تیوال گردش قطار گردشگری یزد و میبد |شب یلدای ایرانی|
S3 : 22:08:34
  پنجشنبه ۲۹ آذر تا ۰۱ دی ۱۳۹۷
 بها: ۱,۱۳۵,۰۰۰، ۱,۳۲۰,۰۰۰ و ۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان

این‌بار هم‌زمان با شب یلدا، با قطار گردشگری ریل‌رو به دیدن شهر جهانی یزد خواهیم رفت، از محلات قدیمی و بناهای فاخر آن دیدن می‌کنیم، با فرهنگ مردم یزد که با تساهل و تسامح در طول تاریخ ادیان الهی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی داشته‌اند، آشنا می‌شویم و شب یلدایی متفاوت با عنوان شب ایرانی را در کنار هم خواهیم گذراند.
با ما همراه شوید.

آنچه یزد را چنان متفاوت کرده است که نه تنها یک یا چند اثر بلکه شهر را در فهرست میراث جهانی قرار داده حفظ اصالت این شهر زیباست.
در جای‌جای این شهر کهن هنوز معماری خاص و قدیمی شهر زنده است؛ هنوز شهر یزد به نسبت شهرهای دیگر، شهری است که خط آسمان آن محفوظ مانده است. گنبدها، گلدسته‌ها و بادگیرها سر جای خود هستند و در واقع یک منظره‌ی بدیع و استثنایی را به وجود آورده که خوشبختانه این منظره حفظ شده است. چیزی که حس بودن در این فضاها را دلچسب تر می‌کند، جاری بودن زندگی در بافت قدیمی شهر است. هنوز هم مردم در خانه‌های قدیمی‌شان زندگی می‌کنند، به خرید می‌روند، در مسجد عبادت می‌کنند و حتی از حمام‌های قدیمی شهر استفاده می‌کنند.

در این سفر به دیدن شهر جهانی یزد خواهیم رفت از محلات قدیمی و بناهای فاخر آن دیدن می‌کنیم و با فرهنگ مردم یزد که با  تساهل و تسامح در طول تاریخ ادیان الهی  در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی داشته‌اند، آشنا می‌شویم.

برنامه سفر
مسافرین عزیز، لطفا به زمان حرکت قطار توجه کنید. زمان حرکت ساعت ۶:۰۰ روز ۲۹ آذر ۱۳۹۷ است. لازم است ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید.

روز اول: حرکت با قطار پردیس به سمت یزد (۲۹  آذر ۱۳۹۷ - حرکت از ایستگاه ساعت:  ۰۶:۰۰ - ورود به یزد ساعت ۱۲:۰۰)
حضور به موقع و حداقل ۴۵ دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود.لیدر ریلرو در ایستگاه منتظر شما خواهد بود. پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با سریع‌ترین قطار موجود در مسیر یزد، قطار پردیس شرکت رجا حرکت خود را آغاز خواهیم کرد. پذیرایی صبحانه در قطار خواهد بود. و به امید خدا ساعت ۱۲:۰۰ وارد ایستگاه راه‌آهن یزد می‌شویم، در ایستگاه اتوبوس توریستی مسافرین را به هتل محل اقامت منتقل می‌کند.
پس از استراحت کوتاهی در هتل و صرف ناهار برای بازدید از شهر یزد با راهنمای ریل‌رو همراه می‌شویم.
آتشکده زرتشتیان یزد، میدان امیرچخماق، آب انبار امیر چخماق، موزه آب و شب نشینی در باغ دولت آباد یزد و دیدن بلندترین بادگیر شهر یزد برنامه های  اولین روز سفرمان خواهد بود،  سپس برای صرف شام و استراحت به هتل محل اقامت باز خواهیم گشت.

روز دوم: یزد و ویژه برنامه شب ایرانی  (۳۰  آذر ۱۳۹۷)
در روز دوم  پس از صرف صبحانه در هتل نخست به دیدار مسجد جامع کبیر یزد با گنبد خاص و بلندترین مناره های مسجد ایران خواهیم رفت، سپس از محله فهادان، خانه های قدیمی، کارگاه صنایع دستی، و زندان اسکندر بازدید می‌کنیم.
پس از صرف ناهار به دیدن دخمه زرتشتیان یزد رفته و با شیوه خاص تدفین این دین آشنا خواهیم شد سپس برای شرکت در ویژه برنامه شب ایرانی شامل پذیرایی با چای و شیرینی و اجرای فاخر موسیقی سنتی، شاهنامه‌خوانی و صرف شام خواهیم رفت و یلدا را در این شب پاس خواهیم داشت.

روز سوم: میبد و نارین قلعه (۱ دی ۱۳۹۷)
در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران و تحویل اتاق ها به سوی شهر زیبای میبد حرکت می‌کنیم، دیدار از دژ نارین قلعه، برج کبوترخانه، کارگاه های سفالگری و سرامیک، یخچال خشتی، چاپارخانه، کاروانسرای شاه عباسی از برنامه‌های این روز خواهد بود.
صرف ناهار در کاروانسرای شاه عباسی می‌باشد و سپس برای عزیمت به تهران با قطار پردیس شرکت رجا به ایستگاه راه‌آهن خواهیم رفت. ورود به ایستگاه راه‌آهن تهران در حدود ساعت ۲۳ خواهد بود.

محل اقامت: هتل زیبای داد؛ اولین هتل ۴ ستاره خشتی در جهان
وسیله نقلیه: قطار و اتوبوس توریستی

خدمات تور:

  • رفت و برگشت با قطار تندرو پردیس
  • اتوبوس توریستی برای گشت‌ شهری
  • سه روز و دو شب به همراه ۳ وعده صبحانه، ۲ وعده ناهار و یک وعده شام، ۳ میان وعده
  • گشت‌ها مطابق برنامه سفر
  • پرداخت ورودیه‌ها، پوشش بیمه مسافرتی و راهنمای تور
  • پذیرایی: در تمامی روزهای سفر  پذیرایی شامل نوشیدنی ، میوه و کیک در بین روز انجام می‌شود.

لوازم ضروری:
کارت شناسایی، فلاسک، قمقمه و لیوان شخصی، کفش سبک مناسب، لباس گرم، صندل برای داخل قطار، دو عدد ملحفه، دوربین عکاسی، کوله یک روزه، عینک و کلاه آفتابی، داروی مصرفی شخصی، پشت گردنی جهت استراحت در قطار

اطلاعات تکمیلی:
- برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
- خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
- به دلیل قوانین موجود ایمنی جابجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است.
- جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمایید.
- لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
- مسافرت با قطار تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

تماس با ریل‌رو
تهران، خیابان طالقانی، بعد از خیابان ملک الشعرا، ساختمان ۱۴۱
تلفن ۶۶۴۶۳۷۰۰ و یا ۰۹۳۸۲۹۰۰۴۹۹
وب‌سایت: www.railro.ir
ایمیل: info@railro.ir


هر نفر در اتاق دو تخته: ۱.۱۳۵.۰۰۰ تومان
هر نفر در اتاق یک تخته: ۱.۳۲۰.۰۰۰ تومان
کودک ۲ تا ۷ سال با تخت (تخت اضافه): ۱.۰۸۰.۰۰۰ تومان
شهر:
تهران

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.