تیوال گردشگری
S3 : 18:03:57
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

آلبوم عکس
تنگه تاریخی چوگان... دیدن متن »

تنگ تاریخی چوگان در۲۳کیلومتری شهر کازرون و روبروی شهر باستانی بیشاپور واقع شده است.این تنگ طبیعی و تاریخی در کنار ویرانه‌های شهر تاریخی بیشاپور قرار دارد و دارای ۵ روستا است که عبارتند از: روستای تنگ چوگان عولیا، تنگ چوگان سفلی، تنگ و روستای ساسان و کشکولی ،چوگان وسطا.تنگ چوگان در دل خود گنجینه‌ای بی‌نظیر از آثار و حجاری‌های دوره ساسانیان را جای داده و به همراه طاق بستان در کرمانشاه و نقش رستم و نقش رجب در نزدیکی تخت جمشید یکی از محوطه های تاریخی آن دوره به شمار می آید.تنگه تاریخی چوگان | عکس تنگه تاریخی چوگان | عکس تنگه تاریخی چوگان | عکس تنگه تاریخی چوگان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ ساعت پیش
پرند محمدی، سید حامد حسینیان، امیرمسعود فدائی و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روش جدید نیوزلند در حفاظت از مناطق گردشگری | عکس
» روش جدید نیوزلند در حفاظت از مناطق گردشگری
... دیدن متن »

دولت نیوزلند برای پیشگیری از آسیب به آثار باستانی و محیط زیست روشی برای تشویق گردشگران به حفاظت از محیط زیست ارائه کرده است.

منطقه خراسان و به نقل از نیوز، این کشور طی پروازها به مقصد نیوزلند فیلم‌های آموزشی برای گردشگران به نمایش می‌گذارد که "تیاکی" (Tiaki) نام دارند و این لغت بومی به معنای « مراقبت » است. در این فیلم‌ها، از بازدیدکنندگان خواسته می‌شود از محیط زیست محافظت کرده و به آداب و رسوم این کشور احترام بگذارند. در یک ویدیو دو دقیقه‌ای گفته می‌شود که نیوزلند خانه ماست و ساکنان و گردشگران نیز مسئول حفاظت از آن هستند. در سال‌های اخیر، صنعت گردشگری نیوزلند رونق یافته و در سال ۲۰۱۶ یکی از جاذبه‌های گردشگری آن صنعت لبنیات بوده است.

در سال گذشته، بیش از ۳.۸ میلیون گردشگر وارد نیوزلند شده‌ و بیشتر گردشگران از کشورهای استرالیا، چین و ایالات متحده بوده‌اند. مدیر اجرایی بخش گردشگری نیوزلند اظهار کرد: برای بهبود وضعیت گردشگری و آسیب کمتر به آثار باستانی و محیط زیست، آموزش گردشگران و راهنمایی آنها اهمیت دارد.

یکی دیگر از موارد نگران‌کننده در زمینه گردشگری، « اقامتگاه آزاد » است، به این صورت که گردشگران از چادر و یا دیگر موارد برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کنند و مشکلات زیادی از جمله کمبود سرویس‌های بهداشتی و یا سطل‌های زباله به همراه دارد. در این طرح، روزنامه‌نگاران نیز شرکت دارند و با ایجاد کمپین و یا تبلیغات در وب‌سایت‌ها و یا رسانه‌های اجتماعی به ترویج این طرح و آموزش به گردشگران و ساکنان کمک می‌کنند.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
استقبال از تور کیش بدین صورت است که همه ساله غریب به دو میلیون نفر از گردشگران داخلی و خارجی با برگزیدن تور کیش، به سمت این جزیره که به مروارید خلیج فارس معروف است راهی می شوند و از زیبائی ها بی شمار آن دیدن می کنند. این جزیره به منظور اینکه یک منطقه آزاد و توریستی به حساب می آید، دارای انواع توریست ها، در قالب های گوناگون گردشگری تفریحی و کاری می باشد. جزیره ی زیبای کیش در جنوب ایران و در خلیج زیبای همیشه فارس قرار گرفته است. این جزیره که در استان هرمزگان واقع در شهرستان بندر لنگه می باشد. در گذشته قیس نامیده می شده و دارای مساحت تقریبی نود کیلومتر مربع می باشد. به همین دلیل مسئولین جزیره با اصلاحاتی که در طی چند سال گذشته در این ناحیه انجام داده اند، توانسته اند از یک جزیره ی کوچک و آرام، یک منطقه ی زیبای توریستی بسازند. همچنین با برگذاری انواع جشنواره ... دیدن ادامه » های متنوع، همه ساله پذیرای بیش از ده ها هزار نفر از گردشگران تور کیش می باشند. یکی از معروف ترین این جشنواره ها، جشنواره ی تابستانی کیش می باشد، که در فصل تعطیلات تابستانی مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. این جزیره ی مرجانی، یکی از برترین انتخاب ها، برای تجربه ی یک سفر به یاد ماندی در ایران بوده و جایگاه اول محبوب ترین مقصد گردشگری ایران را، به خود اختصاص داده است.
https://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D8%B4
امیرمسعود فدائی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جاذبه‌ای به نام توالت!  | عکس
نوزده نوامبر، روز جهانی توالت
» جاذبه‌ای به نام توالت!
... دیدن متن »

توالت «توالت» یا به عبارت مصطلح در کشورمان «سرویس بهداشتی» درحالی سال‌ها است به مهم‌ترین چالش سفر در ایران بدل شده و گره کوری به همه راه‌حل‌های آن زده شده که جهان آن را به یک دانش و حتی جاذبه‌ای برای گردشگری تبدیل کرده است و برای ترقی آن، هر سال بهترین توالت‌ها را معرفی می‌کند.

حالا چرا این‌قدر توالت اهمیت دارد؟

ترقی آن، هر سال بهترین توالت‌ها را معرفی می‌کند. به گزارش ایسنا، حمیرا محب‌علی، پژوهشگر و کارشناس ارشد گردشگری در یادداشتی به بهانه روز جهانی توالت به اهمیت آن در نگاه جهانی پرداخته و به دیدگاه‌ها، رویدادها و هویت جدیدی که در این‌باره شکل گرفته، اشاره کرده و نوشته است: "توالت مهمتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. " این عبارت کلیدی را در سایت سازمان جهانی توالت می‌توان مشاهده کرد.

بله سازمان جهانی توالت. حالا چرا این‌قدر توالت اهمیت دارد؟ ۴.۵ میلیارد نفر در جهان از توالت مناسب استفاده نمی‌کنند. ۱.۸ میلیارد نفر در جهان از آبی استفاده می‌کنند که فاضلاب در آن نشت می‌کند. ۸۹۲ میلیون نفر از مردم جهان از فضای باز برای توالت استفاده می‌کنند. سازمان ملل متحد در اهداف هزاره سوم (در تشریح بند ۶ اهداف ۱۷ گانه) می‌گوید که هر انسانی باید تا سال ۲۰۳۰ به توالت مناسب و بهداشتی دسترسی داشته باشد.

این سازمان معتقد است که اگر در توالت به اهدافش نرسد، مجموعه اهداف توسعه پایدار شکست خواهد خورد! علاوه بر آمار ذکر شده، سالانه هزاران کودک در اثر بیماری‌های ناشی از نبود توالت بهداشتی فوت می‌کنند در حالی که این مرگ و میر قابل پیشگیری است. توالت‌های پاک و ایمن هم برای دختران به خصوص در مدارس از اهمیت برخوردار است. از طرفی سازمان جهانی توالت معتقد است که هر یک دلاری که صرف توالت بهداشتی می‌شود، ۴.۶ دلار هزینه مراقبت‌های بهداشتی را کاهش می‌دهد.

«سازمان جهانی توالت در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و از آن پس این روز را روز جهانی توالت نامیدند. نخستین نشست جهانی توالت هم همان روز در سنگاپور برگزار شد و تا کنون ۱۵ اجلاس جهانی برای توالت در سراسر دنیا برگزار شده است. تعجب نکنید اگر بگوییم به غیر از روز جهانی توالت، سازمان جهانی توالت و اجلاس جهانی توالت، یک کالج بین‌المللی توالت هم وجود دارد که تا کنون ۵۰۰۰ نفر از آن فارغ التحصیل شده‌اند. این کالج در سال ۲۰۰۵ در هند شکل گرفت و فارغ التحصیلان آن دوره‌های آموزشی آب، شست‌وشو، اکوسیستم، مدیریت سیستم‌های فاضلاب و ... را گذرانده‌اند.

از این‌ها که بگذریم توالت بر اساس اطلاعات سازمان جهانی متبوع آن ۱۲ نوع دارد. از توالت‌های سرپایی گرفته تا توالت‌هایی برای نشستن، برای چرت زدن و توالت‌های هوشمند و فوق هوشمند که مجموعه‌ای از امکانات ماساژ، شست‌وشو، گرم‌کننده محل نشستن، گرم‌کننده پا، فلاش اتوماتیک، کنترل از راه دور، قابلیت نظافت و ضدعفونی خودکار توالت، شستشوی اضطراری هنگام قطع برق، چراغ برای شب با قابلیت بلوتوث و استفاده از Mp۳ را دارد و قیمت آن بیش از ۱۰۰۰ دلار قیمت است. به غیر از این ۱۲ مدل، رقابت در دنیای گردشگری بر سر توالت‌هایی است که نه یک سیستم رفاهی بلکه خود جاذبه‌هایی هستند که سیستم‌های رفاهی می‌تواند در کنارشان شکل بگیرد.

توالت و طبیعت

شعار سال ۲۰۱۸ روز جهانی توالت چنین است: «When Nature Calls» و موضوع آن ارتباط تنگاتنگ توالت و طبیعت را نشان می‌دهد. این یعنی این‌که طبیعت ما را فرا می‌خواند تا توالت‌های بهداشتی بسازیم که نه تنها اکوسیستم‌های طبیعی را تهدید نمی‌کنند بلکه بتوانند به احیای آن نیز کمک کنند. مثلا توالت‌های صحرایی می‌توانند پسماندها را به کود تبدیل کنند و برای احیا کشاورزی کمک کنند. تالاب‌های ناشی از فاضلاب‌ها هم می‌توانند آب را فیلتر کنند و از ورود مستقیم فاضلاب به آب‌های جاری جلوگیری کنند. (نمونه‌ای از این توالت‌ها در کمپ ۴۳۵۰ متری مسیر جبهه شمال شرقی قله دماوند ایران نیز وجود دارد که توسط بخش خصوصی مستقر شده و وجود آن با توجه به اهداف زیست‌محیطی تحسین گردشگران خارجی را برانگیخته است.) سازمان جهانی توالت می‌گوید که "وقتی طبیعت شما را فرا می‌خواند، پاسخ دهید و امروز هر کجا هستید و هرکاری انجام می‌دهید به توالت فکر کنید. راه‌هایی برای بهداشتی شدن توالت‌ها پیدا کنید.

توالت‌هایی که جاذبه‌اند

توالت و گردشگری ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر دارند، گاهی توالت خودش جاذبه گردشگری است. از این رو چند سالی می‌شود که مسابقه‌ای جهانی برای انتخاب بهترین توالت در جهان برگزار می‌شود. امسال این مسابقه ۶ برنده داشت که در زمینه طراحی، مزیت اقتصادی، بهترین موقعیت، بهترین تجربه، بهترین دسترسی و مهیج‌ترین توالت با هم رقابت کردند.

توالت برتر سال ۲۰۱۸ که جایزه بهترین طراحی را دریافت کرده این توالت در طبقه دوم مرکز علوم ساسکاچوان در کانادا قرار دارد. کف و دیواره‌های آن شیشه‌ای است و همراه با صدای پرنده‌ها عمق جنگل را می توان در آن حس کرد. هرکجا لازم بوده دیوار پوشیده باشد از تصاویر عکاس کانادایی معروف مناظر جنگل به نام Todd Mintz استفاده شده تا فضای جنگل را تداعی کند.
 

 توالت برتر سال ۲۰۱۸ که جایزه بهترین توالت اقتصادی را دریافت کرده این توالت در استرالیا واقع شده که در اصل ایستگاه قطار قدیمی و متروکه‌ای بوده که توسط بومیان روستایی در همان نزدیکی با کاشیکاری‌های قدیمی که نشان از هنر این منطقه است، احیا شده و گردشگران زیادی را تا به حال جذب کرده است.

توالت برتر سال ۲۰۱۸ که جایزه بهترین موقعیت را گرفته این توالت در هتل لاجولا در آمریکا و در طبقه یازدهم آن هتل قرار دارد که چشم‌انداز رو به دهکده ساحلی و ساحل اقیانوس سن‌دیه‌گو از آن، بینظیر و شگفت‌انگیز است.

توالت برتر سال ۲۰۱۸ که جایزه بهترین تجربه توالت برای گردشگر را دریافت کرده این توالت در کانزاس آمریکا قرار دارد و استفاده از موزاییک‌های بسیار زیبا و هنرمندانه نشان‌دهنده هنر محلی این منطقه است. درون آن اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان و حتی بزرگسالان قرار داده شده و برخی کابین‌های آن در فضای باز واقع شده است.

توالت برتر سال ۲۰۱۸ که جایزه توالت مهیج را گرفته است این توالت در ارتفاع ۲۹۷۰ متری در بالای کوهی در کشور سوئیس قرار دارد. تصاویر آن به فیلمی از جیمز باند مربوط می‌شود. در توالت آقایان ناگهان این صدا به گوش می‌رسد: «شبیه جمیز باند باش!» و در توالت خانم‌ها این صدا شنیده می‌شود: «از ما دو نفر؛ امشب یکیمون زنده می‌مونه!»

توالت برتر سال ۲۰۱۸ به خاطر دسترسی آسان برای همه در فرودگاه بریزبن استرالیا واقع شده و با سیستم پیشرفته دیجیتالی امکان استفادهبرای معلولان و افراد کم‌توان را براحتی میسر کرده است.

این نقشه نشان می‌دهد اجلاس جهانی توالت در چه سال‌هایی و در چه کشورهایی برگزار شده است

لوگوی روز جهانی توالت

 

منبع: ایسنا / حمیرا محب‌علی

نیلوفر ثانی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسم پاراکورد رو شنیدید ؟
https://www.mihmansho.com/mag/content/1492


بچه ها اگر همون زیر پستم کامنت میزاشتید زودتر می تونستم جوابتونو بدم :))))))))))))))))))))))))
اینجا هم که ریپلای ندااااااااااااااااااره :(
عزیزم آسفالت کردی ما رو با این ریپلای نداره:)))
هر چی این زیر بنویسی برای همهٔ کامنت‌گذاران و دکمهٔ «خواندم» و «دوست دارم» زده‌ها نوتیف میشه، همین‌جا حرفت رو بزن، انقدر هم پست مجزا نذار. مرسی، اه :)))
۲ روز پیش، یکشنبه
فک کن صبح برسی شرکت. تیوال و باز کنی خوشحال و شاد که کامنت بچه‌ها رو بخونی
بعد امیر مسعود عزیز رنگارنگت کنه :))))))))))))))))))))))))))

اقا چه قدر خوبه که اینجا ریپلای نداره
نبودی امیر مسعود جان باز خوبه به این بهانه کامنتی گذاشتی. :)))))

من آمده‌ام که پست مجزا بزارم ... دیدن ادامه » اصنننننننننن. :/
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تفلیس، پایتخت کشور گرجستان است که دو سه سالی است ،تور تفلیس به جمع تورهای مورد علاقه ایرانیان برای مسافرت خارجی تبدیل شده است. تفلیس در 120 کیلومتری رشته کوه قفقاز بزرگ و 250 کیلومتری دریای سیاه قرار دارد.
تفلیس در دو طرف ساحل رود کر در درون دره‌ای گسترده‌ است. این رود که از کوه های کردستان ترکیه سرچشمه می‌گیرد به طول 36 کیلومتر در شهر جاری است. از لحاظ آب و هوایی باید به مسافران تور تفلیس گفت که آب و هوای تفلیس تقریبا جنب قاره ای است و آب و هوای شهر تحت تاثیر دو هوای خشک از شرق وهوای مرطوب جنب قاره ای از غرب قرار دارد.
از جاذبه های گردشگری تور تفلیس که سفر تفلیس را میان گردشگران تور تفلیس پر طرفدار می کند می توان به میدان آزادی و خیابان روستاویلی، آتشکده تفلیس، دریاچه لیسی و حمام های سولفور اشاره کرد. تفلیس دارای فرودگاهی است که در 18 کیلومتری این ... دیدن ادامه » شهر واقع شده است و در سال 2010 به عنوان فرودگاه برتر در اروپای شرقی، کشورهای هم سود و خاورمیانه معرفی شد.
در داخل شهر هم مسافران تور تفلیس می توانند از اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده کنند. اطلاعات راجع به نام ایستگاه ها روی شیشه های اتوبوس نوشته شده است. مسیر انتقال لوله نفت از دریای خزر به اروپا از شهر تفلیس عبور کرده است و از این نظر هنوز نقش سنتی ترانزیتی بین شرق و غرب را اجرا می نماید. با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر سال های زیادی زیر سلطه ی حکومت ها و امپراطوری های متعددی قرار گرفته است و از این رو سنت و آداب و رسوم آن ها از تمدن های غربی و شرقی الهام زیادی گرفته است که این تنوع را شما گردشگران عزیز تور تفلیس به خوبی در تمام سطح شهر از فرهنگ مردم تا معماری سازه ها می نوانید احساس کنید.
https://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D9%81%D9%84%DB%8C%D8%B3
r 0 y a و محمد لهاک این را دوست دارند
ایکاش تیوال برگزار کنه
۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
 دارایی بافی، هنری به قدمت هزار سال... دیدن متن »

دارایی بافی از جمله هنرهای دستی است که در کشور تنها در شهر یزد وجود داشته و اکنون دیگر به فراموشی سپرده شده و به سختی می‌توان در دل کوچه و بازار شهر تاریخی یزد نشانی از آن یافت.

دارایی بافی بافت نوعی پارچه، با در هم تنیدن تار و پودهایی از جنس نخ و ابریشم است که الیاف آن قبل از بافت با شیوه گره زدن، رنگرزی شده است. برای رنگرزی نیز از رنگ نیل برای رنگ آبی، روناس و قرمز دانه برای رنگ قرمز، پوست درخت یا گل برای رنگ زرد، مواد معدنی و خاکی گوناگون برای رنگ سیاه استفاده می‌شود. این هنر در شهر یزد در گذشته بسیار رواج داشته و برای رومیزی و روتختی از آن استفاده می‌شد و نقوش آن به شکل هندسی بود. این نوع بافت را به باور عامه مردم به این دلیل دارایی می‌خوانند که تنها قشر ثروتمند جامعه توان خرید آن را داشت و در قدیم جزئی از جهیزیه عروس و از وسایل ارزشمند سرمایه ای به شمار می رفت.

از دارایی برای رومیزی، رولحافی، رو تختی، تزئین لباس، روسری، بقچه، کیف و کوله و حتی مانتو نیز استفاده می شود که البته برای بافت آن به مهارت خاصی نیاز دارد. از جمله طرح و نقش های دارایی بافی طرح تک گل، چهارگل و چهارخانه است که در قدیم در کارگاه های بزرگ بافته می شد و امروز تنها دو کارگاه در استان به این هنر ارزشمند مشغول هستند.

عکس:ابوالفضل محمدی / مهر دارایی بافی، هنری به قدمت هزار سال | عکس  دارایی بافی، هنری به قدمت هزار سال | عکس  دارایی بافی، هنری به قدمت هزار سال | عکس  دارایی بافی، هنری به قدمت هزار سال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، یکشنبه
امیرمسعود فدائی، محمد لهاک، سایه * و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید به همه‌ی دست‌اندرکاران این تور.
بسیار عالی بود همه چیز. از مکان انتخابی که بکر و زیبا بود و نسبتا خلوت، تا تدارک و پذیرایی سفر.
من که مشتری تورهای تیوال بودم و هستم. به بقیه‌ی کاربران هم پیشنهاد می‌کنم این قبیل گردش‌ها رو از دست ندهند.
این تور می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هر گردشگری محسوب گردد. این قاره با داشتن آب و هوای بسیار مناسب و بر خورداری از جنگل ها و مراتع سرسبزو به سبب داشتن آب فراوان و خاکی حاصلخیز، لقب قاره سبز را به یدک می کشد به گونه ای یک سوم از خاک این کشور قابل کشت بوده و این درصد بسیار بالاتری نسبت به سایر قاره ها محسوب می گردد. <a href="https://lahzeakhar.com/تور-اروپا">;تور اروپا</a> شامل تلفیقی از جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی می باشد که شما هر آنچه از سفری لذت بخش و ماجرا جویانه بخواهید را می توانید در اروپا تجربه نمایید.
اروپا در نیم کره شمالی واقع شده و دومین قاره کوچک جهان پس از قاره ی اقیانوسیه به شمار می رود ولی به دلیل آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیای ایده آل خود از لحاظ تراکم جمعیت دومین قاره بزرگ دنیا محسوب میگردد (730 ملیون نفر حدود 10% ... دیدن ادامه » از جمعیت دنیا )
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شد | عکس
» خرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شد
... دیدن متن »

مهدی میرصالحی چهارشنبه شب دربیست و دومین همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه هرمزگان و رونمایی از ثبت این سه محصول در بندرعباس افزود: فرایند ثبت جهانی این سه محصول مدت ۲سال زمان برده که اخیرا در سازمان جهانی مالکیت ( WIPO) ثبت شده است. وی، با تشریح روند ثبت جهانی سه محصول نارنگی سیاهو، مروارید خلیج فارس و خرمای پیارم حاجی آباد افزود: ما محصول را در یک حوزه جغرافیایی خاص شناسایی کرده و آن را به ثبت ملی و سپس به ثبت جهانی می رسانیم. مدیرکل ثبت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: موضوع ثبت جهانی مروارید خلیج فارس بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی داشته زیرا دراین سند بین المللی نام خلیج فارس برای دفعه های مکرر ثبت شده است. به گفته میر صالحی ثبت جهانی این سه محصول باعث شناخت بیش از پیش مردم کشورهای مختلف ازآنها می شود.

نارنگی سیاهو بندرعباس

دهستان سیاهو منطقه کوهستانی و گردشگری در ۶۵ کیلومتری بندرعباس قرار دارد که به علت آب و هوای خاص، انواع محصولات گرمسیری و سردسیری مانند گردو، انار، انگور، زردالو، سیب، انبه، نخل، نارنگی و مرکبات را می توان درکنار هم دید که کاشته شده اند. سطح زیر کشت باغ‌های نارنگی پفکی سیاهو ۲ هزار هکتار است و از آنجایی که این محصول شهره ملی و جهانی دارد همه ساله یک سوم آن در بسته بندی های مخصوص به کشور‌های اروپایی، حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه صادر می‌ شود. وسعت باغهای زیر کشت نارنگی درهرمزگان ۷ هزار و ۳۰۰ هکتار است که سالانه ۶۲ هزار تن محصول از آنها برداشت می‌ شود.

خرمای پیارم حاجی آباد

خرمای پیارم (Piarom or Pyarom) نام یکی از انواع خرماهایی است که در شهرستان حاجی آباد از توابع استان هرمزگان کشت می‌شود. رقم پیارم از نوع تجاری و درجه یک بوده که به دلیل کیفیت مناسب و بازار پسندی یک رقم خاص صادراتی محسوب می‌شود طوریکه این محصول توانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید. پوست نازک این خرما به رنگ قهوه‌ای تیره و با توجه به اینکه گوشت و پوست آن بطور کامل به یکدیگر چسبیده‌اند، ظاهری زیبا و مطلوب دارد و فرایند شستشوی آن نیز به صورت کامل صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه عمده قند موجود در آن از نوع فروکتوز می‌باشد به راحتی و سرعت در سوخت‌و ساز بدن استفاده شده و کسانی که یک بار این خرما را مصرف کرده‌اند به خاطر طعم بسیار خوب و ظاهر مطلوب و سایر خواص غذایی آن بطور معمول مصرف‌کننده دائمی این خرما می‌ شوند.

مروارید خلیج فارس

مراکز صید مروارید در گذشته فقط به ساحل های دریاهای آب گرم محدود می شد یکی از مهم ترین این مراکز، خلیج فارس است، حوزه خلیج فارس به خاطر داشتن مرواریدهای طبیعی بسیار مشهور است طوریکه گفته می شود، خلیج فارس بهشت مروارید است. مرواریدهای خلیج فارس، از لحاظ کیفیت، درخشندگی و اندازه و فراوانی خود دارای شهرت بسیاری هستند، وجود چشمه های آب شیرین و ترکیب منحصر به فرد از آب شیرین و شور یکی از اسرار درخشندگی مروارید خلیج فارس اعلام شده است. براساس متون برجای مانده از گذشته، در هرمزگان از بندرلنگه به عنوان مهم ترین شهر و حتی پایتخت مروارید خلیج فارس نام برده شده است. بیست و دومین همایش تجلیل ازصادرکنندگان نمونه هرمزگان با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، رایزن بازرگانی ایران درعمان، نمایندگان بندرعباس، قشم، حاجی آباد و بوموسی درمجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی این استان برگزارشد.

منبع: ایرنا

۳ روز پیش، شنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
«سوریه» ۱۰ سال قبل... دیدن متن »

دمشق بزرگ‌ترین شهر و پایتخت سوریه شهری کهن، تاریخی و در عین حال از شهرهای مدرن و معاصر بوده که با آغاز تظاهرات و درگیری ها جنگ داخلی در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ و شروع جنگ داعش در این کشور بسیاری از مردم کشته شدند و مناطق مختلف شهری به طور کامل تخریب شد.

عکس: عبدالله حیدری / ایرنا«سوریه» ۱۰ سال قبل | عکس «سوریه» ۱۰ سال قبل | عکس «سوریه» ۱۰ سال قبل | عکس «سوریه» ۱۰ سال قبل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ روز پیش، شنبه
محمد لهاک، فهیمه تردست و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بچه ها سلام
صبح شنبه تون به خیر
از اونجا که ما از شیر مرغ تا جون آدمیزاد داریم:)))))
آره نیلو و رضا غیوری عزیز . هاستل هست تو ایران.
این یه نمونه هاستل تو تهرانه که قیمتشنسبت به هر اقامت گاه دیگه ای که ادمیزاد فکرشو میکنه فوق العاده ارزون تره
گفتم بهتون بگم بدونید :))))))))
https://www.mihmansho.com/7533

مرسی نیلو که راجع به مقاله ام نظر دادی :))))))))))
نیلوفر ثانی این را خواند
نیلوفر جوکار، رضا غیوری، محمد لهاک و محمدرضا این را دوست دارند
خواهش میکنم عزیزم

وااااااااااو تو هنگم باورم نمیشه تو ایران هاستل باشه !!!!!!!!
چقد هم جذااااابه خیلی دوست داشتنیه
دلم خواست یه شب رو اینجا باشم
واقعا دلچسب به نطر میاد

فقط یه سوال تو شهر های دیگه هم هست و اینکه چجوری میتونیم اطلاعات بگیریم تو گوگل ... دیدن ادامه » سرچ کنیم هاستل ایران میاره به نطرتون؟؟؟
۳ روز پیش، شنبه
خانم لیلی ئیون یعنی یه تخت گرفتین و آدمهای دیگه هم در همون اتاق تخت گرفتند
۳ روز پیش، شنبه
بلی اتاق شش تخت بود
۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از بهترین تجربه‌های مشارکتی/گروهی‌ای که دارم ؛ همراهی با برنامه‌ی "یک سفر و چند بازی نمایشی".
به خوشی و شور گذشت با چاشنی کنش‌ها و واکنش‌های پرفورمنس.
آرزوی پیروزی ، تن‌درستی و خو‌شی دارم برای هم‌راهان و برگزارکنندگان و راه‌نمایان.
امیدوارم چنین برنامه‌هایی مانا و مستمر باشد و در همه شهرها و محیط‌ها برای همه‌ی مردم دست‌رس باشد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستای گلم
در راستای همون دیوار نوشته ی قبلیم که قصد سفر داشتم اما پولشو نداشتم ))))) رفتم تحقیق کردم دیدم یه سری اقامتگاه هست به اسم هاستل که نسبت به بقیه اقامتگاه ها ارزونتره.
یک مقاله ی رنگی رنگی( عکسای رنگی رنگی داره) نوشتم که اصلا هاستل چیه و چرا ارزونه و چقد باحاله.
https://www.mihmansho.com/mag/content/1483/
یه ویژگی خوبی که داره اینه که توی هاستل کلی دوست جدید پیدا می کنید. آدم های مختلف با داستان ‌های مختلف. برای من که دیوونه ی پیدا کردن دوستای جدیدم باید پیشنهاد خوبی باشه
مقاله جالبی بود، ممنون
تو ایران هم همچین محل هایی پیدا میشه یعنی ؟
۵ روز پیش، پنجشنبه
من اطلاعات کمی درباره هاستل داشتم

ولی با این مقاله دیگه کامل هاستل ها رو شناختم فوق العاده برام جذاب بود
ولی فک نمیکنم با این عقاید و مقررات دست و پاگیر تو ایران هاستل وجود داشته باشه که برای این موضوع فقط میشه تاسف خورد

ولی مقاله ی فوق العاده ای بود:))))))))
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
حسینیه مجتهد، اردبیل... دیدن متن »

حسینیه مجتهد منتسب به میرزا محسن مجتهد یکی از بناهای شاخص تاریخی واقع در شهر اردبیل است که از آن به عنوان قدیمی ترین حسینیه شمال غرب کشور یاد می شود.ساختمان اصلی در زمینی به ابعاد در متر احداث شده که حیاط آن با ابعاد در متر در بخش‌های شرقی و جنوبی و غربی به وسیله طاق‌نماهای دو طبقه به عرض تقریبی دو متر و طول سه متر محصور شده است.

طاق‌نماهای طبقه اول با سقف چوبی و طاق‌نماهای طبقه دوم که به وسیله راهروهای میانی کلا به همدیگر مرتبط می‌شوند با طاق‌های ضربی با مصالح سنگ و خشت و آجر ساخته شده‌اند.

عکس:بهرام آد شیرین پورحسینیه مجتهد، اردبیل | عکس حسینیه مجتهد، اردبیل | عکس حسینیه مجتهد، اردبیل | عکس حسینیه مجتهد، اردبیل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۵ روز پیش، پنجشنبه
نیلوفر جوکار و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی یک فیلم تبلیغاتی سرمایه گذار گردشگری را به ایران می کشاند | عکس
گزارشی از شهر زیرزمینی کیش
» وقتی یک فیلم تبلیغاتی سرمایه گذار گردشگری را به ایران می کشاند
... دیدن متن »

۲۰ سال پیش پخش یک فیلم تبلیغاتی از جاذبه های گردشگری کیش باعث شد تا یک سرمایه گذار ایرانی در جزیره، قنات مخروبه ای را به یک جاذبه تبدیل کند.

 تا ۲۰ سال پیش یکی از جاذبه های گردشگری فعلی جزیره کیش یک قنات مخروبه ای بود که تنها باستان شناسان و تاریخ دانان می دانستند که این قنات ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین مردم بومی جزیره را تامین می کرده است.

اما حالا با گسترش این قنات و تغییر کاربری هایی که به زمین های اطرافش داده شده است، می توان گفت که «کاریز» یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری جزیره کوچک کیش است. کاریزی که به آن شهرزیرزمینی اطلاق شده چون با گسترش آن اکنون رستوران، فروشگاههای صنایع دستی و گالری و بخش های مختلف دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد زیر ۱۶ متری زمین و بخش غربی جزیره خبرهایی هست!

اینجا تنها جایی است که می توان به سقف نگاه کرد و مرجان، سنگواره و صدف هایی را دید که ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارند در واقع این کاریز اکنون کاربری موزه ای هم پیدا کرده است.

کسی که این قنات مخروبه را اکنون به یک جاذبه گردشگری تبدیل کرده است منصور حاجی حسینی است که سال ۷۷ نمایش یک فیلم تبلیغاتی از جاذبه های گردشگری کیش باعث شد تا او تصمیم بگیرد بعد از سالها از مونیخ آلمان به ایران بیاید و خودش شاهد زیبایی های این جزیره که شبیه به جزایر مالدیو است، باشد.

این مهندس مکانیک از دانشگاه مونیخ آلمان در چندین فاز این مجموعه را احداث و نام آن را شهرزیرزمینی کاریز می نامند و به تازگی هم فاز سوم آن را افتتاح کرده است. اما نمی داند با چه هزینه ای چون هر بار که پول دستش آمده آن را در کاریز خرج کرده از وقتی که یورو ۳۰۰ تومان بود تا زمانی که به ۲۰ هزار تومان رسید.

او سرمایه گذاری است که همیشه می خواسته در ایران یک کار منحصر به فرد برای جزیره ای که دوستش داشته انجام دهد به همین دلیل معطل وام های دولتی نمانده و خودش شروع به کار کرده است و تا جایی پیش رفته که اکنون می گوید سالانه ۲۴۰ هزار نفر گردشگر به کاریز می آیند یعنی روزی ۳۰۰ یا ۴۰۰ نفر. گاهی حتی در ایام عید هم سه هزار نفر از این شهر زیرزمینی بازدید می کنند در این میان خارجی ها کمتر می آیند مگر آنها که دو تابعیتی هستند شاید هم دلیلش به خاطر کاهش گردشگران خارجی در جزیره کیش باشد.

با این وجود شهر زیرزمینی کاریز در حال گسترش است تا ماندگاری بازدیدکننده آن بیشتر شود. هر گردشگر برای ورود به این شهر ۲۰ هزار تومان می پردازد و با همان بلیت به رستوران می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

نیلوفر جوکار و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستای عزیزم
امروز هوا به شدت بارونی و قشنگه حداقل اطراف من که اینطوریه.
رفتم توی سایت شرکت و دیدم چقدر تورهای رنگارنگ و قشنگ داریم دلم خواست یک ماه مرخصی بگیرم برم جنوب. خیلی دوست دارم چابهار رو ببینم ولی تاحالا جور نشده.

شاید هفته دیگه برم سفر ولی نمی دونم کجا.

شما کجا رو پیشنهاد میدید؟
اگه از تورای خودمون باشه چه بهتر چون نسبت به جاهای دیگه قیمتاش و تفریحاتش منطقی تره
منتظر نظرتون هستم.
https://www.mihmansho.com/Search/Tour
اخه به این برمیگرده که کجاااا رو دوست داشته باشین خب
من که باشتم دوست دارم برم تو این فصل گرگان و اون سمت ها حتی با بارونش
ولی پر از رنگ
۶ روز پیش، چهارشنبه
نیلو من دلم می‌خواد برم جنوب . تو. نمی دونییییییی اون سمت چابهار و قشم عجب طبیعتی داره. :)))))))))))
۵ روز پیش، پنجشنبه
خب من هم طبیعت جنوب رو دوست دارم و میدونم فوق العاده خیال انگیزه
مطمئنا بری خوش میگذره بهت و کلی لذت میبری:)))))۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پارک مرکزی نیویورک ... دیدن متن »

پارک مرکزی نیویورک ( Central Park) پارک بزرگ و معروفی است که در مرکز منهتن و در میان مراکز تجاری شهر نیویورک قرار دارد واولین پارک مُدرن در تاریخ ایالات متحدهٔ آمریکا محسوب می‌شود که در سال ۱۸۵۷ میلادی توسط فردریک لاو المستد (Frederick Law Olmsted) و همکار انگلیسی اش کالورت واکس (Calvert Vaux) طراحی و افتتاح شد.

وسعت این پارک حدود ۳۴۲ هکتار است که به شکل مستطیل در قلب منطقه منهتن (منطقه تجاری نیویورک) واقع شده‌است. همچنین این پارک دارای دریاچه‌هایی به وسعت جمعاً ۶۰/۷ هکتار می‌باشد. سالیانه ۲۵ میلیون نفر از این پارک بازدید می‌کنند. تقریباً تمام سنترال پارک نیویورک، محوطه‌سازی شده و معماران آن را در قرن ۱۸، طراحی و بعد هم اجرا کرده‌اند.

پارک، چند دریاچه ظاهراً طبیعی دارد که کاملاً مصنوعی و ساخته دست معماران پارک است؛ این دریاچه‌ها به علاوه تمام مسیرهای پیاده‌روی، مسیرهای اسب‌سواری، دو زمین یخی اسکیت‌سواری که البته از یکی از آنها در ماه‌های تیر و شهریور به عنوان استخر روباز استفاده می‌شود، باغ وحش، پناهگاه حیات وحش، جنگل طبیعی کوچک داخل پارک، زمین‌های بازی، زمین‌هایی مخصوص برای بازی کودکان، آمفی تئاتر رایگان پارک برای برگزاری کنسرت و … تمام امکانات پارک مرکزی نیویورک محسوب می‌شود.

۱۰ کیلومتر از این پارک به مناطقی برای دویدن، دوچرخه سواری و اسکیت‌سواری اختصاص پیدا کرده‌است. طراحان همچنین منطقه‌ای را که از درختان پوشیده شده باعنوان (Ramble) مخصوص کسانی در نظر گرفته‌اند که به پرنده‌ها علاقه دارند.

صخره‌نوردی هم یکی دیگر از امکاناتی است که در پارک مرکزی نیویورک وجود دارد و صخره‌نوردان، به خصوص سنگ‌نوردان را به سمت خود می‌کشاند.

هزینه‌ی نگهداری و حراست از این پارک سالانه ۳۷.۵ میلیون دلار است و یکی از پربازدیدترین پارک‌های ایالات متحده و یکی از معروف‌ترین پارک‌های جهان است.پارک مرکزی نیویورک  | عکس پارک مرکزی نیویورک  | عکس پارک مرکزی نیویورک  | عکس پارک مرکزی نیویورک  | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
نیلوفر جوکار و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دستخط ونگوگ و مومیایی در موزه ملی | عکس
نمایشگاه آثار هلندی ها در ایران
» دستخط ونگوگ و مومیایی در موزه ملی
... دیدن متن »

چند هزار سال پیش مرد هلندی که در مرداب تدفین شده بود، هیچ وقت فکرش را هم نمی کرد مدتها بعد جسد مومیایی شده اش را در محفظه ای شیشه موزه ملی ایران به نمایش بگذارند.

 

دهم مهر ماه امسال در پی برپایی نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران در موزه درنتس هلند، آثاری از هلندی ها نیز به موزه ملی ایران آمد که شامل ۳۳۱ اثر تاریخی و هنری بود و در میان آنها یکی از آثار برای ایرانی ها جالب تر و جذاب تر بوده است. این اثر متعلق به یک مرد مومیایی شده بود. جذابیت مومیایی ها از آن جهت است که در ایران سنت مومیایی شدن هیچ گاه وجود نداشته و بدین ترتیب این نوع تدفین جذاب به نظر می رسد. اما آنچه که این مومیایی را از مردان نمکی زنجان و مومیایی های دیگر متمایز کرده ، این است که این مرد به صورت طبیعی در مرداب مومیایی شده است. تدفین اموات در مرداب ها و باتلاق ها یک مراسم آیینی بین هلندی ها بوده است.

به این مرد اکسلورموند گفته می شود چون از دوره آهن تعدادی مومیایی طبیعی انسان در باتلاق‌ها یافت شده که بهترین نمونه آنها مرد اکسلورمند است. این مرد بین سال‌های ۴۳۰ تا ۲۵۰ پیش از میلاد می‌زیسته و جسدش در سال ۱۹۱۴ میلادی (۱۲۹۳ خورشیدی) در باتلاقی نزدیک اکسلورموند کشف شده است. محلی که این مرد کشف شده اکنون معدن زغال سنگ نارس است و کارگران معدن زغال سنگ او را هنگام برداشت از باتلاق کشف کرده اند.

اکنون بدن مومیایی شده این مرد هلندی در محفظه ای شیشه ای در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شده است محفظه ای که دمای هوا و میزان رطوبت آن به گفته مسئولان موزه هماهنگ با شرایطی است که قبلا این مومیایی در آن شرایط نگهداری می شده است ضمن اینکه سیستمی نیز در پایین محفظه به کار گرفته تا این دما تغییر نکند. این مومیایی هر بازدیدکننده ای را به سمت خود جذب می کند و این سوال را برای او به وجود می آورد که چنین جثه کوچکی چگونه می توانسته متعلق به یک مرد کامل بوده باشد. چون بدن او کاملا جمع شده است.

استخوان بدن این مرد در باتلاق حل شده و تنها پوستش باقی مانده که آن هم در اثر زمان شبیه به چرم شده است و اکنون بدون هیچ ماده ای پوست تن به رنگ سیاه باقی مانده است بدون استخوان! برخی از تکه هایی از لباس این مرد هنوز باقی مانده است مانند تکه ای از زیر پوش پشمی، یک کلاه از پوست گوسفند، یک کفش از پوست گوزن و یک کلاهک از پوست گوساله. جسد این مرد با کمی ریش و سیبیل کامل است و تنها بخش هایی از ساعد، دست چپ، انگشتان، زانو و پای راست آن از بین رفته است و به صورت طبیعی نیز جسد آن خشک و بنابراین کوچک شده است وگرنه احتمال می رود که کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشد.

یکی از آثار ون گوگ در ایران با دست خط خودش

در میان آثار به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه آثار هلند، یک تابلو لیتوگراف با استفاده از جوهر سیاه مداد شمعی، قلم و جوهر وجود دارد که یک طرح به نام فرسوده از سری طرح های ونگوگ از فردی بازنشسته و کهنه سرباز در نوانخانه ای محلی واقع در لاهه است.

این طراحی اجرای مجدد یک طرح و آبرنگ است که ون گوگ یک سال پیش از آن ترسیم کرده بود او برای ترسیم «فرسوده» از نقاشی «یکشنبه در بیمارستان چلسی » اثر یک هنرمند دیگر الهام گرفته بود. از این لیتوگرافی هفت نسخه سنگی تولید شده که از میان آنها این نمونه دارای زیر نویس «در دروازه ابدیت» است. این زیر نویس دست خط ون گوگ است. این اثر جزو آثاری نیست که از هلند به ایران آورده شده باشد بلکه در مخزن و گنجینه موزه هنرهای معاصر ایران نگهداری می شده و برای نمایش در این نمایشگاه از مخزن بیرون آورده شده و دوباره به موزه هنرهای معاصر برمی گردد. بنابراین این نمایشگاه تنها فرصت دیدن تابلوست. ۵۶۰ شی تاریخی در ۳۳۱ ردیف از موزه درنتس شهر آسن در هلند در سه گالری «باستان‌شناسی از دوره پارینه سنگی میانه تا اوایل قرون وسطی (۸۰۰ – ۴۵۰۰ میلادی)»، «سفال» و «تابلوهای نقاشی (قرون ۱۹ –۲۰ میلادی)» به نمایش درآمده‌اند، برخی از تابلوهای به نمایش درآمده منحصر به فرد هستند مانند تابلوی «چشم‌انداز خانه روستایی در درنته ۱۸۹۴» که مسئولان موزه درنتس سال گذشته از نهاد دیگری خریداری کرده‌اند، اما تا قبل از انتقال آن به ایران، در هیچ کدام از تالارها یا نمایشگاه‌های هلند نمایش داده نشده بود و ایرانی ها برای اولین بار شاهد آن هستند.

«سیمون مولین» این نقاشی بسیار مدرن را ۱۲۴ سال پیش به تصویر کشیده است. تصویری از مناظر درنته که در آن یک زن روستایی با فرزندی در آغوش، میان گوسفندان و یک خانه‌ روستایی دیده می‌شود با به کارگیری خطوط کناری تیره و همچنین حدفاصل‌هایی بین رنگ‌ها و استفاده از یک طیف محدود رنگی، ناگهان این اثر به یک سبک نقاشی مدرن ساده تبدیل می‌شود. در تابلوهای نقاشی هلندی ها یک نکته بسیار جالب است . اینکه اگر سر گوسفندی در نقاشی رو به جلو باشد ارزش آن نقاشی بیشتر از زمانی است که گوسفندان در حال ترک و یا رفتن هستند.

این نکته دقیقا در آثار نقاشی هلندی ها به چشم می خورد. اما در کنار نقاشی میوان سفالینه های مردم این کشور را هم مشاهده کرد که شباهت زیادی به سفالهای ایرانی دارد و نشان می دهد که روش تهیه سفال در خاورمیانه روی هلندی ها چقدر تاثیر داشته است. در کنار تمام این آثار، ابزار سنگی مانند تبردستی متعلق به دوره پارینه سنگی و انسانهای اولیه نیز به نمایش درآمده آثاری که ۵۰ هزار سال قدمت دارند. نمایشگاه «باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به‌روایت موزه درنتس» از ۱۰ مهر افتتاح شده و علاقه مندان می‌توانند تا ۱۷ فروردین سال ۹۸ از این آثار در ساختمان موزه دوران اسلامی کنار موزه ایران باستان به نمایش درآید. نرخ بلیت ورودی این نمایشگاه ۵ هزار تومان تعیین شده و یک شنبه ها نیز این نمایشگاه تعطیل است.

منبع: مهر

محمد لهاک، نیلوفر جوکار و رها باصفا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و‌پنج هزار تومان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی برای گوش دادن به خاطره های سفر یک نفر،باید هزینه ایی پرداخت کرد؟
تهیه یک لوح فشرده که حاوی مستندی باشه از آداب و رسوم و... کشور هند،قطعا ارزون تر در میاد.یعنی خیلی ارزون تر.‌و احتمالا کتاب ش رو هم میشه با هزینه ایی کمتر تهیه کرد.
...
در کل،عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درود
دوست عزیز همانطور که در قسمت توضیحات تاکید شده، این کارگاه شنیدن خاطرات یک نفر از یک سفر چند روزه به هند نیست و حتی متذکر شدیم که اگر به دنبال اطلاعات پایه‌ای برای سفر به این کشور می‌باشید، این کارگاه برای شما مناسب نیست. در این کارگاه قراره به ... دیدن ادامه » لایه‌های نهفته زندگی هندی‌ها سفر کنیم و فرهنگ و رسوم این کشور رو عمیق‌تر ببینیم.
۲۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم ازدواج زوج‌های ترکمن... دیدن متن »

هشت زوج جوان ترکمن به همت خیرین این قوم و بصورت کاملا سنتی در بخش «داشلی برون» شهرستان گنبدکاووس با بیش از دو هزار مهمان مراسم ازدواج خود را برگزار کردند. کشتی «گورش» و مسابقه اسب‌دوانی از جمله رسوم مراسم ازدواج در بین ترکمن‌ها است.

عکس: علی اصغر قزل سفلو / ایرنامراسم ازدواج زوج‌های ترکمن | عکس مراسم ازدواج زوج‌های ترکمن | عکس مراسم ازدواج زوج‌های ترکمن | عکس مراسم ازدواج زوج‌های ترکمن | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فروغ یعقوبی، نیلوفر جوکار و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستای عزیزم
نظراتتونو خوندم و زیر همون پست جواب دادم . والا با این بی ریپلاییشون : )))))))))))))))

واقعا نمی دونم چرا و انگیزم چی بوده از انتشار این مطلب چون ما تو ایران نه شیر داریم نه کلا آدما اونجورین که تریپ هیجانی برن وسط جنگل کمپ بزنن.
به هر حال:)))))))

یک سری راه وجود داره که اگر حیوونا بهتون حمله کردن چه طوری از خودتون دفاع کنید. مثلا خرس که تو جنگلای شمال هست یا گربه های وحشی جنگلی یا گرگ.

کلا بهتره باعث جلب توجه این حییونا به سمت خودتون نشید چون طفلکیا کلا آزار ندارن به کسی حمله کنن مگر اینکه خیلی گرسنه باشن یا تهدید بشن.

https://www.mihmansho.com/mag/content/1471
امیر این را خواند
نیلو جوکار این را دوست دارد
با اینکه احتمال اتفاق افتادن این چیزها تو ایران نیست ولی خیلی جالب و مفرح بود
سپاااااااااس:))))))))
۲۱ آبان
آره نیلو واقعا خودم قبول دارم
البته مامانم گفت امیدورا باشم چون چند سال پیش یه خرسی به یه روستایی تو شمال حمله کرده بوده :))))))))
۲۲ آبان
گاهی لازم نیست هرچیزی که اموزش میبینیم حتما به کارمون بیاد و ازش استفاده کنیم
یه وقت هایی باید فقط یادبگیرمشون شاید بخاطر مفرح بودنش یا دلایل دیگه ای که هم میتونه مهم تر باشه و هم میتونه بی اهمیت تر باشه:)

یه وقت هایی هم اینجوری به کار میاد
ولی واقعا ... دیدن ادامه » ترسناکه حمله یه خرس هااااااا (استیکر ترس)
۲۲ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت پاییزی منطقه باراندوز، ارومیه... دیدن متن »

باراندوز (باران دوز)، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان ارومیه که با فرارسیدن پاییز، زیبایی طبیعت آن دوچندان شده است.

عکس:طاها اصغرخانیطبیعت پاییزی منطقه باراندوز، ارومیه | عکس طبیعت پاییزی منطقه باراندوز، ارومیه | عکس طبیعت پاییزی منطقه باراندوز، ارومیه | عکس طبیعت پاییزی منطقه باراندوز، ارومیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۴ نفر این را دوست دارند
پناه بر خدا...........
۲۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قدیمی‌ترین نقاشی فیگوراتیو جهان کشف شد | عکس
در بورنئو، اندونزی
» قدیمی‌ترین نقاشی فیگوراتیو جهان کشف شد
... دیدن متن »

یک نقاشی ۴۰ هزار ساله از حیوانات وحشی که بر روی دیوارهای آهکی یک غار در بورنئو واقع در اندونزی کشیده شده، کشف شد. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، محققان می‌گویند که یک نقاشی تکه تکه و هواخورده از یک حیوان که بر روی دیوارهای آهکی یک غار رنگ آمیزی شده‌، ممکن است قدیمی‌ترین نمونه شناخته شده هنر نقاشی فیگوراتیو باشد.

این نقاشیِ تیره، شکسته و قرمز نارنجی، تصویر یک حیوان فربه ولی در عین حال کشیده و تنومند را شرح می‌دهد. احتمالا این تصویر متعلق به یک نوع حیوان وحشی است که هنوز هم در جزیره بورنئو زندگی می‌کند. به نظر می‌رسد یکی از رده‌های رنگ اخری (زرد مایل به قهوه‌ای) در نقاشی شبیه یک نیزه است که از پهلوی حیوان خارج شده است. اگر این گمان درست باشد، ممکن است نگاه نقاش به حیوانی که تصور آن را کشیده به‌عنوان شام خود بوده باشد.

حیوان وحشی که تصویر آن در نقاشی کشیده شده، جزو یکی از سه تن موجودات بزرگی است که تصویرشان بر روی یک دیوار در غار لوبانگِ ایالت کالیمانتان شرقی از جزیره بورنئو کشیده شده. نقوش صخره‌ای منطقه که تعداد آن‌ها به هزاران نقاشی در غارهای آهکی می رسد از سال ۱۹۹۴ مورد مطالعه قرار داده شده‌اند. برای اولین بار یک کارشناس آثار باستانی فرانسوی به نام لوک هنری فاج تصاویر این نقاشی‌ها را کشف کرد. یک باستان شناس و زمین شناس درباره نقاشی‌های این غار گفته " این غار دارای قدیمی‌ترین نقاشی‌های فیگوراتیو جهان و همانند یک پنجره به دنیای قدیم است". نشانه‌ها و علائم کم‌رنگ نقاشی که به صورت جداگانه یا گروهی ظاهر می‌شوند توسط پاشیده شدن رنگ اخری با دهن و یا پخش کردن آن با دست برروی صخره‌ها به وجود آمده. به‌همین دلیل نیز بالا و پایین تصویر سه حیوان وحشی اثرات دست انسان دیده می‌شود. درواقع نقاشی‌های این غار به‌نوعی نشانگر هنر اجداد باستانی ما هستند.

دانشمندان از طریق تاریخ گذاری پوسته‌های پاپ کرن مانند کانی کلیسیت موجود در اطراف دیواری که نقاشی برروی آن کشیده شده، سن نقاشی‌های این غار را تخمین می‌زنند. پوسته‌های کانی کلیسیت اطراف دیوار هر نقاشی اغلب باعث نقطه‌دار دیده شدن دیوارهای آهکی غار می‌شوند. لکه‌هایی که زیر نقاشی هستند بالاترین سن و آنهایی که روی اثر یافت می‌شوند پایین‌ترین سن را برای نقاشی تخمین می‌زنند. زمانی‌که تیم کارشناسان پوسته‌های کانی کلیسیت را نزدیک به پشت تصویر حیوان پیدا کردند، توانستند با آنالیز آنها اثر را حداقل تا ۴۰۰۰۰ سال سن گذاری کنند. درصورت درست بودن این اندازه گیری‌ها، نقاشی‌های بورنئو ۴۵۰۰ سال قدیمی تر از تصاویر سه حیوانی است که دیوارهای غار را زینت بخشیده‌اند. با این حال جای شک باقی است. مجله‌ی نشنال جئوگرافیک نوشته که محققان اذعان کرده‌اند سطح خشکی که بررسی کرده اند در بالای نقاشی بر اثر مجاورت زیاد با هوا شکل گرفته و بررسی‌های رنگدانه نمی‌تواند رنگ زیرین آن را مشخص کند.

نقاشی‌های صخره‌ای کالیمانتان شرقی را به سه بخش مجزا می‌توان تقسیم کرد. قدیمی‌ترین بخش آنها به نقاشی حیوان‌های وحشی مربوط است. دومین بخش نیز به تکنیک‌های دستی جوانتری از جمله موضوع‌های پیچیده، نمادها و تصاویری از مردم شیک و لاغر اندام برمی‌گردد.

در بخش پایانی نیز تصاویری نزدیک‌تر به زمان حال از مردم و یا قایق‌ها وجود دارد. این تیم تحقیقاتی معتقد است که نقاشی صخره‌ای در ابتدا بر روی حیوانات بزرگ تمرکز داشته و در بین ۴۰ هزار تا ۵۲ هزار سال پیش آغاز شده و آخرین آن تا ۲۰ هزار سال پیش که بخش دوم این هنر آغاز شده ادامه داشته است. نقاشان پس از پایان دوره اول شروع به کشیدن دنیای انسان‌ها کرده‌اند. بخش پایانی هنرهای صخره‌ای ممکن است از ۴ هزار سال قبل آغاز شده باشد. این گروه همچنین گمان می‌زند که این هنر در همان زمان در جنوب شرقی آسیا و اروپا پدید آمده باشد.

منبع: ایسنا

 

امیر و محمد لهاک این را خواندند
نیلو جوکار این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
گروه همیاری تیوال جان اگه امکان داره گردش ها و دورهمی های داخل تهران هم بیشتر بزارید .
درود بر شما خانم جوکار
حتما در آینده با برنامه‌های بیشتر و متنوع‌تری در خدمت شما خواهیم بود.
سپاس از حسن توجه‌تان
۲۱ آبان
خیلی ممنون از توجه و پاسخگوییتون،
خواهش میکنم .
۲۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت پاییزی روستای «مهنان»، خراسان شمالی... دیدن متن »

روستای مهنان از توابع بخش مرکزی بجنورد دارای طبیعتی زیبا در تمامی فصول سال است. با فرا رسیدن فصل زیبای پاییز، طبیعت این روستا رنگ دیگری به خود می‌گیرد و برگ‌های رنگارنگ درختان جلوه‌ای متفاوت به طبیعت آن می‌بخشد.

عکس:وحید خادمی / ایرناطبیعت پاییزی روستای «مهنان»، خراسان شمالی | عکس طبیعت پاییزی روستای «مهنان»، خراسان شمالی | عکس طبیعت پاییزی روستای «مهنان»، خراسان شمالی | عکس طبیعت پاییزی روستای «مهنان»، خراسان شمالی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
نیلو جوکار، بهزاد هندی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش یک شرکت تحقیقاتی در انگلیس،
چین محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان می‌شود... دیدن متن »

بر اساس گزارش جدید منتشر شده توسط یک شرکت تحقیقاتی در لندن، چین در سال ۲۰۳۰ محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان خواهد شد و از فرانسه که هم اکنون عنوان مقصد گردشگری محبوب جهان را دارد، پیشی خواهد گرفت.

منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، نماینده شرکت Euromonitor International گفت: مقصدهای گردشگری مانند چین به دلیل عملکرد موفق در زمینه گردشگری به سرعت به مکان‌های محبوب گردشگری تبدیل می‌شوند.

در این گزارش که در جریان رویداد گردشگری لندن منتشر شده اعلام شده است، در سال جاری میلادی ۱.۴ میلیارد سفر در سراسر جهان انجام شده که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است. بخش عمده‌ای از گردشگری پایدار در منطقه آسیا، اقیانوس آرام بوده که افزایش ۱۰ درصدی در سال جاری داشته است. در این گزارش آمده که طی ۱۲ سال آینده، سفرهای بین‌المللی به حدود ۲.۴ میلیارد دلار افزایش خواهد داشت و چین تا سال ۲۰۳۰ بزرگترین بازار گردشگری را خواهد داشت.

رشد اقتصادی و درآمد بیشتر در کشورهای آسیایی نزدیک به چین موجب تشویق گردشگران به بازدید از چین شده است.

علاوه بر این، رویدادهای مهم ورزشی مانند بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ گردشگران بیشتری را به این کشور جذب می‌کند. گردشگری یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد در چین است و سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای بهبود زیرساخت‌ها و استانداردها در زمینه گردشگری انجام شده است. علاوه بر آن، گردشگری دوستانه و ابتکاری نیز در ارتقا گردشگری چین بسیار مهم است. طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، در حال حاضر، چین، رتبه چهارم گردشگری را دارد. کشورهای فرانسه در مقام اول، ایالات متحده در مقام دوم و اسپانیا در مقام سوم قرار دارند.

منبع: ایسنامحمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دبی با دارا بودن بهترین امکانات رفاهی و همچنین آسمان خراش های بسیار زیبا و مدرن ‏امروزه به یکی از توریستی ترین مقاصد دنیا تبدیل شده است و تور دبی در میان گردشگران ‏ایرانی بسیار محبوب است، از این رو قصد داریم در این بخش اطلاعاتی کلی در رابطه با شهر ‏دبی در اختیار کاربران سایت و همچنین گردشگران تور دبی قرار دهیم. گردشگرانی که قصد ‏سفر با تور دبی را دارند باید بدانند مردم شهر دبی اغلب به زبان عربی سخن می گویند و به ‏زبان انگلیسی هم مسلط اند، همچنین لازم به ذکر است جمع کثیری از آن ها را مسلمانان ‏سنی مذهب تشکیل می دهند.خوب است بدانید که شهر دبی پس از ابوظبی بزرگ ترین و پر ‏جمعیت ترین شهر کشور امارات متحده عربی محسوب می شود. این شهر توریستی علاوه بر ‏امکانات رفاهی و تفریحی که دارد، جاذبه های گردشگری زیادی را نیز در خود جای داده است ‏که برخی از آن ... دیدن ادامه » ها عبارتند از آب نمای دبی، دلفین بی، برج خلیفه، پارک الممرز، آکواریوم دبی، ‏خانه شیخ سعید آل مکتوم، بستاکیا (دبی قدیم)، نهر دبی، موزه دبی و غیره.
https://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A8%DB%8C
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستای عزیزم.
ریپلایتون رو پای دیورار نوشته قبلیم خوندم .
میگم کاش تیوال هم عین بقیه شبکه های اجتماعی قابلیت ریپلای داشت ولی خب چون نداره همینجا جواب میدم .

محمد لهاک عزیز
چه قدر جالب گفته دوستتون که درست لباس می پوشند و چه قدر جالبتر که پارچه هاشون شاخصی به نام ضریب حفظ حرارت داره. آدم تو کار این مردم خارجی میمونه.
اما حشراات. منم از اونا چندشم میشه . گذاشتم توی لیست برنامه هام تا درباره ی اینکه چه جوری با حشرات توی طبیعت کنار بیایم مطلب بنویسم. هروقت که نوشتم و به یه حد قابل قبولی رسید لینکش رو از همینجا در اختیارت قرار می دم.

الهه الف عزیز
نه خب توی سایت مون بخشی به عنوان رفتن به پارک چیتگر نداریم :)))))) متاسفانه اجازه ثبت خاطرات روزمرم رو توی سایت ندارم. :)))))))) اونجا فقط آموزش هایی درباره چالش هایی که توی طبیعت باهاش رو در رو میشم مینویسم.

نیلو جوکار عزیز
اجازه بده نیلو صدات کنم :)
خوشحالم که مطالب رو دوست داری و خوشحال تر که کامنت آقای لهاک عزیز رو مطالعه کردی.

سمانه ... دیدن ادامه » زارعی عزیز
این مساله خیلی مهمیه که اکیپ آدم جور باشه و اخلاق آدم های توی اون جمع به هم بخوره. کلا سفر کردن رفتن به تفریح یا کمپینگ یک سری پیش نیاز داره مثلا چی بپوشی چی ببری و ... اما از همه این ها مهم تر همسفر خوبه. یه کم زمان میبره تا از بین آدم های مختلف بتونی اکیپ مورد علاقه خودت رو پیدا کنی. امیدوارم یه جمع دوست داشتنی طبیعت گرد پیدا کنی.

از بقیه دوستان هم که مطالب رو میخونن بسیار ممنونم .

حس میکنم مریض شدم، این بار مطمئنم به خاطر سیب زمینی نپخته ای هست که انداختیم تو آتیش روز جمعه و تقریبا خام خام خوردیم.
هوا ی خورده سرد بود و آتیش ما هم بی جون برا همین سیب زمینی اونجور که باید نپخت.
هرچند ماهیتابه و روغن برده بودیم اما کسی حال نداشت غذا درست کنه.
بعد یاد این افتادم که ای بابا کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره . چند وقت پیش که داشتم توی اینترنت گشت می زدم و عکس غذا می دیدم به این فکر کردم که چه جیزی رو میشه از خونه برد توی کمپینگ یا همین گردش های نصف روزه؟
یه راه باحال پیدا کردم . یه سری مواد رو از خونه نیم پز کنی بریزی توی این زیپ کیف ها بعد ببری تو طبیعت رو آتیش گرمش کنی.
شاید یه خورده گنگ توضیح دادم :)))))
اینجا با شکل و جزییات توضیح دادم .
https://www.mihmansho.com/mag/content/1457
برام تجربه شد که دیگه هوس سیب زمینی ذغالی تو هوای سرد نکنم :)))))))))))))
خواهش میکنم
اختیار دارید من هم اگه نیلو صدام کنید بیشتر خوشحال میشم :)

من هم موافقم ، واقعا کاشکی ریپلای داشت "-"

خواهش میکنم خب کامنت ها انقدر جالبِ که ادم رو وادار به مطالعه میکنه

من هم با نظر خانم زارعی موافقم
چون خودم هم عاشق طبیعت گردی هستم ... دیدن ادامه » اصلا پایه ندارم خیلی به دنبال فراهم کردن شرایط و یافتن یه پایه یا اکیپ خوب برای تفریحاتی از این قبیل هستم که مسئله ی خیلی مهمی هست.
۲۰ آبان
ریپلای که نداریم همینجا حرف بزنیم. آقای لهاک یه خورده با این حشرات بنده خدا کنار بیا شما.
:)))))))))))))))))))))))

نیلو جان اکیپ خوب خیلی مهمههههههههه پیدا کردنش ممکنه یه کم طول بکشه البته
:))))))))))))
۲۱ آبان
میدونم برای همین فعلا صبر پیشه کردم:))))))
۲۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حتما تو این گردش شرکت میکنم
محمد لهاک این را خواند
امیرمسعود فدائی و نیلو جوکار این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد لهاک عزیز از اونجا که نمی تونستم ریپلای کنم در کامنت پست قبلیم اینجا میگم که مرسی که با وجود اینکه به طبیعت گردی حتی فکر هم نمی کنی ولی ما رو دنبال می کنی. خب انسان ها با هم متفاوت هستند بعضیا سفر رفتن رو مثل شما دوست عزیز می پسندن . بهم بگو تو به عنوان کسی که هتل اندیشی برات مهمه توی سفر دنبال چیا هستی تا مطالبی برات بنویسم که به دردت بخوره و بیشتر لذت ببری.
نیلوی عزیزم خوشحالم که مطالب رو دوست داری و مثل ما به طبیعت عشق می ورزی .
بهزاد هندی عزیز که به تازگی به جمع دوستان ما ملحق شدی بسیار ممنونم از تذکر به جایی که دادی. ما هم مثل شما به حفظ طبیعت بسیار احترام میزاریم. ممنونم از نکته سنجی شما دوست تازه وارد به جمع ما.

ما این هفته رفتیم پارک چیتگر و روی منقل آتیش روشن کردیم.خیلیم سرد بود واقعا.
این سرد بودن هوا رو قبلا بهش فکر کرده بودم و راجع ... دیدن ادامه » بهش مطالبی نوشته بودم. واقعا لایه ای لباس پوشیدن که کوهنوردها انجام میدن خیلی موثره. در حدی که حتی دیگه بدون پوشیدن دو جفت جوراب نمی تونم به بیرون رفتن توی زمستون فکر بکنم . پتو هم که کلا گذاشتیم صندوق عقب ماسین. دیگه دم دمای غروب پا شدم درجا زدم تا یه کم گرم بشمو
رفتن به طبیعت برای ما سرمایی ها هم داستانی شده به خدا.


https://www.mihmansho.com/mag/content/1450
با سلام و احترام وارادت
دوستی دارم که سوئد زندگی میکنه باهاش صحبت میکردم ودرباره سرمای هوا میگفتم در اونجا یک ضرب المثل جذاب بهم گفت که فکر میکنم برای شما خالی از لطف نباشه
گفت سوئدی ها میگن هوای بد وجود نداره لباس نامناسب داریم
بعد ازش پرسیدم این ... دیدن ادامه » حجم لباس رو چطوری میپوشید
بهم گفت ما خیلی لباس نمی پوشیم درست میپوشیم
جویا شدم چطور یعنی
گفت بنا به شناخت نوع پارچه میشه فهمید البته اینجا همه لباسها ضریب حفظ حرارت رو دارند ما بر اون اساس لباس میپوشیم
ممنونم از شما که محبت دارید و به سلایق من هم فکر میکنید
من همیشه دلم میخواست طبیعت گردی کنم یا حتی پکنیک متاسفانه روند زندگی من رو به سمت ترسهایی برد که متاسفانه خیلی آسیب میبینم هم هیچ کجا براحتی نمیخوایم و خوابم نمیبره هم با حشرات مشکل دارم در طی روز باید دوبار استحمام کنم نسبت به نظافت کمی وسواسگونه فکر میکنم و ......
۱۹ آبان
خانم جوکار سپاس از محبتتون
۱۹ آبان
خواهش میکنم :)))))
۱۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت زعفران، یونان... دیدن متن »

خبرگزاری رویترز گزارشی تصویری منتشر کرده است از مزرعه زعفران در منطقه Krokos یونان.

در این گزارش آمده است که زعفران میتواند اقتصاد خاموش شده این منطقه را شکوفا کند، این منطقه به معادن زغال سنگ معروف است و همچنین نرخ بیکاری این منطقه بسیار بالاست و حدود سه قرن است که اهالی این منطقه به کشت زعفران مشغولند. زعفران تنها در این منطقه از یونان رشد می‌کند و با عنوان Krokos Kozanis در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد و هر گرم آن حدود ۴ یورو قیمت دارد. کارگران حین کار از عطر و لوازم آرایشی معطر استفاده نمی‌کنند تا روی عطر و طعم زعفران اثر منفی نگذارد.

عکس: Alkis Konstantinidis / رویترزبرداشت زعفران، یونان | عکس برداشت زعفران، یونان | عکس برداشت زعفران، یونان | عکس برداشت زعفران، یونان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست، امیرمسعود فدائی، محمد لهاک و نیلو جوکار این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیش از ۲۶۲ هزار ایرانی امسال به گرجستان سفر کردند | عکس
» بیش از ۲۶۲ هزار ایرانی امسال به گرجستان سفر کردند
... دیدن متن »

رئیس سازمان ملی گردشگری گرجستان گفت: در ۱۰ ماه سال جاری بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی به گرجستان سفر کردند که ۲۶۲ هزار نفر از آنها شهروندان ایرانی بودند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» گرجستان ،گئورگی چوگووادزه روز چهارشنبه افزود: سفر گردشگران خارجی به گرجستان ، در ۱۰ ماه امسال ،۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است . رئیس سازمان ملی گردشگری گرجستان، پیش بینی کرد که مسافرت گردشگران خارجی به این کشور تا اواخر مسال به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد .

براساس این گزارش، شهروندان پنج کشور روسیه ، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و ایران در ده ماه امسال بیشترین مسافرت را به گرجستان داشتند. بنا به آمار سازمان ملی گردشگری گرجستان در سال جاری یک میلیون و ۲۴۹ و ۷۲ نفر از روسیه، یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۲ نفر از جمهوری آذربایجان ، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر از ارمنستان ، ۹۶۵ هزار و ۹۱۰ نفر از ترکیه و ۲۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از ایران به گرجستان سفر کردند .

درآمد حاصله از گردشگری خارجی در گرجستان، در شش ماه اول سال جاری، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی ۲۸.۹ درصد بیشتر بوده است . همچنین در شش ماه سال جاری سهم گردشگری خارجی در تولید ناخالص داخلی ۷.۱ درصد است که در مقایسه با یک سال قبل ۱۷.۶ درصد افزایش یافته است.

گرجستان، با مساحت ۶۹.۷ هزار کیلومتر مربع و با سه میلیون و ۷۱۸ هزار نفر جمعیت یکی از سه کشور منطقه قفقاز جنوبی است . جاذبه های طبیعی، جنگل ها و مناطق کوهستانی سرسبز و قرار گرفتن بخشی از گرجستان در سواحل دریای سیاه شرایط خوبی برای توسعه گردشگری در این کشور فراهم کرده است . با توجه به اینکه گرجستان از ذخایر طبیعی خاصی برخوردار نیست، دولت این کشور به توسعه گردشگری برای جذب گردشگران خارجی توجه دارد.

منبع: ایرنا

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت پخش زنده فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز، بازی برگشت، در باغ کتاب تهران، آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کاروانسرای عبدالغفارخان یکی از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور... دیدن متن »

«باغ شیخ» روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه است که در میان دو روستای «احمدآباد» و «طراز ناهید» قرار دارد. کاروانسرای عبدالغفارخان (باغ شیخ) که به بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور شهرت دارد، از زیباترین کاروانسراهای واقع در دشت فلات بوده و دارای یک حیاط مرکزی و چهار ایوان بزرگ در جوانب حیاط است. متأسفانه این اثر ملی و بنای تاریخی ارزشمند که نمونه‌ای از فرهنگ، هنر و معماری اصیل ایرانی است، در معرض تخریب قرار دارد و اگر فکری برای مرمت و بهسازی این ابنیه تاریخی نشود از میان می‌رود.

عکس: علی کریمی / ایرناکاروانسرای عبدالغفارخان یکی از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور | عکس کاروانسرای عبدالغفارخان یکی از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور | عکس کاروانسرای عبدالغفارخان یکی از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور | عکس کاروانسرای عبدالغفارخان یکی از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
نیلو و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستای گلم
اول از همه از دوستای عزیزم که تو این مدت اینجا پیدا کردم تشکر کنم که مطالب منو می خونن
محمد لهاک عزیز، امیر مسعود فدائی عزیز، فرزاد عزیر، شرق بهشت عزیز و نیلوی عزیز.
خب ما آخر هفته داریم می ریم پارک چیتگر
یکی از دوستام گفت بابا چیتگر سرده و این داستانا . بهش گفتم بابا نهایتش سرد بود خب آتیش روشن می کنیم من تو مقالاتم آموزش هایی برای روشن کردن آتیش دارم .
گف برو بابا تو قرن بیست و یک کی آخه میره با قوطی نوشابه آتیش روشن کنه .
انقدر بم برخورد.
شاید یکی پیدا شد که خب دلش می خواست روش های جالبی رو امتحان کنه .
نمی دونم شما دوست دارید چه جوری تو طبیعت آتیش درست کنید ولی من عاشق این روشای عجیب غریبم.
https://www.mihmansho.com/mag/content/1412
مریم زارعی این را خواند
وحید هوبخت، محمد لهاک و نیلو این را دوست دارند
آقا سلام. ارادت
راستش من اصلا نمیتونم به طبیعت گردی فکر کنم
شرایط جسمی بهم این مجال رو نمیده
نیاز به آبگرم دائم
سرویس تمیز مرتب و دوش و.....
بخاطر همین هتل اندیشی بسیاری از تجربه های بکر رو از دست دادم
و بعد از ازدواج هیچ تجربه طبیعت گردی رو قبول نکردم ... دیدن ادامه »
اتفاقا دو سه سال پیش یکسری از بهترین امکانات طبیعت گردی رو در یک نمایشگاه خریداری کردم که حدود سه ماه پیش لوازم رو هدیه دادم
۱۵ آبان
خیلی عالی بود خوندم اتفاقا اینو دوست دارم کودک درونم یکم آتش بازی کنه
۱۹ آبان
اتفاقا من خیلی طبیعت گردی رو دوست دارم ولی خب اکیپ باید جور باشه.
من همیشه به همسرم اصرار می کنم و اونم میگه دو نفری نه به لحاظ امنیت می شه کمپ کرد نه به لحاظ امکانات.
خیلی دوست داریم یه اکیپ خوب و بدون غر زدن برای کمپ پیدا کنیم و باهاشون بریم طبیعت گردی.
۲۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت پخش زنده فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز، جام قهرمانی آسیا، در مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب، آغاز شد.
نیلو و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن با حضور ایران گشایش یافت | عکس
» نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن با حضور ایران گشایش یافت
... دیدن متن »

سی و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری 'بازار سفرهای جهانی' روز دوشنبه با حضور فعالان این حوزه از جمله شماری از شرکت های گردشگری ایران و نیز مقامات دولتی و علاقه مندان به صنعت توریسم، در محل نمایشگاه های دائمی لندن موسوم به 'اکسل' گشایش یافت.

در این نمایشگاه بیش از پنج هزار شرکت فعال در حوزه گردشگری از ۱۸۲ کشور جهان از حوزه های خاورمیانه، آسیا، آمریکا، آمریکای لاتین، اروپا، آفریقا و نیز دهکده جهانی حضور دارند. این نمایشگاه که بخشی از 'نمایشگاه جهانی مسافرتی رید' به شمار می آید، فرصتی است تا فعالان صنعت توریسم ضمن معرفی آخرین فعالیت ها و برنامه های شان، از آخرین تحولات این صنعت باخبر شوند.

براساس گزارش مسئولان این نمایشگاه تخصصی، انتظار می رود که بیش از ۵۰ هزار تن از دست اندرکاران صنعت گردشگری، وزیران حوزه گردشگری و رسانه های بین المللی از این نمایشگاه که تا حدود زیادی متاثر از تحولات جهانی از جمله مسایل مرتبط با تروریسم و آوارگان است، دیدن کنند.

سال گذشته بیش از ۳ میلیارد پوند قراردادهای گردشگری در این نمایشگاه به امضاء رسید و امسال پیش بینی می شود که سقف آن از ۳.۵ میلیارد پوند تجاوز کند. وظیفه معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان در این دوره را موسسه مسافرتی و گردشگری «ایران دوستان»، «ایران راستین»، «آذر گشت اسمان»، «درنا گشت» ،«پاسارگاد»، «کوله بار سفر»، «تور شقایق آبی آریا»، «پردیسان تور»، «ارگ جدید»، «سبط تور»، «ارتباط گستر»، آژانس مسافرتی «ققنوس»، آژانس مسافرتی «سیروس صحرا» و شرکت جهان گردی «آیتو» برعهده دارند.

به گفته کارشناسان حوزه گردشگری، اهمیت این نمایشگاه از آن جهت است که روند فزاینده بحران ها در منطقه خاورمیانه و حوزه بالکان از جمله حملات گروه های تروریستی، سبب شده است تا گردشگران خصوصا گردشگران اروپایی ملاحظات بیشتری را در برنامه های مسافرتی شان اعمال کنند. همچنین، گزارش سال گذشته این نمایشگاه نشان داد که در اثر احکام ضد مهاجرتی آمریکا، اکثر فعالان گردشگری از تجارت با این کشور دست کشیده‌اند.

در این گزارش آمده است که بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۴۰ درصد فعالان بین‌المللی صنعت توریسم، تمایل خود را برای توسعه روابط گردشگری با آمریکا به دلیل ریاست جمهوری ترامپ ازدست‌داده و تنها ۱۵ درصد همچنان به توسعه روابط گردشگری با آمریکا تمایل دارند. این گزارش می‌افزاید ۱۶ درصد شرکت‌کنندگان عنوان کردند که پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیامدهای منفی بر کارشان داشته و ۱۶ درصد دیگر نیز به‌ناچار مجبور به تغییر راهبرد خود شده‌اند. گزارش یادشده همچنین نشان می‌دهد که بیش از یک‌چهارم گردشگران انگلیسی با توجه به ریاست جمهوری ترامپ تمایل خود را برای سفر به آمریکا از دست ‌داده‌اند. پاول نلسون مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی «بازار سفرهای جهانی» لندن پیشتر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ما در گزارش سالانه خود اشاره کردیم که شرکت‌های گردشگری تا زمانی که ترامپ در قدرت است، تمایلی به تجارت با آمریکا ندارند.

گردشگران انگلیسی نیز همین مساله را مورد توجه قرار داده و گفته ‌اند تا زمانی که ترامپ رئیس‌ جمهوری آمریکا است به این کشور سفر نمی‌کنند. به ‌طور کلی احکام ضد مهاجرتی ترامپ دید بدی را نسبت به آمریکا ایجاد کرده است. او درباره صنعت گردشگری ایران گفته بود: زمانی که اولین فرد به ایران سفر کند، دوباره می‌خواهد به این کشور مسافرت کند، و این بهترین راه برای گسترش صنعت گردشگری در ایران است و به‌صورت طبیعی رشد می‌کند. نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن به مدت ۳ روز دایر است که روز اول به حضور متخصصین و دو روز پایانی نیز به بازدید عموم مردم اختصاص دارد. در حاشیه این نمایشگاه، فضاهایی برای رویدادهای فرهنگی، میزگردهای تخصصی و نیز عقد قراردادهایی در حوزه گردشگری دیده شده است.

منبع: ایرنا

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسم کاراکال رو شنیدید ؟
سرچ بزنید تو گوگل
اول عکس یه گربه ی خیلی خوشکل رو میاره
بعد هم متوجه می شید که اسم یک کویر تو ایرانه چون این مدل ربه های خوشکل توش زندگی می کنن اسمش رو گذاشتن کاراکال
اگه سمت مرکز ایران باشید که بهتون نزدیکه
اما اگر سمت شمال ایران باشید یه خورده دوره
کاراکال نزدیک بافق توی یزد هست.
https://www.mihmansho.com/mag/content/1405/
محمد لهاک، امیرمسعود فدائی و فرزاد این را خواندند
نیلوفر ثانی و نیلو جوکار این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید