تیوال | اخبار
S3 : 22:36:41
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خصوصی سازی و معیشت مردم  | عکس
» خصوصی سازی و معیشت مردم
... دیدن متن »

درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با درسگفتاری از دکتر فرشاد مومنی ادامه دارد.
درسگفتار "تجربه خصوصی سازی در ایران" از روز شنبه ۴ اسفندماه ساعت ۱۷ آغاز می شود.
این درسگفتار درصدد است تا روند خصوصی سازی در دوران بعد از انقلاب و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و معیشت مردم را با تکیه بر امارهای موجود و تحقیقات صورت گرفته تفسیر و تبیین کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی-پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه گروهی جواهر معاصر با عنوان
» نمایشگاه گروهی جواهر معاصر با عنوان " ناپایداری" در گالری اُ برگزار میشود
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی جواهر معاصر با عنوان " ناپایداری" با آثاری از نسرین وصالیان، امیر نصیری و آرمین نجیب از ۲۶ بهمن ماه تا ۷ اسفند ماه در طبقه دوم گالری اُ برگزار میشود. 
نشست تخصصی این نمایشگاه با حضور روح الله شمسی زاده استاد و پژوهشگر حوزه جواهر معاصر، جمعه ۳ اسفندماه ساعت ۱۷:۳۰ در محل گالری اُ به آدرس کریمخان زند خیابان سنایی خیابان خدری پلاک ۱۸ طبقه دوم برگزار خواهد شد. 

امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین جشنواره
در جزیره‌ی خارگ
» دومین جشنواره "دُرّ درخشان خلیج فارس" برگزار می شود
... دیدن متن »

دومین جشنواره تئاتر شهروند خارگ با عنوان "دُر درخشان خلیج فارس" اسفند ماه امسال باحضور گروه هایی از ۱۰ استان کشور به صورت رقابتی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تئاتر شهروند خارگ، این جشنواره ویژه نمایش های خیابانی است که نخستین دوره آن سال گذشته به صورت داخلی در جزیره خارگ برگزار شد و اسفند ماه امسال به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی خارگ با حضور گروه هایی از ۱۰ استان کشور به صورت رقابتی برگزار می گردد و موضوعاتی چون حمایت از کالای ایرانی، آگاهی از حقوق شهروندی، آسیب های اجتماعی، محیط زیست و بهینه سازی مصرف آب از اولویت های موضوعی این جشنواره هستند. 

گفتنی است گروه های تئاتری از استان های بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، چهارمحال بختیاری، ایلام، کرمانشاه، اصفهان و یزد از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ اسفند ماه ۹۷ با حضور در دومین جشنواره تئاتر خیابانی "دُرّ درخشان خلیج فارس" در جزیره خارگ حضور خواهند داشت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز گذشته، سه‌شنبه ۳۰ بهمن در کنار رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» از ۱۰ هنرمند انقلاب اسلامی عرصه نمایش نیز تجلیل شد. | عکس
رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» و تقدیر از ۱۰ هنرمند
» روز گذشته، سه‌شنبه ۳۰ بهمن در کنار رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» از ۱۰ هنرمند انقلاب اسلامی عرصه نمایش نیز تجلیل شد.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آیین «چهل سال صحنه» شامل رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» و تقدیر از ۱۰ هنرمند انقلاب اسلامی در عرصه نمایش، بعدازظهر سه‌شنبه ۳۰ بهمن در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

از جمله حاضران در این مراسم می‌توان به سیدمجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند، مشاور مدیرکل هنرهای نمایشی، نادر برهانی‌مرند، دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، حمید نیلی، مدیرعامل انجمن‌های هنرهای نمایشی، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین جمعی از مدیران و هنرمندان عرصه تئاتر اشاره کرد.

شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی پیش از رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» به صحبت در مورد ضرورت انتشار این کتاب دو جلدی پرداخت و گفت: در تئاتر جهان و مدیریت فرهنگی و هنری، آن‌چه مبناست و آن‌چه می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت مورد توجه قرار بگیرد آمار و اطلاعات است. در شرایط حاضر و بعد از زمانی نزدیک به ۱۵۰ سال که از ظهور تئاتر شهری می‌گذرد، یعنی از سال ۱۲۴۸ شمسی و زمان ناصری که تکیه دولت احداث ‌شد و تئاتر شهری بعد از تئاتر سنتی ظهور پیدا ‌کرد، تئاتر ما  افت و خیزهای بسیاری را از سر گذرانده است؛ گاهی دچار محدودیت شده، در مقاطعی به ویژه در عهد ناصری مورد تحریم و بازخواست قرار گرفته، در دورانی دچار تفکر سیاسی و گاه دچار محکومیت سیاسی و بالاخره در دورانی مبتلا به تجدد صرف شده است. بعد از تمام شرایطی از این دست، شاهد دورانی باشکوه هستیم که موجب تحولاتی اساسی در عرصه هنرهای نمایشی کشور است و این دوران، دوران انقلاب اسلامی است. 

او افزود: اگر پیش از انقلاب اسلامی، تئاتر ما در مسیر تئاتر اروپایی و تئاتری که در تمام دنیا رایج بود و شکلی تازه از تئاتر محسوب می‌شد گام برمی‌داشت، بعد از انقلاب اسلامی دچار تحولات اساسی شد و اکنون می‌توانیم ثمره آن‌چه را که در طول این چهار دهه اتفاق افتاده، با اطلاعات موجود مورد ارزیابی و بخش‌بندی قرار دهیم. انقلاب اسلامی با هدف تغییر در بنیادهای فکری جامعه و تغییر ساختار حکومتی ایجاد شد و انقلابی بود که منجر به تغییر فرهنگی جامعه شد. این تغییر فرهنگی تأثیر خود را توامان در فضای هنر نیز داشت، طوری که می‌توانیم با افتخار از دوران هنر انقلاب اسلامی سخن بگوییم.

کرمی در ادامه با اشاره به چگونگی شکل‌گیری مجموعه «چهل سال نمایش» گفت: اوایل تابستان امسال بود که علی ایزدی به عنوان مدیر طرح و برنامه منصوب شد و در همان روزها که با هم درمورد برنامه‌های اداره کل هنرهای نمایشی صحبت می‌کردیم، متوجه شدیم که خلاء وجود اطلاعات و آمار به نسبت فعالیت‌هایی که در عرصه هنرهای نمایشی صورت گرفته است، به شدت احساس می‌شود. بر این اساس تصمیم گرفتیم که به جمع‌آوری اطلاعات آماری در این زمینه روی بیاوریم و با توجه به فرارسیدن چهل سالگی انقلاب اسلامی بهترین بهانه فراهم بود تا اطلاعات مربوط به چهار دهه فعالیت هنرهای نمایشی کشور جمع‌آوری و تدوین شود. ابتدا تصورمان این بود که این اطلاعات در یک کتاب ۲۰۰ یا ۳۰۰ صفحه‌ای قابل ارائه خواهد بود، ولی در طول چند ماه گذشته که همکاران مشغول تهیه این مجموعه بودند در نهایت کتابی دو جلدی با ۹۰۰ صفحه شکل گرفت. آن‌چه که پژوهش شده حاصل زحمات گروهی بوده که تلاش کرده‌اند اطلاعات مناسبی از سیر فعالیت تئاتری چهار دهه اخیر را تهیه و ارائه کنند. این کتاب منبعی بسیار غنی، پربار و ارزشمند است و همین جا از همه دوستان و همکاران هنرمند که در تهیه این مجموعه مشارکت داشته‌اند تشکر می‌کنم.

مدیرکل هنرهای نمایشی همچنین در خصوص چشم‌اندازی که این مجموعه روبه‌روی مخاطب قرار می‌دهد، گفت: این کتاب می‌تواند به آینده تئاتر کشورمان کمک کند تا بتوانیم بر پایه این اطلاعات برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری در عرصه تئاتر کشورمان داشته باشیم. همچنین آگاه باشیم به آن‌چه که در این چهار دهه به عنوان سرمایه‌های هنر انقلاب اسلامی اندوخته شده است. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا در چشم‌اندازی روشن برنامه‌ریزی‌هایمان را صورت دهیم و اتفاقا این اطلاعات آماری می‌تواند روند مقایسه‌ای خوبی را در اختیار ما بگذارد. به عنوان مثال اخیرا و با اطلاعاتی که در اختیارم قرار گرفته است متوجه شدم که در کشورمان نزدیک به ۸۰ جشنواره در عرصه تئاتر داریم. در یک نگاه مقایسه‌ای وقتی این آمار را در قیاس با کشور آلمان قرار دادم، متوجه شدم که در آلمان فقط ۴۰ جشنواره تئاتری برگزاری می‌شود. به این ترتیب مشخص شد که فعالیت‌های ما در حوزه برگزاری جشنواره‌های تئاتری  دو برابر جشنواره‌های تئاتر در این کشور است. اما از سوی دیگر دیدم که در همین کشور یعنی آلمان رقم مخاطبان تئاتر به ۳۵ میلیون نفر می‌رسد و بخش بزرگی از فعالیت‌های تئاتری در این کشور بر تورهای نمایشی متمرکز است. این در حالی است که تعداد مخاطبین تئاتر در کشور ما رقمی نزدیک به پنج میلیون نفر است. به این ترتیب  در این نگاه مقایسه‌ای متوجه می‌شویم که ما در فعالیت‌هایمان بیش از رویدادهای مخاطب محور بر رویدادهایی از جنس جشنواره‌ها تمرکز داشته‌ایم. بر این اساس ما می‌توانیم با در نظر گرفتن این اطلاعات به راحتی به نگاهی تحلیلی دست پیدا کنیم. ما سرمایه بسیار خوبی در اختیار داریم و می‌توانیم با شناسایی ضعف‌هایمان  به بهترین نحو از این سرمایه‌ها بهره‌برداری کنیم. همچنین این پژوهش‌ها می‌تواند منجر شود تا با نگاهی تحلیلی وقایع را ارزیابی کنیم.

کرمی در بخش پایانی سخنانش در این مراسم نیز در ارتباط با تقدیر از ۱۰ هنرمند انقلاب اسلامی در کنار رونمایی از این مجموعه گفت: برای معرفی هنرمندان شاخص انقلاب اسلامی، شورایی در ستاد جشنواره تئاتر فجر تشکیل دادیم تا ۱۰ چهره مؤثر و فعال در عرصه هنرهای نمایشی را شناسایی کنند و به بهانه چهل سالگی انقلاب اسلامی از این هنرمندان تقدیر کنیم. واقعیت این است که در این ارتباط با فهرست بلندی از کسانی که سهمی عمده دارند روبه‌رو بودیم و در نهایت با تفکیک این فهرست به حوزه‌های فعالیتی مختلف، توانستیم به یک جمع‌بندی برسیم. این تعداد از هنرمندان در حقیقت نمادی از پرشمار هنرمندان فعال در عرصه هنرهای نمایشی در چهار دهه بالیدن هنر انقلاب اسلامی هستند که ما به نمایندگی از آن‌ها از ۱۰ هنرمند همزمان با انتشار این مجموعه تقدیر و قدردانی می‌کنیم. به سهم خود به تک‌تک این هنرمندان تبریک می‌گویم.

بخش پایانی این مراسم به رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» اختصاص داشت. همچنین در بخش تقدیر از ۱۰ هنرمند شاخص انقلاب اسلامی در این مراسم از کریم اکبری‌مبارکه، اعظم بروجردی، ندا ثابتی، سعید اسماعیلی، مرتضی شاه‌کرم، امیرحسین شفیعی، حسین عالم‌بخش، محمود فرهنگ، نصرالله قادری و مریم معترف تجلیل شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه نفتینه بانو و نسوان طهران به قلم رسول حق شناس در جشنواره تاتر ثمر‎ | عکس
گروه جوان آوین در جشنواره ثمر با نمایشنامه نفتینه بانو و نسوان طهران
» نمایشنامه نفتینه بانو و نسوان طهران به قلم رسول حق شناس در جشنواره تاتر ثمر‎
... دیدن متن »

گروه جوان آوین در جشنواره ثمر با نمایشنامه نفتینه بانو و نسوان طهران رسول حق شناس وبه کارگردانی هنرمند جوان ملیکا وطن دوست در هشتمین جشنواره تئاتر ثمر در تاریخ ۸ ا تا ۱۸ ام اسفند در عمارت نوفل لوشاتو حضور خواهند داشت.
نمایشنامه نفتینه بانو و نسوان طهران در باب حضور زنان مبارز در ایران نگاشته شده است.
نمایش نفتینه بانو و نسوان طهران به کارگردانی ملیکاوطن دوست نویسندگی رسول حق شناس
و با‌ حضور گروه موسیقی ماهور نماینده شهرستان ورامین و جنوب شرق استان دراین جشنواره خواهد بود‌ . وعده دیدار : ۹ اسفند ۹۷ ساعت ۱۶ عمارت نوفل لوشاتو و خرید بلیت به زودی از تیوال آغاز خواهد شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 توسط انجمن هنرهای نمایشی استان تهران | عکس
به گزارش ستاد برگزاری نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک،
» توسط انجمن هنرهای نمایشی استان تهران
... دیدن متن »

داوران بخش مسابقه نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک (چله عشق) معرفی شدند.
توسط انجمن هنرهای نمایشی استان تهران آقایان علی رضا، پیمان دانشمند و بهزاد فراهانی به عنوان داوران بخش مسابقه نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک(چله عشق) ویژه جنوبشرق استان تهران معرفی شدند. نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک از اول اسفند تا پنجم اسفند در مجموعه اریکه پرسپولیس قرچک برگزار میشود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تماشای پرندگان در یکی از ۱۰ تالاب برتر پرنده‌نگری | عکس
نوروزانه
» تماشای پرندگان در یکی از ۱۰ تالاب برتر پرنده‌نگری
... دیدن متن »

فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقیمانده است و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقیمانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است.

 

در استان چهارمحال و بختیاری ۶ تالاب زنجیره‌وار وجود دارند که هر کدام می‌توانند دیدنی باشند. در این میان، تالاب گندمان به‌عنوان یکی از تالاب‌های بین‌المللی کشور در دامنه کوه کلار قرار گرفته است. پوشش گیاهی تالاب عمدتا گونه‌های حاشیه‌ای و نم پسند هستند. گیاهانی نظیر درختان بید، مرغ، جگن، ساز، نی، لویی، زنبق، آلاله آبی، هزار نی، بارهنگ آبی، نخل مرداب، عدسک آبی و بزواش. در اطراف تالاب گندمان شانس دیدن پرندگانی چون لک لک، شکاریا، حواصیل، بالکان، مرغابی سانان، یلوه و سلیم را هم دارید. برای رفتن به ساحل این تالاب وسیع و بکر، باید به بروجن بروید و از آنجا راهی بخش گندمان شوید. از روستای حسین‌آباد راهی تا کرانه تالاب نمانده و می‌توانید با کمک محلی‌ها زمان لذت‌بخشی را در کنار تالاب بگذرانید. برای اقامت نیز نگران نباشید؛ هم اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای اطراف وجود دارد و هم می‌توانید از خانه‌های روستایی استفاده کنید. چند نکته اساسی هم برای پرنده‌نگری در حاشیه تالاب باید رعایت کنید. پوششتان تا حد ممکن همرنگ طبیعت باشد، از ایجاد صداهای اضافه بپرهیزید، نخست با چشم غیرمسلح و سپس از دوربین‌ دوچشمی استفاده کنید و دست آخر، حواستان کاملا به جلوگیری از آلوده کردن محیط باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دبیر خانه نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک مسئول بخش عکس نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک را به دانیال تاجیک سپرد. | عکس
» دبیر خانه نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک مسئول بخش عکس نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک را به دانیال تاجیک سپرد.
... دیدن متن »

در پی اقدام غیره مسئولانه گروه سکانس نیک جوان و ایجاد خلل در جریان برگزاری نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک، دبیرخانه جشنواره با ابطال حکم آقای محمدرضا حفیظی و گروه سکانس نیک جوان ، مسئولیت بخش عکس جشنواره را به دانیال تاجیک سپرد.
دانیال تاجیک مشاور جوان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین است.

نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک از اول اسفند تا پنجم اسفند در مجموعه اریکه پرسپولیس قرچک برگزار میشود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیراز | عکس
» دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیراز
... دیدن متن »

دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران، با حضور بالغ بر هزار راهنمای گردشگری از سراسر کشور در شیراز آغاز به‌کار کرد و تا پایان روز سوم اسفندماه با برگزاری برنامه‌هایی شامل بازدید از اماکن تاریخی، نشست‌های تخصصی، سمینارهای آموزشی و ... ادامه خواهد یافت. به گزارش ایسنا، عصر سه‌شنبه سی‌ام بهمن ماه، با حضور بیش از هزار راهنمای گردشگری از سراسر کشور، دوازدهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری در شیراز آغاز به‌کار کرد.

رئیس هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری ایران در آیین افتتاحیه این گردهمایی چهارروزه، با بیان اینکه فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری امسال شعار خود را راهنمای گردشگری در عصر دیجیتال اعلام کرده است، گفت: طی سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم تا زیرساخت‌ها و بسترهایی فراهم کنیم که راهنمایان داخلی هم سهمی در تحقق این مهم داشته باشند . اویس کیانی ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی راهنمایان گردشگری، ابراز امیدواری کرد که این روز آغازگر دوستی‌ها و پیوندهای جدید باشد و با تاکید بر اینکه راهنمایان گردشگری باید تلاش کنند تا به یک اتحاد نوین برای رشد، توسعه و تعالی شورای راهنمایان گردشگری ایران برسند، افزود: اقدمات خوبی در این شورا انجام شده که البته خروجی بعضی از آنها زمانبر است.

راهنمایان گردشگری مشاوران سفر

رئیس هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری ایران خاطرنشان کرد: این کانون امروز به بلوغ رسیده و باید به سمت سرنوشتی نیک هدایت شود . دبیر کانون سراسری راهنمایان ایران و رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس نیز در این مراسم بیان کرد: گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران از امشب ٣٠ بهمن تا سوم اسفندماه به میزبانی کلانشهر شیراز با محوریت بازدید از مجموعه‌های جدید جهانی ثبت شده این استان در حال برگزاری است .

‌امیر سبوکی با اشاره به حضور نزدیک به یکهزار راهنمای گردشگری در این گردهمایی، خاطرنشان کرد: استان فارس به تنهایی دارای یکهزار و ۵۰۰ راهنمای گردشگری است که در این گردهمایی تنها ۴۰۰ نفر از آنها که تاکنون در کمتر برنامه‌ای شرکت کرده‌اند، حضور دارند . وی که معتقد است راهنمایان گردشگری به عنوان مشاوران سفر، افراد تأثیرگذار و برنامه‌ریز این حوزه محسوب می‌شوند، افزود: از این رو محور این گردهمایی را بر معرفی مکان‌های کمتر معرفی شده به راهنمایان قرار داده‌ایم . دبیر کانون سراسری راهنمایان گردشگری ایران همچنین یکی از مهمترین مبانی این گردهمایی را آموزش در قالب ۶ سمینار به کل راهنمایان گردشگری شرکت کننده ذکر و خاطرنشان کرد: معرفی محورهای ثبت جهانی فارس و معرفی جاذبه‌ها و نوع گردشگری مذهبی نیز از دیگر مبانی است که در برگزاری این گردهمایی در دستور کار قرار گرفته است .

سبوکی ادامه داد: با توجه به پتانسیل‌های بالای فارس در مباحث تاریخی، فرهنگی و گردشگری معرفی جاذبه‌ها با اولویت انجام خواهد شد . وی معرفی مجموعه سعدیه و باغ دلگشا را از برنامه‌های روز اول گردهمایی برشمرد و گفت: اخیراً مجموعه سعدیه از پکیج بسیاری از گردشگران خارجی حذف شده است، از این رو فرصت مغتنمی برای معرفی این مجموعه مجدداً فراهم شده است . رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس معرفی موزه نظامی خاورمیانه در باغ عفیف آباد، معرفی جاذبه‌های مذهبی فارس با حضور در حرم احمدبن‌موسی (ع)، معرفی مساجد کمتر توجه شده استان از جمله مسجد جامع عتیق و مدرسه خان، معرفی بازارهای کمتر دیده شده شیراز همچون؛ حاجی، اردو بازار، سرای مشیر و بازار وکیل و همچنین بازدید از مجموعه زندیه برای روز دوم این گردهمایی پیش‌بینی شده است .

سبوکی یادآور شد که گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران روز پنجشنبه و در سومین روز از این گردهمایی در تالار حافط شیراز برگزار خواهد شد و پس از آن راهنمایان گردشگری شرکت کننده در سمینارهای گردشگری با هدف توانمندسازی آموزشی راهنمایان گردشگری شرکت می‌کنند . رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس بازدید از مجموعه‌های ثبت جهانی فارس با اولویت محور ساسانی را پایان بخش برنامه‌های گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در آخرین روز عنوان کرد .

منبع: ایسنا

آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کنسرت-نمایش توراندخت i
موسیقی - نمایش «توران‌دخت» در دو اجرا، روی صحنه می‌رود | عکس
با الهام از اپرای توران‌دخت پوچینی وهفت پیکر نظامی
» موسیقی - نمایش «توران‌دخت» در دو اجرا، روی صحنه می‌رود
... دیدن متن »

"کنسرت-نمایش توراندخت "با همکاری ایران و هلند در دو اجرا روی صحنه می‌رود.

این موسیقی- نمایش به کارگردانی میراندا لاکرولد و آهنگسازی آفتاب درویشی در برج آزادی تهران، اجرا خواهد شد.
میراندا لاکرولد، کارگردان هلندی، از چهره‌های تاثیرگذار این کشور در تلفیق فرهنگ‌های مختلف شرقی و فرهنگ غرب از طریق کارهای هنری خود است. او بنیانگذار کمپانی اپرای جهانی World Opera Lab در آمستردام است. این کمپانی تاکنون اجراهای بینافرهنگی مختلفی را در کشورهای گوناگون به روی صحنه برده و نقش پررنگی در معرفی فرهنگ‌های گوناگون به جامعه‌ی هلند داشته است.
آفتاب درویشی نیز آهنگساز ایرانی‌ است که تحصیلات خود را در زمینه موسیقی و آهنگسازی در هلند تکمیل کرده. خلق بافت‌های متنوع سازی و آوازی، به کارگیری فرهنگ‌های موسیقیایی مختلف و تلفیق آن‌ها با یکدیگر از جمله دغدغه‌هایی‌ است که او در آثار خود دنبال می‌کند.

ایران و هلند در این همکاری بین‌الملی، قصد دارند در فضای موسیقیایی ایران امروز، فرم نوپای موسیقی- نمایش را در قالبی نو در ایران زنده کنند و در ادامه دو اجرای تهران، این موسیقی- نمایش را در هلند روی صحنه ببرند.

توراندخت، داستانی کهن و اصالتا هندی-ایرانی است که در شرق و غرب شهرت دارد و در آثار بزرگانی همچون شیلر، برشت، مولانا و نظامی گنجوی نمود داشته است. این داستان، در "کنسرت-نمایش توراندخت "در قالب موسیقی، نمایش و تصویر (ویدئو) روایت خواهد شد.
موسیقی این اثر توسط ارکستر نیلپر و به رهبری نوید گوهی اجرا می‌شود. خواننده‌ی این موسیقی- نمایش رش روزبهانی، خواننده‌ی ایرانی‌الاصل و دانش‌آموخته کنسرواتوارهای متعدد در کشور هلند است.
این اجرا به دو زبان فارسی و ایتالیایی روی صحنه می‌رود. بخش‌های فارسی آن برگرفته از «هفت‌پیکر» نظامی و بخش‌هایی ایتالیایی آن بر اساس متن «توران‌دخت» پوچینی نوشته شده است.

"کنسرت-نمایش توراندخت " در روز یکشنبه، ۵ اسفند ماه و در دو سانس ۱۹ و ۲۱:۳۰ روی صحنه برج آزادی تهران خواهد رفت. امکان خرید بلیت‌های این موسیقی-نمایش از تیوال فراهم است. 

لیست کامل عوامل اجرایی این موسیقی-نمایش عبارتند از:
کارگردان: میراندا لاکرولد
دراماتورژی: دکتراصغرسید گهراب
آهنگساز: آفتاب درویشی
اجراگران: آرش روزبهی- سایه سدیفی- سارا اکبری- نیلوفر ندایی- طاهره هزاوه
ارکستر نیلپر به رهبری: نوید گوهری
ویلن: بابک کوهستانی- آنیتا واحدی- فرمهر بیگلو- پویا دهلاری
ویلن آلتو: نیکی یغمایی- مهسا رحمتی
ویلنسل: یاسمن کوزه‌گر- گلسانا شناسایی
کلارینت: یلدا احسانی
پیانو: لیلا فروغی
کمانچه: بهزاد حسن‌زاده
سازهای کوبه‌ای: مهرداد علیزاده
طراح ویدئو آرت: سیاوش نقشبندی
طراح لباس: نسرین خرمی
دستیار کارگردان و برنامه ریز: مانا جهانگرد
مدیر تولید: هومن معمارپناهی
روابط عمومی و تبلیغات: ثمین مهاجرانی
جانشین تولید: امیرحسین فکری
گرافیک: میثم خاوری

۲ روز پیش، سه‌شنبه
سید حامد حسینیان این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش تصویر مبهم یک اعتراف i
«تصویر مبهم یک اعتراف» در نیاوران | عکس
» «تصویر مبهم یک اعتراف» در نیاوران
... دیدن متن »

نمایش «تصویر مبهم یک اعتراف» به کارگردانی نوید حاج شفیع‎ها و نویسندگی سلمان ‎علی‎قارداشی از 1 اسفند در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در خلاصه این نمایش آمده است «وقتی راه فرار از جبر حاصل از انتخاب گذشته نیست، نتیجه با هر قانونی معدوم است.»

عوامل نمایش «تصویر مبهم یک اعتراف» عبارتند از: نوید حاج شفیع‎ها (کارگردان)، سلمان‎ علی‎قارداشی (نویسنده)، رهام جابری(مشاور کارگردان)، بهار دیانتی، فریال محجوب (دستیاران کارگردان)،  پگاه خزائلی، ایده خواجوند (طراحان صحنه)،  امین آقا عربی، نوید حاج شفیع ها، شقایق زاداحمد ، فریال محجوب (ساخت تیزر) و پوریا تابنده، ریحانه فراهانی (طراحان پوستر).
در این نمایش امین آقاعربی، رهام جابری، نوید حاج شفیع‎ها ، شیما حسینی و رویا مولایی به ایفای نقش می‎پردازند. همچنین بازیگران گروه فرم نیز عبارتند از: متین شفیعیون پاک ، الهه کوه‎بر ، فریال محجوب، مهران نبی، فائزه نهضت.

گفتنی است نمایش «تصویر مبهم یک اعتراف» از ۱ تا ۲۶ اسفند، همه روزه به جز شنبه‎ها ساعت ۲۰ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد. علاقمندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه آموزشی یک روزه بازیگری  در ایزد شهر برگزار شد | عکس
با حضور جهانگیر الماسی؛
» کارگاه آموزشی یک روزه بازیگری در ایزد شهر برگزار شد
... دیدن متن »

گروه فرهنگی: از سوی موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر به مدیریت شقایق توکلی ، با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران و شورای اسلامی ایزد شهر ۲۹ دی ماه ۹۷  کارگاه آموزشی یک روزه بازیگری با حضور جهانگیر الماسی در هتل نارنجستان ایزد شهر برگزار شد.

شقایق توکلی مدیر موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر در گفت و گو با خبرگزاری ایکنا از مازندران گفت: از سوی موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر، با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران وشورای اسلامی ایزد شهر 29 دی ماه 97 کارگاه آموزشی یک روزه بازیگری با حضور ۴۰ نفر از علاقمندان به بازیگری از سایر نقاط استان مازندران در سالن امفی تئاتر هتل نارنجستان ایزد شهر برگزار شد.
وی افزود: در این کارگاه آموزشی یک روزه آقای جهانگیر الماسی بازیگر، نویسنده و کارگردان عرصه تلویزیون و سینما به ارایه مطالبی در رابطه با سیستم استانیسلاوسکی،  برشت و متد اکتینگ پرداخت و در طول برگزاری این دوره شرکت کننده گان به اجرای اتود های آموزشی در شیوه های مختلف تئاتری ارایه شده پرداختند.
توکلی با اریه این مطلب که تاکنون از سوی موسسه فرهنگی هنری آرمان چندین دوره آموزشی بازیگری، کارگردانی و نمایش نامه نویسی تئاتر با حضور اساتید برجسته استان و کشور با همکاری جهاد دانشگاهی ، شورای اسلامی ایزدشهر و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نور برگزار شده است،  ادامه داد: در پایان این دوره گواهینامه حضور از سوی مدرس دوره  به  شرکت کنندگان ارایه شد.

مدیر موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر خاطرنشان کرد : در آینده نزدیک نیز  نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی دیگر برنامه هایی در دست اقدام داریم و به امید خدا در اسفند ماه سال جاری نیز اجرای نمایش پایان دوره هنر جویان تئاتر این موسسه با نام نمایش «زخم زبون» که  اجرای مخصوص کودکان به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مدرس آموزش تئاتر این دوره  به اجرا در خواهد آمد.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای نمایشنامه خوانی سندرم استکهلم به یسنا رهو تقدیم میشود | عکس
» اجرای نمایشنامه خوانی سندرم استکهلم به یسنا رهو تقدیم میشود
... دیدن متن »

در نخستین روز نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک نمایشنامه خوانی سندرم استکهلم به نویسنده گی و کارگردانی رسول حق شناس و با بازیگری احمدرضا فیروزی سمیه کیادربندسری ، و رسول حق شناس که ساعت ۱۵ و در سالن نمایش دانشگاه اریکه پرسپولیس قرچک اجرا خواهد شد به یسنا رهو خواننده کوچک ایران تقدیم خواهد شد.
رسول حق شناس افزود هنر تاج آفرینش است، هنر نشانه خردمندی و خردورزی است هنر جامعه را آرام میکند هنر جامعه را بالنده میکند هنر به جامعه جان فهمیدن میبخشد، جامعه ای که هنرمند و نخبه صادر میکند و گوسفند وارد میکند نمیتواند جامعه پویایی باشد، دختران ما و پسران ما سر مایه های این کشور هستند، کدام آدم عاقلی سرمایه های خودش را میسوزاند، چرا ما عادت کردیم به سوزاندن چوب، سوزاندن نفت، سوزاندن سرمایه های انسانی؟ صدای آواز یسنای ۹سال و پنج ماهه برای هیچ نقطه از جهان شوم و مضر و خطرناک نیست، خطرناک ها، آشوبگران و مضرات جهان ما کسان دیگری هستند کخ دکمه های فرو رفته در غبغبشان جهان را خفه کرده. حق شناس آرزو کرد کاش یسنا رهو مهمان ویژه اجرایش میشد.
نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک از اول اسفند تا پنجم اسفند در شهرستان قرچک اجرا میشود.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «برداشت آخر» به نویسندگی و کارگردانی «مهدی ضیاءچمنی» روی صحنه رفت. | عکس
» نمایش «برداشت آخر» به نویسندگی و کارگردانی «مهدی ضیاءچمنی» روی صحنه رفت.
... دیدن متن »

ضیاءچمنی این نمایش را از ۲۴ بهمن در «پردیس تئاتر مستقل» {نقشه گوگل سالن} مشهد ساعت ۱۹ روی صحنه برد.

«مسعود حسین پور» و «مهدی ضیاءچمنی» بازیگران برداشت آخر هستند.

«گروه تئاتر گیاه» امسال نمایش «کلاس اول»، «قسمتی از بنفش سرخ» را نیز روی صحنه برده است.

تولید این نمایش توسط «گالری رادین»، دستیار کارگردان «علی احمدی»، طراحی پوستر «صالح کامرانی»، عکاس «آرزو کیانی»، و روابط عمومی «محمد جواد عبدی» است.

در خلاصه این نمایش آماده است: مسعود برای رسیدن به اهداف خود، مرحله ی آخر را امتحان می کند.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
محمد جواد عبدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از پوستر هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر رونمایی شد | عکس
» از پوستر هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر رونمایی شد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر روز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ با حضور شرکت کنندگان این جشنواره از پوستر و شعار هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر رونمایی شد.

در این مراسم افشین علی اصفهانی دبیر این جشنواره ضمن اعلام شعار جشنواره « تئاتر حرفه ای ثمره تئاتر دانشجویی» افزود: شعار این جشنواره را همچون دوره های گذشته جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر آقای محمدرضا ژیان موسس این جشنواره انتخاب نموده اند و اطلاعات تکمیلی درباره ی چرایی انتخاب این شعار در نشست خبری جشنواره به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

گفتنیست طراحی پوستر هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر را آقایان پیمان امینیان و محراب شیخانی بر عهده داشته اند.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
Sherwino این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر به دومین ارگ گلی ایران | عکس
نوروزانه
» سفر به دومین ارگ گلی ایران
... دیدن متن »

فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.

 

 

مناطق دیدنی و ناشناخته ایران بسیار زیاد است؛ مناطقی که شاید کمتر کسی آنها را بشناسد؛ اما قدمتی به وسعت تاریخ دارد. از جمله این مکان‌های کمتر شناخته‌شده، ارگ تاریخی بلقیس است که پس از ارگ بم، دومین ارگ گلی ایران به‌شمار می‌رود؛ بنایی که آن را بر اساس اصول معماری ساسانی ساخته‌اند. این ارگ در شهر کهن اسفراین در ۳ کیلومتری جنوب‌غربی شهر اسفراین استان خراسان‌شمالی و در حاشیه جاده ابریشم جای گرفته و وسعتی بیش از ۱۸۰ هکتار دارد. این سازه ۱۲۰۰ ساله بزرگ خشتی و چینه‌ای که به نارین قلعه هم شناخته می‌شود، وسعتی حدود ۵۱هزار مترمربع دارد که زمانی ۲۹ برج در اندازه‌های متفاوت، حفاظت از آن را برعهده داشته‌اند؛ بنایی که در آستانه ثبت جهانی شدن است. این بنای خشتی و گلی بیش از هزار سال تاریخ اسفراین را در دل خود جای داده و از بخش‌های مختلف شامل ارگ، شارستان و تاسیسات مختلف شهری چون بازار و مسجد و... تشکیل می‌شود. ارگ شهر بلقیس مهم‌ترین و شاخص‌ترین اثر این مجموعه باستانی است که از آن می‌توان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های خشتی در ایران نام برد. البته متاسفانه از این اثر تاریخی تنها یک دیوار گلی باقی مانده است. اما همین دیوار گلی به خوبی می‌تواند عظمت و بزرگی آن را در سال‌های دور نشان دهد. بهترین زمان برای بازدید از این یادگار تاریخی و سفر به شهر اسفراین فصل بهار تا نیمه پاییز است. برای رفتن به این منطقه لازم است به خراسان شمالی و شهرستان اسفراین بروید. در این مسیر با کمک تابلوهای راهنما به سادگی‌ می‌توانید خود را به این ارگ تاریخی برسانید. اما زمانی که از این ارگ دیدن کردید نوبت به بازدید از سایر جاذبه‌های دیگر این منطقه می‌رسد؛ آبشار دره زاری، آبشار دره جاج، روستای بام و روستای چهل حصار نیز منتظر گردشگران نوروزی هستند.

منبع: دنیای اقتصاد

۲ روز پیش، سه‌شنبه
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک «کالِ» شگفت‌انگیز | عکس
نوروزانه
» یک «کالِ» شگفت‌انگیز
... دیدن متن »

فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.

 

«کال»ها دره‌ها یا مسیر ایجاد شده به وسیله سیلاب‌‌ها و جریان آب هستند که اشکال شگفت‌آوری را در طبیعت ایجاد می‌کنند؛ عارضه‌های طبیعی که شبیه گرند‌کانیون آمریکا نیز هستند. قدم زدن در این دره‌ها می‌تواند فرصتی شگرف باشد برای آنکه به سکوت گوش کنیم یا غرق در خیال شویم. یکی از این کال‌ها در اطراف طبس قابل دیدن است؛ جایی که مردم بومی روی آن نام «کال جنی» گذاشته‌اند. چرا جنی؟ چون مردم محلی، آنجا را محلی ترسناک و رمز‌آلود تصور می‌کردند. حالا اما این دره شگفت‌آور به یکی از مقاصد گردشگران تبدیل شده است. بخشی از این دره عمیق، گاهی شکل U به خود می‌گیرد و در جایی دیگر مانند V به نظر می‌رسد؛ از بخش‌هایی از آن می‌توان به راحتی عبور کرد و گذشتن از بخش‌های دیگر آن، چون محل تجمع آب است، اندکی سخت‌تر به‌نظر می‌رسد. پس لازم است حتما مجهز و همراه خود لباس اضافه داشته‌باشید تا اگر مجبور شدید از آب بگذرید، به مشکل برنخورید. در مسیر دره به بخشی می‌رسید که در دیواره دره حفره‌هایی وجود دارد که در نگاه اول احساس می‌کنیم حاصل فرسایش طبیعت هستند اما اینها ساخته دست بشر است. در ارتفاع ۲ متری از سطح زمین چاه ورودی قرار دارد که با کمک یک همراه می‌توان به درون آن رفت. سپس از این چاه که حدود ۸-۷ متر ارتفاع دارد، می‌توان به‌وسیله جای دست‌ها و حفرات بدنه آن بالا رفت و به تالاری رسید که در دو طرف این تالار دو دالان قرار دارد و هرکدام شامل چندین اتاق است. همه اینها به‌وسیله بشر و در دل دیواره این دره عجیب پدید آمده است؛ جایی که تاریخ ساخت‌ آن به دوره ساسانیان برمی‌گردد و احتمالا محل چله‌نشینی یکتاپرستان بوده است. اما برای رسیدن به این جاذبه متفاوت، باید راهی استان خراسان‌جنوبی شوید. در جاده طبس – بشرویه وقتی به دوراهی استخر‌شاعر رسیدید، باید حدود ۵ کیلومتر جاده خاکی را طی کنید تا به محل دره‌ برسید. برای ورود به دره، دو راه وجود دارد؛ یکی انتهای جاده خاکی که به واقع ابتدای این دره و متصل به کوه است و دیگری میانه‌های این جاده خاکی که می‌توان از طریق یک شکاف ایجاد شده به‌وسیله فرسایش به درون دره راه‌یافت. برای دیدن کامل کال جنی، سعی کنید دست‌کم یک نیم‌روز وقت بگذارید.

منبع: دنیای اقتصاد

۳ روز پیش، دوشنبه
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مراسم اختتامیه نمایش«اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت» در ایزدشهر برگزار شد | عکس
با حضور جهانگیر الماسی
» مراسم اختتامیه نمایش«اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت» در ایزدشهر برگزار شد
... دیدن متن »

در اجرای پایانی نمایش« اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت»  به نویسندگی و کارگردانی مهدی نصراله زاده 28 دی ماه 97  با حضور جهانگیر الماسی نویسنده، بازیگر و کارگردان عرصه سینما ، تلویزیون کشور، از بازیگران و عوامل فنی این نمایش  تجلیل به عمل آمد.

پس از اجرای پایانی نمایش« اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت» پروژه پایان دوره هنرجویان رشته تئاتر به نویسندگی و کارگردانی مهدی نصراله زاده به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی و هنری آرمان ایزدشهر که با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران ،گروه هنری راتا و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور 28 دی ماه 97  با حضور جهانگیر الماسی  نویسنده، بازیگر و کارگردان عرصه سینما ، تلویزیون کشور، اعضای شورای اسلامی ایزد شهر وتنی چند از هنرمندان عرصه تئاتر مازندران ، با اهدای گواهی پایان دوره و لوح تقدیر از بازیگران و عوامل فنی این نمایش  تجلیل به عمل آمد.

جهانگیر الماسی بازیگر عرصه سینما ، تلویزیون کشور، پس از اجرای پایانی این نمایش با ارایه این مطلب که جای بسی خوشحالیست که  شاهد حضور مسئولان شهری در اجرای نمایش خوبی از هنرجویان تئاتر ایزد شهری در یک پلاتوی خصوصی بودیم گفت: از اعضای محترم شورای اسلامی و مسئولان شهری ایزد شهر  درخواست دارم تاپشتیبانی  با حمایت این بخش خصوصی با ساخت یک سالن تئاتر  در رشد و توسعه هرچه بیشتر تئاتر گام های موثری برداشته شود و شاهد اجراهای تئاتری در این سالن خصوصی با ظرفیت بالاتری باشیم.

گفتنی است که نمایش فیزیکال «اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت» به نویسندگی و کارگردانی«مهدی نصراله زاده» و به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری آرمان   همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران، گروه هنری «راتا» و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور از ۲۴ الی ۲۸ بهمن ماه در پلاتو موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر به روی صحنه رفت
خلاصه داستان نمایش به تولد، گذر زمان، رشد و هم زیستی انسان ها و غلبه  خیر بر شر می پردازد.

  در این نمایش فیزیکال که پروژه پایان دور آموزشی کلاس بازیگری  هنرجویان موسسه فرهنگی هنری آرمان محسوب می شود، محمد مهدی شریف پور، جواد هاشمی،  مانده نائیجی، یاسمین تقی پور، رضا اسماعیل زاده و امیر حسین اقبالی به بازی پرداختند.
سما کابلی به عنوان دستیارکارگردان وطراح گریم، سارینا تعالی الله به عنوان دستیار گریم، سید مسعود ساداتی به عنوان طراح نور، نرگس نیازپور به عنوان منشی صحنه، مهدیس هاشمی به عنوان طراح صحنه، محمد مهدی رحمتی به عنوان دستیار صحنه، هدا رسولی به عنوان طراح پوستر و بروشور، علیرضا نصراله زاده  به عنوان نوازنده پیانو، علیرضا اکبری به عنوان نوازنده ساز های  کوبه ای و حمیدرضاگل محمّدی تواندشتی به عنوان دراماتورژ  در این نمایش همکاری داشتند.
گفتنی است که نمایش فیزیکال «اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت» به نویسندگی و کارگردانی«مهدی نصراله زاده» و به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری آرمان   همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران، گروه هنری «راتا» و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور از ۲۴ الی ۲۸ بهمن ماه در پلاتو موسسه فرهنگی هنری آرمان ایزد شهر به روی صحنه رفت
خلاصه داستان نمایش به تولد، گذر زمان، رشد و هم زیستی انسان ها و غلبه  خیر بر شر می پردازد.
در این نمایش فیزیکال که پروژه پایان دور آموزشی کلاس بازیگری  هنرجویان موسسه فرهنگی هنری آرمان محسوب می شود، محمد مهدی شریف پور، جواد هاشمی،  مانده نائیجی، یاسمین تقی پور، رضا اسماعیل زاده و امیر حسین اقبالی به بازی پرداختند.
سما کابلی به عنوان دستیارکارگردان وطراح گریم، سارینا تعالی الله به عنوان دستیار گریم، سید مسعود ساداتی به عنوان طراح نور، نرگس نیازپور به عنوان منشی صحنه، مهدیس هاشمی به عنوان طراح صحنه، محمد مهدی رحمتی به عنوان دستیار صحنه، هدا رسولی به عنوان طراح پوستر و بروشور، علیرضا نصراله زاده  به عنوان نوازنده پیانو، علیرضا اکبری به عنوان نوازنده ساز های  کوبه ای و حمیدرضاگل محمّدی تواندشتی به عنوان دراماتورژ  در این نمایش همکاری داشتند.

۳ روز پیش، دوشنبه
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آثار راه یافته به نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی قرچک(چله عشق) معرفی شدند | عکس
» آثار راه یافته به نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی قرچک(چله عشق) معرفی شدند
... دیدن متن »

به گزارش، دبیرخانه نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک، آثار راه یافته به مرحله نهایی نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی قرچک (چله عشق)معرفی شد.

بر همین اساس نمایش های :
- دربسته نوشته ژان پل سارتر به کارگردانی پریسا علیپور
- خشکسالی و دروغ نوشته محمد یعقوبی به کارگردانی امیرعلی علیزاده
- عروسک نوشته علیرضا زرگوشیان به کارگردانی حسن پورگل محمدی
- سندروم استکهلم نوشته و کارگردانی رسول حق شناس
- توفیق اجباری نوشته بهنام زینعلی به کارگردانی نیلوفرکوشامهر
- دهانی پر از کلاغ نوشته جمشید خانیان به کارگردانی امیرصفادل
- نفتینه بانوونسوان تهران نوشته رسول حق شناس به کارگردانی سمیه کیادربندسری
- خواستگاری نوشته آنتوان چخوف به کارگردانی رضا نجاری
- یه روز یه جایی و قاصدکها نوشته و کارگردانی علیرضا اردستانی
- کلاس 1/1 نوشته سمیرا روشنی به کارگردانی محمدرضا حزینی
- دیش نوشته صابر شوفریان به کارگردانی مژگان رحمانوند
- قاصدکها نوشته علیرضا اردستانی به کارگردانی میثم رمضانی
- برکه آبی نوشته کوروش جهانشاهی به کارگردانی گروه
- شب و یأس یاس نوشته ابوالقاسم غلامحیدر به کارگردانی آرزو رستمی
- کمدی ارتفاعات نوشته امیدطاهری به کارگردانی امیرعلی بدلی

نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان قرچک به صورت استانی و با تمرکز بر شهرستان های جنوب شرق استان تهران (قرچک،ورامین،پیشوا،پاکدشت و ری) با محوریت چهل سالگی پیروزی انقلاب از تاریخ اول تا پنجم اسفند ماه سال جاری به دبیری علیرضا ترامشلو به میزبانی شهرستان قرچک برگزار می شود.

۴ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پله پله تا روستای چندهزار ساله غرب | عکس
نوروزانه
» پله پله تا روستای چندهزار ساله غرب
... دیدن متن »

فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌ مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.

 

 

کردستان یکی از مقاصد بسیار دیدنی ایران است که شاید بسیاری از جاذبه‌های آن شناخته شده نباشد؛ برای همین همچنان مغفول مانده و بسیاری از آن بی‌خبرند. اما بد نیست از فرصت تعطیلات نوروزی استفاده کنید و سری به این استان غربی کشور بزنید و مکان‌های دیدنی آن را از نزدیک نظاره کنید. از جمله مکان‌های دیدنی این استان، روستای پلکانی پالنگان است؛ روستایی با معماری زیبا و قدمت چندهزار ساله، در یک منطقه کوهستانی و دره چشم‌نواز تنگیور که در دل خود بیش از ۲۰ چشمه جوشان را جای داده است. این روستا در ۴۸ کیلومتری شمال غرب کامیاران، ابتدای اورامان قرار گرفته؛ روستایی که تاریخ، تمدن، فرهنگ، طبیعت و... را باهم دارد. همچنین رودخانه خروشانی در این منطقه جاری است که صدای مداوم جریان آب به شما دائما یادآور می‌شود در دل طبیعت هستید؛ رودخانه‌ای که انتهایش به رودخانه سیروان می‌ریزد. بقایای مساجد، منازل قدیمی، گورستان تاریخی و قلعه پالنگان هم از جمله جاذبه‌های تاریخی این روستا به شمار می‌آید. اگر در فصل بهار عازم این روستا هستید خیلی خوش اقبال خواهید بود. چون می‌توانید به زندگی و فرهنگ عشایر کُرد که به این منطقه کوچ کرده‌اند هم آشنا شوید. اقامت چند روزه در خانه‌های سنتی روستا یک تجربه ناب است که نباید آن را از دست بدهید. علاوه بر این، کشک محلی، گیوه، گلیم، جاجیم، روغن و عسل طبیعی از جمله سوغاتی‌های پالنگان هستند که می‌توانید تهیه کرده و با خود به همراه آورید. آش دوینه، آش دوغ کردها، شلمین، آش پرپوله، ولوشه، غازینه و... خوردنی‌هایی است که برای شکم‌گردی در چند روز اقامت در این روستا پیشنهاد می‌شود و حسابی دلچسب خواهد بود.

منبع: دنیای اقتصاد

۴ روز پیش، یکشنبه
Captain این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید