تیوال شعر و ادبیات
T1 : 12:23:13
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
"دندانها همه سالم بودند
و قنداق تفنگ
بیرمق
سکسکه های احتزار را
پیاله میزد"

رباعیها پایان قصه را رقصیدند
و سرم
بر بدنی غریب
مرا ترک کر...

"رستم بود
که های! کجاست اکوانِ دیوِ دره یِ شقایق؟
و شقایق بود که کاسبرگهایش را برای پاییز
به دیوار
گره ... دیدن ادامه » میزد"

دود سیگار
آسمان را میرقصاند
و زمین
عطسه میکرد
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» فراخوان احمد مسجدجامعی برای کتابگردی
... دیدن متن »  • در آستانه چهارمین دوره  کتابگردی هموطنانمان در غرب کشور داغدار عزیزان خود شده اند و خانمان خود را از دست داده اند. دل همه ایرانیان به یاد آنان می تپد و ما نیز شریک دردهای آنان هستیم. کتاب یکی از پایدارترین میراث‌های بشری و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخص های توسعه است که در فرهنگ و سنت دینی ما نیز جایگاه قابل توجهی دارد.
  •  به همین اعتبار نهادهای صنعت نشر نیز حائز اهمیت است و در میان این نهادها، کتابفروشی به عنوان آخرین حلقه صنعت نشر جایگاه ممتازتری دارد. بنابراین، تقدیر، پشتیبانی و حمایت از کتابفروشی، همزمان که کاری اخلاقی است، حمایت از توسعه کشور عزیزمان، ایران است.
  •  یکی از موثرترین راه‌های پشتیبانی و حمایت از خدمتگزاران کتاب، حضور فعال و مردمی در کتابفروشی ‌ها و خرید کتاب است. رونق کتاب‌فروشی‌ها به عنوان آخرین حلقه از زنجیرۀ صنعت نشر، به رونق کل نشر ایران منجر خواهد شد.
  • از سه سال پیش، کتابگردی در آخرین پنج‌شنبۀ هفتۀ کتاب، که روز کتاب‌فروشی نام گرفته، با استقبال مردم فهیم کشورمان، رو به‌رو شده است، امسال به دلیل همزمانی آخرین پنج شنبه هفته کتاب با ایام سوگواری، کتابگردی به هفته بعد موکول شد.
  •  امسال نیز به سیاق سال های گذشته  از مردم فرهیخته و شریف سراسر ایران دعوت می ‌کنیم،  به پویش کتابگردی پیوسته و روز پنج‌شنبه ٢آذر ماه با حضور پرشور گروه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، خانوادگی و ... در کتابفروشی ‌های سراسر کشور و مخصوصا کتابفروشی های کوچک  و خرید کتاب، به کتاب‌فروشان زحمت‌کش خسته نباشید بگویند و از دست‌اندرکاران، ناشران، نویسندگان، مترجمان و پدیدآورندگان کتاب ایران تقدیر کنند. از اهل قلم، روحانیون، هنرمندان، اصحاب فکر، فرهنگ و اندیشه، شخصیت‌های سیاسی  و چهره‌های برجسته و مورد احترام مردم نیز دعوت می کنیم با پیوستن به این حرکت، به رونق و استمرار آن یاری رسانند.
  • از روزنامه‌نگاران، مدیران رسانه‌های مکتوب، صدا و سیما و فعالان شبکه‌های اجتماعی نیز درخواست می ‌کنیم، با دعوت از مردم و فرهیختگان و انعکاس حضور مردم در کتابفروشی ‌ها به یاری این حرکت بیایند. از گروه های ترویج کتابخوانی، باشگاه های  کتابخوانی، نهادهای غیردولتی فعال در حوزه کتاب در شهرها و روستاهای  سراسر کشور  دعوت می کنیم، با حضور در کتابفروشی ها به ترویج کتابخوانی کمک کنند.
  • امیدوارم با تلاش همگانی حضور در کتابفروشی ها و خرید کتاب به جزئی مهم از سبک زندگی ما ایرانیان تبدیل شود. هم چنین امیدوارم که فعالان حوزه کتاب در طراحی برنامه های کتابگردی به هموطنان زلزله زده نیز توجه کنند و کتاب رساندن به کودکان و نوجوانان زلزله زده را فراموش نکنند.
  •  وعدۀ دیدار ما، در روز پنج‌شنبه، ٢ آذرماه، در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور.

 

نوبادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صد باغچه گُل نشسته در چشمانت
صد خمرۀ مُل نشسته در چشمانت
آنقدر به غارتند ظالم گویا
صد فوج مغول نشسته در چشمانت
۲ روز پیش، جمعه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
درود وحید جان
عاشقانه هایت مرا می برد.........
۲ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من بیدارم و تورا خواب می بینم
دشتی از بلور
خاطره ات را
در آعوش می فشرد
۲ روز پیش، جمعه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز و شب من
با خورشید رابطه ای ندارد
چشمانت را که باز می کنی
طلوع می شود
چشمانت را که می بندی
غروب
حتی اگر صلات ظهر باشد.
۳ روز پیش، پنجشنبه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
درود و احسنت حتا اگر صلات ظهر باشد
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروز روز کتاب و کتاب خوانی است. ما هر سال این روز را گرامی می داریم هر چند بازار کتاب وضع اسفناکی دارد و سال به سال نیز به وخامت این اوضاع افزوده می شود. ایران کتاب نمی خواند و ما مغفولانه به تاریخ درخشان گذشته مان می نازیم در حالی که به دلیل ناآگاهی چیزی را از خود برای آیندگانمان به جای نمی گذاریم. ملتی که کتاب نمی خواند محکوم به فنا و اضمحلال فرهنگی است.
مریم زارعی و امید فرجی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» چهارمین شماره مجله آنگاه ویژه «خیایان انقلاب» منتشر شد
... دیدن متن »

شماره چهارم «آنگاه» با موضوع «خیابان انقلاب» همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضورابراهیم حقیقی همچنین پیشکسوتان و نویسندگان عرصه هنر و ادبیات، ساعت ۱۱ صبح روز پنج شنبه مورخ ۲۵ آبان ماه ساعت در گالری آ رونمایی می شود.
به گزارش رسانه این نمایش، خیابان انقلاب از نظر جغرافیای مکانی در حال حاضر به علت هم جواری با دانشگاه تهران به مکانی فرهنگی تبدیل شده و بخشی از آن را بازار نشر کتاب و محصولات فرهنگی  تشکیل می دهد و آنگاه دراین شماره به واکاوی تأثیرات فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خیابان انقلاب در چند دهه اخیر می پردازد
«آنگاه» در این شماره ویژه  «خیابان انقلاب» با آثاری از علی رفیعی، ابراهیم حقیقی، پرویز تناولی، اصغر همت، علی امیر ریاحی، سارا ثابت، معراج قنبری، مرتضی آکوچکیان، علی نیلی، فاتح صهبا ، وحید لطفی منش، حسین شهرابی ، کامران شیردل ، کاوه گلستان ، عباس عطار ، مونا نجفی زاده ، علی سلطانی ، مسعود شفیق ، ماریا شاهی، زینب لک، آستیاژ ضیایی، سعید رفیعی منفرد، مریم غلامی، فرید قاسمی، روشنک هادیان، مریم پالیزبان، رعنا جوادی، آران جاویدان، میلاد اسلامی زاد، ایرج اسکندری، فرزانه قبادی، بنوشه فرهت، مینا بزرگمهر، سید هادی طباطبایی، هادی آقاجانزاده، رامین مستقیم، علیرضا قاسم خان، سعید باباوند، هاجر رزم پا، لیلا نصیری‌ها، آرش حسن پور، فرزاد مقدم، محمد رضا بهزادی، محمد طلوعی، امیر حسین خورشید فر، رضا درمیشیان، زانیار بلوری، علی خدایی، رعنا صفاری، داود ارسونی، امین بهرامی و سارا کلانتری، در ۲۴۰ صفحه،  به صورت رنگی و با جلد گالینگور در قطع وزیری منتشر شد.
از مطالب این شماره میتوان به گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی اشاره کرد که با موضوع عمارت تئاتر شهر وتاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه ۴۰ تا کنون انجام شده است .
همچنین عکس هایی از کامران شیردل، کاوه گلستان، رعنا جوادی، عباس عطار، علی سلطانی و  مرتضی آکوچکیان با موضوعاتی متفاوت در رابطه با خیابان انقلاب در این شماره منتشر شده است .
«آنگاه» شماره ۴ طی مراسمی و با حضور جمعی از نویسندگان، هنرمندانِ اهل تئاتر، سینما، ادبیات و هنرهای تجسمی، ساعت ۱۱ صبح روز پنج شنبه ۲۵ آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود و پس از این آن در کتابفروشی‌های معتبر و کیوسک‌های مطبوعاتی توزیع خواهد شد.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گُل بود ولی روی به هیزم کردیم
در محضر آب ها تیمّم کردیم
در مسجد و دیر و در هزاران معبد
ای نور نجاتِ ما، تو را گم کردیم
۴ روز پیش، چهارشنبه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» " عشق‌های زودگذر ماندگار" آندره مکین با حضور اسدالله امرایی رونمایی می‌شود
... دیدن متن »

مراسم رونمایی از کتاب "عشق‌های زودگذر ماندگار" در کتاب‌فروشی نشر چشمه کورش برگزار می‌شود.

این کتاب نوشته آندری سرگیویچ مکین، نویسنده روسی‌تبار و برنده جایزه گنکور سال 1995 است. مؤلفه‌های عمده آثار مکین را به طور کلی می‌توان تجربیات شخصی او از دوران تلخ استالینیسم و تبعات آن در کلیت اجزای فرهنگی و سیاسی کشور روسیه دانست و این نکته بیشتر از آن جهت حائز اهمیت است که آندره مکین در غالب آثار خود توانسته این تجربه تلخ شخصی را با جادوی ادبیات و رمان، همه‌گیر و عمومی کند. آندره مکین زبان فرانسه را بسیار ماهرانه به‌ کار می‌گیرد و همین توانایی آثار او را نسبت به سایر نویسندگان هم دوره خود ویژه و متمایز می‌کند.

این مراسم با حضور "اسدالله امرایی" مترجم این اثر در روز چهارشنبه 22 آبان ماه 1396 از ساعت 18 تا 20 در کتاب‌فروشی نشر چشمه کورش برگزار می‌شود.


۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کتابداران سراسر کشور تجلیل می‌شوند
... دیدن متن »

بنا بر اخبار رسیده، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، نهاد کتابخانه های عمومی کشور همزمان با پنجمین روز از بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آیین تجلیل از مقام کتابداران سراسر کشور را برگزار می کند.

این مراسم که چهارشنبه (24 آبان ماه) برپا می شود، ساعت 15 در تالار وحدت میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
به رسم گذشته، ایام بیست و پنجمین دوره هفته کتاب نامگذاری شده اند که چهارشنبه  با عنوان «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» شناخته شده است. بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» از 20 تا 26 آبان ماه با دبیری مجید غلامی جلیسه برگزار می شود.
کتابداران سراسر کشور در پنجمین روز از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی مراسمی تجلیل خواهند شد.
 

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی که نحوست از زمان می بارد
چون برگ پیاپی خزان می بارد
دیروز زمین دهان گشود از دوزخ
گویی که بلا به این جهان می بارد

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1396/8/22/596024_328.jpg
۵ روز پیش، سه‌شنبه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#تسلیت به مردم ایران و استان کرمانشاه
برای زلزله ی یک شنبه شب ،
۲۱ آبان ۹۶

زمین لرزید ،
دل من هم لرزید .
آه ،
چه نفس هایی که دیگر با ما نیستند .
هم وطن ،
هم نفس ،
من مرگ تو را باور نمی کنم .

کرمانشاه ، سرپل ذهاب ، ازگله ، قصر شیرین .....
همه ی ما ، ایرانیان
با شماییم .
شما ... دیدن ادامه » ، می مانید
جاوید ،
می مانید .

#مرتضی_کلانی

mortezakalani1335@
۵ روز پیش، سه‌شنبه
عباس الهی ، نیلوفر ثانی و قاصدک این را امتیاز داده‌اند
درود بر تعهد همیشگی شما مرتضی خان کلانی نازنین
۵ روز پیش، سه‌شنبه
درود و سپاس از لطف شما ، دوست گرامی .
۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به یاد دوست‌داشتنی‌ترین مردمی که چندین سال عاشقانه در کنارشان زیستم و آموختم ...

چشمان محزونِ سرپلِ ذهابِ جدایی و قصرِ اندوهِ شیرین نظاره‌گر لالایی‌های‌ سوزناک مادرانی است که کودکان‌شان را به خاک سرد سپرده‌اند. کودکانی سرد و خاموش گه جدا از آغوش مادر، با لالایی فرشتگان به خواب ابدی رفته‌اند. وای از دستان تاول زده پدرانِ صبورِ باختران. همان‌ها که روی صورت‌هایشان فرود آمده‌اند. بغض‌شان تمام حیثیت مردانه‌ام را مکدر می‌کند. همچو خاک گورستان سرزمین مادری‌ات که مویه می‌کند، گریه کن پدر که لحظات زهرآگینی است این ساعات. چَشمانِ یک ملت همدل با شما گریان است؛ اما فراموش فردا روز دیگری است و کرمانشاه باید به امید فردای دیگر زنده بماند.

من ناوم خه‌ونه
خه‌لکی ولاتی ئه‌فسوونم
باوکم شاخه و
دایکم ته‌مه
(...)
به‌ره‌به‌یانیکی زامدار
له شه‌فه‌قیکی که‌سکه‌وه
وه‌ک گزنگیکی خویناویی که‌وتمه خواری و
داگیرسام و بووم به مومیک
گر به مل و
بووم به پرسیک
ده‌م ... دیدن ادامه » به هاوار
(شیرکو بی‌کَس)


ترجمه:
اسم من خواب
از دیار افسون
پدرم قله و
مادرم مه
(...)
در بامدادی رنجور و زخم بر تن
از شفقی تار و تنگ
چون تیری خونین به زمین افتادم و
شلعه‌ور شدم و چون مومی روشن
آتش به گردن
شدم پرسشی
لب به فریاد
۵ روز پیش، سه‌شنبه
قبل از این فاجعه نوشته ای می خوندم در خصوص اینکه چقدر در جامعه ما "رنج بردن عادی شده" ...به قول معروف ککمان هم دیگه نمی گزه...با یه نگاه ساده یا نهایت دنبال کردن خبر و یا مسئولیت رو به گردن همدیگر انداختن به راحتی از کنار رنج آدمیان رد میشیم... و اگر کسی ... دیدن ادامه » حرف زد هی با رنجهای بزرگتر مقایسه اش می کنیم انگار می خوایم باری از رو دوشمون بر داریم...
رنج بزرگ...عذاب بزرگتر یه جورایی انگار خودش رو نشون داد....
اینکه طبیعت و دنیا قدرتش رو بهمون نمایش میده واقعا مسحور کنندس...اینکه ما با نادانی و نامردی و کم کاری و بی گذشتی باعث میشیم این قدرتنمایی بلا استثنا تو کشور ما به مصیبت و رنج ختم بشه دردناک و ناامیدکنندس
۵ روز پیش، سه‌شنبه
متاسفانه همینی ست که گفتید نوبادی عزیز ... در شرایطی که جامعه درگیرِ سازگاری مخوفی با رنج و سختی ست و صدایش هم در نمی آید ، انگار دیگر هیچ بلایی نیست که بیش از دوروز واکنشی را بطلبد و فردا روز تمام میشود و بی تفاوتی از سر آغاز ...
مارا به مرگ عادت دادند تا ... دیدن ادامه » به تب راضی شویم ... از این دنیای مدرن ،آنچه نصیب ما شده است ، بی مسئولیتی ، سواستفاده و سلطه جویی ست که تنها سودش را عده ی بسیار قلیل ِنشاندار میبرند و باقی رنج و اندوه میخورند و آه بر میآورند ...
دور نیست تا بر سر همه ی ما شبی ، آواری سهمگین فروآید ... و آنچه بماند ویرانه هایی ست از یک تمدن و یک ریشه ای که گویا دیگر به افسانه ها پیوسته است ..

ادب و احترام به دوست خوبم پرنده بازالکاتراز
همدردیم و هم بعض ..
۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
----------
برای فردا فکری کن
تمام هوس های من
به دیروز رسید و حسرت ها
به امروز
تو ، برای فردا
فکری کن

سید حسن ابوطالبی
( جاهد )
96/08/22
۶ روز پیش، دوشنبه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب که تو جاده های طولانی می روندم و آهنگهای گروهمون رو گوش میدادم ( دوره ای بود که شبکه های اجتماعی اینجور به زندگی ما حمله ور نشده بودم, اون وقتا چندتا جا بود که میشد توشون از سلیقه ها گفت... این جدیدا مثل تلگرام و اینا رو هم که بلد نیستم, اینستاگرامم که با تمام قدرت به مفهوم عکس و هنر گند زد و مرزهای نوین ابتذال رو برداشت... پس دیدم تنها کار مهم من در رابطه با فناوری تشکیل این گروه موسیقی بود تو تلگرام...یه گروه موسیقی که توش از چیزهایی که تکونمون میده حرف می زنیم)
اینجا بودم که تو دل اون جاده ها, نزدیک به ساعت دو شب که همه چیز انگار شکل دیگه ای به خودش گرفته, پوسته سیاه شب اومده و آدمها رو به خود واقعیشون تبدیل کرده, موبایل و وصل کردم و شروع کردم به شنیدن آهنگها, سلیقه ها و خاطرات, حالا هر آهنگ اینجا به اسم یک نفر خورده, تصویری از هر شخص می سازه و حتی چراییش ... دیدن ادامه » رو تعریف می کنه... این وسط آهنگ عجیب و غریب Perfect Day از " لو رید " عزیز و خدابیامرز عجیب پرتم کرد تو دل فضا...فضای بی وزنی و خلا...انگار بشه زمان رو به عقب برگردوند و مثل فیلم همه چیز رو کنار هم گذاشت.... یه آهنگ جادویی که سرشار از حس نوستالژی و داشتن یک روز خوبه... پس چرا اینقدر غمگینه...اون صدای دیوانه کننده لو رید چرا این متن رو انتخاب کرده... حالا این وسط ذهن درگیر تصاویره, گوش آهنگ رو دنبال می کنه و چشمها انگار باید تو دل جاده و زیبایی باشه...این هارمونی چه چیز قشنگی ساخته... اون حس نوستالژی این صدا, تو دل اون جاده های تاریک و نور چراغهایی که هرچی تلاش می کنن به حجم افسانه ای شب نمی تونن چیره بشن....
تصویر به من می گفت دوره های خیلی خوبی رو با رفقام طی کردم....دوره هایی سرشار از انرژی, سرشار از ایده و سرشار از محبت و دوستی..حالا بعد از چندین سال انگار اصطکاک دنیا , جدایی های اجباری, مزدوج شدنها, تغییر نگاه و حتی مشکلات , انرژی ما رو کم کرده, عصبی تر و بی تحمل تر از روزهای گذشته شدیم.. هنوز اون مرکز آتشین رفاقت البته باقی مونده ها..شکی نیست...اما انگار هر ستاره ای روزی باید به سیاهچاله تبدیل بشه... متاسفانه در این هم شکی نیست...

http://mp3.pm/song/5116465/Lou_Reed_-_Just_a_perfect_day_-_Transpoiting/
۲۱ آبان
مریم زارعی و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از خاک تاکستان سرشتند
بی شک فرشتگان گِلت را
با چشمانی
این همه مست.
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ آبان زاد روز #نیمایوشیج -بنیان گذار شعر مدرن فارسی - گرامی باد .

در دفاع از اندیشه ی مداراگر نیما ؛ «سال نیماکُشان» به‌ کوشش لوطی‌های زنده


نویسنده: شاپور جورکش*:


نخستین نکته‌ای که درباره ی کار بزرگ نیما باید به آن اشاره کرد، این است که جریان «میدان دید تازه» ی نیما از ریشه با وضعیت استبداد فرهنگی و دیدگاه دیکتاتورپرور در تضاد است. در این دیدگاه، باید نقش فردی و شخصی شاعر را به کمترین رساند و توان آن را داشت که جهان را از چشم انداز «دیگری» دید. این کار برای شاعری که با سنت استبدادی و متکلم‌وحده خو گرفته، بسیار دشوار است......

ماهنامه ی فرهنگ امروز
farhangemrooz@

برای اطلاع بیشتر به کتاب " بوطیقای شعر نو " از * شاپور جورکش مراجعه نمایید .
سید فرشید جاهد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
‏“أحب الخریف”
‏قالت لی.
‏و من یومِها
‏و أنا أتساقط...
--------------------
«پاییز را دوست دارم»
به من گفت.
و از همان روز
همچنان در حال فروریختنم...

‏سنان أنطوان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ندانستم که تو
کی آمدی ای دوست
کی رفتی


به مـــن
تــا مژده آوردند
مــن از خــــود
به در رفتـــم..!

#هوشنگ_ابتهاج
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
و گفت: "ما به اندکی ادب محتاج‌تریم از بسیاری علم"

تذکره‌الاولیا
شیخ فریدالدین عطار نیشابوری
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
و اگر وارد تئاتر بشوی چه؟ خودت هیچ تصوری داری؟ هیچ وقت اجرای زیبایی از، مثلا، باغ آلبالو دیده ای؟ نگو که دیده ای. هیچ کس ندیده. ممکن است آدم آثار "هوشمندانه"، آثار "رضایت بخش" ببیند، ولی زیبا نه. هیچ کاری نمی بینی که با نبوغ چخوف برابری کند، مو به مو، جزء به جزء، و در وجود تک تک آدم های روی صحنه. ... من تجربه جهنمی در تئاتر کنار تو نشستن را داشته ام. به وضوح می توانم ببینم تو از هنرهای نمایشی چیزی می خواهی که دیگر باقی نمانده.

فرانی و زویی، جی. دی. سالینجر، ترجمه میلاد زکریا
مریم زارعی و مرضیه اخوان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز این پل تشنه غرق بی صبری شد
دلمردگی نصف جهان جبری شد
زایندگی از رود خروشنده گریخت
تا آه کشیدم اصفهان ابری شد

http://media.mehrnews.com/old/Original/1393/05/22/IMG10420312.jpg
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
آیا یاری کننده ای هست که اصفهان را یاری کند؟!
۱۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هوا گرگ و میشه... گرگ و میشی که به جون هم افتادن و دارن می‌درن. از آسمون داره خون می‌چکه. مثل قطره‌های بارون. یه بارون لطیف، که با یک ریتم آهسته می‌باره... و من پشت پنجره برخورد هر قطره به شیشه رو با صدای موسیقی تماشا می‌کنم. عکسم توی شیشه پنجره با جای سُر خوردن قطره‌ها افتاده روی هم. انگار که اشک‌های خودم باشه. یه تصویر قدیمی که چیزی شبیه لبخند میاره روی لبم.
هوای دلم گرگ و میشه... کاش این‌بار میش باشه که می‌بره...
۱۷ آبان
جناب عمرآبادی سلام. ما همچنان منتظر راه اندازی بخش ویژۀ کتاب در سایت تیوال هستیم. بخشی مشابه بخش های تئاتر، سینما، ادبیات و ...
فکر می کنم با بخش کتاب سایت تیوال به سرعتی دو چندان راه خود را به سمت کمال و ایفای نقش فرهنگی و هنری اش خواهد پیمود.
اگر کمکی ... دیدن ادامه » در این زمینه نیاز داشتید دریغ نخواهیم کرد.
۴ روز پیش، چهارشنبه
سپاس از پیگیری و توجه شما جناب عمرانی عزیز
این طرح در تیوال جدی‌است و هرگز از برنامه یا اولویت خارج نشده، از همدلی شما سپاسگزارم.
۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هیچ نقاش نابغه ای
قادر نخواهد بود
تا صفحۀ هستی یک مرد را
رنگ زندگی بخشد
جز یک دختر
که از جان همان مرد برخاسته باشد
پس هر روز
روز توست
ای تصویرگر روزگارم
ای ادامۀ من.
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید