تیوال سینما
S3 : 15:29:44
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
۱ ساعت پیش
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جایزه جشنواره فیلم مدیترانه‌ای کن برای فیلمبرداری «یک کیلو و بیست و یک گرم» | عکس
فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» ساخته رحیم طوفان موفق شد در اولین تجربه حضور جهانی خود جایزه بهترین فیلمبرداری را برای شاهین طوفان به ارمغان آورد.
» جایزه جشنواره فیلم مدیترانه‌ای کن برای فیلمبرداری «یک کیلو و بیست و یک گرم»
... دیدن متن »

پایگاه خبری تئاتر: فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» ساخته رحیم طوفان موفق شد در اولین تجربه حضور جهانی خود جایزه بهترین فیلمبرداری را برای شاهین طوفان به ارمغان آورد.

این فیلم یک اثر اجتماعی است که زندگی سه قشر از طبقه فرهنگی را روایت می‌کند.

لیلا زارع، سعید آقاخانی، فرشته صدرعرفایی، آناهیتا افشار، بابک انصاری، روشنک گرامی، مریم کاویانی، رهام مخدومی صالح صارمی، سمیرا ذکایی و ساغر کیان راستی، مانلی اصفهانی بازیگران این فیلم هستند.

وحید نیکخواه آزاد تهیه‌کننده و سید مهدی نریمانی سرمایه گذار این فیلم هستند.

علی عبداللهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«پیام صابری» درگذشت | عکس
» «پیام صابری» درگذشت
... دیدن متن »

پایگاه خبری تئاتر: پیام صابری، بازیگر، طراح گریم و کارگردان تلویزیون بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت. صابری را شاید بسیاری از کسانی که مخاطب تلویزیون باشند، با سریال «ریحانه» بشناسند و سینماگرها هم به عنوان طراح گریم و همسر زیبا بروفه، بازیگر سینما و تلویزیون می‌شناسند.
او متولد ۱۳۵۲ تهران بود و کار چهره‌پردازی را با دستیاری در مجموعه تلویزیونی «امام علی (ع)» با همکاری داود میرباقری آغاز کرد.

صابری در آخرین روزهای عمر، مشغول ساخت سریالی با عنوان «کوله پشتی» بود که متاسفانه اجل مهلتش نداد.
این خبر را خانواده مرحوم صابری و افسر اسدی، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی تایید کردند و گفتند که این هنرمند بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفته است.

شناسه خبر : 37286

امیرمسعود فدائی، نفیسه نوری، سید حامد حسینیان، بهزاد هندی و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اظهار نظر دو سینماگر پیرامون اهمیت برگزاری جشنواره مقاومت در لبنان | عکس
» اظهار نظر دو سینماگر پیرامون اهمیت برگزاری جشنواره مقاومت در لبنان
... دیدن متن »

رضوی:عدم درک قدرت نفوذ فرهنگی جشنواره مقاومت توسط دستگاه دیپلماسی کشور
 سفیر وکاردار سفارت ایران در جشنواره مقاومت لبنان حضور پیدا نکردند
باشه آهنگر: دلم می‌خواهد در لبنان فیلم بسازم
اشاره:برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در لبنان با حضور تعدادی از سینماگران ایرانی با استقبال خوب و وسیع علاقمندان سینمای مقاومت در شهرهای مختلف این کشور روبرو شد. محمدعلی باشه آهنگر کارگردان فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم «ماجرای نیمروز» از جمله میهمانان جشنواره در لبنان بودند. به همین بهانه گفتگویی با این دو سینماگر انجام دادیم که می‌خوانید:
محمدعلی باشه آهنگر با بیان اینکه لبنان در نگاه فرهنگی، سیاسی و دینی و آیینی ما ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد، خاطرنشان ساخت: سال‌هاست دل و جان هر دو کشور پیوندی ناگسستنی یافته است. اگر گلوله‌ای یا تحولی کوچکتر از نسیم در لبنان شلیک یا وزیدن گیرد صدایش و تاثیر آن بیش از اصل ماجرا بر ما مؤثر خواهد بود.
وی ادامه داد: در جنوب لبنان نمایش و استقبال عجیب از فیلمم را در این شهر مدیترانه‌ای مشاهده کردم. وقتی با سالن مملو از جمعیت و جوانان پرشور و مهمتر از همه با خانواده شهدای لبنانی روبرو شدم فهمیدم رزق معنوی من اینجاست و آرامش روحی‌ام پس از آن بی‌مهری‌ها در ایران قرار است اینجا یعنی در نزدیکی خاک فلسطین اشغالی در صور، شهر امام موسی صدر مهربان و عارف مجاهد شهید دکتر چمران به من عطا شود.
وی افزود: در مواجهه با آدم‌های نیکی که دیدم، عجیب صداقتی یافتم که یاد دهه طلایی شصت را برایم زنده می‌کرد. مهمترین شاخصه آن دهه خلوص آدم‌های ‌پیرامونم با عیار بالا بود. این خلوص و نگاه معصومانه جوانان و لبخندی ماندنی بر لبشان مرا شیفته کرد. ای کاش این سفر به انتها نمی‌رسید.
این کارگردان ایرانی در پاسخ به اینکه آیا فیلمی مشترک با لبنان یا با موضوع مقاومت لبنان خواهید ساخت، اظهارداشت: سال‌ها پیش در جشنواره کرمان از من خواسته شد در لبنان فیلمی بسازم. من به آن دوستان که بر پیکر یکی شان در «روضه الشهدا» حاضر شدم و زیارتش کردم گفتم من نمیشناسمتان! آنها تعجب کردند. گفتم شناخت من و آگاهی از آنچه در دل و جان شما می‌گذرد ساده نیست. در ایران که مدعی شناخت جامعه هستیم گاه نابخردانه به بیراهه می‌رویم، چگونه من با چند روز می‌توانم مردمی را بشناسم و در موردشان فیلم بسازم.
باشه آهنگر اضافه کرد: سکوت تماشاگران لبنانی و دقت بیش از نیاز به فیلم با توجه به زبان چندگانه آن و زیرنویس عربی برایم عجیب بود و موضوع با پرسش‌های بعد از فیلم مرا به حیرت انداخت که چگونه فیلم می‌تواند خود را از نگاه بومی، جهانی کند. افسوس که زمان اندک بود تا گفتگوی ‌پس از فیلم ادامه یابد و بی‌پرده‌تر از درون آن جوانان با خبر شوم. اما حالا به واقع دلم می‌خواهد درباره این مردم و کشورشان فیلم بسازم. نه تنها مقاومتشان که چیزهای دیگری هم دارند که برای قصه پردازی مهم و کاربردی است؛ مثل ادیان و وحدت در کنار هم. شاید شرایط اقتصادی حاکم بر دو کشور اکنون اجازه ندهد، ولی این خواستن با تلاش دو طرف روزی محقق خواهدشد و آن روز پس از پژوهش و مطالعه درباره این مردم که با برخی از آنها دوست شده ام، فیلم خواهم ساخت.
سیدمحمود رضوی تهیه کننده سینمای ایران گفت: سالهاست در اطراف کشور عزیزمان و یا در حوزه‌های نفوذ جمهوری اسلامی اتفاقاتی می‌افتد و به طور معمول هزینه‌های آن را هم می‌پردازیم اما روزی که نوبت بهره برداری فرهنگی یا اقتصادی می‌رسد، چون دستگاه دیپلماسی کشور اعتقادی به دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی اقتصادی ندارد مهمترین بخش آن ناگهان رها می‌شود.
وی ادامه داد: نوجوان بودم که فروپاشی شوروی اتفاق افتاد، سیل مسافران از کشورهای تازه استقلال یافته به استانهای شمالی کشور راهی شدند، همه آنها به دنبال وابستگی اقتصادی بودند و بازار جدیدی برای محصولات ایرانی ایجاد شده بود اما نصیب آنها از این نیاز، بی‌کیفیت‌ترین کالاهای ایرانی و نصیب ما از این حضور فساد اخلاقی در این استانها بود بعد از مدتی هم این بازار چند میلیونی دربست در اختیار ترکیه قرار گرفت، در حوزه فرهنگ هم هیچ عایدی قابل ذکری نداشتیم.
تهیه کننده فیلم های سینمایی «ماجرای نیمروز و لاتاری» خاطرنشان ساخت: چند سال بعد بحران افغانستان به وجود آمد، در حوزه مستشاری همه کار کرده، به گروه های همفکر کمک کرده تا بالاخره جمهوری اسلامی افغانستان شکل گرفت، اما باز هم روزی که باید بهره ی اقتصادی و فرهنگی از این بازار ۳۶ میلیونی می‌گرفتیم، بازار به دست دیگران افتاد و بازار فرهنگی بکر ۳۶ میلیونی به علت نبود دیپلماسی فرهنگی از دست ما خارج شد. در لبنان، عراق، سوریه و حتی قطر هم داستان همین بوده و هست ، کشورهای آمریکای لاتین که بماند.
رضوی با اشاره به سفرش به لبنان عنوان کرد: در چند روز گذشته به بهانه ۱۵مین جشنواره بین‌المللی مقاومت، میهمان کشور لبنان بودیم، جشنواره به صورت همزمان در دو شهر بیروت (پایتخت) و سور (جنوب لبنان) برگزار بود. بنابر مقتضیات جشنواره برای در افتتاحیه و روز سوم در بیروت و در روز دوم در سور حضور پیدا کردیم، استقبال مردم قابل توجه بود، به حدی که در شهر سور باتوجه به همزمانی اکران فیلم سینمایی سروزیرآب در ایران و جشنواره استقبال به اندازه‌ای بود که مسئولان برگزاری مجبور به افزودن ۱۵۰ صندلی اضافه در سالن شدند و از همه جالب‌تر دقت مخاطبین به مفاهیم و نکات هرکدام از فیلم‌ها نمایش داده شده بود.
وی اضافه کرد: اشتیاق مسئولین فرهنگی محلی به مذاکره با مسئولین برگزاری جشنواره و هنرمندان حاضر در جشنواره، استقبال و توجه رسانه‌های محلی و بین‌المللی از جشنواره و حضور و استقبال مردم از جشنواره همه نشان دهندهی وجود این پتانسیل بالقوه برای حوزه فرهنگ و سینمای کشور بود. این ظرفیت به صورت مقطعی در هر سال توسط جشنواره بین‌المللی مقاومت و دبیر محترم آن جناب آقای خزاعی ایجاد شده، اما این مسیر نیازمند مداومت، پیگیری و همکاری همه مسئولان حوزه فرهنگ و  دیپلماسی کشور است.
تهیه کننده فیلم ماجرای نیمروز با بیان اینکه تا ضرورت و اهمیت این بازار فرهنگی و تاثیر آن در دیپلماسی سیاسی توسط مسئولان فهم نشود کار بزرگی برای به دست آوردن این بازار انجام نخواهد شد، تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی می‌تواند قدرت نفوذ جمهوری اسلامی ایران را در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی بالا ببرد اگر مدیران فرهنگی و دیپلماتیک کشور بخواهند و بفهمند جشنواره مقاومت شروعی برای این اتفاق بود آیا ادامه هم خواهد داشت؟
وی گفت: در عدم درک قدرت نفوذ فرهنگی جشنواره توسط دستگاه دیپلماسی کشور همین بس که در جریان سفر به لبنان محض رضای خدا یکبار، سفیر یا کاردار سفارت جمهوری اسلامی نه در جشنواره حضور پیدا کرد و نه ضیافتی و نه استقبالی!!!! اما در مقابل مسئولین لبنانی، حزب الله لبنان،مدیران شبکه المنار و ... بیش از اندازه پیگیر جشنواره و وقایع آن بودند.
شایان ذکر است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت طی روزهای ۵ تا ۹ اذر در تهران و از ۱۲ تا ۱۵ آذر ماه به دبیری محمد خزاعی در کشور لبنان برگزار شده است.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوستر مستند «رئیس کل» همزمان با آغاز به کار جشنواره سینما حقیقت رونمایی شد | عکس
» پوستر مستند «رئیس کل» همزمان با آغاز به کار جشنواره سینما حقیقت رونمایی شد
... دیدن متن »

اولین پوستر فیلم مستند «رئیس کل» به کارگردانی و تهیه-کنندگی سید محمد مرعشی که توسط حامد صفایی طراحی شده است، همزمان با دومین روز دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی مستند، ساخت «رئیس کل» که یک مستند پرتره از زندگی و کارنامه کاری پربار دکتر سید محسن نوربخش از تولد تا مرگ ناگهانی او در سال ۸۲  است، در شهریور ماه ۹۷ به پایان رسید و برای اولین نمایش به دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت ارائه شد.
عوامل مستند «رئیس کل» عبارتند از : تهیه کننده ، نویسنده و کارگردان : سید محمد مرعشی، فیلمبردار: مرتضی نجفی، سرپرست گروه تحقیق: محمدصادق جنان صفت، مشاور کارگردان : کیوان مهرگان، تدوینگران : بهروز داوری و پگاه احمدی، صدابردار: مهراد ابوالقاسمی، صداگذاری : استودیو آبان فیلم، مدیر تولید و برنامه ریز: محمد حسین شهدادنژاد، نویسنده گفتار متن : مهسا حکمت، گوینده گفتار متن: هوتن شکیبا، عکاس: محمدامین شهدادنژاد، مشاور رسانه ای: سعیده الله دادی. 
مستند «رئیس کل» روز جمعه ۲۳ آذر ماه ساعت ۲۰ در پردیس چهارسو در دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت به نمایش درخواهد آمد.

 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ ساعت پیش
محمد عسگری، آقای سوبژه (محمد لهاک) و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از فیلم آستیگمات i
محمد عسگری، امیر، علی عبداللهی، امیرمسعود فدائی و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم سینمایی« امیر» جایزه ی بهترین فیلم جشنواره  همه نور هند را دریافت کرد | عکس
» فیلم سینمایی« امیر» جایزه ی بهترین فیلم جشنواره همه نور هند را دریافت کرد
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما و  تهیه کنندگی سید ضیا هاشمی در هفتمین حضور بین المللی خود ، جایزه  بهترین فیلم جشنواره  همه نور هند را در بخش مسابقه  فیلم های اول دریافت کرد.
به گزارش مشاور رسانه ای فیلم،  اختتامیه جشنواره همه نور هند فیلم حیدرآباد شامگاه پنجشنبه در حیدرآباد هند برگزار ‌شد و سید ضیا هاشمی به نمایندگی از این فیلم جایزه خود را از داوران دریافت کرد.
فیلم «امیر» با هفت اثر سینمایی از کشورهایی همچون  ژاپن، کانادا، رومانی، سریلانکا، هند و ..به رقابت پرداخت و  در  نهایت موفق به کسب جایزه ی بهترین فیلم اول در این دوره از جشنواره شد.
کوپال ساخته کاظم مولایی، بدون تاریخ بدون امضا ساخته وحید جلیلوند از دیگر آثار ایرانی حاضر در این جشنواره بودند و همچنین  مروری بر آثار عباس کیارستمی از دیگر بخش های این فستیوال بود.
در بخش مرور آثار جشنواره نیز  فیلم‌های سینمایی آبنبات چوبی ، دوران عاشقی، پرونده هاوانا و حریم شخصی به نمایش درآمد.
پخش بین المللی فیلم امیر بعهده کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت است.

آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «سورنجان» در جشنواره بین‌المللى «صوفیا منار» بلغارستان | عکس
» نمایش «سورنجان» در جشنواره بین‌المللى «صوفیا منار» بلغارستان
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «سورنجان» ساخته محمدرضا رسولی در یازدهمین جشنواره بین‌المللى «صوفیا منار» در کشور بلغارستان به نمایش در می‌آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، فیلم سینمایی «سورنجان» به کارگردانی محمدرضا رسولی و تهیه‌کنندگی هادی علی‌محمدی که پخش بین‌الملل آن را سازمان سینمایی حوزه هنری برعهده دارد؛ در یازدهمین جشنواره بین‌المللى «صوفیا منار» به نمایش در می‌‌آید.
در فیلم سینمایی «سورنجان» میلاد کی‌مرام، بهدخت ولیان، مهدخت مولائی و امیربهادر اورعی به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این فیلم درباره سه هم‌دانشگاهی است که بعد از سالها و در حالیکه ازدواج کرده‌اند، در خانه‌ای مرموز با همدیگر ملاقات می‌کنند و در خانه قدیمی رازهای گذشته برملا می‌شود.
یازدهمین جشنواره «صوفیا منار» از 25 دی‌ تا 11 بهمن در شهر صوفیه، پایتخت بلغارستان برگزار می‌شود.

۲ روز پیش، شنبه
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور اسکی باز در جشنواره بین المللی المپیا یونان/تصاویر آوا دارویت بازیگر فیلم در فرش قرمز فستیوال | عکس
» حضور اسکی باز در جشنواره بین المللی المپیا یونان/تصاویر آوا دارویت بازیگر فیلم در فرش قرمز فستیوال
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «اسکی باز» در بیست و یکمین جشنواره بین المللى فیلم المپیا یونان حضور یافته و آوا دارویت بازیگر فیلم بعنوان نماینده فیلم در یونان حضور دارد .
به گزارش مشاور رسانه ای فیلم، در این جشنواره اسکی باز بعنوان تنها نماینده ایران با آثاری همچون کشور شیشه ای(دانمارک) ،اسکی باز( ایران) ، کوئیلو و پائول ( فرانسه)،  جو آنسوی کوه ( انگلستان)، ماتی و سامی ( فنلاند) ، گنج( مکزیک)، دید و نادیده ( اندونزی، هلند، قطر، استرالیا) ، کبوتر ( ترکیه )،رویای پیککو ( هندوستان)،  سوپ مودو (آلمان) ، مرکل مورلند (آفریقای جنوبی ) و فورتونا ( بلژیک)رقابت خواهد داشت.
فیلم سینمایی «اسکی باز» پیش از این با دریافت هفت پروانه زرین، پرافتخارترین و بهترین فیلم سی امین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان و کاندیدای جایزه‌ آکادمی آسیا پاسیفیک شده بود،  مجرى طرح این فیلم سید شهاب الدین طباطبایى و پخش بین الملل فیلم بر عهده مریم نقیبی می باشد. 
جشنواره فیلم المپیا یکی از مهمترین اتفاقات فرهنگی کشور یونان است که  تا ۱۷ آذر ماه در شهر پیرگوس برگزار می شود .

۲ روز پیش، شنبه
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمبرداری فیلم داستانی
» فیلمبرداری فیلم داستانی "پاگچی" در استان البرز به پایان رسید.
... دیدن متن »

فیلمبرداری فیلم داستانی "پاگچی" به کارگردانى محمد باقر زنگنه و تهیه کنندگی داوود عبدی و محمد باقر زنگنه در لوکیشنی واقع در ماهدشت استان البرز به پایان رسید.
داستان این فیلم  پیرامون مردی است که برای خرج عمل همسرش به همراه دختر خود دست به سرقت اتومبیل میزنند و در جریان یکی از این سرقت ها به محموله عتیقه ای برخورد میکنند و ... ، سایر عوامل این فیلم عبارتند از : نویسنده و کارگردان : محمد باقر زنگنه ، تهیه‌کنندگان : محمد باقر زنگنه و داوود عبدی ، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : مرتضی کوه مسکن ، تصویر بردار : آبتین تیموری ، گروه تصویر : ایمان پیرهادی ، حسین فاضلی ، صدابردار : حسن زمانی و امید احمدی ، طراح چهره‌پردازی : مصطفی آذر نیوا  و دنیا سهرابی ، مدیر صحنه : مسعود خلج زاده ، طراح صحنه و لباس : محسن جمشیدی ، مدیر تولید : علی احمدی ، دستیار تولید : محمد خسروی ، مدیر تدارکات : نادر کشاورز ، جلوه های ویژه میدانی : مصطفی زنگنه ، سینه موبیل : محسن صابر ، مجری طرح : دفتر سینمایی راویار فیلم ، بازیگران فیلم : یوسف صیادی ، سیروس میمنت ، پریا شکری ، مهدی امینی خواه ، شراره رخام ، بهزاد رحیم خانی ، داریوش سلیمی ، ایمان صفا ، محمد شیری ، محمد تقی زاده و ...

۴ روز پیش، پنجشنبه
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لذت ترس؛ اکران دو فیلم مهم «سایکودرام» در موزه سینما | عکس
» لذت ترس؛ اکران دو فیلم مهم «سایکودرام» در موزه سینما
... دیدن متن »

فیلم‌های سینمایی «شب بیست و نهم» و «پرده آخر» در موزه سینمای ایران، روی پرده می‌روند.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، در هشتمین جلسه از ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» که پنج‌شنبه 15 آذرماه در موزه سینما برگزار می‌شود، دو فیلم سینمایی «شب بیست و نهم» به کارگردانی حمید رخشانی و «پرده آخر» ساخته واروژ کریم مسیحی که از جمله فیلم‌های مهم ژانر سایکودرام سینمای ایران هستند، روی پرده می‌روند.
در این اکران‌ها «سیدحسن حسینی» و «میلاد دارایی» در نشستی با اعضای سینماتک موزه سینما، به ترتیب از زمانه و ساختار «شب بیست و نهم» و «پرده آخر» سخن می‌گویند.
بر پایه این خبر، «شب بیست و نهم» ساعت 15 و «پرده آخر» ساعت 17 در سالن سینمافردوس موزه سینما اکران می‌شوند.
یادآوری می‌شود، فیلم‌های معرفی شده در ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» با تلاش فیلمخانه ملی ایران برای نخستین بار و ویژه این برنامه، اسکن و اصلاح رنگ شده‌اند، از این رو اعضای سینماتک موزه سینما نسخه‌های باکیفیت بالا و کم نظیری از فیلم‌‎های چهار دهه سینمای ایران را خواهند دید.
پوستر «شب بیست و نهم» را محمدعلی باطنی طراحی کرده و محمدعلی حدت نیز طراح پوستر «پرده آخر» است.

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«منو ببین» رضا مهرانفر در جشنواره فیلم آکسفورد آمریکا | عکس
» «منو ببین» رضا مهرانفر در جشنواره فیلم آکسفورد آمریکا
... دیدن متن »

انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهران‌فر به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم آکسفورد آمریکا راه یافت.
جشنواره فیلم آکسفورد در سال 2003 آغاز به کار کرد و در سال 2008 به یک مجموعه مستقل غیرانتفاعی بدل شد. این جشنواره که با حمایت دانشگاه می¬سی¬سی¬پی برگزار می‌شود، توجه ویژه‌ای به تاثیر ادبیات در آثار راه یافته به بخش مسابقه خود دارد. 
انیمیشن «منو ببین» که ساخت آن یک سال به طول انجامیده است، در ادامه حضور بین المللی¬اش در جشنواره هندیکپ فرانسه، به آمریکا می¬رود. رضا مهرانفر، کارگردان این انیمیشن می گوید: «برای ساخت این انیمیشن دو دقیقه و سی‌ثانیه‌ای با روانشناسان و کارشناسان امور کودک مشورت های بسیاری داشتم و درباره اختلالات کودک که ممکن است تا بزرگسالی، فرد را درگیر خودش کند، مطالعه کردم. نقطه دید من در این فیلم نگاه کودک به دنیای بیرون است؛ زمانی که از اتفاقات و اشیای پیرامون خود دچار وحشت و اضطراب می شود.»
«منو ببین» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می¬کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می¬شود. جهان عادی در جریان است، اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است و همان طور که کارگردان این اثر گفته، این انیمیشن تلنگری به پدر و مادرهاست تا بگوییم که کودکان دنیا را به گونه¬ای دیگر می¬بینند و حتی می¬فهمند، اما بزرگترها این دید را ندارند و به دنیای آنها توجه نمی¬کنند.
عوامل انیمیشن «منو ببین» عبارتند از: کارگردان: رضا مهرانفر ،تهیه کننده: مریم صانعى، نویسنده: مونا شاهى و غلامعلى میکاییلى ، سوپروایزر بخش انیمیشن : اسفندیار حاجى اسدالهى ، مدیر دوبلاژ : یگانه رمضانى ،صداگذار: ارش قاسمی، پخش بین¬المللی: فیدان، مشاور رسانه¬ای: سعیده الله¬ دادی. 
شانزدهمین دوره جشنواره فیلم آکسفورد از تاریخ 6 تا 10 فوریه در آمریکا برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، چهارشنبه
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی، نیلوفر ثانی و پریچهر ژیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از فیلم کلمبوس i
محمد عسگری، پریچهر ژیان، آقای سوبژه (محمد لهاک)، امیرمسعود فدائی و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 افتتاحیه « زمستانه­ ی فیلم کوتاه» برگزار شد | عکس
» افتتاحیه « زمستانه­ ی فیلم کوتاه» برگزار شد
... دیدن متن »

 

افتتاحیه «زمستانه­ی فیلم کوتاه» یکشنبه11 آذرماه با حضور عوامل و چهره های شاخص سینمای ایران در «پردیس سینمایی چارسو» برگزار شد.
در این مراسم که با استقبال خوب اهالی سینما همراه شده بود، چهره های سینمایی همچون: رضا بابک، مسعود کرامتی، علیرضا شجاع نوری، کمال تبریزی، فرشته صدر عرفایی، کامران مجیدی، مونا زندی حقیقی، جعفرصانعی مقدم، رویا جاوید نیا، بابک کریمی، مریم نراقی، لیلا زارع، آناهیتا افشار، الهام کردا، حمیدرضا قربانی، مصطفی احمدی، آناهید آباد، کیوان کثیریان، بهمن کامیار، فرشاد محمدی، آیدا پناهنده، ارسلان امیری، محمدرضا غفاری، ندا جبرائیلی، علی شادمان، یسنا میرطهماسب، روشنک گرامی، لیلا نقدی پری، اصغر عبدالهی، حامد رجبی، فرید فرخنده کیش، سعید پوراسماعیلی، بابک کریمی طاری، امیر موسوی، محمد کارت، محمد حمزه‌ای، شادی کرم رودی، آرین وزیر دفتری، علی عسگری، فرنوش صمدی، آرمان فیاض، منصوره یزدانجو، درنازحاجیها، علی یار راستی و ... حضور داشتند.
«زمستانه ی فیلم کوتاه» مجموعه شش فیلم کوتاه «دیدن» (سهیل امیر شریفی)، «فروزان» (میرعباس خسروی نژاد)، «نسبت خونی» (حسین امیری دوماری، پدرام پور امیری)، «و می‌گذریم ...» (پریسا گرگین)، «آینه های پریده رنگ» (سالم صلواتی)، «تو هنوز اینجایی» (کتایون پرمر، محمد روحبخش) می باشد، که در ادامه نمایش های موفق فیلم­های کوتاه در گروه «هنر و تجربه» اکران می شوند.
سری سوم اکران های سراسری فیلم کوتاه با عنوان «زمستانه ی فیلم کوتاه» در قالب یک سانس 100 دقیقه‎ای از 15 آذرماه و با سینماهای شهرهای تهران (خانه هنرمندان)، کرمان(تماشاخانه پارس)، شیراز(پردیس گلستان)، اصفهان(سیتی سنتر)، مشهد (هویزه) و بابل (هنر و تجربه) اکران خود را شروع خواهد کرد.

آقای سوبژه (محمد لهاک) و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهاران بنی‌احمدی هنرمند برتر خارجی در مونترال شد | عکس
» بهاران بنی‌احمدی هنرمند برتر خارجی در مونترال شد
... دیدن متن »

بهاران بنی‌احمدی بازیگر ایرانى، برنده جایزه نقدى ١١هزار دلارى (گرنت) هنرمند برتر خارجی در مونترال کشور کانادا شد.
به گزارش خبرگزاری ...، این گرنت که سالانه به ٩ هنرمند مهاجر از رشته‌های مختلف هنری تعلق می‌گیرد، امسال به چهار هنرمند ایرانی اختصاص یافته که از میان آنها یکی از این جوایز در حوزه سینما و تئاتر به بهاران بنی‌احمدی بازیگر و نویسنده ایرانی تعلق گرفته است. 
مراسم اهدای این گرنت اوایل دسامبر ٢٠١٨ در مرکز هنری مونترال برپا می‌شود.
بنی احمدی به تازگی ایفاگر چند نقش در سریال‌ها و آثار سینمایی کانادا بوده که در تمامى آنها موازین و مقررات کشور را رعایت کرده است.
او هم اکنون مشغول بازی در یک نمایش کانادایی است و قرار است بازیگر دو نقش متفاوت در نمایش «درست شبیه هم» باشد.
در این نمایش که ٦ بازیگر دارد، بنى احمدى دو مونولوگ به زبان فرانسه را اجرا خواهد کرد.
نمایش «درست شبیه هم» قرار است در شهر انجو کانادا به نمایش درآید. 
بنى‌احمدى فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشته ادبیات نمایشى از دانشگاه تهران و دارای لیسانس بازیگرى از پاریس و فوق‌لیسانس فلسفه هنر از دانشگاه پاریس است.
عکاس: britist roxan

 

آقای سوبژه (محمد لهاک)، *مریم* و میترا این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسعود جعفرى جوزانى در اکران «پشت دیوار سکوت» در روز جهانی ایدز در دانشگاه تهران:   | عکس
» مسعود جعفرى جوزانى در اکران «پشت دیوار سکوت» در روز جهانی ایدز در دانشگاه تهران:
... دیدن متن »

کار بیشتر سیاستمداران کتمان حقیقت و کار هنرمندان افشاء و تاباندن نور به حقیقت است 
سحر جعفرى جوزانى: امید در بیماران مبتلا به ایدز باعث می‌شود به زندگی برگردند
دکتر نوروزی: جعفرى جوزانى با ساخت «پشت دیوار سکوت» باعث شد که تابوی ایدز شکسته شود
 مسعود جعفرى جوزانى در اکران «پشت دیوار سکوت» در روز جهانی ایدز در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به نظرم تفاوت سینماگران و هنرمندان با بیشتر سیاستمداران در این است که کار سیاستمداران کتمان حقیقت، ولی کار هنرمندان افشاء و تاباندن نور به حقیقت است.
فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جدیدترین اثر مسعود جعفرى جوزانى به تهیه‌کنندگی فتح‌الله جعفری جوزانی و محمد خزاعی ، با مشارکت انجمن علمی دانشجویان پزشکی و کانون سلامت رفتار احیاء، با حمایت مدیریت امور هنری و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با همکاری انجمن احیاء ارزش‌ها و جوزان فیلم؛ همزمان با روز جهانی ایدز و با حضور دکتر مهدی نوروزی مدیر امور هنری و فوق برنامه فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه احیاء، دکتر محمدهادی کریمی کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینمای ایران و همچنین تعدادی از عوامل این فیلم، از جمله؛ مسعود جعفرى جوزانى کارگردان، سحر جعفرى جوزانى از نویسنده فیلمنامه و بازیگر، فتح‌الله جعفری جوزانی تهیه‌کننده و بازیگر، آرمان درویش بازیگر، سمیه نجومی بازیگر، سعید دلیری بازیگر این فیلم، دکتر طاها بیات رئیس انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، فاطمه صالحی مدیر روابط عمومی انجمن احیاء ارزش‌ها، اساتید و دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی و دیگر رشته‌های دانشگاهی در ساعت 16 دیروز شنبه 10 آذر ماه در آمفی تئاتر سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران اکران شد. 
مسعود جعفرى جوزانى با ساخت «پشت دیوار سکوت» باعث شد که تابوی ایدز شکسته شود
بعد از اکران فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت»، عوامل این فیلم روی صحنه آمدند و در ابتدای این نشست، دکتر مهدی نوروزی مدیر امور هنری و فوق برنامه فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: هر چقدر نسبت به ارتقای آگاهی و سلامت جامعه، برنامه‌ریزی بیشتری بشود؛ خیلی تأثیرگذار خواهد بود و بایستی بتوانیم از هوشمندی و رشد ویروس‌ها جلوگیری بکنیم. خیلی خوشحالم که آقای مسعود جعفرى جوزانى کارگردان سینمای ایران نیز با هنر خودشان بر روی موضوع ایدز کار کرده‌اند و این حرکت ایشان باعث شد که این تابوی ایدز شکسته شود و باعث شد که ما یک قدم به جلو گام برداریم.   
«پشت دیوار سکوت» در حوزه اجتماعی‌شدن سلامت حائز اهمیت است
وی همچنین گفت: ساخت فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در حوزه اجتماعی‌شدن سلامت، حائز اهمیت است و همچنین همکاری هنرمندان و بخش‌های علمی و مؤسساتی همچون انجمن احیاء ارزش‌ها، باعث پدید آمدن گفتمان در جامعه وسلامت اجتماعی شده است. می‌خواهیم از دانشگاه‌ها به بیرون بیاییم و واقعاً ما به دنبال اجتماعی‌شدن سلامت هستیم؛ چون بحث پیشگیری یک اصل عمومی برای ریشه‌کن کردن بیماری‌ها است. 
کار هنرمندان افشاء و تاباندن نور به حقیقت است
در ادامه این نشست، مسعود جعفرى جوزانى از نویسندگان و کارگردان «پشت دیوار سکوت» گفت: این فیلم بر اساس زندگی و خاطرات یک مددکار ساخته شده است؛ منظور آنکه جوانان صادق و عاشقی، مثل همین خانم صالحی همواره در بزنگاه تاریخ به داد ایران و ایرانی رسیده‌اند و این همان راز بزرگ پایداری و ماندگاری این جاودانه خاک مقدس است. اما به موازات و همدوشی این تلاش سازنده و پر فروغ، این واقعیت تلخ هم  وجود دارد که گروهی از ما که به دلایل نه چندان قابل توجیه، روی صندلی‌های حامل قدرت می‌نشینیم و برای مردم تصمیم‌های بیهوده و گاهی خطر آفرین می‌گیریم. یعنی با نادیده گرفتن دیگران و اصالت دادن به اندیشه خود، فکر می‌کنیم اگر حقیقت را کتمان کنیم؛ خدمت کرده‌ایم و این عمل، موجب سالم ماندن جامعه می‌شود. به نظرم تفاوت سینما و هنرمندان با بیشتر سیاستمداران در همین نگرش و جمله نهفته است، که کار بیشتر سیاستمداران کتمان حقیقت، ولی کار هنرمندان افشاء و تاباندن نور به حقیقت و قراردادن آن در مظان افکار عمومی است.      
کتمان حقیقت، جهل و تاریکی به همراه دارد
وی همچنین گفت: گذشته نشانگر این واقعیت است که کتمان حقیقت، جهل و تاریکی و خرافات به همراه دارد چرا که آدم جاهل و خرافاتی از هر پدیده ناشناخته هیولا درست می‌کند؛ این هیولاهای خیالی زائیده ذهن خرافاتی بیمار است. جهل ترس به‌وجود می‌آورد. آدم جاهل، از هر چیزی می‌ترسد. اما آدم‌های دانا و دانشمند وآدم عاقل هر پدیده ترسناکی را زیر میکروسکوپ قرار می‌دهد؛ اطرافش را می سنجد و برایش چاره‌ای می‌اندیشد و از آن پلکانی به وراء و تکامل انسان برمی‌دارد. در نتیجه، علم پدید می‌آید. من باور دارم انسان بر هر چیزی در این عالم فائق خواهد آمد. حقیقت، علم و پدیدآوردنده افکارنوین است. و خوشبختانه من این واقعیت را دیده‌ام و هیچ نگرانی ندارم.    
ما تابوی ایدز را شکستیم؛ هر تابویی به‌راحتی شکسته می‌شود
کارگردان سریال ماندگار «در چشم باد» در پایان سخنانش اظهار داشت: چون در حوزه بیماری ایدز یا «اچ آی وی/ ایدز» HIV / Aids با چشمان خود دیدم که در داخل ایران، جوان‌هایی هستند که با همه وجودشان داوطلب شده‌اند تا آن را ریشه‌کن کنند و بیماران را به زندگی اجتماعی برگردانند. برای من بسیار شیرین و جذاب بود وقتی دریافتم که بیشتر این داوطلبان زنان دلاور وطنم هستند.آنها بدون ترس به خانه این بیماران رفت و آمد می‌کنند. طبیعی است که امثال من تحت تأثیر این همه خلوص و شهامت مددکاران قرار بگیریم. کاری که ما در سینما انجام می‌دهیم همین است. وقتی  به حقیقتی پی می‌بریم؛ همه تلاش و کوشش خود را بکار می‌گیریم تا آن را آشکار کنیم. یعنی به جای پنهان کاری  درد را به مردم نشان بدهیم. کار ما سبب می‌شود سلول‌های فعال جامعه،کنش‌گران و کسانی که به دنبال حقیقت هستند؛ خودشان بقیه کارها را به پیش ببرند. ما با ساخت «پشت دیوار سکوت» در جامعه تابوی ایدز را شکستیم؛ و نشان دادیم که هر تابویی به‌راحتی شکسته می‌شود.       
خوشحالم که با دانشجویان «پشت دیوار سکوت» را دیدم
در بخش دیگری از این برنامه، سحر جعفرى جوزانى از نویسنده و بازیگر فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» گفت: خیلی خوشحالم که با دانشجویان علوم پزشکی فیلم را دیدم، خیلی ممنونم که فیلم را دیدید. موضوع اصلی و درسی که من از این کار گرفتم این است که هنوز هستند جوان ها و زنان کنش‌گری مثل خانم صالحی که من نقش ایشان را بازی کردم، و ایشان این نقش را زندگی کرده‌اند. یعنی دیدم که او و دوستان کارشان از صمیم قلب و با خلوص واقعاً به بیمارانی که ایدز یا «اچ آی وی/ ایدز» HIV / Aids داشتند؛ خیلی نترس و شجاع کمک می‌کردند.    
امید در بیمار مبتلا به ایدز باعث می‌شود به زندگی برگردند
وی همچنین گفت: خود ترس معقول، چیز بدی نیست، اگر انسان نترسد؛ هیچوقت به دنبال کشف چیزی نمی‌رود. ما از یک چیزی که آگاهی نداریم؛ می‌ترسیم و وقتی‌ آگاهی پیدا کردیم ترسمان می ریزد و آن موقع است که می‌توانیم با آن روبرو شویم و آن را کشف بکنیم. من وقتی‌که متوجه شدم رفت و آمد و نشست و برخاست با یک مبتلا به ایدز به این سادگی من را مبتلا نمی‌کند؛ پس می‌توانم با او کار بکنم و با او حرف بزنم . می‌توانم به او امید به زندگی بدهم؛ آن وقت است که «سی.دی. 4» خونش بالا می‌رود و امید به زندگی‌ در او زیاد می‌شود. امید در بیمار مبتلا به ایدز باعث می‌شود به زندگی برگردند. امید به زندگی در بیمار مبتلا به ایدز انگیزه کار و تلاش در جهت بهبود کیفیت زیستن و حتی ازدواج و تشکیل خانواده پر نشاط می‌دهد
فیلمساز از طریق اثرش به جامعه، آگاهی می‌دهد
سحر جعفرى جوزانى در پایان سخنانش گفت: به هر حال، پنهان کاری و نشان ندادن این چیزها به نظر من اشتباه بزرگی  است؛ فیلمساز از طریق اثرش به جامعه، آگاهی می‌دهد.   
جعفری جوزانی با ساخت «پشت دیوار سکوت» خیلی خوب به موضوع ایدز پرداختند 
در ادامه این برنامه، خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه احیاء گفت: امروز آقای جعفری جوزانی با ساخت فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» خیلی خوب به موضوع «اچ آی وی/ ایدز» پرداختند و بازیگران این فیلم از جمله؛ سحر جعفرى جوزانى و آرمان درویش در نقش مددکار اجتماعی به‌خوبی به ایفای نقش پرداختند که روی تک تک مخاطبان اثر می‌گذارد. واقعاً دست آقای جوزانی و همکارانش درد نکند که این فرصت را به ما و شما دادند تا از امروز به بعد در جامعه، یک پیام‌آور آگاهی باشیم. امیدوام همه با هم در این راه، موفق باشیم و کارمان را به نحو احسن انجام بدهیم. تا فردای ایران، سرافراز و عاری از وجود کودک متولد به بیماری ایدز باشد.   
از بودن در کنار آقای جوزانی تجربیات زیادی به‌دست آوردم
در بخش دیگری از این برنامه، آرمان درویش بازیگر فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» گفت: برای من افتخار بود که در این اثر آقای مسعود جعفرى جوزانى در کنار بازیگران باتجربه سینمای ایران حضور داشته باشم. امیدوارم هر آنچه که ایشان به من دستور دادند را خوب اجرا کرده باشم؛ از بودن در کنار استادجوزانی تجربیات زیادی به‌دست آوردم، بی‌گمان در آینده، روهروی  راهم خواهد بود. 
«پشت دیوار سکوت» درباره دیوارهای سکوتی است که ما بین خودمان قرار دادیم
در ادامه این نشست، دکتر محمدهادی کریمی گفت: امروز که روز جهانی ایدز است، خیلی خوشحالم که در کنار شما همکاران خودم حضور دارم و برای بیستمین بار فیلمی را با اشتیاق دیدم و به تماشای آن نشستم. «پشت دیوار سکوت» فقط یک فیلم درباره بیماری ایدز نیست؛ درباره تمام دیوارهای سکوتی است که ما بین خودمان و بسیاری از چیزها قرار دادیم. راجع به تک تک مسائلی است که آنها را تابو فرض می‌کنیم و آنها را بایکوت خبری می‌کنیم. در مورد آنها بحث و اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم. حتی فراتر از اینها تمام ترس‌هایی که به شکل فوبیا یا ترس‌های مرضی ممکن است که در ذهن جامعه حتی وجود داشته باشد.  
بایستی دیوار سکوت و دیوار بیم بشکند
وی همچنین گفت: «پشت دیوار سکوت» فیلمی درباره همه اینهاست و نشان می‌دهد دیوار سکوت، که من اسم آن را دیوار بیم می‌گذارم بایستی به هر حال بشکند؛ تا نشکند ما به آن سوی دیوار نمی‌رویم و تا به آن سوی دیوار نرویم رهایی و رستگاری با ما نخواهد بود. خیلی خوشحالم درباره بیماری ایدز فیلمی توسط آقای جعفری جوزانی ساخته شده است که مشحون از وقایع بسیار تلخ است، اما این تلخی مثل یک طعم و مزه آمده است و ما در پایان، با یک رستگاری و پرواز و با یک پالایش روحی با پرده نقره‌ای خداحافظی می‌کنیم.
«پشت دیوار سکوت» توسط یک استاد مسلم سینما ساخته شده است
این کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما در ادامه افزود: و این به نظر من فقط از یک استاد مسلم سینما برمی‌آید که بتواند در ۹۰ دقیقه تلخی‌های پی‌درپی که در جامعه وجود دارد را خیلی عریان و واقعی بازسازی کند؛ تا جایی که ما خیلی خوب تشخیص ندهیم که کجا واقعی بود، کجا مستند بود و کجا بازسازی بود. و در پایان با حسی که من خواهم ساخت، با حسی که من این دیوار را خواهم شکست، حسی که رشد خواهم کرد، حسی که این جهان از مردمک چشم من هم می‌تواند تعریف شود و حسی که هر اتاقی می‌تواند مرکز جهان باشد. 
«پشت دیوار سکوت» فیلم بسیار بزرگی است
دکتر محمدهادی کریمی در پایان سخنانش تأکید کرد: در زمانی‌که سینما به سمت تخدیر و رؤیاپردازی رؤیافروشانه کوچکی رفته است تا همه را راضی کند؛ در جایی‌که هستند و نسبت به وضع موجودی که دارند، فیلمی مثل «پشت دیوار سکوت»، فیلم بسیار بزرگی است که حتی اگر حس رؤیاپردازی ما را هم به حرکت و خیزش درمی‌آورد؛ این رؤیا برای رسیدن به قله‌هایی است که ما باید برای نیل به خود واقعی به جامعه خودمان به آن برسیم. «پشت دیوار سکوت» بسیار شبیه شعری از آقای دکتر شفیعی کدکنی است که خیلی دوست دارم و دلم می خواهد آن را برای حسن ختام بخوانم.     
سعی کردیم وظیفه‌ خود در مقابل جامعه را ادا کنیم
در ادامه این نشست، فتح‌الله جعفری جوزانی تهیه‌کننده و بازیگر فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» گفت: خوشحالم در موقعیتی که ویروس غریبی به جان فرهنگ این مملکت افتاده است؛ در موقعیتی که صرفا پول درآوردن و دست به هر لودگی‌زدن برای اینکه یک فیلم فروش بیشتری داشته باشد، ما سعی کرده ایم بخشی از وظیفه‌ای که در مقابل جامعه بر گردن داشتیم را  ادا بکنیم. 
20 سال پیش در «آژانس دوستی» اولین کسی بودیم که به بیماری ایدز پرداختیم
وی همچنین گفت: البته ما در سال 1376 حدود 20 سال پیش، در یکی از قسمت‌های سریال «آژانس دوستی» اولین کسی بودیم که به بیماری ایدز پرداختیم. با وجود این که در طی ۲۰ سال گذشته، این سریال بارها از شبکه‌های مختلف مجددا پخش شده، قسمت مربوط به ایدز را دیگر پخش نکردند. ظاهرا در صدا و سیما به جای پیشرفت در این مدت، پسرفت کرده‌ایم.
تقدیر از مسعود جعفرى جوزانى عوامل فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت»
در پایان این مراسم، انجمن علمی دانشجویان پزشکی و مدیریت امور هنری و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اهدای لوح نقدیر و هدایایی از مسعود جعفرى جوزانى کارگردان «پشت دیوار سکوت» و عوامل این فیلم تقدیر کرد. 

 

امیرمسعود فدائی، آقای سوبژه (محمد لهاک) و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز ساخت فیلم مستندی درباره هانری کربن  | عکس
» آغاز ساخت فیلم مستندی درباره هانری کربن
... دیدن متن »

فیلم مستند (مستشرق) (نام فعلی) قرار است در مورد زندگی و افکار هانری کربن فیلسوف و اسلام شناس شهیر فرانسوی به تهیه‌کنندگی، پژوهش و کارگردانی مسعود طاهری ساخته شود. 
این کارگردان که فیلم مستند (شرقی) در خصوص توشیهیکو ایزوتسو را در پرونده حرفه ای خود دارد، در مورد ساخت این پروژه می گوید: ساخت فیلم پرتره هانری کربن به نوعی ادامه همان فیلم مستند (شرقی) است، فیلم قرار است روایتگر زندگی و البته بیشتر افکار فیلسوفی به نام هانری کربن باشد که مانند ایزوتسو در پی نوعی اشراق و آن هم در جغرافیای شرق بود، و جالب است که نقطه میانه و فصل مشترک هر دو کشوری بود به نام ایران که تا قبل از انقلاب در بیشتر ماههای سال در پایتختش تهران گردهم می آمدند و در مورد امور مختلف با هم گفتگو و تشریک مساعی داشتند.)
طاهری یادآور شد که: (در فیلم کربن البته بیشتر در پی این هستیم که افکار کربن را مطرح و معرفی کنیم و از پرداختن به ریز وقایع زندگی کربن سعی می کنیم اجتناب کنیم)وی افزود:(تلاش گروه سازنده بر این است که این فیلم تا اواخر بهار سال آینده آماده شود)
فیلم (مستشرق) قرار است با همکاری و مشارکت دو جانبه مرکز گسترش سینمای مستند تجربی و شرکت چهرداد فیلم ساخته شود. مدت در نظر گرفته شده برای این فیلم 110 دقیقه است و مانند همان فیلم شرقی به صورت یک مستند روایی در مصاحبه با اساتید و افراد مختلف از کشورهای مختلف که با آثار و افکار کربن آشنا دارند باشد. فعلا حضور محسن امینی به عنوان یکی از پژوهشگران اصلی پروژه قطعی شده و حضور بقیه عوامل هنوز قطعی نشده است.

آقای سوبژه (محمد لهاک) این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در آستانه اکران از پوستر «اسکی باز» رونمایی شد | عکس
» در آستانه اکران از پوستر «اسکی باز» رونمایی شد
... دیدن متن »

پوستر فیلم سینمایی «اسکی باز» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه‌کنندگی محمد احمدی با طرحی از  احسان برآبادی رونمایی شد. 
به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم ،«اسکی باز» اولین فیلم بلند سینمایی فریدون نجفی است که در سال ۱۳۹۶ در ارتفاعات زردکوه بختیاری ساخته شد. این فیلم نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش‌های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می‌پردازد.
اولین فیلم بلند فریدون نجفی با دریافت هفت پروانه زرین در دو بخش بین‌الملل و سینمای ایران، رکورددار جوایز اصلی جشنواره و پرافتخارترین و بهترین فیلم سینمایی سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران شد. 
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: بز کوهی که به روستاه پناه آورده، قرار است قربانى یک رسم محلى شود، جولى پسربچه‌اى است که تا عصر، قبل از مسابقه اسکى، فرصت دارد او را  نجات دهد.
فیلم سینمایی «اسکی باز» (The Skier) همچنین کاندیدای جایزه بزرگ آکادمی آسیاپاسیفیک(اسکار آسیا) شد و فیلم تحسین شده جشنواره‌های بین‌المللی از جمله جشنواره جهانی کمبریج انگلستان، جشنواره بین‌المللی فیلم ایرلند، جشنواره فیلم المپیا یونان، جشنواره فیلم بیروت، جشنواره کودکان جهانی ترکیه و جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن شد و پخش بین‌المللی این فیلم هنوزادامه دارد.
امیررضا فرامرزی ، آوا دارویت  ، رضا موری ، حبیب تاجمیری ، الهه صالحی ، سید شهاب‌الدین طباطبایی ، مژگان امیدی ، مژگان محمودیان ، غلامشاه قنبرى و منور رشیدی بازیگران فیلم «اسکی باز» هستند.
عوامل فیلم سینمایی «اسکی باز» عبارتند از: 
کارگردان: فریدون نجفى، تهیه کننده: محمد احمدى، مشاور پروژه: منوچهر شاهسوارى، مجرى طرح: سید شهاب الدین طباطبایى، مدیر فیلمبردارى: فرهاد محمودى، صدابردار: سعید بهرامى، موسیقى: ستار اورکى، طراح چهره‌پردازى: داریوش صالحیان، تدوین: حمید نجفى راد، طراحى و ترکیب صدا: آرش قاسمى، اصلاح رنگ و نور: هوتن حق شناس، مدیر تولید: ناصر قائدى، فیلمنامه: فریدون نجفى، رضا مورى، مدیر رسانه‌اى: منصوره بسمل، پوستر: احسان برآبادى.

آقای سوبژه (محمد لهاک) و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید