کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردش سقراطی |برنامه یازدهم: باغ گیاه‌شناسی و گفتگویی با موضوع زندگی در تهران|
S3 : 20:40:09 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
  ۱۰:۰۰
  ۳ ساعت
 بها: ۴۵,۰۰۰ تومان

گردش سقراطی؟
گردشگری جستن است و کشف کردن، اما ضرورتاً به تغییر افکار مرسوم ما منجر نمی‌شود. 
در هر گردشی می‌توانیم تجربه‌های جدیدی کسب کنیم و دوستان جدیدی بیابیم اما تصورات و اندیشه‌های ما نسبت به خودمان و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم دست‌نخورده باقی بماند.
آیا می‌شود از باب گردشگری، ذهنمان با افق‌های جدیدی آشنا شود و شیوه‌های مرسوم اندیشیدنمان به پدیده‌ها دستخوش چالش شود؟ به بیان کوتاه، چگونه می‌توانیم از رهگذر گردشگری تبدیل به انسان‌هایی پرسش‌گر شویم؟ چگونه گردشگری می‌تواند نسبت تازه‌ای بین ما و جهان ما خلق کند؟
در سری گردش‌های سقراطی بر آنیم تا با پرداختن به موضوعات مختلف و ایجاد فضایی امن برای بیان نظرات، روحیه‌ی پرسشگری را در خودمان تقویت کنیم.


برنامه یازدهم: باغ گیاه‌شناسی و گفتگویی با موضوع زندگی در تهران

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران به وسعت ۱۴۵ هکتار در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در اراضی چیتگر، در شمال غربی تهران واقع گردیده است. عملیات طراحی و احداث این باغ از سال ۱۳۴۸ توسط کارشناسان ایرانی و با همکاری تعدادی از کارشناسان خارجی آغاز شد و نقشه جامع باغ طراحی گردید. در طرح جامع، ایجاد رویشگاه‌های نمونه که نشان دهنده مناطق رویشی مختلف ایران و جهان باشند مورد توجه بوده است. هم چنین تعدادی کلکسیون موضوعی با اهداف آموزشی و پژوهشی و نمایشی برای باغ طراحی گردید. از رویشگاه‌های طراحی شده ۷ رویشگاه مربوط به ایران و ۶ رویشگاه مربوط به جهان است. (شبیه‌سازی طبیعت تمام نقاط ایران: خزر، البرز، جنوب و ... و چند کشور جهان مانند: چین، ژاپن، آمریکا، مدیترانه، هیمالیا) و ۸ کلکسیون و باغ موضوعی است.

در این گردش ضمن بازدید از باغ زیبای گیاه‌شناسی، سعی می‌کنیم با طرح سوالاتی، گفتگویی شکل دهیم پیرامون زندگی در تهران.

» گفتنی است برنامه از مقابل باغ آغاز می‌شود و همراهان عزیز می‌بایست راس ساعت ۱۰ خود را به آنجا برسانند.
راه‌های دسترسی:
۱- بزرگراه تهران - کرج، خروجی پیکانشهر، شهرک سرو آزاد، خیابان شهید گودرزی، خیابان هشتم غربی
۲- ایستگاه مترو ایران خودرو، شهرک سروآزاد، خیابان شهید گودرزی، خیابان هشتم غربی

مهمانِ جامعه‌شناس: امیر خراسانی
طراح و برنامه‌ریز: نیکا نصیری و امین مهدوی

خدمات: ورودیه باغ، کارشناس و راهنما

برنامه:
آغاز برنامه ساعت ۱۰ صبح مقابل ورودی باغ گیاه‌شناسی خواهد بود.
ابتدا گشتی در باغ می‌زنیم و سپس به گفتگو پیرامون موضوع برنامه می‌پردازیم و در نهایت برنامه را ساعت ۱۳ به پایان می‌رسانیم.

هماهنگی: ۰۹۳۹۱۲۰۷۶۰۳

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید