تیوال تئاتر
T1 : 03:46:44
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

به نظرم هرگونه نوشتار راجع به این نمایش بی فایده است.فقط باید دیدش.
فک میکنم دیدنش این نمایش واسه خیلی ها تو شرایط امروز ما واجبه.امیدوارم هرکس این کامنت رو میخونه دیدن این نمایش رو از دست نده.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
توی یه جمله میشه گفت نمایشی حیرت انگیز از مهدی کوشکی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشتی بر نمایش زهرماری
در جوامعی که مردمانش فرصتی برای ابراز حرف های ساده و طرح نیازها و آزادی های انسانی و اولیه شان ندارند ، توقع شان از هر نو پدیده هنری عموما دو چیز است یکی آن که درد های آنها را با خنده و هر آنچیز دیگری که می تواند و در اختیار دارد التیام دهد و به فردایشان امیدوار کند وهنرمند را چون داروی تمام دردهایشان می بینند و دیگر اینکه به جای تمام دست و دهان های بسته و گلوهای فشرده شان فریاد بزند و دادخواهی کند و قهرمانانه تمامی شکست های آشکار و پنهانشان را بدل به پیروزی نماید و هنرمند را چونان سخنگویی قدرتمند تصور میکنند که قادراست به نفع جامعه ستم دیده از حیطه هر قانونی بگذرد و هر حق پایمال شده ای را بگیرد. و البته اگر چنین چیزی میسر نشود و جامعه عمل نپوشد لا اقل میتواند در آرزوهای و افسانه های جمعی شان رخ دهد.
از ... دیدن ادامه » سوی دیگر حاکمیت ها و دولت ها یی که تلاش میکنند برای ماندن و تداوم قدرتشان از جامعه مردمی فاصله بگیرند و همین فاصله طبیعتا آنها را به دامچاله خودرایی و دیکتاتوری سوق میدهد ، در چنین مواقعی از هنر و هنرمندان توقع دارند بلندگوی تبلیغاتی آنها باشند و یا حداقل در مواقعی همچون خاکستری چند لایه بر آتشی بنشینند که خودشان افروخته اند و البته چنین حاکمیت هایی از آنجا که بطور ذاتی از هر نوع تغییری هراس دارند ، لذا پدیده های هنری تا زمانی برایشان قابل تحمل اند که باعث ایجاد رخوت و رکود و تضمین تکرار باشند و فاقد هر گونه خلاقیت که البته ترویج و تبلیغ هنرهای دکوراتیو و فلسفه هنر برای هنر بسیار به آنها کمک میکند.در بخشهایی نیز که حمایت های مستقیم دولتی نیاز باشد - همچون جشنواره ها- محصولات شعاری و دارای پیام و رسالت های ایدئولوژیک به میان می آیند و جای هنر خلاق و پرسشگر را در جامعه پر میکنند.
اینگونه است ک در جوامع توتالیتر دو گونه هنر به وجود می آید.یک هنر دولتی و یک هنر مردمی.
این دو گونه هنری الزاماً روبروی هم قرار نمی گیرندو چه بسا به دلیل اشتراکات تکنیکی گاه چنان در هم تنیده می شوند و عناصرشان چنان یک شکل می شود که تشخیص شان از هم فقط از اهالی فن و منتقدان شجاع و فرهیخته بر می آید – چیزی که عموما جوامع توتالیتر فاقد و مخالف تولد و رشد آن است – اما فراموش نکنیم که خاستگاه این دو گونه هنر هماره از یکدیگر جداست و در نتیجه خروجی و تاثیرات آن نیز در دراز مدت متفاوت خواهد بود . یکی جامعه و مخاطب را به پرسشگری و تکاپو و پویایی و تدبیر اندیشی وا میدارد و دیگری به رخوت و تن در دادن و سرسپردگی و تقدیر گرایی ناچار میکند.
اما توقع ما از هنربه طور اعم و از هنر تئاتر بطور اخص چیست؟
ایجاد سوال.ایجاد روزنه ای برای بهتر دیدن.ایجاد فضایی برای نفس کشیدن.ایجاد دقایقی برای خشنود بودن از انسانیت خویش و در نهایت ایجاد امید.و بر این دو نکته تاکید میکنم .ایجاد پرسش و امید.
میزان و مقدارش مهم نیست.بعضی چیزها بودن شان مهم تر از اندازه شان است.
با چنین باوری به شما می گویم که نمایش زهر ماری یک نمایش مردمی ست که تنها اگر در گفتن یک حرف ساده موفق شده باشد کار خود را انجام داده و تاثیر خود را گذاشته است و آن طرح این پرسش است که اگر یک عقیده دستوری و بسته در برابر جامعه ای باز و دارای گوناگونی طبع و نیازهای امروزین قرار گیرد ایا نمیتوان توقع بازنگری و تغییر در آن چیزی را داشت که جامعه را نه به جامعه ای پویا بلکه به جامعه ای سرخورده و عاصی بدل خواهد کرد؟
زهرماری هرگز مدعی قهرمانی نیست. هرگز مدعی طرح هیچ نظریه و تئوری خاصی نیست بلکه فقط و فقط یک موقعیت ساده است که در تضاد و به هم ریزی یک تعادل ساده پرسش را مطرح میکند... پرسشی که از زبان قهرمان واخورده نمایش بارها تکرار میشود:
از من میپرسه چکار باید بکنم ؟ می پرسه حالا چکار باید بکنم ؟
و در واقع این سوالی ست که من و شما و آن دیگران باید پاسخش را جستجو کنیم .
شما را به تماشای چند باره این نمایش دعوت میکنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش کوروش
» کورش، پادشاه بزرگ هخامنشی در تالار وحدت
... دیدن اطلاعات »
این روزها نمایش کورش به کارگردانی پری صابری در تالار وحدت اجرا میشود. پری صابری توانسته یکی از اصلی ترین دغدغه هایش، یعنی نمایش کورش را با همکاری جهانگیر کوثری تهیه کننده روی صحنه اجرا کند. گزارش هفدانگ از این تئاتر و مراسم بزرگداشت پری صابری با حضور هنرمندان مطرح را تماشا کنید. اطلاعات بیشتر از این نمایش: https://tiw.al/Hem
۳ ساعت پیش
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار عالى
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Kheuli khoob bood
مریم زارعی، امیرمسعود فدائی و فرزاد این را خواندند
آریان رضائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه نمایش عالی و بی نقص... خیلی لذت بردم... استعاره هایی هم که تو نمایش بکار برده بودن رو دوست داشتم... کار متفاوت و خوبی بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مکان علی مردان در مشهد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اولین باری که به دیدن یکی از کارهای آقای احمدی نشستم یک اتفاق بود ولی از اون اتفاق به بعد یکی از طرفداران کارهای ایشون شدم.
تیم کاریشون همیشه بازیگران فوق العاده ای هستن که باور نقششون بسیار راحت هست. و داستان ها همه فوق العاده
بسیار ممنونم و به همه پیشنهاد میکنم
فرزاد و مریم زارعی این را خواندند
نیلوفر، امیرمسعود فدائی، مهدی حسین مردی و TattiOk این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
برای روز جمعه هفتم اردیبهشت
٦عدد بلیط سانس ١٩:٤٥ ردیف ٦و٥ صندلیهای ٦،٧،٨ به قیمت ٢٤ت
+
٦عدد بلیط سانس ١٧:٤٥ ردیف ٣و٤ صندلیهای ٦،٧،٨ به قیمت ٢٤ت
کسی خواست خبر بده..
از قیمت خارج از ظرفیت هم کمتره...
الیاس نوبری این را خواند
من تمایل دارم اگر امکانش هست طریق تماس رو بگید
۷ ساعت پیش
سلام
من مایلم بخرم
چطوری میتونم؟؟
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار ضعیفی بود.
فرزاد، امیرمسعود فدائی، عباس شیخی، عطیه عابدین و مریم زارعی این را خواندند
celine این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حذفیات ... حذفیات ... حذفیات ... حذفیات ...
یونس (به ابراهیم) : فروختن اینا (زهرماری ها) حرومه یا خطرناکه ؟؟؟!!!
فرزاد، امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
محمد امین این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طنز تلخی که حرف دل همه رو میزنه و دیدنش به شدت توصیه میشه... خسته نباشید به همه ی گروه
فرزاد و مریم زارعی این را خواندند
امیرمسعود فدائی و نیلوفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش قند خون
در هفته کارگر؛ نمایش «قند خون» در حمایت از کارگران کارخانه قند ورامین روی صحنه می‌رود | عکس
» در هفته کارگر؛ نمایش «قند خون» در حمایت از کارگران کارخانه قند ورامین روی صحنه می‌رود
... دیدن متن »

نمایش «قند خون» به نویسندگى و کارگردانى لیلى عاج در هفته کارگر و در حمایت از کارگران کارخانه قند ورامین در تیاترباران به روى صحنه می رود.
نمایش «قند خون» پس از دو اجرای موفق در تالار مولوی تئاتر باران و حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛  روز  شنبه ۸ اردیبهشت دو اجرای ویژه در تماشاخانه باران خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی؛ در این اثر نمایشى الهام شعبانى، ارسطو خوش رزم و پریا وزیرى به ایفاى نقش مى‌پردازند و در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «کام کارگرای کارخونه قند ورامین تلخه، یه مرد پیدا نمی شه به دادشون برسه؟ اگه خوب گوش کنی، آه بلند کارگرای کارخونه ارج و داروگر هم می‌شنوی.»
از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به مشاور‌ کارگردان: توماج دانش‌بهزادی، آهنگساز: فرشاد رضایی، طراح‌لباس: الهام شعبانی، طراح‌صحنه: سینا ییلاق بیگی، طراح‌گرافیک: فریده براتی، طراح‌گریم: وحدت سرچوی، طراح نور: رضاخضرایی، مدیرروابط‌عمومی و مشاور رسانه‌اى: مریم رودبارانی،ساخت تیزر: مهدی کریمی،دستیار کارگردان و مدیر صحنه: ابوالفضل خدابندلو، منشی‌صحنه: کولو عاج، دستیاران طراح‌صحنه: علیرضامیرانجم، میلادابراهیمی، محمدحسن درباغی فر، عکاس: بهاره صباحی، ساخت و اجرای دکور: علیرضامیرانجم، میلادابراهیمی اشاره کرد.
نمایش اجتماعی «قند خون» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج روز شنبه ساعت ۱۹ و۲۱ با دو اجرای ویژه به روی صحنه می‌رود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش کاملا واقعی.
حتما ببینید کار رو.
به اعتبار مهدی کوشکی به دیدن این کار رفتم، اول نمایش با شنیدن چندتا دیالوگ و آشناتر شدن با محیط و ژانر کار کمی مایوس شدم، ولی چند دقیقه نگذشت که نظرم عوض شد.
دکور صحنه بسیار مینیمالیستی و انتزاعیه، تا جایی که حتی بعضی اکت‌ها هم حذف شده و باید به‌کمک دیالوگ حدس زده بشه، طبیعتا میتونست چندتا المان اضافه داشته باشه ولی باز هم چیزی از جذابیت کار کم نمیشه. اگر تنها المان دکور (ماشین) رو حذف کنید، با یک نمایشنامه‌خوانی مواجه میشید
ریتم خیلی تند. معماگونه و هیجان‌انگیز. تماشاگر رو با خودش میکشه، من هم مثل بقیه اضافه کنم که حضور دوتا بازیگر زن ابدا اضافی نبود، بلکه بسیار هم هوشمندانه‌ست (با اینکه از رپ کردن لذت نمیبرم)، فقط متوجه نشدم چرا «دنیا» فرانسه رو اشتباه حرف میزد (تلفظ میکرد)! عمدی در کار بود؟!
اجرای ... دیدن ادامه » شهروز دل‌افکار انصافا تاثیرگذاره. و چه خوب که شوخی‌های لوس و بی‌مزه نداشتن.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته»، اجرایی سالم و اصیل است | عکس
با حضور داوود فتحعلی بیگی، رحمت امینی، علی رضا نراقی و بهزاد صدیقی در دهمین نشست نقد صحنه در فرهنگسرای ارسباران مطرح شد:
» اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته»، اجرایی سالم و اصیل است
... دیدن متن »

دهمین نشست نقد صحنه با بررسی تئاتر «جعفرخان از فرنگ برگشته» نوشته حسن مقدم و کارگردانی رحمت امینی و با حضور داوود فتحعلی بیگی، رحمت امینی، علی رضا نراقی و بهزاد صدیقی و با همکاری موسسه ی افرامانا عصر روز شنبه یکم اردی بهشت ماه ۹۷ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی موسسه افرا مانا، در دهمین نشست نقد صحنه، تئاتر جعفرخان از فرنگ برگشته نوشته حسن مقدم به کارگردانی رحمت امینی مورد بررسی قرار گرفت و مخاطبان نیز با مهمانان این نشست به گفت وگو پرداختند.
بر اساس این گزارش، در ابتدا بهزاد صدیقی، نمایشنامه‌نویس و دبیر نقد صحنه، در باره حسن مقدم، نویسنده نمایشنامه «جعفرخان از فرنگ برگشته» گفت: نمایشنامه «جعفرخان از فرنگ برگشته» از متون مهم و شاخص ادبیات نمایشی نسل اول نمایشنامه‌نویسی است که به شیوه نمایشنامه‌نویسی غربی نوشته شده. حسن مقدم، ذبیح بهروز و کمال الوزاره محمودی و چند تن دیگر از نمایش نامه نویسان آن دوره با دغدغه‌مندی در نگارش نمایشنامه‌نویسی به شیوه غربی اما بهره گیری از موضوعات جامعه خود و نیز به کارگیری برخی از شیوه های نمایش ایرانی تلاش کردند خود را به عنوان نمایش نامه نویسان دوره اول اثبات کنند.
وی در ادامه یادآورشد: بدون شک کوشش‌های نمایشنامه‌نویسی این نمایشنامه‌نویسان سبب شد هم تئاتر به صورت جدی در فرهنگ و هنر ایران جای باز کند و هم تلاش‌های نمایش‌نامه‌نویسی نسل بعد از آنان تا نسل‌های بعدی و نمایشنامه‌نویسی دوره معاصر ادامه اشته باشد.
صدیقی سپس در خصوص اجرای این نمایش توسط رحمت امینی گفت: به نظرم این اجرا یک بار دیگر این فرصت را فراهم آورد تا هم مخاطبان حرفه‌ای شاهد دیده شدن این متن باشند و هم نسل جوان و دانشجو با این متن آشنایی لازم را پیدا کنند. اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» و اجرای نمایشنامه جیجیک علیشاه نوشته ذبیح بهروز  توسط رحمت امینی نشان می دهد که او با دغدغه مندی به سراغ این متون رفته و بر آن است یک بار دیگر اجرای این متون را به محک درآورد و پیشینه غنی تئاتر و نمایشنامه‌نویسی‌مان را یادآوری کند. 
در ادامه این نشست رحمت امینی، کارگردان این اثر ضمن سپاس از برگزارکنندگان این اثر در فرهنگسرای ارسباران و تشکر دبیر سلسله نشست های نقد صحنه که به طور مداوم چراغ نقد صحنه را روشن نگه می دارد، درباره چگونگی اجرای متن «جعفرخان از فرنگ برگشته» گفت: برای اجرای این متن دو گونه می شود برخورد کرد یا وفادارانه این نمایشنامه را به اجرا درآورد با به صورت بازنویسی. ابتدا قراربود این متن را با چند تن از نمایش نامه نویسان مثل خانم نغمه ثمینی، حسین کیانی و کوروش نریمانی بازنویسی کنیم که به دلیل زمان اجرایی که برای ایام نوروز در نظر گرفته شده بود، فرصت لازم و کافی برای این کار نداشتیم و به همین دلیل و بدون حذف و اضافه کرن به متن و وفادار به نمایش نامه ی اصلی این اثر را در گروه تمرین و کارکردیم و به اجرا رساندیم که خوشبختانه با حضور بیشتر  تماشاگران و ارتباط خوب با تماشاگر به این اندازه از استقبال رسیدیم.
امینی سپس اضافه کرد: در مورد درک هر متن به نظرم نمایش نامه خوانی آن اثر در جمع متخصصان تئاتر و مخاطبان حرفه ای تئاتر است. چون در نمایش نامه خوانی می توانیم به نقاط ضعف و قوت متن نمایش نامه پی ببریم و این کار کمک به تمرین نمایش می کند. از طرفی متن ممکن است پیچیدگی‌های خاصی نداشته باشد یا نویسنده نخواسته چنین کاری کند یعنی اثرش را پیچیده کند اما با نمایش‌نامه‌خوانی می‌توانیم متوجه پیچیدگی‌های متن و مشکلات آن شویم. به همین دلیل پیش از اجرا و تمرینات اولیه، این متن را در زمستان ۹۷ در موزه حسن مقدم نمایشنامه‌خوانی کردیم و به مسائل متن و دشواری‌های اجرای آن پی بردیم.
این استاد دانشگاه هم چنین با اشاره به تراژدی نویسی یونان باستان برای شخصیت های بالادست جامعه گفت: در کمدی «جعفرخان از فرنگ برگشته» مخاطبان وضعیت خودشان را دیدند چنان که امروز به نوعی دیگر این وضعیت در جامعه دیده می شود. این نمایش نامه تمثیلی از وضعیت جامعه ی ایران است. جامعه ای که جعفرخان‌های دیگری آمدند و هم چنان دچار تضادهایی هستند.
وی در خصوص تغییران این متن در اجرا ی نمایش گفت: تغییرات این متن خیلی جزئی بود. به عنوان مثال مشت اکبر تبدیل به کاراکتر سیاه نمایش ایرانی شده اما دیگر سیاه نیست یا شخصیت فرامرز با شیطنت هایش دیگران را اذیت می کرد. البته همه تلاش‌مان در اجرای این متن  این بود که متن را با وفاداریی متن صورت اصلی اجرا کنیم و در اجرا به سمت لودگی نرویم.
پس از صحبت های دکتر رحمت امینی، علی رضا نراقی، منتقد این نشست، در ابتدا در خصوص زندگی و آثار حسن مقدم گفت: به نظرم توجه به شخصیت و زندگی حسن مقدم راهنمای خوبی برای شناخت بهتر متن «جعفرخان از فرنگ برگشته» و دغدغه‌ای که در این متن دیده می شود، است. حسن مقدم به همراه اولین  نمایشنامه‌نویسان ایران هم چون آخوندزاده، میرزاآقا تبریزی و مویدالممالک فکری ارشاد یک ویژگی و دغدغه مشترکی دارد و آن هم دغدغه‌های اجتماعی و روشنفکری است که به مسائل سیاسی اجتماعی ایران مربوط می شود.
نراقی در ادامه با اشاره به زندگی‌نامه  و نامه‌های خانوادگی حسن مقدم به ویژه‌نامه‌هایی که او به برادرش می‌نویسد، گفت: در این نامه‌ها  نوعی جداافتادگی او از جامعه و تنهایی‌اش را در برابر جامعه ای که نمی تواند او را درک کند، می بینیم. از فقر و فاصله ی طبقاتی گسترده جامعه تا تضاد سنت و مدرنیته و این که رسالت مهمی به عنوان فرزندانی از پدران مدیر و مسئولی که در این شهر دارند، در این نامه ها  سخن گفته است.
این منتقد هم چنین افزود: سویه ی انتقادی نمایشنامه «جعفرخان از فرنگ برگشته» جامعه ایران است. و شخصیت نویسنده هم چون شخصیت جوان جعفرخان در این جامعه درک نمی شود. جدا از این که شخصیت جعفرخان در این نمایشنامه در برابر حجم وسیعی از خرافه ها قرار می گیرد و نویسنده مسائل خرافه پرستی را مطرح و نقد می کند، این نمایشنامه نویسنده‌اش را به عنوان نمایشنامه‌نویس مدرنی نشان می دهد که سویه انتقادی هم به سنت های ایران دارد.
نراقی با اشاره به زنانه بودن نمایشنامه «جعفرخان از فرنگ برگشته»، یادآورشد: نمایشنامه «جعفرخان از فرنگ برگشته» به دلیل تصویر زنانه‌ای که در آن ساخته و ارائه می‌شود، نمایشنامه زنانه ای است. مادر جعفرخان که در مقابل جعفرخان است و به عنوان مرکز ثقلی است که با او تضاد دارد و بقیه شخصیت‌ها هم چون زینت و مش اکبر و دایی جان همه از مادر جعفرخان تبعیت می کنند. به این ترتیب این نمایش نامه به عنوان نمایشنامه زنانه ای دیده می‌شود.
داوود فتحعلی بیگی، کارگردان، نویسنده و پژوهشگر در ادامه این نشست در ابتدای سخنان خود با اشاره به این که یکی از نکات مثبت اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» این است که آقای امینی همه عواملش را از دانشجویان و دانش آموختگان تئاتر انتخاب کرده و البته سیستم آموزش دانشگاهی در پرورش دانشجویان تئاتر اشکال دارد، گفت: انتخاب این متن برای اجرا دارای اهمیت است چون امروزه مسئله ای را که در نمایش نامه مطرح می شود، هنوز در جامعه امروزی می‌بینیم. شاید افرادی که امروزه از فرنگ بر می‌گردند هم چون جعفرخان دارای چنین تغییرات شخصیتی نشده باشند اما نوعی خود باختگی هویتی در شخصیت آنان دیده می شود.
این استاد و پژوهشگر تئاتر هم چنین با یادآوری ایرانی بازی حسن مقدم و نیش وکنایه هایی که در این اثرش به مسائل سنت و مدرنیته  و هم جامعه فرنگی و هم جامعه ایرانی می‌زند، در خصوص زبان کمدی در نمایش گفت: اساسا" نمایش کمدی یا مضحکه یا نمایش شادی آور دارای دستور زبان است و این مسئله حائز اهمیت است. هم کمدی حرکت، هم کمدی کلام و هم کمدی موقعیت دستور زبان دارند و رسیدن به این تئاتر یا این نوع کمدی به تمرین و ممارست و مطالعات نیاز دارد.
فتحعلی بیگی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ی تئاترهای کمدی شبانه و آزاد و نخستین مقاله ای که پس از مطالعه و تحقیقات زیادی درباره کمدی ایرانی و نمایش‌های شادی آور در سال ۶۳ نوشته بود، گفت: من با دیدن و شنیدن آثار زیادی از  نمایش های سیاه بازی متوجه شدم که شخصیت سیاه و این نوع نمایش‌ها چه چیزی را می‌گویند و به چه چیزی می خندند؟ بعد متوجه شدم که این ها با دستور زبان نانوشته که با کسب تجربه این دستور زبان به دست آمده، به این کمدی دست پیدا کرده اند.
وی سپس اضافه کرد: به نظرم دکتر رحمت امینی به مرزهایی از این نوع کمدی رسیده است که کمی پخته شده و صیقل خورده و لحظاتی از این کمدی در این اثر دیده می شد. اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» پس از اجرای جیجک علیشاه نشان می دهد که کارگردان چند قدم جلوتر رفته و امیدوارکننده است که اگر ادامه پیدا کند و در این عرصه مستمر باشد، به پختگی هایی هم می رسد. 
در ادامه نیز علی رضا نراقی گفت: نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» اجرای ساده ای دارد. چون  نمایش نامه خیلی ساده نوشته شده و در نمایش‌نامه، انتقال داستان به سرعت و مسئله ی نمایش نامه به درستی و سادگی به مخاطب عرضه می شود و به نظرم این نمایش از این نظر پیشرو است.
 این منتقد در پایان سخنان خود گفت: بدون تعارف می گویم اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» به دلیل وفادارای به متن اصلی و بن مایه ی آن که در آن سادگی رعایت شده، اجرایی سالم و اصیل است. میزانسن ها خیلی ساده است و یه همین دلیل می توان گفت اجرای دانشگاهی است و تکنیک هایی در این نوع آثار دانشگاهی دیده می شود که خیلی خوب مسائل آن انتقال پذیر است. از طرفی چون در میزانسن و در منتقل کردن جوهره ی متن کارش را درست انجام می دهد، اجرایی اصیل است. می شود گفت متن جعفرخان بدون تغییر خاصی در اجرا قوام بیشتری پیداکرده و شخصین مش اکبر در اتباط با مادر جعفرخان به عنوان همدم او اندکی نقش بیشتر و اضافه ای پیدا کرده است.
بهزاد صدیقی در پایان این نشست درباره ی اجرای این نمایش گفت: چنان که در یادداشت اخیرم درباره ی این متن نوشتم و منتشر کردم، ضمن انتخاب متنی درخور و مهم از نمایش نامه های دوره ی نخست نمایش نامه نویسی معاصر ایران توسط کارگردان و انتخاب بازیگرانی جوان که هدایت شده دست به اجرای نقش های خود می زنند و عمومن اغلب بازیگران راحت وروان نقش آفرینی می‌کنند و بازی هایی که بدون شلنگ تخته اندازی در صحنه ی سنگلج دیده می شود، به نظرم تماشاگر با اجرای نمایشی ساده و صمیمی روبه رو می شود و همین هم موجب اقبال و توجه تماشاگران به اثر می شود که امیدوارم برای نمایش های این چنینی تداوم بیایبد.
لازم به توضیح است در پایان این نشست پس از گفت و گوی بازیگران با کارشناسان این نشست، لوح تقدیری از طرف مدیریت فرهنگب هنری منطقه ی سه و فرهنگسرای ارسباران به هر یک از مدعوین این نشست اهدا شد.
یادآور می شود سلسله نشست‌های نقد صحنه توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران با همکاری موسسه افرا مانا با هدف نقد و بررسی نمایش های در حال اجرای تهران، هر ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام یک بلیط برای این نمایش برای روز دوشنبه ردیف وسط به قیمت خرید به فروش میرسد
09125871727
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش آن سوی آینه
نویسنده: فلوریان زلر کارگردان: علی سرابی بازیگران: ریما رامین فر، مارال بنی آدم، پژمان جمشیدی، علی سرابی تا جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ سالن شهرزاد
» ویدیویی از نمایش آن سوی آینه
۱۲ ساعت پیش
مهدی حسین مردی و TattiOk این را دوست دارند
عالی بود این تیزر...در واقع تیزر بود،(البته بهتر بود که یک یا دو دقیقه و از بخشای مختلف کار میبود)با همین چند ثانیه هم خیلی چیزا راجع بکار دست مخاطب میاد که با هزار بار بای-بای کردن عوامل یا مصاحبهکل سلبریتی‌های کهکشان راه‌شیری و....و هیچکدام از تیزرهای ... دیدن ادامه » دیگه‌ای که در تاتر ما ساخته میشه،بدست نمیومد
۲ ساعت پیش
یبار کارو دیدم و شدیدا لذت بردم.... برا هر کس که تو این مدت بخوام بش هدیه بدم بلیط این کارو انتخاب میکنم
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه نمایش، از چهارشنبه ۵ تا یکشنبه ۹ اردیبهشت، به نویسندگی و کارگردانی: فرید قادر پناه، رامین معصومیان، بازی: حامد ادوای (مهمان از گروه گره)، آیدین بهاری، رامین جعفری، امین جلالی، مینا زرنانی، کاوه مرحمتی، آزاده مشعشعی، هم اکنون فعال شد.
مریم شریعتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدت زمان اجرای این نمایش چند دقیقه است؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا هیچ کس این نمایش رو ندیده؟
میشه یکم تقلب برسونید )
عاطفه گندم آبادی، Samira، فرزاد و عباس شیخی این را خواندند
نیلوفر این را دوست دارد
با سلام من نمایش رو دیدم نرید ببینید کار خوبی نیست و سالن اجرا هم خالی بود
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پدر بزرگ : حالت چطوره؟
سوسن: خیلی خوب نیستم.
پدربزرگ : خدا روشکر. حال آدم زیاد خوب باشه هم زیاد خوب نیست.
نمایش «قند خون» در حمایت از کارگران کارخانه قند ورامین روی صحنه می رود
نمایش «قند خون» به نویسندگى و کارگردانى لیلى عاج پس از دو اجرای موفق در jتئاتر شهر،تئاتر باران و حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روز شنبه 8 اردیبهشت دو اجرای ویژه در تماشاخانه باران با حضور کارگران کارخانه قند ورامین خواهد داشت.
نمایش «قند خون»
بازیگران: الهام شعبانى، ارسطو خوش رزم و پریا وزیرى
کام کارگرای کارخونه قند ورامین تلخه، یه مرد پیدا نمی شه به دادشون برسه؟ اگه خوب گوش کنی، آه بلند کارگرای کارخونه ارج و داروگر هم می‌شنوی.

#نمایش #تئاتر #کام_تلخ_کارگران#تیوال #قند_خون #الهام_شعبانی#پریا_وزیری#ارسطو_خوش_رزم
#تیاتر_باران #
#تئاتر_خوب_ببینیم
#با_گوشی_خاموش_تئاتر_ببینیم


@ELHAAM_SHABANI
@paiyavaziri
@arastoo_khoshrazm
@leiliaaj
@maryamruodbarani
عاطفه گندم آبادی و امیر این را خواندند
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
خانم رود بارانی گرامی یک سوال داشتم از خدمتان درمورد دعوت از هنرمندان واهالی رسانه است که کدامیک از اعضای گروه نمایش به کدامیک از اعضای گروه اجرایی اطلاع میدهند که مهمان یا مهمانان ویژه دارند بطور نمونه روابط عمومی یا مجری طرح یا مدیر تبلیغات مجازی ... دیدن ادامه » ؟ادمین تلگرام جنابراریان امیر امیر خان مدیر تبلیغات مجازی هستند را می خواستم بفرمایید ‌پوزش فراوان.با پوزش فراوان ادرس که نوشته اید که شامل ادرس خودتان هم میشود تلگرام است،؟چون خانم رود بارانی گرامی اگر تلگرام است متاسفانه هرکاری کردم ظاهرا بسته است!!
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید