آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 00:47:01 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دانشجویان برگزار کننده نخستین جشنواره بین المللی مجازی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند | عکس
دانشجویان برگزار کننده نخستین جشنواره بین المللی مجازی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند
دانشجویان برگزار کننده جشنواره بین المللی مجازی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند. به گزارش رسانه این جشنواره، فریما رضاییان پور مدیراجرایی، مریم ایرانمنش مدیر روابط بین الملل، مهشید موسوی دبیر ...
دیدن ادامه ››

دانشجویان برگزار کننده جشنواره بین المللی مجازی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند.

به گزارش رسانه این جشنواره، فریما رضاییان پور مدیراجرایی، مریم ایرانمنش مدیر روابط بین الملل، مهشید موسوی دبیر جشنواره، درنا رشید زاده مدیر مالی، ملیحه جعفری مدیر روابط عمومی، کیانا شهروزی مسئول اختتامیه، سپیده نیک نژاد همکارروابط عمومی، الیکا شفیعی دستیار اجرایی به عنوان دانشجویان برگزار کننده این جشنواره معرفی شدند .
گفتنی است، تا کنون بیش از ۱۰۰ اثر از سرتاسر ایران و هچنین از کشور‌های لهستان، آرژانتین، روسیه، فرانسه، آفریقای جنوبی، ایتالیا، برزیل، آمریکا، اسپانیا، اسلواکی و اکوادور به جشنواره ارسال شده است که روزانه در صفحه رسمی جشنواره برای ارزیابی هیات داوران و مخاطبان در اینستاگرام جشنواره منتشر می‌شود.

آیین اختتام این جشنواره بین المللی مجازی یک شنبه شب مورخ ۲۶ مرداد ساعت ۲۱ با حضوراساتید و نمایشگران تئاتر عروسکی جهان و با خوانش بیانیه هیات داوران توسط بهروز غریب پور در صفحه اینستاگرام جشنواره به آدرس IOSPF  به صورت ضبط شده منتشر خواهد شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پلاتو‌ی امید | عکس
انتشار بیانیه هیأت داوران و اعلام نامزدهای نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان خانه تئاتر
پلاتو‌ی امید
هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر متشکل از: دکتر مه‌ناز رونقی، دکتر یونس شکرخواه، دکتر امیر روشن و با همراهی سیف‌الله صمدیان ...
دیدن ادامه ››

هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر متشکل از: دکتر مه‌ناز رونقی، دکتر یونس شکرخواه، دکتر امیر روشن و با همراهی سیف‌الله صمدیان (کارشناس و مشاور عالی هیأت داوران در بخش عکس) بیانیه خود و نیز فهرست نامزدهای بخش‌های مختلف این دوره را منتشر و اعلام کردند.

در بیانیه هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر آمده است:
در برهه‌ای از زمان ایستاده‌ایم که سخن راندن از هر مقوله‌ای بس دشوار است؛ دیگر از کلمات سرد و سخت هم کاری بر نمی‌آید؛ از این رو سخن را با امید آغاز می‌کنیم که جامعه جهانی در عصر حاضر، بیش از پیش به آن نیاز دارد.
هنر، همیشه کانون نجات انسان از ناهمواری‌های حیات است؛ و تئاتر، نمایشی است از این تلاش هماره انسانی؛ از زایش امید و فرهنگ؛ از تولد زیبایی و زندگی؛ و این قصه از ازل تا به ابد همچنان ادامه دارد.
 لحظه پیوستن تئاتر و رسانه کلمه است؛ نگاه است و اندیشه.
در خوانش گروهی آثار، هیأت داوران از اندیشه مستتر در متن، احساس کلمات و تعامل میان اندیشه و احساس به وجد آمد و بار دیگر گفتمان موفق تئاتر و رسانه در بخش‌های مختلف مطبوعات را شاهد بوده است.
عکاسی تئاتر ایران لحظه قطعی که «هانری کارتیه برسون» از آن به عنوان نقطه اوج عکاسی نام می‌برد، یافته است. دیدن، یافتن و انتقال احساسات در مجموعه‌های عکس بررسی شده به چشم آمد. هر مجموعه کلوزآپی زیبا از تئاتری بر صحنه می‌گیرد و قصه ای نو یا حتی کهنه از افسانه زندگی را واگویه می‌کند.
نقدهای تئاتری در مجموعه مورد مطالعه از دیدی زیبایی شناختی و کارشناسانه برخوردار بودند و اغلب آن‌ها از انتقاد بی اصول فاصله داشته و به فرم، محتوا، اجرا، میزانسن و بازی توجه کرده بودند؛ حتی از این هم فراتر رفته و در پی کشف اندیشه داخل متن برآمدند و موفق نیز بوده‌اند. از دیگر سو، منتقدان در برخی نقدهای برون‌گرا، از فلسفه، هنر و جامعه شناسی و تاریخ هم مدد جُسته‌اند که این رویکرد بر پر بُنیه شدن آثار بخش نقد تاثیر زیادی داشته است.
اما در بخش یادداشت با آثاری عمیق و سازنده روبرو نبودیم. اغلب یادداشت‌ها شخصی به نظر می‌رسیدند. چنین پیداست که نوشتار در شبکه‌های اجتماعی از ادبیات نوشتاری مطبوعاتی کاسته و زبان محاوره‌ای جایگزین زبان نوشتاری رسمی شده است.
در بخش مقالات، آثار در دو قالب پژوهشی و ژورنالیستی به تفکیک مورد سنجش قرار گرفت؛ مقالات پژوهشی از ساختار علمی برخوردار بوده که می‌تواند منبع خوبی برای دانشجویان و علاقمندان تئاتر باشد. در مقالات ژورنالیستی اما ضعف در کمیت و کیفیت دیده می‌شود.
آثار رسیده در بخش ترجمه نشانگر تبحر مترجمان آثار در فن ترجمه و همین‌طور آشنایی آنها با ماهیت تئاتر است.
گزارش‌های حوزه تئاتر کم جان و کم نفس بودند؛ گویی اهمیت گزارش در تئاتر از نگاه اهل مطبوعات به دور مانده است.
در بخش گفت‌و‌گو، اغلب با مصاحبه کننده‌هایی روبرو بودیم که به سراغ سوالاتی ساده و زمینه‌ای پرداخته بودند. در این میان البته بودند مصاحبه کننده‌های صاحب اندیشه که نظرگاه‌شان نسبت به تئاتر، متن را به خوبی رنگ‌آمیزی کرده بود.
هیأت داوران بر این باور است که با وجود کم رمق بودن برخی از بخش‌ها، چشم انداز نوشتاری تئاتری قابل تامل بوده و پلاتوی نوزدهم انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر تلاشی است برای جای دادن صورتک امید بر پرتره انسان معاصر.

فهرست اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر:

بخش گفت و گو:
«محسن خیمه‌دوز» از ماهنامه سینما ادبیات، «سبا حیدرخانی» از خبرگزاری ایلنا و «فاطمه فلاح» از خبرگزاری هنرآنلاین


بخش نقد:
«سمیرا بابایی» از ماهنامه دنیای تصویر، «وحید عمرانی» از روزنامه اصفهان امروز و «شهرام خرازی‌ها» از ماهنامه نمایش


بخش یادداشت:
«محسن خیمه‌دوز» از روزنامه شرق و «امید بی‌نیاز» از سایت آفتاب


بخش ترجمه:
«نسرین فلاحی» از ماهنامه شبکه آفتاب، «مسلم آئینی» از فصلنامه نمایش شناخت و «معین محب علیان» از دفتر مطالعات تئاتر

بخش مقاله:
«محمد منعم» از مجله شبکه آفتاب، «حمید امجد» از دفترهای تئاتر نیلا و «عسل عصری ملکی» از فصلنامه علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

بخش عکس:
«کیارش مسیبی»، «حمید رضایی» و «مریم ملک مختار»

بخش گزارش:
در این بخش هیأت داوران، نامزدی را معرفی نمی‌کند.

گفتنی است با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی کشور، به زودی از برگزیدگان نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، طی مراسمی محدود و در حداقل زمان ممکن (در اجرا و نحوه برگزاری مراسم) تقدیر خواهد شد.


برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برگزاری مرحله نیمه نهایی و نهایی عصر تعزیه در پردیس تئاتر تهران | عکس
برگزاری مرحله نیمه نهایی و نهایی عصر تعزیه در پردیس تئاتر تهران
مرحله نیمه نهایی و نهایی اولین مسابقه سراسری تعزیه در ایران (عصر تعزیه) از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ مرداد در سالن رشیدی پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر ...
دیدن ادامه ››

مرحله نیمه نهایی و نهایی اولین مسابقه سراسری تعزیه در ایران (عصر تعزیه) از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ مرداد در سالن رشیدی پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، اولین مسابقه سراسری تعزیه در ایران (عصر تعزیه) در حالی کار خود را آغاز کرد که ۱۴۰ نفر در رده سنی ۷ تا ۲۰ سال تقاضای حضور در این مسابقه را داشتند. در مرحله بازبینی از این تعداد، ۹۸ هنرمند برای شرکت در مسابقه حضوری انتخاب شدند. مرحله حضوری از ۱۲ تا ۱۸ مرداد در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

در مرحله بعد ۴۵ نفر به دوره نیمه نهایی راه یافتند که اجرای آنها از ۲۵ تا ۲۷ مرداد مورد داوری قرار خواهند  گرفت.

 سه شنبه ۲۸ مرداد نیز فینال اولین مسابقه سراسری تعزیه در ایران ( عصر تعزیه ) در سالن رشیدی پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.

۵ نفر از برگزیدگان به عنوان نفرات برتر در عصر تعزیه، در بخش های موافق خوانی، مخالف خوانی، موزیک، جامه داری و بچه خوانی معرفی می شوند و لوح برتر تعزیه خوان سال را دریافت خواهند کرد.

در مرحله نهایی رئیس بسیج هنرمندان به عنوان میهمان ویژه حضور خواهد داشت.

نسیبه این را دوست دارد
شرکت توو مراسم تعزیه با مامانبزرگم از قشنگ‌ترین خاطره‌های بچگی منه
توو حیاط سرسبز و بزرگ امامزاده با اون آوازای محشر و صدای دویدن اسبا
چقد ذوق کردم که همچین مسابقه‌ای وجود داره
۶ ساعت پیش
نسیبه
شرکت توو مراسم تعزیه با مامانبزرگم از قشنگ‌ترین خاطره‌های بچگی منه توو حیاط سرسبز و بزرگ امامزاده با اون آوازای محشر و صدای دویدن اسبا چقد ذوق کردم که همچین مسابقه‌ای وجود داره
تو پژوهشگاهمون یه دوستی داریم به نام دکتر مسلم نادعلی‌زاده، علاوه بر اینکه پدر و عمو و پدربزرگ و اجدادش نسل اندر نسل در کار تعزیه بودند و هستند خودش هم تخصصی به این موضوع پرداخته و رسالهٔ دکتری و چند کتاب با این موضوع نگاشته.
۱۱ دقیقه پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دبیر جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه معرفی شد | عکس
دبیر جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه معرفی شد
مدیرعامل انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دبیر جشنواره رادیویی راویان حماسه را منصوب کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حمید نیلی مدیرعامل  این انجمن، طی ...
دیدن ادامه ››

مدیرعامل انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دبیر جشنواره رادیویی راویان حماسه را منصوب کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حمید نیلی مدیرعامل  این انجمن، طی حکمی امین رهبر را به دبیری این جشنوارۀ رادیویی منصوب کرد.

امین رهبر کارشناس ارشد نمایش و دانشجوی رشتۀ فلسفۀ هنر است. نویسندگی و تهیه‌کنندگی چندین برنامۀ رادیویی و مدیریت اجرایی بخش رادیو تئاتر سی‌وسومین جشنوارۀ بین‌المللی تئاتر فجر از جمله سوابق وی به شمار می‌رود.همچنین تقدیر و کسب جوایز متعدد از چندین جشنوارۀ بین‌المللی در کارنامۀ هنری وی دیده می‌شود.

جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه با همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و رادیو نمایش، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این جشنواره به سایت رادیو نمایش مراجعه نمایند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش کروکی i
اجرای محدود «کروکی» در تئاتر مستقل تهران | عکس
اجرای محدود «کروکی» در تئاتر مستقل تهران
نمایش «کروکی» به کارگردانی مهدی کوشکی از فردا (یکشنبه ۲۶ مرداد) در تئاتر مستقل تهران روی صحنه می‌رود. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تئاتر مستقل تهران، این نمایش تازه‌ترین ...
دیدن ادامه ››

نمایش «کروکی» به کارگردانی مهدی کوشکی از فردا (یکشنبه ۲۶ مرداد) در تئاتر مستقل تهران روی صحنه می‌رود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تئاتر مستقل تهران، این نمایش تازه‌ترین تجربه مهدی کوشکی در مقام نویسنده و کارگردان است. او که در ماه‌های پایانی سال گذشته نمایش «اولئانا» نوشته دیوید ممت را روی صحنه داشت، حالا در قالب تنها شخصیت این مونولوگ به ایفای نقش نیز می‌پردازد؛ به این ترتیب کوشکی نویسندگی‌، کارگردانی و ایفای نقش در این نمایش را برعهده دارد.
در خلاصه نمایش آمده است:‌ «پیچیدگی ماموریت یک مامور فرانسوی».
دستیاران کارگردان، پریسا نقدی‌زاده و کاظم بابایی. 

نمایش «کروکی» فقط به مدت یک هفته، هر شب ساعت ۲۱ در «تئاتر مستقل تهران» روی صحنه است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم تئاتر «سرآشپز پیشنهاد می کند» منتشر می شود | عکس
فیلم تئاتر «سرآشپز پیشنهاد می کند» منتشر می شود
فیلم تئاتر نمایش کمدی موزیکال «سرآشپز پیشنهاد می کند» به کارگردانی شهاب الدین حسین پور منتشر می شود. به گزارش تیوال.، «سرآشپز پیشنهاد می کند» نوشته رضا شفیعیان است که ...
دیدن ادامه ››

فیلم تئاتر نمایش کمدی موزیکال «سرآشپز پیشنهاد می کند» به کارگردانی شهاب الدین حسین پور منتشر می شود.

به گزارش تیوال.، «سرآشپز پیشنهاد می کند» نوشته رضا شفیعیان است که توسط محمد امیر یاراحمدی دراماتورژی و بازنویسی شده است. این اثر با کارگردانی شهاب الدین حسین پور پیش تر در تماشاخانه سنگلج و تالار ایوان شمس روی صحنه رفت.

قرار است فیلم تئاتر این اثر نمایشی در ۲ نسخه اجرای تماشاخانه سنگلج و اجرای تالار ایوان شمس از یکشنبه ۲۶ مرداد به صورت گسترده در تمامی مراکز فرهنگی و هنری سراسر کشور در دسترس علاقه مندان قرار بگیرد.

ایرج رحمانی مدیر مجموعه «آوین سینما» که تهیه کنندگی این اثر و فیلم تئاتر را هم بر عهده دارد، قصد دارد فیلم تئاترهای نمایش های «طپانچه خانم»، «بیوه های غمگین سالار جنگ» و «یک زندگی بهتر» از دیگر آثار شهاب الدین حسین پور را هم در قالب یک مجموعه منتشر کند.

شهرام قائدی، رامین ناصرنصیر، آرش فلاحت پیشه، مهدی فریضه، امیررضا میرآقا، محمد صدیق مهر و شهاب الدین حسین پور بازیگران نمایش «سرآشپز پیشنهاد می کند» هستند.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت مدیر مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت مسعود سمیعی در فقدان هنرمندی که غریبانه رفت. | عکس
پیام تسلیت مدیر مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت مسعود سمیعی در فقدان هنرمندی که غریبانه رفت.
 مدیرمجموعه تئاتر شهر با انتشار پیامی درگذشت مسعود سمیعی نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر را تسلیت گفت. به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، سعید اسدی مدیر مجموعه ...
دیدن ادامه ››

 مدیرمجموعه تئاتر شهر با انتشار پیامی درگذشت مسعود سمیعی نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر را تسلیت گفت.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی درگذشت مسعود سمیعی نمایشنامه نویس، بازیگر، منتقد و کارگردان تئاتر را تسلیت گفت.

در متن منتشرشده از سوی سعید اسدی آمده است:

«هرکس که به راستی هنر را برگزیند، علاوه بر حلاوتش، رنج و سختی اش را هم به جان می خرد. همین است که هنرمند بودن شجاعت ایستادن در میانه‌ میدان رنج و لذت توأمان است.

 امروز سوگوار هنری مردی هستیم که بار سبکی تحمل ناپذیر بودن در میدان هنر را ، بی آنکه در پی نام و نانش باشد، به دوش کشید و غریبانه رفت.

 مدیریت مجموعه تئاترشهر درگذشت آقای مسعود سمیعی، نمایشنامه نویس و کارگردان ایرانی را به خانواده گرامی ایشان و هنرمندان تئاتر ایران تسلیت می گوید.»

مسعود سمیعی نمایشنامه نویس ، بازیگر  کارگردان در 67 سالگی دارفانی را وداع گفت . 

 این هنرمند بروجردی در  سال ۱۳۳۲ متولد و  در  رشته  ادبیات نمایشی تحصیل کرد. سمیعی از رزمندگان دفاع مقدس است که حدود ۴۰ سال است در عرصه هنرهای نمایشی، به نمایشنامه نویسی و کارگردانی مشغول است و نگارش بیش از  30نمایش حرفه ای در پرونده خود دارد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد | عکس
با آغاز اجرای دو نمایش در تالارهای چهارسو و سایه
برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد
برنامه این هفته تالارهای نمایشی در حالی اعلام شد که دو نمایش جدید در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می روند. به گزارش واحد ارتباطات، آموزش وپژوهش مجموعه تئاترشهر، تالارهای چهارسو ...
دیدن ادامه ››

برنامه این هفته تالارهای نمایشی در حالی اعلام شد که دو نمایش جدید در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می روند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش وپژوهش مجموعه تئاترشهر، تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر طی هفته جاری میزبان دو نمایش جدید به کارگردانی آرش دادگر و مسعود طیبی هستند.

«اودیسه 2020» عنوان تازه ترین نمایشی است که از روز دوشنبه 27 مرداد ماه به نویسندگی امین طباطبایی و کارگردانی آرش دادگر در تالار چهارسو به صحنه می رود.

در نمایش «اودیسه 2020» که از تاریخ یاد شده  ساعت 19:30 با مدت زمان 80دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان به صحنه می رود. امین طباطبایی - آرش دادگر و ندا حبیبی به عنوان بازیگر حضور دارند.

به گفته آرش دادگر نمایش «اودیسه 2020» یک روایت نمایشی متفاوت درباره جنگ تروا وسازنده اسب چوبی است که «اولیس» شخصیت نمایش پس از 10 سال آوارگی به خانه باز می گردد.

در تالار سایه نیز نمایش جدید دیگری به نام «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از روز جمعه 24 مرداد ماه اجرای خود را آغاز کرد.

«فقط چهل روزه بودم» داستان زندگی زنی است که چهل روز با روح همسر نویسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگی می کند و حالا  نقطه اوج داستان در چهلمین شب رخ می دهد

در این نمایش که ساعت 19 به مدت زمان 45 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان روی صحنه می رود، ایمان‌میرهاشمی، آرزو صفی‌یاری به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش «جوادیه (بیست متری)» به نویسندگی کهبد تارج ، کارگردانی رضا بهرامی و بازی آرش فلاحت پیشه، آیه کیانپور، امیرعدل پرور، هومن بنایی که از روز 16 مرداد ماه اجرای خود را در تالار قشقایی تئاتر شهر آغاز کرده، ساعت 19:30 با مدت زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان به اجرای خود ادامه می دهد.

این اثر نمایشی قصه چهار نفر از بچه محله های جوادیه تهران است که در دهه شصت هر کدام زندگی خود را داشته اند و در حال حاضر که انها مرده اند به محله خود می ایند و روایت خاطرات محله و‌زندگی خود را در گذشته می کنند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش اودیسه ۲۰۲۰ i
آرش دادگر «اودیسه 2020» را در تالار چهارسو به صحنه می برد | عکس
آرش دادگر «اودیسه 2020» را در تالار چهارسو به صحنه می برد
نمایش «اودیسه 2020» عنوان تازه ترین نمایش تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیست وششم مرداد ماه سال جاری به کارگردانی آرش دادگر روی صحنه می رود. به گزارش واحد ارتباطات، ...
دیدن ادامه ››

نمایش «اودیسه 2020» عنوان تازه ترین نمایش تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیست وششم مرداد ماه سال جاری به کارگردانی آرش دادگر روی صحنه می رود.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، آرش دادگر از کارگردانان و بازیگران مطرح تئاتر کشورمان از روز یکشنبه بیست و ششم مرداد ماه 1399 نمایش «اودیسه 2020» به نویسندگی امین طباطبایی را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه می برد.

دادگر درباره محتوای این اثر نمایشی توضیح داد: «اودیسه 2020 درباره جنگ تروا و سازنده اسب چوبی است و اولیس شخصیت نمایش پس از ده سال آوارگی به خانه بازمی‌گردد.»

این کارگردان تئاتر پیش از این نمایش های «آژاکس»، «مکبث»، «کالون و قیام کاستلیون»، «طوفان»، «هملت»، «صبحانه برای ایکاروس»،«شاه لیر»، «اسب»، «او»، «بازگشت افتخار آمیز مردان جنگ» و تعدادی دیگری از آثار نمایشی را در تالارهای مختلف کارگردانی کرده بود.

امین طباطبایی(نویسنده)، آرش دادگر (کارگردان)، امین طباطبایی، آرش دادگر و ندا حبیبی (گروه بازیگران)، شهرام احمد زاده (مجری طرح و مشاور کارگردان)، عمار عاشوری (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، کیکاووس شکوهی (دستیار کارگردان)، جاهد قربانی (مدیر صحنه)، آرش دادگر (طراح صحنه )، علیرضا زندیه (طراح نور)، مرضیه برزی (طراح لباس)، امیر رجبی (طراح پوستر و بروشور) گروه اجرایی نمایش«اودیسه 2020» را تشکیل می دهند.

نمایش «اودیسه 2020» به نویسندگی امین طباطبایی و کارگردانی آرش دادگر از روز یکشنبه بیست و ششم مرداد ماه ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر میزبان مخاطبان خواهد بود و علاقه مندان برای تهیه بلیت این نمایش می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.

میم این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش فقط چهل روزه بودم i
اجرای نمایش «فقط چهل روزه بودم» در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود / دعوت کارگردان از مخاطبان برای تماشای یک تئاتر متفاوت درباره کرونا | عکس
از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه؛
اجرای نمایش «فقط چهل روزه بودم» در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود / دعوت کارگردان از مخاطبان برای تماشای یک تئاتر متفاوت درباره کرونا
«فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش ...
دیدن ادامه ››

«فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.

به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

مسعود طیبی کارگردان این اثر نمایشی با اشاره به ویژگی های این  تئاتر که با شرایطی متفاوت تر از اجرای جشنواره به صحنه می رود، توضیح داد: طی اجرای اول این اثر نمایشی در جشنواره و نیز اجرای دوم آن، نمایش براساس ساختار بازیگری «میکرواکتینگ» طراحی شده بود که در این شرایط، فضایی کاملاً سورئالیستی همراه با گسست زمان بر اجرا حاکم بود، اما برای دور سوم اجرای این نمایشنامه تغییرات عمده ای در اثر نمایشی به لحاظ تکنیک کارگردانی و بازی بازیگران اعمال کرده ام که می تواند برای تماشاگران یک تجربه متفاوت به حساب آید.

طیبی با اشاره به اینکه هنر و به ویژه تئاتر نمی تواند از زندگی اجتماعی و شرایط جامعه و تجربیات اجتماعی مردم کشور جدا باشد،‌ گفت: اجرای جدید این نمایش به لحاظ مفهومی مبتنی بر شرایط کنونی است که ایران و همه جهان تحت تاثیر اوج گیری بیماری کووید ۱۹ در شرایط قرنطینه، یک سبک زندگی متفاوت و جدید را تجربه می کنند. در این دیدگاه نمایشنامه «فقط چهل روزه بودم» به مضمونی کاملا شخصی و اجتماعی اشاره می کند که ذهن همه انسان‌ها را به خصوص این روزها درگیر کرده است.

طیبی با اشاره به کاربرد تئاتر درمانی نیز توضیح داد: تئاتردرمانی به دو شیوه انجام می شود در این چارچوب شیوه ای که من انتخاب کرده ام، بازگویی مسائل اجتماعی برای مخاطب و کمک به ایجاد حس هم‌ذات پنداری در او و رساندن مخاطب به نقطه درک از موقعیت و جستجوی شاه کلید رفع مشکل است.  در این فضا از نظر شخصی و روان‌شناختی محتوای نمایش به اتفاقاتی که برای افرادی که عزیزی را از دست می‌دهند، می پردازد. از جمله این که برخی از بازماندگان به خصوص در شرایطی که امکان برگزاری مراسم عزاداری و تسلی بخشی به خانواده ها وجود ندارد، دچار بیماری‌هایی مانند «سایکوسوماتیک» می‌شوند.

کارگردان نمایش «فقط چهل روزه بودم» به «محتوای اجتماعی» این اثر نمایشی نیز اشاره کرد و گفت: از نظر اجتماعی نیز نمایش به ناگفته ها و حرف هایی در دل مانده در روابط عاطفی میان زن و شوهر می پردازد. «فقط چهل روزه بودم» داستان زندگی زنی است که چهل روز با روح همسر نویسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگی می کند و حالا  نقطه اوج داستان در چهلمین شب رخ می دهد.

نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد، کارگردانی مسعود طیبی و تهیه کنندگی سمیه طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه ساعت ۱۹ با مدت زمان ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود و علاقه مندان برای تهیه بلیت نمایش با در نظر گرفتن شیوه نامه های بهداشتی تالارهای نمایشی به صحنه می رود، می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.

ایمان میرهاشمی و آرزوی صفی یاری (بازیگران)، حامد جبارزاده و کامران حاجی علی اکبر (دستیاران کارگردان)، حسین ابراهیم نیا (مدیر صحنه)، بهناز نادری (منشی صحنه)، سعید آرین مجد (طراح صحنه)، مجتبی گیویان (طراح نور)، متین کی منش (طراح لباس)، بتسابه نعیمانیی (طراح گریم)، یونس عبدالله پور (موسیقی)، صادق زارعی (مجری طرح)، داود زارع گاریزی (مدیرتولید)، سعید امینی (مدیر اجرا)، محسن الهی غیاثوند، حسین علی طلب (دستیاران صحنه)، نازنین طلوعی، صادق زارعی و بیتا حمزه (عکاسان )، سمیه طیبی (روابط عمومی و تبلیغات)، امیر رجبی (طراح پوستر و بروشور)، امیرحسین رکنی (طراح تیزر)، معین جورابچی و غلامحسین احمدی (گروه تیزر) و سعید امینی، نازنین طلوعی، مریم فرجاد و حسین ابراهیم نیا (همکاران گروه روابط عمومی) عوامل اجرایی نمایش «فقط چهل روزه بودم» را تشکیل می دهند.

آقامیلاد طیبی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اعلام روزهای تعطیلی تئاتر در ایام محرم | عکس
اعلام روزهای تعطیلی تئاتر در ایام محرم
اداره‌کل هنرهای نمایشی همزمان با آغاز محرم و روزهای سوگواری امام حسین‌(ع) و اصحاب باوفایشان، برنامه تعطیلی تئاتر را مشخص کرد. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، ...
دیدن ادامه ››

اداره‌کل هنرهای نمایشی همزمان با آغاز محرم و روزهای سوگواری امام حسین‌(ع) و اصحاب باوفایشان، برنامه تعطیلی تئاتر را مشخص کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کلیه نمایش‌هایی که مضمون کمدی دارند، نمایش‌های موزیکال و یا آثاری که از موسیقی زنده در اجرای آن‌ها استفاده می‌شود از شب اول محرم برابر با پنج‌شنبه ۳۰ مرداد تا چهارشنبه ۱۲ شهریور (برابر با ۱۳ محرم‌الحرام) روی صحنه نخواهند رفت.

نمایش‌های دیگری که در دسته فوق قرار نمی‌گیرند به مناسبت ایام سوگواری امام حسین‌(ع) و یاران باوفای ایشان از جمعه ۷ شهریور (برابر با ۸ محرم‌الحرام) تا چهارشنبه ۱۲ شهریور (برابر با ۱۳ محرم‌الحرام) تعطیل خواهند بود.

 

 

پوریا صادقی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه نوآوری در هنرهای نمایشی و رونق اقتصادی در این حوزه | عکس
امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه نوآوری در هنرهای نمایشی و رونق اقتصادی در این حوزه
مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه‌ای را با هدف گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه‌ای را با هدف گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی و رونق اقتصادی در این حوزه امضا کردند.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، ظهر سه‌شنبه ۲۱ مردادماه تفاهم‌نامه‌ای میان مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به منظور گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی و رونق اقتصادی در این حوزه، منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه گسترش و تحول در شیوه تولید و ارائه برنامه‌های جشنواره‌های تئاتر به ویژه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از طریق رسانه‌های برخط بود و محورهای مشترک همکاری پنج‌گانه آن به شرح زیرند:

۱- ایجاد کارگروه مشترک برای بررسی ظرفیت‌ها، مزیت‌ها و امکانات علمی و هنری و فناورانه
۲- مشارکت در پیاده‌سازی نتایج بررسی‌ها با اتکا به توان علمی و فناوری داخلی
۳- افزایش سهم فناوری‌های نوین در ارائه و بهره‌برداری از محصولات «جشنواره‌ها»
۴- ایجاد زمینه‌های اقتصادی نو بر پایه تحولات فناورانه برای محصولات نمایشی در «جشنواره‌ها»
۵- ایجاد زمینه برای تسهیل در بهره‌برداری مخاطبان
۶- پیاده‌سازی طرح توسعه فناوری فرهنگی در جشنواره‌های سال ۱۳۹۹

این تفاهم‌نامه به امضای قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی و سیدمحمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز رسید و رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، سیدمجید پرهیز مشاور مدیرکل هنرهای نمایشی، محسن امیری مسئول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی و حامد شاطری کارشناس‌ارشد حوزه فناوری نرم و هویت‌ساز دیگر حاضران در این نشست بودند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش جوادیه (بیست متری) i
نمایش «جوادیه (بیست متری)» دو اجرایی شد | عکس
روزهای پایانی هفته جاری؛
نمایش «جوادیه (بیست متری)» دو اجرایی شد
نمایش «جوادیه (بیست متری)» به کارگردانی رضا بهرامی در تالار قشقایی تئاتر شهر ، روزهای پایانی هفته جاری طی دو نوبت به صحنه خواهد رفت.به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و ...
دیدن ادامه ››

نمایش «جوادیه (بیست متری)» به کارگردانی رضا بهرامی در تالار قشقایی تئاتر شهر ، روزهای پایانی هفته جاری طی دو نوبت به صحنه خواهد رفت.

به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، نمایش «جوادیه (بیست متری)» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی روزهای پایانی هفته جاری در دو نوبت میزبان مخاطبان است.

طبق برنامه ریزی انجام گرفته این نمایش روزهای پنجشنبه بیست و سوم و جمعه بیست و چهارم مرداد ماه ساعت های ۱۸ و ۱۹:۴۵ پذیرای مخاطبان با در نظر گرفتن پنجاه درصد از ظرفیت تماشاگران تالار قشقایی است.

نمایش «جوادیه (بیست متری)» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته است.

در این اثر نمایشی آرش فلاحت پیشه، آیه کیانپور، امیرعدل پرور و هومن بنایی به عنوان بازیگر حضور دارند. این در حالی است که روح الله زندی فر (مجری طرح)، رضا خضرایی (طراح نور)، کهبد تاراج (طراح لباس)، محسن نجفی (مدیراجرایی)، بهار خالقی (دستیار کارگردان)، امیرحسین جلالی (مدیر صحنه)،  امیرقالیچی (روابط عمومی)، رضا جاویدی (عکاس)، عرفان پور محمدی (انتخاب موسیقی) و امید علیزاده (طراح پوستر، بروشور و ساخت تیزر) دیگر عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

نمایش «جوادیه (بیست متری)» ازجمله آثاری است که نویسنده، کارگردان و گروه اجرایی کوشیده اند تا در یک بستر نمایشی واکاوی و بررسی از احوالات انسان های مختلف امروز را با تفکرات متفاوت پیش روی مخاطبان قرار دهند. این تئاتر قصه چهارنفر از بچه محل های جوادیه تهران است که در دهه شصت هرکدام زندگی خود را داشته اند. آنها اکنون مرده اند اما به محله خود می آیند و خاطرات محله و زندگی خود را در گذشته روایت می کنند.

این اثر نمایشی طی سال های اخیر علاوه بر دریافت جایزه های مختلف از جشنواره تئاترشهر و فستیوال تئاتر«هامون» در تالار محراب و مجموعه تئاتر«هامون» نیز روی صحنه رفت که در هر دو فصل از اجرای عمومی ، با استقبال مخاطبان مواجه شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بخش کودک و نوجوان جشنوارۀ تئاتر مقاومت، میزبان آثار و تولیدات موفق سالهای ۹۷ و ۹۸ خواهد بود | عکس
بخش کودک و نوجوان جشنوارۀ تئاتر مقاومت، میزبان آثار و تولیدات موفق سالهای ۹۷ و ۹۸ خواهد بود
هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان ۲ سال اخیر میزبانی خواهد کرد. به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، ناصر آویژه ...
دیدن ادامه ››

هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان ۲ سال اخیر میزبانی خواهد کرد.

به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، ناصر آویژه مدیر بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، از پذیرش آثار موفق این حوزه در دو سال گذشته خبر داد و افزود: هنرمندانی که طی سالهای ۹۷ و ۹۸ در حوزۀ تئاتر کودک و نوجوان با موضوع مقاومت و دفاع مقدس اثر تولید کرده و اجرای عمومی داشته‌اند، تا پایان مردادماه فرصت دارند دی‌وی‌دی آثار خود را به دبیرخانۀ جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شهید احمد قیصر(بخارست)هشتم، پلاک ۱۶، طبقه۶  ارسال کنند.

وی همچنین دربارۀ کیفیت آثار ارسال شده گفت: بحمدالله میزان استقبال از این بخش قابل‌قبول بوده و تاکنون شاهد دریافت آثار خوبی با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت بوده‌ایم.
آویژه با بیان اینکه موضوعات متنوع و گسترده‌ای در فراخوان این جشنواره پیش‌بینی شده است افزود:  مجددا از هنرمندان این عرصه که با تمام توان و با قلم و فکر و اندیشه در پی ساختن نسلی پرشور و توانمند برای ایران اسلامی هستند دعوت می‌کنم که در صورت تمایل، آثار خود را تا ۳۱ مردادماه ۹۹، به دبیرخانۀ جشنواره ارسال نمایند.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی، آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انتشار جدول  اجراهای نخستین  جشنواره مجازی هنر -19 | عکس
انتشار جدول  اجراهای نخستین  جشنواره مجازی هنر -19
 جدول اجرای آثار  نخستین جشنواره مجازی هنر -19  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز( هنر و معماری) منتشر شد به گزارش روابط عمومی جشنواره نخستین جشنواره  هنر – 19 به ...
دیدن ادامه ››

 جدول اجرای آثار  نخستین جشنواره مجازی هنر -19  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز( هنر و معماری) منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جشنواره نخستین جشنواره  هنر – 19 به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با همکاری دانشکده هنر و گروه نمایش  این دانشگاه برای ایجاد انگیزه ی لازم در تولید و حمایت از  آثار هنری دانشجویان در دوران بیماری کرونا  به دبیری حامد شفیع خواه از دوشنبه 20 مردادماه الی 25 مردادماه طبق جدول زمانبندی در سه بخش نمایش نامه نویسی، بازیگری، داستان نویسی  برگزار می شود

علاقمندان می توانند  برای  تماشای اثار راه یافته به مرحله نهایی نخستین جشنواره مجازی هنر -19  به صفحه اینستا گرام @honare19 مراجعه فرمایند .

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«اسموکینگ روم» مهمان ایرانشهر می‌شود | عکس
نمایش «اسموکینگ روم» در مرداد ماه سال جاری در تماشاخانه‌ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.
«اسموکینگ روم» مهمان ایرانشهر می‌شود
به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «اسموکینگ روم» به نویسندگی مهدی زندیه و کارگردانی سعید زارعی از بیست و نهم مرداد ماه ١٣٩٩ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرای خود ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «اسموکینگ روم» به نویسندگی مهدی زندیه و کارگردانی سعید زارعی از بیست و نهم مرداد ماه ١٣٩٩ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

در این نمایش رها جهانشاهی مجری طرح و مدیر تولید، پریسا نوروزی دستیارکارگردان، کیارش خداشناس و کاوه سجادی طراح صدا و‌ موسیقی، طراح نور مسعود رنجبرشیرازی، سارا بقا طراح لباس، امیر قالیچی‌ها (تئاتربازها) روابط‌عمومی و تبلیغات‌مجازی، وحید منتظری مدیرتبلیغات، مریم برادران طراح گرافیک و مدیر هنری، سینا رشیدی طراحی ویدیو مپینگ، محمد نوحی موشن و ساخت ویدئو، علی ملکی عکاس، پگاه محمودوند منشی صحنه و برنامه ریز، شمیسا ربیعی مدیر صحنه به عنوان عوامل اجرایی نمایش «اسموکینگ روم» انتخاب شده اند.

همچنین امیر امرایی‌نیا، محمدامین افشار، مریم بهمن‌پور، الهه پورسند، سویل جعفری، مهبد جهان‌نوش، فاطمه حسین‌زاده، فرناز حسینمردی، سعید زارعی ،مرتضی سالاری، فاطمه صادق، علیرضا صمدزاده، بیتا طالشی، آهو قلندر نیز به عنوان بازیگران نمایش ایفای نقش خواهند نمود.

 

سعید زارعی پیش از این به عنوان کارگردان نمایش‌های: «شرقی غمگین»، «کفخواب»، «درنیومده بود»، «درنیومده»، «بیدینجیلی» و «لایو» را به صحنه برده است و در نمایش‌های «هرکسی یا روز میمیرد یا شب من شبانه روز»، «هر آنچه دوست داری از دست خواهی داد»، «فردا»، «رامشدگی»، «زبان اصلی»، «سرگیجه»، «ماضی استمراری» و «قضیه» به ایفای نقش پرداخته است.

نمایش «اسموکینگ روم» اولین اجرای تماشاخانه ایرانشهر در سال ١٣٩٩ است که بیست و نهم مرداد ماه در تالار استاد سمندریان آغاز می‌شود.

نیلوفر ثانی و آقامیلاد طیبی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش پنهان خانه پنج در i
نمایش پنهان خانه پنج در  تا بیست هشتم مرداد ماه در مرکز تئاتر مولوی تمدید شد. | عکس
نمایش پنهان خانه پنج در  تا بیست هشتم مرداد ماه در مرکز تئاتر مولوی تمدید شد.
"پنهان خانه پنج در" تمدید شد. به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش "پنهان خانه پنج در" به دلیل استقبال تماشاگران تا بیست و هشتم مرداد ماه تمدید شد.  نمایش "پنهان خانه پنج در"  ...
دیدن ادامه ››

"پنهان خانه پنج در" تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش "پنهان خانه پنج در" به دلیل استقبال تماشاگران تا بیست و هشتم مرداد ماه تمدید شد. 

نمایش "پنهان خانه پنج در"  به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که اجرای مجدد خود را از ۹ تیرماه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی آغاز کرده بود تا ۲۸ مرداد به روی صحنه می رود. 

بر اساس این گزارش، در این نمایش علیرضا رشیدی

سارافتحی، سارا علاقمند، ایدا نوروزی، مائده شهوازیان، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، کوشا ابراهیمی به ایفای نقش می پردازند. 

علاقمندان  برای دیدن نمایش« پنهان خانه پنج در » هر شب - به جز شنبه ها-   ساعت 20:30 به مرکز تئاتر مولوی به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان مراجعه کنند..

 

آقامیلاد طیبی این را خواند
میم و پویا فلاح این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس و رادیو نمایش، جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را برگزار می‌کنند | عکس
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس ورادیو نمایش، نخستین جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را با محوریت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار خواهند کرد.
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس و رادیو نمایش، جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را برگزار می‌کنند
به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس متن فراخوان این جشنواره به شرح زیر است: مقدمه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع  مقدس، انجمن تئاتر دفاع  مقدس و رادیو ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس متن فراخوان این جشنواره به شرح زیر است:

مقدمه

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع  مقدس، انجمن تئاتر دفاع  مقدس و رادیو نمایش، اولین دورۀ جشنواره‌ی «راویان حماسه»  را با هدف بازتاب توانمندی هنر‌مندان عرصۀ نمایشی در حوزۀ دفاع  مقدس برگزار می‌کنند.

اهداف

اهداف این جشنواره در عرصۀ هنرهای صداپایه‌ی نمایشی به شرح ذیل است:

* تبیین، انعکاس و ترویج ارزش‌ها و فرهنگ غنی دفاع مقدس و مقاومت

* معرفی زندگی و اندیشه‌های شهدای مقاومت، به‌ویژه شهید سردار سلیمانی

* بازتاب فداکاری‌ مدافعان سلامت و جان برکفانی که در این برهه از تاریخ، ایثار و ازخودگذشتگی را به حد اعلا رسانده‌اند. .

*تنظیم یا اقتباس از کتاب‌های حوزۀ دفاع  مقدس

موضوعات جشنواره

* حماسه‌سازان دفاع مقدس

* شهدای جبهۀ مقاومت و پایداری

* سرداران شهید

* اقتباس از کتاب‌های حوزۀ دفاع  مقدس (وقتی مهتاب گم شد، آب هرگز نمی‌میرد، در کمین گل سرخ، بابا نظر، پایی که جا ماند، تپه‌های لاله‌ی سرخ، جشن حنابندان، خداحافظ کرخه، دا، دشت شقایق‌ها، سفر به قله‌ها، ضربت متقابل، مدال و مرخصی، نورالدین پسر ایران، همپای صاعقه، یادداشت‌های خرمشهر)

بخش‌ها

الف) بخش نمایش رادیویی

ب) بخش روایت

شرایط و مقررات جشنواره

شرایط عمومی

1) مبنای ارزیابی آثار  براساس اصول تولید نمایش رادیویی خواهد بود.

(ترکیب بندی مناسب و کمپوزسیون صدا،  فیکس کردن مرکز صدا ،  تعیین حدود صحنه، مالکیت میکروفن،  انتقال صحنه،  پیوستگی صحنه‌ها، تبدیل‎ها و عوامل انتقال،  تشدید لحظات نمایشی،  مدیریت زمان، پایان‌بندی)      

2) شرکت برای تمامی هنرمندان عرصۀ نمایش در این بخش آزاد است.   

3) لازم است متقاضیان ابتدا فرم شرکت در این بخش را در سایت جشنواره  به نشانی radionamayesh.ir تکمیل کرده و سپس اثر خود را به‌صورت فایل صوتی و با فرمت (mp3 ) آپلود نمایند.

4) آثار ارسالی به دبیرخانه در صورت برخورداری از کیفیت مطلوب، از شبکه‌های رادیو پخش خواهند شد.

شرایط بخش نمایش رادیویی

1) نمایش‌های رادیویی تک قسمتی با مدت زمان حداکثر سی دقیقه مجاز به شرکت در جشنواره هستند.

2) کارگردان به‌عنوان صاحب اثر شناخته می‌شود.

3)  هر کارگردان مجاز به ارائۀ یک اثر به جشنواره است.

4) از بین آثار ارسالی ده نمایش برای شرکت در جشنواره انتخاب خواهد شد.

شرایط بخش روایت

1) روایت‌های رادیویی با مدت زمان حداکثر پانزده دقیقه مجاز به شرکت در جشنواره هستند.

2) هر راوی مجاز به ارسال دو روایت در دو موضوع مختلف است.

3) از بین روایات ارسالی حداکثر پانزده روایت از پانزده راوی، به مرحلۀ نهایی راه پیدا می‌کنند.

جوایز بخش نمایش رادیویی  

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ دومیلیون تومان به برگزیدگان در رشته های زیر اهدا می شود:

* بازیگر مرد

* بازیگر زن  

* کارگردان 

* تهیه‌کننده

* نمایش‌نامه­

* طراح صدا

* طراح جلوه‌های صوتی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار وجایزۀ نقدی به مبلغ 4 میلیون تومان :

* نمایش  برگزیده

* بهترین نمایش از دیدگاه مخاطبان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ 2 میلیون تومان:

* نمایش برگزیدۀ اقتباسی

جوایز بخش روایت

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ 2 میلیون تومان :

* اثر برگزیده

امکانات ویژه:

* هزینۀ تولید آثاری که مجوز پخش از رادیو نمایش را کسب کنند، طبق روال عمومی رادیو پرداخت خواهد شد.

* امکانات ضبط نمایش (استودیو و صدابردار) توسط ادارۀ کل هنرهای نمایشی رادیو در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

گاه شمار جشنواره:

آخرین فرصت ارسال آثار:  15/06/99

انتخاب آثار:  25/06/99

اختتامیه: 10/08/99

آدرس دبیرخانه: تهران.خیابان شهید احمد قصیر.بخارست 8.پلاک 16.طبقه ششم.انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس

سایت جشنواره:   radionamayesh.ir

تلفن: 88741427

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش برلین ۱۰:۱۰ i
دانشجویان تئاتر نیازمند فضا و حمایت به منظور ارائه آثارشان هستند / روایت رها حاجی زینل از نمایش
دانشجویان تئاتر نیازمند فضا و حمایت به منظور ارائه آثارشان هستند / روایت رها حاجی زینل از نمایش "برلین ۱۰:۱۰"
 رها حاجی زینل گفت: نمایش "برلین ۱۰:۱۰" ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود. سرویس تئاتر هنرآنلاین، نمایش ...
دیدن ادامه ››

 رها حاجی زینل گفت: نمایش "برلین ۱۰:۱۰" ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود.

سرویس تئاتر هنرآنلاین، نمایش "برلین ۱۰:۱۰" نوشته علی صفری به کارگردانی رها حاجی زینل از فردا ۱۲ مردادماه ساعت ۱۹ در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود و بازیگران این درام معمایی؛ نیما سپهرار، یاسمن خلیلی، حسن محمدیان، محمد پسندیده، سارینا آزاد میلانی، فرخ مهر کیوان مهر و نابت شفائی هستند.

رها حاجی زینل در گفتگو با هنرآنلاین درباره روند شکل‌گیری این نمایش گفت: اکثر بازیگران و عوامل نمایش "برلین ۱۰:۱۰" دانشجویان رشته کارگردانی و بازیگری دانشگاه هنر و معماری هستند که از من خواستند تا نمایشی را به کارگردانی‌ام روی صحنه آورند و من نیز زمانی‌که شاهد انگیره و پشتکار آن‌ها بودم پیشنهادشان را پذیرفتم. در ابتدا سال گذشته تمرینات‌مان را با نمایشنامه "ذن" نوشته حسن محمدیان آغاز کردیم و سپس با تعطیلات آبان ماه سال پیش در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و دیگر مسائل اجتماعی مواجه شدیم و پس از آن نیز با توقف فعالیت‌های فرهنگی هنری در پی جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و به همین منوال تمرینات نمایش دچار وقفه‌هایی شد

او در ادامه افزود: زمان قرنطینه بر آن شدیم تا نمایشنامه را از این جهت که موقعیت، روایت و چارچوب داستانی مناسبی برای این گروه از بازیگران که تازه وارد عرصه تئاتر شده‌اند و کم تجربه هستند، نداشت تغییر دهیم و از این رو آقای علی صفری شروع به نگارش نمایشنامه "برلین ۱۰:۱۰" کرد و اوایل اردیبهشت‌ماه نگارش نمایشنامه به پایان رسید و آن زمان هم شرایط به نسبت بهتر شده بود و با تعداد جلسات کم و فاصله زمانی و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات نمایش جدید را آغاز کردیم.

کارگردان نمایش "آشویتس زنان" داستان نمایش "برلین ۱۰:۱۰" را اینگونه توضیح داد: در ارتباط با ساعت پایان جنگ جهانی دوم چند روایت وجود دارد؛ برخی می‌گویند ساعت ۱۰:۱۰، بعضی معتقدند ۱۰:۱۱ و عده‌ای گفته‌اند ۱۰:۳۰. ده دقیقه پیش از پایان جنگ جهانی دوم، هیتلر که به شکست نزدیک‌تر می‌شود، در تدارک بمباران پایگاهی از سربازان نازی است که قرارست به اسارت گرفته شوند تا اثری از اطلاعات شخصی‌اش باقی نماند... با بیدار شدن آخرین سرباز نازی همه چیز پوچ می‌شود!

حاجی زینل درباره فضای اجرای این نمایش عنوان کرد: سالن نمایش خانه نمایش دا دارای فضای کوچک و سیاهی است و من نیز بر آن شدم تا با توجه به ماهیت این تماشاخانه شصت- هفتاد درصد فضا و میزانسن‌ها را براساس اتمسفر سالن نمایش طراحی کنم و فضای این تماشاخانه بسیار به روایت این اثر کمک کرد هرچند که در نظر ندارم که بگویم نمایش فضایی خشونت‌آمیز دارد.

او همچنین افزود: در این نمایش، مخاطب درگیر مضامینی می‌شود که پله پله با بیدار شدن بازیگران پیش می‌رود و تماشاگر سورپرایز می‌شود. این نمایش ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود.

این بازیگر و کارگردان درباره اجرای این نمایش در شرایط کنونی یادآور شد: تمام هزینه‌های این نمایش را عوامل و بازیگران گروه خود متحمل شده‌اند؛ ضمن اینکه من و نویسنده نمایش نیز بنا به عشق و انگیزه‌ای که در بچه‌ها دیدیم دستمزدی از آن‌ها دریافت نخواهیم کرد تا تلاش و پشتکار آن‌ها اجرایی شود. همچنین خانه نمایش دا نیز اجاره سالن را از بچه‌ها نمی‌گیرد و قرار است به صورت درصد از فروش، سالن را در اختیار گروه نمایش قرار دهد.

رها حاجی زینل در پایان صحبت‌هایش گفت:‌ای کاش شرایطی در تئاتر فراهم می‌شد تا گروه‌های بااستعداد و با انگیزه آثار خود را به اجرا برسانند. این بچه‌ها دانشجویان و هنرجویان رشته تئاتر هستند باید فضایی در اختیارشان قرار گیرد تا بتوانند آثار خود را با حمایت و حداقل هزینه‌ها به صحنه آورند.

دیگر عوامل نمایش "برلین ۱۰:۱۰" عبارتند از: طراح موسیقی: مهسا جهانی، طراح لباس: یاسمن خلیلی، طراح گریم: رها حاجی زینل، طراح گرافیک: علی صفری، طراحی و ساخت تیزر: حنیف پرنده، طراحی موشن گرافیک: صادق کندری، دستیار اول کارگردان: حمیدرضا ده حقی، دستیاران کارگردان: پریا حسینی و پانیذ شاهمرادی فرد، مجری گریم: ساغر اسماعیلی، دستیاران گریم: مبینا بی آزار و حمیدرضا ده حقی، عکاسان: احسان زارع و رضا جاویدی و روابط عمومی: گروه تبلیغاتی سه گانه.

علاقمندان به تماشای این نمایش می‌توانند بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.

 

آقامیلاد طیبی این را خواند
پریا حسینی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چهار کتاب از محمدرضا خردمند منتشر شد | عکس
چهار کتاب از محمدرضا خردمند منتشر شد
جدیدترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند عرصه هنرهای نمایشی منتشر شدند. «آشنایی باهایپررئالیسم»، «آشنایی با طراحی نور»، «نمایشنامه مونولوگ دخترک گل فروش» ...
دیدن ادامه ››

جدیدترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند عرصه هنرهای نمایشی منتشر شدند.

«آشنایی باهایپررئالیسم»، «آشنایی با طراحی نور»، «نمایشنامه مونولوگ دخترک گل فروش» و «فیلمنامه کوتاه یک نقطه» نام تازه‌ترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند فعال عرصه هنرهای نمایشی کشور است که به تازگی منتشر شده است.

این کتب از سوی مرجع تخصصی کتاب مجازی ایران، کتاب سبز و کتابناک منتشر شده که طراحی جلد این چهار اثر بر عهده "امید حاجی زاده" بوده و فیلمنامه کوتاه یک نقطه بر اساس طرحی از "مجتبی موحدزاده" به نگارش  در آمده است.

پیش از این چهارده کتاب توسط محمدرضا خردمند منتشر شده است و نمایشنامه نقش پنهان و گناه نوشته او و ترجمه اسما مویسات پس از بحران کرونا در کشور آلمان رونمایی خواهد شد.

 

آقامیلاد طیبی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید