کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایشگاه جان جانان
S3 : 09:51:16 | com/org
۱۲ تا ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰

افتتاحیه: جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰

در نمایشگاه  نقاشیخط با عنوان جان جانان که مروری بر تجربه خط نگاره های محمدباقر( امین) اشرفیان طی ۱۰ سال اخیر می باشد بیست اثر در ابعاد بزرگ با تکنیک اکریلیک روی بوم ارائه شده است. سیزدهمین نمایشگاه انفرادی هنرمند به مروری بر آثار وی می پردازد که تلفیقی از عناصر تزیینی هنر ایرانی در کاشیکاری ها ونگاره های کتاب های مصور با کیتبه نگاری غیر کلاسیک و در ترکیب های ملهم از معماری ایرانی اما در ساختار شکنی فرم طاق ها و تلفیق آن با عناصر تزیینی دارد. خط در دست هنرمند در این اثار جنبه فرمالیستی خود را از نگاهی گرافیکی وام می گیرد و در قید وبند اصول رسم الخطی سنتی نیست بلکه خط عنصری مثل عناصر دیگر بصری چون رنگ و فرم و ترکیب و..در خدمت بیانی است که به صورت یک اثر واحد در تلفیق با سایر دستمایه های به کار رفته در اثر کاربرد پیدا می کند.
هنرمند دانش آموخته هنر از دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی ارشد به سال ۱۳۸۸ است و در تجربه های خود از نگارگری ایرانی و تزیینات سنتی به صورتی غیر تقارنی بهره می برد و در یک ساختار پر از رنگ هایی که بیش از هر چیز مخاطب را به یاد کاشی های دوره صفویه می اندازد اثر خود را با خط آرایه می بندد. همچنین در این میان از مجموعه تایپوگرافی های سمبلیک مرغ بسمل که یکی از شناخته ترین تصاویر اولیه تجربه های هنرمندان دوران اواخر صفویه و بیشتر دره قاجاریه از تایپوگرافی با تلفیق فیگور پرنده و نوشتار بوده ، آثاری نقاشانه با فرم خط ارائه شده است. آنچه نمود بیشتری در این میان دارد تلفیق هنر قدیم ایرانی با بیانی کاملا آزاد و بی قید و تحکم سنتی است که ازسویی سمبل های تصویری مورد علاقه عامه در تاریخی پیش تر را به ذهن متبادر می سازد هم ازسویی آثار دکوراتیو و منطبق با نیاز امروز در آرایش دیوار و دکوراسیون داخلی را به چشم می آورد که بوی و عطر هنر ایرانی از عناصر به کاررفته در آثار شنیده می شود.
این نمایشگاه از دوازدهم بهمن ماه تا بیست و چهارم بهمن در گالری گویا واقع در خیابان کریمخان زند روبروی ایرانشهر از دوستداران هنر جدید ایرانی چذیرا خواهد بود. 

دسته‌بندی
نقاشی خط

عکس‌های پایه

نمایشگاه جان جانان | عکس

مکان

تهران، کریمخان زند، روبروی ایرانشهر، پلاک ۹۱
تلفن:  ۸۸۳۱۳۴۳۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید