تیوال کارگاه فهم و تحلیل فیلم (با نگاهی به سینمای ایتالیا در جنگ جهانی دوم)
S3 : 19:40:59
  ۱۱ آذر تا ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  ۱۷:۳۰
  ۲ ساعت
 بها: ۴۰۰,۰۰۰ تومان


: نوید پورمحمدرضا

این دوره دوازده جلسه است، روزهای یکشنبه عصر برگزار می‌شود، کاملاً قالبی تعاملی‌ـ‌کارگاهی دارد، و بخشی از هر جلسه به بحث و ارایه‌ی خود هنرجویان (با انتخاب یک فیلم مرتبط با موضوع جلسه) اختصاص دارد.

سرفصل‌های آموزشی:

فیلم‌ها چطور کار می‌کنند؟ چطور سبک‌ها، مضامین، و استراتژی‌های رواییْ لحظه به لحظه‌ی فیلم‌ها را شکل می‌دهند؟ چطور می‌توان از زبان فیلم‌ها رمزگشایی کرد و ساختار فرمی آن‌ها را بازخواند؟ رابطه‌ی معنا با مولفه‌های فرمال یک فیلم چگونه است؟ رابطه‌ی الگوهای روایی، مضمونی و سبکی یک فیلم با بستری که در آن ساخته، تماشا، و فهم می‌شود، چطور؟ در دوره‌ی پیش‌رو، این سوالات را وسط می‌گذاریم، و با تماشا و بررسی نمونه‌هایی از سینمای ایتالیای بعد از جنگ، می‌کوشیم پاسخ‌هایی برایشان پیدا کنیم. تنوع ژانری، تمایز سبکی، و تکثر مضمونی فیلم‌های ایتالیایی حد فاصل دهه‌ی چهل تا دهه‌ی هفتاد، از نیوریالیسم تا کمدی آل ایتالیانا، از مولفان مدرن تا سینمای سیاسی دهه‌ی هفتاد، و از وسترن اسپاگتی تا جالو، این امکان را به ما می‌دهد تا ضمن حرکت در پیوستار تاریخی سینمای ایتالیا، بتوانیم سوالات و دغدغه‌های فوق را در پرتو مجموعه‌ای متنوع و شگفت‌انگیز از فیلم‌ها مجدداً صورت‌بندی کنیم و بررسی. کتاب حیرت‌انگیز پیتر باندانلا و فدریکو پاکیونی، «تاریخ سینمای ایتالیا» (ویراست دوم)، راهنمای اصلی و نقشه‌ی راه ما در این سفر سه دهه‌ای خواهد بود و به تماشای آثاری از فیلمسازانی هم‌چون روسلینی، دسیکا، ویسکونتی، آنتونیونی، فلینی، پازولینی، برتولوچی، فرری، اولمی، پونته کوروو، فرانچسکو رزی، پیترو جرمی، ماریو مونیچلی، اتوره اسکولا، برادران تاویانی، سرجو لیونه، و داریو آرجنتو خواهیم نشست.

روزهای برگزاری: ۱۲ جلسه روزهای یکشنبه

اینستاگرام و کانال تلگرام موسسه فرهنگی هنری خوانش

 

شهر:
تهران

مکان

خیابان طالقانی، خیابان بهار شمالی، روبروی بیمارستان امام سجاد، کوچه بهشت، پلاک ۱۱
تلفن:  ۸۸۴۹۵۴۲۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.