آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال کارگاه تألیف در عکاسی
S3 : 12:10:31 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۲ آذر تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
۱۷:۰۰
۲ ساعت
بها: ۵۰۰,۰۰۰ تومان

  این یک دوره‌ی بلندمدت شامل سه ترم ده جلسه‌ای است و مناسب کسانی است که عکاسی می‌دانند.

سرفصل‌های آموزشی:

- در فاز اول (ده جلسه)
هنرجویان از دو منظر مدرن و مفهومی، پروژه‌ای مطالعاتی را کلید می‌زنند. هر جلسه با تشکیل جلساتِ صحبت روی مشق‌های عکاسانه هنرجویان مسیر خود را به سوی مطالعه‌ای عمیق‌تر تا هفته آینده پیگیری می‌کنند. در کنار این پروژه عملی، علاوه بر مجهز شدن به ادبیات عمیق برای صحبت درباره عکس‌ها، مروری مفصل بر تاریخ بیانی عکاسی، از ابتدا تا امروز نیز سازماندهی می‌شود. در پایان این فاز، هنرجو باتمرین‌های مداوم درابتدای فهم درستی از بیان عکاسانه به سیاق مدرنیستی‌اش قرار می‌گیرد.

- در فاز دوم (ده جلسه)
هنرجو با ادامه مسیر مطالعاتی و عکاسانه‌اش از فاز قبلی، با مقدمات رشته‌های دیگری که به صورت مبانی به عکاسی قابل وصل هستند آشنا می‌شود، رشته‌هایی مانند نشانه‌شناسی، پدیدارشناسی، روانکاوی و جامعه‌شناسی که در کنار پروژه عملی، می‌توانند سنگ بنای شروع یک میان‌رشته‌ای را به واسطه مطالعات نظری بگذارند. در پایان این دوره هنرجو توانسته است با مطالعات نظری مرتبط با کار عملی‌اش به مرور به شکل‌گیری یک میان‌رشته‌ای از منظر عکاسی نزدیک شود.

- در فاز سوم (ده جلسه)
افرادی که بتوانند جواز ورود به این فاز را پیدا کنند، مطالعه عکاسانه – نظری خود را از منظر نمایشگاه گزار پیگیری و در ابتدای راهی مشخص و منتج به سطح تالیف در عکاسی معاصر قرار خواهند گرفت. در این مرحله که مختصِ به پیگیری پروژه‌ی هر هنرجو، فراخور پیشرفت و امکاناش طراحی می‌شود، ساختاری کاملا از جنس کار گروهی دارد و هنرجویان با تدوین گزاره هنری در کنار کار عملی خود، در ابتدای راهی برای نمایشگاه گزاری قرار می‌گیرند. 

اهداف دوره:

دوره بلند مدت «تالیف در عکاسی» با هدف شکل دادن دوباره امکانات تالیف در عکاسی معاصر طرح ریزی شده است. برای نیل به این هدف هنرجویانِ این دوره ابتدا از منظر رشته عکاسی وارد تولید هنرمندانه می‌شوند. در ادامه، بعد از کسب سواد عکاسانه در ماهیت‌های اصیل بیانی‌اش، با وصل به رشته‌ای دیگر در کنار عکاسی، شرایط معاصری را برای قرار گرفتن در ابتدای راهی مطالعاتی و متمرکز از جنس امروز محک می‌زنند.
در این راستا این دوره از سه فاز سه ماهه تشکیل شده است.

روزهای برگزاری: ۱۰ جلسه روزهای دوشنبه

 

اینستاگرام و کانال تلگرام موسسه فرهنگی هنری خوانش

مکان

خیابان طالقانی، خیابان بهار شمالی، روبروی بیمارستان امام سجاد، کوچه بهشت، پلاک ۱۱
تلفن:  ۸۸۴۹۵۴۲۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید