آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش لانه خرگوش
S3 : 04:15:53 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۹ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد ۱۳۹۸
۲۰:۴۵
۱ ساعت
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان
اون کل زندگیت رو گرفته، می‌تونی ببخشی؟

با نگاه و احترام به ترجمه مرجان موسوی کوشا

گزارش تصویری تیوال از نمایش لانه خرگوش / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› یادداشت همایون على آبادى براى نمایش «لانه خرگوش»

›› « لانه خرگوش» پنج شب بروی صحنه نمی رود

›› تخفیف ۵۰ درصدی « لانه خرگوش»

›› یک الگو و احساسات مهار شده از سوگواری

›› نمایش «لانه خرگوش» مهدی صباغی پنجشنبه‌ شب نوزدهم اردیبهشت‌ماه با حضور رویا نونهالی در سالن سایه تئاتر شهر اجرا خود را شروع می‌کند.

›› «لانه خرگوش» فردا شب افتتاح می‌شود

آواها

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
"لانه خرگوش" نمایشی درباره از دست دادن فرزند است؛ یکی از تلخترین رخدادهایی که می‌تواند برای یک خانواده رخ دهد. در آغاز، این را نمی‌دانیم اما رفته‌رفته موضوع را درمی‌یابیم و با تاثیری که این رخداد روی مادر و پدر و نزدیکان آنها گذاشته آشنا می‌شویم. نمایش به خوبی این احساسها و کنش و واکنش‌ها را نشان می‌دهد و به درستی برای همراهی تماشاگر و کاستن از تلخی ماجرا، طنز ملایمی را هم چاشنی کار می‌کند. کارگردانی، بازیها، نورپردازی و موسیقی، همه، خوب هستند اما چینش صحنه برای من شیرینی ویژه‌ای داشت؛ آنجا که خصوصی‌ترین بخش خانه نزدیکترین جا به تماشاگر بود و هرچه دورتر می‌شدیم، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و سرانجام در دورترین جا به تماشاگر، بخش ورودی خانه بود. به همین ترتیب گفتگوها و کنش‌هایی که، برای نمونه، در پذیرایی رخ می‌داد، فراگیرتر بود و خصوصی‌ترین گفتگوها، احساسها و کنش‌ها را روبروی تماشاگر می‌دیدیم.
با سپاس از گروه، چشم به راه کارهای آینده‌تان هستیم.
سلام تاتر خیلی خیلی خوب و عالی بودokokدستتون درد نکنه از بازیگران و کارگرگردان و تمامی دست در اندر کانان
مرتضی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
سلام تاتر خیلی خیلی خوب و عالی بودokokدستتون درد نکنه از بازیگران و کارگرگردان و تمامی دست در اندر کانان
مرتضی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش البته نمایشی واقع‌گراست و درگیرکننده هم هست، هرچند که نقطه‌های اوج مرسوم را ندارد و مسأله‌اش به شکل دلنشینی تعلق و باهم‌بودن انسان‌هاست، و تحول احساسی‌ای که با یکدیگر از سر می‌گذرانند.. شاید مشکل اصلی برای مواجه شدن با اجرا، برآمده از ترجمه باشد. اشاره به ترجمهٔ عنوان نمایشنامه می‌تواند این موضوع را روشن کند: عنوان نمایشنامه به شکل کاملاً تحت‌اللفظی ترجمه شده، اما این عنوان برای بینندهٔ انگلیسی‌زبان تداعی‌گر معانی متعددی است که در ترجمهٔ فارسی از دست رفته و باز یافته نشده است. گذشتن یا عبور کردن از Rabbit hole درواقع استعاره‌ای از سردرگمی ناشی از رویدادهای شوک‌آور و واردشدن به قلمروهای ناشناختهٔ روحی است؛ و در رمان «آلیس در سرزمین عجایب» که کتاب پراهمیتی در جهان انگلیسی‌زبان است، به کار رفته است. استعاره‌ای که به شکل تازه و بدیعی در این نمایشنامه به کار رفته است... به هر حال شاید با ترجمهٔ مناسب و یا یادآوری این مسأله در بروشور نمایش می‌شد که از این ابهام کاسته شود.
لذت بردم از دیدن این نمایش. بازیای رئال هنرپیشه ها و نورپردازی خیلی زیبا بودن. متاسفانه کمی ناهماهنگی وجود داشت تو اجرا. بازیا خیلی خوب بودن ولی بعضی وقتا هنرپیشه ها نمیتونستن خودشون رو کنترل کنن و از نقش خارج میشدن و مخندیدن.
واقعا حیفه که بخاطر یه همچین چیزایی که با تمرین قابل رفعه نمایش به این خوبی از کیفیتش کم بشه.
خانم معصومه رحمانی عزیز اگه اون خنده ها رو در نظر نگیرم، بازی شما یکی از درخشان‌ترین بازیایی بود که من تو چند وقت اخیر تو تئاتر تهران دیدم.امیدوارم که در آینده ازتون بیشتر بشنویم.
یکی از نمایش‌های بسیار خوبیه که الان رو صحنه است. نمایش‌نامه فوق‌العاده، کارگردانی خوب و بازی‌ها هم بسیار خوب. به‌خصوص معصومه رحمانی که بسیار بازی نرم و در عین حال حساب‌شده‌ای داره. نگاه کنید به بازی‌اش در صحنه‌ی اول آن‌جایی که همسرش می‌خواد به‌ش نزدیک شه. افسوس بزرگم فقط این بود که نمایش‌نامه رو کوتاه کرده بودن. پایان کار هم می‌تونست بهتر باشه.

در کل اگه می‌خواهید یه تئاتر خوب و شسته‌رفته ببینید، لانه‌ب خرگوش انتخاب خوبیه.
... شاید پشت میز کار باشی یا در مغازه ای در حال خرید کردن ... شاید در مترو روزنامه ای در دست یا در خواب عمیق شب... در میانه همه اینها ممکن است خبری از راه برسد که ناگزیر می بایست مانند" آلیس در سرزمین عجایب" به دنیای پر پیچ و خم و تاریک "لانه خرگوش" قدم بگذاریم ... و همین غیر منتظره بودن و ناشناخته بودن در عصر مدرن است که یک پایان را تبدیل به شروعی برای لحظات تراژیک و تجربه های پیش بینی نشده کرده است... "لانه خرگوش" به زیبایی لحظه های تاریک روابط انسانی را روشن می کند از تفاوت واکنش ها، از فراموش شدن، از خشم، خندیدن، از همدردی و از واقعی ترین احساسات سخن می گوید...
اجرای نمایش همانند یک قطعه موسیقی، تجربه یک عصر دلپذیر را به جا می گذارد، کارگردانی خوب و تحلیل درست نمایشنامه همراه مهارت بازیگران، یک کار گروهی یکدست و روان را به جا گذاشت، در کنار همه اینها هم پوشانی پرده های نمایش در کنار دکور به اندازه، یک تئاتر منظم و خوش ریتم و اصیل را باعث شده است.
با آرزوی موفقیت های روز افزون.
ممنونم مدتضی جان . امیدوارم نمایشمون به زیبایی نوشته ات باشه. لذت بردم از خوندنش.
۰۶ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی دیوید لیندزی ابر، کارگردانی مهدی صباغی و با بازی معصومه رحمانی، شیرین اسماعیلی، مهدی صباغی و ... با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
مینا سمیع زادگان این را خواند
نیلوفر ثانی، علی مختاریان و Habib Behnia این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید