تیوال نمایش دو استکان چای داغ
S3 : 22:11:33
حمایت از نمایش های مستقل ایرانی
  ۲۸ آبان تا ۱۶ آذر ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
  ۵۰ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: یلدا منتظری
: مهدی رحیمی سده
: سیاوش جامع، مهدی رحیمی سده

: پیمان یاحقی
: سمیه پسندیده خواه
: میثم نویریان
: پیمان یاحقی
: مجتبی تقوی نیا
: سیامک مددی
: سیامک مددی
: هادی شبانی، هانیه رحیمی، عطیه اخوان و هانیه وزیرپناه
: یلدا ابراهیمی، محمد علی پور
: هانیه وزیرپناه
: سمیرا افتخاری
: ناصر ارباب

شماره تماس جهت هماهنگی: ۰۹۳۵۷۶۳۸۱۰۰

در یک کلینیک روانپزشکی در آلمان، طاهر بیمار اعصاب و روان دوران جنگ با فواد پزشک روانشناس عراقی بعد از سالها رو به رو می‌شود. آنها در دوران جنگ در وضعیتی کاملا متفاوت با هم رو به رو شدند، در شرایطی که نیروهای بعثی از طاهر اعتراف میگرفتن او پزشک معالج و احیا کننده او برای باز جویی مجدد بوده. طاهر در پروسه روان درمانی فواد را به یاد می آورد. حالا شرایط میان آنها متفاوت است.
سبک:
رئال
شهر:
تهران

مکان

تقاطع خیابان حافظ و سمیه، حوزه هنری، تماشاخانه ماه
تلفن:  ۸۴۱۷۲۰۶۸

گزارش تصویری تیوال از نمایش دو استکان چای داغ / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در خصوص نمایش زیبایی دو استکان چای داغ میل دارم موارد زیر را در میان بگذارم :
1- من این نمایش را در اجرای چهاردهم آذر دیدم و به دلیل اینکه دو اجرا بیشتر از آن باقی نمانده است به همه دوستان توصیه می کنم دو اجرای آخر را از دست ندهند و حتما به دیدن این نمایش بروند.
2- بازی هر دو بازیگر نمایش آقایان جامع و رحیمی عالی و در اوج تسلط به دیالوگ ها بود.
3- در نیم ساعت اول نمایش پرش های زمانی مکرر باعث راز گونه شدن نمایش و جذب سریع تماشاگر به صحنه نمایش شده بود که این موضوع به علت ساختار نمایشنامه و البته هنر کارگردان بود که در ابتدا کمی تماشاگر را آزار میداد اما کم کم تماشاگر جذب صحنه می شد و با پیدا کردن خط روایی داستان از این پرش ها لذت می برد.
4-:استفاده چند باره از مجموعه تصاویر جنگ واقعی بجا و هنر مندانه بود و ضمن اینکه تماشاگر را در متن جنگ و تبعات واقعی ... دیدن ادامه » آن قرار میداد، فرصت های زمانی مناسبی برای هضم نمایشنامه فراهم می کرد.
5- طراحی صحنه ساده و در عین حال کافی بود. استفاده از سرم با رنگ سیاه ایده خیلی جالبی بود.
6- کارگردان نمایش از نور استفاده خوبی کرده بود هر چند بعضا بازیگر ها در محل های نامناسب از کانون نور قرار می گرفتند. ضمنا صحنه درگیر شدن پزشک و بیمار و تابش نور منقطع فوق العاده بود، انتقال استرس و تعلیق به تماشاگر با استفاده از نور واقعا خلاقانه انجام شده بود و به نظرم این صحنه از بهترین صحنه های نمایش بود.
در آخر باید بگم "آدم ها از جنگ یا شهید قهرمان بیرون می آیند یا مرده متحرک"، فقط زمانی از جنگ خلاص میشوند که آخرین گلوله جنگ را هم شلیک کرده باشند که همه میدانند که این امر محال است و در نتیجه جنگ تا ابد ادامه دارد و تا ابد قربانی می گیرد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، پنجشنبه ۱۵ و جمعه ۱۶ آذر، به کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، آغاز شد.
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را خواند
پیمان یاحقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، چهارشنبه ۱۴ آذر، به کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، آغاز شد.
یادداشت مهدی رحیمی سده
کارگردان نمایش دو استکان چای داغ از میان دویست جنگ خونین

اولین بار که نمایشنامه دو استکان چای داغ را خواندم، برای چند لحظه ای مات ماندم و دوباره نمایشنامه را از ابتدا شروع به خواندن کردم. کار خواندن دو استکان چای داغ برای بار دوم که تمام شد همان ماتی به سراغم آمد، حس خوبی داشت خواندن متنی که می تواند تا این حد با موقعیت و رویداد هایش همرات کند. آن زمان قرار بود در این نمایش ایفا نقش کنم اما متاسفانه شرایط مهیا نشد ولی دق دقه ی اجرای این نمایشنامه با من ماند. بعد از گذشته ۴ سال شرایطی ایجاد شد و با همراهی های نویسنده محترم کار خانم یلدا منتظری کار به اجرا رسید. نمایشنامه دو استکان چای داغ به لحاظ ادبی در دیالوگ نویسی، ساختار درام و شخصیت پردازی، و طراحی موقعیت ویژگیهای منحصر به فردی دارد، اما در ساختار و شیوه اجرایی، کارگردانی، ... دیدن ادامه » و طراحی ها و بازی کاراکتر های نمایش برای گروه اجرایی ما چالشی سخت و البته دلنشین را فراهم کرد. دو استکان چای داغ به لحاظ پیچیدگی و ساختار روایتی غیر خطی اش کار را برای انتقال کامل معنا و مفهوم کلام، موقعیتها و رویدادها دشوار میکرد. در نهایت با جابجایی هایی در متن نمایشنامه به لحاظ محدویت های اجرایی، درک موالفه های کاربردی برای ایفای نقش در کاراکتر های نمایش و رسیدن به طراحی هم راستا با شیوه اجرایی برای صحنه و لباس، همه و همه ما را به اجرایی رساند که موالفه های استاندارد، اجرایی با زبانی گویا و شاخصه های مشخص برای درک مخاطب در آن موجود است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، دوشنبه ۱۲ آذر، به کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ساعت به وقت دو استکان چای امروز جمعه دیدم لذت بردم چرا که قشری رو به من یادآوری کردید خودم خجالت کشیدم بویژه با دیدن چند فریم عکس آخر نمایش دمتون گرم
اما تبلیغاتتون ضعیفه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید به گروه نمایش " دو استکان چای داغ "
من امروز موفق شدم نمایش ببینم ، واقعا لذت بردم بازی های خوب، نمایشنامه عالی دمتون گرم انشالله که پیروز وموفق باشید .
امیرمسعود فدائی، میترا، محمد لهاک و امیر این را خواندند
پیمان یاحقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از سه شنبه ۶ تا پنجشنبه ۸ آذر، به کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، آغاز شد.
میترا، محمد لهاک و برکه طهرانی این را خواندند
پیمان یاحقی و مرسده راد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
نمایش پیش روی شما، دریچه ای جدید به دیدگاه های شما اصافه خواد کرد. بنده مهدی رحیمی سده کارگردان نمایش دو اسکان چای داغ و گروه اجرایی شما را تماشای این نمایش دعوت میکند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی عالی بود. خسته نباشید. تماشای این نمایش را توصیه میکنم. حتما هفته ی آینده دوباره برای دیدن نمایش با چند نفر از دوستانم میام.
ممنون از لطف شما بزرگوار
۰۵ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، پنجشنبه ۱ و جمعه ۲ آذر، به کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد، اجرای روز دوشنبه ۲۸ آبان این نمایش، ویژه عکاسان و خبرنگاران محترم است.
محمد لهاک، سایه * و برکه طهرانی این را خواندند
پیمان یاحقی و مهدی رحیمی سده این را دوست دارند
ممنون از اطلاع رسانی
۲۷ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی یلدا منتظری، کارگردانی مهدی رحیمی سده و با بازی مهدی رحیمی، سیاوش جامع، با تخفیف روزهای نخست، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید