تیوال نمایشگاه سیزده منظره
S3 : 18:48:26
  ۱۴ تا ۲۴ دی ۱۳۹۷
  ۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰

: علی گلستانه

 روزهای تعطیل گالری: شنبه ها

 

افتتاحیه: ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ الی ۲۰

نمایشگاه پیش‌رو شامل مناظری از علی گلستانه است که در فاصله‌ی دهه‌ی چهل شمسی (آغاز فعالیت حرفه‌ای هنرمند) تا اواسط دهه‌ی پنجاه کار شده‌اند و پیش از این جایی نمایش داده نشده‌اند. مشابه برخی از این آثار پیش از انقلاب در نمایشگاهی با عنوان «سی و چهار منظره» در گالری «شهر» به نمایش در آمدند و تعدادی نیز در مجموعه‌ی موزه‌ی هنرهای معاصر تهران نگه‌داری می‌شوند. 
آثار نمایشگاه حاضر که از چند مجموعه‌ی مختلف گردآوری شده فرصتی خواهد بود تا علاقمندان جهان هنری علی گلستانه، با روند کاری او در آن دو دهه بیشتر آشنا شوند. اولین چیزی که در تماشای این آثار جلب نظر می‌کند شور سرخوشانه‌ی هنرمندی است که بیش از آنکه در قید و بند ارایه باشد،‌ عطش نقاشی دارد. علاوه بر این، اگر نگوییم گلستانه از آن دست هنرمندانی است که بالاترین حد آزادی و تکنیک را روی کاغذ تجربه می‌کند، بی‌شک این آثار ما را بر آن می‌دارند که برای کارهای او روی کاغذ‌ شأن و هویتی مستقل قائل شویم. 
نقاشی‌های علی گلستانه در سال‌های بعد از انقلاب در گالری‌های گلستان، آریا، اعتماد، هما، هور و فصیحی‌هرندی به‌نمایش در آمده‌اند.

 

شهر:
تهران

مکان

تهران، خیابان میرزای شیرازی، کوچه دوم، پلاک ۳، زنگ یک
تلفن:  ۸۸۹۴۶۱۲۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در واپسین روز و در ساعات پایانی نمایشگاه چشمانمان به تماشای مناظری نشست که حس نقاش را بی هیچ تفاخری به عرصه ظهور می گذاشت. مناظری که با رنگهای زنده تو را در بیشه زارها و سبزه زارها رها می کرد تا از این شلوغی اوضاع محکوم شده به سکوتی مبهم در بطن خویش رسوخ کنی گو اینکه تو اکنون در آن مکان به بازی رنگها قلم در دست داری. حس زیبایی که در تنت بپیچد و تو ناگزیر به تسلیم، ترک آن مکان در انتهای بازدید پر ثمر باشی