آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 18:18:09 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گاهی وقتا خواستن یه نفر به هیچی ربط نداره, جز به خودت جز به خودش!به زودی میبینمتون 🙏🎭
تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند | عکس با انتشار متنی صورت گرفت؛تسلیت مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت عباس جوانمرد / کوشش های عباس جوانمرد برای همیشه در هنر این مرز و بوم باقی خواهد ماند
مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند. مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان ...
دیدن ادامه ››

مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر با انتشار متنی درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مدیریت و کارکنان مجموعه تئاترشهر با انتشار متنی  با ضایعه درگذشت زنده یاد استاد عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر پیشگام تئاتر کشورمان ابراز همدردی کردند.
در این متن که از سوی مدیریت و کارکنان تئاتر شهر منتشر شده، آمده است:

«درگذشت استاد عباس جوانمرد زخمى دوباره بر تن تئاتر این مرز و بوم فرو نشاند.
 مجموعه تئاتر شهر فقدان این استاد مسلم تئاتر را به عموم هنر دوستان و هنرمندان تئاتر تسلیت مى گوید.
 رنج ها و کوشش هاى او در طول بیش از هفت دهه ، براى همیشه بر جریده فرهنگ و هنر این مرز و بوم باقى خواهد ماند.»

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
mahaya
درباره نمایش کجایی ابراهیم i
دغدغه - کلیشه
نمایش لیلی عاج با محوریت کتاب سلام بر ابراهیم ، همانطور که از نام و پوستر آن بر می‌آید به موضوع جبهه ، جنگ و مشخصاً زندگی ابراهیم هادی می پردازد. برشی از حضور رزمندگان در عملیات کمیل که ابراهیم هادی در آن بحبوحه آتش دشمن و بزنگاه نبودِ تجهیزات و مهمات و غذا ، روحیه بخش همرزمانش بود، هم او که در زندگی شخصی اش نیز از انسانیت و جوانمردی و پهلوانی کم نگذاشت.
در ابتدای ورود به سالن دیدن بروشوری دست نویس که با سلیقه و حوصله طراحی شده و یادآور مکاتبات همراه با امید از جبهه است، نویدبخشِ سلیقه و دقت کارگردان دارد.
نیمه اول نمایش نمایی از جبهه و تعاملات بین رزمندگان به تصویر کشیده شده است. جریانی ملال آور از زجر کشیدن زخمی ها و فریادها و ناله های کسالت باری که هرچند به دنبالِ نمایشِ زجر و درد رزمندگان در جبهه دارد ولی جز التماسی برای همدردی و نمی‌آفریند. تصویری که در فیلمهای ساخته حاتمی کیا نیز می توان سراغ گرفت. اما نیمه دوم با ترکیب گذشته و حال و ارتباط جوان امروزی با جوانان حاضر در جنگ، موضوع از کلیشه جبهه و جنگ تاحدی خارج شده و تاحدی بر جذابیت نمایش می افزاید هرچند حرف ها و دغدغه های مطرح شده شعارگونه باقی می ماند. بیان مستقیم و صریح از گرانی، سفره های خالی، بیکاری جوانان ، مشکلات اقشار مختلف مردم و ... تکرار مکرراتی است که هرچند بیانشان ضروری می نماید لیکن مستقیم گویی و اشارهء صرف-که حتی در صدا و سیما نیز این روزها دیده می‌شود- چندان خوشایند نیست و انتظار می رود در مدیوم تئاتر با ظرافت بیشتری به آن پرداخته شود.
با این همه دغدغه مندی کارگردان و پرداختن به درد جامعه و نمایشِ سرنوشت دیکتاتوری قابل احترام است.
از نقاط قوت نمایش می توان به بازی های روان و تمرین شده، دکور مناسب و کارآمد و همچنین استفاده بهینه از اکسسوار متناسب و اجتناب از تطویل زمان اجرا، اشاره نمود.
پوریا صادقی و سپهر این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من اولین بار بود تالار مولوی میرفتم نمیدونم بخاطر تیپ نمایش های تجربی و دانشجویی این سالن هست یا این نمایش به این شکل بود که طراحی صحنه نداشت و خالی بودن سالن اولش توی ذوق میزد ، بازیگرها رو نمیشناختم ولی انقد خوب بازی کردن که بعد از نمایش اسم هاشون رو سرچ کردم ولی رزومه خاصی پیدا نکردم ، ایده کار، اجرا، کارگردانی واقعا خوب بود. تنها ایرادی که من و همراهانم روی کار گرفتیم سکوتهای طولانی کار و یا کشدار بودن برخی قسمتها بود، مثلا قسمتی قراره دوستان کمدی آواز بخونن تا از دل صاحبشون دربیارن این آواز خوندن خیلی طولانی و حوصله سر بر شد در صورتیکه میشد خیلی کوتاهتر باشه، در کل لذت بردیمو مشخصه این تیم جوان آینده خوبی در انتظارشونه.
سپهر این را خواند
پوریا صادقی و مهدی یار این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه تئاتر سه گانه
درباره نمایش هجوم i
مردم به چیزی که نیست دل می بندن

هجوم
نویسنده و کارگردان: علی صفری

به زودی در تماشاخانه اهورا
celine این را خواند
سید حامد حسینیان و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه همیاری
درباره نمایش یاماها i
خرید بلیت این نمایش به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج و باباری پاوان افسر، لبخند بدیعی، مازیار سیدی امروز (سه شنبه) ساعت ۱۴ با تخفیف روزهای نخست، آغاز خواهد شد.
فاطمه معصومی این را خواند
جعفر میراحمدی و محسن جوانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه محترم همیاری ،، لطفا بازیگران نمایش را هم به برگه ی نمایش اضافه کنید
احتمالن بازیگر نداره خودمون میریم رو صحنه😂
۴ ساعت پیش
مهدی حسین مردی
درود بر شما خانم ثانی کاملا با فرمایشات شما موافقم
ارادتمندم دوست عزیز
۳۵ دقیقه پیش
نیلوفر ثانی
ارادتمندم دوست عزیز
بزرگوارید بانو
۲۷ دقیقه پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برای درگذشت عباس جوانمرد
دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.پیام مسافرآستانه چنین است:«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز ...
دیدن ادامه ››

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد را تسلیت گفت.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی درگذشت عباس جوانمرد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
پیام مسافرآستانه چنین است:

«بالندگی امروز هنر تئاتر خصوصاً در میان جوانان، ریشه در گذشته‌ای پربار و عمیق دارد و مدیون هنرمندانی است که از گذشته دور، صحنه را عرصه تجربه و آموختن دیدند. هنرمندانی که در دهه ۴۰ و در بدو آغاز به کار تماشاخانه سنگلج عمر به آموختن گذاشتند تا امروز هنر تئاتر یک تکیه‌گاه اصیل تاریخی داشته باشد. امروز که این بزرگان هنر یک به یک می‌روند افسوس و دریغ ما از بهره‌مندی بیشتر از ایشان هم عمیق‌تر می‌شود.
افسوس از فقدان استاد «عباس جوانمرد» که یگانه، خالص و صاحب اندیشه بود‌. حضور نوبت به نوبت ایشان در ایران فرصت و غنیمت بود که آقای جوانمرد به عشق با جوانان همراه می‌شد و حتی در آخرین حضورش در ایران و با وجود دشواری رفت‌و‌آمد باز به تماشای آثار آنان می‌نشست و صمیمانه با نسلی دیگر به گفت‌وگو می‌‌پرداخت. نسلی که آن‌ها نیز خود را وامدار انسان‌های اصیل می‌دانستند و فزون‌تر احترام می‌کردند.
در پایان سخنی نمی‌ماند جز دریغ و تسلیت. تسلیت به بانوی هنرمند سرکارخانم «نصرت پرتوی»، تسلیت به فرزندان عزیز ایشان و تسلیت به همه دوستداران و هنرمندان ایران‌زمین. مآمنی امن در نزد پروردگار رحمان و رئوف برای این هنرمند عزیز و سفر‌کرده خواهانم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

فاطمه معصومی و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی اکبر رادی و کارگردانی میکاییل شهرستانی آغاز شد.
فاطمه معصومی این را خواند
پویا، یاسر متاجی و محسن جوانی این را دوست دارند
به به
۵ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش یاماها i
تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها» | عکس از چهاردهم مهر به صحنه می رود؛تماشای نوستالژی های طهران قدیم در تالار قشقایی/ آغاز پیش فروش بلیت «یاماها»
«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و ...
دیدن ادامه ››

«یاماها» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است که از روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبدتاراج از روز دوشنبه چهاردهم مهرماه در تالارقشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

کهبد تاراج درباره ویژگی های این اثر نمایشی گفت: نمایش «یاماها» دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی است که ترجیح می دهم تا روز اجرا درباره آن توضیحی ندهم. اما آنچه می توانم اشاره کنم اینکه، اثر در قالب مونولوگ طراحی و نوشته شده که طی سه دوره زمانی بخشی از زندگی سه شخصیت را به صورت جداگانه روایت می کند. شخصیت هایی که در عین حال با یکدیگر آشنایی دارند.
وی افزود: ما در این نمایش با ادبیات طهران قدیم مواجه می شویم که برای تماشاگر مملو از نوستالژی های تلخ و شیرینی است که فکر می کنم با تفاوت هایی که در کارگردانی و ایده اجرایی ارائه دادیم می تواند برای یک مخاطب تئاتر دربرگیرنده ویژگی های جالب توجهی باشد.

نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تارج از روز دوشنبه چهاردهم مهر تا جمعه نهم مهر با بازی پاوان افسر، لبخند بدیعی و مازیار سیدی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

رضا بهرامی مدیرتولید، ماریا حاجیها طراح چهره پردازی، رضا خضرایی طراح نور، پگاه ترکی طراح لباس، شایان جعفرپور طراح پوستر، کهبد تاراج طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، امید علیزاده مواد تبلیغاتی، مینا ترکمن دستیار کارگردان، مریم نورالدینی دستیار تولید، امیر قالیچی روابط عمومی و تبلیغات دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است مرحله پیش فروش بلیت نمایش «یاماها» از روز سه شنبه هشتم مهر ماه در سامانه «تیوال» آغاز می شود.

پویا، امیر مسعود و محسن جوانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد | عکس پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت عباس جوانمرد
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است: «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید. عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت عباس جوانمرد پیشکسوت هنر تئاتر را تسلیت گفت.
به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت عباس جوانمرد چنین است:

 «آن که صحنه «مأوای همیشگی‌اش» بود و آن‌چه کرد برای آیندگان تئاتر سودمند بود و رهگشا، در نبود جسم خاکی‌اش در میان‌مان، تا جهان، جهان است همچون ستاره‌ای در آسمان هنر ایران خواهد درخشید.
 عباس جوانمرد صحنه را جایی می‌خواند که «زندگی را دوباره به او آموخت». هنرمندی سختکوش و متواضع، موسس و سرپرست گروه «هنر ملی» و بنیانگذار سازمان تئاترهای تلویزیونی که صحنه کنونی تئاتر ایران بالندگی و رشد خود را وامدار اوست.
او یکی از کسانی بود که در شکل‌گیری تماشاخانه اصیل سنگلج نقشی مهم داشت و آثاری را روی صحنه برد که همه، فرصتی بود برای آموختنِ یک جمع که خود بالندگی گروه را عرصه تجربه و رشد تئاتر می‌دید.
فقدان این هنرمند، پژوهشگر و مدرس کهنه‌کار را به خانواده محترم ایشان، شاگردان، دوستداران و علاقه‌مندانش تسلیت می‌گویم.»

عباس جوانمرد نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران صبح روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ در تورنتوی کانادا درگذشت.

پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حسین مجتهدی
درباره فیلم‌تئاتر باغ آلبالو i
در مجموع اجرای خوبی بود
مخصوصا پایان بندی بسیار تأثیر گذار و قابل تحسین بود
بسیار لذت بردم از بازی محسن بهرامی
و چقدر داستان باغ آلبالو داستان آشناییه برای همه ما!!!
این نمایش منو یاد حرف پدر بزرگم انداخت که می‌گفت من ناراحتم از خونه هایی که درشون بسته شده..!!
سپاس گذارم از استاد زنجانپور عزیز بخاطر حسن انتخابشون، اجرای خوب و گروه خوبشون..
بازم ممنونم از تیوال فرهیخته و ارزشمند..
فاطمه معصومی، سپهر، پویا و رویا این را خواندند
جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همیشه به نویسنده‌های رئال حسادت می‌کردم، شاید به این دلیل که خودم هیچ وقت موفق نشدم از گرداب ناخودآگاه خلاصی پیدا کنم.
در ابتدا باید گفت نمایشنامه نویس محترم موفق شده روایتی که تقریبا کلیشه‌ای است را به گونه‌ای متفاوت و جذاب روایت کند و همین به خودی خود بخش مهمی از موفقیت نمایش "بین یه عالمه ماهی" را رقم زده. به شخصه معتقدم استفاده درست و روایت متفاوت کلیشه‌ها می‌تواند موفق باشد بخصوص برای بیننده ایرانی که همیشه نیم نگاهی به گذشته دارد.
در خصوص اجرا نقد خاصی ندارم، عزیزان همه در جای درست و بهترین اجرای ممکن را داشتند و لازمه خسته نباشید عرض کنم. استفاده از المان میز چرخان و دایره‌های هم مرکز در صحنه برای ایجاد حس زمان و گردش عقربه‌ای در بیننده ایده‌‌ی خوب و دلچسبی بود. به شخصه فکر می‌کنم حجم دیالوگ‌ها کمی زیاد بود اما این موضوع خللی در کلیت کار ایجاد نمی‌کرد و البته فکر می‌کنم اگر شخصیت زن نمایش حضور واقعی و نه خاطره‌وار در نمایش می‌داشت کار بهتر می‌شد و البته این سلیقه‌ی بنده بود و شخصیت زن نمایش به اندازه کافی حضور روایی در نمایش داشت. نور، صدا، گریم و طراحی لباس همه در حد عالی بود. در کل بجز موارد جزئی که در بالا ذکر شد هیچ نقدی به نمایش ندارم و واقعا از بیش از یک ساعت اجرای این کار لذت بردم. برای گروه اجر بهترین‌ها را آرزو دارم.
ممنون از همراهی شما ، بی شک که نقدهای شما به جا و البته منصفانه است! ممنون که ما رو دیدید
۵ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یاسر متاجی
درباره نمایش دوستان کُمُدی i
کاش تیوال یه روزی اینقدر به روز و مجهز بشه که بعد از دیدن بعضی نمایش‌ها که اصلا حسی برای نوشتن نیست بشه چار کلام وویس فرستاد.
می خواستی فحش بدی؟
😁😁😁😁
۱۸ ساعت پیش
یاسر متاجی
ممنون جناب صادقی شاید یه روزی همین کار رو کردم، متشکرم بابت پیشنهاد
امیدوارم به زودی یه نمایش خوب و دلخواه ببینی
۵ ساعت پیش
چرا؟
خوب بود که😂
۴ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
میشه گفت فوق العاده بود...
پویا این را خواند
محمد حسن درباغی فرد این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آنلاین تماشا کردم و لذت بردم
پویا و فاطمه معصومی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برای ابراهیم هادی و عاشقان هادی
باید مثل من عاشق مرام و معرفت ابراهیم هادی باشید تا لا چشم خیس از سالن نمایش بیرون بیاید. این اولین اثری است که از خانم عاج می بینم و امیدوارم باز هم در حوزه دفاع مقدس بنویسند، آفرین بر جسارت و شجاعتتان.
کجایی ابراهیم ؟ شعار میدهد و شعار نمی دهد، هر جا به موضوع گردان کمیل نزدیک می شود با زیرکی از شعار پرهیز و هر جا بحث گرانی و وضع خراب مردم ویش می آید با شجاعت حرفش را می زند. در کل نمایش پسندیدم و دوست داشتم بیشتر ابراهیم را روی صحنه ببینم. بازی ها خیلی خوب بود. نوجوانی که تیر به چشمش خورده عالی بود. همگی درخشیدید. لطفا باز هم از مظلومیت بچه های کمیل بگوید.
پویا و امیر مسعود این را خواندند
محمد حسن درباغی فرد این را دوست دارد
ممنون از اینکه نظرتون رو برای ما نوشتید . بی شک حمایت شما بزرگواران باعث دلگرمی ما می شه .
۱۶ ساعت پیش
محمد حسن درباغی فرد
ممنون از اینکه نظرتون رو برای ما نوشتید . بی شک حمایت شما بزرگواران باعث دلگرمی ما می شه .
موفق باشید بازهم به تماشای شما خواهم نشست،آرزوی سعادت و موفقیت.
۸ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیرو پست دیروزم،
کنجکاوی غلبه کرد و جستجو در کتابهای قدیمم چشمان را جلا داد به دیدار نمایشنامه بینظیر جناب امجد و خوانش مجدد بعد از سالها😍😍 بشدت به دوستان جوانتر یا جاماندگان اجرای نیلوفر آبی پیشنهاد میکنم حداقل نمایشنامه مذکور رو پیدا کرده و با خواندنش لذتی آنچنانی به روح و روان خود روا دارند
سپهر و پویا این را خواندند
پوریا صادقی، محسن جوانی، Ali، سارا_ز، نیلوفر ثانی، mahaya، Samira و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از نکات مثبت بخوام بگم فقط موسیقی زنده اش و موسیقی پایانی بود.
وهیچ نکته مثبت دیگری......
امیدوارم همه بینندگان درست و بادقت امتیاز دهی کنند آخه واقعا این همه رای 5 ستاره؟ چرا؟

بااحترام
پویا و فاطمه معصومی این را خواندند
علی روان بد و ساناز این را دوست دارند
ممنون از لطف و نظر دهى شما که مثل دیگر نظرات برامون محترم و عزیز هستش، خوشحالم که کار رو درست متوجه شدید🌿🙏🏼
۱۷ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه بد یکدست بهتر از خوب برای چند نفر و افتضاح برای بقیه است
ببین چقدر تو پَرت خورده که حتا حاضر نشدی با شعر ابرازش کنی😬
۲۲ ساعت پیش
سپهر
حتما ببینش 😉🙃
اتفاقن بلیطش و دارم😂
دارم به خودم روحیه میدم😂
۳ ساعت پیش
رویا
اتفاقن بلیطش و دارم😂 دارم به خودم روحیه میدم😂
بعدش بیا یه توضیح بده چی بود و چی می خواست بگه
۳ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه نمایش بسیار ضعیف با بازیهای سطحی ، متاسفانه اصلا پیشنهاد نمیکنم
پوریا صادقی، پویا، محمد حسن موسوی کیانی و فاطمه معصومی این را خواندند
نسیبه و سارا_ز این را دوست دارند
چرا آخه؟
بهترین نمایش هامون شد..
۱۲ ساعت پیش
پس چرا من متوجه سطحی بودن بازیها نشدم؟🤔
۴ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این سومین نمایشی بود که از سعید زارعی میدیدم به نظرم بسیار جلوتر از دو نمایش قبلی هست این جنس از تجربی و کارگاهی بودن رو درنیومده هم داشت هرچند اسموکینگ روم به نظرم جای بهتر بودن رو هم داشت چیز هایی که منو سر ذوق اورد چاپ لوگوی نمایش روی ماسک پارچه به جای استفاده از بروشور بود / رابطه سعید از اتاق فرمان با بچه ها زمان هایی که میگفت دیالوگی را تکرار کنند یا از بازی آنها انتقاد میکرد / قسمتی که سعید میخواست از حقیقت صحبت کند / طراحی حرکت ها با نور فندک / و بخش هایی بود که کمی دلسردم میکرد روند کند صحنه اول که از جایی بعد کمی خسته کننده بود / دیالوگ گفتن سعید زارعی که یادآور سجاد افشاریان بود / شلوغ بودن برخی از صحنه ها ...
ولی در مجموع همین که مخاطب رو بتونه به فکر وادار کنه و یادآور این بشه که فراموش نکنیم چه بر ما گذشته و انگار نه انگار تماشای این نمایش رو به یک تجربه جالب تبدیل میکنه
خیلی جذاب و تماشایی بود .افرین به این پکیج درست و متن قوی .عاااالییییی🌻🌻🌻🌻
پویا و فاطمه معصومی این را خواندند
استار اسمانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ایسنا:
https://www.isna.ir/news/99070604027/%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%DA%A9%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%85
میکاییل شهرستانی:
با پروتکل ها جان بازیگرانم را حفظ می کنم


میکاییل شهرستانی که بزودی نمایش «لبخند با شکوه آقای گیل» را با گروهی از هنرجویان جوانش روی صحنه می‌برد، با ابراز تاسف از کم‌توجهی به تئاتر گفت: در برابر این بی مهری‌ها فقط می‌توانم سکوت کنم. دیگر حتی حیرت هم نمی‌کنم چون چیزی برای تعجب وجود ندارد.

این هنرمند که در دوران کرونایی برای دومین بار نمایشی را روی صحنه ... دیدن ادامه ›› می‌برد، در گفتگو با ایسنا از علاقه تمام نشدنی‌اش به تئاتر گفت، از بی‌مهری نسبت به هنرمندان این رشته گلایه و در عین حال نسبت به جایگاه اکبر رادی و بهرام بیضایی در ادبیات نمایشی ایران، ادای دین کرد.

شهرستانی در آغاز این گفتگو تاکید کرد: تئاتر برای من خیلی جدی و شغل من است و چون تئاتر هست، من هستم . اگر خدای ناکرده بلیه طبیعی دیگری نازل بشود، باز هم دست از کار نمی‌کشم. به دلایل بی‌شماری، نمی‌توانم کار نکنم چون باور دارم خالی کردن میدان و فرصت را به دست دیگرانی دادن که بسیاری از آنان صلاحیت این کار را ندارند، کاری است بیهوده.

این مدرس تئاتر که سال‌هاست در کنار فعالیت‌های اجرایی به آموزش هنرجویان جدید نیز می‌پردازد، خاطرنشان کرد: بخشی از کار من، تدریس و پرورش هنرپیشه است. بنابراین باید در طول سال دست‌کم دو سه نمایش آماده کنم و هنرجویانی را که در جامعه پرمساله ما، مورد تهدید خطرات بی‌شماری هستند، با دارو و مرهم تئاتر التیام بدهم و آنان را برای فرداهایی که در پیش است، آماده کنم تا جا پای معلمان، متقدمان و نسل گذشته بگذارند.آرزویم این است دنیایی داشته باشند که آن را دوست بدارند؛ دنیایی که لیاقتش را دارند و شرایطی که بتوانند آزادانه کار و فرهنگ‌سازی کنند و از هر گونه معضل و بِزِه اجتماعی دور باشند چراکه هنر در تمام اشکالش این ویژگی‌ها را دارد.

او، وضعیت تئاتر را در دوران کرونا، تیره و تار توصیف کرد و ادامه داد: شرایط برای امثال من سخت‌تر هم هست چون هرگز جزو کسانی نبوده‌ام که تئاتر برایشان وسیله و ابزار جلب توجه یا تجارت است یا دیگرانی که پز مخالف‌خوانی می‌دهند ولی بهترین شرایط برایشان مهیاست یا کسانی که قرار است از قِبّل تئاتر اسمی به دست آورند.

شهرستانی با انتقاد از کم‌توجهی مسئولان به تئاتر افزود: راستش دیگر خسته شده‌ام از گفتن، نوشتن و مصاحبه کردن در این باب. تاسف‌بار است که رییس کمیسیون فرهنگی مجلس هم در برابر مشکلات تئاتر و تئاتری‌ها هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد و اعلام می‌کند مشکلاتی بسیار مهم‌تر از مسایل تئاتری‌ها وجود دارد. یعنی ما شهروندان درجه چندم محسوب می‌شویم و من در مقابل این حرف فقط می‌توانم سکوت کنم دیگر حتی حیرت هم نمی‌توانم بکنم چون چیزی برای تعجب وجود ندارد.

بازیگر نمایش‌های «سحوری» و «مویه جم» ابراز تاسف کرد: چهار دهه است این بی مهری‌ها را نسبت به خودمان و طایفه هنر می‌بینیم. بسیاری از کسانی که شایستگی کار کردن دارند، خانه‌نشین یا ناچار به مهاجرت شده‌اند و متاسفانه دور، دست فرصت‌طلبانی است که گوی و میدان در اختیارشان است و همه امکانات هم برایشان فراهم. کاری به کار کسی ندارم اما تصور می‌کنم برای امثال من که نزدیک به چهار دهه جدی‌ترین کارها را بر صحنه داشته‌ایم، این رفتار و برخورد، منصفانه نیست و به هر صورت آستانه صبوری و طاقت افراد هم حدی دارد که ممکن است گاهی لبریز شود. البته تحمل من هنوز لبریز نشده و به همین دلیل همچنان دارم تئاتر کار می‌کنم و به قول دوستی، میدان را خالی نمی‌کنم. هر چند بعد از 38 سال اولین بار است در تماشاخانه «سنگلج» به عنوان کارگردان کار می کنم. این فرصت را مغتنم می‌شمارم و سعی می‌کنم از آن به بهترین شکل بهره ببرم و کاری حرفه‌ای با شاگردانم به تماشاگر عرضه کنم.

او درباره حضور کمرنگش در بازیگری در سال‌های اخیر نیز توضیح داد:کارها باب سلیقه‌ام نیست. به هر حال میکاییل شهرستانی عقبه و رزومه‌ای دارد که خود به خود، او را کارگردانی می‌کند که چه پیشنهادی را بپذیرد و چه پیشنهادی را نه. همچنان منتظرم کاری در خور توجه با هنرمند یا هنرمندانی که اعتبار خوبی در عرصه تئاتر دارند، پیش بیاید، چند تایی هم پیش آمد ولی متاسفانه شرایط اجرا فراهم نشد. قرار بود با دوست عزیزی، اثری دو پرسوناژه را روی صحنه ببریم ولی جالب است که حتی در این دوره هم بسختی می‌توان یک اثر دو پرسوناژه روی صحنه برد. آخرین کاری که بازی کردم، نمایش «آوازه خوان خیابان‌های منهتن» کار خودم و اثری تک نفره بود که به واسطه بازی در آن جایزه روز بازیگر را هم گرفتم. فعلا بازیگری برای امثال من سخت شده ولی امیدوارم دیر یا زود شرایط مناسبی فراهم شود.

این هنرمند که پیش از این نمایش‌های «آهسته با گل سرخ» «آهنگ‌های شکلاتی»، «شب بخیر جناب کنت»، «ملودی شهر بارانی» را از رادی کار کرده است، اکبر رادی و بهرام بیضایی را قله‌های ادبیات نمایشی ایران دانست و گفت: رادی همیشه برای من جذاب بوده. در این نوع نگارش و این نثر و فرم کار، کسی است که همراه با استاد بیضایی بر قله درام ایرانی ایستاده و بقیه، در رده‌های بعدی قرار دارند. به همین دلیل آثار این دو عزیزِ تکرار ناشدنی و بی‌بدیل، برای هر کارگردانی، دست‌کم در نسل من، افتخار است و همواره وسوسه اجرای نمایشنامه‌های این دو بزرگوار را در سر داریم.

او، رادی را فریاد زمانه خود خواند و افزود: آثار او هرگز کهنه نمی‌شود با اینکه مسائلی طرح می‌کند که به دهه‌های قبل تعلق دارد مانند همین نمایشنامه که ماجراهای آن در دهه 50 رخ می‌دهد ولی بسیاری از مناسبات را می‌توان به زمانه فعلی تسری داد تا حرف نمایش، متعلق به امروز هم باشد.

شهرستانی اضافه کرد: نثر رادی برایم جذاب است، موسیقی جاری و ساری در دیالوگ‌های او همچون یک ملودی شیرین و دوست‌داشتنی است و شاید بخشی از این علاقه‌مندی، به دلیل تعلقات من به خطه رادی است چون پدر و مادر من هم گیلک بوده‌اند و فکر می‌کنم عمیقا رادی را می‌فهمم.

این کارگردان تئاتر یادآوری کرد: پیش از این نمایش «هفت پرده» را بر اساس هفت تابلو از هفت نمایشنامه بلند رادی با دراماتورژی هما علیزاده اجرا کردیم که در میانه آن هفت پرده، زندگی هنری رادی را از آغاز تا آخرین لحظات عمرش روایت می‌کردیم. نمایشنامه «لبخند باشکوه آقای گیل» را هم خیلی دوست دارم که با نظارت خانم عنقا (همسر زنده یاد اکبر رادی) دراماتورژی و به نمایشی 70 دقیقه‌ای تبدیل شده و در تماشاخانه «سنگلج» اجرا می‌شود.

این بازیگر تئاتر با قدردانی از همراهی خانواده رادی در اجرای آثار این نمایشنامه‌نویس، افزود: برایم افتخاری بزرگ است که همواره از محبت‌ها و حمایت‌های خالصانه ایشان بهره‌مند بوده‌ام و حتی وقتی نمایشنامه‌ای را که اجرای آن بیش از دو ساعت زمان می‌برد، کوتاه کرده‌ام، هرگز با مخالفت خانواده ایشان رو به رو نشده‌ام.

او در پاسخ به این سخن که ظاهرا نسل جدید رادی را نمی‌شناسند، ابراز تاسف کرد: نسل جدید ریشه‌های خود را بدرستی نمی‌شناسد. بیضایی و رادی ریشه‌های درام‌نویسی ایران هستند. نسل جوانی که به تئاتر آمده، هم در جایگاه تماشاگر و هم اجراگر، سهل‌پسند شده‌اند با سلیقه‌های خیلی ساده و این چنین است که به کرات شاهد اجرای نمایش‌های کم‌خاصیتی هستیم که بسیاری از آنها اصلا درام نیستند. به همین دلیل وظیفه ما که کار تئاتر می‌کنیم، معرفی بزرگان این هنر به نسل جوان است. هر چند به نظرم نمی‌توان پیش از ورود به تئاتر، رادی و بیضایی را نشناخت و آثارشان را نخواند. یکی از مواردی که هنرجویانم همواره باید رعایت کنند، خواندن نمایشنامه این بزرگان است. شاید به دلیل سختی زبان و پیچدگی شخصیت‌های آثار این دو بزرگ، بچه‌های جوان خیلی به سمت این آثار نروند ولی توصیه من این است که حتما این نمایشنامه‌ها را بخوانند.

شهرستانی که پیش از این نمایشنامه‌های «آژدهاک»، «آرش» و «کارنامه بندار بیدخش» را از بیضایی اجرا کرده و در نمایش‌های «سلطان مار» و «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «آرش» او بازی کرده است، ادامه داد: اگر بهرام خان بیضایی هم در ایران زیست می‌کردند و می‌توانستم از ایشان هم برای اجرای آثارشان اجازه بگیرم، خیلی مایل بودم و هستم که از ایشان هم نمایشنامه اجرا کنم و تجربه‌ای همچون «هفت پرده» را در مورد آثار ایشان به کار بگیرم.

او در پایان با تاکید بر اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی در تماشاخانه «سنگلج» رعایت می‌شود، افزود: قرار بود نمایش ما مرداد اجرا شود که به دلیل شرایط موجود، این اجرا به مهر ماه موکول شد. شک ندارم تماشخانه «سنگلج» برای تماشاگران به مراتب کم‌خطرتر از خیابان‌ها و تجمعاتی است که جان و سلامت مردم را تهدید می‌کند. شخصا با رعایت پروتکل‌ها هم از جان بازیگرانم محافظت می‌کنم و هم از تماشاگران فهیمی که به تماشای نمایشنامه رادی می‌آیند.

نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» از 13 مهر ماه راس ساعت 19 و سی دقیقه در تماشاخانه «سنگلج» به صحنه می‌رود.

انتهای پیام

این روزها همه آنهایی که نمایشی را به روی صحنه می برند و همه آنهایی که به تماشای نمایش می نشینند
مردان و زنانی محکم، اصیل و یاران وفادار نمایش هستند و نه منفعت طلب در روزهای خوش تئاتر
Ali
امپر جان چقدر خوشحال شدم کامنتتو دیدم امروز همش به فکرت بودم ...
خیلی خیلی ممنونم از محبت و لطفتت . ارادتمندتم علی جان
الهی که تنت سالم باشه و زندگیت شاد ؛ رفیقِ مهربون
امپرسیونیست
البته که این خیلی مهم و درسته که عزیزانِ تئاتری هم مثل باقیِ مشاغل تلاش میکنن کار کنن تا دچار ورشکستگی نشن . اما محکم و اصیل بودن رو در مقابلِ منفعت طلب قرار دادن کمی شاید به دور از انصاف ...
به یقین حرف شما متین هست اما،‌واقعیت برای همه اهالی تئاتر ،‌تفریح نیست،‌تئاتر مثل معلم،‌مثل پزشک، مثل پرستار، مثل نماینده مجلس،‌مثل سوپرمارکت، مثل رفتگر تئاتر شغل یکسری افراد است واقعا شغل آنها ست نه نفریح بنده تدوین می کنم نه فقط برای لذت ،‌تدوین واقعا شغل من است هر چه می خو اهد پیش بیاید من باید زندگی کنم،‌ انهایی که تنها درامدشان یا درامد اصلی شان و ارتزاقشان از تئاتر است هم باید زندگی کنند. ولی در کل کلام شما رو درک می کنم.
با شما هم نظرم آمین که ان شالله این ویروس خانمان برنداز از جهان رخت بربندد.
۷ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید