تیوال تئاتر
T1 : 10:45:16
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش نوروز خوانی
۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آن سوی آینه
پیش فروش  بلیت نمایش «آن سوی آینه» از پنجشنبه ۹ فروردین آغاز خواهد شد | عکس
» پیش فروش بلیت نمایش «آن سوی آینه» از پنجشنبه ۹ فروردین آغاز خواهد شد
... دیدن متن »

پیش فروش بلیت اجرای تازه نمایش «آن سوی آینه» از پنجشنبه ۹ فروردین آغاز خواهد شد.
بازیگران این نمایش عبارتند از: ریما رامین فر، مارال بنی آدم، پژمان جمشیدی، علی سرابی

این نمایش، به نویسندگی: فلوریان زلر و کارگردانی: علی سرابی، پیش از این نیز در زمستان ۹۶ در سالن شهرزاد به روی صحنه رفته بود.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
Sadaf Soltani این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 فروردین ۹۷ با ۹ نمایش خیابانی در محوطه تئاتر شهر | عکس
اعلام برنامه های کانون تخصصی تئاتر خیابانی برای روز ملی هنرهای نمایشی
» فروردین ۹۷ با ۹ نمایش خیابانی در محوطه تئاتر شهر
... دیدن متن »

کانون تخصصی تئاتر خیابانی ویژه برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی خود را اعلام کرد.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ویژه برنامه‌های روز ملی هنرهای نمایشی در محوطه تاتر شهر طی روزهای ششم و هفتم فروردین ماه ۱۳۹۷با حضور ۹ گروه نمایشی برگزار خواهد شد.
هنرمندان، مسئولان و مردم شهر تهران در روز های شش و هفت فروردین همراه با گروه های نمایشی روز ملی هنرهای نمایشی را گرامی خواهند داشت.

در این برنامه گروه های زیر به اجرای برنامه خواهند پرداخت:
۱- اجرای نمایش آیین های نوروزی توسط گروه نمایش فطرس به کارگردانی عادل علیزاده
۲- عمو نوروز و هفت سین نویسنده و کارگردان پیام عزیزی
۳- صدای پای بهار تنظیم اشعار و موسیقی امیر محمد انصافی کارگردان مریم تهرانی
۴- خیمه شب بازی به کارگردانی میثم یوسفی
۵- گروه مجسمه های زنده به سرپرستی حمید قریشی
۶- آیین های نوروزی نمایش عروسکی توسط گروه نمایشی توکا به طراحی و کارگردانی  سمیه گلباز و داوود بختیاری
۷- نمایش آیینی نوروز خراسان جنوبی توسط گروه مریدان شیخ جام به سرپرستی علی زر افشان
۸-نمایش نوروز در سفر توسط گروه نمایشی انارک نویسنده و کارگردان علی رحیمی و ابراهیم رحیمی
۹ - پرفورمنس سین های نوروزی  توسط گروه کارگاه تاتر خیابانی ایران به سرپرستی امیر حسین شفیعی

روز ملی هنرهای نمایشی برای دومین سال همزمان با روز جهانی تئاتر در سراسر کشور با اجرای برنامه های نمایشی آیینی، اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی همراه خواهد بود.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پسرهای پشت نقاب
على دایى حامى
» على دایى حامى "پسرهای پشت نقاب"
... دیدن متن »

نمایش "پسرهای پشت نقاب" کاری از گروه ضلع آخر به طراحى و کارگردانى مرضیه مهاجر با حمایت على دایى به سالن شهرزاد رسید.
به گزارش مشاور رسانه اى این گروه، این نمایش به نویسندگى گروهى مرضیه مهاجر، فیروزه فیاض بخش، نازنین افتخار فروردین ماه در سالن شهرزاد به روى صحنه مى‌رود.
بازیگران این اثر عبارتند از: بهزاد خلیلی، امیر رمضانی، حمیدرضاشمشیری، آرمان مدرسی و علی شعایی.
در خلاصه این اثر چنین آمده است : "پسری در سربازى خودکشى می کند و اتفاقات اینگونه آغاز مى‌شود."
از دیگر عوامل مى توان به، فیروزه فیاض بخش ( تهیه کننده)، علی شعایی (مشاور و دستیار کارگردان)، جواد خموشی (برنامه ریز)، پانیذ مولایی (منشی صحنه)، علی رضا سهرابی (مدیر تبلیغات)، سارا حدادى (مشاور رسانه اى)، ایلیا شمس (مشاور تبلیغات)، نگین افتخار (دستیار تبلیغات)، نازنین افتخار (عکاس)، امیر موفق (موسیقی)، شیرین قائدی (طراح لباس)، مرضیه مهاجر (طراح نور ) و کامیار خزاعی (اجرای نور) اشاره کرد.
آغاز بلیت فروشى متعاقبا اعلام مى‌‎شود.

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با صدور دو پیام جداگانه، کوروش زارعی به
» با صدور دو پیام جداگانه، کوروش زارعی به "کرمی" تبریک گفت و از "شفیعی" قدردانی کرد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری صحنه، کوروش زارعی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛ با صدور پیام‌هایی جداگانه انتصاب شهرام کرمی به عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی تبریک گفت و همچنین از خدمات مهدی شفیعی تقدیر کرد.

در متن کوروش زارعی خطاب به شهرام کرمی آمده است:
دوست هنرمند و بزرگوار، جناب آقای شهرام کرمی
مسیر مدیریت تئاتر کشور، مسیر چندان همواری نیست و نیازها و مطالبات‌ برحق بسیاری از سوی هنرمندان و علاقه‌مندان به تئاتر وجود دارد که پاسخ‌گویی به آن‌ها همت و توانمندی عالی می‌طلبد و به شکر خدا کارنامه‌ی درخشان حضرتعالی به عنوان هنرمند و مدیر فرهنگی، موید این است که می‌توان روزهای پرفروغی را منتظر بود. به طور حتم انتظارات از شما که از بطن خانواده‌ی تئاتر هستید بیش از دیگران است و از صمیم قلب امیدوارم در این جبهه‌ی خدمتی که اکنون حضور دارید بیش از پیش موفق و سرافراز باشد. مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در راه همکاری، همراهی و هم‌افزایی با حضرتعالی برای شکوفایی هرچه بیشتر هنر والای نمایشی در راستای اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی از هیچ‌ کوششی مضایقه نخواهد کرد. باشد تا در پناه خداوند منان، توفیقات روز افزونی را در تاریخ تئاتر کشور به ثبت رسانید. ان‌شاالله.
کوروش زارعی/ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

کوروش زارعی همچنین با ارسال پیامی از خدمات مهدی شفیعی، مدیر سابق اداره کل هنرهای نمایشی تشکر و قدردانی کرد. در متن این پیام آمده است:
لَم یَشکُرِالمَخلوق لَم یَشکُرِالخالِق
دوست گرانقدر، جناب آقای مهدی شفیعی
در زمانی که کشتی تئاتر کشور در تلاطم بی‌برنامه‌گی و ضعف مدیریت به شدت رنج می‌برد برکت حضور موثر شما این کشتی طوفان‌زده را به ساحل آرامش و توسعه هدایت کرد. این افتخار بزرگی است که پس از پایان مدیریتان بر اداره کل هنرهای نمایشی کشور، قاطبه‌ی هنرمندان از شما به نیکی یاد می‌کنند و قدردان زحمات شما هستند. من نیز به نوبه‌ی خود از خدمات و تقبل زحمات حضرتعالی در گستره‌ی تئاتر کشور قدردانی کرده و برای شما در هر جای ایران اسلامی که مأمور به خدمت می‌شوید آرزوی موفقیت روز افزون دارم. خداوند پشت و پناهتان باد.
کوروش زارعی/ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

گفتنی است روز گذشته- ۲۶ اسفندماه- طی حکمی از سوی سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شهرام کرمی به عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی معرفی و منصوب شد. این سمت از بهمن‌ماه سال ۹۳ در اختیار مهدی شفیعی بود.

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امید زندگانی و سوسن پرور با «سینگل شات» به روی صحنه تماشاخانه پالیز می‌روند | عکس
» امید زندگانی و سوسن پرور با «سینگل شات» به روی صحنه تماشاخانه پالیز می‌روند
... دیدن متن »

نمایش «اسپرسو سینگل شات لطفاْ» به نویسندگی و کارگردانی بابک توسلی از ۱۵ فروردین ۹۷ در تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد‌رفت.
به گزارش مشاور رسانه‌ای گروه، نمایش«اسپرسو سینگل شات لطفاْ» به نویسندگی و کارگردانی بابک توسلی بعد از تعطیلات نوروز از ۱۵ فروردین ۹۷ ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۱ تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد رفت.
بابک توسلی متولد ۱۳۴۷ دارای مدرک کارشناسی ارشد نمایش است و پیش از این نویسندگی و کارگردانی نمایش‌هایی چون : «مشق عشق»، «دختر انار»،  «طلعت»، «الیکا»، «خاله ادیسه» و ... را در کارنامه کاری خود دارد.
وی همچنین در سمت‌های مدیر اجرایی و معاون اول تالار هنر، جانشین تولید شبکه پویانمایی، مدیراداری شرکت فرهنگی هنری صبا، مدیر عامل شرکت فرهنگی هنری اژیراک،  مدیر دفتر امارات شبکه آی فیلم‌، مدیر اجرایی نشریه داخلی پروازی هواپیمایی آسمان، مدیر اجرایی روزنامه‌های همشهری و دنیای اقتصاد در امارات، مدیر مسئول نشریه آفتاب، گردشگری، برند، و ... در امارات فعالیت داشته‌است. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به کارگردانی چندین مستند و اجرای برنامه‌های تلویزیونی اشاره کرد.
امید زندگانی، سوسن پرور، ابراهیم شفیعی، تبسم هاشمی حائری، مریم رحیمی، شهرام نجاتی، آتوسا راستی، الناز تاریخی بازیگران نمایش «سینگل شات» هستند.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است:« تنهایی همیشه سخت است، مهاجر که باشی سخت تر هم می شود، تنهایی آزارت می دهد، اما عشق می تواند مرهم باشد. نیاز به عشق، ترس از عشق، فرار از عشق .. »
سید علی موسویان (بازنویس)، مریم رحیمی (انتخاب بازیگر و مدیر اجرایی)، سمیه فراهانی (طراح گریم)، کاوه کاظم‌زاده (دستیار کارگردان)، آوا فیاض (مشاور رسانه‌ای) دیگر عوامل این نمایش هستند.
پیش‌فروش بلیت‌های سه روز نخست این نمایش آغاز شده‌است.

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرکز تئاتر مولوی در سالی که گذشت، میزبان ۸۶ گروه نمایشی بود | عکس
» مرکز تئاتر مولوی در سالی که گذشت، میزبان ۸۶ گروه نمایشی بود
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، در سال ۹۶، مرکز تئاتر مولوی با اجراها و برنامه‌های متعدد و متنوع دانشگاهی میزبان هنر و هنرمندان دانشگاهی از سراسر کشور بود.
بنا بر این گزارش در این سال، ۸۶ نمایش در مرکز تئاتر مولوی اجرا شد که از این میان ۴۰ اثر در جشنواره های مختلف دانشگاهی، فجر، سوره و تجربه اجرا شد. همچنین ۱۷ اثر نمایشنامه خوانی و ۲۹ نمایش نیز اجرای عمومی شد.
قابل ذکر است از میان مجموع این آثار، ۷۳ اثر به قلم نویسندگان ایرانی و ۱۳ اثر توسط نویسندگان خارجی به رشته تحریر درآمده بود.
همچنین گفتنی ست بنا بر این گزارش پرکارترین بازیگر سال ۹۶ در مرکز تئاتر مولوی صالح علوی‌زاده (۳ اثر)، پرکارترین طراح صحنه مصطفا مرادیان (۳ اثر)، پرکارترین تهیه کننده آثار اجرایی سجاد افشاریان (۳ اثر) و پرکارترین طراح نور سال ۹۶ در مرکز تئاتر مولوی مصطفا اسفندیاری (۴ اثر) بوده است.
علاوه بر این در سال۹۶، مرکز تئاتر مولوی، میزبان بالغ بر ۲۰ برنامه علمی و پژوهشی (جلسات نقد و بررسی، نشست های تخصصی، سمینار، بزرگداشت مفاخر هنری، کارگاه های پژوهشی و عملی و...) بوده است.
گفتنی ست مرکز تئاتر مولوی در مجموع میزبان ۶۸۷ اجرا و برنامه های جانبی علمی و پژوهشی در حوزه تئاتر دانشگاهی بوده است.
بنا براین گزارش، بیشترین استقبال از یک اجرا در سالن اصلی این مجموعه مربوط به نمایش «مفیستو» با ۵۹۴۰ تماشاگر در طول ۴۸ شب اجرا و همچنین بیشترین استقبال از یک اجرا در سالن کوچک مربوط به نمایش «ما سه نفر بودیم» با ۱۱۱۸ نفر تماشاگر در طول ۲۴ شب اجرا بوده است.
راه های ارتباطی مرکز تئاتر مولوی:
نشانی: خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان
آدرس ایمیل:  theatremolavi@gmail.com
آدرس کانال مرکز تئاتر مولوی:  molavitheatre@

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش اختتامیه  هفتمین جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر ثمر | عکس
» گزارش اختتامیه هفتمین جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر ثمر
... دیدن متن »

بالاخره روز اختتامیه و اعلام نتایج زحمات همه ثمری ها فرا رسید. شوق و انتظار در چهره همه حضار دیده میشد. فضای تماشاخانه پالیز به شدت شلوغ و پر هیجان بود اما برنامه با تأخیر زیادی آغاز شد.
مجری اختتامیه جناب آقای محمد حسن حسینی در آغاز به همه حضار خیر مقدم گفت و برنامه را شروع کرد. در ابتدا چند تن از خانم‌ها از جمله سرکار خانم ستاره حسینی و خانم دکتر سمیه مکیان وآقایان حاضر در جمع جناب آقای ایوب آقاخانی و در آخر جناب آقای محمد رضا ژیان سخنرانی داشتند .
شقایق شعبانی دبیر جشنواره تئاتر ثمر گفت: پس از هشت روز تلاش ۱۸ گروه نمایشی، امروز با کمال احترام و میزبانی از این عزیزان جشنواره را به پایان می‌رسانیم.
شقایق شعبانی در بخشی از صحبت هایش ضمن تقدیر از انتشارات امیرکبیر، شرکت هارمونی کالا و حوزه هنری، از دانشکده خبر و دوستان خبرنگار که طی هشت روز جشنواره با تمام قوا همراه تیم اجرایی جشنواره بودند ،تشکر کرد و برایشان آرزوی توفیق نمود.
دبیر جشنواره هفتم، طی برنامه ای ویژه از محمدرضا ژیان به پاس زحمات چندساله برای برپایی این جشنواره باشکوه تقدیر نمود و همچنین در بخش دیگری از برنامه از استاد ایوب آقاخانی به پاس دو دوره حضور و رهنمون در جشنواره تقدیر و تشکر کرد.
ایشان در پاسخ به چگونگی روند جشنواره گفت: به قطع در هر رویداد هنری و اجرایی ضعف ها و قوت هایی دیده میشودو هر دو در کنارهم‌ هستند، مهم شناخت ضعف‌ها و برنامه‌ریزی برای از بین بردنشان است. من برنامه‌های بسیاربسیار بزرگ و مهمی در سر دارم.
و در پایان به عنوان کلام آخر افزود: لازم میدانم از عزیزانی که بی منت در تمام این روزها همراه من بودند تشکر کنم، که اگر نبودند به قطع کارمن بسیاربسیار دشوارتر می‌شد.
آقایان علیرضا میرخلیلی، عرفان پورمشکی، سیدمحمدحسن حسینی، احمدرضامقصودی، مرتضی ظفر، امین حیدرپور، تینا حاج محمد رضا، میلاد مُقَربیان، علیرضا کرابی، زینب مقیمی و خانم گلاره عباسی و خانم کرابی.
همچنین جناب آقای میرکریمی رئیس انتشارات امیرکبیر،جناب آقای مقدم،معاون بازرگانی انتشارات امیر کبیر،جناب آقای کوروش زارعی و جناب آقای حسین دیردار، رئیس و معاون بخش هنرهای نمایشی حوزه هنری، مدیریت محترم سالن پالیز و سایت تیوال و جناب آقای فتحی مدیر شرکت هارمونی کالا و سرکار خانم دکتر سمیه مکیان رئیس کلینیک راوی و کفش pm، و همه عزیزانی که همراهمان بودند.
هیئت داوران جشنواره ثمر متشکل از آقایان ایوب آقاخانی و سیاوش پاکراه با حضور نماینده جشنواره در هیئت باز بینی سرکار خانم ستاره حسینی، پس از بحث و برسی آثار به نمایش درآمده در جشنواره با تشکر و احترام رای خود را اعلام داشتند و هدایای هر یک از برگزیدگان را با نهایت احترام به آنها تقدیم نمودند.
طبق رای هیئت داوران نمایش مصاحبه به عنوان اثر برگزیده جشنواره ثمر اعلام گردید.
 نمایش مصاحبه موفق به کسب هدایا در بخش‌های بهترین موسیقی، طراحی صحنه و نور، بهترین بازیگر خانم و بهترین بازیگر مرد نیز شد.
این نمایش موفق توانست در بخش کارگردانی نیز  تندیس بهترین کارگردانی را  از آن خود کند. این تقدیر و تندیس به سرکار خانم آیناز شهابی و جناب آقای وحید دهشکار تعلق گرفت.
هیئت داوران با بررسی کلیه آثار و توجه به سیاست‌های حوزه هنری در زمینه حمایت از آثار نمایشی، نمایش پیکر زن همچون یک میدان نبرد در جنگ بوسنی را جهت بررسی مجدد به نیت حمایت از اجرای عمومی نمایش، به تیم کارشناسی آن مرکز معرفی می‌کند.
در پایان برگزیدگان هر بخش با جوایز و تقدیرات خود در کنار اساتید و بزرگان حاضر در جشنواره عکسی به یادگار گرفتند و  این جشنواره پر شور را با همه سختی‌ها و زیبایی‌هایش به پایان رسانند.

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش چهار صندوق
محمد عسگری و احمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش روح مچاله
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفتمین دوره جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر «ثمر» به ایستگاه آخر خود رسید | عکس
» هفتمین دوره جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر «ثمر» به ایستگاه آخر خود رسید
... دیدن متن »

جشنواره «ثمر» ماحصل تلاش محمدرضا ژیان بنیان‌گذار، مدیر این رویداد هنری و فرهنگی، شقایق شعبانی دبیر جشنواره، بخشهای اجرایی و کمک های حامیان معنوی بود، که زمینه رشد و شکوفایی جوانان و دانشجویان را فراهم کرد.

تقدیم «ثمر»، به خدیجه فکری بانوی انزلی
 مراسم با سرود ملی آغاز شد. سپس اسلایدی از تلاش هنرمندان جوان شرکت کننده در این مراسم نمایش داده شد. محمد حسن حسینی مجری مراسم با سخنان خود مراسم اختتامیه را به طور رسمی آغاز کرد. پس از صحبت های مجری برنامه به ترتیب شقایق شعبانی دبیر هفتمین دوره جشنواره، اسپانسرهای معنوی از انتشارات امیر کبیر و سرکار خانم دکتر سمیه مکیان مدیر کلینیک راوی برای سخنرانی به روی صحنه دعوت شدند. سپس محمدرضا ژیان مدیر این رقابتهای هنری بر روی صحنه رفت و ضمن تاکید بر مردمی و دانشجویی بودن این جشنواره بدون هیچ حمایت مالی و تشکر از مدیر هارمونی کالا و کفش pm و دیگر حامیان معنوی جشنواره، این جشنواره را طی بیانیه ای تقدیم به معلم بازنشسته فرهنگی  «خدیجه فکری» و تالاب انزلی کرد. خدیجه فکری متولد بندر انزلی و اولین بانوی معلم شهر انزلی و متولد اول فروردین سال هزارو سیصد بود.

اعلام برندگان توسط ایوب آقاخانی
بعد از بیانیه مدیر جشنواره، ایوب آقاخانی بر روی صحنه رفت و پیش اهدای جوایز درباره جشنواره، اهمیت و ارزش این جشنواره برای شخص خودشان حرف زدن و در پایان سخنان خود گفتند حتی از عزیزانی که کارهای ضعیفی داشتند سپاس گزار اند که در این جشنواره شرکت کردند.
قسمت اهدای جوایز بر عهده آقاخانی بود و برندگان جوایز خود را از هیئت داوران، ژیان، شعبانی دریافت کردند و مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

برندگان هفتمین دوره جشنواره مردمی و دانشجویی «ثمر» به شرح زیر است:
عکاسی
تقدیر: پیمان دانشور، امیر محنتی، فائقه خراسانی
تندیس و دیپلم افتخار و کارت هدیه  ٥،٠٠٠،٠٠٠ ریالی به فاطمه معینی
پوستر
تقدیر: برای طراحی پوستر kill vill vol1 -رویا والی
تندیس و دیپلم افتخار برای طراحی پوستر چهار صندوق - میلاد مُقَربیان
چهره پردازی
تندیس و دیپلم افتخار
 برای نمایش چهارصندوق - باران گل دوست
موسیقی
تقدیر: نمایش ژن- علی کیارشی و میلاد سلوکی
تندیس و دیپلم افتخار برای نمایش مصاحبه- اسماعیل مرادی
طراحی لباس
تقدیر: به طور مشترک نمایش های چهارصندوق و این
تندیس و دیپلم افتخار برای نمایش سه بانوی بلند بالا، مریم محمدپور
طراحی صحنه و نور
تقدیر: به طور مشترک نمایش های kill vill vol 1 و روح مچاله ، امیر جواهری و پگاه آذرکمان
تندیس و دیپلم افتخار برای نمایش مصاحبه، میلاد اشکانی
بازیگری (زن)
تقدیر: به طور مشترک به زهرا آقاپور در نمایش مزون - آیناز شهابی در نمایش مصاحبه
تندیس و دیپلم افتخار برای برای نمایش زن جنگی،  رها مقدم
بخش ثمری های جوان
در این بخش تندیس  و دیپلم افتخار به بازیگر نمایش kill vill vol 1 نگارمصلحت
بازیگری (مرد)
تقدیر: به طور مشترک  به میلاد مرتضوی برای نمایش مزون - علی صابری حقیقی برای نمایش  kill vill vol 1
تندیس و دیپلم افتخار به وحید دهشتکار برای نمایش مصاحبه

بخش ثمری های جوان
در این بخش تندیس و دیپلم افتخار به بازیگر چهار صندوق -وحید قربانی
کارگردانی
تقدیر: به طور مشترک به افشین علی اصفهانی برای نمایش پیکر زن همچون یک میدان نبرد در جنگ بوسنی و سهیل پناهی برای نمایش زن جنگی
تندیس  و دیپلم افتخار  برای نمایش مصاحبه به کارگردانی آیناز شهابی و وحید دهشتکار
نویسندگی
تقدیر: ----
تندیس و دیپلم افتخار برای نمایش مزون به نویسندگی شهرام سلطانی
و در بخش خلاقیت تندیس و دیپلم افتخار  به فرهاد کافی الملک برای نمایش این ، This

هیات داوران نمایش مصاحبه را به عنوان اثر برگزیده هفتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر انتخاب می‌کند.

در بخش جانبی هفتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر از نگاه ثمر
تندیس برترین بازیگر مرد به عرفان پور مشکی برای نمایش روح مچاله
تندیس برترین بازیگری زن مشترکا به سپیده علی محمدی برای نمایش روح مچاله و  آوین محمدی برای نمایش چهار صندوق
و تندیس بهترین رهبری گروه به ارغوان حامدی برای نمایش خورده جنایتهای یک سگ ولگرد
همچنین هیات داوران با بررسی کلیه آثار با توجه به سیاست‌های حوزه هنری در زمینه حمایت از آثار نمایش پیکر زن همچون یک میدان نبرد در جنگ بوسنی برای اجرای عموم در نظر گرفته شد.

پس از پایان نمایش هم استاد ژیان خواستند تمامی ثمری‌ها به رسم یادگار عکس یادگاری بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش معجزه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش اختتامیه جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر «ثمر» | عکس
» گزارش اختتامیه جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر «ثمر»
... دیدن متن »

روزجمعه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ مراسم اختتامیه جشنواره هفتم ثمر در حضور هنرمندان و هنردوستان در سالن تئاتر پالیز برگزار شد.
شقایق شعبانی در بخشی از صحبت هایش ضمن تقدیر از انتشارات امیرکبیر ،شرکت هارمونی کالا و حوزه هنری، از دانشکده خبر و دوستان خبرنگار که طی هشت روز جشنواره با تمام قوا همراه تیم اجرایی جشنواره بودند، تشکر کرد و برایشان آرزوی توفیق نمود.

شقایق شعبانی دبیر جشنواره تئاتر ثمر گفت: پس از هشت روز تلاش ۱۸ گروه نمایشی، امروز با کمال احترام و میزبانی از این عزیزان جشنواره را به پایان می‌رسانیم.
وی طی برنامه ای ویژه از محمدرضا ژیان به پاس زحمات چندساله برای برپایی جشنواره باشکوه تقدیر نمود و همچنین در بخش دیگری از برنامه از استاد ایوب آقاخانی به پاس دو دوره حضور و رهنمون در جشنواره تقدیر و تشکر کرد.
متن بیانیه دبیر جشنواره شقایق شعبانی به شرح زیر است:

کارهای ناتمام ما بیشتر از کارهای تمام شده‌مان است.
فکرهای ناتماممان که در ما شروع می‌شوند و پس از مدتی
همین دور و برمان می میرند...
کار نوشته فقط با یک جا سر و کار دارد
گروهی که میخوانند،تصمیم میگیرند،توصیه می‌کنند
در مورد تاتر اما...کمی بیشتر از این است.
احتمالا واقعیت کلمه ایست که به کار میبریم اما منظورمان از واقعیت واقعا واقعیت نیست.
بلکه چیزیست که موثر است، سازنده است ، پویاست ،امیدوار کننده است.
یا متعهد است و یا ما خوش داریم
هنرمند قرارست جلوتر از ما باشد
قرارست نیازهایی را بگوید که جمع نمی داند احتیاج دارد.
او باید چیزی بیشتر از آنچه ما میخواهیم بگوید
در کنار هر جهاد یک جهاد فکری و فرهنگی لازم است
من فکر میکنم این خانه تکانی باید رخ بدهد...

بخشی هایی از سخنرانی بهرام بیضایی در شبهای شعر گوته۱۳۵۶

شقایق شعبانی در پاسخ به علت قرائت این متن جای بیانیه در یک جمله گفت: فکر می‌کنم آنچه از بهرام بیضایی خواندم به وضوح منظورم را رسانده است.
شعبانی در گزارشی از روند جشنواره و اختتامیه بیان داشت: جشنواره هفتم ثمر با تمام خوشی ها، سختی ها، شب بیداری ها و لذت هایش امروز به اتمام رسید.
به شخصه خرسند و مفتخرم  از میزبانی جوانانی که علاقمند به پیشرفت و هنر  هستند. خرسند و مفتخرم از میزبانی اهالی رسانه، ادب، فرهنگ و هنر. خرسند و مفتخرم به برپایی ۹روز دورهمی هنرمندان و هنردوستان با کمک همکاران در ستاد اجرایی،که با تمام قوا کنارم بودند. امیدوارم تئاتر را بفهمیم،درک کنیم و زندگی.

در ادامه ایشان از مراسم قدردانی از استاد آقاخانی و محمدرضا ژیان رئیس جشنواره و اینکه ایده از کجا آمد گفت: محمدرضا ژیان طی هفت دوره جشنواره با تمام مشقت‌هایی که متحمل شده است، از عزیزان در پایان هردوره تقدیر می‌کند حال آنکه هیچ‌وقت از ایشان برای ایجاد این فضا و فرصت تقدیر نشده است.
به عنوان رهبر گروه در جشنواره هفتم، برخود واجب دانستم تا به پاس تلاششان از طرف همه همکاران و شرکت کنندگان تقدیر نمایم و همچنین درمورد جناب آقای ایوب آقاخانی باید بگویم؛ مقام استادی ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست.
همانطور که در متن تقدیر گفتم و خواندم، تئاتر و ادبیات و هنر زنده نمی ماند مگر به تلاش این اساتید در مقام راهنما. ایوب آقاخانی طی دو دوره جشنواره کنار جوانان بودند. دور اول افتخار دریافت جایزه کارگردانی برتر از دست ایشان را داشتم و این دوره افتخار میزبانی ایشان را.
شقایق شعبانی در پاسخ به چگونگی روند جشنواره گفت: به قطع در هر رویداد هنری و اجرایی ضعف ها و قوت هایی دیده می‌شود و هر دو در کنار هم‌اند، مهم شناخت ضعف‌ها و برنامه ریزی برای از بین بردنشان است.من برنامه های بسیاربسیار بزرگ و مهمی در سر دارم.
و در پایان به عنوان کلام آخرافزود: لازم می‌دانم از عزیزانی که بی منت در تمام این روزها همراه من بودند تشکر کنم، که اگر نبودند به قطع، کار من بسیار بسیار دشوارتر می‌شد.
آقایان علیرضا میرخلیلی، عرفان پورمشکی، سیدمحمدحسن حسینی، احمدرضامقصودی، مرتضی ظفر، امین حیدرپور، تینا حاج محمد رضا، میلاد مقربیان، علیرضا کرابی، زینب مقیمی و خانم گلاره عباسی و خانم کرابی.
همچنین جناب آقای میرکریمی رئیس انتشارات امیرکبیر، جناب آقای مقدم، معاون بازرگانی انتشارات امیر کبیر، جناب آقای کوروش زارعی و جناب آقای حسین دیردار، رئیس و معاون بخش هنرهای نمایشی حوزه هنری، مدیریت محترم سالن پالیز و سایت تیوال و جناب آقای فتحی مدیر شرکت هارمونی کالا و سرکار خانم دکتر سمیه مکیان رئیس کلینیک راوی و کفش pm  و همه عزیزانی که همراه‌مان بودند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تقدیم‌نامه‌ای از جنس نیلوفر تالاب و تقدیر و احترام در «هفتمین جشنواره مردمی و دانشجویی ثمر» | عکس
» تقدیم‌نامه‌ای از جنس نیلوفر تالاب و تقدیر و احترام در «هفتمین جشنواره مردمی و دانشجویی ثمر»
... دیدن متن »

در فواصل اختتامیه جشنواره «ثمر» محمد رضا ژیان، بنیان‌‎‎گذار این جشنواره در مقابل حاضران ایستاد و شروع به خواندن متنی نمود که بعد از چند خط خواندن گویی نفس‌های حضار در سینه حبس شده بود وتوجه همه را به خود جلب کرد، متن اینگونه شروع شد:

به نام خدا
به نام خدای خواندن و اجابت
 به نام خدای آگاه و توانا
به نام خدای مهربا ن من وشما
به نام خداوندی که نام نیست  خداوند آزادی و آگاهی و اندیشه است؛ خداوند مهربان من و  شماست، او که خلق کرد  او تحمل می کند، او که هدایت می کند، او که می‌بخشد.
به نام او که هستی را زیبا آفرید  و زیبایی ها را آفرید تا نگهبان آدمی باشد، اما این روزها زیبایی های آفریدگار هستی این مهربان نامتناهی  با خطر نیستی مواجه اند.
بیایید نگوییم مرداب ، تالاب را بخوانیم ،تالاب محل رویش است ، محل پویش است ؛ مرداب محل مردن تدریجی ست بخوانیم تالاب را ؛ تالاب بین المللی انزلی این گنج هزاران  ساله طبیعی این روزها حال خوشی ندارد" دارد جان می‌دهد.
جشنواره ثمر تنها یک جشنواره مردمی و دانشجویی تیاتر نیست یک عزم ملی است هرچند با قدم های کوچک؛ اما استوار  اما رسا اما ایستاده، یک پویایی یک حضور شایسته و در خور است به همین دلیل دغدغه های زیست محیطی؛ اجتماعی، فرهنگی ، علمی  و ... جزئی از روند شکل گیری مجموعه ای به نام ثمر است و این جشنواره تقدیم می شود به «تالاب بین المللی انزلی» برای آنکه مادر است  برای آنکه معلم است، برای آنکه تولید می کند برای آنکه مظلوم است، برای آنکه با حیاست برای آنکه نجیب است برای آنکه پاره تن ایران است  برای آنکه مثل مادر بی‌منت مهربان است.
هفتمین جشنواره تئاتر مردمی و دانشجویی «ثمر» تقدیم می شود به مادران معلم تاریخ به مهر بانو های ایرانم به مادران زحمت ،به مادران رحمت  به مادران و  معلمان سرزمینم  و  تقدیم  می شود به مادر فرهنگی  و معلم بازنشسته  سرکارخانم "خدیجه فکری" متولد اول فروردین ماه ۱۳۰۰ هجری خورشیدی در بندرانزلی که جزء اولین معلمین استان سرسبز گیلان  و  اولین بانوی  معلم بندر انزلی هستند.
به افتخار این ثمر، به افتخار مادران ،به افتخار تمام آنانی که دغدغه فرهنگی دارند «به افتخار انسان» به افتخار ایران عزیزمان  به افتخار ثمر که در «اقراء» خلاصه می‌شود  به افتخار آگاهی که ثمره خواندن است و ساختن فردایی بهتر باهم .
سپاس

محمد رضا ژیان
ثمر - ۲۵ اسفند۱۳۹۶ - تماشاخانه پالیز
 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر «شهرزاد» منصوب شد | عکس
» مدیر روابط عمومی پردیس تئاتر «شهرزاد» منصوب شد
... دیدن متن »

طی حکمی از سوی مدیریت پردیس تئاتر«شهرزاد»، سید سام بهشتی به عنوان مدیر روابط عمومی این مجموعه منصوب شد.
شهرزاد جعفری، مدیر پردیس تئاتر شهرزاد طی حکمی سید سام بهشتی را به عنوان مدیر روابط عمومی این پردیس تئاترمنصوب کرد.
در متن این حکم آمده است:
ضمن تقدیر از زحمات جناب آقای عباس غفاری، مدیریت پیشین روابط عمومی پردیس تئاتر «شهرزاد» و تلاش‌های شایان ذکر ایشان در معرفی این پردیس تازه تاسیس، از این پس این ماموریت مهم به جناب آقای سید سام بهشتی محول خواهد شد و امید است و با توجه به توانایی و پشتکار جنابعالی در حوزه مدیریت روابط عمومی، در جهت رشد و اعتلای تئاتر کشور در این مجموعه گام بردارید و موفق تر از قبل عمل کنید.
سید سام بهشتی، روزنامه‌نگار مستقل و منتقد سینما است که فعالیت های خود را در حوزه رسانه از سال ٨٦ آغاز کرده است و سابقه خبرنگاری در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف از جمله خبرگزاری مهر را در کارنامه خود دارد، وی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی است و عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران محسوب می‌شود و نزدیک به پنج سال است که در حوزه روابط عمومی تئاتر در مقام مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی پروژه های مختلف به فعالیت پرداخته است.
گفتنی است، طی این حکم، مدیریت روابط عمومی تازه این مجموعه فعالیت خود را از ابتدای سال ٩٧ آغاز خواهد کرد.
پردیس تئاتر «شهرزاد» نزدیک به ٩ ماه است که به عنوان یکی از مهمترین مجموعه های تئاتر خصوصی، فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون پیش از صد اجرا در این پردیس تئاتر روی صحنه رفته است، مدیریت این مجموعه فرهنگی برعهده شهرزاد جعفری است و قاسم جعفری کارگردان صاحب نام سینما و تلویزیون در مقام مشاور در این مجموعه به فعالیت می‌پردازد.

نیلوفر و پرند محمدی این را خواندند
والا من که تا حالا هر نوشته ای تحت عنوان نقد از سام بهشتی خوندم،بیشتر شبیه تعریف و تملق از بازیگران و کارگردانها بوده تا نقد..نمیدونم چه جوری اسم خودش رو منتقد میذاره..!!
۲۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش روح مچاله
شروعی متفاوت: کاغذ های مچاله شده بر روی صندلی ها | عکس
«روح مچاله» به روی‌صحنه رفت
» شروعی متفاوت: کاغذ های مچاله شده بر روی صندلی ها
... دیدن متن »

 هشتمین روز از جشنواره ثمر با نمایش «روح مچاله»  به نویسندگی و کارگردانی ایمان حسینی به روی‌صحنه رفت.
این‌نمایش با حضور گرم مهمان های ویژه خانم لاله مرزبان بازیگر تئاتر و تلویزیون و آقای یاسر بینام خواننده عزیز کشورمان آغاز شد.
در ابتدای نمایش روی صندلی تماشاچی کاغذهای مچاله شده با نوشته: به نام خدای پروانه ها...بچه ها ما مچاله هستیم..یا روحمان؛ یا جسممان..[به وقت ۲۴ اسفندماه ۹۶] که نظر تماشاچی را به خود جلب کرد.
لاله مرزبان درباره نمایش گفت: از نظر من این نمایش خوبی بود. فضای سورئال خوبی بود و ارتباط بازیگرها با همدیگر خوب بود. ایشان از جشنواره ثمر تشکر کرد گفت به دلیل اینکه باعث می شود همه انگیزه بگیرند و به طور کلی جای تقدیر دارد و کار‌ را خلاقانه خواندند. وی جشنواره ثمر را جایی برای انگیزه و عشق به بازی تئاتر دانست و اینکه می‌توان ایده‌های جدید و خلاقانه در تئاتر ثمر می‌توان ایجاد کرد.
وی آقای سید ایمان حسینی نویسنده و کارگردان این کار را تشویق کرد و افزود از نظر من کارشان قابل ستایش است چون ریسک کردند و نوشته خود را اجرا کردند و من به شخصه لذت بردم.
لاله مرزبان این نمایش را  با توجه به اینکه آقای ایمان حسینی اولین تجربه کارگردانی خود را روی صحنه برده بود، خیلی خوب و عالی توصیف کرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید