آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سینما | اخبار | اطلاعیه کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز‎
S3 : 13:09:50 | com/org
اطلاعیه کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز‎ | عکس

دریغ بسیار که سینما، تئاتر و تلویزیون ایران یکی دیگر از بهترین بازیگرانش را ازدست داد . محمدعلی کشاورز آفریننده شخصیت های ماندگار و فراموش نشدنی در آثار کارگردانان مهم تاریخ سینما چون ناصرتقوائی، بهرام بیضائی، علی حاتمی، داریوش مهرجوئی، ابراهیم گلستان، عباس کیارستمی، فرخ غفاری و ... بود. او دائی جان سرهنگ در سریال دائی جان ناپلئون ، شعبان استخوانی در سریال هزاردستان ، خواجه قشیری در سریال سربداران ، خواب گزار اعظم در سریال سلطان و شبان ، پدرسالار در سریالی به همین نام ، اتابک در فیلم سینمایی کمال الملک ، برادر بزرگ فیلم مادر و نقش های مهم فیلم هایی چون روز واقعه ، دلشدگان ، ناصرالدین شاه آکتور سینما ، زیر درختان زیتون و ... بود. او حضوری فراموش نشدنی در نمایش هائی چون آنتیگون ، آندورا، ادیپوس شهریار و... داشت و افسوس که با داشتن چنین آثار با ارزشی در سینما و تلویزیون او را از دست دادیم .
محمدعلی کشاورز در سن نود سالگی این یادگارهای ماندنی را برای اهل هنر و همه مردم ایران باقی گذارد و خود به سرای باقی شتافت.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، درگذشت این هنرمند برجسته را به ایرانیان ، خانواده اش ، همکاران و همه هنر دوستان این سرزمین مانا تسلیت می گوید. یاد و خاطره هنرمندانه مرحوم کشاورز و هنرمندانی چون او فراموش شدنی نیست و برای همیشه در خاطره هنر ایران زمین باقی خواهد ماند.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران

۲۶ خرداد ۱۳۹۹