تیوال تئاتر
S3 : 13:47:54
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

نمایش بسیار خوبی بود. زاویه نگاه به موضوعی که می توانست خیلی کلیشه ایی از آب دربیاید ، بسیار درست پرداخت شده بود. رویکرد گروه در مورد چنین موضوعی و پرداخت نمایشی آن بسیار قابل تحسین است. دست مریزاد به و خسته نباشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی با رویکرد فانتزی به داستان مده آ و کمی چاشنی کمدی که انصافا به اندازه و به جا بود. شخصیت آنی با بازی خوب خانم عبدالرزاقی یاد آور زنان بسیاری است که مورد بی مهری از سوی خانواده و همسر قرار گرفته اند و با پذیرش شرایط نا مطلوب زندگی در جهنمی قرار گرفته اند که راه گریز از آن غیر ممکن به نظر می رسد. اما شخصیت آنی در این نمایش پس از تلاش بسیار به آنچه که رویایش را در سر داشت می رسد و نویسنده چقدر هوشمندانه نگاه مده آی اساطیری را به زمانه ی حال آورده و نتیجه گیری که می کند کاملا منطبق بر انسان امروزی است. جامعه ایی که آنی در آن زندگی می کند بسیار شبیه جامعه ماست، جامعه ایی که دائما همه چیز را برایت دیکته می کند، که باید اینگونه رفتار کنی ، فکر کنی تا مورد پسند اطرافیان قرار بگیری. اما در نهایت به مانند نورا در خانه عروسک همه چیز به یک فروپاشی منتهی ... دیدن ادامه » می شود.
به گروه نمایش باید تبریک گفت بابت اجرای بسیار لذت بخش ،دلنشین ،خوش ریتم به همراه بازی های درخشان .
mohsen khanlari و شاهین تفرشی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش تمدید شد. خرید بلیت روزهای پایانی، از چهارشنبه ۲۱ تا جمعه ۲۳ آذر، به نویسندگی مری جونز، کارگردانی مجید سیدآبادی و با بازی صادق برقعی، وحید منتظری، آغاز شد.
نفیسه نوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، از پنجشنبه ۲۲ تا یکشنبه ۲۵ آذر، به نویسندگی جرج برنارد شاو،‌ کارگردانی رسول قادری و با بازی حمید رضا رکنی، مجید وزیری، تینا عاقل نژادو ... رسول قادری، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب به دیدن تیاتر رفتم، وارد سالن که شدیم فضا پر بود از بوی برگ و پاییز، و بازیگری که انگار با حرف‌هایش چنان سرگردان می‌نمود که همه تماشاگران وقتی می‌خواستند بنشینند با سرگردانی‌اش همراه بودند، بازی‌ها روان بود، انگار همه بازیگران خواننده‌اند یا نوازنده، نواهایی که در آغاز بوی مویه و زاری بوشهری می‌داد و بعد آواهایی کلیسایی و نواهایی شبیه به صدای داخل آتشکده ها که همچنان در سرگردانی و خلسه‌ای فرویم برد که تا آخر نمایش با من این حس همراه بود.
لحظه‌ای انگار در سرگردانی به آن‌سوی صحنه کشیده می‌شدم و لحظه‌ای با هدایت پیامبری وعده بهشت می‌گرفتم و در جستجوی دری به خوشبختی بودم، و همچنان گمراه که نمی‌دانستم" در آنجا یک در وجود دارد یا دو در، اتاقش چهارگوشه، شش یا هشت‌گوشه دارد" و حیران از هدایت درصحنه جستجو می‌کردم زندگی را.
در این ... دیدن ادامه » میان انگار بیشتر بیان و حرکات زبانی موسیقیایی می‌گرفتند و آواها، لبخندها و حرکات فضا را بیشتر دراماتیک می‌کرد، انگار به دیدن باله تاتری مدرن آمده بودم وقتی آقای مجد طاهری تاآخرین‌نفس و با تمام جانش هه مال هوو... کنان به دنبال رستگاری بود، دلم می‌خواست انگار گاه‌هایی حرکات هماهنگ‌تر بود چونان باله ولی به گمانم شاید این ناهماهنگی بیشتر سرگردانم می‌کرد و همچنان بوی برگ و پائیز که همانند طاعون مرا در برگرفته بود، نمایش که تمام شد از جایم برخاستم و با چشمانی پر از اشک برایشان دست زدم همه انگار می‌خواستند تا صبح تشویقشان کنند. از سالن که بیرون آمدم انگار نفسم بندآمده بود و روی نیمکت کافه نشستم و همان‌جا در خلسه‌ای که هنوز همراهم بود، بین شر و خوشبختی، طاعون و دارو، وعده بهشت و نابودی و بیهودگی در درام موسیقیایی شناور بودم، صداهایی پر از پیانوی کلیسا و دمام و فلوت ریکوردر در سرم بود، گویی برایم از منظری دیگر زندگی و زنده بودن مطرح شده بود .
دست جناب شهاب خان آگاهی و اجراگران توانا خانم ها اکبری، هزاوه و ندایی و آقای مجد طاهری و همه آنان که در این اجرا سهیم بودند درد نکند . بسیار سپاس که تا آخرین لحظه پیوسته و از عمق جان اجرا کردند.


«چه کسی بر ما شهادت خواهد داد؟ آثارمان. افسوس! چه کسی؟ هیچ‌کس. هیچ‌کس. مگر آن دوستانی که ما را در لحظه لطف و عطا دیده‌اند، لحظه ای که قلب به‌طور کامل خودش را وقف دیگری می‌کند. یعنی آن‌هایی که ما را دوست می‌دارند؛ ولی عشق، ساکت است: هر انسانی ناشناخته از این جهان می‌رود.آلبرکامو»
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا اکبری و با بازی محمود راسخ فر، پندار اکبری، فریبا دستوار، امیر حسین انصافی، رامین مسیبی، شکوفه حیدریان، میلاد رمضانی، عرفان اکبری، فاطمه نوری و ... آغاز شد.
صدف اسمعیل پور این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فمینا
درباره نمایش خرده نان i
سلام دوستان، من دو تا بلیط برای این نمایش و امروز نمی تونم برم، هر کسی می خواد تماس بگیره.
ردیف ۴ ام
09120254113
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، پنجشنبه ۲۲ و جمعه ۲۳ آذر، به نویسندگی حسین امرایی، کارگردانی احسان بیات‌فر و با بازی لادن نازی، مسعود رمضانی، محدرضا جمشید‌پی، احسان بیات‌فر، حسین امرایی، علی میری، امروز (سه شنبه) ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
2 تا بلیط میخوام اگر کسی میخواد بفروشه لطفا تماس بگیره
09126032174
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در این لحظه که اینو مینویسم به طرز عجیبی یک بلیت برای سه شنبه(امشب) خالی شده تو قسمت فروش بلیت.
یکی دریابدش:))))
iamnegin@، میترا و رضا بهکام این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار بسیار نمایش جالب و جذابی بود
متن ساده و رئال گروه جوان با بازی های بسیار زیبا که خیلی چیزی از حرفه ای ها کم نداشتند . دکور جالب و بهتر از همه فضایی بود که برای نمایش انتخاب شده بود بسیار دلچسب تر کرده بود دیدن نمایش رو جوری که انگار مخاطب بخشی از صحنه نمایش هست
واقعا این گروه علیرغم جوان بودن بسیار حرفه ای کار کردند
شب عالی و لذت بخشی بود دوستان عزیز دو شب آخر رو از دست ندین تجربه خوبی خواهد بود
امیدوارم تک تک عزیزان این گروه موفق باشد
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
نمایشی که بشدت درست و اندازه خودش حرف میزد که حرف هایی درستی هم میزد از جمله حرف هایی که زده نمیشه و به یکباره مثل غده سرطانی سر باز میکنه، در بخش دیگری هم به ذات زندگی هنری اشاره داشت که جالب بود.بازیگران حرفه ای که در اغلب نمایش بدون کوچکترین اشتباه و تپقی نمایش رو پیش بردن.تنها بخشی که برای من جای سوال داشت خونه با چهارچوب و بدون دیوار بود.
در کل این نمایش نسبت به نمایش قبلی کارگردان،موفقیت بزرگی برای کارگردان به شمار میآید
کارگردانی 3.5از5
بازیها 4از5
صحنه 3.5از5
لباس5از5
نور 4از5
گریم 5از5
موسیقی 4از5
گرافیک 4از5
سلام
نمایشی که در طول اجرا چندین بار ساعت رو نگاه میکنین.در بین تمام بازیگران فقط وحید آقاپور درست بود و فرید سجادی حسینی هم بطور کلی کاراکتری که خلق کرده بود اشتباه بود.در کل برای انتخاب نمایشها بهترین معیار امتیاز مخاطبان هست نه نظرات
کارگردانی 2از5
بازیها 1از5
صحنه 1از5
لباس3از5
نور 2از5
گریم 1از5
موسیقی 1از5
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هادی اشرفی
درباره نمایش تحت تاثیر i
موضوعات اجتماعی باید حمایت بشن
البته انتهای راضی کننده ای نداشت!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، پنجشنبه ۲۲ و جمعه ۲۳ آذر، به نویسندگی رضا آشفته، کارگردانی و بازی امید اولیایی، آغاز شد.
محمد رضایی مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برداشت تماشاگرها در اجرای کریوگرافیک می تواند خیلی متفاوت و حتی متناقض باشد، به نظر من اجرای "ن بودن" نوعی حالت نگاری در خصوص اراده و اختیار است، اجرا کننده اصلی گویی نوعی سرباز در یک بازی کامپیوتری است که از میانه بازی یا عملیات اقدام به تمرد و اعمال اراده شخصی می کند و همین جسارت "ن بودن" در نهایت او را درگیر موضوع بودن یا نبودن می کند. اینکه انتخاب آزاد انسانی و اعمال اراده با زیست جهان انسان در تناقض است و شکستن این تناقض و اعمال اراده و انتخاب آزاد مستلزم درگیر شدن انسان با موضوع اساسی بودن است.
با توجه به اینکه اجرای کریوگرافیک به دلایل زیادی در ایران خیلی متداول نیست بیننده هایی غیر تخصصی تئاتر اطلاع کمی در خصوص ماهیت و نحوه این نوع اجرا دارند و همین موضوع این اجرا را برای مخاطب عمومی کمی غریب و غیر قابل فهم کرده که البته ارتباطی ... دیدن ادامه » به اجرا و کارگردانی ندارد و صرفا به دلیل محجور بودن این نوع اجرا در ایران است. به شخصه جسارت کارگردان در رو آوردن به این نوع اجرا را تحسین می کنم، البته من انتظار تحرک بیشتر و موسیقی با ضرب تندتری را داشتم که این سلیقه شخصی من در اجراهای با زبان بدن است و ارتباطی به مهارت فوق العاده بازیگرها در اجرای این برنامه ندارد. به تمام دست اندرکاران این برنامه خسته نباشید میگویم و امیدوارم شاهد اجراهای بیشتر و پر تحرک تری از این عزیزان باشیم.

ویدیو
درباره نمایش سایکوتیک i
تراژدی «سایکوتیک»، تا ۲۵ آذر در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می‌رود
» ویدئویی از نمایش «سایکوتیک»
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مریم رودبارانی
درباره اجراخوانی آرش i

با حضور اصغر فرهادی در آخرین روز تمرین
"آرش”به تئاتر شهر رسید
اجراخوانی آرش به کارگردانی گلچهر دامغانی از سه شنبه 20 آذر ماه در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر با تهیه کنندگی واحد هنری رنگ باراد روی صحنه می رود.
به گزارش مشاور رسانه این نمایش؛ اجراخوانی آرش در آخرین روز تمرین میزبان اصغر فرهادی نویسنده و کارگردان سینما بود . اصغر فرهادی در پایان اجرا با تشکر از گروه اجرایی گفت: امیدوارم نمایش"آرش"به مدت طولانی روی صحنه برود، دیالوگ های زیبایش به درستی و در این عصر شنیده شود و امیدوارم مخاطبان و علاقمندان تئاتر دیدن این اثر را از دست ندهند.
در اجراخوانی آرش به نویسندگی و کارگردانی گلچهر دامغانی ؛ مریم معینی، اروین گالستیان، مجتبی فلاحی، بنفشه ریاضی، میرحسین نونچی، محمد ابوالحسنی، عرفان رحیمی، مصطفی پروین، علی عسکری، مهدی تاجیک، مینا ... دیدن ادامه » حبیبی ایفای نقش می کنند.
واحد هنری رنگ باراد بعد از تهیه دو نمایش"مرگ یک آنارشیست"و"قدم زدن با اسب"؛ جدیدترین اثر گلچهر دامغانی را تهیه کرده است.
اجراخوانی آرش از تاریخ 20 آذر ماه جاری به مدت چهار شب در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر شروع شده و این کار هرشب ساعت 17 اجرا دارد.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از:همراهان موسیقی و آوازتنبک: حسین فضل الهی،آواز: بهنوش ثابت قدم،طراح پوستر و بروشور: امیر حسین داوودی،طراحی و ساخت تیزر: افراز استودیو،دستیار کارگردان: هادی بادپا،مسئول تبلیغات، برنامه ریز و منشی صحنه: پگاه محمودوند،عکاس: زهرا عرب نژاد،مشاور رسانه: مریم رود بارانی

سرکار خانم رود بارانی عزیز. با سلام . به نظرتون شما به عنوان مشاور رسانه این کار نباید زودتر در خصوص این اجرا اطلاع رسانی میکردید؟ الان که تمام بلیتهای کل 4 روز دوره اجرا فروش رفته؟!
۲ ساعت پیش
خانم رودبارانی عزیز
با سلام
اگر ۱۰ یا ۲۰ بلیط خارج از ظرفیت هم اضافه کنید فکر کنم ضرری نداشته باشه
۱ ساعت پیش
مسعود عزیز پیشنهادتونو با گروه مطرح کردم
تو همین صفحه اطلاع رسانی می کنم "خارج از ظرفیت و"
۵۹ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ما نباید در مورد گذشتمون دروغ بگیم
میدونی؟
ما دلقک نیستیم جانی
دلقک هایی نیستیم که روحشون نیازمندِ تشویقِ دیگرونه
ما حق داریم یاد بگیریم مثِ بقیه ی آدما
بهنام براتی
درباره نمایش بینوایان i
به نظر من برای بازآفرینی این اثر که از روی اون فیلم ها و نمایش های بسیاری ساخته شده، حتی فیلم موزیکال بینوایان هم چندی قبل اکران شد ( که اثر ایشون رو بی بهره از اقتباس از فیلم نمی بینم) ، آقای پارسایی روی لبه باریکی باید حرکت می کرد که این اثر کلاسیک رو حراب نکنه و نوستالژی مردم را هم به هم نزنه. فکر می کنم در سال های اخیر، خطیر ترین راه رفتن روی لبه دیوار را اپرای اشک ها و لبخندها برداشته بود که به خوبی از پیش بر اومد.

اما بینوایان آقای پارسایی، یه المان خیلی مهم برای وصل شدن به اون نوستالژِی رو نداشت، و اون "احساس" بود. تئاتر بینوایان، اجرای پر زرق و برق، پر از بازیگران خوب، موزیک ها و ... بود که فقط چشم رو نوازش می ده و اصلا بیننده رو درگیر احساسی نمی کنه. حسی رو در تماشاچی بلند نمی کنه. در حالی که شما ابزار بسیار بسیار قدرتمند موسیقی رو آوار ... دیدن ادامه » رو دارین استفاده می کنین.

نکته دیگه ای که به نظر من نقطه ضعف این تئاتره، استفاده از بازیگران خیلی خوبیه که اصلا نمی تونن با اون موسیقی بخونن! واقعا بدترین خواندن مال آقای پارساپیروزفر بود که نقش اول هم بود! خانم ایزدیار فالش می خوند، نوید محمدزاده هم خوندنش تعریفی نداشت.

به هرحال، این که سبک موزیکال در این زمانه تلخی و سردی مردم ما داره باب می شه، کارگردان هایی مثل آقای پارسایی و آقای رحمانیان و ... دارن تلاش می کنن برای رشد این سبک و به نظر من این به خودی خود نکته مثبتیه.
لیلا مظاهری و علی جباری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرزاد جعفریان
درباره نمایش اوبو i
گفتم شما رو هم در سرچ های اینترنتی م راجع به نمایش شریک کنم و دوستان هم در خفنی کم اطلاعات بودن صفحه شون باقی بمونن .. !

رضا آشفته:
دنیای استثنایی آلفرد ژاری (شاه اوبو) عنوان کتابی است که جواد ذوالفقاری گردآوری و ترجمه آن را بر عهده داشته است.
جواد ذوالفقاری که سال‌هاست در حوزه تئاتر عروسکی در مقام نویسنده، کارگردان، مترجم و مدرس فعالیت می‌کند، معتقد است با آن که یک قرن از حضور و تاثیر آلفرد ژاری در تئاتر مدرن دنیا می‌گذرد اما این شخصیت هنوز در تئاتر ایران ناشناخته است و عمده دلیل ترجمه نمایشنامه اوبو و چندین مقاله درباره آلفرد ژاری همین نکته است. به عبارت دیگر او درصدد است تا از طریق کتاب و معرفی آلفرد ژاری به جامعه تئاتری ایران،‌ سرچشمه‌های سبک‌های دادائیسم، سورئالیسم و ابزورد را مشخص کند و در این باره می‌گوید: آلفرد ژاری در عمر بسیار کوتاهش آثار بسیاری را خلق کرد که بیشترین تحولات را در هنر تئاتر قرن بیستم ایجاد کرد و هنوز این تاثیرات با دامنه وسیعی وجود دارد.
وی با اشاره به استثنایی زندگی کردن آلفرد ژاری و خلق آثار استثنایی می‌گوید: او استثنایی مرد و یک دنیای استثنایی پدید آورد. مردی که شاعر، رمان نویس، نمایشنامه نویس، طراح و حتی دانشمند است.
جواد ذوالفقاری چندین اجرای متفاوت از نمایش عروسکی "شاه‌ اوبو" در جشنواره‌های بین‌المللی سراسر دنیا دیده است که آخرین آن‌ها به اجرایی از این متن تحت عنوان "لهستانی‌ها" توسط یک گروه تئاتر ایتالیایی در جشنواره بیست و یکم فجر (1381) است، که در این اجرا نیز عده‌ای جوان با هیجان و شور مردم را جذب دنیای این متن کرده‌اند. این در حالی است که در یک قرن اخیر بیشترین اجراهای عروسکی و صحنه‌ای به نمایشنامه "شاه اوبو" اختصاص یافته است.
جواد ذوالفقاری پیش از نمایشنامه "شاه اوبو" سه مقاله را در رابطه با آلفرد ژاری آورده است. "گذری به دنیای استثنایی آلفرد ژاری"، "سالشماری آلفرد هانری ژاری"، و "مقدمه برای ترجمه شاه اوبو به انگلیسی" عنوان این سه مقاله است.
ذوالفقاری هدف از آوردن این مقالات را شناساندن آلفرد ژاری با جامعه تئاتر ما می‌داند و در این باره می‌گوید: پیش از "شاه اوبو" مخاطب باید دنیای ذهنی، روحی و نبوغ عجیب و غریب آلفرد ژاری آشنا شود تا در درک "شاه اوبو" دچار مشکل نشود.
در مقاله "گذری به دنیای آلفرد ژاری"، این نمایش‌نویس بلند آوازه به عنوان یک نابغه معرفی می‌شود که از ابعاد چند گانه‌ای برخوردار است و از سنین پایین نوجوانی نیز نبوغ خود را با کارهای عجیب و غریب نمایان می‌سازد. او در سن 15 سالگی به همراه یکی از هم‌کلاسی‌هایش به نام شارل مورلن، نمایشنامه‌ لهستانی‌ها را می‌نویسند و آن را در خانه یکی از دوستانشان اجرا می‌کنند. شخصیت اصلی نمایشنامه پدر هبه، آدمی کودن و شکم گنده بود، با سه دندان، یکی از سنگ، یکی از آهن و یکی از چوب و یک گوش داشت، که جمع می‌شد، و یک بدن بدشکل. ژاری در سن 23 سالگی لهستانی‌‌ها را کامل می‌کند و به نام "شاه اوبو" در 5 پرده آن را در مجله "پل فورت" منتشر می‌کند. این متن با تمامی متن‌هایی که تا آن روزگار در تئاتر فرانسه به صحنه رفته بود، کاملا متفاوت بود. همین تفاوت‌ها هم سر آغاز بسیاری از تغییرات و تحولات در عالم تئاتر فرانسه و کل دنیا شد. اجرای این نمایشنامه شهرت زیادی برای ژاری 23 ساله به همراه داشت. "شاه اوبو" اولین نمایشنامه از مجموعه‌ سه‌ گانه‌ای است که دو نمایشنامه بعدی به نام‌های "اوبو بی‌غیرت" و "اوبو در زنجیر" هستند و هیچکدام در زمان حیات ژاری اجرا نشدند.
جواد ذوالفقاری معتقد است که "شاه اوبو" را بیل برد در کتاب هنر عروسکی به او معرفی کرده است. به همین دلیل در ابتدا متن انگلیسی آن را می‌خواند و متن را عجیب و غیرعادی می‌بیند. سپس به مطالعه متن فرانسوی "شاه اوبو" می‌پردازد و باز هم آن را عجیب‌تر و غیرعادی‌تر ارزیابی می‌کند.
همین متن شوق مطالعه درباره آلفرد ژاری را در ذوالفقاری افرایش می‌دهد، بعد مقاله‌هایی را در این رابطه گردآوری و ترجمه می‌کند تا دیگران نیز در این مسیر از شناخت بیشتری برخوردار شوند. بعد از ترجمه "شاه اوبو" از زبان انگلیسی، برای آن که رعایت در امانت شده باشد، نازنین نوذری، مترجم یک بار دیگر این ترجمه را با متن فرانسوی تطبیق می‌دهد بنابراین در مسیر ترجمه، جواد ذوالفقاری با حساسیت بسیار و چندین بار مترجم و بازنویسی و تطبیق دادن آن با متن اصلی از عهده کار برمی‌آید.
در سالشمار آلفرد هانری ژاری آمده که از سال 1873 در لاوال (ماین) به دنیا می‌آید و در سال 1907 با چاپ نمایشنامه سه پرده‌ای اپرت بوف "ظرف خردل پاپ" در اول نوامبر در بیمارستان شاریته پاریس می‌میرد و در گورستان باینو دفن می‌شود. آلفرد ژاری در عمر کوتاه 34 ساله‌اش، آثار بسیاری را خلق می‌کند که تعدادی از آن‌ها پس از مرگش منتشر می‌شود، او در21 سالگی اولین کتابش را تحت عنوان لحظاتی از تذکره شنی (که ترکیبی از نمایش‌های عروسکی بود) منتشر کرد و 22 سالگی دومین کتابش (سزار – دجال مسیح) را منتشر می‌کند. آلفرد ژاری در سن 24 سالگی موفق به انتشار اولین رمانش به نام "شب‌ها و روزها" می‌شود که درباره یک سرباز فراری است. از دیگر رمان‌های او می‌توان به مه سالین (1901) ، ابرنر (1902)، کارهای بزرگ و عقاید دکتر فاسترول، پاتا پزشک (1911)، شرابه شمشیر (تکمیل شده توسط شارلوت ژاری، 1943) اشاره کرد.
پس از نمایشنامه "شاه اوبو" در این کتاب هم دو مقاله دیگر آمده است. یکی به قلم جیم مک‌گورن ( دوچرخه سوار جوان، بهار 1989) و تحت عنوان "دوچرخه سواری در حاشیه جنگل" است که به زندگی‌ ژاری دوچرخه‌سوار و هنرمند می‌پردازد. دومین مقاله هم به نام "چرا بحث ضد ماده؟" به قلم دو گلاس کروئیک شانک است که از منظر فیزیک "شاه اوبو" را مورد تحلیل قرار می‌دهد.
شایان ذکر است، دنیای استثنایی آلفرد ژاری توسط انتشارات نوروز هنر در شمارگان 1200 منتشر شده است.

https://www.khabaronline.ir/news/273889/%D9%84%D8%B0%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88
بسیار ممنونم از اینکه ما رو هم شریک کردید تو سرچ هاتون.
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید