تیوال | دیوار
T1:10:04:08
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
هیولای شوپن


جلال تهرانی در تازه ترین اثر خود "سونات پاییزی" که برگرفته از یکی از آخرین فیلم های سینمایی فیلمساز سوئدی، اینگمار برگمان می باشد را در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برده است. نمایش سونات پاییزی جلال تهرانی همچون فیلم برگمان سعی در موشکافی روانشناختی رفتار آدم ها و بازگشایی عقده هایشان بر مبنای گذشته آنها دارد. تماشاگر در این نمایش تنها با دو شخصیت اصلی فیلم یعنی کارکتر های"اوا" و "شارلوت" مواجه میگردد و پرداخت صرف به رابطه مادر و دختری، دنیای نمایشی جلال تهرانی را نسبت به فیلم برگمان زنانه تر میکند. هر چه بیشتر از نمایش میگذرد مصائب و رنج های کارکتر "اوا" با بازی بهاره رهنما از مادرش بیشتر برای تماشاگر فاش میگردد و تماشاگر روند موقعیت های احساسی کارکترها را در دایره ای که از گذشته های ... دیدن ادامه » آن ها تا حال جریان داشته است را درمی یابد.
دنیای مشترک زنانه نمایش ( مادر و دختر ) نشان میدهد که بغض های فروخورده هر یک در پس زمان می تواند برای یکی به حفظ کانون گرم خانواده منجر گردد و برای دیگر به فروپاشی. چیدمان دوسویه سالن این امکان را برای تماشاگر فراهم کند که شاهدی بهتر بر دوئل این مادر ( گلچهره سجادیه ) و دختر باشد. دوئل و رویارویی که ظاهرا با دعوت مهمان نوازانه دختر از مادر همیشه در سفر آغاز میشود و به تنش طرفین این مواجهه ختم میگردد. در طول نمایش هیچ گونه ارتباط عاطفی بین این دو کارکتر شکل نمیگیرد و زبان بازیگران همچون ساز به عنوان یک تم موسیقیایی در راستای مضمون نمایش حرکت میکند. نمایش رفته رفته به جائی میرسد که صدای بازیگر به جای آنکه بخواهد اطلاعات را از طریق دیالوگ منتقل نماید، در خدمت همان فضا سازی هایی که از جلال تهرانی سراغ داریم میشود. دیالوگ هایی که سعی در ایجاد طنین نت وار را دارند و مفهوم خود را به اتمسفر نمایش می سپارند. اما از سوی دیگر زبان بدن پرسوناژ ها از قبیل راه رفتن، نشستن ، ایستادن و همین طور جای گیری آنها در هندسه مستطیلی شکل صحنه به کمینه ترین حالت ممکن و با طرحی ماشینی می رسد. گویی دیالوگ و البته مونولوگ های ممتد، هر دو کارکتر را در این اعاده حیثیت خلع سلاح میکند. زبان به عنوان اسلحه ی هر دو کارکتر عاجز از نشانه گیری صحیح است؛ چه برای مادر از درک دخترش و چه برای دختر از ابراز زخم های التیام نیافته و عفونت کرده به مادرش.
سونات پاییزی قطعه ای است غمناک که فالش و خارج از نت و هارمونی شدن روابط خانوادگی را از مرجع وام گرفته خود یعنی با پیانو می خواهد بنوازد. شارلوت به عنوان مادر این خانواده، هنرمندی خود شیفته است که با دست کشیدن از زندگی خانوادگی همه چیز را فدای هنر موسیقی اش ( نواختن پیانو ) میکند و در آینده ای نزدیک پی می برد که چقدر بی هنر بوده است، چه آنجا که به شوهر خویش خیانت کرده، چه آنجا که از حال هلنا دختر معلول خبردار میشود و چه آنجا نسبت به مرگ اریک چهار ساله عاری از پاسخ عاطفی میماند. چمدان نمایش بر خلاف چمدان فیلم که رنگی کرم دارد، مشکی رنگ است. به طور کل طراحی صحنه و لباس هر دو کارکتر بر اساس بافتی مشکی رنگ در جهت القا رنج نمایش شکل گرفته است. تعبیر و تفسیری که با طراحی نور به شدت کم تماشاگر را به درونیات کارکتر های سیاه خود می برد؛ پیچیدگی های انسان هایی که به سختی دیده می شوند، هر چقدر سایه های آنها بهم نزدیک تر میشوند دوری تنانه آنها از هم بیشتر به چشم می آید و البته که این طراحی میخواهد عشق ناتوان و درمانده مادر و دختر را با لکنت زبان بیان دارد.
نمایش طراحی متناسب در دکور داشته است بطوریکه مکان نمایشی قید زمان نمایشی را زده است. اسکلت های چوبی وامانده از دو پیانو در دو سویه صحنه بیان نگر این است که سازها هم در این دوئت ( دو نوازی ) مادر و دختر تا مغز استخوان هایشان رسیده اند و روح عریانشان هماهنگ با نوازندگانشان منزوی و سرخورده است.
اما به نظر می رسد که هر مخاطبی نتواند با این نمایش که ریتم یکنواخت و آهسته ای دارد و همچنان جنس پردازش دیالوگ ها که شور و هیجان کلامی از موسیقی کلام گرفته شده است ارتباط برقرار کند. آیا هر تماشاگری در انتهای نمایش میتواند با کارکتر"اوا" همذات پنداری کند و بر خلاف مادرش که نتوانست او را درک کند، دچار حس سمپاتی با او شود؟ آیا نمایش موفق به ایجاد حس انزجار از شارلوت برای مخاطب میگردد؟ آیا هر تماشاگری غرق در این کم نوری و کم سویی صحنه نمایش میشود؟


http://www.armandaily.ir/fa/news/main/183142/%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%BE%D9%86
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ارادتم به حبیب دانش سال شانزدهم خود را پر می کرد که به این تئاتر دعوت شدم ، کارگردان این تیاتر مراد من بود ، مشخص بود که جز نیکی از او چیزی نمی دیدم، اما چراغ ها تازه خاموش شده بودند همان دقایق آغازین اجرا بود که به قدری مجذوب شدم که ناخواسته رابطه ی استاد شاگردی پشت درهای سالن ماند و از آن به بعد فقط اجرا برایم مهم شد ، گویی هر کدام از عوامل آن قصد داشتند با ایفای نقش بی نظیر خود حواس مرا از استادم پرت کنند ، نوازندگان تکنیک ها نوازندگیشان را به رخ می کشیدند حال آنکه به یک کنسرت موسیقی راک نرفته بودم که انتظار داشته باشم که نوازندگان در فضایی مستقل از نمایش ستاره باشند .
 بازیگران ... اما در رابطه با بازیگران لازم بود که نمایشنامه را حداقل یک بار قبل از دیدن تیاتر خوانده باشی تا به اوج توانایی آن ها و کار سختی که به خوبی از پس آن برآمده بودند پی ببری ... دیدن ادامه » ، نمایشنامه ای صد و بیست ، سی صفحه ای که نویسنده در عین شوخ طبعی اش حین  نوشتن هرگز با مخاطبانش شوخی ندارد ، او طعم درد، جهل و سادگی را با لبخند به خوردمان می دهد و ما را به هپروتی می برد که حالمان را ندانیم و فقط متحیر باشیم و در رابطه با بازیگران بهتر آنکه بگویم اگر برتولت برشت خودش در این اجرا بین مخاطبین حضور داشت یقینا با غرور به خود می بالید که بازیگران این تیاتر عینا همان هایی هستند که برشت خلقشان کرده است و شاید گفتن این جمله دور از انصاف نباشد که خلاقیت های جمعی چیزی حتی به اصل کاراکترها هم اضافه کرده بود.
سخن زیاد است و ترس از آن که در حوصله تان نگنجد زیاد تر پس در آخر : من که از اول تیاتر صدای اجرا را با موبایل ضبط کرده بودم بعد از آن چند بار صداها را گوش دادم و دوباره نمایش نامه را خواندم و نهایتا هربار با اطمینان بیشتر به این عبارت رسیدم که بگویم : دست همگیشان مریزاد.

 محمدرضاآبیار
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من نمایش ترن رو ندیدم میخواستم بدونم اقای خسرو احمدی چه نقشی رو بازی کردن و اسمشون تو این نقش چی بوده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چون نمایشنامه رو خونده بودم و بعد کار رو دیدم، به نظرم اون علاقه‌ای که بین دوتا شخصیت اصلی بود، اینجا کمتر بود. کلا انتظار داشتم فضا لطیف‌ تر باشه. شاید چون ریتم تند بود، این لطافت از دست رفته بود. حتی باعث شده که بعضی جاها دیالوگ‌ها نامفهوم بشه و دنبال کردن داستان یه کم سخت بشه. مخصوصا شخصیت میوند، چون افغانی صحبت می‌کرد!
بازی‌ها واقعا خوب بود و من دوست داشتم.
روی هم رفته کار خوبی بود و پیشنهاد می‌کنم ببینید.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار ساده ومفهومی با بازیهای برجسته وروان می گوید که ادم سودجو وترسو ونادان است اگرحیوانی زندگی کندو ادمی از سادگی به هیولا تبدیل میشود کافیست جنگی راه بیافتد.شبی لذتبخش را سپری کردیم.سپاس مشخص بود بسیارتلاش شده تماشاچی راضی باشد.موفق و پیروز باشید.
امیرمسعود فدائی و رضا تهوری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و مهرداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خیلی خوبی بود. خیلی.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نمایش"عاج معلق"از کشور ایتالیا به تئاتر باران آمد

یک نمایش جذاب و صمیمی‌ و هم زمان، کالی‌گرافی‌ و رمانتیک

هرشب ساعت۲۱
تیاتر باران

نمایش عاج معلق
کارگردان: پینو دی بودو (Pino Di Buduo)
بازیگران: (با حضور) ناتالی منتا، کین یوشیمورا، سوفیا گولیاس (Nathalie Mentha، Keiin Yoshimura، Zsofia Gulyas)،

مجری طرح: کمپانی تیاتر بارانخلاصه: ... دیدن ادامه » یک سامورایی سالخورده، یک پسر شاعر جوان ژاپنی و یک دختر بسیار زیبای بندباز فرانسوی.داستان عشق و شعر که در آن‌ زندگی‌ سه شخصیت با هم در آمیخته می‌شود.

خرید بلیط:www.tiwall.com

آدرس:خیابان انقلاب.ابتدای فلسطین جنوبی.پلاک۲۹۲
شماره تماس:۶۶۱۷۶۸۲۵
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش تماشاخانه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
3بلیت برای روز 3شنبه 5اردیبهشت ساعت 22:15 هست به ارزش ۷۵ تومان که ۶۵ تومن به فروش میرسه .اگر کسی خواست مسیج بده.
09332339600
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
3 بلیت برای روز 3شنبه 5اردیبهشت ساعت 22:15 هست.اگر کسی خواست مسیج بده جمعا ۷۵ تومن ارزش بلیت هاست و به قیمت ۶۵ تومن میفروشم .
09332339600
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
2بلیت برای روز 3شنبه 5اردیبهشت ساعت 22:15 هست.اگر کسی خواست مسیج بده.
09385992303
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طراحی صحنه بسیار خلاقانه بود و استفاده از تکنیک های پست مدرن با مهارت انجام شده بود. اما متاسفانه متن بسیار ضعیف بود. با اینکه ناگزیر تغییراتی در متن اصلی نمایشنامه بی نظیر بن جانسون باید انجام میگرفت، این دست کاری ها هیچ نشانی از عمق معنایی نداشت و باعث شده بود روند اجرا بسیار از هم گسیخته و کاراکتر ها بدون هیچ هویتی خارج از توصیفات یک کلمه ای باشند. طنز به کار رفته در اجرا هم با اینکه از مضامین مدرن و مرتبط با فضای فعلی جامعه استفاده کرده بود اما با اصرار بیش از حد بر استفاده از کلمات و حرکات ناپسند از قدرت تاثیرگذاری این طنز به شدت کاسته شده بود.
me این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به یزدان اگر ما خرد داشتیم /////////// ////کجا این سرانجام بد داشتیم


این تنها چیزی بود که به ذهنم رسید بعد از دیدن تماش "سیزیف و کمدی مرگ"...
خوب شد که در اخرین روز اجرا این نمایش رو دیدم......که مصداقی بود از واقعیت وجودی و ماهیتی آدمی(نه صرفا ایرانی)....اینکه نه تنها خودمون هیچ اقدامی برای تغییر وضع و احوالمون نمیکنیم...موقعیت های ناخوبی که فکر کرده و یا فکر نکرده /دانسته و یا نادانسته انقدر بهش خو کردیم که حتی نه تنها اقدامی برای مرتفع کردنش نمیکنیم که بلکه حتی وقتی دیگری هم در نقش ناجی(ناجی از جنس خودمون) میخواد به دادمون هم برسه ازش میترسیم....بهش پشت میکنیم و البته نابودش میکنیم...چراکه ما به شرایط مون هرچند رقت بار خو کردیم و همیشه از نفرین خدایان و نامیرا ها میترسیم....و اینچنین روزگار میگذرونیم....
صحنه ی پایانی ... دیدن ادامه » نمایش عجیب صحنه ی پایانی فیلم حفره رو برام تداعی کرد....
مهرداد کیا این را خواند
امیرمسعود فدائی و مریم رودبارانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید خانم پاوه نژاد. اجرای دوست داشتنی و خیلی خوبی بود.
انتخاب موسیقی خیلی با احساس و متناسب بود.
کافه پولشری تنها تاتری بود که با ان خندیدم و جاهایی با پولشری حس هم ذات پنداری کردم و در نهایت برای پولشری، خودم و زن هایی که در حصار باید و نباید ها و باورهای غلط اسیر شدن، اشک ریختم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

از شبستان شعر آمده ام
من سخن پیشه ام ، سخن گویم .
مرغکی راه جوی و رهگذرم .
مرغ سقایکم ، پرستویم .

مرغ سقایکم چو می خوانم
تشنگان را به آب و دانه خویش .
و پرستویم آن زمان که کنم
عمر در کار آشیانه خویش .

#مهدی اخوان ثالث
از شعر "بی سنگر"
امید فرجی این را خواند
امیر هوشنگ صدری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.
■■سینمای «سهراب شهید‌ثالث» به روایت:
■«سعید عقیقی»

■در کانال ابدیت و یک شماره سی و پنج را بشنوید :
https://telegram.me/EternityAndADay

■چندی پیش به همت و پیگیری سینما‌تک موزه ‌هنرهای معاصر در یک اتفاق فرهنگی خجسته و تکرار نشدنی، سینما‌دوستان ساکن تهران موفق شدند مجموعه‌ای از فیلم‌های آلمانی زبان «سهراب شهید‌ثالث» را روی پرده سینمای تماشا کنند. در کنار نمایش این فیلم‌ها، آقای «سعید عقیقی» منتقد صاحب‌نام و با‌دانش سینمای ایران و جهان درباره دنیای آثار این سینماگر صاحب‌سیک و یگانه سخنرانی کردند که می‌توانید در سی و پنجمین پادکست «ابدیت و یک روز» شنونده صحبت‌های ایشان در آن جلسه سخنرانی باشید.


■مجموعه پادکست هایی درباره هنر سینما
https://telegram.me/EternityAndADay
ابرشیر و مهرداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نوشته ی مختصر به درخواست گروه اجرای نمایش که بعد از پایان نمایش خواستند بنویسیم:
واقعا سخته نوشتن درباره این اثر؛ در خوب بودن بازی ها و کارگردانی و مشقت به صحنه بردن همچین متن مالیخولیایی شکی نیست
ولی با احترام اصلا این نمایش رو دوست نداشتم؛ که احتمالا به نمایشنامه برمیگرده(که من نخوندم البته) . بیشتر پرفورمنس و جنگولک بازی بود و من در طول اجرا نگران بازیگرای نمایش بودم که خدای نکرده آسیب ببینن یا دستشون بمونه لای در.(آمادگی بدنی بازیگرا عالی بود!)
اگر میدونستم اکثر تایم نمایش در گنگی و نامفهومی سپری میشه و اینقدر برام حوصله سربر میشه احتمالا نمایش دیگری رو در جای دیگر انتخاب میکردم . (هرچند صندلی های بد سالن ارغنون و جسارتا سرویس بهداشتی افتضاح هم مزید بر علت بود)
به هر حال خسته نباشید به عوامل اجرا و توصیه به دوستان برای نوشتن ریویو های ... دیدن ادامه » بهتر و واقعی تر جهت انتخاب بهتر نمایش.
متشکرم
دوست من سلام به عنوان روابط عمومی اثر
بفرمایید کی تشریف اوردید چون ما تاکید کردیم اگر کسی نمایش مارو دوست نداشت ٥٠ درصد بهای بلیط پس داده میشه
که بهتون برگردونیم
ممنون بابت اینکه تشریف اوردید
۱۳ ساعت پیش
آقای سپهری عزیز
درسته که من این نمایش رو دوست نداشتم ولی به هیچ وجه منکر تلاش دوستان شما برای اجرای یک نمایش خوب نیستم. از آهنگسازی خوب تا بازیگران و کارگردان و همه.
و اینکه هیچوقت به خودم اجازه نادیده گرفتن زحمات دوستان عزیز تئاتری رو نمیدم که در این ... دیدن ادامه » شرایط بد فرهنگی و اقتصادی دغدغه فرهنگ و تئاتر دارند و عاشقانه کار میکنند.
از شما و دوستان شما پوزش میخاهم اگر صراحت در بیان احساسم درباره نمایش باعث جسارت شد.
متشکرم
۱۲ ساعت پیش
عزیز دل اصلا چرا جسارت

ما منتظر شنیدن نقد های منفی هستیم چرا که تعریف و تمجید باعث رشد نمیشه

خوشحالم که هنوز تماشاگران درست مثل شما از تئاتر ها حمایت می کنند

و از طرف همه ی اعضای گروه ریگولیتو باید بگم دم شما گرم که انقدر درست سلیقه رو از مسائل فنی ... دیدن ادامه » جدا می کنید و یک به یک و جز به جز راجع به بازگشت به خانه صحبت کردید امیدواریم باز هم نمایش های بعدی ما رو ببینید تا با هم بیشتر و از نزدیک گپ بزنیم
به امید موفقیت
۱۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باسلام
برای خرید بلیت نمایش باید به کدام بخش مراجعه کنم؟
سلام به شما
دوست عزیز.. بایط نمایش هملت را باید با مراجعه به سایت tik8 تهیه کنید.
۱۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش وارونه
گفت وگو با همایون حجازی نویسنده و کارگردان نمایش وارونه
» برای دیدن دوباره اجرا به تماشاگر بلیط مجانی نمی دهیم
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۶۷۴

ایران تئاتر : همایون حجازی کارگردان جوان کرمانشاهی نمایش در مقطع کارشناسی ارشد نمایش نامه نویسی دانشگاه سوره تحصیل می کند ونمایش وارونه اولین تجربه کارگردانی اش محسوب می شود. نمایش وارونه نمایش رئالیستی درباره زندگی آدم های پایین شهری است که برای رسیدن به موقعیت بهتر در زندگی تلاش می کند و دراین راه به چالش هایی با یکدیگر می رسند.

نمایش وارونه نوشته مشترک همایون حجازى وعلى نورانى با  کارگردانی همایون حجازی که پیش ازاین درنوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی اجرا شده، روایت زندگی خانه‌ای است که به علت قرار گرفتن در مسیر اتوبان قرار است تخریب شود اما یکی از اعضای خانواده ( مجید) مخالف خراب شدن این خانه توسط نیروهای شهرداری است وبه همین دلیل چالش هایی میان دو برادر رقم می خورد و مخاطب با پایان غافلگیر کننده ای مواجه می شود .در این اثرنمایشی که با تهیه‌کنندگی امین احمدوند اجرا خواهد شد، اسماعیل گرجى، بیتا عزیز اقلی، امین اسفندیار و على نورانى به عنوان بازیگرایفای نقش می‌کنند.همچنین دراین نمایش میلاد حاجى زاده به عنوان مدیرتولید، پریسا میرعلى دستیار کارگردان،عطا حجتى مدیر اجرا، هادى شیخ‌السلامى برنامه‌ریز،نرگس غلامى دولابى طراح لباس،محمدمساوات طراح گرافیک،علیرضا عباسى اجراى دکور، امیرحسین جلالی مدیر صحنه، فرشید آزادی منشى صحنه، محمد طاهرى وهمایون عبداللهى دستیاران تهیه، پریسا میرعلی، رسول کاهانى و رامین قلى بیاتى ساخت تیزر، شاهین ازما، مهدی صادقی وعطا حجتى به عنوان عکاس با حجازی همکاری می‌کنند. با همایون حجازی در باره اجرای نمایشش گفت وگویی انجام داده ایم.

به نظر می رسد نمایش وارونه از جنس کارهای اجتماعی رئالیستی بر سبک و سیاق آثار اصغر فرهادی است؟
نیمه اول نمایش چنین ساختاری دارد.اما نیمه دوم نمایش با ریختن دیوار خانه ،نمایش سبک و سیاق دیگری پیدا می کند .

بنابراین نمایش وارونه دارای دو ساختارمتفاوت است ؟
بله، از فرو ریختن دیوار خانه و ری اکشن های بازیگران نمایش مخاطب با فضای جدیدی روبه رو می شود.

دربخش دوم نمایش تلاش می کنید مخاطب را درگیر یک بازی و فضای متفاوت کنید؟
بله، اما ارتباط مخاطب با این فضای متفاوت درتداوم بخش اول نمایش است. کانسپت اصلی نمایش ویرانی و وارونگی است . در پارت اول ویرانی در درام به وجود می آید و در پارت دوم دراجرای نمایش شکل می گیرد.

در بخش دوم نمایش یک جور استفاده از تکنیک فاصله گذاری برشت دیده می شود؟
بله، قبول دارم و مسئله وچالش بین شخصیتهای نمایش تبدیل به چالش میان بازیگران می شود .

این دو شیوه اجرایی نمایش باعث عدم ارتباط مخاطب با فضای نمایش نمی شود . چنان که در آخرنمایش عده ای از مخاطبان بهت زده بودند؟
در لحظه ای که دیوار فرو می ریزد . تماشاگران دربهوت فرو می روند واما به مرور متوجه اتفاقات صحنه می شوند . بنابراین دراین تجربه ابتدا طرح سوال می شود و درادامه کارتبدیل به یک زیبا شناسی متفاوت می شود.

این نوع ساختار در نمایش نامه وجود داشت و یا در حین تمرینات به ساختار نمایش اضافه شد؟
درهمان ابتدای شروع نوشتن متن چنین فضایی در کار دیده شده بود و می دانستیم می خواهیم از جایی به بعد در نمایش درام را ادامه ندهیم. نکته نامشخص برای ما در باره زمان بروز این اتفاق در نمایش بود که بتدریج در تمرینات شکل گرفت و از بازیگران خواستم نظراتشان را در باره دیالوگ هایشان در بخش دوم نمایش  که جنبه شخصیت واقیشان را دارد نظر بدهند . هر شب هم واکنش بازیگران در پایان نمایش نسبت به شب قبل متفاوت است .

تغییرات در چه مواردی رخ می دهد؟
در هر شب اجرا بازیگران تلاش می کنند با ارائه پیشنهادی متفاوت با پیشنهاد شب قبلشان جریان فروش خانه را جمع و جور کنند .

شما هم هر شب به عنوان کارگردان وارد صحنه می شوید؟
بله، ر هر شب اجرا حضور دارم . البته اگر ببینم بازیگران اجرا را جمع و جور می کنند، لزومی نمی بینم که خودم هم وارد کار بشوم .

پیش آمده مخاطبی مراجعه کند وبگوید متوجه مفهوم آخر نمایش نشده و دوباره به دیدن نمایش بیاید؟
پیش آمده و از این کار استقبال کرده ایم.

به این تماشاگران بلیط رایگان می دهید؟
نه، خودشان باید بلیط تهیه کنند . من فقط در پایان اجرا پیشنهاد دوباره دیدن نمایش را ارائه می کنم و تعدادی از تماشاگران کنجکاوهستند که ببینیند آیا فرو ریختن دیوار اتفاقی بوده و یا در شب های دیگر اجرا هم رخ می دهد و به همین دلیل دوبار نمایش را دیده اند.

آیا تماشاگران حرفه ای که با شیوه تکنیک های فاصله گذاری در تئاتر دارند. تصور کرده اند که فرو ریختن دیوار اتفاقی بوده است؟
آنقدر وجوه رئالیستی نمایش پر رنگ است که این نوع تماشاگران هم دچار شک در باره واقعی و یا نمایشی بودن فرو ریختن دیوار می شوند و در شب دوم دیدن نمایش متوجه می شوند که وارد یک بازی شده اند.

برایتان اولویت داشت که تماشاگران نمایش را درگیر این بازی کنید؟
برایم مهم بود که تماشاگران را درلبه این مرز تردید میان واقعی و نمایشی بودن قرار بدهیم.

آیا مخاطبی از اینکه با او بازی شده احساس ناراحتی کرده است؟
مخاطب دوست دارد وارد بازی بشود. اما جنس و قواعد این بازی متفاوت تر از سایربازی ها است.

شخصیت های نمایش مثل مجید و سوزی آدم های تنها و بی کسی هستند؟
بله، جزو آدم های طبقه پایین جامعه هستند و زندگیشان قابلیت عریانی بیشتری نسبت به سایر طبقات اجتماعی دارد و مجید حتی با برادرش هم رابطه خوبی ندارد و رابطه شان پر نوسان است. این نوع آدمها از جامعه رانده شده اند و درحاشیه قرار گرفته اند و حتی خانه مجید وبرادرش درحاشیه شهرو درطرح اتوبان سازی قرار گرفته است . درحاشیه رفتن هم تبعاتی مثل تنهایی دارد .

بنابراین نمایش وارونه در باره آدم های شکست خورده است؟
بله، مجید دست و پا می زند تا با پول فروش منزل ارث پدریش به جایی برسد . 

قهرمان های نمایش هم سن و سال شما هستند. چقدر این آدمها را می شناختید؟
در میان دوستانم از این آدم ها زیاد دیده ام و باهاشان حرف زده ام.بنابراین با آنها بیگانه نیستم.

 

گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو عدد بلیط فیلم فراری(دداود نژاد)برای امشب2.2.96 سانس هشت و نیم موجود هست(بدون کارت خریداری شدند و لذا بلیطی پانزده هزار تمن)در صورت تمایل لطفا پیامک بدین به : 09121504244
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رویدادی بین‌المللی در حوزه عکاسی-زنجان
» زنجان میزبان رویدادی بین‌المللی در حوزه عکاسی خواهد بود
... دیدن متن »

ایسنا
چهارشنبه - ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
کد خبر: 96013013929
چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که در دوره چهارم این رویداد، بیش از ۱۶ هزار عکس داوری شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این رویداد، ۱۶ هزار عکس از ۷۵ کشور دنیا به این جشنواره ارسال شدند و در معرض داوری قرار گرفتند. در مجموع، دو هزار و ۶۰۰ نفر آثار خود را در دو موضوع سلامت روان و آزاد به دبیرخانه ارسال کردند.  
به گفته دکتر محمدرضا صائینی - دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان - افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان هدف این جشنواره بین‌المللی است.  آثار رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، با حضور داورانی از ترکیه، عمان و ایران داوری و آثار برتر نیز برگزیده شدند.  چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه موثر موضوعات روان‌شناختی، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.  
مراسم پایانی چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) با حضور وزیر بهداشت، هنرمندان و مسئولان در زنجان برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا انتظار چنین تاتری رو نداشتم!
سطح بسیار پایینی داشت و حتی به گمان من در حد استاندارد هم نبود .
متاسفم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پپرونی برای دیکتاتور
» پپرونى براى مشاور عالى رئیس جمهور سرو شد
... دیدن متن »

نمایش " پپرونی برای دیکتاتور " به کارگردانی علی احمدی و تهیه‌کنندگی خسرو احمدی، شب گذشته میزبان مهندس اکبر ترکان، مشاور عالی رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران و سعید الله بداشتی دستیار جوان دولت یازدهم بود.
این نمایش که با استقبال خوب مخاطبین همراه بوده سه شنبه تا جمعه زین پس دو اجرایی خواهد شد.
 
پپرونی برای دیکتاتور براساس فیلم فرانسوی به نام"اسم"، نویسنده: ماتیو دولاپرت، الکساندر دولاپتولیر/کارگردان: اکساندر دولاپتولیر توسط علی احمدی بازنویسی شده است.

بازیگران این نمایش عبارتند از خسرو احمدی، محسن کیایی، نسیم ادبی، پژمان جمشیدی، سوگل قلاتیان و علی احمدی.

همچنین از دیگر عوامل این اثر می‌توان به طراح صحنه امیر سرافرازیان، طراحان لباس سارا یحیایی و نسیم تقی پور، مدیر تولید و دستیار کارگردان سجاد باقری، منشی صحنه یاس سنجری، مدیران صحنه میثم مرادی و ابوالفضل ابهر، عکاس محسن کرمانی، مدیریت پروژه تبلیغاتی آریان امیرخان و علی احمدی، مدیر تبلیغات علیرضا حسینی و فرید حسینی، مشاور رسانه‌ای سارا حدادی (مکث)  ، مدیریت متریان تبلیغات فرشید عسگری نیز اشاره کرد.

این اثر از ١٦ فروردین اجرای خود را در سالن ۱ تماشاخانه پالیز ساعت ٢٠:٣٠ آغازشده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی تیوال یا به‌صورت حضوری از گیشه‌ی سالن بلیت خود را تهیه نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلب.م عکس
گوزن های قرمز ایرانی... دیدن متن »

پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و ۷۶ هکتار در حد فاصل بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان مرزی بندر آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندویل، از شمال به شهر مرزی آستارا، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا -لوندویل منتهی می شود. این مجموعه از سال ۱۳۵۴ تحت مدیریت سازمان محیط زیست به عنوان یکی از مناطق ارزشمند زیست محیطی در آمده است.

در حال حاضر ۱۲ راس مرال که از بزرگترین گوزن های بومی ایران است و تعداد زیادی خرگوش در سایت محصور شده پارک طبیعت گردی و گردشگری پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا نگهداری می شوند که ۶ راس از این مرال ها نر و ۶ راس دیگر آن ماده است.

عکس:مهدی حسین نژادی /مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
لیلى شجاعى و پرند محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیشه فقط برای 1هفته تمدید بشه
مریم رودبارانی و مارینا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید