کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش گمشده در یانکرز
S3 : 15:05:50 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۱ شهریور تا ۱۶ مهر ۱۳۹۵
۲۰:۳۰
۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

جی و آرتی دو برادر هستند که مجبورند به خاطر کار پدرشان مدتی را پیش مادربزرگشان زندگی کنند با ورود عمو لویی به خانه اتفاقاتی برای این دو برادر می افتد که...

گزارش تصویری تیوال از نمایش گمشده در یانکرز / عکاس: گلشن قربانیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› استقبال تماشاگران "گمشده در یانکرز" را برای دومین بار تمدید کرد

›› تخفیف دانشجویی نمایش گمشده در یانکرز به مناسبت آغاز سال تحصیلی

›› نمایش «گمشده در یانکرز» به کارگردانی سارا داروفروش، یکشنبه، ۲۱ شهریور توسط مرجانه گلچین افتتاح می شود.

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان نجات الهی (ویلا)، کوچه مراغه، پلاک ۲، طبقه ۳، موسسه فرهنگی و هنری گندم
تلفن:  ۸۸۸۰۸۰۱۷-۸

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
هیچ جایی بهتر از خونه آدم نیست
گمشده در یانکرز نوشته نمایشنامه نویس صاحب سبک و طناز آمریکایی نیل سایمون با نگاهی خاص آمیخته به طنز اجتماعی، معضلات یک خانواده آمریکایی پس از جنگ جهانی را هدف گرفته است که البته این معضلات امروزه نیز در خانواده های سرزمین مادری خودمان نیز قابل مشاهده است. سارا داروفروش در اجرای این اثر با هوشمندی سبک بازی بازیگران را از هرگونه اغراقی در به اصلاح خارجی بازی کردن فاصله داده است و تک تک شخصیت های این اثر برای مخاطب ایرانی قابل لمس است. جدای از روایت شیوای نمایشنامه گمشده در یانکرز، تماشاچی در برخورد با این اثر در نهایت با حالی خوب و پر انرژی سالن را ترک می کند. صحنه و دکور نمایش بسیار به جا و باور پذیر است همانطور که نورپردازی و موسیقی در جای خود نشسته و به اجرا حس و حال خوبی را منتقل می کند. بازی بازیگران روان و دلنشین است و جا دارد به آن دو نوجوان دستمریزاد گفت که چه عالی بر صحنه می درخشند. حقیقتا کار با بازیگران کم سن و سال بسیار دشوار است اما کارگردان به خوبی از پس آن برآمده. نمایش دارای قله های جذاب بسیاری است و در میان آن ها عمو لویی با نقش آفرینی مهدی علی نژاد جذابیت خاصی به نمایش می دهد همچنین عمه شنگول و پر انرژی این اثر که بدون آنکه پا را از صحنه آنطرف تر بگذارند لبخند و قهقهه را به تماشاچیان هدیه می کنند.
به این معتقدم که همیشه در پایان نمایش صدای تشویق تماشاچی می تواند ملاک رضایت باشد. هر وقت تماشاچیان عزیز پس از اتمام نمایش با انرژی و محکم دست می زنند نشان از انرژی و جذابیت اثر دارد. و هر وقت شل و بی انرژی تشویق می کند نیز عکس این موضوع صادق است. خدا رو شکر که دیشب پس از تماشای این اثر شادمانه تشویق می کردند بازیگران و عوامل گمشده در یانکرز را و با حالی خوب خوب خوب سالن را ترک کردم.
خسته نباشید همگی بدرخشید و به همگان ثابت کنید که در سالن های کوچک این تهران بزرگ می شود شاهد نمایش هایی بس با انرژی و خوش ریتم بود.
یا حق
عقیل بهرامی
#تئاتر_سینما_رفاقت
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
ممنوتم از لطفت عقیل جان
۲۴ شهریور ۱۳۹۵
درود بر دوستان هنرمندم
به نظر من نیل سایمون طناز نیست و صاحب سبک بودنش رو اینگونه میتونم بیان کنم و نقل کنم :
نیل سایمون' را می توان از آن دست نمایشنامه نویسانی برشمرد که با روایت تلخی های زندگی به سبک آمریکایی، تضادهای رویایی دولتمردان این کشور را با شیوه مردمانی که در آن زیست می کنند، به تمسخر گرفت.
اما در مورد نمایش گمشده باید بگم ((طنز اجتماعی، معضلات یک خانواده آمریکایی پس از جنگ جهانی را هدف گرفته است)) نگاهی کاملا نا عادلانه ای میتونه باشه . در واقع گمشده در یانکرز داستانی تزاژیک و دز عمق خودش تلخی به همراه داره چرا که اثرات جنگ و اجبار رو میتونیم ببینیم . ... دیدن ادامه ›› اما در نهایت طتز .
بی شک از بازی مهدی علینژاد میتونیم برداشت کنیم که شاهد یک شوک خواهیم بود و سردی و تلخی جای خودشو به گرمی خواهد داد ، علینژاد کاملا مهارت کنترل کردن متن صحنه میزان تماشاکر و احساسات پارتنر خودش رو میدونه و عمو لویی خلاقکار بوجود میاد.
از ظاهر پیداست که در مورد ابن کار خیلی تحقیق و فکر شده. امیدوارم این کار خانم دارو فروش به 15 روز و 30 روز اجرا ختم نشه چون شمشیر خوبی برای جنگ در جشنواره هاست.
به امید دیدار میبینمتون
۲۶ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید