آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سینما | اخبار | با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت
S3 : 05:36:46 | com/org
با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت | عکس

هیئت داوران بخش های تئاتر، نمایشنامه نویسی، استعدادیابی بازیگری، فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، استندآپ، تقلیدصدا و دوبله دومین جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را معرفی کردند.
دومین جشنواره ملی سینمایش از مجموع 867 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره و با آرای هیئت داوران و اعلام برگزیدگان در بخش های شش گانه به کار خود پایان داد.
بخش تئاتر:
در بخش تئاتر و از مجموع 174 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
کارگردانی:
رتبه اول کارگردانی:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به آرش رضایی برای نمایش «راز خون» از شهرستان ازنا استان لرستان.
رتبه ی دوم کارگردانی:
لوح تقدیر به غزل بویری برای نمایش های «ماهک» و «پیش از ناشتایی» کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی برای نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بازیگری:
رتبه ی اول بازیگری:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به حسن بابازاده بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
رتبه ی دوم بازیگری:
لوح تقدیر به خدیجه مویسات بازیگر نمایش «پیش از ناشتایی» از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به حسین مرادی برزگرزاده بازیگر نمایش «دریای سرخ» از شهرستان دزفول استان خوزستان.
رتبه ی سوم بازیگری:
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بخش نمایشنامه نویسی:
در بخش نمایشنامه نویسی و از مجموع 203 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری نمایشنامه ها توسط سیدمجید میرحسینی و ندا قربانیان انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
آثار برگزیده:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به عقیل جماعتی نویسنده نمایشنامه «کودکان سیاوش» از جزیره خارگ استان بوشهر.
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به جهانگیر چالاکی نویسنده نمایشنامه «جیران» از شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی.
بخش استعدادیابی بازیگری:
در بخش استعدادیابی بازیگری و از مجموع 99 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
برگزیدگان:
ماریا اورکی از تهران.
امیرمحمد عزیزپور از شهرستان قائم شهر استان مازندران
تارا داوودی از شهرستان اهواز استان خوزستان
الناز قانعی نیا از شهرستان دزفول استان خوزستان
حسین مرادی برزگرزاده از شهرستان دزفول استان خوزستان
مبینا محمدپور از  شهرستان دزفول استان خوزستان
حمید روشنی از شهرستان خرمشهر استان خوزستان
امیر سلامت زاده از شهرستان آستارا استان گیلان
محمد رییسی از استان کرمان
آرش رضایی از شهرستان ازنا استان لرستان
فاطمه لنده از شهرستان بندرماهشهر استان خوزستان
در این بخش به هر یک از برگزیدگان لوح تقدیر اهداء می گردد و بعد از بحران کرونا برای برگزیدگان ورک شاپ بازیگری از طرف ستاد جشنواره در تهران برگزار می گردد.
بخش فیلمنامه نویسی:
در بخش فیلمنامه نویسی و از مجموع ۱۸۹ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط شیما جوادپور و دکتر الیزا سعیدی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مجتبی تقوی نیا نویسنده فیلمنامه «آلا» از تهران.
بخش فیلم کوتاه:
در بخش فیلم کوتاه و از مجموع ۱۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا بنفشه خواه، آتش تقی پور، سعید امین دوست، بابک کریمی و رسول لطیفی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مبین طهماسبی کارگردان فیلم کوتاه «زندگی مبهم» از شهرستان تالش استان گیلان.
بخش استندآپ، تقلید صدا و دوبله:
در بخش استندآپ، تقلیدصدا و دوبله از مجموع 42 اثر رسیده به تفکیک ۲۳ اثر در بخش استنداپ، ۱۲ اثر در بخش دوبله و ۷ اثر در بخش تقلید صدا به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط مجید ترکمان و رضا ذریه انجام گرفت و هیئت داوران هیچ اثری را حائز کسب رتبه در این بخش ندانست.
«دومین جشنواره ملی سینمایش» به دبیری دکترمیترا تقی نژاد و حمایت مهدی کوشکی در بهار سال جاری برگزار شد

۲۲ تیر ۱۳۹۹