تیوال سینما
S1 : 01:46:16
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مستند «محمدِ امین» روایتگر زندگی محمد قانعی راد  در تالار ایوان شمس اکران میشود  | عکس
» مستند «محمدِ امین» روایتگر زندگی محمد قانعی راد در تالار ایوان شمس اکران میشود
... دیدن متن »

به گزارش مدیر رسانه این مستند ، مستند «محمدِ امین» به کارگردانی علیرضا سلیمانی روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ از ساعت ۱۹ الی ۲۱ با حضور هنرمندان واساتید انجمن جامعه شناسی ایران در تالار ایوان شمس  به نمایش در می آید.
این اثر روایتگر زندگی شادروان محمدامین قانعیراد جامعه شناس فقید است که همزمان با زادروزایشان در تالار ایوان شمس اکران خواهد شد  .
مستند «محمدِ امین» تلاش دارد سیر تحول و رشدِ کودک بازیگوشی از اهالی کهریزک را تا کرسی استادی و نویسندگی به تصویر بکشد. 
در حاشیه مراسم رونمایی از مستند «محمدِ امین» از کتاب «سوم شخص مفرد» و همچنین پرتره نقاشی ایشان اثرهنرمند سینا ربیعی ، نیز رونمایی می شود.
کتاب «سوم شخص مفرد» روایتی است از همراهی تیم مستندساز با قانعی راد در مراحل مختلف ساخت فیلم مستند.علاوه بر این «سوم شخص مفرد» شامل یادداشت هایی از استادان، دوستان، دانشجویان و خانواده قانعی راد نیز است. این کتاب به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و انجمن جامعه شناسی ایران به چاپ رسیده است.

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راه یابی انیمیشن «منو ببین!» به جشنواره فیلمهای کودک و نوجوان اصفهان | عکس
» راه یابی انیمیشن «منو ببین!» به جشنواره فیلمهای کودک و نوجوان اصفهان
... دیدن متن »

انیمیشن «منو ببین!» !watch me به کارگردانی رضا مهرانفر در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان اصفهان به نمایش در می آید.
به گزارش... ، انیمیشن «منو ببین!» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می شود. جهان عادی در جریان است اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است.
رضا مهرانفر کارگردان این انیمیشن است که تاکنون دو سری از مسابقه پرطرفدار «کودک شو» با کارگردانی او روی آنتن شبکه نسیم رفته است.
به گفته او این انیمیشن تلنگری به پدر و مادرهاست تا بگوییم که کودکان دنیا را به گونه ای دیگر می بینند و حتی می فهمند اما بزرگترها این دید را ندارند و به دنیای آنها توجه نمی کنند.
تکنیک ساخت «منو ببین!» به تهیه کنندگی مریم صانعی دوبعدی است و فیلم از دو دیدگاه روایت می شود، یک روایت از دیدگاه کودکی است که در موقعیتهای مختلف دچار اضطراب و ترس می شود و نگاه دیگر از منظر افرادی است که در آن موقعیت در اطراف او قرار دارند و متوجه دیدگاه مضطربانه کودک نمی شوند و او را نادیده می گیرند.
سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد از ۸ تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان برگزار می شود.

 

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهرام مشایی بازرس انجمن صنفی دستیاران فیلمبردار سینما شد | عکس
» بهرام مشایی بازرس انجمن صنفی دستیاران فیلمبردار سینما شد
... دیدن متن »

 

مجمع عمومی انجمن صنفی دستیاران فیلمبردار سینما برای انتخاب بازرس جدید این تشکل در تالار زنده یاد سیف الله داد خانه سینما با حضور جمعی از دستیاران فیلمبردار سینما و محمود کلاته (نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) تشکیل جلسه داد و ضمن ارایه گزارش عملکرد هیئت مدیره، خزانه دار و بازرس پیشین انجمن، نامزدها معرفی و با توزیع برگه های رای، انتخابات صورت گرفت. پس از اخذ و شمارش آراء، بهرام مشایی به عنوان بازرس اصلی و محمدرضا میرکیانی به عنوان علی البدل بازرس انجمن صنفی دستیاران فیلمبردار سینما انتخاب شدند.

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز ثبت نام دانشگاه تابستانه اسطوره شناسی موزه سینما  | عکس
» آغاز ثبت نام دانشگاه تابستانه اسطوره شناسی موزه سینما
... دیدن متن »

دانشگاه تابستانه اسطوره شناسی موزه سینمای ایران، دانشجو می‌پذیرد.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، مجموعه کلاس‌های آموزشی «اسطوره و سینمای ایران» در قالب دانشگاه تابستانه موزه سینما با همکاری حلقه اسطوره شناسی برگزار و ثبت‌نام از پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان از شنبه 20 مرداد 1397 آغاز می‌شود.
در این دوره از دانشگاه تابستانه موزه سینما که از 19 تا 22 شهریورماه برگزار می‌شود، موضوع «اسطوره و سینمای ایران» با حضور دکتر بهمن نامور مطلق، دکتر حمیدرضا شعیری، دکتر علی عباسی، دکتر بهروز عوض‌پور و دکتر شروین وکیلی؛ از اساتید برجسته این عرصه، تدریس خواهد شد.
گونه‌شناسی سینمای اسطوره‌ای، نشانه - اسطوره‌شناسی سینمای کیارستمی، روایت شناسی سینمای اسطوره‌ای ایران، اسطوره‌کاوی در سینمای کیمیایی، مهرجویی و فرهادی؛ اسطوره شناسی سینمای ایران، سرفصل‌های این دوره‌ آموزشی است.
پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان برای شرکت در این کلاس‌ها می‌توانند با مراجعه به موزه سینمای ایران و یا تماس با روابط عمومی موزه از طریق شماره تلفن 9- 22705005 (داخلی 111) از نحوه و شرایط ثبت‌نام در دانشگاه تابستانه اسطوره شناسی، اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.
گفتنی است؛ مجموعه کلاس‌های آموزشی «اسطوره و سینمای ایران» در روزهای یاد شده از ساعت 9 تا 16 برگزار می‌شود و مطالعه کتاب «درآمدی بر اسطوره شناسی» نوشته دکتر بهمن نامور مطلق، پیش‌نیاز شرکت در این دانشگاه است.
همچنین دانشجویان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه، گواهی معتبر دریافت خواهند کرد.

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیین نمایش ویژه «فیلم‌های کوتاه تابستانه» با حضور چهره‌های سینمایی | عکس
در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار می‌شود
» آیین نمایش ویژه «فیلم‌های کوتاه تابستانه» با حضور چهره‌های سینمایی
... دیدن متن »

شش فیلم‌‌کوتاه پرافتخار دو ‌سال اخیر سینمای ایران باحضور هنرمندان و اهالی رسانه در مجموعه پردیس سینمایی باغ کتاب تهران به نمایش در می‌آیند.
«سکوت» به کارگردانی فرنوش صمدی و علی عسگری، «تناوب» به کارگردانی علی خوشدونی‌فراهانی، «مارلون» به کارگردانی درناز حاجیها، «ساعت چهار» به کارگردانی عاطفه محرابی، «باران آهسته می‌بارد» به کارگردانی سعید نجاتی  و «سایه فیل» به کارگردانی آرمان خوانساریان ۶ فیلم کوتاهی هستند که از ۱۵ مردادماه در قالب بسته  «فیلم‌های کوتاه تابستانه» در سینماهای هنروتجربه اکران خود را آغاز کرده و تاکنون با استقبال بسیارخوب تماشاگران مواجه شده‌اند.
این ۶ فیلم بیش از ۴۰۰ حضور بین‌المللی در جشنواره‌های معتبر جهانی داشته‌اند.
آیین نمایش ویژه «فیلم‌های کوتاه تابستانه» باحمایت رسمی مریم موسویان از هنرمندان جوان سینما و تئاتر روز شنبه بیستم مردادماه در سالن شماره ۸ مجموعه پردیس باغ کتاب برگزار خواهد شد.
این مراسم ساعت ۲۰ باحضور تعداد زیادی از چهره‌های مطرح سینمایی، فرهنگی و عوامل سازنده این ۶ فیلم کوتاه برگزار خواهد شد.
طراح‌پوستر: محمدرضا بهشتی

 

۲ روز پیش، دوشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تشکیل اولین آکادمی خصوصی سینمای ایران/ جایزه «سینماسینما» برگزار می‌شود  | عکس
» تشکیل اولین آکادمی خصوصی سینمای ایران/ جایزه «سینماسینما» برگزار می‌شود
... دیدن متن »

آکادمی «سینما سینما» به عنوان نخستین آکادمی خصوصی سینمای ایران با ریاست کیانوش عیاری و دبیری کیوان کثیریان به بهترین‌های اکران ۹۶ جایزه می‌دهد. 
به گزارش روابط عمومی جایزه آکادمی «سینماسینما»، کیوان کثیریان دبیر این جایزه از برگزاری قریب‌الوقوع مراسم پایانی جایزه‌ سینمایی آکادمی «سینماسینما» خبر داد. 
کثیریان درباره این آکادمی گفت: از چندی پیش ایده تشکیل یک آکادمی خصوصی که جمعی از اهالی سینما، منتقدان و استادان دانشگاه را دربربگیرد در ذهن داشتیم و طی یکی، دوسال گذشته مقدمات اجرایی شدن آن را فراهم کردیم. از این رو برای سال اول، 60 نفر عضو این آکادمی هستند و از دور دوم، اعضای آکادمی به 100 نفر خواهند رسید. جمعی از کارگردانان، فیلم‌نامه‌نویسان، تهیه‌کنندگان، منتقدان و عوامل هنری و فنی سینما، این آکادمی را تشکیل می‌دهند که اسامی آنان به زودی اعلام می‌شود. 
دبیر آکادمی «سینماسینما» اشاره کرد: کارگردان معتبر و بزرگ سینمای ایران، آقای کیانوش عیاری به ما لطف داشتند و ریاست این آکادمی را پذیرفته‌اند و برکارها نظارت دارند. همچنین آقای علی علایی، مدیریت اجرایی آکادمی «سینماسینما» را به عهده دارند. 
او با بیان این‌که پایگاه خبری-تحلیلی سینماسینما برگزار‌کننده این جایزه است گفت: مراسم پایانی نخستین دوره این جایزه امسال در چهارمین سالگرد شروع به کار این پایگاه سینمایی برگزار خواهد شد و بنا داریم از سال آینده در فروردین‌ماه این مراسم را برگزار کنیم چراکه طبق آیین‌نامه جایزه «سینماسینما»، تمام فیلم‌های اکران شده هر سال اعم از فیلم‌های اکران شده در گروه‌های سینمایی اصلی و یا هنروتجربه مورد داوری اعضای آکادمی قرار می‌گیرند. در نخستین دوره نیز‌، فیلم‌های اکران شده در سال 96 را داوری کردیم. 
کثیریان درباره عناوین جوایز «سینماسینما» توضیح داد: این جایزه در 8 رشته به بهترین‌های اکران شامل؛ بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلم اول، بهترین مستند و بهترین فیلم کوتاه اهدا خواهد شد. 
به گفته وی، اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف چند روز پیش از برگزاری مراسم اعلام می‌شود.
دبیر آکادمی «سینما سینما» از برگزاری نخستین دوره این جایزه در دهه دوم شهریور‌ماه سال 97 خبر داد و گفت: بنا داشتیم این مراسم در سطح گسترده‌تر و در یکی از سالن‌های بزرگ تهران برگزار شود اما به دلیل شرایط اقتصادی روز کشور تصمیم‌گرفتیم نخستین دوره را به شکل محدود برگزار کنیم. مهمانان ما جمعی از اهالی‌ رسانه و سینماگران خواهند بود و این مراسم در دهه‌ی دوم شهریور‌ماه برگزار می‌شود که جزئیات آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.
کثیریان درباره تأمین بودجه‌ی جایزه «سینماسینما» عنوان کرد: بودجه این جایزه کاملا از طریق بخش خصوصی تامین خواهد شد و به شکل مستقل و بدون هیچگونه وابستگی برنامه‌ریزی شده است. طی ماه‌های گذشته چند اسپانسر پس از مذاکرات متعدد، مسئولیت تأمین جوایز و هزینه برگزاری مراسم را به‌عهده گرفته‌اند که اسامی آنان نیز اعلام می‌شود. 
وی در پایان گفت: آکادمی خصوصی «سینماسینما» با هدف کمک به رونق سینما و تشویق سینما‌گران برای تولید آثار باکیفیت تر‌ طراحی شده و در کنار سایر جشن‌ها و جوایز سینمایی این جایزه نیز هرساله برگزار می‌شود و استمرار خواهد داشت.

۲ روز پیش، دوشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نامزدهای بخش های کوتاه، مستند و انیمیشن بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران اعلام شدند | عکس
» نامزدهای بخش های کوتاه، مستند و انیمیشن بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران اعلام شدند
... دیدن متن »

علی نصیریان رییس بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران، فهرست نامزدهای بخش های کوتاه، مستند و انیمیشن این رویداد را به شرح زیر اعلام کرد:
نامزدهای بهترین فیلم کوتاه:
1- بچه خور                                                         
محمد کارت
2- تو هنوز اینجایی                                                 
کتایون پرمر، محمد روحبخش
3- دریای تلخ                                                         
فاطمه احمدی
4- گسل                                                               
سهیل امیر شریفی
5- مثل بچه آدم                                                     
آرین وزیر دفتری 
نامزدهای بهترین کارگردانی مستند: 
1- پرسپولیس شیکاگو                                             
ارد عطارپور
2- تالان                                                               
محمدصادق دهقانی
3- دادا سلطنه                                                         
هادی احمدی
4- لوتوس                                                             
محمدرضا وطن دوست
5- ورس                                                               
جواد وطنی 
نامزدهای بهترین فیلم مستند: 
1- اسرار دریاچه                                                   
آرمین ایثاریان
2- خرامان                                                             
طلا آزادروش
3- در جستجوی فریده                                       
آزاده موسوی و کورش عطایی
4- زنبورک در گام مینور                                           
پیمان فتوت احمدی
5- مثل اسمم پگاه                                                 
سودابه بیضایی و کاوه فرنام
نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن: 
1- ایکی                                                                 
پرستو کاردگر
2- بدو رستم بدو                                                   
 حسین ملایمی
3- شب ترسناک لومو                                               
ساره شفیعی پور
4- روباه                                                             
صادق جوادی
5-یکی بود، یکی نبود                                         
مهین جواهریان

 

 

۲ روز پیش، دوشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 فراخوان هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با تایید شورای سیاستگذار‌ی این جشنواره اعلام شد. | عکس
» فراخوان هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با تایید شورای سیاستگذار‌ی این جشنواره اعلام شد.
... دیدن متن »

 

به گزارش ستاد خبری هشتیمن جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، فراخوان هشتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان اعلام شد.
این دوره از جشنواره در چهار بخش مسابقه ملی شامل فیلم‌های کوتاه  داستانی، مستند و پویانمایی، فیلم‌نامه کوتاه با موضوع اصلی احسان و نیکوکاری و با موضوعات ویژه اخلاق و مفاهیم آسمانی آن و نقد انحطاط اخلاقی و ارزش های فراموش شده اجتماعی، جامعه از نگاه جوانان؛ خواست‌ها و نیازهای جوانان، تسهیل گری وکارآفرینی اجتمـاعی، زن و ارزش های آن درجامعه، آب حفظ منابع  ارزشمند آن ، روش‌هـای بهینه مصرف انرژی، حفظ و احیای محیط زیست و فضاهای مجازی و تأثیر آن برجامعه برگزار می‌شود.
همچنین در این دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان برای نخستین بار   مسـابقه ملی” شهر درقاب تصویر” به منظور کشف ایده‌های ناب  فیلمسازان جوان کشور و روایتی نو ازمضمون  نیکوکاری  درشهر، درقالب فیلم کوتاه و با موضوعات حقوق شهرونـدی وتأثیر آن در روابط انسانی و اجتماعی، شادابی ونشاط اجتماعی، شهر ایمن ،شهر پاک، خـانه وخـانواده وسبک زنـدگی ایـرانی- اسلامـی وهر موضوعی که مسائل شهری را در بر گیرد، برگزار می‌کند.
فیلمسازان وعلاقمندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی –مستند و پویانمایی خود را با موضوعات زیر از شهر خود تهیه کرده وبه دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مسابقه مستند پورتره نیز از دیگر بخش‌های جدید جشنواره حسنات است که در هشتمین دوره آغاز بکار می‌کند.  فیلمسازانی که فیلم های کوتاه مستندی را با موضوع خیــّرین ونام آوران علــم وهــنر تهیه نموده اند،میتوانند دراین بخش شرکت کنند.
بخش مسابقه دانشجویی اصفهان نیز به منظور کشف استعدادهای جوان در حوزه سینما و فیلم کوتاه درشهر اصفهان، دانشجویان مراکز دانشگاهی، هنرآموزان مراکز آموزشی وانجمن‌های سینمای جوانان استان اصفهان از نوآوری‌های مسئولان برگزاری جشنواره حسنات در دوره هشتم است که در این بخش علاقمندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی-مستند وپویانمایی خود را که باموضوعات جشنواره تهیه شده باشند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
شایان ذکرست ارایه گواهی ومستندات مکتوب ازمراکز مذکور برای دانشجویان وهنرآموزان  به دبیرخانه جشنواره الزامی است.
گفتنی است مدت زمان آثار تولید شده در بخش‌ سینمای ملی، مستند پورتره و مسابقه دانشجویی اصفهان حداکثر 30 دقیقه اعلامشده است و علاقمندان در بخش شهر در قاب تصویر نیز باید آثار خود را تا حداثر پنج دقیقه تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
برای شرکت در جشنواره تکمیل فرم فقط از طریق سایت جشنوارهhasanatfilm.ir امکان پذیر است و دریافت کد از سایت به ازای هر اثر ثبت شده الزامی است . لازم است نام فیلم ، نام فیلمساز ، شماره تماس فیلمساز و کد دریافتـی اثـر روی DVD نوشته شود
همه آثار ارسالی می بایست با بالاترین کیفیت ضبط شده ارسال شوند .فیلم‌های ارسالی می‌بایست به صورت ( فایل دیتا ) بر روی DVDهای 9  و‌ یا 4.7 گیگابایت و یا flash memory  باشند. ضمناً فیلم‌های ارسالی حتماً در قالب سیستم پخش 25 فریم pal ارائه شوند. در غیر این صورت پس از راهیابی اثر به بخش مسابقه هر نوع مشکل در نمایش فیلم به عهده فیلمساز می‌باشد.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات تا 1 آبان ماه اعلام شده است.
علاقمندان برای مطالعه کامل فراخوان هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات می‌توانند به نشانی الکترونیکی hasanatfilm.ir  مراجعه کنند.

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 گزارش مراسم رونمایی مستند شرقی | عکس
» گزارش مراسم رونمایی مستند شرقی
... دیدن متن »

مراسم رونمایی فیلم مستند (شرقی) پرتره ای در مورد توشیهیکو ایزوتسو عصر روز هفدهم مرداد در تالار ایوان شمس باحضور برخی از اهالی علم و فرهنگ و چهره های سیاسی مانند دکتر مهدی محقق و نوش آفرین انصاری دکتر سیدعباس عراقچی، دکتر منوچهر متکی، حجت الاسلام سیدهادی خامنه‌ای، کامادا رایزن فرهنگی سفارت ژاپن در ایران برگزار شد. 
در ابتدای مراسم حجت الاسلام حشمتی به عنوان اولین مسئول حامی این پروژه به سخنرانی پرداخت و توضیحاتی پیرامون نحوه اجرایی این پروژه ارائه کرد، حشمتی گفت: ( برای پژوهش این فیلم زحمات بسیاری کشیده شده و من امروز در اینجا به عنوان یک خادم قرآن و نه به عنوان یکی از مسئولان دست اندرکار از زحمات آقای طاهری و همکارانش تشکر می کنم). 
در ادامه افشین والی‌نژاد پیشکسوت عرصه رسانه و خبرنگار بین الملل سابق ایران در رسانه های کشورهای ژاپن و آمریکا در طی سخنانی پیش از شروع فیلم گفت: (همه ما ژاپن را با تکنولوژی، انیمه و مانگای آن می شناسیم، ژاپن را به عنوان یک کشور صنعتی می‌شناسیم اما لطف فیلم مسعود طاهری به کشور ژاپن این بود که یک جنبه دیگری از کشور ژاپن را به همه دنیا معرفی کرد و آن جنبه و بعد فلسفی کشور ژاپن است، معرفی یک فیلسوف با فلسفه‌ای عمیق. فیلسوفی که در خود ژاپن بسیار گمنام است، حتی طبق فیلمی که به شما نشان خواهم داد همسایه روبروی او نمی داند که او چه فیلسوف بزرگی بوده است. این کار در ژاپن و حتی در دنیا بسیار کم نظیر است، و ژاپنی‌ها باید در عرصه از مسعود طاهری خیلی سپاسگزار باشند). 
پس از آن فیلم به مدت صد و سی دقیقه نمایش داده شد و پس از نمایش فیلم مسعود طاهری کارگردان، پژوهشگر، تدوینگر و تهیه‌کننده فیلم به سخنرانی پرداخت و با اشاره به گوشه هایی از مشکلات کار ( انجام کار بین المللی برای یک ایرانی بسیار سخت است، شهروندی که در دنیا نه می تواند کارت کریدیت بین المللی داشته باشد نه کشورهای مهمی که در آن فیلمبرداری کرده حاضرند او را به راحتی در کشور خود راه بدهند و برخی مدام او را ریجکت می کنند، هر چند که ما را از در بیرون کردند اما از پنجره رفتیم و کار خود را انجام دادیم، خیلی سخت یا در حد نشد است که کاری بین المللی بسازید، فیلمی در یازده کشور جهان تصویربرداری شده است.)
طاهری در مورد ساختار این فیلم گفت: (من برای ساخت این فیلم دو راه بیشتر نداشتم یا اینکه بیایم فقط به سینما فکر کنم و به دستاوردهای بصری و سینمایی تکیه کنم و یک روایت شاعرانه و زیبا از ایزوتسو ارائه بدهم یا اینکه خیلی خیلی جدی بیایم اصل مسائل را خیلی ساده و بی تکلف بیان کنم و خودم را مطلقا درگیر یک برداشت شخصی از این فیلسوف بزرگ نکنم که اندیشه و زندگیش هم خیلی وسعت دارد و هم  خیلی عمق، و صرفا حقیقت رو بیان کنم. من تصمیم سخت خود را با انتخاب راه دوم گرفتم که کمی گرایش به عرصه پژوهش دارد.)
طاهری در ادامه گفت: (به هیچ عنوان در این فیلم نه خودم و نه این فیلم را درگیر مسائل و چالش‌های بیهوده سیاسی و مذهبی کردم، از باب مذهبی مثلا اینکه موسی جارالله در مورد شیعه فلان کتاب را نوشته پس حالا ما هم بیاییم همین جا از خجالتش دربیاییم، هرگز به این سمت و سو نرفتیم. همین جارالله را به عنوان یکی از سرمایه های جهان اسلام معرفی کردیم؛ خب اگر ما این فیلم را بسازیم بیاییم بگوییم جارالله آدم خیلی فلان و کذایی بود بعد ببریم اروپا و آمریکا نشان بدهیم بعد آنها پیش خودشان نمی‌گویند: ای بابا این مسلمانان باز دعوای خانوادگی‌شان را آوردند اینجا؟ و همین مسائل آیا باعث ایجاد زمینه های دخالت بیگانه در کشورهای ما مسلمانان نمی شود؟)
طاهری اشاره کرد: در این فیلم از 102 نفر نخبه ترین افراد مصاحبه گرفته شده از دانشکاهی و حوزوی گرفته تا افرادی از منتهی الیه چپ سیاسی و منتهی الیه راست سیاسی، از افراد رده بالا تا افراد رده پائین از داخلی ها تا خارجی ها، از خیلی روشنفکرها تا خیلی مذهبی‌ها و سنتی‌ها، حتی در طول ساخت فیلم هم از همه اقوام ایرانی از کردها تا آذری زبان ها از غیر مذهبی‌ها گرفته تا مذهبی، حتی از هموطنان زرتشتی‌مان کمک گرفتم و آنها کمک کردند، و آنها فقط به خاطر نام ایران و اینکه یک ایرانی این پروژه را می‌سازد حمایت و به ما کمک کردند، و یک وفاق واقعا مردمی و ملی در انجام پروژه هم وجود داشت).
او در پایان سخنان خود  گفت: ( اینکار قرار بود با مشارکت وزارت ارشاد ساخته بشود اما متاسفانه هنوز علی رغم گذشت دو سال این وزارت خانه هنوز به تعهدات خود به طور کامل عمل نکرده اما ساخت این پروژه به اتمام رسیده و هنوز در کش و قوس با این وزارتخانه هستیم که امیدوارم این مساله خاتمه یابد چرا که این پروژه یک سری بدهی های ارزی و نیز ریالی دارد که روی دست من مانده است).

۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم کوتاه «تاریکی» در بخش مسابقه تیف 2018 + افتخار بزرگی دیگر برای فیلم کوتاه ایران | عکس
» فیلم کوتاه «تاریکی» در بخش مسابقه تیف 2018 + افتخار بزرگی دیگر برای فیلم کوتاه ایران
... دیدن متن »

فیلم کوتاه «تاریکی» به کارگردانی سعید جعفریان و تهیهکنندگی رامبد جوان بعد از حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره کن 2018 در اتفاقی کم سابقه موفق به حضور در بخش مسابقه چهل و دومین دوره جشنواره بینالمللی فیلم تورنتو شد. جشنواره فیلم تورنتو به عنوان یکی از جشنوارههای درجه A بینالمللی مهمترین رویداد سینمایی آمریکای شمالی به شمار میرود. «تاریکی» با حضور در بخش مسابقه این دوره جشنواره تورنتو موفق به ثبت افتخاری کم سابقه در عرصه بینالمللی شده و برای دومین بار در بحش اصلی یک جشنواره تراز اول جهانی حضور خواهد داشت.
جشنواره بینالمللی فیلم تورنتو که با عنوان تیف نیز شناخته میشود به جشنواره جشنوارهها معروف است و همه ساله با گرد هم آورده مهمترین فیلمهای سینمای، مستند و کوتاه جهان توجه بسیاری از اهالی سینمای جهان را به خود جلب میکند. این جشنواره همچنین در کنار این ویژگی خود با معرفی چهرههای جدید به سینما با توجه به جایگاه خود در آمریکای شمالی نقش بسیار موثری در معرفی سینماگران سراسر جهان در آمریکا دارد. گفتنی است در حاشیه این جشنواره بزرگترین بازار فیلم آمریکای شمالی نیز برگزار میشود و همه ساله بیش از 5 هزار کمپانی در بازار فیلم این جشنواره حضور پیدا میکنند. این جشنواره همچنین به عنوان بزرگترین جشنواره جهان از لحاظ جذب مجاطب به شمار میرود و سالانه حدود 480 هزار مخاطب دارد. بخشهای جنبی متفاوت این جشنواره از جمله کارگاهها، دورههای آموزشی با بازارهای فیلم آن تقریبا در تمام طول سال فعال هستند و این رویداد سینمایی را به گستردهترین رویداد سینمای جهان بدل میکنند. از همین رو جشنواره فیلم تورنتو در کنار جشنواره کن دو رویداد بزرگ و مهم سینمایی جهان به شمار میروند.
گفتنی است حضور در بخش مسابقه دو جشنواره درجه A بینالمللی اعتبار کم سابقهای ست که علی عسگری با فیلم کوتاه «بیشتر از دو ساعت» و حضور در بخش مسابقه جشنواره کن و ساندنس تنها فیلمساز ایرانیای است که پیش از این موفق به ثبت آن در کارنامه خود شده است.
دیگر عوامل فیلم کوتاه «تاریکی» عبارتند از: کارگردان: سعید جعفریان، تهیه‌کننده: رامبد جوان، فیلم‌نامه: فاطمه عبدلی و سعید جعفریان، مدیر فیلم‌برداری: مسعود امینی تیرانی، بازیگران: مهسا علافر و بانیپال شومون، طراح صحنه و لباس: فاطمه عبدلی، تدوین: عماد خدابخش، مدیر تولید: امیر جمشیدی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: حسن کلاهی، دستیار کارگردان: طاها قدسی، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، صدابردار: مهران بهروزی‌نیا، گریم: پدرام زرگر، اصلاح رنگ و نور: محسن خیرآبادی، طراح نشان‌نوشته و پوستر: بهزاد متبحری، عکاس: علی بیات
تیف 2018 از تاریخ 6 تا 16 سپنامبر در شهر تورنتوی کانادا برگزار خواهد شد.

۲ روز پیش، دوشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره مستند صفر تا سکو i
این فیلم روایتی از زندگى خواهران منصوریان قهرمانان ووشوکار جهان است
» ویدیویی دیگر از فیلم مستند از صفر تا سکو
۲ روز پیش، دوشنبه
زهره مقدم، ستایش فضل الهی و علی جباری این را دوست دارند
از دیدنش بسیار لذت بردم
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره مستند صفر تا سکو i
سه شنبه ۲۳ مرداد خانه فرهنگ کارفه
» ویدیویی از مستند صفر تا سکو
۳ روز پیش، یکشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره انیمیشن شهر اشباح i
تنها یک اجرا سالن مکتب تهران
» ویدیویی از اکران انیمیشن شهر ارواح
۴ روز پیش، شنبه
Ali.n و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«کاتیوشا» میلیاردی شد / رتبه دوم جدول فروش هفتگی به «کاتیوشا» رسید | عکس
» «کاتیوشا» میلیاردی شد / رتبه دوم جدول فروش هفتگی به «کاتیوشا» رسید
... دیدن متن »

 

فیلم سینمایی «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی در دومین هفته فروش در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی قرار گرفت. 
به گزارش مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی طی دو هفته اکران در تهران و شهرستان‌ها و با احتساب فروش فیلم در شهرهای مختلف به فروش بیش از یک میلیارد تومان رسیده و جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی را به خود اختصاص داده است.
موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را در سرگروه زندگی بر عهده دارد.
فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از مهراب قاسم‌خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است.
هادی حجازی‌فر، احمد مهران‌فر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد، میترا دهقانی، مریم سعیدی، امید منصورفلاح، رادمهر روحانی، سحر خزائیلی، آیلار توکل، پرهام کریمی، داریوش آقایی، علی محمودی، فاطمه مرتاضی، بیتا عطشانی، غزل یگانگی، المیرا صادق‌پور و آرتین حیدری بازیگران «کاتیوشا» هستند.
در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی».
فهرست کامل عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: علی عطشانی، مجری طرح و مدیر تولید: علیرضا یگانگی، جانشین تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار: احمد شیرازی مهر،  نویسنده فیلمنامه: مهدی علی‌میرزایی و علی عطشانی براساس طرحی از: محراب قاسمخانی، نویسنده نسخه نهایی: کریم خودسیانی، مدیر فیلمبرداری: محمود عطشانی، دستیار یک فیلمبردار: مهدی حسینی، دستیاران: محسن دبیریان، امیر حسین صدرایی و حسین شباهنگ، صدابردار: محمد شاهوردی، دستیار صدابردار: میلاد شالی، تدوین: علی عطشانی، تیتراژ و تروکاژ: محمد تیموری، استودیو تدوین: بیتا فیلم، برنامه‌ریز: عاطفه باقری، مشاور تهیه‌کننده: ایمان ادیب، سعید پاکستانی، حسام بابایی، دستیار تولید: علیرضا یارمحمدی، دستیار یک کارگردان: سیامک مردانه، دستیاران: سینا بیگی و محمد تیموری، طراح چهره‌پردازی: امید گلزاده، چهره‌پرداز: فرزانه زردشت و مهدی صیاد، دستیار چهره‌پرداز: سهراب اندامی، طراح صحنه و لباس: آبتین برقی، دستیار یک صحنه و لباس: جواد بهبودی، مدیر صحنه: علی صدری، دستیار لباس: فاطمه احمدی، اتالوناژ و تروکاژ: علی تصدیقی، طراحی و ترکیب صدا: سید محمود موسوی نژاد، موسیقی: مهدی کلانتری، مدیر پخش بین‌الملل: امیدچوگانی، مدیر مالی: علی باغانی، منشی صحنه: گل گوشان، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی بیتا فیلم: مریم قربانی‌نیا، مشاور حقوقی: سید امین شجاعی، عکاس: پیمان گرزم، تصویربردار پشت صحنه: ساسان حقانی، مدیر تدارکات: سعید دلاوری، دستیار تدارکات: ایرج آقاسی، دستیار: علی ساسانی، همیار تدارکات: حمید نصرآبادی، حمل و نقل: سعید حبیبی، خسرو امیری، امیر جهانبخش، حسن نوری، محمد محمودی، محمد علیزاده، مرتضی شکری، علی صادقی، تهیه شده در بیتا فیلم تهران، پخش بین‌الملل: American Brightlight Film Productions..

۶ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تبریک مدیرعامل موزه سینما به مناسبت روز خبرنگار؛ | عکس
» پیام تبریک مدیرعامل موزه سینما به مناسبت روز خبرنگار؛
... دیدن متن »

توسعه سینمای اندیشمند ایران، با یاری خبرنگاران امکان‌پذیر است
علیرضا قاسم‌خان در پیامی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، علیرضا قاسم‌خان مدیرعامل موزه سینما در پیامی 17 مردادماه؛ روز خبرنگار را به اصحاب رسانه، صمیمانه تبریک گفت.
در این پیام آمده است: 
قدردان زحمات همه خبرنگاران و منتقدانی هستیم که با قلم خود، تلاش‌های بزرگ و ارزشمندی را برای ثبت و حفظ تاریخ سینمای ایران رقم زده‌اند.
سینمای ایران بی‌شک در طول بیش از یک صد سال حیات خویش، خبرنگاران و منتقدان بزرگی را همراه خود داشته‌است که اکنون رجوع به مقالات و اخبار آنان در سینمای ایران، راهگشای محققان و اندیشمندان است. از این رو، گسترش و توسعه این سینمای اندیشمند با یاری شما خبرنگاران آگاه، امکان‌پذیر است.
موزه سینمای ایران؛ 17 مرداد روز خبرنگار را به همه همراهان و دوستان خبرنگار خود، صمیمانه تبریک می‌گوید.
برقرار باشید و سرافراز.

 

۶ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اکبر عالمی:مستند «شرقی» به طرز جنون آمیزی سرشار از عنصر پژوهش است | عکس
» اکبر عالمی:مستند «شرقی» به طرز جنون آمیزی سرشار از عنصر پژوهش است
... دیدن متن »

مراسم معرفی و نشست خبری فیلم مستند شرقی روز دوشنبه پانزده خرداد با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد
اکبر عالمی در آغاز گفت: باید همه فیلم های مستند را به مثابه پژوهش نگاه کرد و چنین بنظر می رسد که مستند برای اندیشمندان است و نه آنها که به سینما به عنوان سرگرمی نگاه می کنند. یکی از قوانین سینما، جذابیت است و دور از ذهن است که این فیلم چنین باشد چون این قبیل فیلم ها برای اندیشیدن است. مستند «شرقی» به طرز جنون آمیزی سرشار از عنصر پژوهش است و همه ما در محضر پژوهش، سر تعظیم فرود می آوریم.
در این مراسم اکبر عالمی گفت:  برخی فیلم ها ارزش آن را دارند که در کتابخانه ما در کنار کتابهای بزرگ قرار بگیرند چنانکه من این قفسه را در کتابخانه ام دارم و فیلم (شرقی) مسعود طاهری این ارزش را دارد که در این قفسه قرار گیرد و اگر روزی دیسک دی وی دی  این فیلم به دستم برسد با افتخار ان را در این قفسه قرار خواهم داد.
اکبر عالمی گفت:  خود من به شخصه  از این فیلم چیزهای تازه و زیادی یاد گرفتم و این برای من خیلی ارزشمند است.
وی همچنین به تلاش کارگردان در به سخن آوردن منابع آرشیوی اشاره کرد و گفت : من می فهمم مسعود طاهری چه کار کرده و آن را می ستایم  چون سختی این کار من بیشتر از همه درک می کنم 
اکبر عالمی گفت: اینکه صد و سی دقیقه بدون بازیگر سوپراستار و حتی بازیگر معمولی بدون دکور بدون ابزارهای دیگر مخاطب جذب کنی  و سعی کنی مخاطب خود را پای فیلمت نگه داری کار بسیار دشوار و سختی است که مسعود طاهری سعی کرده از پس آن بربیاید.
او گفت: فیلم سعی کرده ژاپنی ها و یک فیلسوف ژاپنی را به بشناساند و من به تلاش کارگردان در این زمینه احترام می گذارم
بنابر این گزارش،در این برنامه، ابتدا فیلم که 130 دقیقه مدت داشت به نمایش درآمد و سپس، «اکبر عالمی»؛ استاد دانشگاه و پژوهشگر سینما و «مسعود طاهری»؛ نویسنده، تهیه کننده و کارگردان اثر، برای حاضران سخن گفتند.
در ادامه مسعود طاهری اظهار داشت: جرقه نخستینِ فیلم به 20 سال پیش و کلاس های مجتبی بشردوست در دانشگاه برمی گردد و این علاقه به مرور قوت گرفت. ایزوتسو ازجمله اندیشمندان و محققانی است که به ایران، از بیرون، بیطرفانه نگاه می کنند و ما هرقدر هم متخصص داشته باشیم اما به روایت خارجی و نگاه بیرونی و به اصطلاح سینمایی‌ها لانگ‌شات برای پژوهش های فرهنگی‌مان نیاز داریم. نکته دیگر آنکه ایزوتسو بر خلاف اغلب اسلام شناسان، شخصیت بی حبّ و بغضی داشت زیرا اسلام را در مسیر سنت علمی مسلمانان فهم کرد. اما در این میان، قدر ایزوتسو دانسته نشده و انگار که قرار بر این بوده که دانسته نشود و صدایش شنیده نشود، حتی در سرزمین مادری اش. از این جهت، شخصیت غریبی به حساب می آید. با این حال ایزوتسو، شخصیتی ذوابعاد است و بر خلاف یک ژاپنی که فقط در یک رشته تخصص دارد، هم اسلام‌شناس است و هم زبان‌شناس، هم فلسفه می داند و هم بر هنر احاطه دارد و البته بر مطالعات تطبیقی ادیان تسلط دارد.
او در ادامه گفت: «شرقی»، در این اثر، ممکن است با برخورد انقباضی جامعه سینمایی مواجه شوم اما ترجیح دادم تا حقیقت گفته شود. بدر این اثر، قصد تراجم‌الرجال ساختن نداشتم. هدف آن بود تا فلسفه شرقی یا آسیایی او برجسته شود. با این حال، شخصیت ایزوتسو به گونه ای است که فیلم مستند او به هر شکلی و شیوه ای ساخته شود باز هم قابل ایراد خواهد بود و باید اعتراف کنم که این فیلم در محافظه‌کارانه ترین حالت خود ساخته شد.
کارگردان مستند پرتره ایزوتسو خاطرنشان ساخت: این فیم محصول 4 سال تلاش و 143 هزار کیلومتر سفر است که در سه ورژنِ فارسی، انگلیسی و ژاپنی نهایی شده است اما ایزوتسو برای من تمام نشده و همین روزها شنیدم کسی در ژاپن، ادعاهای تازه ای را درباره او مطرح کرده است؛ گویی روح توشیهیکو ایزوتسو نمی خواهد مرا رها کند!
همچنین، در بخش هایی از این نشست، «مسعود مسجدی»؛ فیلمبردار و «پوریا هاشمی»؛ تدوینگر اثر هم کوتاه صحبت کردند.

 

۶ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بزرگ‌ترین اکران مردمی «کاتیوشا» با حضور کارگردان و تمام بازیگران | عکس
در پردیس سینمایی هروی برگزار می‌شود
» بزرگ‌ترین اکران مردمی «کاتیوشا» با حضور کارگردان و تمام بازیگران
... دیدن متن »

اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» با حضور کارگردان و تمام بازیگران فیلم روز چهارشنبه 17 مرداد ماه در دو سانس 21:30 و 22:15 در پردیس سینمایی هروی برگزار می‌شود. 
به گزارش مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، در اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» در پردیس سینمایی هروی علی عطشانی تهیه‌کننده و کارگردان همراه با هادی حجازی‌فر، احمد مهران‌فر، لیلا اوتادی، بیژن بنفشه‌خواه، ارژنگ امیر فضلی و قاسم زارع همراه با مردم به تماشای فیلم خواهند نشست. 
علاقه‌مندان به حضور در این اکران و تماشای فیلم همراه با بازیگران و عوامل فیلم «کاتیوشا» می‌توانند بلیت سانس مورد نظر را از طریق سایت سینماتیکت با لینک goo.gl/wpfdmd تهیه کنند.
عوامل ئ بازیگران کاتیوشا از ساعت 20:30 در پردیس سنمایی هروی به نشانی میدان هروی - خ موسوی - نبش خ نازک - مرکز خرید هروی سنتر حضور خواهند داشت.
موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را در سرگروه زندگی بر عهده دارد.
فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از مهراب قاسم‌خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است.
هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد، میترا دهقانی، مریم سعیدی، امید منصورفلاح، رادمهر روحانی، سحر خزائیلی، آیلار توکل، پرهام کریمی، داریوش آقایی، علی محمودی، فاطمه مرتاضی، بیتا عطشانی، غزل یگانگی، المیرا صادق‌پور و آرتین حیدری بازیگران «کاتیوشا» هستند.
در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی».
فهرست کامل عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: علی عطشانی، مجری طرح و مدیر تولید: علیرضا یگانگی، جانشین تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار: احمد شیرازی مهر،  نویسنده فیلمنامه: مهدی علی‌میرزایی و علی عطشانی براساس طرحی از: محراب قاسمخانی، نویسنده نسخه نهایی: کریم خودسیانی، مدیر فیلمبرداری: محمود عطشانی، دستیار یک فیلمبردار: مهدی حسینی، دستیاران: محسن دبیریان، امیر حسین صدرایی و حسین شباهنگ، صدابردار: محمد شاهوردی، دستیار صدابردار: میلاد شالی، تدوین: علی عطشانی، تیتراژ و تروکاژ: محمد تیموری، استودیو تدوین: بیتا فیلم، برنامه‌ریز: عاطفه باقری، مشاور تهیه‌کننده: ایمان ادیب، سعید پاکستانی، حسام بابایی، دستیار تولید: علیرضا یارمحمدی، دستیار یک کارگردان: سیامک مردانه، دستیاران: سینا بیگی و محمد تیموری، طراح چهره‌پردازی: امید گلزاده، چهره‌پرداز: فرزانه زردشت و مهدی صیاد، دستیار چهره‌پرداز: سهراب اندامی، طراح صحنه و لباس: آبتین برقی، دستیار یک صحنه و لباس: جواد بهبودی، مدیر صحنه: علی صدری، دستیار لباس: فاطمه احمدی، اتالوناژ و تروکاژ: علی تصدیقی، طراحی و ترکیب صدا: سید محمود موسوی نژاد، موسیقی: مهدی کلانتری، مدیر پخش بین‌الملل: امیدچوگانی، مدیر مالی: علی باغانی، منشی صحنه: گل گوشان، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی بیتا فیلم: مریم قربانی‌نیا، مشاور حقوقی: سید امین شجاعی، عکاس: پیمان گرزم، تصویربردار پشت صحنه: ساسان حقانی، مدیر تدارکات: سعید دلاوری، دستیار تدارکات: ایرج آقاسی، دستیار: علی ساسانی، همیار تدارکات: حمید نصرآبادی، حمل و نقل: سعید حبیبی، خسرو امیری، امیر جهانبخش، حسن نوری، محمد محمودی، محمد علیزاده، مرتضی شکری، علی صادقی، تهیه شده در بیتا فیلم تهران، پخش بین‌الملل: American Brightlight Film Productions.

۶ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جهانگیر میرشکاری به فیلم سینمایی «ماهی و برکه» پیوست | عکس
» جهانگیر میرشکاری به فیلم سینمایی «ماهی و برکه» پیوست
... دیدن متن »

جهانگیر میرشکاری صدابردار با سابقه و پیشکسوت سینمای ایران به فیلم سینمایی «ماهی و برکه» پیوست. نزدیک به نیمی از فیلمبرداری این فیلم سینمایی باقی مانده که صدابرداری آن توسط جهانگیر میرشکاری انجام خواهد شد.
مهدی ابراهیم زاده صدابردار سینما در کنار جهانگیر میرشکاری نیز حضور خواهد داشت.
در خلاصه داستان «ماهی و برکه» آمده است :فیلم به زندگی مخترعی با نام علی یزدانی در سه دوره کودکی، نوجوانی و جوانی می پردازد. این مخترع در مسیر ساخت اختراعش دچار چالش هایی می شود که برای خانواده و اطرافیانش دردسرهایی را ایجاد می کند.
برخی از بازیگران این فیلم سینمایی که تا به این لحظه مقابل دوربین قرار گرفته اند عبارتند از مهدی فقیه، سعید آقاخانی، بهناز جعفری، علیرضا استادی، میرطاهر مظلومی، مهسا هاشمی، عبدالباسط رضایی، مهرناز احدیان، ساغر کیان راستی و امیررضا فرامرزی و مهرانه به نهاد.
از دیگر عوامل فیلم سینمایی «ماهی و برکه» می توان به مدیر فیلمبرداری: مهدی ایل‌بیگی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: مسعود میمی، تدوین: حسن حسن‌دوست، نویسندگان: علی براتی، مهدی نامجو و محمد صادق باقری، صدابردارن: جهانگیر میرشکاری، مهدی ابراهیم زاده، طراح صحنه و لباس: سهیل میرسپاسی، مشاور کارگردان: سید حسین آزادی، طراح چهره پردازی: علی بهرامی‌فر، مدیر تولید: صادق ایزدخو، استوری بورد: علی امامزاده، مشاور کارگردان: حسین آزادی، فیلمبردار پشت صحنه: اصغر براتی، کارشناس آموزش و پرورش: ماشاالله امیدوار عسگری،مدیر تدارکات: علیرضا حیدرپناه، تهیه کننده: هادی انباردار، عکاس: امیر حق‌بر اشاره کرد.

 

۶ روز پیش، پنجشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید