آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عمومی | اخبار | گزارش تیوال از پشتیبانی خریداران بلیت‌های لغوشده دوره کرونا تا تاریخ ۱۶ اسفند ۹۸
S3 : 09:12:57 | com/org
گزارش تیوال از پشتیبانی خریداران بلیت‌های لغوشده دوره کرونا تا تاریخ ۱۶ اسفند ۹۸ | عکس

با آرزوی تندرستی برای هم‌وطنان عزیزمان و همه انسان‌ها، پیرو تعطیلی‌های گسترده برنامه‌های هنری برای پیش‌گیری از شیوع فزاینده ویروس کرونا، گزارش عملکرد تیوال در پشتیبانی از کاربران و خریداران برنامه‌های لغو شده، تا تاریخ ۱۶ اسفند ۹۸ به شرح زیر تقدیم می‌شود:

۱. تلاش برای ارتباط تنگاتنگ با مراجع تصمیم‌گیر برای آگاهی سریع از تصمیمات و تعطیلی‌ها و اطلاع‌رسانی بی‌درنگ به صورت عمومی در قالب اطلاعیه و به صورت خصوصی با پیامک به خود خریداران.

۲. با توجه به ناگزیری تیوال در قطع موقت پاسخگویی تلفنی برای حفظ تندرستی همکاران و توان کاری ایشان، سامانه چت آنلاین راه‌اندازی شد تا ارتباط مستقیم و سریع با کاربران حفظ شود.

۳. همکاری و تعامل با بانک‌های طرف همکاری برای ارایه اطلاعات، تعاملات مالی و بازگشت هزینه بلیت‌ها به همان کارت که برای خرید بهره‌ برده‌شده با کمترین نیاز به دخالت خریداران.

۴. بهای بیش از ۸۰٪ بلیت‌ها در ۷ روز از نخستین روز تعطیلی (۴ اسفندماه ۹۸) به حساب خریداران بازگشت، و بهای حدود ۲۰٪ دیگر بلیت‌ها (شامل پروژه‌های پر مخاطبی همچون قهوه قجری و کنسرت علیرضا قربانی) در فاصله ۸ روز بعدتر بازگردانده‌شد و انجام آن با پیامک به آگاهی هر خریدار رسید. در این مدت کسانی که کارت خرید آن‌ها دچار مشکلاتی بود به صورت خاص مورد رسیدگی قرار گرفتند.

امیدواریم خیلی زود این دوران سپری شده و کنار هم از تماشای هنر لذت ببریم و بیاموزیم :-)

۱۹ اسفند ۱۳۹۸