همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال گردشگری | اخبار | بازدید مجازی رایگان از موزه اورسی، پاریس
S3 : 22:50:32
بازدید مجازی رایگان از موزه اورسی، پاریس | عکس

این روزها فرصت خوبی برای گردشگری مجازی در جهان است دیدن موزه‌ها و جاذبه‌های جهان از پشت مانیتور کامپیوتر و یا صفحه موبایل.

موزه اورسی (Musée d'Orsay) از معروفترین موزه‌های فرانسه و یکی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان و دومین موزه پربازدید در پاریس است. که امکان بازدید مجازی رایگان آن فراهم شده است.

می‌توانید در گالری و اتاق‌های مختلف آن تابلوهای کم نظیر و شاهکارهای هنرمندان سبک امپرسیونیسم را پیدا کنید.

 این موزه در سال ۱۹۸۶ میلادی در کنار رودخانه سن پاریس افتتاح شد. این موزه نتیجه بازسازی یک ایستگاه قطار قدیمی است و مشهورترین مجموعه آثار هنر ملی امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم فرانسه درآن به نمایش در آمده که در سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ میلادی خلق شده‌اند. در این موزه آثاری مشهور و در سبک‌های کمتر شناخته شده مانند سمبولیسم، نقاشی نقطه نقطه و واقع گرایی نیز در اینجا موجود است.

اگر به طبقه بالای این موزه بروید خواهید دید  که برای استفاده بهتر از نور سقفی شیشه‌ای دارد. در طبقه سوم می‌توانید تمام آثار مشهور نقاشان امپرسیونیست مانند «کلود مونه»، «کامی پیسارو»، «پیر آگوست رنوآر»، «ادوار مانه» و البته آثاری از هنرمندان سبک پست امپرسیونیسم مانند «پل سزان»، «ون گوگ» و خیلی‌های دیگر را ببینید.

شب پر ستاره ونسان ونگوگ ۱۸۸۹

احتمالاً مشهورترین نقاشی این طبقه موزه از «ادوار مانه» در سال ۱۸۶۳ با نام «نهار در چمنزار» است. در این طبقه اثر مشهور «ادگار دگا» با نام «چهار رقاص» نیز به چشم می‌خورد. اثر مشهور رنوآر با نام «رقص در مولن دلا گالت» نیز در همین جا قرار دارد. 

این مجموعه سه طبقه آثار دیگری را از هنر نو مانند مبلمان، مجسمه‌ها و سایر وسائل تزئینی در طبقه دوم خود جای داده است. بلیط این موزه ۱۴ یورو است.

رقص در مولن دلا گالت ۱۸۷۷ اثر پیر آگوست رنوار

#خونه_بمونیم

۲۷ اسفند ۱۳۹۸