آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شعر و ادبیات | اخبار | کتاب و کتابخوانی با اپلیکیشن یار مهربان
S3 : 12:28:43 | com/org
کتاب و کتابخوانی با اپلیکیشن یار مهربان | عکس

اپلیکیشن «یار مهربان» با محتوای موضوعی «بخون و جابذار» برای ایجاد اشتیاق و ترویج کتابخوانی، اشاعه فرهنگ تعهد، وفاداری و اشتراک گذاری کتاب در اختیار هموطنان قرار داده شده است.
مهدی فخرائی، مدیر سایت و طراح اپلیکشن «یار مهربان» در این باره اظهار داشت: بمنظور اشاعه فرهنگ و ارتقاء سطح مطالعه و کتابخوانی در سراسر کشور ایران و دسترسی رایگان مردم عزیز کشورمان به کتاب، ایده ای اولیه با عنوان بخون و جابذار ارائه و با تبدیل این ایده به اپلیکیشنی به نام «یار مهربان» و راه اندازی سایت به آدرس www.yaremehrabanapp.ir و صفحه اینستاگرام به آدرس yaremehrabanapp برای اجرای سیستماتیک و هدفمند اقدام شده است.
این اپلیکیشن به گونه ای طراحی شده است که هموطنان می توانند با نصب آن بر روی تلفن های همراه و عضویت در صفحه اینستاگرام و وب سایت طراحی شده، زمان و مکان دستیابی به کتاب هایی را که در فضاها، اماکن و مناطق مختلف کشور به اشتراک گذاشته شده و به قولی کتاب هایی که مسافر گشته اند و یا هموطنان، خود به اشتراک گذاشته و مسافرشان نموده اند و همچنین نحوه رهاسازی مجدد کتاب ها را اعلام نمایند.
فرهنگسراها، علاقمندان به کتابخوانی، فعالان حوزه فرهنگ و ادب و حامیان ترویج فرهنگ کتابخوانی در سرتاسر کشور می توانند نقش مهم و بسزایی در دستیابی به هدف ارتقاء و اشاعه این فرهنگ ایفا نمایند. به امید آنکه مشارکت کنندگان در این طرح ملی فرهنگی، ضمن یاری به دست اندرکاران این طرح در به اشتراک گذاری کتاب، امکان دسترسی همه مردم عزیزمان به کتابهای محبوبشان را آسانتر نموده و بتوانیم مطالعه کتاب را به عنوان عادتی عمومی و همگانی تبدیل نمائیم.

۰۲ تیر ۱۳۹۹