کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایشگاه از سلطان تا کابوی...
S3 : 22:48:50 | com/org
۱۴ دی تا ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۱:۰۰ تا ۱۹:۰۰

 روزهای تعطیل گالری: دوشنبه‌ها

 

افتتاحیه: ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ الی ۲۰

این نمایشگاه حاصل ۲۵ سال پژوهش یواخیم هاینتسل  در رابطه با سیگار و رفتارِ مصرفِ آن است. تحقیقات قبلی او نیز در زمینه های حقوق بشر، مهاجرت وگوناگونیِ فرهنگ اجتماعی بوده که درقالبِ نمایشگاه ها و ایونت های مختلف در گالری ها و فضاهای عمومی ارائه شده اند. هاینتسل تا کنون مقالات و تألیفات گسترده ای در حوزه ی تاریخ اجتماعی–فرهنگی به زبان آلمانی دارد و همچنین بالغ بر ۲۰۰ کارگاه آموزشی و تجربی برای بزرگسالان و جوانان در کشورهای مختلفی همچون اتریش، ترکیه و... برگزار کرده است. هاینتسل در سال ۲۰۰۶ انجمن زِنوس در گراتس را پایه گذاری کرده و از آن سال تا به امروز، پروژه های گسترده ی بینا رشته ای میان هنر و علوم فرهنگی تعریف و کیوریت کرده است. تمرکز یواخیم به طور حرفه ای بر روی تاریخ یوگوسلاوی قبل و بعد از فروپاشی، تاریخ اتریش از زمان جنگ جهانی اول تا امروز و ایران از زمان ورود سیگار به این کشور تا کنون است؛ که مطالعه در زمینه ی تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است. 
مطالعه ی جامعه شناسیِ هنر حاوی اطلاعاتی راجع به جامعه است و همواره چیزی در باره ی آن به ما می گوید. رشته ی مهمی از پژوهشِ تاریخِ هنر در کشورهای آلمانی زبان، درباره ی ضرورتِ نگرستین به هنر در متنِ فرهنگی آن مایه گرفته است. بسیاری از پژوهشگران عرصه ی فرهنگ و هنر معتقدند بدون دانش در باره ی بستر فرهنگیِ خلق اثر، نمی توان در باره ی آن سخن گفت. یواخیم هاینتسل یکی از این افراد است.

مکان

کریمخان زند، خردمند شمالى، کوچه اعرابى٢
تلفن:  ۸۸۳۱۶۹۷۷

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید