تیوال عمومی | اخبار
S3 : 15:43:30
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بدن ها در نقاشی و سینما | عکس
» بدن ها در نقاشی و سینما
... دیدن متن »

درسگفتارهای بهار ۱۳۹۸ موسسه «پرسش» در هفته اول اردیبهشت ماه و با درسگفتاری از مازیار اسلامی ادامه دارد.
درسگفتار «بدن های آسمانی: تاثیر نقاشی بر بازنمایی بدن در سینما» از روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ در موسسه پرسش آغاز خواهد شد.


در طرح درس این درسگفتار امده است:
سینما چگونه با ارجاع به تاریخ زیباشناسیِ نقاشی به موضوعاتی حاد و مناقشه برانگیز همچون جنسیت، خشونت، هراس و وحشت جلوه بصری بخشید؟ بازخوانی تاریخ زیباشناسی بصری فیلم، به میانجی تاریخ نقاشی، شناخت ما از امکانات و ظرفیت های فرمال سینما را تعمیق می کند. در این دوره با احضار نقاشان بزرگی همچون بوش، بیکن، بوتیچلی،گویا، هاپر و.. تصاویر بدن انسانیِ درگیر ترس، خشونت، سکس و.. را در چارچوب زیباشناسی فیلم بررسی خواهیم کرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه «پرسش» ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

۲ روز پیش، شنبه
sara این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 درسگفتار موسسه «پرسش» آغاز شد | عکس
» درسگفتار موسسه «پرسش» آغاز شد
... دیدن متن »

درسگفتارهای سال ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» با دو درسگفتار در هفته آخر فروردین ماه آغاز می شود. شهریار وقفی پور در ادامه خوانش خود از سیمنارهای ژاک لکان درسگفتار «اضطراب: تاثری که نمی فریبد»٬ که به سمینار دهم او درباره اضطراب اختصاص دارد٬ را از روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه ساعت ۱۷ شروع می کند. 
نیز صالح نجفی از روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه ساعت ۱۷ درسگفتار «زیباشناسی شکست: بکت و فلسفه» را آغاز می کند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی-پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

مختار بایزیدی و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادنامه محمد مطیع در تماشاخانه سنگلج برگزار می‌شود | عکس
تماشاخانه سنگلج و خانه تئاتر با مشارکت خانه سینما یادنامه درگذشت محمد مطیع، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون را روز شنبه ۳۱ فروردین برگزار می‌کنند.
» یادنامه محمد مطیع در تماشاخانه سنگلج برگزار می‌شود
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در پی درگذشت محمد مطیع، بازیگر توانای تئاتر، سینما و تلویزیون یادنامه این هنرمند روز شنبه ۳۱ فروردین در  تماشاخانه سنگلج برگزار می‌شود.

محمد مطیع لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک، فعالیت نمایشی خود را از دهه ۴۰ در مشهد آغاز کرد و بعد از حضور در دانشکده هنرهای دراماتیک در نمایش‌های بسیاری از جمله «ارثیه ایرونی» به کارگردانی خلیج موحدی‌دیلمقانی، «آی باکلاه آی بی‌کلاه» به کارگردانی جعفر والی، «سنگ و سرنا» به کارگردانی عباس جوانمرد، «بام‌ها و زیر بام‌ها» به کارگردانی جعفر والی، «مرغ دریایی» به کارگردانی حمید سمندریان، «بازرس» به کارگردانی عزت‌الله انتظامی و... ایفای نقش کرد که همه این آثار در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفت.

مرحوم محمد مطیع در سریال‌هایی چون «هزار دستان»، «سلطان و شبان»، «کوچک جنگلی»، «امیر کبیر»، «تبریز در مه» و فیلم‌هایی از جمله «دایره مینا»، «کلاغ»، «تکیه بر باد»، «گفت هر سه نفرشان»، «آقای هیروگلیف»، «آوار» و «گردبار» نیز ایفای نقش کرده بود.

مراسم خاکسپاری این هنرمند روز پنجشنبه ۲۲ فروردین در شهر گوتنبرگ برگزار شد. جزئیات یادنامه محمد مطیع و ساعت برگزاری آن در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مهدی حسین مردی و پیمان علیزاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تسلیت مدیر کل هنرهای نمایشی برای درگذشت جمشید مشایخی | عکس
» پیام تسلیت مدیر کل هنرهای نمایشی برای درگذشت جمشید مشایخی
... دیدن متن »

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیام تسلیتی برای درگذشت جمشید مشایخی از جوانانی گفت که این پیشکسوت دنیای هنر، حمایت از نمایش‌های روی صحنه‌شان را با حضور در مراسم افتتاحیه آن‌ها به سادگی می‌پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در پی درگذشت جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون، شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی در پیام تسلیتی به شرح زیر، چنین نوشت:
درگذشت جمشید مشایخی پیشکسوت عرصه هنر؛ تئاتر، سینما و تلویزیون اندوهی عمیق در جان دوست‌داران و علاقه‌مندانش و همه کسانی نشاند که با تک‌تک نقش‌هایی که این هنرمند بر صحنه تئاتر، پرده سینما و قاب تلویزیون به آن‌ها جان بخشیده بود، زیسته بودند.

او که تئاتر حرفه‌ای را ۶۲ سال پیش از امروز با نمایش «وظیفه پزشک» آغاز و پس از آن در نمایش‌های بسیاری از جمله «آی باکلاه، آی بی‌کلاه»، «چوب به دست‌های وَرَزیل»، «لونه شغال و افعی»، «مرده‌های بی‌کفن و دفن»، «شب روی سنگفرش خیس» و... بازی کرد و در تئاتر، همواره حمید سمندریان را معلم خود می‌دانست، در طول عمر خود که لحظه لحظه‌اش پرثمر بود به نقش‌هایی جان بخشید که گذر زمان هیچ گاه در ذهن انسان هنردوست ایرانی، کمرنگ‌شان نخواهد کرد.

جمشید مشایخی چه پیش از انقلاب و چه پس از آن، با جان آنان که به تماشایش نشستند چنان کرد که هرگز خان دایی، رضا تفنگچی/ خوشنویس، کمال‌الملک، حبیب آقا ظروفچی، شازده احتجاب و ده‌ها رنگ و نقش ماندگار دیگری را که آفرید از یاد نبرند. این گونه بود که نه یک بار، که ده‌ها و صدها بار زیست و اندوه کوچ‌اش، نه یک غم، که ده‌ها و صدها غم در جان‌مان نشاند.

او حتی اگر دیگر بر صحنه تئاتر نباشد، یک تماشاخانه و یک سالن، اولی در چهارراه ولیعصر و دیگری در پردیس تئاتر تهران (خاوران) به نامش مزین است و صفا و صمیمتش در عین بزرگی، در یاد و خاطره جوانانی که این پیشکسوت دنیای هنر، حمایت از نمایش‌های روی صحنه‌شان را با حضور در مراسم افتتاحیه آن‌ها به سادگی می‌پذیرفت جاودانه خواهد ماند و افسوس که اسفند ۹۷ و حضورش در تماشاخانه سنگلج آخرین آن‌ها بود.

 اندوه نبود او را که اگرچه در جهان‌مان نیست، در ذهن و قلب‌مان ماندگار است بر خانواده و فرزندانش، دوستداران و علاقه‌مندانش و خانواده تئاتر، سینما و تلویزیون تسلیت می‌گویم. 

حمیدرضا مرادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اختصاص درآمد حاصل از خرید بلیت کاربران «تیوال» به سیل‌زدگان عزیز کشور | عکس
» اختصاص درآمد حاصل از خرید بلیت کاربران «تیوال» به سیل‌زدگان عزیز کشور
... دیدن متن »

همراهان عزیز

تیوال درآمد حاصل از خرید بلیت کاربران خود را در هفته پیش رو (از ۱۰ تا ۱۶ فروردین) مستقل از تاریخ اجرای برنامه آن بلیت، به سیل‌زدگان عزیز کشور اختصاص می‌دهد.
شما با خرید بلیت هر برنامه هنری در این مدت، هم سهمی در کمک به هم‌وطنانمان دارید، و هم از تماشای یک برنامه هنری لذت می‌برید.
امید که دیگربار به پشتوانه هنر، یار هم باشیم.

برای مشاهده رویدادهای تیوال اینجا را کلیک کنید.

۱۵ نفر این را دوست دارند
دم تفکر عمیق شریف و انسانی پشت این اتفاق گرم
فرهنگ به قیمت انسانیت
خیلی ذوق کردم خیلی
وقتی استوری یکی از رفقا رو دیدم که این بنر رو استوری کرده اشک شوق ریختم از لذت شعور
دست مریزاد⁦❤️⁩ ⁦❤️⁩ ⁦❤️⁩
دنیا دنیا عشق به تیوال
۱۰ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انقلاب به روایت مراد فرهادپور، محمد مالجو و صالح نجفی  | عکس
» انقلاب به روایت مراد فرهادپور، محمد مالجو و صالح نجفی
... دیدن متن »

آخرین برنامه از مجموعه سمینارهای آزاد موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"  در سال ۱۳۹۷ که تحت عنوان پنجشبه های "پرسش" برگزار می شود در روز پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه ساعت ۱۶ برگزار می شود.
سمینار "درباره انقلاب" با حضور و سخنرانی مراد فرهادپور: تاملاتی درباره انقلاب و امر سیاسی، محمد مالجو: از کودتای انقلابی تا انقلاب اجتماعی" و صالح نجفی: پیدایش مفهوم مدرن انقلاب برگزار می شود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی-پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

مختار بایزیدی، ابرشیر، نیلوفر ثانی و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب شد | عکس
» مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب شد
... دیدن متن »

طی حکمی از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب و جایگزین محمد حبیبی شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح؛ سید محمد یاشار نادری به عنوان مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح فعالیت خود را در این بنیاد آغاز کرد.
بنیاد فرهنگی روایت فتح متولی جشنواره های بین المللی فیلم مقاومت،جشنواره تئاترمقاومت،جشنواره هنر مقاومت می باشد و در حوزه های تئاتر و هنرهای نمایشی،مستند،سینما،هنرهای تجسمی،ادبیات و رسانه فعالیت دارد.
انجمن های سینمایی،عکاسان،هنرهای تجسمی و تئاترانقلاب و دفاع مقدس، موسسه روایت فتح،شهرک سینمایی انقلاب و دفاع مقدس،انتشارات ساقی و روایت فتح تماشاخانه سرو و مجتمع فرهنگی هنری اسوه نیز از زیر مجموعه های بنیاد فرهنگی روایت فتح هستند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خصوصی سازی و معیشت مردم  | عکس
» خصوصی سازی و معیشت مردم
... دیدن متن »

درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با درسگفتاری از دکتر فرشاد مومنی ادامه دارد.
درسگفتار "تجربه خصوصی سازی در ایران" از روز شنبه ۴ اسفندماه ساعت ۱۷ آغاز می شود.
این درسگفتار درصدد است تا روند خصوصی سازی در دوران بعد از انقلاب و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و معیشت مردم را با تکیه بر امارهای موجود و تحقیقات صورت گرفته تفسیر و تبیین کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی-پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر، ساز دهنی و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بکت و تاملاتی درباره اعدام | عکس
» بکت و تاملاتی درباره اعدام
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش صالح  نجفی و سعید مدنی از روز دوشنبه ساعت ۱۷:۳۰ دو درسگفتار جدید خود را در این موسسه آغاز می کنند. عنوان درسگفتار جدید صالح نجفی در این موسسه «دست آخر: جهان پس از طوفان نوح» است که بررسی جهان نمایشنامه ای ساموئل بکت خواهد پرداخت و در این مسیر از فیلسوفانی همچون آدرونو و رانسیر نیز کمک گرفته می شود. نیز سعید مدنی در دوره جدید درسگفتار خود در موسسه پرسش به مسئله «اعدام» خواهد پرداخت و سویه های اخلاقی٬حقوقی و دینی مجازات مرگ را مورد بررسی قرار می دهد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی-پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

ساز دهنی این را خواند
مختار بایزیدی، نیلوفر ثانی، Marillion و پیرزاد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتارهای جدید مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک در موسسه پرسش | عکس
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»
» درسگفتارهای جدید مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک در موسسه پرسش
... دیدن متن »

مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک دوره‌ی جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش را از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می کنند.
هستی شناسی٬زبان و نظریه سوژه عنوان درسگفتار جدید مراد فرهادپور و سیاست و امر تروماتیک موضوع درسگفتار محمدرضا تاجیک خواهد بود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی-پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر و بهار گراوندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازخوانی کتاب «سرمایه»  نوشته کارل مارکس در موسسه پرسش | عکس
» بازخوانی کتاب «سرمایه» نوشته کارل مارکس در موسسه پرسش
... دیدن متن »

درسگفتار «مقدمه ای بر خوانش «سرمایه» مارکس: ۱- سرمایه به مثابه ماشین انتزاعی»  با تدریس عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ آغار می شود. این درسگفتار که در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش
» برگزار می شود اولین دوره از کورسی خواهد بود که به بررسی کتاب سرمایه مهمترین اثر کارل مارکس خواهد پرداخت. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری-کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی، Marillion، بهار گراوندی و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیا می توانی از میل خود پا پس بکشی؟! | عکس
» آیا می توانی از میل خود پا پس بکشی؟!
... دیدن متن »

شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ و در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش دوره جدید درسگفتار خود در این موسسه را با عنوان «تنها پرسش اخلاقی: آیا از میلت پا پس کشیده ای؟ مروری بر سمینار هفتم ژاک لاکان درباره اخلاق روانکاوی» را آغاز خواهد کرد. علاقمندان برای کسب اطلاعات ببشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قاأم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم واقع شده است.

ابرشیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برج آزادی با برنامه‌های «چهل بهار آزادی» به استقبال دهه مبارک فجر می‌رود | عکس
» برج آزادی با برنامه‌های «چهل بهار آزادی» به استقبال دهه مبارک فجر می‌رود
... دیدن متن »

رئیس مجموعه برج آزادی از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «چهل بهار آزادی» از ۱۱ تا ۱۹ بهمن در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی خبر داد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی برج آزادی، همزمان با فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و برای پاسداشت آرمان های انقلاب؛ مجموعه برج آزادی با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی، معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، مرکز علمی کاربردی فرهنگ وهنر واحد ۴۶ تهران و گروه نقاشان پشت شیشه ایران اقدام به برگزاری این ویژه برنامه کرده است.
نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با اعلام این خبر افزود: برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی، عکس و صنایع، برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای نمایش رادیویی و پخش و نقد فیلم برنامه هایی هستند که از ۱۱ تا ۱۹ بهمن تدارک دیده شده اند.
پایان ادامه داد: تمامی این برنامه ها با نگاهی به چهل سال گذشته انقلاب اسلامی ایران و دست آوردهای آن برگزار می‌ شوند. همچنین توجه به هنرمندان جوان و دانشجو و ایجاد فضایی برای ارائه هنر آنها از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است چرا که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) همواره بر توجه به جوانان تاکید بسیاری داشته و دارند.
جشنواره فرهنگی هنری «جهل بهار آزادی» از ۱۱ تا ۱۹ بهمن در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۷ در آن شرکت کنند.

همچنین جدول برنامه های این جشنواره از طریق سایت و اینستاگرام مجموعه برج آزادی در دسترس است.


مهدی (آرش) رزمجو و M... این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هوشمند‌سازی انتخاب نیست، ضرورت است | عکس
مشاور وزیر ارشاد در جلسه شورای مدیران بنیاد رودکی:
» هوشمند‌سازی انتخاب نیست، ضرورت است
... دیدن متن »

جلسه شورای مدیران بنیاد رودکی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، هوشمند‌سازی، موضوع جلسه خسرو  طالب‌زاده مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل و مدیران بخش‌های مختلف بنیاد رودکی  بود.
طالب‌زاده در این نشست با اشاره به جایگاه هوشمند‌سازی در برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دو تلقی از هوشمند‌سازی می‌توان داشت؛ اول اینکه هر آنچه که هست را می‌خواهیم الکترونیکی و دیجیتال و هوشمند کنیم؛ یعنی آنچه در روابط و مناسباتی که با ارباب رجوع داریم یا با افراد ذینفعان خودمان داریم را می‌خواهیم به اصطلاح بدون حضور و بدون کاغذ انجام بدهیم که این تلقی حداقلی است و تنها وضع گذشته را سامان می‌دهد.

تبدیل میز کار به موبایل
وی ادامه داد: مدیریت هوشمند یا هوشمند‌سازی فرآیند‌ها امکانی را فراهم می‌کند که تا به حال شناخته شده برای خیلی از افراد نبوده است؛ آینده تحولات به سمتی می‌رود که همه با تلفن همراه کار می‌کنیم‌. احتمالا کامپیوتر‌های شخصی تا چند سال دیگر از دور خارج خواهند شد و دیگر اتکای ما و میز کار ما تلفن همراهمان خواهد بود‌. یعنی میز کار و کتابخانه و کار شخصیمان را با تلفن همراه انجام می دهیم . هر آن چیزی که در زندگی به آن احتیاج داریم بایستی به این ابزار سرکار داشته باشیم؛ سئوال و پرسش اصلی این است که آیا می توانیم کاری انجام بدهیم که خودمان را با این آخرین نسل از ابزارهای ارتباطی هماهنگ کنیم؟ باید به سمت فرآیندی برویم که کارهایمان با تلفن همراه انجام شود؛ یعنی آنچه خودمان و مخصوصا طرف مقابل انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: در موضوع هوشمند‌سازی فرآیند دیگر، نظم دادن به نظام اطلاعاتی خودمان است؛ یعنی ما بتوانیم اطلاعات را به شیوه‌ای مدیریت کنیم که گرد آوری و پردازش شده و به سیستم برگردانده شود؛ در این صورت یک سرمایه ارزشمند خواهیم داشت که می‌توانیم از آن بیش از کارهایی که تا امروزه انجام می دادیم، استفاده کنیم. در این صورت یک بازار بزرگتر به وجود می آید که یکی از برنامه‌های وزیر هم هست؛ بازاری که اصلا قابل اندازه گیری نیست چون به اندازه تک تک همه افراد می‌تواند بازاری برای کسب و کار بین‌المللی باشد‌. در این بازار می‌توان به اندازه همه افراد کشور کسب و کار فرهنگی هنری داشته باشیم‌.

بسترسازی نکنیم، عقب می‌مانیم
طالب زاده افزود‌: ما برای کوچ کردن از فضای فیزیکی و فضای سنتی به یک فضای دیگر باید خودمان را آماده کنیم؛ شعار ما در بحث هوشمند‌سازی این بود که هوشمند سازی یا دولت الکترونیک یا مدیریت هوشمند انتخاب نیست؛ این چنین نیست که در این فرآیند حق انتخاب داشته باشیم بلکه قراین و شواهد نشان می‌دهد که این امر دارد تحمیل می‌شود و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه به این سمت برویم؛ اگر زمینه ها را برای خودمان فراهم نکرده و آمادگی را در خودمان ایجاد نکنیم عقب می‌مانیم.
وی ادامه داد: تلاش‌ها در سال گذشته این بوده که تمام فرآیندهای ممکن را در وزارتخانه الکترونیکی و هوشمند بکنیم؛ در فاز اول به بحث مجوزها پرداختیم. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدود 114 مجوز صادر می‌شود که در یک بازخوانی به 37 مورد دسته‌بندی شده است. تا به امروز‌، بجز بحث کنسرت‌ها تمامی مجوزهایی که وزارتخانه می دهد از طریق سایت ممکن شده است.

پنجره واحد وزارتخانه از دهه فجر
 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همزمان با دهه فجر موضوع پنجره واحد در وزارتخانه آغاز می‌شود که هر کس از هر درگاهی وارد شود می‌تواند همه اطلاعات لازم را ببیند؛  یک پروژه دیگر این است که ما در کل وزارتخانه یکپارچگی ایجاد کنیم. هر اتفاقی در هر بخش وزارتخانه می‌افتد در لحظه منعکس  می‌شود و برای همه در دسترس هست و همه بتوانند از آن استفاده کنند‌. پروژه بعدی پروژه پایش رخداد هنری و فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی است.
طالب‌زاده در مورد داده کاوی هم گفت: در داده کاوی، همه دیتا‌ها ذخیره شده و امکان پردازش و تحلیل فراهم می‌شود و در نهایت روند‌ها نشان داده می‌شود؛ مثلا با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد می توانیم ببینیم که در چند سال آیند‌ه موسیقی ما به کجا می‌رسد‌. همچنین متناسب با هر منطقه برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.
وی در مورد بنیاد رودکی و بحث هوشمند‌سازی گفت‌: بنیاد رودکی به عنوان قطب فرهنگی هنری در سطح جهانی باید عمل کند؛ این بنیاد برای اینکه پیشتاز بودن خود را حفظ کند باید به «ای بنیاد رودکی» تبدیل شود و کارها، فرآیند‌ها و فعالیت‌ها از فضای فیزیکی خارج شده و به فضای مجازی برود.

حرکت بنیاد رودکی به سمت برنامه  محوری
در این رویداد، صفی‌پور با تشریح ماموریت‌های بنیاد رودکی به مهمترین برنامه‌های اخیر این بنیاد پرداخت و افزود: تلاش کردیم با تفکیک جایگاه بنیاد در کنار سازمان‌های مشابه به ترسیم جایگاه آن در آینده بپردازیم؛ بر این اساس با همکاری بخش خصوصی یک مطالعه خوب اتفاق افتاد و نتیجه آن منجر به تدوین سند برنامه استراتژیک بنیاد رودکی شد.

وی افزود: محور دوم کار ما این بود که بتوانیم در یک برنامه ریزی مشخص، شان و جایگاه و موقعیتی که بنیاد باید در کنار سایر سازمانهای فرهنگی به ویژه در نزد هنرمندان داشته باشد را به آن برگردانیم  و این کار رخ نمی‌داد مگر با یک کار شبانه روزی و تغییر نگاه از سالن محوری به برنامه محوری.
صفی پور ادامه داد: در فرآیند کاریمان سعی کردیم از توان بخش خصوصی و حمایت این بخش استفاده کنیم و در این راه زیر ساخت‌های مجموعه را توسعه بدهیم.
وی همچنین به جایگاه فعلی ارکستر‌های تحت مدیریت بنیاد رودکی، اشاره کرد و گفت: در اجرای برنامه ها، سیاست‌های ابلاغی 9 گانه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مد نظر ما بوده است.

در این جلسه گزارشی از اقدامات عملی بنیاد رودکی در فرآیند هوشمند سازی ارایه شد.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری  | عکس
تالار وحدت؛ وعده‌گاه وداع
» پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری
... دیدن متن »

بنیاد رودکی درگذشت هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در پیام بنیاد فرهنگی هنری رودکی آمده است: «حسین محب اهری بخشی از خاطره جمعی همه ما بود؛ خاطره‌ای شیرین برای همه نسل‌ها؛ حال این خاطره‌ساز برای همیشه به خاطره‌ها پیوسته است.  
فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده گرامی او، جامعه هنری و همچنین به همه دوست دارانش تسلیت می گوییم.
از خداوند تعالی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و بر ای بازماندگان صبر و آرامش آرزو داریم».

پیکر محب اهری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، فردا پنجشنبه ۲۷ دی ماه از ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد در موسسه «پرسش» | عکس
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»
» سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد در موسسه «پرسش»
... دیدن متن »

برنامه این هفته «پنجشنبه‌های پرسش» به سمینار «آناتومی اقتصادسیاسی ایران» اختصاص دارد که با حضور و سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد از ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲۷ دی ماه در سالن شماره یک موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» برگزار خواهد شد.
اباذری و معتمد نژاد در این سمینار به ترتیب با موضوعات «آناتومی اقتصاد سیاسی» و « اقتصاد سیاسی سرمایه داری در ایران معاصر» سخنرانی می کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این سمینار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین‌تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) و ابرشیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک زن واقعا چه می خواهد؟ | عکس
» یک زن واقعا چه می خواهد؟
... دیدن متن »

شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۹ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار جدید خود در موسسه مطالعات سیاسی اقتصادی "پرسش" را با عنوان "یک زن چه می خواهد؟: مقدمه ای بر سمینار بیستم لاکان: حدود عشق و دانش" آغاز می کند. در این درسگفتار برخی از مهمترین نظریات لاکان درباره جنسیت، امر زنانه، عشق و دانش مورد بررسی قرار گرفته و نسبت میل، عشق و جنسیت برجسته می گردد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این نشست می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشستی با عنوان
» نشستی با عنوان "خصوصی سازی در ایران"
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" در ادامه سمینارهای آزاد خود که تحت عنوان "پنجشنبه های پرسش" برگزار می شود، روز پنجشنبه ۶ دی ماه ساعت ۱۶ میزبان نشستی با عنوان "خصوصی سازی در ایران" خواهد بود. در این نشست فریبرز رییس دانا، پرویز صداقت و محمد مالجو به ترتیب با عناوین؛ خصوصی سازی و تضاد طبقاتی، نخستین گام در برابر خصوصی سازی و خصوصی سازی همچون سلب مالکیت از توده ها به سخنرانی خواهند پرداخت.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این نشست می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران :خصوصی سازی با زندگی مردم چه می کند؟ | عکس
» اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران :خصوصی سازی با زندگی مردم چه می کند؟
... دیدن متن »

فرشاد مومنی از روز سه شنبه ۴ دی ماه دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" را با عنوان "اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران" آغاز می کند. این درسگفتار که از ساعت ۱۷ آغاز می شود به خصوصی سازی در ایران اختصاص دارد. درسگفتار "اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران" در صدد است تا بحران ها و شکاف های حاصل از خصوصی سازی در اقتصاد ایران را که منجر به بحران های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شده است را بررسی و سویه های پنهان خصوصی سازی و تاثیر آن بر معیشت مردم را شرح و تبیین کند.
 علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۳۷۶۴۷ -۸۸۸۲۲۰۱۰تماس گرفته و یا به وب سایت مراجعه نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاملاتی فلسفی در باب زبان | عکس
درسگفتارهای موسسه "پرسش"
» تاملاتی فلسفی در باب زبان
... دیدن متن »

مراد فرهادپور و جواد گنجی در ادامه درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۷ موسسه "پرسش"  دو درسگفتار را آغار می‌کنند. 
مراد فرهاد پور  درسگفتار "تاملاتی فلسفی در باب زبان" را  از روز یکشنبه ۲۵ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰  و جواد گنجی درسگفتار " زبان و نظم نمادین: زایش سوژه ناخودآگاه ( بررسی جایگاه امر خیالی و امر نمادین در نظریه لاکان)" را از روز دوشنبه ۲۷ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ آغار می کند.

علاقه مندان برای شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری کوچه شبنم پلاک ۳ واقع شده است.

مختار بایزیدی و ابرشیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید