آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 22:32:23 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گیل پس از 46 سال در تماشاخانه سنگلج لبخند می‌زند | عکس میکائیل شهرستانی نمایش «»لبخند با شکوه آقای گیل» را در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌برد.گیل پس از 46 سال در تماشاخانه سنگلج لبخند می‌زند
به گزارش روابط عمومی تماشاخانه سنگلج  نمایش «لبخند با شکوه آقای گیل» به نویسندگی اکبر رادی و طراحی و کارگردانی میکائیل شهرستانی از 13 مهرماه در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.  لبخند با شکوه آقای گیل که از نمایشنامه‌های شاخص اکبر رادی‌ است، پیش‌تر  در سال 53 و به کارگردانی رکن‌الدین خسروی در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفته بود. داستان این نمایشنامه در سال‌های پس از اصلاحات ارضی ایران در خانواده‌ای از طبقه ملاک گیلان به نام "گیل" می‌گذرد لبخند با شکوه آقای گیل هرشب ساعت 19:30 به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی تماشاخانه سنگلج  نمایش «لبخند با شکوه آقای گیل» به نویسندگی اکبر رادی و طراحی و کارگردانی میکائیل شهرستانی از 13 مهرماه در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود. 

لبخند با شکوه آقای گیل که از نمایشنامه‌های شاخص اکبر رادی‌ است، پیش‌تر  در سال 53 و به کارگردانی رکن‌الدین خسروی در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفته بود. داستان این نمایشنامه در سال‌های پس از اصلاحات ارضی ایران در خانواده‌ای از طبقه ملاک گیلان به نام "گیل" می‌گذرد

لبخند با شکوه آقای گیل هرشب ساعت 19:30 به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت اینترنتی تیوال مراجعه نمایند.

 

آذین حجازی این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای نمایش نامه خوانی چفیه در فریدونکنار | عکس اجرای نمایش نامه خوانی چفیه در فریدونکنار
 نمایش نامه دفاع مقدسی چفیه در اولین جشنواره نمایش نامه خوانی «پرواز تا دریا» شهرستان فریدونکنار خوانش شد. به گزارش تیوال تئاتر، نمایش نامه دفاع مقدسی چفیه به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و کارگردانی فاطمه گل محمدی تواندشتی ، نهم مهر ماه 98  از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران در اولین جشنواره نمایش نامه خوانی «پرواز تا دریا» شهرستان فریدونکنار به اجرا در آمد. خلاصه داستان نمایش نامه چفیه می پردازد به ماجرای دو همکلاسی  و بچه محل که پس از سال ها در یک آرایشگاه به هم برخورد می کنند و... دستیاری کارگردانی و طراحی پوستر این ...
دیدن ادامه ››

 نمایش نامه دفاع مقدسی چفیه در اولین جشنواره نمایش نامه خوانی «پرواز تا دریا» شهرستان فریدونکنار خوانش شد.

به گزارش تیوال تئاتر، نمایش نامه دفاع مقدسی چفیه به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و کارگردانی فاطمه گل محمدی تواندشتی ، نهم مهر ماه 98  از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران در اولین جشنواره نمایش نامه خوانی «پرواز تا دریا» شهرستان فریدونکنار به اجرا در آمد.

خلاصه داستان نمایش نامه چفیه می پردازد به ماجرای دو همکلاسی  و بچه محل که پس از سال ها در یک آرایشگاه به هم برخورد می کنند و...

دستیاری کارگردانی و طراحی پوستر این نمایش را سید علیرضا رزمگر بر عهده داشت و فاطمه گل محمدی تواندشتی به عنوان توضیح خوان، سید علیرضا رزمگر، سید امیررضا محمد نژاد و امیرضا ناندوست به عنوان خوانش گر نمایش نامه در این نمایش نامه خوانی همکاری داشتند.

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش مِرفی i
اجرای نمایش «مِرفی» در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود | عکس  روایتی از دنیای معاصر با «طنز تلخ»!اجرای نمایش «مِرفی» در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود
«مِرفی» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز جمعه هجدهم مهرماه به کارگردانی نگین ضیایی در تالار سایه این مجموعه اجرای خود را آغاز می کند. به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «مِرفی» به نویسندگی سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی از روز جمعه هجدهم مهر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود. در نمایش «مرفی» (به ترتیب حروف الفبا) حامد ادوای، نیما انصافیان، ساجده حمیدی، شادی ضیایی، رضا مرشد، امین موحدی پور به عنوان بازیگر حضور دارند. این در حالی است که امیر مرسلی مدیر تولید و مجری طرح، لیلا سربی طراح ...
دیدن ادامه ››

«مِرفی» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز جمعه هجدهم مهرماه به کارگردانی نگین ضیایی در تالار سایه این مجموعه اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «مِرفی» به نویسندگی سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی از روز جمعه هجدهم مهر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود.

در نمایش «مرفی» (به ترتیب حروف الفبا) حامد ادوای، نیما انصافیان، ساجده حمیدی، شادی ضیایی، رضا مرشد، امین موحدی پور به عنوان بازیگر حضور دارند. این در حالی است که امیر مرسلی مدیر تولید و مجری طرح، لیلا سربی طراح چهره پردازی، میثم صفری طراح نور، شادی ضیایی طراح لباس، سجاد داغستانی طراح پوستر وبروشور، رضا بصیرزاده طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، مجیر نیرومند ساخت تیزر، هدی نجفی طراح و گرافیست، بهگل شهیدی دستیار و برنامه ریز، امیر قالیچی روابط عمومی و روزبه خورزنی موسیقی دیگر عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

این نمایش در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران شرکت کرده بود که ضمن دریافت تندیس بهترین طراحی لباس کاندیدای دریافت جایزه بهترین طراحی صحنه و جایزه بهترین تیزر نیز شده بود.

گروه اجرایی در خلاصه داستان نمایش که از رمان «مرفی» نوشته ساموئل بکت اقتباس شده، آورده است: « در عین حال که نمیشه انتظار داشت اوضاع بهتر بشه، دست کم لزومی نداره واهمه داشته باشیم که چیزی بدتر بشه. اوضاع همیشه همون طور که هست باقی میمونه. به این ترتیب، خارج از وجود خودِ مِرفی، دست کم پنج نفر به مرفی نیاز دارن.»

نگین ضیایی نیز درباره نمایش «مرفی» توضیح داد: نمایش مِرفی، اقتباسی از رمان ساموئل بکت به همین نام و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان متفاوت ترین رمان این نویسنده بوده  که در آن «داستان» نسبت به آثار متأخر او نقش پررنگ تری دارد. در نتیجه این تفاوت در شیوه اجرایی نیز لحاظ شده است. بر همین مبنا طی دو سال تمرینی که گروه نمایش داشته سعی بر این بوده که تولید اثر ضمن حفظ فضای آثار بکت، هم چنان متفاوت ساخته شود. البته از آنجا که طول تمرینات این نمایش طولانی بوده، طبیعتاً در اجرا نسبت به اجرای ما در جشنواره تئاتر دانشگاهی نیز تغییرات زیادی صورت گرفته است.

وی افزود: از دیگر تفاوت هایی که مِرفی نسبت به دیگر اجراهای بکت دارد استفاده از عنصر رنگ است که غالباً  شامل رنگ های خاکستری و خنثی بوده اما در این اجرا رنگ تبدیل به عنصر مهمی شده که در نمایش کاربردی در جهت تولید فضای ابزورد دارد. همچنین  ما تلاش کردیم از  موقعیت‌های  طنزآمیز که همواره در آثار بکت حضور دارد، استفاده کنیم. طنز تلخی که با جهان معاصر ما همراه و هم راستاست.

نمایش «مرفی» از روز هجدهم مهر ماه ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان به صحنه می رود و علاقه مندان برای تهیه بلیت این این اثر نمایشی می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند. 

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علی حجی دبیر نخستین جشنواره تئاتر  تجربی مختص شد | عکس علی حجی دبیر نخستین جشنواره تئاتر  تجربی مختص شد
علی حجی به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره سراسری تئاتر  تجربی مختص منصوب شد. به گزارش روابط عمومی جشنواره، علی حجی از سوی هیئت مدیره موسسه فرهنگی  مختص،به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره سراسری تئاتر تجربی مختص منصوب شد. در حکم انتصاب وی که به امضای هیات مدیره‌ موسسه فرهنگی هنری مختص و رییس اداره ارشاد بندر گناوه رسیده، آمده است:   «نظر به تجربیات ارزشمند جناب‌عالی در عرصه ی هنرهای نمایشی و دبیری عرصه هنری،و تلاش های بی دریغ‌تان برای اعتلای تئاتر، بدین وسیله جنابعالی را به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص منصوب و معرفی می‌نماییم. ...
دیدن ادامه ››

علی حجی به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره سراسری تئاتر  تجربی مختص منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، علی حجی از سوی هیئت مدیره موسسه فرهنگی  مختص،به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره سراسری تئاتر تجربی مختص منصوب شد.

در حکم انتصاب وی که به امضای هیات مدیره‌ موسسه فرهنگی هنری مختص و رییس اداره ارشاد بندر گناوه رسیده، آمده است:

  «نظر به تجربیات ارزشمند جناب‌عالی در عرصه ی هنرهای نمایشی و دبیری عرصه هنری،و تلاش های بی دریغ‌تان برای اعتلای تئاتر، بدین وسیله جنابعالی را به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص منصوب و معرفی می‌نماییم. بدون ‌تردید حضور ارزش‌مندتان در برگزاری این رویداد ملی - فرهنگی تأثیرگذار و افتخارآفرین خواهد بود.

نخستین دوره ی جشنواره ی سراسری  تئاتر تجربی مختص که  در دوبخش ایده هایی برای ارتکاب اجرا  وپنل گفتگو پیرامون هنرهای اجرایی معاصر در شهر بندر گناوه برگزار می شود و نقطه ی آغاز جشنواره ای بزرگتر جهت استقبال از  اجراهای صحنه ای تجربه گرا خواهد بود.

 

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش بیداری i
جلیل از داود دانشور در تالار قشقایی تئاتر شهر /  قدردانی از کارگردانی که همیشه محجوب است | عکس جلیل از داود دانشور در تالار قشقایی تئاتر شهر /  قدردانی از کارگردانی که همیشه محجوب است
مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با همراهی گروه اجرایی نمایش «بیداری» از داود دانشور مترجم و کارگردان این اثر نمایشی قدردانی کردند. به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، طی مراسم مختصری که سه شنبه شب هشتم مهر ماه از سوی مدیریت مجموعه تئاتر شهر و همراهی گروه اجرایی نمایش «بیداری» بعد از پایان اجرای این اثر نمایشی در تالار قشقایی تدارک دیده شده بود، از داود دانشور مترجم وکارگردان پیشکسوت تئاتر کشورمان قدردانی به عمل آمد. منصور براهیمی پژوهشگر، مترجم و از همراهان قدیمی داود دانشور در سالهای اخیر با اشاره به سابقه همکاری خود با این کارگردان و مترجم تئاتر گفت: بسیار ...
دیدن ادامه ››

مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با همراهی گروه اجرایی نمایش «بیداری» از داود دانشور مترجم و کارگردان این اثر نمایشی قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، طی مراسم مختصری که سه شنبه شب هشتم مهر ماه از سوی مدیریت مجموعه تئاتر شهر و همراهی گروه اجرایی نمایش «بیداری» بعد از پایان اجرای این اثر نمایشی در تالار قشقایی تدارک دیده شده بود، از داود دانشور مترجم وکارگردان پیشکسوت تئاتر کشورمان قدردانی به عمل آمد.

منصور براهیمی پژوهشگر، مترجم و از همراهان قدیمی داود دانشور در سالهای اخیر با اشاره به سابقه همکاری خود با این کارگردان و مترجم تئاتر گفت: بسیار خوشحالم که طی این چند دهه افتخار همراهی با استاد دانشور را داشتم و باید بگویم من در این مدت همکار این مرد شریف تئاتر نبودم. بلکه صادقانه «شاگردی» او را کردم.

وی افزود: اعتراف می کنم در این چندین سالی که با داود دانشور همراه بودم از او همواره در دانشگاه و عرصه های مختلف تئاتر یاد گرفتم و امروز بسیار خوشحالم که در  روزهای پایانی اجرای نمایش «بیداری» در تالار قشقایی همراه با گروه اجرایی نمایش شاهد برگزاری این آبین قدردانی هستیم که قطعا کفایت بزرگی و فعالیت های ثمربخش و بی ادعای او در تئاتر را نیست.

فرزانه نشاط خواه یکی از بازیگران نمایش «بیداری» هم در این برنامه ضمن قرائت متنی در تجلیل از مقام هنری و سجایای اخلاقی داود دانشور گفت: سابقه همکاری من با جناب دانشور به نمایش «در انتظار گودو» بازمی گردد. آن زمان که در صحنه شاهد حضور هنرمندی بودم که به اعتقاد من در آن دوران یکی از بهترین بازیگران بود.

این بازیگر تاکید کرد: به طور حتم اخلاق بسیار نیکو و مهربانانه این مرد محجوب و بی ادعای تئاتر کشورمان که  طی این سالها در عرصه تئاتر فعالیت داشته و دارد از یاد و خاطره ما نخواهد رفت. داود دانشور دارای ویژگی های اخلاقی و علمی فراوانی است که به اعتقاد من تئاتر ایران باید بیشتر از اینها قدردان زحمات این هنرمند ارزنده باشد.

علی اکبر علیزاد کارگردان، مترجم و مدرس تئاتر نیز در این مراسم تصریح کرد: ای کاش شرایطی فراهم شود که هنرمندانی چون داود دانشور در فاصله های زمانی نزدیک تری شرایط اجرای آثار نمایشی را داشته باشند. چرا که به نظرم فاصله هفت ساله از اجرای نمایش «بیداری» در تالار قشقایی تئاتر شهر تا نمایش قبل فاصله زیادی است.

شهرام کرمی نویسنده و کارگردان تئاتر نیز در این مراسم  با قدردانی از مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر در برگزاری آیین قدردانی از داود دانشور اظهار کرد: من همیشه از این موضوع که بعد از پایان اجرای یک اثر نمایشی بیایم روی صحنه و درباره آن نمایش و مسائل دیگر صحبت کنم دوری می کنم، چرا که ترجیح می دهم بعد از پایان اجرا همراه با متن، کارگردانی و نوع اجرا به اثر نمایشی فکر کنم که قطعا  برایم دربرگیرنده تجربه موثرتری خواهد بود. اما امشب در کنار هم قدردان هنرمندی هستیم که به طور قطع یکی از نیکان تئاتر است و نمی توان بی تفاوت از خدمات او به هنر نمایش عبور کرد.

مدیرسابق اداره کل هنرهای نمایشی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: یادم می آید همراه با یکی از دوستان تصمیم گرفتیم که از استاد دانشور در مراسمی بدون اطلاع او قدردانی کنیم اما در نیمه های برنامه بود که متوجه شدیم این مرد بی ادعا و محجوب تئاتر بدون اطلاع ما برنامه را ترک کرده و چون می دانسته چنین برنامه ای برای وی در نظر گرفتیم از مراسم خارج شده است. جالب اینکه ما هم مجبور شدیم با حضور در منزل این هنرمند مراسم قدردانی را برگزار کنیم. اینها را گفتم که به این موضوع تاکید کنم که داود دانشور در این سالها هیچ وقت در فکر معروف کردن نام خود نبوده است. او هنرمندی است که در عرصه های ترجمه، کارگردانی و بازیگری یکی از محبوب ترین ها و محجوب ترین ها بوده و تا امروز هم  بی ادعا در عرصه تئاتر به فعالیت خود ادامه می دهد که امیدوارم از این پس هم شاهد هنرنمایی او در صحنه های تئاتر باشیم.

داود دانشور مترجم و کارگردان نمایش «بیداری» نیز در بخش پایانی این مراسم از مدیریت تئاتر شهر و گروه اجرایی نمایش برای برگزاری مراسم قدردانی کرد و گفت: واقعا غافلگیر شدم و اصلا انتظار نداشتم که قرار است چنین برنامه ای برای بنده برگزار شود. واقعا مرا غافلگیر کردید اما از تک تک شما عزیزان بابت این لطف و مهربانی قدردانی می کنم.

پس از صحبت های دانشور از سوی ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاتر شهر لوح قدردانی و هدیه فرهنگی به رسم یادبود از سوی مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر به داود دانشور اهدا شد.

جمشید جهانزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، شهرام زرگر نویسنده، مترجم و مدرس دانشگاه، علی اکبرعلیزاد نویسنده، مترجم، کارگردان و مدرس تئاتر، نوید جهانزاده بازیگر تئاتر، شهرام کرمی نویسنده، کارگردان و مدیر فرهنگی هنری منطقه 5 تهران، ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاتر شهر و حسن جودکی معاون اجرایی این مجموعه از جمله افرادی بودند که در مراسم قدردانی از داود دانشور حضور داشتند.

نمایش «بیداری» نوشته ژولیان گارنر، ترجمه و کارگردانی داود دانشور و بازی (به ترتیب حروف الفبا) رضا امامی، گیلدا حمیدی،افشین زارعی و فرزانه نشاط خواه تا روز جمعه یازدهم مهر ماه ساعت 19:30 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. 

عکس: مریم اصلانی

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش کدو قل قله زن i
آئین افتتاح سالن نمایش تئاتر آبان ، با نمایش کدو قل قله زن سینا نورائی | عکس آئین افتتاح سالن نمایش تئاتر آبان ، با نمایش کدو قل قله زن سینا نورائی
سالن تئاتر آبان که به تازگی به چرخه تئاتر کشور افزوده  شده است ، از تاریخ جمعه 11 مهرماه با نمایش کدو قل قله زن به کارگردانی سینا نورائی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی افتتاح خواهد شد. نورائی که پیش از این ، نمایش های متعددی در زمینه تئاتر کودک و نوجوان به روی صحنه برده است ، این بار نمایش شاد و موزیکال کودکانه کدو قل قله زن را در تماشاخانه تازه تاسیس تئاتر آبان به صحنه خواهد برد. عواملی که نورائی را در اجرای این اثر نمایشی همراهی میکنند عبارتند از بازیگران: آنا نمکچیان،مینا ابراهیمی تنها، حانیه رستگاری ،سینا نورائی و اشکان رحیمی. طراح لباس : آنا نمکچیان . عکاس: غزاله گل گذار و ...
دیدن ادامه ››

سالن تئاتر آبان که به تازگی به چرخه تئاتر کشور افزوده  شده است ، از تاریخ جمعه 11 مهرماه با نمایش کدو قل قله زن به کارگردانی سینا نورائی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی افتتاح خواهد شد. نورائی که پیش از این ، نمایش های متعددی در زمینه تئاتر کودک و نوجوان به روی صحنه برده است ، این بار نمایش شاد و موزیکال کودکانه کدو قل قله زن را در تماشاخانه تازه تاسیس تئاتر آبان به صحنه خواهد برد. عواملی که نورائی را در اجرای این اثر نمایشی همراهی میکنند عبارتند از بازیگران: آنا نمکچیان،مینا ابراهیمی تنها، حانیه رستگاری ،سینا نورائی و اشکان رحیمی. طراح لباس : آنا نمکچیان . عکاس: غزاله گل گذار و طراحی صحنه و دکورنمایش  نیز بر عهد نورائی می باشد. شایان ذکر است که نمایش شاد و موزیکال کدو قل قله زن در تاریخ 11 مهرماه اجرای آغازین خود را بر صحنه خواهد داشت وادامه اجراهای خود را پس از ایام شهادت ، مجددا درتئاتر آبان از سر خواهد گرفت. تئاتر آبان (خانه هنر آبان ) واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی) ، خیابان سپند پلاک 72 می باشد وعلاقمندان جهت تماشای این نمایش می توانند از تاریخ 11 مهرماه به سالن نمایش تئاتر آبان مراجعه نمایند. 

جعفر میراحمدی و celine این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جریان تئاترمقاومت با به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدسجریان تئاترمقاومت با "میزان سن" نقد و بررسی می شود
انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس با هدف نقد و بررسی آثار و جریان تئاترمقاومت، مجله تصویری مجازی "میزان سن" را هر هفته در بستر فضای مجازی تهیه و تولید می کند. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، برنامه هفتگی "میزان سن" در فضای مجازی (اینستاگرام) و با اجرای سیدسام بهشتی منتقد و روزنامه نگار، از روز پنجشنبه هفته جاری و از ساعت ۱۸ به صورت زنده منتشر خواهد شد.سید سام بهشتی، روزنامه نگار مستقل و منتقد سینما ، فعالیت  خود را در حوزه رسانه از سال ٨٦ آغاز کرده است. وی سابقه خبرنگاری در رسانه ها و خبرگزاری های مختلف از جمله خبرگزاری مهر را در کارنامه خود دارد. ...
دیدن ادامه ››

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس با هدف نقد و بررسی آثار و جریان تئاترمقاومت، مجله تصویری مجازی "میزان سن" را هر هفته در بستر فضای مجازی تهیه و تولید می کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، برنامه هفتگی "میزان سن" در فضای مجازی (اینستاگرام) و با اجرای سیدسام بهشتی منتقد و روزنامه نگار، از روز پنجشنبه هفته جاری و از ساعت ۱۸ به صورت زنده منتشر خواهد شد.
سید سام بهشتی، روزنامه نگار مستقل و منتقد سینما ، فعالیت  خود را در حوزه رسانه از سال ٨٦ آغاز کرده است. وی سابقه خبرنگاری در رسانه ها و خبرگزاری های مختلف از جمله خبرگزاری مهر را در کارنامه خود دارد. سید سام بهشتی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران محسوب می شود و نزدیک به یک دهه در حوزه روابط عمومی تئاتر در مقام مشاور امور رسانه ای و مدیر روابط عمومی پروژه های مختلف به فعالیت پرداخته است.

نیلوفر این را خواند
بله...منتقد😏😏
نسیبه
من یه کامنتی اینجا گذاشتم که متاسفانه همیاری هایدش کرده! جالب شد برام که یه نفر دیگه بجز من هم قیافه ش این شکلی شد با خوندن این خبر!
واقعا؟ همیاری جان خیلی وقت بود این کار رو نمی کردید 😑
ایشون یه بار گفته بود از خداشه تیوالی های غرغری نیان شهرزاد...جالبه موقع تبلیغ روی تیوال حساب میکنن....

یادمه یه بار رفته بودم شهزاد ..ایشون داشتن با یه اقایی صحبت میکردن..میگفت: شنیدی فلانی منو جزو ده تا منتقد برتر ایران معرفی کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۲۳ ساعت پیش
نیلوفر
واقعا؟ همیاری جان خیلی وقت بود این کار رو نمی کردید 😑 ایشون یه بار گفته بود از خداشه تیوالی های غرغری نیان شهرزاد...جالبه موقع تبلیغ روی تیوال حساب میکنن.... یادمه یه بار رفته بودم شهزاد ...
خاطره‌ای که من ازش دارم خیلی دراماتیک‌تره!
حیف که ایشون هم گویا توو حریم امن ِ تیواله!
۲۳ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش اتول سورون i
کمدی در سه پرده «اتول‌سورون» تولید تئاتر مستقل تهران | عکس کمدی در سه پرده «اتول‌سورون» تولید تئاتر مستقل تهران
«اُتول‌سورون» دوازدهمین تولید تئاتر‌مستقل‌تهران به کارگردانی شهروز دل‌افکار بزودی به‌روی صحنه می‌رود.با توجه به شرایط سخت کرونایی، تئاتر‌مستقل‌تهران برای روشن نگه داشتن چراغ تئاتر، دوازدهمین تولید خود را بزودی در سالن مجموعه تئاتر‌مستقل‌تهران به‌روی صحنه می‌برد.به گزارش روابط عمومی نمایش، کمدی در سه پرده «اتول‌سورون» به قلم باقر سروش، به کارگردانی شهروز دل‌افکار داستان ورود اولین خودرو به ایران در زمان ناصرالدین شاه را روایت می‌کند.گفتنی‌است، شهروز دل‌افکار بعد از اجرای موفق نمایش ...
دیدن ادامه ››

«اُتول‌سورون» دوازدهمین تولید تئاتر‌مستقل‌تهران به کارگردانی شهروز دل‌افکار بزودی به‌روی صحنه می‌رود.
با توجه به شرایط سخت کرونایی، تئاتر‌مستقل‌تهران برای روشن نگه داشتن چراغ تئاتر، دوازدهمین تولید خود را بزودی در سالن مجموعه تئاتر‌مستقل‌تهران به‌روی صحنه می‌برد.

به گزارش روابط عمومی نمایش، کمدی در سه پرده «اتول‌سورون» به قلم باقر سروش، به کارگردانی شهروز دل‌افکار داستان ورود اولین خودرو به ایران در زمان ناصرالدین شاه را روایت می‌کند.
گفتنی‌است، شهروز دل‌افکار بعد از اجرای موفق نمایش «شهرت» که فروردین ماه ۹۸ به‌روی صحنه رفت، با کمدی «اتول‌سورون» در مقام کارگردان با اجرایی متفاوت به صحنه تئاتر باز می‌گردد.
همچنین لوگو تایپ این نمایش توسط مهدی طالقانی گرافیست باسابقه کشور طراحی شده است.

فهرست بازیگران و دیگر عوامل نمایش در خبر بعدی اعلام می‌شود.

میم و celine این را خواندند
جعفر میراحمدی، گروه جارچی، علی ژیان، آذین حجازی و محمد حسن موسوی کیانی این را دوست دارند
جمله " تئاتر مستقل تهران برای روشن نگهداشتن چراغ تئاتر"
نمی دونم چرا؟ اما منو یادِ حرف زدن اسرائیل از
حقوق بشر می اندازه..
۱۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مردی اهل درد و عاشق وفا | عکس پیام تسلیت پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج برای عباس جوانمردمردی اهل درد و عاشق وفا
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، پریسا مقتدی، مدیریت تماشاخانه به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد پیام تسلیت زیر را نوشته است: «استاد عباس جوانمرد؛مردی اهل درد و عاشق وفا که تمامی نیک و بد جهان را در چشمه ی زلال شعور شاعرانه اش تطهیر می‌کرد». تماشاخانه سنگلج، در آستانه ۵۵ سالگی اش به سوگ مردی  نشسته است که خود صاحب این خانه است.اگر امروز این تماشاخانه، درختی پربار و تنومند است،  با ذوق و هنر و عشق  افرادی چون او  آب‌یاری شده است.با اندوه ی عمیق درگذشت استاد عباس جوانمردرا به خانواده گرانقدر شان  و خانواده بزرگ تئاتر تسلیت ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، پریسا مقتدی، مدیریت تماشاخانه به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد پیام تسلیت زیر را نوشته است:
«استاد عباس جوانمرد؛
مردی اهل درد و
عاشق وفا که تمامی نیک و بد جهان را در چشمه ی زلال شعور شاعرانه اش تطهیر می‌کرد».

تماشاخانه سنگلج، در آستانه ۵۵ سالگی اش به سوگ مردی  نشسته است که خود صاحب این خانه است.
اگر امروز این تماشاخانه، درختی پربار و تنومند است،  با ذوق و هنر و عشق  افرادی چون او  آب‌یاری شده است.
با اندوه ی عمیق درگذشت استاد عباس جوانمردرا به خانواده گرانقدر شان  و خانواده بزرگ تئاتر تسلیت می گوییم.
روحش شاد و یادش سبز

آذین حجازی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند | عکس با انتشار متنی صورت گرفت؛تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند
مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند. مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان ...
دیدن ادامه ››

مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.
در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:

«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند.
 مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان تئاتر تسلیت مى گوید.
 رنج ها و کوشش هاى او در طول بیش از هفت دهه ، براى همیشه بر جریده فرهنگ و هنر این مرز و بوم باقى خواهد ماند.»

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد
دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.پیام مسافرآستانه چنین است:«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز ...
دیدن ادامه ››

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
پیام مسافرآستانه چنین است:

«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز هنر تئاتر یک تکیه‌گاه اصیل تاریخی داشته باشد. امروز که این بزرگان هنر یک به یک می‌روند افسوس و دریغ ما از بهره‌مندی بیشتر از ایشان هم عمیق‌تر می‌شود.
افسوس از فقدان استاد «عباس جوانمرد» که یگانه، خالص و صاحب اندیشه بود‌. حضور نوبت به نوبت ایشان در ایران فرصت و غنیمت بود که آقای جوانمرد به عشق با جوانان همراه می‌شد و حتی در آخرین حضورش در ایران و با وجود دشواری رفت‌و‌آمد باز به تماشای آثار آنان می‌نشست و صمیمانه با نسلی دیگر به گفت‌وگو می‌‌پرداخت. نسلی که آن‌ها نیز خود را وامدار انسان‌های اصیل می‌دانستند و فزون‌تر احترام می‌کردند.
در پایان سخنی نمی‌ماند جز دریغ و تسلیت. تسلیت به بانوی هنرمند سرکارخانم «نصرت پرتوی»، تسلیت به فرزندان عزیز ایشان و تسلیت به همه دوستداران و هنرمندان ایران‌زمین. مآمنی امن در نزد پروردگار رحمان و رئوف برای این هنرمند عزیز و سفر‌کرده خواهانم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

فاطمه معصومی، نیلوفر ثانی و پویا این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش یاماها i
تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها» | عکس از چهاردهم مهر به صحنه می رود؛تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها»
«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و ...
دیدن ادامه ››

«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و نوشته شده که طی سه دوره زمانی بخشی از زندگی سه شخصیت را به صورت جداگانه روایت می کند. شخصیت هایی که در عین حال با یکدیگر آشنایی دارند.
وی افزود: ما در این نمایش با ادبیات طهران قدیم مواجه می شویم که برای تماشاگر مملو از نوستالژی های تلخ و شیرینی است که فکر می کنم با تفاوت هایی که در کارگردانی و ایده اجرایی ارائه دادیم می تواند برای یک مخاطب تئاتر دربرگیرنده ویژگی های جالب توجهی باشد.

نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تارج از روز دوشنبه چهاردهم مهر تا جمعه نهم مهر با بازی پاوان افسر، لبخند بدیعی و مازیار سیدی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

رضا بهرامی مدیرتولید، ماریا حاجیها طراح چهره پردازی، رضا خضرایی طراح نور، پگاه ترکی طراح لباس، شایان جعفرپور طراح پوستر، کهبد تاراج طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، امید علیزاده مواد تبلیغاتی، مینا ترکمن دستیار کارگردان، مریم نورالدینی دستیار تولید، امیر قالیچی روابط عمومی و تبلیغات دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است مرحله پیش فروش بلیت نمایش «یاماها» از روز سه شنبه هشتم مهر ماه در سامانه «تیوال» آغاز می شود.

پویا، امیر مسعود و محسن جوانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است: «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید. عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است:

 «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید.
 عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» و بنیانگذار سازمان تئاترهای تلویزیونی که صحنه کنونی تئاتر ایران بالندگی و رشد خود را وامدار اوست.
او یکی از کسانی بود که در شکل‌گیری تماشاخانه اصیل سنگلج نقشی مهم داشت و آثاری را روی صحنه برد که همه، فرصتی بود برای آموختنِ یک جمع که خود بالندگی گروه را عرصه تجربه و رشد تئاتر می‌دید.
فقدان این هنرمند، پژوهشگر و مدرس کهنه‌کار را به خانواده محترم ایشان، شاگردان، دوستداران و علاقه‌مندانش تسلیت می‌گویم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مراسم تجلیل از «راویان مقاومت» برگزار شد | عکس مراسم تجلیل از «راویان مقاومت» برگزار شد
به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، مراسم تقدیر و تجلیل از چهره‌های تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مراسمی که عصر روز یکشنبه ششم مهرماه در فرهنگ‌سرای ارسباران و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی-هنری، هنرمندان و مدیران برگزار شد، از هشت چهره تاثیرگذار تئاتر دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.در ابتدای این مراسم که کوروش سلیمانی اجرای آن را برعهده داشت، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه تقدیر و ...
دیدن ادامه ››

به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، مراسم تقدیر و تجلیل از چهره‌های تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مراسمی که عصر روز یکشنبه ششم مهرماه در فرهنگ‌سرای ارسباران و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی-هنری، هنرمندان و مدیران برگزار شد، از هشت چهره تاثیرگذار تئاتر دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.
در ابتدای این مراسم که کوروش سلیمانی اجرای آن را برعهده داشت، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه تقدیر و تجلیل از نام‌آوران عرصه تئاتر مقاومت یکی از وظایف اصلی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس است گفت: همان‌گونه که رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سلحشورانه جنگیدند، هنرمندان نیز وظیفه دارند تا با بیان هنرمندانه خود، فداکاری آنها را برای ثبت در تاریخ و انتقال به نسل‌های آتی به یادها بسپارند.
در بخش دیگری از این مراسم و با حضور مدیران و صاحبان اثر از کتاب‌نمایش‌نامه «کاش به جای استخوان‌هایت لب‌هایت برمی‌گشت» نوشته شهرام کرمی، کتاب‌نمایش‌نامه «کجایی ابراهیم» نوشته لیلی عاج و همچنین کتاب پژوهشی «روایت هزار مجنون» نوشته دکتر مهدی نصیری رونمایی شد.
در ادامه حجةالاسلام والمسلمین میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازی‌های ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: آنچه که امروز و از دوران دفاع مقدس برای جامعه به یادگار مانده‌، مبنای نوین و تمدن‌سازی است که توسط آن مجاهدان راه خدا برای ما برجای مانده است.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، جنگ عقیدتی را شاهد بودیم افزود: چه‌بسا در دوران حماسه‌ساز دفاع مقدس با کمترین عُده و عدّه بر لشکریان سپاه بعث پیروز شدیم و این چیزی جز روحیه خودباوری و باورداشتن توانایی‌های خود نبود.
سپس با حضور مسئولان و مدیران با اهدای هدایایی از مجید کاظم‌زاده مژدهی، کامران شهلایی، علیرضا حنیفی، رویا افشار، حمیدرضا آذرنگ، مالک سراج، مرتضی شاه‌کرم و شهرام کرمی تجلیل و قدردانی شد.
در این مراسم حجةالاسلام والمسلمین میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، دکتر قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دکتر زند وکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، توحید معصومی مشاور عالی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، علی عطایی مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانه سرو، ناصرآویژه، منظرلشکری، دکتر فارس باقری، عطیه غبیشاوی، آرین رضایی و جمعی از هنرمندان تئاتر کشور حضور داشتند.

ویژه برنامه «راویان مقاومت» توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران و با هدف تجلیل از چهره‌های موثر تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تمدید اجرای نمایش میدانی «معبری به آسمان»، برگرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی | عکس تمدید اجرای نمایش میدانی «معبری به آسمان»، برگرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی
نمایش میدانی «معبری به آسمان» به کارگردانی محمدمهدی پریزاد به دلیل استقبال مخاطبان تا نهم مهر ماه تمدید شد.به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری فارس، پیغام فتح؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس: فرماندهی سپاه شهر جدید پرند متولی اجرای آوردگاه نمایشی در هفته دفاع مقدس، در شهر جدید پرند، به نام معبری به آسمان است ، این نمایش با همت سرهنگ ارشدی فرماندهی شهر جدید پرند و حمایت نماینده ولی فقیه و امام جمعه پرند، شهرداری و شرکت عمران این شهر برگزار می شود.سرهنگ ارشدی با توجه به نگرش فرهنگی و به دور از اجراهای کلیشه ای ، اقدام به دعوت از گروه های توانمند و صاحب ایده کردکه طی مذاکرات، ...
دیدن ادامه ››

نمایش میدانی «معبری به آسمان» به کارگردانی محمدمهدی پریزاد به دلیل استقبال مخاطبان تا نهم مهر ماه تمدید شد.

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری فارس، پیغام فتح؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس: فرماندهی سپاه شهر جدید پرند متولی اجرای آوردگاه نمایشی در هفته دفاع مقدس، در شهر جدید پرند، به نام معبری به آسمان است ، این نمایش با همت سرهنگ ارشدی فرماندهی شهر جدید پرند و حمایت نماینده ولی فقیه و امام جمعه پرند، شهرداری و شرکت عمران این شهر برگزار می شود.

سرهنگ ارشدی با توجه به نگرش فرهنگی و به دور از اجراهای کلیشه ای ، اقدام به دعوت از گروه های توانمند و صاحب ایده کردکه طی مذاکرات، موسسه حامیان هنر به عنوان مجری طرح معبری به آسمان انتخاب شد. ایده، طرح و اجرای این آوردگاه توسط علیرضا فرج نیا که تجربه دیرینه ای در طراحی و اجرای نمایشگاه های دفاع مقدس طی سال های گذشته و به نام «هم قدم با خاکی های سپید» و «نقطه رهایی» که به همت گروه جهادی چشمه کوثر رقم خورده بود، صورت گرفته است .

در این آوردگاه ۹ موقعیت (ثبت نام ، اتوبوس اعزام ، میدان مین ، کانال نفر رو در میدان جنگ ، کانال کمیل، هور، پل شناور خیبر، بیمارستان صحرایی و نخلستان طراحی و فضا سازی و به صورت مستند انجام شده که در ۶ موقعیت ۶ اپیزود نمایشی بر گرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی نگارش و توسط گروه بازیگری به اجرا در می آید.

سایر عوامل شامل دستیار کارگردان :امید رهبر، منشی صحنه: نازنین ثابتی، طراح لباس : علیرضا فرج نیا، گریم : محمد مهدی پریزاد، روابط عمومی: وحید سماوات، مدیر تولید: محمدمهدی فراهانی، مجری طرح: موسسه حامیان هنر، مشاور رسانه: محمد حسین عبداللهی، بازیگران به ترتیب حضور: مهدی اسدی، حسن شفیعی، یاشار خمسه، مرتضی حفار، میلاد اتابکی، حامد سوری، محمد عطایی، علیرضا رضایی، علیرضا شعاعی، الهه تنهایی، حمیدرضا محمدی پور و امید رهبر با معرفی محسن مکری.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر در دستور کار قرار گرفت | عکس در دیدار با شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران؛بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر در دستور کار قرار گرفت
مدیر تئاتر شهر در دیدار با شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران بر همکاری مدیران شهرداری در بهسازی پیاده راه و فضای سبز مجاور این مجموعه تاکید کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیر تئاتر شهر و شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران روز یکشنبه ششم مهر ماه  در دفتر مدیریت این مجموعه درباره مسائل محیط پیرامونی تئاتر شهر با هم گفتگو کردند.ابراهیم گله‌دار زاده مدیر مجموعه تئاتر شهر در این دیدار ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری شهردار، سایر مدیران و معاونان شهرداری منطقه ۱۱ تهران از شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران خواست تا در حوزه بهسازی فضای سبز این مجموعه به ویژه محیط منتهی ...
دیدن ادامه ››

مدیر تئاتر شهر در دیدار با شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران بر همکاری مدیران شهرداری در بهسازی پیاده راه و فضای سبز مجاور این مجموعه تاکید کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیر تئاتر شهر و شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران روز یکشنبه ششم مهر ماه  در دفتر مدیریت این مجموعه درباره مسائل محیط پیرامونی تئاتر شهر با هم گفتگو کردند.

ابراهیم گله‌دار زاده مدیر مجموعه تئاتر شهر در این دیدار ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری شهردار، سایر مدیران و معاونان شهرداری منطقه ۱۱ تهران از شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران خواست تا در حوزه بهسازی فضای سبز این مجموعه به ویژه محیط منتهی به پیاده راه خیابان ولیعصر(عج) و بوستان دانشجو در روزهای آینده اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به این نکته که بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های مختلف در حوزه مدیریت شهری است به طرح نکاتی درباره نورپردازی محیط بیرونی و ارائه راهکارهایی برای خروج افراد بزهکار از فضای فرهنگی این مجموعه پرداخت.

علی اصغر طاهری شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضورش در مجموعه تئاتر شهر از تلاش  مجموعه تحت مدیریت خود برای هرگونه همکاری با مجموعه تئاتر شهر در جهت بهسازی فضای بیرونی تئاتر شهر خبر داد.

شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران در بخش پایانی صحبت های خود ضمن دیدار از محیط پیرامونی تئاتر شهر، آسیب های عمرانی در مجاورت مجموعه را بررسی و قول پیگیری های لازم در این زمینه را داد.

جعفر میراحمدی، صبا صالحیان و دیار این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 گفتگو با دکتر میترا تقی نژاد به بهانه ترجمه نمایشنامه محمدرضا خردمند | عکس نویسندگان ایرانی در عرصه نمایشنامه نویسی خوش درخشیده اند گفتگو با دکتر میترا تقی نژاد به بهانه ترجمه نمایشنامه محمدرضا خردمند
چندسالی است انتشارات و موسسات، کتب و آثار صوتی و تصویری مختلفی را منتشر می کنند که امسال موسسه دکتر تقی نژاد چند جشنواره در سطح ملی برگزار نمود و رونمایی از نمایشنامه ای به نویسندگی یک جوان ایرانی در آلمان خبری مهم و جذاب بود.با دکتر میترا تقی نژاد؛ مدیر موسسات وسکه و تقی نژاد به بهانه رونمایی این نمایشنامه گفتگو کردیم.  خانم دکتر تقی نژاد، چطور شد که امسال شروع طوفانی داشتید؟ برگزاری دو جشنواره، تولید فیلم،  تحقیق و پژوهش و خبر مهم رونمایی نمایشنامه در خارج از کشور.- موسسه وسکه با همکاری گروهی از هنرمندان در راستای بهبود فضای خانواده های ایرانی در بحران مقابله با کرونا ویروس ...
دیدن ادامه ››

چندسالی است انتشارات و موسسات، کتب و آثار صوتی و تصویری مختلفی را منتشر می کنند که امسال موسسه دکتر تقی نژاد چند جشنواره در سطح ملی برگزار نمود و رونمایی از نمایشنامه ای به نویسندگی یک جوان ایرانی در آلمان خبری مهم و جذاب بود.
با دکتر میترا تقی نژاد؛ مدیر موسسات وسکه و تقی نژاد به بهانه رونمایی این نمایشنامه گفتگو کردیم.  

خانم دکتر تقی نژاد، چطور شد که امسال شروع طوفانی داشتید؟ برگزاری دو جشنواره، تولید فیلم،  تحقیق و پژوهش و خبر مهم رونمایی نمایشنامه در خارج از کشور.
- موسسه وسکه با همکاری گروهی از هنرمندان در راستای بهبود فضای خانواده های ایرانی در بحران مقابله با کرونا ویروس و بمنظور بالا بردن روحیه هنرمندان و جوانان در ایام قرنطینه تصمیم به برگزاری دو جشنواره در سطح ملی به صورت متوالی نمود و این جشنواره ها با شعار در خانه بمانیم از همان روزهای اولیه شروع قرنطینه برگزار و با استقبال بینظیر شرکت کنندگان مواجه شد. از سوی دیگر امور پرژوهشی در راس کار حرفه ای اینجانب قرار دارد و تا کنون موفق به نوشتن و چاپ بیش از سی مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر خارجی و داخلی شده و چندین دوره به عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پژوهشگران و نخبگان کشور انتخاب شده ام. نمایشنامه پنهان نقش پنهان و گناه از جمله آثاری بود که عهده دار ویراستاری آن بوده ام که متاسفانه مرحله رونمایی از این اثر بدلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد تا بالاخره چندی پیش به کمک نماینده شرکت در آلمان این مهم به انجام رسید.

بفرمایید چطور شد وارد این عرصه شدید؟
- همانطور که در پاسخ به سوال قبل به آن اشاره شد شغل اصلی بنده  نویسندگی و مشاوره در امور پژوهشی است و سال‌های زیادی است که در این زمینه فعالیت دارم و از آنجا که همیشه در حوزه های هنری نیز فعالیت داشتم تصمیم به انجام فعالیتهای جدی‌تر گرفتم. فعالیت های هنری بنده از برگزاری نمایشگاه های نقاشی شروع شد و سرانجام با توجه به علاقه فراوانی که به فیلمسازی داشتم فعالیت فیلمسازی خود را از سال ۹۷ از طریق انجمن سینمای جوانان آغاز کردم.

هدف از تاسیس این موسسات و برگزاری چنین فستیوال هایی چیست؟
- هدف از تاسیس چنین موسسه ای برای اینجانب در وهله اول شناسایی استعدادهای موجود بین جوانان کشور بوده است. و در جشنواره های برگزار شده بخش ویژه استعدادیابی نیز طراحی و به انجام رسید، و به امید خدا برگزیدگان از خدمات ویژه آموزشی این مرکز بهره مند خواهند شد.

 آیا جشنواره های هنری در سطح بین المللی هم برگزار خواهید نمود؟
- بله، با توجه به تجارب به دست آمده و وجود همکاران و عزیزانی که در این جشنواره بنده را یاری نمودند و باعث دلگرمی بنده بودند در نظر داریم در آینده نچندان دور، سطح جشنواره ها را به بین المللی ارتقا دهیم.

آیا از راهی که تا امروز طی کرده‌اید، راضی هستید؟
- بله، مسلماً پرداختن به اموری که سازگارترین حالت ممکن با روحیات اشخاص را دارد می تواند لذت بخش
 ترین سکانس از زندگی هر شخص باشد. ناگفته نماند این حس رضایت و هدفمندی بدون وجود یه گروه متعهد و دلسوز امکان پذیر نیست. خدا را شاکرم به خاطر وجود دوستان و همکاران در موسسه وسکه که در همه شرایط حامی و همراه بوده اند.

هدف از این گفتگو پرداختن به خبری است که این روزها منتشر شد. رونمایی از نمایشنامه Hidden Role and The Sin به نویسندگی محمدرضا خردمند که در کشور آلمان انجام شد. در این باره توضیح می دهید؟
- نمایشنامه نقش پنهان و گناه از جمله آثاری بود که مسئولیت ویراستاری آن را بر عهده داشتم و همانطور که عرض کردم یکی از اهداف موسسه کشف استعداد ها و معرفی آن ها در سطوح ملی و بین اللملی است. با توجه به اینکه نویسنده اثر جناب آقای محمدرضا خردمند از پیشینه هنری بسیار عالی برخوردار هستند وظیفه خود دانستم که تمام تلاشم را برای گرفتن نتیجه ای در خور این اثر انجام دهم.

چه ویژگی‌هایی موجب علاقه‌مندی شما به نمایش‌نامه محمدرضا خردمند شد؟
- فضای سورئالیسم این نمایشنامه
در کنار محوریت اصلی داستان که همان نقش منفی گناه بر پیکره زندگی است، بنده را شدیداً تحت تاثیر قرار داد و می تواند باعث تلنگری برای هر شخص باشد تا در مسیر صحیح قدم بر دارد. البته بنده بر این باورم که چنین آثاری بر قلب و روح هر خواننده ای نفوذ می کند چرا که یکی از بزرگ‌ترین دغدغه های انسانی را به تصویر کشیده و بنده هم از این امر مستثنی نبودم.

ترجمه اثر توسط اسما مویسات مترجم جوان ایرانی انجام شد. به دیدگاه شما آیا اعتماد به جوانان ریسک بزرگی نیست؟
- مسلماً انجام هیچ کاری بدون تجربه میسر نیست. اما متاسفانه امروزه برای انجام هر کاری از جوانان طلب یک رزومه قوی می‌کنند این در حالی است که این عزیزان هیچ مجالی برای فعالیت نداشته اند و جمع آوری سوابق کاری موفق تنها در گرو اعتماد
به این عزیزان و در اختیار قرار دادن تجارب و راهکارهای مفید به آنهاست.

فکر می‌کنید سطح کیفی نمایش‌نامه‌نویسان ایرانی در مقایسه با نویسندگان خارجی، چگونه است؟
- با توجه به اینکه تحصیلات بنده در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی بوده آثار و نمایشنامه های متعددی را مطالعه کرده ام، خوشبختانه نویسندگان ایرانی نیز توانسته اند در عرصه نمایشنامه نویسی خوش بدرخشند و آثار ارزشمندی را ارائه کنند.

 سخن پایانی شما؟
-امیدوارم نگاه عمیق تری به هنر در کشور ما شکل گیرد و هنر جایگاه اصلی خود را پیدا کند و جوانان بتوانند با امید بیشتر به آن به عنوان یک حرفه نگاه کنند نه سرگرمی.
متاسفانه میزان حمایت از هنرمندان در ایران تقریباً نزدیک به صفر است و این امر باعث شده جوانان، کمتر به علاقه مندی های خود به شکل جدی تری بپردازند.
در پایان تشکر ویژه ای از شما دارم که راه را برای معرفی هنرمندان و افراد مستعد از طریق رسانه خود هموار ساخته اید

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 نمایشنامه «چهارراه خندق» با نگاهی به زندگی شهید برونسی رونمایی می‌شود | عکس در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی نمایشنامه «چهارراه خندق» با نگاهی به زندگی شهید برونسی رونمایی می‌شود
نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید برونسی در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی رونمایی می‌شود. مایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید عبدالحسین برونسی دوشنبه ۷ مهر در تالار رودکی رونمایی می‌شود.نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ تازه ترین اثر از این نویسنده است که به دوران کودکی، جوانی و شهادت شهید می‌پردازد. به دلیل تاثیر بسزایی که امام هشتم (ع) در زندگی این سردار خط شکن، عارف، عاشق و دلاور دوران دفاع مقدس داشته بخشی از نمایشنامه به زندگی امام رضا(ع) نیز اشاراتی دارد. ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید برونسی در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی رونمایی می‌شود.

مایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید عبدالحسین برونسی دوشنبه ۷ مهر در تالار رودکی رونمایی می‌شود.
نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ تازه ترین اثر از این نویسنده است که به دوران کودکی، جوانی و شهادت شهید می‌پردازد. به دلیل تاثیر بسزایی که امام هشتم (ع) در زندگی این سردار خط شکن، عارف، عاشق و دلاور دوران دفاع مقدس داشته بخشی از نمایشنامه به زندگی امام رضا(ع) نیز اشاراتی دارد.
نام نمایشنامه «چهارراه خندق» برگرفته از حضور شهید برونسی در یکی از عملیات های دفاع مقدس است که به گفته شاهدان عینی برونسی مرد لحظه های جنگ، و حماسه ساز خندق در عملیات بدر بود.
«چهارراه خندق» توسط نشر بنیاد رودکی با برداشتی از کتاب خاک‌های نرم کوشک نوشته سعید عاکف به صورت نمایشنامه درآمده و منتشر شده است.
«خاک‌های نرم کوشک»، زندگی‌نامه و خاطرات شهید عبدالحسین برونسی، فرمانده تیپ ۱۸ جواد الائمه را روایت می‌کند که در قالب خاطراتی به نقل از خانواده و همرزمانش گردآوری شده است.
خاک‌های نرم کوشک تا اوایل ۱۳۹۸ به چاپ دویست و بیست و پنجم رسید. این کتاب با ارائه یک زندگینامه فشرده و مختصر از شهید برونسی به نقل خاطرات اطرافیان، آشنایان و همرزمان ایشان پرداخته و هفتاد روایت کوتاه و خواندنی از ابعاد شخصیتی و زندگانی این فرمانده نقل می‌شود.
متعاقب فرمایشات مقام معظم رهبری در جمعی که در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۸۵  و با  معرفی و تاکید بر شخصیت اوستا عبدالحسین برونسی به مطالعه کتاب خاک‌های نرم کوشک توصیه فرمودند بسرعت در زمره آثار پر فروش و پر مخاطب  ادبیات دفاع مقدس قرار گرفت و به گفته ناشر تاکنون به زبانهای عربی، فرانسه و انگلیسی نیز ترجمه و در خارج از کشور منتشر شده است.
سردار شهید عبدالحسین برونسی متولد سال  ۱۳۲۱ در روستای "گلبوی" از توابع تربت حیدریه قبل از انقلاب اسلامی به کار سخت و طاقت‌فرسای بنایی مشغول بود و در کنار آن به خواندن دروس حوزوی نیز روی آورده بود تا اینکه بعدها به علت شدت یافتن مبارزات او زندانی و مورد شکنجه‌های وحشیانه ساواک قرار گرفت. با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه‌های لازم برای رشد او مهیا شد و در جریان جنگ تحمیلی چنان لیاقت و کارآمدی از خود نشان داد که زبان‌زد همگان شد. او در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۳۶۳ با مسئوولیت فرماندهی تیپ ۱۸ جوادالائمه(ع) در منطقه عملیاتی بدر به شهادت رسیده و پیکرش در منطقه عملیات بر جای می ماند. سال‌ها بعد در جریان تفحص شهدا پیکر ایشان شناسایی و در تاریخ هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در بهشت رضا(ع) در مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تمدید مهلت ارسال آثار برای حضور در «خیابان تئاتر ایران» | عکس تمدید مهلت ارسال آثار برای حضور در «خیابان تئاتر ایران»
بنا به درخواست متقاضیان مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» بنا به درخواست متقاضیان تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. مطابق زمان‌بندی‌ای که پیش از این اعلام شده بود مهلت شرکت در بخش «مسابقه طرح و ایده» این برنامه تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه است. متقاضیان شرکت در برنامه «خیابان تئاتر ایران» می‌توانند مطابق آن‌چه ...
دیدن ادامه ››

بنا به درخواست متقاضیان مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» بنا به درخواست متقاضیان تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. مطابق زمان‌بندی‌ای که پیش از این اعلام شده بود مهلت شرکت در بخش «مسابقه طرح و ایده» این برنامه تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه است.

متقاضیان شرکت در برنامه «خیابان تئاتر ایران» می‌توانند مطابق آن‌چه در فراخوان آمده است و چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ منتشر شد، از طریق «بخش ویژه خیابان تئاتر ایران» در تارنمای ایران‌تئاتر به نشانی http://theater.ir اقدام به ثبت تقاضای خود کنند. به این منظور لازم است ابتدا ۵ نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری نمایش به همراه چند عکس باکیفیت از نمایش را به دبیرخانه این رویداد (دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان) پست نموده و کد رهگیری پست را در فرم تقاضا وارد نمایند.

«خیابان تئاتر ایران» در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر خیابانی کشور با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به‌ویژه نمایش‌های خارج از صحنه‌های مرسوم برگزار می‌شود و در کنار بخش «اجرا» با زیرمجموعه‌های «آزاد»، «نمایش‌های آیینی و سنتی» و «نمایش‌های کودک و نوجوان» و بخش «مسابقه طرح و ایده» شامل «کارگاه‌های آموزشی» نیز هست.

برنامه «خیابان تئاتر ایران» با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در سال جاری به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش غرب حقیقی i
امروز باید با دیدن تئاتر به شعارهایی که درباره حیات صحنه داده ایم عمل کنیم! | عکس محمد چرختاب بازیگر نمایش "غرب حقیقی":امروز باید با دیدن تئاتر به شعارهایی که درباره حیات صحنه داده ایم عمل کنیم!
محمد چرختاب که این روزها با بازی در نمایش "غرب حقیقی" به کارگردانی امید سعیدپور روی صحنه است در گپی کوتاه از حال و احوال این روزهای تئاتر گفت. این بازیگر و کارگردان تئاتر که در 8 سال گذشته علاوه بر کارهای تصویر و تدوین و نمایشنامه خوانی ، حضور در چند دوره جشنواره شکسپیر فرانسه ، دو دوره جشنواره فلباخ آلمان و کشور ترکیه را به صحنه تئاتر حرفه ای تهران ترجیح داده درباره حضورش در نمایش غرب حقیقی گفت: امید سعیدپور را از قبل می شناختم. با انرژی، نشاط و نوع نگاهش آشنا بودم. پیش از این چند بار قرار بود با هم کار کنیم که به سرانجام نرسیدند و من می دانستم که قصد دارد این نمایش را روی صحنه ببرد. ...
دیدن ادامه ››

محمد چرختاب که این روزها با بازی در نمایش "غرب حقیقی" به کارگردانی امید سعیدپور روی صحنه است در گپی کوتاه از حال و احوال این روزهای تئاتر گفت.

این بازیگر و کارگردان تئاتر که در 8 سال گذشته علاوه بر کارهای تصویر و تدوین و نمایشنامه خوانی ، حضور در چند دوره جشنواره شکسپیر فرانسه ، دو دوره جشنواره فلباخ آلمان و کشور ترکیه را به صحنه تئاتر حرفه ای تهران ترجیح داده درباره حضورش در نمایش غرب حقیقی گفت: امید سعیدپور را از قبل می شناختم. با انرژی، نشاط و نوع نگاهش آشنا بودم. پیش از این چند بار قرار بود با هم کار کنیم که به سرانجام نرسیدند و من می دانستم که قصد دارد این نمایش را روی صحنه ببرد. بنابراین وقتی بازی در این کار را پیشنهاد داد پذیرفتم.

وی ادامه داد: به شخصه این نمایشنامه و فضای حول انگیز شپارد در این متن را دوست داشتم. احساس می کردم تماشاگر از شکل رابطه این دو برادر لذت می برد. اشتباه هم نکرده بودم. امروز فکر می کنم کار جذابی شده است و به لحاظ روابط عاطفی اتفاق های خوبی روی صحنه شکل می گیرد.

چرختاب درباره تفاوت سنی دو برادر در این نمایشنامه گفت : شپارد آن ها را با یک دهه اختلاف سنی توصیف کرده است بنابراین در بازی نیز به لحاظ درونی و رفتار روی صحنه ، همین طور در نوع ارتباط با آستین؛ نقش مقابلم، تلاش کرده ام این اختلاف سنی در محدوده یک دهه باشد.

وی پرهیز از کلیشه های رایج بازی نقش های غربی را یکی از نکات مهم در بازیگری دانسته و افزود: بسیاری از بچه های دهه و دوران من ، یک سری اسلوب و آموزه های ابتدایی را برای چنین نقش هایی وام می گیرند و کارشان را بر آن بنا می کنند. برای من این مسیر از خواندن و خواندن و خواندن متن، درک ویژگی های نقش و شباهت هایی که به ویژگی های من دارد شروع می شود. آرام آرام کاراکتر با ویژگی های من مناسباتی پیدا می کند و اجازه می دهم نقش در منی که هستم به عرصه برسد. خیلی دنبال ادا و حرکت های کلیشه ای نیستم.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: فرقی نمی کند شما چه نمایشنامه ای را کار کنید چون تا ویژگی های خودتان را در نقش نیابید و به نسبت های مورد نیاز اجرا ، درصد هر یک را افزایش و کاهش ندهید بازی قابل قبولی نخواهید داشت. گاهی از دوستان می پرسم آیا مطمئن هستید که آدم های دو هزار سال قبل ، آدم های نقاط مختلف زمین این طور که شما نشان می دهید رفتار می کرده اند و حرف می زده اند؟ هر کاراکتر ویژگی هایی دارد که با ویژگی های انسانهای دیگر وجه اشتراک دارد و معتقدم اگر امکانات روحی ، فکری و ذهنی خود را گسترش بدهیم می توانیم آن آدم ها و ویژگی ها را به درستی درک کنیم. و همین نکته است که دست بازیگر را باز میگذارد که رنگ آمیزی شخصیت را بدست آورد.

محمد چرختاب با اشاره به آخرین کاری که به جشنواره فرانسه برده گفت: دو سال قبل اثری را به جشنواره ای در فرانسه بردم که اکثرا بازیگران جوان در آن حضور دارند. اما یکی از بازیگران من با مشکل ویزا برخورد کرد که مجبور شدم با بچه های جوان فرانسه کار کنم. تجربه ای به شدت لذت بخش بود. نوع نگاه آنها به تئاتر و انرژی که برای کار می گذارند بی نظیر است. قبل و بعد از تمرین 4 ، 5 ساعته ، تمام وقتشان را به کار روی متن و خواسته های کارگردان اختصاص می دادند. جلسه تمرین بعد می دیدم که کاملا آماده ، تمرین کرده، دیالوگ ها را حفظ کرده و با ایده برای ادامه حاضر شده اند.

او درباره تفاوت فرهنگی هنرمندان و مخاطبان کشورهای دیگر با جامعه تئاتر ایران صحبت کرده و در بخشی از صحبت هایش گفت: مخاطبان تئاتر بدون پیشداوری و قضاوت، بدون رو کم کنی و دعوا بر سر اینکه ما بهتریم و یا بدون چاپلوسی برای افراد خاص به تماشای تئاتر می نشینند. تئاتر می بینند از آن لذت می برند و با قواعد اولیه و ریشه ای تئاتر ارتباط برقرار می کنند. آنجا تو با مخاطب زلال طرف هستی و بس.

در بخش پایانی این گفت و شنود چرختاب به تلاش گروه های جوان تئاتر برای باز ماندن سالن ها اشاره کرده و گفت: گروه های جوان تئاتر با آگاهی نسبت به شرایط موجود و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را از سر گرفته اند و حال نوبت همه آنهایی است که سال ها شعار حیات صحنه و بقای تئاتر داده اند. امروز همان روزی است که باید با حضورشان در سالن ها و دیدن کار این گروه ها به شعار هایشان عمل کنند و قدمی برای ادامه حیات تئاتر بردارند. مطمئن باشید که سالن ها انقدر فضای خالی دارند که فاصله اجتماعی که هیچ، بسیار بیشتر از آن رعایت می شود.

پویا این را خواند
پوریا صادقی این را دوست دارد
واحد خبر عزیز،
این اقای چرختاب، همون محمدرضا چرختاب هستن؟ نمایش جان و جو؟
۴ روز پیش، یکشنبه
پوریا صادقی
واحد خبر عزیز، این اقای چرختاب، همون محمدرضا چرختاب هستن؟ نمایش جان و جو؟
با محمد چرختاب با نمایش جان و جو آشنا شدم. یکی از نمایش های خوب ۹۸ بود. سه بار دیدم. بعد از یکی از اجراها و در جلسه ای که در مور‌د نمایش در سالن کاج برگزار شد هم کمی گپ زدیم. با اینکه معاشرت دلپزیری نبود، ایشون رو ادم پر دانش، اهل عمل و بی ریایی دیدم. و در قسمت هنرمندان محبوب ذهنم جا پیدا کرد.
امیدوارم در این نمایش هم بدرخشید آقای چرختاب عزیز و ممنونم که صحنه تئاتر رو روشن و گرم نگه میدارید.
۳ روز پیش، دوشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید