تیوال نمایش سنگر دوست داشتنی
S3 : 22:13:25
  ۱۲ تا ۲۹ آذر ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: جی.آر ویلار
: فاطمه بردبار جاویدی، مسلم آئینی
: مسلم آئینی
: پوریا عبدی، پریسا کمالی نژاد و پیام زمانی
: مسلم آئینی

: پیام زمانی، محمد کمالی نژاد
: سحر پرتوی کیان
: سامان فرهنگ
: سحر سجادصادقی
: سامان فرهنگ، نیکا ابراهیمی
: هاله گل نبی
: اشکان نجاتی
: بهروز فائقیان
: پوریا عبدی
سربازی در سنگر خود مشغول جنگیدن است و از بیهودگی جنگ به تنگنا رسیده که ناگهان با دختربچه‌ای روبه رو می‌شود و ...

مکان

تهران، خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب تالار مولوی، ساختمان کلینیک شانزده آذر، طبقه سوم، تالار ناصرخسرو
تلفن:  ۶۱۱۱۲۹۹۷

گزارش تصویری تیوال از نمایش سنگر دوست داشتنی / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از یکشنبه ۲۵ تا چهارشنبه ۲۸ آذر، به نویسندگی جی.آر ویلار، دراماتورژی و کارگردانی مسلم آئینی و با بازی پوریا عبدی، پریسا کمالی نژاد و پیام زمانی، با تخفیف آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۲۱ تا جمعه ۲۳ آذر، به نویسندگی جی.آر ویلار، دراماتورژی و کارگردانی مسلم آئینی و با بازی پوریا عبدی، پریسا کمالی نژاد و پیام زمانی، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوریا عبدی: چالش اصلی بازیگر در « سنگر دوست‌داشتنی » ، ایفای صحیح کنش‌های پیاپی است.


نمایش « سنگر دوست داشتنی » نوشتۀ جی.آر ویلار به کارگردانی مسلم آئینی از دوازدهم آذر ماه در تالار ناصرخسرو روی صحنه می رود . پوریا عبدی ، یکی از بازیگران این نمایش است .
به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی این گروه نمایشی ، پوریا عبدی دلیل انتخاب این نقش را چنین بیان کرد : من و مسلم آئینی سالها در دانشگاه همکلاسی بودیم و پس از آن به عنوان همکار و دوست در کنار هم فعالیت کردیم. من بدون این که متن را خوانده باشم پیشنهاد مسلم را پذیرفتم چرا که میدانستم او با شناخت از من این نقش را پیشنهاد کرده. اما پس از مطالعه متن بسیار از این انتخاب خرسند شدم . زیرا نقشی بسیار پر چالش و فراز و نشیب است.

این مدرس هنرهای نمایشی در ادامه گفت: نقش من در « سنگر دوست داشتنی » هم سو با فعالیتهای سابق من خواهد بود. همواره علاقه مند بودم تا در نقشهایی بازی کنم که بتوانم بیشترین ابعاد زندگی انسان را به نمایش بگذارم و این نقش نیز از بعدهای گوناگون به زندگی یک انسان می نگرد.

وی عنوان نمود : یکی از بزرگترین فواید همکاری ام در « سنگر دوست داشتنی » برای من، بکر بودن این متن است. چراکه اولین کسی که این نقش را در ایران بازی کرده من هستم. به عبارتی متر و معیار کسانی که در آینده می‌خواهند این متن را کار کنند ما خواهیم بود. این مساله خود چالش بزرگی است.

پوریا عبدی گفت : چالشهای بسیاری بر سر راه ایفای این نقش وجود دارد. از جمله همکاری با یک پارتنر با استعداد اما بی تجربه که گاهی همه چیز را سخت می‌کند، یا فرایندهای فرسایشی معمول تئاتر کشور که انگیزه ی گروه را تحت الشعاع قرار می‌دهد. اما اصلی ترین چالش من در این نقش به طوری که حتی اگر هیچ مشکلی نبود نیز این مساله چالش اصلی به حساب می‌آمد؛ مواجهه با کنشهای پر اکت در نمایش، یکی پس از دیگری بود. در این نمایشنامه بازیگر و تماشاگر هردو بی وقفه با اتفاقات پیاپی مواجه میشوند که فکر میکنم از سوی تماشاگر بسیار جذاب خواهد بود و برای بازیگر از دو جهت چالش برانگیز است؛ یکی ذخیره ی انرژی به اندازۀ تمام نمایش و دیگری ایفای صحیح و انتقال مناسب عواطف یک کنش به عواطف کنش بعدی.

او پیرامون چگونگی ایفای نقش خود در سنگر دوست داشتنی بیان داشت : من در بازیگری شیوۀ خودم را دارم. شیوه ای که در آن برای فرار از تکرارهای مکانیک وار به بداهه پردازی‌های خلاقانه و لحظه‌ای اما در راستای کنش صحنه روی می‌آورم. چیزی که به جزئیات یک نقش اضافه می‌کند اما از ابعاد آن نمی‌کاهد. در این شیوه باید متن را به شدت شناخت و تحلیل کرد تا حتی ذره‌ای از درون‌مایۀ آن در بداهه حذف نشود.

بازیگر نقش اصلی مرد نمایش سنگر دوست داشتنی شیوه کارگردانی مسلم آئینی و ارتباطی که بین اون و کارگردان وجود داشت را این طور تعریف کرد : مسلم به شیوه ای هوشمندانه در جلسات متمادی تمرین بازیگرها را رها میگذارد تا بازیگران خود را در نقش پیدا کنند و ایده های اصلی کارگردانی اش را به زمانی موکول میکند که بازیگرها به تکاملی نسبی رسیده اند. به نظرم این مساله منجر به شناخت درست متن و ایجاد خلاقیت در بازیگر میشود.

نمایش ... دیدن ادامه » « سنگر دوست داشتنی » نوشته جی.آر ویلار به کارگردانی مسلم آئینی از ۱۲ام آذر ماه تا پایان آذر ۹۷ هرشب ساعت ۱۸ در تالار ناصرخسرو واقع در؛ تهران، خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب تالار مولوی، طبقه سوم، روی صحنه است.

http://theaterfestival.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، پنجشنبه ۱۵ و جمعه ۱۶ آذر، به نویسندگی جی.آر ویلار، دراماتورژی و کارگردانی مسلم آئینی و با بازی پوریا عبدی، پریسا کمالی نژاد و پیام زمانی، آغاز شد.
Poorya Abdi این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«سنگر دوست داشتنی» به ناصرخسرو می‌آید/ معرفی یک نمایشنامه نویس

نمایشنامه «سنگر دوست داشتنی» اثر نویسنده معاصر پرتغالی با کارگردانی و دراماتورژی مسلم آئینی روی صحنه می‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مسلم آئینی کارگردان تئاتر به دنبال مطالعات و پژوهش‌های اخیر خود روی ادبیات نمایشی جهان «جی. آر ویلار» نویسنده پرتغالی را برای اولین بار در ایران، با اجرای نمایشنامه ای از او به مخاطبان تئاتر کشور معرفی خواهد کرد. ویلار از نمایشنامه نویسان معاصر کشور پرتغال است که تا کنون هیچ اثری از وی در ایران ترجمه یا کارگردانی نشده است.

مسلم آئینی درباره معرفی این نویسنده اظهار کرد: این نمایشنامه نویس طی پژوهش‌هایم از طرف دکتر فاطمه بردبارجاویدی متخصص زبان‌شناسی به من معرفی و زمینه‌های آشنایی بیشتر با او فراهم شد. به دنبال مطالعه تعدادی از آثار این نویسنده، ... دیدن ادامه » نمایشنامه «سنگر دوست داشتنی» که در نوبت انتشار قرار دارد، آماده اجرا شد. از سال ٩٣ تا کنون زمینه برای اجرای این اثر فراهم نشده بود که بعد از مشاوره و همکاری با خانم بردبارجاویدی که اکنون در دانشگاه آیوا درایالات متحده آمریکا مشغول پژوهش، تحصیل و تدریس است این امکان فراهم شد.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: درونمایه نمایشنامه «سنگر دوست داشتنی»، جنگ و عوارض ناشی از آن روی نوجوانان و جوانان است. این نمایشنامه‌ مینیمالیستی پایانی کاملا تراژیک دارد و شیوه اجرایی آن پست مدرنیستی است. جی.آر ویلار joão rei villar که در پرتغال متولد شده، هم اکنون در انگلستان زندگی می‌کند و به زبان انگلیسی نمایشنامه و فیلمنامه می‌نویسد. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «پیوند خونی» اشاره کرد که درسال ٢٠١١ جایزه امی را دریافت کرده است. از دیگر آثار این نویسنده نیز می‌توان فیلمنامه «مکپی»، همچنین نمایشنامه رادیویی «آقای پرینکل» و کمدی تلویزیونی «روس‌ها می‌آیند» را نام برد.

نمایش «سنگر دوست داشتنی» از آثار این نویسنده با کارگردانی و دراماتورژی مسلم آئینی از ۱۲ آذرماه در تالار ناصر خسرو دانشگاه تهران روی صحنه می‌رود.

mehrnews.com/news/4472936
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افتتاح نمایش« سنگر دوست داشتنی» با حضور خبرنگاران و عکاسان

نمایش « سنگر دوست داشتنی» به کارگردانی، دراماتورژی و تهیه‌کنندگی مسلم آئینی در اولین شب اجرا دوشنبه ۱۲ آذرماه ساعت ۱۸ میزبان خبرنگاران و عکاسان می‌شود.
نمایش «سنگر دوست داشتنی» نوشتۀ « جی. آر ویلار» نویسنده معاصر پرتغالی با کارگردانی و دراماتورژی مسلم آئینی در حالی از ۱۲ آذرماه در تالار ناصرخسرو دانشگاه تهران روی صحنه می‌رود که در اجرای افتتاحیه میزبان خبرنگاران و عکاسان خواهد بود.

درونمایه «سنگر دوست داشتنی»، جنگ و عوارض ناشی از آن بر روی نوجوانان و جوانان است. این نمایشنامه‌ مینیمالیستى، پایانى کاملاً تراژیک دارد و شیوه اجرایی آن پست مدرنیستی است.«سنگر دوست داشتنی» اولین نمایشنامه ای است که از ویلار در ایران اجرا می‌شود. متن این نمایشنامه توسط فاطمه بردبارجاویدی و مسلم ... دیدن ادامه » آئینی به فارسی برگردان شده است.

پوریا عبدی، پریسا کمالی‌نژاد و پیام زمانی گروه بازیگران این نمایش هستند.
از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به دستیاران کارگردان: پیام زمانی و محمد کمالی نژاد، ساخت تیزر: احسان عطار، عکاس: سحر پرتوی کیان، عکاس پشت صحنه: سامان فرهنگ، طراح صحنه: سحر سجاد صادقی، دستیاران صحنه: سامان فرهنگ و نیکا ابراهیمی، طراح لباس: هاله گل نبی، موسیقی و افکت‌های صوتی: اشکان نجاتی، گرافیست: پوریا عبدی اشاره کرد.


http://khabargozarisaba.ir/fa/news/61399

http://irantheater.ir/fa/114416
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سنگر دوست داشتنی را پرفسور ناظرزاده افتتاح میکند
فردا دوشنبه ۱۲آذر۹۷ اجرای خبرنگاران و عکاسان نمایش سنگر دوست داشتنی خواهد بود که افتتاح این نمایش نیز به دست پرفسور ناظر زاده انجام خواهد شد
NetHunter و میترا این را خواندند
امیرمسعود فدائی و R 0 y a این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی جی.آر ویلار، دراماتورژی و کارگردانی مسلم آئینی و با بازی پوریا عبدی، پریسا کمالی نژاد و پیام زمانی، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید