کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردش قزوین
S3 : 06:05:26 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵
 بها: ۱۵۰,۰۰۰ تومان
سفر و لذت موسیقی و معماری برگزار می‌کند:
سفر به قزوین
- با حضور علی شمس و بابک نصیرآبادی
- گپ‌وگفت در مورد گذر از موسیقی و معماری از دوره کلاسیک به مدرن و بررسی آوا و نوا در فرم و فضا

• مقصد: قزوین
• تاریخ و ساعت حرکت: جمعه ۵ شهریور، ۵:۰۰
• تاریخ و ساعت بازگشت: جمعه ۵ شهریور، ۲۲:۰۰
• مکان حرکت: میدان ونک
• خدمات: وسیله نقلیه توریستی، صبحانه سلف سرویس، ناهار (قیمه نساء محلی قزوین)، میان وعده‌های تابستانه و محلی، ورودیه‌ها، بیمه، راهنمای گردشگری 
• گشت‌ها: بازدید از بناهای تاریخی شهر کاسپین

• شرح برنامه:
گپ و گفت در موردگذر موسیقی و معماری از دوره کلاسیک به مدرن به لحاظ تاریخی و بررسی آوا و نوا در فرم و فضا


علی شمس کارشناس موسیقی و کارشناس ارشد آهنگسازی و دانش آموخته مکتب موسیقی کلاسیک است. وی در زمینه آهنگسازی در حیطه های مختلف فعالیت نموده از جمله ساخت موسیقی های ارکسترال و ساخت موسیقی فیلم و تیاتر، ساخت موسیقی با کلام در سبک های مختلف و هم اکنون در موسیقی فیلم و اجرای موسیقی با کلام توسط گروه موسیقی خود و در سبک های فیوژن راک فعال است. سالهاست که مباحث مختلف موسیقی را تدریس میکند و علاقمند است مباحث پیچیده موسیقی را با زبان ساده ولی کاربردی و علمی منتقل نماید.
بابک نصیرآبادی دارای مدرک کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد معماری - معماری است. ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مدرس فعالیت دارند. از جمله دروس تدریس شده توسط ایشان میتوان به: طرح ۲، طرح ۳، مقدمات طراحی معماری، انسان طبیعت معماری، پایان نامه و ... اشاره کرد. در کلاسهای خود توجه دانشجویان را به مفاهیم معماری و در ترم های اول به فصل مشترک معماری و موسیقی جلب می‌کند. همچنین وی در زمینه طراحی و اجرا پروژه های معماری از جمله مراکز آموزشی، فضاهای فرهنگی، اقامتی، رفاهی و خدماتی و شهرسازی مشغول به فعالیت می‌باشد.

ز تاریخ قزوین، بسی داستان - شنیدم من از دوره باستان
به دوران تهماسب شد پایتخت - ازین رو بدین شهر رو کرد بخت
چو عباس شد پادشه، این دیار - شد آبادی و رونقش بی‌شمار
عارف قزوینی

قرار است سفر یک روزه خود را به سمت پایتخت شاه طهماسب صفوی آغاز کنیم. قزوین، نامی که  به پارسی میانه کاسپین میگفتند. مورخان و باستان شناسان عصر حاضر قزوین را عربی شده «کاسپین» می‌دانند؛ و بر این باورند که قوم کاسپی‌ها که در سواحل دریای خزر می‌زیستند به مرور کوچ کردند و شهر قزوین را بنا نهادند.
می خواهیم به دل تاریخ برویم و از این شهر باستانی بازدید کنیم. می خواهیم از تاریخچه و معماری آن بیشتر بشنویم.
ازخیابان سپه قزوین نخستین خیابان طراحی‌شده ایران است و آثار باستانی آن همچون سردر عالی قاپو بازدید خواهیم داشت. این بنا سردر یکی از هفت در ورودی به ارگ سلطنتی صفویان بوده است؛ و در اصلی جنوبی است که به خیابان و میدان شاه باز می‌شده و تنها در از این مجموعه است که اکنون به یادگار مانده است.
از خانه ی زیبا و اعیانی با تزیینات دیدنی امینی ها با  سه تالار آیینه کاری شده با درهای منقش به طرح های منبت دیدن خواهیم کرد.
قزوین نیز چهلستونی مشهور دارد که تنها بنای باقی مانده از مجموعه کاخ‌های سلطنتی روزگار شاه طهماسب محسوب می شود. عمارت باشکوهی در میان باغی زیبا، با دیوارهای منقش که هنر دست هنرمندان مکتب قزوین می باشد و به کلاه فرنگی نیز معروف است. بنای آن را از روی نقشه یک معمار ترک با شیوه شطرنجی خیلی کوچک ساخته که دارای پنجره‌های چوبی بسیار ظریف و زیبا است تا جایی که برخی معتقدند بنای هشت بهشت اصفهان با نسخه برداری از این اثر ساخته شده است.
از دروازه درب کوشک، بازار قدیمی و آب انبار سردار بزرگ که بزرگترین آب انبار تک گنبدی ایران می باشد یادگاری از دو سردار بزرگ قاجار به نام های محمد حسن خان و محمد حسین خان است و ... بازدید خواهیم داشت.
در میان بازدیدها در مکانی مناسب مستقر می شویم. گپ و گفت خود را شروع می کنیم و گذری داریم از دوره کلاسیک به دوره مدرن در موسیقی و معماری. در گپ وگفت هایمان آوا و نوا در فرم و فضا را نیز بررسی می کنیم.
مدت زمان
یک‌روزه
محدوده
داخلی
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

دانشجویان و علاقمندان به معماری میتوانند با به‌همراه داشتن ابزار سبک! و مورد نیاز خود به اسکیس و کروکی در طی سفر پرداخته و ضمن درک محیط و ارتباط با آن، فضا را در گذر زمان ثبت کنند.
هم چنین دوستان عزیزی که به عکس و عکاسی علاقه دارند میتوانند از فرصت استفاده و سفر! را در قاب دوربین خود ثبت کنند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید