تیوال سینما
S1 : 08:57:15
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

۵ روز پیش، سه‌شنبه
محمد عسگری، محمد لهاک و صبا شریفی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بامداد
درباره فیلم زیر سقف دودی i
امروز دانلودش کردم و دیدم
اما خب انقدر حوصله سر بر بود که از بس پا شدم رفتم چای ریختم و تنقلات آوردم و ... کلن نفمیدم چی شد :) و اواسطش دیگه خاموش کردم رفتم دنبال کارم .
نمیدونم جزو سینمای مولف بود؟ مستقل بود ؟ بدنه بود ؟ خلاصه هر چی بود خیلی ادا اطواری بود :)
کاش پوران جون هم بیخیال سینما بشه و مثل تهمینه بره دنبال نقاشی و ...
:)))
آخ من اینو خبط کردم رفتم سینما دیدم
خیلی کلیشه ای و پیش پاافتاده بود :)
۵ روز پیش، سه‌شنبه
ارادتمندم دوست جانم
۴ روز پیش، چهارشنبه
بامداد :)))))
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من آهسته در دود شب رو نهفتم
و در گوش برگی که خاموش می سوخت گفتم
مسوز این چنین گرم در خود، مسوز
مپیچ این چنین تلخ بر خود، مپیچ
که گر دست بیداد تقلید کور
تو را می دواند به دنبال باد
مرا می دواند به دنبال هیچ
...
من از جنگل شعله ها می گذشتم
همه هستی ام جنگلی شعله ور بود

همه هستی و درون فرید فیلم شعله ور نیز جنگلی شعله ور است که هم او و هم اطرافیانش را دارد می سوزاند. اما این شعله از کجا می آید؟
شروع داستان فیلم و مونولوگ های ذهنی فرید به گونه ای ست که احساس می کنیم قرار است با یک کاراکتر عاصی و مورد ظلم واقع شده ای روبرو شویم که با همه حسن نیتش دست به هر کاری می زند با در بسته روبرو می شود. از همان جنس کاراکترهائی که این روزها در سینمای ایران به وفور دیده می شود. کارفرمای ظالم و زورگو، همسر بی وفا، خانواده ای که درکش نمی کنند و جامعه ای که معیارش برای احترام به آدم ها فقط و فقط پول و موفقیت است. اما قهرمان قصه قرار نیست غرورش را زیر پا بگذارد. بنابراین به تهران و همه آنهایی که تحقیرش کرده اند پشت کرده و دنکیشوت وار راهی سیستان می شود. در حالی که نمی داند صرفاً دارد به دنبال باد می رود و دست بیداد تقدیر کور آنجاست تا او را با چهره حقیقی اش روبرو کند. زیرا که مشکل نه در بیرون که در درون خود اوست.
شعله ور فیلمی در مورد بی عدالتی اجتماعی نیست. ما نمی دانیم چرا فرید معتاد شده و در کارش نتوانسته پیشرفت کند اما در پایان فیلم هم به این نتیجه نمی رسیم که حق خوری های بقیه، رانت، زد و بند و جامعه کثیف او را به آن فلاکت اجتماعی و ذلت روحی کشانده است. فرید هم زرنگ و باهوش است و هم باعرضه و در عین حال خوب بلد است از آب گل آلود ماهی بگیرد بنابراین تنها مسبب بدبختی اش با اختلاف زیاد از سایر عوامل خودش است. نکته اما اینجاست که خودش این موضوع را قبول ندارد. از آدم های موفق بیزار است چون فکر می کند آنها هستند که حق او را از زندگی خورده اند. بنابراین حالا که نمی تواند خودش را بالا بکشد، دیده شود و در چشم پسرش قهرمان به حساب بیاید باید بقیه را به لجن بکشد.
تهرانِ شلوغ و درهم برهم با آن همه آدم هفت خط تر، دغل تر و قدرتمندتر از فرید به او اجازه نمی دهد تا به راحتی از بقیه انتقامش را بگیرد و با اندک تلاشی در این راه از جاده منحرف شده و یک زخم روی صورت پسرش به یادگار می گذارد. اما حالا او در زابل است با آن طبیعت وحشی، بکر و بی رحمش که با کوچکترین اشتباهی انسان را به کام مرگ می فرستد. اینجاست که میدان عمل برای فرید فراخ شده و احساس می کند می تواند بی محابا هر کاری که دلش بخواهد انجام دهد و به راحتی نیز قسر در رود. او دنیای اطرافش را در آنجا به سان دکه پدر وحیده می بیند که کنترل و اختیار همه چیزش در دستان او افتاده است و همین قدرت کم که به چنگ او افتاده اجازه می دهد تا کم کم هیولای درونش رشد کرده و تبدیل به یک جانی شود.
اما ... دیدن ادامه » این هیولا در درون همه ما هست. هر زمان که با غیظ و غضب آدم های موفق تر از خودمان را نگاه می کنیم و دنبال فرصت و قدرتی هستیم تا با کوچکترین اشتباهی از سوی آنان فریاد شادی سر داده و بی رحمانه شاهد خفت و ذلت آنها باشیم، این هیولا بیدار می شود. همان هیولایی که باعث می شود کامنتهای سرشار از نفرت زیر پست افراد مشهور بگذاریم. در خیابان ماشین های مدل بالا را خط بیاندازیم. در محل کار پشت سر همکار موفقمان غیبت کنیم. تمام ثروتمندان را دزد و کلاش خطاب کنیم و در نهایت در حالی که سعی می کنیم همه جا با زرنگ بازی و منفعت طلبی محض کارمان را پیش ببریم، مظلومانه خود را قربانی شرایط و محیط اطرافمان تصور کنیم.
شعله ور فیلم به موقعی است. در این آشفته بازار اوضاع بسیار بد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که مردم مانند یک انبار باروت تنها منتظر جرقه ای اند تا به جان هم افتاده و انتقام همه کمبودها و نداشته هایشان را از هم بگیرند. این فیلم می خواهد یادآوری کند که ما خود نیز قالتاق ها، کلاه برداران و کلاشان کوچک و حقیر همین سیستم معیوبیم که باعث بقایش شده ایم و بد نیست گاهی به جای اینکه بیهوده و پوچ، در بیرون به دنبال راه حل باشیم نگاهی به درون خود بیاندازیم. وگرنه که این آتش کینه و حسد روزی بالاخره خودمان، عزیزانمان و آدم های بیگناه زیادی را شعله ور می سازد. همان خطری که این روزها جامعه مان را به شدت تهدید می کند.
عاطفه گندم آبادی، محمد لهاک، جهان، علی جباری و میترا این را خواندند
Big Bad PiG، امیر و بامداد این را دوست دارند
فیلم رو ندیدم . اما این متن عالی بود
۵ روز پیش، سه‌شنبه
خیلی ممنونم
۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 جلسه مشترک شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با مدیران فستیوال بین المللی فیلم شانگهای | عکس
» جلسه مشترک شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با مدیران فستیوال بین المللی فیلم شانگهای
... دیدن متن »

 

صبح دیروز یکشنبه 25 شهریور ماه 1397 جلسه ای مشترک بین اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با مدیران فستیوال بین المللی فیلم شانگهای در محل کانون کارگردانان برگزار گردید.
همکاری مشترک کانون با فستیوال فیلم شانگهای منجر به پیشنهاد تفاهم نامه ای در این خصوص شد که به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت و قرار شد بیش از پیش فستیوال فیلم شانگهای با کانون کارگردانان سینمای ایران ارتباط در جهت ارتقاء سطح همکاری های بین المللی سینمای ایران داشته باشد.

۶ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رونمایی از آنونس بین‌المللی فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» | عکس
» رونمایی از آنونس بین‌المللی فیلم سینمایی «روزهای نارنجی»
... دیدن متن »

آنونس بین‌المللی فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی رونمایی شد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» که هم اکنون در جشنواره تورنتو حضور دارد، قرار است در چند روز آینده در جشنواره کالگاری در کانادا نیز به روی پرده برود و پس از آن در بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ حضور خواهد یافت.
«روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.
هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.
تهیه کننده این فیلم علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
سازنده آنونس بین‌المللی فیلم «روزهای نارنجی» مانی قدرت نما است.

۶ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتخاب هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند  | عکس
» انتخاب هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند
... دیدن متن »

مجمع عمومی عادی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند "نوبت یکم" در تاریخ 24/6/97 ساعت ۱۴، با حضور محمدرضا مویینی نماینده خانه سینما و محمود کلاته نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل خانه سینما، تالار سیف‌الله داد و با دستور جلسه زیر برگزار شد؛ 
۱ - ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره
۲ - ارائه گزارش بازرس و خزانه‌دار
۳ - برگزاری انتخابات اعضای هیئت مدیره و بازرس
پس از تائید گزارش هیئت مدیره، خزانه‌دار و بازرس از سوی مجمع عمومی، انتخابات هیئت مدیره و بازرس با نتایج زیر برگزار شد؛
اعضای مجمع:       ۲۴۵ تن
حاضرین:              ۲۱۵ تن
الف - اعضای هیئت مدیره:
 - محسن استاد علی  ۱۲۸ رای 
- بابک بهداد  ۱۲۵ رای
- آرش اسحاقی  ۱۲۴ رای
- هادی معصوم‌دوست  ۱۲۳ رای
- مهدی اسدی  ۱۲۱ رای
ب - اعضای علی‌البدل هیئت مدیره:
- رضا عاطفی  ۸۵ رای                      
- شمیم مستقیمی  ۸۴ رای
پ - بازرس:
- کامیار فاروقی  ۸۹ رای
ت - علی‌‌البدل بازرس:
-محمدصادق جعفری  ۷۸ رای

۶ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 پایان دانشگاه اسطوره‌شناسی/ نامور مطلق: موزه سینما به یک نهاد مولف تبدیل شده است | عکس
» پایان دانشگاه اسطوره‌شناسی/ نامور مطلق: موزه سینما به یک نهاد مولف تبدیل شده است
... دیدن متن »

 

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، موزه سینما را به دلیل فعالیت‌های پژوهشی و علمی در مدیریت جدید، نهادی مولف دانست.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، دانشگاه تابستانه اسطوره شناسی و سینمای ایران؛ برنامه مشترک موزه سینما و حلقه نشانه‌شناسی تهران، پس از چهار روز به پایان رسید.
در پایان آخرین کلاس، بهمن نامورمطلق عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و از اساتید دوره اسطوره‌شناسی ضمن تقدیر از علیرضا قاسم‌خان، مدیرعامل موزه سینمای ایران برای برگزاری دوره‌های علمی و پژوهشی بیان کرد: خداراشکر که موزه سینما به یک نهاد مولف تبدیل شده‌است چرا که مدیریت جدید تلاش کرده برنامه‌ها را به سمت پژوهش سوق دهد و با ساختن یک سالن سینمای دیگر در موزه و تبدیل آن به جایگاه فعالیت‌های فرهنگی به ویژه علمی-پژوهشی، این امر را جدی‌تر دنبال کند. 
وی افزود: به نمایندگی از حلقه نشانه‌شناسی تهران و تمام اساتیدی که در دوره اسطوره‌شناسی و سینمای ایران همراه ما بودند، از این رویدادها استقبال و بسیار قدردانی می‌کنم.
علیرضا قاسم‌خان مدیرعامل موزه سینما نیز در سخنانی کوتاه با ابراز امیدواری از برپار بودن دوره‌های آموزشی و پژوهشی موزه سینما برای دانشجویان و پژوهشگران تاکید کرد: سلسله نشست‌های علمی و پژوهشی و همچنین دوره‌های آموزشی و تخصصی سینما در موزه سینما به طور جدی استمرار خواهد داشت که به زودی جزییات آن‌ها اعلام خواهد شد.
براساس این گزارش، این دوره از دانشگاه تابستانه موزه سینما با استقبال بسیار خوب دانشجویان و پژوهشگران روبرو شد و دکتر بهمن نامور مطلق، دکتر حمیدرضا شعیری، دکتر علی عباسی، دکتر بهروز عوض‌پور و دکتر شروین وکیلی؛ از اساتید برجسته عرصه نشانه‌ و اسطوره‌شناسی، موضوع «اسطوره و سینمای ایران» را تدریس کردند.
گونه‌شناسی سینمای اسطوره‌ای، نشانه - اسطوره‌شناسی سینمای کیارستمی، روایت شناسی سینمای اسطوره‌ای ایران، اسطوره‌کاوی در سینمای کیمیایی، مهرجویی و فرهادی؛ اسطوره شناسی سینمای ایران، سرفصل‌های این دوره‌ آموزشی بود.
فیلم‌‎های طعم گیلاس، خانه دوست کجاست، جاده‌ها، هامون و قیصر از جمله فیلم‌هایی بودند که در این کلاس‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند.

۶ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«روزهای نارنجی» به جشنواره زوریخ می‌رود | عکس
در سومین حضور بین‌المللی
» «روزهای نارنجی» به جشنواره زوریخ می‌رود
... دیدن متن »

 

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی  در بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ به نمایش در خواهد آمد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «روزهای نارنجی»، جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ (Zurich Film Festival) یک جشنواره معتبر اروپایی است که امسال از ٥ تا ١٥ مهر برگزار می‌شود و در آن ١٤ فیلم برای دریافت  جایزه چشم طلایی به رقابت خواهند پرداخت.
فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» که هم اکنون در جشنواره تورنتو حضور دارد، قرار است در چند روز آینده در جشنواره کالگاری در کانادا نیز به روی پرده برود.
«روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.
هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.
تهیه کننده این فیلم علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

۶ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مراسم نقد کتاب سینمای کیارستمی در خانه سینما مطرح شد  | عکس
» در مراسم نقد کتاب سینمای کیارستمی در خانه سینما مطرح شد
... دیدن متن »

 

شاهرخ دولکو: کیارستمی با پیدا کردن زوایای پنهان و ناب زندگی، رگ خواب مخاطبانش را به دست می‌گرفت
در مراسم نقد کتاب سینمای کیارستمی (نوشته آلبرتو اِلِنا)، که به همت خانه سینما، در روز سینما (بیست و یکم شهریور 1397) برگزار شده بود، ابراهیم فروزش و شاهرخ دولکو از بزرگان سینمای ایران، به همراه زهرا میرآخورلی و دکتر فرامرز آشنای قاسمی مترجمان و کاوه کرباسی صاحب امتیاز نشر نارنج و ناشر کتاب، پیرامون این کتاب، که به عنوان کتاب سال اسپانیا در حوزه سینما نیز انتخاب شده است و نیز درباره زنده یاد عباس کیارستمی صحبت کردند.
ابرهیم فروزش کارگردان نامی ایران گفت: من با خواندن این کتاب بسیار متعجب شدم. اولاً به سبب این‌که این نویسنده چقدر وقت و حوصله داشته که با این حجم وسیع از مطالعه چنین شاهکاری را بیافریند، در ثانی به خاطر آن‌که مترجمان کتاب چه صبر و علاقه‌ای داشته‌اند که چنین کتابی را، که ترجمه آن بی شک آسان نبوده است، به انجام برسانند. چون من بعد از خواندن این کتاب و با وجود دیدن چندین و چند باره فیلم‌های کیارستمی، تازه متوجه شدم که چه موارد مهمی را در فیلم‌های او از دست داده‌ام.
سپس شاهرخ دولکو منتقد سینما، فیلمنامه‌نویس و کارگردان کشورمان گفت: کیارستمی با پیدا کردن زوایای پنهان و ناب زندگی می‌توانست رگ خواب مخاطبانش را به دست بگیرد. تا به حال حدود 100 کتاب به طور مستقیم یا غیرمستقیم درباره کیارستمی نوشته شده است. اما این کتاب با همه آنها متفاوت است. یکی از نکات جالب درباره این کتاب آن است که تعداد صفحات فصل‌های این کتاب، با تعداد صفحات بخش مراجع آن، که تازه با فونتی به مراتب ریزتر تایپ شده است، برابر است. این امر تلاش النا را برای خلق این کتاب نمایان می‌سازد. 
کاوه کرباسی، صاحب امتیاز نشر نارنج،درباره علت چاپ این کتاب گفت: من به سبب علاقه زیادم به کیارستمی اقدام به چاپ این کتاب کردم. 
زهرا میرآخورلی مترجم اول کتاب گفت: ترجمه این کتاب کار دشواری بود و ما برای انجام مناسب آن ساعت‌ها مجبور به تماشای فیلم‌های کیارستمی، برای تطبیق و نیز پیاده کردن متن فیلم شدیم. به ویژه آن‌که متن کتاب هم به گونه دشواری ارائه شده بود. 
دکتر فرامرز آشنای قاسمی، دانشیار دانشگاه شهید رجایی و مترجم دوم کتاب نیز گفت: مهمترین ویژگی یک اثر تألیفی، حضور تطبیق و تحلیل در آن است. اِلِنا با استفاده از صدها مرجع، به این مهم دست یافته است. خوشبختانه این کتاب به نحوی نگارش شده است که هر فردی حتی با تحصیلاتی در حد دیپلم متوسطه قادر به خواندن آن و درک تحلیل‌های تخصصی آقای اِلِنا است. لذا به کلیه علاقه‌مندان سینما پیشنهاد می‌کنم که خواندن آن را از دست ندهند؛ زیرا بعید می‌دانم که به این زودی چنین کتابی درباره یک شخصیت تأثیرگذار ایرانی به رشته تحریر درآمده و به زبان فارسی عرضه شود.
این جلسه در پایان با انجام مراسم جشن امضا و گرفتن عکس‌های یادگاری به پایان رسید.

۶ روز پیش، دوشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک درام پلیسی جنایی که مشخصا الهام گرفته از پاورقی های پلیسی ایرانی است. به جرات می توان گفت فیلم بر خلاف نام نچسبش با پیروی از استانداردهای این ژانر یک سر و گردن از همه فیلم های پلیسی کل تاریخ سینمای ایران بالاتر است. ضرباهنگ وقایع به نحوی است که تا پایان فیلم شما احساس بی حوصلگی نمی کنید و با سطح مقبولی از آدرنالین اتفاقات را پی گیری می کنید. پیچیدگی و نقاط ابهام و بازی با ذهن تماشاگر زیاد اتفاق نمی افتد و کارگردان اصراری بر آن ندارد. ولیکن باز انقدر خود داستان که حدس می زنم برگرفته از یک پرونده واقعی بوده، گره و تعلیق دارد که آخرین بار کی سحر را دیدی را به یک فیلم دیدنی تبدیل کرده. مزبت درخشان دیگر بازی بی نقص نقش اول فریبرزعرب نیا در نقش سرگرد است که حتی بازی بازیگران درجه اولی مانند سیامک صفری محبوبم و ژاله صامتی و آتیلا پسیانی را زیر سایه برده. ... دیدن ادامه » آخرین بار کی سحر را دیدی یک فیلم عالی نیست ولی برای کسانی که مانند من به ژانر پلیسی علاقه داشته باشند یک فیلم پلیسی خیلی خوب و تماشایی در سطح بین المللی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش تیوال این سریالهای نمایش خونگی رو هم اضافه میکرد تا میرفتم در صفحه سریال ممنوعه مینوشتم اسکار بی مزه ترین،لوس ترین،زرشک طلایی کلا هر چی که هست واسه خودش شش دانگ..
وااااااااای از این میلاد کی مرام،که تخت گاز داره به سمت تکرار میره..
داره خوب میشه ها :)))
به نظرم از اواسط قسمت سوم داستان خوبی داره شکل میگیره و کی مرام هم بهترین نقش آفرینی ش رو تو این کار داره البته تکراری بودنش رو قبول دارم، صحنه تصادف آخر قسمت اول هم به نظرم خیلی خوش ساخت و خوب دراومده بود
۲۶ شهریور
بسلامتی توقیف شد امروز، تموم شد و رفت
بسکه مسوولان عزیز ما بفکر هستن....!!
۶ روز پیش، دوشنبه
نه بابا اینم یه بازی تبلیغاتیه دیگس واسه جلب توجه.. بعد عزاداری میاد..
۶ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش میشد آدم هیچی یادش نمونه....
خبر
درباره مستند ۱۳ اکتبر ۱۹۳۷ i
در این مستند انسان درون «لوریس چکناواریان» به نمایش گذاشته شده است | عکس
در مراسم اکران مستند سینمایی «۱۳ اکتبر ۱۹۳۷» در رزوود کافه مطرح شد
» در این مستند انسان درون «لوریس چکناواریان» به نمایش گذاشته شده است
... دیدن متن »

کارگردان مستند سینمایی «۱۳ اکتبر ۱۹۳۷»  با اشاره به   چگونگی روند ساخت این مستند اظهار کرد: دراین مستند تلاش کردم انسان درون «لوریس چکناواریان» را به نمایش بگذارم. 
« آبتین بکتاش» درمراسم اکران و نقد و بررسی مستند۱۳ اکتبر۱۹۳۷که با حضور«لوریس چکناواریان» آهنگساز و موزیسین شهیرایرانی ارمنی تبار و مازیار فکری ارشاد منتقد سینما برگزار شد، با بیان این‌که این اثرتاکنون اجازه اکران عمومی نداشته است و اکنون از طریق سایت« هاشور» زمینه برای اکران اینترنتی آن فراهم شده است،گفت: موزه موسیقی برای تهیه مستند پرتره چند تن از اساتید موسیقی، لیستی به من ارائه کرد که متاسفانه هیچ کدام کاراکترسینمایی نداشتند، البته آقای چکناواریان در این لیست نبودند. من ایشان را در یک شب نشینی ملاقات کردم البته در آن شب با ایشان صحبتی نکردم و فردای آن روز به موزه موسیقی پیشنهاد کردم که یکی از پرتره‌های اقای چکناواریان باشند که آنها هم استقبال کردند. خود اقای چکناواریان  نیز چون با مدیوم موسیقی آشنا بودند از آن استقبال کردند. 
وی با بیان این‌که با توجه به ویژگی‌های شخصیتی آقای چکناواریان من توانستم به سرعت با ایشان دوست شوم و ارتباط خوبی برقرار کنم، خاطر نشان کرد: حدود یک ماه درارتباط با زندگی و فعالیت‌های ایشان تحقیق کردم و بعد از یک ماه، کار فیلمبرداری را شروع کردم. 
بکتاش که درطول هفت سال اخیر بنا به گفته خودش فیلمی از او اکران نشده و کتاب‌هایش درحوزه ادبیات و شعر چاپ و یا تجدید‌چاپ نشده است، ادامه داد: ساختن فیلم از لوریس به چند دلیل سخت بود از جمله این‌که بسیاری از آرتیست‌های ایرانی در هنگام ساخت مستند یا پرتره تلاش می‌کنند که چهره منزه تری از خود به بیننده ارائه دهند،در حقیقت دوست دارند که اخلاقی‌تر نشان داده شوند و کمی از خود درون‌شان فاصله می‌گیرند، البته این را باید بگویم که لوریس یکی از آزاد‌ترین افرادی بود که در جلوی دوربین من قرار گرفت. 
وی با بیان این‌که آقای چکناواریان برای ساخت این مستند همکاری خوبی داشتند و خوش مشربی و طنازی‌شان، کارساخت فیلم را برای ما سهل تر می‌کرد، خاطرنشان کرد : درواقع لوریس همان آدمی که در فیلم است در بیرون نیز است ،غروری ندارد و طناز است. 
بکتاش با بیان این‌که این مستند در سال 1391 تهیه شده و برای ساخت آن موزه موسیقی 15 میلیون تومان به عنوان بودجه در اختیاراو قرار داده بود، گفت: درایران بعضی وقت‌ها به خاطر بودجه‌های کمی که برای ساخت مستند اختصاص می‌دهند باید برای تهیه یک مستند خوب، شعبده بازی کرد.
وی همچنین در پاسخ به این سوال مبنی بر این که با توجه به این‌که آقای چکناواریان یک هنرمند شناخته شده در ایران و ارمنستان هستند و چرا از شخصیت ایشان برای تهیه این مستند در ارمنستان فیلم‌برداری نشده است، اظهار کرد: خیلی دوست داشتم که چنین اتفاقی بیفتد  بخشی از زندگی لوریس را بازسازی کنم ولی امکان آن از لحاظ مالی  فراهم نبود .
این مستندساز در ادامه با تقدیر از عوامل ساخت این مستند که با او همکاری کرده‌اند، گفت: بهترین‌ها با من در ساخت این مستند، با کمترین دستمزد همکاری کردند و من از همه آنها تشکر می‌کنم. 
وی با بیان این‌که دوست داشتم از دل انقلاب ارمنستان، لوریس را ببنیم ولی امکانش از نظر بودجه‌ای فراهم نبود، اظهار کرد: خودم این مستند سینمایی را دوست دارم ،در این فیلم نمی‌خواستم که مچ لوریس را بگیریم یا او را به چالش بکشم …

میترا این را خواند
بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سعید کنگرانی فراهانی (۱۱ مهر ۱۳۳۳، تهران – ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، تهران) به دیار باقی شتافت.
یاد و خاطرش گرامی
۲۴ شهریور
عالی بود
ممنونم
۲۴ شهریور
خیلی مردی لهاکم
۲۵ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا شجاع نوری در «فرمول یک» | عکس
» علیرضا شجاع نوری در «فرمول یک»
... دیدن متن »

من اگر بودم «چهارراه استانبول» را برای اسکار می فرستادم/ چگالی فیلمهای خوب در جشنواره جهانی فیلم فجر بالاتر از همه جشنواره ها است
سیدعلی ضیاء در روز سینما میزبان علیرضا شجاع نوری بود و با او از زمان ایفای نقش در فیلم «روز واقعه»، اینکه گفته بود دیگر هرگز بازی نمی کند، استفاده از بازیگران خارجی در فیلم «محمد رسول الله»، خاطراتش از کیارستمی، دورانی از زندگی اش که غبطه سگ بودن را می خورده، انتخابش بین گلزار و محمدزاده، تجربه تهیه کنندگی، انتقادات به جشنواره جهانی فیلم فجر، انتخابش برای اسکار، تجربه اجرا و شرایط فعلی جامعه گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمول یک، سیدعلی ضیاء 21 شهریور ماه در روز سینما میزبان علیرضا شجاع نوری بازیگر سینمای ایران بود.
این هنرمند در ابتدا درباره موفقیت فیلم «روز واقعه» اظهار کرد: درباره بازی در این فیلم می توانم این را بگویم که انگار کسی آن بالا هست که منتظر دعای ما نیست بلکه چون دوستت دارد چیزی را که فقط در دلت می گذرد به واقعیت می پیوندد.
بعد از «روز واقعه» توبه کردم که دیگر توبه بیجا نکنم!
وی که گفته بود بعد از این فیلم بازیگری را کنار می گذارد، ادامه داد: با گذشت چند سال از «روز واقعه» دوست داشتم بازی کنم و توبه کردم که توبه بیجا نکنم و دیگر نگویم دیگر هرگز بازی نمی کنم و... بعد از این خودم را رها کردم و به دست خدا سپردم و غوطه ور شدم.
شاید اگر بازیگران خارجی در «محمد رسول الله» بودند فیلم موفق تر می شد
شجاع نوری در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید اگر در فیلم «محمد رسول الله» در کنار عوامل پشت صحنه خارجی، بازیگران بین المللی نیز حضور داشتند، تاثیر جهانی این فیلم بیشتر می شد، تاکید کرد: ممکن است اگر بازیگرانی که در سراسر دنیا شناخته شده اند و گیشه خودشان را دارند در فیلم محمد رسول الله بودند این اثر تاثیر بین المللی بیشتری داشت اما در نهایت این کارگردان است که باید تصمیم نهایی را بگیرد.
این بازیگر یادآور شد: مصطفی عقاد خیلی وقت پیش درباره حضرت محمد فیلم ساخت و شاید حضور بازیگران خارجی باعث جذابیت آن شد.
مهدی پاکدل می گفت اگر در «روز واقعه» هم بازی کرده بودم بازیگری را کنار می گذاشتم
وی ادامه داد: روزی با آقای مهدی پاکدل که از مصاحبت با او لذت زیادی در این فیلم بردم قدم می زدیم و او می گفت من اگر در «روز واقعه» هم بازی کرده بودم دیگر بازی نمی کردم و بازی را کنار می گذاشتم.
شجاع نوری با اشاره به اینکه معمولا فیلمنامه هایی مطابق ویژگی های اش به او پیشنهاد می شود، تصریح کرد: کسی که آن بالا هست مدیر برنامه هایم هم هست و از او می خواهم خودش هر چیزی که صلاح است برایم بفرستد.
چرا کیارستمی به جشنواره لوکارنو نیامد
وی با نقل خاطره ای از کارگردان فقید سینمای ایران گفت: در اولین جشنواره خارجی که زنده یاد کیارستمی راه پیدا کرده بود، من زودتر از او به لوکارنو رفتم اما کیارستمی سرانجام نیامد. من هم برای او آنقدر احترام قائل بودم که حتی از او نپرسیدم چرا نیامد. بعدها فهمیدم کسی که به او بلیت داده لحنی داشته که او ترجیح داده از آن بلیت استفاده نکند و به من گفت: لذت هرچیزی باید به ذلتش بیارزد. این نیارزید و من هم نیامدم.بازیگر «نگار» افزود: درباره نقش ها واقعیتش من فقر نقش یا شهوت آن را ندارم البته جاه طلب هستم اما باید در دلم اتفاقی بیفتد که در پروژه ای باشم. فعلا که غوطه ور شدن روی امواج  را پی گرفته ام.
غبطه سگ بودن را می خوردم
شجاع نوری با اشاره به پستی و بلندی های زندگی اش تصریح کرد: از حزیز حزیز که غبطه سگی را که از کنارم رد می شد می خوردم و دوست داشتم جای او می بودم، (این مربوط به دورانی است که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته بودم) تجربه کردم تا زمانی که دیگران به جایگاهم غبطه می خوردند.
جنس کارهای محمدزاده موفق تر است تا گلزار
ضیاء در ادامه به سوال این قسمت از برنامه مبنی بر اینکه «کدام بازیگر در سینما موفق تر عمل کرده است؟ نوید محمدزاده یا محمدرضا گلزار» از شجاع نوری پاسخ را جویا شد و وی گفت: فکر می کنم جنس کارهای نوید محمدزاده موفق تر است، با احترام به آقای گلزار با وجود تنوع کارهای محمدزاده کوالیتی آرتیستیک آثار او را بالاتر می دانم. البته هر دو را دوست دارم اما این یک نظر حرفه ای است.
دلی تهیه کنندگی کرده ام
وی همچنین درباره حضورش در سینما به عنوان تهیه کننده نیز اظهار کرد: تهیه کننده اولین هزینه ها را می کند و آخرین دریافت را دارد اما بازیگر اولین دریافت را دارد و مسئولیتش کمتر است. من به تهیه کنندگی به عنوان امرار معاش نگاه نکردم. من هیچ مستمری از جایی نمی گیرم اما هیچ وقت لنگ نمانده ام‌‌. لنگ ماندن یعنی در یک وضعیت بمانی اما من توانسته ام رد بشوم.
شجاع نوری اضافه کرد: تهیه کنندگی را دلی دنبال کرده ام و مسئله مالی آخرین نکته ام بوده. کسانی هم که با من کار کرده اند می دانند من زیاد چانه نزده ام.
تلویزیون به جای پرسیدن سوال از متولی امر، خودش تحقیق و جواب را پیدا کند
مدیر تبادل تجارب سینمایی سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره انتقاداتی که به این جشنواره می شود، گفت: فکر می کنم خوب است در تلویزیون درباره موضوعی صحبت کنم. تلویزیون همیشه می خواهد درباره شایعه یا سوالات از متولی امر سوال کند. مثلا درباره کم شدن تولید انرژی از وزیر نیرو می پرسند او هم می گوید نه اتفاقا تولید بیشتر هم شده است! در حالی که تلویزیون یک رسانه است و خودش باید منبع باشد و تحقیق کند و جواب درست را بگیرد.
در هیچ جشنواره ای چگالی فیلمهای خوب اینقدر زیاد نیست
وی افزود: درباره جشنواره جهانی فیلم فجر هم اگر از من می پرسید باید بگویم ما یکی از معتبرترین جشنواره های دنیا را برگزار می کنیم و در هیچ جشنواره ای چگالی فیلمهای خوب اینقدر زیاد نیست. فیلمهای نماینده اسکار کشورها یا آثاری که جوایز زیادی گرفته اند در جشنواره هستند. درباره آثاری که چنین پیشینه ای ندارند هم پوست داوران کنده می شود تا به قول شما با سلیقه خودشان آنها را انتخاب کنند. هرچقدر درباره چنین سوالاتی خود سوال پرسنده تحقیق و پژوهش کند بهتر است.
شجاع نوری در پاسخ به اینکه آیا فیلمهایی که سیاه نمایی می کنند در جشنواره های جهانی موفق می شوند گفت: ما متاسفانه خود کم باوری داریم و چون چیزهایی را راحت به دست آورده ایم آنها را باور نداریم. من سالها در جشنواره های مختلف فیلم های ایرانی را معرفی می کردم و هرکسی شغل مرا میفهمید آن را یک شغل لوکس می دانست. درباره این سوال هم کاش خبرنگار صداوسیما در آمریکا برود و از آکادمی سوال کند که آیا واقعا فیلمهای سیاه نما را دوست دارند؟ اگر قرار باشد من جواب بدهم که می گویم نه اصلا اینگونه نیست‌.
من اگر بودم «چهارراه استانبول» را برای اسکار می فرستادم
وی در پاسخ به این سوال ضیاء که به نظر شما چه فیلمی برای ارسال به اسکار بهتر است، بیان کرد: من اگر بودم با توصیه به تدوین کوچک و تغییر ریتم «چهارراه استانبول» را می فرستادم‌‌. این فیلم کشش روایی را دارد و قصه اش انسانی است. مهدی پاکدل هم توی آن بازی می کند! اعضای آکادمی اگر روند قصه آرتیستیک باشد هرچقدر هم سیاه نمایی کرده باشید به مذاقشان خوش نمی آید. شانس «تنگه ابوقریب» هم کم نیست. البته نه برای اینکه چون مهدی هم در آن بازی می کند.
معاشرت با مهمان روی آنتن زنده را دوست دارم
این هنرمند درباره تجربه اجرا نیز گفت: اجرا را دوست دارم البته اینکه با مهمان معاشرت کنم را دوست دارم و انرژی تماشاگر را حس می کنم. اما اینکه هدفن در گوشم باشد یا از روی نوشته بخوانم دوست ندارم. اما معاشرت روی آنتن زنده خیلی خوب است.
وضع امروز ما خوب است فقط باید دلهایمان را به هم پیوند بزنیم
شجاع نوری در پایان تاکید کرد: تصویری از یک پیرمرد ژاپنی دیدم که در سونامی تمام زندگی اش را از دست داده بود اما لبخندی روی لبش بود و می گفت خوشحالم که یک بار دیگر فرصت به دست آوردم از صفر شروع کنم. درباره اوضاع فعلی هم ما خیلی حالمان خوب است، وضعمان هم خوب است فقط باید دل هایمان را به هم پیوند بزنیم.
«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:30 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

میترا و مهشاد این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکتر جعفر کوشا: به آقای جوزانى تبریک می‌گویم شجاعت ایشان در تاریخ می‌ماند | عکس
در نقد و بررسی حقوقی «پشت دیوار سکوت» در کانون وکلای دادگستری مرکز مطرح شد؛
» دکتر جعفر کوشا: به آقای جوزانى تبریک می‌گویم شجاعت ایشان در تاریخ می‌ماند
... دیدن متن »

مسعود جعفرى جوزانى: تا زنده هستم برای مردم فیلم ایران می‌سازم
 دکتر جعفر کوشا وکیل پایه یک دادگستری و عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: پرداختن به موضوع ایدز، یک واقعیت اجتماعی است به آقای جوزانى تبریک می‌گویم؛ شجاعت ایشان در تاریخ می‌ماند.
فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جدیدترین اثر مسعود جعفرى جوزانى به تهیه کنندگی فتح‌الله جعفری جوزانی و «محمد خزاعی» و محصول مؤسسه تصویر شهر، در نخستین جلسه کمیسیون فرهنگ و هنر کانون وکلای دادگستری مرکز و با حضور مسعود جعفرى جوزانى کارگردان، امین تارخ بازیگر، دکتر جعفر کوشا وکیل پایه یک دادگستری و عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، جواد طوسی منتقد سینمایی و وکیل دادگستری، فتح‌الله جعفرى جوزانى بازیگر، خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه «انجمن احیاء ارزش‌ها»، سمیه نجومی بازیگر، سعید دلیری بازیگر و تعدادی از وکلای دادگستری در محل کانون وکلای دادگستری مرکز روی پرده رفت و پس از مورد نقد و بررسی حقوقی و سینمایی قرار گرفت. 
چگونگی ارتباط بین انسان و گستره تاریخ در آثار جوزانی 
در ابتدای این جلسه، جواد طوسی منتقد سینمایی و مجری ـ کارشناس این نشست گفت: به نظرم «پشت دیوار سکوت» می‌تواند محملی برای ارزیابی کارنامه سینمایی و تلویزیونی مسعود جعفرى جوزانى باشد؛ اگر دوستان، آثار قبلی ایشان را دیده باشند یک دغدغه‌مندی در آثار ایشان نسبت به ساحت انسان کاملا مشهود است و پل ارتباطی با تاریخ دارد. در آثار آقای جوزانی تاریخ فقط در نگاه متقدم صورت نمی‌گیرد در مناسبت‌های مختلف در فیلم‌هایی مثل «بلوغ» و «پشت دیوار سکوت» شرایط معاصر جامعه خودش را دربرمی‌گیرد و همواره هم این نگاه را یادآور می‌شود که در واقع ارتباط بین انسان و گستره تاریخ چگونه می‌تواند به یک تشخص، فرهنگسازی، اعتبار و شأن و منزلت فردی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی تبدیل بشود. 
بیان سهل و ممتنع با نگاه تأثیرپذیر
وی افزود: یک ویژگی بارز آثار آقای جوزانی با یک بیان سهل و ممتنع سعی می‌کنند یک نگاه تأثیرپذیر را در کلیت اثر خودشان جاری کنند. که نمونه آن در فیلم‌های «جاده‌های سرد»، «شیر سنگی»، «در مسیر تندباد» و سریال شاخص و معتبر «در چشم باد». 
وام گرفتن از «منطق الطیر» عطار
طوسی در مورد «پشت دیوار سکوت» گفت: در این فیلم شخصیت محوری به اسم «ستاره» به بازی خانم سحر جعفری جوزانی داریم که راوی است و در یک وضعیت دوگانه، موقعیت معاصر خودش را به نمایش می‌گذارد. بخشی از آن وام گرفته شده از حوزه ادبیات است؛ یک وجه ادبیات این سرزمین که «منطق الطیر» عطار را دربرمی‌گیرد و وجه دیگری که خودش را مطرح می‌کند؛ در یک رابطه عاطفی با پدرش که یک حضور پیدا و ناپیدا دارد، «شازده کوچولو» است. در واقع ما یک کولاژ و ترکیبی از رؤیا، واقعیت، آرمان‌خواهی و عدالت‌جویی را در این نگاه مستندگونه و در عین حال اپیزودیک «پشت دیوار سکوت» می‌بینیم. 
پیشنهاد اجتماعی نقطه قابل دفاع در «پشت دیوار سکوت»
این منتقد سینمایی در ادامه سخنانش اظهار داشت: آدمها به طور موازی موقعیت فردی و معاصر خودشان را توضیح می‌دهند و در یک نقطه خیلی تأثیرگذار و در عین حال، تعیین کننده، در این حضور تجمل یافته، پیشنهاد اجتماعی می‌دهند. و این برای من یک نقطه قابل دفاع «پشت دیوار سکوت» باشد در کنار فیلم‌هایی که در صور مختلف، یک نگاه سطحی و سهل پسندانه و خنثی را به مخاطب و ببیننده خودشان انتقال می‌دهند. این ارزشمندی برای مخاطب و رسانه و همچنین نگاه دغدغه‌مند که در یک طبقه‌بندی ناهمگون اجتماعی به نمایش درمی‌آید. 
پوشش کم‌کاری‌های تشکل‌های دولتی توسط نهادهای مردم نهاد
وی همچنین گفت: یعنی طیف‌ها و اقشار مختلف جامعه را در فیلم «پشت دیوار سکوت» می‌بینید. که گاهی اوقات، فیلمساز با یک نگاه نقدانه با آن روبرو می‌شود مثل آدم لمپنی همچون ابرام خروس و برادرش که چقدر آن غریضه فاقد عقلانیت در شرایط مخاطره‌آمیز که نه تنها کانون خانواده را در معرض و تیررس آسیب پذیری قرار می‌دهد؛ بلکه پا را فراتر می‌گذارد و گستره جامعه را به آخرین نقطه مخدوش شونده قرار می‌دهد. و در کنار و هم عرضش پیشنهادی که باز هم فیلمساز در مورد یک مجموعه انسانی و نهادهای مردم نهاد و NGOها می‌کند و بخواهند کم‌کاری‌های تشکل‌های دولتی را آنها پوشش بدهند. 
نقطه وصل عاطفی و فرهنگی آدم‌های «پشت دیوار سکوت»
جواد طوسی در پایان سخنانش تأکید کرد: به اعتقاد من همه اینها با یک بیان نمایشی و در عین حال مستندگونه صورت می‌گیرد و فیلم وقتی‌که خاتمه پیدا می‌کند؛ یک علامت سوال و بده بستان ذهنی در ببینده شکل می‌گیرد. یعنی آدم‌های «پشت دیوار سکوت» هر کدام به یک شکلی ممکن است برای فردی که در یک چرخه روزمرگی حضور پرانگیزه داشته باشد؛ می تواند یک نقطه وصل عاطفی و فرهنگی را موجب بشود.  
NGOها جامعه در حال فروپاشی را می‌توانند نجات دهند
مسعود جعفرى جوزانى در مورد ایده ساخت «پشت دیوار سکوت» گفت: این فیلم مدیون آشنایی من با شخصیت‌هایی است که سلول‌های کنش‌گر و فعال جامعه هستند، مثل آقای خسرو منصوریان،  که ما را تشویق کردند و هر آنچه را که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند. این دوستان، نهاد مردمی و NGO دارند و همین نهادها جامعه مدنی و دموکراسی را ممکن می‌کنند. تنها چیزی که جامعه در حال فروپاشی را می‌توانند نجات دهند؛ NGOها هستند.  
افکار کاسبکارانه و دلال سفت
وی در ادامه افزود: این فیلم دو سال قبل ساخته شده است و سال 97 اکران می‌شود آن هم اکران‌های محدود و در زمان‌های نامناسب. متأسفانه یک افکار کاسبکارانه و دلال سفت در همه لحظه به لحظه‌های زندگی ما حاکم است. طبیعی است وقتی که فیلمی درباره مردم و برای مردم می‌سازید و تقویت اینکه این را یادآور بشوند که ما در تاریخ بودیم و ما سلول‌های‌های کنش‌گر جامعه هستیم. ما وظیفه داریم که اعلام کینم که هستیم و حضور داریم. و همین کافی است که ما هستیم که تاریخ را می‌سازیم. ما سلول‌های ساختار یک ملت هستیم که با فرهنگمان کارهای ماندگاری کردیم. 
تا زنده هستم برای مردم فیلم ایران می‌سازم
وی همچنین گفت: من تا زنده هستم برای مردم ایران فیلم می‌سازم. به دوستانی که سعی می‌کنند با نمایش ندادن فیلم ما با تصور اینکه یک بار دیگر سینمای ایران را به طرف آن نوع سطحی‌نگری و بی‌هویتی ملی ببرند؛ به آنها تسلیت می‌گویم از این نظر که ما هستیم و گروه‌های دیگری مثل ما هم هستند که با دانایی و بظاعتی که دارند وسط میدان هستند و ادامه می‌دهند و این ملت، زنده خواهند بود.      
پرداختن به موضوع ایدز، یک واقعیت اجتماعی استدر ادامه این نشست، دکتر جعفر کوشا وکیل پایه یک دادگستری و عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: پرداختن به موضوع ایدز، یک واقعیت اجتماعی است که بایستی زودتر از اینها به آن می‌پرداختیم؛ بنابراین از این این جهت به آقای جعفرى جوزانى تبریک می‌گویم که دغدغه‌های مسائل اجتماعی را دارند. در سال 1990 که در فرانسه بودم؛ بحث ایدز در آنجا مطرح بود؛ آن زمانی‌که خون‌های آلوده را به ایران وارد کردند، خبر آن را دنبال می‌کردم. اینها بویی از انسانیت نبردند. 
شجاعت آقای جوزانی در تاریخ می‌ماند
عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در ادامه افزود: قطعاً شجاعت آقای جوزانی در تاریخ می‌ماند و پرداختن به این‌گونه مسائل، مشکلات خاص خود را دارد. ما در بحث جرم شناسی باید به بحث حقوق شهروندی و حقوق بزه‌دیده‌گان باید بپردازیم. در بحث حقوق بزه‌دیده‌گان، بایستی NGOها را خیلی پرورش بدهیم. مردم بایستی به میدان بیایند. چون افراد کمی این افراد را کشف می‌کنند، در واقع این افراد با جان و دل خودشان جهاد می‌کنند و می‌خواهند که جامعه را فعال کنند. ما در دفاع از حقوق زنان و کودکان ناشی از خشونت، بایستی خیلی دقت کنیم؛ چون در بحث مدرسه، دانشگاه، ازدواج و ... خیلی مشکل دارند.
کسانی‌که نسل‌کشی می‌کنند؛ بایستی در مجامع بین‌المللی محاکمه ‌شوند
وی همچنین گفت: چه کسانی این خون‌های آلود را وارد کشور کردند؟ و با اینها چه نسلی را ما مورد مخاطره قرار دادیم؟ این بحث کیفری دارد. کسانی‌که نسل‌کشی می‌کنند؛ بایستی در مجامع بین‌المللی محاکمه ‌شوند. چه کسانی باید پاسخگوی آنها نسل از بین رفته باشند. در بحث آموزش و تبیین و توسعه فرهنگ حقوق بشری بایستی خیلی کار بشود. ما با ظلمات زیادی مواجه هستیم و آن نشانه جهل ماست. وقتی‌که برق را روشن کنیم همه اینها می‌روند؛ در جامعه‌ای که نور باشد ظلمات می‌رود، اما ظلمات هیچ موقع نمی‌‌خواهند که نور باشد. حیوانات موذی و سوداگرانی که در بحث مواد مخدر، مواد عفیونی، داروهای کمیاب و ایدز اینها ظلمات هستند. اینها هیچوقت نمی‌خواهند که در جامعه نور باشد؛ وکیل نور است، کارگردان نور است و بازیگر نور است.       
رابطه من با مسعود خیلی استثنایی است و همه به خاطر عشق است
فتح‌الله جعفری جوزانی در ادامه این نشست در مورد همکاری و همیاری در پروژه‌های مختلف سینمایی مسعود جعفرى جوزانى گفت: من در کنار مسعود، نقشی برای خودم متصور نیستم، بلکه همیشه سعی‌ام بر این بوده است که در کنار ایشان باشم، آنچه که در توانم بوده است و در واقع سنگی را از جلو پایش بردارم. گاهی کارهای اداری ـ مالی و تهیه‌کنندگی را انجام داده‌ام، گاهی پژوهش در مورد فیلمنامه‌ای بوده که می‌خواهند آن را بسازند و یا اینکه جلو دوربین ایشان قرار بگیرم و نقشی را ایفا کنم. من در برابر مسعود، یک مطیع مطلقم و همه اینها به خاطر عشق است. جدا از مسئله برادری رابطه من با مسعود خیلی استثنایی بوده است، از کودکی و دوران تحصیل در دانشگاه بیشترین زمان را با ایشان گذرانده‌ام. 
متأسفانه در دوران بسیار بدی زندگی می‌کنیم
وی در مورد اهمیت و نقش و جایگاه NGOها در جامعه گفت: به نظر من متأسفانه در دوران بسیار بدی زندگی می‌کنیم. خیلی از آرامش‌هایی که خانواده بزرگتر و در نسل‌های قبل‌تر داشتیم روز به روز آن را از دست می‌دهیم و این قضیه هر روز شدیدتر می‌شود. آمار بالای طلاق، آمار پایین ازدواج و ... . NGOها می‌توانند جایگزین مناسبی باشند اگر به اندازه کافی از آنها استقبال بشود و به آنها بپیوندیم و با آنها همکاری بکنیم. یک جایگزینی برای بخشی از خانواده بزرگتری که از دست دادیم، آن هم به خاطر وضعیت خاص زمانی و مکانی که در آن زندگی می‌کنیم.       
از راهنمایی‌های دلسوزانه آقای جوزانی خیلی بهره گرفتم
در ادامه جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت»، سمیه نجومی بازیگر این فیلم گفت: برای بازی در این فیلم از راهنمایی‌های دلسوزانه آقای جوزانی خیلی بهره گرفتم. ایشان خیلی دغدغه زنان را دارند و خیلی به زنان جامعه فکر می‌کنند و معتقدند که زنان در سعادت جامعه نقش خیلی مهمی دارند. خُب بخشی از زنان در جامعه شاغل هستند و به صورت مستقیم در اجتماع اثرگذار هستند، آن قسمتی از بانوان که خانه‌دار هستند، در دامنشان افرادی را پرورش می‌دهند. هر چقدر زن هر جامعه‌ای متفکر باشد، فرزندان متفکری می‌تواند پرورش بدهد. در کل اگر حال زن جامعه‌ای خوب باشد؛ حال امتی خوب است و حال ملتی خوب است. 
زن محور بودن «پشت دیوار سکوت»
وی همچنین گفت: در روزگاری که کسی به مشکلات زنان نمی‌پردازد و به آنها توجه نمی‌کنند، برای نمونه در عرصه سیاسی نقش و جایگاه مهمی ندارند، آقای جوزانی فیلم زن محوری ساخته‌اند در این وضعیت بد اجتماع همه به دنبال این هستند که فیلمشان فروش خوبی بکند و سود بیشتری کسب کنند، ایشان موضوعی را مطرح کردند که به داد زن برسید و به زنان جامعه کمک کنید. اگر زن جامعه مورد احترام قرار بگیرد و به آن توجه بشود ناخودآگاه حال جامعه خوب می‌شود و از دامن زن، مرد به معراج می‌رود و از دامن زن است که انسانهای خوب و متفکر و خلاق پرورش پیدا کنند.             
با اکران «پشت دیوار سکوت» آمار مراجعه به کلینیک‌های بیماری‌های رفتاری افزایش پیدا کرد
در بخش دیگری از این جلسه، خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه «انجمن احیاء ارزش‌ها» گفت: اکران فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در کانون وکلای دادگستری مرکز؛ باعث شد که در اینجا نکاتی مطرح شود که شما آن را نقد کنید. اکران «پشت دیوار سکوت» در سینماهای کشور، باعث شد که آمار مراجعه به کلینیک‌های بیماری‌های رفتاری خیلی افزایش پیدا کند. 
تقدیر کانون وکلای دادگستری مرکز از عوامل «پشت دیوار سکوت»
در ادامه این نشست، تعدادی از وکلای حاضر در سالن سوالات خورد را مطرح کردند که مسعود جعفرى جوزانى و عوامل فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» به کارگردانی آن را به دقت پاسخ دادند و در پایان نیز، کانون وکلای دادگستری مرکز با اهدا هدایای نفیسی به رسم یادبود از عوامل فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» تقدیر کرد.

 

میترا این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«گل نساء» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» کانادا روی پرده ‌رفت | عکس
» «گل نساء» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» کانادا روی پرده ‌رفت
... دیدن متن »

«گل نساء» نخستین فیلم بلند سینمایی ستار چمنی‌گل، در بخش  «تمرکز بر سینمای جهان» در چهل و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» در کشور کانادا به نمایش درآمد. 
فیلم سینمایی «گل نساء» Golnesa به کارگردانی ستار چمنی‌گل، با فیلمنامه ویدا صالحی، با مدیریت فیلمبرداری محمد فکوری و با نقش آفرینی سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی و ویدا عمویی؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در بخش «تمرکز بر سینمای جهان» در چهل و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» Montreal در کشور کانادا روی پرده ‌رفت.
«تمرکز بر سینمای منتخب جهان» مهمترین بخش جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» بعد از بخش اصلی «رقابتی بین‌الملل» به شمار می‌رود که فیلم‌های شاخصی از سینمای جهان در آن به نمایش درمی‌آید.
بخش «تمرکز بر سینمای جهان» که بازتاب دهنده وجه بین‌المللی جشنواره جهانی فیلم «مونترال» کانادا به شمار می‌رود؛ شامل فیلم‌های برتر از قاره‌های آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا و اقیانوسیه است که یکی از مهمترین و جذاب‌ترین بخش‌های این جشنواره است که سالانه هزاران تماشاگر را به خود جذب می‌کند. 
جشنواره فیلم «مونترال» با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در چندین بخش رقابتی و غیرقابتی از جمله؛ بخش «رقابتی بین‌الملل»، بخش «رقابتی فیلم‌های اول»، بخش «تمرکز بر سینمای منتخب جهان»، «استعدادهای جدید»، «مستندهای جهان»، «سینمای کلاسیک»، «فیلم‌های دانشجویی»، «سینما در سایه ستاره‌ها»، «سینمای ما» و ... در روزهای 1 تا 12 شهریور ماه جاری (23 آگوست تا 3 سپتامبر 2018) در شهر مونترال در کشور کانادا برگزار ‌شد.
در طول ایام برگزاری جشنواره جهانی «مونترال»؛ بازار فیلم «مونترال» هم که یکی از بزرگترین مارکت‌های جهان برای خریداران و پخش کنندگان فیلم است برگزار می‌شود که فیلم سینمایی «گل نساء» در دو نوبت در این بازار هم برای خریداران و پخش کنندگان بین‌المللی فیلم به نمایش درآمد. 
بازار فیلم جشنواره جهانی «مونترال» محلی برای عرضه و فروش آثار مختلف سینمایی و فعالان صنعت سینما است که از سراسر جهان گرد هم می‌آیند. این بازار، دریچه‌ای برای ورود سینماگران خارجی به بازار فیلم آمریکای شمالی و همچنین برای ورود فیلم‌های سینمایی و محصولات تلویزیونی این قاره به سایر کشورهای جهان است. تنها فیلم‌های پذیرفته شده در این جشنواره، می‌توانند در بازار فیلم جشنواره به معرض فروش درآیند.

 

 

میترا این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همزمان با روز ملی سینما « کافه اپارات » با اجرای مهدی کرم پور آغاز به کار می کند | عکس
» همزمان با روز ملی سینما « کافه اپارات » با اجرای مهدی کرم پور آغاز به کار می کند
... دیدن متن »

 

اولین قسمت از برنامه اینترنتی «کافه آپارات» با اجرای مهدی کرم پور و تهیه کنندگی عمار سبحانی ، همزمان با روز ملی سینما پخش می‌شود.
به گزارش روابط عمومی «کافه آپارات» ، نخستین قسمت از این برنامه همزمان با روز ملی سینما ، 21 شهریور 97 پخش خواهد شد و مهدی کرم پور میزبان علی نصیریان رییس بیستمین جشن خانه سینمای ایران و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما  است.
کافه آپارات برنامه ای تخصصی در حوزه سینما است که به بررسی مسائل روز سینما و گفتگو با هنرمندان و تاثیرگذاران این حوزه می پردازد.
«کافه آپارات» چهارشنبه‌ها  ساعت 21  در دسترس علاقه‌مندان قرار می گیرد.

رضا غیوری، میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 گزارش نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما | عکس
» گزارش نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما
... دیدن متن »

پاسداشت عشق امیر نادری به سینما و انتخاب عطاران به عنوان موثرترین چهره سال سینما/ گزارش کامل نخستین جایزه آکادمی سینماسینما
نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و رضا عطاران به عنوان موثرترین چهره سینمای ایران در سال ۹۶ انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی جایزه سینماسینما، مراسم نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر روز یکشنبه ۱۸ شهریور با حضور چهره‌های شاخص سینمای ایران با اجرای رامین حیدری‌فاروقی در هتل انقلاب برگزار شد.
سیدرضا میرکریمی، کیانوش عیاری، جواد طوسی، علی علایی، رویا نونهالی، رضا کیانیان، رضا عطاران، طناز طباطبایی، امیر اسفندریاری، افشین هاشمی، همایون اسعدیان، کمال تبریزی، غلامرضا موسوی، غزل شاکری، فرشته طائرپور، فریدون جیرانی، پوری بنایی، محمود دولت آبادی، احترام برومند، جمشید گرگین، مسعود رایگان، رویا تیموریان، مهدی رحمانی، نوید محمدزاده، کاوه ایمانی، حمید نعمت الله، سعید عقیقی، مهرزاد دانش، حسین محجوب، مصطفی احمدیان، مهران کاشانی، کاوه صباغ زاده، فرید مصطفوی، علی کریم، اصغر یوسفی‌نژاد، علیرضا شجاع نوری، مونا زندی‌حقیقی، حجت قاسم‌زاده‌اصل، احمد طالبی نژاد، مجتبی میرطهماست، آنا نعمتی، خاطره اسدی، سیروس الوند، عباس یاری، تینا پاکروان، محمدرضا اصلانی، مسعود مهرابی، امیر حاج رضایی، محمد متوسلانی، صالح میرزاآقایی، هوشنگ گلمکانی، شادمهر راستین، محمدحسین خردمندان و ناصر شفق از جمله چهره های حاضر در این مراسم بودند.
کیانوش عیاری رییس آکادمی سینماسینما در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار درباره برگزاری این رویداد هنری گفت: «عشق باعث برانگیختگی انسان تنهایی می تواند باشد که به جمعی که در اینجا جمع شده است ختم شود، منظور آقای کثیریان است که دست تنها این حرکت فرهنگی را انجام دادند و هدفشان هم این است که عشق جاودانه شان را نشان دهند و همه شما ایشان را می شناسید و می دانید که چه عشقی به سینما دارند.»
امیدواریم این حرکت مفید و موثر باشد
در ادامه کیوان کثیریان دبیر آکادمی، ضمن قدرادانی از حضار گفت: «قصد سخنرانی نداریم و سعی کردیم مراسمی کوتاه و مفیدی را ترتیب دهیم تا برای چند روز هم که شده به یادتان بماند. این آکادمی با لطف شما و اعضای آن که در این مراسم در خدمتشان هستیم آغاز به کار کرده است. سعی کردیم در مرحله اول ۶۰ نفر از اهالی سینما در تخصص های مختلف را به عنوان اعضای اولیه آکادمی داشته باشیم و رای های آن ها را درباره اکران هر سال جمع آوری کرده و اعلام کنیم.»
او ادامه داد: «امیدوارم این حرکت که بسیار خصوصی است اتفاق خوبی در سینما باشد و باعث رونق سینما شود، حضور گرم و صمیمی شما نشان می دهد که می توانیم گام اول را دل گرم کننده برداریم. کسانی که من و آقای علایی را می شناسند می دانند که هر رایی که به دستمان می رسد مانند ناموسمان از آن مراقبت می کنیم زیرا که می دانیم شفافیت در سایه امانتداری است.»
کثیریان با اشاره به نقش فعالان حوزه رسانه در انتخاب چهره موثر سینمای ایران، توضیح داد: «از ۱۷۰ نفر از همکاران و اهالی رسانه ممنونم که در نظرخواهی بزرگ موثرترین چهره سال سینمای ایران در سال ۹۶ شرکت کردند، این روند را هر سال خواهیم داشت. امروز ۱۰ چهره برتر را معرفی می کنم که نفر اول جایزه این بخش را دریافت خواهد کرد. سعی کردیم به فضای همدلی را در این آکادمی نزدیک شویم و اگر همه شما کمک کنید می توانیم این اتفاق خوب را در سینمای ایران محقق کنیم. همه جشن ها و جشنواره ها که هر کدام یک ماموریت دارند برای سینمای ایران لازم و ضروری هستند و در کنار همه این رویدادها سعی کردیم قرار بگیریم و ما قرار بود که این جشن را قبل از جشن خانه سینما برگزار کنیم که آقای اسعدیان درخواست کردند پس از آن برگزار شود.»
او سپس از چند اسپانسر مالی آکادمی که جوایز را تامین کردند قدردانی کرد.
در بخش دیگر این مراسم و پس از آشنایی حضار با اعضای آکادمی نوبت به اهدای جوایز رسید، احترام برومند و جمشید گرگین برای اهدای جایزه بهترین فیلم کوتاه نخستین دوره آکادمی روی صحنه حضور پیدا کردند و تندیس مهرگیاه بهترین فیلم کوتاه سینمای ایران در سال ۹۶ به بهمن و بهرام ارگ برای فیلم کوتاه «حیوان» اهدا شد.
سپس نوبت به معرفی اهدای جایزه بهترین فیلم مستند سینمای ایران رسید و رویا تیموریان و مسعود رایگان برای اهدای تندیس روی صحنه حضور پیدا کرده و سپس کلیپی از رخشان بنی اعتماد پخش شد تا نام برگزیده این بخش را اعلام کند. فیلم «در جست‌وجوی فریده» به کارگردانی کورش عطایی و آزاده موسوی به عنوان بهترین فیلم مستند تندیس مهرگیاه آکادمی سینماسینما را دریافت کردند.
سپس رویا تیموریان درباره این بخش گفت: «سینمای فیلم کوتاه و مستند پایه اساسی و مهم سینمای ایران به شمار می آیند و خیلی خوشحال هستم که عضو آکادمی سینماسینما هستم»
در ادامه برنامه محمد متوسلانی و حسین محجوب برای اهدای جایزه بهترین فیلمساز اول روی صحنه حضور پیدا کردند. دیپلم افتخار بهترین فیلمساز اول به اصغر یوسفی نژاد برای فیلم «ائو (خانه» تعلق گرفت.
یوسفی نژاد سپس درباره این جایزه گفت: «خیلی دوست دارم که سریع تر یک فیلم دیگر کار کنم زیرا که عنوان فیلم اولی اصلا به من نمی آید، کیانوش عیاری عشق من است و بسیار از برگزارکنندگان این آکادمی قدردان هستم.»
معرفی برگزیده بهترین فیلمساز اول سینمای ایران در سال ۹۶ توسط محمد حقیقت در کلیپی انجام شد و احسان بیگلری برای فیلم «بردارم خسرو» تندیس مهرگیاه آکادمی سینماسینما را دریافت کرد و در سخنانی گفت: «شوک شدم و انتظار نداشم، تمام نامزدها بهترین هستند، البته به نظرم بهترین در هنر معنی ندارد. همین که ما را لایق دانستید بسیار ممنونم. از کیوان کثیریان و علی علایی بسیار ممنونم و از ۶۰ عضو آن که از فرهیختگان سینما هستند بسیار ممنونم. از سعید ملکان و شهاب حسینی بسیار ممنونم. دوست دارم یادی هم از فریدون گله کنم که فیلمساز محبوب من است. از کیانوش عیاری و حمید نعمت الله هم بی نهایت قدردانم.»
پاسداشت امیر نادری برای عشق به سینما
بخش بعدی این مراسم به پاسداشت یک عمر عشق به سینما تعلق داشت و تندیس مهرگیاه این بخش به امیر نادری اختصاص یافت. به همان دلیل کلیپی از این کارگردان پخش شد و او ضمن قدردانی از برگزاری این رویداد هنری گفت: «این خبر بسیار خوبی برای من است، مهم ترین چیز این است که این آکادمی در حال اتفاق افتادن است و برای جوانان و نسل آینده می تواند مفید و موثر باشد. بچه های زیادی هستند که بیشتر از من ارزش دارند و ای کاش با آن ها شروع می کردید، ولی حال که با من شروع کردید باید بگویم که این آکادمی می تواند انرژی بیشتری به جوانان و سینماگران بدهد و از این جهت برای من خیلی مهم است. از اینکه به عنوان نفر اول انتخاب شدم خیلی احساس خوبی دارم که پس از ۳۴ سال هنوز به فکر من هستند در حالی که من برخی از آن ها را نمی شناسم.»
او ادامه داد: «اگر می خواهید من را یاد کنید، فیلم «انتظار» را نشان دهید، از خانم طاهری که این فیلم را بازسازی کرد بسیار قدردان هستم و زیرا که این فیلم از بین رفته بود تقریبا و حال که می خواهید آن را نشان دهید بگذارید از فیروز ملک زاده و آقای فروزش تهیه کننده این فیلم تشکر کنم که بسیار برای آن زحمت کشیدند.»
محمدرضا اصلانی نیز پس از پخش کلیپ با حضور روی صحنه درباره امیر نادری و نقشی که در سینما داشته است، گفت: «چهره امیر نادری یک نمونه اعلا رشد، تحول و اعتلاست، ما کمتر فیلمسازی داریم که چنین مرحله ای را با شدت هوش هیجانی توانسته باشد به نتیجه برساند. باور کنید با دست خالی بوده است و پشت کار و لجاجتی که او برای سینماگر شدن داشته است در سطح جهانی کمیاب است.»
او ادامه داد: «از وقتی که باهم فیلمنامه های اولیه اش را می نوشتیم تا زمانیکه به کانون رفت و فیلم «انتظار» را ساخت، یک مسیر طولانی و شتابنده ای را برای رشد و فهم سینما، برای به دست آوردن یک زبان سینمایی طی کرد. او را باید برای خودساخته بودن و اینکه از درون یک سینمای تجاری که برای خودش شکل و سامان خاص خود را داشت قدم به قدم پیش آمد و یک سینمای هنری و واقع نگر را دنبال کرد بسیار ارزشمند است.»
پس از سخنان اصلانی کلیپی از ابراهیم گلستان سینماگر سرشناس و با سابقه سینمای ایران پخش شد که درباره امیر نادری و خاطراتی که با او داشت گفت.
در ادامه نوبت به محمود دولت آبادی رسید که درباره امیر نادری سخن بگوید، که او چنین گفت: «خیلی شخصیت سمجی داشت، زمانی قرا بود فیلمی از یکی از آثار صادق چوبک بسازد، با من مشورت کرد و من مخالفتی با او داشتم در زمینه پرداخت داستان و موافقت شد و نشستیم و باهم صحبت و همفکری کردیم و دیدم یک روز او ساعت هفت صبح در خانه ما را می زد و چند بار این کار را کرد و یکبار به او گفتم که من صبح کار نیستم و باید شب ها کار کنیم»
او ادامه داد: « سینمای او برای من خیلی قابل احترام است، با من تماس گرفته بود که فیلم «کوه» را ساختم برو و ببین که به او گفتم که من خیلی سینما نمی روم ولی بگو که بیایند به من بگویند تا ببینم اما هنوز کسی سراغ من نیامده است.»
در ادامه نوبت به اهدای جوایز بازیگری رسید، پوری بنایی و رضا کیانیان برای اهدای تندیس مهرگیاه به بهترین بازیگر زن سینمای ایران در سال ۹۶ روی صحنه حضور پیدا کرد.
او ضمن قدردانی از نام گذاری تندیس آکادمی سینماسینما به مهرگیاه و یاد فریدون گله و قدردانی از امیر نادری تقدیر کرد.
تندیس مهرگیاه نخستین آکادمی سینماسینمر به لیلا حاتمی برای فیلم «رگ خواب» اهدا شد و حمید نعمت الله به نمایندگی او روی صحنه حضور پیدا کرد و پیام او را برای حضار خواند.
قدردانی نوید محمدزاده از وحید جلیلوند
در ادامه نوبت به اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد رسید ‌و رویا نونهالی برای اهدای این جایزه روی صنه حضور پیدا کرد و تندیس مهرگیاه آکادمی به نوید محمدزاده برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» رسید. او سپس در سخنانی گفت: «اسامی که در این آکادمی هستن در حوزه خود تراز اول هستند و از وحید جلیلوند ممنونم زیرا که این هفتمین جایزه ای است که برای این نقش میگیرم.»
در بخش دیگر این مراسم نوبت به کمال تبریزی و فرید مصطفوی رسید که برنده جایزه بهترین فیلمنامه نویس سینمای ایران در سال ۹۶ را اعلام کنند. برهمین اساس وحید جلیلوند و علی زرنگار تندیس مهرگیاه بهترین فیلمنامه را برای «بدون تاریخ بدون امضا» دریافت کردند.
جلیلوند سپس ضمن قدردانی از برگزارکنندگان آکادمی، گفت: « این جایزه و تمامی جوایز این فیلم را به استاد مسلم خودم و استاد داستان و نمایش نویسی داوود کیانیان اهدا کنم که بی هیچ دلیلی اجازه فعالیت در عرصه هنر را ندارند و خیلی حیف است که هنر ما از وجود ایشان محروم باشد.»
سپس نوبت به اهدای تندیس موثرترین چهره سال سینمای ایران در سال ۹۶ رسید که کلیپی از ۱۰ چهره تاثیرگذار پخش شد و سپس از خسرو  دهقان و مسعود مهرابی دعوت شد تا برای اهدای جایزه چهره سال روی صحنه حضور پیدا کنند.
براساس آرا ۱۷۰ نفر از اهالی رسانه، رضا عطاران به دلیل تاثیری که روی اقتصاد سینما و جلب نظر مخاطبان داشته است به عنوان چهره تاثیرگذار سینمای ایران سال ۹۶ انتخاب شد و ضمن قدردانی از رای دهندگان خطاب به سیروس الوند گفت: «من تا پیش از سخن شما احساس می کردم که آدم در آینه چهره خودش را می بیند و پس از سخن شما تازه فهمیدم که همه چهره من را در سینما می بینند. سعی می کنم که دیگر اینطور نباشد.»
سپس کلیپی از عبدالرضا کاهانی پخش شد که درباره عطاران و جایگاهی که در سینمای ایران دارد سخن گفت.
در ادامه این مراسم نوبت به اهدای جایزه بهترین کارگردان رسید و سیروس الوند و سیامک شایقی برای اهدای این جایزه روی صحنه حاضر شدند. با اعلام امیر نادری در کلیپی، تندیس مهرگیاه بهترین کارگردان به حمید نعمت الله برای فیلم «رگ خواب» تعلق گرفت.
نعمت الله از امیر نادری، سیروس الوند، کیانوش عیاری، کیوان کثیریان و علی علایی قدردانی کرد و گفت: «از امیر نادری بزرگ خیلی قدردان هستم، او پس از فیلم «دونده» گفت پنج نفر با دیدن این فیلم، فیلمساز می شوند و من یکی از آن پنج نفر هستم.»
در بخش پایانی این مراسم نوبت به اهدای جایزه بهترین فیلم سینمای ایران در سال ۹۶ رسید و کیانوش عیاری، هوشنگ گلمکانی و علیرضا شجاع نوری دعوت شد تا برای اعلام برگزیده این بخش روی صحنه حاضر شوند.
دیپلم افتخار بهترین فیلم به علی جلیلوند برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا»  اهدا شد و او پس از دریافت جایزه حضورش در این جمع را افتخار دانست.
تندیس مهرگیاه بهترین فیلم سینمای ایران در سال ۹۶ از سوی آکادمی سینماسینما به حمید نعمت الله برای فیلم «رگ خواب» اهدا شد.
کیوان کثیریان در پایان برنامه از برگزیدگان، علی علایی، اردوان زینی سوق، مجید توکلی و افشین ضیاییان و تمامی دست اندرکاران تقدیر کرد.

 

میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یگانه
درباره فیلم رفتن i
فرشته جان!
یادَت هست؟
اولین بارى که من و تو را با هم دیدن از پیش چشماشون فرار کردیم.
یادَت هست؟
فرار کردیم تا به انها بفهمانیم من و تو با هم نیستیم،
فرار کردیم تا به انها بفهمانیم دارند اشتباه مى کنن.
فرشته جان! ما اون روز فرار مى کردیم اما نمى فهمیدیم که تا آخِر تقدیر من و تو "فرار" است...
میترا، امیر و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم
درباره فیلم تنگه ابوقریب i
دوستان فیلم در اکران عمومی چند دقیقه شده؟
90 دقیقه
۲۲ شهریور
مرسی
۲۲ شهریور
مگه تغییرش دادن؟؟ من جشنواره دیدم فیلمو و همچین فیلمی خیلی چیزی واسه حذف نداره بنظرم
۶ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک فیلم خوب و واقعی توی زندگی امروز ما توی این کشور
بدون اغراق
ملموس و قابل فهم برای همه ما
لازم نیست بخاطر رنج هایی که در شرایط حاضر جامعه بخواهییم فیلم کمیک ببینیم
لازمه یوقتایی واقعیت بفهمیم تا بیشتر به حل مسائل روزمره خودمون برسیم.
خسته نباشید به تمام عوامل این فیلم که بجای بدست اوردن گیشه سینما به واقعیت پرداخته
و تبریک میگم به کارگردان این فیلم که انقدر شهامت و شجاعت اینو داشته که انتخابش این باشه.
و بدین سان من رو به دیدنش وسوسه کردی
۲۲ شهریور
دقیقا فیلم هایی که در این وانفسا به جای سراغ کمدی رفتن و تضمین گیشه درد جامعه رو تصویر میکنن قابل احترامن
۲۲ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دستورالعمل درجه بندی گروه سنی فیلم های سینمایی همزمان با روز ملی سینما ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: از آنجا که صنعت سینما طیف بسیار وسیعی از مخاطبان جامعه را در بر می‌گیرد و با توجه به سطح گسترده تماس و استفاده مردم از محصولات سینمایی، ضرورت دارد با ملاحظه موازین تربیتی و اخلاقی و نیز باورهای اجتماعی به منظور پیشگیری از هرگونه آسیب به کودکان و نوجوانان، نظام رده‌بندی سنی برای انتخاب و تماشای آثار تصویری در سینماها و نمایش خانگی تبیین و ابلاغ شود.

داروغه زاده در پایان تاکید کرد: این دستورالعمل که با نظر کارشناسان آماده شده از امروز ۲۱ شهریور لازم الاجرا است و فیلم هایی که پروانه نمایش دریافت می کنند ملزم به درج درجه بندی سنی مشخص شده ... دیدن ادامه » از سوی شورای پروانه نمایش در تبلیغات در سالن های سینما پیش از شروع فیلم هستند.

محمد لهاک، نیلوفر ثانی، جهان و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای تماشای این فیلم هیچ وقت خودم را نمی بخشم

عجب فاجعه ای بود
بیشتر توضیح می دید؟
۲۲ شهریور
همیشه کارای نعمت اله رو دوست داشتم اما شعله ور ....نه،خیلی معمولی بود..
۲۴ شهریور
من هم برای دیدن داش آکل..
۱۹ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر بسیار ناراحت کننده بود

روح حسین عرفانی عزیز شاد و یادشون گرامی
بخش مهمی از خاطراتمون رو صدای حسین عرفانی پر کرده ... حیف که از این رفتن ها ..
۲۱ شهریور
فیلم‌های خارجی
هامفری بوگارت (سراسر شب، داشتن و نداشتن، گذرگاه تاریک، دست چپ خدا، کی لارگو، گنج‌های سیرا مادره)
اورسون ولز (بیگانه)
مارلون براندو (امتیاز)
جیمز کاگنی (پناهگاه)
گری کوپر (ملاقات با جان دو)
آنتونی کوئین (باد سخت در جامائیکا، استرادیواری، گوتی)
چارلتون هستون (سرگرد دندی، آلاسکا، بولینگ برای کلمباین)
ویلیام هولدن (پل رودخانه کوای، شبکه، آسمانخراش جهنمی
گریگوری ... دیدن ادامه » پک (کاپیتان هوراشیو)
الیور رید (عمر مختار، شاهزاده و گدا)
شان کانری (هایلندر، اژدهادل (قلب اژدها)، صخره، یافتن فارستر، گذرگاه مارسی، هرچه سخت‌تر باشی زمین می‌خوری)
توشیرو میفونه (ابله، ریش قرمز، هفت سامورایی، یوجیمبو)
رابرت شاو (مردی برای تمام فصول، نیش)
رابرت دنیرو (برخی از فیلم‌ها)
ژان پل بلموندو (حرفه‌ای، طغیانگر، تکتاز، ولگرد وحشی، شانسی برای دونفر
سرگئی نیکولاسکو (مجموعه فیلمی از سینمای رومانی: کمیسر مولدوان)
هریسون فورد (بلاد رانر - دوبله اول)
لیام نیسون (بینوایان، نبرد تایتان‌ها)
الک گینس (جنگ ستارگان ۴ ، ۵ ، ۶)
سیلوستر استالونه (قاضی درد، تاکسی ۳، زندان (فیلم ۱۹۸۹))
باد اسپنسر (کلانتر و کودک فضایی)
ایان مک‌کلن (گاندولف در سه‌گانهٔ ارباب حلقه‌ها ۱، ۲، ۳)مجوعه فیلمهای مردان ایکس
دیتر هالروردن (دیدی و ارثیه فامیلی (دوبلهٔ ۷ نقش همزمان)، دیدی می‌تازد، دیدی مشابه آقای رئیس. دیدی و جاسوسان. کارشناس. هری عز
دنزل واشینگتن (هفت دلاور)
خیم توپول ویولون‌زن روی بام
لارنس فیش برن (سه‌گانه ماتریکس)
کوین اسپیسی (محرمانه لس آنجلس)
شخصیت جابای هات (جنگ ستارگان)
اندی سرکیس (انتقامجویان: عصر التران)، (جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد)
دنی گلاور (اره، غارتگر ۲، قطار شب، اسلحه مرگبار (۱، ۲، ۳، ۴)، تک‌تیرانداز)
آلن بیتس (هملت)
کلیف رابرتسون (سه روز کندور)
وینگ ریمز (انیمال ۲، مأموریت غیرممکن ۲ و ۳، شمار کشتگان)
تامی لی جونز (جی‌اف‌کی، فراری، مردان سیاه‌پوش (۱، ۲، ۳)، از وهم تا وحشت)
آلبرت فینی (قتل در قطار سریع‌السیر شرق، ماهی بزرگ)
دونالد ساترلند (حالا نگاه نکن)
ریچارد آتن‌بورو (فرار بزرگ)
جو دان بیکر (لبهٔ تاریکی)
دواین جانسون (سریع و خشمگین ۶، سریع و خشمگین ۷، سریع و خشمگین ۸، جی. آی. جو: تلافی)
ایمن زیدان (مدیر کل)
جیم کری (سرگذشت ناگوار)
آلفرد مولینا (مرد عنکبوتی ۲)
توماس هیدن چرچ (مرد عنکبوتی ۳)
تحت تعقیب (فیلم ۱۹۹۷) - جیمز دان (کینن آیوری وینز)
جف بریجز (مرد آهنی۱)
سانجی دات (مونا قلدره، پسر سردار، ده، محبوبه، نافرمان، ده بالاتر از نه)
بومان ایرانی (سه احمق)
ریشی کاپور (جلوه عشق، خانه شلوغ ۲)
سریال مأمور انتقال (۲۰۱۲) (بازرس تارکونی)
(پروفسور کیم سانگ چئول)، بیمارستان چونا
راجش کانا (گلستان)
شخصیت زئوس (هرکول)
استاد اسپلینتر (سریال کارتونی لاکپشت‌های نینجا)
ایرانی
جهانگیر فروهر (دایی جان ناپلئون)
فرامرز قریبیان (گوزن‌ها)
کامران باختر (افعی)
بهمن مفید (داش‌آکل و خاطرخواه)
منوچهر اولیایی (سازمان ۴)
محمد بانکی (شاهین طلایی)
جمشید هاشم‌پور (دشمن)
پیمان برازنده (پایگاه جهنمی)
محمد برسوزیان (چشم شیطان)
همایون (بابا شمل)
علی ثابت فر (کانی مانگا)
اکبر عبدی (سفر جادویی)
انیمیشن
کتاب جنگل (۱۹۶۷) - کاراکتر فیل بزرگ
انیمیشن ضحاک مار دوش (کاراکتر جمشید)
-فیلشاه در نقش اسفل
-تمام شخصیت‌های انیمیشن‌های کوتاه غلام تکثیر
-جالی در کارتون لوک خوش شانس
رادیو
حضور و همکاری در برنامه صبح جمعه با شما در دهه ۱۳۶۰
منقول از ویکی پدیا
۲۲ شهریور
عرض درود و ارادت خدمت دوستان
جناب لهاک فکر کنم رد باتلر بربادرفته هم با صدای ماندگار آقای عرفانی فقید بوده یا فیلم‌های دیگه ای از کلارک گیل و با این پرونده طولانی بازهم کارهای دیگه ای داشتن
با این خاطرات ارزنده ای که برامون ساختن بی شک این عزیزان هستن ... دیدن ادامه » که همیشه یادشون گرامی و روحشون شاد خواهد بود
چه کسانی برآزنده تر از هنرمندان تاریخ ساز و بی ادعای کشورمون ؟؟
بماند..
۲۲ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چالش فیلم خوب و نو بود ولی پرداخت مناسبی نداشت به نظرم ، و نحوه برخورد شخصیت ها با چالش خیلی مصنوعی و بی احساس بود، طرف که زندگیش رو از دست داده آنقدر شیک و به ظاهر منطقی و خونسرد با قضیه برخورد نمیکنه، پایانش هم اگه صرفا نمود یک حادثه بود جالب بود ولی اگه قرار بوده حاوی پیام اخلاقی و کلید اسراری بوده باشه بسیار مصنوعی طور

4 از 10
عاطفه گندم آبادی، میترا، امیر و سپهر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز ملی سینما مبارک
پوستر فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» به کارگردانی رحیم طوفان رونمایی شد. | عکس
خبرگزاری مهر:
» پوستر فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» به کارگردانی رحیم طوفان رونمایی شد.
... دیدن متن »

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه ای فیلم، پوستر فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» ساخته رحیم طوفان با طرحی از محمود جوادی رونمایی شد. این فیلم نوشته لیلا نیکزاد به تهیه کنندگی وحید نیکخواه آزاد از چهارشنبه ۱۴ شهریور در گروه سینمایی ماندانا اکران می شود.

«یک کیلو و بیست و یک گرم» یک اثر اجتماعی است و ۳ قشر از طبقه فرهنگی را کارشناسی و روایت می کند.
سعید آقاخانی، لیلا زارع، فرشته صدر عرفایی، آناهیتا افشار، بابک انصاری، مریم کاویانی، روشنک گرامی بازیگران این فیلم هستند.
پخش «یک کیلو و بیست و یک گرم» بر عهده گویا فیلم خواهد بود و پیش از این در جشنواره فیلم «سلامت» حضور داشته است.

از جمله عوامل این فیلم می توان به نویسنده: لیلا نیکزاد، کارگردان: رحیم طوفان، مدیر فیلمبرداری: شاهین توفان، مدیر تولید: مجید گودرزی، دستیار و برنامه ریز: علی تهرانی، صدابردار: هادی افشار، صداگذار: آرش قاسمی، موسیقی: مسعود سخاوت دوست، گریم: رضا عربی، طراح لباس و صحنه: علی نصیری نیا، عکاس: امید صالحی، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، فیلمبردار پشت صحنه: نگار نیکخواه آزاد، تهیه کننده: وحید نیکخواه آزاد، سرمایه گذاران: سید مهدی نریمانی، بنیاد سینمایی فارابی اشاره کرد.

کد خبر 4393414

 

شکوه حدادی و میترا این را خواندند
محمد لهاک و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره فیلم هزارپا i
اول موضعم رو مشخص کنم و بعد دلایل رو ذکر کنم:
عااااالی بود.
قصه درست و درمون. اکثر کارهای کمدی قصه چفت و بست داری ندارن. چهار تا شوخی جنسی و دو تا طنز کلامی و یه کمدی موقعیت می ذارن تو کار و فیلم رو در ژانر کمدی تعریف می کنن و می فرستن روی پرده! اما این کمدی قصه داشت. قصه درستی هم داشت. بازی ها حساب شده. کارگردانی خوب. همه چیز عالی بود.
خدا اقای عطاران و عزتی رو برای سینمای کمدی ایران حفظ کنه که اگر نباشن یک پای این سینما لنگه.
این که سکانس های حذف شده در تیتراژ گذاشته شده بود جالب بود.

واقعا چون آقای عطاران و جواد عزتی عزیز این نقش رو تقریبا در همه کارهای سه سال قبل بازی کردن همین آدم همین کاراکتر همین گویش
به زعم من بهتره بگیم بجای کمدی خوب
کمدی خوش شانس
تا خوب فرسنگ ها فاصله است
۲۰ شهریور
خودتون اشاره کردین که بار اصلی فیلم روی دوش عطاران و عزتی است. که اگه هیچ زحمتی برای بازی کردن هم نکشند و فقط حرف بزنند خود به خود با نمک هستند. اما ضمن احترام به نظر شما به نظر بنده فیلم داستان و کارگردانی نداشت.
۲۱ شهریور
ممنون از نظر محترمانه شما :)
اما همچنان معتقدم قصه درستی داشت.
۲۲ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سودابه
درباره فیلم اسلیپی هالو i
سلام،
من برای یه فیلم دیگه avengers بلیط داشتم و به این مکان رفتم (خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌حکیمی، شماره4، زنگ3)
یه خانه سه طبقه بود، سینمای فرضی در طبقه دومه با حدود ۱۰ صندلی چیده شده کنار هم و پروژکتور روی یکی از دیوار ها. واقعا در سطح این سایت نیست که از این مکان ها حمایت کنید. یا حداقل یه توضیحی بنویسید که مکانی که معرفی کردین جای رسمی نیست و در همین حده و یه عکس بذارین که مردم اینجوری ضدحال نخورن. ما که منصرف شدیم و برگشتیم ولی لطفا بررسی کنید و خودتون حضورا تشریف ببرین بعد بلیط ۱۵ تومنی بفروشین.
محمد لهاک، زهره مقدم، میترا، رضا بولو، جهان و میلاد علایی این را خواندند
Big Bad PiG این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۹ شهریور
میترا، محمد لهاک، ایدا طاهرزاده و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از کارهای خوبی که از سعید آقاخانی دیدم .
علی عبداللهی، میترا، امیر، Samira و بابک این را خواندند
محمد لهاک، مریم زارعی و جهان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوشنبه ۱۹ شهریور آخرین مهلت ثبت نام و آغاز کارگاه فیلمسازی پیشرو در دانشگاه تهران
لینک اطلاعات و ثبت نام در تیوال:
Https://tiw.al/CKv
محمد لهاک و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عه چه جالب! :)
محمد لهاک و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از فیلم دو لکه ابر i
۱۸ شهریور
محمد عسگری و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از معدود نکات مثبت و بسیار نکات منفی فیلم میگذرم و تنها به ذکر این واقعیت بسنده میکنم که بعد از اتمام فیلم من واقعا سر درد داشتم.

اینی که میگم اغراق نیست، واقعا بعد از تماشای فیلم از شدت تکون های دوربین سرم درد میکرد. چند روز پیش هم با یه دوستی مجتمع کوروش بودیم و پیشنهاد داد "دارکوب" رو ببینیم (بنده خدا پوستر فیلم رو میدید، فکر میکرد فیلم درست و حسابی هست) که بنده با افتخار منصرفش کردم و گفتم لیاقت فیلم تماشا توی تلویزیون خانگی هست
الهه الف، نیلوفر ثانی، محمد لهاک، مریم زارعی، امیر و میترا این را خواندند
Big Bad PiG و فهیمه تردست این را دوست دارند
بدون تردید تو سینمای خانگی اونم با دانلود نه خرید :)))
۱۸ شهریور
:)))
۱۸ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید