تیوال سینما
S3 : 05:30:19
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

ارزشِ انجامِ هر کاری تویِ زندگی؛
به زیاده روی تویِ اون کاره،
میانه روی اخلاقِ بُزدل هاست..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نرگس
درباره فیلم سرخپوست i
چقدر سینمای ما نیاز به چنین فیلمهای نابی داره،کنار نقاط ضعفش که مهمترینش بازی نه چندان قوی پریناز ایزدیار بود،داستان فیلم میخکوبم کرد،موسیقی و فیلمبرداری عالی که تو کمتر فیلم ایرانی دیده میشه.واقعا دست مریزاد داشت کارگردان.
و چه خوب که نوید محمدزاده بعد از مدتها نقش جدید بازی کرد.در مورد پایان خب برای فیلمی که از ابتدا بر پایه ی اخلاق ساخته شده،زندانبانی که زندانی ساختمانی هست که سالها توش کار کرده،کسی که با چشم میبینه حق مظلوم رو دارن میخورن و چاره ای جز رعایت عدالتی از پیش نوشته شده نداره،نمی تونست پایان دیگری داشته باشه.کاش فقط در پایان انقدر مستقیم اشاره نمیشد به مخفیگاه
فیلمی که حال آدم رو خوش میکنه و امیدوار به اینکه سینمای ایران میتونه جایگاه بهتری داشته باشه اگر بخواد.نقصهاش قابل چشم پوشی بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به سینمای کمال تبریزی در سال های اخیر
هوا را از من بگیر، سینمای آبگوشتی را نه!


نویسنده: سید حسین رسولی

این روزها فیلم «ما همه با هم هستیم» به نویسندگی پدرام پورامیری و محمد داودی، کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی با انبوهی از بازیگران ریز و درشت روی پرده سینماها رفته است.

چه باشد آنچه گویندش ابتذال؟

اسلاوی ژیژک می گوید: «امروزه اغلب گفته می شود که متاثر از رسانه، فرهنگ اعترافات عمومی و ابزارهای کنترل دیجیتال، فضای خصوصی در حال نابودی است. باید این گزاره را وارونه کرد: دست بر قضا، این فضای عمومی است که در حال نابودی است.» فضای عمومی در حال نابودی چشم گیر است. یکی از نشانه های بارز این امر، ابتذال در سینما است. مهم ترین ابرنشانه در اینجا که تبدیل به «تروما» (روان زخم) سینمای ایران شده: ورود پول های مشکوک در سینما است. سینمای ایران ترومازده است. امروز بحث ابتذال و فرهنگ پول پرستی گسترده شده است. کتاب «فلسفه پول» نوشته گئورگ زیمل در این زمینه راهگشاست. زیمل در فلسفه پول توجهی دقیق و محترمانه به نظریه ارزش مارکس که مبتنی بر کار است، دارد. علاوه بر این زیمل می نویسد که باید به جای چیستی فلسفه از چیستی فیلسوف سخن به میان بیاوریم. اگر این گزاره را درباره سینما به کار ببریم، چنین می شود: «به جای چیستی سینما از چیستی کارگردان سخن به میان بیاوریم.» زیرا به قول زیمل: «فیلسوف (بخوانید کارگردان) است که مساله و پاسخ آن را تعیین می کند.» بنابراین، کارگردان مسوول و پاسخگوی اصلی فیلم سینمایی است. این روزها سینمای ایران در چنین رابطه ای خلاصه شده است: سفارش فردی یا نهادی، پول (بیشتر از نوع مشکوک)، کارگردان (بیشتر از نوع آبگوشتی ساز) و سینما (از نوع آبگوشتی و فراموش آور و خوش باشی) . این چرخه معیوب دامن بیشتر کارگردانان را گرفته است. علاوه بر این، واژه فرهنگ در معنای «اصالت فرهنگی» که تا دورانی متاخر بدان داده می شد و در واژگانی چون «فرهنگ متعالی» و «هنرهای زیبا» به بیان در می آمد، هم معنا با «تمدن» در مفهوم اروپا محور و استعماری این واژه است. در گذشته (بیشتر در کتاب های دانشگاهی) فرهنگ تنها مختص به طبقه «اشراف» و «الیت» بود. متاسفانه «فرهنگ مردم» بسیار دیر به رسمیت شناخته شد. ابتدا این فرهنگ را «فرودست» و «مبتذل» می نامیدند اما امروز با وجود هنرمندان مردمی و متفاوت این فرهنگ رشد کرده است. فرهنگ مبتذل مختص به طبقه تن آسا و الیت شده است.

چه باشد آنچه گویندش سزاوار؟

به تعبیر فریدریش نیچه در «فراسوی نیک و بد» با سایه فکندن دموکراسی بر همه چیز، اصل کمیاب و سرورانه ارزش نهادن بر خویش و خودپسندی، از بین نرفته بلکه همه گیر شده است.

هنر ... دیدن ادامه » در گذشته جلوه ای محدود به گروه هایی خاص داشت، امروزه از هنر به گفته والتر بنیامین، «هاله زدایی» یا «تقدس زدایی» شده و به «امری عمومی» تبدیل شده است. رسانه هایی درباره اهمیت هنرها از اصطلاح «استقبال بیشتر مردمی» بهره می گیرند بنابراین ارزش هنری مانند دیگر ارزش ها به ارزش اقتصادی پیوند سفت و محکمی خورده است. با این حساب اندیشیدن به هرنوع «سزاواری» (Priority) تبدیل به امری محال شده است. اما اغلب هنرهای سزاوار در سینما هم از طریق جشنواره های اروپامحوری چون «کن»، «برلین» و «ونیز» مشخص می شود. با این تفاسیر، سینمای کمال تبریزی در کجا ایستاده است؟ این سینما با عبور از خط قرمزهای (دستوری) و تلاش در جلب توجه به نوعی یک «ماشین توخالی» است. این اصطلاح لئون تروستکی است. این ماشین تو خالی تلاش می کند ذهن و جسم شما را چند ساعتی اسیر کند. بعد مانند سردردی کوتاه از دست آن خلاص می شوید. کلیت این سینما چنین است. آقای تبریزی اخیرا در یکی از مصاحبه های خود گفته است: «در کشور ما وقتی بخواهیم کمی ماجرا را تغییر دهیم و در حوزه تکنیکی و اجرایی قوی تر عمل کنیم با اعتراض رو به رو می شویم.» جالب است که مجله «کایه دو سینما» نقد مورد توجهی درباره ارزش میزانسن چاپ کرده است. در بخشی از این نقد آمده است: ««همان گونه که «اندیشه های یک نقاش را نباید از اهداف او جدا دانست» (جمله مشهور ماتیس)، بنابراین اندیشه یک فیلمساز نیز از طریق میزانسن او ظاهر می شود. آنچه در فیلم اهمیت دارد، همان تلاش برای دستیابی به نظم، هارمونی، ترکیب بندی، قرارگیری هنرپیشه ها و اشیا، حرکات در درون کادر، ثبت و ضبط یک حرکت یا نگاه و به طور خلاصه، همان عملکرد فکری است که نوعی عاطفه مقدماتی و اندیشه ای کلی را به اثر الصاق می کند. میزانسن همان تکنیکی است که هر مولف ابداع می کند تا خود را ظاهر و خاص بودگی اثرش را تثبیت کند.» حالا این دو جمله را با هم مقایسه کنیم تمام داستان سینمای تبریزی دست ما می آید. هربرت مارکوزه چند قالب را برای زیبایی شناسی تدوین می کند: «1- میان هنر و مناسبات مادی، میان هنر و تمامی مناسبات تولید رابطه ای مشخص وجود دارد؛ 2- میان هنر و طبقه اجتماعی رابطه معینی وجود دارد؛ در نتیجه عامل سیاسی و عنصر زیباشناختی محتوای انقلابی و کیفیت هنر با هم تلاقی می کنند؛ 3- نویسنده موظف به بیان و اعلام منافع و نیازهای طبقه رو به پیش است؛ 4-یک طبقه رو به زوال یا نمایندگان آن قادر به تولید چیزی جز هنر «منحط» نیستند؛ 5- مقصود از واقع گرایی (رئالیسم) به هر معنا، آن شکل هنری است که ناظر بر روابط اجتماعی به بهترین وجه است و از این رو شکل هنری صحیح است. آیا سینمای کمال تبریزی از «طبقه تن آسا»یی نمی آید که انواع رانت را دارد و امروز از نظر فکری رو به زوال رفته است؟ آیا سینمای تبریزی نیازهای «طبقه الیت» خاصی را بر طرف نمی کند؟ آیا این طبقه به سراغ ساخت فیلم های آبگوشتی نرفته است؟ پاسخ نگارنده به تمام این پرسش ها مثبت است.

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3919026
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اکران فیلم افشین هاشمی | عکس
» اکران فیلم افشین هاشمی
... دیدن متن »

اکرانِ «صدای آهسته» در مرداد
دومین فیلمِ افشین هاشمی با نامِ «صدای آهسته» پس از سه سال، در گروهِ هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. افشین هاشمی این فیلم را سال ۹۴ پس از «خسته نباشید!» بار دیگر با نوشته‌ای از محمد رضایی‌راد در نیویورک ساخت و تاکنون در نمایش‌های بین‌المللیِ خود جوایز بهترین فیلمِ تجربی، بهترین فیلمِ آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و... را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است.
منوروا سلزا، جورجیا وارنر، جو پلیستر، کیت موئت به همراهِ دو بازیگرِ ایرانی - اشکان خطیبی و مارتین شمعون‌پور - در این فیلم حضور دارند. برنا جعفری به عنوانِ مدیر فیلمبرداری و عاطفه نوری با عنوانِ مشاورِ امورِ بازیگران و طرّاحِ لباس همراهِ کارگردان بوده‌اند. تدوینِ صدای فیلم با سعید بجنوردی و طرّاحی و هم‌آمیزیِ صداها بر عهده‌ی بهمن اردلان بوده و موسیقیِ فیلم را اسکایلار دی‌کلِهِر ساخته است.
«صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد، مردادماه در گروه سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید.

رضا بهکام این را خواند
محمد لهاک (آقای سوبژه) و pegah sh این را دوست دارند
هستیم بر آن عهد که بستیم
۱۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرصتی برای تماشای مستند دیدنی «باد صبا» در باشگاه «هنر و تجربه» | عکس
» فرصتی برای تماشای مستند دیدنی «باد صبا» در باشگاه «هنر و تجربه»
... دیدن متن »

دومین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه «هنروتجربه» به نمایش مستند دیدنی «باد صبا» اختصاص یافت. 
به گزارش روابط عمومی موسسه سینمایی «هنر و تجربه»، برنامه«تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه از چهارشنبه هفته گذشته (۱۹ تیر) با نمایش فیلم پشت صحنه «گاو» آغاز به کار کرد و حال در دومین برنامه خود نسخه‌ ترمیم‌شده‌ مستند «باد صبا» را روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ساعت ۲۰ در سالن شماره‌ پنج پردیس سینمایی چارسو به نمایش درمی‌آورد. این مستند همین روز ساعت ۲۰ در مجموعه سینمایی شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود.
نکته قابل توجه برای علاقمندان به سینما این است که امکان تماشای این فیلم در قالب اکران عمومی فراهم نیست و برنامه های سینماتک، جشنواره ها و باشگاه «هنر و تجربه» تنها فرصت دیدن اینگونه آثار است.
مستند ۷۰ دقیقه‌ای «باد صبا» در سال ۱۹۶۹ به سفارش وزارت فرهنگ و هنر، توسط آلبر لاموریس فیلمساز شهیر فرانسوی درباره‌ ایران و مردم ایران ساخته شده است. منوچهر انور روایت فیلم را بعهده دارد و در آن از موسیقی حسین دهلوی و ابوالحسن صبا استفاده شده‎است. 
این مستند که بیشترین صحنه‌هایش با بالگرد تصویربرداری شده، در سال ۱۹۷۸ نامزد جایزه اسکار بهترین مستند شد. دولت وقت ایران که متوقع بود فیلمساز فرانسوی به ایرانِ صنعتی بیش از ایران سنتی بپردازد، پس از پایان فیلمبرداری از لاموریس خواست نشانه‌های توسعه‌یافتگی ایران را نیز با برداشتن فیلم از سد کرج، در «باد صبا» بگنجاند اما بالگرد گروه هنگام فیلمبرداری در سد کرج سقوط کرد و این حادثه به مرگ آلبرت لاموریس منجر شد.
در دومین برنامه «تابستانه» باشگاه «هنروتجربه»، مهرداد فراهانی مدرس، پژوهشگر و منتقد سینمای مستند به نقد و بررسی مستند «باد صبا» که به همت فیلمخانه‌ ملی بازسازی شده است، می‌پردازد. همچنین فیلمخانه ملی در برپایی این برنامه مشارکت دارد.
ورود برای علاقه‌مندان به این برنامه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‎توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه، بلیت دریافت کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 دومین جایزه آکادمی سینماسینما برگزار می‌شود | عکس
» دومین جایزه آکادمی سینماسینما برگزار می‌شود
... دیدن متن »

 

زمان و مکان برگزاری آئین پایانی دومین جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی جایزه آکادمی سینماسینما، آئین پایانی دومین دوره جایزه این آکادمی روز شنبه 19 مرداد در هتل اسپیناس خلیج فارس(بلوار کشاورز) برگزار می‌شود.
در این مراسم، نامزدهای جایزه، اعضای آکادمی، جمعی از سینماگران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.
امسال نیز کیانوش عیاری رئیس آکادمی است و کیوان کثیریان دبیری جایزه را بر عهده دارد.
نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما شهریورماه سال گذشته در هتل انقلاب تهران برگزار شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اعضای هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی انتخاب شدند | عکس
» اعضای هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی انتخاب شدند
... دیدن متن »

 

مجمع عمومی انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی روز شنبه ٢٢ تیرماه ساعت ١٤ با حضور محمدرضا مویینی نماینده خانه سینما و محمود کلاته نماینده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در محل سالن سیف الله داد خانه سینما و با دستور جلسه زیر برگزار شد:
١-تصویب اساسنامه
٢-برگزاری انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس
در این مجمع پس از تصویب کلیات  اساسنامه و اعمال تغییرات پیشنهادی برخی موارد و بندهای آن انتخابات هیات مدیره وبازرس با نتایج زیر برگزار شد و از مجموع ٧٢ رای ریخته شده به صندوق ،  جعفر گودرزی بیشترین آراء را کسب کرد و اعضای هیات مدیره  انجمن به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند:
١-جعفر گودرزی   ٥٠ رای
٢-جواد طوسی ٤٥ رای
٣-خسرو دهقان  ٣٣ رای
٤-علی علایی ٢٩ رای
٥-سپیده ابرآویز ٢٧ رای
اعضای علی البدل هیات مدیره:
١-رضا درستکار ۲۴ رای
٢-الهام حسامی۲۴ رای
بازرس اصلی:
کامران ملکی با ٤٦ رای
علی البدل بازرس:
لاله عالم با  ٥ رای
هیات رییسه مجمع عمومی عبارت بودند از:
رییس: علیرضا غفاری
نایب رییس :مازیار فکری ارشاد
منشی:سید رضا تقوی
ناظران:مازیار شیخ محبوبی و فریبا اشویی
جلسه مجمع عمومی پس از چهار ساعت در ساعت ١٨به پایان رسید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آثار منتخب سومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه موج معرفی شدند | عکس
» آثار منتخب سومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه موج معرفی شدند
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره‌ی فیلم کوتاه موج، «ابراهیم حصاری» دبیر جشنواره آثار منتخب تمام بخش‌های این رویداد سینمایی را معرفی کرد.
«ابراهیم حصاری» دبیر سومین جشنواره‌ی فیلم کوتاه موج اعلام کرد که دبیرخانه‌ی این جشنواره در مجموع 1500 اثر در حوزه‌ی فیلم کوتاه و فیلمنامه دریافت داشته است که در نهایت پس از بررسی هیات‌های محترم انتخاب، 5۹ اثر در "بخش فیلم" (با موضوعات سفر و گردشگری، نگاه ویژه دریا و فیلمسازان جزیره‌ی کیش) و 10 اثر در "بخش فیلمنامه" منتخب شده‌اند که نام تمامی آثار به شرح زیر می‌باشد:
• بخش فیلم 
الف: سفر و گردشگری
1. بازگشت (شهریار پورسیدیان)
2. سایه فیل (آرمان خوانساریان)
3. جذر بیست سالگی (رقیه توکلی)
4. آر یو والیبال؟ (محمد بخشى)
5. گوشه‌ها و زاویه‌ها (مجتبی حیدری - جبار اجاقلو)
6. بایرن مونیخ (نگین امین زاده)
7. لکه (شورش وکیلی)
8. لووپ (امید صفایی)
9. دریای تلخ (فاطمه احمدی)
10. خوابگردها (پویا نبی)
11.  اس (حامداصلانی)
12. کاور (وحید الوندی فر)
13. من زالم (هومن نادری)
14. حیوان (بهرام ارک و بهمن ارک)
15. سالمون (افشین اخلاقی)
16. تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر، محمد روحبخش)
17. تاسیان (آلاله ایزدی)
18. مانیکور (آرمان فیاض)
19. جل (اصغربشارتی - مسعود میرزایی)
20. من‌ باید پرواز کنم (غزاله رضوی)
21. رویای آهنی (یاسر طالبی)
22. خاطرات یک بالکن (مجتبی محمودی)
23. عاشقانه‌ای برای یک دوست (حسین نارمنجی)
24. 330 سی سی خاطره (الهام معروفی)
25. بی بی ام و (اکبر کشتکار)
26. الموت (پژمان مظاهری پور)
27. آنسوی حصار (آرمان قلی پور دشتکی)
28. آشنگ (محمد صادق اسماعیلی)
29. بی‌سرزمین تر از باد (غلامرضا جعفری)
30. بهای خون (مرجان خسروی)
31. دشت بهار (محمد کریمی)
32. آب سوخته (مرتضی مطوری)
33. جوکر (سجاد ایمانی)
34. داستان عروسک‌ها (سیدمصطفی فخاری نیری)
35. گامی برای رفتن (ریبوار محمودپور)
36. کا برات (برهان احمدی)
ب: نگاه ویژه دریا
1. تراگودیا (مهدی تنگستانی)
2. پلاستیک (اصغربشارتی)
3. اهل آب (آزاده بیزارگیتی)
4. بخت سپید (رضا محمدپور)
5. هینی مینی (دلاور دوستانیان)
6. من می‌مانم (فاطمه مرزبانی)
7. داستان ناخداخورشید (محمد عارفی نیا)
8. لوتوس (محمدرضا وطن دوست)
9. زیستن (پیام شادنیا)
10. شکار (مسعود کازرونی)
11. هیولای بادگیر (حسن توکلی)
12. آنسوی دریاچه (عماد خدابخش)
13. پسر دریا (عباس جلالی یکتا)
14. عروس دریایی (مهدی بوستانی شهربابکی)
15.لِیدی (نفیسه زارع)
16.هیچ چیز مهم نیست (شقایق جهانداری)
17. زونا (طوفان نهان قدرتی)
18. دریا موج موج می‌لرزد (امیر غلامی)
19. دریای ما (مریم رحیمی)
ج) فیلمسازان جزیره کیش
1. دولتخانه (مجید سلیمی- مهساطبیب)
2. هول (حمید صادقپور)
3. درخت (سید مجید احمدی طارمی)
4. گورستان خیس (مریم یاوری)
• بخش فیلمنامه:
1. کیمیا (نازنین مصطفوی)، 
2. شنای بانوان (مریم منصوری)
3. ویلا پنجاه (محسن نجفی مهری)
4. سیب‌های وحشی (محمد اسماعیلی)
5. چشم (سامان صباغ پور)
6. بی‌وطن (مازیار تهرانی)
7. فُگرات (ضیاء حاتمی)
8. پیله‌ی حباب (مریم یاوری- سعید محسنی)
9. سالمون (اشکان چاوشی)
10. کوسه‌ها (حمید صادقپور)
شایان ذکر است که در بخش فیلمنامه «محمدرضا گوهری»، «احسان عبدی پور» و «فرنوش صمدی» و در بخش فیلم «ناصر ضمیری»، «سالم صلواتی»، «بهتاش صناعی‌ها»، «هادی آفریده» و «محمد حمزه‌ای» به عنوان اعضای هیات انتخاب وظیفه‌ی انتخاب آثار را بر عهده داشته‌اند. 
همچنین لازم به ذکر است که دعوت از پذیرفته‌شدگان بخش‌های مختلف متعاقبا از طریق دبیرخانه‌‌ی جشنواره اعلام خواهد شد. سومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم موج از تاریخ 5 تا 7 شهریورماه 1398 در جزیره‌ی زیبای کیش برگزار می‌گردد.

محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگردان «بی وزنی»، تهیه کننده شد | عکس
» کارگردان «بی وزنی»، تهیه کننده شد
... دیدن متن »

پروانه ساخت فیلم بلند ویدویی «پسر» به نویسندگى و کارگردانى نوشین معراجى و تهیه کنندگى مهدى فرد قادرى صادر شد.
به گزارش مشاور رسانه اى پروژه، پروانه ساخت فیلم بلند ویدئویى «پسر» که کارگردانى و نویسندگى آن به عهده نوشین معراجى است و مهدى فرد قادرى تهیه کنندگى آن را بر عهده دارد، صادر شده و پیش تولید و انتخاب عوامل پشت دوربین و بازیگران «پسر»، در روزهاى آینده آغاز خواهد شد.
«پسر» یک درام اجتماعى با نگاه متفاوت است که داستان آن در لوکیشن هاى تهران روایت خواهد شد.
«پسر» اولین فیلم بلند نوشین معراجی خواهد بود که پیش از این در عرصه فیلم کوتاه فعالیت داشته است ، همچنین مهدی فرد قادری این روزها در انتظار دریافت پروانه نمایش جدیدترین فیلم خود «بی وزنی» است.

محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ساخت فیلم جدید سید هادی محقق به زودی آغاز می‌شود | عکس
» ساخت فیلم جدید سید هادی محقق به زودی آغاز می‌شود
... دیدن متن »

فیلم جدید سید هادی محقق با نام موقت «نسیمی که از هر طرف می‌وزد» به تهیه‌کنندگی سید رضا محقق و برنامه‌ریزی و دستیار کارگردانی سید امیر مهدی نوری سوق جلوی دوربین خواهد رفت.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه «نسیمی که از هر طرف می‌وزد»، این فیلم که مضمونی عرفانی دارد، هم اکنون در مرحله پیش تولید و انتخاب بازیگر است و قرار است از چهره‌های شناخته شده برای نقش‌های اصلی آن استفاده شود.
سید هادی محقق در سال ۱۳۵۷ در دهدشت ایران متولد شد و در رشتهٔ مکانیک خودرو تحصیل کرد.
او فعالیت هنری خود را در سال ۱۹۹۰ به عنوان بازیگر و کارگردان تئاتر و در سال ۲۰۰۰ به عنوان بازیگر، طراح و دستیار کارگردان تلویزیون آغاز کرد.
محقق در سال ۲۰۱۰ شروع به ساخت فیلم‌هایی برای تلویزیون کرد، در سال ۲۰۱۳ اولین فیلم بلند خود با عنوان «او خوب سنگ می‌زند» را ساخت که برنده جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی از جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان شد.
دومین فیلم بلند او با نام «ممیرو» جوایز بسیاری را در جشنواره‌های فیلم داخلی و خارجی به دست آورد.
سیدرضا محقق تهیه‌کننده سینما نیز پیش از این تهیه‌کنندگی آثاری همچون «او خوب سنگ می‌زند»(بردو)، «ممیرو»، «ایرو»، «برادران سرزمین من» و «نگاهی به آسمان» را بر عهده داشته و موفق به کسب جوایزی از جشنواره‌های بین‌المللی سراسر جهان شده است که از آن جمله می‌توان به جایزهٔ فیپرشی و جریان‌های نو در بیستمین جشنواره فیلم پوسان، زردآلوی نقره‌ای بهترین فیلم بلند و جایزه هیئت داوران کلیسای جهانی در  سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم زردآلوی طلایی ایروان و همچنین جایزهٔ نتپک در چهارمین جشنواره فیلم کشورهای آسیا پاسفیک برای فیلم «ممیرو» اشاره کرد.

 

محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین دوره ی کارگاه‌های یک روزه ی سینما و تئاتر توسط مؤسسه ی افرامانا برگزار می شود | عکس
با حضور علی رضا غفاری، دکتر بهروز محمودی بختیاری، حسین مهکام، منیره ملکی، دکتر مهناز اسماعیلی و سالوادور پاسارو:
» دومین دوره ی کارگاه‌های یک روزه ی سینما و تئاتر توسط مؤسسه ی افرامانا برگزار می شود
... دیدن متن »

دومین دوره ی کارگاه های یک روزه ی مؤسسه ی افرامانا در شش رشته ی سینما و تئاتر در مرداد ماه ۱۳۹۸برگزار می -شود.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه ی فرهنگی هنری افرامانا، در کارگاه‌های تخصصی یک روزه ی سینما و تئاتر این دوره که از ۸ تا ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ در شش رشته ی سینما و تئاتر برگزار می‌شود، شش مدرس تئاتر و سینما، شش عنوان کارگاه تخصصی را با عناوین فن بیان: درست حرف بزنیم، ترجمه ی نمایشنامه، آشنایی با طراحی صحنه ی مجازی، آشنایی با آشنایی با تکنیک های پارچه سازی در طراحی لباس، فیلم نامه نویسی: چالش هایش یک فیلم نامه نویس در مواجهه با صفحه ی سفید، کارگردانی: چالش های یک کارگردان سینما چند ساعت پیش از کلید زدن فیلم تدریس می کنند.
بر اساس این گزارش‌، در این کارگاه های تخصصی، دکتر مهناز اسماعیلی و سالوادور پاسارو، آشنایی با طراحی صحنه ی مجازی، علی رضا غفاری، فن بیان: درست حرف بزنیم، دکتر بهروز محمودی بختیاری، ترجمه ی نمایش نامه، منیره ملکی، آشنایی با تکنیک های پارچه سازی در طراحی لباس، حسین مهکام دو کارگاه فیلم نامه نویسی: چالش هایش یک فیلم نامه نویس در مواجهه با صفحه ی سفید و کارگردانی: چالش های یک کارگردان سینما چند ساعت پیش از کلید زدن فیلم را به هنرجویان آموزش می ‌دهند.
دومین دوره‌ی کارگاه های کوتاه مدت سینما و تئاتر موسسه ی افرامانا در هفته های دوم و‌ سوم مردادماه ۱۳۹۸ توسط مؤسسه ی فرهنگی هنری افرامانا برگزار ‌می ‌شود.
علاقه ‌مندان برای شرکت و ثبت نام در نخستین دوره‌ ی کارگاه‌های تخصصی و آموزشی این مؤسسه می ‌توانند با شماره تلفن های ۶۶۴۸۲۷۳۴ و ۰۹۱۲۵۶۳۲۶۵۹ تماس بگیرند.

 


روابط عمومی مؤسسه ی فرهنگی هنری افرامانا
۹۸/۴/۲4
@aframanaa

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از فیلم رضا i
۱۴ ساعت پیش
محمد عسگری، Samira، امیر مسعود، سایه * و محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم سرخپوست i
وقتی رئیس زندان فهمید سرخپوست کجاست و بااون عجله اومد دنبالش و بعد اون پایان بندی رقم خورد احساس کردم فقط برا این با این عجله اومد دنبالش که ساک سرخپوست رو که جا گذاشته بود بهش برسونه که بدون ساک نره :-) اینجوری حداقل پایان بندی برام قابل باورتر میشه! این پایان بندی می تونست با دفاع رئیس زندان از سرخپوست در دادگاه خیلی بهتر انجام بشه.
حمیدرضا مرادی این را خواند
آذرنوش، رضا غیوری، امیرمسعود فدائی و محسن جوانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم سرخپوست i
هیاهوی بسیار برای هیچ ! قبل از دیدن این فیلم تعریف های زیادی ازش شنیده بودم.افرادی که از این فیلم به عنوان شاهکار سینمای ایران نام می بردند.و یا حتی بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران! خب با این پیش فرض به تماشا نشستم.واقعا از اینهمه تحسین و شگفتی بیش از حد مخاطبان تعجب کردم. در کل فیلم متوسطی بود.اول اینکه باید بخش فیلم برداری رو از انتقاداتم خارج کنم. تعریف های بیش از حد از این فیلم نشون میده چقدر یک فیلم برداری خیلی خوب می تونه رو خیلی از مخاطب ها تأثیر بذاره که سایر ایرادها رو نبینه.کاملا قبول دارم که فیلم محبوب شخص خود من در بین فیلم های جشنواره(یعنی شبی که ماه کامل شد) در فیلم برداری واقعا خیلی ضعیف عمل کرده بود و خب اینجا تفاوت بین این دو فیلم برداری کاملا مشهود بود.اما جدا از فیلم برداری ما با یک فیلمنامه ... دیدن ادامه » خیلی ضعیف در سرخپوست مواجهیم. مطمئنم اگر شخصیت پردازی کمی بهتر انجام میشد اون پایان بندی هم برای مخاطب قابل باورتر بود.ولی الان ما احساس می کنیم با یک پایان بندی هندی مواجهیم.ما نه چیزی از شخصیت رئیس زندان می دونیم نه مددکار نه سرخپوست و نه زن سرخپوست.شاید تنها چیزی که از رئیس زندان می دونیم اینه که ترفیع و شغلش براش خیلی مهمه.که با پایان فیلم کاملا متناقضه.پس کاملا مشخصه که اون پایان بندی برامون مضحک باشه.نگید تحول شخصیت به خاطر عشق به مددکار که اون خودش یکی از بخش های داستانه که اصلا در نیومده.دوستی گفته بود اصرار کارگردانان به جمع کردن فیلم در مدت زمان کوتاه برای به دست آوردن دل آن دسته از مخاطبان کم حوصله باعث میشه که تو فیلم شخصیت پردازی نداشته باشیم که کاملا موافقم.کاش نویسنده فیلمنامه سرخپوست قبل از نهایی کردن فیلمنامه اش یک بار دیگر فیلم رستگاری در شاوشنک و یا مسیر سبز رو میدید تا نحوه برخورد قابل درک رئیس های زندان آن فیلم ها رو با نحوه برخورد غیرقابل درک رئیس زندان فیلم خودش مقایسه می کرد. بازی ها همه خوب بود.فقط با بازی پریناز ایزدیار نتونستم ارتباط برقرار کنم.تجربه نشون میده پریناز ایزدیار بازی های در نقش منفی رو خیلی خوب در میاره.ولی در سایر نقش ها ناموفقه.در کل اگر بخوام بین فیلم های مهم جشنواره سال گذشته رتبه بندی کنم فیلم مورد علاقه من اول شبی که ماه کامل شد وسپس سرخپوست و بعد غلامرضا تختیه.البته که همه این فیلم ها دارای ایرادهای زیادی هستند.متری شیش و نیم رو هم کلا نپسندیدم.باقی فیلم های جشنواره رو هم هنوز ندیدم.
رضا بهکام
درباره فیلم سرخپوست i
شخصیت پردازی قهرمان داستان به گونه ای پیش می رود که در پایان آنچه که رخ می دهد صرفاً یک شوخی است! واقعاً این پایان بندی در حد این فیلم با این میزانسنهای دقیق و تصویربرداری جناب بهمنش بود!؟
حیف این لوکشین نبود که با خرده روایتهای خامی مثل زن شخص فراری و یا هم روستایی او اینچنین نچسب به قصه دوخته شده بود!؟
آیا واقعاً خانم مددکار زندان تا این حد می تواند بی منطق و از روی احساس غیر حرفه ای در نقش ناجی زندانی فراری قصه خط روایت را مخدوش کند!!؟
به قول تارانتینو ٢ چیز راه نجات یک فیلمنامه است : اول: باور پذیر بودن و دوم: جذاب بودن که سرخپوست نتوانسته در روایت داستان باورپذیر باشد اگر چه که موقعیت خاص لوکیشن و تعلیق هایش ، تصویربرداری ناب ، تدوین خوب و البته بازی درخشان نوید محمد زاده صرفاً مانند ابری سیاه و هولناک بر جذابیتهای فیلم می افزاید.
در حیرتم که ... دیدن ادامه » چرا یک مشاور فیلمنامه ای در بین نبوده تا موارد مذکور که بخش بزرگی از پاشنه آشیل فیلم است را گوشزد کند...شگفتا!!
نرگس
درباره مستند در جستجوی فریده i
فکر نمیکردم یه مستند انقدر بتونه اشک من رو در بیاره...
هیچوقت نفهمیدم کی و کجا عاشق این خاک شدم و مهاجرت کردن شد کابوس زندگیم.این فیلم حس تعلق رو به خوبی بیان کرد.حسی که برای توضیح دادنش کلمات نمیتونن کمکی کنن.واقعا زیبا ساخته شده بود و تاثیرگذار
یکی از بدترین فیلمایی که توی سینما دیدم
واقعا نمیفهمیدم یعنی چی ؟ هدف چیه بابا ، که چی
دیگه گذشت دوره این فیلمایی که زن بد با یه مرد خوب متحول بشه.آدم بشه و چه میدونم ازین حرفا....
نه طنز بود نه اجتماعی بود
واقعا نمیدونم اسمشو چی بذارم
از بازیگرایی مثل خانم مقدمی تعجب کردم جداااااا
آخه جای شماها واقعا توی این فیلما نیست
امیر مسعود، iamnegin@ و سپیده این را خواندند
الیاس نوبری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق العاده قوی و تاثیر گذار
شیرین، سپیده و نگار ادیبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متفاوت مثل همیشه با بازی جذاب و دوستداشتنی نوید محمدزاده
امیر مسعود، سپیده و نگار ادیبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم
درباره فیلم کارت پرواز i
فیلم دغدغه مند، خوش‌ساخت و خلاصه گوئه. با وحود زمان یک ساعت و نیمه و یکنواخت بودن داستان بعد از بیست دقیقه اول باز هم خسته کننده نمیشه و کشش رو تا اخر حفظ میکنه.
روایت مستندگونه فیلم اولین دلیل جذابیتش برای من بود و نوع کارگردانی و قاب های گرفته شده خیلی به این ذهنیت بصری کمک کرد.
بهترین قاب فیلم توی درمانگاه و پنجره های مات رو به بیرون با کپسول اتش نشانی بود که بهترین از این نمیشد اون سکانس رو دراورد.
بازی ها و انتخاب بازیگر خیلی خوب و جالب بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کمی درنگ...

سینمای ما از لحاظ قصه گویی از چند معضل رنج میبرد گاهی فیلمساز میخواهد هر جور شده از طرح خامی که چند خط هم نمیشود یک فیلم سینمایی در بیاورد نتیجه فیلمی خسته کننده است که تحملش تا انتها صبر ایوب میطلبد. گاهی فیلمساز آنقدر ذوق زده ایده ای که در ذهن دارد شده یا شاید آنقدر به مرحله اجرا علاقه دارد که هنوز فیلمنامه بسط پیدا نکرده وارد فاز تولید شده و نتیجه اثری ناقض الخلقه است گاهی هم فیلمساز ایده ای جذابی دارد و بسط خوبی هم به ایده اش داده تا پتانسیل لازم برای قصه گویی شکل بگیرد اما نگرانی زیادی فیلمساز از ریتم ظاهری فیلم و کم حوصلگی برخی مخاطبان او را وا میدارد تا از مکث و تامل کافی در موقعیتهای اساسی فیلم در هنگام گره افکنی و گره گشایی بگذرد و نتیجه فیلمیست سروشکل دار اما کم عیار.
"سرخپوست" نیما جاویدی هم چنین وضعیتی دارد فیلمی که ... دیدن ادامه » نیاز به مکث بیشتری روی بعضی فضاها، بعضی کنشها و بعضی جزئیات دارد به خصوص در نوع روند تجسس زندانی پنهان شده و یا رابطه توام با عشق و وظیفه سرگرد و مددکار و نوع دگردیسی عاطفی سرگرد جاهد در قبال زندانی بی گناه در پایان فیلم. این عدم درنگ کافی و سرعت ظاهری بخشدن به فیلم برای جلو بردن داستان نتیجه اش این است که کنکاش دراماتیک درونی(جدال حسهای متناقص سرگرد) و بیرونی(پنهان شدن زندانی و عدم توانایی در پبداکردنش با ترفندهای مختلف) اثر آنچنان که باید برای مخاطب تفهیم نمیشود و او را مجاب نمیکند که فیلم از استخوان بندی محکمی برخوردارست. در نهایت غنای اثر قربانی نگرانی فیلمساز برای راضی نگه داشتن مخاطب کم حوصله شده است.
باج دادن به سطح توقع هر نوع مخاطبی و هر نوع سلیقه ای از جلای هر اثری میکاهد یک فیلم بزرگ میتواند سلیقه بسازد اما قرار نیست هر نوع سلیقه ای را راضی نگه دارد به طور نمونه فیلم های چون حفره ژاک بکر و محکوم به مرگ گریخت برسون همانقدر که درخشان هستند همانقدر هم برای دسته ای از مخاطبان میتوانند کسل کننده باشند اما فیلمساز های بزرگ به خوبی میدانند غنای ساختاری فیلمشان چقدر وابسته به همین مکث ها و درنگها در جزئیات است.
نقد شما در مورد فیلم عالی بود اینکه تمام تلاش کارگردانان این است که اکثر فیلمها به جز تعدادی انگشت شمار در تایمی حدود نود دقیقه جمع شود که صد البته فشار صاحبان سینما و به قول شما راضی نگهداشتن مخاطب کم حوصله در ان بی تاثیر نیست کار کاملا اشتباهی است ... دیدن ادامه »
۳ روز پیش، شنبه
ممنون که به صاحبان سینما هم اشار کرده اید که آن قضیه هم معضلات عجیب خودش را دارد
۳ روز پیش، شنبه
کاملا موافقم باهاتون.حیف که موضوع های به این خوبی به خاطر وقت کافی نگذاشتن روی شخصیت ها و بخش های جزئی داستان اینجوری نابود میشن
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم
درباره مستند در جستجوی فریده i
امروز خیلی برا من قطعی داشت.. با بالاترین سرعت ممکن بازم همش قطع میشد بین فیلم. قبلا از هاشور ندیده بودن چیزی نمیدونم کلا اینجوریه یا شانس منه.
محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفته‌نامه 40 چراغ در جدیدترین شماره خودش؛ مصاحبه‌ای با بهروز وثوقی ترتیب داده‌ که این بازیگر ماندگار سینمای ایران مثل برخی از گفتگوهای پیشین‌اش با برخی از جریده‌های وطنی در طول 40 سال گذشته مطالبی را در مورد گذشته، حال و آینده‌اش عنوان کرده است. نکته مهم اما شوق و حسرت زایدالوصفی است که او مثل بسیاری از هنرمندان جلای وطن کرده در مورد وطنش دارد. با خودم فکر می‌کنم که او برای یکبار هم که شده باید تصمیمش را بگیرد. او 81 ساله است و هر روزی که می‌آید می‌تواند برایش فردایی به همراه نداشته باشد. با تمام مخاطراتی که بازگشت او به ایران ممکن است برایش ایجاد کند ام در نهایت به دلیل پایگاه اجتماعی استثنایی او (حتی بعد از گذشت بیش از 4 دهه از زمان هجرتش از اتمسفر هنری ایران) بعید است حاکمیت در نهایت بیش از یک احضار ساده و امثالهم، برخوردی با او داشته باشد. ... دیدن ادامه » او می‌تواند بیاید و در موطنش باقیمانده عمرش را عاشقانه زیست کند. شنیدن سفر هنرمندی چون او در غربت؛ آنهم در حالیکه در حسرت وصال با خانه پدری‌اش می‌سوخت خبری تکراری و حزن‌انگیز است که امیدوارم دست‎‌کم بهروز خانِ وثوقیِ نازنین سدشکن آن باشد.
با صدهزار مردم تنهایی...
بی صدهزار مردم تنهایی...
تماشای این فیلم هیچ وقت برام تکراری نمیشه. دیالوگ ها، لوکیشنا مخصوصا اون کتابخونه و اون کوچه ها برام جذاب و جالبه. از بازی زیبای هنرپیشه های این فیلمم که دیگه نگم براتون. خودتون بهتر می دونید
این فیلم بی نظیره
۶ روز پیش، چهارشنبه
آه.... :(
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این ایده جذاب- جوان ساقی مشروب که غیرارادی با مشروب مسموم موجب مرگ چند نفر می شود- حیف که درست پرداخته نشده بود. و پایانی که نبود شبیه بقیه اثر..
این ایده و دغدغه حق اش بیشتر از این بود.
حتما ارزش دیدن داره این فیلم و کمک برای رفع اشکالات اش.
خسته نباشید آقای معصومی گرامی. به امید آثار آینده تون هستم.
امیر مسعود و مهشاد این را خواندند
رضا تهوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیکا نصیری
درباره فیلم سرخپوست i
یک فیلم خوب و سرگرم کننده با بازیهای خوب و داستان و فضای غیر تکراری در سینمای ما و دیدن نوید محمد زاده در یک نقش متفاوت؛ فقط آخرش چرا انقدر تابلو میخواست مخاطب رو شیرفهم کنه ! حیف شد آخرش خیلی قشنگ تر و سینمایی تر میتونست باشه.
محسن جوانی، سپیده و امیر مسعود این را خواندند
بهزاد هندی و محمد مجللی این را دوست دارند
موافقم
اندکی دچار سندرم فیلم هندیئسم شد
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این رندشدن سالگرد اتفاق های مهم زندگی، ناخودآگاه آدم را به سمت بازخوانی بیشتر آن واقعه و روزهایش و تاثیرش بر اکنون زندگی مان انگار می کشاند.
مستند "میدان جوانان(سابق)" نام اثری از مینا اکبری، روزنامه نگار باسابقه است که این روزها در گروه سینمایی "هنر و تجربه" اکران شده است. روایتی از یک عکس، در دوران شکوفایی مطبوعات کاغذی در بازه سال های 76 تا اوایل دهه هشتاد شمسی. دوران گشایش پس از دوم خرداد که باعث شد کمتر روزی، روزنامه ای تا ظهر روی پیشخوان بماند! دوران روزنامه های حجیم با ویژه نامه های آخر هفته پر و پیمان و. تیراژ چند صدهزار تایی روزنامه شرق و میلیونی همشهری و درخشش روزنامه های جامعه و طوس و عصر آزادگان و....از روشن ترین تصاویر آن روزها بود. آن زمان نوجوان بودم و طبعا فهم ام دور از التهاب آن ایام. اما همان دورادور نسیم زندگی اش به زندگی ... دیدن ادامه » من هم می رسید. مینا اکبری، در این مستند تاثیرگذار انگار آن روزهای خودش و یاران موافق را جستجو می کند با بازسازی همان عکس میدان جوانان، که اکنون اسم اش به یاد دکتر معتمدنژاد تغییر پیدا کرده است. بازخوانی قصه زندگی یاران کوچ کرده(کوچ داده شده), یاران دربند، یاران بازنشسته و یاران خاموش. او از 48 ساعت عجیبی می گوید که به دستور قاضی مرتضوی، 25 روزنامه همزمان توقیف شدند و....زندگی ها به پایان رسید. او از آرزوهای جوانان آن روزها می گوید.
قصه این مستند را این روزها، در گذر ایام گذشته از آن روز، خیلی می شود لمس کرد و دوباره خواند. دروغ نمی گویم اگر بگویم بعد از خروج سینما، برای ادامه نشریه "کاف" مان مصمم تر شدم. که بشود دوباره روزی را دید که کنار پیشخوان ها، عده ای منتظر آمدنت باشند. انتهای فیلم شرمنده بودم از خودم که از تبار خونی گل ها که ما را به زیستن متعهد کرده بود، چقدر دور شدم. از جستجوی بی وقفه زندگی در هجوم بی امان تاریکی های فیلم، انتهایش خیلی به مفهوم "آزادگی"- این مفهوم غریب و دیریاب- فکر کردم و می کنم.
راستی دیروز بیستمین سالگرد واقعه "کوی دانشگاه تهران" است هجده تیر با سرانجامی رویاها... #با_هم_برای_هم
عباس الهی این را خواند
محمد کارآمد، حامی، محسن جوانی، امیر و امیر مسعود این را دوست دارند
کار که به پایان رسید و قاب نهایی نقش بست جاهای خالی در میان عکس چقدر پررنگ بودند !!!
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه هنر و تجربه با همکاری فیلمخانه ملی

نمایش پشت صحنه فیلم گاو
به مناسبت پنجاهمین سال ساخت
چهارشنبه 19 تیر ماه ساعت 20
پردیس چهارسو سالن یک
ورود برای عموم آزاد و رایگان

منبع خبر: صفحه اینستاگرام هوشنگ گلمکانی
سید حامد حسینیان و عباس الهی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمادی از جامع ایران، نمیدونم چرا احساس میکنم بعد از مارمولک کمال تبریزی دیگه نتونست فیلم موفقی بسازه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید