تیوال تئاتر
S3 : 15:39:02
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

خبر
درباره نمایش برگشتن i
اجرای «برگشتن» حسین مسافرآستانه تمدید شد | عکس
نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه تا ۸ آذر به اجرای عمومی خود در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر ادامه می دهد.
» اجرای «برگشتن» حسین مسافرآستانه تمدید شد
... دیدن متن »

نمایش «برگشتن» نوشته خیراله تقیانی‌پور اثری است که حسین مسافرآستانه این روزها در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. اجرای این اثر نمایشی که قرار بود تا ابتدای آذر به پایان برسد، تا ۸ آذر تمدید شد.

در این اثر نمایشی فرید قبادی، شیرین بینا، مجید رحمتی، علی غابشی، فاطمه رادمنش، ابتسام بغلانی، ماهان عابدی، طاها عابدی و پونه شاملو به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین منوچهر شجاع به عنوان طراح صحنه، پریدخت عابدین‌نژاد به عنوان طراح لباس، رضا خضرایی به عنوان طراح نور، سعید شکرنیا به عنوان طراح پوستر و بروشور و سمیه میری به عنوان عکاس «برگشتن» حضور دارند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مجید
درباره نمایش لانچر ۵ i
تمام مدت تئاتر سروان شایگان من رو یاد پدرم می انداخت. سخت گیری هاش، داد زدنش، نظمش و شوخ طبیعیش ولی از این ها مهم تر تعهد، دلسوزی و دل رئوفش که پشت این نقاب اخم آلودش داره. دلم می خواست باهام به این تئاتر می اومد. کاش تجلیل هم از ارتشی ها و کسانی که خون دل ها خوردن بلکه ایران خانه خوبان بشه، می شد و یا کار بهشون تقدیم می شد.
کار بسیار گیرا بود. تک تک بازیگرها ستاره بودن، همونطور که بلد بودن کل سالن رو ببرن هوا، همونطور عالی همه رو تو بحت و سکوت فرو می بردن. همونقدر غمگین و همونقدر دردناک. به شخص بخاطر تلخی موضوع دوس نداشتم بخندم اما خندم می گرفت (بعضی خنده ها هم از جنس غم هستن، این رو می نویسم برای دوستانی که براشون سوال میشه بقیه به چی می خندن و با خودم تکرار می کنم لطفا کسی رو قضاوت نکن)
با اینکه زمان تئاتر طولانی بود اما روی صندلی های نامناسب سالن تئاتر ... دیدن ادامه » مستقل، احساس ناراحتی نکردم و اصلا دلم نمی خواست تموم شه.
عاشق اون پنکه سقفی بودم تو دکور، چقدر ساده و خوب (حتی صداش) ازش استفاده شده بود و نکته دیگه ای که برام جالب بود که بهش توجه شده بود که بعد از ارتقاع درجه سروان شایگان (سه ستاره)، سرگرد شد چیزی که در ارتش زمان پهلوی مرسوم بوده.
دستمریزاد به نویسندگی این نمایشنامه بابت خلق این اثر، باید بگم خوشحالم که به جای سرگرد شایگان مجبور نیستم مثلا بنویسم سرگرد رایان!!
وقعاً چرا ما آدم ها باید بهم هرجوری شده گیر کنیم؟ چرا سرمون به کار خودمون نیست؟
علی جباری و ناتالی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی ندا تمیمی و با بازی پویا باغی، آرش بختیاری، محیا بیاتانی، امیر جلیلی، زهره زارعی، سهیل فراهانی، مهسا کاوه، سهراب کامکار، آرین کبیری، روژان گلستانی، علی محمودی، پریا میر کیانی، علی هدایتی از سه‌شنبه ۵ آذرماه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جابر قاسمعلی/ فیلم نامه نویس:
پنجاه، پنجاه از برشت می آید، از فریتزلانگ و مورنائو، پیکاسو و مونه می گذرد و به دیوید لینچ می انجامد. پرفورمنسی شگفت از حرکت بدن ها، سایه ها و نورپردازی پرکنتراست. ماخولیای هولناک انسان معاصر در مواجهه با توتالیتریسم. مرتضی اسماعیل کاشی پدیده ی نمایش ماست.
علی جباری و ستاره دهقانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
sara mahmoudi
درباره نمایش لانچر ۵ i
برای بار دوم تماشا کردم و باز هم ارزش دیدن داره
با اینکه من اصلا از ژانر اجتماعی خوشم نمیاد
واقعا خسته نباشید و موفق باشید .
حتما کارهای بعدیتون رو هم دنبال خواهم کرد .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به خوبای تئاتر ایران
سلام به میر سعید دوستداشتنی
سلام به ایمان عزیزم
سلام به محمد برهنمی شایسته و تمام عیار
خیلی خوشحالم میبینم دوباره دارید شروع میکنید
اومدید که غم هامونو توی این روزا ها فراموش کنیم،
دلم تنگ شده بود براتون
منتظرم روزای اخر هفته باز بشه بیام ببینمتون،

خیلیا هستن برای تئاتر ایران زحمت کشیدن و من قلبا خیلی دوسشون دارم
اتیلا پسیانی و مهدی کوشکی بداخلاق ( عشقن جفتشون)
بهنام شرفی و رضا بهبودی و میثاق زارع و رحیم نوروزی و نسیم ادبی و الهام کردا و ... ( عشق به تمام معنا )
رضا ثروتی و محمد مساورات و آرش دادگر

و اشکان خطیبی و ...

و ... دیدن ادامه » کسای دیگه مثل نوید محمد زاده و رضا کیانیان و پارسا پیروزفر و ...

از همتون توقع زیادی دارم ...

شماها همیشه امید تئاتر ایران هستید ( ببخشید اسم همه یادم نیست )
۹۵ درصد اسامی که نام بردید رو شدیداً دوست دارم.
۱ ساعت پیش
حمیدرضا آذرنگ افشین هاشمی پیام دهکردی مرتضی اسماعیل کاشی هوتن شکیبا شهرام حقیقت دوست
از خوبای امید تیاتر ایران
۱۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

"خلوتی از جنس هیچ"

"تام استوپارد" را امروز یکی از موفق‌ترین و تفکر برانگیزترین درام‌نویسان انگلستان می‌دانند که علاوه بر منتقدان اروپایی و آمریکایی، نظر مخاطبان و تماشاگران بسیاری را نیز درجهان جلب کرده است
سبک او بیشتر به جریان تئاتر ابزورد نزدیک‌ست، همراه با رگه‌هایی از کمدی که بتواند طنازانه و با حربه‌ی کلام، با شوخی و لودگی‌هایی جذاب فضای موردنظرش را بسازد و همچون تجربه‌ی واقعی برصحنه بازنمایی کند.
او تجربیات انسان معاصر را همواره با درآمیختن دغدغه‌های روز، در قالب داستان‌هایی که نقدی رندانه دارد، باشوخ‌طبعی منعکس می‌کند و با تکنیک‌های اجرایی در پرداخت شخصیت‌ها در روند کلی متن، جهان خود را می‌سازد.
استوپارد همواره نگاهی به آرمان‌شهری برای انسان دارد که مملو از صلح و آرامش‌ و آزادی‌ست. و در اغلب نوشته‌های او به نوعی به آن اشاره می‌کند. هرچند نهایتا همان آرمانشهر را نیز برای انسان دست‌نیافتنی و غیرممکن می‌داند.
بنابر آنچه درمورد استوپارد اشاره شد، انتظار می‌رود هراجرایی از نمایشنامه‌های او نیز با قدرتی راسخ و نزدیک به جهان او به صحنه بیاید و بر تماشاگران عرضه شود. جهانی که استیصال انسان را در وضعیت دنیای امروز به‌خوبی نشان می‌دهد.
"سکوت سفید"، که متنی به نام"آرامش از نوعی دیگر" است در تلاش برای ارائه‌ی درستی از ویژگی‌های خاص متن‌های استوپارد و درگیر کردن مخاطب با شخصیت اصلی نمایش، بعنوان انسانی واخورده از اجتماعی که نمی‌تواند کمترین حدی از آرامش موردنظرش را برای او قائل شود، که حتی برای رسیدن به آن آرامش، بی آنکه بیمارباشد، به بیمارستان پناه می‌برد، شکل می‌گیرد، انسانی که رنج جنگ و تجربه‌ی حضور در آن را دارد و تنها نیازمند اندکی زندگی بر وفق مرادست. اما دراین مسیر اگرچه سعی و حسن نیتش روشن‌ست ، توفیق چندانی ندارد چرا که بشدت به تولید ژست‌های ساختگی و کلیشه‌ای، بجای نقش‌آفرینی و اداسازی بجای بازیِ موقعیتی و زیرپوستی، رو آورده و حتی تصنعی‌بودن را در اولین مواجهه منتقل می‌کند. از نظر نگارنده، اجرا بزرگترین ضربه را از همین نحوه بازی و هدایت بازیگری می‌خورد و از همان دقایق اول، ارتباط با شخصیت‌های نمایش، مختل می‌شود.
مهدی بجستانی در صدر این لیست، گویا بواقع از خوابی عمیق، ناگهانی و بی مقدمه، فراخوانده شده تا نقشی را برصحنه اجرا کند، چرا که به نظر می‌رسد کوچکترین موقعیت سنجی برای نقش دکتر نداشته و آنرا بیش از اندازه آسان تلقی کرده‌است. هرچند نقش به چند دیالوگ کوتاه محدود است اما نه قادرست لحن و بیان درستی ارائه دهد و نه در دایره‌ی همگرای بازی‌ها، متحد عمل کند؛ و در تمام چند صحنه‌ی حضور، قطعه‌ای نچسب به اجرا، احساس می‌شود، بازی‌گری که به‌جای غنا به نقش، آنرا سطحی و بی‌اهمیت جلوه می‌دهد.
بازی الهه شه پرست نیز نقطه‌ضعف این اجراست، با سابقه‌ی حضور او در صحنه‌های بسیار، لااقل انتظار می‌رود که دیگر از مبانی بازیگری به حرفه‌ای‌گری رسیده باشد که بداند برای انتقال احساس علاقه و یا شرم و ندامت، میمیک‌های کلیشه‌ای صورت بجز آنکه کاراکتر را از او و مخاطب دور کند، نتیجه‌ی دیگری ندارد و نقش را درحد یک اتود کارآموز تئاتر، تقلیل می‌دهد.
هرچند آغاز خوبی دارد اما از جایی به‌بعد به‌جای پرداخت عمیق بر رابطه‌ی مهم و اصلی پرستار کوتز و جان براون، و ارتباط معنایی و حسی که میان آنان شکل می‌گیرد و دست آخر حتی بیش از هر عامل دیگری، براون را دلزده از موقعیت بوجود آمده می‌کند، به چند اکت شرم و ندامت، من‌من‌کردن و سرپایین افکندن، مختصر کرده و خاتمه می‌دهد. بجای آنکه جنس بازی و پرداخت موقعیت، چنین وضعیتی را به مخاطب منتقل کند.
سامان دارابی ایفاگر نقش جان براون که با تمام نیرو در ساخت تیپی برای کاراکتر اصلی نمایش است ، مقبول‌ به نظر می‌رسد، اما در مواردی از کاراکترش فاصله گرفته و متوسل به تیپ می‌شود تا بتواند تنهایی و عمق رنج جان براون را منتقل کند. تنها بکارگیری یک لحن و بیان برای موقعیت مورد بحث، کافی نیست و حتی منفعل عمل می‌کند که گاهی تصنعی بودن نوع ادای کلمات، به وضوح به پی ساخت کاراکتر، ضربه می‌زند.
هرچند زوج بازی او، خود آنقدر پر ایرادست که ناخوادآگاه تاثیر منفی نیز برای او، به بار می‌آورد.
آناهیتا اقبال نژاد، هرچند نقش کوتاهی دارد، اما سابقه‌ی بازیگری‌اش، بخوبی مشهودست و تعادل را حفظ می‌کند و باحضور چنددقیقه‌ای محکم و مقتدرست. بااین حال بدلیل حضور اکثریت براون و پرستار مگی بر صحنه، موازنه‌ای در کلیت اجرا، برقرار نمی‌شود.
"سکوت ... دیدن ادامه » سفید" ، بیش از آنکه بخواهد از طریق دیالوگ‌ها، به هسته‌ی درونی متن راه یابد، و افسون متن استوپارد را بازنمایی کند، باید چنان در اجرا نفود و جابیفتد که عینیت شایسته‌ی خود را تنها در کلام بازیابی نکند. و فراتر از چینش کلمات و دیالوگ‌ها، عمل کرده و تاثیرگذار باشد. که این مهم چندان دریافت نمی‌شود.
کوروش سلیمانی از کارگردانان دغدغه‌مند و متواضعی‌ست که همواره در سمت تماشاگر و با جدیت پیگیر نظرات و نقدهای آنان‌ست و این ستایش برانگیزست و او را در زمره‌ی کارگردانان محبوب و مقبول قرار می‌دهد، اجرای اخیر او، هرچند در دکور، طراحی صحنه و نور، لباس و گریم قابل قبول است اما در نزدیک‌شدن به ابزورد استوپارد و هدایت و بازیگردانی و جا افتادن نمایش، قابل نقدست. و نمی توان آن را به عنوان اجرایی شگفت‌انگیز محسوب کرد. "سکوت سفید"، اگرچه با محتوایِ تنهایی و اسارتِ انسان امروز در هجمه‌ی مدرنیته و آرامشی مخدوش، و یأسی گریزناپذیر، سوژه‌انگارانه بر صحنه می‌آید اما تاثیرگذاری لازم را، در کشیدن مخاطب به عمق این فضا، ندارد. و بیش از آنکه، اتفاقی اندیشه‌ورز و محرک محسوب شود، اجرایی سرگرم کننده‌است.و فاصله‌ی زیادی تا اجرای پیشین این گروه "خرده نان" که محتوایی عمیق، و بازیِ درخورِمفاهیم متن ارائه می‌کرد، دارد.

نیلوفرثانی
گروه نقد هنرنت

منابع: 1/پیش نویسی از حمید احیاء درباره ی "مسخره‌بازی‌ها"ی تام استوپارد
2/ فیلسوفی در پیله پروانه- تاثیر میراث ادبی انگلستان در آثار تام استوپارد / شهرام زرگر
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی مهیار قزل سوفلو و با بازی سید امیر ذوالجلالی، سالار صمدیان، محسن قزل سوفلو و ... شنبه (۲ آذر) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش اوردوز i
از زوایای پنهان اعتیاد رمزگشایی می‌شود  | عکس
اوردوز در سالن تشریح اجساد
» از زوایای پنهان اعتیاد رمزگشایی می‌شود
... دیدن متن »

 حامد رحیمی‌نصر «اوردوز» را گروتسکی اجتماعی خواند که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود و زوایایی پنهان از معضل اجتماعی اعتیاد را رمزگشایی می‌کند.

حامد رحیمی‌نصر (بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر) به خبرنگار ایلنا گفت: پس از کارگردانی سه نمایش به قلم سیدجواد موسوی با نگارش و اجرای نمایشنامه «اوردوز» به دنیای پرهیاهوی ذهن خویش بازگشتم.

کارگردان نمایش پرمخاطب «علیمردان خان» ادامه داد: موقعیت‌های ویژه «اوردوز» گاهی مخاطب را تا سرحد قهقه پیش می‌برد و لختی بعد تلخی برهنه حقیقت به مثابه پتکی بر او فرود می‌آید. از همین رو، گروتسکی اجتماعی را شاهد خواهیم بود که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: شاید تجربه‌های متعدد این گونه نمایشی، گروتسک را به استایل شخصی‌ام تبدیل کرده است؛ چرا که در این لباس راحتم و کامل‌تر حرف می‌زنم.

بازیگر فیلم سینمایی «مجبوریم» رضا درمیشان با اشاره به عوامل اصلی نمایش «اوردوز» گفت: حسن اسدی به عنوان تهیه‌کننده اثر نقشی بسیار راهبردی و تاثیرگذار داشته و از ایفای نقش محسن زرآبادی هم به راحتی نمی‌توان گذشت.

رحیمی‌نصر در خصوص قصه و روایت این اثر نمایشی توضیح داد: در این نمایش فرد معتادی چگونگی «اوردوز» کردن‌اش را روایت می‌کند؛ آن‌هم در سالن تشریح اجساد.

او ادامه داد: نمایش‌ها و فیلم‌های بسیاری با موضوع اعتیاد ساخته شده که جز تعداد انگشت‌شماری، الباقی تاثیر چندانی نداشتند. اما در اوردوز زوایایی پنهان از این معضل اجتماعی رمزگشایی می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: البته محتوای اثر به‌طور کامل توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران کارشناسی فنی شده و مورد حمایت این نهاد است؛ در عین حال مخاطب با یک اثر مستقل و نه سفارشی روبه‌رو خواهد شد.

نمایش «اوردوز» به کارگردانی و نویسندگی حامد رحیمی نصر از ۱۲ آبان ۹۸ در ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۳۰ شب در سالن شماره ۱ تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. محسن زرآبادی و حامد رحیمی‌نصر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و حسن اسدی هم تهیه‌کننده آن خواهد بود.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#موقت

همیاری جان
یه چیزی..
میگم یکی مث من، توو این اوضاع داغون اینترنت با بدبختی برای تهیه بلیط،مبلغِ یه بلیط، چهار بار از حسابش کم شده..
یکی مث من (فارغ از اینکه مبلغ بلیط رقم قابل توجهی بوده یا نبوده) ولی به هر دلیلی نمیخواد پولش برگرده به کیف پولش..
واقعا باید تا وقتی ایمیل ها درست بشه صبر کنه؟؟؟
اینکه هیچ راه جایگزینی براش درنظر گرفته نشده به نظرتون منطقی و قابل قبوله؟؟؟
اومدیم بر فرض محال، زبونم لال تا دو ماه دیگه اوضاع اینترنت به همین روال موند..!!!
بلاخره تیر غیب نصیبت شد ...
۱ ساعت پیش
مسعود جان!
به جایی که بگی: "چقد لازم داری؟ بگو بریزم به کارتت،هر وقت همیاری داد،تو به من بده"، خوشحالی میکنی؟؟؟؟؟؟
واقعا که..

بیایید توو این روزا کنار هم باشیم نه روبروی هم..:))
۳۶ دقیقه پیش
درود بر شما
سرکار خانم نیلوفر گرامی، هیچ اجباری برای واریز به کیف پول نمی باشد، بدلیل سخت شدن راه‌های ارتباطی، همکاران پیشنهاد واریز به کیف پول را مطرح میکنن.
شما می توانید با تماس با پشتیبانی و ارائه شماره کارت بانکی تمامی مبلغ کیف پول خود دریافت نمایید.
با ... دیدن ادامه » سپاس
۳۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نفیسه نوری
درباره نمایش کد ۱۳ i
منت خدای را عز و جل
که تموم شد دوران مدرسهبسیار دوست داشتم.
همه چیز رو، از بازی و کارگردانی و متن تا لباس و صحنه و بقیه...
همه چیز به طرز غم‌انگیزی نزدیک به واقعیت و به طرز دردناکی ملموس...
یک لحظه از داستان و از نمایش جدا نشدم،
در دو صحنه ی کار انقدر به من استرس شدیدی وارد شد که اشکم درومد :)
شاید هم وصل شدم به استرس‌های غیرضروری اون زمان و خودم با خودم اتصالی کردم :))))
البته صدای اشک های دیگه ای رو هم می‌شنیدم تو سالن. احتمالا خیلی از خانوما اتصالی میکنن سر این اجرا، با شدت‌های مختلف :)))))


تنها نکاتی که دارم اینه که
۱_ ... دیدن ادامه » نام کد ۱۳ برای من اصلا یادآور اسم کلاس نبود، حتی وقتی توی خود اجرا پشت بلندگوی مدرسه اعلام میشد، باز هم من متوجه نشدم منظور اسم کلاسشونه، فکر میکردم اشاره به یک مفهوم قراردادی داره مثلا، ولی ذهنم درگیرش نشد به خاطر جذابیت های دیگه ی کار.

۲_ به نظرم حجم اتفاقات برای یک روز یک مدرسه کمی زیاد بود (اندازه ی سه سال دبیرستان بود) گرچه اگر بگید خب کجاش رو حذف میکردیم که خلوت بشه، میگم هیچ جاش :)))))


از اعضای عزیز و درجه یک گروه اجرا ممنونم برای جلسه ی خوبی که داشتیم،
نحوه ی پاسخگویی به نقدها و سوالات رو در بیشتر مواقع خیلی دوست داشتم،
دلم خواست که توی گروهتون می‌بودم، حسودیم شد :)))))
ازجمله جلساتی بود که توش چیزی یاد گرفتم و همون‌طور که قبلاً هم گفتم، چیزهایی که تو این جلسات یاد میگیرم رو از همه‌ی چیزهایی که در تمام دوران تحصیلم یاد گرفتم بیشتر دوست دارم.
ممنونم از خوبیتون :)پ.ن حالا که این کار چندجا با لانچر مقایسه شده، بگم که من از لانچر بیشتر دوستش داشتم، خیلی.
روزهای مدرسه بره دیگه برنگرده..
۱ ساعت پیش
خانم نوری عزیز سلام ممنون که مارو تماشا کردین، خداروشکر که دوست داشتین و ممنون از انرژی خوبتون ❤️
۳۲ دقیقه پیش
خدارو شکر و ممنون از انرژیتون که خستگی رو از تن آدم می‌بره.
۱۸ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لانچر 5 | 5 ستاره.
تمدید کنید!
لطفا
Negin Fooladi، امیرمسعود فدائی، M... و مجید این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
م ح خ
درباره نمایش پنجاه پنجاه i
حسم پس از تماشای اجرا دلتنگی بود، و دلتنگ اجرا نبودم. دلتنگ نمایشی بودم کاملاً برعکس، نمایشی نه با عضلات کش‌آمده و شوک‌های صوتی و بصری، نه با درونی‌شدن متنی که از ایدهٔ دیگر (زنده‌شدن مردگان) این‌قدر دور است، نمایشی که یک‌راست سراغ ایدهٔ خودش برود نه این به کمک متن‌های دیگر و بازی‌های کولاژگونه دائم سعی کند این ایده را بپوشاند تا بعد از تماشای نمایش تماشاگر شاید دنبال این برود که خط و ربط کنش‌های فیزیکی را در ذهنش بازسازی کند. حسم فقط کمی بدتر از زمان تماشای «پرومته/طاعون» بود. البته برتری آن نمایش در مقایسه با «پنجاه پنجاه» در این بود که کمتر به جانب داد و فریاد و احساسات غلیظ (و احساساتی‌گری) می‌رفت. خب این دلتنگی شاید زمانی برطرف شود اما ناگزیر بودم دربارهٔ موج انرژی‌هایی که در تماشای این کار گرفتم چیزکی بنویسم.
جناب م ح خ با سلام..
مخفف اسم تان یادآور دوستی منتقد است
محمد حسن خدایی...
بگذریم...
مردگان به پا خواستند تا داستانی برای ما تعریف
کنند شاید بهانه ای برای تعریف..
نمی تونم الزاما ایراد بدانم...
تجربه حسی در دو متن منتشر کردم
خوشحالم می شوم بخوانید...
۵۱ دقیقه پیش
سلام جناب موسوی. نام کاربری من در تیوال ارتباطی با دوست شما ندارد و هویت دیگری است.
متوجه نشدم منظورتان از این که «چیزی را الزاماً ایراد نمی‌دانید» چیست. من در زمینهٔ نقد چیزی ننوشتم و طبق عادت سعی می‌کنم تجربهٔ شخصیم از تماشای نمایش را ثبت کنم.
۳۳ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
omid omidian
درباره اپرای عروسکی مولوی i
دوستان یک سوال !!
اینکه زده << آواگران: همایون شجریان (شمس)، محمد معتمدی (مولوی) >> آیا به صورت زنده این عزیزان حضور دارند و یا صدای ضبط شده شون استفاده میشه ؟!
درود
صدای ضبط شده
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من
نه به عنوان عضو کوچکی از این گروه، بلکه به عنوان تماشاگر قدیمی و پیگیر تئاتر
از شما دوستان عزیزم دعوت میکنم به دیدن این اجرا که حاصل تلاش طولانی گروهی دانشجوی پرانرژِی که بدون هیچ حمایتی، با امید و انگیزه از تمام موانع و ممیزی ها گذشتند تا این اجرا به ثمر برسه، بیایید و در این شرایطی که امکان تبلیغ و معرفی اثر، به سختی امکانپذیره، همراهشون باشیم و حمایت کنیم.
ارادت :)

تخفیف دانشجویی این نمایش تموم شد؟!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش صدای آهسته‌ی برف i
کاری از جابر رمضانی در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه می رود
» ویدئویی از نمایش «نمایش صدای آهسته‌ی برف»
۳ ساعت پیش
نفیسه نوری این را دوست دارد
بسیار عالی :)
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز چهارشنبه ۲۹ آبان۹۸ تعدادی از اعضای گروه #من یک تماشاگرم به تماشای نمایش کد ۱۳ نشستند. اجرا تقریبا بدون تاخیر آغاز شد و علیرغم اینکه پیش از اجرا هیچ تذکری مبنی بر خاموش کردن تلفن همراه و یا رعایت سکوت داده نشد، ولی خوشبختانه تماشاگران این نمایش، همکاری شایسته ای در این زمینه داشتند!
نکته حائز اهمیت حضور عکاس محترم و حرفه ای این گروه جناب مصطفی قاهری بود که علیرغم حضورشان در سالن هیچگونه مزاحمتی برای تماشاگران ایجاد نکردند و بصورت کاملا ماهرانه بدون صدا، حرکت و یا چک کردن مانیتور، به عکاسی پرداختند! امید که عکاسان جوانتر از ایشان بعنوان نمونه ای شایسته، الگوبرداری کنند!
مطابق روال قرارهای گروهی، پس از نمایش با گروه اجرایی به گفتگو نشستیم که با توجه به جوان بودن گروه بازیگران، گفتگویی صمیمانه و پرانرژی داشتیم
ابتدا جناب میثاق زارع بعنوان ... دیدن ادامه » بازیگردان و هدایتگر اصلی این نمایش، در خصوص متن اولیه و جلسات تمرین، برای خلق کاراکترها توضیحاتی ارائه دادند و سپس هر یک از بازیگران در خصوص تمرینها و روشهای رسیدن به نقش خود، نکاتی مطرح کردند.
در ادامه، کلیه اعضای گروه اجرایی تمام نکات و پرسشهای مطرح شده از سوی تماشاگران را شنیده و توضیحات خود را در پاسخ به مخاطبان ارائه کردند.
از جناب زارع و کلیه بازیگران گرانقدر این نمایش که ما را در این جلسه همراهی کردند سپاسگزاریم و برای همه این عزیزان آرزوی پیروزی داریم
ممنون از شما و گروه درجه یکتون که انقدر خوبین و ممنون که دارین فرهنگ درست دیدن و تماشاگر بودن رو ترویج می‌کنین.
۳ ساعت پیش
چه خوب که شما و دیگران از عکاسی اذیت نشدید چون من ردیف اول نشسته بود (با چند صندلی فاصله با آقای عکاس) و هم صدای شاتر را می شنیدم و هم یک بار متوجه صفحه نمایش شان شدم. دیشب یادم رفت در جلسه عنوان کنم
البته قطعا حضورشان کمتر از برخی عکاسان در نمایشهای دیگر ... دیدن ادامه » اذیت کننده بود یک دلیل آن گرفتن تعداد محدود عکس بود و شاید هم علت دیگرش صدای بلند تهویه/کولر؟ و همچنین صدای خود نمایش بود چون بخصوص بعد از قطع شدن صدای تهویه/کولر ، کاملا صدای شاتر شنیده شد.
۴۰ دقیقه پیش
جای شما در جلسه خالی بود خانم آقاپور
همه سراغ تون رو میگرفتند :)
۳۴ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی سعدی محمدی عبد و بازی امیر ابراهیم زاده، نادر خوشبخت، میثم دامن زه، یگانه رجبی، محمد زنگنه، مصطفا لطیفی خواه، یاسمن میرزایی همینک آغاز شد.
بهار گراوندی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مهرانه مهین ترابی (بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون):

از دیدن نمایش سکوت سفید به کارگردانی کورش سلیمانی بسیار لذت بردم. سکوت سفید با فضای آرام و زیبای خود ما را ساعتی از فضای زندگی عادی جدا کرد. دست همه ی عوامل درد نکند. به شما توصیه می کنم به دیدن این نمایش بیایید و فرصت را از دست ندید.
چه متنی...
چه جمعی...
می شود نخواهیم از شهرزاد بیرون بیاییم؟!
آذر پارسال دیوید ممت... آذر امسال جیمز جویس...
آذر تو را توست دارم... آذر سالی چند بار بیا...

امیدوارم اجرای نفس گیری ببینیم. از الان شروع به لذت بردن می کنم که اگر اجرا سرخورده ام کرد، وصف العیش را به جا آورده باشم.
دیشب داشتم بخشی از کامنت های زندگی در تئاتر رو مرور میکردم جناب صادقی
هیچ وقت تموم نمیشه زندگی در تئاتر حتی اگر دیگه هرگز اجرا نره
شما دوشنبه بلیط دارین ؟
۳ ساعت پیش
واقعا با شما هم عقیده ام درباره زندگی ...
بله ، خوشحال میشم از ملاقات با شما
۲ ساعت پیش
من هم همینطور :)
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی عمران مرادی و بازی هلیا فتحی، غزل فتحی الوعد، سیاوش جدیدی همینک آغاز شد.
آرش رضایی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*مریم*
درباره نمایش کد ۱۳ i
چقدر لذتبخشه شاهد هنرنمایی دختران جوان و مستعد سرزمین مون روی صحنه تاتر باشیم!
چقدر جذابه که نویسنده جوانی، اینهمه سعی کرده به دنیای دختران نوجوان نزدیک بشه
و چقدر همگی خوش شانس بودیم که سکان هدایت این اجرا به میثاق زارع سپرده شد
پرداخت خوب شخصیتها و سیر منطقی و درست حوادث باعث میشه ارتباط مخاطب لحظه ای با اجرا قطع نشه
اصلا عجیب نیست که خانمها با این اجرا ارتباط بیشتری برقرار کنند و در هر کدام از شخصیتها، خودشون یا دوستانشون براشون تداعی بشه!
خروجی این اجرا نشان میده که حتی اگر سوژه تازه و بدیع نباشه، حتی اگر سلبریتی در نمایش بازی نکنه، حتی اگر همه راههای ارتباطی قطع باشه و حتی اگر سرما و بارندگی تردد رو سخت کنه باز هم میشه کلی مخاطب رو راضی از سالن خارج کنی!
امیدوارم این همدلی و رفاقتی که در این گروه دیدیم همیشه همراهشون باشه چون قطعا دلیل ... دیدن ادامه » مهم موفقیت شون همین تیم بودن و دوستی قشنگیه که دارند
برای این گروه پویا و خوش انرژی آرزوی موفقیت میکنم و ممنونم که باعث شدین بعد از اجرا جلسه ای صمیمانه و دوستانه داشته باشیم
#من یک تماشاگرم
مرسی مریم جان❤
نوشته ای پر از انرژی مثبت ....
از دختران با استعداد تئاتر
یک حرکت عالی ست.

همچنین خودتون که همیشه پر انرژی و پویا هستید و من کاملا حس میکنم . تشکر
۴ ساعت پیش
@دقیقا همینطوره جناب فلاح
من هم امیدوارم این عزیزان رو بیشتر روی صحنه ببینم چون از کاری که انجام میدن درک درستی داشتند و همگی اهل تحلیل و شناخت و مطالعه بودند و در عین حال بسیار صادق و مهربان!
@ ممنونم خانم آقاپور عزیز
۳۷ دقیقه پیش
ممنونم واقعا برای این همه انرژی خوبتون
۳۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید