تیوال تئاتر
T1 : 12:23:27
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یک عدد بلیت نمایش برای ردیف ۶ صندلی ۱۴ برای امشب موجود میباشد
در صورت تمایل به شماره 09355011075 پیام ارسال کنید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیت نمایش در چه زمانی و در چه سایتی به فروش میرسد؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
توقعم با دیدن نمایش " آگه بمیری" از این نمایشنامه نویس خییییلی زیاد شده..امیدوارم در حد اون باشه..
مریم زارعی این را خواند
farhad riazi این را دوست دارد
کاملا باهاتون موافقم.
نمایشنامه "اگه بمیری" یکی از بهترین متن هایی بود که در این چند سال خونده بودم..
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعداد 4 بلیط نمایش اولیور توئیست برای روز نخست اجرا (چهارشنبه 1آذر ساعت 6) در هم کف ردیف 16 را دارم که دقیقا در وسط و روبروی سن است. چون نمی توانیم برویم بلیط ش را با همان مبلغ تخفیف خورده با قیمت هر نفر 80 هزار تومان تقدیم شما می کنیم. خریدار محترم می تواند بجهت اطمینان به محل کار من (اداره ای بزرگ و شناخته شده) در خ طلقانی آمده و بلیط ها را همراه تضمین اصالت آن تحویل بگیرد. شماره تماس 09354554347
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به شخصه ترجیح میدم الیور توئیستی رو جایگزین الیورتوئیست اصغر خلیلی نکنم و همون اجرا از الیور توئیست رو داشته باشم تو ذهنم :)
امیرمسعود فدائی این را خواند
مریم زارعی ، ...Amir... و مریم راد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پنجشنبه گذشته به دیدن این نمایش رفتم.نمایش ساده و خودمونی ای بود. بعضی قسمت ها ناپخته و اگزجره البته از قاب بیرون می زد که امیدوارم با جلو رفتن اجرا پخته تر بشه. بازی نقش قاتل به حدی خوب بود که ایرادات و نابازیگری نقش های مقابلش رو به کل محو میکرد و کاملا مشتاقم که یکبار دیگه فقط به خاطر ایشون به دیدن این نمایش برم. و اعلام یک دقیقه سکوت هم با توجه به تقارن با حادثه وحشتناک از دست دادن هموطنانمون ، پس از دیدن این کمدی سیاه بسیار بجا و حرکت پسندیده ای بود.
خسته نباشید و موفق باشید.
شکوه حدادی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
مریم زارعی و محمدرضا دانش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نقد و بررسی نمایش آندورای تئاتر اشتباهات به کارگردانی میثم عبدی
آندورا؛ واکاوی دراماتیک یک فاشیسم اجتماعی
آیا آندورایی‌ها اشتباه می‌کنند؟
به قلم بهنام حبیبی برای گروه تئاتر اگزیت
ارزش‌گذاری منتقد: سه ستاره (خوب)

«آندورا» شهری است که در آن، مردم شهر، یهودیان (جهودها) را به چشم آدمیانی ترسو، زائد، و موجوداتی کودن می‌شناسند که تنها برای سودهای مالی و لذت‌های جنسی باید از آنها بهره بُرد. «کانِ» معلم به همراه همسر، دخترش «باربلین» و فرزندخوانده‌اش «آندری» در این شهر زندگی می‌کنند.
«آندری» پسرخوانده‌ی بیست‌ویک ساله «کانِ» معلم، و عاشق «باربلین» خواهرخوانده‌ی نوزده‌ساله‌ی خود است. اگرچه در کودکی به آن دو گفته‌شده بود که آنها خواهر و برادر هستند ولی اکنون معلوم شده است که «کان»، در مدت اقامتش در کشور سیاهپوشان، «آندری» را از دست دشمنانی که قصد داشتند او را بکُشند، نجات داده است و با خود به «آندورا» آورده و از او نگهداری کرده است. بنابراین، «باربلین» و «آندری» خواهر و برادر نیستند و می‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند. «آندری» تنها جهود این شهر، در پی رسیدن به آرزوها و اهدافش در ازدواج با معشوقه‌اش و ساختن آینده خود، پیوسته در جدال با مشکلات پیش‌آمده از سوی مردمی است که او را به چشم بزرگ‌ترین دشمن خود در این شهر می‌بینند. «آندورایی‌ها آدم‌های خوبی هستند فقط تا وقتی که پای پول به میون نیومده باشه، در این صورت اخلاق جهودها رو پیدا می کنن.» این اولین و کلیدی‌ترین جمله در گشایش اندیشگی نمایش «آندورا»ست. به عنوان مثال، «پِرادر» نجاری که می‌پذیرد تا در اِزای دریافت پنجاه لیر از «کان»، به «آندری» نجاری بیاموزد، در پی حقه‌بازی شاگرد دیگر کارگاه نجاری، «آندری» را به کودنی محکوم می‌کند و به او گوشزد می‌کند که تنها «ژِن خوب» می‌تواند صنعت بیاموزد و فرزند جهود از آن ژن بی‌بهره است. و یا این که، سرباز، با بی‌رحمی و بی‌تفاوتی، «باربلین» معشوقه‌ی «آندری» را مورد تجاوز جنسی خود قرار می‌دهد. در همین حال، کشیش شهر، اعتراض «آندری» در برابر مشکلات زندگی‌اش را تنها ناشی از توهم پوچ جهودی او در برخورد با مشکلات زندگی‌اش می‌داند. کشیش معتقد است، جهودها پیوسته و در همه حال، مشکلات پیش‌آمده در زندگی‌شان در ابعاد مختلف فردی، خانوادگی، و اجتماعی را تنها ناشی از اعتقاد به یهودیت خود می‌دانند و نه هیچ‌چیز دیگر، که این نظر، خود اعتقادی بی‌پایه و اساس است. کشیش در زیربافتِ سخنان خود قصد دارد تا به «آندری» این نکته را گوشزد کند که نه تنها یهودیت، بلکه هر دین دیگری با قرارگیری در نهاد انسان، به بخشی از وجود او تبدیل می‌شود و این ناتورالیسم ناگزیر انسان‌هاست تا با شرایط موجود زندگی خویش مدارا کنند و هیچ راه گریزی از آن نیست. این ناتورالیسم که رهاورد وراثت انسان‌های دیندار است، موجب ایجاد تمایزات ساختاری و حتی ریختاری در نوع انسان می‌گردد و از آن جا، تمایزات اجتماعی انسان‌ها، شهرها، و کشورها شکل می‌گیرند و «آندری» نیز می‌بایست یا با این تمایز ناتورالیستی مدارا کند و یا آن شهر را ترک کند. پرسوناژهای «آندورا» در ترکیبی اجتماعی، کشیش مذهبی، معلم، نجار صنعتگر، کافه‌چی کاسب، پزشک، سرباز، و کارگر را در بر می‌گیرند که هر یک خود نمادی هستند از گروه‌های مختلف بافت یک اجتماع که همگی به نوبه خود نسبت به «آندری» و دین او واکنش منفی نشان می‌دهند. در نهایت، هر یک از این نمادها با قرارگرفتن در جایگاه اعتراف، مانند مجرمی که به قتل اعتراف می‌کند، به اشتباهات عمدی و سهوی خود در اعدام بی‌دلیل «آندری» اعتراف می‌کنند و شاید این گونه، خود را از عذاب وجدانی که گرفتار آن‌اند می‌رهانند حال آن که این اشتباه آنان نبوده است که باعث چنین اقداماتی شده است بلکه وزن سنگین توهمات و اعتقادات بی‌علت و ریشه‌ی آنان چنین نگاه یکسونگر و فاشیستی را نسبت به مردم یهود پایه‌ریزی کرده است.
کنکاش رویدادی داستان، در پی رسیدن به مانیفست ضدیهود در اروپای قرن بیستم است که بر مبنای آن، یگانه راه مطمئن و سودبخش برای کاهش قدرت و سیطره یهودیان در سراسر جهان، سِتَرونی و نازایی آنهاست که آن هم تنها با نابودی این گروه از بشر به سامان می‌رسد و جهان را از گسترش جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی، ... این گروه متمایز دیندار می‌رهاند. اما آن چه در زیربافت داستانی این اثر نمایشی پنهان می‌ماند و سر برنمی‌آورد، سرشت ناگزیر فطری و غریزی انسان‌ها در گرایش به کشش‌های انسانی و عشقِ بین آنهاست که بی‌مرز و بی‌انتها، مرزهای دوستی و دشمنی را یکجا درمی‌نوردد و همچنان عشق را بر بالاترین درجه‌ی انسانیت جای می‌دهد. «کان» که در مدت اقامتش در کشور دشمن، یعنی کشور سیاهپوشان، با «سینیورا» مادر «آندری» معاشرت داشته است، صاحب فرزندی می‌شوند، اما در گیرودار جنگ‌های آن منطقه و کشتار آندورایی‌ها، معلم، خود و فرزندش را نجات می‌دهد و سال‌ها در کشور خود، زبان به اعتراف نمی‌گشاید که این ثمره‌ی عشق او با یک دشمن سیاهپوش است. اگرچه عنصر تعلیق در روند رویدادی داستان «آندورا» از آغاز تا پایان نمایش، تماشاگر را همراهی می‌کند ولی آن چه بیش از هر عنصر دراماتیک دیگر، ساختار دراماتیک «آندورا» را متمایز می‌سازد، تجمع اضداد و تفرق احباب در چینش پرسوناژهای داستان است که به راستی بزرگ‌ترین امتیاز این اثر نمایشی برای بازگویی و واکاوی موقعیت و شرایط یهودیان در سالیان همزمان و پس از جنگ جهانی دوم در اروپاست.
کارگردانی «آندورا»، در پیروی از قطعات رئالیستی و سورئالیستی داستانش، در چینشی ناگزیر، پازلی از قطعات نمایشی را می‌سازد که البته همگی در سیستم استانیسلاوسکی و با نوع بازی رئالیستی جان می‌گیرند. طراحی میزانسن‌های موومانی بازیگران، در نسبت اَبعاد صحنه، خوب و به اندازه به نظر می‌رسد. از همه‌ی فضاهای موجود در صحنه به خوبی بهره برده می‌شود اما علت بهره نبردن کافی از فضای پیرامونی چوبه دار مشخص نمی‌شود. میزانسن‌های موومانی، هم در نوع خطی دوبعدی و هم در نوع حجمی سه‌بعدی در بهره‌گیری از اکسسوارهای صحنه و حتی کف صحنه به خوبی اجرا می‌شوند. «آندورا» سرشار از تابلوهای زیبای رُمانتیک «آندری» و «باربلین»، و همچنین تابلوهای سراسر خشم مردم در برابر «آندری» و جهودیت است. تابلوهای صحنه‌ای دادگاه و معاشرت سرباز با «باربلین» را نیز نمی‌توان از نظر دور داشت. اَکت و مَکث‌های نمایشی بازیگران، در ایجاد پارادوکس حسی در برتری قدرت مردم و ناتوانی «آندری»، بسیار خوب و مناسب عمل می‌کنند.
دراماتورژی بازیگران در سیستم استانیسلاوسکی و با بهره‌گیری از دراماتورژی کارکترهای تیپیک آنها شکل می‌گیرد. پرسوناژهای «آندورا» دارای شخصیت‌هایی تقریباً تیپیک از لایه‌های مختلف اجتماع‌اند و هر یک از آنها به خوبی و با درشت‌نمایی مناسبی، به بیان جزئیات لازم برای نقش‌های اجتماعی خود می‌پردازند. شخصیت‌پردازی‌های همه‌ی بازیگران در پیروی از داستان نمایش، نوعی حرکت زیربافت ثابت در دشمنی با «آندری» را در بر می‌گیرد که در مورد همه‌ی بازیگران به خوبی قابل مشاهده است. «آندری» شخصیت اصلی و محوری داستان، از آغاز تا پایان نمایش را به خوبی و با حفظ شخصیت و حس خود به ایفای نقش می‌پردازد و به موازات این بازی، نزدیک‌ترین کسان او، پدرش «کانِ» معلم، و معشوقه‌اش «باربلین» نیز تغییرات حسی و رفتاری ویژه خود در برخورد و تعامل با تک ماندن «آندری» در برابر نوسانات رویدادی داستان را به خوبی به نمایش می‌گذارند. سطح بیان دیالوگ‌ها در برخی از بازیگران، کمی پیچیده و مونوتُن است که کمی به کارکترهای آنها در شخصیت‌پردازی‌شان لطمه می‌زند.
صحنه‌ی «آندورا» را دکورهای ثابت کافه، چوبه‌ی دار، و لَته‌های بَک‌گِراند صحنه، و همچنین اکسسوارهای متحرک روی کف صحنه تشکیل می‌دهند. اکسسوارهای متحرک صحنه در ترکیبی متغیر با دکورهای ثابت، فضاهای گوناگون مناسبی را برای طراحی میزانسن‌های موومانی بازیگران می‌سازند. اکسسوار متحرک چرخان انتهای صحنه با چرخش گاه‌به‌گاه خود، فضاهای مختلفی چون خیابان، اتاق «باربلین»، دادگاه، ... را می‌سازد که در نوع و اجرای خود، جالب و کاربردی است. طراحی نور صحنه با حرکاتش روی نقاط مختلف صحنه، مکان‌ها و زمان‌های مختلفی را بنا بر نیاز صحنه‌ای ایجاد می‌کند. نور نمایش در پرتاب‌های عمومی، موضعی، و نقطه‌ای خود به ترتیب، فضاهای عمومی رئالیستی، فضاهای خاص دو یا چند پرسوناژ در فضای بزرگ‌تر، و همچنین فضاهای خاص سورئالیستی را می‌آفریند. البته این طراحی با در نظر گرفتن میزانسن بازیگران و فضای لازم در نظر گرفته می‌شود، مانند فضای سورئالیستی ویژه اعتراف در پیشگاه تماشاگران که در آوانسن و با نور نقطه‌ای برای یک پرسوناژ ایجاد می‌شود. موسیقی زنده نمایش «آندورا» ترکیبی مناسب از ساز پیانو را با ویلن، گیتار، و کلارینت می‌سازد. تکنوازی های سولوی پیانو در آفرینش فضاهای رُمانتیک در بازی «آندری» و «باربلین»، در کنار اجراهای گروهی پیانو، ویلن و کلارینت و ایجاد فضاهای شاد، توهم‌زا، و گاهی وحشت‌آور، همراهی بسیار مناسب و به جایی از نقش‌آفرینی موسیقی در این اثر نمایشی است. «آندورا» در طراحی لباس خود نیز تکلف و تأکید بر حفظ تعهد زمانی داستان را همراه دارد و در طراحی لباس پرسوناژهایش تلاش دارد تا اجرایی رئالیستی از پوشش اروپای اواسط قرن بیستم را به روی صحنه آورد.
«آندورا» نگاهی آنارشیستی از نویسنده‌ای اروپایی است که در اثر قرارگیری در میان آتش فاشیسم ضدیهودی در اروپا، و گذر از جهنم تاریخی جنگ جهانی دوم که به ویرانی کاشانه‌اش اروپا منتهی شد، بی‌پروا به واکاوی درون آدم‌های یک جامعه و اِفشای تُهی بودن ظرف انگیزه‌هایشان در برابر یک جریان اعتقادی و دینی می‌پردازد. «آندورا»، تأکیدی است بر ترک تعصبات بی‌منطق، و تکیه بر اندیشه و احساس آدمی.
۱۳۹۶/۰۸/۲۷


نمایش ... دیدن ادامه » آندورای تئاتر اشتباهات

تئاتر باران
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ تا یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
زمان: ۲۱:۰۰
مدت: ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
بها: ۲۵,۰۰۰ و ۳۰,۰۰۰ تومان

نویسنده: ماکس فریش
مترجم: حمید سمندریان
کارگردان: میثم عبدی
بازیگران: (بر اساس حروف الفبا): منصور اسکندری، آزاده اکبری، اسماعیل باستانی، پریسا بهپوری، شیما بهرمن، حمید رحمتی، آریاز ذوالفقاری، منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، امید طاهری، امین قاضی، سینوره کفاش طلب، مهدی مجنونی
تهیه کننده: آناشید شهیدی

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: آرزو ندرلو
دستیار دوم کارگردان: مسعود صالحی
منشی صحنه: شیما بهرمن
مدیر تولید: آرمین تقی نژاد
طراح صحنه، نور و لباس: علی تابع امام
روابط عمومی و تبلیغات: سمیرامیس محمدی
مشاور رسانه ای: وحید اسدزاده
تبلیغات مجازی: یاسمن طاهری
عکاس: مهدی رضایی
طراح پوستر: ماریا عبدی
طراح گریم: لیلا جهان پویا

طرح بهای بلیت:
ردیف های ۱ تا ۵ ۳۰،۰۰۰ تومان
ردیف های ۶ تا ۸ ۲۵،۰۰۰ تومان
ابرشیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به نویسندگی و کارگردانی سیامک صفرى و با بازی سیامک صفری و سحر قریشی، از دوشنبه ۲۹ آبان ساعت ۱۲، آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا بعد از هشتگ "بدون موبایل تئاتر ببینیم"، هشتگ "در تئاتر منطقی بخندیم" هم اضافه بشه!!!!
با هشتگ سازی مشکل حل نمیشه چون کسانی که تاتر اولی یا تاتر گذری! هستند این هشتگ ها رو نخواهند دید....باید حضرت کارگردان قبل از اجرا نزول اجلال فرمایند و دقیقه ای برای مخاطب محترمانه توضیح دهند که چرا احتیاج به تمرکز هست و.....که نمیکنن چون کسر شان محسوب میشه ... دیدن ادامه » لابد....یا در سالن ها این آموزش بصورت تصویری یا صوتی داده شه که نمیکنن چون مهم نیس براشون و یا......
ضمنا مخاطب بایدها(هشتگ ها!) باید سالن دارها هم باشن که دست کم سر سوزنی برای ما مخاطبان تاتر (از دید اونها کوروکچل ها!) احترام قائل شن و...
۱۷ ساعت پیش
جناب کیان عزیز باهاتون همنظرم و شدیدا نگران سال های بعد هستم که با این روند بی منطق و ....جامعه در همه ابعادش من جمله فرهنگ و تاتر داره حرکت میکنه...
۴ ساعت پیش
آقای امیر ....متاسفانه هیچکدام از سه گروهی که گفتم به وظایف خودشون عمل نمیکنن و نتیجه این میشه که کار به چنان برخورد تندی برسه(که دغدغه صحیح بازیگر تحت شعاع قرار میگیره، درحالیکه خود ایشان هم بعنوان یکی از اعضای اون گروه در ندادن تذکرات لازم قبل از اجرا ... دیدن ادامه » و به روش اقناعی،مقصر هستند) خیلی مشکلات هست که حلشون احتیاج به راهکارهای پیچیده و زمان زیاد داره اما این مواردی که در زمینه تاتر ما رو آزار میده واقعا بسادگی قابل حل هستند و درک نمیکنم که کسایی که امکان حل معضلات رو دارن چرا براشون اهمیت نداره و کاری نمیکنن
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
دوشنبه 6 آذر که شهادته و تعطیل نمایش اجرا میشه ؟
ساعت نمایش بعد از اذان مغرب هست.
۱۹ ساعت پیش
بعداز اذان یهو جشن میشه
بزن و بکوبه
۱۸ ساعت پیش
متشکرم
من فکر کردم شاید دوشنبه و یکشنبه اشتباه گرفته شده . چون ایمیل که زدم گفتن یکشنبه بعلت تقارن با شهادت اجرا نخواهد بود و این محاسبات قبل و بعد اذانی به ذهنم نرسید !
۱۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، چهارشنبه ۱ آذر، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
من دوتا بلیط برای 2 آذر دارم ردیف 10 همکف صندلی 21 و 22.فقط یک مشکلی برام پیش اومده البته خیره نمیتونیم بریم تیاترو.
میخواستم بدونم کسی اگر میخواد به این شماره واتس اپ بده تاامکان برقراری ارتباط برای جا ب جایی بلیطها و هزینه آن انجام بشود.
09373619310
لطفا از برقراری تماس خودداری فرمایید.
ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هرچه فکر می کنم متوجه نمی شم که توقع بالای من از خانم ماهیان باعث شد کار رو نپسندم یا واقعا کار ضعیفی بود
مدتها میشد که سالن رو در میانه ی اجرا ترک نکرده بودم ولی متاسفانه بعد از قسمتی که یکی از خانمها با سبیل و کت خودشو به مرد تبدیل کرد، مجبور به بیرون اومدن شدم
بازی ها ضعیف بود، نقش ها غیرقابل باور و جوری که اصلا منو با خودش همراه نمی کرد
هیچ داستان جدیدی برای روایت کردن وجود نداشت، یک سری کلیشه ی سکسیستی که با ریتم بسیار کندی پرت میشد به سمت مخاطب
نه موسیقی و نه طراحی صحنه حرفی برای گفتن نداشت
و واقعا دلیل زمان دو ساعت و پانزده دقیقه ای نمایش رو درک نمی کنم، من حدودا نیم ساعت از آخر نمایش رو ندیدم، ولی تا جایی که صبرم اجازه داد و دیدم میشد تو یک مونولوگ بیست دقیقه ای داستان رو روایت کرد
امیرمسعود فدائی ، مریم زارعی و پرند محمدی این را خواندند
اعظم سعادت و Ashvini این را دوست دارند
راستش من هم با توقع بالایی که از کارهای. خانم ماهیان داشتم به دیدن نمایش رفتم. اما من هم مثل شما اصلا از دیدن نمایش خوشم نیومد و نیم ساعت اخر دائما به ساعتم نگاه می کردم و منتظر بودم نمایش تموم شه...
این اجرا فقط داستان بدبختیهای چند تا زن بود ...و شوخیهای ... دیدن ادامه » جنسیش هم بشدت تو ذوق می زد.
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی و کارگردانی رحیم نوروزی، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام، به نظرم با توجه به موضوع و شخصیت های قصه و دورانی که قصه توش میگذره کار خوبیه! کمتر به شعار و کلیشه پرداخته و واقعیتی از جامعه رو روایت می کنه.
بازی بازیگرا در حد قابل قبوله، روایت داستان روانه و اونقدر طولانی نیست که بخواد کسل کننده بشه.
مریم زارعی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرشد ابوالفضل ورمزیار:
» سوگوار‌ه‌ رضوی "روایت عشق" گامی رو به جلو در هنر پرده‌خوانی است
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری صحنه، مرشد ابوالفضل ورمزیار از نقالان حاضر در اولین سوگواره‌ی پرده‌خوانی رضوی "روایت عشق" گفت: ایده‌ی اجرای همزمان نقالی و پرده‌خوانی در شهرهای مختلف با پرده‌ای واحد، طوماری مشترک و لباس‌های متحدالشکل، ایده‌ای شگرف و قابل تحسین است که می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای معرفتی شیعیان باشد.

وی با تمجید از طراحی پرده‌‌‌ای جدید برای استفاده‌ی پرده‌خوان‌ها در این رویداد تصریح کرد: پرده‌ای که برای سوگواره‌ی "روایت عشق" توسط استاد حمیدی نقاشی شده است، بسیار چشمم‌نواز است. این پرده زیر نظر استاد داوود فتحعلی‌بیگی با استناد به منابع صحیح و مورد عنایت و تایید علمای تشیع تهیه شده است. متاسفانه در برخی پرده‌ها و نقل‌ها، ماجراهایی گفته می‌شود که نه تنها با مقتل‌ها و تاریخ مدون تشیع هم‌سو نیستند بلکه در تضاد هم هستند. از این منظر، مستند بودند محتوای پرده‌ی روایت عشق بسیار مهم و حائز اهمیت است.
مرشد ورمزیار با ذکر این نکته که نقالی جای تخیل و خیال نیست و باید تمام روایات، مستند و معتبر باشند، اظهار داشت: استاد داوود فتحعلی‌بیگی با دانش و سبقه‌ای که در زمینه‌ی نقالی و پرده‌خوانی‌ دارند علاوه بر نظارت بر نقاشی پرده‌ی "روایت عشق" با مطالعه و پژوهش در کتب تاریخ اسلام، طوماری جدید، محکم و معتبر ارائه کرده‌اند که بسیار قابل تحسین است.
وی همچنین اضافه کرد: از دیگر ویژگی‌های پرده‌ی جدید "روایت عشق" وجود ظرافت‌های گنجانده شده در آن است که باعث می‌شود دست پرده‌خوان، برای ارائه‌ی مطالب فرامتنی باز باشد؛ به این صورت که نقال تنها بر روایت پرده اکتفا نمی‌کند و بنا بر دایره‌ی اطلاعاتی خود در جای جای روایت، می‌تواند توضیحاتی فرامتنی به پرده اضافه کند.

این نقال پیشکسوت خاطرنشان کرد: پرده‌ "روایت عشق" علاوه بر مستند بودنش، به لحاظ رنگ و فرم و نقش، زیبایی بصری فوق‌العاده‌ای دارد. حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ چهره در این پرده ترسیم شده و داستان‌های مختلفی در آن وجود دارد که نقال بنا به نفس تماشاگر و حس و احوال مجلس نقالی‌اش می‌تواند یکی از آن‌ها را نقل و روایت کند. معتقدم طراحی این پرده کار بسیار بزرگی بوده و هرچند نقدهای کوچک نیز بر آن مطرح است اما در کل نمره قبولی دارد و باید گفت دست مریزاد!

وی با اشاره به نیاز هنر نقالی و پرده‌خوانی به حمایت‌های مسئولان و مدیران فرهنگی یادآور شد: هنر نقالی وپرده‌خوانی نیازمند توجه همیشگی مسئولان است. البته جشنواره‌ها و سوگواره‌های متعددی با موضوع و محوریت نقالی برگزار شده اما هیچگاه مستمر نبوده است. به نظر می‌رسد حوزه هنری با برگزاری جشنواره‌ی نقالان علوی در دو سال اخیر، تلاش دارد روند حمایتی خود را استمرار بخشد. همین جشنواره نیز نیازمند پاسداری از گزند آسیب‌های احتمالی است. معتقدم رویدادهای نقالی همچون "نقالان علوی" نیازمند حضور کارشناسان اهل دانش و مطالعه است تا از ارائه‌ی طومارهای بی‌محتوا و گاه دروغین توسط برخی از به اصطلاح نقالان جلوگیری شود.

مرشد ورمزیار در پایان تاکید کرد: سوگواره رضوی "روایت عشق" یک گام به جلو حرکت کرده است؛ چراکه برای اولین‌بار پیش از شروع رویداد، طوماری تهیه شده و پرده‌ای مختص به این امر، طراحی شده است. معتقدم هرگز نباید در بالا نگه داشتن پرچم فرهنگ تشیع قانع باشیم و همواره باید برای بهبود هنر نقالی و پرده‌خوانی رضوی و علوی، با گام‌های موثر رو به جلو حرکت کنیم.

یادآور می‌شود اولین سوگواره پرده‌خوانی رضوی با همکاری و مشارکت موسسه‌ی آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه همزمان در مشهد، تهران، قم، شیراز، اصفهان، قزوین، کرمان، زنجان، اراک و همدان برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش چه زود زمستون میشه
» اجرای نمایش «چه زود زمستون میشه» تا سوم آذر ماه تمدید شد
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی گروه نهال، نمایش «چه زود زمستون میشه» به کارگردانی بهار کریم زاده تا سوم آذر ماه در خانه نمایش اداره تئاتر به اجرای خود ادامه خواهد داد.
نمایش «چه زود زمستون میشه» به نویسندگی و کارگردانی بهار کریم زاده تا ۳ آذر، ساعت ۳۰: ۱۹ در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه می رود.

در این نمایش محسن سلیمانی فارسانی، بهار کریم زاده، سهیلا جوادی، عباس شاه محمد زاده، سبا سلیمانی، مسعود انعامی، سالار نجفیان، دلارام شمس به ایفای نقش می‌پردازند.

از دیگر عوامل گروه می تواند طراح صحنه سالار نجفیان، مدیر صحنه محسن احسان، مشاور رسانه جواد تمدنی، دستیار صحنه  میر امین محمدی منشی صحنه مهرناز صادقی راد اشاره کرد.
علاقمندان به تماشای این اثر می‌توانند به نشانی میدان فردوسی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق)، کوچه محمدآقا، پلاک ۳۴ مراجعه فرمایند.
 

 


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر
» دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر از اعلام اسامی آثار پذیرفته شده در بخش بازخوانی این جشنواره خبر داد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از امور ارتباطات و رسانه چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر؛ فرهاد فیاض بخش با اشاره به پایان یافتن مرحله بازخوانی متون چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر، اظهار داشت: در این مرحله ۲۶ اثر در سه بخش صحنه‌ای، کودک و نوجوان و خیابانی مورد پذیرش هیئت‌داوران متشکل از محمد مظفری، اشرف سلطانی نیا و غلامرضا احمدی قرار گرفته است.

وی افزود: در بخش صحنه‌ای نمایش «باد غول» به نویسندگی مهدی بلوچ و کارگردان بهادر رستگار از دیلم، نمایش «گلزخم» به نویسندگی صادق فاضلی و کارگردانی الهام دریا پور از دیلم، نمایش «ترامادول» به نویسندگی و کارگردانی مهدی محمدی از دیلم، نمایش «نقاشی ناتمام» به نویسندگی ماریا اشگری و کارگردانی علیرضا سلیمانی از بوشهر، نمایش «زندگی و هنر» به نویسندگی و کارگردانی بهروز اسماعیلی از شبانکاره، نمایش «پرواز فاخته» به نویسندگی رضا داوودی و کارگردان جعفر کازرونی از آبپخش، نمایش «دنیای بیگانه من» به نویسندگی مازیار انصاری و کارگردانی جواد فروزش از آبپخش، نمایش «کمدی ارتفاعات» به نویسندگی امید طاهری و کارگردانی عبدالرسول محمودی از دیر، نمایش «بلوط سرخ» به نویسندگی و کارگردانی حمید حیدری از بوشهر، نمایش «چیزی شبیه زندگی» به نویسندگی حسین پناهی و کارگردانی اسماعیل شهرستانی از بوشهر، نمایش «کمدی پارازیت» به نویسندگی و کارگردانی حسن سالارمنش از بوشهر، نمایش «کمدی کفتار فقط املت میخوره» به نویسندگی حسن سالار منش و کارگردانی حدیث سیرجانیان از بوشهر، نمایش «زندگی مشروط» به نویسندگی و کارگردانی فریدون فریدونی از بوشهر، نمایش «امید مادر» به نویسندگی و کارگردانی آسیه نعمتی از بوشهر، نمایش «جزیره کوکا کولا» به نویسندگی و کارگردانی حمید فلاحی از بوشهر، نمایش «بعدازظهر آخر پاییز» به احسان احمدزاده و کارگردانی طیبه بهزاد از بوشهر، نمایش «فریاد بی‌صدا» به نویسندگی و کارگردانی مسعود مظلومی وند از بوشهر به مرحله بازبینی آثار راه یافته‌اند.
چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر خاطرنشان کرد: در بخش کودک و نوجوان نمایش «سالاد فصل» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا محمدی نژاد از گناوه، نمایش «مزرعه‌ای زیبا» به نویسنده و کارگردانی عبدالرضا محمدی نژاد از گناوه، نمایش «شاپرک» به نویسندگی خداداد رضایی و کارگردانی علی ابراهیم‌زاده از سعدآباد، نمایش «مکعب صورتی» به نویسندگی حسن صابری و کارگردانی عاطفه عبادی پور از برازجان، نمایش «واپسین» به نویسندگی امیر حسین پور و کارگردانی مژگان شمسی فر از برازجان در مرحله بازبینی حضور دارند.
فیاض بخش بیان کرد: نمایش «زیر پوست عشق» به نویسندگی و کارگردانی بهمن تقی پور از عسلویه، نمایش «مبارک» به نویسندگی جواد طاهری و کارگردانی حمیده نصاری از بوشهر، نمایش «دمام» به نویسندگی و کارگردانی مسعود مظلومی وند از بوشهر، نمایش «همین حوالی» به نویسندگی و کارگردانی احسان احمدزاده از بوشهر در مرحله بازخوانی آثار پذیرفته شده‌اند.
وی در پایان یادآور شد: بازبینی آثار دی‌ماه انجام می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۱ تا جمعه ۳ آذر، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش خواب خوب خواب
» نمایش «خواب خوب خواب» سه شنبه ۳۰ آبان اجرای خود را به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه به روی صحنه خواهد برد
... دیدن متن »

نمایش «خواب خوب خواب» در روز دوشنبه ۲۹ آبان اجرای عکاسان و خبرنگاران خواهد داشت و روز سه شنبه ۳۰ آبان اجرای خود را به نفع زلزله زدگان کرمانشاه با مبلغ بلیت دلخواه (همت عالی) به روی صحنه خواهد برد.

نمایش «خواب خوب خواب» تا جمعه ۱۰ آذر ماه ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ارغنون به روی صحنه می‌رود.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» شورای انتخاب بخش تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند
... دیدن متن »

کریم اکبری مبارکه، مجتبی مهدی، افسانه زمانی، احمد سلیمانی و گلزار محمدی انتخاب نمایش‌های بخش تئاتر کودک و نوجوان ششمین جشنواره تئاتر شهر را بر عهده گرفتند.

به گزارش  تیوال به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره تئاتر شهر، شورای انتخاب متشکل از کریم اکبری مبارکه، مجتبی مهدی، افسانه زمانی، احمد سلیمانی و گلزار محمدی از ۳۰ آبان ماه جاری بازبینی نمایش های تولید شده برای حضور در جشنواره ششم تئاتر شهر را آغاز می کنند.
کریم اکبری مبارکه بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، مجتبی مهدی نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان، افسانه زمانی نویسنده و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکی که برگزیده چند دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بوده، احمد سلیمانی بازیگر و کارگردان تئاتر که در چند دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برگزیده شده و گلزار محمدی کارگردان تئاتر و رئیس انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر ۴۸ نمایش راه یافته به مرحله بازبینی را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.
پیش از این و در مرحله انتخاب نمایشنامه های متقاضی حضور در این بخش، ۱۵ اثر به صورت قطعی و ۳۳ اثر به شکل مشروط برای مرحله بازبینی معرفی شده اند.
بازبینی نمایش‌های جشنواره تئاتر شهر طبق جدول اعلام شده به گروه های نمایشی در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.

ششمین جشنواره تئاتر شهر به عنوان بزرگترین رویداد هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آذر و دی ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی عوامل این نمایش
خواسم عرض کنم اگه امکانش هس تمدید کنین ما تازه فهمیدیم که نمایش خوبیه
لطفا، خواهشا یه هفته دیگه تمدید کنین کارو
مرسی از شما
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میشه این نمایش مجددا اجرا بشه؟ من خیلی تعریفشو شنیدم ولی نتونستم ببینم متاسفانه
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
نظری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید به همه اعضای نمایش تاثیر گذار تنهایی پر هیاهو
باید یه تبریک ویزه به کارگردان بگم بابت اینکه متن سنگین و پر از تک گویی تنهایی پر هیاهو رو به این زیبایی به نمایش کشیدند به گونه ایی که از خود نوشته زیباتر بود
در مجموع به بازیگران خسته نباشید میگم مخصوصا بازیگران جوان ،خانوم آناهیتا همتی بازی خوب و پر انرژی داشتند باید بگم دکورو طراحی صحنه دلچسب نبود موسیقیمی تونست کارو بهتر کنه برخی صحنه ها بنظرم بسیار جذاب بود مثل صحنه خانم همتی صحنه دایی صحنه های رژه سربازان همچنین صحنه دعوای زنان گرسنه در مجموع دست مریزاد به همگی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام وقت بخیر
دو تا بلیت الیور توییست دارم برای پنجشنبه این هفته ( دوم آذر ) ساعت ۶ بعدازظهر بالکن اول نزدیک صحنه
۰۹۳۳۴۶۷۴۸۷۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید