تیوال فیلم دیگر سوی باد
S3 : 00:08:04
خرید بلیت
۱۵,۰۰۰ تومان
٪۱۰۰ تخفیف
٪۳۰ تخفیف
  دوشنبه ۱۲ آذر
  ۱۸:۰۰
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: اورسن ولز
:پیتر باگدانوویچ، جان هیوستون و رابرت رندوم

نام بلند آوازه اورسن ولز کبیر در تاریخ سینما هک شده و نیاز به هیچ تمجیدی ندارد. «دیگر سوی باد» آخرین ساخته اورسن ولز در سال ۱۹۷۵ توسط نتفلیکس در سالن‌های سینما، همزمان با پخش آنلاین آن اکران می شود. این فیلم هیچگاه اکران نشده است و مراحل تکمیل و آماده سازی آن برای نمایش توسط خود نتفلیکس انجام شده است. فرانک مارشال که به عنوان مدیر تولید این پروژه سینمایی در جریان فیلمبرداری اصلی حضور داشت به عنوان اولین نفر در توییترش این خبر را منتشر کرده است. بیش از هزار حلقه نگاتیو فیلم تا مارس ۲۰۱۷ در سوله‌ای واقع در پاریس نگه‌داری می‌شد، تا آن‌که نتفلیکس امتیاز آن را خریداری کرد و با تامین هزینه‌های مرمت و تکمیل این پروژه ناتمام، آخرین ساخته ولز را سال‌ها بعد از مرگ فیلمساز فقید به سرانجام رساند. «دیگر سوی باد» در میان پنج فیلمی بود که نتفلیکس از نمایش‌شان در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ جلوگیری کرد. این اقدام در واکنش به تصمیم جشنواره مبنی بر حذف فیلم‌های این کمپانی از رقابت در بخش مسابقه صورت گرفت. بی‌شک این یادگار از بزرگ کارگردان تاریخ سینما یک برگه برنده برای جنگ با مخالفانش است.

«آنسوی باد» به روایت سرگذشت کارگردان کهنه‌کاری می‌پردازد که تلاش می‌کند با جهان پیرامونش و صنعت فیلمسازی پیشرفته کنار بیاید و خود را وفق دهد

مخاطبان عزیز توجه داشته باشند نمایش در سینماتک‌ها و باشگاه‌ فیلم‌ها در سالن سینما نیست و اغلب به صورت پاتوق فیلم البته با کیفیت مناسب و تایید شده در بخش پخش هستند.

شهر:
تهران

مکان

خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌حکیمی، شماره۴، زنگ۳
تلفن:  ۸۸۷۳۴۴۶۵