آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 16:34:06 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند | عکس با انتشار متنی صورت گرفت؛تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند
مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند. مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان ...
دیدن ادامه ››

مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.
در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:

«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند.
 مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان تئاتر تسلیت مى گوید.
 رنج ها و کوشش هاى او در طول بیش از هفت دهه ، براى همیشه بر جریده فرهنگ و هنر این مرز و بوم باقى خواهد ماند.»

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد
دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.پیام مسافرآستانه چنین است:«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز ...
دیدن ادامه ››

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
پیام مسافرآستانه چنین است:

«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز هنر تئاتر یک تکیه‌گاه اصیل تاریخی داشته باشد. امروز که این بزرگان هنر یک به یک می‌روند افسوس و دریغ ما از بهره‌مندی بیشتر از ایشان هم عمیق‌تر می‌شود.
افسوس از فقدان استاد «عباس جوانمرد» که یگانه، خالص و صاحب اندیشه بود‌. حضور نوبت به نوبت ایشان در ایران فرصت و غنیمت بود که آقای جوانمرد به عشق با جوانان همراه می‌شد و حتی در آخرین حضورش در ایران و با وجود دشواری رفت‌و‌آمد باز به تماشای آثار آنان می‌نشست و صمیمانه با نسلی دیگر به گفت‌وگو می‌‌پرداخت. نسلی که آن‌ها نیز خود را وامدار انسان‌های اصیل می‌دانستند و فزون‌تر احترام می‌کردند.
در پایان سخنی نمی‌ماند جز دریغ و تسلیت. تسلیت به بانوی هنرمند سرکارخانم «نصرت پرتوی»، تسلیت به فرزندان عزیز ایشان و تسلیت به همه دوستداران و هنرمندان ایران‌زمین. مآمنی امن در نزد پروردگار رحمان و رئوف برای این هنرمند عزیز و سفر‌کرده خواهانم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

فاطمه معصومی و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش یاماها i
تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها» | عکس از چهاردهم مهر به صحنه می رود؛تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها»
«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و ...
دیدن ادامه ››

«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و نوشته شده که طی سه دوره زمانی بخشی از زندگی سه شخصیت را به صورت جداگانه روایت می کند. شخصیت هایی که در عین حال با یکدیگر آشنایی دارند.
وی افزود: ما در این نمایش با ادبیات طهران قدیم مواجه می شویم که برای تماشاگر مملو از نوستالژی های تلخ و شیرینی است که فکر می کنم با تفاوت هایی که در کارگردانی و ایده اجرایی ارائه دادیم می تواند برای یک مخاطب تئاتر دربرگیرنده ویژگی های جالب توجهی باشد.

نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تارج از روز دوشنبه چهاردهم مهر تا جمعه نهم مهر با بازی پاوان افسر، لبخند بدیعی و مازیار سیدی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

رضا بهرامی مدیرتولید، ماریا حاجیها طراح چهره پردازی، رضا خضرایی طراح نور، پگاه ترکی طراح لباس، شایان جعفرپور طراح پوستر، کهبد تاراج طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، امید علیزاده مواد تبلیغاتی، مینا ترکمن دستیار کارگردان، مریم نورالدینی دستیار تولید، امیر قالیچی روابط عمومی و تبلیغات دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است مرحله پیش فروش بلیت نمایش «یاماها» از روز سه شنبه هشتم مهر ماه در سامانه «تیوال» آغاز می شود.

پویا، امیر مسعود و محسن جوانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است: «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید. عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است:

 «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید.
 عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» و بنیانگذار سازمان تئاترهای تلویزیونی که صحنه کنونی تئاتر ایران بالندگی و رشد خود را وامدار اوست.
او یکی از کسانی بود که در شکل‌گیری تماشاخانه اصیل سنگلج نقشی مهم داشت و آثاری را روی صحنه برد که همه، فرصتی بود برای آموختنِ یک جمع که خود بالندگی گروه را عرصه تجربه و رشد تئاتر می‌دید.
فقدان این هنرمند، پژوهشگر و مدرس کهنه‌کار را به خانواده محترم ایشان، شاگردان، دوستداران و علاقه‌مندانش تسلیت می‌گویم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مراسم تجلیل از «راویان مقاومت» برگزار شد | عکس مراسم تجلیل از «راویان مقاومت» برگزار شد
به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، مراسم تقدیر و تجلیل از چهره‌های تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مراسمی که عصر روز یکشنبه ششم مهرماه در فرهنگ‌سرای ارسباران و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی-هنری، هنرمندان و مدیران برگزار شد، از هشت چهره تاثیرگذار تئاتر دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.در ابتدای این مراسم که کوروش سلیمانی اجرای آن را برعهده داشت، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه تقدیر و ...
دیدن ادامه ››

به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، مراسم تقدیر و تجلیل از چهره‌های تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مراسمی که عصر روز یکشنبه ششم مهرماه در فرهنگ‌سرای ارسباران و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی-هنری، هنرمندان و مدیران برگزار شد، از هشت چهره تاثیرگذار تئاتر دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.
در ابتدای این مراسم که کوروش سلیمانی اجرای آن را برعهده داشت، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه تقدیر و تجلیل از نام‌آوران عرصه تئاتر مقاومت یکی از وظایف اصلی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس است گفت: همان‌گونه که رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سلحشورانه جنگیدند، هنرمندان نیز وظیفه دارند تا با بیان هنرمندانه خود، فداکاری آنها را برای ثبت در تاریخ و انتقال به نسل‌های آتی به یادها بسپارند.
در بخش دیگری از این مراسم و با حضور مدیران و صاحبان اثر از کتاب‌نمایش‌نامه «کاش به جای استخوان‌هایت لب‌هایت برمی‌گشت» نوشته شهرام کرمی، کتاب‌نمایش‌نامه «کجایی ابراهیم» نوشته لیلی عاج و همچنین کتاب پژوهشی «روایت هزار مجنون» نوشته دکتر مهدی نصیری رونمایی شد.
در ادامه حجةالاسلام والمسلمین میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازی‌های ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: آنچه که امروز و از دوران دفاع مقدس برای جامعه به یادگار مانده‌، مبنای نوین و تمدن‌سازی است که توسط آن مجاهدان راه خدا برای ما برجای مانده است.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، جنگ عقیدتی را شاهد بودیم افزود: چه‌بسا در دوران حماسه‌ساز دفاع مقدس با کمترین عُده و عدّه بر لشکریان سپاه بعث پیروز شدیم و این چیزی جز روحیه خودباوری و باورداشتن توانایی‌های خود نبود.
سپس با حضور مسئولان و مدیران با اهدای هدایایی از مجید کاظم‌زاده مژدهی، کامران شهلایی، علیرضا حنیفی، رویا افشار، حمیدرضا آذرنگ، مالک سراج، مرتضی شاه‌کرم و شهرام کرمی تجلیل و قدردانی شد.
در این مراسم حجةالاسلام والمسلمین میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، دکتر قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دکتر زند وکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، توحید معصومی مشاور عالی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، علی عطایی مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سید محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانه سرو، ناصرآویژه، منظرلشکری، دکتر فارس باقری، عطیه غبیشاوی، آرین رضایی و جمعی از هنرمندان تئاتر کشور حضور داشتند.

ویژه برنامه «راویان مقاومت» توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران و با هدف تجلیل از چهره‌های موثر تئاتر دفاع مقدس برگزار شد.

تمدید اجرای نمایش میدانی «معبری به آسمان»، برگرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی | عکس تمدید اجرای نمایش میدانی «معبری به آسمان»، برگرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی
نمایش میدانی «معبری به آسمان» به کارگردانی محمدمهدی پریزاد به دلیل استقبال مخاطبان تا نهم مهر ماه تمدید شد.به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری فارس، پیغام فتح؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس: فرماندهی سپاه شهر جدید پرند متولی اجرای آوردگاه نمایشی در هفته دفاع مقدس، در شهر جدید پرند، به نام معبری به آسمان است ، این نمایش با همت سرهنگ ارشدی فرماندهی شهر جدید پرند و حمایت نماینده ولی فقیه و امام جمعه پرند، شهرداری و شرکت عمران این شهر برگزار می شود.سرهنگ ارشدی با توجه به نگرش فرهنگی و به دور از اجراهای کلیشه ای ، اقدام به دعوت از گروه های توانمند و صاحب ایده کردکه طی مذاکرات، ...
دیدن ادامه ››

نمایش میدانی «معبری به آسمان» به کارگردانی محمدمهدی پریزاد به دلیل استقبال مخاطبان تا نهم مهر ماه تمدید شد.

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری فارس، پیغام فتح؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس: فرماندهی سپاه شهر جدید پرند متولی اجرای آوردگاه نمایشی در هفته دفاع مقدس، در شهر جدید پرند، به نام معبری به آسمان است ، این نمایش با همت سرهنگ ارشدی فرماندهی شهر جدید پرند و حمایت نماینده ولی فقیه و امام جمعه پرند، شهرداری و شرکت عمران این شهر برگزار می شود.

سرهنگ ارشدی با توجه به نگرش فرهنگی و به دور از اجراهای کلیشه ای ، اقدام به دعوت از گروه های توانمند و صاحب ایده کردکه طی مذاکرات، موسسه حامیان هنر به عنوان مجری طرح معبری به آسمان انتخاب شد. ایده، طرح و اجرای این آوردگاه توسط علیرضا فرج نیا که تجربه دیرینه ای در طراحی و اجرای نمایشگاه های دفاع مقدس طی سال های گذشته و به نام «هم قدم با خاکی های سپید» و «نقطه رهایی» که به همت گروه جهادی چشمه کوثر رقم خورده بود، صورت گرفته است .

در این آوردگاه ۹ موقعیت (ثبت نام ، اتوبوس اعزام ، میدان مین ، کانال نفر رو در میدان جنگ ، کانال کمیل، هور، پل شناور خیبر، بیمارستان صحرایی و نخلستان طراحی و فضا سازی و به صورت مستند انجام شده که در ۶ موقعیت ۶ اپیزود نمایشی بر گرفته از وقایع مستند جنگ تحمیلی نگارش و توسط گروه بازیگری به اجرا در می آید.

سایر عوامل شامل دستیار کارگردان :امید رهبر، منشی صحنه: نازنین ثابتی، طراح لباس : علیرضا فرج نیا، گریم : محمد مهدی پریزاد، روابط عمومی: وحید سماوات، مدیر تولید: محمدمهدی فراهانی، مجری طرح: موسسه حامیان هنر، مشاور رسانه: محمد حسین عبداللهی، بازیگران به ترتیب حضور: مهدی اسدی، حسن شفیعی، یاشار خمسه، مرتضی حفار، میلاد اتابکی، حامد سوری، محمد عطایی، علیرضا رضایی، علیرضا شعاعی، الهه تنهایی، حمیدرضا محمدی پور و امید رهبر با معرفی محسن مکری.

بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر در دستور کار قرار گرفت | عکس در دیدار با شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران؛بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر در دستور کار قرار گرفت
مدیر تئاتر شهر در دیدار با شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران بر همکاری مدیران شهرداری در بهسازی پیاده راه و فضای سبز مجاور این مجموعه تاکید کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیر تئاتر شهر و شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران روز یکشنبه ششم مهر ماه  در دفتر مدیریت این مجموعه درباره مسائل محیط پیرامونی تئاتر شهر با هم گفتگو کردند.ابراهیم گله‌دار زاده مدیر مجموعه تئاتر شهر در این دیدار ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری شهردار، سایر مدیران و معاونان شهرداری منطقه ۱۱ تهران از شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران خواست تا در حوزه بهسازی فضای سبز این مجموعه به ویژه محیط منتهی ...
دیدن ادامه ››

مدیر تئاتر شهر در دیدار با شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران بر همکاری مدیران شهرداری در بهسازی پیاده راه و فضای سبز مجاور این مجموعه تاکید کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیر تئاتر شهر و شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران روز یکشنبه ششم مهر ماه  در دفتر مدیریت این مجموعه درباره مسائل محیط پیرامونی تئاتر شهر با هم گفتگو کردند.

ابراهیم گله‌دار زاده مدیر مجموعه تئاتر شهر در این دیدار ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری شهردار، سایر مدیران و معاونان شهرداری منطقه ۱۱ تهران از شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران خواست تا در حوزه بهسازی فضای سبز این مجموعه به ویژه محیط منتهی به پیاده راه خیابان ولیعصر(عج) و بوستان دانشجو در روزهای آینده اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به این نکته که بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های مختلف در حوزه مدیریت شهری است به طرح نکاتی درباره نورپردازی محیط بیرونی و ارائه راهکارهایی برای خروج افراد بزهکار از فضای فرهنگی این مجموعه پرداخت.

علی اصغر طاهری شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضورش در مجموعه تئاتر شهر از تلاش  مجموعه تحت مدیریت خود برای هرگونه همکاری با مجموعه تئاتر شهر در جهت بهسازی فضای بیرونی تئاتر شهر خبر داد.

شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۱ تهران در بخش پایانی صحبت های خود ضمن دیدار از محیط پیرامونی تئاتر شهر، آسیب های عمرانی در مجاورت مجموعه را بررسی و قول پیگیری های لازم در این زمینه را داد.

جعفر میراحمدی، صبا صالحیان و دیار این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 گفتگو با دکتر میترا تقی نژاد به بهانه ترجمه نمایشنامه محمدرضا خردمند | عکس نویسندگان ایرانی در عرصه نمایشنامه نویسی خوش درخشیده اند گفتگو با دکتر میترا تقی نژاد به بهانه ترجمه نمایشنامه محمدرضا خردمند
چندسالی است انتشارات و موسسات، کتب و آثار صوتی و تصویری مختلفی را منتشر می کنند که امسال موسسه دکتر تقی نژاد چند جشنواره در سطح ملی برگزار نمود و رونمایی از نمایشنامه ای به نویسندگی یک جوان ایرانی در آلمان خبری مهم و جذاب بود.با دکتر میترا تقی نژاد؛ مدیر موسسات وسکه و تقی نژاد به بهانه رونمایی این نمایشنامه گفتگو کردیم.  خانم دکتر تقی نژاد، چطور شد که امسال شروع طوفانی داشتید؟ برگزاری دو جشنواره، تولید فیلم،  تحقیق و پژوهش و خبر مهم رونمایی نمایشنامه در خارج از کشور.- موسسه وسکه با همکاری گروهی از هنرمندان در راستای بهبود فضای خانواده های ایرانی در بحران مقابله با کرونا ویروس ...
دیدن ادامه ››

چندسالی است انتشارات و موسسات، کتب و آثار صوتی و تصویری مختلفی را منتشر می کنند که امسال موسسه دکتر تقی نژاد چند جشنواره در سطح ملی برگزار نمود و رونمایی از نمایشنامه ای به نویسندگی یک جوان ایرانی در آلمان خبری مهم و جذاب بود.
با دکتر میترا تقی نژاد؛ مدیر موسسات وسکه و تقی نژاد به بهانه رونمایی این نمایشنامه گفتگو کردیم.  

خانم دکتر تقی نژاد، چطور شد که امسال شروع طوفانی داشتید؟ برگزاری دو جشنواره، تولید فیلم،  تحقیق و پژوهش و خبر مهم رونمایی نمایشنامه در خارج از کشور.
- موسسه وسکه با همکاری گروهی از هنرمندان در راستای بهبود فضای خانواده های ایرانی در بحران مقابله با کرونا ویروس و بمنظور بالا بردن روحیه هنرمندان و جوانان در ایام قرنطینه تصمیم به برگزاری دو جشنواره در سطح ملی به صورت متوالی نمود و این جشنواره ها با شعار در خانه بمانیم از همان روزهای اولیه شروع قرنطینه برگزار و با استقبال بینظیر شرکت کنندگان مواجه شد. از سوی دیگر امور پرژوهشی در راس کار حرفه ای اینجانب قرار دارد و تا کنون موفق به نوشتن و چاپ بیش از سی مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر خارجی و داخلی شده و چندین دوره به عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پژوهشگران و نخبگان کشور انتخاب شده ام. نمایشنامه پنهان نقش پنهان و گناه از جمله آثاری بود که عهده دار ویراستاری آن بوده ام که متاسفانه مرحله رونمایی از این اثر بدلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد تا بالاخره چندی پیش به کمک نماینده شرکت در آلمان این مهم به انجام رسید.

بفرمایید چطور شد وارد این عرصه شدید؟
- همانطور که در پاسخ به سوال قبل به آن اشاره شد شغل اصلی بنده  نویسندگی و مشاوره در امور پژوهشی است و سال‌های زیادی است که در این زمینه فعالیت دارم و از آنجا که همیشه در حوزه های هنری نیز فعالیت داشتم تصمیم به انجام فعالیتهای جدی‌تر گرفتم. فعالیت های هنری بنده از برگزاری نمایشگاه های نقاشی شروع شد و سرانجام با توجه به علاقه فراوانی که به فیلمسازی داشتم فعالیت فیلمسازی خود را از سال ۹۷ از طریق انجمن سینمای جوانان آغاز کردم.

هدف از تاسیس این موسسات و برگزاری چنین فستیوال هایی چیست؟
- هدف از تاسیس چنین موسسه ای برای اینجانب در وهله اول شناسایی استعدادهای موجود بین جوانان کشور بوده است. و در جشنواره های برگزار شده بخش ویژه استعدادیابی نیز طراحی و به انجام رسید، و به امید خدا برگزیدگان از خدمات ویژه آموزشی این مرکز بهره مند خواهند شد.

 آیا جشنواره های هنری در سطح بین المللی هم برگزار خواهید نمود؟
- بله، با توجه به تجارب به دست آمده و وجود همکاران و عزیزانی که در این جشنواره بنده را یاری نمودند و باعث دلگرمی بنده بودند در نظر داریم در آینده نچندان دور، سطح جشنواره ها را به بین المللی ارتقا دهیم.

آیا از راهی که تا امروز طی کرده‌اید، راضی هستید؟
- بله، مسلماً پرداختن به اموری که سازگارترین حالت ممکن با روحیات اشخاص را دارد می تواند لذت بخش
 ترین سکانس از زندگی هر شخص باشد. ناگفته نماند این حس رضایت و هدفمندی بدون وجود یه گروه متعهد و دلسوز امکان پذیر نیست. خدا را شاکرم به خاطر وجود دوستان و همکاران در موسسه وسکه که در همه شرایط حامی و همراه بوده اند.

هدف از این گفتگو پرداختن به خبری است که این روزها منتشر شد. رونمایی از نمایشنامه Hidden Role and The Sin به نویسندگی محمدرضا خردمند که در کشور آلمان انجام شد. در این باره توضیح می دهید؟
- نمایشنامه نقش پنهان و گناه از جمله آثاری بود که مسئولیت ویراستاری آن را بر عهده داشتم و همانطور که عرض کردم یکی از اهداف موسسه کشف استعداد ها و معرفی آن ها در سطوح ملی و بین اللملی است. با توجه به اینکه نویسنده اثر جناب آقای محمدرضا خردمند از پیشینه هنری بسیار عالی برخوردار هستند وظیفه خود دانستم که تمام تلاشم را برای گرفتن نتیجه ای در خور این اثر انجام دهم.

چه ویژگی‌هایی موجب علاقه‌مندی شما به نمایش‌نامه محمدرضا خردمند شد؟
- فضای سورئالیسم این نمایشنامه
در کنار محوریت اصلی داستان که همان نقش منفی گناه بر پیکره زندگی است، بنده را شدیداً تحت تاثیر قرار داد و می تواند باعث تلنگری برای هر شخص باشد تا در مسیر صحیح قدم بر دارد. البته بنده بر این باورم که چنین آثاری بر قلب و روح هر خواننده ای نفوذ می کند چرا که یکی از بزرگ‌ترین دغدغه های انسانی را به تصویر کشیده و بنده هم از این امر مستثنی نبودم.

ترجمه اثر توسط اسما مویسات مترجم جوان ایرانی انجام شد. به دیدگاه شما آیا اعتماد به جوانان ریسک بزرگی نیست؟
- مسلماً انجام هیچ کاری بدون تجربه میسر نیست. اما متاسفانه امروزه برای انجام هر کاری از جوانان طلب یک رزومه قوی می‌کنند این در حالی است که این عزیزان هیچ مجالی برای فعالیت نداشته اند و جمع آوری سوابق کاری موفق تنها در گرو اعتماد
به این عزیزان و در اختیار قرار دادن تجارب و راهکارهای مفید به آنهاست.

فکر می‌کنید سطح کیفی نمایش‌نامه‌نویسان ایرانی در مقایسه با نویسندگان خارجی، چگونه است؟
- با توجه به اینکه تحصیلات بنده در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی بوده آثار و نمایشنامه های متعددی را مطالعه کرده ام، خوشبختانه نویسندگان ایرانی نیز توانسته اند در عرصه نمایشنامه نویسی خوش بدرخشند و آثار ارزشمندی را ارائه کنند.

 سخن پایانی شما؟
-امیدوارم نگاه عمیق تری به هنر در کشور ما شکل گیرد و هنر جایگاه اصلی خود را پیدا کند و جوانان بتوانند با امید بیشتر به آن به عنوان یک حرفه نگاه کنند نه سرگرمی.
متاسفانه میزان حمایت از هنرمندان در ایران تقریباً نزدیک به صفر است و این امر باعث شده جوانان، کمتر به علاقه مندی های خود به شکل جدی تری بپردازند.
در پایان تشکر ویژه ای از شما دارم که راه را برای معرفی هنرمندان و افراد مستعد از طریق رسانه خود هموار ساخته اید

 نمایشنامه «چهارراه خندق» با نگاهی به زندگی شهید برونسی رونمایی می‌شود | عکس در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی نمایشنامه «چهارراه خندق» با نگاهی به زندگی شهید برونسی رونمایی می‌شود
نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید برونسی در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی رونمایی می‌شود. مایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید عبدالحسین برونسی دوشنبه ۷ مهر در تالار رودکی رونمایی می‌شود.نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ تازه ترین اثر از این نویسنده است که به دوران کودکی، جوانی و شهادت شهید می‌پردازد. به دلیل تاثیر بسزایی که امام هشتم (ع) در زندگی این سردار خط شکن، عارف، عاشق و دلاور دوران دفاع مقدس داشته بخشی از نمایشنامه به زندگی امام رضا(ع) نیز اشاراتی دارد. ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید برونسی در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تالار رودکی رونمایی می‌شود.

مایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ با موضوع زندگی شهید عبدالحسین برونسی دوشنبه ۷ مهر در تالار رودکی رونمایی می‌شود.
نمایشنامه «چهارراه خندق» به قلم محمود فرهنگ تازه ترین اثر از این نویسنده است که به دوران کودکی، جوانی و شهادت شهید می‌پردازد. به دلیل تاثیر بسزایی که امام هشتم (ع) در زندگی این سردار خط شکن، عارف، عاشق و دلاور دوران دفاع مقدس داشته بخشی از نمایشنامه به زندگی امام رضا(ع) نیز اشاراتی دارد.
نام نمایشنامه «چهارراه خندق» برگرفته از حضور شهید برونسی در یکی از عملیات های دفاع مقدس است که به گفته شاهدان عینی برونسی مرد لحظه های جنگ، و حماسه ساز خندق در عملیات بدر بود.
«چهارراه خندق» توسط نشر بنیاد رودکی با برداشتی از کتاب خاک‌های نرم کوشک نوشته سعید عاکف به صورت نمایشنامه درآمده و منتشر شده است.
«خاک‌های نرم کوشک»، زندگی‌نامه و خاطرات شهید عبدالحسین برونسی، فرمانده تیپ ۱۸ جواد الائمه را روایت می‌کند که در قالب خاطراتی به نقل از خانواده و همرزمانش گردآوری شده است.
خاک‌های نرم کوشک تا اوایل ۱۳۹۸ به چاپ دویست و بیست و پنجم رسید. این کتاب با ارائه یک زندگینامه فشرده و مختصر از شهید برونسی به نقل خاطرات اطرافیان، آشنایان و همرزمان ایشان پرداخته و هفتاد روایت کوتاه و خواندنی از ابعاد شخصیتی و زندگانی این فرمانده نقل می‌شود.
متعاقب فرمایشات مقام معظم رهبری در جمعی که در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۸۵  و با  معرفی و تاکید بر شخصیت اوستا عبدالحسین برونسی به مطالعه کتاب خاک‌های نرم کوشک توصیه فرمودند بسرعت در زمره آثار پر فروش و پر مخاطب  ادبیات دفاع مقدس قرار گرفت و به گفته ناشر تاکنون به زبانهای عربی، فرانسه و انگلیسی نیز ترجمه و در خارج از کشور منتشر شده است.
سردار شهید عبدالحسین برونسی متولد سال  ۱۳۲۱ در روستای "گلبوی" از توابع تربت حیدریه قبل از انقلاب اسلامی به کار سخت و طاقت‌فرسای بنایی مشغول بود و در کنار آن به خواندن دروس حوزوی نیز روی آورده بود تا اینکه بعدها به علت شدت یافتن مبارزات او زندانی و مورد شکنجه‌های وحشیانه ساواک قرار گرفت. با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه‌های لازم برای رشد او مهیا شد و در جریان جنگ تحمیلی چنان لیاقت و کارآمدی از خود نشان داد که زبان‌زد همگان شد. او در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۳۶۳ با مسئوولیت فرماندهی تیپ ۱۸ جوادالائمه(ع) در منطقه عملیاتی بدر به شهادت رسیده و پیکرش در منطقه عملیات بر جای می ماند. سال‌ها بعد در جریان تفحص شهدا پیکر ایشان شناسایی و در تاریخ هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در بهشت رضا(ع) در مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

تمدید مهلت ارسال آثار برای حضور در «خیابان تئاتر ایران» | عکس تمدید مهلت ارسال آثار برای حضور در «خیابان تئاتر ایران»
بنا به درخواست متقاضیان مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» بنا به درخواست متقاضیان تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. مطابق زمان‌بندی‌ای که پیش از این اعلام شده بود مهلت شرکت در بخش «مسابقه طرح و ایده» این برنامه تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه است. متقاضیان شرکت در برنامه «خیابان تئاتر ایران» می‌توانند مطابق آن‌چه ...
دیدن ادامه ››

بنا به درخواست متقاضیان مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش «اجرا»ی برنامه «خیابان تئاتر ایران» بنا به درخواست متقاضیان تا روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تمدید شد. مطابق زمان‌بندی‌ای که پیش از این اعلام شده بود مهلت شرکت در بخش «مسابقه طرح و ایده» این برنامه تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه است.

متقاضیان شرکت در برنامه «خیابان تئاتر ایران» می‌توانند مطابق آن‌چه در فراخوان آمده است و چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ منتشر شد، از طریق «بخش ویژه خیابان تئاتر ایران» در تارنمای ایران‌تئاتر به نشانی http://theater.ir اقدام به ثبت تقاضای خود کنند. به این منظور لازم است ابتدا ۵ نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری نمایش به همراه چند عکس باکیفیت از نمایش را به دبیرخانه این رویداد (دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان) پست نموده و کد رهگیری پست را در فرم تقاضا وارد نمایند.

«خیابان تئاتر ایران» در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر خیابانی کشور با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به‌ویژه نمایش‌های خارج از صحنه‌های مرسوم برگزار می‌شود و در کنار بخش «اجرا» با زیرمجموعه‌های «آزاد»، «نمایش‌های آیینی و سنتی» و «نمایش‌های کودک و نوجوان» و بخش «مسابقه طرح و ایده» شامل «کارگاه‌های آموزشی» نیز هست.

برنامه «خیابان تئاتر ایران» با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در سال جاری به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش غرب حقیقی i
امروز باید با دیدن تئاتر به شعارهایی که درباره حیات صحنه داده ایم عمل کنیم! | عکس محمد چرختاب بازیگر نمایش "غرب حقیقی":امروز باید با دیدن تئاتر به شعارهایی که درباره حیات صحنه داده ایم عمل کنیم!
محمد چرختاب که این روزها با بازی در نمایش "غرب حقیقی" به کارگردانی امید سعیدپور روی صحنه است در گپی کوتاه از حال و احوال این روزهای تئاتر گفت. این بازیگر و کارگردان تئاتر که در 8 سال گذشته علاوه بر کارهای تصویر و تدوین و نمایشنامه خوانی ، حضور در چند دوره جشنواره شکسپیر فرانسه ، دو دوره جشنواره فلباخ آلمان و کشور ترکیه را به صحنه تئاتر حرفه ای تهران ترجیح داده درباره حضورش در نمایش غرب حقیقی گفت: امید سعیدپور را از قبل می شناختم. با انرژی، نشاط و نوع نگاهش آشنا بودم. پیش از این چند بار قرار بود با هم کار کنیم که به سرانجام نرسیدند و من می دانستم که قصد دارد این نمایش را روی صحنه ببرد. ...
دیدن ادامه ››

محمد چرختاب که این روزها با بازی در نمایش "غرب حقیقی" به کارگردانی امید سعیدپور روی صحنه است در گپی کوتاه از حال و احوال این روزهای تئاتر گفت.

این بازیگر و کارگردان تئاتر که در 8 سال گذشته علاوه بر کارهای تصویر و تدوین و نمایشنامه خوانی ، حضور در چند دوره جشنواره شکسپیر فرانسه ، دو دوره جشنواره فلباخ آلمان و کشور ترکیه را به صحنه تئاتر حرفه ای تهران ترجیح داده درباره حضورش در نمایش غرب حقیقی گفت: امید سعیدپور را از قبل می شناختم. با انرژی، نشاط و نوع نگاهش آشنا بودم. پیش از این چند بار قرار بود با هم کار کنیم که به سرانجام نرسیدند و من می دانستم که قصد دارد این نمایش را روی صحنه ببرد. بنابراین وقتی بازی در این کار را پیشنهاد داد پذیرفتم.

وی ادامه داد: به شخصه این نمایشنامه و فضای حول انگیز شپارد در این متن را دوست داشتم. احساس می کردم تماشاگر از شکل رابطه این دو برادر لذت می برد. اشتباه هم نکرده بودم. امروز فکر می کنم کار جذابی شده است و به لحاظ روابط عاطفی اتفاق های خوبی روی صحنه شکل می گیرد.

چرختاب درباره تفاوت سنی دو برادر در این نمایشنامه گفت : شپارد آن ها را با یک دهه اختلاف سنی توصیف کرده است بنابراین در بازی نیز به لحاظ درونی و رفتار روی صحنه ، همین طور در نوع ارتباط با آستین؛ نقش مقابلم، تلاش کرده ام این اختلاف سنی در محدوده یک دهه باشد.

وی پرهیز از کلیشه های رایج بازی نقش های غربی را یکی از نکات مهم در بازیگری دانسته و افزود: بسیاری از بچه های دهه و دوران من ، یک سری اسلوب و آموزه های ابتدایی را برای چنین نقش هایی وام می گیرند و کارشان را بر آن بنا می کنند. برای من این مسیر از خواندن و خواندن و خواندن متن، درک ویژگی های نقش و شباهت هایی که به ویژگی های من دارد شروع می شود. آرام آرام کاراکتر با ویژگی های من مناسباتی پیدا می کند و اجازه می دهم نقش در منی که هستم به عرصه برسد. خیلی دنبال ادا و حرکت های کلیشه ای نیستم.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: فرقی نمی کند شما چه نمایشنامه ای را کار کنید چون تا ویژگی های خودتان را در نقش نیابید و به نسبت های مورد نیاز اجرا ، درصد هر یک را افزایش و کاهش ندهید بازی قابل قبولی نخواهید داشت. گاهی از دوستان می پرسم آیا مطمئن هستید که آدم های دو هزار سال قبل ، آدم های نقاط مختلف زمین این طور که شما نشان می دهید رفتار می کرده اند و حرف می زده اند؟ هر کاراکتر ویژگی هایی دارد که با ویژگی های انسانهای دیگر وجه اشتراک دارد و معتقدم اگر امکانات روحی ، فکری و ذهنی خود را گسترش بدهیم می توانیم آن آدم ها و ویژگی ها را به درستی درک کنیم. و همین نکته است که دست بازیگر را باز میگذارد که رنگ آمیزی شخصیت را بدست آورد.

محمد چرختاب با اشاره به آخرین کاری که به جشنواره فرانسه برده گفت: دو سال قبل اثری را به جشنواره ای در فرانسه بردم که اکثرا بازیگران جوان در آن حضور دارند. اما یکی از بازیگران من با مشکل ویزا برخورد کرد که مجبور شدم با بچه های جوان فرانسه کار کنم. تجربه ای به شدت لذت بخش بود. نوع نگاه آنها به تئاتر و انرژی که برای کار می گذارند بی نظیر است. قبل و بعد از تمرین 4 ، 5 ساعته ، تمام وقتشان را به کار روی متن و خواسته های کارگردان اختصاص می دادند. جلسه تمرین بعد می دیدم که کاملا آماده ، تمرین کرده، دیالوگ ها را حفظ کرده و با ایده برای ادامه حاضر شده اند.

او درباره تفاوت فرهنگی هنرمندان و مخاطبان کشورهای دیگر با جامعه تئاتر ایران صحبت کرده و در بخشی از صحبت هایش گفت: مخاطبان تئاتر بدون پیشداوری و قضاوت، بدون رو کم کنی و دعوا بر سر اینکه ما بهتریم و یا بدون چاپلوسی برای افراد خاص به تماشای تئاتر می نشینند. تئاتر می بینند از آن لذت می برند و با قواعد اولیه و ریشه ای تئاتر ارتباط برقرار می کنند. آنجا تو با مخاطب زلال طرف هستی و بس.

در بخش پایانی این گفت و شنود چرختاب به تلاش گروه های جوان تئاتر برای باز ماندن سالن ها اشاره کرده و گفت: گروه های جوان تئاتر با آگاهی نسبت به شرایط موجود و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را از سر گرفته اند و حال نوبت همه آنهایی است که سال ها شعار حیات صحنه و بقای تئاتر داده اند. امروز همان روزی است که باید با حضورشان در سالن ها و دیدن کار این گروه ها به شعار هایشان عمل کنند و قدمی برای ادامه حیات تئاتر بردارند. مطمئن باشید که سالن ها انقدر فضای خالی دارند که فاصله اجتماعی که هیچ، بسیار بیشتر از آن رعایت می شود.

پویا این را خواند
پوریا صادقی این را دوست دارد
واحد خبر عزیز،
این اقای چرختاب، همون محمدرضا چرختاب هستن؟ نمایش جان و جو؟
۲ روز پیش، یکشنبه
پوریا صادقی
واحد خبر عزیز، این اقای چرختاب، همون محمدرضا چرختاب هستن؟ نمایش جان و جو؟
با محمد چرختاب با نمایش جان و جو آشنا شدم. یکی از نمایش های خوب ۹۸ بود. سه بار دیدم. بعد از یکی از اجراها و در جلسه ای که در مور‌د نمایش در سالن کاج برگزار شد هم کمی گپ زدیم. با اینکه معاشرت دلپزیری نبود، ایشون رو ادم پر دانش، اهل عمل و بی ریایی دیدم. و در قسمت هنرمندان محبوب ذهنم جا پیدا کرد.
امیدوارم در این نمایش هم بدرخشید آقای چرختاب عزیز و ممنونم که صحنه تئاتر رو روشن و گرم نگه میدارید.
۲۳ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان بخش رادیوتئاتر جشنواره سی‌ونهم منتشر شد | عکس فراخوان بخش رادیوتئاتر جشنواره سی‌ونهم منتشر شد
فراخوان بخش رادیوتئاتر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» منتشر شد. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، فراخوان بخش رادیوتئاتر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» منتشر شد. موضوعات بخش «اصلی» شامل جهش تولید ملی، مدافعان سلامت، بحران ناشی از کرونا، صلح جهانی و اخلاق ایرانی است. همچنین موضوعات بخش «ویژه» شامل گرامیداشت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و معرفی زندگی شهدای دفاع مقدس و مقاومت، به ویژه شهید سردار سلیمانی می‌شود.سی‌ونهمین ...
دیدن ادامه ››

فراخوان بخش رادیوتئاتر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» منتشر شد.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، فراخوان بخش رادیوتئاتر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» منتشر شد. موضوعات بخش «اصلی» شامل جهش تولید ملی، مدافعان سلامت، بحران ناشی از کرونا، صلح جهانی و اخلاق ایرانی است. همچنین موضوعات بخش «ویژه» شامل گرامیداشت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و معرفی زندگی شهدای دفاع مقدس و مقاومت، به ویژه شهید سردار سلیمانی می‌شود.

سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر از بین آثار متقاضی، پذیرای ۱۰ اثر برای شرکت در بخش رادیوتئاتر خواهد بود. آخرین‌ مهلت برای ارسال آثار  ۱۰ آذرماه ۱۳۹۹ و زمان اعلام آثار راه‌یافته به جشنواره ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ است.

پیش از این فراخوان «مسابقه نمایشنامه‌نویسی»، «مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر» و بخش «صحنه‌ای» و «خیابانی» سی‌‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شده بود.

فایل pdf فراخوان بخش رادیوتئاتر جشنواره سی‌ونهم پیوست خبر شده است.  
سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار خواهد شد.

فراخوان_بخش_رادیوتئاتر.pdf

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نگین ضیایی نمایش «مِرفی» را به صحنه می برد | عکس نگین ضیایی نمایش «مِرفی» را به صحنه می برد
نمایش «مِرفی» به کارگردانی نگین ضیایی در اواسط مهر ماه به صحنه خواهد رفت.به گزارش روابط عمومی گروه، نمایش «مِرفی» به کارگردانی نگین ضیایی و نویسندگی سپیده ضیایی (با اقتباس از رمان ساموئل بکت) از اواسط مهر ماه اجرای خود را آغاز خواهد کرد.نمایش « مِرفی» در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی اجرا شده است و همچنین در شهریور ماه ۱۳۹۸ به مدت هفت شب در سالن وزارت ارشاد شهر نوشهر به روی صحنه رفته است.نگین ضیایی پیش از این نمایش‌های «کبوتری ناگهان» را تیر و مرداد ۱۳۹۵ در تماشاخانه ارغنون و «آپارتاید» را تیر و مرداد ۱۳۹۷ در پردیس ...
دیدن ادامه ››

نمایش «مِرفی» به کارگردانی نگین ضیایی در اواسط مهر ماه به صحنه خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی گروه، نمایش «مِرفی» به کارگردانی نگین ضیایی و نویسندگی سپیده ضیایی (با اقتباس از رمان ساموئل بکت) از اواسط مهر ماه اجرای خود را آغاز خواهد کرد.
نمایش « مِرفی» در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی اجرا شده است و همچنین در شهریور ماه ۱۳۹۸ به مدت هفت شب در سالن وزارت ارشاد شهر نوشهر به روی صحنه رفته است.
نگین ضیایی پیش از این نمایش‌های «کبوتری ناگهان» را تیر و مرداد ۱۳۹۵ در تماشاخانه ارغنون و «آپارتاید» را تیر و مرداد ۱۳۹۷ در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه برده است.

شایان ذکر است مکان، زمان، گروه بازیگران و سایر عوامل اجرایی نمایش «مِرفی» به زودی اعلام خواهد شد

کیامرث تقی زاده این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جدول کامل اجراهای دهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شد  | عکس جدول کامل اجراهای دهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شد
جدول کامل زمان بندی اجراهای مهر و آبان دهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شد. به گزارش روابط عمومی دهمین دوره تئاتر صاحبدلان، طبق این برنامه که از اول مهرماه اجراهای آن آغاز و تا ۲۰ آبان ادامه دارد؛ ۲۳ اثر نمایشی در سه گروه صحنه‌ای، محیطی و خیابانی در تهران و استان های به صحنه می‌رود. طبق جدول منتشر شده اجرای آثار نمایشی دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از اول مهر ماه ۹۹ مصادف با چهارم صفر ۱۴۴۲  هجری قمری با سه اجرا «شبیه سردار»، «دمام نوازی» و «فقط بخاطر تو» در محوطه تئاتر شهر و «او می‌آید» در ایلام آغاز به کار کرده است.در ادامه ...
دیدن ادامه ››

جدول کامل زمان بندی اجراهای مهر و آبان دهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دهمین دوره تئاتر صاحبدلان، طبق این برنامه که از اول مهرماه اجراهای آن آغاز و تا ۲۰ آبان ادامه دارد؛ ۲۳ اثر نمایشی در سه گروه صحنه‌ای، محیطی و خیابانی در تهران و استان های به صحنه می‌رود.
طبق جدول منتشر شده اجرای آثار نمایشی دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از اول مهر ماه ۹۹ مصادف با چهارم صفر ۱۴۴۲  هجری قمری با سه اجرا «شبیه سردار»، «دمام نوازی» و «فقط بخاطر تو» در محوطه تئاتر شهر و «او می‌آید» در ایلام آغاز به کار کرده است.
در ادامه این اجراها که از استقبال قابل توجهی برخوردار بود اجرای نمایش «درعاشورا»  به کارگردانی مهدی مقیمی از شب گذشته  ۴ مهر مصادف با ۷ صفر آغاز شد و تا ۱۱ مهر ۱۴۴۲ در محوطه تئاتر شهر ادامه دارد.
در جدول اجرای دهمین دوره تئاتر صاحبدلان در بازه زمانی اول  مهر  تا ۲۰ آبان ۲۳ اثر نمایشی آسمانی دیگر، او می آید، ایستاده چون سرو به تماشای خورشید، برقع، پولکه گردانی آذربایجان، خون رقصه، در عاشورا، دقایقی با رضا، دمام نوازی، زبان اشاره، ژنرال خورشید، سرخ او، سوگنامه، شبیه سردار، شور و شعور، فقط بخاطر تو، کابوسهایی که خواستند رویا شوند، کوچه نقاش ها، مجنون  لیلی ، نجوای عزازیل، ننه سربخش، وقتی سخو می شمارد و هشت به صحنه می‌رود.


جدول_اجراهای_دهمین_دوره_تئاتر_صاحبدلان_به_ترتیب_نام_نمایش‌ها_1.pdf

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویژه‌برنامۀ «راویان مقاومت» فردا و با هدف تجلیل از هشت هنرمند تئاتر دفاع مقدس برگزار می‌شود | عکس ویژه‌برنامۀ «راویان مقاومت» فردا و با هدف تجلیل از هشت هنرمند تئاتر دفاع مقدس برگزار می‌شود
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از هشت هنرمند فعال حوزۀ تئاتر دفاع مقدس تجلیل می‌کنند. به‌ گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ویژه‌برنامۀ «راویان مقاومت» با هدف تقدیر از هنرمندان فعال عرصۀ تئاتر دفاع مقدس، فردا یکشنبه ششم مهرماه، در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار خواهد شد.دراین برنامه به پاس سال‌ها تلاش و نقش‌آفرینی در حوزۀ تئاتر دفاع مقدس از علیرضا حنیفی، رویا افشار، حمیدرضا آذرنگ، مجید کاظم‌زاده مژدهی، مالک سراج، کامران شهلایی، مرتضی شاه‌کرم و شهرام کرمی ...
دیدن ادامه ››

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از هشت هنرمند فعال حوزۀ تئاتر دفاع مقدس تجلیل می‌کنند.

به‌ گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ویژه‌برنامۀ «راویان مقاومت» با هدف تقدیر از هنرمندان فعال عرصۀ تئاتر دفاع مقدس، فردا یکشنبه ششم مهرماه، در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار خواهد شد.
دراین برنامه به پاس سال‌ها تلاش و نقش‌آفرینی در حوزۀ تئاتر دفاع مقدس از علیرضا حنیفی، رویا افشار، حمیدرضا آذرنگ، مجید کاظم‌زاده مژدهی، مالک سراج، کامران شهلایی، مرتضی شاه‌کرم و شهرام کرمی تقدیر و تجلیل به‌عمل خواهد آمد.
همچنین در این ویژه‌برنامه از دو کتاب‌نمایش‌نامۀ دفاع مقدس با عنوان «کاش به‌جای استخوان‌هایت، لب‌هایت برمی‌گشت» اثر شهرام کرمی و «کجایی ابراهیم» اثر لیلی عاج و همچنین کتاب پژوهشی تئاتر دفاع مقدس با عنوان «روایت هزار مجنون» که شامل نمایش‌نامه‌های برگزیدۀ چهار دهه دفاع مقدس و اثر دکتر مهدی نصیری است، رونمایی خواهد شد.

این مراسم فردا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در فرهنگ‌سرای ارسباران از ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» منتشر شد | عکس فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» منتشر شد
با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری، اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» را برگزار می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر، اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد ...
دیدن ادامه ››

با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری، اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر، اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، در راستای تقویت بسترهای نمایشنامه‌نویسی کشور و ترغیب نمایشنامه‌نویسان به خلق آثار ماندگار، رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» را با رویکرد توجه به مضامین و مفاهیم مقاومت و دفاع مقدس در گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می‌کند.

مهلت ارسال اثر برای شرکت در این رویداد تا پایان مهر سال جاری است و علاقه‌مندان می‌بایست تا این زمان چکیده یا طرح نمایشنامه خود را در بخش ویژه «نخل سرخ» بر روی تارنمای «ایران‌تئاتر» بارگذاری کنند. در ادامه هیئت‌انتخاب در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه اسامی آثاری که ظرفیت و قابلیت تبدیل شدن به نمایشنامه کامل را دارند اعلام خواهد کرد. روند عقد قرارداد و تولید نمایشنامه براساس فراخوان اعلامی طی خواهد شد. رونمایی و چاپ آثار در اسفندماه ۹۹ انجام می‌شود.

با توجه به تاکید برگزارکنندگان این رویداد بر فرآیند «تولید نمایشنامه از آغاز تا پایان» تنها کسانی می‌توانند متقاضی حضور شوند که نمایشنامه‌شان تولید جدید محسوب می‌شود.

فایل pdf  فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» پیوست خبر شده است.
فراخوان_رویداد_نمایشنامه‌نویسی_«نخل_سرخ»_1.pdf

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجراى تئاتر خیابانى به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در چهار استان | عکس اجراى تئاتر خیابانى به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در چهار استان
با برنامه‌ریزى صورت‌گرفته از سوی کانون تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهاى نمایشی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ٢٣ گروه نمایشی به مدت ٥ روز، از سوم تا هفتم مهرماه در چهار استانِ ایلام، خوزستان، کردستان و کرمانشاه به اجرا می‌پردازند. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با برنامه‌ریزى صورت‌گرفته از سوی کانون تئاتر خیابانى اداره‌کل هنرهاى نمایشى با هماهنگى انجمن هنرهاى نماشی ایران، دفاتر استانى انجمن‌ها و ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامى ایلام، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و منطقه آزاد اروند به مناسبت ...
دیدن ادامه ››

با برنامه‌ریزى صورت‌گرفته از سوی کانون تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهاى نمایشی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ٢٣ گروه نمایشی به مدت ٥ روز، از سوم تا هفتم مهرماه در چهار استانِ ایلام، خوزستان، کردستان و کرمانشاه به اجرا می‌پردازند.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با برنامه‌ریزى صورت‌گرفته از سوی کانون تئاتر خیابانى اداره‌کل هنرهاى نمایشى با هماهنگى انجمن هنرهاى نماشی ایران، دفاتر استانى انجمن‌ها و ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامى ایلام، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و منطقه آزاد اروند به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اجراهاى تئاتر خیابانى از سوم مهرماه آغاز شد و تا هفتم مهر ادامه پیدا می‌کند.  
این اجراها هم‌زمان در مناطق عملیاتى، گلزار شهدا، سطح شهر و یادمان‌هاى دفاع مقدسِ چهار استانِ ایلام، خوزستان، کردستان و کرمانشاه توسط گروه‌هاى تئاتر خیابانى با موضوع دفاع مقدس و احوالات آن دوران، میزبان علاقه‌مندان می‌شود.
اسامى آثار و گروه‌هاى شرکت‌کننده در این رویداد به این شرح است:

استان ایلام :
۱- «کوله»، نویسنده و کارگردان علی‌اصغر پورقهرمان
۲- «بل ۲۱۴»، نویسنده و کارگردان مصطفی کولیوندی
۳- «اون شب که بارون اومد»، نویسنده و کارگردان سعید خیراللهی
۴- «هفت سین»، نویسنده و کارگردان مالک آبسالان
۵- «عباس»، نویسنده سعید خیراللهی، کارگردان مرجان قاسمى
٦- «مجلس قتل سهراب، بی‌آب»، نویسنده و کارگردان محمد اسماعیل بیگی
٧- «منطقه آزاد» کارگردان مهرداد علیزاده
٨- «تى ان تى» نویسنده پژمان شاهوردى، کارگردان حسنا قبادى

استان خوزستان:
١- «ممد گمنام»، نویسنده بهنام کاوه، کارگردان سجاد طرفى‌نژاد
٢- «برحى دلاور»، نویسنده و کارگردان احمد مسافرى
٣- «جنگ‌زده»، نویسنده ندا اعتمادى‌کیا، کارگردان لیلا یدالله‌زاده
٤- «آن روزها»، نویسنده و کارگردان علی بنائیان
٥- «یاد یاران»، نویسنده و کارگردان سیداحمد موسوى‌راد

استان کردستان:
١- «یک قدم به پایان»، نویسنده و کارگردان سامان راست‌بین
٢- «یادگاران»، نویسنده و کارگردان موسی هدایتی
٣- «دنیای خاکستری»، طرح و ایده علیرضا اسماعیلی، کارگردان وریا شاکرى
٤- «به نام انسانیت»، نویسنده و کارگردان وریا فلاحی

استان کرمانشاه
١- «آزادگان»، نویسنده و کارگردان هومن روح‌تافى
٢- «ضربان»، نویسنده و کارگردان مصطفى دهشت
٣- «علمدار نیامد»، نویسنده و کارگردان صیاد خالیگران
٤- «پدر»، نویسنده و کارگردان محسن یارمحمدى
٥- «گنج»، نویسنده و کارگردان قباد دارابى
٦- «گلایه»، نویسنده و کارگردان مسرور مهدیانى

در این رویداد تعداد ٢٣ گروه نمایشی با ١١٨ اجراى نمایشى در بالغ بر ٨٠ منطقه و محوطه به مدت ٥ روز از سوم تا هفتم مهرماه در سراسر این استان‌ها به اجرا می‌پردازند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اعلام اسامی اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره سراسری تئاتر  تجربی مختص | عکس اعلام اسامی اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره سراسری تئاتر تجربی مختص
موسسه فرهنگی هنری «افق نگاه مختص» به عنوان برگزار کننده ی جشنواره ی سراسری تئاتر تجربی مختص اعضای شورای سیاست گذاری  اولین دوره ی جشنواره خود را معرفی کرد.به گزارش روابط عمومی جشنواره سراسری تئاتر تجربی مختص، سید محسن موسوی؛موسس و عضو هیئت مدیره  ی موسسه ی  فرهنگی هنری مختص، علیرضا سبحانی؛ رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه،جهانشیر یاراحمدی؛رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر،حمید پورآذری مدرس و کارگردان تئاتر،مهدی مشهور ؛نویسنده و کارگردان،علی حجی؛کارگردان؛بازیگرو دبیر هنری موسسه ی فرهنگی هنری مختص ،مریم میری ؛مدیر داخلی موسسه فرهنگی هنری مختص ...
دیدن ادامه ››

موسسه فرهنگی هنری «افق نگاه مختص» به عنوان برگزار کننده ی جشنواره ی سراسری تئاتر تجربی مختص اعضای شورای سیاست گذاری  اولین دوره ی جشنواره خود را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره سراسری تئاتر تجربی مختص، سید محسن موسوی؛موسس و عضو هیئت مدیره  ی موسسه ی  فرهنگی هنری مختص، علیرضا سبحانی؛ رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه،جهانشیر یاراحمدی؛رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر،حمید پورآذری مدرس و کارگردان تئاتر،مهدی مشهور ؛نویسنده و کارگردان،علی حجی؛کارگردان؛بازیگرو دبیر هنری موسسه ی فرهنگی هنری مختص ،مریم میری ؛مدیر داخلی موسسه فرهنگی هنری مختص به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری نخستین دوره ی جشنواره ی سراسری  تئاتر تجربی مختص معرفی شده اند.

این شورا با هدف اعتلای فرهنگی ، توسعه و گسترش نمایش، تدوین راهبردی کلان جشنواره تئاتر تجربی و تبیین افق‌های اجرایی، این رویداد فراگیر هنری را سیاستگذاری می‌کند.

موسسه چند منظوره‌ی فرهنگی هنری مختص در سال ۱۳۹۸ با هدف آموزش پرورش و تولید در عرصه ی فرهنگ و هنر  از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه ی فعالیت گرفت. مختص از زمان آغاز فعالیت خود از همکاری و مشارکت اساتید صاحب نام حوزه های مختلف فرهنگی هنری برخوردار بوده است و امید دارد با ارائه ی خدمات فرهنگی هنری با کیفیت عالی بتواند فعالیت های خود را گسترش دهد تا هنرمندان و جوانان  مشتاق ایرانی بتوانند بخوبی از خدمات مختص بهرمند شوند.

به زودی دبیر نخستین جشنواره سراسری تئاتر  تجربی مختص معرفی می شود.

نیلوفر ثانی و آذین حجازی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در روزهای پایانی اجرا | عکس برنامه تالارهای نمایشی تئاتر شهر اعلام شد«بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در روزهای پایانی اجرا
برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر در حالی اعلام شد که دو نمایش «بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در روزهای پایانی اجرا قرار گرفتند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر در هفته جاری میزبان دو نمایش «بیداری» به کارگردانی داود دانشور و «بین یه عالمه ماهی» به کارگردانی امیردلفانی خواهد بود.نمایش «بیداری» به نویسندگی ژولیان گارنر و کارگردانی داود دانشور که از روز یکشنبه شانزدهم شهریور ماه با بازی (به ترتیب حروف الفبا) رضا امامی، گیلدا حمیدی، افشین زارعی و فرزانه نشاط ...
دیدن ادامه ››

برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر در حالی اعلام شد که دو نمایش «بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در روزهای پایانی اجرا قرار گرفتند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر در هفته جاری میزبان دو نمایش «بیداری» به کارگردانی داود دانشور و «بین یه عالمه ماهی» به کارگردانی امیردلفانی خواهد بود.

نمایش «بیداری» به نویسندگی ژولیان گارنر و کارگردانی داود دانشور که از روز یکشنبه شانزدهم شهریور ماه با بازی (به ترتیب حروف الفبا) رضا امامی، گیلدا حمیدی، افشین زارعی و فرزانه نشاط خواه اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز کرده تا روز جمعه یازدهم مهر ماه،  ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان به صحنه می رود.

«بیداری» روایت یک معلول ذهنی است . او در اثر جرمی که مرتکب شده در زندانی تحت مراقبت و توسط سرزندانبان تحت آموزش قرار می گیرد تا اینکه یک اتفاق موجب می شود تا سرزندانبان او را برای مدتی به یکی از روستاهای اطراف شهر منتقل کند تا به زندگی طبیعی بازگردد. اما آشنایی معلول ذهنی در روستا با یک زن اتفاقاتی را رقم می زند که پس از چند ماه موجب شگفتی می شود.

«بین یه عالمه ماهی» به نویسندگی و کارگردانی امیر دلفانی نمایش دیگری است که از روز سه شنبه هجدهم شهریور ماه اجرای خود را در تالار سایه آغاز کرده و تا روز جمعه یازدهم مهرماه نیز به اجرای خود در این تالار ادامه می دهد.

نمایش «بین یه عالمه ماهی» روایت کوچ پنج خانواده جنوب کشور است که در دهه ۴۰ شمسی به پایتخت کوچ می کنند.

در این نمایش که ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان به صحنه می رود، خشایار قائد رحمتی، مهدی یگانه، امیر دلفانی و ایمان عبدی به عنوان بازیگر حضور دارند.

آذین حجازی این را خواند
البته بلیت «بین یه عالمه ماهی» ۳۵ هزار تومنه که با در نظر گرفتن مالیات میشه ۳۸۱۵۰ هزار تومن🤷‍♀️
۳ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش غرب حقیقی i
 اجرایی خوش ریتم از بازیگران خوب تبریز دیدم | عکس رضا حامدی‌خواه: اجرایی خوش ریتم از بازیگران خوب تبریز دیدم
رضا حامدی‌خواه که روز گذشته به تماشای نمایش غرب حقیقی به کارگردانی امید سعیدپور نشست در پایان این اجرا گفت: امشب اجرایی خوش ریتم از متنی بسیار دشوار دیدم. اجراهای متفاوتی از این نمایش دیده‌ام ولی این نمایش از ریتم درست و درک کاملی از متن برخوردار بود.این کارگردان و مدرس تئاتر در بخش دیگر صحبت‌هایش به بازیگری روان و دلنشین گروه بازیگران اشاره کرده و افزود: سال‌ها در تبریز تدریس کرده‌ام و با توان بازیگران و دانش‌آموختگان تئاتر در این شهر آشنایم. این شهر بازیگران بسیار خوب و صاحب سبکی را به تئاتر معرفی کرده است. مسلما یکی از ویژگی‌های اجرای امشب بازی درست ...
دیدن ادامه ››

رضا حامدی‌خواه که روز گذشته به تماشای نمایش غرب حقیقی به کارگردانی امید سعیدپور نشست در پایان این اجرا گفت: امشب اجرایی خوش ریتم از متنی بسیار دشوار دیدم. اجراهای متفاوتی از این نمایش دیده‌ام ولی این نمایش از ریتم درست و درک کاملی از متن برخوردار بود.

این کارگردان و مدرس تئاتر در بخش دیگر صحبت‌هایش به بازیگری روان و دلنشین گروه بازیگران اشاره کرده و افزود: سال‌ها در تبریز تدریس کرده‌ام و با توان بازیگران و دانش‌آموختگان تئاتر در این شهر آشنایم. این شهر بازیگران بسیار خوب و صاحب سبکی را به تئاتر معرفی کرده است. مسلما یکی از ویژگی‌های اجرای امشب بازی درست بازیگران آن است که کار یکدست و کاملی را در جهان معنایی متن نشان می‌دهند.

وی از دشواری نمایشنامه‌های غربی برای گروه‌های تئاتری که این آثار را اجرا می‌کنند گفت و افزود: معمولا این خطر وجود دارد که بچه‌های تئاتر پیش از درک درون مایه اثر نمایشی به ظاهر غربی کاراکترها می‌پردازند و انقدر در این مسیر افراط می‌کنند که از درک اثر باز می‌مانند اما امشب شاهد اجرایی بودم که خودش را درگیر کلیشه‌های رایج برای نشان دادن جهان غرب نکرد.

او به کارگردان و بازیگران این نمایش تبریک گفت که با پرهیز از کلیشه‌ها نمایشی واقعی و درست از انسان معاصر ساخته‌اند.

نمایش غرب حقیقی با بازی محمد چرختاب, امید سعیدپور و شادی امیری هر شب حتی شنبه ها ساعت ۱۸.۳۰ در سالن تئاتر مستقل روی صحنه است و علاقه مندان می توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال خریداری کنند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید