنیا در چهل و یکمین اجلاس کمیته میرات جهانی یونسکو به ثبت رسید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شهر راهبان بودایی در چین‎... دیدن متن »

ژیاهه در تبت چین یک شهر صومعه ای است که بزرگترین محل اجتماع راهبان بودایی در خارج از منطقه خودمختار تبت به شمار می رود. سابقه ایجاد این شهر صومعه ای به ۱۷۰۹ برمی گردد.

منبع: گاردینگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت و منیره پسندیده خواه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از حملات داعش؛
» برای نخستین بار در جهان، نمایشگاه آثار باستانی پالمیرا در ایتالیا
... دیدن متن »

برای نخستین بار در اروپا و در جهان، نمایشگاهی منحصر به فرد از اشیاء تاریخی شهر 'پالمیرا' سوریه، پس از نابودی توسط تروریست های داعش، در موزه ای در شمال ایتالیا به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا در رم، این نمایشگاه مجموعه ای 16 قطعه اشیاء تاریخی جمع آوری شده از کلکسیون های اروپایی مربوط به شهر پالمیرا در سوریه است که پس از نابودی این شهر به دست تروریست های داعش با عنوان 'چهره های پالمیرا' در موزه باستانشناسی ملی در شهر 'اکوئیلیا' در شمال شرق ایتالیا برگزار شده است.

این نخستین نمایشگاه در اروپا و در جهان پس از نابودی پالمیرا توسط تروریست های داعش محسوب می شود که با هدف آشنا کردن بازدیدکنندگان با اوضاع منطقه و اینکه چگونه تروریست ها با نابودی این آثار منحصر به فرد به هویت فرهنگی، مذهبی و هنری سوریه، عراق، مصر، تونس و حتی به تمام بشریت ضربه وارد می کنند.

این نمایشگاه از روز اول جولای در مراسمی با حضور 'داریو فرانچسکینی' وزیر میراث فرهنگی ایتالیا، 'دبورا سراکیانی' استاندار استان 'فریولی ونتزیا جولیا'، 'انتونیو زاناردی لاندی' رئیس بنیاد اکوئیلیا و برخی دیگر از مقامات فرهنگی این کشور افتتاح شد و تا روز سوم اکتبر ادامه خواهد داشت. سراکیانی در این مراسم اظهار داشت: شگفتی های باستانی پالمیرا باید میراث و یادگار مشترک بشریت باشد و بنابراین باید آنها را حفظ کرده و انجایی را که توسط حملات تروریستی نابود شده است بازسازی کرد. رئیس بنیاد اکوئیلیا نیز گفت: این نمایشگاه پس از تخریب این شهرباستانی به دست تروریست های داعش در سوریه، برای نخستین بار در اروپا برگزار شده است و این اشیاء تاریخی در پایان نمایشگاه به موزه ها بازگردانده خواهند شد.

قطعات این نمایشگاه متعلق به موزه های مختلف از جمله موزه واتیکان ، موزه 'کاپیتولینی' شهر رم ، موزه 'باروکو ' و موزه 'توچی' و موزه باستانشانی میلان است که به این نمایشگاه به امانت داده شده اند. پس از نمایشگاه موزه باردو تونس و موزه باستانشناسی تهران، این سومین نمایشگاهی است که موزه ملی شهر اکوئیلیا برگزار می کند. نمایشگاه چهره های پالمیرا توسط بنیاد اکوئیلیا و با همکاری موزه باستانشنای ملی برگزار شده است و تا روز سوم اکتبر (11 مهر) ادامه خواهد داشت.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
سفرنامه «یک سفر یک تئاتر |قزوین‌گردی|»... دیدن متن »

روزهای بسیاری در روزگار هر کس سپری می شود آرام، پرشور، شاد، غمگین و... مهم ساختن لحظه های ناب و خاطرات شیرین از این روزها است و این کار آنچنان هم سخت نیست... قدری شهامت شاد بودن می خواهد و انتخاب با هم بودن ها... در این سفر نیز ما با در کنار هم بودن و رویت زیبایی های گوشه ای از سرزمینمان با تجربه ای متفاوت از بازی ها و نمایش های جذاب، روزی به یادماندی و پرشور را تجربه کردیم.

صبح جمعه ای تیرماهی در میدان ونک جمع شدیم. همان میدان نام آشنایی که هر روز پر از همهمه رفت و آمدهاست و صبحهای جمعه با سکوتش اکثراً مسافران را بدرقه می کند. لحظات ناب از همین دقایق شروع می شوند. وقتی در سحرگاه، شهری همیشه پر تلاطم را آرام و مظلوم در میابی...

پس از اطمینان از حضور همگان به سمت شهر تاریخی قزوین سوار بر میدل باس، دل به جاده زدیم و پس از طی ساعاتی در حین خواب آلودگی و وارسته از روزمرگی های هفته به توقف گاهی برای صرف صبحانه ای لذیذ و دلچسب رسیدیم. پس از صرف صبحانه به پیشنهاد جوکر آقای آریان رضائی در حیاط رستوران دایره وار دور هم جمع شدیم تا نه شبیه به معارفه های رسمی همیشگی بلکه با بازی جذابی که طراحی شده بود با لبخندهایی بیشتر با یکدیگر آشنا شویم. شاید هر یک از همسفران، همان آدمهایی بودند که بارها بی توجه در دامان شهر از کنار یکدیگر گذشته بودیم. اما اینبار لبخند به لب با یکدیگر روبرو شدیم و با شنیدن و عنوان کردن نکات مثبت و خوشایند یکدیگر به هم توانستیم علاوه بر افزایش صمیمت، هنر مهربان صحبت نمودن مان را تقویت کنیم و از دیدگاه افراد مقابل نسبت به نکات خوشایند خویش مطلع گردیم.

با انرژی و تبسم هایی رنگارنگ راهی ادامه مسیر شدیم. اما دیگر خواب آلودگی و وارستگی جایش را به صحبت هایی پر انرژی داده بود و لیدر سپیده مومن زاد عزیز با ورود به شهر قزوین توضیحاتی از این شهر به ما می داد و خبر از اینکه ابتدا رهسپار خانه امینی ها خواهیم شد...

از کوچه پس کوچه های شهر آرام قزوین گذشتیم و به درب چوبی خانه امینی ها رسیدیم و به رسم قدیم دق الباب نمودیم. در را گشودند و ما با امارتی روبرو گشتیم که حدود یک و نیم قرن خاطره را به دوش می کشید. حیاطی با حوضی بزرگ که سایه درختان تنومند و رعنایش در آن سایه افکنده بود. حیاطی که تاریخ در آن قدم می زد. و امارتی که تابحال میزبان هزاران هزار مردو زن بوده است. می شد عظمت معماری ایرانی را در آینه کاری ها و گره کاری های زیبای سه تالار تو در توی امارت که با ارسی هایی فوق العاده زیبا از یکدگیر جدا شده بودند، ملاحظه کرد. همانند دیگر خانه های بزرگ پر قدمت ایرانی، سردابی زیرخانه بود. خانه سالها بود که به حسینه تبدیل گشته بود و سرداب پر بود از اشیای تاریخی مذهبی، قران، لباس های تغزیه، خنجرها و شمشیرهای قدیمی، علامت و چلچراغ و... و راهنمای خانه که با صبوری و توضیحاتی کامل ما را با تمامی جزئیات امارت و متعلقاتش آشنا می نمود.

پس از بازدید کامل از امارت، همگی در گوشه ای از سرداب گرد هم آمدیم. جوکر بازی حرکتی جذابی طراحی نموده بود که بتوانیم با اجرای آن علاوه بر تجربه ی فضایی هیجان انگیز و شاد، کماکان انرژی خویش را حفظ و تقویت نمائیم. پژواک خنده های از ته دل و تشویق دوستان در سرداب می پیچید و گویی امارت جانی دوباره یافته بود...

از خانه امینی ها خداحافظی کردیم و به سمت حمام قجر رهسپار شدیم. خیابان ها و کوچه های باریک در بافت قدیمی شهر ما را بر آن داشت تا قدری در کنار هم برای رفتن به حمام قدم بزنیم.

تاریخ را با مجسمه هایی زیبا از انواع قوم هایی که در قزوین اقامت داشتند در سریدنه حمام مرور کردیم و در گرمینه شبیه سازی مردانی را دیدیم که در صدها سال قبل در این حمام تنی بر آب می زدند که شاید خستگی های روزمره اشان را با آبی گرم از تن برهانند...

پس از خداحافظی از خاطرات آدمکهایی که پیر و جوان مرد و زن در حمام به تماشا کشیده شده بودند رهسپار خانه بهروزی ها شدیم.

نمی شود سفر رفت و غذای لذیذ مردمان آن شهر را نچشید. در خانه بهروزی ها که هم اینک هتل خانه بهروزی هاست به صرف نهار پرداختیم و طعم لذیذ قیمه نثار قزوین را تجربه کردیم با چای ها و شرب های حسرت برانگیز این شهر...

خانه بهروزی ها راهنمایی متفاوت و مهربان داشت که حتی در بازی بعد از نهار نیز با ما همراهی نمود. اینبار جوکر پس از تقویت حس همبستگی و ایجاد انرژی و شادی در میان ما، سعی بر آن داشت که قدرت تمرکز و تخیل مارا محک زده و تقویت کند... و با دعوت از راهنمای خانه بهروزی فضایی متنوع تر را رقم بزند.

شاید بارها ما از زبان یکدیگر اتقاقات روزمره مان را شنیده باشیم اما گوش سپردن به قصه ی همدیگر را کمتر تجربه کرده ایم. جوکر در این بازی به ما این آموزش را داد که می توان با پروراندن قوه ی تخیل و شاخ و برگ دادن به اتفاقات روزمره، تصویری جذاب و قصه مانند از اتفاقات روزمره را برای مخاطبان رقم زد.

بعد از صرف چای و ناهار و عازم شدن به سوی بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده جهان که بازارچه ای سنتی و گرمی نیز را در دل خود دارد؛ قسمت اصلی سفر ما شروع می گردد.

با رهنمود آقای رضایی دو نفر از همسفران که پیش تر داوطلب گشته بودند صحنه ای از تئاتر برلین را در میانه ی بازارچه ی سنتی قزوین به صحنه می کشند. به تصویر کشیدن اتفاقی ساده اما با پیامدی نه چندان ساده برای زوجی جوان. که تنها به اجرایی ساده نمی انجاد بلکه جوکر از تمامی همسفران برای ارائه راهکار جهت حل مشکل این زوج جوان سوال می پرسد و حتی سه نفر دیگر نقش های زوج جوان را اجرا می کنند تا بازخورد نتایج راه حل هایشان را محک بزنند.

جالب است در روزگاری که همه چیز ماشینی طی می گردد و روزگار تندتر از آنچه که باید در هیاهوی مشغله ها سپری می شود گاه می توان دور هم جمع شد و به دور از تمامی روزمرگی ها، دنیا را از زاویه ای ساده تر دید و با اتکا به نیروهای مثبت دست جمعی با صورت هایی پر تبسم و به دور از استرسهای همیشگی در غالب بازی ها و نمایش هایی که دل خوردگی های کودکان درون ما را التیام می بخشد زندگی را نگریست.

محو در تماشا و گاها اجرای بازی ها و نمایش ها بودیم که دیدیم به ساعات پایانی سفر نزدیک میشوم. برای تهیه سوغات در بازارچه گشتی زدیم.

با دل هایی خوش و آموختنی های بسیار به قصد بازگشت سوار شدیم و به سوی شهر پر شورمان رهسپار گشتیم. اما انرژی های هیچک از ما فروکش نکرده بود چنانچه همگان پر شور و پرهیجان به هنگام بازگشت نیز مشغول بازی و شنیدن خنده های از ته دل یک دیگر بودیم.

در نهایت به تهران رسیدیم. و فردا شنبه ای چون شنبه های دیگر در پیش بود. اما قرار نبود روزش همانند روزهای دیگر باشد. چرا که هر سفری که با همسفران خوش همراه باشد تنها یک سفر نیست تجربه ای از آموختن چند نظر و چند زندگی است. شاید اینبار به اتفاقات روزمره ای که برای هر یک از ما افتاده و می افتد جور دیگری نگاه کنیم. شاید به قول سهراب "چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید" ما آموختیم می شود جوری دیگر سفر کرد. می شود بزرگ بود و کوچک بازی کرد و اما بزرگ خندید، اما نه بهم بلکه با هم. که هریک از ما می توانیم قصه گوی دنیای خود باشیم. و مهمتر از همه در هرجا که باشیم شهامت شاد بودن را تجربه کنیم و از تبسم و لبخندهای بلند هیچ هراسی نداشته باشیم که کودک درونمان همیشه کودک است و ما هرچه بزرگتر شویم بیش از پیش مسول شادی کودکمان هستیم!

به روایت مریم اقدامگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سفری خاطره انگیز بواسطه دیدار دوباره با آریان رضایی عزیز ، رفیق دوست داشتنی ام و تمرین دوباره شادی در کنار دوستان و همسفرانی جدید
۱۷ تیر
دیدن شهر تاریخی و زیبای قزوین به جای خود بسیار دلچسب است و وقتی این سفر همراه می شود با یک گروه خوب و همچنین اقای ارین رضایی قطعا همواره در یاد می ماند
۱۷ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بهشت گمشده در فارس... دیدن متن »

منطقه حفاظت شده تنگ بستانک معروف به بهشت گمشده در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شیراز در منطقه کامفیروز واقع گردیده است.منطقه ای عمدتا با پوشش جنگلی و کوهستانی با میانگین ارتفاعی بین ۱۷۰۰ تا ۳۷۰۰ متر. دارای اقلیم ایرانی تورانی دارای تابستان های خشک و زمستان های بسیار سرد که با ریزش برف و یخبندان همراه می باشد.

عکس:حسین خسرویگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
نوبادی ، فهیمه تردست و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند برای بهره‌مندی از تخفیف ۱۵۰.۰۰۰ تومانی، تنها ۳ روز زمان باقی است.
امیر هوشنگ صدری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اثر سه میلیارد تومانی سهراب سپهری ، رکورددار حراج تهران
... دیدن متن »

هفتمین حراج تهران در دو بخش آثار هنری مدرن و کلاسیک با فروش ۲۶ میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومان در حالی برگزار شد که اثری از سهراب سپهری به قیمت سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رکورد دار شد.

هفتمین حراج تهران شامگاه جمعه ۱۶ تیرماه با فروش ۷۲ اثر در هتل پارسیان آزادی آغاز شد. چکش اولین حراج این رویداد هنری به یاد عباس کیارستمی و به تابلوی بدون عنوان وی از مجموعه سفید برفی خورد و درحالیکه این تابلو عکس بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، به مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

چکش حراج هفتمین دوره حراج تهران توسط حسین پاکدل زده شد و در این دوره ۵۹ اثر در بخش مدرن و ۱۳ اثر در بخش کلاسیک در حضور کارشناسان و هنردوستان ارائه شد. در این دوره آثار هنرمندانی چون عباس کیارستمی، حسین زنده رودی، منوچهر یکتایی، پرویز کلانتری، حسین محجوبی، پرویز تناولی، سهراب سپهری، بهمن محصص، محمد احصایی، کوروش شیشه‌گران، منیر فرمانفرماییان، جعفر روحبخش و آقا بالا(نقاش‌باشی)، محمد غفاری (کمال الملک) ، علی محمد حیدریان، حسین شیخ، حسین ارژنگی، علی اکبر صنعتی، حسین طاهرزاده، بهزاد تبریزی، محمد علی زاویه، جواد رستم شیرازی، محمود فرشچیان، میرزا آقا امامی، حسین خطایی و مجید مهرگان عرضه شد.

از میان ۷۲ اثر ارائه شده، یک اثر به فروش نرفت در ادامه دومین اثر حراج بدون عنوان از منوچهر نیازی که بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد. شرکت کنندگان در این حراج هنری، عرضه سومین اثر بدون عنوان از ابوالقاسم سعیدی با قیمت‌گذاری اولیه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و فروش ۲۲۰ میلیون تومان، اثر بدون عنوان از عبدالرضا دریابیگی با قیمت‌گذاری ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون و فروش ۹۰ میلیون تومان، اثر حسین محجوبی با عنوان دنیای محجوبی با قیمت پایه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان و فروش ۲۰۰ میلیون توما و اثری با عنوان واحه از زنده یاد پرویز کلانتری با قیمت‌گذاری بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و فروش۳۰۰ میلیون تومان بودند.

همچنین در این مراسم، اثری بدون عنوان از داوود امدادیان با قیمت اولیه بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون به مبلغ ۹۰ میلیون تومان، اثری با عنوان طبیعت بی جان از منوچهر یکتایی با قیمت‌گذاری بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان، اثری بدون عنوان از مهدی ویشکایی با ارزش‌گذاری اولیه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون به مبلغ ۱۹۰ میلیون تومان و اثر بدون عنوانی از منوچهر معتبر با قیمت‌گذاری بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان به فروش رفت.

مشتاقان آثار هنری در این مراسم، اثر بدون عنوان از هوشنگ پزشک نیا با قیمت‌گذاری اولیه بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون را به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان، اثر بدون عنوان از احمد اسفندیاری با ارزش‌گذاری اولیه بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون را به قیمت ۷۵ میلیون تومان، اثر کوچ از محمود جوادی پور با قیمت اولیه ۶۰ تا ۸۰ میلیون را به مبلغ ۸۵ میلیون تومان و اثری با عنوان کابوس از علیرضا اسپهبد را به قیمت ۹۰ میلیون تومان خریدند.

همچنین تنها اثر سه لته ای آیدین آغداشلو با عنوان معمای شماره ۱۶ که بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون قیمت‌گذاری شده بود به مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان، اثر بدون عنوان از مجموعه صدا و سکوت از ژازه تباتبایی (طباطبایی) با قیمت‌گذاری اولیه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون به مبلغ ۲۸۰ میلیون تومان، اثر بدون عنوان از ناصر اویسی به قیمت ۹۰ میلیون تومان، اثر بدون عنوانی از مهدی ویشکایی به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان، اثری با عنوان شخصیت از بهمن محصص با ارزش‌گذاری اولیه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان و اثری از کوروش شیشه گران با عنوان درون، بیرون با قیمت‌گذاری اولیه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان به مبلغ ۴۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

در ادامه این حراج هنری، اثر نقاشی‌خط بدون عنوان از محمد احصایی با ارزش‌گذاری اولیه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان، اثر نقاشی‌خط از نصرالله افجه ای با قیمت پایه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون به مبلغ ۳۴۰ میلیون تومان، اثر نقاشی‌خط از رضا مافی با قیمت‌گذاری ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان، اثر نقاشی‌خط از حسین زنده رودی به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان، اثر نقاشی از مسعود عربشاهی به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان، اثری با عنوان آسمان آبی از منیر فرمانفرماییان به قیمت ۸۵۰ میلیون تومان، اثری با عنوان دو جریب زمین از مارکو گریگوریان به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان، نقاشی با عنوان ترکیب بندی صورتی اثر ناصر عصار به قیمت ۲۴۰ میلیون تومان و نقاشی بدون عنوان سیاووش کسرایی به قیمت ۹۵ میلیون تومان فروخته شد. در ادامه مراسم، چکش ۱۳ اثر در بخش آثار هنری کلاسیک خورده شد که در این میان اثر جواد رستم شیرازی که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود به فروش نرفت. ** آثار کلاسیک جمعا سه میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان فروش داشت در جریان حراج آثار هنری کلاسیک، اثر آقا بالا (نقاش باشی) از ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون قیمت‌گذاری شد که ۱۹۰ میلیون تومان فروخته شد، اثری از کمال الملک (محمد غفاری) که بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون قیمت‌گذاری شد به مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد که فروش آن ۳۵۰ میلیون تومان گران تر از قیمت دوره گذشته بود.

اثری از علی محمد حیدریان به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، اثری از حسین شیخ به قیمت ۳۶ میلیون تومان، اثری از حسین ارژنگی که تصویری از آخرین ولیعهد قاجار را نشان می دهد به قیمت ۹۰ میلیون تومان، اثری از علی‌اکبر صنعتی به قیمت ۴۰ میلیون تومان، اثر حسین طاهرزاده (بهزاد تبریزی) به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، اثر شکارگاه از علی محمد زاویه به قیمت ۹۰ میلیون تومان، اثر بهار طرب انگیز از محمود فرشچیان به قیمت ۷۰۰ میلیون تومان، اثر بزم سیاووش و سودابه از میرزا آقا امامی به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان، اثر کشتی از حسین خطایی به قیمت ۱۸۰ میلیون تومان و اثری از مجید مهرگان به قیمت ۶۰ میلیون تومان به فروش رفت.

مجسمه شاعر و قفس پرویز تناولی، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان چکش خورد درادامه حراج آثار هنری مدرن، مجسمه شاعر و قفس، اثر پرویز تناولی که بین دو تا سه میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده بود به مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رفت و در رقابت با اثر سهراب سپهری نتوانست رکورد بزند. در ادامه هفتمین حراج تهران اثر جعفر روحبخش به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان، اثر هادی هزاوه ای ۴۲ میلیون تومان، مجسمه ای از توکل اسماعیلی ۱۳۰ میلیون تومان، نقاشی از ژازه تباتبایی ۱۳۰ میلیون تومان، نقاشی‌خط از رضا مافی ۲۵۰ میلیون تومان، نقاشی‌خطی دیگر از محمد احصایی ۷۰۰ میلیون تومان، نقاشی‌خط دیگری از کوروش شیشه گران ۱۵۰ میلیون تومان، اثر بهجت صدر ۲۶۰ میلیون تومان، اثری از سونیا بالاسانیان ۸۰ میلیون تومان، اثر مبارزه با بی سوادی از غلامحسین نامی ۱۸۰ میلیون تومان، اثری از ناصر عصار ۱۷۰ میلیون تومان، اثر حسین کاظمی ۴۰۰ میلیون تومان، اثری از لیلی متین دفتری ۲۲۰ میلیون تومان، اثری از منوچهر یکتایی به قیمت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، اثری از سیراک ملکونیان به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

شاخص ترین اثر این مراسم متعلق به سهراب سپهری بود که با قیمت‌گذاری اولیه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، به مبلغ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروخته شد. هنردوستان حاضر در این حراج هنری، اثری از محسن وزیری مقدم را ۲۲۰ میلیون تومان، اثری از جعفر روحبخش را به مبلغ۷۰ میلیون تومان، اثری از بهجت صدر به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان، اثری از مسعود عربشاهی را ۱۹۰ میلیون تومان، اثری از مهدی سحابی را ۷۵ میلیون تومان، اثری از منیر فرمانفرماییان را به مبلغ۸۵۰ میلیون تومان، اثری از حسین زنده رودی ۸۵۰ میلیون تومان، اثری از پرویز تناولی ۳۶۰ میلیون تومان، اثر احمد اسفندیاری ۱۰۰ میلیون تومان، اثر گارنیک درهاکوپیان را به قیمت ۵۵ میلیون تومان و اثر منصور قندریز را به مبلغ ۴۲۰ میلیون تومان خریداری کردند.

همچنین آخرین اثر از بهمن محصص که بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان چکش خورد. هفتمین حراج تهران در حالی به پایان رسید که ۶ اثر به مبلغ بیش از یک میلیارد تومان، ۷ اثر بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان و ۴۰ اثر به قیمت بیش از صد میلیون تومان به فروش رسید و اثر سهراب سپهری، در این دوره باز هم رکورد دار شد.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» دغدغه‌های اصلی گردشگران برای سفر به ایران
... دیدن متن »

با آن‌که در دو سال گذشته و پس از توافق هسته‌ای، شمار ورود گردشگران خارجی به ایران افزایش داشته، اما همچنان «امنیت» یکی از مهم‌ترین و شاید چالشی‌ترین پرسش‌های گردشگرانی است که قصد سفر به ایران را دارند.

تبلیغات ایران در رسانه‌های فرامرزی خیلی ضعیف است، آن‌چنان که معاون گردشگری کشور گفته؛ ایران برای جذب هر گردشگر خارجی شاید ۲۰ سنت هم خرج نکند، یعنی مبلغی کمتر از یک هزار تومان. برای همین هم اطلاعاتی که از ایران مخابره می‌شود بیشتر توسط رسانه‌های خارجی با رنگ‌مایه‌ی سیاسی است که هیچ ارتباطی با زیبایی‌های فرهنگی و تاریخی این سرزمین ندارد.

با این حال در دو سال گذشته و پس از توافق برجام، رسانه‌های معتبر جهان خودجوش گزارش‌های پراکنده‌ای را از جاذبه‌های گردشگری ایران منتشر و کشورمان را در زمره‌ی نخستین مقاصد منتخب گردشگران جهان معرفی کرده‌اند که تا حدی در نگرش مخاطبان‌شان تاثیر داشته و در افزایش شمار گردشگران ورودی به ایران نیز بی‌تاثیر نبود.با این حال اما همچنان بیشتر گردشگران تا آخرین لحظه، نسبت به مقصدی که انتخاب کرده‌اند نگرانی‌هایی دارند. به گفته تورگردان‌ها، بیشترین حساسیت‌شان نسبت به امنیت است.

 «امیلیو ازولینی» هفته‌ گذشته را در ایران سپری کرد، او به ایسنا می‌گوید: مساله امنیت همیشه فاکتور مهمی در انتخاب یک مقصد بوده است. من تا آخرین لحظه اخبار بدی از ایران می‌شنیدم. چند روز قبل از خریدن تور ایران، خبری از حمله تروریستی به پارلمان تهران را از تلویزیون ایتالیا شنیدم. خیلی نگران شدم. البته بیشتر که فکر کردم به این نتیجه رسیدم این روزها، ناامنی در همه‌جا وجود دارد، حتی در دل اروپا و یا کشوری مثل بلژیک که مَقر اتحادیه اروپا است. برای همین سعی کردم به این اخبار خیلی توجه نکنم و به ایران بیاییم. وقتی به تهران رسیدم، همه‌ی نگرانی‌هایم برطرف شد و این پیام را به خانواده‌ام منتقل کردم که آن‌ها هم آسوده خاطر باشند.

 «الیزابتا جیوردنینی» یک گردشگر ایتالیایی دیگر است که به تازگی ایران را ترک کرده، او برای صعود به قله‌ی دماوند به کشورمان آمده بود، وضعیت امنیت در ایران برای الیزابتا نیز پیش از سفر، چالش مهمی بود، اما نه به نسبت حجاب. او به ایسنا می‌گوید: وقتی تصمیم گرفتم به ایران بیایم، همه اطرافیانم ترسیده بودند، آن‌ها من را منع نمی‌کردند، اما از این انتخاب در چنین شرایطی تعجب کرده بودند و مدام سوال می‌کردند «مطمئنی می‌خواهی به ایران بروی؟»، البته که در درون نگرانی‌هایی داشتم، ولی به دیگران خیلی مطمئن جواب مثبت می‌دادم. واقعیت این بود که اطلاعات یا تصویر شفافی از ایران نداشتم و واقعا نمی‌دانستم چقدر این کشور می‌تواند امن باشد، مخصوصا آن‌که به تازگی به پارلمان آن حمله تروریستی شده بود.

البته خودم را دلداری می‌دادم که قرار است ما به کوهستان برویم و در شهر نیستیم که ناامنی ما را نگران کند. الیزابتا ادامه می‌دهد: وقتی به تهران رسیدم در اولین برخورد با شهر و مردم، همه نگرانی‌ها را فراموش کردم. به هیچ وجه احساس ناامنی نداشتم.

این گردشگر ایتالیایی به دغدغه‌ی دیگرش که به نوع پوشش در ایران مربوط می‌شد، اشاره می‌کند و می‌گوید: به عنوان یک زن، تصویر واضحی از نوع پوششی که باید در ایران داشته باشم نداشتم. نمی‌دانستم چه لباسی برای ایران مناسب است. باید بدانید در خارج از ایران، تصویر واضحی از نوع پوشش زنان ایرانی وجود ندارد و فکر می‌کنم پوشش زنان عرب با ایرانی‌ها اشتباه گرفته می‌شود. حجاب گاهی به اندازه امنیت و ویزا برای گردشگران، دغدغه ذهنی درست می‌کند. حتی مردها هم این سوال را از آژانس‌ها، راهنماها و دوستان ایرانی‌شان می‌پرسند که «چه باید بپوشیم؟»

 

به گفته ابراهیم پورفرج - رییس جامعه تورگردانان ایران - سه موضوع اصلی وجود دارد که بیشتر خارجی‌ها پیش از سفر به ایران درباره‌ی آن زیاد سوال می‌پرسند؛ امنیت، ویزا و هزینه. او به ایسنا می‌گوید: با این‌که بیشتر از سه سال است سامانه‌ی ویزای فرودگاهی ایران اتباع نزدیک به ۱۸۰ کشور را پوشش می‌دهد، اما همچنان یکی از اصلی‌ترین پرسش‌ها این است که «ویزای ایران را چگونه می‌توانند بگیرند»، این سوال از سوی گردشگران آمریکایی بیشتر پرسیده می‌شود، چرا که بیشتر آن‌ها گمان می‌کنند نمی‌توانند این ویزا را دریافت کنند و گاهی باور نمی‌کنند در چند هفته موفق به دریافت آن شوند. پورفرج اضافه می‌کند: نخستین سوال گردشگران و آژانس‌هایی که تا کنون تجربه سفر به ایران را نداشته‌اند، به امنیت مربوط می‌شود.

آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند، شهر و یا جاده‌هایی که برای سفر در ایران انتخاب کرده‌اند، خطرناک نیست؟ این موضوع آن‌قدر مهم است که بیشتر گردشگران پیش از خرید تور یا سفر، سعی می‌کنند مروری بر اخبار و حوادث داشته باشند، هرچند هستند گردشگرانی هم که در این موضوع خیلی عمیق نمی‌شوند و به پاسخ ما بسنده می‌کنند.

او هزینه‌ها و نحوه پرداخت آن در ایران را از عمده سوال‌های مطرح شده تا کنون ذکر می‌کند و می‌گوید: درباره‌ی هزینه اقامت، غذا، خرید صنایع دستی و حمل و نقل در ایران و این‌که چطور می‌توانند پرداخت‌های مالی انجام دهند و یا چقدر پول باید با خود همراه داشته باشند، زیاد سوال پرسیده می‌شود. البته آن‌هایی که با تور سفر می‌کنند خیلی وارد جزییات نمی‌شود، اما نحوه‌ی پرداخت پول با توجه به محدودیت شبکه‌های بانکی در ایران و نبود ارتباط‌های بین‌المللی در این بخش، همواره چالش جدی گردشگران بوده است. «امیلیو»، گردشگر ایتالیایی نیز نحوه‌ی پرداخت پول در ایران را از چالش‌های مهم‌اش هنگام انتخاب این مقصد، ذکر می‌کند و می‌گوید: پیش از سفر خیلی تحقیق کردم که چگونه در ایران می‌توان پول جابه‌جا کرد.

متوجه شدم کارت‌های اعتباری‌ام در این سفر غیرقابل استفاده خواهند بود. واقعا چالش جدی برای یک گردشگر است، چطور می‌توان تخمین زد چقدر پول نقد در سفر لازم می‌شود و یا چگونه آن‌ها را باید جابه‌جا کرد. این مساله باعث می‌شود کمی با تأمل ایران را برای سفر انتخاب کنیم.

بابک کیانپور ـ راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ـ نیز به ایسنا می‌گوید:گردشگرانی که برای نخستین بار قرار است سفر به ایران را تجربه کنند، چون ذهنیت روشنی ندارند معمولا درباره‌ی امنیت، نحوه گرفتن ویزا، مقدار پول نقدی که باید همراه بیاورند و حجاب پرسش‌های زیادی دارد، اما همین‌که در جو ایران قرار می‌گیرند متوجه می‌شوند از آن همه سخت‌گیری که متصور بودند، خبری نیست و راحت با شرایط کنار می‌آیند.

رییس جامعه تورگردانان نیز اظهار می‌کند: بخشی از سوال‌های گردشگران معمولا توسط سفارتخانه‌های ایران پاسخ داده می‌شود تا آن‌ها راحت‌تر تصمیم بگیرند، اما آژانس‌های ایرانی هم چند سالی می‌شود در فضای مجازی حضور پررنگی پیدا کرده‌اند و این پرسش‌ها را بی پاسخ نمی‌گذارند.

دنیای مجازی کار گردشگرانی که از ایران شناخت و یا اطلاعات ندارند را ساده کرده است، گاهی ما با خواسته‌هایی از جانب گردشگران و یا آژانس‌های خارجی روبرو می‌شویم که مثلا شام در یک رستوران خاص سرو شود که حتی ما در ایران نام آن را تا کنون نشنیده‌ایم، این یعنی آن‌ها قبلا جست وجو کرده‌اند و به این اطلاعات رسیده‌اند.

منبع: ایسنا

علی زرونی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
منطقه ییلاقی سوباتان... دیدن متن »

منطقه ییلاقی سوباتان در نزدیکی شهر تالش در استان گیلان قرار دارد. این منطقه از شمال به رودخانه لیسار، از شرق به جنگل های تالش، از جنوب به ییلاق های آسبومار جوکندان و از غرب به دریاچه نئور و ییلاق های اردبیل متصل می شود.دشت گل های شقایق، آبشار ورزان، چشمه های آب شیرین نزدیکی دریاچه نئور و منظره چشم نواز مه باعث جذب گردشگران به این منطقه شده است.

عکس: امین رحمانیگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ٤ بهشت در ایران از دید نشریه اشتاندارد اتریش
... دیدن متن »

روزنامه اتریشی 'اشتاندارد ' نوشت : در ایران مکانهای زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارد که در واقع می توان گفت که در این کشور مکان هایی مانند بهشت هم دیده می شوند.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا، این روزنامه افزود: کلمه بهشت از زبان فارسی آمده است، بنابر این ما از چهار ایرانی که در اتریش زندگی می کنند پرسیدیم که بهشت در ایران کجاست ؟ این روزنامه اضافه کرد: آیدا لوس بازیگروکمدین گفت که به دلیل شغلم چند سالی است درایران نیستم، اما پیش از آن ، هر تابستان را در این کشور می گذراندم .در نقاط مختلف ایران و در هوای گرم و خشک آنجا می توان عطر وبوهای خوبی را استشمام نمود.

هنوز هم می توانم این عطر و رایحه خوش را در بینی خود حس کنم. وی گفت:من باید شهر تهران را دوست داشته باشم چرا که خانواده من در آنجا هستند.اما باید گفت مردم این شهر خشمگین بوده ودارای عقاید خشک هستند و این شهر را در لیست محبوب ترین های خود قرار نمی دهم، این عنوان را به به دلیل خاص که برای من بسیارعزیزودوست داشتنی است به پل خواجو در اصفهان می دهم.

مادرم مدتی طولانی یک مجسمه ای ازاین پل را در خانه داشت و این پل ازیک معماری خاص ایرانی بهره برده است. وی افزود : این پل در شب روشن شده و عکس آن در آب منعکس می شود که صحنه ای دلربا بوجود می آورد. نوا ابراهیمی نویسنده ساکن دراتریش نیز به این روزنامه گفته است: 9 سال از زمانی که من در ایران بودم گذشته است. پدر من اهل شیراز بوده و در این شهر آرامگاه سعدی شاعر بزرگ و همچنین حافظ عارف نامی ایرانی قرار دارد و اینها از مکانهای دیدنی شهر شیراز در ایران است که شما می توانید از آنها دیدن کنید. علی رحیمی عمده فروش فرش ساکن اتریش نیز گفت:باید از فرهنگ بالای ایرانیان و همچنین از یک مکان دیدنی در ایران بنام تخت جمشید یا پرسپولیس بگویم.

این مکان در نزدیکی شهر شیراز قرار گرفته و مکانی باستانی و زیبا است که به عنوان قصر پادشاهان ایران باستان محسوب می شود. این روزنامه اتریشی در پایان نوشت : شهرام مرندی صاحب رستوران در اتریش نیز می گوید که خاطرات من از دوران کودکی در تهران بسیار جالب است . در شمال این شهر مکانی به نام دربند وجود دارد که تقریبا صبح خیلی زود هر جمعه که هنوز هوا تاریک بود ، همراه با پدرم به آنجا می رفتیم.

دربند اکنون جزء شهر تهران بوده و پایین کوههای بلند قراردارد. وی افزود: صبح های جمعه در کنار رودخانه استراحت می کردیم و صبحانه می خوردیم وبا خانواده که پدر و دو عمو و پسرعموهایم بودند تجدید دیدار می کردیم . اما دختران به آنجا نمی آمدند زیرا پیاده روی در آنجا بسیار طاقت فرسا بود.هنوز این رودخانه وجود دارد و رستوران هایی درکنار آن ساخته شده است.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. مکان حرکت هنوز مشخص نشده؟
درود بر شما
مکان حرکت: میدان ونک، مقابل داروخانه قانون خواهد بود. مابقی جزییات در یک گروه تلگرامی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
۱۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سیزدهمین جشن روز ملی دماوند

جشن روز ملی دماوند از سال 1384 در یکی از جمعه های نزدیک به سیزدهم تیر (روز تیرگان) برگزار می شود. هدف از برگزاری این جشن، جلب توجه همگان به لزوم حفاظت از کوه دماوند، این میراث گرانقدر طبیعی و فرهنگی است.
امسال این جشن در روز جمعه 23 تیر ماه 1396 از ساعت 10 صبح تا 5 عصر در دانشگاه پیام نور رینه برگزار خواهد شد که شامل برپایی غرفه،اجرای موسیقی محلی، سخرانی و... می باشد.حضور در این جشن برای عموم آزاد است.
جشن، با مشارکت انجمن دوستداران دماوند کوه، انجمن کوهنوردان ایران، دانشگاه پیام نور رینه، بخشداری رینه، شهرداری رینه، شورای اسلامی شهر رینه برگزار می شود.
قله دماوند اولین اثر طبیعی است که ثبت ملی شده و روز13 تیر ماه روز ملی دماوند است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
اعجاز طبیعت در کویر اشتهارد... دیدن متن »

کویر اشتهارد یا قشلاق حسین خانی (به کویر قارپوزآباد هم شناخته می شود) در موقعیت جغرافیایی ۵۰ درجه و ۵۰ دقیقه شرقی تا ۵۰ درجه و ۶ دقیقه شرقی و ۳۶ درجه تا ۳۵ درجه و ۳۸ دقیقه شمالی در شمال شهرستان اشتهارد و جنوب شرقی مهرشهر کرج در استان البرز قرار دارد. طول کویر ۶۰ کیلومتر و عرض آن در حدود ۲۰ کیلومتر است. در نقطه مرکزی کویر دق زیبایی قرار دارد و در حاشیه دق ارتفاعات و گنبدهای نمکی زیبایی که از رنگهای متنوعی تشکیل شده اند، وجود دارد. گنبدهای نمکی حاشیه این کویر متاسفانه برای استخراج نمک به شدت مورد تخریب قرار گرفته اند اما مناظر کویر از فراز این ارتفاعات بسیار زیبا و دل انگیز است.

عکس: عارف فتحی اکبری/ مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معاون گردشگری
» ایران برای جذب هر گردشگر فقط ۲۰ سنت هزینه می‌کند
... دیدن متن »

«در بازارهای اروپا برای جذب هر گردشگر خارجی حدود دو دلار هزینه تبلیغات می‌شود و کشورهایی مثل ترکیه و مالزی شش تا ۹ دلار و برخی کشورهای ناشناخته‌تر ۱۴ تا ۴۰ دلار خرج می‌کنند، اما سهم ایران حدود ۲۰ سنت است.»

 «مرتضی رحمانی موحد» در مراسم تودیع و معارفه مدیر بازاریابی و تبلیغات این معاونت که ظهر روز شنبه (دهم تیرماه) برگزار شد، با اشاره به چالش‌های مادی بخش تبلیغات گردشگری اظهار کرد: بدون شک گردشگری، ورودی دروازه توسعه صنعت گردشگری است. همانطور که در برنامه ششم توسعه مقام معظم رهبری در سیاست ابلاغی با تأکید بر پنج برابر شدن تعداد گردشگران، بر این موضوع صحه‌ گذاشته‌اند. وی افزود: طبق مطالعاتی که دفتر تبلیغات بازاریابی این معاونت انجام داده، در بازارهای اروپا برای جذب هر گردشگر خارجی حدود دو دلار هزینه تبلیغات می‌شود و کشورهایی مثل ترکیه و مالزی شش تا ۹ دلار و برخی کشورها نیز که ناشناخته‌تر هستند ۱۴ تا ۴۰ دلار خرج می‌کنند، اما سهم ایران حدود ۲۰ سنت (تقریبا ۷۰۰ تومان) است.

 

معاون گردشگری همچنین گفت: اگر خواهان توسعه گردشگری هستیم، باید سرمایه جذب گردشگران خارجی را افزایش دهیم و بازارداری کنیم، چرا که قبلا بازارهای هدف شناسایی شده‌اند و کار سخت ما از حالا شروع شده است. باید گرایش‌ها را حفظ کنیم و این کار به هزینه و مدیریت نیاز دارد. در این مسیر نقش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و دولت نیز انکارناپذیر است. وی همچنین بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در توسعه گردشگری تأکید کرد و افزود: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به همراه بخش خصوصی همسفر جاده توسعه گردشگری هستند. چنین مواقعی هزینه سفر معمولا شراکتی حساب می‌شود. علاوه‌بر این، وظیفه ما به عنوان دستگاه متولی حمایت و هدایت صرفا معنوی نیست. هرچند معتقدیم سیستم حمایتی باید با مشارکت بخش خصوصی تعریف شود.

وی اضافه کرد: وظیفه ما حمایت از آن‌هایی است که در تمام این سال‌ها برای جذب گردشگران خارجی هزینه کرده‌اند و در هر شرایطی ایستاده‌اند. هر چند که ما با گروهی مواجهیم که منفعت خود را ترجیح می‌دهند و راه آسان‌تر یعنی خروج گردشگر را پیش گرفته‌اند. در هر حال حمایت ما از بخش خصوصی است که پرقدرت و بانفوذ وارد بازار جذب گردشگران خارجی شده است. او همچنین تأکید کرد: گردشگری در زمان کوتاه یا عاجل نتیجه نمی‌دهد. همچنان که حضور در نمایشگاه‌های خارجی یک ساله به جواب نمی‌رسد، شاید یک دهه نیاز باشد تا ما به آنچه هدف‌گذاری کرده‌ایم دست یابیم. گردشگری به افقی ۲۰ ساله با نگاه تخصصی، پایدار و حمایتی نیاز دارد.

رحمانی موحد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تودیع مدیر بازاریابی و تبلیغات پیشین اظهار کرد: آقای نعمتی به عنوان اولین همکار معاونت گردشگری خلف وعده کرد و به دستگاه اصلی خود (وزارت امور خارجه) برگشت. در سه سال و نیم گذشته اقدامات مثبتی در بخش بازاریابی صورت گرفته، هرچند هنوز کمبودهایی داریم و گردشگری در شاخه تئوری و عملی به تغییراتی نیاز دارد.

به گفته او، رویدادهای گردشگری نیز از مهمترین فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغات است که در گذشته ساماندهی شده نبود، اما در این مدت در چهار بخش استانی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی تعریف شد. هرچند این موضوع به توجه و کار بیشتری نیاز دارد. او معتقد است، حضور در نمایشگاه‌های خارجی، هدفمند توأم با نوآوری و مستمر شده است که این جریان را در بازارهای روسیه، چین و جمهوری آذربایجان می‌توان شاهد بود.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در گذشته در نمایشگاه‌های حوزه آمریکای لاتین و آفریقا که اصلا بازار هدف ما نبودند حضور جدی داشتیم ولی دستاوردی نداشتیم. لازم بود در این باره بازنگری‌هایی صورت گیرد. به گفته نعمتی، ورود گردشگران خارجی روند مثبت این اقدامات را تأیید می‌کند. افزایش شمار گردشگران کره جنوبی و کشورهای CIS تأییدی بر این ادعا نیز است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام . امکان داره که بگید ساعت پایان برنامه کی هست؟
درود بر شما
این برنامه حدود ساعت ۱۷ به پایان می رسد.
۱۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
روستای «هویه» در کردستان... دیدن متن »

روستای «هویه» در غرب استان کردستان و در بین دو شهر مریوان و سنندج قرار دارد که دارای آب و هوای کوهستانی و بافتی پلکانی است. اصلی ترین درآمد ساکنان این روستا از راه کشاورزی و کشت توت فرنگی می باشد.

عکس: حسین افخمی/ ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
نیلوفر ثانی ، وحید هوبخت و فهیمه تردست این را دوست دارند
یکی دو هفته پیش سفری عجیب و غریب داشتم به کردستان. بعد از مدتها برنامه ریزی و جمع کردن بچه ها , زدیم به جاده. تازه یه پازن قرمز دو کابین وانتی خریده بودم و این میشد دومین آفرود من. البته من روستای هویه رو نرسیدم برم. برنامه فشرده بود و همه جای کردستان زیبا. ... دیدن ادامه » اما سمت اورامانات که رفتیم که خدا رو شکر مثل پالنگان دورتر بود و سخت تر و در نتیجه خلوتتر. اورامانات تو شب جادویی بود و فکر کنم در زمستان زیباتر. آفرود رو از همونجا شروع کردیم. کوههای بالای اورامان.
چیزی نمی تونم بگم. زیبایی, بکارت, وحشی بودن طبیعت, آبشارهای ریز و تمام چیزهایی که چه خوب که کمی دور از دسترس آدمها بود. اونجا بچه ها رو ریختیم پشت وانت, بالاتر و بالاتر رفتیم و سرشار شدیم از چیزی به اسم سکوت, صدای آب در دور دست, پرندگان, زیبایی, طبیعت و لذت...
کشف کردستان یکی از بهترین و مهمترین نقاط زندگیم بود. دممون گرم
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ۳۰ میلیون گردشگر امسال به یونان می‌روند
... دیدن متن »

شمار گردشگران ورودی به یونان امسال به ۳۰ میلیون نفر یعنی ۳ برابر جمعیت این کشور خواهد رسید. به گزارش گاردین، کشور یونان که در چند سال اخیر با بحران سنگین بدهی‌های بین‌المللی دست به گریبان بوده، در گردشگری همچنان عملکرد بسیار موفقی دارد و بنابر اعلام متخصصان، شمار گردشگران این کشور اروپایی امسال به رکورد ۳۰ میلیون نفر خواهد رسید.

«النا کونتارا»، وزیر گردشگری یونان اعلام کرد: از ماه ژانویه تا می، شاهد افزایش چشمگیر ورود توریست‌ها، درآمدهای گرشگری و نرخ اشغال هتل‌ها بوده‌ایم و میزان رزروهای تابستانی در برخی مناطق با رشد ۷۵ درصدی همراه بوده است. گردشگری پس از کشتیرانی مهم‌ترین منبع کسب درآمد خارجی در یونان است و یکی از ستون‌های اقتصاد این کشور است، اقتصادی که از سال ۲۰۰۹ تاکنون و آغاز بحران بدهی‌ها، ۲۷ درصد کوچک‌تر شده است.

یونان از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ بحران اقتصادی شدیدی را پشت سر گذاشت و گردشگری این کشور در این مدت شاهد آسیب‌های زیادی بود. بر اساس گزارشات منتشر شده، ۴۰ درصد هتل‌های این کشور وضعیت بسیار بدی را در این بازه زمانی تجربه کردند. آمارهای مربوط گردشگری داخلی یونان هم طی دوره بحران اقتصادی افت شدیدی کرده، ‌درآمد این بخش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون در سال ۲۰۰۸ به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۴ کاهش پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی از هر ۱۰ شغل جدید ایجاد شده در یونان، ۸ شغل مربوط به صنعت گردشگری بوده است که این موضوع برای کشوری با سطح بسیار بالای بیکاری امری حیاتی محسوب می‌شود. آمارهای منتشر شده از سوی بانک یونان نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۲۳.۵ میلیون گردشگر از یونان دیدن کردند که درآمد ۱۴.۲ میلیارد یورویی را برای این کشور به ارمغان آورد و ۲۴ درصد از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داد. سال گذشته نیز کنفدارسیون گردشگری این کشور از ثبت رکورد ۲۷.۵ میلیون گردشگر در یونان خبر دادند.

وزیر کار یونان نیز از کمک‌های قابل توجه صنعت گردشگری در اشتغازایی در این کشور خبر داده است و اخیرا نیز «الکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان نیز اعلام کرد ماه‌های آوریل و می ۲۰۱۷ در عرصه اشتغال‌زایی رکوردشکن بودیم و به ترتیب ۹۲ هزار و ۸۹ هزارو ۵۰۰ شغل ایجاد شده است. یونان بیش از هر کشور دیگری در مدیترانه از شرایط بوجود آمده در کشورهایی چون مصر، یونان و ترکیه و شرایط ناامن به سبب حملات تروریستی در این مقاصد گردشگری سود برده است.

شمار گردشگران بریتانیایی در یونان با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده است و انتظار می‌رود امسال به ۳ میلیون نفر برسد. تعداد گردشگران آلمانی و آمرکایی نیز رشد خوبی داشته و پیش‌بینی می‌شود امسال ۹۰۰ هزار نقر آمریکایی، یونان را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب کنند. بسیاری دیگر از گردشگران بین‌المللی یونان از بازارهای جدید چون روسیه، هند و چین به این کشور سفر می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه جالبیه... برای اونایی که عاشق دیدن جاهای جدید و نو هستند، کلا خوش میگذره.....
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ویژه نامه ایران در شماره جدید مجله «سوسایتی» اتریش
... دیدن متن »

دو فصلنامه «سوسایتی» اتریش(Society Magazine) در شماره جدید خود، ٢٠ صفحه گزارش مصور مربوط به حوزه های صنعت گردشگری، معرفی فرهنگ و تمدن غنی ایرانی - اسلامی و همچنین آخرین وضعیت روابط دو کشور ایران و اتریش اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، در قسمت دیباچه این گزارش متنوع که با تصاویر زیبا از آثار باستانی و اسلامی ایران مزین شده، گزارشی با عنوان «جهانگردی در مسیر ترقی» به قلم مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منتشر شده است.

در این گزارش ضمن معرفی جاذبه های گردشگری ایران، توانمندی ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف زیر مجموعه صنعت گردشگری تشریح و از حضور طرف های اتریشی برای سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های مهم در این صنعت استقبال شده است. در ادامه این گزارش طولانی، مروری بر آخرین وضعیت روابط دو کشور در چارچوب مصاحبه با دکتر عبادالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین و دکتر فریدریش اشتیفت سفیر جمهوری اتریش در تهران صورت گرفته است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در این مصاحبه با اشاره به پیشینه طولانی و پیوندهای کهن روابط ایران و اتریش، مزایا و امتیازات متعدد جمهوری اسلامی ایران از جمله جایگاه تمدنی و فرهنگی درخشان، موقعیت ژئوپلتیکی برجسته، استقلال سیاسی، ثبات و امنیت پایدار، منابع متنوع طبیعی و گسترده، زیرساخت های صنعتی قابل توجه، دسترسی آسان به بازاهای منطقه، نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و ماهر و تدوین برنامه های توسعه بلند مدت را به عنوان فرصت ها و امکانات کم نظیر جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت بالنده و نوظهور برشمرده و از برداشته شدن گام های بلند در جهت ارتقاء سطح روابط دو کشور در دوره جدید در ابعاد مختلف سخن گفته است. فردریش اشتیفت سفیر وقت اتریش در تهران نیز در این مصاحبه ضمن برشمردن پیشرفت های عظیم در روابط دو کشور در سطوح مختلف، دیدار رییس جمهوری این کشور از ایران را به عنوان نقطه عطف روابط دوجانبه طی سالهای اخیر برشمرده و از گسترش روابط تجاری دو کشور بویژه بعد از توافق هسته ای و رفع تحریم ها به عنوان مهمترین دستاورد دوره جدید یاد کرده است.

همچنین در این نشریه که روز گذشته(جمعه) انتشار یافته، گزارش هایی به قلم ورنر فاسل آبند وزیر سابق دفاع و رییس انجمن دوستی ایران و اتریش، اشتفان زوتی رییس موسسه همکاری های بین المللی علمی و تحقیقاتی آموزش عالی اتریش و کلاوس داوبک عضو شورای منطقه 13 وین در خصوص ابعاد مختلف روابط دو کشور به رشته تحریر در آمده است.

دو گزارش دیگر با عناوین «گنج های پنهان» و «سرزمین هزار رنگ» با مضامین فرهنگی، تاریخی و تمدنی همراه با مجموعه ای از داده ها و اطلاعات در خصوص وضعیت اقتصادی، تجاری و موقعیت جغرافیایی و ژئوپلتیکی ایران همراه با تصاویر زیبا از میدان امام اصفهان، باغ ارم شیراز، میدان ازادی تهران، کویر لوت، تخت جمشید و ... از دیگر بخش های این مجموعه 20 صفحه ای مجله سوسایتی در خصوص ایران را تشکیل می دهد. مجله سوسایتی با یکصد هزار شمارگان از روز گذشته علاوه بر فروش در گیشه روزنامه فروشی های سراسر اتریش و بخش هایی از جنوب آلمان بویژه ایالت بایرن، برای ارگان ها، نهادها، موسسات، دانشگاه ها و سازمان های متولی امور فرهنگی، علمی، هنری و جهانگردی اتریش و همچنین نمایندگی های سیاسی و دیپلماتیک مقیم وین ارسال می شود.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفری علمی، فرهنگی و تفریحی به پهناورترین کشور جهان
با همراهی دکتر پژمان نوروزی

لطفا بفرمایید با وجود تور لیدر دکتر نوروزی قرار هست چه کاری انجام بدن؟
سپاس
درود بر شما
با توجه به سابقه و دانش ایشان در زمینه نجوم و فضاهای علمی و همچنین سفرهای متعددی که به کشور روسیه داشته اند، قاعدتا حضورشان خالی از لطف نخواهد بود و سفری پربارتر را رقم خواهد زد.
۱۰ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید