تیوال تئاتر
S3 : 15:37:14
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خبر
درباره نمایش برگشتن i
اجرای «برگشتن» حسین مسافرآستانه تمدید شد | عکس
نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه تا ۸ آذر به اجرای عمومی خود در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر ادامه می دهد.
» اجرای «برگشتن» حسین مسافرآستانه تمدید شد
... دیدن متن »

نمایش «برگشتن» نوشته خیراله تقیانی‌پور اثری است که حسین مسافرآستانه این روزها در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. اجرای این اثر نمایشی که قرار بود تا ابتدای آذر به پایان برسد، تا ۸ آذر تمدید شد.

در این اثر نمایشی فرید قبادی، شیرین بینا، مجید رحمتی، علی غابشی، فاطمه رادمنش، ابتسام بغلانی، ماهان عابدی، طاها عابدی و پونه شاملو به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین منوچهر شجاع به عنوان طراح صحنه، پریدخت عابدین‌نژاد به عنوان طراح لباس، رضا خضرایی به عنوان طراح نور، سعید شکرنیا به عنوان طراح پوستر و بروشور و سمیه میری به عنوان عکاس «برگشتن» حضور دارند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش اوردوز i
از زوایای پنهان اعتیاد رمزگشایی می‌شود  | عکس
اوردوز در سالن تشریح اجساد
» از زوایای پنهان اعتیاد رمزگشایی می‌شود
... دیدن متن »

 حامد رحیمی‌نصر «اوردوز» را گروتسکی اجتماعی خواند که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود و زوایایی پنهان از معضل اجتماعی اعتیاد را رمزگشایی می‌کند.

حامد رحیمی‌نصر (بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر) به خبرنگار ایلنا گفت: پس از کارگردانی سه نمایش به قلم سیدجواد موسوی با نگارش و اجرای نمایشنامه «اوردوز» به دنیای پرهیاهوی ذهن خویش بازگشتم.

کارگردان نمایش پرمخاطب «علیمردان خان» ادامه داد: موقعیت‌های ویژه «اوردوز» گاهی مخاطب را تا سرحد قهقه پیش می‌برد و لختی بعد تلخی برهنه حقیقت به مثابه پتکی بر او فرود می‌آید. از همین رو، گروتسکی اجتماعی را شاهد خواهیم بود که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: شاید تجربه‌های متعدد این گونه نمایشی، گروتسک را به استایل شخصی‌ام تبدیل کرده است؛ چرا که در این لباس راحتم و کامل‌تر حرف می‌زنم.

بازیگر فیلم سینمایی «مجبوریم» رضا درمیشان با اشاره به عوامل اصلی نمایش «اوردوز» گفت: حسن اسدی به عنوان تهیه‌کننده اثر نقشی بسیار راهبردی و تاثیرگذار داشته و از ایفای نقش محسن زرآبادی هم به راحتی نمی‌توان گذشت.

رحیمی‌نصر در خصوص قصه و روایت این اثر نمایشی توضیح داد: در این نمایش فرد معتادی چگونگی «اوردوز» کردن‌اش را روایت می‌کند؛ آن‌هم در سالن تشریح اجساد.

او ادامه داد: نمایش‌ها و فیلم‌های بسیاری با موضوع اعتیاد ساخته شده که جز تعداد انگشت‌شماری، الباقی تاثیر چندانی نداشتند. اما در اوردوز زوایایی پنهان از این معضل اجتماعی رمزگشایی می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: البته محتوای اثر به‌طور کامل توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران کارشناسی فنی شده و مورد حمایت این نهاد است؛ در عین حال مخاطب با یک اثر مستقل و نه سفارشی روبه‌رو خواهد شد.

نمایش «اوردوز» به کارگردانی و نویسندگی حامد رحیمی نصر از ۱۲ آبان ۹۸ در ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۳۰ شب در سالن شماره ۱ تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. محسن زرآبادی و حامد رحیمی‌نصر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و حسن اسدی هم تهیه‌کننده آن خواهد بود.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش صدای آهسته‌ی برف i
کاری از جابر رمضانی در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه می رود
» ویدئویی از نمایش «نمایش صدای آهسته‌ی برف»
۳ ساعت پیش
نفیسه نوری این را دوست دارد
بسیار عالی :)
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش دست‌های آلوده i
پوستر «دست‌های آلوده» رونمایی شد | عکس
با تلفیقی از گذشته و حال در یک متن تاریخی
» پوستر «دست‌های آلوده» رونمایی شد
... دیدن متن »

مراسم رونمایی از پوستر نمایش «دست‌های آلوده» به کارگردانی و دراماتورژی مسعود موسوی، با حضور عوامل نمایش و جمعی از هنرمندان تئاتر برگزار شد.


نشست رونمایی از پوستر نمایش «دست‌های آلوده» با حضور مسعود موسوی (دراماتورژ و کارگردان)، ناصر آقایی، حامد نصرآبادیان، محمدرضا غلامی (طراح پوستر)، عوامل این نمایش و چندی از بازیگران تئاتر و تلویزیون در کافه بیستروپاپ برگزار شد.
مسعود موسوی در این نشست با بیان اینکه «دو سالی می‌شود که درگیر نوشته‌های سارتر هستم» گفت: ابتدا با متنی دیگر از این نویسنده شروع کردم و سپس به دست‌های آلوده رسیدم.
موسوی درباره اینکه چرا متن «دست‌های آلوده» را برای اجرا انتخاب کرده است، گفت: تاریخ همیشه عبرت‌آمیز است؛ از این جهت این متن را که مربوط به جنگ جهانی دوم است، انتخاب کردم تا یادمان باشد همیشه باید نگاهی به تاریخ داشته باشیم.
دراماتورژ و کارگردان «دست‌های آلوده» با تاکید بر اینکه نگاهش به متن برای اجرا فقط معطوف به زمان جنگ جهانی نبوده است، خاطرنشان کرد: در «دست‌های آلوده» تلفیقی از گذشته و حال را در همه اجزای نمایش، از طراحی تا بازی‌ها و استفاده از اکسسوار و حتی لباس می‌بینید که امیدوارم تماشاگران بتوانند با این نگاه کارگردانی ارتباط برقرار کنند.
موسوی در ادامه با اشاره به حضور بازیگران سینما و تلویزیون در تئاتر اظهار داشت: معتقدم در شرایط کنونی که به بازیگران حرفه‌ای تئاتر، کار نمی‌رسد، باید تا حد امکان از این انتخاب‌ها دوری کرد. برای همین تاکید داشتم که در «دست‌های آلوده» از بازیگران حرفه‌ای تئاتر استفاده کنم.
ناصر آقایی هم که به عنوان مهمان ویژه در این نشست حضور داشت، گفت: مسعود موسوی را چند سالی است می‌شناسم و با کارهایش آشنا هستم؛ او در آثارش دغدغه‌های اجتماعی را دنبال می‌کند و در این زمینه کاملا موفق بوده است.
آقایی با اشاره به اینکه «پرداختن به سارتر شهامت می‌خواهد» گفت: اجرای نمایشنامه‌های سارتر سخت است چون فلسفه دشواری دارد؛ اما مطمئنم حالا که مسعود موسوی روی سارتر تمرکز کرده، می‌خواهد این مسیر را ادامه دهد و امیدوارم در این راه، اجرای موفقی داشته باشد.
حامد نصرآبادیان هم در ادامه این نشست گفت: مسعود موسوی را از دهه ۷۰ می‌شناسم و معتقدم مسعود بوی تئاتر می‌دهد و دغدغه پیشرفت اهالی تئاتر را دارد. ضمن اینکه او در معلمی و کارگردانی‌‌اش هم موفق است.
نصرآبادیان تاکید کرد: انتخاب او از نمایشنامه‌های سارتر هم نشان از دغدغه‌مند بودن و به روز بودنش دارد و از صمیم قلب برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.
محمد فرشته‌نژاد (طراح موسیقی) هم در این نشست بیان کرد: سال‌ها پیش زمانی که کارهای آقای موسوی را می‌دیدم، آرزو داشتم بتوانم با ایشان کار کنم و امروز این افتخار نصیبم شده است؛ چرا که ایشان تمام تلاش خود را می‌کند که همه گروهش بهترین خودشان باشند.
فرشته‌نژاد با اشاره به اینکه در موسیقی نمایش «دست‌های آلوده» اتفاق تازه‌ای افتاده است، به مخاطبان بشارت شنیدن آن را داد.
شهاب مهربان (بازیگر دست‌های آلوده) هم در این مراسم با بیان اینکه «برایم بسیار جذاب بود که برای بازی در نقش اصلی این کار انتخاب شدم» گفت: کاراکتری که در این نمایش ایفا می‌کنم، بسیار سخت بود و امیدوارم مورد پسند تماشاگران قرار بگیرد.
در مراسم رونمایی از پوستر نمایش «دست‌های آلوده» که در کافه بیستروپاپ واقع در خیابان سمیه بعد از سپهبد قرنی، کوچه افشار برگزار شد، ناصر آقایی، حامد نصرآبادیان، مسعود موسوی و بازیگران و عوامل اجرایی این نمایش حضور داشتند.
حمیدرضا نعیمی، مسعود موسوی، ریحانه سلامت، شهاب مهربان، محسن بابایی، فرزانه رضایی، آریاز ذوالفقاری و مهدی باقرزاده بازیگران این نمایش هستند.
سایر عوامل عبارتند از:
آهنگساز: محمد فرشته‌نژاد، طراح صحنه: علی ساسانی‌نژاد، طراح لباس: ثمین تحویلداری، مشاور کارگردان: علی شاه‌صفی، پویا موسوی، مشاور روابط عمومی و تبلیغات: بهزاد مرتضوی، مشاور رسانه‌ای: سبا حیدرخانی، مدیر تولید: بهنود محمدی‌پور، گروه کارگردانی: لیدا حکانی، نازنین ابارشی، گلریز ابراهیم، طراح پوستر و بروشور: محمدرضا غلامی، طراح گریم: علی گودینی، تیزر: مرجان مروستی علی شاه‌صفی، اجرای لباس: مهسا شریفی، عکاس: رامین نیک‌بین، گروه صحنه: سینا سلمان روغنی، دانیال محسنی، زهرا الماس‌پور، ثمینه نعیمی.
نمایش «دست‌های آلوده» به کارگردانی و دراماتورژی مسعود موسوی از پنجشنبه هفته جاری (۳۰ آبان) ساعت ۲۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

بهزاد مرتضوی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری، محمد لهاک ، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری، محمد لهاک ، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری، محمد لهاک ، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش کلوپ مجانین i
محمد عسگری، امیر مسعود، لیلا مظاهری، محمد لهاک و ستاره دهقانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری، لیلا مظاهری، محمد لهاک و ستاره دهقانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش زیرزمین i
محمد عسگری، امیر مسعود، محمد لهاک ، ستاره دهقانی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش بانو آئویی i
محمد عسگری، امیر مسعود، ستاره دهقانی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش خوابگردها i
محمد عسگری، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش فوگو i
محمد عسگری، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاهش ۷۰ درصدی فروش نمایش‌ها در پی بروز ناآرامی‌ها  | عکس
اظهار نگرانی مدیران مجموعه‌های نمایشی از وضعیت فروش تئاترها؛
» کاهش ۷۰ درصدی فروش نمایش‌ها در پی بروز ناآرامی‌ها
... دیدن متن »

 قطعی و اختلال اینترنت از ۲۵ آبان ۱۳۹۸ به‌طور مستقیم به اقتصاد تئاتر ضربه زده و حیات آن را به‌طور جدی تهدید کرده است. پس از بروز ناآرامی‌های چند روزه در کشور به دلیل افزایش قیمت بنزین، اینترنت قطع و با اختلال سراسری مواجه شد و در دسترس نبودن سایت‌های فروش بلیت و تعطیلی تبلیغات مجازی نمایش‌ها، دست به دست هم داد تا حیات تئاتر بیش از همیشه دشوار شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از بروز ناآرامی‌های چند روزه در کشور به دلیل افزایش قیمت بنزین، اینترنت قطع و با اختلال سراسری مواجه شد؛ اختلالی که به‌طور مستقیم به اقتصاد تئاتر ضربه زده و حیات آن را به‌طور جدی تهدید کرده است. سایت تیوال به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراجع فروش بلیت تئاتر، از روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در دسترس نبود و سایت‌های دیگر هم با بحران مشابهی مواجه شدند. از سویی دیگر، گیشه سالن‌های خصوصی تئاتر هم برای فروش حضوری بلیت، به دلیل وابستگی مطلق نمایش‌ها به تبلیغات فضای مجازی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند.
همه این عوامل دست به دست هم داد تا ادامه حیات تئاتر دشوارتر شود؛ پس از گذشت چهار روز از ناآرامی‌ها و ادامه‌دار بودن بحران فروش بلیت و حضور تماشاگر در سالن‌های تئاتر، با مدیران مجموعه‌های نمایشی «نوفل‌لوشاتو» و «مستقل» و همچنین مدیرعامل سایت تیوال گفتگو کردیم.

محمد عمروآبادی (مدیرعامل سایت تیوال) با اشاره به اینکه قطعی و اختلال چند روزه اینترنت تاثیر جدی بر فروش بلیت تئاتر و دسترسی تماشاگران به اطلاعات اجراها داشته است؛ به ایلنا می‌گوید: این تاثیر از دو محور بوده است؛ نخست اینکه امکانات تبلیغاتی هنر به‌شدت کاهش یافته است چون مخاطب‌یابی بسیاری از پروژه‌های نمایشی و موسیقایی و حتی سینمایی به‌صورت جدی به فضای مجازی مثل اینستاگرام وابسته است که با قطعی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، این امکان را از دست داده‌اند.

عمروآبادی محور دوم این اثرگذاری را در سرویس‌های خدمات‌دهی خوانده و تاکید می‌کند: در روز اول بروز ناآرامی‌ها، قطعی گسترده اینترنت بر شبکه پرداخت فنی تاثیر گذاشت که البته این اختلال در روز دوم تا حدی برطرف شد.
مدیرعامل سایت تیوال یادآور می‌شود: موضوع دیگر این است که بسیاری از مخاطبان بر اساس موتورهای جستجو به سایت یا محصول موردنظر می‌رسیدند، یا خیلی با زبان انگلیسی آشنایی نداشتند و در نتیجه نام سایت فروش بلیت یا صفحه نمایش موردنظرشان را گوگل می‌کردند که با این وضعیت، آن هم از دست رفته و تنها کسانی که آدرس سایت را به‌طور دقیق حفظ هستند می‌توانند برای خرید به تیوال و سایر سایت‌های فروش بلیت مراجعه کنند. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها شروع به ارسال پیامک به مخاطبان‌شان کرده‌اند تا آدرس سایت را به آنها یادآوری کنند. همه اینها دست به دست هم داد تا در نهایت فروش بلیت تئاترها در سایت تیوال، در روز اول ۷۰ درصد و در روز دوم تا ۶۰ درصد کاهش پیدا کند.

داود نامور (مدیر عمارت نوفل‌لوشاتو) هم درباره بحران تماشاگر و فروش بلیت در چند روز اخیر به ایلنا می‌گوید: از روز شنبه سایت‌های فروش بلیت بسته شد و تمام تبلیغات تئاتر که به شکل مجازی انجام می‌شد از بین رفت. یادمان باشد دیگر فضای تبلیغات مثل چند سال پیش نیست که گروه‌ها از طریق پیامک یا به شکل دهان به دهان به تبلیغ نمایش‌شان بپردازند؛ چند سال است این تبلیغات به شکل مجازی انجام می‌شود بنابراین با قطعی اینترنت که از روز جمعه اتفاق افتاد، گروه‌ها نه توانسته‌اند تبلیغ کنند و نه ارتباطی با مخاطب بگیرند.
مدیر مجموعه فرهنگی هنری نوفل‌لوشاتو با اشاره به اینکه در نتیجه این وقایع، چند نمایش در این مجموعه نمایشی دچار شکست در گیشه شده‌اند، یادآور می‌شود: حتی در بعضی از سالن‌ها، کارگردان‌ها نمایش‌هایشان را تعطیل کرده‌اند و گفته‌اند حتی در صورت بازگشت اوضاع به شرایط عادی هم دوباره اجرا نمی‌کنند چون دچار شکست تجاری شدید شده‌اند و نمی‌توانند جبرانش کنند.
نامور با تاکید بر اینکه تاوان افت شدید مخاطب در این سه روز بسیار سنگین بوده است، تاکید می‌کند: نمایشی که تا قبل از این، شبی ۱۰۰ نفر مخاطب داشت الان مخاطبش به ۱۰ نفر رسیده که آن هم فامیل و دوست‌های عوامل اجرایی هستند که با تلفن و هزار خواهش در این ناامنی می‌آیند تا تئاتر ببینند.

مصطفی کوشکی (مدیر مجموعه تئاتر مستقل تهران) هم درباره تاثیر قطعی اینترنت در این چند روز به ایلنا می‌گوید: خوشبختانه نمایش‌های این مجموعه، تا هفته بعد پیش فروش کرده بودند اما چند روز تعطیلی سایت‌ها و امکان خرید بلیت باعث شد تا فروش کلی همین نمایش‌ها برای روزهای آتی به صفر برسد.
کوشکی بسته شدن سایت فروش بلیت را اتفاقی عجیب می‌خواند که می‌تواند تلنگر خوبی هم برای خانواده تئاتر باشد تا «بدانیم همه چیز به اینترنت منتهی می‌شود و هر اتفاقی باعث چنین بحران‌هایی می‌شود» و ادامه می‌دهد: وقتی چنین مشکلی به وجود می‌آید و اینترنت قطع می‌شود، جدای از بلیت‌فروشی، هیچ پایگاه دیگری برای تبلیغات یا حتی اطلاع‌رسانی در مورد وضعیت تئاتر کشور وجود ندارد.

مدیر مجموعه تئاتر مستقل تهران خاطرنشان می‌کند: فارغ از ابعاد سیاسی و اجتماعی این وقایع، از منظر تئاتری، اتفاقی که افتاده نشان می‌دهد هیچ پایگاه یا تمهیدات گسترده و پیوسته‌ای برای اطلاع‌رسانی در حوزه تئاتر نداریم و این مساله عجیبی است. تئاترها خود را وابسته به فروش اینترنتی بلیت کرده‌اند و تبلیغات‌شان صرفا در فضای مجازی اتفاق می‌افتد و در چنین شرایطی همه اینها ناگهان از دست می‌رود.
کوشکی با اشاره به اینکه سینما به خاطر تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردهای شهری و شرایط فروش بلیت حضوری که همیشه آن را حفظ ‌می‌کنند، کمتر از این وضعیت آسیب دیده است، تصریح می‌کند: در این چند روز فروش و تماشاگر برخی از تئاترها به صفر رسیده و این آسیب بزرگی برای گروه نمایشی است اما کسی هم به فکر جبرانش نیست. من فکر می‌کنم باید کمی به خودمان نگاه کنیم و‌ باید فکر کنیم چطور می‌توانیم جایگزین‌های مناسبی برایش داشته باشیم که فردا روز در صورت تکرار چنین اتفاقی، تئاتر به‌طور کلی تعطیل نشود.

داود نامور هم با اشاره به اینکه اگر وضعیت به همین منوال تا چند روز آینده ادامه یابد، اتفاق‌های بسیار بدی برای اقتصاد سست خانواده تئاتر می‌افتد و شاید به تعطیلی گسترده‌تری در سالن‌های نمایش منجر شود، تصریح می‌کند: اگر قطعی و اختلال اینترنت بیش از این طولانی شود، شاید ما هم در مجموعه خودمان اعلام تعطیلی کنیم؛ اما اگر اینترنت و تبلیغات فضای مجازی برگردد شاید بتوانیم به گروه‌ها کمک و این یک هفته را جبران کنیم. در هر صورت اتفاق‌های رخ داده بسیار ناگوار بوده و از تبعاتش بسیار احساس نگرانی می‌کنیم.

محمد عمروآبادی هم با تاکید بر اینکه «جامعه هنری در این سال‌ها با تلاش بسیار زیاد از مشکلات بسیاری که گریبانگیرش بوده، عبور کرده و خود را زنده نگه داشته است و هر روز رشد می‌کند» تصریح می‌کند: اینگونه وزنه‌ها و معضل‌ها چیزهایی نیستند که تئاتر بتواند به راحتی از پس‌شان بربیاید و اگر خدای ناکرده این اختلال‌ها، به درازا بکشد می‌تواند آثار جبران‌ناپذیری را برای این شبکه‌ها و جامعه شریف و تلاشگر هنری به جا بگذارد.

ویدیو
درباره نمایش هیچ چیز جدی نیست i
یک گروه تئاتری قصد دارد تلفیقی از آثار شکسپیر، بکت، پینتر و اورلاف را به شیوه پست مدرن اجرا کند
» ویدئویی از نمایش «هیچ چیز جدی نیست»
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوچولو تصمیم دارد با هدیه ای مادرش را خوشحال کند. اما برای تهیه هدیه سردرگم مانده!
» ویدئویی از نمایش «یک روز و دو فصل و هدیه‌ی کوچولو»
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری، فهیمه تردست و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی، فهیمه تردست و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری، فهیمه تردست و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش پرسونا i
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری، فهیمه تردست، آرش رضایی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید