تیوال سینما
T1 : 03:57:55
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

موسیقی زیبا ..... فقط همین......انتظار بیشتری از مازیار میری داشتم و در کل فیلم بی روحی بود که می تونست جذاب تر هم داستان یک رفاقت رو نشون بده.
ربطی به میری نداشت مشکل فیلمنامه بود
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زیبا و زیبا و زیبا...
امیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری ، پرند محمدی و سپیده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری و پرند محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هرودت، مورخ یونان باستان، می‌گفت که: ایرانی‌ها مقلدان خوبی هستند و گاه رونوشت را از اصل بهتر درمی‌آورند. (نقل به معنا) این گزاره در موارد زیادی صحیح است و می‌توان مثال‌های تاریخی زیادی در این زمینه ارائه داد؛ به‌ویژه در علوم نظری و آفرینش‌های هنری ما اغلب خودکفا نبوده‌ایم و گوشه‌چشمی به دست‌آمد دیگران داشته‌ایم. به‌ویژه پس از برآمدن مدرنیته و به دنبال خیزش مشروطه، این نوع الگو‌برداری رو به افزایش گذاشته است. مثلا ما فاقد سنت‌های کهن‌سال نمایشی بوده‌ایم، یا اینکه سینما را ما اختراع نکردیم، یا اینکه ما بیشتر حکایت گفته‌ایم و تجربه‌ای در قصه‌نویسی مدرن نداشته‌ایم، اما رونوشت‌های ما در این زمینه، در مواردی حتی فراتر از اصل بوده است. مثلا ما مقلد سینمای غرب و به‌ویژه سینمای هنری اروپا بوده‌ایم. اما از بستر همین تأثیرپذیری، فیلم‌سازانی ... دیدن ادامه » مانند عباس کیارستمی و اصغر فرهادی و دیگران برآمده‌اند که حرفی برای گفتن دارند و در موارد زیادی مورد ارجاع همتا‌های خارجی خود قرار گرفته‌اند.

رمان «بوف کور» به چندین زبان ترجمه شده است و صادق هدایت با همین اثر بیش از هر نویسنده ایرانی در جهان درخشیده است. غلامحسین ساعدی هنگامی که هنوز حرفی از مارکز و رئالیسم جادویی در میان نبود، به قول شاملو با داستان‌های «عزاداران بیل»، پیش‌قراول این سبک ادبی بوده است. اما در کنار این مثال‌های غرورآفرین، در موارد بیشتری می‌توان گفت ما نه‌تنها فراتر از اصل نبوده‌ایم، بلکه بسیاری از سبک‌های هنری و وارداتی را در این سرزمین به ابتذال کشیده‌ایم. در این زمینه مثال‌ها فراوان است و یکی از مثال‌های اخیر همین استندآپ کمدی است که به تقلید از شومن‌های خارجی و به‌ویژه شبکه‌های ماهواره‌ای و فارسی‌زبان، وارد فرهنگ نمایشی ما شده است.

حالا دیگر همه تب استندآپ کمدی گرفته‌اند و هر نوع بی‌فرهنگی و لوس‌بازی و شکلک‌سازی و شوخی‌های جلف را در زرورق این نام می‌پیچند و به مخاطب ساده‌اندیش عرضه می‌کنند. به‌ویژه برنامه‌سازان صداوسیما در این زمینه گوی سبقت را از دیگران ربوده‌اند. واقعیت این است که صداوسیما، لااقل حدود یک دهه است که بازی را به رقبای خارجی باخته و دچار ریزش مخاطب شده است. اما به جای آنکه چاره‌سازی کند و راه‌حل را در ساخت فیلم‌ها و مجموعه‌های باکیفیت بجوید، با تقلید از شبکه‌های برون‌مرزی به ساخت برنامه‌های مضمحل و سقوط کرده‌ای مثل مانند بفرمایید شام و آکادمی آواز و مسابقه صدا و چه‌و‌چه رو آورده است. یا صداپیشگان بازنشسته را احضار کرده است که نقش خوانندگان لس‌آنجلسی را مکرر کنند. یا کمدین‌های ورشکسته را آورده است که با شوخی‌سازی‌های سخیف به قول خود استندآپ کمدی بسازند.

خندوانه نیز یکی از این پدیده‌هاست که در غیاب برنامه‌های سالم و متفنن، تا حدودی مورد اقبال عمومی قرار گرفته است. اما آیا اقبال از این برنامه را ‌باید به نام رامبد جوان ثبت کنیم؟ فکر می‌کنم چنین نباشد. این برادر با کارهای خود نشان داده که کمدین خلاقی نیست و جز تقلید و شکلک‌سازی کاری از دستش بر نمی‌آید. بنابراین از جلوی دوربین به پشت دوربین کوچید و با ساختن فیلم‌هایی مانند ورود آقایان ممنوع، کوشید بخت خود را در این زمینه بیازماید. انصاف آنکه نشان داد در این زمینه از استعداد بیشتری برخوردار است و کاش به همان مسیر ادامه می‌داد و سر از خندوانه درنمی‌آورد.

کمدی در ذات خود گرایش به هنجار‌شکنی و عبور از خطوط قرمز دارد. ارسطو می‌گوید که کمدی در معنای اصیل خود ریشخند زشتی‌های جهان است. اما از سوی دیگر، کمدی همه کمدی است و پاره‌ای از کمدی‌ها صرفا برای سرگرمی ساخته می‌شود و هیچ اشکالی هم ندارد. اما خندیدن به هر قیمتی و به هر مسئله‌ای اصلا کار جالبی نیست. عوامل اجرائی برنامه با گرفتن خنده‌های زورکی از تماشاچیان داخل استودیو سعی در ایجاد فضایی متفاوت را داشتند و دارند که البته خنداندن مردم در این برهه از زمان و با وجود مشکلات بسیاری که گریبانگیرش هستند، بسیار کار سختی است و این اصرار برای خنده‌های زورکی سطح سلیقه و ذائقه مخاطب را به‌شدت پایین می‌آورد.

اما مشکل اینجاست که سیمای ما در قالب برنامه‌هایی مانند خندوانه، گاهی هم می‌خواهد سیاسی‌کاری کند و کانون‌های قدرت را دست بیندازد منتها قدرت از دید سیما فقط در دولت‌هایی خلاصه می‌شود که با آنها همسویی نداشته باشد. بنابراین نوعی طنز جناحی را جایگزین طنز انتقادی در معنای حقیقی آن می‌کند. برنامه‌سازان فرمانبری مانند جوان نیز منفعلانه در خدمت اهداف سیاسی سیما قرار می‌گیرند. یا اینکه در موارد بیشتری، به جای پرداختن به مسائل اجتماعی، وارد حریم شخصی افراد می‌شوند و اشخاص حقیقی را مورد توهین و استهزا قرار می‌دهند. به‌عنوان نمونه، سازندگان خندوانه یکی از فوتبالیست‌ها را به برنامه دعوت می‌کنند و بعد نام فامیلش را مورد تمسخر قرار می‌دهند و آقای جوان نیز قاه‌قاه می‌خندند. غافل از اینکه توهین به اشخاص طنز نیست و هتاکی و تجاوز به حریم شخصی افراد است. در اینجاست که برخلاف نظر هرودت باید گفت که: ما نه‌تنها بدل را بهتر از اصل نمی‌کنیم، که متخصص به ابتذال‌کشاندن بسیاری از پدیده‌های جهانی، به‌ویژه در حوزه هنرهای نمایشی شده‌ایم؛ همچنان که با استندآپ کمدی چنین کرده‌ایم و شکلک‌سازی و شوخی‌های سبک و توهین به اقوام و اشخاص را به نام این نوع کمدی توجیه می‌کنیم.
امیر این را خواند
روشنک ، عباس الهی و ابرشیر این را دوست دارند
رفیق آلکاترازی اندیشه ورزم بر نگاه نقادانه ات درود می فرستم.
البته خودت نیک می دانی تلوزیون در همه جای دنیا نهاد محافظه کاری شناخته می شود و یاد جمله قصار گدار کبیر می افتم که در بین تاتر و سینما و تلوزیون ،تاتر را واجد ارزش های شایان توجه و بن فکنانه ... دیدن ادامه » می داند و لاغیر:))
البته نه تاتر بی مایه کاسبکارانه ی مورد علاقه طبقه نو کیسه که از ماهیت اصلی اش تهی شده است

سرت سلامت باد رفیق
۴ روز پیش، یکشنبه
متعجب شدم از اینکه برنامه های تلویزیون ملی ! رو دنبال می کنید،
مدتهاست فکر می کردم فقط کارکنان صدا و سیما برنامه هاشو دنبال می کنن (!
دیروز
اگر همچنان به زعم شما ملی است؛ من نیز قطره‌ای از دریای ملتم.
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من اصولا اهل این سبک فیلم ها نیستم به اتفاق خانواده که به تماشای فیلم رفتم حقیقتا اولش به زئر بئد ولی بعد از دیدن فیلم کلا نظرم عوض شد و حتی قسمت هایی از فیلم به مرز گریه کردن رسیدم خیلی زیبا و دارای موضوع خوبی بود و حتما پیشنهاد میکنم به تماشای ان بروید
احسان هیدی و یاسمن پورمهران این را خواندند
شایان اعتمادی پور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کمدی دورهمی

به فیلمهایی همچون اکسیدان فیلمهایی یک بار مصرف میگویند که البته بهتر از فیلمهای بی مصرفند. یک بار مصرفها کاملا در سطح حرکت میکنند و استانداردهای لازم را در همان لایه ی سطحی دارند و اثرشان هم فقط در محدوده زمانی است که در حال تماشا هستیم. این نوع فیلمها برای دورهمی و تفریحی سینما رفتن بهترین گزینه هستند. اکسیدان لحظات بامزه و خنده دار می افریند اما خلق چنین شوخی های موقعیتی و کلامی کمتر تابع علیتهای کنشی و شخصیتی در طول روایت هستند و نقاط کلیدی روایت از جمله شروع قصه، گره افکنی ها و گره گشاییها و پایان بندی با پشت گوش اندازی کارگردان به ساده لوحانه ترین شکلهای ممکن طراحی میشوند. و بنابراین تنها اندوخته فیلم همان شوخی هایش است و اصالتی در زیر و بم این لحظات شوخ وجود ندارد. وقتی فیلمساز فقط روی لایه سطحی ساختار فیلمش سرمایه گذاری ... دیدن ادامه » میکند اثراتش هم به همان اندازه اندک دوام دارد.
Positron ، یاسمن و رها باصفا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، شنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، شنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، شنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
هماوره یکی از منتقدین چنین گزارش‌های تصویری بوده‌ام.
تصاویری که عمدتاً بدون کوچک‌ترین شرح و توضیح آپلود می‌شوند و طبعاً کمترین اثر را خواهند داشت.
مثلاً در مورد همین گزارش؛ برخی از عکس‌ها بیشتر از آنکه بیان کننده حال و هوای مراسم باشند (بماند که ... دیدن ادامه » خودِ مراسم نیز بدون توضیح همچون عروس بی‌جهاز عقیم جلوه می‌کند) بیشتر بیانگر ظاهر آراسته، خوش‌تراشی فیزیکال و نازنین چهره‌های نسوان محترمه حاضر در این مراسم است و لا غیر.
البته داستان این گزارش‌های تصویری در خصوص اجراهای نمایش مختصات و توجیه دیگر دارد و متفاوت است.
۵ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«سارا و آیدا» فیلم بسیار بسیار شریف و زیبائی است هرچند به همون میزان تلخ و گزنده و به اندیشه وادار کننده است.
ضمناً ما همچنان بر دیوار سینما می‌نویسیم و لیست فیلم‌های روی پرده به روزرسانی نمی‌شود...همیاری عزیز،دریاب ما را!!
پرند محمدی و علی ابراهیم این را خواندند
Prudence و ماهرو رستمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با صحبت های آقای بزرگی در مورد این فیلم کاملا موافق هستم. :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای فیلم ساعت پنج عصر صفحه اطلاع رسانی باز نشده آیا ؟
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
گمان میکنم بخش سینما دیگه فعالیتی نداشته باشه
۱۸ مرداد
درود و سپاس آقا مسعود.. تازه باز شد صفحه ش فک کنم
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«می‌گویند» احتضار سینما از همان لحظه که دلبری‌های تلویزیون و سیطره این رسانه بنجل، بیماری میانمایگی را میان خلق‌الناس اپیدمیک کرد و مسحور شدگانش با هر رانه‌ی عقربه‌های ساعت فزونی یافتند، شمارش نفس‌های واپسینش مثل احوال قهرمانان شکست‌خورده‌اش در سکانس‌های نهایی شاهکارهایش آغاز شد. ژاک رانسیر یکی از همان‌هاست که «می‌گویند».

ایده پایان سینما نه در سالهای اخیر بلکه 70 سال پیش بیان شد؛ همان سالها که سینما در حال تولد و عبور از سن خردسالی در بیش از 90 درصد کشورها بود. اما چه تحلیلی در آن دهه برای هنر نوپای سینمای نوپا عصری آرماگدونی متصور می‌شد؟ اگر واقعاً سینما بیش از نیم قرن است دست‌کم از درون رحلت کرده پس این پوسته فروخورده و وارفته‌ی بزک شده نامش چیست؟
نوبادی و روشنک این را خواندند
ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه فیلم خوش ساخت و تاثیرگذار
نوبادی و یاسمن پورمهران این را خواندند
farhad riazi ، شکوه حدادی و LoRd_Zh این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدتها بود سینما نرفته بودم و و مدتهای مدیدی بود که در انتظار فیلم برادرم خسرو بودم... یکی از بهترین فیلم های اخیر سینمای ایران ... در گرمای سی و چند درجه مرداد ماه با رطوبت بالای 70 درصد راهی سینما شدم و چقدر خوشحالم که به تماشای این فیلم خوب نشستم... داستان همان سوژه همیشگی بوده همان ورود فرد غریبه نامتناجنس در جمعی جدید... فرد عجیب داستان قرار بود خسرو باشد خسرو که از بیماری مانیک رنج میبرد(شهاب حسینی)اما همان طو.ر که برای من قابل حدس بود فرد متفاوت داستان؛ ناصر با بازی منحصر بفرد ناصر هاشمی بود،شخصا متعجب بودم که چرا ناصر هاشمی را کمتر در پرده سینما میدیدم...چقدر بازی کنترل شده و مناسبی داشت...بر خلاف سوژه های همیشگی خیانت و فقر در سینمای ما... امروزشاهد داستانی قوی و خوب و سوژه به نسبت جدیدی بودیم. بیماری روانی و نحوه برخورد اعضا با ان.من به احسان بیگلری ... دیدن ادامه » تبریک می گویم ... و بیصبرانه انتظار فیلم بلند دیگری از او را دارم...سینمای ما سینمای جوان ما... پر از امید است و روزهای روشن اینده....بیگلری... مکری...برزگر...سعید روستایی ... سلام روزهای روشن و سپید فردا...از دل این همه سیاهی شما امده اید.. و چه خوب....که هستید.
بله فیلم بسیار خوبی بود و بازی شهاب حسینی فوق العاده. البته بیماری خسرو مانیا نبود.
۱۷ مرداد
جدی...من تصور میکردم خسرو مانیک هست،یه جور علائم‌شیدایی رو نشون میداد
۱۷ مرداد
تو فاز شیدایی بله ولی فاز مخالفش هم هست
۵ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آن سینمایی که من می‌شناسم و بدان مؤمنم زیستی دیگر در حیات این هنر دارد. سینما به مفهموم عام و حتی شبه خاصش همانطور که ژیژک نیز آنرا تجزیه و تشریح کرده توهم سوژه‌پندارانه مخاطب را مستمر و مدام تمدید می‌کند؛ به تعبیری زاینده نوعی ایدئولوژی مصنوع و جعلی است. "Fantastic Cinema" همان جادو و جنبلی است که لکان هم در تحلیل‌های روانکاوانه سینمایی‌اش به عنوان فرجام این نگرش مطرح می‌کند. اینها همه یعنی همان تقلیل سینما تا سرحد یک ابزار، یک رسانه و یک هدف غیر هنری. افزون بر 90 درصد تولیدات شبه‌سینمایی حال حاضر دنیا سوژه‌های نکوهش شده و معلولان آزمایشگاهی این دیدگاه‌‌هاست. سویه‌ای که من نیز با آن هم‌افق و در قرابتی استراتژیکش هستم.

منازعات سینمایی ژیژک، دلوز، رانسیر و ... به انضمام گفتارهای لکانی؛ خواندنی، آموختنی و پر از پیچیدگی‌های مفهومی اما کارا ... دیدن ادامه » هستند. اما بالا و پایین کردن مفهوم سینما و چِلاندن آن با فلسفه، روانکاوی، تحلیل‌های گفتمانی هرگز نتوانستند بال‌های هنری و فرمالیستی آن را برایم بشکند.

نقطه منازعه اندیشه سینما میان من و پیشوایان فکری‌ام از همان نطفه نخستین دیواره تخم‌مرغی‌اش را ‌می‌شکاند و همچو طفلی نارس خود را به بیرون پرتاب می‌کند؛ اگر به قول افلاطون «تِـخنه»‌اش در فلسفیدن‌های سینمایی در خلأ رهانیده شود.

گاه سیلی‌ها به جای صورت می‌توانند به «هـــوا» بخورند و در بی‌وزنی و رهاشدگی موجی از حرکت‌های معلق اما هارمونیک پدید بیاورند. در چنین موقعیتی برای یکی مثل من حرکت و انگیزش پرتاب دست ارزش و اصالتی کمتر از زیبایی‌شناسی وضعیت آینده‌اش خواهد داشت.
نیلوفر ثانی و تیلا بختیاری این را خواندند
ابرشیر ، حمیده صمدی ، پرند محمدی و نوبادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گفتگوی تیوال با سحر صباغ سرشت

گفتگوی تیوال با سحر صباغ سرشت / تهیه کننده.

گفتگو کننده: محمد عسگری

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره فیلم فراری
» گفتگوی تیوال با ترلان پروانه

گفتگوی تیوال با ترلان پروانه / بازیگر.

گفتگو کننده: محمد عسگری

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره فیلم شنل
» گفتگوی تیوال با حسین کندری

گفتگوی تیوال با حسین کندری / کارگردان.

گفتگو کننده: محمد عسگری

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی جذاب با موضوعی البته ساده
من این فیلم رو بیشتر به خاطر بازی خانم قاضیانی دوست داشتم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این فیلم رو اخیرا دیدم
می توان گفت فیلمی بسیار جذاب و دیدنی هست. البته به نظر من نقطه قوت این فیلم فلش بک های اون بود که هنرمندانه طرح ریزی شده بود. یه فیلم خوب که ارزش این رو داره که چند بار اون رو ببینید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر بانو ژاله ی علو که حضور و بودنشون عین تنفس در هوای تازه ست زنی از نسلی ست که هنر را ارج نهاد و به رشد رساند و پیش برد تا امروز به دست ما برسد
آرزوی سلامتی وتندرستی برای ایشون دارم و شادم از بودنشون
۱۵ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی کاملا معمولی ..... اما برای من سوالی که مطرح هست علت فروش بالای فیلم چه بوده؟؟!!! جنس فیلم به گونه ای بود که هیچ انگیزه و هیجانی برای سینما رفتن در انسان ایجاد نمی کند.... واقعا فرقی نمی کرد که که این فیلم را الان ببینی یا چند ماه یا چند سال دیگر از طریق تلویزیون یا دانلود تماشا کنی .... چون فیلم چیزی نداشت که فکر کنی ندیدن ان باعث شده است چیزی را از دست بدهی!!
وحید عمرانی و یاسمن پورمهران این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیکه های خنده دار و بعضاً تیکه های منشوری تو لفافه لحظات خنده داری تو این فیلم ایجاد کرده بودن.
بازیگران اصلی (آقایان جعفری و عزتی) هم چیز جدیدی برای ارائه نداشتن و البته به خوبی همیشه شون بودن.
در نهایت فیلمی نبود که اخرش حسرت اینو بخورین که وقتتون تلف شده و یه بار دیدنش می ارزه.
پرند محمدی این را خواند
یاسمن پورمهران این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

"زندگی , مجموعه ای از لحظه هاست.
هر لحظه سفری رو به پایان
اجازه بده برن. بذار همشون برن! "


فیلم "الان خوبه"-یک روایت غمگین و دور از سانتی مانتالیسم از عشق
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رگ خواب برای من تماماً پیرامون مینا می چرخه. مینا و احساس گناهش. مینا و گرفتاری ش در احساساتی که سالهاست باهاش جلو اومده ن و در تصمیمات زندگی ش لحظه به لحظه خودشونو نشون میدن .. در رفتن ها، در موندن ها، در سکوتا ها، در غرش ها .... کامران و نوع رابطه ای که با مینا داره چیزی نیست که فکر کنم کسی مثل نعمت اله میخواد روی قصه ش مانور بده .. نعمت اله کسی نیست که بخواد روی این داستان های کلیشه ای تکراری مانور بده .. اما به خوبی، اصلاح می کنم: به شکلی بسیار زیبا، مینایی رو به تصویر می کشه که احساس گناهش دست از سرش بر نمیداره. و تنها زمانی که در آستانه مرگ، با پدرش روبرو میشه، این احساس گناه محو میشه .. وقتی با منشا و سرچشمه احساساتت روبرو میشی، اونا به تعادل میرسن. مینا بعد از سالها دودو کردن و تردید برای اینکه به سراغ پدرش بره یا نه، بعد از سالها زندگی در فضای توهمی ... دیدن ادامه » که احساس گناهش براش خلق کرده بود .. نهایتاً زمانی که هیچ چیزی برای از دست دادن نداره، میره و با پدرش روبرو میشه و احساس گناهش دود میشه توی هوا و آماده ی زندگی حقیقی میشه .. "میخوام دیگه بیدار باشم" ...... این فیلم تجربه ای بیش از چیزی که انتظار داشتم به من هدیه داد ..
تایماز موسی زاده ، کاوه علیزاده و شایان اعتمادی پور این را خواندند
ف کیوان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به عنوان یه تماشاگر عادی
خوب من همیشه کارهای حمید نعمت الله رو دوست داشتم
بسیار
و این کار هم مثل بقیه کارهاش چه فیلم برداری خوبی داشت واقعا
ولی متاسفانه بر خلاف سایرین بازی لیلا حاتمی به هیچ وجه نتونست منو تحت تاثیر قرار بده جز دقایق پایانی
هیچ حسی رو من از این کاراکتر با بازی لیلا حاتمی دریافت نکردم

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره فیلم بیست و یک روز بعد
» گفتگوی تیوال با محمدرضا خردمندان

گفتگوی تیوال با محمدرضا خردمندان / کارگردان.

گفتگو کننده: محمد عسگری

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در نشست جشنواره مسیر عشق مطرح شد
» به شعور نزدیک هستیم نه شعار
... دیدن متن »

نشست رسانه ای نخستین جشنواره فیلم و عکس «مسیر عشق» ظهر امروز ۱۰ مرداد با حضور حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی( ع)، سید احمد میرعلایی دبیر جشنواره، سعید الهی قائم مقام دبیر جشنواره در حوزه هنری برگزار شد و سیاست ها، اهداف و برنامه های این جشنواره تشریح شد.همزمان با برگزاری این نشست رسانه ای قرار بود سید جمال الدین شهرستانی معاون فرهنگی آستان مقدس حسینی (ع) از کربلا نیز حضور داشته باشد، اما این اتفاق رخ نداد.در این نشست فراخوان این جشنواره نیز به صورت رسمی اعلام و ۲ پرچم از حرم امام حسین(ع) و حرم رضوی به دبیر جشنواره اهدا شد که بنا به گفته احمد میرعلایی قرار است پرچمی که از حرم رضوی اهدا شده توسط کاروانی از هنرمندان که به کربلا خواهند رفت به حرم امام حسین (ع) اهدا شود و پرچمی که از کربلا رسیده است در سفر هیات هنرمندان به حرم رضوی برای برگزاری جشنواره به آستان قدس اهدا شود. در ابتدای این نشست حجت الاسلام گنابادی نژاد ضمن تبریک دهه کرامت و ابلاغ تبریک حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت دهه کرامت و برگزاری این جشنواره گفت: خوشحالم که با همت ولایی و ارادت به اهل بیت که در بزرگترین رویداد حسینی و زیارتی جهان دیده می شود جامعه هنری نیز با همدلی و همراهی خود را به این جریان رسانده است. وی ادامه داد: این روزها ایام میلاد است و فضای حزن و اندوه نیست اما به هر حال این جشنواره برای حرمت به شهادت امام حسین (ع) و زائرین اهل بیت شکل گرفته است و نمی شود از ذکر نکاتی در این باره گذشت. اربعین حسینی یادآور تشکیل جبهه حق علیه باطل است که امروزه هم قربانیان زیادی در دنیا می گیرد و پیام این راهپیمایی بزرگ اربعینی مشخص است. شما بدانید که هنوز طرفداران جبهه حق نه فقط در میان شیعیان که در میان همه آحاد جمعیت جهان وجود دارد. در کشوری مانند هندوستان با جمعیت یک میلیاردی که جمعیت مسلمانان نهایتا به ۷۰ میلیون می رسد شما می بینید که روز عاشورا تعطیل است و حتی هندوهای این کشور در این مراسم حضور پیدا می کنند. رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی( ع) اظهار کرد: اگر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری در حوزه هنر برای ثبت لحظه های اربعین حسینی و به طور کلی ارادت به اهل بیت به کار گرفته شود شاهد خواهیم بود که پرچم دار تسخیر قلب های جهانیان خواهیم بود. اما کسی که می خواهد این پرچم بزرگ و پر افتخار را بلند کند باید در اندازه بزرگی این حرکت قدرت داشته باشد. اگر حرکت هنری ما در این مسیر جهانی نباشد به نتیجه مطلوب نمی رسیم. حجت الاسلام گنابادی نژاد گفت: امروزه معاندین جبهه حق و اهل بیت فجیع ترین اتفاقات بشری را در این سال ها رقم زده اند. آنها تا ۴۵ کیلومتری کربلا رسیده بودند و حضور ۲۰ میلیونی زائرین اربعین بود که موازنه را در این سرزمین تغییر داد. تمام عناصر و ابعاد اربعین می تواند یک پروژه عظیم در نظر گرفته شود. وی در پایان بیان کرد: نظام نفاق در این میان به دنبال دمیدن اختلاف در پیکره امت اسلامی است. برای همین هر روز شاهد شمار قربانیان در جهان اسلام هستیم. همه اینها به این علت است که ما از جایگاه وحدت بخش اهل بیت فاصله گرفته ایم. وقتی فرهنگ اهل بیت کمرنگ شود جدال و اختلاف آغاز می شود. درسی که زائرین اربعین به دنیای اسلام و جهان می دهد یادآوری همین موضوع است. اگر هنر و ظرفیت های آن به خوبی در فهم این موضوع به کار گرفته شود می توان قلب جهانیان را با پرچم اباعبدالله الحسین تسخیر کرد. در ادامه مراسم میرعلایی بیان کرد: ما دوست داشتیم نشست مطبوعاتی را در قم برگزار کنیم. هم به دلیل همزمانی با دهه کرامت و هم به این علت که حضرت معصومه(س) یکی از پرچمداران به سمت زیارت امام زمان خود بود و در این مسیر رحلت کردند. اما دیدیم خبرنگاران برای رفت و آمد به زحمت می افتند. وی ادامه داد: سه سال می شود که شورای سیاستگذاری این جشنواره برای برپایی این جشنواره در تلاش است. یکی از دلایل برگزاری این جشنواره این است که شما از این حماسه بزرگ و بی نظیر که بزرگترین گردهمایی در دنیاست هیچ خبر و نشانی در رسانه های جهانی نمی بینید و به شکل عجیبی آنها این رویداد را حبس خبری کرده اند. میرعلایی بیان کرد: رسانه های جهان مراسم حج که برای همه ما محترم است را منعکس می کنند و حتی مراسم سینه زنی محرم و بخش هایی که دچار انحراف است را منعکس می کند اما از راهپیمایی اربعین خبری نیست. ما تصمیم گرفتیم به سهم خود این رویداد را به زبان تصویری برای جهانیان بازگو کنیم. آنچه در این راهپیمایی مشاهده می شود سراسر عشق و صمیمت است. هدفمان هم این است که با مشخصات یک جشنواره حرفه ای این رویداد را برگزار کنیم. بر این باور هستیم که اربعین می تواند به رشد مبانی که امروز در زندگی کم داریم کمک کند و پاسخ سوالات بسیاری را در جامعه جهانی بدهد. دبیر جشنواره «مسیر عشق» گفت: هدف ما در بخش محتوایی رسیدن به سینمای حسینی در شعور است و نه در شعار و این مهم به راحتی به دست نمی آید. بخش های مختلفی برای این رویداد در نظر گرفته شده است که ما روی بخش فیلمنامه بسیار تاکید داریم. برای رسیدن به سینمای دینی نیازمند این هستیم که از حرکت هایی که در این راستا می شود حمایت کنیم. اگر فیلمی ساخته می شود و اشکالاتی هم دارد جلوی آن را نگیریم که فیلمساز دلسرد شود بلکه ایرادات را بگوییم تا در دفعات بعدی اصلاح شود.میرعلایی در پایان بیان کرد: ما در بخش فیلم قطعا به استانداردهایمان وفادار خواهیم بود و اصرار نداریم حتما به فیلم ها جایزه بدهیم. اگر فیلمی در حد استانداردها نبود آن را تشویق می کنیم اما جایزه نمی دهیم. ضمن اینکه معتقد هستیم باید بخشی از نذورات جامعه به سمت نذر فرهنگی سوق داده شود.نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» با موضوع تبیین ابعاد سیاسی، مذهبی، اجتماعی و حماسی راهپیمایی ایام اربعین حسینی و شهادت امام رضا(ع) از طریق تولید آثار هنری با تاکید ویژه بر محورهای حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، تاثیر راهپیمایی اربعین بر سلامت روانی جامعه جهانی، نقش تربیتی راهپیمایی اربعین بر محیط خانواده و فرزندان، ترویج فرهنگ ایثار و فروتنی در خدمت به زائرین اهل بیت(ع)، راهپیمایی اربعین از نگاه تاریخی و... و همچنین معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی با تکیه بر محصولات هنری در بین مخاطبان ایران و جهان برگزار می شود.بخش های رقابتی بین المللی این جشنواره شامل فیلم های سینمایی، داستانی بلند و کوتاه، مستند کوتاه، نیمه بلند و بلند، نماهنگ، پویانمایی، مجموعه های تلویزیونی، فیلمنامه کوتاه داستانی، طرح فیلمنامه بلند و عکس است.این جشنواره در دو بخش حرفه ای و مردمی برپا می شود.آخرین مهلت دریافت آثار ۱۵ شهریور اعلام شده است و ۲۹ شهریور آثار پذیرفته شده اعلام خواهند شد. آیین گشایش جشنواره ۱ آبان در مشهد مقدس و اختتامیه در تاریخ ۵ آبان در کربلا برگزار می شود. همچنین نمایش آثار ۱ تا ۵ آبان در تهران برقرار است. 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از فیلم رگ خواب
.
■■ نگاهی به فیلم «سوگ» در گفت و گو با :
■«مرتضی فرشباف»

■در کانال ابدیت و یک روز شماره چهل هشت را بشنوید :
https://telegram.me/EternityAndADay

(نمیدانم چرا ، تیوال"همیاری" صفحه این فیلم را در قسمت سینما قرار نداده است!!!)

■■فیلم «سوگ» ساخته «مرتضی فرشباف» چندی است در سینماهای گروه «هنر و تجربه» به نمایش در آمده است. این نمایش بی سر و صدا برای فیلمی که نزدیک به هفت سال از زمان ساخت آن می‌گذرد و در این مدت نیز با اقبال جشنواره‌های جهانی و منتقدین معتبری همچون «دیوید بوردول» رو به رو شده، اکرانی سزاوارانه به حساب نمی‌آید. به همین بهانه در چهل و هشتمین قسمت از مجموعه پادکست‌های «ابدیت و یک روز» با آقای «مرتضی فرشباف» به گفت و گو نشسته‌ایم.


میتوانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید
عبارت
"abadiatvayekrooz"
... دیدن ادامه » را در اینستاگرام جستجو کرده و به ما بپیوندید.

.
.
.
سحر سیف الهی این را خواند
ذوق زده این را دوست دارد
دوست عزیز‌به‌پیشنهاد شما فردا به تماشای فیلم‌می‌رم
۱۶ مرداد
سرکار خانم سیف الهی ،فیلم را دیدید؟نظرتان راجع بهش چه بود؟
۵ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید