تیوال عکاسی
S3 : 13:45:32
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
کتاب پرتره از صفر منتشر شد.
همانگونه که شاید در جریان باشید محمد رضا صادقی معروف به رضاصاد عکاس و مدرس ایرانی مدتی بود مشغول تالیف کتاب جدیدش به نام پرتره از صفر بود. پرتره از صفر کتابی است برای کسانی که می خواهند کسب و کار مبتنی بر عکاسی پرتره خود را داشته باشند؛ اما دقیقا نمی داند باید از کجا شروع کنند.
خبر خیلی خوب اینکه محمدرضا صادقی کتاب پرتره از صفر خود را به صورت رایگان منتشر کرده است. به گفته خودش: " دوستان و همکاران من توصیه می کردند که کتاب پرتره از صفر را به فروش برسانم و آن را به رایگان منتشر نکنم. اما چون اعتقاد دارم زیباتر از عکاسی و به تصویر کشیدن زیبایی ها ، یاد دادن عکاسی به کسانی است که دوست دارند زیبایی ها را به تصویر بکشند ، و از آن جایی که هدف دوم من پول است و اهداف اولم آموزش ، لذا کتاب پرتره از صفر به را رایگان منتشر کردم.

پرتره ... دیدن ادامه » از صفر در دو فصل تالیف شده. در فصل اول این کتاب شما با فنون عکاسی متداول در عکاسی پرتره می شوید . فنونی که شاید در کتب دیگر هم به توان آن را مشاهده کرد. اما چیزی که کتاب پرتره از صفر رضاصاد را از تمام کتاب های موجود در بازار متمایز می کند فصل دوم این کتاب است . در این فصل محمد رضا صادقی نکاتی را در رابطه با انجام یک پروژه عکاسی پرتره از صفر تا صد بیان کرده است. نقاطی که احتمال من در هیچ کتاب دیگری نمی توان مانند آن را یافت.
مثلا در این فصل به شما آموزش داده میشود که چگونه با یک مدل به صورت حرفه ای رفتار کنید؛ چگونه از مدل ها برای عکاسی درخواست داشته باشید ؛ مسائل مالی در عکاسی پرتره به چه صورت است و به عنوان یک عکاس باید چه کاری انجام دهیم که سرمان کلاه نرود مسائل بی نظیر دیگری که فقط در این کتاب می‌توان یافت.

نویسنده این کتاب توصیه کرده اگر حتی به فنون عکاسی پرتره مسلط هستید برای خواندن فصل دوم این کتاب هم که شده آن را دانلود کنید. پرتره از صفر همین الان در سایت رضاصاد قابل دانلود میباشد و شما میتوانید از طریق لینک زیر آن را دانلود کنید:

http://rezasadeghi.net/portrait-from-zero/
سید حامد حسینیان و *مریم* این را خواندند
الهه الف و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
سپاس بابت به اشتراک گذاری آموخته های ارزشمندتان
۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تا کنون، شمس لنگرودی، گوهر خیراندیش، مرجان شیرمحمدی، مژده لواسانی، اسد امرایی، جامعه روزنامه نگاران ایران و بسیاری دیگر به تماشای این نمایش نشسته و از آن تمجید کرده اند... تئاتر مستقل حمایت می خواهد و نفس شما... شکوه سالن های مجلل نباید به غربت تاتر مستقل منجر شود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه گالری «آ»  واقع در کریم‌خان، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره ۷ یکی دیگه از کافه‌هایی هست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۳:۰۰

کافه رستوران کافه گالری «آ» رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام | تلگرام

Negin Fooladi، مهدی (آرش) رزمجو و *مریم* این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک)، فرزاد جعفریان، سید حامد حسینیان، زهره مقدم، امیرمسعود فدائی و میترا این را دوست دارند
یک کافه ی دوست داشتنی وخوب...
۱۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکاس آلمانی برای عکاسی از قوها و فلامینگوها به شمال ایران می‌رود | عکس
» عکاس آلمانی برای عکاسی از قوها و فلامینگوها به شمال ایران می‌رود
... دیدن متن »

گونتر ریله عکاس آلمانی حیات وحش که برای داوری ششمین جشنواره بین المللی عکس «خیام» به ایران آمده است، روز شنبه ۱۰ آذرماه برای عکاسی از فلامینگوها و قوها به شمال کشور می‌رود.
به گزارش خبرنگار مهر، گونتر ریله عکاس آلمانی حیات وحش و داور بین المللی عکاسی که برای داوری ششمین جشنواره بین المللی عکس «خیام» و برگزاری کارگاه عکاسی طبیعت و حیات وحش به ایران آمده است، روز شنبه ۱۰ آذرماه به مدت سه روز برای عکاسی از فلامینگوها و قوها به استان گلستان (آلاگل و میانکاله) و فریدون‌کنار می رود.
ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس «خیام» در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، موضوع آزاد رنگی، موضوع شهر، موضوع خلاقه، موضوع گردشگری و موضوع تلفن برگزار می شود.
ششمین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» اسفند ۱۳۹۷ با دبیری علی سامعی نماینده فیاپ در ایران و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مصاحبه رضاصاد با مجله توسعه مهندسی بازار در مورد عکاسی صنعتی در ایران
مدتی قبل محمدرضا صادقی عکاس و مدرس ایرانی با مجله توسعه مهندسی بازار در رابطه با عکاسی صنعتی و آینده شغلی آن در ایران یک مصاحبه داشت محمدرضا صادقی در این مصاحبه گفت بازار عکاسی صنعتی فعلا یک بازار بکر و دست نخورده در ایران است . بنابراین برای علاقمندانی که تمایل دارند در این حیطه کار کنند عکاسی صنعتی یک پتانسیل قابل توجه می باشد.
مصاحبه رضاصاد مجله توسعه مهندسی بازار یکی از کاملترین منابعی خواهد بود برای کسانی که دوست دارند در رابطه با عکاسی صنعتی اطلاعات خود را افزایش دهند. دوستانی که تمایل دارد این مصاحبه را مطالعه کنند می توانند از طریق لینک زیر به راحتی این کار را انجام دهند :
http://rezasadeghi.net/marketingmag-interview/
رضا صادقی و *مریم* این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه شیراز i
نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد | عکس
جمعه ۲۵ آبان با عکس هایی ازمحمد فلاح نیا و محمد حسین شبرنگ
» نمایشگاه عکس شیراز درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد
... دیدن متن »

نمایشگاهی ازعکس های "محمد فلاح نیا" و "محمد حسین شبرنگ"با عنوان  "شیراز" ساعت ۱۸ جمعه ۲۵ آبان، درگالری شیرازه مجموعه فرهنگی الف شیراز افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه ، بازتعریفی ازشهرشیراز با زبان عکس ازدیدگاه "محمد فلاح نیا" و "محمدحسین شبرنگ" است .این عکاسان در عکس های این نمایشگاه با اشاراتی به روح زنانه، مردانه شهرشیرازدرعکس های شان، تلاش کرده اند که مخاطب را به اندیشیدن درخصوص ذات این شهرمطرح تاریخی، وا دارند.
قابل توجه است، محمد فلاح نیا، شاعر، مترجم و مدرس عکاسی است و پیش از این درنمایشگاههای گروهی ازجمله نمایشگاههای "تن ها"و"نام تمام کودکان زمین عشق است" مشارکت داشته است. وی علاوه برعکاسی ، درزمینه شعرو ترجمه شعرنیزفعال است وتاکنون دفترشعرهای"درمیان دو هیچ" و «تصویر مرد درآب» و کتاب های ترجمه گزیده آثار"آرتوررمبو" شاعر فرانسوی و "پروین شاکر" شاعراردو زبان پاکستانی از او منتشر شده است. فلاح نیا انتشار داستانی منظوم درحوزه ادبیات کودک نیزبا عنوان "خاله سوسکه" را هم درکارنامه ادبی اش دارد.محمدحسین شبرنگ دیگرهنرمند این نمایشگاه نیز، عکاس وکارشناس صنایع دستی است.
دربیانیه این نمایشگاه آمده است، شیراز، شاید زنی است، با چادری گل دار که گاهی در مراکزِخریدِ شهر، حیران می شود و هم زمان، مردی است که با کت و شلوار اتو کشیده اش، از کوچه هایِ کاشی هایِ هفت رنگ، گذر می کند. 
این نمایشگاه تا اول آذرماه برپا خواهد بود وعلاقمندان برای بازدید ازآن می توانند ازساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب به گالری شیرازه واقع در:شیراز، ابتدای خیابان معالی آباد، مجموعه فرهنگی الف، طبقه دوم مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احمد عسگری
درباره نمایشگاه Iran Daily 01 i
قاب های متوسط و تداعی بخشی از واقعیت اجتماعی


نمایشگاه ایران دیلی را نمی توان به طور کامل یک رخداد بزرگ تلقی کرد، اما عطف به اهمیت بازنمایی و تداعی واقعیت اجتماعی در آثار این مجموعه، می توان حدودا ده اثر موفق یا متوسط را میان عکس های این مجموعه یافت که هدف نشان دان واقعیت و بسط ادراک مخاطب را محقق می کنند.در میان آثار انتخاب شده برای نمایشگاه ایران دیلی، البته طیف متکثری از آثار هستند که لنز، قاب بندی و پرداخت به سوژه را به ذهن مخاطب می سپارند و به نظر می رسد برخی از آثار این مجموعه شایسته ثبت و تحلیل جدی تر را هم دارند.

از میان این آثار «ارغوان شریفی نیا» با نمایی از زن نشسته بر کنار گذر یکی از آثار بسیار خوب و قابل بحث مجموعه است که در فرم و محتوا و در ترسیم بی کم و کاست سوژه اثری موفق است: در عکس شریفی نیا قدر مسلم توجه به نیمرخ زن و انتخاب درست و به موقع قاب بندی برای تقسیم فضای عکس در امتداد کوچه بدون فروغلطیدن به فوکوس به مخاطب این فرصت را می دهد تا تمام واقعیات و سوژه های محیطی را به تفکیک مرور کند و دلالت ها و ارجاعات عکس را با حوصله بازخوانی کند.
در این عکس مفهوم «انتظار» به مدد سه المان یادآوری می شوند: نخست، امتداد خط نگاه زن که به صورت نیمرخ و تقریبا مایل به سمت انتزاعی شدن می رود و المان دوم، یعنی موتور قفل شده در سمت دیگر کوچه که بیرون از سایه بعد از ظهر و در آفتاب قرار گرفته است به بسط مفهومی عکس کمک می کند. المان سوم اما با دقت مخاطب به آسانی در امتداد خط نگاه زن و اتفاقا نزدیک به چهره او خودنمایی می کند: قفل نصب شده روی درب مغازه ای که احتمالا نانوایی است و بدون هیچ تاکیدی میان نسبت خط نگاه با قفل می تواند کم و بیش نوعی وضوح عمیق "Depth of Field " را نیز تداعی کند که تاویل و تفیکیک میان داستان ها و عناصر تصویر شده را برای بیننده بیشتر مهیا می کند. به شکل مشخص، چاپ سیاه و سفید این عکس و تمرکز روی کنتراست نسبت میان عناصر بصری با دوربین را برای مخاطب بیشتر ادراک پذیر کرده است، چه اینکه اصالت توجه به پوشش زن و چادر مشکی و در عین قرار گرفتن در سایه تاویل واقعیت با زمان را در زندگی سوژه به نسبت افزایش می دهد.

دیگر اثر قابل توجه در این مجموعه از منظر تداعی واقعیت اجتماعی، عکس نسترن سعیدی با گزینش نمای سر بالا از یک برج مسکونی و انتخاب قاب بندی آن از بین ردیف متراکم سیم ها و کابل های انتقال برق است: اثری که تمرکز عمق آن روی حجم برج مسکونی بصورت فضایی و یادآوری فضای تحدید شده و جهت دهی به زندگی انسانی با مدنظر قرار دادن حجم برج مسکونی است و آسمان ابری در پس زمینه خط دید را بیشتر به ساختمان و ردیف پنجره های آن معطوف کرده است. مخدوش و محدود شدن زیست انسانی در عکس، البته به واسطه ردیف وسیع سیم ها و کابل های انتقال برق عدم تعادل در فضای شهری نیز چون یک پرسش مهم از سوژه و فضای پیرامون در ذهن برجسته می شود و تحدید مفهومی حیات انسانی را به شکل انضمامی تر یادآوری می کند، اما ادراک حیات از میان چهار حلقه ایجاد شده بین سیم های برق به مثابه تاویل و دلالت بطنی قابل تشخیص است که سه سطح مواجهه با اثر و ارجاعات آن را به تفصیل و با مفاهیم مدون بسط می دهند.

میان عکس های آناهیتا رئوفی، عکس چهار پسربچه نشسته کنار پایه برج آزادی بی تردید چشمگیرترین اثر اوست؛ تکیه دادن و حالات متنوع چهار پسربچه امکان تاویل و فهم نمادین از عکس را افزایش می دهد و بخصوص، پسربچه ای که به عکاس نزدیک تر است در فکر فرو رفته و با نگاهی توام با نارضایتی به عکاس نگاه می کند در حالی که دست چپ خود را روی لب و بینی اش گذاشته تا ابهام و ایهام را به یک میزان به چشم بیاورد.

عکس های مهدی میرجلیلی نیز قطعاتی از پازل واقعیت را با نگاه های متفاوت گردآوری کرده اند؛ بخصوص عکسی که زیر پایه پل حافظ و از نقطه دید جنوبی ازدجام و تقسیم کار در حاشیه نمایش به تبع جهت گیری سرمایه در تهران را به خوبی و با یک قاب بندی بسیار درست برای مخاطب مرور می کند. مهم ترین امتیاز این اثر دقت عکاس روی المان پل حافظ از پایین و تطبیق دادن خط فرضی با جهت پل است و در عین اینکه پل تمام محیط عکس را اشغال نکرده، اما تاثیر و اهمیت آن در بیش از 50% فضای عکس مورد تاکید قرار گرفته و امتداد ساختمان های دو سوی پل حافظ با تمام ویژگی های معماری و محیط آن را به گزارشی کامل و بدون نقص از واقعیت شهر و تکاپو در تهران بدل کرده است. ردیف موتورهای پارک شده زیر پل بسان المان و نمادی از فضا و سخت افزار را در متن یادآوری می کنند تا اگر حتی مخاطب شناختی از تهران و تقسیم فضای کار و سرمایه در پایتخت داشته باشد، بتواند نسبت مکان گزینی به اهمیت فضای کسب و کار و تحمیل الگو به نیروی کار در قالب سلب اراده و کالایی سازی کار در تهران و ایران امروز را بیشتر نشان بدهد. به همین سیاق و به تفکیک انگاره هایی از هاروی، باختین، دبور و حتی یادآوری هایی از پروژه پاساژها و بنیامین -خصوصا پیاده رو و مفهوم سلب اراده در نشان دادن ازدحام مردم در پیاده روی مجاور خیابان - نیز در این اثر قابل بازخوانی هستند. گزینش این عکس برای طراحی پوستر نمایشگاه، بی تردید انتخاب منطقی و درستی است؛ چرا که دقت نظر عکاس در قاب بندی و سوژه ها می تواند این مورد را یک طرح واره درباره تمامی قطعات دیگر پازل نیز قرار دهد و از جمله با دید اقتصادی، چرایی و چگونگی انباشت یا انباشت زدایی در ایران را نیز به تصویر بکشد.

دیگر عکس های خوب و قابل تامل مهدی میرجلیلی در این مجموعه، نمای عبور یک دختر از رهگذر جانبی باغ موزه دفاع مقدس و المان های بتوان و شیشه در کف و دیوار و همین طور نمایی از عبور یک پیرمرد در ساعات میانی روز از مجاور باغ فردوس است که مورد دوم، به مدد ادیت رنگ و تاکید روی زرد نشان برگ ها تا حدی جنبه رمانتیک و شاعرانه پیدا می کند.


http://azadyeno.blogfa.com/post/125
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه عکس« کودکان زلزله زده» افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» با حضور هنرمندان و جمعی از کودکان، در باغ موزه قصر روز دوشنبه ۲۱ آبان افتتاح شد.
در برنامه ای که برای افتتاح این نمایشگاه در نظر گرفته شده بود، کامران تفتی و سامان گوران مهمان های افتخاری آن بودند و نجمه جودکی مجری  برنامه بود. این برنامه که همزمانی پیدا کرده بود با سالروز تولد نجمه جودکی مورد توجه مهمانان برنامه قرار گرفت به طوری که از طرف همه کودکان بد سرپرست و همین طورکودکان زلزله و زده و پویش« بد سرپرست تنها تر است» قابی از نقاشی کودکانه سر پل ذهاب به او هدیه شد.
پس از آن هم کامران تفتی روی صحنه رفت و بعد از تقدیر و تشکر از مجموعه پویش «بد سر پرست تنها تر است» با کودکان  به گفتگو پرداخت. یکی از جالب توجه ترین موضوعی که کامران تفتی در گفتگو با کودکان  به آن اشاره داشت احساس سلبریتی ها نسبت به این کودکان است. او با جمله ی« همه ما عاشق شما هستیم و می خواهیم » احساسش را به کودکان  منتقل کرد و بعد از آن هم چند قطعه از آهنگ های آلبوم خود را روی صحنه به صورت زنده برای این کودکان اجرا کرد.
سامان گوران مهمان بعدی برنامه بود که دقایقی را به شوخی و خنده با حضار پرداخت و با اجرایی شاد و انرژی بخش، دقایق مفرحی را برای کودکان رقم زد.
گروه سرود مدرسه ایلیا از دیگر برنامه هایی بود که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس « کودکان زلزله زده» اجرا شد و در آخر نیز نمایشگاه با حضور جمعی  از کودکان، اصحاب رسانه، عکاسان، و هنرمندان و همچنین کامبیز دیرباز، سخنگوی پویش «بد سرپرست تنها تر است» افتتاح شد.
این نمایشگاه که شامل ۸۰ عکس برگزیده از مجموع ۱۵۰۰ عکسی است که عکاسان برای شرکت در نمایشگاه ارائه داده بودند همه روزه تا دوشنبه ۲۸ آبان ماه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر در سالن اصلی باغ موزه برپاست و پذیرای میهمنان است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان | عکس
» معرفی برگزیدگان عکس کودک و زلزله در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان
... دیدن متن »

ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز عکس‌های ارسالی به مسابقه عکس کودکان و زلزله را داوری کردند،
برگزیدگان در روز جهانی منع خشونت علیه کودکان معرفی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» بالغ بر ۱۲۰۰ فریم عکس توسط ۱۸۳ عکاس از شهرهای مختلف ایران به دبیرخانه مسابقه عکس «کودک و زلزله» ارسال شد و ساتیار امامی، راهب هماوندی و کامبیز دیرباز داوری این مسابقه را بر عهده داشتند. در نهایت آثار ۴۵ عکاس برای ارائه در نمایشگاه آرزوهای خط‌خطی انتخاب شد. به گفته میلاد بهشتی دبیر اجرایی این مسابقه به تشخیص هیات داوران در آیین پایانی نمایشگاه علاوه بر معرفی نفرات اول تا سوم از پنج عکس برتر نیز تقدیر خواهد شد.
اسامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه به شرح زیر است:
ساره سلطانیه، محمود کاملی، فؤاد گودرزی، ناصر محمدی، احسان نیک پیام، پوریا پاکیزه، امیر رضا آبا، علی صالحی، مهران ریاضی، زهرا رمضانی، فربد اسعدی مقدم، خشایار فاصل کاشانی، احمد موسوی، مریم رستم پور، پوریا ترابی، هدیه سلیمی، فرشید کلهر، محمدمهدی ورال، سعید تاجبخش، سما صفایی، افرا شهباز زاده، بهادر متکی، پژمان مولایی، علی محمدی پرفکر، امید حیدری فر، همت فتاحی، علی کریمی، مونیکا علیزاده، ادریس خسروی زاده، ملیکا فرش‌فروش، جواد حسنی، امیرحسام زرافشان، مینا نوعی، احمد بلباسی، محمد صابر کریمی، حسین خزایی، امین بحرانی، فاطمه عابدی، محمدرضا پیمان، علیرضا وثیق انصاری، نوید محمدی ترازک، مریم دشتی، هادی محمدی، محمد صالح شریف‌آبادی، ابراهیم علی پور
مجموعه برنامه‌های آرزوهای خط‌خطی کاری مشترک از پویش «بدسرپرست تنهاتر است» و باغ‌موزه قصر تهران است که به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان در فاصله بین روزهای ۲۱ آبان تا ۲۸ آبان برگزار می‌شود.
روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است»

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه | عکس
فراخوان مسابقه عکس آرزوهای خط‌خطی
» با موضوع «کودکان و زلزله» به مناسبت نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه
... دیدن متن »

نخستین مسابقه و نمایشگاه عکس «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار می‌شود، کامبیز دیرباز، راهب هماوندی و ساتیار امامی مسابقه عکس «آرزوهای خط‌خطی» را داوری خواهند کرد.
پویش «بدسرپرست تنهاتر است» قصد دارد با دعوت از عکاسان سراسر کشور در فاصله سالروز وقوع زلزله تا روز جهانی منع خشونت علیه کودکان (۲۱ تا ۲۸ آبان ماه ۹۷)، نمایشگاه و مسابقه عکسی با موضوع «کودکان و زلزله کرمانشاه» برگزار کند.
میلاد بهشتی دبیر اجرایی نمایشگاه درباره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: در بحران‌های طبیعی و اجتماعی، کودکان که توان کمی در دفاع و محافظت از خود دارند، بسیار آسیب‌پذیر و نیازمند توجه بیشتر هستند. در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، مردم به‌خصوص کودکان علاوه بر خسارات متعدد، از جنبه‌های مختلف روحی، روانی و جسمی بسیار آسیب دیدند. هم‌زمانی سالگرد زلزله کرمانشاه و روز جهانی منع خشونت علیه کودکان، فرصت مناسبی برای مطرح کردن آسیب‌هایی است که روح، روان جسم و آینده کودکان را به مخاطره می‌اندازد.
او با اشاره به سفر اصحاب رسانه به سرپل ذهاب هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در مدت یک سال گذشته زلزله و پس‌لرزه‌های مداوم در استان کرمانشاه باعث ترس و اضطراب کودکان آن منطقه شده است و این وظیفه بر دوش مسئولان، نیکوکاران و فعالان اجتماعی سنگینی می‌کند که در بحران‌ها و سوانح طبیعی نگاه ویژه و برنامه‌ریزی مناسبی برای کمک به کودکان داشته باشند.
به گفته بهشتی این نمایشگاه عکس، در کنار مجموعه برنامه‌های دیگری که در باغ‌موزه قصر تهران به ‌منظور تکمیل ساختمان نیمه‌کاره دبستانی در روستای شنقال خالدی سرپل ذهاب تدارک دیده‌شده، برگزار می‌شود و تمامی عواید آن به همین منظور اختصاص می‌یابد.
عکاسان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه و نمایشگاه تا ۱۲ آبان فرصت دارند آثار خود را به نشانی childrenb97@gmail.com ارسال کنند.
هر عکاس می‌‌تواند با ۱۰ تک عکس در این نمایشگاه شرکت کند و آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی در نگارخانه باغ‌موزه قصر تهران بر روی دیوار خواهد رفت. برگزیدگان نیز در مراسم اختتامیه ۲۸ آبان، هم‌زمان با «روز جهانی منع خشونت علیه کودکان» طی مراسمی در باغ‌موزه قصر معرفی خواهند شد.
شماره تماس: ۰۹۱۲۲۳۰۴۰۲۵

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز | عکس
در جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود؛
» کارگاه عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر الف، دکتر مهدی مقیم نژاد کارگاه «مفاهیم به زبان عکاسی» با موضوع «عکاسی هنری با رویکرد صلح در تاریخ و انگاره های معماری تبریز» در دو مرحله ۲۶و۲۷ مهر و ۲۴ و ۲۵ آبان در قالب جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار می شود.

این کارگاه تخصصی ویژه دانشجویان عکاسی موسسه بین المللی الف است که با هدف تهیه مجموعه عکس از انگاره های معماری تبریز به صورت رایگان ویژه جشنواره برگزار می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه با شماره ۰۴۱۳۳۳۳۰۶۰۰ تماس حاصل فرمایید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از اونجایی که شما هم توی این شرایط اقتصادی دنبال درآمد بیشتر هستید ، تصمیم گرفتم چیزی رو که درش تخصص دارم به صورت رایگان به شما یاد بدم . اون چیز آموزش تدریس خصوصی عکاسی و فتوشاپ هست . منظورم اینه که برای شما خیلی خوب میشه اگه هنرجوی خصوصی قبول کنید و از ای طریق هم کسب درآمد داشته باشید .

برای همین ، مقاله ای بسیار مفصل نوشتم (6000 کلمه) در مورد آموزش تدریس خصوصی عکاسی و فتوشاپ . یعنی توی این مقاله به شما روش برگزاری یک کلاس خصوصی رو از صفر تا صد میگم .

خوندن این مقاله نیم ساعت از شما وقت میگیره (در بدترین حالت) ، اما بیاید به این فکر کنیم که این نیم ساعت رو بجای اینکه بریم توی اینستا چرخ بزنیم و آخرش هم هیچی ! یه چیزی باد بگیریم و درآمد خودمون رو بیشتر کنیم و لذتشو ببریم.
خیلی خوشحال میشم بعد از خودن مقاله ، نظرتون رو برام کامنت کنید و با هم پیشرفت کنیم ... دیدن ادامه » و بریم بالا
http://rezasadeghi.net/tutoring-photography/
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسامی برگزیدگان مسابقه عکاسی جشنواره بین المللی هایفست‎ | عکس
» اسامی برگزیدگان مسابقه عکاسی جشنواره بین المللی هایفست‎
... دیدن متن »

گروه هنری آئورا، اکتبر امسال برای جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان، یک تور عکاسی برگزار کرد که پس از پایان جشنواره، شرکت‌کنندگان این تور، عکس‌های خود را برای‌ گروه آئورا ارسال کردند تا مورد داوری قرار گیرند.
در این خصوص سه داور، برای انتخاب بهترین عکس‌ها با گروه هنری آئورا همکاری کرده‌اند؛
- پدرام لسانی (عکاس سینما و مد، فارغ‌التحصیل از رشته عکاسی central saint martins college of art and design انگلستان و با سابقه فعالیت هنری در کشورهای ایران، فرانسه، ایتالیا و انگلستان)
- کیارش مسیبی (عکاس تئاتر که در رزومه‌ی خود مقام اول عکاسی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی و مقام دوم‌در سی‌و چهارمین جشنواره فجر را دارد و عکاس تقدیر شده‌ی سیزدهمین دوره از بزرگداشت انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران است)
- مهدی منصوری (عکاس سینما مستند و عکاس مد، با سابقه‌‌ی فعالیت هنری در کشورهای ایران، گرجستان، فرانسه، ایتالیا، نروژ است)
نازنین‌نانا والاجم کارگردان و سرپرست گروه هنری آئورا اعلام کرد که نتیجه تور عکاسی به دلیل برگزاری بزرگداشت لوون هفتوان در جشنواره هایفست ارمنستان و به پیشنهاد آلبرت بیگجانی، به نام لوون هفتوان خواهد بود. 
داوران مجموعه عکس‌ها را به صورت انفرادی و شورایی، مورد بررسی و انتخاب عکس‌های برتر را در سه مرحله انجام داده‌اند.
اکنون دو عکس به عنوان بهترین عکس‌ها از میان آثار ارسال‌شده، برگزیده شده‌اند که شامل عنوان‌های عکس برتر داورها و عکس تقدیر شده‌ می‌باشند.
عنوان عکس برتر از تور عکاسی آئورا با نام لوون هفتوان، به عکسی از خانم حدیثه سادات مقدم وهمچنین عنوان عکس تقدیر شده از سوی داوران، به عکسی از خانم سارا حدادی تعلق گرفته‌است، که به رسم یادبود از تور عکاسی امسال، تندیسی با نام لوون هفتوان به عکاسان برگزیده تقدیم می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
It's not about having a big camera , It's all about to have a big vision.
-rezasaad
رضاصاد
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با یک مقاله خیلی بزرگ و عالی برگشتم . توی این مقاله در مورد این صحبت می‌کنم که چجوری باید یک کلاس خصوصی عکاسی یا فتوشاپ رو برگزار کرد . این مقاله ی 6000 کلمه ای برای کسانی نوشته شده که به فکر آموزش خودشون هستن
اگه دنبال یک مدرس عکاسی هستید یا دوست دارید تدریس کنید این مقاله دقیقا برای خود شما نوشته شده
http://rezasadeghi.net/tutoring-photography/
رضا صادقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد | عکس
» دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد
... دیدن متن »

با حکم دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و در راستای ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو برای حمایت از منابع طبیعی کشور، بابک برزویه به ‌عنوان دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی، منصوب شد.
برزویه به ‌عنوان عکاس، بازیگر و کارگردان، کارنامه‌ای درخورتوجه‌ دارد؛ او در سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین  بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم سفر به چزابه شد. همچنین وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی، یکی از فعال‌ترین عکاسان هنری ایران است. همکاری با خبرگزاری‌هایی همچون فارس، ایسنا، آنا و مهر جزو کارنامه خبری اوست. وی از سال ۱۳۹۱ با فیلمبرداری و کارگردانی فیلم تئاتر وارد دوره جدیدی از کارهای خود شده است. برزویه همچنان فعالیت‌های خود را به صورت حرفه‌ای در عکاسی خبری، عکاسی صنعتی و عکاسی هنری، ادامه می دهد.
لازم به ذکر است، این حکم توسط دکتر بهمن نامور مطلق، معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نمایندگی از دبیرکل در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در دفتر معاونت مطالعاتی کمیسیون، به برزویه اعطا شد.
در حکم انتصاب ایشان توسط دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو آمده است:
جناب آقای بابک برزویه
هنرمند گرامی
با سلام و احترام
با توجه به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به ‌عنوان دبیر هنری طرح عکاسی، نمایشگاه و کتاب عکاسی جنگل‌های هیرکانی در راستای ثبت جنگل های هیرکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو منصوب می‌شوید.
امید است با عنایت خداوند مهربان و همکاری گروه فرهنگ کمیسیون و نهادهای مرتبط موفق و مؤید باشید.
همچنین لازم به یادآوری است نخستین «جشنواره فیلم و عکس جنگل‌های هیرکانی» با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل‌های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران وگلستان، معرفی ویژگی‌های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوعِ گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه‌های گیاهی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو-ایران و انجمن سینمای جوانان ایران به منظور ارتقای آگاهی‌بخشی عمومی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، برگزار می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم اومد برای علاقه مندان به عکاسی این لینک رو قرار بدم تا مثل من براشون دردسر ایجاد نشه . من خیلی وقت پیش برای یک پروژه عکاسی رفتم جایی .بعد یه چیزی رو جا کذاشتم ؛ اون چیز خود دوربینم بود ! خب این داستان تلخی بود که برای من پیش اومد و اون روز کلی آبروریزی شد . اما تصمیم گرفتم دیگه اجازه ندم برای دیگران هم این شرایط ایجاد بشه .
پس یک چک لیست عکاسی نوشتم و اون رو توی سایتم [به رایگان] منتشر کردم . ازش لذت ببرید !
http://rezasadeghi.net/photography-checklist/
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط | عکس
تیوال پلاس
» تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار، فروشگاه بازی و اندیشه، کافه گرامافون، کافه گالری ایرانشهر ، کافه گالری شنفدیدارجای و کافه رستوران لبیستروپاپ رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۱۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت هواپیما، ۱۲،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت قطار  و ۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت اتوبوس از سایت مستر بلیط هست.

مستر بلیط سامانه فروش آنلاین بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است که امکان خرید سریع و راحت بلیت این وسایل نقیله رو در هر ساعتی ازشبانه روز فراهم کرده.
علاوه بر سایت، خرید بلیت از طریق اپلیکیشن‌ آیفون و اندروید هم امکان‌ پذیر است.

همچنین پشتیبانی سایت مستر بلیط ۲۴ ساعته است.

مستر بلیط رو رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:

کانال تلگرام | اینستاگراماپلیکیشن آیفون | اپلیکیشن اندروید

امین مهدوی، محمد لهاک، سهیل جمشیدی و نغمه این را خواندند
میلاد مجرد و حمید قنبرزاده این را دوست دارند
با سلام ججوری می تونم از تخفیف استفاده کنم؟
۳۰ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه رستوران لبیسترو پاپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه رستوران لبیسترو پاپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه رستوران لبیسترو پاپ واقع در خیابان سمیه، بعد از سپهبد قرنی، نرسیده به نجات اللهی، داخل کوچه افشار، پلاک ۲۱۴ یکی دیگر از کافه‌هایی‌ست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.
ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۴:۰۰

کافه رستوران لبیسترو پاپ رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام

از دیگر خدمات تیوال‌پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلیمو
اسنپ
دلیون
شهر کتاب آنلاین
اسنپ فود
مدیسه
نوار
فروشگاه بازی و اندیشه
کافه گرامافون
کافه گالری ایرانشهر

 

محمد لهاک این را خواند
سارا صادقیان، پرستو اسدی، مریم خیابانی و سعید ضرابیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسابقه عکاسی با تلفن همراه | عکس
» مسابقه عکاسی با تلفن همراه
... دیدن متن »

بخش یک: عکس های سلفی مقابل جاذبه های گردشگری و تفریحی تبریز
بخش دو: عکاسی با موضوع رسم مهمان نوازی
بخش ویژه: عکاسی گردشگران تابستانی از تفرجگاه های شهر تبریز

آغاز ارسال عکس ها: ۱ تیر ماه ۱۳۹۷
آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
مراسم اختتامیه: ۷ شهریور ۱۳۹۷

جهت شرکت در مسابقه عکس ها را به آدرس پست الکترونیکی t a b r i z i m @ t a b r i z . i r به همراه نام و نام خانوادگی و شماره تماس ارسال نمایید.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه گرامافون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه گرامافون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار و فروشگاه بازی و اندیشه رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید از کافه گرامافون هست.

کافه گرامافون واقع در خیابان ولى عصر، بعد از خیابان انقلاب، به سمت خیابان جمهوری روبه روی تئاتر شهر یکی دیگر از کافه هایی است که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود، از ۲۰٪ تخفیف بهره‌مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰


کافه گرامافون رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام

 

عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
tehran این را دوست دارد
سلام ما دیشب به کافه گرامافون مراجعه کردیم ولی گفتن هیچ قراردادی ندارند وبه ما تخفیف ندادن.
۳۰ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه و نوار و بازی و اندیشه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت از سایت اتاقک هست.

 

اتاقک این امکان را فراهم کرده است که بدون نگرانی و دغدغه، محل اقامتمون (ویلا، هتل آپارتمان، سوئیت، اتاقک‌های بوم گردی و ...) رو قبل از سفر رزرو کنیم تا وقتی که به محل مورد نظرمون رسیدیم با خیال راحت مستقر بشیم و مجبور به گشتن برای محل اقامت نباشیم.
همچنین می‌تونیم با انجام تست شخصیت سفر اتاقک، بفهمیم چه مکان‌هایی به روحیه و شخصیت ما نزدیکتر است که در صورت تمایل به اونجا سفر کنیم.

با توجه به قوانینی که سایت اتاقک برای میزبانان داره، میشه امیدوار بود که میزبانان به تعهدات خود عمل می‌کنند و امنیت خاطر و آسایش رو برای مسافران فراهم می‌کنند.

همچنین پشتیبانی سایت اتاقک ۲۴ ساعته است.


سایت اتاقک را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | توئیتر | اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | وبلاگ

 

عاطفه گندم آبادی، آرزو اورک، محمد لهاک و نیما نوری این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
با سلام
تخفیف رو چجوری میشه رو رزرو اعمال کرد؟
۰۸ مرداد
با سلام
من می خواستم از کد تخفیف اتاقک استفاده کنم اما وقتی وارد می کنم میگه نا معتبره
۱۱ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه و نوار که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خریدحضوری کتاب کودک، اسباب‌بازی و ... از فروشگاه بازی و اندیشه هست.


مجموعه بازی و اندیشه
فرصتی‌ست برای رشد خلاقیت و هوش کودکان، همینطور امکانی‌ست برای دور بودن کودکان از استرس بازی‌های کامپیوتری و بازی‌هایی که منجر به پرورش خشونت می‌شود.
کودکان می‌تونن در فضاهای باز این مجموعه بدون ترس و نگرانی اینکه بزرگسالان بهشون تذکر بدن یا از بازی با وسیله‌ایی منعشون کنن، با دوستای خودشون با خیال راحت مشغول بازی و تفریح بشن.

 

از دیگر ویژگی‌ها و امکانات مجموعه بازی و اندیشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- در مجموعه‌ی بازی و اندیشه اسباب بازی‌های منفعل مانند ماشین کنترلی، آدم آهنی و ... به فروش نمی‌رسد.
- عدم فروش اسباب‌ بازی‌هایی مثل تفنگ و شمشیر و ...
- وجود کارگاه‌های مادر و کودک برای آموزش غیر مستقیم و رشد خلاقیت کودکان
- تور‌های تفریحی یک روزه برای کودکان به همراه بزرگسالانشان
- کلوپ‌ بازی‌های فکری
- کتاب فروشی تخصصی کودک و نوجوان
- شب‌های مهتابی (دورهمی مجموعه بازی و اندیشه به همراه کودکان و خانواده‌ها در پارک وقتی ماه کامل‌ست)

فروشگاه باز ی و اندیشه را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | فروشگاه آنلاین کتاب

در حال حاضر فروشگاه بازی و اندیشه در شعبه‌‌ی  شهرک غرب، بلوار دادمان، شرق به غرب، نرسیده به یادگار امام، پلاک ۱۱۷ آماده‌ی ارائه خدمات حضوری با ۲۰٪ تخفیف به مشترکان تیوال‌پلاس است.عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
میلاد مجرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نخستین فراخوان گروه هنری
» نخستین فراخوان گروه هنری "سوادا " درسال ۱۳۹۷
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی و فروش عکس گروه هنری " سوادا "در دو بخش عکاسی و نقاشی میزبان آثار برگزیده هنرمندان خواهد بود. 
این اولین مرحله از سری نمایشگاه های هنری گروه " سوادا" در سال ۱۳۹۷می باشد که خانم ها سارا حکم آبادی و سونیا حکم ابادی کیوریتوری آن را بر عهده دارند وبا هدف معرفی هنرمندان توانا عکس ونقاشی در نگارخانه نیاک برگزار می گردد.
موضوع نمایشگاه: آزاد
شرایط عمومی آثار: 
آثارعکس باید با کیفیت  ۱۰۰۰ پیکسل در ضلع بزرگ عکس و  فشردگی ۷۲ دی پی آی به صورت فایل ارسال گردند.
عکس های ارسالی بر روی تخته شاسی استاندارد  50*70  چاپ و آماده سازی خواهد شد.
- هنرمندانی که تصمیم به شرکت در نمایشگاه دارند،موظفند جهت صدور گواهی نامه، یک فایل نوشتاری با مضمون مشخصات عکس،نام و نام خانوادگی، کد ملی ، نشانی،تلفن همراه به ایمیل گروه ارسال کنند.
-آثار ارسالی باید فاقد هرگونه مهر،امضاو یا ... باشند.
-  هزینه شرکت در نمایشگاه،به ازای هر اثر ۲۰۰  هزار تومان می باشد که شامل ورودی گالری،هزینه چاپ و آماده سازی،پذیرایی افتتاحیه،گواهینامه معتبر و چاپ اثر در نشریه ی تخصصی عکاسی و گرافیک می باشد. 
گاهشمار:
-آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار یک شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۷
-افتتاحیه  و برگزاری نمایشگاه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت لغایت ۲۶ اردیبهشت
/ شماره کارت:۶۲۷۴۱۲۱۱۷۰۰۱۵۵۹۸ 
/ به نام: سارا حکم آبادی
ارتباط و ارسال اثر:
-  تلگرام: 
@sevada_art
- تلفن:
09044640158
ایمیل:
sevadaartgroup@gmail.com

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس آلدو سلوچی در گالری ممیز افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه عکس آلدو سلوچی در گالری ممیز افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی عکاس ایتالیایی با عنوان «جهان غوطه‌ور» با همکاری خانه هنرمندان ایران و سفارت ایتالیا در ایران با حضور مجید رجبی‌معمار، آلدو سلوچی و «مائوریتزیو آنتونینی» معاون سفیر ایتالیا در ایران جمعه ۲۷ فروردین در گالری ممیز افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران آلدو سلوچی گفت: من از زمانی که یادم می آید دوربین عکاسی دستم بود و به خاطر علاقه شخصی ام عکاسی می کردم اما سال ها طول کشید که به نگاه هنری در عکاسی رسیدم.
او افزود: عکاسی برای من در میان سایر رشته های هنری از جذابیت بالایی برخوردار است و من عکاسی را به صورت آکادمیک دنبال نکرده ام و رشته تحصیلی ام دارو سازی است اما ۹ سال پیش برای این که اطلاعاتم را در این رشته هنری افزایش بدهم در یک دوره هشت ماهه آموزشی شرکت کردم.
این عکاس ایتالیایی درباره مجموعه هایی که تاکنون عکاسی کرده است گفت: به عنوان عکاس من از دوربین عکاسی و تلفن همراهم استفاده می کنم و عکس هایی که با تلفن همراه می گیرم موضوعات متنوع و متعددی دارند و این عکس ها را تنها در صفحه ام در اینستاگرام به نمایش می گذارم. اما عکس هایی که با دوربین می گیرم موضوعات محدودی را به خود اختصاص می دهند وتاکنون تمرکزم بر روی آب و بحران هویت و میراث فرهنگی بوده است.
سلوچی ادامه داد: عکس هایی که در نمایشگاه «جهان غوطه‌ور» در معرض دید علاقه مندان گذاشتم از سه مجموعه من انتخاب شده اند و به نظرعکس های این نمایشگاه منتخبی از بهترین آثار من هستند. با این که من در ایتالیا نمایشگاه متعددی داشته ام اما «جهان غوطه‌ور» نخستین نمایشگاه من در خارج از سرزمینم است.
او درباره این که چرا نخستین نمایشگاه برون مرزی‌اش را در ایران برپا کرده گفت: ایران از فرهنگ و تمدن بسیار بالایی برخوردار است و تعداد کشورهایی چون ایران که از تمدن باشکوهی برخوردار باشند٬ از انگشت های دست کمتر است. همیشه آرزو داشتم که عکس هایم را در ایران و برای مخاطبان حرفه ای به نمایش بگذارم. خوشحالم که آرزویم برآورده شد.
سلوچی نمایشگاه‌های انفرادی متعددی را در ایتالیا برگزار کرده است و آثار وی در مجموعه‌های شخصی متعددی نگهداری می‌شوند. 
نمایشگاه عکس آلدو سلوچی تا ۲۷ فروردین در گالری ممیز میزبان علاقه‌مندان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۵ اسفند ۱۳۹۶
محمد عسگری، معصومه جعفری و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۵ اسفند ۱۳۹۶
محمد عسگری و معصومه جعفری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه عزیزان من i
نمایشگاه گروهی عکس با عنوان (عزیزان من) | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس با عنوان (عزیزان من)
... دیدن متن »

این نمایشگاه که  از تاریخ پنجشنبه سوم لغایت نهم اسفند در خانه عکاسان جوان برپا خواهد بود، شامل آثاری از پریناز معینی، مبینا توسلی، حمید صادق پور، مرجان امیرآبادی فراهانی، الهام صیامی ملکی، زیبا غیاثیان، مهنازملکی، مهوش رسولی، زهرا حسن زاده، فواد زارع، پیام شیرزادی ،سعیده باقرپور، ناهید سعیدی زاده، مهسا کلاهدوز، رقیه اسدالهی، محیا زورمند، سارا شاهرودی، پروانه عباسی،نسیم فراستی، مرجان ترکاشوند، مونیکا علیزاده، اورانوس علیزاده، محمدرضا مظفری، ایمان قریشی، هدا مولانا، پردیس کرمعلیان و مهدی رجب پور کاشف، می باشد.
علاقمندان به جهت تماشای آثار این هنرمندان می توانند از تاریخ پنجشنبه ۳ اسفند لغایت نهم اسفند از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به آدرس: خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد)، خیابان چهارم ، پلاک ۳ . واحد ۳ (خانه عکاسان جوان مراجعه نمایند)
شایان ذکر است که افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه ۳ اسفند از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در خانه عکاسان جوان برگزار خواهد شد و کیوریتور این نمایشگاه بر عهده : آناهیتا سیاوش و کیان دخت صادقی یان (صادق) می باشد

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی شدند/ افتتاح نمایشگاه آثار در باغ موزه قصر | عکس
» برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی شدند/ افتتاح نمایشگاه آثار در باغ موزه قصر
... دیدن متن »

سه شنبه طی مراسمی در باغ موزه قصر برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی و نمایشگاه آثار برگزیده افتتاح شد.
به گزارش مشاور رسانه ای جشنواره نورنگار، مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار برتر چهارمین جشنواره عکاسی نورنگار و اهدای جوایز برگزیدگان سه شنبه 24 بهمن ماه با حضور محمد فروغی مدیرعامل مجموعه نورنگار، محسن افشانی دبیر جشنواره، الهام پاوه نژاد بازیگر و چهره هایی چون علیرضا کریمی صارمی، کاوه فرزانه، محمود عبدالحسینی، داریوش محمدخانی و برگزیدگان در باغ موزه قصر برگزار شد.
امید محمدنژاد مدیر روابط عمومی جشنواره در ابتدای مراسم توضیح داد: همانطور که از ابتدا اعلام شد، قرار بود ما مراسمی را به عنوان اختتامیه داشته باشیم اما بر اساس نظر آقای فروغی به دلیل زلزله ای که در کرمانشاه رخ داد، این بخش را حذف کردیم و بنا شد با کمک خانم پاوه نژاد، هزینه اختتامیه به بهترین شکل در مناطق زلزله زده خرج شود.
وی تاکید کرد: این مراسم کوچک هم بنا به تعهدی که نسبت به برندگان جشنواره برای اهدای جوایزشان داشتیم برگزار می شود. البته اینکه ساده دور هم جمع شده ایم به آن معنا نیست که نمی توانیم بزرگترین سالنها را در اختیار بگیریم یا تشریفات بلد نیستیم. بلکه به این خاطر است که ما باید اول انسان باشیم و هنری که انسانی نباشد اساسا وجاهت آن زیر سوال است و انسانیت حکم می کرد به جای برگزاری اختتامیه، به فکر هموطنان کرمانشاهی مان باشیم.
در ادامه پاوه نژاد نیز بیان کرد: جا دارد تشکر عمیقی از مسئولان جشنواره داشته باشم، به عنوان یک انسان ایرانی تصمیمی را که در این جشنواره گرفته شده، بسیار انسان دوستانه می بینم و از آنجایی که تجربه ثابت کرده همیشه خودمان باید به داد خودمان برسیم، این اقدام را می ستایم.
وی افزود: یک چک ۱۵ میلیون تومانی از طرف نورنگار به من داده شد و پس از بررسی کاملی که توسط تیمی به نمایندگی از من در مناطق زلزله زده صورت گرفت، بخشی از این مبلغ در روستای پاتاق در کرمانشاه صرف راه اندازی یک کارگاه و سوله برای خیاطی شد. ما قراردادی با بیمارستانهای ارتش بستیم تا در این کارگاه گانهای پزشکی دوخته شود. ۶ تا ۷ میلیون نیز صرف خرید چرخ خیاطی و دیگر لوازم از جمله قیچی و پارچه و... شد.
این بازیگر ادامه داد: روستای مله کبود در ثلاث باباجانی نیز منطقه محروم دیگری بود که جزو منطقه صفر مرزی به حساب می آمد و فقط ارتش نیازهای اولیه مردم را برایشان برده بود و سرمای سنگینی در این منطقه وجود دارد. در این روستا ۲۰ خانوار زندگی می کنند که ما با بخش دیگر پول اختتامیه، ۲۰ بسته عیدانه برای خانواده ها تهیه کردیم، بلکه گره ای از کارشان باز کنیم.
پاوه نژاد در پایان گفت: این مبلغ بسیار بابرکت بود و من گزارش دقیق هزینه کرد آن را در صفحاتم در فضای مجازی اعلام خواهم کرد. در دوران و روزگاری که اکثرا دوست دارند تابلو و بولد باشند، اینکه از این مرحله یک گام عبور و نگاه و جهانمان را بزرگتر می کنیم بسیار قابل توجه است و خوشحالم در یک جشنواره هنری چنین دیدگاهی وجود داشته و به این کار خیر منجر شده است.
در پایان این مراسم مهران چراغچی بازار، سامان باقری، سیدروح الله هاشمی، امیرحسین کمالی، مرتضی رفیع خواه و افشین میرزایی به عنوان برندگان جشنواره در دو بخش «ایران من» و «بناهای باستانی و تاریخی ایران» معرفی و جایزه جشنواره، به همراه تندیس و دیپلم افتخار به آن‌ها اهدا شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه عکس صلح، کودک، جام جهانی i
افتتاحیه گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی | عکس
» افتتاحیه گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی
... دیدن متن »

نویسنده و کارگردان سینما و انیمیشن از برگزاری و افتتاح نمایشگاه و گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی با حضور اسطوره سینما و تلویزیون ایران استاد مشایخی و اسطور فوتبال ایران علی دایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی گروه هنری خورشید تهران، الهام قره خانی اظهار داشت: خانه فرهنگ و هنر گویا در نظر دارد با همراهی گروه هنری خورشید تهران، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، بنیاد خرد، بنیاد بیماری های نادر ایران و تیوال در قالب برگزاری گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی با حضور مسئولین کشوری، فرهیختگان، هنرمندان و ورزشکاران برگزار نماید.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این حرکت فرهنگی آموزش صلح و دوستی کودکان در جام جهانی است، تصریح کرد: منافع حاصل از فروش این آثار به کودکان مبتلا به بیماری های نادر ایران تعلق خواهد گرفت.
قره خانی افزود: مراسم افتتاحیه این گالری ساعت ۱۹ روز جمعه ۶ بهمن ماه خواهد بود.
وی بیان داشت: بازدید ازاین گالری برای عموم آزاد بوده و تا ۱۳ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
شایان ذکر است: این گالری در خانه فرهنگ و هنر گویا واقع در خیابان کریمخان زند روبروی ایرانشهر پلاک ۹۱ می باشد.
عوامل این پروژه عبارتند از :
عکاس: محمدرضا امیرصادقی   
مدیر روابط عمومی: فرهاد ملوندی
مجری طرح: محمد پورقربانعلی
مدیر تولید: امیرعلی محمدی 
طراح پوستر: حسین زارعی
اجرا: حامد اکبری
تهیه کننده: مونا میرباقری 
کارگردان: الهام قره خانی - مهرتاش مهدوی

علیرضا و معصومه جعفری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بخش جنبی جشنواره عکس دوربین.نت در ٦ شهر ایران | عکس
» بخش جنبی جشنواره عکس دوربین.نت در ٦ شهر ایران
... دیدن متن »

بخش جنبی جشنواره دوازدهم از تاریخ ٢٣ تا ٣٠  آذر ماه در شهرستان های زنجان، کاشان، اصفهان، یزد، شیراز، بوشهر برگزار خواهد شد. این بخش گشت شهری عکاسی از اماکن و نقاط تاریخی شهرستان ها، نمایش عکس های برتر جشنواره، نشست های تخصصی عکاسی، ارائه عکس ( توضیح مجموعه عکس ها توسط عکاسان)، پخش فیلم های برتر جشنواره دوازدهم، نشست های آموزشی عکاسی برای عکاسان شهرستان را شامل می شود.
برنامه ها از ٢٣ آذر در زنجان، ٢٤ آذر کاشان، ٢٥ و ٢٦ آذر اصفهان، ٢٧ آذر یزد، ٢٨ آذر شیراز، ٢٩ و ٣٠ آذر بوشهر از ساعت ١١ تا٢١ طبق جدول برنامه ریزی اجرا خواهد شد.
جشنواره دوازدهم توسط آژانس عکس خبری دوربین.نت، حمایت و همکاری فرهنگسرای سرو، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شرکت نورنگار، سایت عکاسی، سایت چیلیک، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان، خانه هنرمندان زنجان، شهرداری زنجان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، گروه فرهنگی هنری سرچشمه، یاران جوان صیاد، شهرداری کاشان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، مجموعه اصفهان سیتی سنتر، مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری یزد و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزار می گردد.
شرکت در این برنامه ها برای عموم آزاد و رایگان است. 
دوازدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت که شامل بخش های مسابقه عکس برترسال، فیلم مستند و داستانی، نشست تازه های عکاسی و نرم افزار، سخنرانی الهام بخش، نشست های آموزشی عکاسی و تورهای عکاسی با موضوعات مختلف بود، از تاریخ سوم تا دهم آذرماه ٩٦ برگزار شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با حامد دریایی | عکس
» گفتگوی تیوال با حامد دریایی

گفتگوی تیوال با حامد دریایی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان | عکس
» گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان

گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع | عکس
» گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع

گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با سعید یونسی | عکس
» گفتگوی تیوال با سعید یونسی

گفتگوی تیوال با سعید یونسی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با زهرا حیدری | عکس
» گفتگوی تیوال با زهرا حیدری

گفتگوی تیوال با زهرا حیدری/ برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با حسین گیلانی | عکس
» گفتگوی تیوال با حسین گیلانی

گفتگوی تیوال با حسین گیلانی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس "بالا تر از ابر"
همراه با برگزاری کارگاه توسط لوئیس لوپز مستند ساز ارتفاع
زمان برگزاری نمایشگاه: 2 تا 9 آذر از ساعت 10 الی 18
پنج شنبه از ساعت 10 الی 15 روز جمعه تعطیل
مکان: خیابان طالقانی،-خیابان برادران مظفر،-تقاطع بزرگمهر،-موزه هنرهای معاصر فلسطین
زمان برگزاری کارگاه: پنج شنبه 2 آذر ساعت 10 الی 12
شرکت در کارگاه رایگان می باشد.
تلفن هماهنگی: 09196834766
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
You dont have to compose -the world is the composition

Photography is a technical means that allows creative people to express themselves
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#هنرمندکارت بسازید! ربات تلگرامی sadhonarBot
https://t.me/sadhonarBot
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان نخستین فراخوان نمایشگاه عکس
» گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان نخستین فراخوان نمایشگاه عکس "تهــران" را منتشر کرد.
... دیدن متن »

گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان است و به منظور شناسایی استعدادهای جوان عکاسی، فراهم ساختن بستری برای ورود هنرمندان جوان به دنیای حرفه ای و تعامل با سایر هنرمندان هم رشته و کشف نگاه های نو و خلاقانه در این حوزه نخستین فراخوان نمایشگاه عکس "تهــران" را منتشر کرد.
هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه ارائه دریافتها و تعاریف فردی هنرمندان از شهر تهـران است. بنابراین هنرمندان می توانند تهران را در قالب تصاویر خود تعریف نمایند و این شهر را از زوایای مختلف به نمایش بگذارند. به همین جهت از تمامی علاقه مندان برای شرکت در این رویداد هنری دعوت به عمل می آید.

• مقـررات:

١- شرکت در نمایشگاه برای تمام هنرمندان آزاد است.
٢- ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست. بنابراین مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین کپی رایت عکس ها بر عهده ارسال کننده اثر می باشد.
٣- عکس ها می توانند به صورت مستند، خلاقانه و فاین آرت ارائه شوند، بنابراین اصلاح عکسهای بخش خلاقانه و فاین آرت در راستای ایده و اهداف هنرمند آزاد می باشد.
٤- هر عکاس می تواند سه عکس ارسال نماید که از میان آنها عکس نهایی توسط هیات داوران انتخاب می‌شود. همچنین در صورت تمایل عکاس برای ارائه بیش از یک عکس، به تعداد
هر عکس بایستی هزینه شرکت در نمایشگاه را پرداخت نماید و نیز هنرمند تقاضای خود را هنگام ارسال آثار اعلام نماید.
٥- عکسها می بایست به این صورت نامگذاری و ارسال شوند: نام، نام خانوادگی و شماره عکس. به عنوان مثال: AliAhmadi1
٦- هر هنرمند به همراه عکسهای ارسالی، یک فایل word شامل مشخصات صاحب اثر (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل، رزومه هنری) را به همراه آثار ضمیمه نماید. همچنین عکس ها باید دارای عنوان باشند.
٧- عکس ها در سایز ٥٠×٧٠ چاپ و بر روی شاسی به نمایش در می آیند.
٨- عکاسان باید آثار خود را به صورت دیجیتال و با رزولوشن ٣٠٠ دی پی آی با فرمت و کیفیت مناسب برای چاپ به ایمیل گالری ارسال نمایند. گالری شَلمـان از داوری عکسهایی که قابلیت چاپ در ابعاد ذکر شده را با کیفیت مناسب نداشته باشند، معذور است.
٩- روی عکس ها هیچ گونه لوگو یا نوشته ای نباشد.
١٠- به آثاری که موارد فوق را رعایت نکرده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
١١- هر هنرمند می بایست عکس ها را به آدرس ایمیل info@shalmanartgallery.com ارسال نموده و در عنوان ایمیل حتماً عبارت "فراخوان نمایشگاه عکس تهــران" ذکر شود.
١٢- پس از انتخاب عکس ها توسط هئیت داوران و بازبینی، نتیجه نهایی به هنرمند اطلاع داده می شود.
١٣- از آنجایی که نمایشگاه عکس تهـران فاقد هرگونه حامی مالی می باشد، تمامی هزینه های نمایشگاه توسط هنرمندان راه یافته به نمایشگاه و گالری شَلمـان تامین می شود.
١٤- هزینه شرکت در نمایشگاه بابت هر عکس ١٢٥،٠٠٠ تومان است که شامل چاپ عکس و هزینه های جانبی نمایشگاه است.
١٥- به راه یافتگان به نمایشگاه گواهی شرکت اعطا می گردد.
١٦- حضور هنرمند در نمایشگاه الزامی نبوده و کسانی ‌که به هر علتی امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، تنها با ارسال آثارشان می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند. گواهی شرکت در نمایشگاه این ‌‌دسته از هنرمندان در روز اختتامیه نمایشگاه همراه با اثر به نماینده ایشان تحویل داده خواهد شد.
١٧- در پایان نمایشگاه عکسها به صاحبان اثر تحویل داده می شوند.

• گاهشمـار:
مهلت ارسال آثار: تا ساعت ٢٤ روز یکشنبه ٣٠ مهرماه ١٣٩٦
داوری آثار و اطلاع رسانی: آبان ماه ١٣٩٦
برگزاری نمایشگاه: آذرماه ١٣٩٦

• دبیرخانه نمایشگاه:
گالری شَلمـان: تهران، خیابان میرداماد، رودبارغربی، کوچه کاووسی، پلاک ٢٧
تلفن: ٢٢٢٢١٩٤٤، ٢٢٢٧١٦٩٣

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره تخصصی بیطار | عکس
» جشنواره تخصصی بیطار
... دیدن متن »

اسامی عکاسان راه یافته به بخش عکس جشنواره تخصصی بیطار اعلام شد

65  تک عکس و 3 مجموعه عکس به بخش مسابقه عکس جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار راه یافت.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تتخصصی بیطار، در بخش عکس1470 اثر از 326 عکاس از 98 شهر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هیات انتخاب از میان این آثار، 65 اثر از 55 عکاس را واجد شرایط در بخش مسابقه حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای دانست.(به طور تفکیکی 52 اثر از 43 عکاس در بخش حرفه‌ای و 13 اثر از 12 عکاس در بخش غیرحرفه‌ای انتخاب شدند.)

همچنین در بخش مجموعه عکس این هیئت تعداد 3 مجموعه عکس از 3 عکاس را منتخب دانستند.       

عکس‌های راه‌یافته در بخش مسابقه حرفه‌ای تک عکس عبارتند از: آرزو دهناد_تبریز، مصطفی حمزه‌ای_زابل، زهرا بهشتی‌رو_دزفول، مهران رنجبر سیستنی_مشهد، سجاد رنجبر_دشتستان، سیدپیمان حسن تفرشی_تهران، جمشید فرجوند فردا_بیجار، علیرضا معصومی_مشهد، محمدعلی میرزایی_اصفهان، محمد رئوف شهبازی_تهران، مسعود محمدی_اندیمشک، حمید علیزاده_دشتستان، سید محمد هادی موسوی_تبریز، محمد قجر_گرگان، مجید حجتی_اصفهان، فاروق قادری آذر_بوکان، کیارش کرمی_همدان، حمید کاوری_مشهد، نسیرین توحیدی‌زاده_کرمانشاه، حسن فتاحیان_بویر احمد، علی جعفری_ایلام، محمدحسین عبداله‌زاده_تبریز، سحر توکلی_شیروان، علی‌اکبر شیخی_میاندورود، صحرا رشید‌پور_کرمانشاه، سیدحمزه توکلی بنیزی_یزد، حمیدرضا امیری‌متین_همدان، سعید نیک‌پور_رشت، مهدی حیدری‌نژاد_طوالش، ساسان جوادنیا_تهران، مرتضی الیاسی_زنجان، حسین خائف_رشت، مظفر سرمستی_سنندج، سحرشمسی‌پور_شهرکرد، امیرحسین فدائی_کرمانشاه، مسعود خیاطی_یبیرجند، زهرا جعفری_اهر، سیده مریم یوسفی_تبریز، محمد ابراهیمی_اراک، امیر قادری_اراک، حسین شعبانی_ تهران، جابر غلامی_اراک، جابر غلامی_اراک، عطا مبارکی_همدان.

همچنین عکس‌های راه‌یافته در بخش مسابقه غیرحرفه‌ای تک عکس عبارتند از: روزبه فکوری_اندیمشک، مصطفی حمزه‌ای_زابل، امیررضا حاجتی ضیابری_رشت، محمدهادی سرگزی _زاهدان، بهرام راستاد_اراک، بهزاد سهرابی_دیوان دره، ابراهیم زارع_شیراز، مهدی نجارپیشه_زاهدان، سیدمحمد بارانی_قم، مسعود خیاطی_بیرجند، مصطفی قزیان موحد_اهر، داوود ایزد پناه_یاسوج.

در بخش مجموعه عکس سه مجموعه عکس از : جمشید فرجوند فردا_بیجار، محمد رئوف شهبازی_تهران و امیر قادری _اراک منتخب شدند.

نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان سینمایی حوزه هنری  و فرهنگسرای شفق از 14 تا 17 مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفتمین کارگاه تخصصی عکاسی بهروز اسراری ۲۵و26 تیرماه 96 در مهاباد برگزار شد
این کارگاه به همت انجمن سینما جوان با همکاری ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد و کانون تبلیغاتی دوراندیش و آموزشگاه طراحی و نقاشی نگین در مهاباد برگزار شد .

کارگاه بکارگیری دانش وداده های عکاسی جهت عکس های پویا وتاثیر گذارمورد استقبال پرشور عکاسان و علاقه مندان به عکاسی در مهاباد قرار گرفت.

بهروز اسراری قبلا" در شهرهای بوکان وسقزوچند شهر دیگر ورک شاپ تخصصی وآموزشی برگزار کرده بود واین هفتمین کارگاه تخصصی این مدرس عکاسی ومستند ساز بوکانی است .
دقایق پایانی این نشست با پرسش علاقه‌مندان و پاسخ بهروز اسراری همراه بود، گفتنی است این کارگاه با حضور بیش از150نفر از علاقه مندان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مهاباد برگزار شد.
http://www.upsara.com/images/swnq_photo_2017-07-18_14-29-03.jpg

عبدالرحمن عزیزی این را خواند
آرش منصور گرگانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایشگاه تابستانی i
گزارش تصویری نمایشگاه تابستانی راه ابریشم / عکاس: سارا ثقفی... دیدن متن »

لوگوی گالری راه ابریشم توسط عباس کیارستمی طراحی شد وگالری راه ابریشم در سال 80 با نمایشگاهی از عباس کیارستمی آغاز به کار کرد.


هم اکنون در نمایشگاه تابستانی | Summer Exhibition گالری راه ابریشم، مجموعه ای از آثار عکاسان به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه شامل عکس های مختلف از مجموعه های مختلف عکاسان به همراه گلچینی از نمایشگاههای یک سال گذشته ی گالری راه ابریشم می باشد .
در این نمایشگاه همچنین عکسهایی از پشت صحنه فیلم "زندگی و دیگر هیچ" ساخته عباس کیارستمی به چشم می خورد.
عباس کیارستمی در تیرماه سال۱۳۹۵برای درمان راهیِ فرانسه شد و سرانجام روز۱۴تیر در یکی از بیمارستان‌های فرانسه درگذشت. پیکر او۲۰تیرماه۱۳۹۵در لواسان به خاک سپرده شد.

گالری راه ابریشم - پارک لاله تا ۳۰ تیرماه ۱۳۹۶ میزبان علاقه مندان می باشد .
گالری شنبه ها تعطیل است.
ساعات بازدید: یکشنبه تا جمعه ۴ تا ۸ عصرگزارش تصویری نمایشگاه تابستانی راه ابریشم / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تابستانی راه ابریشم / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تابستانی راه ابریشم / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تابستانی راه ابریشم / عکاس: سارا ثقفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۳ تیر ۱۳۹۶
بامداد و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه هتل بوتیک i
لزوم تعاملات بیشتر فرهنگی و هنری میان بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و جمهوری چک | عکس
در آیین گشایش نمایشگاه عکس شهباز عنوان شد
» لزوم تعاملات بیشتر فرهنگی و هنری میان بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و جمهوری چک
... دیدن متن »

آیین گشایش نمایشگاه عکس شهباز زمان با عنوان " هتل بوتیک " و  با موضوع طبیعت کشور چک و شهر پراگ با حضور سفیر جمهوری  چک  سوات پلوک چومبا، شامگاه جمعه ۵ خرداد ماه در گالرى شماره دوی فرهنگسرای نیاوران برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در ابتدای این مراسم سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در سخنانی با اشاره به حضور هنرمندان نام آشنا کشور چک در ایران و اجرای برنامه در فرهنگسرای نیاوران خاطر نشان کرد : مردم ایران با شخصیت های فرهنگی و هنری کشور چک  همچون کافکا و هاشاک به خوبی آشنا هستند. امیدورام همچون سال های گذشته  تعاملات فرهنگی و هنری خوبی میان بنیاد آفرینش های هنری نیاوران  و کشور چک ادامه داشته باشد. 
وی همچنین  با اشاره به فعالیت های شهباز زمان در صدا و سیما گفت : شهباز زمان از چهره های فعال و خوش فکر است . در بعضی از عکس هایی که این هنرمند ایرانی گرفته است مخاطب  احساس می کند زمان نقاشی کرده است.در واقع دیدن این تصاویر مارا به دیدن کشور چک و شهر پراگ ترغیب می کند . امیدوارم با حمایت های سفیر محترم جمهوری چک بتوانیم از این دست نمایشگاه ها در شهر پراگ نیز برگزار کنیم. 
سوات پلوک چومبا سفیر جمهوری  چک  نیز در سخنانی گفت:  از این که در این نمایشگاه حضور دارم  بسیار خرسندم . زمانی که شهباز زمان را ملاقات کردم شخصیت او و آشنائیش با  ادبیات و فرهنگ کشور چک من را متعجب کرد . او آثار نویسندگان چک را به خوبی می شناسد  و این شناخت را شما در عکس های او به خوبی می توانید ببینید 
وی در ادامه افزود : نگاهی که شهباز به کشور چک داشته است  تمایزی را میان عکس های او  و عکس هایی که توسط یک توریست   گرفته  می شود را به خوبی نمایان می سازد .در عکس های او همچنین اشتراکات میان ایرانیان و مردم کشور چک به خوبی به تصویر کشیده  شده است. از این رو لطفاً کسانی که از عکس های این نمایشگاه  دیدن می کنند به جمهوری چک بیایند.
سفیر جمهوری  چک  در پایان صحبت هایش نیز خواستار ادامه  همکاری ها و تعاملات با بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در همه زمینه های فرهنگی و هنری همچون سال های گذشته شد .
گفتنی است نمایشگاه «هتل بوتیک» که به آثار عکاسی شهباز زمان از کشور چک و شهر پراگ اختصاص دارد از ٥ خرداد تا ١٣ خرداد در گالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران دایر است. علاقمندان به دیدار از این نمایشگاه می توانند در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢١ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ تا ٢١ به گالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تلاش‎های فیاپ برای توسعه هنر عکاسی در جهان | عکس
نماینده‌های فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) با حضور در ایران در یک نشست حاضر شدند
» تلاش‎های فیاپ برای توسعه هنر عکاسی در جهان
... دیدن متن »

نشست خبری رییس فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و جشنواره بین‌المللی عکاسی «خیام» با حضور ریکاردو بوسی – رییس فدارسیون هنر عکاسی - رومن نرو -عضو هیات مدیره و مدیر جشنواره‌های فیاپ- و علی سامعی –نماینده فیاپ در ایران و دبیر جشنواره بین المللی عکس خیام- امروز ۶ خردادماه برگزار شد.
سامعی در ابتدای این نشست توضیح داد:«ریکاردو بوسی» اهل ایتالیا که بیش از ۳۴ سال عکاسی می‌کند، رییس فیاپ است و در بیش از ۲۶ کشور دنیا داور جشنواره‌های مختلف عکاسی بوده است. او برای افتتاح نمایشگاه‌های فیاپ به ایران آمده است. «رومن نرو» نیز اهل لوکزامبرگ است که عضو هیات مدیره این سازمان و مسئول جشنواره‌های فیاپ است.
در ادامه بوسی در سخنانی گفت: این اولین بار است که اعضای فیاپ در ایران حضور پیدا می‌کنند، در این ۶۰ سال فعالیتی که از آغاز به کار فیاپ می‌گذارد ما نیاز داشتیم ارتباطمان را با ایران بیشتر کنیم، من و «رومن نرو» به ایران آمده‌ایم تا مرکز نمایش‌های «فیاپ» را در اینجا افتتاح کنیم، از طرفی هدف دیگر من برای حضور در ایران برای شرکت در یکی از مهمترِ‌ین جشنواره‌های فیاپ یعنی جشنواره خیام است که دیروز افتتاح شد.
او ادامه داد: از سال ۲۰۱۴ تا کنون بیش از ده مرکز نمایشگاهی فیاپ در دنیا افتتاح شده است، پیش از آن دفتر مرکزی و مرکز نمایشگاه‌های آن در پاریس مستقر بود که بعدها تصمیم گرفته شده که تقسیم شود تا فعالیت‌ فیاپ در سراسر دنیا گسترش یابد.
ریکاردو بوسی ادامه داد: ما در ابتدا در ایتالیا ،عمان، انگلیس، ایرلند، چین و ترکیه مراکز نمایشگاهی ایجاد کردیم. سپس دومین مرکز در شمال ایتالیا و دومین مرکز در ترکیه و پس از آن همین ماه در دبی مرکز دیگری را افتتاح کردیم. دیروز مرکز نمایشگاه‌های جدید فیاپ در تهران افتتاح شد و امروز در آرژانتین مرکز دیگری گشایش پیدا کرد، هفته آینده نیز یک مرکز در صربستان افتتاح خواهد شد.
رییس فیاپ بیان کرد: امیدواریم با گشایش این مراکز فعالیت‌های فیاپ گسترش یافته و نمایشگاه‌هایی با استانداردهای بالاتر تبادل فرهنگی بین عکاسان، کارگاههای عکاسی و دوره‌های آموزشی برگزار شود.
او در ادامه گفت: ‌ما در ۵ قاره دنیا و در ۹۴ کشور نمایندگی داریم. فیاپ تنها سازمان عکاسی است که توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده و این موضوع برای ما مهم است، هر سال بیش از ۵۰۰ جشنواره زیر نظر این سازمان برگزار می‌شود.
ریکاردو بوسی با بیان اینکه امیدواریم فعالیت‌های فیاپ در تهران گسترش بیشتری پیدا کند، اظهار کرد: ما نیاز داریم شناخت بیشتری نسبت به عکاسان و عکس ایرانی داشته باشیم. ما به واسطه جشنواره‌های بین المللی می‌دانیم، عکاسان بزرگی در ایران زندگی می‌کنند و مدارس عکاسی در ایران فعالیت می‌کنند و ما فکر می‌کنیم که زمان آن رسیده که عکاسی ایران را به جهانیان نشان بدهیم.
رییس فیاپ با بیان اینکه از نمایندگی این سازمان در ایران راضی است، گفت: هدف ما تبادل فرهنگی آثار ایرانی و خارجی است به طوری که آثار ایرانی در خارج از کشور و خارجی درایران نمایش داده شود، مبنای اولیه فیاپ دوستی است و هر گونه فعالیت سیاسی و مذهبی ممنوع است. 
در ادامه این نشست سامعی درباره‌ی فیاپ توضیح داد:  این فدارسیون عکاسی با هدف توسعه عکاسی فعالیت می‌کند، جشنواره، ورک شاپ برگزار می‌کند مراکز نمایشگاه‌هایی تشکیل می‌دهد و می‌گوید داوری چه استانداردهایی باید داشته باشد. برگزارکنندگان جشنواره‌های فیاپ در دنیا در انتخاب سوژه‌های خود مختار هستند اما سوژه‌ها باید بین‌المللی باشد.
سپس رومن نرو بیان کرد: فیاپ فعالیت عکاسی بسیاری دارد که یکی از آنها صدور مجوز (پاتروناژ) به جشنواره‌های بین‌المللی است، وقتی لگوی «فیاپ» در کاتولوگ جشنواره‌ای وجود داشته باشد یعنی شرایط لازم رعایت شده است. هدف ما این است که تمام جشنواره‌هایی که برگزار می‌شوند، دارای شرایط یکسان استاندارد و جوانمردانه برای عکاسان باشند.
او ادامه داد: برای برگزاری جشنواره‌های بین المللی سیزده صفحه دستور عمل شامل الزامات و توصیه‌ها در فیاپ وجود دارد که همه باید رعایت شود تا شرکت‌کنندگان نیز مطمئن باشند که آثارشان عادلانه داوری شده است. ما سالانه بیش از ۵۰۰ جشنواره با مجوز فیاپ برگزار می‌کنیم که این حجم تعداد قابل توجهی اثر را شامل می‌شود، در نهایت تمامی اطلاعات نمایشگاه باید به شکل کاتولوگ منتشر شود.
عضو هیات مدیره فیاپ درباره‌ی جشنواره خیام گفت: از اولین دوره خیام تا به حال که چهار دوره از آن سپری شده است، این جشنواره طبق تعهدات فیاپ عمل کرده است و ما از آنها شکایتی نداشته‌ایم،  سیستم امتیاز دهی ما برای جشنواره‌ها از یک تا ۵ ستاره است که فقط ۵ تا ۶ درصد می‌توانند امتیاز را کسب کنند که خیام یکی از این جشنواره‌هاست.
او درباره ممنوعیت فعالیت‌های سیاسی و مذهبی و اهداف صلح‌جویانه فیاپ بیان کرد: نمونه این کار جشنواره‌ بین المللی است که برگزار می‌شود در حالی دولت‌ها با یکدیگر اختلاف دارند اما عکاس‌هایشان  در رویدادهای یکدیگر شرکت می‌کنند و تبادل فرهنگی و روابط دوستانه دارند.
ریکاردو بوسی نیز در این باره گفت: ما با همراهی یونسکو  درباره کودکان ،سیل جنوب شرق آسیا ،دوستی و همبستگی و سرطان زنان پروژه‌های مشترکی انجام داده‌ایم.
رییس فیاپ در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید آیا بودجه شما به اندازه فدارسیون جهانی فوتبال است خندید و گفت: نه ما به آن اندازه، پول نداریم.
سامعی نیز در همین رابطه گفت: فیفا متکی به تبلیغات و پشتوانه سیاسی است، در حالی که فیاپ چنین حالتی ندارد.
رومن نرو در پاسخ به همین پرسش بیان کرد: در فیفا همه چیز پول است ولی اینجا همه چیز افتخاری است. ما نیروهای داوطلبی هستیم که برای گسترش و تبادل عکاسی کار می‌کنیم و پولی از سازمان دریافت نمی‌کنیم.
او در بخش دیگر این نشست تاکید کرد: ما به جشنواره‌ها اجازه می‌دهیم، سیستم خود را داشته باشند اما برای حفظ کیفیت در چارچوب فیاپ قرار گیرند. قبل از صدور مجوز نماینده این سازمان باید برگزارکنندگان را تایید کند، من زمانی که در سال ۲۰۱۲ کارم رو شروع کردم رویا داشتم جشنواره‌ها با یک  سیستم استاندارد در کل دنیا برگزار شود (دبیرخانه‌ها دیجیتالی) اما بعد از دو سال مذاکره به این نتیجه رسیدیم ، در برخی از موارد به برگزارکنندگان که استقلال‌های بدهیم اما در چارچوب فیاپ قرار بگیرد.
ریکاردو بوسی نیز در پایان تاکید کرد که فیاپ پیش از صدور مجوز جشنواره، باید از تجربه برگزارکنندگان در برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی مطمئن باشد.

منبع: ایسنا

معصومه جعفری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه ی عکاسی با موبایل «ماسار» | عکس
» تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه ی عکاسی با موبایل «ماسار»
... دیدن متن »

 

مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی عکاسی با موبایل «ماسار» تا پایان خرداد ماه تمدید شد.

 

به گزارش روابط عمومی جشنواره عکاسی ماسار، مهلت ارسال آثار به اولین دوره از این جشنواره به دلیل تقاضای بالای مخاطبان و همچنین تاریخ برگزاری نمایشگاه جشنواره در فصل پاییز، تا پایان خرداد ماه تمدید شد. جشنواره ملی ماسار با هدف حفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی کشور و همچنین در راستای فرهنگ بوم گردی پایدار؛ برگزار می شود.

این جشنواره در 4 بخش، بوم‌گردی و طبیعت (کوه، دشت، چشمه و ...)، میراث تاریخی ایران و گردشگری، نوروز؛ آئین‌ها و رسوم و بخش ویژه جشنواره با موضوع روستای قهرود از شرکت کنندگان آثار می پذیرد و شرکت در این جشنواره برای همه هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی از سراسر کشور آزاد است.

ارسال آثار به جشنواره صرفاً از طریق درگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.Qohrood.ir امکان پذیر است. همچنین نمایشگاه و آیین پایانی این جشنواره مهرماه سال 96 برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای دریافت متن کامل فراخوان و همچنین آئین نامه جشنواره ماسار به درگاه اینترنتی جشنواره مراجعه نمایند.

اولین جشنواره ملی «ماسار»  به دبیری مسعود مکاری و با مشارکت کانون دایره آبی دانشگاه تهران و کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان قهرود؛ و  همچنین با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وبسایت جشنواره مراجعه فرمایید: جشنواره ی عکاسی با موبایل ماسار

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه هتل بوتیک i
نمایشگاه عکس شهباز زمان با عنوان هتل بوتیک در نیاوران | عکس
» نمایشگاه عکس شهباز زمان با عنوان هتل بوتیک در نیاوران
... دیدن متن »

شهباز زمان، هنرمند و عکاس معاصر، مجموعه ای از عکس های خود را در نمایشگاهی با نام «هتل بوتیک» جمعه ۵ خرداد ساعت ۱۷ در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران در معرض دید علاقمندان به هنر خصوصاً معماری و عکاسی قرار می دهد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، شهباز زمان در این نمایشگاه شصت اثر از آثار عکاسی خود را با محوریت چهار فصل در شهر های مختلف جمهوری چک همچون پراگ، کونتاهرا، کارلووی واری، پلزن، چسکی کروملوف و ... به نمایش می گذارد. 
هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی ایرانیان با فرهنگ، آداب و رسوم و همچنین معماری شهر های گوناگون جمهوری چک و نیز لزوم پاسداری از بناهای تاریخی است. 
شهباز زمان نویسنده، تهیه کننده،‌ کارگردان، مجری و کارشناس رادیو و تلویزیون و پژوهشگر متولد ۱۳۵۵ در تهران و فارغ التحصیل دانشکده صدا و سیما است .زمان تاکنون سابقه برگزاری  نمایشگاه های انفرادی و حضور در نمایشگاه های  گروهی بسیاری را در کارنامه هنری خود دارد  که از آن جمله می توان به برپایی دو نمایشگاه شمع‌های تزئینی با بیش از پنج هزار مدل ، برپایی دو نمایشگاه مدرن نقاشی (رنگ برگ- سرخ و سیاه) و ... اشاره کرد . 
گفتنی است نمایشگاه «هتل بوتیک»که به آثار عکاسی شهباز زمان اختصاص دارد از ۵ خرداد تا ‍۱۳ خرداد در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران دایر است. علاقمندان به دیدار از این نمایشگاه می توانند در روزهای عادی از ساعت ۱۰ الی ۲۱ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه نقش خیال i
نمایشگاه نقش خیال جمعه ۱۵ام اردیبهشت ماه سال جاری در گالری رج افتتاح خواهد شد. | عکس
نمایشگاه عکس گروهی «نقش خیال» در گالری رج
» نمایشگاه نقش خیال جمعه ۱۵ام اردیبهشت ماه سال جاری در گالری رج افتتاح خواهد شد.
... دیدن متن »

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، نسرین باقری نسب و آراسته معظمی هنرمندان این نمایشگاه عکس هستند که بر روی پرتره کار کرده‌اند. هر دو هنرمند گرافیست‌های فارغ التحصیل دانشگاه سوره هستند و در سال‌های گذشته در مقام عکاس با جشنواره فیلم و تیاتر فجر همکاری داشته اند. این دو گرافیست در کنار عکاسی هنری؛ دستی در عکاسی خبری نیز دارند و با چند خبرگزاری داخلی همکاری دارند. 
در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «در این آثار هنرمندان سعی در به تصویر کشیدن احساس فراتر از چهره را داشته نقش های کاشی وغیره و یا حتی گاهی کلمات سایه بر چهره انداخته و سعی در معنا کردن احساسات آدمی دارد، چیزی فراتر از پوسته ی آدمیت، گویی افکارشان بر چهره آشکار شده است، و چیزی برای پنهان کردن از چهره ها وجود ندارد. و اتفاق نو و و ایده ی تازه ای که در این آثار به چشم میخورد این است که هردو هنرمند عکاس مدل یکدیگربوده اند و برگزاری آثارشان درکنارهم ارتباط شگرفی بین مخاطب و هنرمند ایجاد کرده است که مدل وعکاس درهم تنیده شده و هرکدام برای دیگری آیینه ای است، ذات آثارهنری رسیدن به فراتر و دوردست هاست.
باشد تا احساس هردو عکاس با حضور در عکسها به ریشه ی خیال مخاطب نفوذ کند
این نمایشگاه روز جمعه نیمه اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مکان دائمی گالری رج واقع در خیابان بهشتی-خیابان پاکستان-کوچه حکیمی-پلاک چهار- واحد ۳ افتتاح خواهد شد. گفتنی است این نمایشگاه تا ۲۵ اردیبهشت ادامه دارد و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ جز روزهای شانزدهم؛ بیست و دوم و بیست و سوم اردیبهشت رجوع کنند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چهارمین نمایشگاه عکس سلامت روان آغاز به کار کرد | عکس
» چهارمین نمایشگاه عکس سلامت روان آغاز به کار کرد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس سلامت روان که شامل آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان است سه شنبه ۵ اردیبهشت ماه در زنجان آغاز به کار کرد.
آیین افتتاح این نمایشگاه روز سه شنبه پس از پایان مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان با حضور دکترعلی اکبر سیاری معاون وزیر بهداشت، دکتر ثمین صدیق نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت، سفرا  و نمایندگان کشورهای برگزیده در این رویداد و دیگر مهمانان در مرکز همایش های روزبه زنجان برگزار شد. 
دکتر محمدرضا صائینی، دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در این مراسم گفت: در چهارمین دوره این مسابقات که به صورت بین‌المللی برگزار شد، بیش از سه‌ هزار هنرمند از ۷۶ کشور شرکت کردند و ۱۶ هزار اثر با موضوع سلامت روان و بخش آزاد به دبیرخانه رسید که  توسط داوران ایرانی و بین‌المللی ۱۰ اثر برگزیده و ۱۰۰ اثر به جشنواره و کتاب راه پیدا کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به مدت دو روز از ساعت ۱۰ الی ۲۰ به کارخانه کبریت سابق در زنجان مراجعه کنند.
چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه موثر موضوعات روان‌شناختی، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زنجان میزبان رویدادی بین‌المللی در حوزه عکاسی خواهد بود | عکس
رویدادی بین‌المللی در حوزه عکاسی-زنجان
» زنجان میزبان رویدادی بین‌المللی در حوزه عکاسی خواهد بود
... دیدن متن »

ایسنا
چهارشنبه - ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
کد خبر: 96013013929
چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که در دوره چهارم این رویداد، بیش از ۱۶ هزار عکس داوری شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این رویداد، ۱۶ هزار عکس از ۷۵ کشور دنیا به این جشنواره ارسال شدند و در معرض داوری قرار گرفتند. در مجموع، دو هزار و ۶۰۰ نفر آثار خود را در دو موضوع سلامت روان و آزاد به دبیرخانه ارسال کردند.  
به گفته دکتر محمدرضا صائینی - دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان - افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان هدف این جشنواره بین‌المللی است.  آثار رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، با حضور داورانی از ترکیه، عمان و ایران داوری و آثار برتر نیز برگزیده شدند.  چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه موثر موضوعات روان‌شناختی، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.  
مراسم پایانی چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) با حضور وزیر بهداشت، هنرمندان و مسئولان در زنجان برگزار می‌شود.

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه به رنگ طبیعت دو i
نمایشگاه آثار عکاسی ایمان اعتمادی فر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود | عکس
با هدف کمک به بیماران سرطانی
» نمایشگاه آثار عکاسی ایمان اعتمادی فر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود
... دیدن متن »

آیین گشایش نمایشگاه انفرادی آثار عکاسی ایمان اعتمادی فر با عنوان " به رنگ طبیعت دو " جمعه  اول اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، اعتمادی فر  در این نمایشگاه  بیست اثر عکاسی را در معرض دید عموم قرار می دهد . تمامی این آثار با سبک رئال و رنگی و در اندازه ۶۰ در ۹۰ سانتیمتر روی بوم چاپ شده اند. در این عکس ها مناطق بکری از استان های مازندران، اصفهان، لرستان، گیلان و خوزستان در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد. این دوازدهمین نمایشگاه انفرادی این هنرمند در طول فعالیت های هنری اش می باشد 
ایمان اعتمادی فر دارای مدرک کارشناسی عکاسی و مدرس عکاسی و دبیر نخستین و تخصصی ترین کانون عکس و عکاسان جوان استان اصفهان (کانون پرتو آبی ) از سال ۱۳۸۶ تا کنون است. 
گفتنی است درآمد حاصل از فروش آثاراین نمایشگاه  صرف بیماران سرطانی می شود.
نمایشگاه عکاسی "  به رنگ طبیعت دو " از  اول تا دهم اردیبهشت ماه  در فرهنگسرای نیاوران برقرار است و علاقمندان جهت  بازدید از آن می توانند در روز های عادی از ساعت ۱۰ الی ۲۱ و در روز های تعطیل از ساعت ۱۴ الی ۲۱ به گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کلکسیون کم نظیر چهار هزار عکس هنری از عکاسان ایرانی | عکس
گالری هنری سیب وارد سومین سال فعالیت خود شد
» کلکسیون کم نظیر چهار هزار عکس هنری از عکاسان ایرانی
... دیدن متن »

گالری اینترنتی Sib.ir که با هدف حمایت از حقوق عکاسان و  ترویج خرید تابلو های عکس با کپی رایت و رضایت حقوق مولف، از سال ۱۳۹۳ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است در حالی وارد سومین سال فعالیت خود می شود که در دو سال گذشته توانسته کلکسیونن کم نظیری از آثار عکاسان خوب ایرانی را  گردآوری نموده و توجه مخاطبان و هنر دوستان را به خود جلب نماید.
به گفته گردانندگان  این گالری اینترنتی ، طی دو سال گذشته هنرمندان زیادی از این پایگاه برای ارایه آثار خود استفاده نموده و در حال حاضر  بیش از ۴۰۰۰ عکس هنری  ممتاز در ژانرهای متنوع از حدود۲۵۰ هنرمند عکاس در این سایت در معرض نمایش و فروش بصورت تابلو های عکس  با شناسنامه در آمده است ، این در  حالی است که میزان تقاضای هنرمندان برای نمایش آثارشان در وب سایت Sib.ir چندین برابر این آمار بوده که به علت نداشتن معیارهای  هنری و تکنیکی مدنظر کارشناسان گالری سیب، مورد پذیرش قرار نگرفته اند.
با وجود نوپا بودن این سبک از نمایش و فروش آثار هنری، استقبال رو به رشدی از آثار عکاسان این گالری شده و هم اکنون بسیاری از ایرانیان داخل و خارج از کشور برای تزیین دکور منازل و محل کار خود ترجیح می دهند بجای خرید تابلو های عکس تکراری و بدون هویت، از آثاری متفاوت که با رضایت و رعایت حقوق هنرمند صاحب اثر توسط گالری سیب تولید می شود استفاده  نمایند. آثار چشم نوازی که پیش از این شاید بجز شبکه های اجتماعی مجال بیشتری برای نمایش و در معرض فروش قرار گرفتن نداشتند.

 

۰۸ فروردین ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان اولین مسابقه عکاسی با موبایل ماسار منتشر شد | عکس
به گزارش روابط عمومی مسابقه عکاسی ماسار
» فراخوان اولین مسابقه عکاسی با موبایل ماسار منتشر شد
... دیدن متن »

فراخوان اولین مسابقه ملی عکاسی با موبایل ماسار با محوریت محیط زیست و بوم گردی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی مسابقه عکاسی ماسار، اولین دوره از این مسابقه با مشارکت کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان «قهرود» و کانون دانشجویی هنر و زیست بوم «دایره آبی» دانشگاه تهران و با هدف حفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی کشور و همچنین در راستای فرهنگ بوم گردی پایدار؛ برگزار می شود.

این مسابقه در ۴ بخش، بوم‌گردی و طبیعت (کوه، دشت، چشمه و ...)، میراث تاریخی ایران و گردشگری، نوروز؛ آئین‌ها و رسوم و بخش ویژه مسابقه با موضوع  روستای قهرود از شرکت کنندگان آثار می پذیرد و شرکت در این مسابقه برای همه هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی از سراسر کشور آزاد است.

جوایز این مسابقه شامل چهار دوربین عکاسی برای نفرات اول هر بخش و همچنین هدایای نقدی برای نفرات دوم و سوم هر بخش می شود. آثار نفرات اول تا ششم هر بخش نیز در نمایشگاه مسابقه به نمایش در خواهند آمد.

ارسال آثار به مسابقه صرفاً از طریق درگاه اینترنتی مسابقه به نشانی www.qohrood.ir  امکان پذیر است و مهلت پذیرش آثار شرکت کنندگان پایان اردیبهشت ماه سال ۹۶ می باشد. نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز این مسابقه مهرماه سال ۱۳۹۶برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای دریافت متن کامل فراخوان و همچنین آئین نامه مسابقه ماسار به درگاه اینترنتی این مسابقه مراجعه نمایند.

اولین مسابقه ملی ماسار به دبیری مسعود مکاری و در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

مریم حسن نژاد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه گلستان- نگارستان ایران i
نمایشگاه عکس
با آثار سهیل قنبرزاده ُگرگری مولف، مدرس ؛
» نمایشگاه عکس"گلستان- نگارستان ایران " گشایش می یابد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس" گلستان _ نگارستان ایران" با آثار سهیل قنبرزاده ُگرگری ۲۹ بهمن در فرهنگسرای ارسباران گشایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این نمایشگاه با ۲۰ فریم با  موضوع طبیعت و اجتماعی تا ۸ اسفند ساعت ۱۴ تا ۲۰ برای بازید عموم در گالری یک فرهنگ سرای ارسباران به نمایش گذاشته می شود .
سهیل قنبرزاده گُرگری متولد سال ۱۳۶۰ شهر گرگان است . وی در فراگیری هنرعکاسی از اساتید ابوالقاسم قاسمی، مسعود امامی، افشین بختیار، داود عامری، مهدی تیرانی، کتایون قدس راد، بابک صدیقی، جاسم غضبانپور و حسن غفاری تاثیرگرفته است .
کسب مقام برتر رشته عکاسی سال ۹۳ در استان گلستان، تاسیس کانون عکس انجمن سینمای جوان گرگان، مسئولیت برگزاری بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی عکس و برگزاری تورهای تخصصی عکاسی در استان گلستان برخی از فعالیت این هنرمند و کتاب های عکاسی پایه، گردآوری کتاب چیدمان تجربه، دانشگاه آزاد به روایت تصویر، طبقه بندی گیاهان، صنایع دستی و هنرهای سنتی از تالیفات قنبرزاده گُرگری  به شمار می رود .
عکس های این نمایشگاه در کشور کانادا نیز به نمایش درآمده است.
علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، سیدخندان  خ جلفا مراجعه یا با شماره های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه دچار آبی دریای بیکران i
رضا کیانیان از نقش جدید خود خواهد گفت | عکس
در آستانه افتتاح نمایشگاه عکس «آبی بیکران» در آرت سنتر باغ
» رضا کیانیان از نقش جدید خود خواهد گفت
... دیدن متن »

سال هاست مقوله مسولیت اجتماعی  ذهن مرا به طور جدی مشغول خود کرده است.
کار خیر در ایران سالیان سال است که توسط  همه مردم نسبت به توانایی مالی شان انجام می شود. مثل دستگیری از بینوایان، تهیه جهاز عروس های بی بضاعت، تامین مایحتاج مستمندان. کمک به کودکانی که می خواهند به مدرسه بروند و نمی توانند کتاب و کیف و لباس مدرسه را تهیه کنند. کمک به بیمارانی که درمانشان پر خرج است و...
اما این کار های خیر باید در خفا و بدون سر و صدا انجام شوند، چون باید آبروی کمک شونده یا به اصطلاح امروز، توان خواه حفظ شود.
این نوع کار خیر مانند ماهی رساندن به گرسنه ای می ماند. اما نوع کار خیر دیگری هست که مانند یاد دادن ماهیگیذی به گرسنگان است. تا به جای یک وعده کمک گرفتن برای سیر شدن! بتواند با توان خودش همیشه سیر باشد.
این کار خیر همان حوزه ی مسولیت اجتماعی ست.
من در مشاوره با شرکت های تجاری و تولیدی مسولیت اجتماعی را مطرح می کنم.
که چگونه می توانند کار آفرین باشند. چگونه می توانند کمک کنند تا روستاییان در همان روستا درآمد داشته باشند و مجبور به مهجرت نشوند. چگونه می توانند از مخترعین و نخبه های جوان ایران حمایت کنند تا از ایران نروند و همین جا بمانند. چگونه می توانند برای سیل فارغ التحصیلان بی کار کار ایجاد کنند. چگونه می توانند صنایعدستی ایران را دوباره به روز و کارآمد کنند. و با انجام این مسولیت ها، به سود بهتری برسند و هم چنین برای کالا هایشان اعتبار ایجاد کنند.
حالا این کار خیریست که نه تنها نباید مخفیانه انجام شود بلکه باید هر چه علنی تر شوند تا دیگران هم یاد بگیرند.
این حرکت سال هاست در ایران شروع شده اما فراگیر نشد.
اما این چند سال اخیر به  یکی از گفتمان های غالب تبدیل شده است.در نمایشگاه  عکس هایم در کنار توجه به مسله آب در کشورمان به گفتمان مسولیت اجتماعی هم پرداخته خواهد شد.
وچگونگی آنرا با افتتاح نمایشگاه توضیح خواهم داد.
رضا کیانیان
بهمن ۱۳۹۵

Prudence این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه دچار آبی دریای بیکران i
رضا کیانیان نمایشگاه عکس «دچار آبی بیکران» را برپا می‌کند | عکس
» رضا کیانیان نمایشگاه عکس «دچار آبی بیکران» را برپا می‌کند
... دیدن متن »

رضا کیانیان سومین نمایشگاه عکس انفرادی خود را با نام «دچار آبی بیکران» از ۱۵ تا ۲۵ بهمن ماه برگزار می‌کند.
او که پیش از این دو نمایشگاه انفرادی عکس را در فرهنگسرای نیاوران و گالری ماه مهر برگزار کرده بود، بعد از شش سال ، سومین نمایشگاه انفرادی عکس خود را در آرت سنتر برگزار می‌کند.
آیین گشایش این نمایشگاه روز جمعه ۱۵ بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار می‌شود و بازدید عمومی از عکس‌های آن از تاریخ ۱۶ تا ۲۵ بهمن ماه انجام خواهد شد. 
نام این نمایشگاه برگرفته از شعر «مسافر» سهراب سپهری است و در این نمایشگاه دوازده عکس از مرداب انزلی و دوازده عکس از کهکشان بر دیوار گالری آرت سنتر قرار می‌‌گیرد.  
جمعه پانزدهم بهمن ماه نود و پنج در آرت سنتر باغ، خیابان اندرزگو، سلیمی شمالی، شماره ۱۴۵. باغ انجمن خوش نویسان، از ساعت ۴ تا ۸.
و بقیه روزها از ساعت ۱۲ تا ۸»
گفتنی است این هنرمند از تاریخ ۱۷ بهمن ماه نیز نمایش خود را با نام «حرفه‌ای» در سالن پالیز به صحنه می‌برد. کیانیان در این نمایش همراه با هدایت هاشمی و بهاره رهنما روی صحنه خواهد رفت. در حال حاضر فروش بلیت این نمایش در سایت تیوال آغاز شده است.

Prudence این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه گُل‌خانم i
عکس‌های «گُل‌خانم» از ۷ بهمن روی دیوار فرهنگسرای اشراق می‌رود | عکس
در نخستین نمایشگاه انفرادی الناز حجارزاده؛
» عکس‌های «گُل‌خانم» از ۷ بهمن روی دیوار فرهنگسرای اشراق می‌رود
... دیدن متن »

الناز حجارزاده در نخستین نمایشگاه عکس انفرادی خود با عنوان «گُل‌خانم»، عکس‌هایی از زندگی و شخصیت مادربزرگش را روی دیوار گالری فرهنگسرای اشراق می‌فرستد.
به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نمایشگاه عکس «گُل‌خانم» با عکس‌هایی از الناز حجارزاده ـ عکاس و گرافیست جوان ـ روز پنجشنبه ۷ بهمن، ساعت ۱۷ در نگارخانه «نقش آفرینش» فرهنگسرای اشراق گشایش خواهد یافت. این نمایشگاه تا روز ۱۰ بهمن ادامه دارد.حجارزاده در توضیح کوتاهی گفته است:«در مراسم افتتاح این نمایشگاه،که به مناسبت تولد ۹۰ سالگی مادربزرگم «گُل‌خانم» و با حضور خود او در نگارخانه دایر شده، از مدعوین و تماشاگران خواهش کردیم با یک شاخه گلِ رز به بازدید از نمایشگاه و دیدار با گُل‌خانم تشریف بیاورند».
در نمایشگاه آثار عکاسی حجارزاده، تابلوعکس‌هایی از زندگی و شخصیت «گُل‌خانم» ـ پیرزنی اهل روستای «خورهه» از توابع شهرستان محلات ـ به نمایش درخواهد آمد.
گفتنی است الناز حجارزاده، فارغ‌التحصیل رشته گرافیک است. او عکاسی را به صورت تجربی از سال ۸۵ شروع کرده و پیش از این به عنوان عکاس تئاتر و کنسرت فعالیت‌هایی داشته است. این هنرمند جوان هم‌اکنون به عنوان گرافیست و صفحه‌آرا، در مطبوعات فعالیت دارد.
پوستر این نمایشگاه را مسلم باصری طراحی کرده است.
علاقه‌مندان به تماشای عکس‌های این عکاس در نمایشگاه «گُل‌خانم»، می‌توانند در روزهای ۷ تا ۱۰ بهمن‌ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ به نشانی تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره، روبه‌روی ایستگاه مترو، فرهنگسرای اشراق، نگارخانه نقش آفرینش مراجعه بکنند. همچنین دوستداران هنر عکاسی برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند با شماره ۷۷۷۸۲۲۱۱ تماس بگیرند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه از کابل تاجاکارتا i
 نمایشگاه عکس
» نمایشگاه عکس" از کابل تاجاکارتا" با حضور سفیر اندونزی و رایزن فرهنگی افغانستان جمعه یکم بهمن درفرهنگ سرای ارسباران گشایش می یابد.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این نمایشگاه با عکس هایی از شهرتاریخی کابل با قدمت دو هزارساله با آثار فاطیما حسینی و عکس هایی از جاکارتا شهر قلعه ای و پایتخت کشور اندونزی با فریم هایی از اردیپا ویرن جوریت یکم تا دهم بهمن ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید عموم  در فرهنگ سرای ارسباران به نمایش در می آید .
فاطیما حسینی و اردیپا ویرن جوریت هردو در جایی دور از کشورشان زندگی کردند. آثار ارایه شده در این نمایشگاه برداشت و نشانه های مشترک بین این دو پایتخت از نگاه این دو عکاس در گذر خیابانی از پایتخت کشورشان است .
فاطیما حسینی دانشجوی هنر در رشته عکاسی  و اردیپا ویرن جوریت دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران است . تهران جایی است که بیش از هرشهر دیگری در آن زندگی کردند و فارسی زبان مشترک تبادل این دو هنرمند به شمار می رود..
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خ شریعتی بالاتراز پل سیدخندان خ جلفا مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس «نلسون ماندلا» در سازمان ملل متحد | عکس
» نمایشگاه عکس «نلسون ماندلا» در سازمان ملل متحد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس میثم شاه بابایی در سازمان ملل متحد برگزار می شود.
به گزارش مشاور رسانه ای فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» ،همزمان با ‍‍‍ساخت فیلم«نلسون ماندلا برای همیشه» نمایشگاه عکس های میثم شاه بابایی کارگردان فیلم از نلسون ماندلا به نمایش درمی آید.
این نمایشگاه از سوم تا ششم ژانویه در سازمان ملل متحد برگزار می شود.
موضوع اصلی عکس ها مربوط به مراسم روزهای باشکوه خداحافظی مردم شهرهای مختلف آفریقای جنوبی با نلسون ماندلا است.
سازمان ملل متحد ١٨جولای را به عنوان روز جهانی ماندلا در تقویم ثبت کرده است و میثم شاه بابایی به همین بهانه در سال ٢٠١٦  نمایشگاه عکسی را با همین موضوع در پنج قاره برگزارکرده است.
میثم شاه بابایی تاکنون ساخت ٢٠ فیلم مستند و داستانی را برعهده داشته و فیلم هایی همچون «من یک نشانه ام»، «خیال منظر دوست»، «زندگی ،جنگ و دیگر هیچ»، «شهر من»، «بی مکان بی زمان» و ... از جمله آثار وی است.
آثار شاه بابایی تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی و شبکه های تلویزیونی داخلی و بین المللی به نمایش درآمده و مورد توجه قرار گرفته است.
شاه بابایی عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران، عضو شبکه مستند اروپا EDN، عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی، عضو هیات داوری جشنواره خوارزمی نیز بوده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه هنگام نو (۳) i
نمایشگاه گروهی عکس رضا کیانیان و ۲۲ عکاس مطرح در شرق تهران | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس رضا کیانیان و ۲۲ عکاس مطرح در شرق تهران
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی ۲۳ عکاس شاخص هنرهای تجسمی در قالب نمایشگاه "هنگام نو۳" در گالری دید تهران برپا شده است.
به گزارش روابط عمومی گالری دید، نمایشگاه آثار منتخب ۲۳ عکاس مطرح که جمعی از آنان از پیشکسوتان و نامداران هنر عکاسی  ایران محسوب میشوند تا ۲۱ دی ماه جاری در گالری دید واقع در شرق تهران برپا خواهد بود.
بنا بر این گزارش، در این نمایشگاه آثار منتخب و شاخص هنرمندانی چون رضا کیانیان، ساسان ابری، کوروش ادیم، آرمان استپانیان، ساتیار امامی، آرمین امیریان، اولدوز علایی نوین، نازنین اهری پور، سعید آزادی، جمشید بایرامی، مسعود پاکدل، پویان جلیل وند، رضا جوادی، اشکان دانشمند، مریم زندی، ماهور زهرایی، نیما علیزاده، امید علیخانی، فرزین فرخ، مجید کورنگ بهشتی، مهرداد متین دفتری، سروش میلانی زاده و علی نادری روی دیوار رفته است.
گفتنی است، "گالری دید" در تهرانپارس، خیابان اتحاد، خیابان ۱۹ غربی، پلاک ۱۸ واقع شده است که ساعت بازدید گالری همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ خواهد بود و گالری یکشنبه ها تعطیل است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه زندگی ایرانی i
نمایشگاه گروهی عکس
» نمایشگاه گروهی عکس "زندگی ایرانی"
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی عکس “زندگی ایرانی” یکشنبه ۵ دی ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای ارسباران افتتاح می شود .
در این نمایشگاه آثاری از سبحان فرج ون، مجید حجتی، مینا نوعی، طلا طاهرنیا، علی جهان آرا و احسان رافتی داریان به نمایش در می آید.
در این نمایشگاه بخشی از مجموعه های عکاسان با عنوان "زندگی ایرانی" و موضوعاتی مانند "تعزیه بوشهر"، "برداشت زعفران"، "آن سوی شهر"، "مسافران بی آرتی"، "شنای بچه های جنوب" و "دریاچه چیتگر" توسط عکاسانی از تهران، اصفهان، تبریز، ارومیه و بوشهر با اندازه مربع ۲۵ در ۲۵ سانتیمتر با تلفن همراه و دوربین میرولس به روی دیوار می رود.
نمایشگاه تا تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۵ دایر است. ساعات بازدید نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ است.
عکاسان نمایشگاه روز جمعه ۱۰ دی ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نمایشگاه حضور دارند.
این نمایشگاه با همکاری و حمایت دوربین.نت، آژانس عکس خبری ایران و فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
خیابان دکتر علی شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان ، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، گالری شماره یک

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه حیوان درون‌ i
هشت عکاس در شش با حیوان درون‌شان روبه‌ور می‌شوند | عکس
» هشت عکاس در شش با حیوان درون‌شان روبه‌ور می‌شوند
... دیدن متن »

نمایشگاه «حیوان درون» به کوشش حافظ روحانی، سوگول کاشانی و ژوبین میراسکندری از روز جمعه، ۲۶ آذر ماه در گالری شماره‌ی ۶ افتتاح می‌شود.
در این نمایشگاه گروهی هشت عکاس آثار خود را به نمایش می‌گذارند که عبارتند از: رئوفه رستمی، زروان روح‌بخشان، رضا شریفی، محسن شاهمردی، نامدار شیرازیان، علی‌ قاضی، بهنام صادقی، مریم نیازاده.
در بخشی از نوشته‌ی این نمایشگاه آمده: « از همان زمان که پدران و مادران گم‌نام ما نخستین گله‌ی گاو را بر دیوار غارها تصویر کردند نه فقط آموختند که هنر می‌تواند «بیان» کند که در عین‌حال قدرت یگانه‌ی خود در دیدن و تصویر کردن توحش اطراف را نشان دادند و این همان زمانی بود که آن‌ها آرام‌آرام آموختند تا به مدد هوش خداداد از غارها بیرون بیایند، از همسایگی حیوانات فرار کنند تا تمدن ما را بسازند و از هراس زندگی در طبیعت بی‌منطق که بی‌دریغ دامان ساکنان حیات وحش را می‌گیرد، بگریزند.»
نمایشگاه «حیوان درون» از روز ۲۶ آذر ماه در گالری شش برپا خواهد بود و تا روز جمعه، ۳ دی ماه در معرض تماشای عموم خواهد بود. علاقه‌‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۴ تا ۸ بعد از ظهر به نشانی خیابان میرزای شیرازی،کوچه بیستم، پلاک ۲،طبقه همکف مراجعه کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو جایزه جشنواره «خیام» برای عکاس انجمن/ تقدیر جامعه عکاسان آمریکا از حمیدرضا هلالی | عکس
» دو جایزه جشنواره «خیام» برای عکاس انجمن/ تقدیر جامعه عکاسان آمریکا از حمیدرضا هلالی
... دیدن متن »

حمیدرضا هلالی از عکاسان انجمن سینمای جوانان-دفتر نیشابور موفق به دریافت دو جایزه از سومین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» شد و مورد تقدیر جامعه عکاسان امریکا قرار گرفت. 
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سومین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان، همچنین به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران (کلوپ عکس فوکوس) وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار شد.
آثار برتر این جشنواره ۱ الی ۱۲ آذر ماه سال جاری در پردیس سینما گالری ملت به نمایش در آمدند. در مراسم اختتامیه این جشنواره که ۱۸ آذر ماه در محل موزه هنرهای معاصر ایران برگزار شد، حمیدرضا هلالی از عکاسان انجمن سینمای جوانان-دفتر نیشابور در بخش رنگی موفق به دریافت دو جایزه شد. همچنین روبان افتخار فدراسیون بین‌المللی عکاسان جهان و لوح  تقدیر جامعه عکاسان آمریکا به دو عکس وی تعلق گرفت.
مجموعا ۲۲۱۹۴ عکس، از ۱۹۵۸ شرکت کننده و ۷۸ کشور جهان در این جشنواره  شرکت داده شدند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری نمایشگاه فتوواک ۲۰۱۶ مشهد | عکس
» برگزاری نمایشگاه فتوواک ۲۰۱۶ مشهد
... دیدن متن »

نمایشگاه فتوواک ۲۰۱۶ مشهد با همت "کانون عکس مشهد" و "کانون گسترش عکاسی خراسان"  روز پنجشنبه ۲۵ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۷ در نگارخانه آرتین شهر مشهد افتتاح می‌گردد.
در این نمایشگاه ۴۲ اثر که توسط  فرامرز عامل بردبار ، محمدرضا چایفروش و  نوشین وفادار از بین ۱۸۶۰ عکس رسیده داوری و انتخاب شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
الهه احسانی فر، صادق اشرف زاده، معصومه امان پور، مهلا براتی، شروین برادران رحیمی، مهدی پورعبادی، امیرعلی پورملائکه، فاطمه جعفرزاده، نیلوفر جهانی، بهروز حمیدنژاد، علی خردمند، بهناز خسروی، بهزاد خواجه‌ای، بهنوش دهقانیان، جواد  رضایی، مهران رنجبر سیستانی، فاطمه روشن، رضا رهنمای مقدم، مسعود  زرگرباشی طوسی، خدیجه شفایی، سعید  شیبانی، شب افروز شیرازی، محمد صفرپور، سرشا غفوریان، مهدیه غفوریان، کیارش غلامی، سحر قبادی، فرشته کاملان، حمید کاوری، امیر مبارکی، نیکتا مرادی، سحر ناصری، معین نجیب اکبرپور، محمدرضا هاشمی، مهشید هواخواه هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه‌ می‌توانند تا روز سه شنبه ۳۰ آذر ماه ۹۵​ از ساعت ۱۶  تا  ۲۰ به نگارخانه آرتین به نشانی مشهد - بلوار احمدآباد - خیابان قائم ۸ - پلاک ٥٨/٢ مراجعه نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه منظر i
نمایشگاه گروهی عکس «منظر» با شرکت ۱۴ عکاس جمعه ۱۹ آذر، در گالری هپتا گشایش می‌یابد | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس «منظر» با شرکت ۱۴ عکاس جمعه ۱۹ آذر، در گالری هپتا گشایش می‌یابد
... دیدن متن »

. در این نمایشگاه آثاری از مهدی وثوق‌نیا، تورج خامنه‌زاده، هامد جابرها، نجف شکری، حامد نوری، امیر علیمی، صالح تسبیحی، مهران فرید، پویان جلیلوند، هستی ظهیری، کورش ادیم، مهدی مرادپور، علی رنجبران و مهری رحیم‌زاده به نمایش درمی‌آید. 
در بیانیه‌ی نمایشگاه «منظر» که به انتخاب مهری رحیم‌زاده گردآوری شده آمده است: «با وفور بی‌حد و مرز تصاویر روزمره، انباشتِ بصری اتفاق می‌افتد. با پذیرفتن این نکته شاید تنها مفر انباشت‌ها را بتوان جهت‌گیری مداخله‌های انسانی در پیرامون دانست. قدرت انتخاب؛ انتخابِ چگونه دیدن، انتخابِ چه دیدن، دیدن سیاهی یا روشنی، نور یا ظلمات، خلوت یا ازدحام، دیدن خود یا دیدن دیگری، دیدن... و دست آخر درست زمانی که از نگاه کردن دست برمی‌داری، می‌بینی.»
مهری رحیم‌زاده در توضیح بیشتر «منظر» می‌گوید: «چشم‌انداز فردی افراد، منشا گرفته از فرهنگ، شناخت، درک اجتماعی و حتی جنسیت متفاوت آن‌ها، منجر به نگرش مختلف می شود. «منظر» دعوتی است به دیدن عمیق تری از محیط پیرامونی. دعوتی دوباره به دیدن.
نمایشگاه «منظر» از جمله نمایشگاه‌های فصلی گالری هپتا است و هر فصل با حضور شماری از عکاسان برگزار می‌شود. این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ آذر هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هپتا واقع در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ی سه برقرار است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه یک روزه
» کارگاه یک روزه"نگاهی به عکاسی امروز ایران" با حضور مهران مهاجر ۲۵ آذر در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، در این کارگاه "عکاسی معاصر"با حضور مهران مهاجر به شکل تفصیلی و تحلیلی با جریان های هنری بررسی می شود.
همچنین در طول برگزاری کارگاه که با ظرفیت ۴۰ نفر از هنرجویان و علاقه مندان رشته عکاسی برگزار می شود ، آثار سه نفر از عکاسان پس از نمایش نقد می شود. دانشجویان به شکل تفصیلی و تحلیلی با جریان‌های هنری در عکاسی معاصر آشنا می شوند و تلاش می کنند تا خود در عمل با انجام پروژه‌هایی در بستر این جریان‌ها قرار بگیرند.
مهران مهاجر متولد ۱۳۴۳، عکاس، منتقدهنری، مترجم و فارغ‌التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه تهران است وی دوره کارشناسی ارشد زبان‌شناسی را با نگارش رساله‌ای تحت عنوان «زبان‌شناسی متن‌بنیاد و بررسی متن ادبی» به راهنمایی علی‌محمد حق‌شناس در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه تهران گذراند و در حوزه‌های زبان‌شناسی و فرهنگ‌نویسی نیز فعالیت دارد. 
مجموعه عکس «تهران، بی‌گاه» بعد از مجموعه «کتاب چشم ۱۰» که عکس‌روزنامه‌های مهران مهاجر بوده، دومین کتابی است که از آثار عکاسی او به چاپ رسیده است.
علاقه مندان برای شرکت در این کارگاه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان خیابان جلفا مراجعه و یا با تلفن های 22873399-22872818 تماس بگیرند .

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درخشش عکاس مشهدی در یک رویداد جهانی
» "فاطمه روشن" فینالیست فتو واک 2016 شد.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اثر عکاسی فاطمه روشن (عضوکانون عکس انجمن سینمای جوان مشهد) میان ۱۰ اثر برتر مسابقه جهانی "فتوواک اسکات کلبی" جای گرفت.
عکس برگزیده این جوان مشهدی مورد تمجید "اسکات کلبی" واقع شد و از نظر داوران، تصویر نخست از لیست ۱۰ اثر برتر قرار گرفت که تنها یک قدم با کسب جایزه بزرگ فاصله داشت.
اسکات کلبی در باره این اثر گفت: «این عکس بسیار بیشتر از آن چیزی که در نگاه اول می‌بینید حرف برای گفتن دارد.  همه چیز در این عکس – از همه المان‌های گرافیکی- به خوبی در کنار هم قرار گرفته‌اند. اشکال دایره‌ای بالا و مثلث‌های پایین که مرد را دره شکل گرفته بین آن‌ها قرار داده – در بین همه آن فضای سفید- واقعا از نظر گرافیکی چشم‌نواز است. رنگ الک، و بعد از آن پیراهن بنفش و کت (چرا این مرد در یک هم‌چین فضایی یک پیراهن رسمی بنفش با یک کت اسپرت پوشیده- به طرز زیبایی خارج از فضای عکس است) و بعد منشورهای سبز در اطراف او- من واقعا این عکس را دوست دارم.»
لازم به ذکر است؛ این عکس در رقابت با بیش از هزار اثر جهانی موفق به کسب این رتبه شد. در این میان تنها ۱۰ اثر به عنوان ۱۰ اثر برتر انتخاب شدند و یک اثر موفق به کسب جایزه بزرگ شد.
نوشین وفادار (مدرس عکاسی انجمن سینمای جوان مشهد)، کیارنگ علایی، مهدی وثوق نیا، مسعود توجهی، محمد ادیبی، امین ابراهیمی و فرشید دلارامی افرادی بودند که ۱۶ اثر از ۱۶ عکاس ایرانی را برای ارسال به مسابقه جهانی "فتوواک" داوری کردند. 

 

مهدی و محمد مهدی محمدیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کیوریتر یا نمایشگاه گردان کیست؟ | عکس
کارگاه آموزشی «میشکات کریفا» مولف و نمایشگاه‌گردان بین‌المللی در خانه هنرمندان ایران؛
» کیوریتر یا نمایشگاه گردان کیست؟
... دیدن متن »

کارگاه آموزشی «میشکات کریفا» با عنوان «کیوریتر یا نمایشگاه گردان کیست؟» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، کارگاه آموزشی «میشکات کریفا» با عنوان «کیوریتر یا نمایشگاه گردان کیست؟» تاملات و مشاهدات میشکات کریفا در باب عکاسی با همکاری بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران پنجشنبه ۴ آذر در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
میشکات کریفا یک نمایشگاه‌گردان بین‌المللی، مولف و مدیر هنری با تخصص هنرهای تجسمی خاور میانه است. او که مقیم شهر پاریس است، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و چاپ چندین کتاب با موضوع ایران را در کارنامه خود دارد که از آن جمله می‌توان به نمایشگاه‌های «نگاه ایرانی» در نگارخانه الکترا در سال 2001، «ایران: تلاقی نگاه‌ها» در فوتو اسپانیا و «هفت» در گالری لاندوسکی در بولونی بیلانکور در سال 2003 اشاره کرد. در تونس نیز برگزاری نمایشگاه «زنان در تصویر: خلوت خصوصی» در کاخ خیرالدین در سال 2007، «سرانجام، رها» در فضای مقابل شهرداری پاریس در سال 2011، «رهایش، تونس، یکسال بعد» در محل انستیتو دنیای عرب در سال 2012 و در الجزایر مجموعه «وقایع و اثرات » را در سال 2004 مدیریت کرده است. وی همچنین نمایشگاه‌هایی با مضمون زن برگزار کرده و تالیفاتی راجع به زنان هنرمند داشته است، همچون «زنان از نگاه زنان»، در اف اف ای فرانکفورت در سال 2004، «زنان در تصویر: خرده‌های خلوت»، در کولتور فرانس در سال 2007، «زنان در تصویر: خلوت خصوصی» در سال 2008، «این زن که روایت می‌کند»، در ام اف آ بوستون در سال 2013 و «بیابید خطا را» در انستیتو فرهنگ های اسلام در سال 2015. 
میشکات کریفا نمایشگاه‌گردان نمایشگاه‌های انفرادی متعددی نیز بوده است که از میان آنها می‌توان یوسف نبیل، زینب صدیرا، عباس، حسن حجاج، میمونا گرسی، جانان العینی، شادی قدیریان، فاضل شیخ و دیوید گولدبلات را نام برد. کریفا مدیر هنری هشتمین و نهمین «دیدارهای باماکو- بینال آفریقای» از ژانویه 2009 تا دسامبر 2013 نیز بوده است.
علاقه مندان برای حضور در این کارگاه آموزشی می‌توانند پنجشنبه ۴ آذر از ساعت ۱۸ به خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.
ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد | عکس
فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر جشنواره بین المللی تئاتر فجر
» فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد
... دیدن متن »

 سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پیرو فراخوان عمومی منتشر شده پیشین، فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر را اعلام کرد.
بر اساس فراخوان تخصصی، متقاضیان می توانند حد اکثر ۵ قطعه عکس از نمایشهای اجرا شده (عمومی یا جشنواره ای) در فاصله زمانی اول آذر ماه ۹۴ تا اول آذر ماه ۹۵ را به دبیرخانه ارائه نمایند. لازم به ذکر است که آخرین مهلت ارسال آثار ۱۷ آذر ماه سال جاری است. در ضمن نمایشگاه آثار برگزیده همزمان با جشنواره در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. 
به اطلاع علاقمندان و متقاضیان می رساند که متن کامل فراخوان در وب سایت جشنواره به آدرس www.fitf.theater.ir قابل دسترسی است.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری سعید اسدی از یکم تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود.

حسین اوجانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تیوال از گالری عکس های آنالوگ مبدا در مشهد | عکس
تیوال استانها؛
» گزارش تیوال از گالری عکس های آنالوگ مبدا در مشهد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس صابر سینی چی با عنوان "مبدا" با حضور استاد محمد محمدزاده تیتکانلو در گالری ارغوان در خیابان سجاد مشهد افتتاح و تا 27 آبان ماه دایر است.

حامد سلیمان زاده، منتقد و مدرس دانشگاه درباره این نمایشگاه عکس نوشت: (عکس- اندیشه)، عبارتِ بالقوه ای است که با ظهورِ جریان های بازاری و نگاهِ صنعت محور این روزها، مُنزوی گشته است. در آسمانی چنین غبار آلود، گاه جوانانی با شاترِ دوربین هایشان، چشمک هایی به ما می زنند که ما را گرفتارِ خود می کند. عکس هایِ بی ادعایِ صابر سینی چی، از ساده ترین پدیده های محیط، مناسکی اجتماعی می سازد که قابلِ تأمل و تفکر است. او به جایِ ساخت ترکیب های انتزاعی بی پشتوانه که متأسفانه نشانِ عکاسان پیشتازنمایِ امروز شده، تلفیق هایِ رئالیستیکی ساخته تا هر کس در مُواجهه با آن، بخشی از خویش را بیابد و با آن گفتگو کند. امیدوارم لنز دوربینش خَراش برندارد و با همین نگاه، از زندگی، که شیرین ترین ودیعه است، آئین بسازد.

یادداشت عکاس:

از چهار سال پیش که عکاسی نگاتیو را به واسطه ی محدودیت های مالی در خرید دوربین دیجیتال مد نظرم،شروع کردم،حس کنجکاوی برای تجربه کردن مسیری متفاوت و متمایز با دیگران من را در چالش سختی قرار داد که همواره نتیجه اش استحکام بیشتر برای ماندگاری در این مسیر بود،با سختی ها کنار آمدم و تجربه هایی کسب کردم که برایم بسیار ارزشمند خواهد ماند،خاطره ها و حس ظهور و انتظار دیدن عکس ها،لذت کار با نگاتیو را چند برابر می کند امیدوارم واکنش های مخاطبان «مبدا» بتواند انگیزه ام در این مسیر را حفظ و توشه ای برای ادامه ی راهم باشد،راهی که همراه با همراهِ همیشگی ام یعنی نگاتیو خواهد بود.

باید از استادان و دوستان عزیزم و خانواده ام که در راه تولد «مبدا» در کنارم بودند تشکر کنم زیرا برگزاری اولین نمایشگاهم را بی شک مدیون همراهی آن ها هستم.

محمد جواد عبدی و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه آن سوی برگ ها i
نمایشگاه عکس
» نمایشگاه عکس" آن سوی برگ ها" با نگاه فرمالیستی به طبیعت
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس"آن سوی برگ ها" با نگاه فرمالیستی به طبیعت  ۲۱ آبان تا ۲ آذر در فرهنگ سرای ارسباران گشایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این نمایشگاه با تجربه ای متفاوت در ثبت تصاویر طبیعت وفضایی رویاگونه به سرپرستی شهرزاد محبوبیان دانش آموخته رشته ارتباط تصویری با ۲۰ فریم  50*70  برای بازدید عموم ازساعت ۱۳ تا ۱۹ در این فرهنگ سرا دایراست . 
برقراری ارتباطی رویاگونه بین فرم و واقعیت ، پیوستگی بین طبیعت و انسان امروزی، نگاه فرمالیستی به طبیعت، نگاه خلاقانه به همراه تجربه هنر نقاشی از شاخصه های آثار ارایه شده دراین نمایشگاه است .
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان ، خ جلفا مراجعه و یا با شماره های 20-22872818 تماس بگیرند.                                                                                   

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۴ آبان ۱۳۹۵
محمد جواد عبدی این را دوست دارد
بعد از تماشای عکسی از مجموعه 8 تایی اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد در مشهد احساسات متناقضی بهم دست داد. به عنوان مثال همین عکسی که لینکشو گذاشتم ببینید. از یه طرف وقتی می‌بینم جوونای شهرستانی‌ هم چشمشون به جمال سلبریتی‌ها روشن شده و اینقده کیفورن با ... دیدن ادامه » خوشیشون خوشم اما از یه طرفیم موبایلای برافراشته و همون بحثای انتقادی همیشه به این سلوک اونام آدمو غصه دار می‌کنه.
http://static.tiwall.com/files/cache/IMG_6636be859f8375f2db9c62f134ee00992ad7.jpg
۱۵ آبان ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه
» نمایشگاه "خاکستر" در نیاوران
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس گروهی باعنوان "خاکستر" شامل آثار صِله ابوطالب به همراه ۸ تن ازشاگردانش، روز جمعه ١٤ آبان ساعت ١٦ در گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران دراین نمایشگاه عکس ٤۰ اثر از آثار ۹ هنرمند ، در اندازه هاى ۱۶ در ٢۱ و ۵۰ در ۷۵ به یک اثر پرفورمنس آرت با محتواى مفهومى به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین همراه با افتتاح این نمایشگاه عکس از کتابی با عنوان "۹"رونمایی می شود.
درکتاب "۹" این هنرمندان ،آثاری متفاوت ازنمایشگاه با موضوع "فراموش شدگى" را از دریچه دلشان به تصویرکشیده و گفتگویى را با بینندگان خود آغاز خواهند کرد.
صِله ابوطالب، نسرین ابریشمی، مهدیه اسکویی، ستاره اسماعیل زاده، فهیمه صفاری، فتانه رحیمی، فرشید ریاحی پناه، فرزانه کردی و ارشاد مظلومی، هنرمندانی هستند که دراین نمایشگاه آثارشان به دیدعموم گذاشته خواهد شد . 
نمایشگاه گروهی عکس "خاکستر" عصر روز جمعه ١٤ آبان  در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهدیافت و تا ٢٢ آبان در گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران برای بازدید عموم برپا می باشد. 
علاقمندان می توانند هرروز از ساعت ١٠ الی ٢٠ و جمعه‌ها از ساعت ١٤ الی ٢٠ ازاین نمایشگاه بازدید نمایند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز به کار بخش ویدیوی تیوال | عکس
رونمایی شد
» آغاز به کار بخش ویدیوی تیوال
... دیدن متن »

در ادامه گسترش همه‌جانبه امکانات تیوال در دوره برپایی گام به گام نسخه دوم آن، بخش ویژه ویدیوی تیوال بهره‌برداری شد.

هر ویدیو همزمان در برگه برنامه مربوط به خود و دیوار زمینه هنری مربوطه نمایان می‌شود. با این الگو همزمان با مطالعه روزانه دیوار تیوال، تازه‌ترین تیزرها و ویدیوهای مورد علاقه خود را نیز از دست نخواهید داد.

همچنین بخش رادیو اینترنتی آوای تیوال نیز به این سیستم تازه مجهز شد تا تیوال در عمل هر چهار بازوی رسانه‌ای در چشم انداز خود (خبر، عکس، صوت و ویدیو) را یکپارچه در اختیار کاربران گذارد.

این بخش را در نشانی tiwall.com/videos خواهید یافت. امیدواریم لذت ببرید!

گروه نئوتهران و امیر هوشنگ صدری این را خواندند
۱۳ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین دوره مسابقه عکاسی جستجوی کیفیت در شهر
» دومین دوره مسابقه عکاسی جستجوی کیفیت در شهر "از دریچه تصویر"
... دیدن متن »

شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با هدف نهادینه کردن مفهوم کیفیت در حیات مطلوب شهری، دومین دوره مسابقه عکاسی "جستجوی کیفیت در شهر از دریچه تصویر"را به عنوان بخش جنبی رویداد جایزه ملی "جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری" برگزار می کند. 
موضوع مسابقه در این دوره، "کیفیت های زندگی در فضاهای شهری" هستند که توانسته اند بر مطلوبیت و خوشایندی زندگی در این محیط‌ها اثر مثبتی بگذارند. اهداف این مسابقه عبارتند از:

1. افزایش حساسیت جامعه نسبت به نقش و اهمیت فضاهای شهری در کیفیت زندگی شهروندان
2. ترویج نگرش مثبت اندیشانه نسبت به نقاط قوت و توانمندی های فضاهای شهری
3. کمک به نهادهای ذیربط جهت اقدام موثرتر در فضاهای شهری

بخش ها و محورهای مسابقه: 

مسابقه در دو بخش " تخصصی " و " عمومی " برگزار می شود که محورهای مسابقه در هر دو بخش مشترک است. مخاطبان بخش تخصصی، افرادی هستند که تجربه نظری و عملی در حوزه بهسازی و نوسازی شهری دارند. مخاطبان بخش عمومی نیز افرادی هستند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در حوزه عکاسی مشغول فعالیت دارند.

محور اول: کیفیت های محیطی
محور دوم: حیات اجتماعی ـ فرهنگی
محور سوم: حیات اقتصادی

مقررات و شرایط شرکت در مسابقه:

ـ شرکت در مسابقه برای کلیه افراد اعم از متخصص (در زمینه عکاسی، معماری، شهرسازی، علوم اجتماعی و سایر حوزه های هنری) و غیرمتخصص در حوزه های بهسازی و نوسازی، آزاد بوده و تکمیل فرم ثبت نام در بخش نام نویسی آثار حوزه هنر سایت www.iburp.ir  به منزله پذیرش کلیه شرایط و مقررات مسابقه است.برای دسترسی به بخش ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://www.iburp.ir/registeration/registeration-art.php
ـ شرکت در این مسابقه محدودیت سنی ندارد.
ـ تصاویر ارسالی می توانند سیاه ـ سفید یا رنگی باشند.
ـ حجم تصاویر ارسالی، بایستی حداقل 5/1 مگابایت و حداکثر 3 مگابایت باشد.
ـ فرمت تصاویر ارسالی، باید JPEG باشد.
ـ هریک از شرکت کنندگان می توانند حداکثر 5 تصویر را ثبت نام نمایند.
ـ فایل تصاویر باید با ذکر نام عکاس به انگلیسی باشد.
ـ تصاویر ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو باشند.
ـ تصاویر دست کاری شده با سیستم های نرم افزاری، پذیرفته نخواهند شد.
ـ مسئولیت کیفیت نامناسب و ارسال نامطلوب آثار متوجه ارسال کننده است.
ـ صاحبان تصاویر راه یافته به نمایشگاه، موظفند پس از ارسال اینترنتی، فایل عکس را بر اساس مشخصات درخواستی از سوی دبیرخانه رویداد، از طریق پست برای این دبیرخانه ارسال نمایند.
ـ دبیرخانه رویداد، تمامی تصاویر راه یافته به نمایشگاه را با ذکر نام عکاس، در نمایشگاهی ارائه کرده و در کتاب مسابقه چاپ می‌کند.
ـ به کلیه افرادی که آثار آنها به نمایشگاه راه یافته است، گواهینامه شرکت در مسابقه اهدا خواهد شد.
ـ شورای داوران اجازه دارند بنابر کمیت و کیفیت آثار دریافت شده در هریک از بخش ها و محورهای مسابقه، درباره تعداد آثار برتر در هر بخش و محورهای مربوطه تصمیم گیری کنند.
ـ مالکیت عکس های برگزیده (در دوبخش برترین ها و آثار نمایشگاهی) برای شرکت مارتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بوده و این شرکت اجازه دارد از عکس های برگزیده در نمایشگاه ها، مدارک و مستندات خود استفاده کند.
ـ پس از نام نویسی و ارسال آثار، امکان انصراف و خروج از جشنواره وجود ندارد.
ـ ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس ها می باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع در هر مرحله، عکس ارسالی حذف و عواقب حقوقی آن نیز متوجه ارسال کننده خواهد بود.
ـ محل برگزاری نمایشگاه مسابقه، از سوی دبیرخانه اطلاع رسانی خواهد شد.
ـ تصمیم گیری درباره موارد پیش بینی نشده در مقررات بر عهده دبیرخانه رویداد است.
ـ دبیرخانه رویداد با شماره تلفن 87572205-021 موظف است به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفته و ابهامات ایشان را درباره نحوه نام نویسی و ارسال تصاویر برطرف سازد.

داوران مسابقه:

آقای مجتبی آقایی : عکاس و مدرس دانشگاه در رشته عکاسی
آقای سیمون آیوازیان : معمار، نقاش، عکاس و مدرس دانشگاه در رشته عکاسی و معماری

جوایز مسابقه:

به هریک از آثار راه یافته به نمایشگاه، علاوه بر گواهینامه شرکت در مسابقه، مبلغ یک میلیون ریال به همراه کتاب مسابقه اهدا می‌شود.
به آثار برگزیده در هریک از محورهای اعلام شده، به تفکیک دو بخش تخصصی و عمومی، علاوه بر موارد فوق‌الذکر، مبلغ ده میلیون ریال وجه نقد به همراه لوح افتخار اعطا می گردد.

تاریخ های کلیدی مسابقه:

آخرین مهلت دریافت آثار: 30 آبان 1395
زمان اعلام نتایج داوری: دی ماه 1395
روز برگزاری رویداد متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دبیرخانه رویداد:

تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 51، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی ایران، طبقه هفتم
تلفن: 87572205-021
ایمیل: info@iburp.ir        / Iburp.award@gmail.com        

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شمس
درباره نمایشگاه آهنگ آفتاب i
شکوه شن : در چین های گیسوی کویر

نمایشگاه عکس های محمد رضا جوادی در موزه ی هنرهای معاصر اتفاقی بدیع در ثبت منظره هایی بی مانند از کویر است.تنوع عکس ها از گستره ای وسیع و شگفتی آور برخوردار است که ما را با زوایایی ناپیدا از کویر مواجه می کند.عکاس از ابعاد قاب های بزرگ بهره گرفته است تا جزئیات درونی ،زیر و بم ها ، عوارض و موج های شن را بر کویر وضوح ببخشد.گاه چنان به موضوع نزدیک می شود که واقعیت کویر را بدل به انتزاع محض می کند،و گاهی عکس ها یادآور نقاشی های بزرگ اکسپرسیونیستی اند.کویر موضوعی ویژه برای عکاسی است،از این جهت که با تنوعی از فضاها روبرو نیست،بلکه شگفتی آن در تفاوت های ریزمقیاس است.در حرکت های کوچک و تغییرات خُرد در طی فصول.کویر سوژه ی برهنگی ذاتی است که در آن گونه ای مواجهه و رویارویی با خود را می توان حدس زد.ایران سرزمین باغ ها و کویر ها ... دیدن ادامه » دو جغرافیای کاملاً ناهمگن را فرا روی مان می نهد.برهوت که در آن با فضاهای تاخورده،چین ها و لایه ها روبروییم،و باغ ها و فضاهای سرسبز جنگل ها،که فضاهایی یکدست تر را می سازند.
عکس های جوادی،نماهایی از چین خوردگی و «تا»های کویر را در ابعاد نزدیک، به موجی از قهوه ای کم رنگ بدل می کند،که گاه می تواند به مرزهای نوین یک عکس-نقاشی نزدیک شود.جوادی بلافاصله رئالیسم متداول را پشت سر می گذارد تا جوهر یا ماهیت کویر را در دل پستی -بلندی ها،سایه ها و نورها،و وضعیت هایی نشان دهد که سازنده ی مفهوم کویر اند.کویر در تاها و موج هایش فوراً عطش دریایی خویش را می یابد و عکاس موفق می شود آب را در دل کویر زنده کند.موج های عکس های او «حضور دریا در کویر» اند و زمینی که در تاهای خود به «گیسوی معشوق» گره می خورد.در کویر حالت محض چیزها حاضر است.کویر استعاره ای برای ماورا نیست،خود حضور ورا در زمین است،از این روست که ماهیتی «اکتشافی» می یابد،یعنی کویر بدل به «مکان مشاهده » می شود،جایی که در عریانی عدم، هستی ذات تجلی می کند و تفتیدگی آن از آن روست که مواجهه ای است مستقیم با حیرت.و در این مواجهه سوژه غایب است.سوژه برای این مواجهه باید غائب باشد.در عکس های جوادی نمی توان حضور سوژه شناسا را حس کرد،سوژه در حیرت مواجهه با کویر مستحیل شده است.تنها خود «مواجهه» میان سوژه و ابژه باقی مانده است، و نه سوژه و نه حتی ابژه...آن چه عکس های جوادی ثبت می کنند لحظات رویارویی اند.آن ها در پی مستندسازی کویر نیستند،اگر چه جنبه های خاصی از کویر را نمایان می کنند،هدف شان رسیدن به «کویر به منزله ی رخداد»است.رخداد نه در کویر،بلکه خود کویر است،از این روست که همیشه ما از درک آن عاجز می مانیم.ما منتظر یک اتفاق در بیرون ایم،اما رخداد پیشاپیش و هر لحظه در حال وقوع است.رخداد همیشه هست،آن چه همیشه نیست «دریافت رخداد» است.بر خلاف دیدگاه عمومی،رخداد لحظه ای ممتاز از زندگی و فرآیندی خاص نیست،رخداد وقوع مستمر حقیقت است.هستی، رخداد دائمی است.اما عموماً این رخداد دائمی را به عادت بدل می کنیم تا از شگفتی و بداعت اش بکاهیم...آن چه صدرالمتالهین شیرازی «فعل هستی» می نامد،کنش تجلی و رخداد دائمی وجود است،که در استمرار بی وقفه جریان دارد.
عکس های جوادی قطعاتی از این استمرارند...لحظاتی که جریان دائمی آفرینش را در قاب عکس منجمد می کنند...
نمایشگاه هم چنین دربردارنده تعدادی از نقاشی های کاهگلی مارکو گریگوریان ،نقاش برجسته ی ایرانی اصالتاً ارمنی ،تعدادی از نقاشی های پرویز کلانتری ،نقاشی ای از سهراب سپهری و آثار تنی چند از نقاشان معاصر دیگر است که با موضوع کویر مرتبط اند...
مهدی این را خواند
ذوق زده، Benighted، آتوسا ن و ابرشیر این را دوست دارند
کلمات رو به جا و هوشمندانه به کار بردید.ممنونم.
۰۱ آبان ۱۳۹۵
شمس
خانم آتوسا ن گرامی،
ممنون از دقت نظری که دارید،سپاس که مطالعه می فرمایید،و دیدگاه های محترم تان را می نویسید...
۰۱ آبان ۱۳۹۵
شمس
ابرشیر عزیزم،دوست گرامی
ممنون از محبت و بزرگواریت،همیشه پاینده باشی...
۰۱ آبان ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه آزادگان شمالی i
نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در خانه هنرمندان | عکس
» نمایشگاه عکس آزادگان شمالی در خانه هنرمندان
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس با موضوع توسعه میدان «آزادگان شمالی» آغاز به کار کرد.
نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی»، عصر روز گذشته (یکشنبه، ۲۵ مهر) با حضور کرامت بهبهانی، مجری طرح میدان نفتی آزادگان شمالی در شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)، اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، محمد ناصری، رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، محمود مرعشی، مجری طرح میدان آزادگان جنوبی و دیگر مدیران و مسئولین صنعت نفت در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه، تعداد ۶۰ تابلو عکس از علی شکاری، سید نواب حسینی، مهدی رسولی، اوژن معدنچی، غلامرضا حافظ القران و کاووس صادق‌لو، از مراحل مختلف اجرای طرح توسعه میدان مشترک آزادگان شمالی در غرب کارون به نمایش درآمده است.
نمایشگاه عکس آزادگان شمالی تا ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸، میزبان بازدیدکنندگان است. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه عکس می‌توانند به خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، خانه هنرمندان ایران، نگارخانه تابستان مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ورک شاپ عکاسی | عکس
» ورک شاپ عکاسی
... دیدن متن »
ورک شاپی با موضوع «آشنایی با جدیدترین متدهای عکاسی و تکنولوژی آژانس‌های عکس دنیا» توسط «امین محمد جمالی» عکاس آژانس عکاسی گتی ایمیج، در تاریخ‌های بیست و پنجم ساعت هجده تا بیست و بیست شش مهر ساعت شانزده تا هجده، در گالری همیشه برگزار می‌شود.
شرکت در این دوره رایگان و برای عموم آزاد است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه لوتی‌ها در منهتن i
مجموعه‌ای از عکس‌های «علی رنجبران» با نام «لوتی‌ها در منهتن» در گالری آرته به نمایش در می‌آید. | عکس
برپایی نمایشگاه «لوتی‌ها در منهتن» در گالری آرته
» مجموعه‌ای از عکس‌های «علی رنجبران» با نام «لوتی‌ها در منهتن» در گالری آرته به نمایش در می‌آید.
... دیدن متن »
«علی رنجبران» درباره این نمایشگاه نوشته است: «مدرنیسم تحفۀ ازآب‌گذشتۀ میسیونرهای کمپانی هند شرقی در اواخر قاجار و دانش‌آموختگان بازگشته از  فرنگِ دوران پهلوی اول بود. تحفه‌ای که همیشه فرنگی باقی ماند و هیچ‌گاه ایرانی نشد. چرا که ما به‌جای مدرن شدن در واقع تنها مدرنیزه شده‌ایم. یک سوءتفاهم بزرگ؛ که در تغییر شکل  شهر و شهروند در خلال زمان خودنمایی می‌کند. خانه‌باغ‌ ایرانی را با معماری فرنگی کورکورانه تاخت زده‌ایم، انبوه‌سازی و تکرار کسالت‌بار نقش‌مایه‌های بتنی و آهنی را به‌جای آن نشانده‌ایم و هر روز الگوهای غریبه با چشم‌اندازهای این سرزمین را به نظاره نشسته‌ایم... نمونه‌ای از این جریان افراطی را می‌توان در غرب تهران و آسمان‌خراش‌های نوظهورش دید؛ یک رونوشت ناسازگار از جریانی که یک قرن پیش از محله منهتن در نیویورک و آسمان‌خراش‌های بلندش آغاز شد. لوتی‌ها، جاهل‌ها یا کلاه‌مخملی‌ها را هنوز می‌توان با همان سر و ریخت قدیمی سراغ گرفت. هرچند آن‌ها امروز از سنت دم می‌زنند، اما در واقع از یادگارهای ورود جریان مدرنیزم به ایران هستند که در این روند کت‌وشلوارپوش شدند. حتی خودشان می‌گویند که در مقابل کشف حجاب رضاخانی ایستاده‌ و به همین دلیل «جاهل» لقب گرفته‌اند. لوتی‌ها از مظاهر دست‌نخوردۀ تقابل ذاتی جریان مدرنیزم و سنت‌های ایرانی‌اند. قرار دادن لوتی‌ها مقابل این رونوشت تنها اشاره‌ای است از تلاشِ هر روز و هنوز ما در پیروی از نسخه شفابخش مدرنیسم! نشانی از اینکه انسان ایرانی در گذر تاریخ به‌جز پیروی بی‌چون‌وچرا از این گفتمان ناسازگار، راهی برای رستگاری نیافته است. اما واقعیت چیز دیگری است؛ ما با رستگاری همان‌قدر فاصله داریم که غرب تهران از منهتن».
این نمایشگاه روز جمعه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۵ در گالری «آرته» به نشانی تهران، شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک ۳ گشایش می‌یابد و تا ۲ آبان‌ماه همه‌روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس گروهی با عنوان «محرم» در نگارخانه موزه عکسخانه شهر دایر خواهد شد. | عکس
» نمایشگاه عکس گروهی با عنوان «محرم» در نگارخانه موزه عکسخانه شهر دایر خواهد شد.
... دیدن متن »
به گزارش خبرگزاری مهر، در نمایشگاه «محرم» ۲۳ عکاس حضور دارند و از زوایای مختلف به موضوع محرم و عاشورا پرداخته‌اند. چند موضوع را می‌توان به عنوان موضوع‌های غالب نمایشگاه شناسایی کرد: کودک و عاشورا، آئین‌ها و نمادهای عاشورایی و تیپ‌شناسی اجتماعی مردم در عزاداری‌های عاشورایی. این نمایشگاه که امسال توسط موزه عکسخانه شهر گردآوری شده است، عکس‌های جدیدی با موضوع محرم و عاشورا را به نمایش می‌گذارد.
در این نمایشگاه تعداد ۲۹ قطعه عکس در ابعاد ۲۰ در ۳۰ سانتی‌متر از عکاسانی چون فائزه کابلی، شاهین خسروی، بهنام یاسینی، فرزاد صفدری، مرتضی امین الرعایا، امیر کبیری، رهام اشکش، بهار خانی، مهدی نظری، سارا باقریان، رضا موری، سماء نجفی نوبر، محمدجواد وثوقی، مهدی رجبی، میلاد عبادی، سهیل قنبرزاده، مهسا کوروندی، علیرضا دولتی، حسین قاسمی، کیانوش سعادتی، رضا روحانی، نگار طاری، مبین سمیعی نمایش داده می‌شود.
افتتاحیه نمایشگاه روز دوشنبه ۱۲ مهرماه در ساعت ۱۵ خواهد بود. علاقمندان برای بازدید می‌توانند به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز، موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند. 
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه گروهی عکاسی i
نمایشگاه گروهی عکس در اصفهان به مناسبت محرم‎ | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس در اصفهان به مناسبت محرم‎
... دیدن متن »
به مناسبت گرامیداشت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان در ماه محرم نمایشگاه گروهی عکس در روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۹۵، ساعت ۱۷ در ایده گالری شهر اصفهان افتتاح می‌شود
در این نمایشگاه ۴۴اثر با مشارکت ۱۶عکاس ایرانی از شهرهای مختلف ایران با نگاهی به ابعاد عرفانی و حماسی سوگواری در ماه محرم  بر روی دیوارهای ایده گالری شهر اصفهان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار میگیرد
مجید کورنگ بهشتی، مهدی ارسطویی، صمد قربانزاده، امین رحمانی، سهیل زند آذر، حمید سالاری، جلال شمس آذران، مهران مافی بردبار، احسان رافتی، سروش جوادیان، امیر عنایتی، صفا پیر شیری، احمد قاسمی، عالیه سعادت پور، غدیر آبشناس، احسان کمالی و مجید حجتی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه می باشند.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از تاریخ ۱۴ مهر تا ۴ آبانماه ۹۵ از ساعت ۱۰تا ۱۷ به ایده گالری شهر  به نشانی : اصفهان، میدان امام حسین، ارگ جهان نما، ورودی طالقانی، طبقه دوم، روبه روی شهر کتاب مراجعه کنند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفیر فرانسه در ایران: تلاش برای حفظ محیط‌زیست وظیفه همه‌ی افراد است | عکس
نمایش فیلم و افتتاح نمایشگاه با موضوع حفظ محیط‌زیست در خانه هنرمندان ایران؛
» سفیر فرانسه در ایران: تلاش برای حفظ محیط‌زیست وظیفه همه‌ی افراد است
... دیدن متن »
با همکاری سفارت فرانسه در ایران فیلم مستند «فردا» به کارگردانی سیریل دیون و ملانی لوران به نمایش درآمد و سپس نمایشگاه عکس یان آرتوس برتران با عنوان «شصت راه حل مقابله با تغییرات اقلیمی» در نگارخانه تابستان خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، با همکاری سفارت فرانسه در ایران یکشبه 11 مهر فیلم مستند «فردا» به کارگردانی سیریل دیون و ملانی لوران با حضور «فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه در ایران و «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمد و سپس نمایشگاه عکس یان آرتوس برتران با عنوان «شصت راه حل مقابله با تغییرات اقلیمی» در نگارخانه تابستان خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
در ابتدای این مراسم «فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه در ایران با اشاره به موضوع فیلم «فردا» و اهمیت آن گفت: موضوع فیلم «فردا» از بسیاری جهات اهمیت دارد؛ چراکه درباره خطرات جدی که محیط‌زیست را تهدید می‌کنند، صحبت می‌کند، اما علاوه بر این موضوع، این فیلم پیام امیدوارکننده‌ای نیز در خود دارد.
وی افزود: دو کارگردان این فیلم به کشورهای بسیاری سفر کردند و درباره این مسئله یعنی خطرات جدی که محیط‌زیست را تهدید می‌کنند، با افراد مختلف صحبت کرده و به دنبال یافتن راه حلی برای این مسئله پیش از ورود دولتمردان و سیاستمداران بودند. در واقع این دو کارگردان در این فیلم بر روی مسئولیت فردی افراد در قبال حفظ محیط‌زیست در جریان زندگی روزمره تاکید می‌کنند.
سفیر فرانسه در ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به همکاری‌های بین‌المللی برای حفظ محیط‌زیست گفت: در سطح بین المللی نیز کشورهای جهان از جمله ایران و فرانسه در سال گذشته در کنار یکدیگر جمع شدند تا برای حفظ محیط‌زیست و نجات کره زمین دست به اقدام بزنند.
«فرانسوا سنمو» با اشاره به افتتاح نمایشگاه عکس یان آرتوس برتران گفت: علاوه بر فیلم «زمین»، پیام نمایشگاه عکس یان آرتوس برتران نیز با عنوان «شصت راه حل مقابله با تغییرات اقلیمی» نیز وظیفه و تلاش تک تک ما در حفظ محیط‌زیست است. 
سفیر فرانسه در ایران در پایان صحبت های خود با ابراز امیدواری برای همکاری بیشتر با خانه هنرمندان ایران گفت: از همکاری با خانه هنرمندان ایران که به درستی خانه همه هنرمندان و انجمن‌ها و موسسات فرهنگی و هنری است، بسیار خرسندیم، امیدوارم در آینده نیز بتوانیم با خانه هنرمندان ایران همکاری بیشتری داشته باشیم.
پس از نمایش فیلم «فردا»، نمایشگاه عکس یان آرتوس برتران با حضور «فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه در ایران و «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. 
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه ایران از چشم های هما i
بازدید ظریف از آثار جورج ژرستر | عکس
نمایشگاه ایران از چشم های هما تا 18 مهر تمدید شد
» بازدید ظریف از آثار جورج ژرستر
... دیدن متن »
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه ایران از چشم های هما، آثار جورج ژرستر عکاس صاحب نام سوئیسی بازدید به عمل آورد و این آثار را اسنادی ارزشمند در تاریخ ایران قلمداد نمود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ظریف که با همراهی علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد، سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی  و سید عباس سجادی از این نمایشگاه بازدید نمود با اشاره به تصاویر به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه گفت: بعضی از این عکس ها به قدری زیبا و دیدنی است که انسان در نگاه اول تصور می کند با یک نقاشی زیبا روبرو شده و این مناظر زیباتر از تصور است. از سوی دیگر این عکس ها برای ما یک سند تاریخی ارزشمند به شمار می رود که تصویر ایران ۴۰ سال پیش را از یک زاویه دیدنی به نمایش گذاشته و برای همه ایرانیان جذاب و جالب توجه است. همچنین باید به زحمت و تلاش چشمگیر این هنرمند توجه داشت که از یک موقعیت بسیار سخت و با وجود خطرات زیاد چنین آثاری را خلق نموده است.
گفتنی است نمایشگاه عکس ایران از چشم های هما روز ۲۶ شهریور، با نمایش ۱۳۰ عکس بی نظیر از مناظر مناطق دیدنی ایران که ۴۰ سال پیش توسط «جورج گئورگ ژرستر» به ثبت رسیده با حضور این هنرمند در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت و با توجه به استقبال چشمگیر علاقمندان به مدت دو هفته دیگر تمدید شد. بر این اساس نمایشگاه عکس ایران از چشم های هما تا روز 18 مهرماه در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ و روزهای تعطیل ۱۴ الی ۲۰ از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.
مهسا این را خواند
یکی از بهترین نمایشگاه های این چند وقت اخیر
ای کاش باز هم تمدید میشد
۱۷ مهر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه گروهی رنگ i
نشست نقد و بررسی نمایشگاه رنگ با حضور اساتید هنر و بازیگران و هنرمندان عکاس برگزار می شود. | عکس
» نشست نقد و بررسی نمایشگاه رنگ با حضور اساتید هنر و بازیگران و هنرمندان عکاس برگزار می شود.
... دیدن متن »
جمعه ۹ مهرماه نشست نقد و بررسی آثار بازیگران و هنرمندان عکاس نمایشگاه رنگ با حضور دکتر علی عباسی و دکتر شهاب الدین عادل برگزار خواهد شد.
نمایشگاه رنگ، نمایشگاه عکاسی گروهی با حضور علی بوستان، ماه‌چهره خلیلی، شیوا طاهری، یغما گلرویی، نرگس محمدی و جواد مولانیا به نمایشگاه گردانی هدیه میرزاده است که جمعه 2 مهرماه با استقبال گسترده مخاطبان افتتاح شد. پس از استقبال گسترده مخاطبان که بیش از هزار نفر در روز افتتاحیه بود، گالری رج تصمیم بر برگزاری نشست نقد و بررسی آثار این هنرمندان گرفته است.
در این نشست که از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار خواهد شد دکتر علی عباسی دانشیار دانشگاه شهیدبهشتی تهران و عضو حلقه نشانه شناسی تهران است که دکتری خود را از دانشگاه لیموژ فرانسه دریافت کرده است. دکتر شهاب الدین عادل نیز دانشیار دانشگاه هنر تهران دانشکده سینما تئاتر است که فعالیت حرفه‌ای خود را با عکاسی و مستندسازی آغاز کرد. ایشان عضو انجمن عکاسان و مستندسازان سینمای ایران هستند.
در این نمایشگاه علاوه بر نقد آثار، هنرمندان حاضر نیز به مخاطبان در مورد آثارشان پاسخ خواهند داد. این نشست در گالری رج، واقع در شهید بهشتی (عباس آباد)، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره ۴، واحد ۳ برگزار خواهد شد. نمایشگاه رنگ تا ۱۲ مرداد ماه همه روز از ساعت ۱۵ تا ۱۹ پذیرای علاقه مندان به هنر است.

مهرشاد مرادی و فاطمه صدرا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ i
نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ در خانه هنرمندان ایران | عکس
» نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ در خانه هنرمندان ایران
... دیدن متن »
سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در راستای همکاری های دو جانبه و با هدف ارتقای سطح روابط فرهنگی دو کشور، نمایشگاه عکس مشترک بصورت همزمان در تهران و سئول برپا می کنند.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، آیین افتتاح نمایشگاه عکس خبرگزاری ایرنا و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی سه‌شنبه ساعت ۱۴ در خانه هنرمندان ایران و در سئول روز چهارشنبه ۷ مهر در موزه ملی تاریخ معاصر کره جنوبی برگزار می‌شود.
قرار است در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در تهران، ابراهیم رحیم پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امورخارجه، «کیم سئونگ هو» سفیر کره جنوبی در ایران، محمد خدادی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیران، سردبیران، دبیران و خبرنگاران ایرنا و شخصیت های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دو کشور حضور یابند.
در این نمایشگاه یکصد قطعه عکس با موضوعات سیاسی، فرهنگی، تاریخی، ورزشی، جاذبه‌های طبیعی، گردشگری دو کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.
همچنین قراراست در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در سئول، حسن طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی، وزیر فرهنگ، معاون وزیر بازرگانی، جمعی از مقامات دولتی، نمایندگان مجلس، شخصیت‌های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی، گردشگری کره جنوبی و «سونگ ایل گوگ» و «هان هی جین» هنرپیشه های سریال تلویزیونی «جومونگ» حضور یابند.
توافق‌های برگزاری نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ در جریان ملاقات ۲۷ اردیبهشت سال جاری «پارک نو هوانگ» مدیرعامل یونهاپ با محمد خدادی مدیرعامل ایرنا در تهران صورت گرفت.
نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ از ششم تا ۱۲ مهر ماه برپا است و علاقه مندان می‌توانند برای مشاهده آثار از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.
نیلوفر ثانی و مهرشاد مرادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یازدهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت ۳ تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۵ برگزار می‌شود. | عکس
» یازدهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت ۳ تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۵ برگزار می‌شود.
... دیدن متن »
هنر، آیین و مذهب، سیاسی، تلفن همراه، اقتصادی و مجموعه مستنداجتماعی با ۱۴۸ فریم عکس و ۱۰ مجموعه مستنداجتماعی ساعت ۱۸ در نگارخانه باغ موزه قصر افتتاح می شود. اسامی راه یافتگان به بخش نمایشگاه در سایت جشنواره قابل مشاهده است.
عکس ها توسط مسعود زنده روح کرمانی، حمید فروتن و جاوید نیکپور داوری شدند. دبیری بخش عکس یازدهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت را محمد نوروزی برعهده دارد.
برنامه های اصلی جشنواره شامل کلاس، ورک شاپ، جلسات نقد و بررسی و پخش فیلم ها از ۳ تا ۱۰ مهرماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در باغ موزه قصر تهران برگزار می شود. هر روز ساعت ۱۶:۳۰ پرونده نرم افزار و تازه ها اختصاص دارد به جدیدترین ترفندهای ادیت عکس، امکانات جدید نرم افزار فتوشاپ، ویرایش فایل های خام، رازگشایی از چندین شگرد عکاسی، آماده سازی کتاب عکس در ایندیزاین و …که علی علیزاده، ساسان پناهی، مصطفی صفاتاج، ساسان پناهی، سعید چاووشی و احسان رافتی هر روز در یک ساعت و پانزده دقیقه به ارائه مباحث می پردازند.
ساعت ۱۷:۴۵ فیلم های رسیده به جشنواره رونمایی می شود. در ساعت ۱۸ فیلم ها نمایش داده می شود و ساعت ۱۸:۳۰ نشست نقد و بررسی فیلم های پخش شده برگزار می شود.
فیلم ها توسط داریوش نصیری، امیررضا تجویدی و محسن زمانی داوری شدند و دبیری این بخش را احمد حجارزاده برعهده دارد.
ساعت ۱۹:۰۰ هر روز پرونده عکاسی با تلفن همراه برگزار می شود و اساتید کلاس حمیدجانی پور، افرا افراسیابی، بابک برزویه، ناصر حسامی و ابوالفضل سلمانزاده مباحثی مانند تونل زمان و سلفی های لوس، دمای ارتباط با مخاطب، انتخاب سوژه و کپشن نویسی، روایتگری در عکس و عکاسی خیابانی (شهری) را در ۷۵ دقیقه دنبال می کنند.
پرونده اصلی جشنواره با موضوع انتخاب و ارائه مجموعه عکس هر روز با متفاوتی چون عکاسی جنگ، از دیروز تا امروز، عکاسی ورزشی، داستان پردازی در عکاسی، مجموعه عکس، تک عکس و تاثیر گزاری، کار گروهی در عکاسی بحران از ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می شود و سعیدفرجی، جاوید نیکپور، رضا موسوی، وحید سالمی، مرتضی نیکوبذل مباحث این پرونده را دنبال می کنند.
اختتامیه جشنواره جمعه ۹ مهرماه ساعت ۱۷:۳۰ با اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان برگزار می شود.
در آخرین روز جشنواره “شو پورتفولیو” دیدن و راهنمایی مجموعه عکس با نفرات اول جشنواره، راه یافتگان بخش مجموعه مستند جشنواره و میهمانان شهرستانی که مجموعه عکس دارند توسط مجیدسعیدی از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰ برگزار می شود.
یازدهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت با حمایت و همکاری شرکت نورنگار، شرکت خدماتی ایده آل، مرکز تعمیر دوربین، سایت عکاسی، مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران، آژانس عکس تهران و مشارکت باغ موزه قصر برگزار می شود.
حضور در تمام برنامه ها، کلاس ها و نشست های برای عموم آزاد و رایگان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه رویای گوندولا i
نمایشگاه عکس «رویای گوندولا» آثار علیرضا کریمی صارمی از ونیز در گالری «آس» برپامی‌شود | عکس
» نمایشگاه عکس «رویای گوندولا» آثار علیرضا کریمی صارمی از ونیز در گالری «آس» برپامی‌شود
... دیدن متن »
منصور جهانی ـ نمایشگاه عکس علیرضا کریمی صارمی با عنوان «رویای گوندولا» از شهر ونیز در کشور ایتالیا، ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه ۲ مهر ماه در گالری «آس» تهران برپامی‌شود. 
نمایشگاه عکس «رویای گوندولا» Dream of Gondola آثار هنرمند و استاد عکاسی علیرضا کریمی صارمی از شهر ونیز با حضور هنرمندان و علاقمندان به هنر عکاسی و هنرهای تجسمی؛ ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه ۲ مهر ماه امسال در گالری «آس» تهران افتتاح می‌شود و تا ساعت ۲۱ همان روز ادامه خوهد داشت و تا روز ۱۲ مهرماه نیز پذیرای علاقمندان خواهد بود. 
در این نمایشگاه ۲۵ عکس در ابعاد ۱۲۰×۸۰ و ۱۵۰×۱۰۰ سانتیمتر در معرض دید عموم قرار می‌گیرد؛ این عکس‌ها حاصل سفر علیرضا کریمی صارمی عکاس به شهر ونیز کشور دایتالیا در سال ۲۰۰۹ میلادی است که تلاش کرده با نگاهی نو، قایق‌های سنتی ونیز را به تصویر بکشد.
در بیانیه‌ این نمایشگاه که توسط علیرضا کریمی ‌صارمی به رشته تحریر درآمده، وشته است: «همراه مرغان دریایی از فراز آسمان دریای ادریاتیک بر سطح جزیره‌ای به شکل ماهی فرود آمدم، جزیره‌ای پر رمز و راز و افسون‌گر، جزیره‌ای آمیخته با داستان‌ها و رویاها، ونیز این گوهر شب چراغ قاره اروپا، این مهد تاریخ و هنر و خاطره‌ها . با نسیم دل‌انگیز دریا، از میان کوچه‌های باریک و آبراه‌های مشهور ونیز گذر کردم، بر روی پل‌های بی‌شمار آن ایستادم و گذر قایق‌ها و عشاق را دیدم. گویی زمان ایستاده بود. روح این شهر آرام آرام در وجودم ریشه می‌دواند.
همچون قاصدکی سبک بال، دل به این سفر رویایی سپردم و مستانه‌ی ذهن خیال‌پردازم را رها کردم تا در این وادی عشق بتازم. هر شب سوار بر نسیم روح‌نواز شبانگاهی، با گوندولاها همراه شدم و ترنم رقص نور و آب را در جشنی باشکوه بر نهرهایی پر از نغمه‌های عاشقانه به تماشا نشستم.
پهنه آینه وار آبراهای کوچک و بزرگ این شهر با انعکاس‌های وصف‌ناشدنی پیرامون خود، رنگ‌های آشنایی را برایم تداعی می‌کردند، رنگ‌های درخشان نگارگری ایرانی و کاشی‌های اصفهان و از سویی دیگر صدای آرام گذر باد از میان کوچه‌های باریک، موسیقی لطیفی را به گوش می‌رساند که گویی اشعار خیام را زمزمه می‌کنند.
رقص نورهای لرزان و مواج در تاریکی عمیق شب، شکل‌های زیبا و شگفت‌انگیزی را ساخته و پرداخته می‌کرد که همچون رؤیایی شبانه به نظر می‌رسید و من با تمامی آنچه که در طول سالیان آموخته بودم سعی در ثبت آن کردم، نه آن‌گونه که بود بلکه آن‌گونه که روحم را می‌نواخت. حس عجیبی بود، گویی قلم مویی نقاشانه این تصاویر رقصان را از ذهن و چشم من عبور می‌داد و بر حسگر دوربینم می‌نشاند.
حس این رنگ‌های جادویی روح مرا آن چنان مجذوب خود کرد که هر شب شاهد تجسمی از آن بر حافظه دوربینم شدم. آرام‌آرام و شب در پی شب رؤیاها متجسم شدند و نهایتاً رویای گوندولا ساخته و پرداخته شد.
اینک از شما دعوت می‌کنم در این سفر ماورایی با من همراه شوید و مستانه ذهن خود را رها سازید تا ببینید آنچه را که من دیدم، دنیای رنگ‌ها و نورها، دنیای قایق‌ها، رویای گوندولا...»
علیرضا کریمی صارمی فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه هنرهای زیبا از ایالت کالیفرنیا در آمریکا است و دارای مدرک دکترای عکاسی طراح بنیانگذار و مدیر آژانس عکس ایران نیز می‌باشد؛ وی مدیر گروه فتوژورنالیسم دانشکده خبر از سال‌های ۱۳۸۰-۱۳۹۳ بوده و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران را نیز بوده است. 
صارمی یازده سال مدیریت جشنواره‌های سینمای جوان، دبیر جشنواره عکس امام رضا (ع)، دبیر سه دوره جشنواره عکس مفاهیم قرآن در فرهنگ ایران، دبیر نمایشگاه عکس «بام شکسته» بم، دبیر نمایشگاه عکس «جوانه‌های بم»، دبیر جشنواره عکس فرهنگ ایران زمین، دبیر نمایشگاه بزرگ عکس لشگریان محمد رسول ا... (ص)، دبیر نمایشگاه بزرگ عکس امام آفتاب، دبیر نمایشگاه بزرگ عکس تصویر آفتاب، دبیر پنجمین و ششمین جشنواره عکس کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیر بخش عکس اولین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر  و همچنین دبیر بخش عکس اولین جشنواره جهانی نوروز را در کارنامه کاری خود دارد.
علیرضا کریمی صارمی دبیر نمایشگاه بزرگ عکس جمهوری اسلامی و پیشرفت اقتدار، دبیر بخش عکس جشنواره بین‌المللی مبارزه با تروریسم جهانی، دبیر یادواره هنری تجلی بصیرت، دبیر یادواره عکس یاران حسین، داور و رئیس هیأت داوران جشنواره های معتبر عکاسی کشور، مدیر هنری نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در سی و جهارمین بینال جهانی ونیز در ایتالیا، مدیر بخش بین‌الملل موزه هنرهای معاصر تهران ۲۴۳۱ -۲۴۳۱، دبیر و عضو شورای عالی اعزام هنرمندان به فرصت مطالعاتی پاریس سیته (۲۴۳۱-۲۴۳۱) را نیز برعهده داشته اشت. 
این هنرمند عکاس تاکنون نمایشگاه انفرادی از آثار عکاسی خود را در کشورهای بلاروس، چین، روسیه، فرانسه، سوریه، ایتالیا، لچه و بولونی برپاکرده است و عکاس برگزیده ایرانی در بخش فرهنگ مسابقه جهانی آمریکا International photography awards-usa-۱۱۱۲، برگزاری نمایشگاه و دریافت مدال و دیپلم افتخار آکادمی هنر های زیبای ایتالیا بخاطر نگاه هنرمندانه در مجموعه عکس همسران باد در سیصدمین سالگرد تاسیس این آکادمی سال ۱۱۲۲، شرکت در بیش از ده نمایشگاه گروهی عکس را در افتخارات خود دارد. 
از صارمی مقالاتی در خصوص هنر عکاسی در نشریات مختلف به چاپ رسیده و کتاب عکس «کلپورکان و همسران باد» را تألیف کرده است و همچنین تألیف و ترجمه کتاب «چارلز لاتویج داجسون» پرتره نگار کودک در قرن نوزدهم را آماده چاپ دارد.
علاقمندان می‌توانند همه روزه و بصورت رایگان از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۳ از نمایشگاه عکس «رویای گوندولا» در گالری «آس» تهران واقع در خیابان شریعتی، بالا‌تر از قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ بازدید کنند.
برای اطلاع بیشتر:             https://telegram.me/acegallerytehran

مهرشاد مرادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه دیده دل i
هنر رساترین زبان برای تبلیغ مفاهیم قرآنی است | عکس
معاون قران و عترت وزارت ارشاد در آیین رونمایی تابلوی «شعائر» در فرهنگسرای انقلاب اسلامی عنوان شد
» هنر رساترین زبان برای تبلیغ مفاهیم قرآنی است
... دیدن متن »
آئین رونمایی از اثر قرآنی «‌شعائر» و افتتاح نمایشگاه عکس«دیده دل» با حضورحجت الاسلام محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران، عبدالمطهر محمدخانی، رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده های معظم شهدا روز گذشته برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، در این  آیین که یکشنبه 28شهریور در سالن فجر فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد، عبدالمطهر محمد خانی، رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: خیلی خوشحالم که نمایشگاه «دیده دل» امروز در فرهنگسرای انقلاب اسلامی گشایش می‌یابد. در ضمن خرسندی بیشتر من از این بابت است که خانواده محترم شهدا امروز به ما افتخار داده‌اند و در این مراسم حاضر شدند. وی افزود: سید‌روح اله هاشمی هنرمندی که آثارش امروز به نمایش در می‌آید یکی از فرزندان شهداست وی با کاری که انجام می‌دهد نشان داد که در مسیر پدر شهیدش قدم برمی‌دارد چون ترویج آموزه‌های قرآنی همان آرمانی است که شهدا بابتش جان خود را ادا کردند.
وی افزود: من پیشتر عکس‌هایی که در این نمایشگاه به نمایش درآمده را دیده‌ام برای همین نسبت به اطلاعاتی که در حوزه عکاسی دارم نسبت تصاویر با آیات قرآنی بسیار زیبا و دلنشین است. به نحوی که تماشاگر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
محمد خانی تاکید کرد: فرهنگسرای انقلاب از سال ۷۷ کارش را آغاز کرده اما از همان سال یکی از جدی ترین هدف‌‌هایش اشاعه مفاهیم و آموزه‌های قرآنی بوده است. در همین راستا مرکزی تحت عنوان کانون سبک زندگی قرآنی طوبی در فرهنگسرای انقلاب راه اندازی شده تا بتوان به این واسطه سبک زندگی قرآنی را در جامعه اشاعه داد.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌ و ‌المسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دیگر سخنران این مراسم گفت: ایام غدیر را به همه مردم ایران تبریک عرض می‌کنم عیدی که برای همه شیعیان جهان جزو عزیزترین اعیاد است درباره اهمیت این عید همین اندازه باید بگویم که در سوره مائده تاکید ویژه‌ای به غدیر شده است برای همین ما به عنوان شیعه علی(ع) افتخار می‌کنیم که پیرو مولای متقیان هستیم. وی اضافه کرد: همیشه این سوال مطرح بوده که چگونه می‌توان مضامین دینی و قرآنی را در جامعه فراگیر کرد. امروز این سوال پاسخ داده شده چون همگان به این نکته پی برده‌اند که هنر رساترین زبان برای تبلیغ مفاهیم قرآنی است. این نکته تنها مورد نظر ما نیست بلکه تمام دنیا این نکته را دریافته‌ و سعی می‌کند از این ابزار برای اشاعه مفاهیم مورد نظرش بهره ببرد.
حشمتی ادامه داد: در میان هنرها شیواترین و زیباترین هنر عرصه تصویر است این مهم در بخش‌های چون هنرهای نمایشی، نقاشی و عکس جلوه پیدا می‌کند. برای همین ما نباید از سرمایه گذاری در این زمینه غافل شویم.
حشمتی گفت: تمام نهادهای دولتی و غیر دولتی موظف هستند از فعالیت‌های قرآنی حمایت کنند ما نیز در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر آنچه که داریم عرضه می‌کنیم تا بتوانیم حامی مناسبی برای هنرهای قرآنی باشیم.
در بخش دیگری از این مراسم نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه هر آنچه که ما داریم مدیون ایثار شهداست، تصریح کرد: آرامشی که ما امروز از آن سود می‌بریم وام گرفته از ایثاری است که شهدا انجام داده‌اند. در این میان وظیفه ما ایجاد می‌کند که آرمان‌های شهدا را پاس داشته و در جهت تکریم آن بکوشیم در همین زمینه حمایت از نمایشگاه‌های چون «دیده دل» که خالقش یکی از فرزندان شهدا است اقدامی در جهت نزدیک شدن به آرمان‌های شهداست.
وی تاکید کرد: ایثار و رشادت شهدا را به هیچ متر و اندازه‌ای نمی‌توان تعریف کرد اما زبان هنر ابزار خوبی است تا از آن برای بیان ارزشهای دفاع مقدس سود برد.
وی در انتهای سخنانش تصریح کرد: فرزندان شهدا عزیزترین یادگارهای شهدا هستند برای همین حمایت از فعالیت‌های آنها جز رسالت‌های بنیاد شهید است اقدامی که ما آن را با جدیت دنبال می‌کنیم.
در انتهای این مراسم سید روح الله هاشمی خالق آثار نمایشگاه «دیده دل» در سخنانی تصریح کرد: معتقدم، هنر و قرآن هر دو یک جلوه از هستی اند. بدین صورت که از یک سو قرآن در بردارنده ی عصاره رموز آفرینش هست و از سوی دیگر، هنر در ماهیت خود جز آفرینش و تجلی بخشیدن به رموز هستی نیست. به این ترتیب هنر و قرآن را می توان دو هدیه الهی دانست که خداوند نزد انسان به امانت گزارده تا انسان بتواند از رهگذر ان روزنه ای به سوی نجات بگشاید.
وی در ادامه به بخش هایی از از آن چه از مطالعه بیش از 50 مقاله در مقوله هنر و معنویت درک کرده بود این گونه اشاره کرد: در جهان هیچ چیز تمام معانیش محدود به شکل ظاهری آن نمی شود بلکه هر «نمودی» متضمن «بودی» است و برای هر ظاهری باطنی وجود دارد. در واقع کل هستی، وجهی نمادین دارد و همه عالم جلوه‌های متکثر و نمادین از حقیقت مطلق هستند. هنر در کلی ترین تعریفش در بینش اسلام روشی برای شرافت روحانی دادن به ماده است. هنرمند با تزیین مواد، سطوح عقل را به اندیشیدن به فضایی فراتر از ماده سوق می دهد تا از پس این نقوش به قلمرو لایتناهی راه یابد.
وی در ادامه در بیان هنر الهی خاطر نشان کرد: از نظر اسلام هنر الهی بیش از هر چیزی نشان دهنده وحدت الهی در جمال و نظم عالم است وحدتی که می توان آن را در هماهنگی و انسجام عالم کثرت و در نظم و توازن جهان مشاهده کرد و جمال دارای همه این شرایط است. به یقین سرمنشاء و خاستگاه هنر قدسی، مرتبط با جهان بینی اسلام و وحی است و ژرف ترین معنای این جهان بینی که محور و اصل بنیادین آن محسوب می‌شود «وحدانیت» است، و اینکه خداوند یکی است و دیگر اینکه خداوند واجب الوجودی است که علت همه چیز است و باقی همه ممکنات هستند و درواقع همه عالم و پدیده‌ها جلوه‌ای از خود اوست. 
هاشمی درباره تابلوی شعائر نیز خاطر نشان کرد :
اندیشه حقیر در هنر، بر پایه ی این مفهوم استوار است که هنر باید انتقال دهنده ی
حقیقت، زیبایی و معنا باشد. از این رو اثری که به تفصیل معرفی می گردد، ترکیبی از
هنرهای ریشه دار ایرانی و اسلامی است که ایات شریفه حق تعالی نقطه عطف آن است و در
این تابلو تلاش شده آیات و روایات در ساحت رمزواره ها و نمادها به گونه ای نوین با
هدف تدبر در مفاهیم عمیق اسلامی و بازنمایی و تجلی مضامین قرآنی در ساحت هنر به
زبانی ساده و جذاب طراحی گردند. امید که مقبول حضرت حق افتد. 
سپس تابلوی «شعائر» با حضور حجت الاسلام حشمتی، دکتر محمدرضا فراهانی و نادر نصیری رونمایی شد و میهمانان نمایشگاه «دیده دل » را افتتاح کردند. این تابلو ترکیب نوینی از مضامین قرآنی در قالب هنر است که در آن از  خوشنویسی، تذهیب، منبت کاری و عکاسی بهره برده شده است. سیدروح اله هاشمی در خلق این اثر از همکاری ۱۵ هنرمند بهره برده است. تابلوی شعائر در ابعاد 100 در 120 سانتی متر طراحی شده و این فرایند یک سال به طول انجامیده است.
لازم به ذکر است در نمایشگاه «دیده دل» ۳۰ تابلوی عکاسی از جاذبه های معنوی و تاریخی ایران ارائه شده و در ذیل هر کدام آیات قرآنی متناظر با آن تصاویر نگاشته شده است. نمایشگاه دیده دل تا ۱۲ مهر در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی فعال است. این فرهنگسرا در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه گروهی عکاسی با نام «رنگ» در گالری رج | عکس
» نمایشگاه گروهی عکاسی با نام «رنگ» در گالری رج
... دیدن متن »
نمایشگاه گروهی عکاسی جمعی از بازیگران و هنرمندان با نام «رنگ» جمعه‌ی آینده ۲ مهر ماه سال ۱۳۹۵ در گالری رج افتتاح خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی گالری رج، جمعه پیش رو میزبان عکس‌های علی بوستان، ماه چهره خلیلی، شیوا طاهری، یغما گلرویی، نرگس محمدی و جواد مولانیا است. در این نمایشگاه از هر هنرمند دو عکس که چاپ برروی کاغذ عکس شده است، نمایش داده ‌می‌شود.  «رنگ» دومین نمایشگاه گروهی گالری رج با حضورجمعی از بازیگران و هنرمندان است که علی بوستان، یغما گلرویی و جواد مولانیا دومین همکاری مشترکشان را با گالری رج انجام داده اند. گفتنی است نمایشگاه گردان این مجموعه هدیه میرزاده (مدیر گالری) است که یک نسخه از آثار را با حمایت جواهری میری به فروش رسانده است. علاقه مندان می توانند برای مشاهده وخرید دیگر نسخه ها به گالری مراجعه کنند.
 میرزاده ایده رنگ را از یکی از خاطرات جواد مولانیا هنرمند، بازیگر و مجری تلویزیون گرفت که او در تعریف گپ و گفتی از ناصر تقوایی به این نتیجه رسیده که هنرمندان کشور اغلب از گرفتن عکس هایی که رنگ در آن ملموس باشد هراس دارند و کمتر به سمت عکس های رنگی می روند. ایده رنگ این نمایشگاه را به فضاهای خالی برد. غیاب در این نمایشگاه یکی از تم های مهم را تشکیل می دهد.
 نمایشگاه رنگ تا ۱۲ مهرماه سال جاری در گالری رج واقع در خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره ۴، واحد سوم برقرار خواهد بود. ساعت بازدید از گالری در افتتاحیه ۱۶ تا ۲۰ و سایر روزها ۱۵ تا ۱۹ اعلام شده است. گفتنی است گالری شنبه‌ها تعطیل است. برای اطلاعات بیشتر به سایت گالری academyhonar.com

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه دیده دل i
رونمایی از اثر متفاوت قرآنی در نمایشگاه «دیده دل» | عکس
با حضور معاون وزیر ارشاد، معاون وزیر علوم و مدیرکل بنیاد شهید در نگارخانه مهر رونمایی می شود
» رونمایی از اثر متفاوت قرآنی در نمایشگاه «دیده دل»
... دیدن متن »
نمایشگاهی از آثار عکاسی سیدروح اله هاشمی با عنوان «دیده دل » با حضور جمعی از مدیران فرهنگی در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی، افتتاح و از تابلوی «شعائر» رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، در این آیین که عصر یکشنبه ۲۸ شهریورو با حضور حجت الاسلام محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران و جمعی از فعالان فرهنگی و هنری برگزار و از تابلوی قرآنی شعائر رونمایی می شود.
 این تابلو ترکیب نوینی از مضامین قرآنی در قالب هنر است که در آن از  خوشنویسی، تذهیب، منبت کاری و عکاسی بهره برده شده است. سیدروح اله هاشمی در خلق این اثر از همکاری ۱۵ هنرمند بهره برده است. تابلوی شعائر در ابعاد ۱۰۰در ۱۲۰ سانتی متر طراحی شده و این فرایند یک سال به طول انجامیده است.
در نمایشگاه «دیده دل» همچنین می توانید به تماشای ۳۰ تابلوی عکاسی که به ارائه تصاویری از جاذبه های معنوی و تاریخی ایران بنشینید که  متناظر با آیات قرآنی انتخاب شده اند.
آیین افتتاح نمایشگاه «دیده دل» از ساعت ۱۵ روز یکشنبه ۲۸ شهریور در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی دایر است. این نمایشگاه تا ۱۲ مهر به کار خود ادامه می دهد.
فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 9-55419057 تماس بگیرید یا به نشانی enghelab.farhangsara.ir  مراجعه کنید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جورج گئورگ ژرستر حدود ۴۰ سال پیش (به‌طور دقیق ۳۸ سال) با یک هواپیمای ساده در ایران یک سفر ماجراجویانه را شروع و از شگفتی‌های این سرزمین پهناور به‌صورت هوایی عکاسی کرد. او پیش از این، عکس‌هایش از ایران را در لندن به نمایش گذاشته و حالا برای اولین‌بار این عکس‌ها را به زادگاه اصلی‌شان یعنی ایران آورده است.

نمایشگاه عکس «ایران از چشم‌های هما» تا دهم مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و روزهای تعطیل ۱۴ تا ۲۰ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود
بهزاد هندی و مهسا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی در خانه هنرمندان ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس | عکس
» برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی در خانه هنرمندان ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس
... دیدن متن »
به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از آثار عکس و نقاشی در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری خانه هنرمندان ایران در نظر دارند به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از آثار عکس و نقاشی تعدادی از هنرمندان شاهد و ایثارگر با موضوع «ایثار و شهادت» برگزار نمایند. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه ساعت ۱۷ در گالری تابستان برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه از روز شنبه ۲۷ شهریور تا شنبه ۳ مهر در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.
۲۸ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
“تحت فشار” احسان رأفتی در ایده گالری شهر اصفهان برگزار می شود. | عکس
» “تحت فشار” احسان رأفتی در ایده گالری شهر اصفهان برگزار می شود.
... دیدن متن »
تحت فشار” احسان رأفتی در ایده گالری شهر اصفهان برگزار می شود.
اولین نمایشگاه انفرادی عکس احسان رأفتی با نام “تحت فشار” چهارشنبه ۲۴ شهریور ۹۵ ساعت ۱۸ با همکاری مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان افتتاح می شود.
این نمایشگاه بعد از تهران در اصفهان برگزار می شود و اولین نمایشگاه عکس احسان رأفتی بعد از ۳۵ نمایشگاه گروهی عکس و انفرادی گرافیک است.
مجموعه “تحت فشار” نگاهی به عجیب ترین خط اتوبوسرانی خاورمیانه، خط راه آهن – تجریش شهر تهران دارد، در ۳۴ فریم با تلفن همراه به صورت سلفی عکاسی شده است و در قطع ۲۵ در ۲۵ سانتیمتر به روی دیوار می رود.
احسان رأفتی درحال حاضر مدیر دوربین.نت، آژانس عکس تهران و سردبیر هفته نامه تصویرتهران است. دبیری سرویس عکس روزنامه جوان، هفته نامه سلامت، خبرگزاری شهر، هفته نامه سروش، خبرگزاری پارسه پرس، ماهنامه سپیده دانایی، ماهنامه پیک تندرستی، ماهنامه نقش نو، ماهنامه رویش، ماهنامه سروش جوان و … را بر عهده داشته است.
نمایشگاه تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۵ از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ در ایده گالری شهر اصفهان ادامه دارد.
در کنار این نمایشگاه روز شنبه ۲۷ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ نشستی با حضور احسان رافتی برگزار می شود.
ایده گالری شهر اصفهان / خیابان امام حسین(ع)، ارگ جهان نما، ورودی طالقانی، طبقه۲، رو به روی شهر کتاب
۲۵ شهریور ۱۳۹۵
سارا حدادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه شهر i
نمایشگاه گروهی عکس مفهومی شهر جمعه ۲۹ مردادماه در گالری شلمان گشایش یافت | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس مفهومی شهر جمعه ۲۹ مردادماه در گالری شلمان گشایش یافت
... دیدن متن »
این نمایشگاه که به راهنمایی و انتخاب دکتر پژمان دادخواه برپا شده است، مجموعه عکس های مفهومی و ایده محور درباره شهر است.
اسامی شرکت کنندگان در این نمایشگاه بدین شرح می باشد: مستانه جوهرچیان، آناهیتا بقراطی، شادی محمدی، فرهاد نجداد، هانیه حلوایی، سحر صنعتگری، سپیده حاجی بهرامی، مینا قربانی. این نمایشگاه تا ۳ شهریور ماه برپا می باشد و علاقه مندان می توانند همه روزه ساعت: ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰ به گالری مراجعه فرمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کارگاه ویرایش تصویر i
کارگاه عکاسی
کارگاه عکاسی "ویرایش تصویر" در ارسباران
» کارگاه عکاسی "ویرایش تصویر" در ارسباران برگزار می شود.
... دیدن متن »
کارگاه "ویرایش تصویر" با مشارکت دوربین نت، جمعه ۵ شهریور ساعت ۱۶:۳۰ تا ۹ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، ساسان پناهی در این کارگاه که سومین دوره از بسته آموزش عکاسی در فصل تابستان است، مباحث تخصصی فتوشاپ (نور، رنگ، پرتره) را در سه بخش (تصحیح نور، رنگ در فتوشاپ کالیبراسیون، فضاهای رنگی، تصحیح نور و رنگ رفع خطای وایت بالانس، ویرایش تخصصی پرتره برای کاربری در مدلینگ، آتلیه ها و ویرایش رنگ پوست واعضای صورت آموزش می دهد.
ساسان پناهی کارشناس ارشد ارتباط تصویری، عضو انجمن توسعه هنرهای تجسمی ایران و انجمن NAPP آمریکا است. وی سابقه ۱۵ سال تدریس، ۱۰ سال فعالیت عکاسی مطبوعات، ۱۷ سال کار حرفه ای با نرم افزار فتوشاپ، برگزاری بیش از ۵۰ کارگاه ویرایش عکس را در کارنامه هنری خود دارد. کتاب آموزش نرم افزار برای عکاسان دیجیتال به تالیف ساسان پناهی است. وی  نظارت بر کتاب مرجع کامل آموزش نرم افزار adobe camera raw  لایت روم به ترجمه خانم ساره سپهری نژاد را نیز برعهده داشته است .
علاقه مندان برای حضور در این کارگاه می توانند تا ۶ شهریور به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ فریم
اولین نمایشگاه انفرادی احسان رافتی
» ۳۰ فریم " نگاه به خط اتوبوسرانی راه آهن – تجریش "
... دیدن متن »
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

نمایشگاه عکس موضوعی"نگاه به خط اتوبوسرانی راه آهن – تجریش" اولین نمایشگاه انفرادی احسان  رافتی ۲۹ مرداد ماه تا ۲ شهریور ماه  در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، ۳۰ فریم در ابعاد ۳۰ *۳۰  با عکس های سلفی با تلفن همراه با موضوع مشکلات خط اتوبوسرانی راه آهن – تجریش  و با نگاهی موشکافانه به سختی های تردد در این مسیر از جمله یک طرفه شدن خیابان ولی عصر(عج) برای راه اندازی خط اتوبوس بی آرتی، اختصاص دادن این خط از سوی مسئولان به بخش خصوصی، دریافت پول، دریافت بلیت کارت، مدیریت رانندگان هنگام چراغ قرمز، سوار و پیاده کردن مسافران، جابجایی اتوبوس های تک کابین خصوصی به اتوبوس های دوکابین به همراه کارت بلیط الکترونیک، قراردادن مسئولان کنترل بلیت ... از ساعت ۲۰ تا ۱۰ در گالری شماره یک این فرهنگسرا برای عموم به نمایش گذاشته می شود. 
احسان رافتی متولد سال ۱۳۶۰ تحصیلکرده رشته عکاسی و گرافیک با گرایش عکاسی خبری و صفحه آرایی که تاکنون مدیریت آژانس خبری ایران – دوربین نت، مدیریت آژانس عکس تهران، سردبیر هفته نامه عکس، تصویر تهران، دبیر سرویس عکس روزنامه جوان و دبیر سرویس عکس هفته نامه سلامت را در رزومه خود دارد.
علاقه مندان برای بازدید این نمایشگاه می توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره ۲۲۸۷۳۳۹ گالری ارسباران تماس بگیرند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره جشنواره هنرهای تجسمی نفس i
نمایش محیطی عکس‌های سفیران اهدای عضو در باغ هنر | عکس
» نمایش محیطی عکس‌های سفیران اهدای عضو در باغ هنر
... دیدن متن »
نمایشگاه جشنواره تجسمی نفس در خانه هنرمندان ایران دایر است.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در راستای اشاعه فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، انجمن اهدای عضو ایرانیان اقدام به برگزاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی نفس در محل خانه هنرمندان ایران کرد. در بخش جنبی این جشنواره ۲۰ عکس مربوط به بیماران نیازمند و نیز سفیران اهداء عضو در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده است. در بیانیه این انجمن از عموم علاقمندان دعوت شده تا از طریق سایت ehda.center به جمع سفیران انجمن بپیوندند.
یادآور می‌شود که نمایشگاه جشنواره تجسمی نفس تا تاریخ ۳۱ مرداد در محل خانه هنرمندان ایران دایر است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نمایشگاه عکس
» نمایشگاه عکس "برگ هایی از تاریخ مشروطیت ایران " در ارسباران
... دیدن متن »
نمایشگاه عکس" برگ هایی از تاریخ مشروطیت ایران" با مشارکت موزه ملی ملک ۲۸ مرداد تا ۱۵ شهریور در فرهنگ سرای ارسباران گشایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران،  این نمایشگاه ۱۶ عکس از افراد و فعالیت های زمان مشروطه در ایران را  که در تاریخ کشورمان اهمیت و جایگاه ویژه ای دارند در معرض دید علاقه مندان قرار می دهد .
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان، خ جلفا مراجعه و یا با شماره های 20-22872818 تماس بگیرند. 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس‌هاى فیلم سینمایى «لانتورى» در خانه هنرمندان ایران | عکس
» نمایشگاه عکس‌هاى فیلم سینمایى «لانتورى» در خانه هنرمندان ایران
... دیدن متن »
نمایشگاه عکس‌هاى فیلم سینمایى «لانتورى» به نفع قربانیان اسید پاشى در خانه هنرمندان ایران برگزار مى‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه عکس‌هاى فیلم سینمایى «لانتورى» به نفع قربانیان اسید پاشى دوشنبه ٢٥ مرداد ساعت ۱۷ در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
این نمایشگاه، برگزیده عکس‌هاى نوشین جعفرى از فیلم سینمایى «لانتورى» تازه‌ترین اثر رضا درمیشیان است.
نوشین جعفرى پیش از این براى این مجموعه عکس‌ها برنده جایزه بهترین مجموعه عکس از دومین جشن عکاسان سینماى ایران شده بود.
قرار است کلیه درآمدهاى این نمایشگاه صرف قربانیان اسیدپاشى شود.
نمایشگاه عکس لانتورى از ٢٥مرداد تا ١ شهریور در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران دایر است. 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 مسابقه عکاسی و خاطره نویسی شمیم کرامت برگزار می شود | عکس
شمیم کرامت مهمان طهران شد
» مسابقه عکاسی و خاطره نویسی شمیم کرامت برگزار می شود
... دیدن متن »
دهه کرامت هر شهروند اهل ذوق و خوش قریحه ای را به سر شوق می آورد تا آنچه در این دهه می گذرد؛ ثبت کند. چه با جملات که بی خودانه در ذهنش نقش می بندد وچه در چشم هایش که فریم به فریم از مقابل چشم هایش می گذرد. همین خوش ذوقی شهروندان، بهانه ای است تا ستاد گردشگری شهرداری تهران دست به کار شود و فرصتی برای گردش و تفریح شهروندان درتهران را فراهم کند. در این زمینه جانشین ستادگردشگری شهرداری تهران از برپایی تورهای تهرانگردی «عطر رضوی» و ارائه خدمات ویژه گردشگری خبر داد و ضمن تبریک ایام خجسته دهه کرامت گفت: به مناسبت دهه کرامت تخفیف 30 درصدی به بانوان بهره مند از ظرفیتهای تمامی اماکن و مقاصد گردشگری تابعه شهرداری تهران در سطح 22 منطقه ارائه می شود. تورهای تهرانگردی تحت عنوان عطر رضوی با محوریت برگزاری مسابقات عکاسی و خاطره نویسی « شمیم کرامت» در مقاصد گردشگری مذهبی و فرهنگی، برای بهره مندان از خدمات تورهای گردشگری عطر رضوی و اعضا کانون هواداران ستادگردشگری شهرداری تهران برگزار می شود.  
 مهدی محمود اقدم مشاور معاون و جانشین ستادگردشگری شهرداری تهران گفت: این اقدامات با همکاری اداره کل استان تهران سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری انجام می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به درگاه های اطلاع رسانی ستاد گردشگری شهرداری تهرانwww.visit.tehran.ir و Tehrannowruz95@ مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سید عباس عراقچی: ما به روابط ایران و سازمان ملل متحد اهمیت بسیار زیادی قائلیم | عکس
در آیین افتتاح نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی عنوان شد؛
» سید عباس عراقچی: ما به روابط ایران و سازمان ملل متحد اهمیت بسیار زیادی قائلیم
... دیدن متن »
نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی از سوی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد با همکاری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی از سوی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد با همکاری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی یکشنبه 17 مرداد با حضور «سید عباس عراقچی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، «گری لوئیس» هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، «محمد خدادی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، «محمد سریر» رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، سفیر کشورهای اتریش، استرالیا، فیلیپین، بنگلادش، نماینده کشور مصر و جمعی از هنرمندان در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
در ابتدای این مراسم مجید رجبی معمار ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این نمایشگاه گفت: برای خانه هنرمندان ایران افتخار است که میزبان یک نمایشگاه ارزشمند عکس های خبری و تاریخی و اسناد تاریخی مربوط به روابط ایران با جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد که متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی با سابقه 82 ساله به عنوان یکی از با سابقه ترین خبرگزاری‌های جهان و منطقه است، باشیم.
وی افزود: همچنین برای خانه هنرمندان ایران به عنوان مرکز اصلی ارتباط و تعامل همه هنرمندان ایران همکاری با یک نهاد مهم بین المللی مانند سازمان ملل متحد مایه افتخار است.
رجبی معمار در ادامه با اشاره به نقش جامعه خبری در کشور به ویژه در ارتباط با هنر و هنرمندان گفت: جامعه خبری و رسانه‌ای کشور نقش بسیار جدی در انعکاس ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فعالیت‌های هنرمندان ایران داشته و دارد.
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران ضمن دعوت از میهمانان خارجی و سفرای کشورهای مستقر در تهران، گفت: آماده همکاری به ویژه در زمینه فرهنگی و هنری هستیم.
مشاور فرهنگی و هنری شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مجموعه عکس ها و اسناد تاریخی به همت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی، مرکز اسناد تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و آرشیو عکس ملل متحد گردآوری شده است. در این نمایشگاه تلاش می شود با نمایش 70 تابلو، حضور ایران در جامعه ملل و گزیده ای از نشست های منجر به تاسیس این سازمان جهانی به تصویر کشیده شود.
در ادامه این مراسم «گری لوئیس» هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران با تبریک روز خبرنگار گفت: ر واقع این مناسبت به این دلیل در تقویم ثبت شده که در سال 1998 یا 1377 یک خبرنگار جان خود را برای انتشار اخبار از دست داد. این خبرنگار با نام محمود صارمی به همراه هشت دیپلمات ایرانی در ساختمانی بودند که مورد حمله طالبان قرار گرفت و کشته شدند. آن روزها را خوب به خاطر دارم، چون در آن زمان در افغانستان در دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد کار می کردم.
وی افزود: تمام جامعه جهانی از این رویدادی که در آنجا اتفاق افتاد بسیار ناراحت بودند، زیرا معمولاً در مکان هایی که سفارتخانه ها و دیپلمات ها هستند باید عاری از جنگ باشد، اما متأسفانه این اتفاق نیافتاد و طالبان به آنجا حمله کرد. مسلماً این روز، روز تاریکی در تاریخ است. از اینکه امروز آقای سینا صارمی پسر محمود صارمی و نیز برادران او را اینجا می بینم، خوشحال هستم. افتخار این را نداشتم که آقای محمود صارمی را ببینم اما مرگ او و هشت دیپلمات در زمانی رخ داد که آنان برای دفاع از باورهای خود ایستادگی کردند و به ایران خدمت می کردند.
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران همچنین با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس مشترک سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، گفت: عکس های به نمایش درآمده در این نمایشگاه بیانگر رابطه خوب و همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل است و لحظه هایی در این عکس ها به ثبت رسیده که این همکاری را نشان می دهد. گذشته ها زود از یاد و خاطر افراد می رود و پیدا کردن این عکس ها به عنوان گوشه ای از تاریخ گذشته، کار دشواری بود.
لوییس در ادامه افزود: در واقع زمانی که ایران وارد دوره ای جدید یعنی دوران پسابرجام می شود که ما آن را مدیون آقایان روحانی، ظریف و عراقچی هستیم، بهتر است به یاد آوریم که ایران در گذشته و تاریخ حضور داشته و نخستین متن های حقوق بشر را کوروش تدوین کرده است.
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران یکی از عکس‌های نمایشگاه را به مخاطبان نشان داد و درباره آن گفت: در این تصویر رئیس هیات ایرانی را می بینید که در 26 جولای 1945 در حال امضای منشور سازمان ملل است.
وی درباره سایر عکس های نمایشگاه عکس مشترک سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد نیز توضیح داد: در این نمایشگاه عکس آقای (نصرالله )انتظام را خواهید دید که با رأی اکثریت به ریاست مجمع عمومی سازمان ملل در آمد؛ همچنین یکی از عکس ها، مربوط به آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران است که ایده خود را با عنوان «جهانی عاری از خشونت و افراطی گری» در سال 2013 به مجمع عمومی سازمان ملل متحد معرفی کرد.
در بخش دیگری از این مراسم «محمد خدادی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با تبریک روز خبرنگار و ارج نهادن به فداکاری شهید محمود صارمی و دیگر شهدای عرصه اطلاع رسانی گفت : صارمی جان خود را فدای آزادی اطلاعات و خبر رسانی کرد و ما باید در هر لحظه و هر مکان و به هر بهانه برای تقویت صلح و دوستی در جهان تلاش کنیم .
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی «ایرنا» همچنین با اشاره به رخدادهای تلخ جهانی در ارتباط با مسایل انسانی خاطر گفت: هم اکنون بسیاری از انسانها با مشکلات بزرگی چون گرسنگی ، کمبود آب ، ناامنی و نظایر آن مواجه هستند ، بسیار از افراد بی گناه برای رهایی از شرایط دشوار در دریا ها غرق می شوند و جالب است که مابیشتر عکس های آنها و خبرهایشان را منتشر می کنیم تا اینکه اقدامی جدی برای جلوگیری از فاجعه انسانی انجام دهیم.
وی افزود: متاسفانه عکس ها و خبرهای داعش از سربریدن ها انسان های بی گناه در سراسر جهان پر بیننده است در حالیکه باید تعالی انسان به عنوان زیباترین نام در جهان و ارج نهادن به او و کمک به صلح و دوستی وظیفه تک تک انسان ها باشد.
خدادی خطاب به سفیران و نمایندگان دیگر کشورهای حاضر در این آیین گفت امیدوارم هر یک از شما نماینده و سفیر صلح و دوستی در جهان باشید.
در ادامه مراسم «سیدعباس عراقچی» معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران با اشاره به اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل اظهار داشت: ما به روابط ایران و سازمان ملل متحد اهمیت بسیار زیادی قائلیم اگرچه این روابط فراز و نشیب های زیادی به خصوص در سالیان اخیر و به ویژه با شورای امنیت سازمان ملل داشتیم.
معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: وقتی که قطعنامه های متعددی علیه برنامه هسته ای ما صادر شد و ما هیچ گاه این قطعنامه ها را قبول نکردیم و به آنها اعتراض کردیم ولی در اثر مذاکرات هسته‌ای قطعنامه جدیدی صادر شد که همه قطعنامه های گذشته را لغو کرد و فصل جدیدی بر روابط ایران و جامعه بین الملل و شورای امنیت ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه خود قطعنامه شورای امنیت از تغییر بنیادین در روابط ایران و شورای امنیت نام می برد، گفت: امیدواریم این تغییر بنیادین خود را در روابط ایران و سازمان ملل در سطح وسیع تری نشان دهد.
عراقچی تصریح کرد: امیدواریم در گزارشات دبیرکل این تغییر بنیادین نشان داده شده باشد و در رفتار دبیرخانه سازمان ملل و دبیرکل سازمان ملل که مورد احترام ما هستند به گونه متعادلی قطعنامه 2231 را که برجام بخشی از آن است این تغییر بنیادین خود را نشان دهد.
معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: روز خبرنگار که روز شهدای مزارشریف است دیپلمات های ما در سرکنسولگری ایران در مزار شریف و شهید صارمی خبرنگار ایرنا در یک حمله وحشیانه به شهادت رسیدند و یاد همه آنها را گرامی می داریم.
عراقچی ادامه داد: دیپلمات و خبرنگار همیشه با هم هستند و هر دو در جهت منافع ملی کشور حرکت می کنند حادثه مزار شریف نشان داد که دیپلمات و خبرنگار در خون هم با هم هستند و با هم می ایستند و برای منافع کشور خون می دهند.
معاون وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم این پیوند، پیوند مبارکی در راستای منافع ملی کشور باشد، گفت: در مذاکرات هسته‌ای ما از نزدیک می دیدیم که چگونه خبرنگاران پا به پای ما در مذاکرات حضور داشتند و کار آنها به تعبیر آقای دکتر ظریف سخت تر از ما بود چرا که کار ما در داخل اتاق و پشت میز مذاکره بود و آنها بیرون اتاق فقط انتظار می کشیدند.
وی ادامه داد: انتظار زمانی که خبری از اتاق مذاکرات بیرون بیاید و آنها آن را به اطلاع مردم ایران و جهان برسانند و عدم اطلاع از آنچه که می گذرد سخت تر از نشستن در پشت میز مذاکرات و مذاکره کردن بود.
عراقچی خاطرنشان کرد: من از نزدیک شاهد کار سخت خبرنگاران بودم و به همه شان احترام می گذارم و خسته نباشید می گویم و امیدوارم همکاری وزارت امور خارجه و خبرنگاران که همیشه پشتیبان اصلی ما در سیاست خارجی بوده ادامه یابد.
معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه ضمن قدردانی از برگزاری نمایشگاه عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی و نمایندگی سازمان ملل اظهار داشت: این نمایشگاه اثر عکاسان و خبرنگاران است و برگزاری این مراسم اقدام بسیار مناسبی بوده است.
در این مراسم همچنین هدیه ای به رسم یادبود توسط مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، نماینده سازمان ملل در تهران و سیدعباس عراقچی به فرزند شهید صارمی که به اتفاق خانواده در این مراسم حضور یافته بود اهدا شد.
در ادامه نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی در نگارخانه نامی و بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
مجموعه عکس ها و اسنادی این نمایشگاه به همت مرکز اطلاعات سازمان ملل و با همکاری ایرنا، مرکز اسناد تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه ،موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و آرشیو عکس ملل متحد گردآوری شده است.
در این نمایشگاه تلاش شده با نمایش 70 تابلو، حضور ایران در جامعه ملل و گزیده ای از نشست های منجر به تاسیس این سازمان جهانی به تصویر کشیده شود.
حضور شخصیت های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این نهاد جهانی و نیز در جریان وقایع مهم تاریخی بین المللی، سفر هفت دبیرکل سازمان ملل متحد به ایران و گزیده ای از طرح های به اجرا درآمده سازمان ملل در ایران، از جمله موضوعات این مجموعه است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از 18 تا 23 مرداد به نگارخانه های نامی و بهار خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کارگاه عکاسی مقدماتی i
جمعه ۲۲ مرداد در ارسباران
» جمعه ۲۲ مرداد در ارسباران "کارگاه عکاسی مقدماتی" برگزار می شود
... دیدن متن »
کارگاه آموزشی" عکاسی مقدماتی " جمعه ۲۲ مرداد ساعت ۱۶:۳۰ تا ۹ در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، در این کارگاه با حضور احسان رأفتی داریان در بخش اول مباحث (آشنایی با رنگ و فرمت های عکس، دوربین و قطعات آن، لنزها و موقعیت های استفاده از آن، مشخصات لنزهای مختلف)، بخش دوم (Iso عوامل تأثیر گذار در نورسنجی، سرعت شاتر، نورسنجی انواع وایت بالانس، فوکوس و انواع آن و عمق میدان) و در بخش پایانی (تمرین کادربندی، زیرنویس، آرشیو عکس) مورد بررسی قرار می گیرند.  احسان رأفتی متولد سال ۱۳۶۰ تحصیل‌کرده رشته عکاسی و گرافیک با گرایش عکاسی خبری و صفحه آرایی که تاکنون مدیریت آژانس خبری ایران – دوربین نت، مدیریت آژانس عکس تهران، سردبیر هفته نامه عکس، تصویر تهران، دبیر سرویس عکس روزنامه جوان و دبیر سرویس عکس هفته نامه سلامت را در رزومه خود دارد.
علاقه‌مندان برای حضور در این کارگاه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان، خ جلفا مراجعه و یا با شماره ۲۲۸۷۳۳۹۹ گالری ارسباران تماس بگیرند. 
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی از سوی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در خانه هنرمندان ایران | عکس
» نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی از سوی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در خانه هنرمندان ایران
... دیدن متن »
نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی از سوی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، نمایشگاه مشترک عکس و اسناد تاریخی با همکاری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار می‌کند.
در آیین افتتاح این نمایشگاه که در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه و محمد خدادی مدیرعامل ایرنا، ماریا دوتسنکو رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران حضور دارند.
سفرا و نمایندگان سیاسی کشورها در ایران از جمله مدعوین ویژه مراسم هستند.
مجموعه عکس‌ها و اسنادی که به نمایش گذاشته می‌شود به همت مرکز اطلاعات سازمان ملل و با همکاری ایرنا، مرکز اسناد تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و آرشیو عکس ملل متحد گرد آوری شده است.
تلاش بر این است تا با نمایش 70 تابلو، حضور ایران در جامعه ملل و گزیده‌ای از نشست‌های منجر به تاسیس این سازمان جهانی به تصویر کشیده شود.
حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این نهاد جهانی و نیز در جریان وقایع مهم تاریخی بین المللی، سفر هفت دبیرکل سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده سازمان ملل در کشورمان از جمله موضوعات این مجموعه است.
علاقمندان می‌توانند روزهای از 18 تا 23 مرداد برای بازدید از این نمایشگاه به نگارخانه‌های نامی و بهار خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همدان میزبان بانوی عکاسی ایران | عکس
بانوی عکاسی ایران
» همدان میزبان بانوی عکاسی ایران
... دیدن متن »
همدان میزبان بانوی عکاسی ایران

مستر کلاس یک روزه عکاسی باحضور بانوی عکاسی ایران "مریم زندی"  در تاریخ پنجم شهریور ماه نود و پنج در شهر همدان برگزار می شود.
علاقمندان ازسراسر کشور میتواننددر این مستر کلاس ثبت نام کنند ودر پایان نیز ازسوی برگزارکننده و با امضای بانو مریم زندی به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد. علاقمندان برای آشنایی بیشتر با جزئیات مستر کلاس و تماشای آثار فاخراین هنرمند برجسته میتوانند به کانال تلگرم  Telegram.me/topworkshops مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات وشرایط ثبت نام با شماره ۰۹۱۹۶۳۴۶۸۳۳ تماس بگیرند.
مریم زندی عضو هیات موسس و نخستین رئیس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران است . وی تا به حالدبیر و داور چندین جشنواره عکاسی داخلی و خارجی بوده و دوازده جلد کتاب در کارنامه خود داشته است . وی در سال ۱۳۸۹ به خاطر تلاشش برای احقاق حقوق عکاسان ودر سال ۱۳۹۳ به خاطر ایستادگی اش برای چاپ " بدون سانسور " کتاب انقلاب پنجاه و هفت از طرف جشنواره مستقل "شید" به عنوان عکاس تاثیرگذار و جریان ساز سال شناخته شد.


لیلی شجاعى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت ایت کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه عکس های تاریخی i
نمایشگاه پژوهشی
درفرهنگ سرای ارسباران ؛
» نمایشگاه پژوهشی "عکس های تاریخی عکاسان گیلان" گشایش می یابد
... دیدن متن »
نمایشگاه پژوهشی" عکس های تاریخی" با آثار عکاسان گیلان از مجموعه شخصی کبری علی پور مدرس دانشگاه 5 تا 13 مرداد در فرهنگسرای ارسباران گشایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران ، در این نمایشگاه پژوهشی 30 فریم ا ز عکس های اصل و تاریخی  باهدف بررسی و معرفی عکاسان قدیمی از خطه گیلان  و شناخت سبک زندگی ، پوشش ، مهرهای عکاسخانه و شیوه عکاسی آن زمان از ساعت 10 تا 20 در گالری شماره یک ارسباران به نمایش در می آید.
علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه ها می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی ، سیدخندان  خ جلفا مراجعه یا با شماره های 20-22872818 تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاه عکاسانه را نمی توان به کسی تزربق کرد | عکس
» نگاه عکاسانه را نمی توان به کسی تزربق کرد
... دیدن متن »
حسین زندی
جمعه گذشته سالن آمفی تئاتر مجتمع آوینی همدان میزبان کارگاه نورپردازی پرتره باحضور سعید دستوری فارغ التحصیل رشته عکاسی با تخصص نورپردازی پرتره از کالج کامپتون کالیفرنیا بود.
دستوری یکی از برجسته ترین مدرسان این رشته است و حضور او درهمدان فرصتی بود تا علاقمندان به این شاخه ازعکاسی بتوانند از تجربه های او بهره ببرند. حدود 50 نفر از عکاسان علاقمند به نورپردازی تخصصی دراین کارگاه شرکت داشتند که بیشتر آنها از همدان، اراک و کرج آمده بودند.
سعید دستوری بااشاره به نگاه هنرمندانه عکاسان گفت: من اعتقاد به نظریه های عکاسی دارم، چون بدون تئوری نمی توان کارعملی کرد. غیراز اینکه عکاسی یک فن باشد تلاش های زیادی صورت گرفته تا به عنوان یک هنر نیزشناخته شود. درآغاز کشف عکاسی آن را یک تکنیک قلمداد می کردند کسی که پشت دوربین است به خودی خود هنری به کار نمی برد ابزاری دارد که می تواند به عنوان یک تکنیک از آن استفاده کند اما وقتی آن نگاه هنرمندانه درعکاسی اتفاق می افتد هنر شکل می گیرد. 
این هنرمند برجسته ادامه داد: درعکاسی به غیر از نورنگاری باید یک نگاه عکاسانه هم وجود داشته باشد. اگر کار عکاس صرفا نورنگاری باشد تکنسین است و عکاس هنرمند نیست عنصری که ما را از تکنسین بودن درعکاسی متمایز می کند نگاه عکاسانه است. 
وی گفت: این نگاه را نمی توان به کسی تزریق کرد و باید در وجود شخص باشد این نگاه اگر وجود داشته باشد می توان آن را تقویت کرد. وقایع بد را از زاویه خوب نگاه کردن، نگاه عکاسانه است مانند گوش موسیقی داشتن. درموسیقی با یاد گرفتن اصول ابتدایی می توان ساز زد اما بدون گوش موسیقی نمی توان  نوازنده هنرمند یا آهنگساز بود. هنر یک مقوله درونی است و تکنیک مسئله ای بیرونی است و تلفیق این دو باهم بسیار متعالی است.
دستوری همچنین با ابراز امیدواری نسبت به آینده عکاسی ازنگاه عکاسان امروز کشور گفت: نسل جدید کارهای فوق العاده ای دارند که هم خلاقیت را با خود دارد هم تکنیک را. گاهی برخی عکس های این نسل را که می بینم حیرت می کنم و می گویم ماها عکس نگرفته ایم. برخی ازاین بچه ها بهتر نگاه می کنند نسل ما نمی توانست اینگونه نگاه کند و قرار نبود اینگونه نگاه کند  قرار است نسل به نسل هنر عکاسی بهتر شود و این اتفاق افتاده است. 
این استاد نورپردازی همچنین به اهمیت نور درعکاسی اشاره کرد و گفت: عنصر نورمقدمه لازم  برای عکاسی است. بدون نور امکان پذیر نیست. استاد من «پرفسورمیچل» می گفت هیچ وقت نگذارید وسیله دست ساز از شما قوی تر و جلوتر باشد این سخن بسیار ارزشمند است اگر اجازه دهیم وسیله دست ساز در دیدگاه هنرمندانه ما تاثیر داشته باشد هرچند وسیله معجره می کند اما همانطور که گفتم بدون نگاه هنرمندانه نمی تواند معجزه کند.
وی درادامه گفت: عکاس به تمامی اشیا به عنوان سوژه نگاه می کند حتا بدون دوربین کادر بندی ها را در آن می بیند و این یعنی تقویت کردن نگاه عکاسانه.  عکاس باید یک پوشه ای در ذهن خود باز کند به نام نور و نور را در زندگی خود ببیند. نور جذابیت می دهد، نور عنصری است که خداوند خلق کرده همدیگر را ببینیم،  بدون نور هویت ها گمشده هستند، بدون نور رنگ، عکس و حتا شی وجود ندارد من وقتی دیگران را نمی بینم یعنی آرامشم را ازدست داده ام چون صورت ها برای من زیر سوال می رود.
سعیددستوری به عکاسان توصیه کرد: نور مانند نسیم است نه طوفان، نور مانند باران است نه سیلاب ، نور بسیار قابل احترام و دوست داشتنی است و انسان  چیزی را که دوست دارد نباید محصور کند عکاسان حرفه ای ارزش نور را می شناسند، نور را دوست دارند  پس آن را محصور و زندانی نمی کنند آن را رها می کنند تا خود را نشان دهد و جذابیت ها را نمایان کند.
دستوری درپایان با اشاره به جایگاه برخی آتلیه داران گفت: آتلیه داران تکنسین های خوبی هستند اما هنرمند نیستند. دوربین عکاسی عکاس ناشی را مانند اسبی که سوارکارش ناشی است زمین می زند، نورهم این ویژگی را دارد. برخی ها می گویند «نورغلط». ما درعکاسی «نورغلط» نداریم  اما نور «غیرجذاب» داریم.  ما نباید از اصطلاحات اشتباه در عکاسی استفاده کنیم به طور مثال ما ژانرهای عکاسی نداریم  شاخه های عکاسی داریم .
محمدرضا سمندر عکاس و دبیر اجرایی این همایش نیز علت تعداد شرکت کنندگان که کمتر از 50 نفر بودند را  تخصصی بودن کارگاه بیان کرد تا فراگیران و هنرجویان بتوانند بهره بیشتری از کارگاه ببرندو اینکه  دراین زمینه استاد دستوری نیز توصیه کرده بودند که نفرات محدود باشد.
سمندر ادامه داد: این کارگاه با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان و آموزشگاه عکاسی  پویش برگزار شد واستاد عباس عربزاده عکاس برجسته همدانی از برگزاری این برنامه حمایت بسیاری کردند.
وی ادامه داد: وضعیت آموزش عکاسی درهمدان در مقایسه با پایتخت  فاصله بسیاری دارد و حضور استادانی مانند سعید دستوری می تواند درنوع نگاه هنرجویان شهرستان ها و انتخاب راهشان بسیار موثر باشد. 

طاها پویا و Benighted این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تقدیر از استاد محمدزاده تیتکانلو در بزرگداشت تاریخ عکاسی مشهد 2017 | عکس
تیوال استانها؛
» تقدیر از استاد محمدزاده تیتکانلو در بزرگداشت تاریخ عکاسی مشهد 2017
... دیدن متن »

محمد جواد عبدی - تیوال: از استاد محمد محمدزاده تیتکانلو در اولین "بزرگداشت تاریخ عکاسی مشهد 2017" تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار ما، نخستین "بزرگداشت تاریخ عکاسی مشهد 2017" با حضور مدیران شهری و پیشکسوتان عکاسی مشهد در مجموعه تالار شهر توسط انجمن عکاسان خراسان رضوی، شهرداری مشهد و کانون هنرمندان خراسان برگزار شد.

در این بزرگداشت از پیشکسوتان عکاسی مشهد از جمله استاد محمد محمدزاده تیتکانلو، بدلیل سوابق و تلاش مستمر در مبحث تاریخ عکاسی تقدیر شد.

استاد رسول عربلین و حاج حسینی نیز از دیگر پیشکسوتانی بودند که در این مراسم تقدیر شدند.

محمد جواد عبدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شمس
درهایی به حیاط/ت ی دیگر:سهراب سپهری و عباس کیارستمی

نوشتن از میراث هنری عباس کیارستمی در این فضای هیجان زده و احساسی پس از پریدن او از دیوارها،حالا که دیگر او را از دست داده ایم، هم چنان بسیار نیازمند فاصله گیری از این جو غالبی است که عموماً پس از مرگ هنرمندان فضای فکری جامعه ی ما را در واکنشی آنی و زود فراموش شونده در بر می گیرد...حالا که کیارستمی را به خاک سپرده ایم و او برای همیشه رفته است،با همه ی کینه ها و حسادت هایی که مانع از دیدن درست کارش می شد،حالا در انتظار لحظه ای ایستاده ایم تا دوباره به دور از هر چیز سیر تحول فکری-هنری اش را در تبارشناسی اندیشگی،و شکل گیری آن را در هنرهای مختلف از منظری کاملاً متفاوت دنبال کنیم...

نمایشگاه عکس های کیارستمی ،بیش از سی سال از آثارش،در گالری بوم که شش دوره از کارهای او،سفید برفی،راه ها،مهتاب،درها و یادها ... دیدن ادامه » ،دیوارها و پنجره رو به حیاط او را در بر می گیرد،به خوبی روند تطور اندیشه و نگاه کیارستمی را در آثارش نشان می دهند...عموماً درباره ی تبار اندیشگی او در نگاهش به جهان و طبیعت،ناگفته های بسیاری هست...کیارستمی برای سال ها از منظر هستی شناسی و نگاه تصویری به جهان در عکاسی و قاب بندی سینمایی خود متاثر از سهراب سپهری باقی مانده بود.نگرشی که از سوی دیگر، ریشه در تصویر سازی هایکوهای ژاپنی و گونه ای منطق کسر کردن ملهم از «ذن بودیسم» داشت...به طور خاص کیارستمی یکی از معدود کسانی است که پیشنهادهای نقاشانه ی سهراب سپهری را برای هنر معاصر ایران جدی گرفت و شاید تنها کسی که کار سپهری را از منظر تصویر و نگاه هستی شناختی او در عکاسی و قاب بندی عناصر و مولفه های سینمایی خود ادامه داد...به وِیژه تاثیر پذیری او از مجموعه ی «تنه درختان» سپهری به وضوح در بسیاری از عکس های طبیعت و درختان و اثر او درباره ی باغ ایرانی قابل مشاهد است...کیارستمی در آثار خود در مورد طبیعت و راه ها تا حدود زیادی متاثر از کشف کردن فضا-نگاه درختان منتزع شده ی سپهری است،البته در بعضی از آثار به تکثر شاخه ها نیز روی می آورد که از این جهت شباهتی چشم گیر با کارهای ابوالقاسم سعیدی دارد و هم چنان تداخل فضاهای مکرر درختان و تهی برف را به تصویر می کشد....

اما شاید مهم ترین اتفاق آثار عکاسانه کیارستمی در مجموعه ی درها و یادها و دیوارها و پنجره هایی رخ می دهد،که بالاخره باز می شوند ..از جهت سیر فکری و توجه به کشف مفهوم «خارج»در آثار کیارستمی مجموعه های درها دو رویکرد کاملاً متفاوت و دونگره ی در تقابل با هم را شکل می دهند...از سویی با درهای قفل شده ی قدیمی روبروییم که گویی برای ابد بسته مانده اند و از سوی دیگر در میانه ی این آثار و این درهای بسته شده ی سنت که برای همیشه در گذشه متوقف و بی تغییر مانده اند،درهای باز ،در-پنجره های گشوده بر درخت ها و باغ های سبز،درهایی که نشان گر رفتن به سمت خارج اند، ظهور می کنند...از منظر تبارشناسی اندیشه ایرانی کیارستمی سرانجام در آخرین پیچش های خود موفق می شود که تعدادی از این درها را باز کند...این همان سیر و گسترش میراث فکری مسدود مانده ی ایرانی به سوی چیزی دیگرگون و متفاوت با پیش است...در این میان دیوارها نیز به مثابه لحظه ی شگفت تجلی ظهور می کند:افتادن سایه درخت بر دیوار یا روح درخت بر آن، که سبب رویش بوته هایی از درون آن شده است... کیارستمی از دیوار مرده درخت می رویاند...این استحاله درونی و از داخلِ دیوار به چیزی دیگر یا «گیاه شدن دیوار»پدیده ای است که افقی ورای انسداد جریان حیاتی اندیشه را می گشاید....یا دیوار آبی رنگ،دیواری که با نفوذ رنگ آبی در خود ،آب را قاب گرفته و از ماهیت دیوار بودن تهی شده است ...از سوی دیگر، عکسی بسیار مهم و اثر گذار از گربه ای وجود دارد که از کنار دیواری می گذرد و در آن دیوار لوله ی فاضلابی وجود دارد که در فاصله ای از گربه در بالای دیوار واقع است...این در حقیقت «ریزومی»(rhizome) است که نوعی «خط گریز» یا راه فرار را برای گربه گیر افتاده بر زمین تدارک می بیند...اگر در داستان های کافکا این موش ها هستند که برسازنده ی نقب ها و ریزوم های اند،در این جا این گربه است که ناگهان در ارتباط با یک ریزوم جدید برای بیرون رفتن از بن بست قرار می گیرد،زاویه نود درجه ای گربه با لوله این نوید را می دهد که او برای یافتن ریزوم باید مسیرش را عوض کند...در هر سه مورد ذکر شده ی اخیر کیارستمی سه شیوه ی متفاوت خارج شدن از انسداد وجودی را می یابد...:در-پنجره های باز به سوی باغ و بیرونی رها،دیوارهای سبز شده از روح درختی، و لوله ی گریز درون دیوار...

داریوش شایگان در کتاب «در جستجوی فضاهای گم شده»،صرفاً به درهای بسته ی آثار کیارستمی اشاره می کند،آثاری که هنوز نتوانسته اند به گشایش و کشفی برای هنرمند برسند:«این درها،شاهدانی خاموشند بر آن چه در حضورشان گذشته:گام های مردّدی که گردشان پرسه زده،بی جرات یقینی که از آستانه عبورشان دهد»(شایگان،1392: 172).شایگان در تحلیل خود صرفاً بر مجموعه ی "درها و یادها"تکیه می کند،اما برای فهم دقیق پیش روی فکری هنری مند تمرکز بر این مجموعه کافی نیست،در حقیقت در مجموعه ی«پنجره رو به حیاط » است که در می یابیم کیارستمی می خواهد افقی دیگر را بر این درهای بسته بگشاید:پنجره هایی به میوه ها،گل ها و مناظر حیرت از دیدن چیزی که نادیده مانده است...در این جا گل میخ های درهای بسته،بدل به گل های باز می شوند... کیارستمی سرانجام در پنجره ها و درهای گشوده اش گوشه چشمی به ورای این درهای بسته می یابد،اگر چه نمی تواند مانند سهراب سپهری کاملاً به خلوت درون درها متصل شود، زائر مانده در پس در نیز نمی ماند و مجال دیدن باغ را در «بهار نارنج های کشف»به خود می دهد....
وحید هوبخت و وحید مقدم این را خواندند
نیلوفر ثانی و ابرشیر این را دوست دارند
به به بسیار عالی بود شمس عزیز
مجموعه ی "درها ویادها "در طی سالها جمع آوری شده بنابراین به نظر میرسد هنرمند از جایی به بعد بیشتر بدنبال تکمیل ِ مجموعه سازی از درهای قدیمی ، سنتی و احتمالا از عمارت های متروکه بوده
درعین حال چینش این درها در بخشی از ... دیدن ادامه » گالری که اتفاقا بشکل دیوار کشی و دالان های بسته ای ست و ورود به بخش ِدرهای رو به حیاط ،جهان متفاوتی را برای بیننده رقم میزند گویی از دالانی تاریک ،قدیمی ،متروک و رو به زوال به وسعتی روشن ، سبز و زنده قدم میگذارد و ناگهان با این تغییر ِمسیر و راه گشایی ِذهنی در مواجهه با بینشی قرار میگیرد که تصویر ها با قاب بندی بی نظیرش به او،پیشکش میکند... آنچنان که بخشی از ذهنیت ِمخاطب با همین مردگی و زندگی، ساخته میشود ..
چشم ها از گل میخ ها و زهوارهای پوسیده و رنگ پریده از قفل های جاخوش کرده به درها به سایه ی درخت روی دیوار به نارنج های رسیده از نمای پنجره ی گشوده شده ، به شکوفه های بهار نارنج گویی عبور بسمت تغییری ست که نوید بخش بی انکار ِ"پایان شب سیه سپید"ی ست که همیشه در نهادآدمی در جستجوی رسیدن به آن ست ..

۰۱ مرداد ۱۳۹۵
فارغ از نظر شما درباب درب ها بنظرم تحلیل دکترسمیع آذر هم قابل تامل هستش
۱۰ مرداد ۱۳۹۵
شمس
مونا گرامی،
سپاس از شما...تحلیل آقای سمیع آذر واجد جنبه هایی از تعریف هنر و به چالش کشیدن مرزهای هنر در این آثار است.ایشان به جنبه های نوستالژیک و نمادین درها اشاره می کنند که به نظر نمی رسد کیارستمی چندان قصد برجسته کردن آن را داشته باشد...در هر حال تحلیل ... دیدن ادامه » ایشان ارزشمند است،اگر چه شخصاً تحلیل بنده از این درب ها متفاوت است...این درب ها از جهتی بسیار حائز اهمیت اند که به گونه ای نمایان گر ارتباط مسدود شده ی ما با سنت گذشته است...به باور من درب ها علی رغم شباهت شان یکسان نیستند...برای مثال در بعضی از این درهای قفل شده، قفل های جدید و مدرن افزوده شده است...این ها از منظر اندیشگی و نشانه شناختی همه قابل تامل اند...این از چشم انداز هنرمند-تفکر(artist--thought)بدین معناست که این درها خود کیارستمی اند یا اساساً خود وضعیت اندیشه ی ایرانی در فضای مابین(in-between)درها...چرا که «در» نه به درون تعلق دارد نه به بیرون و این موقعیت مرزی خود اندیشه است...رابطه ی اندیشه ی ایرانی با گذشته ی خود(درون)و فرهنگ غربی (بیرون)...این درب ها از جهتی خود ما هستند که فکر می کنیم:در کجای اندیشه ایستاده ایم؟...
به نظرم درب های کیارستمی حرف های بیش تری از تحلیل های صرف هنری از آن ها، دارند...دیدگاه شایگان نیز تا حدودی بر این موقعیت اندیشگی تاکید دارد و از این جهت به نظرم رابطه ی هنر و فلسفه را در درب ها برجسته تر می سازد،اگر چه باز هم این تحلیل به نظر بنده نابسنده است،...

باز هم ممنون از شما و مشارکت فکری تان....
۱۰ مرداد ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید