آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال موسیقی
S3 : 05:02:11 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
تلاشی برای زنده ماندن نیروی خلاق کشور | عکس مشروح نشست خبری جشنواره هنر زنده استتلاشی برای زنده ماندن نیروی خلاق کشور
به گزارش روابط عمومی، نشست خبری جشنواره «هنر زنده است» با حضور بهروز غریب‌پور (رییس شورای سیاست‌گذاری و دبیر بخش تئاتر)، مازیار رضاخانی (مدیر جشنواره و عضو شورای سیاست‌گذاری)، کمال تبریزی (دبیر بخش سینما)، فردین خلعتبری (دبیر بخش موسیقی)، سیف‌الله صمدیان (نماینده بخش دیجیتال آرت) و حضور مجازی محمود کلاری (دبیر بخش دیجیتال آرت) و رضا کیانیان عضو شورای سیاست‌گذاری پیش از ظهر ۲۳ دی در پردیس تئاتر باغ کتاب تهران برگزار شد. بهروز غریب‌پور در ابتدای این نشست گفت: برای من بسیار لذت‌بخش است که جشنواره به گونه‌ای منعکس شده که همه شما دوستداران ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی، نشست خبری جشنواره «هنر زنده است» با حضور بهروز غریب‌پور (رییس شورای سیاست‌گذاری و دبیر بخش تئاتر)، مازیار رضاخانی (مدیر جشنواره و عضو شورای سیاست‌گذاری)، کمال تبریزی (دبیر بخش سینما)، فردین خلعتبری (دبیر بخش موسیقی)، سیف‌الله صمدیان (نماینده بخش دیجیتال آرت) و حضور مجازی محمود کلاری (دبیر بخش دیجیتال آرت) و رضا کیانیان عضو شورای سیاست‌گذاری پیش از ظهر ۲۳ دی در پردیس تئاتر باغ کتاب تهران برگزار شد.

بهروز غریب‌پور در ابتدای این نشست گفت: برای من بسیار لذت‌بخش است که جشنواره به گونه‌ای منعکس شده که همه شما دوستداران فعالیت‌های فرهنگی و هنری حضور گسترده‌ای در این نشست پیدا کرده‌اید این نشست برای تبیین آن‌چیزی است که بر ما در این ماه‌ها گذشته.
رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره هنر زنده است، ادامه داد: ما روز گذشته خدمت آقای صالحی، آقای حسینی و دیگر مسئولان وزارت ارشاد بودیم‌ و‌ نکته فوق‌العاده‌ای که در این دیدار برای آقای وزیر وجود داشت این بود که بخش خصوصی بدون تکیه بر احکام انتصابی و پیشگام شدن یک وزارتخانه خاص، به صورت خودجوش یک جشنواره را راه‌اندازی کرده است. ما سعی کردیم در این دوران سخت و مسدود کننده آستین بالا بزنیم و کاری را بکنیم که فضای هنری نیاز دارد.
غریب‌پور یادآور شد: همانطور که می‌دانید تماشاخانه‌ها و سالن‌های سینما تعطیل‌اند و پل‌های پیش روی ما خراب شده و یا پل‌هایی که قابل اتکا به نظر می‌رسد، سست است. در این شرایط تجربه جدیدی را آغاز کردیم. اسفند سال گذشته آقای مازیار رضاخانی که فردی باتجربه در راه‌اندازی جشنواره‌های غیر دولتی است پیشنهاد این جشنواره را به من داد و از آن زمان مشغول بودیم تا نهادی را در بخش خصوصی با حمایت معنوی وزارت ارشاد راه‌اندازی کنیم. این جشنواره جامع حرکتی است که از درون خانواده هنرمندان برخاسته و امیدوارم شما در پوشش خبری آن کمک کنید تا موفق شویم.
غریب‌پور همچنین با اشاره به اثرگذاری رسانه‌ها در پخش خبر فراخوان این جشنواره گفت اولین شرکت کننده ما که ثبت نام کرد، دخترخانمی از سیستان و بلوچستان است که با یک انیمیشن شرکت کرده و یادآور شد: هدف ما ارتباط تعاملی با مخاطب است.

کمال تبریزی (دبیر بخش فیلم جشنواره) نیز در ادامه این نشست گفت: ما و گروه دوستانی که در این جشنواره حاضر هستند، همه در حال کاری هستیم که فکر می‌کنم نتیجه آن نسبت به جشنواره‌های دیگر متفاوت باشد.
وی ادامه داد: تمرکز ما در بخش سینما روی جوان‌هاست. استعدادهایی که شاید نتوانند در جشنواره‌های دیگر دیده شوند. البته این به معنای آن نیست که کسان دیگر نمی‌توانند در این رویداد شرکت کنند. ما قطعا حضور پیشکسوتان را هم پذیرا هستیم.
تبریزی در ادامه بیان کرد: سعی ما این است که کمتر به رقابت بپردازیم و بیشتر روی بررسی فیلم‌ها تمرکز کنیم. این جشنواره فرصتی برای نمایش آثار است. اخیرا بعد از سال‌ها مشخص شد که یکی از فیلم‌های من نباید به توقیف می‌رفت. در صورتی که اگر فرصت نمایش به آن داده می‌شد این همه سال توقیف نمی‌شد.
این کارگردان در ادامه گفت: عدم نمایش خیلی از فیلم‌هایی که توسط هنرمندان ساخته می‌شود، سو تفاهم است. ما باید به فیلم‌ها امکان نمایش دهیم تا بتوانند که حرف خود را مطرح کنند.

بهروز غریب‌پور در ادامه بیان کرد: به رضا کیانیان گفتم که من باید ممنون کرونا باشم که سبب شد تا بعد از نیم قرن با او که هم‌دانشگاهی بودم کار کنم.

«رضا کیانیان» عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره هم در ادامه این نشست با بیان اینکه «امیدوارم در قرن آینده هم باهم کار کنیم» ابتدا از بدخلقی که پیش از آغاز نشست با یک خبرنگار داشت عذرخواهی کرد و گفت کاش شما هم کاری نکنید که آدم بدخلق شود!
کیانیان در ادامه با اشاره به دلیل پیوستن خود به جشنواره هنر زنده است که اکنون موتورش روشن شده است، گفت: این جشنواره اجازه می‌دهد کسانی واردش شوند که هیچ وقت دیده نمی‌شوند. چقدر گروه زیرزمینی موسیقی داریم که هیچ کار خلافی انجام نمی‌دهند و بی خودی اسم‌شان زیرزمینی شده؟ یا چه تعداد بچه‌های جوان تئاتر در شهرستان داریم که جایی جز جشنواره فجر برای دیده شدن ندارند؟ یا بچه‌های جوانی که فیلم کوتاه می‌سازند و دیده نمی‌شوند.
این بازیگر سینما و تئاتر ادامه داد: جز این طیف بزرگ، بخش دیگری به نام دیجیتال آرت هم وجود دارد که کارهای بسیار زیاد و خوبی در آن انجام می‌شود. آنها که هیچ جایی برای دیدن شدن‌شان وجود ندارد. من به این دلیل به این جشنواره پیوستم چون اینجا جایی است که آنهایی که نمی‌توانند دیده شوند، فرصت دیده شدن دارند.

فردین خلعتبری در ادامه مراسم گفت: وقتی در جمعی وارد می‌شوید و می‌بینید که دغدغه‌های شخصی شما با اهداف بقیه همسو است کفایت می‌کند تا شما همه چیز خود را بگذارید و برای آن تلاش کنید.
او در ادامه با اشاره به نقش رسانه‌ها در دیده شدن این رویداد عنوان کرد: اگر مطبوعات نباشند جشنواره‌ای شکل نمی‌گیر‌د. به عنوان مثال ما در بخش موسیقی منتقدهای کمی داریم. در صورتی که حضور خبرنگاران و منتقدان به شدت می‌توانند در موسیقی تاثیر گذار باشند.
خلعتبری ادامه داد: وقتی ما و همه همکارانم در خانه هستیم، جوان‌های با استعدادی شماره ما را پیدا کرده و با ما تماس می‌گیرند که شاید نتوانیم آنطور که باید به آنها کمک کنیم. این جشنواره بستر مناسبی برای این اتفاق است.
این موسیقیدان در ادامه یادآور شد: موسیقی غیر مجاز وجود ندارد و جشنواره هنر زنده است به سمتی می‌رود که همه موسیقی‌ها بتوانند خودشان را عرضه کنند. در عرصه موسیقی حرفه‌ای متاسفانه رقابت اتفاق نمی‌افتد. در صورتی که افراد حرفه‌ای در حوزه‌های دیگر وارد جشنواره‌های مختلف شده و به راحتی با جوان‌ها به رقابت می‌پردازند. اما افراد حرفه‌ای در موسیقی زیاد راغب به رقابت به این صورت نیستند. ما برای اینکه ما از حضور هنرمندان جوان ولی حرفه‌ای در این جشنواره محروم نشویم، یک بخش غیر رقابتی نیز در این رویداد خواهیم داشت.

«سیف‌الله صمدیان» نماینده بخش دیجیتال آرت و از اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره هم گفت: من اسمم سیف‌الله صمدیان است و در نقش محمود کلاری با هفت، هشت درجه کیفیت پایین‌تر اینجا هستم! البته دوست داشتم ایشان ابتدا صحبت کنند.
او در ادامه با اشاره به بخش دیجیتال آرت، گفت: من می‌خواهم یک کار غیرمجاز جهانی کنم و اسم هنر هشتم را برای دیجیتال آرت بگذارم. چه بخواهیم و چه نه دیجیتال آرت جای خود را در هنر باز کرده و همه رشته‌های قبل خودش را در دل خود دارد، اما با رویکرد و بازدهی جدید و برای همین خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد و این حرکت کاری کرد که در اولین دوره جشنواره دیده شود. امیدوارم همه کمک کنید تا جشنواره با همه کمبودهایش ادامه‌دار شود.
صمدیان ادامه داد: امیدوارم این گروه انگیزه‌شان بیشتر شود چون هیچ کجای جهان چنین اتفاقی نیفتاده و امیدوارم ایران جایی باشد که این اتفاق را شروع می‌کند و ادامه‌دار باشد.

محمود کلاری هم در ادامه، در ویدئویی کوتاه خطاب به حاضران گفت: به نظرم می‌رسد آنلاین بودنم به ذات این جشنواره نزدیک‌تر است. امیدوارم بتوانیم چشم در چشم باهم ملاقات داشته باشیم و شر این بیماری کنده شود و زمینه برای ارتباط‌مان فراهم شود.

مدیر بخش دیجیتال آرت جشنواره با اشاره به ماجرایی که زمینه واقعی شکل دهنده این جشنواره است، گفت: این بیماری ما را از هم دور کرد خاصه در هنر. این جشنواره تلاشی برای ایجاد فضایی است که کار هنرمندان از این طریق به سمع و نظر بقیه برسد و دیگران با محصولات فکری این عزیزان ارتباط برقرار کنند و امیدوارم باهم بتوانیم جشنواره کم‌نقصی را برگزار کنیم. هرچند که دور اول آن و با تنوع بسیار است و مشکلاتش طبیعتا کم‌کم پدیدار خواهد شد. پدیده تازه به دوران رسیده دیجیتال آرت هم در آن برگزار می‌شود که امیدوارم در دوره‌های بعدی خود را بتواند اصلاح کند.
کلاری با بیان اینکه «بسیار خوشحال و مفتخرم که دوستانم داوری این بخش دیجیتال آرت را پذیرفتند مثل کامبیز درم‌بخش، ابراهیم حقیقی، سیف‌الله صمدیان و آزاده اخلاقی» گفت: تلاش می‌کنیم که نتیجه خوبی حاصل شود گرچه دور اول جشنواره مشکلاتی دارد و در مسیر حرکتش خود را اصلاح خواهد کرد.

«مازیار رضاخانی» هم در ادامه این نشست گفت: یکی از جذاب‌ترین بخش‌های هر جشنواره‌ای گفتگوی میان دست‌اندرکاران جشنواره و فعالین رسانه‌ای است. جایی که می‌تواند نقطه اوج باشد که به قلم خبرنگاران و منتقدان بستگی دارد.
او ادامه داد: در بخش سینما برنامه‌ریزی که با آقای کمال تبریزی داشتیم، این بود که از ۱۱۰ چهره منطبق از اهالی رسانه دعوت کردیم که بیایند و جایزه ویژه‌ای را به فیلم‌ برگزیده خودشان بدهند.
رضاخانی در ادامه خاطرنشان کرد: برای اولین بار است که دبیرخانه جشنواره با هنرمندان تماس می‌گیرند. دبیرخانه مستقیما با هنرمند تماس گرفته و از او دعوت می‌‌کند تا در جشنواره ما حاضر باشد. همین موضوع نشان می‌دهد که هنر زنده است. امیدواریم که این رویداد تاثیر خودش را بگذارد.
«فراز بابایی» نماینده گروه مربع ۱۱ هم در این نشست گفت: هدف ما این بود که بنزین سبزی باشیم برای استارت ماشین این جشنواره بزرگ.
بابک بادکوبه اسپانسر جشنواره هم با بیان اینکه خانواده او بیش از صد سال است در کار هنر است، گفت: یک جنگل برای جنگل بودن یا دریا برای دریا بودن تلاش نمی‌کند چون یک اکوسیستم وجود دارد. من کاری که با افتخار ایستادم برای این جشنواره انجام دهم یک اکوسیستم است که یک سرمایه‌گذار پشت این جشنواره بایستد؛ یکسری اندیشمند دارند کار می‌کنند یکسری جوان عاشق کار می‌کنند. وقتی اکوسیستم شکل بگیرد زندگی جریان دارد و خیلی آسان می‌شود. ما همیشه تلاش می‌کنیم و عرق می‌ریزیم چون نتوانسته‌ایم یک اکوسیستم برای آن خلق کنیم. امیدوارم بتوانیم در شأن جشنواره و هیات داوران کار کنیم.

بهروز غریب‌پور پیش از پرسش و پاسخ با خبرنگاران یادآور شد: آخرین رویداد فرهنگی قرن است. امیدوارم در جهان سرشار از ناامیدی بتوانیم امید بیافرینیم.
فردین خلعتبری درباره حضور شرکت‌کنندگان خانم در بخش موسیقی این جشنواره گفت: شرکت‌کنندگان خانم به صورت گروهی در جشنواره شرکت می‌کنند. در واقع آثار باید به صورتی باشد که همه صداها در خدمت یک جریان باشد و تک‌خوانی وجود ندارد. برای این کار رپرتوآرهای کمی وجود دارد. چون کار سختی است. از همکاران خواهش کردم که در صورت مراجعه افراد برای آنها قطعه بنویسند.
وی افزود: به خاطر محدودیت‌هایی که وجود دارد، این راهی بود تا خانم‌ها نیز بتوانند در جشنواره شرکت کنند و منع قانونی برای شرکت آنها وجود نداشته باشد. همچنین باید بگویم هیچ محدودیتی برای ارائه سبک‌های مختلف از طرف شرکت‌کنندگان وجود ندارد و افراد می‌توانند در هر سبکی کارهای خود را ارائه دهند.

بهروز غریب‌پور نیز درباره چگونگی شرکت آثار تئاتر در جشنواره نیز توضیح داد: نکته فوق‌العاده‌ای که در این رویداد داشتیم این بود که بیش از ۹۰ درصد فعالیت جشنواره‌ای ما با موبایل، تبلت و ابزارهایی به این صورت انجام شده است. این کار نیز خودش نوید اتفاق تازه‌ای است. چون ما با حداقل نیرو کار خود را پیش می‌بریم. میز ما همیشه یک میز دیجیتال بوده است و در جشنواره نیز همین رویه را داریم.
وی ادامه داد: تئاتری‌ها فراموش کردند که ما تله تئاتر داشتیم و در زمانی دورتر به سمت تلویزیون و سینما رفتیم. اولین انیمیشن‌های ما نمایش‌های عروسکی بوده است. در این سال‌ها هم تئاتری‌ها فراموش کردند هم تلویزیون از وظیفه خود در تولید تله تئاتر کوتاهی کرده است.
غریب‌پور در ادامه بیان کرد: در نتیجه ما احیاکننده این شکل از تئاتر در فضای مجازی هستیم. تئاتری‌ها باید صحنه را تمام کره زمین بدانند. راه‌های وصل مخاطب را نباید فراموش کنیم. اکنون صحنه بزرگ‌تری در اختیار ما قرار گرفته است. در نتیجه گروه‌ها کار خود را ضبط کرده و بعد از بررسی همه آثار کارها را معرفی می‌کنیم.

«کمال تبریزی» در پاسخ به سوالی درباره بحث حقوقی پخش آثار و تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه گفت: این مسأله نمایش آنلاین به هرحال همواره با کپی‌رایت و مشکلات آن مواجه بوده است. در کشورهای آسیایی بیشتر با بحث قاچاق و دانلود غیرقانونی مواجهیم اما سه بخشی که در زمینه سینما داریم یکسری درباره فیلم‌هایی است که در دو سال اخیر نمایش عمومی داشته‌اند و در پلتفرم‌های آنلاین می‌توانیم فضا را فراهم کنیم که منتقدان و رسانه‌ها به بهترین‌های این بخش رای دهند.
تبریزی با بیان اینکه در بخش فیلم کوتاه هم در صورت تمایل صاحبان اثر امکان نمایش آنلاین آنها وجود دارد، گفت: اما در بخش مسابقه مجبوریم آن را به شکل فیزیکال در یک سالن برای داوران و گروه ۱۱۰ نفره منتقدان و اهالی رسانه نمایش دهیم. مخاطبان غیرآنلاین که به صورت فیزیکی در سالن حضور دارند محدود به این ۱۱۰ نفر خواهند بود چون محدودیت‌هایی هم در این زمینه وجود دارد امیدوارم در سال‌های آتی بتوانیم وارد قانون کپی‌رایت شویم و از شر این مشکلات هم رها شویم.
او همچنین خاطرنشان کرد که تعدادی از فیلم‌هایی که امکان نمایش نداشته‌اند هم در این بخش و برای این ۱۱۰ نفر نمایش داده می‌شود.
این کارگردان سینما همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینترنت گفت: هم به لحاظ دامنه و سرویس دادن به یوزرها مشکلاتی وجود دارد اما با مذاکره با پلتفرم‌ها می‌توانیم بستر بیشتری را در اختیار جشنواره قرار دهیم. می‌دانم محدودیت صد هزار نفری برای پخش آنلاین هست که شاید بتوانیم با مذاکراتی آن را افزایش دهیم.

بهروز غریب‌پور هم در ادامه گفت: محل نمایش فیلم‌ها همین‌جا خواهد بود و باید از پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب تشکر کنم که فرصتی را برای این کار فراهم کردند. نیما دهقانی پلتفرمی به نام هامون در آمریکا راه‌اندازی کرده که بتواند در صورت امکان بخش خارج از کشور ما را پوشش دهند.

مازیار رضاخانی هم یادآور شد: بگذارید گفته‌های آقای تبریزی را تکمیل کنم و این خبر را بدهم که فیلم‌های توقیفی برای اولین بار در این دوره می‌توانند برای آن ۱۱۰ نفر نمایش داده شوند. به‌طور مثال آقای کاهانی در این بخش ثبت‌نام کرده‌اند و البته فیلم‌ها روی پلتفرم نمی‌رود که مشکلی پیش بیاید. البته خود آقای تبریزی هم در این بخش فیلم‌شان را شرکت داده‌اند!

غریب‌پور هم تشریح کرد: قرار بود هر کدام از ما یک اثرمان را به جشنواره هبه کنیم که البته در بخش غیر رقابتی شرکت دارد. مبالغی که برای جوایز در نظر گرفته‌ایم نسبت به یک جشنواره بخش خصوصی قابل توجه است و امیدوارم رقم قابل تاملی در شب عید به هنرمندان کشور اختصاص پیدا کند. سعی نکردیم با یک تندیس خودمان را خلاص کنیم و کمکی که وارد بازار کار می‌کنیم قابل تامل است.

«فردین خلعتبری» در ادامه این نشست درباره موانعی که در بخش موسیقی جشنواره به خاطر قوانین وجود دارد، گفت: ما درباره چیزهای حرف می‌زنیم که شدنی است. تک‌خوانی زن به هر دلیل ممنوع است اما هیچ‌جا گفته نشده که جمع‌خوانی خانم‌ها ممنوع است. این تنها کاری بود که بعد از سال‌ها سکوت توانستیم برای شنیده شدن صدای خانم‌ها انجام دهیم.
او در ادامه بیان کرد: موسیقی غیرمجاز وجود ندارد و همه آثار از ارشاد مجوز می‌گیرند. شرایطی در بخش شعر به وجود می‌‌آید که آثار را از هم جدا می‌کند. در این جشنواره تمرکز ما بیشتر در چندنوازی است. چراکه در جشنواره «جوان» به صورت خیلی خوب روی تک نوازی تمرکز دارد و ما خواستیم تا شکل تازه‌ای داشته باشیم. علاوه بر این نیز مشکلات زیادی در چندنوازی گروه‌های موسیقی وجود دارد که ما سعی کردیم با پرداختن به آن افراد را برای بیشتر پرداختن به کارشان ترغیب کنیم.

«سیف‌اله صمدیان» هم در ادامه بیان کرد: در شرایطی که خیلی از فیلم‌ها به خاطر سوءتفاهم توقیف می‌شود، باید یاد داد تا از این اتفاقات جلوگیری کنیم. نباید صفر و یکی نگاه کنیم و از آن ور بوم بیفتیم. افرادی خاطر ندانستن جلوی کارهای ملت را می‌گیرند. کمک کنیم تا یاد دهیم به افراد و از این اتفاقات جلوگیری کنیم.
«رضا کیانیان» هم در مود واقع‌بینی گفت: واقع‌بینی فقط به صدای خانم‌ها تمام نمی‌شود، گروه‌هایی از نوازنده و هنرمند داریم که می‌توانند اینجا دیده بشوند و واقع‌بینی این است. فیلم‌هایی را که هیچ‌کس قرار نبود ببینند حداقل ۱۱۰ نفر می‌توانند ببینند. دنبال یک جهش بزرگ نیستم و به نظرم همین هم خوب است.
او ادامه داد: یکسری بازیگر جوان همیشه به من می‌گویند ما که نمی‌توانیم در ایران خودمان را نشان دهیم اما من می‌گویم در همین ایران سالی چند کارگردان فیلم اولی و بازیگر داریم که اولین بار است بازی می‌کند؟ انشاالله پله پله جلو‌ می‌رویم و نباید نگاه‌مان صفر و صدی باشد.

«کمال تبریزی» هم در پاسخ به سوالی درباره فیلم‌هایی که به نمایش درنیامده، گفت: در دوره‌های قدیمی، پروانه‌ای به نام پروانه فرهنگی و هنری صادر می‌شد که امکان حضور در سالن عمومی نداشت و این پروانه را می‌گرفت که مثلا در حضور تعداد بسیار محدودی تماشاگر اکران شود. برای گرفتن اجازه نمایش این بخش از جشنواره هم تمام فیلم‌هایی که امکان نمایش نداشتند در صورت تمایل تهیه‌کننده و کارگردان، برای این فیلم‌ها پروانه نمایش موقت در طول ۱۰ روز جشنواره و برای نمایش محدود می‌گیریم. این فیلم‌ها فقط برای ۱۱۰ نفر که اسامی مشخصی در نقد و رسانه دارند اکران می‌شود و میز تخصصی نقد و بررسی آن هم به صورت فیزیکال همانجا برگزار می‌شود.

غریب‌پور هم درباره شکل جشنواره هنر زنده است بعد از اتمام دوره کرونا گفت: مطلقا قرار نیست جشنواره را بعد از کرونا از این حالت بیاندازیم. ما داریم تمرین می‌کنیم که شرایط نوینی را در برگزاری جشنواره ایجاد کنیم و این بستر را گسترده‌تر کنیم. بنابراین تاکید می‌کنم که در آینده هم جشنواره هنر زنده است را به همین شکل آنلاین برگزار خواهیم کرد.
«مازیار امیرخانی» درباره چگونگی انتخاب ۱۱۰ چهره رسانه‌ای برای انتخاب فیلم برگزیده نیز گفت: این ۱۱۰ نفر یک نمادی است. افراد هنوز انتخاب نشده و شاید افراد بیشتری نیز حضور داشته باشند.
«بهروز غریب‌پور» در ادامه توضیح داد: زمان پهلوی دوم همه تلاش می‌کردند تا ساواک به آنها گیر دهد و مشهور شوند. این کار غلطی است و ما هم می‌خواهیم به دستگاه نظارتی بگوییم که این شیوه غلطی است. ممنوعیت ایجاد جذابیت می‌کند. خیلی از گروه‌های تئاتری نیز اکنون علاقمند هستند که روزنامه‌ یا رسانه‌ای به آنها گیر دهد تا دیده شوند.
او درباره انتخاب ۱۱۰ نفر نیز گفت: این موضوع در حال بررسی است و باید مجوزهای آن گرفته شود.
غریب‌پور همچنین درباره حضور بانوان در جشنواره اظهار داشت: آفرین بر بانوان کشور ما. چراکه اکنون بانوان هنرمند ما در بسیاری از زمینه‌های هنری حرف اول را می‌زنند. ما می‌خواهیم به مسئولان بگوییم که ممنوعیت کار درستی نیست. ما اصلا در تقابل با قانون کاری نمی‌کنیم و در چهارچوب قانون عمل می‌کنیم و واقع‌گرایی را نیز خواهیم داشت.

رضاخانی هم درباره سوالی برای پلتفرم پخش آنلاین آثار گفت: هنوز با هیچ پلتفرمی به قطعیت برای نمایش آثار نرسیده‌ایم تا نیمه بهمن امیدوارم به جمع‌بندی برسیم.
خلعتبری هم درباره نمایش ساز در جشنواره گفت: مشکل و ممنوعیتی برای نمایش ساز در بستر آفلاین نداریم.

بهروز غریب‌پور هم در پایان نشست گفت: ما در این جشنواره اصلا و ابدا گرایش سیاسی نداریم و نمی‌خواهیم حرکت تقابلی بکنیم بلکه می‌خواهیم در شرایط کنونی برای نسل جوان کاری کنیم و فضا را کمی بازتر کنیم و بگوییم تنها راه پناهنده شدن و‌ خطر در دریای پرتلاطم نیست و همین‌جا هم می‌توان موفق شود. غریب‌پور ادامه داد: جشنواره هنر زنده است تمام ابعاد زندگی را رصد کرده تا بتوانند کاری برای زنده ماندن نیروی خلاق کشور فراهم کند تا یک بار از سر امواج بیرون بیایند و دیده شوند و مفری برای آنها فراهم شود. با هر کسی که صحبت کردیم یک دقیقه برای پذیرفتن حضور در جشنواره مکث نکرد و از کسی «نه» نشنیدیم. شما هم همت خواهید کرد که علیرغم محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها به اهداف‌مان برسیم.
او یادآور شد: ما اینجا با کسی درنمی‌افتیم چون نه زورمان می‌رسد و نه چنین اراده‌ای داریم. می‌خواهیم در شرایط موجود کشور فرصتی برای دیده شدن آثار فراهم کنیم.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
داوران بخش دیجیتال آرت جشنواره «هنر زنده است» معرفی شدند | عکس داوران بخش دیجیتال آرت جشنواره «هنر زنده است» معرفی شدند
با پیشنهاد محمود کلاری دبیر بخش دیجیتال آرت، ابراهیم حقیقی، کامبیز درم بخش، سیف الله صمدیان و آزاده اخلاقی  به عنوان داوران بخش دیجیتال آرت جشنواره آنلاین «هنر زنده است» معرفی شدند.به گزارش روابط عمومی جشنواره «هنر زنده است»،  با پیشنهاد محمود کلاری دبیر بخش دیجیتال آرت و تأیید شورای سیاست‌گذاری جشنواره، ابراهیم حقیقی (طراح گرافیک و عکاس) کامبیز درم بخش (کاریکاتوریست و طراح گرافیک)، سیف الله صمدیان (عکاس و فیلمساز)، آزاده اخلاقی (عکاس و فیلمساز) به‌عنوان اعضای داوری بخش دیجیتال آرت جشنواره «هنر زنده است» انتخاب شدند.این بخش به شکل ...
دیدن ادامه ››

با پیشنهاد محمود کلاری دبیر بخش دیجیتال آرت، ابراهیم حقیقی، کامبیز درم بخش، سیف الله صمدیان و آزاده اخلاقی  به عنوان داوران بخش دیجیتال آرت جشنواره آنلاین «هنر زنده است» معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره «هنر زنده است»،  با پیشنهاد محمود کلاری دبیر بخش دیجیتال آرت و تأیید شورای سیاست‌گذاری جشنواره، ابراهیم حقیقی (طراح گرافیک و عکاس) کامبیز درم بخش (کاریکاتوریست و طراح گرافیک)، سیف الله صمدیان (عکاس و فیلمساز)، آزاده اخلاقی (عکاس و فیلمساز) به‌عنوان اعضای داوری بخش دیجیتال آرت جشنواره «هنر زنده است» انتخاب شدند.

این بخش به شکل رقابتی در ده عنوان برگزار می شود و بنا به تشخیص هیئت داوران آثار مختلف شرکت کننده در بخش مسابقه و نگاه نو قرار می گیرند.

فراخوان اولین جشنواره آنلاین «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم به دبیری کمال تبریزی، تئاتر به دبیری بهروز غریب‌پور، موسیقی به دبیری فردین خلعتبری و دیجیتال آرت به دبیری محمود کلاری بیست‌ونهم آذرماه منتشر شد و علاقه‌مندان جهت شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره آنلاین «هنر زنده است» می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی  https://portal.aafestival.ir به مطالعه متن فراخوان  و ثبت اثر بپردازند.

نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» را مؤسسه فرهنگی هنری «برداشت آخر» و مجموعه فرهنگی هنری «مربع ۱۱» برگزار می‌ کنند. این جشنواره به صورت رقابتی و غیررقابتی در شبکه‌های اینترنتی با حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ لغایت ۲۰ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود

اجرای آنلاین گروه موسیقی “او و دوستان”
فردا ۲۱ آذر
ساعت ۲۱
خرید بلیط از دیگر سایت محترم:
https://live.rooberoomansion.com/index.php/product/you-are-missed-here/

https://instagram.com/iman_sayadborhani?igshid=1wszl03xzdcdd

https://instagram.com/he_and_his_friends?igshid=achseplsgc7o

@iman_sayadborhani
سپهر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اوایل کرونا داشتم از کار برمی‌گشتم خونه.یه آهنگی یهو یادم اومد.افتاده بود تو سرم. بعد قطعه ایرانی هم نبود که از حفظ باشم و یه دور کامل بخونمش،دست از سرم برداره.
هندزفری تو کیفم بود ولی دستام تمیز نبود و اگر میخواستم هندزفری رو بذارم توی گوشم،حس میکردم ویروس میچسبه به هندزفری و میره توی گوشم :)
خیلی کلنجار رفتم ولی آخرش گفتم بذار کرونا بگیرم،بمیرم ولی این آهنگ رو گوش کنم...قشنگ یادمه خیلی هم چسبید بهم.یعنی بعدش پشیمون نشدم که چرا این کار رو کردم،با خودم گفتم می‌ارزید.
یه وقتایی یه قطعه‌ای رو دارم گوش می‌دم یهو صدا رو می‌برم بالا،تا آخر.می‌گم بذار کر بشم ولی این ‌قطعه آخرین چیزی باشه که شنیدم.
یه وقتایی یه قطعه‌ رو گوش میدم میگم کاش گواهینامه داشتم میشستم پشت فرمون با صدوهشتاد تا تو جاده مستقیم می‌رفتم،تهش اگه تصادف ‌می‌کردم و میمردم هم رستگار می‌شدم.
در کل میخوام بگم من آدم عاقلی‌ام غیر از وقت‌هایی که آهنگ گوش میدم.
منم هر وقت بیرونم و از هندزفری استفاده می‌کنم به ورود ویروس از راه گوش فکر می‌کنم 😂
تازگیا هم یه وقتا که هندزفری همراهم نیست، آهنگو پلی می‌کنم و گوشی رو می‌ذارم توی جیبم، بعدم فکر می‌کنم منِ عابر چه کم از ماشینایی دارم که صدای آهنگشون تا آخر زیاده و تا هفت تا محله همه می‌شنون؟ 😁
صبا صالحیان
منم هر وقت بیرونم و از هندزفری استفاده می‌کنم به ورود ویروس از راه گوش فکر می‌کنم 😂 تازگیا هم یه وقتا که هندزفری همراهم نیست، آهنگو پلی می‌کنم و گوشی رو می‌ذارم توی جیبم، بعدم فکر می‌کنم منِ ...
منم دقیقا یه وقتایی که دیگه نمیتونم تحمل کنم و باید آهنگه رو گوش کنم و هندزفری ندارم،صدا رو کم میکنم گوشی رو میچسبونم بگوشم :)
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بودنت هنوز مثل بارونه...🍁
https://upmusics.com/آهنگ-پرتقال-من-طاهر-قریشی/
پ.ن : با صدای مرجان فرساد هم خیلی آرامش بخشه برای من
پویا و امیر مسعود این را خواندند
فهیمه تردست، یاسر متاجی و سیدمهدی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم‌های محبوبتان را در تیوال رایگان ببینید! | عکس در خانه بمانیمفیلم‌های محبوبتان را در تیوال رایگان ببینید!
مژده به تیوالی های عزیز افتتاح بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم و انیمیشن های روز دنیا از اول آذر ماه شما همراهان می‌توانید در کنار دانلود آثار ایرانی پخش شده در شبکه نمایش خانگی از تماشای رایگان آثار روز سینمای جهان (فیلم، انیمیشن، مستند، سریال) به صورت رایگان بهره مند شوید این آثار به صورت فیلم و سریال در بخش تماشا و دانلود رایگان تیوال قرار میگیرید نکته قابل توجه به‌روزرسانی روزانه این بخش است. همچنین شما علاقمندان می‌توانید از این پس در صورت پیدا نکردن فیلم یا سریال محبوبتان با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید تا در صورت پخش اثر در شبکه نمایش خانگی امکان دانلود ...
دیدن ادامه ››

مژده به تیوالی های عزیز

افتتاح بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم و انیمیشن های روز دنیا

از اول آذر ماه شما همراهان می‌توانید در کنار دانلود آثار ایرانی پخش شده در شبکه نمایش خانگی از تماشای رایگان آثار روز سینمای جهان (فیلم، انیمیشن، مستند، سریال) به صورت رایگان بهره مند شوید

این آثار به صورت فیلم و سریال در بخش تماشا و دانلود رایگان تیوال قرار میگیرید

نکته قابل توجه به‌روزرسانی روزانه این بخش است.

همچنین شما علاقمندان می‌توانید از این پس در صورت پیدا نکردن فیلم یا سریال محبوبتان با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید تا در صورت پخش اثر در شبکه نمایش خانگی امکان دانلود یا تماشای رایگان آن اثر برای شما در تیوال فراهم شود.

» بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم‌ها

محمد عمروابادی، پویا، بهار گراوندی، سپهر، سید حامد حسینیان، امیر مسعود، بهزاد هندی، محسن جوانی و محمد عسگری این را دوست دارند
با درود و سپاس ... :)
اگر امکانش هست، فیلمهای دوبله را، بدون دوبله و با زیرنویس هم قرار بدید فکر کنم طرفداران بیشتری خواهد داشت ..
فیلمهای درخواستی رو چطور می شه به اطلاع تیم مربوطه رسوند؟

تیم سینما
درود بر شما سعی می‌شود در صورت امکان و در انتشار آثار خواسته شما اجرایی شود فیلم‌های مدنظر خود را به پشتیبانی آنلاین تیوال اعلام فرمایید با سپاس
ممنون دوستان عزیز
تیم سینما
بله
:))))))) زحمت میشه سانسور میکنید، خجالت بکشید!
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برادر بیقراره… برادر شعله‌واره
برادر؛ دشت سینه‌اش لاله‌زاره

شب نورد
آهنگساز: محمدرضا لطفی
خواننده: محمدرضا شجریان
شاعر: اصلان اصلانیان
یکی از خوبیای این هندزفری‌های بی‌سیم و ترکیبشون با حجاب اسلامی اینه که می‌شه بدون توضیح به کسی، کل ساعتای پیل‌افکن ِ کاری رو به موزیکای دلخواهت گوش بدی.
گاهی میری برای بار هزارم تمام موزیکای توی "دف دف" رو پلی می کنی و مست می‌شی با موسیقی دلخواهت.

گاهی برای بار یک میلیونیوم پلی لیست موزیکای مشترکت توو چت با کسی که باهات هم سلیقه‌س رو می‌ذاری پلی شه و از عذاب دادن خودت با دلتنگی لذت می‌بری.

گاهی هم رندم یکی از اپلیکیشنای پخش موزیک رو باز می‌کنی تا خودش انتخاب کنه برات (که سلیقه‌ت رو هم حفظه از قبل)

این حالت آخر می‌تونه خیلی باحال غافلگیرت کنه؛ اینه که وسط کار و بارای آدم بزرگی ِ یه روز کاری، وقتی دلت پره از همه چی و بی‌حوصله‌ترینی و به اندازه کافی ... دیدن ادامه ›› هم نخوابیدی و دلتم تنگه و کلا یه مصیبتی هستی که دست و پا داره!، یهو (از روی علاقه‌ت به موسیقی نواحی احتمالا، یا از سابقه‌ی گوش دادنت به "شعر یادُم رَ...") یه موزیک برات پخش می‌شه که میگه:

مو تِیناااا به قربون تو و چیشات بگردُم
کُنُم غوص توو چیشات یه دو سالی بر نگردُم 
بشُم غرق تو موهای بلندت
بمیرُم عزیزُم ناز بالای بلندت

اگه شما هم دوس دارین موسیقی جنوب رو و انرژی مثبتتونم افتاده به "سیریا بند" گوش بدین...

https://beeptunes.com/album/561835461/%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C

از کلِ این آلبوم همین "کُنُم غوص توو چیشات یه دو سالی بر نگردُم" برای من کافی بود 😌
هندزفری بیسیم عملکرد اول رو تو ما آقایون نداره متاسفانه (بله به‌ حجاب اجباری برای آقایان)
ولی مورد های بعدی که گفتی عجیب قابل لمس بود برام...
خصوصا پلی لیست چت های تلگرام. من حتی مورد هایی دارم که اون آدم دیگه تو این دنیا نیست اما رد آهنگ ها و خاطره ها، انگار ابدیه

به به چه البومی هم گذاشتی، برم پلی کنم :)
محمد مجللی
هندزفری بیسیم عملکرد اول رو تو ما آقایون نداره متاسفانه (بله به‌ حجاب اجباری برای آقایان) ولی مورد های بعدی که گفتی عجیب قابل لمس بود برام... خصوصا پلی لیست چت های تلگرام. من حتی مورد هایی ...
بذا این امکانات مال خودمون بمونه. انقدر حسود نباش آقا مجللی :دی
و چه تلخه از دست دادن و هی با نبودن آدما مواجه شدن :-(
امان از این فضای مجازی و یادگاریایی که از آدما باقی می‌ذاره.
دوس داشته باشیش امیدوارم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لیگ جهانی کمانچه
ثبت نام در www.muicworldleague.com
داوران: کورش بابایی، مهرزاد اعظمی کیا
در وبسایت لیگ جهانی موسیقی
جایزه 5 میلیون تومان
Tiwall عزیز چرا من نمیتونم خریدی داشته باشم؟
پویا این را خواند
گروه همیاری (support)
درود بر شما
هنوز تیوال به فروش آلبوم‌های موسیقی ورود نکرده و فعلا در حال معرفی آن‌ها و ایحاد امکان گفتگو درباره‌ آن‌هاست، البته ورود به این حوزه هم در صورت استقبال کاربران در دستور کار تیوال است.
گروه همیاری
درود بر شما هنوز تیوال به فروش آلبوم‌های موسیقی ورود نکرده و فعلا در حال معرفی آن‌ها و ایحاد امکان گفتگو درباره‌ آن‌هاست، البته ورود به این حوزه هم در صورت استقبال کاربران در دستور کار تیوال است.
قربونت.پس زودتر ورود کنید.😉
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اگر دوس دارید به همچین کنسرت هایی در ترکیه برسید بهتره به فکر اخذ اقامت در ترکیه باشید ... میتونید به http://wtthome.com برید و روش مناسب خودتونو برای رفتن به ترکیه پیدا کنید
شجریان؛ ابدیت و یک صدا
ما کدام مرگ را به یاد داریم که این چنین سرشار از زندگانی بوده باشد؟ مرگی که تسلیت نمی‌پذیرد. بلکه ما جشنِ اندوهی برگزار می‌کنیم برای صدایی که با آن بزرگ شدیم؛ صدایی که در جوانی همراه‌مان بود؛ با آن عاشق شدیم، برایمان از عشق و انسانیت خواند، در شادی‌هایمان بود؛ با آن به ظلم اعتراض کردیم، در خشم‌هایمان بود و برایمان از صلح گفت؛ با آن به خودمان افتخار کردیم و بر خودمان و سرزمین‌مان گریستیم، با آن به سوگ نشستیم و اندوه‌مان را هر بار ژرف‌تر کرد و پربارتر؛‌ صدایی که با آن زندگی کردیم و می‌کنیم. صدای همراهِ پدران و مادران‌مان، ما و فرزندان ...
دیدن اطلاعات ››

ما کدام مرگ را به یاد داریم که این چنین سرشار از زندگانی بوده باشد؟ مرگی که تسلیت نمی‌پذیرد. بلکه ما جشنِ اندوهی برگزار می‌کنیم برای صدایی که با آن بزرگ شدیم؛ صدایی که در جوانی همراه‌مان بود؛ با آن عاشق شدیم، برایمان از عشق و انسانیت خواند، در شادی‌هایمان بود؛ با آن به ظلم اعتراض کردیم، در خشم‌هایمان بود و برایمان از صلح گفت؛ با آن به خودمان افتخار کردیم و بر خودمان و سرزمین‌مان گریستیم، با آن به سوگ نشستیم و اندوه‌مان را هر بار ژرف‌تر کرد و پربارتر؛‌ صدایی که با آن زندگی کردیم و می‌کنیم. صدای همراهِ پدران و مادران‌مان، ما و فرزندان ما.

این ویدیو پیشکش ماست به محمدرضا شجریان؛ صدای ابدیِ ایران.

خبرت خرابتر کرد جراحت جدایی
چو خیال آب روشن که به تشنگان نمایی
.
تو چه ارمغانی آری که به دوستان فرستی
چه از این به ارمغانی که تو خویشتن بیایی...محمد_رضا_شجریان

هی چشمانم را پاک میکنم هی دوباره خیس میشود هی پاک میکنم هی دوباره خیس میشود . اینهمه بغض نشسته درگلوی تمام نشونده از چیست؟ انگار آسمان غم گرفته این جمعه تلخ ، امده است تا زیر سقف صورتم پایین. نفسم کوتاه شده است و تمام بدنم سست است. با دست هایم ابر ها راکنار میزنم. اشک ها را پاک می کنم. کنار نمی رود. پاک نمی شود. تمام نمی شود این جمعه دلگیر مرگ اندود لعنتی. هر جای ایران را که باز میکنی نوایت دارد پخش میشود. تصویریت دارد جلوه میکند. عزیزی میگفت ترس های آدمی خلاصه یک روزی گریبان آدم را میگیرد و محکم میکوبدش به دیوار! همیشه از امروز می ترسیدم. روزی که بگویند نیستی، بگویند نمی خوانی، بگویند رفته ای به نمی دانم آن کجای آن سوتر. گمان میکردم در چنین روزی اگر زنده باشم در تشیع یک تاریخ، در تشیع یک فرهنگ در تشیع حافظه جمعی چند نسل در کنار میلیون ها مشتاق بلند بلند گریه خواهم کرد. اشک خواهم ریخت. انقدر اشک خواهم ریخت و راه خواهم رفت در کنار انبوه مشتاقانت که ارام خواهم شد. ای دریغ ! ای حسرت! حالا ان روز ترس فرا رسید. بی انکه بتوانیم کنارت راه برویم . بی آنکه آواز هایت را در کنار تابوتت همنوایی کنیم. بی آنکه تالار وحدت را تا میدان آزادی تشیع ات کنیم و بلند بلند بگرییم. حالا باید بسنده کنیم به همین پست های مجازی! به همین اندوه انبوه! به همین خداحافظ ساده! به همین اشک های نشسته روی مبل! به همین سیگار روبروی پنجره! به همین بغض که امانمان نمی دهد. به همین ابرهای تمام نشدنی آسمان نانجیب تهران.صدای یک تاریخ را سوار هواپیما میکنند و می برند تا در کنار استاد سخن دفن کنند. استاد آواز در کنار استاد سخن! چقدر حافظ و حافظیه حسادت می کنند امشب! چقدر مقبره سعدی دلگیر می شود امروز. کجای این ایران خاکت میکردند که ارام میگرفتیم. قلب ایران کجاست؟ انگار دارند تو را در سینه هایمان دفن می کنند که اینقدر سینه مان سنگین شده است. چرا هر چه گریه می کنیم آرام نمی شویم! ما یک خاک سپاری باشکوه به شما بدهکاریم! ما شما را درون سینه هایمان به خاک میسپاریم. قرار مان بماند برای تاریخ. برای روزی که ظلم ظالم و جور صیاد تمام شده باشد.مرغ سحر ایران زمین آسوده بخواب:(
مرغ سحر به خواب رفت..
راستش را بخواهی من کلا ۳ تا آهنگ با صدای شجریان
شنیدم.. مرغ سحر چند صد بار، همراه شو عزیز حدود صدبار
تفنگت را زمین بگذار حدود ۲۰ بار..
والبته مرغ سحر را به مراتب از دوتای دیگری بیشتر دوست
دارم..
ربنا هم که ماه رمضان پخش میشد را دوست نداشتم..
چون طولانی بود و ... دیدن ادامه ›› من روزه بودم و میخواستم زودتمام بشه..
از ۸۵ هم که روزه نگرفتم گوش هم نمی کردم بعدش هم که
سانسور شد..
حدود ۱۷ یا ۱۸ سال پیش دنبال اذان و ترتیل قرآن اش بودم
که پیدا نکردم..
پس قاعدتا نباید ناراحت باشم خیلی.. به خصوص که ۸۰
سال سن این قدر هست که افسوس نخوریم..
اما چیزی که شاید شجریان را این چنین محبوب کرد، تک
ستاره بودنش هست... ستاره ای درخشان در عالم موسیقی
و آواز..
اما برای من چیز مهمتری بود در مورد این آدم و آن هم
ظرفیت انسانی این آدم بود..
او انسانی شریف و بی حاشیه بود..
او انسانی گرم و افتاده بود.. خیلی ها یک دهم این آدم هنر
ندارند اما دنبال چهره شدن هستند..
شاید چیزی که دیگران کمتر بدانند، آموزش خصوصی به
خانم های علاقه مند به آواز بود..
بهرحال او انسانی خوب بود ولی ماندلا و اسطوره نبود اما تک
ستاره موسیقی سنتی ایران بود و کسی است که به این
زودی ها جایگزین نخواهد داشت..
در یک کلام شجریان استاد بود، استاد شجریان..
روحش قرین آرامش و راهش مستدام باد..
محمد حسن موسوی کیانی
غریبانه ؟ انسان می میرد کاوه جان.. غریبانه و آشنا نداره.. شجریان از معدود آدمهایی بود که به نظرم در این کشور در زمان حیات اش به حق اش رسید و به نظرم غریبانه هم نبود اسم شجریان در همه جا ...
ممنون آقای موسوی عزیز. درست می فرمایید. به قول شما دل تنگیست. و به قول شمس لنگرودی دلتنگی دانه انگور سیاه ات. لکدکوبش که می کنی مستت می کند اندوه. حالا ما مست اندوهیم.
شل سیلور استاین رو من هم عاشقش هستم. و من هم حسرت مرگ زودرسش را همیشه می خورم. خیلی نازنین بود.
کاوه علیزاده
ممنون آقای موسوی عزیز. درست می فرمایید. به قول شما دل تنگیست. و به قول شمس لنگرودی دلتنگی دانه انگور سیاه ات. لکدکوبش که می کنی مستت می کند اندوه. حالا ما مست اندوهیم. شل سیلور استاین رو من ...
حیف شد شل...
خیلی زود بود براش..
و ما نیز مست اندوهیم...
عزیزی کاوه خان❤❤❤❤
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به یاد و احترام شجریان

https://www.instagram.com/p/CGGIt5NA6BK/?igshid=64f678zy9u72
یه چندوقتیه احساس می کنم زندگی دیگه جذابیتی که باید داشته باشه رو نداره.دچار بحران شدم.هردفعه که مرگ رو می بینم به مسخرگی زندگی کردن بیشتر فکر کنم.توی این هفته من دوتا آدم تاثیر گذار زندگیمو از دستم دادم و تو همین هفته فهمیدم دور یا نزدیکی آدم ها فقط زمانی مشخص میشه که خیلی آدم ها می تونن از تو دور باشن یا حتی نسبتی به تو نداشته باشن اما ناخواسته نقش پررنگی تو زندگیت داشته باشن.هفته ی پیش تا همین امروز داشتم سعی می کردم آروم باشم و بذارم جریان زندگی ادامه داشته اما امروز احساس خلا کردم.من هیچ وقت آقای شجریان رو از نزدیک ندیدم،نسبتی باهاشون نداشتم حتی خیلی وقت ها فکر می کنم در برابر عظمت ایشون من خیلی کوچیکم اما دلم می خواد سهمی که از آقای شجریان داشتم رو بگم.
از وقتی که یادمه این صدا تو وجود من جریان داشت.مادرم همیشه گوش میداد و هنوزم میده.گاهی زمزمه می کرد،گاهی اشک می ریخت،گاهی بشکن زنون و با خنده می خوند و این صدا جریان پیدا کرد تا همین امروز.تا همین امروزِ من که هروقت دلم میگیره،هروقت از دست زمونه و کارهاش شاکی میشم،هر وقت از زندگی خسته میشم،گوش میدم.
آقای شجریان همون آدمی بود که بااینکه هیچوقت ندیدمشون اما تو ذهنم،تو دلم،تو هرجا که می تونستم باهاشون حرف زدم.از دلگیری زمونه گفتم برام از مرغ سحر خوندن.از حقی که همیشه ضایع میشد گفتم برام از گلچهره خوندن.پرِ حرف بودم ولی دلم نمی خواستم حتی کلمه ای رو بگم،برام ببار ای بارون رو خوندن.از عشق گفتم،برام از مولوی خوندن.از ایران گفتم،برام از امیرهوشنگ ابتهاج خوندن.از زمستون گفتم،از سرمای سلام بی جواب،برام از مهدی اخوان ثالث خوندن.برام از قاصدک خوندن.این شد که هروقت کسی رو نداشتم حرفامو بشنوه،پناه می بردم از حضوری که خیلی دوره ولی همچنان تاثیر خودشو می ذاره اما امروز دلم اون امید کمرنگی رو میخواد که همیشه توی دلم بود،که یه روزی اگه شانس ملاقاتشون رو داشتم چی می گفتم؟ همیشه دلم می خواست یه روزی اگه دیدمشون براشون اینو می خوندم مثل هر وقتی که قبل پرحرفیم اینو ... دیدن ادامه ›› می خوندم:
«سرت گرم و تنت خوش باد،سلامم را تو پاسخگوی در بگشای»
اما حالا باید بگم:
«مرغ سحر ناله سر کن،داغ مرا تازه کن...»
حالا این شبهای بی ملاقاتی و هق هق تا صبح خروس خون رو چه جوری طاقت بیاریم؟
به وقت هفته ای که سیاهه و زندگی که دیگه جذابیت های سابق رو نداره.برای کسی که دیگه نیست،که دیگه نمی خونه،برای عزاداری کل ایران،برای سیاهی این شب ها،کاش میشد این بار ما براتون می خوندیم:
«ببار ای بارون ببار
با دلم گریه کن خون ببار
در شبهای تیره چون زلف یار
بهر لیلی چو مجنون ببار
ببار ای ابر بهار
با دلم به هوای زلف یار
داد و بیداد از این روزگار
ماه رو دادن به شبهای تار
ای بارون...»

خداحافظ تنها کسی که کلمه عالیجناب برازنده ی وجودشونه.
روحشون شاد

امیدوارم هفته آینده اتفاقات خوبی براتون بیفته تا دوباره امید وارد جریان زندگیتون بشه و روزهای بهتر و قشنگیو تجربه کنین.

و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت
غصه هم میگذرد...
هستیِ شجریان در صداشه اون تا ابد وجود خواهد داشت. شجریان با جسمش به دنیا نیومد که بخواد با از بین رفتن جسمش از دنیا بره. شجریان با آوازش به دنیا اومد و آوازش همیشه در هستی خواهد بود و با ما خواهد زیست و بلکه ما خواهیم رفت اما او باز هم خواهد بود و با بشریت همراه خواهد شد.
farnad farnam
هستیِ شجریان در صداشه اون تا ابد وجود خواهد داشت. شجریان با جسمش به دنیا نیومد که بخواد با از بین رفتن جسمش از دنیا بره. شجریان با آوازش به دنیا اومد و آوازش همیشه در هستی خواهد بود و با ما خواهد ...
موافق کلامتونم.ممنونم که کامنت گذاشتید.
۸ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه خلاف سر زد از ما که در سرای بستی

عجب از روزگار

محمدرضا_شجریان
فروغی_بسطامی
چه کج‌رفتاری ای چرخ، چه بدکرداری ای چرخ ،سر کین داری ای چرخ

نه دین داری، نه آیین داری، نه آیین داری ای چرخ
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حسام حسینی شاعر آهنگساز و تنظیم کننده ایرانی متولد هشتم دی ماه است
برند ژوریس متعلق به وی و استودیو آن در ظفر قرار گرفته است
او موسیقی متن را در کلاس های ویدیویی هانس زیمر و تنظیم را در گرو 3 گذراند
حسام حسینی فهرجی در زمینه ی تهیه شعر آهنگسازی و خوانندگی در نمایش های مانند درخت سیب گناه کار نیست به کارگردانی استاد جعفری و نزد تماشاخانه استاد قطب الدین صادقی , ثار به کارگردانی استاد بیژن شیرمرز در حوزه فرهنگ وزارت ارشاد, مستند خشک سالی به کارگردانی استاد احمدی و .... حضور داشت
اولین آلبوم او با نام جز مرگ در پایان سال 99 آماده انتشار است
جهت هماهنگی کاری فقط با شماره ذیل تماس حاصل نمایید
09195805862
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یکی از زیباترین و محزون ترین لالایی هایی که هرگز شنیدم رو محمد نوری گفته. با اون صدای بی مانند. یه شعر زیبا و واقعی و موسیقی عالی. و به نظرم غیر از مادری که اونچه گفته میشه رو از سر گذرونده، کسی نباید بتونه اینجوری اجرا کنه اما محمد نوری شگفت انگیز این کار رو انجام میده.

جالبه وقتی برای دیدن صدای اهسته برف وارد سالن شدم، قبل از شروع نمایش یاد این اهنگ افتادم و موسیقی و صدای نوری، تا انتهای نمایش باهام بود. غیر از اون صدای در که من و محمد نوری جفتمون از جا پریدیم.

ده سال پیش وقتی رفت، یه قسمت از من رو با خودش برد و یه قسمتی از خودش رو در من جا گذاشت. روانش شاد

https://soundcloud.com/ahmad-mosharraf-music/mohamad-noori-lalai-mp3?ref=clipboard
Ali این را خواند
میم، سپهر، سیدمهدی، نورا احمدی، mahaya، پویا و محمد مجللی این را دوست دارند
چقدر شنیدنش بعد از مدت ها چسبید
دمت گرم
۲۱ شهریور
سپهر
چقدر شنیدنش بعد از مدت ها چسبید دمت گرم
نوش جان سپهر جان
۲۱ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تیوال عزیز ایکاش همراه با معرفی آلبومها یه سمپل کوچولو هم ازشون میذاشتید که شنونده بدونه با چی طرفه و بتونه راحت تر انتخاب کنه
به قولی شنیدن کی بود مانند دیدن.
پویا و زیلوبافی فدوی کاشانی این را خواندند
صبا صالحیان، پوریا صادقی و میم این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«آقای آبی» به تیوال می‌آیداولین ویدیو از شخصیت آقای آبی در سریال «دنیای زیبای من»
با توجه به اینکه دنیای زیبای من مجموعه ای همراه با کنسرت و نمایشهای زنده است، سایت تیوال پشتیبانی فنی فروش بلیط و پخش زنده بخشهای این مجموعه را بر عهده خواهد داشت. این سریال پس از نمایش در تیوال، در صفحه رسمی آقای آبی در اینستاگرام منتشر خواهد شد. این مجموعه به کارگردانی الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی تولید می شود که تاک شوی عروسکی وزه پلاس را در کارنامه خود دارند. عوامل این پروژه عبارتند از  دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: لیلا اسبقی  مدیر اجرایی: علی ظهوری راد  عروسک گردا : بهرام بهبهانی دستیار کارگردان: مریم رضوی - مرتضی کزازی - احسان ثنایی مدیر تصویر برداری: ...
دیدن اطلاعات ››

با توجه به اینکه دنیای زیبای من مجموعه ای همراه با کنسرت و نمایشهای زنده است، سایت تیوال پشتیبانی فنی فروش بلیط و پخش زنده بخشهای این مجموعه را بر عهده خواهد داشت.

این سریال پس از نمایش در تیوال، در صفحه رسمی آقای آبی در اینستاگرام منتشر خواهد شد.

این مجموعه به کارگردانی الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی تولید می شود که تاک شوی عروسکی وزه پلاس را در کارنامه خود دارند.

عوامل این پروژه عبارتند از 

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: لیلا اسبقی 

مدیر اجرایی: علی ظهوری راد 

عروسک گردا : بهرام بهبهانی

دستیار کارگردان: مریم رضوی - مرتضی کزازی - احسان ثنایی

مدیر تصویر برداری: ایمان سرمستی 

تدوین: ساسان نداف - سحر شجاعی 

صدابردار صحنه و استودیو: سیامک سلاطی 

عروسک ساز: داود بختیاری - سمیه گلباز 

عکس: شراره ایرائی

امور اجرایی عروسک ها:  مژگان شرطی

مدیرتولید: ماهبه پورصادق 

هماهنگی و دستیار تولید: لیلا رستگار 

روابط عموم : آزاده فضلی

گروه موسیقی: آبی بند 

آهنگساز و تنظیم و خواننده: علیرضا علیخانی

صدا پیشه: مرتضی کزازی 

همخوان بازیگر: احسان ثنایی 

بازیگران: لیلا اسبقی - علی ظهوری راد - مریم سادات رضوی - مژگان حامدی - امیر حسین دیو سالار - امیر مانی شاهرخی - صوفیا محمد خانی 

بازیگران خردسال: گلبرگ محمدی - مانلی اصفهانی - عرشیا فرشخواهی - سامیار فاضلی

کانال آقای آبی در تیوال: tiwall.com/mrblue

گروه هنری خورشید تهران، الهام قره خانی، مهرتاش مهدوی، Golbarg Mohamadi و لیلا رستگار این را دوست دارند
بسیار عالی 💙🤩💐🌞
۱۰ شهریور
آبی خوش تیپ ، موفق باشی 🌞💙🌞💙
۱۳ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تئاتر و موسیقی صاحب رویداد مشترک ملی می شوند/ اولین جشنواره بزرگ آنلاین  | عکس با حضور چهره های هنری؛ تئاتر و موسیقی صاحب رویداد مشترک ملی می شوند/ اولین جشنواره بزرگ آنلاین
نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی با حضور چهره های شناخته شده هنری برگزار می شود. حمیدرضا نوربخش به عنوان دبیر بخش موسیقی و محمد رحمانیان به عنوان دبیر بخش تئاتر نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی حضور دارند. همچنین رضا دادویی دبیر اجرایی این جشنواره است. طبق مذاکرات و برنامه ریزی های انجام شده هنرمندان مطرح تئاتر و موسیقی در شورای سیاستگذاری و همچنین هیأت های داوری این جشنواره حضور خواهند داشت.مؤسسه فرهنگی و هنری «هفت آینه میترا» با مدیریت شهاب الدین حسین پور برگزارکننده نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی است که در پایان فصل پاییز سال ۹۹ برگزار خواهد شد. فراخوان ...
دیدن ادامه ››

نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی با حضور چهره های شناخته شده هنری برگزار می شود.

حمیدرضا نوربخش به عنوان دبیر بخش موسیقی و محمد رحمانیان به عنوان دبیر بخش تئاتر نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی حضور دارند. همچنین رضا دادویی دبیر اجرایی این جشنواره است.
طبق مذاکرات و برنامه ریزی های انجام شده هنرمندان مطرح تئاتر و موسیقی در شورای سیاستگذاری و همچنین هیأت های داوری این جشنواره حضور خواهند داشت.
مؤسسه فرهنگی و هنری «هفت آینه میترا» با مدیریت شهاب الدین حسین پور برگزارکننده نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی است که در پایان فصل پاییز سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

فراخوان نخستین جشنواره ملی آنلاین تئاتر و موسیقی به زودی منتشر می شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یاداشت آقای پوریا صادقی عزیز را خواندم که درباره حال اینروزهای شهریار آواز ایران نوشته بود. هر انچه که می شد نوشت را ایشان گفتند. تصویری از زندگی نسل ما با صدای استاد. درون پرواز تهران را تا رشت می امدم و میخواندم و دلتنگ می شدم و بغض میکردم. پیاده که شدم چند خط نوشتم که قرار بود کامنت بشود زیر یاداشت ایشان .بعد تصمیم گرفتم اینجا بنویسم.بماند از روزهای بغض و حسرت و دلهره. روزهایی که خاطرات یک کشور روی تخت بیمارستان جم بود..

بخوان آوازه خوان شهر دلتنگی
بخوان بیداد را در جان عشاقت
نوایت را
دوباره ساز کن ای شهریار شهر سنگستان
شب است اینجا
سکوتی سهمگین میبارد از دیوار
کویری هم نوا با بم
برای ساز خاموشت دلش تنگ است
و مرغان سحر از ظلم ظالم ها
و مرغان سحر از جور صیادان
برای ... دیدن ادامه ›› یاد ایامت
برای آه بارانت
تمام شهر را دلتنگ می خوانند
زبان آتشت را سر بده بر استان جان
که جان ما
هوای مرغ خوش خوان می کند هر دم
که جان ما
نفس های تو را بالا و پایین می کند دم دم
بزن فریاد
نوا را در مرکب خوان
تو ای زیباترین پیغام اهل دل
تو ای خوابیده حالا در میان گنبد مینا
تو آرامی ولی اما
بدان حالا جهان ما
زمستان است
و قاصد ها خبر از حال بی حالت نمی آرند
وباران شهر را در بغض می شورد
بیا آوازه خوان نسل دلتنگی
بیا ای در خیال ما
صدای رده پایت مانده تا رویا
بیا ای آسمان عشق
سرت گرم و تنت خوش باد
سلامم را تو پاسخگوی و لب بگشا...


لینک یاداشت اقای صادقی عزیز

https://www.tiwall.com/wall/post/230758
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
جناب علیزاده عزیز، چه خوب کردی که پست مجزا گذاشتی. حیف از این شعر بود که مستقل نباشه. و بره زیر یه پست دیگه.
پوریا صادقی
جناب علیزاده عزیز، چه خوب کردی که پست مجزا گذاشتی. حیف از این شعر بود که مستقل نباشه. و بره زیر یه پست دیگه.
ممنون از لطف تون اقای صادقی گرامی. ارزو میکنیم حالشون خوب شه زودتر.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کسی نمی دونه زندگی برای چی شکل گرفته یا هدفش چیه.
میگن هر کی باید برای زندگیش هدفی داشته باشه تا زندگیش معنی پیدا کنه.
منم مثل اونا نمی تونم دست بذارم روی چیزی و بگم این هدف از زندگیه ولی تو زندگیم لذت هایی رو داشتم که تجربه کردنشون ارزش زندگی رو داشت. موسیقی یکی از اون لذت هاست. حاضرم همه ی سختی های زندگی رو دوباره از سر بگذرونم ولی یه بار سمفونی ۵ بتهوون رو بشنوم یا یکبار “نسوم دورما”ی پاواروتی رو یا نغمه های حنجره ی شجریان رو... شنیدن اون آوایی که از اون گلو بیرون میاد، زندگی رو برام لذت بخش کرده. بارها و بارها و بارها... و بارها...
میگن پیانو شاهنشاه ساز هاست و ویولن ملکه... انگار همه خوبا رو برداشتن واسه خودشون ولی دولوی صدای تو دولوی حکمه که همه رو می بُره و میندازه تو جیب خودش. خوشحالم که کودکیم با صدای تو که اون موقع نمیشناختم گذشت. قاصدک تو، مرغ سحر تو، شگفتی صدای تو که گوش من رو نوازوند و پروروند.
درسته خیلی موقعها باید ۱۰ دقیقه ی اول نوار رو‌گوش می دادم تا برسم به صدات. درسته صدات رو‌که می بردی بالا، ضبطم خر خر میکرد و نمیفهمیدم چرا. درسته فکر می کردم ربنا، صدای فرشته هاست و نه آدمیزاد... ولی الان می دونم که هم عصر تو زندگی کردن، یکی از شانس های زندگیم بوده. یکی از چیزهایی که زیستن رو خواستنی کرده. که شب بخوابم و صبح یکبار دیگه آواز تو رو بشنوم.
بلند شو مرد، بالا بگیر آواز، هنوز و همیشه منتظرم.

مرغ سحر ناله سر کن...
داغ مرا تازه تر کن...

صداشون روو نوار کاستای ضبط ماشین بابا پس‌زمینه‌ی پیچ و خمای جاده کندوان بود؛ هنوزم هربار که گوش می‌دم اولین چیزی که یادم میاد باباست.
شاید این عشق آدماست که نگه داشته استاد رو تا الان هم. مثل هزارتا و میلیون‌تا طناب ِ نامرئی بهش وصله و نمی‌ذاره پر بگیره از دردای این دنیا؛ وگرنه این‌همه سال با این‌همه درد حق هیچکس نیست.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تصاویری از ساخت سالن روباز و تخصصی تئاتر و موسیقی «هما»  پس از 2 ماه ساخت سالن روباز «هما» به پایان رسید
تصاویری از ساخت سالن روباز و تخصصی تئاتر و موسیقی «هما» که توسط گروه هنری مونگو به سرپرستی همایون غنی‌زاده طراحی شده است منتشر شد.به گزارش روابط عمومی سالن هما، مجموعه‌ی فوق آماده بهره‌برداری است و محمد قدس پروژه را مدیریت می‌کند. ضمنا پس از اخذ مجوزهای لازم برنامه‌های تئاتر و کنسرت اطلاع رسانی می‌شود.نازنین گودرزی مدیر اجرایی، محمدجابری مدیر فنی، ایلیا شمس مدیر‌ روابط عمومی، امیرحسین بزرگ‌زادگان مدیر تبلیغات، حامد حکیمی طراح لوگو و بهرام رامه طراح گرافیک با گروه تئاتر مونگو در سالن هما همکاری می‌کنند.ساخت ویدیو: علیرضا پورآخوندی، ...
دیدن اطلاعات ››

تصاویری از ساخت سالن روباز و تخصصی تئاتر و موسیقی «هما» که توسط گروه هنری مونگو به سرپرستی همایون غنی‌زاده طراحی شده است منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سالن هما، مجموعه‌ی فوق آماده بهره‌برداری است و محمد قدس پروژه را مدیریت می‌کند. ضمنا پس از اخذ مجوزهای لازم برنامه‌های تئاتر و کنسرت اطلاع رسانی می‌شود.

نازنین گودرزی مدیر اجرایی، محمدجابری مدیر فنی، ایلیا شمس مدیر‌ روابط عمومی، امیرحسین بزرگ‌زادگان مدیر تبلیغات، حامد حکیمی طراح لوگو و بهرام رامه طراح گرافیک با گروه تئاتر مونگو در سالن هما همکاری می‌کنند.

ساخت ویدیو: علیرضا پورآخوندی، شانا شهیدی/ استودیو ماژان

 
پوریا صادقی، سید حامد حسینیان و پویا فلاح این را دوست دارند
چه عالی و هیجان انگیز...
دم همایون و گروه مونگو گرم...
بهترین برداشت ازادم از سوءتفاهم کامو رو از این گروه دیدم.

https://www.tiwall.com/wall/post/203670
https://www.tiwall.com/wall/post/203930

کیف می کنم از خوش فکری همایون
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بخش دوم اجرای زنده و انلاین شهر خاموشِ کیهان کلهر امشب ساعت ۲۲ در اینستاگرامش

https://instagram.com/kayhan_kalhor?igshid=1306ei8snt7dt
پویا فلاح این را خواند
سیدمهدی و امپرسیونیست این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید