تیوال عمومی | اخبار
S3 : 04:53:07
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بکت و تاملاتی درباره اعدام | عکس
» بکت و تاملاتی درباره اعدام
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش صالح  نجفی و سعید مدنی از روز دوشنبه ساعت ۱۷:۳۰ دو درسگفتار جدید خود را در این موسسه آغاز می کنند. عنوان درسگفتار جدید صالح نجفی در این موسسه «دست آخر: جهان پس از طوفان نوح» است که بررسی جهان نمایشنامه ای ساموئل بکت خواهد پرداخت و در این مسیر از فیلسوفانی همچون آدرونو و رانسیر نیز کمک گرفته می شود. نیز سعید مدنی در دوره جدید درسگفتار خود در موسسه پرسش به مسئله «اعدام» خواهد پرداخت و سویه های اخلاقی٬حقوقی و دینی مجازات مرگ را مورد بررسی قرار می دهد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی-پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

۲ روز پیش، شنبه
ساز دهنی این را خواند
مختار بایزیدی، نیلوفر ثانی، Marillion و پیرزاد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتارهای جدید مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک در موسسه پرسش | عکس
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»
» درسگفتارهای جدید مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک در موسسه پرسش
... دیدن متن »

مراد فرهادپور و محمدرضا تاجیک دوره‌ی جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش را از روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می کنند.
هستی شناسی٬زبان و نظریه سوژه عنوان درسگفتار جدید مراد فرهادپور و سیاست و امر تروماتیک موضوع درسگفتار محمدرضا تاجیک خواهد بود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی-پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

۵ روز پیش، چهارشنبه
ابرشیر و بهار گراوندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازخوانی کتاب «سرمایه»  نوشته کارل مارکس در موسسه پرسش | عکس
» بازخوانی کتاب «سرمایه» نوشته کارل مارکس در موسسه پرسش
... دیدن متن »

درسگفتار «مقدمه ای بر خوانش «سرمایه» مارکس: ۱- سرمایه به مثابه ماشین انتزاعی»  با تدریس عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ آغار می شود. این درسگفتار که در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش
» برگزار می شود اولین دوره از کورسی خواهد بود که به بررسی کتاب سرمایه مهمترین اثر کارل مارکس خواهد پرداخت. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری-کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی، Marillion و بهار گراوندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیا می توانی از میل خود پا پس بکشی؟! | عکس
» آیا می توانی از میل خود پا پس بکشی؟!
... دیدن متن »

شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ و در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش دوره جدید درسگفتار خود در این موسسه را با عنوان «تنها پرسش اخلاقی: آیا از میلت پا پس کشیده ای؟ مروری بر سمینار هفتم ژاک لاکان درباره اخلاق روانکاوی» را آغاز خواهد کرد. علاقمندان برای کسب اطلاعات ببشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قاأم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم واقع شده است.

ابرشیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برج آزادی با برنامه‌های «چهل بهار آزادی» به استقبال دهه مبارک فجر می‌رود | عکس
» برج آزادی با برنامه‌های «چهل بهار آزادی» به استقبال دهه مبارک فجر می‌رود
... دیدن متن »

رئیس مجموعه برج آزادی از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «چهل بهار آزادی» از ۱۱ تا ۱۹ بهمن در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی خبر داد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی برج آزادی، همزمان با فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و برای پاسداشت آرمان های انقلاب؛ مجموعه برج آزادی با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی، معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، مرکز علمی کاربردی فرهنگ وهنر واحد ۴۶ تهران و گروه نقاشان پشت شیشه ایران اقدام به برگزاری این ویژه برنامه کرده است.
نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با اعلام این خبر افزود: برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی، عکس و صنایع، برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای نمایش رادیویی و پخش و نقد فیلم برنامه هایی هستند که از ۱۱ تا ۱۹ بهمن تدارک دیده شده اند.
پایان ادامه داد: تمامی این برنامه ها با نگاهی به چهل سال گذشته انقلاب اسلامی ایران و دست آوردهای آن برگزار می‌ شوند. همچنین توجه به هنرمندان جوان و دانشجو و ایجاد فضایی برای ارائه هنر آنها از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است چرا که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) همواره بر توجه به جوانان تاکید بسیاری داشته و دارند.
جشنواره فرهنگی هنری «جهل بهار آزادی» از ۱۱ تا ۱۹ بهمن در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۷ در آن شرکت کنند.

همچنین جدول برنامه های این جشنواره از طریق سایت و اینستاگرام مجموعه برج آزادی در دسترس است.


مهدی (آرش) رزمجو و M... این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هوشمند‌سازی انتخاب نیست، ضرورت است | عکس
مشاور وزیر ارشاد در جلسه شورای مدیران بنیاد رودکی:
» هوشمند‌سازی انتخاب نیست، ضرورت است
... دیدن متن »

جلسه شورای مدیران بنیاد رودکی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، هوشمند‌سازی، موضوع جلسه خسرو  طالب‌زاده مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل و مدیران بخش‌های مختلف بنیاد رودکی  بود.
طالب‌زاده در این نشست با اشاره به جایگاه هوشمند‌سازی در برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دو تلقی از هوشمند‌سازی می‌توان داشت؛ اول اینکه هر آنچه که هست را می‌خواهیم الکترونیکی و دیجیتال و هوشمند کنیم؛ یعنی آنچه در روابط و مناسباتی که با ارباب رجوع داریم یا با افراد ذینفعان خودمان داریم را می‌خواهیم به اصطلاح بدون حضور و بدون کاغذ انجام بدهیم که این تلقی حداقلی است و تنها وضع گذشته را سامان می‌دهد.

تبدیل میز کار به موبایل
وی ادامه داد: مدیریت هوشمند یا هوشمند‌سازی فرآیند‌ها امکانی را فراهم می‌کند که تا به حال شناخته شده برای خیلی از افراد نبوده است؛ آینده تحولات به سمتی می‌رود که همه با تلفن همراه کار می‌کنیم‌. احتمالا کامپیوتر‌های شخصی تا چند سال دیگر از دور خارج خواهند شد و دیگر اتکای ما و میز کار ما تلفن همراهمان خواهد بود‌. یعنی میز کار و کتابخانه و کار شخصیمان را با تلفن همراه انجام می دهیم . هر آن چیزی که در زندگی به آن احتیاج داریم بایستی به این ابزار سرکار داشته باشیم؛ سئوال و پرسش اصلی این است که آیا می توانیم کاری انجام بدهیم که خودمان را با این آخرین نسل از ابزارهای ارتباطی هماهنگ کنیم؟ باید به سمت فرآیندی برویم که کارهایمان با تلفن همراه انجام شود؛ یعنی آنچه خودمان و مخصوصا طرف مقابل انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: در موضوع هوشمند‌سازی فرآیند دیگر، نظم دادن به نظام اطلاعاتی خودمان است؛ یعنی ما بتوانیم اطلاعات را به شیوه‌ای مدیریت کنیم که گرد آوری و پردازش شده و به سیستم برگردانده شود؛ در این صورت یک سرمایه ارزشمند خواهیم داشت که می‌توانیم از آن بیش از کارهایی که تا امروزه انجام می دادیم، استفاده کنیم. در این صورت یک بازار بزرگتر به وجود می آید که یکی از برنامه‌های وزیر هم هست؛ بازاری که اصلا قابل اندازه گیری نیست چون به اندازه تک تک همه افراد می‌تواند بازاری برای کسب و کار بین‌المللی باشد‌. در این بازار می‌توان به اندازه همه افراد کشور کسب و کار فرهنگی هنری داشته باشیم‌.

بسترسازی نکنیم، عقب می‌مانیم
طالب زاده افزود‌: ما برای کوچ کردن از فضای فیزیکی و فضای سنتی به یک فضای دیگر باید خودمان را آماده کنیم؛ شعار ما در بحث هوشمند‌سازی این بود که هوشمند سازی یا دولت الکترونیک یا مدیریت هوشمند انتخاب نیست؛ این چنین نیست که در این فرآیند حق انتخاب داشته باشیم بلکه قراین و شواهد نشان می‌دهد که این امر دارد تحمیل می‌شود و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه به این سمت برویم؛ اگر زمینه ها را برای خودمان فراهم نکرده و آمادگی را در خودمان ایجاد نکنیم عقب می‌مانیم.
وی ادامه داد: تلاش‌ها در سال گذشته این بوده که تمام فرآیندهای ممکن را در وزارتخانه الکترونیکی و هوشمند بکنیم؛ در فاز اول به بحث مجوزها پرداختیم. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدود 114 مجوز صادر می‌شود که در یک بازخوانی به 37 مورد دسته‌بندی شده است. تا به امروز‌، بجز بحث کنسرت‌ها تمامی مجوزهایی که وزارتخانه می دهد از طریق سایت ممکن شده است.

پنجره واحد وزارتخانه از دهه فجر
 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همزمان با دهه فجر موضوع پنجره واحد در وزارتخانه آغاز می‌شود که هر کس از هر درگاهی وارد شود می‌تواند همه اطلاعات لازم را ببیند؛  یک پروژه دیگر این است که ما در کل وزارتخانه یکپارچگی ایجاد کنیم. هر اتفاقی در هر بخش وزارتخانه می‌افتد در لحظه منعکس  می‌شود و برای همه در دسترس هست و همه بتوانند از آن استفاده کنند‌. پروژه بعدی پروژه پایش رخداد هنری و فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی است.
طالب‌زاده در مورد داده کاوی هم گفت: در داده کاوی، همه دیتا‌ها ذخیره شده و امکان پردازش و تحلیل فراهم می‌شود و در نهایت روند‌ها نشان داده می‌شود؛ مثلا با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد می توانیم ببینیم که در چند سال آیند‌ه موسیقی ما به کجا می‌رسد‌. همچنین متناسب با هر منطقه برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.
وی در مورد بنیاد رودکی و بحث هوشمند‌سازی گفت‌: بنیاد رودکی به عنوان قطب فرهنگی هنری در سطح جهانی باید عمل کند؛ این بنیاد برای اینکه پیشتاز بودن خود را حفظ کند باید به «ای بنیاد رودکی» تبدیل شود و کارها، فرآیند‌ها و فعالیت‌ها از فضای فیزیکی خارج شده و به فضای مجازی برود.

حرکت بنیاد رودکی به سمت برنامه  محوری
در این رویداد، صفی‌پور با تشریح ماموریت‌های بنیاد رودکی به مهمترین برنامه‌های اخیر این بنیاد پرداخت و افزود: تلاش کردیم با تفکیک جایگاه بنیاد در کنار سازمان‌های مشابه به ترسیم جایگاه آن در آینده بپردازیم؛ بر این اساس با همکاری بخش خصوصی یک مطالعه خوب اتفاق افتاد و نتیجه آن منجر به تدوین سند برنامه استراتژیک بنیاد رودکی شد.

وی افزود: محور دوم کار ما این بود که بتوانیم در یک برنامه ریزی مشخص، شان و جایگاه و موقعیتی که بنیاد باید در کنار سایر سازمانهای فرهنگی به ویژه در نزد هنرمندان داشته باشد را به آن برگردانیم  و این کار رخ نمی‌داد مگر با یک کار شبانه روزی و تغییر نگاه از سالن محوری به برنامه محوری.
صفی پور ادامه داد: در فرآیند کاریمان سعی کردیم از توان بخش خصوصی و حمایت این بخش استفاده کنیم و در این راه زیر ساخت‌های مجموعه را توسعه بدهیم.
وی همچنین به جایگاه فعلی ارکستر‌های تحت مدیریت بنیاد رودکی، اشاره کرد و گفت: در اجرای برنامه ها، سیاست‌های ابلاغی 9 گانه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مد نظر ما بوده است.

در این جلسه گزارشی از اقدامات عملی بنیاد رودکی در فرآیند هوشمند سازی ارایه شد.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری  | عکس
تالار وحدت؛ وعده‌گاه وداع
» پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری
... دیدن متن »

بنیاد رودکی درگذشت هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در پیام بنیاد فرهنگی هنری رودکی آمده است: «حسین محب اهری بخشی از خاطره جمعی همه ما بود؛ خاطره‌ای شیرین برای همه نسل‌ها؛ حال این خاطره‌ساز برای همیشه به خاطره‌ها پیوسته است.  
فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده گرامی او، جامعه هنری و همچنین به همه دوست دارانش تسلیت می گوییم.
از خداوند تعالی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و بر ای بازماندگان صبر و آرامش آرزو داریم».

پیکر محب اهری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، فردا پنجشنبه ۲۷ دی ماه از ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد در موسسه «پرسش» | عکس
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»
» سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد در موسسه «پرسش»
... دیدن متن »

برنامه این هفته «پنجشنبه‌های پرسش» به سمینار «آناتومی اقتصادسیاسی ایران» اختصاص دارد که با حضور و سخنرانی یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد از ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲۷ دی ماه در سالن شماره یک موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» برگزار خواهد شد.
اباذری و معتمد نژاد در این سمینار به ترتیب با موضوعات «آناتومی اقتصاد سیاسی» و « اقتصاد سیاسی سرمایه داری در ایران معاصر» سخنرانی می کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این سمینار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین‌تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) و ابرشیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک زن واقعا چه می خواهد؟ | عکس
» یک زن واقعا چه می خواهد؟
... دیدن متن »

شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۹ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار جدید خود در موسسه مطالعات سیاسی اقتصادی "پرسش" را با عنوان "یک زن چه می خواهد؟: مقدمه ای بر سمینار بیستم لاکان: حدود عشق و دانش" آغاز می کند. در این درسگفتار برخی از مهمترین نظریات لاکان درباره جنسیت، امر زنانه، عشق و دانش مورد بررسی قرار گرفته و نسبت میل، عشق و جنسیت برجسته می گردد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این نشست می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشستی با عنوان
» نشستی با عنوان "خصوصی سازی در ایران"
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" در ادامه سمینارهای آزاد خود که تحت عنوان "پنجشنبه های پرسش" برگزار می شود، روز پنجشنبه ۶ دی ماه ساعت ۱۶ میزبان نشستی با عنوان "خصوصی سازی در ایران" خواهد بود. در این نشست فریبرز رییس دانا، پرویز صداقت و محمد مالجو به ترتیب با عناوین؛ خصوصی سازی و تضاد طبقاتی، نخستین گام در برابر خصوصی سازی و خصوصی سازی همچون سلب مالکیت از توده ها به سخنرانی خواهند پرداخت.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این نشست می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران :خصوصی سازی با زندگی مردم چه می کند؟ | عکس
» اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران :خصوصی سازی با زندگی مردم چه می کند؟
... دیدن متن »

فرشاد مومنی از روز سه شنبه ۴ دی ماه دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" را با عنوان "اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران" آغاز می کند. این درسگفتار که از ساعت ۱۷ آغاز می شود به خصوصی سازی در ایران اختصاص دارد. درسگفتار "اقتصاد سیاسی خصوصی سازی در ایران" در صدد است تا بحران ها و شکاف های حاصل از خصوصی سازی در اقتصاد ایران را که منجر به بحران های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شده است را بررسی و سویه های پنهان خصوصی سازی و تاثیر آن بر معیشت مردم را شرح و تبیین کند.
 علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۳۷۶۴۷ -۸۸۸۲۲۰۱۰تماس گرفته و یا به وب سایت مراجعه نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاملاتی فلسفی در باب زبان | عکس
درسگفتارهای موسسه "پرسش"
» تاملاتی فلسفی در باب زبان
... دیدن متن »

مراد فرهادپور و جواد گنجی در ادامه درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۷ موسسه "پرسش"  دو درسگفتار را آغار می‌کنند. 
مراد فرهاد پور  درسگفتار "تاملاتی فلسفی در باب زبان" را  از روز یکشنبه ۲۵ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰  و جواد گنجی درسگفتار " زبان و نظم نمادین: زایش سوژه ناخودآگاه ( بررسی جایگاه امر خیالی و امر نمادین در نظریه لاکان)" را از روز دوشنبه ۲۷ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ آغار می کند.

علاقه مندان برای شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری کوچه شبنم پلاک ۳ واقع شده است.

مختار بایزیدی و ابرشیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیستمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار  برگزار می‌شود. | عکس
» بیستمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

موسسه خیریه پیام امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و به عنوان یک سازمان مردم نهاد، در سال ۸۲ به طور رسمی از وزارت کشور مجوز دریافت کرد.
این موسسه با اهداف تعاون و فعالیت‌های خیرخواهانه اجتماعی، کمک رسانی به محرومین و گسترش فرهنگ کمک به همنوع در میان جوانان تشکیل شده است. پیام امید با تحت پوشش قراردادن خانواده های بی سرپرست در حوزه اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار و آموزش فرزندان اقشار محروم جامعه خدمت‌رسانی ‌‌می‌کند.

برای تامین هزینه های مربوط به فعالیت‌های ذکر شده علاوه جمع آوری کمکهای مردمی، هر ساله بازارچه‌هایی نیز برگزار می کند. امسال هم در آذرماه بیستمین بازارچه خود را در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولیعصر پایین تر از چهارراه پارک وی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب برگزار می کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه خیریه پیام امید مراجعه فرمایید .

مهدی (آرش) رزمجو و سارا ادیب این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 گناه نخستین فلسفه و جنبش های اجتماعی | عکس
درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با سه درسگفتار در هفته دوم آذر ماه ادامه دارد.
» گناه نخستین فلسفه و جنبش های اجتماعی
... دیدن متن »

کمال اطهاری در ادامه درسگفتارهای خود در موسسه پرسش از روز یکشنبه ۱۱ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ دوره "ساختار نهادی رژیم انباشت:
پیوند نهادگرایی و مارکسیسم در نظریه انتظام" را آغاز می کند. سعید مدنی و صالح نجفی نیز از روز دوشنبه ۱۲ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ به ترتیب دو درسگفتار "تاملاتی درباره جنبش های اجتماعی" و "گناه نخستین فلسفه: حیوانات در فلسفه از ارسطو تا آگامبن" را شروع می کنند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و به وبسایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه گزاره (استیتمنت) نویسی با حمید سوری | عکس
» کارگاه گزاره (استیتمنت) نویسی با حمید سوری
... دیدن متن »

حمید سوری از روز پنجشنبه اول آذر ماه کارگاه گزاره هنرمند (Artist Statement Workshop) را در موسسه "پرسش" آغاز خواهد کرد.
کارگاه "گزاره هنرمند" درصدد است تا اصول و ساختارهای نوشتن گزاره (استیتمنت) مناسب و استاندارد، بر اساس جدیدترین تحولات هنر و دید به گزاره در سطح جهان را برای مخاطبین شرح و تفسیر کند.
در جلسه اول این کارگاه حمید سوری نکات اصلی برای نوشتن یک گزاره استاندارد را برای دانشجویان شرح می دهد و سپس در جلسه دوم متن های نوشته شده توسط دانشجویان مورد بررسی قرار گرفته و  پیشنهادهایی برای بهبود آنها از سوی مدرس ارائه می گردد. این کارگاه در طول دو جلسه سه ساعته  و از روز پنجشنبه  اول آذر ماه ساعت ۱۳ برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر شرکت در این کارگاه می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "میز خدمت" بنیاد رودکی راه اندازی شد
... دیدن متن »

به منظور ارائه خدمات بهتر و تکریم از ارباب رجوع میز خدمت بنیاد رودکی فعال گردید .

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نظر به دستور دولت با هدف تسهیل در ارائه خدمات به ارباب رجوع و توسعه فعالیت‌ها میز خدمت و دبیرخانه این بنیاد در قسمت در ورودی تالار وحدت راه اندازی و اتصال به سیستم مکاتبات دولت (سیماد) برقرار شد .
میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که تنها نقطه تماس میان سازمان و گیرندگان خدمت به شمار می‌رود و هدف این میز ارائه خدمات به‌هنگام و کارآمد به ارباب رجوع است.
از این پس هنرمندان و مراجعین محترم جهت بهره برداری از اطلاعات مورد نیاز و ارائه نامه ها و درخواست های خود می توانند به میز خدمت بنیاد رودکی واقع در در ورودی تالار وحدت مراجعه نمایند.

ملیکا قراگوزلو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روان پریشی و اسکورسیزی متاخر  | عکس
» روان پریشی و اسکورسیزی متاخر
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" و در هفته سوم آبان ماه دو درسگفتار در این موسسه آغاز می شوند.
شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۲۰ آبان ماه ساعت ۱۷:۳۰ دوره جدید درسگفتارهای خود را با عنوان "روان پریشی: خدایی که می فریبد، مروری بر سمینار سوم ژاک لاکان درباره روان پریشی(6-1955)" آغار می کند. نیز مازیار اسلامی از روز سه شنبه ۲۲ آیان ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "اسکورسیزی متاخر" را با فوکوس بر چهار فیلم از این کارگردان؛ گرگ وال استریت، هوگو، نوری بتابان و سکوت شروع خواهد کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می‌توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و به وبسایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری-کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

محمد لهاک، علی عبداللهی و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
نیلوفر ثانی، Marillion و مختار بایزیدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرسش و پاسخ با کاندیداهای تصدی پست شهردار تهران | عکس
ورد برای عموم آزاد است
» پرسش و پاسخ با کاندیداهای تصدی پست شهردار تهران
... دیدن متن »

در راستای ارتباط بهتر و دوسویه در مسیر آینده شهرداری تهران، نشستی با حضور کاندیداهای تصدی پست شهرداری تهران برگزار می‌شود.

با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های شهر تهران
نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران
با همکاری تشکل‌های فعال شهر تهران

برخی محورهای گفتکو

مدیریت و برنامه‌ریزی شهری
حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری
مدیریت پسماند و محیط زیست شهری
برنامه‌ریزی و مدیریت آلودگی هوا
سرمایه‌گذاری  در پروژه‌های شهری و مشارکت بخش خصوصی و ...

زمان: شنبه ۱۹ آبان از ساعت ۱۴ تا ۱۷
مکان: خیابان ۱۶ آدر، پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، تالار رجب بیگی

ورود برای عموم آزاد است

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 بهسازی برج آزادی در دستور کار مدیران قرار گرفت | عکس
» بهسازی برج آزادی در دستور کار مدیران قرار گرفت
... دیدن متن »

مدیران سازمان‌های مرتبط با مجموعه برج آزادی، صبح روز چهارشنبه ۹ آبان در جلسه ای پیرامون نماد فرهنگی پایتخت گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، این جلسه با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران، مرتضی کاظمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اقتصاد فرهنگ، دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 تهران، علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد.
همکاری و هماهنگی سازمان های ذیربط راجع به برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، تقسیم کار در حوزه های: بازسازی و مرمت بدنه برج، تسهیل دسترسی به میدان، بهسازی فضای شهری میدان در هنگام روز و شب، بالا بردن امنیت میدان و ... از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
همچنین مقرر شد این جلسات با دبیری مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و تا حصول نتیجه ادامه یابد.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه یک روزه آموزش نقاشی با موضوع صلح و محیط زیست | عکس
» کارگاه یک روزه آموزش نقاشی با موضوع صلح و محیط زیست
... دیدن متن »

کارگاه یک روزه آموزش نقاشی با موضوع صلح و محیط زیست به سرپرستی بنفشه احمدزاده برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ خیام؛ این کارگاه بر آموزش همبستگی و حفظ محیط زیست یعنی حفظ منافع عالیه ی پیرامون متمرکز است.
بنفشه احمدزاده با ۲۰ سال سابقه تدریس نقاشی و برگزاری کارگاه های نقاشی در سفارت ایتالیا و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و .... ، اینبار برای اولین بار در خانه فرهنگ خیام کارگاه یک روزه را با موضوعیت صلح و حفظ محیط زیست برگزار میکند .

لازم به ذکر است پس از اتمام کارگاه تمامی آثار نقاشی شده توسط هنرجویان در گالری مریم وابسته به مرکز فرهنگی و هنری شهرداری تهران به معرض بازدید و فروش گذاشته می‌شود.
اهداف دوره:
توجه به پرورش ذهن کودکان و تاکید بر تخیل کودک
بالا قدرت تجسم اشکال و فرمها در کودکان
بالا بردن توان حسی و حرکتی کودکان
بالا بردن درک کودکان از رنگ ها و توجه به رنگ های محیط
ایجاد حس همکاری و دوستی بیشتر بین کودکان
ایجاد انگیزه بیشتر در کودکان به جهت یادگیری مفاهیم اشکال و نکات تربیتی
توجه والدین به مقوله نقاشی کودکان

علاقمندان برای ثبت نام اینترنتی به سایت تیوال مراجعه کنند و یا تا پنجشنبه ۲۴ آبان ماه با خانه فرهنگ خیام تماس حاصل فرمایند.
لازم به ذکر است درین کارگاه یک روزه بوم نقاشی را مجموعه تهیه میکند و تهیه تمامی رنگها و قلم های نقاشی بر عهده هنرجویان می‌باشد.

محمد لهاک و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
پیرزاد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید