تیوال شعر و ادبیات
S3 : 15:31:40
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه رستوران گالری «آ» ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه گالری «آ»  واقع در کریم‌خان، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره ۷ یکی دیگه از کافه‌هایی هست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.

ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۳:۰۰

کافه رستوران کافه گالری «آ» رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام | تلگرام

Negin Fooladi و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک)، فرزاد جعفریان، سید حامد حسینیان، زهره مقدم، امیرمسعود فدائی و میترا این را دوست دارند
یک کافه ی دوست داشتنی وخوب...
۱۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«خاطرات قابل حمل» به کتابفروشی ها رسید | عکس
» «خاطرات قابل حمل» به کتابفروشی ها رسید
... دیدن متن »


«خاطرات قابل حمل »، چهارمین اثر رضا مهدوی هزاوه،   نویسنده و عضو هیات علمی گروه هنر دانشگاه آزاد اسلامی اراک ، به تازگی توسط انتشارات " او " منتشر شد و به پیشخوان کتابفروشی ها رسید.
 این کتاب مجموعه ی نوزده خاطره از مقاطع مختلف سنی نویسنده  است وتعدادی از این خاطرات پیش از این در  برخی مطبوعات منتشر شده است.
 نوستالژی ،از دغدغه  های اصلی نویسنده در "خاطرات حمل است" است و مهدوی با جست وجو در گذشته ی خود ، در پی کشف و فهم این نکته است که دلیل رنگ باختن  رویدادها و آدم ها و... در گذر زمان چیست؟ ضمن اینکه تمام یادداشت ها  در بستر اتفاقاتی است که در اراک رخ داده است.
خاطرات، با روایت داستانی  نوشته شده است و نویسنده سعی کرده  نوشته هایش را به مسائل سیاسی و اجتماعی  پیوند دهد تا اصل تعمیم پذیری را هم رعایت کرده باشد.
« خاطرات قابل حمل» در 99صفحه و با قیمت 15 هزار تومان  عرضه ی عمومی شده است.


محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشن مردم بندرانزلی برای یک رویداد فرهنگی | عکس
در حاشیه یکسالگی کمپین«تو هم بخوان»؛
» جشن مردم بندرانزلی برای یک رویداد فرهنگی
... دیدن متن »

به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از تیوال: شهر بندرانزلی در اواخر هفته جاری و در حالی که پایتخت و مدیران فرهنگی آن سرگرم برگزاری برنامه‌هایی به بهانه کتاب و با نام «هفته کتاب» بودند جشن یکسالگی رویدادی با عنوان «تو هم بخوان» را میزبانی کرد. برنامه‌ای مردمی که در آن مردم یک شهر به احترام کتاب و برای دعوت هم به مطالعه طی یکسال در قالب قرارهای ماهانه به تبادل کتاب‌های مطالعه شده خود با یکدیگر پرداختند و به دور از هر نوع هیاهو و خبرسازی و... ۲۵ آبان یکسال همدلی خود با یکدیگر را جشن گرفتند.
«تو هم بخوان» حاصل فعالیت یک سمن با عنوان «انجمن طرفداران توسعه بندر انزلی» است؛ یک موسسه مردم نهاد که  از آبان ۹۶ تا به امروز با برگزاری ۶ رویداد تبادل کتاب «تو هم بخوان» و ایجاد ۵ کتابخانه کوچک در سطح شهر به کمک کاغذهای بازیافتی و برگزاری مراسم های رونمایی از کتاب های نویسندگان بومی، برپایی نمایشگاه کتاب نویسندگان بومی و برگزاری نکوداشت‌های مشاهیر فرهنگی و هنرمندان توانست سال پرباری را برای این شهر رقم بزند. این انجمن همچنین در یک سال اخیر طرح هدیه کتاب به مسئولین شهری جهت یادآوری مطالبات مردمی را نیز پی گرفته است.جالب اینکه این سمن و پویش آن توانست در این یکسال بدون سر و صدا و حاشیه و  پس از انتشار فراخوانی طی یک میزان ۳ تُن کاغذ باطله را توسط مردم شهر انزلی گردآوری و با درآمد ناشی از آن با تاسیس کتابخانه ای کوچک با صد عنوان کتاب برای بخش کودک بیمارستان انزلی در روز جهانی کودک این موفقیت را جشن گرفت. در قدم‌های بعد این پویش شهروندان انزلی بار دیگر طی بازه زمانی ۹ ماهه توانستیم حدود ۱۰ تن کاغذ را از چرخه زباله خارج و سمت بازیافت هدایت و درآمد ناشی از این پویش را صرف ایجاد ۵ کتابخانه کوچک در بخش کودک بیمارستان، باشگاه و استخر های بانوان، کانون ناشنوایان، زندان انزلی کردند در سالگرد چنین رویدادی نزدیک به ۵۰۰ نفر از شهروندان انزلی نیز در ۲۵ آبان با حضور در تالاری در این شهر این تلاش یکساله را جشن گرفتند و به پاس تاثیرگذاری خود برای فرهنگی‌کردن شهرشان دقایقی را شاد بودند.
اما چرا چنین حرکت‌هایی موفق و دلشاد کننده است؟
باید در باور و حمیت مردم یک شهر و باور آنها به مطالعه و کتابخوانی و تاثیرگذاری آن جشتجو کرد. مردمی که بدون هیچ چشمداشتی و بدون هرنوع شورای سیاستگذاری، دور هم جمع شدند، کتابهای خود را با هم مبادله کردند و حتی کاغذهای شهرشان را به نیت کتابخانه دار کردن بخش‌های ناتوان شهر بازیافت کردند. دقت کنید این حرکت‌ها تنها حاصل خواست و نیت مردم یک شهر بود نه تصمیم شورای سیاستگذاری و تخصیص بودجه و یا مراسم کلنگ زنی و مصاحبه تلویزیونی و خبری و ...
در پایان نیز کسی جز خود آنها برای خداقوت گفتن به یکسال تلاش آنها فکری نکرد و مراسم گرم و صمیمی روز ۲۵ آبان آنها تنها با توان و تلاش خودشان به نتیجه رسید.
واقعیت این است که ظرفیت‌های بالقوه وبالفعل برای کتابخوانی و توسعه فرهنگی در شهرها و استان‌های کشور ما کم نیستند و البته کم نیستند افراد و سازمان‌های خصوصی و مردم‌نهاد که دل در گرو چنین رویدادهایی دارند.به واقع رویداد «تو هم بخوان» و جشن مردم انزلی برای کتاب نشان داد که شاید مهمترین عامل برای کتابخوان‌شدن جامعه ایرانی و افزایش سرانه مطالعه در آن همت و عزم خود آنها باشد. همتی که اگر نیست باید جزم شود و اگر هست باید بیش از پیش تقویت شود.
مردم بندرانزلی در این رویداد در روز ۲۵ آبان ماه میزبان مهمان هایی از جمله: کامران رسول زاده، حمید نورشمسی و بهرام شاه محمد لو بودند گفتنی است، سرپرست این رویداد آرمین صافدل است که، مریم نورسرشت ، بهاره حاجی بابایی، میلاد جوادی نژاد،ارین دباغ ، سهند ماهری، مرتضی صحرایی، کمند یعقوبی راد او را در این مسیر همراهی کرده اند.
طراح پوستر: گلناز گلچین

 

 

محمد لهاک این را خواند
ملیکا قراگوزلو این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "میز خدمت" بنیاد رودکی راه اندازی شد
... دیدن متن »

به منظور ارائه خدمات بهتر و تکریم از ارباب رجوع میز خدمت بنیاد رودکی فعال گردید .

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نظر به دستور دولت با هدف تسهیل در ارائه خدمات به ارباب رجوع و توسعه فعالیت‌ها میز خدمت و دبیرخانه این بنیاد در قسمت در ورودی تالار وحدت راه اندازی و اتصال به سیستم مکاتبات دولت (سیماد) برقرار شد .
میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که تنها نقطه تماس میان سازمان و گیرندگان خدمت به شمار می‌رود و هدف این میز ارائه خدمات به‌هنگام و کارآمد به ارباب رجوع است.
از این پس هنرمندان و مراجعین محترم جهت بهره برداری از اطلاعات مورد نیاز و ارائه نامه ها و درخواست های خود می توانند به میز خدمت بنیاد رودکی واقع در در ورودی تالار وحدت مراجعه نمایند.

ملیکا قراگوزلو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب مجموعه اشعار «فصل پنجم زمین» سروده «سحر اژدم‌ثانی» در باغ کتاب تهران رونمایی می‌شود | عکس
» کتاب مجموعه اشعار «فصل پنجم زمین» سروده «سحر اژدم‌ثانی» در باغ کتاب تهران رونمایی می‌شود
... دیدن متن »


کتاب مجموعه اشعار «فصل پنجم زمین» سروده «سحر اژدم‌ثانی» با حضور تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی در ساعت 18 تا 20 روز پنجشنبه 24 آبان ماه جاری در باغ کتاب تهران رونمایی می‌شود. کتاب «فصل پنجم زمین» نخستین مجموعه شعر «سحر اژدم‌ثانی» که به سبک نوسروده شده و توسط انتشارات «نور علم» چاپ و منتشر شده است؛ بیشتر اشعار آن اجتماعی و چندین شعر نیز در آن به زنان، اختصاص داده شده است.
مراسم رونمایی از کتاب «فصل پنجم زمین» قرار است با حضور تعدادی ازشخصیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، مسئولان و اساتید دانشگاه تهران وهمچنین هنرمندان کشور در ساعت 18 تا 20 روز پنجشنبه 24 آبان ماه جاری در بخش سروستان (کتابفروشی بزرگسال) واقع در باغ کتاب تهران برگزار شود. باغ کتاب تهران در بزرگراه شهید حقانی، بلوار کتابخانه ملی واقع شده است. «سحر اژدم‌ثانی» دانش‌آموخته رشته باستان شناسی از دانشگاه تهران است؛این هنرمند جوان، دو کتاب شعر دیگر در دست انتشار دارد که یکی مجموعه «ترانه‌های انگلیسی» و دیگری مجموعه «اشعار نو» هستند که با فاصله اندکی از مجموعه اشعار «فصل پنجم زمین» منتشر خواهند شد.

محمد لهاک و رها باصفا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشن امضای پاییزه‌ لاک‌پشت پرنده | عکس
» جشن امضای پاییزه‌ لاک‌پشت پرنده
... دیدن متن »

جشن امضای پاییزه‌ لاک‌پشت پرنده با حضور بیش از پنجاه نویسنده، تصویرگر و مترجم کتاب کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

در این جشن فهرست‌های ۲۶ و ۲۷ لاک‌پشت پرنده رونمایی می‌شوند و کتاب‌هایی که به این دو فهرست راه پیدا کرده‌اند، معرفی می‌شوند.

شهر کتاب مرکزی، دوشنبه، بیست و یک آبان ماه، ساعت ۱۷ میزبان خانواده‌هایی است که دوست دارند از نزدیک با پدیدآورندگان کتاب کودک گفت‌وگو کنند و در برنامه‌هایی با محوریت کتاب شرکت کنند. برنامه‌هایی مانند بلندخوانی و فعالیت‌های خلاقانه با محوریت کتاب‌های راه‌یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده.

آناهیتا تیموریان، نویسنده و تصویرگر کتاب چهار لاک‌پشته‌ی قایق کاغذی بخشی از این کتاب را بلندخوانی می‌کند و براساس آن کارگاهی را برای کودکان اجرا می‌کند.

فهرست بعضی از نویسندگان، مترجمان و تصویرگرانی که در این جشن حضور دارند و کودکان و نوجوانان می‌توانند کتاب‌ها را با امضای ایشان تهیه کنند به شرح زیر است:

رضی هیرمند، مهدی رجبی، شهلا انتظاریان، محبوبه نجف‌خانی، شهلا طهماسبی، محمدرضا شمس، جمال‌الدین اکرمی، فرزاد فربد، کیوان عبیدی آشتیانی، مجید شفیعی، سیدعلی شجاعی، زهرا شاهی، نسرین وکیلی، ناهید معتمدی، شیدا رنجبر، محمدرضا مرزوقی، زهرا موسوی، شادی فرزین، آناهیتا حضرتی، نیلوفر امن‌زاده، سودابه فرضی‌پور، نگار عجایبی، منصور علیمرادی، مینا مانی‌قلم، محمدرضا ملکی، مجید عمیق، و ....

حضور در این جشن برای عموم آزاد و رایگان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عایشه کولین» نویسنده مطرح ترک از ادبیات ترکیه می‌گوید | عکس
» عایشه کولین» نویسنده مطرح ترک از ادبیات ترکیه می‌گوید
... دیدن متن »


«عایشه کولین» نویسنده مطرح ترک و نویسنده کتاب «وداع» که چند روزی است به ایران سفر کرده در نشست مطبوعاتی از ادبیات و نویسندگان ترک سخن می‌گوید.
این نویسنده به دعوت مجموعه  فرهنگی «کوله‌بار سفر» با انگیزه تبادل فرهنگی از نویسندگان، شاعران ترکیه دعوت می‌کند تا از ایران دیدار کرده و با  ابعاد فرهنگی و ادبی ایران آشنا شوند. این مجموعه متقابلا فرصتی ایجاد خواهد کرد تا شاعران و نویسندگان ایران زمین نیز در همایش‌هایی در  کشور ترکیه بابت معرفی ادبیات ایران زمین شرکت کنند.
مدیرعامل این مجموعه سعید فکری، مدیر پروژه نسرین خادمی، دبیر اجرایی مارال دوستی و با همکاری نویسنده ایرانی تبار شاهزاده ایگوال خالق اثر آژیر قرمز در تهران است.
نشست مطبوعاتی و سخنرانی «عایشه کولین» روز یکشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۲:۰۰ در مجموعه کورش خواهد بود.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاملوخوانی | عکس
» شاملوخوانی
... دیدن متن »

هوشیار انصاری‌فر، نویسنده، شاعر و مترجم، در سال 1351 در تهران متولد شد. او که تحصیل‌کردهٔ مدرسه‌ای بین‌المللی در تهران است، یکی از شاعران و شعرپژوهان تأثیرگذار نسل دههٔ پنجاه ایران به شمار می‌رود. وی علاوه بر نگارش، ترجمه و سرودن شعر، به روزنامه‌نگاری هم اشتغال دارد.
از مقالات منتشرشدهٔ هوشیار انصاری‌فر در زمینهٔ‌ ادبیات و هنر می‌توان به «مقدمه‌ای بر شعر آیندهٔ فارسی»، «معنای ما، معنای ربع‌پرده وزیری» و «ملاحظاتی دربارهٔ اردیبهشت» اشاره داشت. ترجمهٔ کتاب «صید قزل‌آلا در آمریکا» اثر ریچارد براتیگان هم از آثار مشهور اوست که خوانندگان فراوانی را با نثر براتیگان آشنا کرده است. انصاری‌فر که تجربهٔ داوری چندین دوره جشنواره ادبی و برگزاری نشست و کارگاه‌های متعدد را در کارنامه‌ خود دارد، از شاعران و نظریه‌پردازان مهم شعر امروز  به شمار می‌رود.
-
در کارگاه شش‌جلسه‌ای «شاملوخوانی» با هوشیار‌ انصاری‌فر، با تکیه بر چند شعر کلیدیِ احمد شاملو، خوانشی نو از آثار، روزگار و زندگی او انجام خواهد شد.
کارگاه شش‌جلسه‌ای «شاملوخوانی» با هوشیار انصاری‌فر
-
خوانشی نو از شعر و زندگی احمد شاملو
-
برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، شنبه تا چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۶:۳۰ با تلفن ۸۸۳۲۳۴۸۳ تماس بگیرید.
-
ظرفیت این دوره محدود است.


محمد لهاک و نیلو این را خواندند
مهرنوش ارزاقی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نشست نقد و بررسی رمان بند محکومین در شهر کتاب الف | عکس
بند محکومین در الف
» نشست نقد و بررسی رمان بند محکومین در شهر کتاب الف
... دیدن متن »

نشست نقد و بررسی رمان «بند محکومین» نوشته‌ کیهان خانجانی روز جمعه این هفته چهارم آبان در شهر کتاب الف برگزار می‌شود.
در این نشست عنایت سمیعی (منتقد ادبی)، شهریار وقفی‌پور (مترجم، نویسنده، پژوهشگر) و مهسا محب‌علی (نویسنده و مدرس داستان) و همچنین نویسنده کتاب حضور خواهند داشت و به گفتگو و نقد این رمان می‌پردازند.
بند محکومین در زمره آثار ساختارگرا، جریان‌گریز و ضدژانر می‌گنجد و روایت تجربه خاصی است. رمان در زندان لاکان رشت میگذرد، در بند محکومین. هر زندانی در این بند گذشته‌ای دارد و خانجانی با روایت زندگی هر کدام در تلاش است تا پیوندی میان این آدم‌ها بسازد تا ساختار داستانش تکمیل شود. زبان قصه‏‌گو و غیرتوصیفی نویسنده نیز به این ضرباهنگ افزوده شده و اثر را با سرعت پیش میراند. خانجانی جهانی متفاوت میسازد که در داستانهای با محوریت زندان، کم.نظیر است.
این برنامه روز جمعه چهارم آبان از ساعت ۱۷ در شهرکتاب الف واقع در زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ‌میدان الف، انتهای الف شمالی، پلاک ۱ برگزار می‌شود. ورود برای  علاقمندان آزاد است.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به ادبیات آیینی شاعران طنزپرداز | عکس
در تازه‌ترین برنامه «دگرخند» صورت می‌گیرد
» نگاهی به ادبیات آیینی شاعران طنزپرداز
... دیدن متن »

۱۲۸‌اُمین نشست «دگرخند» با موضوع ادبیات آیینی و با حضور یوسفعلی میرشکاک، اکبر کتابدار و عباس احمدی برگزار می‌شود.

به گزارش تیوال به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، ۱۲۸‌اُمین نشست «دگرخند» با موضوع ادبیات آیینی برگزار می‌شود.
در این نشست، ادبیات آیینی با نگاهی به اشعار و نوشته‌های آیینی شاعران و نویسندگان طنزپرداز بررسی خواهد شد.
یوسفعلی میرشکاک، اکبر کتابدار و دکتر عباس احمدی مهمانان این برنامه «دگرخند» خواهند بود.

۱۲۸اُمین نشست «دگرخند» دوشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷در سالن آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار می‌شود. حضور در این برنامه برای تمامی علاقه‌مندان رایگان و آزاد است.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 تمدید مهلت کتاب سال شعر (به انتخاب خبرنگاران) | عکس
» تمدید مهلت کتاب سال شعر (به انتخاب خبرنگاران)
... دیدن متن »

مهلت شرکت در سیزدهمین دوره جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» برای یک هفته تمدید شد.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین دوره‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات برگزار می‌شود.

دبیرخانه‌ این دوره از جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران نیز از تمامی شاعران و ناشرانی که در سال ۱۳۹۶ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

- کتاب در سال ۱۳۹۶ منتشر و در شناسنامه‌ آن درج شده باشد.

- چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

- برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۸۷ - ۱۳۳۵۵ ، دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر خبرنگاران بفرستند.

در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت‌شده، می‌توانند بفرستند:

‌ - شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه‌ شعر در ایران منتشر کرده یا در نوبت نشر داشته باشند.

- شرکت علاقه‌مندانی که قبلا کتابی غیر از مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.

- مجموعه‌ شعرها باید به زبان فارسی باشد.

- تعداد شعرها دست‌کم بین ‌۴۰ تا ‌۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه‌های مجموعه‌ شعرها دست‌کم بین ۸۰ تا ‌۱۰۰ صفحه باشد.

- شعرها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی‌میترا ۱۲) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی‌دی‌اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز شود.

- حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.

در این بخش نیز علاقه‌مندان تا ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند:

 

sher.khabarnegar@gmail.com

مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بزرگداشت روز حافظ در فرهنگسرای نیاوران | عکس
» بزرگداشت روز حافظ در فرهنگسرای نیاوران
... دیدن متن »


به مناسبت روز حافظ، شاعر نامدار ایرانی، جمعه20مهرماه برنامه‎ای با حضور اهالی ادبیات و موسیقی در فرهنگسرای نیاوران بر پا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در این برنامه که با حضور تعدادی از هنرمندان و صاحب‌نظران برگزار خواهد شد از آلبوم «حافظ خوانی» آقای علی رستمیان نیز رونمایی می‌شود.

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی، معروف به لسان‌الغیب، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیا شاعر بزرگ سده هشتم ایران و یکی از سخنوران نامی جهان است. همه ساله در 20 مهرماه بزرگداشت این شاعر نامی در ایران و جهان برگزار خواهد شد.

گفتنی است این مراسم جمعه  20 مهرماه ساعت 16 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد و حضور برای عموم علاقمندان آزاد خواهد بود.

محمد لهاک این را خواند
عمو فرهاد قصه ها این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رونمایی از کتاب مسیر صلح توسط نخستین زن جهانگرد ایرانی | عکس
کافه ملکوت برگزار می کند:
» رونمایی از کتاب مسیر صلح توسط نخستین زن جهانگرد ایرانی
... دیدن متن »

 
کتاب «مسیر صلح» نوشته پوپه مهدوی‌نادر، نخستین زن مسلمانی که با دوچرخه و کوله‌پشتی دور دنیا را رکاب زد روزجمعه (13مهرماه) در کافه ملکوت رونمایی می‌شود. این کتاب تجربه‌ها و عکس‌های این زن جهانگرد ایرانی است که به‌عنوان چهره جهانی صلح نیز شناخته شده است.


پوپه مهدوی‌نادر، نویسنده کتاب «مسیر صلح» و نخستین زن جهانگرد ایرانی که با دوچرخه و کوله‌پشتی دور دنیا را رکاب زد، در این باره گفت: از کودکی آرزوی چنین سفری را داشتم، این سفر برای حمایت از کودکان یتیم و خانواده‌های بی‌سرپرست، آشنایی با مردم دنیا و رساندن پیام صلح و دوستی به آن‌ها بود. من سفر دور دنیا را به‌نام «عشق، دوستی و صلح جهانی» شروع کردم؛ کاری که همیشه از کودکی آرزوی انجام آن را در ذهن می‌پروراندم.مهدوی‌نادر درباره انگیزه‌اش از انجام این سفر گفت: از 9 سالگی دو آرزوی بزرگ داشتم؛ نخست این‌که به مردم کمک کنم و یک پرورشگاه برای کودکان بی‌سرپرست داشته باشم و دیگر این‌که جهانگرد بشوم. آرزوی نخستم در 17 سالگی در آشنایی با گروهی که به مردم کمک می‌کردند، برآورده شد. این گروه زندگی را صرف خدمت به مردم می‌کردند و مسیر زندگی‌ام را تغییر دادند. در همین دوره با استادم، شهریار روحانی، بنیانگذار همین گروه نیز آشنا شدم و وی به من گفت برای آینده و سفرم تصمیم بگیرم چرا که سال‌ها بعد حسرت خواهم خورد که چرا تا جوان بودم این کار را انجام ندادم.
مراسم رونمایی از این کتاب با حضور افراد برجسته و هنرمندان روز جمعه در کافه ملکوت برگزار می شود.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "عتبات کلمات" هم نفسی با شاعران آیینی
... دیدن متن »


به گزارش تیوال، مستند پرتره «عتبات کلمات» به تهیه کنندگی سجاد نوروزی ویژه ایام محرم تهیه وتولید شده و از شبکه چهار سیما به روی آنتن می رود .این برنامه نگاهی دارد  به ۱۰ شعر برجسته  عاشورایی که میان اهل ادب شهره شده اند و به بهانه این شعرها به سراغ شاعر آنها می رود و زمانه ، زندگی اش و چگونگی  رسیدن به این شعر را در قالب یک مستند پرتره بازگو می کند.

معتمدی خواننده جوان کشورمان  برای تیتراژ مستندهای «عتبات کلمات» هفت آواز ماندگار و دلنشین با اشعار عاشورایی اجرا کرده است.

وی  پیش از این در مصاحبه هایش علت پذیرفتن اجرای آوازهای این مجموعه را این گونه بیان کرده است که: این برنامه از چند جنبه برایم حائز اهمیت بود. در وهله اول این برنامه موضوعی دارد که متناسب با اعتقادات جامعه است و در واقع به چیزی پرداخته که در نهایت بخش عمده و حداکثری جامعه دل در گروی آن دارند و نسبت به آن ارادت نشان می‌دهند. دیگر ویژگی این برنامه این است که موضوع محرم و عاشورا را با رویکردی جدید، از منظر ادبی مورد توجه قرار می‌دهد و نگاه خاصی به آیین‌های عاشورایی دارد که تاکنون شبیه آن را در تلویزیون ندیده بودیم. وقتی راش‌های برنامه را می‌دیدم، این قضیه برایم بسیار جالب بود.

معتمدی درباره «عتبات کلمات» گفت: به نظرم کاری بود که من به‌عنوان یک هنرمند می‌توانستم با توجه به زمانی که در اختیارم قرار گرفته، آن را در قالب اثری هنری ارائه بدهم. همچون باقی موارد، این برنامه هم مجالی برایم فراهم کرد تا اثری به جامعه ارائه کنم که متناسب با حال و هوای این روزهایش باشد و در بین مردم دیده و شنیده شود. فکر می‌کنم در مجموع کار قابل قبولی از آب درآمد. علی موسوی گرمارودی، محمد علی مجاهدی ،علیرضا قزوه،مرتضی امیری اسفندقه ،یوسفعلی میرشکاک ،سعید بیابانکی ،افشین علا،احمد علوی،احمد بابایی و هادی جانفدا ۱۰ شاعری هستند که در این برنامه حضور دارند. عتبات کلمات در شب های محرم هر شب به جز جمعه ها  از شبکه چهار سیما پخش می شود. محمد معتمدی خواننده سرشناس موسیقی سنتی تیتراژ این ویژه برنامه را با شعری از استاد مجاهدی اجرا کرده است ومحمود حبیبی کسبی نویسندگی و مهدی زنگنه کارگردانی این مجموعه را برعهده دارند.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 خانه
» خانه "فروغ فرخزاد"ثبت ملی شد
... دیدن متن »


سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از ثبت ملی خانه فروغ فرخزاد خبر داد.

حجت نظری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت خانه پدری فروغ فرخزاد که اخبار مربوط به تخریب آن حواشی زیادی را ایجاد کرده بود، گفت: پس از اطلاع از احتمال تخریب این خانه شخصا از شهردار منطقه 11 و اداره کل میراث فرهنگی تهران موضوع را پیگیری کردم.

وی با اشاره به بازدیدی که به همراه خبرنگاران از این خانه داشت، گفت: باتوجه به درخواست اهالی رسانه به همراه این عزیزان از خانه پدری این شاعر کشورمان نیزبازدید کردیم و برخلاف آنچه که گفته شده بود این خانه همچنان یکسری شاخص های تاریخی و هویت خود را حفظ کرده بود که در همین راستا برای ثبت ملی این خانه وارد عمل شدیم.


نظری با بیان اینکه خوشبختانه با پیگیری های انجام شده، خانه پدری فروغ فرخزاد ثبت ملی شد، اظهارکرد: این خانه با شماره ۳۲۱۰۸ در فهرست آثارملی کشور به ثبت رسید و لوح ثبتی این خانه نیز پس از تاییدیه های نهایی، در روزهای آینده از طریق مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی به استان تهران ابلاغ و نصب خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره وضعیت این خانه پس از ثبت ملی نیز گفت: با توجه به برخی الحاقات که طی سال های گذشته توسط مالک به خانه پدری فروغ افزوده شده یا تغییراتی که در نقشه ایجاد شده، تغییرات با نظر کارشناسان برداشته خواهد شد و خانه فروغ به همان حال و احوال روزهایی که فروغ زندگی می کرد باز خواهد گشت.

نظری با تاکید بر اینکه سعی ما حفظ حافظه تاریخی شهر است، ادامه داد: امیدوارم این محل  به زودی به خانه موزه فروغ فرخزاد تبدیل شود و مدیریت شهری نیز آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را دارد.

وی در پایان از همراهی و حساسیت خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در ماجرای ثبت خانه فروغ فرخزاد تقدیر کرد و گفت: خوشحالم که در دوره پنجم شورای شهر تهران شهروندان و خبرنگاران نیز همراه با اعضای شورای شهر بر شهر و سرمایه های شهر نظارت دارند و در ادامه مسیر نیز از شهروندان می خواهم که از طریق فضای مجازی مسائل و مشکلات شهر را به ما منتقل کنند.


انتهای پیام

رضا غیوری، محمد لهاک و سارا سلامی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چگونه نویسنده شویم؟ / توصیه‌هایی از «ربکا سول‌نیت» | عکس
» چگونه نویسنده شویم؟ / توصیه‌هایی از «ربکا سول‌نیت»
... دیدن متن »

 
«ربکا سول‌نیت»، نویسنده آمریکایی و سردبیر نشریه ادبی هارپر به نویسندگان تازه‌نفس و افرادی که دوست دارند نویسنده شوند توصیه می‌کند با عشق به راه خود ادامه دهند. وی در مطلبی که در سایت «لیت‌هاب» منتشر شد توصیه‌های خود را با تازه‌کارهای دنیای ادبیات در میان گذاشت.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از Lithub- این نامزد جایزه ملی ادبی آمریکا توصیه‌های خود را چنین بیان می‌کند:
 
بنویسید: هیچ جایگزین مناسبی برای نوشتن در دنیا وجود ندارد. آن چیزی را که دوست دارید به روی کاغذ بیاورید. منظور من وبلاگ، توئیتر، و اینستاگرام نیست. با نوشتن چیزهای کوچک شروع کنید. اول جمله‌ای خوب بنویسید و سپس آن را تبدیل به یک پاراگراف کنید. به نوشتن یک رمان بسیار قوی یا گرفتن جایزه فکر نکنید. تلاش و تمرین بسیاری برای انجام این کار لازم است. مطالب ضعیف بنویسید زیرا راه رسیدن به مطالب خوب نوشتن و پاره کردن کاغذهای متعدد است.
 
نوشتن به معنای تایپ کردن نیست: باید بدانید اینکه چند جمله تایپ کنید به معنی نویسنده شدن شما نیست. باید فکر کنید و هر بار کلماتی اضافه یا کم کنید. اگر به نوشتن ادامه دهید در نتیجه به نوشته‌ای خوب می‌رسید. اما به نوشته خود تعصب نداشته باشید. اگر چندین صفحه مطلب نوشتید نگران حذف جملات و کلمات نباشید. ویراستاری بخش مهمی از نوشتن یک مطلب است. باید بدانید مطلب خوب مطلبی است که بارها بازنویسی شده باشد.
 
کتاب بخوانید: نوشته‌های خوب را بخوانید. اما در حال زندگی نکنید. به گذشته و آثار قدیمی توجه خاصی داشته باشید. مهم‌تر از آن آثاری را که به شما لذت می‌دهد بیشتر بخوانید. ادبیات مدرسه نیست. کتاب بخوانید اما بدانید که تقلید از نویسندگانی که در حال حاضر موفق هستند شاید شما را در کوتاه‌مدت موفق کند اما هدف خوبی برای برنامه‌ریزی بلندمدت یک نویسنده نیست. اگر به دوره‌های تاریخی مختلف نگاه کنید نویسنده‌های مشابه بسیاری را خواهید دید که جایزه گرفته‌اند اما در طول زمان نامی از آنان در دنیای ادبیات باقی نمانده است. اگر حرف مرا باور ندارید تحقیقی درباره آثار پرفروش 1935 یا 1978 انجام دهید! خود را جای «هرمان ملویل» بگذارید! در سال 1849 بسیاری به او گفتند که کتاب او درباره آن نهنگ بسیار مسخره است اما او تلاش زیادی برای نگارش «موبی دیک» انجام داد و وقتی موفق شد از آن دوستان ناامید خبری نبود. «امیلی دیکنسون» در طول حیات خود فقط چند شعر منتشر کرد در حالی که هزاران شعر نوشته بود. بسیاری حرف او را در آن دوره درک نمی‌کردند اما در حال حاضر از او به عنوان یک شاعر بزرگ یاد می‌شود. هر اثری باید زمانه خود را بیاید.
 
به حرف دیگران گوش دهید: بازخورد اطرافیان از نوشته خود را ببینید. ویراستار، خوانندگان، دوستان، همکلاسی‌ها اثر شما را می‌خوانند. نظر آنان را جویا شوید و از اشتباهات خود درس بگیرید. نظرات خودتان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان یک خواننده به مطلب خود نگاه کنید.
 
زمان: نویسنده شدن زمان می‌برد. باید وقت مناسب آن را بیابید. بهتر است برای کسب درآمد شغل دیگری داشته باشید.
 
حقایق: سعی کنید از حقایق در داستان خود بنویسید. مهم نیست درباره چه موضوعی مطلب می‌نویسید. مهم این است که آن مطلب را درست بنویسید. اگر درباره سیاست می‌نویسید باید اطلاعات کافی مربوط به آن را کسب کنید.
 
لذت: نوشتن روبه‌رو شدن با عمیق‌ترید دردها و شکست‌های ذاتی انسان است. و همه انسان‌ها خوب می‌دانند که نوشتن کار بسیار سختی است. اگر نوشته بدی به نگارش درآوردید کمی مکث کنید و به بیرون پنجره نگاه کنید و به خود بگویید در حال انجام کاری هستید که دوست دارید. مهم این است که از کار خود لذت ببرید.
 
عشق به کار با موفقیت در آن فرق دارد: موفقیت نتیجه عشق به کار است. اگر کار خود را دوست داشته باشید و به هدف خود فکر کنید موفق نیز می‌شوید.
 
همه چیز به شما بستگی دارد: قبل از آغاز نوشتن از سختی‌های راه آگاه بودید بنابراین ادامه راه به شما بستگی دارد.

محمد لهاک و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«تا هفت‌خانه آن‌ور تر» در شهرکتاب‌های سراسر ایران | عکس
» «تا هفت‌خانه آن‌ور تر» در شهرکتاب‌های سراسر ایران
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی شهرکتاب مرکزی، اثر جدید صابر ابر کارگردان، نویسنده و بازیگر صاحب‌نام تئاتر و سینما با نام «تا هفت‌ خانه آن‌ورتر» که به تازگی منتشر شده است از سه‌شنبه ۲۰ شهریور، همزمان در شهرکتاب‌های سراسر ایران به فروش می‌رسد. لازم به ذکر است تمامی این کتاب‌ها توسط این هنرمند امضا شده و این اثر تنها در شهرکتاب‌ها به‌طور انحصاری قابل دسترس است.


هم‌چنین مراسمی با حضور «صابر ابر» به بهانه انتشار «تا هفت خانه آن‌ور تر»  دوشنبه ۱۹ شهریور در شهرکتاب مرکزی ساعت ۱۹:۰۰ برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.
«تا هفت خانه آن‌ورتر» که بر اساس طرح مشترک صابر ابر و آرش صادقی اجرا شده، به روایت زندگی مادربزرگ‌هایی‌ از گوشه و کنار ایران و با تأکید بر آشپزی ایرانی می‌پردازد. برای این پروژه ۱۰۰ مادربزرگ از اقوام مختلف ایرانی و شهرهای گوناگون، برای آشپزی و معرفی یک غذای بومی انتخاب شدند. اما آشپزی تنها هدف این پروژه نبوده؛ بلکه بهانه‌ای برای پرداختن به فرهنگ، آداب و رسوم اصیل خانواده‌های ایرانی و پاسداشت مقام مادربزرگ بوده است. از میان ۱۰۰ مادربزرگی که تصاویرشان ثبت و ضبط شد، روایت ۲۰ نفر در فیلم‌هایی مستقل و به صورت سریالی به نمایش در خواهد آمد. در این فیلم‌ها، گفت‌وگوهایی با مادربزرگ‌ها هنگام طبخ غذا صورت گرفته و در کنار آشپزی، درباره خانه و کاشانه، علایق، سلایق، خاطرات و عواطفشان نیز صحبت‌هایی به میان آمده است.

محمد لهاک این را خواند
فرزانه ناظری و زهره شاداب این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
   ٤٦  کتابخانه در یزد تاسیس شد | عکس
» ٤٦ کتابخانه در یزد تاسیس شد
... دیدن متن »

کارشناس پژوهش‌های کاربردی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد با اشاره به اهمیت ترویج کتاب‌خوانی گفت: تعداد 46 کتابخانه روستایی با عنوان « کتابخانه روحانیون مستقر» در سطح روستاهای استان یزد ایجاد شده است.

مهدی تیموری؛ کارشناس پژوهش‌های کاربردی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به برنامه‌های ترویج کتاب‌خوانی در این اداره کل در یزد گفت: تعداد 46 کتابخانه در روستاهای استان یزد با عنوان «کتابخانه روحانیون مستقر» ایجاد شده است.
 
وی افزود: این کتابخانه‌ها در روستاهایی که روحانیون به منظور تبلیغ اعزام شده‌اند، ایجاد شده است که در خانه عالم یا مساجد به مردم خدمت رسانی می‌کنند.
 
کارشناس پژوهش‌های کاربردی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در تمامی 10 شهرستان استان یزد، کتابخانه وجود دارد که به‌صورت تخصصی در حوزه دین فعالیت دارند. 13 کتابخانه صدرا نیز در استان یزد فعالیت دارند که به صورت تخصصی و مقطعی خدمات ارائه می‌کنند.
 
وی افزود: در استان یزد بیش از 100 عنوان کتاب به این کتابخانه‌ها اختصاص داده شده است و در این کتابخانه‌ها 50 تا 60 هزار جلد کتاب وجود دارد.
 
کارشناس پژوهش‌های کاربردی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: برگزاری مسابقه‌های کتاب‌خوانی، دوره‌های مطالعاتی و اهداء کتاب به‌عنوان برنامه‌های ما در این کتابخانه‌ها در سطح استان و روستاها است

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کنار صدها هزار مخاطب
» تیوال شش‌ساله شد!
... دیدن اطلاعات »

تلاش کردیم تیوال رو مانند یه موجود زنده بسازیم... یه دوست که همراه و همقدم مخاطبانش رشد می‌کنه و بزرگ می‌شه، و امروز این دوست در کنار صدها هزار همراه شش‌ساله شد :-)

قدردان همراهی شما در این راه دشوار و شیرین هستیم و این همون چیزیه که ما رو دلگرم و محکم کرده.

به مناسبت جشن تولد شش‌سالگی تیوال، هدیه ویژه‌ای براتون در نظر گرفتیم:
تا شش روز می‌تونید با بهره از کد تخفیف bday6 با ۵۰٪ تخفیف مشترک تیوال+ بشین یا اون رو تمدید کنید!

» خرید اشتراک تیوال‌پلاس

» تمدید اشتراک تیوال‌پلاس (برای مشترکان کنونی)

شاد و تیوالی باشید!

۰۴ شهریور
۵۹ نفر این را دوست دارند
به تمام عزیزان درتیوال تبریک فراوان و آرزوی موفقیت های بسیار با عزمی همدلانه ، مسئولانه و کارآتر با کاربران تیوالی ...
۰۴ شهریور
با سلام واحترام و عرض تبریک وشاد باش
گروه همیاری محترم
یک بار در پایان سال گذشته و نزدیکی تعطیلات عید نوروز اشکالاتی رودر خصوص رویکرد تیوال پلاس مطرح کردم.
اینکه در یکی دو ماه اول خوب بود به مرور زمان اثر چندانی از تخفیف دیده نمیشه مثل اتفاقی که برای ... دیدن ادامه » تخفیف کیف پول افتاد.سایر موارد هم کاربرد چندانی نداره.
همچون جناب محمدرضا دانش خواستم بدونم قرار هست تغییری در رویه انجام بگیره و یا به همین سیستم و تقلیل بیشتر تخفیف ها ادامه خواهید داد.
با تشکر
۱۰ شهریور
لطفا کد تخفیف رو تمدید کنید. با تشکر
۱۱ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر خانواده، یک فرهنگنامه کودکان و نوجوانان | عکس
خرید با تخفیف، هم‌زمان با اکران اینترنتی مستند «توران خانم»
» هر خانواده، یک فرهنگنامه کودکان و نوجوانان
... دیدن متن »

در این آشفته بازار فرهنگی، حمایت از فعالیت‌هایی که در مسیری درست گام برداشته‌اند وظیفه‌ی هر انسانِ فرهنگ‌دوستی است.

شورای کتاب کودک در این سال‌ها با مشقت فراوان و زحمت عزیزانی چون توران میرهادی، یاران همفکرش و دیگر اعضای داوطلب شورا توانسته حرکتی را آغاز و ادامه دهد که منجر به انتشار فرهنگنامه‌ ارزشمند کودکان و نوجوانان شده است. این مجموعه  در سال ۱۳۵۸ با پیشنهاد توران میرهادی راه‌اندازی شد. انگیز‌ه‌ی این کار به گفته‌ی توران میرهادی، کمبود منابع خواندنیِ بومی در زمینه‌ی فرهنگ، هنر و تاریخ ایران و ناکارآمدی منابع ترجمه شده درباره‌ی فرهنگ بشری برای کودک و نوجوان ایرانی بود.

در این بخش نزدیک به ۳۰۰ نفر در زمینه‌های گوناگون مانند نویسندگی، ویراستاری، مشاوره، واژه‌نگاری، صفحه‌آرایی و بخشهای پشتیبانی و اداری فعالیت می‌کنند. مقاله‌ها در ۲۵ گروه موضوعی نوشته و ویراستاری می‌شود. بسیاری از نویسندگان، مقاله‌های خود را به‌صورت رایگان در اختیار فرهنگنامه قرار می‌دهند. مقاله‌ها پس از ویرایش نهایی و تصویرگذاری در اختیار شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه قرار می‌گیرد.

برای یافتن طرح کلی برخی مقاله‌ها یا آشنایی دقیق‌تر با آگاهی‌های مورد نیاز کودکان و نوجوانان، کارشناسان و ویراستاران فرهنگنامه از سال ۱۳۵۹گروهی از کودکان و نوجوانان ده تا شانزده ساله را، با نام شورای مشورتی، به مشاوره دعوت کردند. طرح برخی مقاله‌ها با نظرخواهی از این گروه  تهیه می‌شود. تألیف و تدوین فرهنگنامه با نظم الفبایی و در حدود ۲۵ جلد پیش‌بینی شده است.

به‌سبب طولانی ‌شدن روند تدوین فرهنگنامه، از سال ۱۳۹۵، طرح روزآمدسازی جلدهای منتشر‌شده و برنامه‌ریزی برای انتشار الکترونیکی این اثر، در دستور کار شورا و ناشر آن شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه قرار گرفت.

حال فرصتی پیش آمده تا بتوانیم از این منبع ارزشمند برای کودکان و نوجوانان خودمان بهره ببریم و هم اینکه با حمایت خود، امکان ادامه‌ی حیات پرقدرت این مجموعه را فراهم سازیم.

از شما دعوت می‌کنیم با خرید حداقل یک جلد در این کار سهیم باشید.

گفتنی است خریداران محترم می‌توانند همزمان با اکران اینترنتی مستند «توران خانم»، فرهنگنامه و آثار توران میرهادی را با شرایطی ویژه از سایت شهرکتاب‌آنلاین تهیه نمایند:

- کل مجموعه فرهنگنامه با ۲۰ درصد تخفیف
- تک جلد فرهنگنامه با ۱۰ درصد تخفیف
- آثار توران میرهادی با ۱۰ درصد تخفیف

۱۰ نفر این را دوست دارند
توران خانم فیلم مستندتونو دیدم
منم می خوام غم بزرگ رو به کار بزرگ تبدیل کنم مثل شما دوست دارم قول بدم بهتون
من فرزند دهه شصتی ام
مدیونتونیم جاتون بهشت
روحتون مینو بهره باد
۲۷ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید